Liga grecka 2008/2009

Posted by: Bezdomny

Liga grecka 2008/2009 - 24/01/2009 06:34

Oto zestaw nadchodzącej kolejki:
24/01 18:00 Ergotelis vs. Panathinaikos
24/01 18:00 Olympiakos vs. OFI Kreta
25/01 14:00 Asteras vs. Levadiakos
25/01 14:00 Panthrakikos vs. Iraklis
25/01 15:45 Thrasivoulos vs. Xanthi
25/01 15:45 Larisa vs. Panserraikos
25/01 18:00 Aris vs. PAOK
25/01 18:00 AEK Ateny vs. Panionios

Pora na analizę tej ligi.
Posted by: Bezdomny

Re: Liga grecka 2008/2009 - 24/01/2009 21:22

Ergotelis - Panathinaikos 2
Panathinaikos ostatnio dobrze spisuje się w lidze.Z 3 ostatnich spotkań przegrał 3 u siebie.Zespół kiepsko gra ostatnio.Panathinaikos przesuwa się w czubek tabeli.3 ostatnie spotkania ligowe na wyjazdach wygrał.A nawet historia spotkań przemawia za Konieczynkami:
23/09-07 1. liga Ergotelis vs. Panathinaikos 0:3
12/11-06 1. liga Ergotelis vs. Panathinaikos 0:1
16/04-05 1. liga Ergotelis vs. Panathinaikos 1:3
Posted by: Legia

Re: Liga grecka 2008/2009 - 24/01/2009 21:44

Originally Posted By: Bezdomny
Ergotelis - Panathinaikos 2
Panathinaikos ostatnio dobrze spisuje się w lidze.Z 3 ostatnich spotkań przegrał 3 u siebie.Zespół kiepsko gra ostatnio.Panathinaikos przesuwa się w czubek tabeli.3 ostatnie spotkania ligowe na wyjazdach wygrał.A nawet historia spotkań przemawia za Konieczynkami:
23/09-07 1. liga Ergotelis vs. Panathinaikos 0:3
12/11-06 1. liga Ergotelis vs. Panathinaikos 0:1
16/04-05 1. liga Ergotelis vs. Panathinaikos 1:3


skoro tak sięgasz do historii to może jeszcze przytocz historię najnowszą pojedynków tych drużyn...

Panathinaikos Ergotelis 2:3 29.10.08 ...

...
Posted by: SEFE

Re: Liga grecka 2008/2009 - 24/01/2009 21:52

Dla Bezdomnego liczy się tylko historia. Kontuzje, składy , sytuacja finansowa itd. nie ma znaczenia. Wystarczy spojrzeć na jego wpisy w innych tematach. To chyba jakiś historyk jest tongue
Posted by: Bezdomny

Re: Liga grecka 2008/2009 - 24/01/2009 22:05

Originally Posted By: SEFE
Dla Bezdomnego liczy się tylko historia. Kontuzje, składy , sytuacja finansowa itd. nie ma znaczenia. Wystarczy spojrzeć na jego wpisy w innych tematach. To chyba jakiś historyk jest tongue

Co tu dużo mówić.Zerknij na ostanie wyniki Panathinaikosu.Na 6 ostatnich meczów 5 zwycięstw.Co na to powiesz,a Ergotelis tylko jedno zwycięstwo i jeden remis na 6 spotkań.A jaki zresztą poziom piłki jest w Grecji,skoro co roku Ci sami faworyci do walki o tytuł są.Rzadko mnie historia zawodzi,możesz na to zobaczyć,wybieram kilka konkretnych meczy a nie całą stertę i próbuję jakoś tematy poruszać.
Posted by: Legia

Re: Liga grecka 2008/2009 - 24/01/2009 22:14

Originally Posted By: Bezdomny
Originally Posted By: SEFE
Dla Bezdomnego liczy się tylko historia. Kontuzje, składy , sytuacja finansowa itd. nie ma znaczenia. Wystarczy spojrzeć na jego wpisy w innych tematach. To chyba jakiś historyk jest tongue

Co tu dużo mówić.Zerknij na ostanie wyniki Panathinaikosu.Na 6 ostatnich meczów 5 zwycięstw.Co na to powiesz,a Ergotelis tylko jedno zwycięstwo i jeden remis na 6 spotkań.A jaki zresztą poziom piłki jest w Grecji,skoro co roku Ci sami faworyci do walki o tytuł są.Rzadko mnie historia zawodzi,możesz na to zobaczyć,wybieram kilka konkretnych meczy a nie całą stertę i próbuję jakoś tematy poruszać.




mecz wyjazdowy to mecz wyjazdowy zawsze o niespodzianke nietrudno...a po takich niskich kursach jak dzisiaj na koniczynki to szkoda ryzykować ...

poprzednio też było koło 1.45 na wszechateńskich ...z tymże grali u siebie .....mecz na wyjeździe po kursie 1.4-1.5 to średni pomysł według mnie...

