Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007

Posted by: pixies

Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 02/01/2007 23:25



3 stycznia (środa) 17.20 - sztafeta kobiet
4 stycznia (czwartek) 17.20 - sztafeta mężczyzn
5 stycznia (piątek) 14.15 - sprint kobiet
6 stycznia (sobota) 14.15 - sprint mężczyzn
7 stycznia (niedziela) 11.30 - pościg kobiet
7 stycznia (niedziela) 14.15 - pościg mężczyzn


Zaczynamy sztafetą kobiet - jutro o 17.20.

Faworytkami są Niemki, choc mały eksperyment z chimeryczną Hitzer na trzeciej zmianie może różnie się skończyć. Rosjanki z Iourievą na pierwszej, i pewnie Rosjanie liczą na niewielkie starty po dwóch pierwszych zmianach.
Cienko wyglądają Ukrainki z "odświeżoną" byłą mistrzynią świata juniorek Tetianą Rud, tu można coś spróbowac zagrać przeciwko. Trochę lepiej ostatnio strzelały Chinki i trenerzy zdecydowali się wystawić na pierwszej zmianie lepiej strzelającą Kong.
Będą wysoko.

Jednak kursów na razie nie ma zbyt wiele, 1.50 na win Niemek to jednak za mało

Za miesiąc będą się odbywały krajowe mistrzostwa, które stanowią główne eliminacje do Mistrzostw Świata. Forma czołowych ekip będzie coraz wyższa, i raczej coraz mniej niespodzianek.
Posted by: sebkos

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 03/01/2007 08:13

Tak tylko że każda do tej pory z dobieranych jako 4-ta Niemek była rownież himeryczna i zawalała sztafetę... dlatego ciągle próbują trenerzy kogoś nowego.
Nie ma Szwedek (ciekawe czemu ) a Norweżki w pełnym składzie już.
Posted by: Maxero

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 *DELETED* - 03/01/2007 14:22

Post deleted by g00niek
Posted by: JP2

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 03/01/2007 14:46

http://www.biathlonworld.com
Posted by: Maxero

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 *DELETED* - 03/01/2007 14:49

Post deleted by g00niek
Posted by: Maxero

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 *DELETED* - 03/01/2007 14:50

Post deleted by g00niek
Posted by: Maxero

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 *DELETED* - 03/01/2007 14:51

Post deleted by g00niek
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 10:21

Mens 4x7.5km Relay - Oberhof/GER - Outright Winner

NIEMCY @ 2,6 SB
ROSJA @ 2,75 SB
i jako taki sure bet gotowy, no chyba ze oprocz tych druzyn ktoras sprawi niespodzianke.

Na poczatek lista startowa:
Rosja: TCHEREZOV Ivan, TCHOUDOV Maxim, IAROCHENKO Dmitri, KRUGLOV Nikolay
Niemcy: ROESCH Michael, FISCHER Sven, BIRNBACHER Andreas, GREIS Michael
Norwegia: BJOERNDALEN Ole Einar, BERGER Lars, SVENDSEN Emil Hegle, HANEVOLD Halvard

hmm...moze by tak jeszcze Francuzow dodac. Ale nie, oni musieliby miec co najmniej 2 Poiree aby przy zlym strzelaniu odrobic to w biegu. Korci mnie aby zagrac Rusów. Rowniez wysoki kurs cos ponad 2,8. Maja wyrownany sklad, dosyc dobrze biegaja, no i [racej] nie popelniaja takich strzelniczych farfocli jak Niemki/Niemcy.
Norwegowie to tylko O.E.Bjeorndalen, potem 2och ktorzy moga kompletnie 'spalic' sztafete, no i na koniec solidny, ale wikowy Hanevold.
Teraz Niemcy. Ilekroc zawody rozgrywane sa w Niemczech tylekroc to gospodarze sa faworytami i co sie tu dziwic, sa od wiekow w swiatowej czolowce, solidny sklad. Minusem moze byc tu Birnbacher, 3 zmiana to moze psychicznie nie wytrzymac. Gdyby nie fakt ze Niemcy startuja w Oberhofie to postawilbym na Rosjan, a tak to Niemcy or Rosja ;\)
Posted by: MIDA$

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 10:35

no to moze idac tropem kolegi OJRO moze zagrac 2 zaklady
1. win niemcy + rosja 1-3
2 win rosja + niemcy 1-3
wtedy mamy kursy powyzej 3 a ryzyko chyba duzo wieksze nie jest ? oby tylko nie wiało tak jak wczoraj podczas sztafety pań. i pozostanie tylko sledzic czy aby norwegowie nie zniweczą tego podstepnego planu
pzdr
Posted by: retoox

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 11:00

Typy z ostatnich zawodów:

T . Sikora - S. Rozhkov
Kurs: 1.90 4/10 Bwin

R. Wick - S. Fourcade
Kurs 1.40 5/10 Bwin

Białorus - Ukraina 1.40 Bwin 4/10

Germany - Russia 1.50
Czech Republic - Ukraine 1.75
AKO 2.63 5/10 Exp

Wyszło: 18j
Zysk/Strata: -5.4j

Bilans od pocztaku sezonu:
Ilosc kuponów (trafione/nietrafione) : 8/3
Ilosc typow (trafione/nietrafione) : 14/3
Stawka : 41.5
Zysk/Strata : + 18.635

Ojro na wstepie powiem ze tak średniu mi sie twój "siurek" podoba ;)) hehe. Zask jaki Ci on daje to raptem 33% a równie dobrze zawody moim zdaniem moge wygrac Norwedzy. Wczoraj podczas startu pań bardzo wiało i jesli tak bedzie i dzis konkurs moze byc troszke loteryjny, wiec i atwiej o niespodzianke a przy odrobinie szczescia na taka stac np. francje, Czechy czy Austrie. Moim zdaniem lepiej wiec zagrac na Norwegie kurs na to ze beda w pierwszej trójce w unibecie to az 1.45. Co do tego czy sie moga spalic czy zle strzelac niebede na ten temat z toba polemizował gdyz takowe gdybanie mozna przypisa do kazdej reprezentacji. W kazdym razie zycze Ci powodzenia z typi typami mnie tam zadowoli 3 miejsce Norwegii \:\)

Norwegia 1-3
kurs: 1.45 unibet 6/10

Zainteresowały mnie jeszcze pary:
Czechy -Białoruś
kurs 1.40 STS 5/10

Austria - Ukraina
kurs: 1.45 STS 5/10

Jako, ze mam troszke mało czasu to bardzo skrótowo. Czesi ciagle mieszaja składem w porównaniu z ich ostatnim wystepem zabraknie Vitka i Soukupa, ale sztafeta zastapia ich mam nazieje godnie Dostal i holubec wiec jesli ktorys z zaodników niepograzy sie na strzelnicy pmoga znów powalczyc o jedna z czołowych pozycji. Białorusini lepiej od czechów wypadaja na stzrelnicy, ale biegaja nieporównywalnie słabiej, a jezeli dzis znów warunki beda trudne to tym gorzej dla białorusinów.

Druga para bardzo podobnie jak powyzsza. Strzelanie przewaga Ukrainy, bieg - Austria. U ukrainców zabraknie dodatkowo Bilanienki.
Posted by: kardynal20

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 12:50

jak sie zapatrujecie na pare

POLSKA - SLOWENIA 1

dzisaij postawilem to na podstawie krotkiej analiy ;\) ale zaczynam miec teraz watpliwosci.

mysle ze najwazniejsza bedzie 1 zmiana na niej plywaczyk z kompletnie niedoswiadczonym doklem. pozniej ziemianin slaby biegacz z niego ale moze na strzelnicy nie straci, najwazniejsza trzecia zmiana a na niej sikora i tu musi odskoczyc i zrobic przewage bodzianie.

jakie jest wawsze zdanie na ten temat
Posted by: @@&&&@@

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 13:52

Dziadek Ziemianin oprocz tego ,ze czlapie na trasie to ostatnio rowniez slabo strzela ale Plywaczyk powinien wypracowac taka przewage zeby Wiesiek mial z czego tracic :)ostatecznie przeciez to Sikora ma zalatwic sprawe boje sie troche Bodziany bo chlop sie strasznie denerwuje jak sie zbliza do strzelnicy szczegolnie kiedy jest szansa na przyzwoite miejsce.
Posted by: @@&&&@@

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 13:54

Originally Posted By: Ojro
Mens 4x7.5km Relay - Oberhof/GER - Outright Winner

NIEMCY @ 2,6 SB
ROSJA @ 2,75 SB
i jako taki sure bet gotowy, no chyba ze oprocz tych druzyn ktoras sprawi niespodzianke.




Niespodzianka to bedzie jesli nie wygra Norwegia \:\)
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 14:40

tak jest rzadko bo rzadko sie zgadzam z panem @@&&&@@ ale dzis akurat musze... na pierwszej zmianie Ole Einar... mozna z bardzo duzym prawdopodobienstwem zalozyc ze odjedzie wszystkim... potem "paleczke" przejmuje Berger... biegowo dorzuci kolejnych kilkanascie sekund, a co do strzelnicy... hmm... wydaje mi sie ze spokojnie samemu bez rywali sie skupi i rund karnych nie bedzie... po dwoch zmianach beda mieli ponad minute przewagi... jezeli Rosjanie i Niemcy beda rywalizowali o 2 miejsce beda strzelac ramie w ramie wiadomo dochodze nerwy oraz pudla ... Norwegio po win!
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 14:44

