PZPN Zawieszony !!!

Posted by: Jakubosiu

PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:39

http://wiadomosci.onet.pl/1468943,12,item.html
Posted by: mamuska26

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:40

na TVN24 konferencja Lipca
Posted by: muppet

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:42

Fajny komisarz \:D \:D \:D
Posted by: Biszop

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:45

Jedno pytanko??
Ile lat ma ten caly Lipiec?? 2 czy 3??
Cytat z Lipca: Dzis PZPN przekroczyla sie miarka.

Dzis?? skad jest ta smieszna marionetka??
Posted by: pauL005

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:47

I nie bedzie łachmactwa nie bedzie biurokractwa i nie bedzie złodzejstwa!
Posted by: connor

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:47

Lipiec to nie ten co dochodzil do mety, gdy stadion, juz byl dawno zamkniety? \:D
Posted by: Ignorator

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:49

Tak Lipiec był chodziarzem.
Posted by: DJ SOSNA

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:50

Originally Posted By: DJ SOSNA
Jestem załamany bezczelnością PZPNu!!!
Właśnie na TVN24 trwa transmisja na żywo z konferencji PZPN. Oczywiście stawiła sie cała "wielka" czwórka czyli: Kolator, Lato, Listkiewicz i ten przydupas Kocięba (rzecznik prasowy Związku). Oczywiście, nie widzą nic złego w zatrzymaniu Wita Żelezko ("nie ma odpowiedzialności zbiorowej" - cytat Lato) tak samo zresztą jak nie widzieli nic nieprawidłowego w systemie rozprowadzania biletów na Mundial (zresztą "umoczenie" PZPNU w tej sprawie dokładnie udowodnił TVN). Naprawdę nie mam już słów na bezczelność tego Kółka Wzajemnej Adoracji!!! Pomocy!

PS: Jestem za wprowadzeniem komisarza do PZPNu. Marcowy zjazd i wybory nowych władz Związku i tak nic nie załatwią bo...będzie nowy prezes ale skład osobowy Zarządu wybiorą niemalże ten sam! Przeżyję wykluczenie klubów z europejskich pucharów (to akurat żadna strata bo i tak odpadają w I rundach) a reprezentacja jakoś się obroni dzięki presji opinii publicznej i może ją dopuszczą do dalszych elim.ME



Originally Posted By: DJ SOSNA
godz.17-23
Minister Sportu wprowadza Kuratora!

Nie jestem wielbicielem pana Lipca (nie ufam mu) ale należą mu się brawa za odwagę!!! Dyplomatyczne środki rozmowy z p.Listkiewiczem się skończyły a jego bezczelność przekroczyła w ostatnich dniach ostatnie granice przyzwoitości!!!
Posted by: mamuska26

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:50

Nawet na dopingu sukcesow nie miał
Posted by: oli

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:54

i dobrze trzeba zrobić porządek z tym burdelem
Posted by: wafe(L)nica

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:56

I tak Polska pilka nozna spisana jest na straty...

Takie Ukraince sa lepsze od nas jakby nie bylo w Rozgrywkach klubowych...

PZPN = Polski Zwiazek Pieniedzy Nalewo...
Posted by: hbr

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:57

potem odrodzimy sie jak fenix z popiołów.... za rządów prezesa Tomaszewskiego \:\)
Posted by: Mar

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:58

Ludzie czy Wam naprawdę tak trudno dogodzić ?
W końcu ktoś się za nich wziął...
Posted by: proof

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 16:59

Lepiej późno niż wcale, jednak na miejscu Rusko mógłby być ktoś inny, w tej Ekstraklasie S.A. też pewnie kręcą lody.
Posted by: Biszop

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:05

Originally Posted By: Mar
Ludzie czy Wam naprawdę tak trudno dogodzić ?
W końcu ktoś się za nich wziął...


I o to chodzi, to jak najbardziej sluszna decyzja, tylko powinna byc juz dawno podjeta, Sosna ma racje kij z pucharami oby sie Reprezentacje udalo uratowac bo to jest b. wazne!
Co do Lipca, wg mnie marionetka jakich malo, mialby jaja to z Listka i reszte wzialby sie na poczatku urzedowania i juz bysmy konczyli rozwazania na temat calej sprawy!
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:07

*** interesuje ze minister cche oczyscic to gowno jakim jest pzpn powinni sie cieszyc a nie :/ wiec o co chodzi w tym zawieszeniu;/ parodia :/ znajomosci ma ten kretyn listkiewicz i popieraja frajera ktory niszczy od lat polska piłke za co karac cala polska pilke ?;/ Je*bac PZPN
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:08

Originally Posted By: Kuba88
nie rozumie fify co ich to kurwa interesuje ze minister cche oczyscic to gowno jakim jest pzpn powinni sie cieszyc a nie :/ wiec o co chodzi w tym zawieszeniu;/ parodia :/ znajomosci ma ten kretyn listkiewicz i popieraja frajera ktory niszczy od lat polska piłke za co karac cala polska pilke ?;/ Je*bac PZPN
chodzi mi o fife oczywiscie ze h** ich to powinno interesowac ;/
Posted by: Zabielany

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:14

Dobrze sie stalo...

