Jakie zmiany proponujesz w EEL?

Posted by: Prem

Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 01/10/2003 01:59

Sezon nieubłaganie zbliża się ku końcowi a jako że zabawa zwana EEL przyjęła się na naszym forum to przewidywany jest start IV edycji konkursu. Idea tego tematu jest mam nadzieję prosta - postarajmy się spożytkować czas jaki pozostał nam do zakończenia sezonu na przedstawienie swoich propozycji zmian w EEL i to zarówno w regulaminie jak i w samym systemie rozgrywek. Prosiłbym ponadto ochotników chętnych się zająć tabelami EEL od przyszłego sezonu, dobrze by było gdyby znalazł się ktoś chętny założyc stronę w necie o EEL gdzie znaleźć można by było wyniki poprzednich edycji.

Niech się rozpocznie burza mózgów!

Pozdrawiam
Posted by: gruda

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 01/10/2003 03:52

proponuje wyznaczenie terminu po minieciu ktorego nie moznaby juz wystawic skladu, np sobota 15:30. o tej i po tej godzinie rozpoczynaja rozgrywki wazniejsze ligi europejskie.
pozwoliloby to wyeliminowac sposob gry(mnie i moze kogos jeszcze irytujacy) niektorych prezesow, a mianowicie "wyczekiwanie". ktos wystawia sklad, troche ofensywny(ryzykowny) na przyklad, nie wchodza mu 1-2 mecze, kursy trafione ponizej 6, a wiec 0 bramek. wtedy do gry wkracza "wyczekiwacz"(najczesciej wystepujacy w roli gospodarza) i rzuca 6 typow z kursami 1.01. i gdzie tu sportowa rywalizacja w koncu prawdziwej pilce, ktorej poniekad odzwierciedleniem jest EEL, mecz rozpoczynaja o okreslonej godzinie obie druzyny a nie jedna.
to tyle na razie.
Posted by: kuba81

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 01/10/2003 05:18

Gruda propozycja calkiem ciekawa i godna uwagi .Jednkaze ja mam inny pomysl na rewolucje .Ligi proponuje zostawic w takim stanie jakim sa jednakze nalezy dokonac reorganizacji rozgrywek i zostawic te zespoly ktore dotad braly udzial i dobrac maksymalnie 5-6 nowych jednakze pewcyh a wiec ludzi ktorzy juz od dluzszego czase sa zalogowani. Tak abysmy stworzyli 2 grupy w 2 lidze oraz maksymalnie 1 grupe w 3 lidze.Do tego proponuje wprowadznie Ligi Mistrzow ( 8 najlepszych z tej edycji rozgrywek awans do grup automatyczny) pozostala osemke wyloniloby sie podczas rozegrania spotkan kwalifikacyjnych wsrod 8 pozostalych z 1 ligi oraz 4 najlepszych z obu grup 2 ligi , przegrani oraz pozostali uczestnicy grali by w pucharze Uefa) Osobiscie wyrazam chec poprowadzenia zarowno Lm jak i Uefy.Losowanie odbywaly by sie na zywo i bylyby jak najbardziej realne tzn albo na chacie albo po prostu edytowalbym posty co 2 lub 3 pary ktore bym losowal naprawde u siebie w domu , mysle ze byloby to ciekawe .

Pozdrawiam
Posted by: THOM

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 01/10/2003 14:26

Ciekawy pomysł Kuba - LM + UEFA - rozkręca się nam EEL - co do nowych zespołów to się zgadzam.
Niestety mój zeszłoroczny pomysł, aby usunąć drużyny po 3 walkowerach na początku sezonu został przez ZARZĄD pominięty, a sądzę, że uporządkowałby od samego początku miniony sezon i nie byłoby problemów z niektórymi zespołami, bo np. w mojej lidze występowało 12 drużyn, z tego po kilku pierwszych meczach grało juz tylko 7 zespołow, a sezon zakończyło 5 zespołów !!! Mecze były bez emocji (stale walkowery), a ważne mecze trafiały się raz w miesiącu - coś z tym naprawdę trzeba zrobić.