Panowie ktos wie jakie wiatry dzis maja byc?
bo bez tej informacji to nie ma sie co brac za analize
Posted by: Valverde

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 14:56

Pogoda w Oberhofie ---> http://weather.yahoo.com/forecast/GMXX4105.html

Wygląda na to, że będzie wiać: SW 20 mph
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 14:57

dzieki Valverde to ja olewam chyba, ze jakies UD sie pogra
Posted by: MIDA$

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 19:42

Brawo kolego OJRO ja sie skusiłem ale w swojeje wersji jednak Twoje przypuszczenia idealne !
Posted by: czuczu1910

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 20:01

kurcze panowie potrzebuje info jak na swojej zmianie spisala sie natalia sokolova nie chodzi mi o liczbe pudel tylko o wynik biegowy najlepiej linka poprosuolbym
z gory dziekuje!!
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 04/01/2007 20:51

Originally Posted By: czuczu1910
kurcze panowie potrzebuje info jak na swojej zmianie spisala sie natalia sokolova nie chodzi mi o liczbe pudel tylko o wynik biegowy najlepiej linka poprosuolbym
z gory dziekuje!!


Tutaj
Posted by: milanak

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 05/01/2007 11:56

wiecie może gdzie jest klasyfikacja generalna Pucharu Świata bo coś na http://www.biathlonworld.com nie mogę znaleźć
Posted by: Kwiatek

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 05/01/2007 12:19

http://www.biathlonworld.com/eng/archive/default.htm
Posted by: czuczu1910

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 06/01/2007 08:00

Originally Posted By: tomo
Originally Posted By: czuczu1910
kurcze panowie potrzebuje info jak na swojej zmianie spisala sie natalia sokolova nie chodzi mi o liczbe pudel tylko o wynik biegowy najlepiej linka poprosuolbym
z gory dziekuje!!


Tutaj
kurcze nie chce mi sie otworzyc mozliwe ze brakuje mi jakiegos oprogramowania?? bo to jest link do analiz?? ktory jest w rezulatatach??
Posted by: polskignom

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 06/01/2007 08:03

brakuje Ci pewnie adobe acrobat reader, plik jest formatu pdf, a ten programik na pewno go obsluguje, choc z drugiej strony nie chce mi sie wierzyc, ze go nie masz na kompie.
Posted by: Radek_89

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 06/01/2007 12:11

Jesteśmy po przerwie świątecznej. Sztafety za nami i panowie już się szykują do sprintu. Na dziś mam dwa ciekawe typy, przy których (wg mnie) bukmacherzy kursy wystawili za bardzo sugerując się sztafetami. W sztafecie zawiódł bardzo Ole Einar Bjoerndalen. Mam wrażenie, że przy drugim strzelaniu coś się stało z Jego karabinkiem, bo miał bodajże 4 czy 5 strzałów niecelnych z rzędu. U takiego zawodnika nie można sprawy zrzucać na stres. Bukmacherzy wietrzą w tym od razu spadek formy Norwega, bo na niepokonanego w tym sezonie Bjoerniego kurs wzrósł o 50% (tzn. potencjalny zysk przy tej samej stawce). Ja jednak wierzę, że Bjoerndalen formy nie zgubił i dziś wygra @ 2,05. Drugi z typów to zwycięstwo Iaroschenki @ 2,00 z Tchoudovem. Ten pierwszy co prawda ostatnio nieco zawodzi, ale Tchoudov to bardzo nierówny zawodnik i po takim kursie warto zagrać to zdarzenie.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 06/01/2007 12:51

Fisher-Sikora 1 1,33
Greis-Tcherezov 1 1,44

kurs 1,92
Profesjonal
Stawka 10j

Chociaz wszyscy trzymamy kciuki za Tomka to jednak mysle ze forma jeszcze nie ta i Niemiec ktory ostatnio jest doskonale dysponowany poradzi sobie z naszym Orlem
Druga para to Greis ktory podczas sztafety zdecydowanie osiagnal lepszy wynik od Tcherezova mimo 3 dobieran i czystym strzelaniu Rosjanina
Ale i tak bardziej mnie ciekawi para jaka wystawil STS!!!