Mam dość tego, że w codziennych gazetach sportowych...50% zajmowaly wywiady z przestepecami, ich zycioirysu itd. Fotki niedlugo wszystkie beda z zaklejonymi oczami.

Nawrt jak reprezentacja zostanie zawieszona, to pod wplywem presji...pewnie zostanie odwoloana.

Z pucharami to moze i dobrze.. \:D chociaz juz sie szykowalem na Tottenham - Wisla... na wiosne.
Posted by: tomo

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:15

A niech nas wyrzucają z Europejskich Pucharów... i tak w nich gramy niedalej jak w runfach eliminacyjnych z jakims Dymnamem Mińsk.

A niech nam wyrzucą reprezentacje z rozgrywek... i tak do Euro 2008 nie awansujemy.

A niech nam nie dadza Euro 2012... i tak by nie dali.


Mam to wszystko naprawdę głęboko gdzieś... dzisiaj został zrobiony pierwszy duży krok do uzdrowenia polskiego futbolu i bardzo się z tego cieszę!


P.S. A z pucharów i tak nas za to nie wyrzucą...
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:17

Sosna nie ma racji, bo to był pozorowany spektakl i decyzja polityczna. Wg. mnie była to jedna wielka żenada. PZPN akurat nie miał wyjścia! Mogli się podać do dymisji albo komisarz. Wcześniej trzeba było wiele rzeczy załatwić.
Ale to co pier...ił na konferencji ten KOKSIARZ, który ma teraz być uzdrowicielem polskiej piłki, to było coś ponizej jakiegokolwiek pozimu przyzwoitości, kultury i kompetencji.
Nawet nie będę tego komentować.
Moim zdaniem trzeba było poczekać do końca marca do wyborów, a nie mieszać w wiadrze z gnojówką
"Ktoś" jednak wolal namieszać, by wsadzić swoich ludzi, ale piłki to nie uzdrowi, a FIFA nas zawiesi i cała bajka się skończy.
I wcale nie potrwa to krótko, czyli miesiąc, tylko będzie się ciągnęło z pół roku spokojnie.
Do bani i koniec
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:29

Originally Posted By: rene
Sosna nie ma racji, bo to był pozorowany spektakl i decyzja polityczna. Wg. mnie była to jedna wielka żenada. PZPN akurat nie miał wyjścia! Mogli się podać do dymisji albo komisarz. Wcześniej trzeba było wiele rzeczy załatwić.
Ale to co pier...ił na konferencji ten KOKSIARZ, który ma teraz być uzdrowicielem polskiej piłki, to było coś ponizej jakiegokolwiek pozimu przyzwoitości, kultury i kompetencji.
Nawet nie będę tego komentować.
Moim zdaniem trzeba było poczekać do końca marca do wyborów, a nie mieszać w wiadrze z gnojówką
"Ktoś" jednak wolal namieszać, by wsadzić swoich ludzi, ale piłki to nie uzdrowi, a FIFA nas zawiesi i cała bajka się skończy.
I wcale nie potrwa to krótko, czyli miesiąc, tylko będzie się ciągnęło z pół roku spokojnie.
Do bani i koniec
tak masz racje widze ze i w temacie jestes wiem ze chialbys ogladac wisle jak gra w tv fajnie nie? ale pomysl ze tyle ludzi chodzilo na mecze emocjonujac sie nimi a te wyniki byly 3 h przed meczem juz ustalone tyyle ludzi duzo hajsu przeje*bało w stsach na tych przekretach wiec pomysl czy nie lepiej poczekac nawet i te pol roku aby zobaczyc czysta bez układow piłke jak to bylo 30 lat temu?
Posted by: Hajzel

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:32

rene i co wybrali by swoich koleżków i wszystko cacy a drukarz Listek jeszcze by stanowisko dostał w europejskiej piłce... teraz przynajmniej towarzystwo wzajemnej adoracji jest skompromitowane..
Posted by: mamuska26

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:37

Lipiec tez jest bezstronny zwolnil z funkcji szefa komisji antydopingowej Smorawinskiego, ktory go złapał na dopingu w 93 roku.
Posted by: Szewa

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:40

To wszystko spisek układu włosko - chorwacko - węgierskiego, który chce nas wyeliminować z walki o organizację ME ;\)
Posted by: Bzyku

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:40

Brawo Panie Ministrze

Parafrazując Kazika Staszewskiego:

Panie Lipiec, Pan się nie boi
Dwie trzecie sejmu za Panem stoi
Panie Lipiec, Pan się nie boi
Cały naród murem za Panem stoi



Pozostaje jeszcze mieć nadzieję, że ten Rusko nie będzie malowanym odnowicielem i pogromcą, tylko rzeczywiście zrobi tam porządek. Najlepiej niech jeszcze tam wpuszczą Tomaszewskiego - to już kamień na kamieniu nie zostanie z tego PZPN-u.

A FIFA niech się cmoknie w pompkę - niech nas wyrzucają z pucharów - strata żadna, i tak wszystkie nasze kluby odpadają w pierwszych meczach. Mistrzostw Europy nam nie dadzą teraz? Trzeba mieć dużo niepoprawnego optymizmu by sądzić, że by nam je dali.