Pozdro
Posted by: Szakal

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 01/10/2003 17:48

Przywrocic Puchar EEL al:
Posted by: amRO

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 01/10/2003 19:19

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Szakal:
[qb]Przywrocic Puchar EEL al: [/qb][/QUOTE]I to zaraz po zakonczeniu sezonu...
Podpisuje sie rowniez pod postem Grudy. Jesli ktos chce podawac kursy ukierunkowane na jedna bramke, to niech robi to jako pierwszy... Podzial lig pozostawilbym bez zmian.
Posted by: kuba81

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 04/10/2003 02:47

Hmm tyle bylo narzekan w czasie trwania lig a jak przychodzi co do zmian to zero odglosow , dziwne.....
Posted by: gruda

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 04/10/2003 04:46

co nieco zostalo powiedziane wprzyszlosc ELL.
co do organizacji rozgrywek to albo zostac przy obecnej formule albo skorzystac z pomyslu vodziora w powyzszym linku - poczatek rozgrywek bylby naprawde bardzo ciekawy.
Posted by: apofis

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 18/10/2003 14:50

proponuje wyznaczenie terminu po minieciu ktorego nie moznaby juz wystawic skladu, np sobota 15:30. o tej i po tej godzinie rozpoczynaja rozgrywki wazniejsze ligi europejskie.
pozwoliloby to wyeliminowac sposob gry(mnie i moze kogos jeszcze irytujacy) niektorych prezesow, a mianowicie "wyczekiwanie". ktos wystawia sklad, troche ofensywny(ryzykowny) na przyklad, nie wchodza mu 1-2 mecze, kursy trafione ponizej 6, a wiec 0 bramek. wtedy do gry wkracza "wyczekiwacz"(najczesciej wystepujacy w roli gospodarza) i rzuca 6 typow z kursami 1.01. i gdzie tu sportowa rywalizacja w koncu prawdziwej pilce, ktorej poniekad odzwierciedleniem jest EEL, mecz rozpoczynaja o okreslonej godzinie obie druzyny a nie jedna.
to tyle na razie.

popieram wypowiedź Kuby

ale i od siebie też chcialbym coś dodać

Zgadzam się całkowicie na typowanie do określonej godziny ale tu zostawiłbym furtkę trzech spotkań dla spóźnialskich bo nie można z góry założyć że każdy zdąży na czas chwilowe klpoty z netem itd... i wtedy te trzy mecze musiałby puścić z niezłymi kursami (chyba raczej remisy ale pewnie i jakieś rodzynki do zagrania w realu by się trafiały bo musiałyby być raczej przemyślane ... co wy na takie rozwiązanie, myśle że chyba by dało szansę wyczekiwaczom niech główkują...
Posted by: smoq

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 19/10/2003 01:52

dwa mecze w tygodniu pon.-pt i so-niedziela ,tylko bez ograniczen czasowych,bo co z ludzmi grajacymi z kawiarenki i pracujacymi na zmienne zmiany?
Np.ide do pracy na 06.00 do 22.00 przez cały tydzien,wolna niedziela,to kiedy podam typy?
Dlatego to jest bez sensu,bo oprócz kuby ktory to wymyslił(tak zagrał w ostatniej kolejce ze mną), nie znam nikogo kto czeka,aż dobre typy przelecą.
Posted by: kuba81

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 19/10/2003 03:56

Hmmmm smoq sorry ze pytam ale pracujesz od 6-22 codziennie!? To podziwiam cie szczerze mowiac....Skoro znajdziesz czas by podac typy w tygodniu to dlaczego nie mialbys znalezc czasu by podac typy na weekend (np w srode lub czwartek nikt nie broni tobie podac spotkan na sobote i niedziele)....dziwne to troche , aha i skoro czepiasz sie mojej taktyki i twierdzisz ze tylko ja tak gram to slabo sledzisz sezon a skoro jestes kolejna osoba ktora ma narzekac to szkoda bo my naprawde poswiecamy troche czasu na to , a skoro cos ci przeszkadza to nikt nie zakazuje tobie przedstawiac wlasnych propozycji

Kazdy nowy punkt ktory zostaje wprowadzany do regulaminu ma swoich zwolennikow jak i przeciwnikow , nigdy nie da sie zrobic tak by wszyscy byli zadowoleni smoq dlatego prosimy o wyrozumialosc...Nie wiem smoq moze zle zrozumiales ale przeciez mozesz podac typy w piatek ktore beda na sobote i niedziele nie widze w tym problemu.

Pozdrawiam
Posted by: A.S.Romek

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 20/10/2003 17:52

Zróbmy lige juniorów, gdzie byłby troche inny regulamin z min. kursami np.1.5 lub coś w tym stylu.
Posted by: Anonymous

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 02/11/2003 19:40

[QUOTE]Oryginalnie wysłał kuba81:
[qb]Gruda propozycja calkiem ciekawa i godna uwagi .Jednkaze ja mam inny pomysl na rewolucje .Ligi proponuje zostawic w takim stanie jakim sa jednakze nalezy dokonac reorganizacji rozgrywek i zostawic te zespoly ktore dotad braly udzial i dobrac maksymalnie 5-6 nowych jednakze pewcyh a wiec ludzi ktorzy juz od dluzszego czase sa zalogowani. Tak abysmy stworzyli 2 grupy w 2 lidze oraz maksymalnie 1 grupe w 3 lidze.Do tego proponuje wprowadznie Ligi Mistrzow ( 8 najlepszych z tej edycji rozgrywek awans do grup automatyczny) pozostala osemke wyloniloby sie podczas rozegrania spotkan kwalifikacyjnych wsrod 8 pozostalych z 1 ligi oraz 4 najlepszych z obu grup 2 ligi , przegrani oraz pozostali uczestnicy grali by w pucharze Uefa) Osobiscie wyrazam chec poprowadzenia zarowno Lm jak i Uefy.Losowanie odbywaly by sie na zywo i bylyby jak najbardziej realne tzn albo na chacie albo po prostu edytowalbym posty co 2 lub 3 pary ktore bym losowal naprawde u siebie w domu , mysle ze byloby to ciekawe .