Panathinaikos Ergotelis 2:3

kurs też oscylował wokół 1.45 i nie weszło a jak wiesz hisoria lubi się powtarzać...;)
Posted by: Mauritius

Re: Liga grecka 2008/2009 - 24/01/2009 22:25

dokładnie...zbanowac tego ,historyka''..nabija posty a nic nie wnosi... bana temu idiocie bana!! stop trolom !
Posted by: lysy1

Re: Liga grecka 2008/2009 - 24/01/2009 22:29

[quote=Bezdomny]Ergotelis - Panathinaikos 2
Panathinaikos ostatnio dobrze spisuje się w lidze.Z 3 ostatnich spotkań przegrał 3 u siebie [/quote

chyba czegos nie rozumiem smirk
Posted by: Legia

Re: Liga grecka 2008/2009 - 25/01/2009 04:02

Originally Posted By: McDziarz
Originally Posted By: Bezdomny
Originally Posted By: SEFE
Dla Bezdomnego liczy się tylko historia. Kontuzje, składy , sytuacja finansowa itd. nie ma znaczenia. Wystarczy spojrzeć na jego wpisy w innych tematach. To chyba jakiś historyk jest tongue

Co tu dużo mówić.Zerknij na ostanie wyniki Panathinaikosu.Na 6 ostatnich meczów 5 zwycięstw.Co na to powiesz,a Ergotelis tylko jedno zwycięstwo i jeden remis na 6 spotkań.A jaki zresztą poziom piłki jest w Grecji,skoro co roku Ci sami faworyci do walki o tytuł są.Rzadko mnie historia zawodzi,możesz na to zobaczyć,wybieram kilka konkretnych meczy a nie całą stertę i próbuję jakoś tematy poruszać.




mecz wyjazdowy to mecz wyjazdowy zawsze o niespodzianke nietrudno...a po takich niskich kursach jak dzisiaj na koniczynki to szkoda ryzykować ...

poprzednio też było koło 1.45 na wszechateńskich ...z tymże grali u siebie .....mecz na wyjeździe po kursie 1.4-1.5 to średni pomysł według mnie...

Panathinaikos Ergotelis 2:3

kurs też oscylował wokół 1.45 i nie weszło a jak wiesz hisoria lubi się powtarzać...;)




....Ergotelis 1-0 Panathinaikos ....


puke

takich perełek się nie gra...
Posted by: Bezdomny

Re: Liga grecka 2008/2009 - 25/01/2009 04:16

Originally Posted By: McDziarz
Originally Posted By: McDziarz
Originally Posted By: Bezdomny
[quote=SEFE]Dla Bezdomnego liczy się tylko historia. Kontuzje, składy , sytuacja finansowa itd. nie ma znaczenia. Wystarczy spojrzeć na jego wpisy w innych tematach. To chyba jakiś historyk jest tongue

Co tu dużo mówić.Zerknij na ostanie wyniki Panathinaikosu.Na 6 ostatnich meczów 5 zwycięstw.Co na to powiesz,a Ergotelis tylko jedno zwycięstwo i jeden remis na 6 spotkań.A jaki zresztą poziom piłki jest w Grecji,skoro co roku Ci sami faworyci do walki o tytuł są.Rzadko mnie historia zawodzi,możesz na to zobaczyć,wybieram kilka konkretnych meczy a nie całą stertę i próbuję jakoś tematy poruszać.




mecz wyjazdowy to mecz wyjazdowy zawsze o niespodzianke nietrudno...a po takich niskich kursach jak dzisiaj na koniczynki to szkoda ryzykować ...

poprzednio też było koło 1.45 na wszechateńskich ...z tymże grali u siebie .....mecz na wyjeździe po kursie 1.4-1.5 to średni pomysł według mnie...