Tylko ewentualnie reprezentacji będzie żal jeśli ją zawieszą. Ale może nie będzie aż tak źle.


A jeśli do tego dojdzie, to i tak winny takiego stanu rzeczy nie będzie Lipiec, tylko cały ten jeb*** PZPN. Tyle gówna, tyle syfu, a te sprzedajne kur** nawet nie chciały się podać do dymisji.

Nie chcą sami, to trzeba ich kijem lać...
Posted by: PJ_8

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:40

Fifa ustaliła te zasady zeby ##### politycy nie wykorzystywali piłki do swojej "brudnej" gry. Należało oczyscic PZPN ale dlaczego maja cierpiec na tym kibice? ;/
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:41

Przewodniczący Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, profesor Jerzy Smorawiński, który w 1993 wydał w sprawie chodziarza Lipca ekspertyzę zarzucającą mu doping został przez ministra Lipca zwolniony 1 lutego 2006 z pracy. Minister zaprzecza, aby była to z jego strony zemsta i twierdzi, że o zwolnieniu Smorawińskiego ze stanowiska zdecydował interes polskiego sportu.

no ladnie ladnie lipiec;/ ale to co robi ogolnie teraz ze sportem to mi sie podoba z narciarskim zwiazkime zrobil porzadek biatlon tez a teraz pilka... pozytywanie pracuje \:\)
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:44

No w koncu... Tylko szkoda w jakims tam stopniu reprezentacji, ale jakos to przezyje gdy zobacze Listkiewicza i ubeka Kolatora za kratami. Rozp... tych zasiedzialych dziadow na 4 strony.

Natomiast czy bedzie lepiej? Coz historia pieknie zatoczyla kolo. Pamietamy Dziurowicza i ministra Debskiego oraz Michala, ktory na fali poparcia kibicow i zapowiedzi odnowy przejal stery w PZPN. Po czasie okazalo sie, ze wcale nie byl lepszy od Dziurowicza, a chodzilo jedynie o stolek i polozenia lapy na kasie. Dokladnie jak w naszej polityce.
Posted by: shane

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:48

PZPN co sie stalo sie? ;\)
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:49

Originally Posted By: shane
PZPN co sie stalo sie? ;\)
pieniadze zostaly zamkniete ;\)
Posted by: Marcel

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:51

tak przy okazji
Komisja Odwoławcza Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) podjęła decyzję o wykluczeniu w tym sezonie z rozgrywek o Puchar UEFA Feyenoordu Rotterdam. W poniedziałek zapadnie decyzje czy zostanie zastąpiony przez inną drużynę .

ciekawe czy jest szansa aby Wisła ich zastąpiła ?
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:52

Ja Wam powiem, że będzie jeszcze gorzej. Teraz polską piłką będą rządzić politycy, a ściślej popluczyny i nieudacznicy, którzy nic nie mają do zaproponowanią, nie mają pojęcia o piłce, nie mają żadnych osiągnięć poza tym, że sprzyjają obecnej koalicji. GÓWNO Z TEGO BĘDZIE. NIE ŁUDŹCIE SIĘ, ŻE NASZE KLUBY BĘDĄ SIĘGAĆ PO PUCHARY I DADZĄ NAM EURO.
Za jakiś czas Ci wycofają się sponsorzy, buki przestaną sponsorować kluby, zresztą ich wykończą, bo Totalozator juz czeka na swoje 5 minut.
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:53

Rozwalić to każdy umie, ale zrobić coś....
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 17:55

Originally Posted By: rene
Ja Wam powiem, że będzie jeszcze gorzej. Teraz polską piłką będą rządzić politycy, a ściślej popluczyny i nieudacznicy, którzy nic nie mają do zaproponowanią, nie mają pojęcia o piłce, nie mają żadnych osiągnięć poza tym, że sprzyjają obecnej koalicji. GÓWNO Z TEGO BĘDZIE. NIE ŁUDŹCIE SIĘ, ŻE NASZE KLUBY BĘDĄ SIĘGAĆ PO PUCHARY I DADZĄ NAM EURO.
Za jakiś czas Ci wycofają się sponsorzy, buki przestaną sponsorować kluby, zresztą ich wykończą, bo Totalozator juz czeka na swoje 5 minut.
pfff a listkiewicz to taki zasluzony ze ciezko go zastapic naprawde hmmm prze*jebane bedzie \:D
Posted by: DJ SOSNA

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 18:04

Originally Posted By: rene
Rozwalić to każdy umie, ale zrobić coś....


Na razie to ty właśnie kolego przede wszystkim hołdujesz tej maksymie...krytykujesz działania i inicjatywy innych ale sam NIC nie proponujesz. Spójrz chociażby na swoją historię postów na forum. Jesli nie masz nic do wniesienia do tematu to się nie wypowiadaj w ogóle bo takimi zdaniami jak "Rozwalić to każdy umie, ale zrobić coś...." tylko się ośmieszasz

A jeszcze żeby było coś zgodnego z tematem to dodam że zgadzam się że Lipiec nie jest osobą kompetentną do "uzdrawiania" polskiej piłki ale skoro nikt inny się do tego nie kwapił to dobre i to! Najważniejsze żeby rozgonić raz na zawsze to towarzystwo PZPNowskie. Wybory Marcowe które proponował Listek nic by nie zmieniły - nowy prezes i głosowanie nad nowym Zarządem który i tak w 80% składałby się z tych samych nazwisk.
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 18:04

Teraz przed meczem piłkarze będą robić 4 kółka wokół stadionu, a potem popykają w tenisa
FACHOWCY IDĄ !