Pozdrawiam[/qb][/QUOTE]oki Kuba masz na pewno rację ....ale już nie pamiętasz jak sam się chciałeś zgłosic do ligi ??? co jak wówczas obowiązywałyby takie zasday jak teraz proponujesz ? może do tej pory nie miałbyś szansy na wykazanie się ? Rozumiem twoje stanowisko ale jako osoba nowa troszkę mi przykro jak nie uda mi się zgłosic do ligi
Podrawiam i liczę na przychylność
Posted by: Prem

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 11/11/2003 03:53

Nowy sezon EEL ruszy 17-go listopada
Zastanawiam się tylko jak przyśpieszyć rozgrywki by nie trwały paru miesięcy. Jakieś pomysły?
Posted by: lukboj

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 11/11/2003 16:21

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Prem:
[qb]Nowy sezon EEL ruszy 17-go listopada
Zastanawiam się tylko jak przyśpieszyć rozgrywki by nie trwały paru miesięcy. Jakieś pomysły?[/qb][/QUOTE]Wprowadzić system poniedziałek-czwartek i piątek-niedziela, jeśli oczywiście w dniach pon.-czw. gra liga mistrzów, uefa, ligi, puchary bo jeśli w jakimś tygodniu tak nie jest to kolejka by była rozgrywana tylko pią.-niedz. ale takich wyjątków sądze, że będzie niewiele
Posted by: Szakal

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 11/11/2003 19:48

Popieram wprowadzic stary system rozgrywek pon-czw i pia-nie.
Posted by: Gy_Gy_Crav[eel]

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 11/11/2003 23:54

Popieram Szakalika
Posted by: vodzior

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 12/11/2003 00:16

tak jak kolega wyzej
Posted by: DMK

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 12/11/2003 18:20

popieram 2 kolejki w tygodniu

mam nadzieje ze pomysl "terminowania" podawania typow nie przejdzie - przy 2 kolejkach w tygodniu to tragiczna pomylka by byla
Posted by: amRO

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 12/11/2003 20:46

I ja tez zdecydowanie za dwoma kolejkami w tygodniu.
Posted by: Anonymous

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 13/11/2003 01:39

Cześć ... mam pytanko może ktoś mi powiedzieć jak się przelicza kursy na bramki ? niestety nie mogę znaleźć nigdzie regulaminu a bez tej cennej informacji nie mogę zagrać meczu sparingowego. Pozdrawiam
Posted by: terminator

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 13/11/2003 13:30

Ja również popierma 2 kolejki w tygodniu i gramy bez żadnych ograniczeń co do godzin wysyłania typów.
Posted by: gruda

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 13/11/2003 23:15

proponuje wprowadzic do regulaminu zapis ze jesli uczestnik znienacka, bez zadnego powiadamiania porzuci rozgrywki dostanie za to BANA na forum. w zeszlym sezonie gralo sie doprawdy wysmienicie wygrywajac co drugi mecz walkowerem uke:
Posted by: Anonymous

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 14/11/2003 02:19

[QUOTE]Oryginalnie wysłał gruda:
[qb]proponuje wprowadzic do regulaminu zapis ze jesli uczestnik znienacka, bez zadnego powiadamiania porzuci rozgrywki dostanie za to BANA na forum. w zeszlym sezonie gralo sie doprawdy wysmienicie wygrywajac co drugi mecz walkowerem uke: [/qb][/QUOTE]Cze Gruda!
Mam prośbę .... pisałeś że można dopisać cosik do regulaminu .... zakładam więc że znasz mniej więcej regulamin.....napisz proszę za jaka musi być suma kursów żeby strzelić bramkę (pamiętam że kiedyś było 6) i za ile dolicz się kolejną.
Z góry dziękuje za pomoc bo już czas jakiś staram się dowiedzieć i strasznie mi marnie to wychodzi
Pozdrawiam
iwo:
Posted by: Prem

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 14/11/2003 02:22

Nie zarzucaj wszystkich tematów postami o regulaminie... Wystarczy zmienić w dziale EEL wyświetlanie wszystkich tematów i znajdziesz szybko Nowy regulamin EEL, a tam masz wszystko objaśnione