Robert-Maric 2 kurs 2,3 STS Stawka 5j
Nie rozumiem tego kursu gdyz dla mnie powinno byc zupelnie odwrotnie. Dosc powiedziec ze podczas sztafety Maric wygral z Robert o 1 min i 28 sek mimo jednego pudla wiecej
Podczas ostatnich zawodow w Hochfilzen Maric w sprincie wyprzedzil Francuza az o 45sek mimo iz biegal jedno okrazenie karne wiecej!!!
Jak dla mnie dawno nie widzialem tak oplacalnego typy po tak wysokim kursie
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 06/01/2007 14:12

Nie wiem co sie dzisiaj stalo Fisherowi ale chyba dostal jakiejs zapasci bo idac po trasie mialby lepszy czas:)
Ale najwazniejsze to ze wszedl dzis typ dnia i underdog w konkursie J.Maric !!!!!!!!!!!!!!!!!
Malo brakowalo a moj czarny kon moglby nawet dzis byc na podium bo prowadzil przed dluzsza czesc dystansu
Ale mimo iz mial 3 pudla na drugim strzelaniu wyprzedzil Roberta o 14sekund ktory tylko raz spudlowal:)
Robert to prawdziwy ZOLW:)))
Posted by: retoox

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 06/01/2007 21:40

Gross, R - Sikora, T 2.10 4/10
Niby gross specjaliuje sie w biegach na dochodzenie, ale i Tomek w tego typu startach zalicza dobre wyniki. Do biegu wyrusza równo na trasie powinien zyskiwac Sikora a o wszystkim powinna decydowac strzelnica. Trudna trasa to dodatkowy plus na kozysc naszego zawodnika który lubie takie trasy i bedzie moim zdaniem w biegu odrobic awet 2 pudła wiecej w stosunku do Niemca. padrzac wyłacznie pod katem strzeleckim typ ten wyglada srednio gdyz znajac Grossa wielu pdeł sie spodziewac niemozna, ale trudna trasa moze podmeczyc troszke Niemca ( na co po cichu licze) a to z kolei moze znalesc odbicie na strzelnicy. Dodatkowo warunki moga byc rożne, jak narazie troszke w Oberhofie powiewa a w trudnych warunkach wyniki na strzelnicy moga byc srednio dore nawet dla zawodników tak doswiadczonych jak Gross... Słaba ta analiza, ale jakos niechce mi sie jakos specjalnie rozpisywac kurs jednak napewno przeszacowany.

Wolf, A - Andresen, F 1.85 4/10
Co do dzisiejszego sprintu obaj mieli po 3 pudła i obaj na mcie prawie identyczne rezultaty więc Niemiec biegowo nieodstaje. Tutaj typ grany wyłaczne z jednego powodu. Wolf to w moim mniemaniu lepszy strzelec. To tyle co mam tu do powiedzenia.

Kursy z unibetu.
Posted by: Radek_89

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 07/01/2007 08:58

Kolejny ciekawy dzień szykuje się w karuzeli biathlonowego Pucharu Świata. Jako, że już w poprzednim roku obiecałem sobie, że kobiet nie ruszam, więc na analizę czekają tylko mężczyźni. I od razu rzuca się w oczy pojedynek "na szczycie", czyli Michael Greis i Nikolay Krouglov. Wczoraj obaj po jednym pudle i ostatecznie Rosjanin lepszy o 3,5 sekundy. Obaj zaliczyli także dobre występy w sztafecie. W Hochfilzen Rosjanin tylko raz pokonał Michę, mianowicie w biegu pościgowym, kiedy to Greis zaliczył aż 7 pudeł. Niemiec jest zdecydowanie lepszym biegaczem. Nawet gdy miał więcej pudeł na strzelnicy od Rosjanina, to potrafił go w sprintach wyprzedzać o ponad pół minuty. Zakładam, że wczorajsza porażka Greisa miała jakieś "drugie dno" i dziś Greis (vs Krouglov) @1,70 pokaże klasę.
Posted by: czuczu1910

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 07/01/2007 09:10

Witam
Ogladajac wczorajszy bieg doszedlem do wniosku ze serwisanci mieli problemy ze smarowaniem co bylo ewidentnie widac po postawie fischera ktory mial czas biegu podobny do naszego PLYWACZYKA \:D Bardzo dobrze spisuja sie rosjanie i wlasnie w nich dzis inwestuje kaske Para TCHEREZOV-VILLERMOZ jak dla mnie jest dosc przejrzysta wloch prawie zawsze dobrze spisuje sie w sprincie ale w oscigowym juz nie radzi sobie na strzelnicy a rusek cos im wymyslili i nie myla sie na strzelnicy \:\) i wlasnie na to licze choc z biegiem ivanka tez nie jest najgorzej No i kolejna para wlosko rosyjska czyli ROZKHOV-DE LORENZI - wloch troche wyskoczyl niespodziewanie ale zawsze trafi se rodzynek jak nie chinczyk to taki wloch a to co rozkhov prezentuje na strzelnicy budzi respekt dla mnie te 2 pary gruba pojda \:\)

pozdrawiam
Posted by: pixies

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 4 - Oberhof 03-07.01.2007 - 07/01/2007 10:01

Rozkhov nie startuje