55-letni Andrzej Rusko od listopada 2005 roku jest szefem piłkarskiej Ekstraklasy SA na podstawie dwuletniego kontraktu. Wcześniej znany był jako działacz sportu żużlowego, prezes i wiceprezes zespołu Atlasu Wrocław, a poprzednio Sparty. Jednak przede wszystkim szef Ekstraklasy jest biznesmenem, a interesami zajął się już podczas studiów na wrocławskiej AWF.

Od 1975 do 1984 r. pracował w Biurze Podróży i Turystyki "Almatur". Był m.in. kierownikiem działów - krajowego, przyjęć zagranicznych, a także dyrektorem Międzynarodowego Hotelu Studenckiego. Później pracował w Przedsiębiorstwie Zagranicznym "Elvis", pełniąc tam funkcje wicedyrektora.

Na początku lat 90. związał się z Zygmuntem Solorzem. Początkowo został pełnomocnikiem Przedsiębiorstwa Zagranicznego "Solpol", następnie współtworzył i był dyrektorem generalnym, prezesem zarządu pierwszej prywatnej ogólnopolskiej telewizji "Polsat". Od 1993 r. zasiadał w jej radzie nadzorczej.

Pierwszy kontakt ze sportem miał przez tenis. W drugiej połowie lat 80. działał w sekcji tenisa ziemnego wrocławskiej AZS AWF. Od 1988 do 1993 był wiceprezesem w drugoligowym wówczas klubie żużlowym WKM Sparta Wrocław. Był także sponsorem jednego z żużlowców - Zbigniewa Lecha.

Gdy w 1993 r. Spartę opuścił sponsor, Rusko przejął klub, zakładając Wrocławskie Towarzystwo Sportowe. Drużyna występował wtedy pod nazwami: Sparta, Sparta Polsat, Atlas Polsat i Atlas. Pod tym ostatnim szyldem zespół jeździ do dzisiaj.

Rusko przeszedł do historii jako prezes klubu, który zatrudnił aż dziewięciu trenerów w ciągu siedmiu lat. Pod koniec 1999 r. prezesem WTS został ówczesny polityk ZChN Ryszard Czarnecki, a Rusko zachował funkcje wiceprezesa do spraw organizacyjno- finansowych WTS.

Od połowy lat 90. Andrzej Rusko działał też w różnych strukturach polskich władz żużlowych. Był członkiem Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego GKSŻ, zasiadał też w ścisłym prezydium GKSŻ. Pod koniec listopada 2005 r. został prezesem Orange Ekstraklasy i zrezygnował z szefowania Atlasowi Wrocław
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 18:06

Sosna, ale ty z tą historią postów to sobie odpuść, bo tę bajkę sprzedajesz wszystkim.
Ja akurat mam inne zdanie, a czas pokaże, kto ma rację.
chciałbym się pomylić, ale wątpię
Bez urazy
pozdrawiam
Posted by: Emrod

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 18:25

Przede wszystkim trzeba powiedzieć jasno, że obecny zarząd PZPN-u odejść musiał!
Polska piłka ligowa z roku na rok pogrążała się coraz bardziej, a postawa ekipy z Miodowej wobec afery korupcyjnej była po prostu smieszna.

Tylko kto powinien ich zastąpić? I tutaj powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony, bo Rusko to kandydat wręcz świetny:

- biznesmen, i bardzo dobrze! On nie zostaje selekcjonerem czy piłkarzem reprezentacji, ale ma zarządzać całym tym burdelem

- w różnych okresach powiązany był z Solorzem, Czarneckim, Schetyną i Chaładajem tak więc ludźmi z zupełnie odmiennych środowisk politycznych

- jest spoza środowiska, a to w związku z aferą korupcyjnę duży plus!

Poza tym niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę, ale dotychczas Rusko kojarzył mi się jako ten, który z drugoligowej Spart Wrocław zrobił trzykrptenego bodajże mistrza kraju.

Póki co jestem jak najbardziej za!
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 18:41

Póki co są to komentarze pisane na gorąco. Myślę, ze warto trochę poczekać, zobaczyć co się wydarzy.
Ja zwolennikiem Liska nie byłem, ale nie osądzał bym innych działaczy, bo uczciwych i kompetentnych ludzi tam też jest sporo.
Przypisywanie im wszelkiego zła jest nietaktem.
Zmiany były konieczne, ale można było to zrobić w cywilizowany sposób
Czy ci Rusek będzie dobry. On ma zostać komisarzem, nie prezesem, więc to zła przymiarka.
Nie będę już więcej pisać, bo ktoś mi znowu powie, że się ośmieszam, odwołujac się do moich poprzednich postów w ilości 378, których nawet nie przeczytał w 5%
I kto tu się ośmiesza.
A tak poza tym, to jas za swoje posty się nie wstydzę
Posted by: Bzyku