Panathinaikos Ergotelis 2:3

kurs też oscylował wokół 1.45 i nie weszło a jak wiesz hisoria lubi się powtarzać...;)




....Ergotelis 1-0 Panathinaikos ....


puke

takich perełek się nie gra...[/quote]

czerwona kartka wpłynęła na los meczu,przed czerwoną kartkę było 0-0 uwaga
Posted by: Legia

Re: Liga grecka 2008/2009 - 25/01/2009 19:09

Grecja 2 liga

Veria - Ionikos x2

Druzyna gospodarzy ostatnio w fatalnej formie >>> przegrali 4ry mecze z rzędu .

Z drużynami z czołówki grają fatalnie. Co ciekawe z pierwszych jedenastu zespołów tabeli komplet punktów zdobyli tylko z Kerkyrą .

Kursy na gości drastycznie spadają ....wczoraj na 2 można było jeszcze złapać 3.5 obecnie większość buków ma poniżej 3.0 i kursy dalej spadają !!!

Ionikos w 18stu spotkaniach w zaledwie 3ch schodzili pokonani. Jeżeli dodamy do tego fakt że gospodarze z pierwszych jedenastu drużyn pokonać zdołali tylko jedną to wyjdzie bardzo duże prawdopodobieńśtwo że goście tego meczu nie przegrają....

dla odważniejszych czysta 2
Posted by: Mucios

Re: Liga grecka 2008/2009 - 23/02/2009 06:12

Czy ktoś mi może wytłumaczyc dlaczego w meczu Ionikos Nikeas - Kallithea kurs na gospodarzy wynosi 4 a na gosci 1,80 a powinno byc na odwrót. Gdzie podstęp?
Posted by: Max11

Re: Liga grecka 2008/2009 - 07/03/2009 19:34

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jest aż 4.60 shocked na Olympiakos z PAOK?
Posted by: Hakan

Re: Liga grecka 2008/2009 - 25/04/2009 18:05

Levadeiakos-Larisa

Pora na ostateczne rozstrzygnięcia, bo to już ostatnia kolejka w lidze greckiej. Drużyna Maćka Żurawskiego wciąż walczy o europejskie puchary. Da Levadeiakos jest to spotkanie o przysłowiową pietruszkę. Larisa ma 2 punkty przewagi nad Arisem. Buki zaniżyły kursy na zwycięstwo Larisy, upatrując, że mecz będzie ustawiony pod ekipę gości. Dziwi mnie, że to spotkanie nie zostało usunięte z oferty. Skoro dalej figuruje, a nie wiem czy dobrze mniemam, to Larisie wystarcza remis w tym spotkaniu ? , aby zapewnić sobie 5 miejsce, które jest przepustką do europejskich pucharów.


jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić wink , a jeśli mam racje to trzeba pobrać X tongue
Posted by: herkules

Re: Liga grecka 2008/2009 - 25/04/2009 18:11

a przypadkiem nie ma baraży ?

oficjalny wyciąg z regulaminu rozgrywek wraz z komentarzem.

1. O kolejności w tabeli decyduje ilość zdobytych punktów. W przypadku równej ilości punktów decydują wyniki meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Jeśli w tym przypadku drużyny mają taką samą ilość punktów wówczas decydują bramki (tak jak w pucharach). Jeśli jednak w takim przypadku będzie remis wówczas drużyny zajmą miejsca w tabeli w kolejności alfabetycznej (sic!).

2. Mistrzem Grecji zostaje drużyna, która zajmie w końcowej tabeli pierwsze miejsce. Mistrz Grecji wystartuje w trzeciej fazie eliminacji do Champions League.

3. Drużyny z miejsc 2-5 w końcowej tabeli zagrają w doatkowych rozgrywkach play-off w formule mini-ligi, każdy z każdym, mecz i rewanż, 6 kolejek. Zwycięzca play-off uzyskuje prawo do gry w drugiej rundzie eliminacji Champions League. Drugi i trzeci zespół play-off zagra w Europa League. W poprzednich rozgrywkach przed startem do play-off, kolejne drużyny przystępowały do mini-ligi z dorobkiem 7-5-2-0 pkt. W bieżącym sezonie zmieniono poczatkowo regulamin i punktacja wyjściowa wynosiła 5-3-1-0. Po kolejnych zmianach wiadomo jedynie, że ostatni zespół play-off rozpocznie rozgrywki z zerowym dorobkiem punktowym, natomiast dorobek pozostałych drużyn zależy od różnicy punktowej w sezonie zasadniczym. Na dzień dzisiejszy według oficjalnego komunikatu zamieszczonego na witrynie Superleague tabelka przed play-off kształtuje się następująco:
1. Panathinaikos 3 pkt
2. PAOK 2 pkt
3. AEK 2 pkt.
4. Larisa 0 pkt
Posted by: herkules