Pozdrawiam!
Posted by: Anonymous

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 14/11/2003 15:46

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Prem:
[qb]Nie zarzucaj wszystkich tematów postami o regulaminie... Wystarczy zmienić w dziale EEL wyświetlanie wszystkich tematów i znajdziesz szybko Nowy regulamin EEL, a tam masz wszystko objaśnione

Pozdrawiam![/qb][/QUOTE]Ślicznie dziękuje za pomoc iwo:
uszanowanie
Posted by: gruda

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 03/09/2004 02:28

wprawdzie we wladzach ELL nie zasiadam, jednak przedstawie kilka uwag i niepokojow, a w zasadzie bedzie to zaniepokojona uwaga

widze ze akces do konkursu zglosilo paru nowych uzytkownikow . w tym miejscu pytanie do nich czy choc zadali sobie trud dokopania sie i przeczytania regulaminu? czy w ogole wiedza do jakiego konkursu sie zglaszaja? a moze wychodza z zalozenia "zobacze co to, jak bedzie do dupy albo mi sie znudzi, oleje to"?
dlatego proponuje zrobic jakas weryfikacje "nowych" np. poprzez koniecznosc dostarczenia skanow dowodu osobistego (wiadomo by bylo kogo zlac gdyby psul zabawe ) badz wprowadzenie czynnika mobilizujacego w postaci skaldanego depozytu, ktory bylby zwracany po zakonczeniu sezonu.[no problemo jesli za "nowego" poreczy "stary wyjadacz"]
a moze zrobic symboliczne wpisowe dla wszytskich, powiedzmy 5-10 zlotych
uwazam ze cos tzreba zrobic aby uniknac zeszlorocznego III-ligowego BURDELU , bo jesli podobnie ma wygladac nadchodzacy sezon to ja uke: na to...

co o tym mysli "gora" jak i szanowne grono prezesow?
Posted by: klopsikus

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 05/09/2004 14:15

A ja bym proponował zmianę buka, bo w profie oferta marna (choćby totale), a i strona często nie chodzi i trzeba po jakiś fortunach łazić (np. GB czy B&W, wszystko jedno).
No i patrząc na to ile "starych" graczy się zgłosiło, to chyba trzeba by ich na priva powidaomić, bo i ja cudem tu trafiłem, inni mogli nie mieć tyle szczęścia.
Posted by: Lao

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 05/09/2004 19:11

Hmm, rzeczywiście niektóre mecze albo kluby grały sposobem, czyli podawanie 6 typow po kursach 1.01 lub zblizonym i byly to najczesciej typy 1x.

Proponowałbym ograniczenie możliwosci zakladow - do podawania "prostych typow" - 1, x, 2.

Dlaczego ?? Liga EEL to przede wszystkim dobra zabawa - anie wyszukiwanie okazji czy sposobów przechytrrzenie przeciwnika... Nikt z Was rozsądnie nie obstawia zakładów tego typu w zyciu. Sposob punktacji w EEL już sam w sobie uwzględnia trafienie poprawnego wyniku - a nie jak w innych konkursach - tzw. zysk. a więc dodatkowa zachęta w postaci wielowątkowych typów, handicapow, itd. wydaje się być zbędna. Gdyby buk u którego gramy wystawiał asiany (0:0) - przypuszczalnie większość typów opiewałaby właśnie na tego typu zakłady - w koncu zwrot stawki to też trafienie ??

Poza tym, zgodnie z konwencja tutaj używaną - jak sobie wyobrażacie wprowadzanie na boisku - powiedzmy Jurka Dudka albo Darku Dudka ?? - trzeba się zdecydować - jeden zawodnik to jeden typ : 1 albo X albo 2, bo taki podwojny zaklad to powinien być liczony - jako wprowadzenie dwoch zawodnikow !! To samo z handicapami...
Posted by: A.S.Romek

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 05/09/2004 22:06

Dla mnie najważniejsze jest to co napisał wyżej gruda - nie chcemy takiej zabawy i takiej organizacji bo wtedy nie opłaca się grać uke:
Posted by: Szakal

Re: Jakie zmiany proponujesz w EEL? - 06/09/2004 03:22

najwazniejsze, nie wiem czy bylo ale pisze:

Jesli SS mniejsza jak 2.0 zabronic punktowania rywalami dwoma meczami zlozonymi z 1 x 2dajacymi 3 latwe pkt. Kilkakrotnie juz w Extraklasie sie to zdarzylo. Troszke bez sensu i nie spowodowane to wyczekiwaniem ale powinno byc zabronione podobnie jak ten sam zawodnik (mecz) na 3 pozycjach np 1, 1X, fa+2

Do dyskusji...