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 19:09

Rene - ale jak zrobić zmiany w cywilizowany sposób, skoro ci, którzy mogli by te zmiany zrobić (Listek i inni wysocy urzędnicy PZPNu):

- udają, że nic się nie stało, gdy we Wrocławiu lądują kolejni sędziowie i działacze
- zmiany w PZPN-ie robią kosmetyczne
- robią wszystko by stare leśne dziadki wciąż miały swoje stołki
- wybierają siebie nawzajem na różne stanowiska
- robią przekręty jak choćby z biletami na mundial
- większość z nich albo wie o wielu ciemnych sprawach albo jest w nie umoczona i mają to gdzieś
- wiedzą, że nie są w stanie nic zmienić, a mimo to nie chcą sami ustąpić
- nie ustępują mimo, że są skompromitowani jak jasna cholera

No, więc jak tu w sposób cywilizowany coś zrobić? Trzeba brać bata i rozpędzić ich w cholerę.
Posted by: Podroznik

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 19:13

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
No w koncu... Tylko szkoda w jakims tam stopniu reprezentacji, ale jakos to przezyje gdy zobacze Listkiewicza i ubeka Kolatora za kratami. Rozp... tych zasiedzialych dziadow na 4 strony.

A teraz hitem !!!
Jak Lsitkiewicz bedzie w pace na stadiony wróca race \:\)
Posted by: DJ SOSNA

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 19:51

Originally Posted By: rene

Nie będę już więcej pisać, bo ktoś mi znowu powie, że się ośmieszam, odwołujac się do moich poprzednich postów w ilości 378,


Wartość twoich postów już wcześniej oceniłem i nie będę sie powtarzał, a tutaj może faktycznie się rene lepiej nie wypowiadaj bo mówisz po prostu co ci do głowy przyjdzie a widać że masz akurat w tym temacie malutkie zorientowanie.

Originally Posted By: rene
Ja zwolennikiem Liska nie byłem, ale nie osądzał bym innych działaczy, bo uczciwych i kompetentnych ludzi tam też jest sporo.


Wskaż proszę tych "uczciwych" i kompetentnych (i oczywiście uzasadnij bo skoro masz konkretne zdanie na ten temat to znaczy że masz też jakąś wiedzę w tej kwestii)

MICHAŁ LISTKIEWICZ
EUGENIUSZ KOLATOR
STEFAN ANTKOWIAK
STANISŁAW BOBKIEWICZ
RUDOLF BUGDOŁ
JERZY ENGEL
JANUSZ HAŃDEREK
ZBIGNIEW KOŹMIŃSKI
GRZEGORZ LATO
EUGENIUSZ NOWAK
ADAM OLKOWICZ
EUGENIUSZ STANEK
Henryk Apostel
Andrzej Bińkowski
Jan Bednarek
Jan Bzowy
Witold Dawidowski
Zdzisław Drobniewski
Jerzy Engel
Kazimierz Fiedorowicz
Kazimierz Greń
Romuald Jankowiak
Henryk Kasperczak
Henryk Klocek
Jerzy Koziński
Zdzisław Łazarczyk
Mirosław Malinowski
Ryszard Niemiec
Hilary Nowak
Antoni Piechniczek
Edward Potok
Marian Rapa
Ireneusz Serwotka
Władysław Stachurski
Andrzej Strejlau
Wit Żelazko

Originally Posted By: rene

Przypisywanie im wszelkiego zła jest nietaktem.


Jakbyś był na Mundialu w Niemczech i kupował za 200euro bilet od Turka wydany przez PZPN to być tak nie mówił \:\(

Originally Posted By: rene

Zmiany były konieczne, ale można było to zrobić w cywilizowany sposób


Słucham twojej propozycji?
Od siebie przypomnę że już niejeden raz próbowano w cywilizowany sposób rozmawiać z Listkiewiczem i zawsze konczyło się to obietnicą dymisji prezesa i nowego Zarządu która...na każdym kolejnym zjeździe była przekładana na inny termin.


Za 10min (21-00) kolejne komentarze na TVN24.
Posted by: DJ SOSNA

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 19:55

Originally Posted By: Bzyku
Rene - ale jak zrobić zmiany w cywilizowany sposób, skoro ci, którzy mogli by te zmiany zrobić (Listek i inni wysocy urzędnicy PZPNu):

- udają, że nic się nie stało, gdy we Wrocławiu lądują kolejni sędziowie i działacze
- zmiany w PZPN-ie robią kosmetyczne
- robią wszystko by stare leśne dziadki wciąż miały swoje stołki
- wybierają siebie nawzajem na różne stanowiska
- robią przekręty jak choćby z biletami na mundial
- większość z nich albo wie o wielu ciemnych sprawach albo jest w nie umoczona i mają to gdzieś
- wiedzą, że nie są w stanie nic zmienić, a mimo to nie chcą sami ustąpić
- nie ustępują mimo, że są skompromitowani jak jasna cholera

No, więc jak tu w sposób cywilizowany coś zrobić? Trzeba brać bata i rozpędzić ich w cholerę.