Re: Liga grecka 2008/2009 - 25/04/2009 18:14

Larissa Aris 1:1 2.20 2.93 3.26 details 22.02.2009
Aris Larissa 0:0 1.90 3.07 4.03 details 01.11.2008

i dodam jeszcze to . Dlatego Larisa chyba za bardzo na remis nie może grać
Posted by: herkules

Re: Liga grecka 2008/2009 - 25/04/2009 18:17

z drugiej strony maja lepszy bilans bramkowy bo +9 a Aris -2 . Teoretycznie więc remis ich urządza.
Posted by: Hakan

Re: Liga grecka 2008/2009 - 25/04/2009 18:21

Larisa w tej mini tabeli wyżej i tak nie będzie. Aby się do niej dostać nie może przegrać z Levadeiakos( no chyba że Aris też zgubi punkty), a zatem remis ją urządza, bo nawet jeśli Aris wygra, to Larisa ma lepszy bilans bramkowy ( bo bezpośrednie spotkania kończyły się remisem).
Posted by: Angelika

Re: Liga grecka 2008/2009 - 26/04/2009 17:30

Originally Posted By: Hakan
Larisa w tej mini tabeli wyżej i tak nie będzie. Aby się do niej dostać nie może przegrać z Levadeiakos( no chyba że Aris też zgubi punkty), a zatem remis ją urządza, bo nawet jeśli Aris wygra, to Larisa ma lepszy bilans bramkowy ( bo bezpośrednie spotkania kończyły się remisem).


nie rób ludziom wody z mózgu, jak się na czymś nie znasz to nie zabieraj głosu, zasady punktacji w Grecji są zupełnie inne

PS
można walić śmiało na AEK
Posted by: Angelika

Re: Liga grecka 2008/2009 - 26/04/2009 17:39

w rozgrywkach ważny jest każdy punkt - dosłownie


punkty (dotyczy to miejsc 2-5) w tej grupie przyznawane są w stosunku do zespołu który w tej grupie zajmie ostatnie miejsce (tzn 5)i dzielone przez 3, tak więc np jeżeli Larissa, czyli 5 zespół będzie miała na koniec 30 pkt, a zespół, który ulokuje się wyżej w tabeli od niej 42 pkt, różnica między nimi to 12 pkt,dzielimy to przez 3 i w ten sposób zespół ten rozpoczyna rozgrywki o puchary z dorobkiem 4 pkt, 5 zespół czyli Larrisa rozpoczyna je obligatoryjnie z zerowym dorobkiem
Posted by: Hakan

Re: Liga grecka 2008/2009 - 28/04/2009 05:48

Originally Posted By: Angelika
Originally Posted By: Hakan
Larisa w tej mini tabeli wyżej i tak nie będzie. Aby się do niej dostać nie może przegrać z Levadeiakos( no chyba że Aris też zgubi punkty), a zatem remis ją urządza, bo nawet jeśli Aris wygra, to Larisa ma lepszy bilans bramkowy ( bo bezpośrednie spotkania kończyły się remisem).


nie rób ludziom wody z mózgu, jak się na czymś nie znasz to nie zabieraj głosu, zasady punktacji w Grecji są zupełnie inne

PS
można walić śmiało na AEK


i vice versa grin

Po co te Twoj wywody? Wystarczyło przeczytać notkę Herkulesa, która była sprostowaniem i jasno z niej wynikało że czy Larisa wygra czy zremisuje będzie rozpoczynała PO z zerowym dorobkiem punktowym.
Posted by: xdmcx

Re: Liga grecka 2008/2009 - 04/05/2009 21:17

witam. mam parę wiadomości oczywiście nie jest to nic pewnego ale za małą stawkę warto spróbować. chodzi o mecz 2 ligi greckiej PAE Anagennisi Karditsas - AO Kavala. drużyna gospodarzy walczy o utrzymanie a goście mają zapewniony awans. jednak z wieści jakie do mnie dotarły z klubu Kavala (gra tam 2 Polaków) mają zagrać na 100% gdyż prezes nie wypłaci im premii. kurs jaki wystawił expekt na Kavala 10,5 jak dla mnie godny zagrania. oczywiście nie jest to pewniak lecz po prostu typ na czysto sportowo lepszą drużynę. jak będzie zobaczymy

AO Kavala 2 @10.5 2/10