Swietne podsumowanie! Nie mam nic do dodania
Posted by: DJ SOSNA

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 20:25

Wit Ż. przyznał się do "ustawiania" meczów!
IAR /19:42


Zaskakująca zmiana - podejrzany o korupcję członek odwołanych dzisiaj władz PZPN, Wit Ż., przyznaje się do zarzutów. Apeluje też o zgłaszanie się do policji i prokuratury osób, które są zamieszane w "ustawianie" meczów w polskim futbolu.
Przyznaje też, że minister sportu miał prawo wprowadzić komisarza do PZPN.

Wit Ż. mówi, że prokuratura ma porażającą go wiedzę. W piątek postawiono mu dwa zarzuty dotyczące korupcji. Miał między innymi - w porozumieniu z innym działaczem, Ryszardem F. pseudonim "Fryzjer" - wpływać na sędziów, aby forowali drugoligowego Zawiszę Bydgoszcz oraz wziąć 8 tysięcy złotych łapówki. Dzisiaj uważa, że był to błąd.
"Jeżeli chcemy, żeby to się skończyło, żeby zrobić porządek w polskiej piłce, apeluję - zgłaszajcie się" - mówił Wit Ż. dziś wieczorem podczas doprowadzania go do prokuratury.

Jeszcze wczoraj twierdził, że jest niewinny i że występuje tylko w charakterze świadka.
Posted by: PJ_8

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 21:19

Originally Posted By: DJ SOSNA

Wskaż proszę tych "uczciwych" i kompetentnych (i oczywiście uzasadnij bo skoro masz konkretne zdanie na ten temat to znaczy że masz też jakąś wiedzę w tej kwestii)

MICHAŁ LISTKIEWICZ
EUGENIUSZ KOLATOR
STEFAN ANTKOWIAK
STANISŁAW BOBKIEWICZ
RUDOLF BUGDOŁ
JERZY ENGEL
JANUSZ HAŃDEREK
ZBIGNIEW KOŹMIŃSKI
GRZEGORZ LATO
EUGENIUSZ NOWAK
ADAM OLKOWICZ
EUGENIUSZ STANEK
Henryk Apostel
Andrzej Bińkowski
Jan Bednarek
Jan Bzowy
Witold Dawidowski
Zdzisław Drobniewski
Jerzy Engel
Kazimierz Fiedorowicz
Kazimierz Greń
Romuald Jankowiak
Henryk Kasperczak
Henryk Klocek
Jerzy Koziński
Zdzisław Łazarczyk
Mirosław Malinowski
Ryszard Niemiec
Hilary Nowak
Antoni Piechniczek
Edward Potok
Marian Rapa
Ireneusz Serwotka
Władysław Stachurski
Andrzej Strejlau
Wit Żelazko


DJ'u prosze mi podac co złego kazdy z tej listy zrobił? Co zrobił Henryk Kasperczak? Widze twoja wiedza jest tak wielka ze moze czas sie zglosic do prokuratury i podzielic sie z nia informacjami?

Zeby nie bylo nie bronie nikogo. Ale nie podoba mi sie ze cały zarzad uznajesz za przestepcow. Wine trzeba udowodnic. Napewno wina zarzadu jest fakt ze nie w wystarczajacy sposob pomagali w rozwiazaniu afery.

Piszecie ze nie zal wam zawieszenia druzyn w pucharach, tym pokazujecie ze macie "gdzieś" cała Polską piłke wiec po co wypowiadać sie w tym temacie???
Posted by: DJ SOSNA

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 21:56

PJ_8, ogólnopolski Zarząd PZPN którego listę wkleiłem jest odpowiedzialny między innymi za koordynację, czyli pilnowanie aby odpowiednio pracowały regionalne Związki piłkarskie. Nie wiem czy wiesz że do tej pory zatrzymano 64(!) osoby związane tylko z aferą ustawiania meczów. O skandalu z rozprowadzaniem biletów który uszedł im Związkowi płazem już nie wspomnę. Widziałeś kiedyś zjazd Związku PZPN? Miałem okazję być na jednym i uwierz mi że gorzej (żałośniej) to wyglądało niż wesele w Prądnikach Wielkich! Żadnej merytorycznej dyskusji, tylko propagandowy bełkot i heja na darmowy bankier ustawiać nieoficjalnie kolejne przekręty. Podam pierwszy przykład z brzegu. Janusz Wójcik, nie jest w Zarządzie PZPN a wiesz ile biletów na Mundial przez niego przeszło? Moim zdaniem nie ma co rozpaczac nad zawieszeniem dzisiejszym Zarządu PZPN bo gdyby nie to to nigdy byśmy się nie uwolnili od tych dinozaurów którzy tak kurczowo trzymają się stołków że zakrawa to czasami wręcz na kabaret! Chciałbym jeśli dojdzie do powołania nowego Zarządu(cholera wie co jeszcze Listkiewicz wymyśli,znajmoności chłop ma przecież duże) aby znaleźli sie w nim młodzi, preżni, kreatywni i "nieskażeni" ludzie a nie leśne ludki trzymające się za wszelką cenę koryta. Obecny Zarząd PZPN niczego dobrego dla polskiej piłki nie zrobi dlatego cieszę sie że wszystko wskazuje na to że zostanie on rozwiązany.
Posted by: Conrad

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 22:03

W ogóle to powinno być tak wszystko dograne, żeby od jutra Adam Crozier zaczął pełnić obowiązki PZPNu. Dać mu kontrakt na 5 lat i w tym czasie zrobiłby z naszej ekstraklasy profesjonalne przedsięwzięcie o najwyższym poziomie (organizacyjnym). To jest człowiek, który wchodzi, robi porządek i ustawia wszystko tak jak ma być, i po kilku latach zostawia organizację w idealnym stanie.

A tak dla żartów to wprowadziłbym zakaz prowadzenia naszej reprezentacji przez rodzimego obywatela przez najbliższe 20 lat. Bo u nas nie mamy ani jednej osoby, która mogłaby prowadzić dobry europejski klub... nie mówiąc już o reprezentacji.
Posted by: Bzyku

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 22:07

A Kasperczak? \:p
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 22:56

DJ Sosna.
Dziś nie będę komentować ani wyrażać swojego zdania nt. komisarza. Na Twoje pytania postaram się odpowiedzieć później.
Swoich postów się nie wstydzę, tak dzisiejszych, jak i wszystkich poprzednich.
Nie chce mi się szukać, ale nie pierwszy raz dzieje się tak, że jak ktoś ma odmienne zdanie od Twojego, to odwołujesz się do sloganu "Spójrz chociażby na swoją

historię postów na forum" - takim argumentem posługujesz się nie pierwszy raz!
Powiem Ci tak - kiepski to argument
Nie będę sie zniżał do Twojego poziomu i nie będę oceniał wartości Twoich postów ani niczego innego, bo nie o to chodzi
Ja Ciebie szanuję - gdybyś poczytał moje posty, to pewnie byś o tym wiedział
Nie pisz więc "Wartość twoich postów już wcześniej oceniłem", bo trudno coś ocenić, jak się czegoś nie czyta
I nie wmawiaj mi, że w ciągu paru minut przeczytałeś choćby 5% moich postów, a tyle czasu upłynęło od mojego postu do tychże insynuacji
Nawet sobie trudu nie zadałeś, by wyszukać moje posty, więc jeśli ktoś z nas się ośmiesza, to tą osobą nie jestem ja
Ja - w przeciwieństwie do Ciebie - nie obrzucam błotem innych, tylko dlatego, ze mają inne zdanie
Nie zarzucam im niewiedzy ani innych rzeczy
I nie widzę powodu, byś Ty to czynił, bo Tobie akurat nie przystoi
Ja cenię sobie jak ktoś ma inne zdanie
Tu akurat różnimy się i dobrze
Być może ja piszę pod wpływem emocji, ale te emocje widać też w Twoich postach
Więc poczekajmy, ochłońmy, chętnie z Tobą podyskutuję, ale nie w taki sposób jak dziś
Zobaczymy co przyniesie czas
Urazy nie żywię
Pozdrawiam
Posted by: z o ® r o

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 23:42

PZPN przegiął przy dystrybucji biletów na mundial, to fakt. Przydałoby się w nim trochę świeżej krwi, to też fakt. Ale dlaczego robić to wszystko za tak wielką cenę? Przecież jak wyrzucali Dziurowicza to było dokładnie to samo co teraz. A nie mam cienia wątpliwości, że następna ekipa pożegna się ze stołkami w podobnym stylu. I co będą nas wykluczać co parę lat? To może już na stałe się wycofajmy z wszelkich rozgrywek. Skąd przyjdą ci nowi ludzie do PZPN? Czy nie z tego samego środowiska? Naprawdę nie wierzę, że zostaną wymienieni na lepszych.

Przy okazji zwróciła moją uwagę zawrotna suma łapówki przyjętej przez Wita Żelasko. Afera z Juventusem w roli głównej po prostu przy tym blednie. Za co to było i kiedy? Bo jeśli nadal obowiązuje w drugiej lidze taki cennik to chyba kupię sobie jakiś klub.

Podsumowując. W PZPN są potrzebne zmiany, ale przy ingerencji państwa. Szczególnie jeżeli ta ingerencja jest czystym działaniem pod publiczkę i nabijaniem sobie poparcia. Fortuna jednak kołem się toczy i jeżeli dojdzie do wykluczenia Polski z rozgrywek międzynarodowych to proporcje poparcia dla inicjatywy mogą się odwrócić.
Posted by: z o ® r o

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 23:44

edit: Podsumowując. W PZPN są potrzebne zmiany, ale nie przy ingerencji państwa
Posted by: DJ SOSNA

Re: PZPN Zawieszony !!! - 19/01/2007 23:48

rene, mogłeś przecież wysłać to co napisałeś wyżej na PRIV zamiast unosić się na forum publicznym zdaniami zupełnie nie związanymi z tematem - dokładnie własnie o to mi chodziło w krytyczny, komentarzu do twoich postów. Pisz chłopie na temat i z jakąś wartością merytoryczną postów a prywatne sprawy załatwiaj na PRIV. Ja urazy też nie żywię, bo niby po co tracić na to czas

PS: Chciałem tą wiadomość wysłac na PRIV ale rene nie akceptuje 'private message'.

Tradycyjnie na koniec mały przedruk aby pozostać w temacie:

Quote:
Pękł w prokuraturze
2007-01-19 19:06 Aktualizacja: 2007-01-19 23:44

Wit Żelazko z PZPN: Brałem łapówki za mecze
50 tys. zł - tyle kosztowała wolność zatrzymanego w czwartek przez policję Wita Żelazkę. Po wpłaceniu tej kwoty tuż przed godz. 23 opuścił mury prokuratury we Wrocławiu. "Spadł mi kamień z serca. Być może już wkrótce będę mógł powiedzieć o swojej roli w aferze" - powiedział zaraz potem dziennikowi.pl.


Żelazko w prokuraturze przyznał się do brania łapówek. Ma już dwa korupcyjne zarzuty. Grozi mu nawet pięć lat więzienia. A jeszcze wczoraj ten znany działacz piłkarski zapowiadał, że niczego się nie boi...

Jak powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Leszek Karpina, Wit Żelazko jest podejrzewany o przyjęcie 8 tysięcy złotych łapówki. Jesienią 2004 roku, jako obserwator PZPN obiecał, że w meczu piłkarskim wygra jedna z drużyn drugoligowych. "Drugi zarzut dotyczy obietnicy przyjęcia korzyści majątkowej. Wit Ż. obiecywał, że wpłynie na zachowanie sędziów piłkarskich w trakcie kolejnych meczów tak, aby wygrywała jedna z drużyn" - dodaje Karpina.

Członek odwołanych dziś władz PZPN przyznał się już do winy. Zaapelował też o zgłaszanie się do policji i prokuratury osób, które ustawiały mecze w polskim futbolu. "Jeżeli chcemy, żeby to się skończyło, żeby zrobić porządek w polskiej piłce, apeluję - zgłaszajcie się" - mówił Wit Żelazko. Przyznał też, że zna Ryszarda F. - "Fryzjera" - kluczowa postać w aferze korupcyjnej. "Przeklinam dzień, w którym go poznałem. Ta znajomość odbija mi się teraz czkawką" - mówił skruszony dziennikowi.pl.

Żelazko uważa też, że minister sportu miał prawo wprowadzić komisarza do PZPN.

Wit Żelazko to do niedawna jedna z najważniejszych postaci w piłkarskiej centrali. Był członkiem zarządu i obserwatorem sędziowskim PZPN. Policja zatrzymała go w jego łódzkiej firmie, produkującej stroje sportowe. To 67. osoba zatrzymana w śledztwie w związku z korupcją w polskiej piłce.
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 00:14

Filip
Prywatnej sprawy do Ciebie nie mam, więc nie piszę na priv.
Jeśli chcesz do mnie napisać, to mogę Ci podać kontakt

Myślę, że to co napisalem, jest akurat na temat
Napiszę później, czy się kieruję i dlaczego mam takie zdanie
Uważam, że dziś jest za wcześnie
Wydaje mi się, że Ty też piszsz ( świadomie lub nie ) pod wpływem emocji i zdarzeń
Ty akurat uważasz, że dobrze się stało - do czego masz prawo - i widzisz tylko argumenty "ZA"
Chętnie z Tobą podyskutuję
Teraz chcę popatrzeć na to, co jutro jest do grania
Posted by: pyk

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 00:28

Moim zdaniem pzpn trzeba bylo rozwiazac juz 10 lat temu o ile nie wczesniej. Cala ta struktura od lat jest zdegenerowana i niezdolna do niczego. Popatrzcie juz od czasow Dziurowicza wokol zwiazku gestnialo od afer. Jakby teraz tego radykalnie nie przecieto to dalej by sie ciagnelo. Ponad 60 osob ma zarzuty a wladze pzpn sobie trwaly i zaslanialy sie statutem.
Posted by: Bzyku

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 00:59

Cały syf w PZPNie przybrał mocno na sile za prezesury Dziurowicza starszego.

A rozwalanie PZPNu zaczęło się od... Dziurowicza. Tego młodszego.

Cóż za ironia losu \:\)
Posted by: gobel

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 07:31

Nareszcie ktos poszedl po rozum do glowy i to zrobil brawo panie Lipiec.
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 08:01

Marcinkiewicz nowym prezesem PZPN???? \:D
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 08:36

Originally Posted By: z o R r o

Przy okazji zwróciła moją uwagę zawrotna suma łapówki przyjętej przez Wita Żelasko. Afera z Juventusem w roli głównej po prostu przy tym blednie. Za co to było i kiedy? Bo jeśli nadal obowiązuje w drugiej lidze taki cennik to chyba kupię sobie jakiś klub.


To tylko świadczy o skali zjawiska. Jaka musiała być podaż, że ceny są tak niskie? Świadczy też o pazerności i bezczelności wyżej wymienionego, że za tak śmieszne pieniądze dopuścił się korupcji. Chociaż to dziwne dla nas, a dla nich zapewne chleb powszedni.
Posted by: haven

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 08:37

Skala zjawiska jest ogromna! Normalnie respect dla Lipca , koniec pierdzenia w stołek i udawania że się coś robi .
Posted by: GSE

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 08:41

Obojętne co się stanie, nie ma to znaczenia, w końcu (jeśli nas wywalą) to i tak przyjmą znowu do FIFA i UEFA, nie ma to znaczenia. Najważniejsze jest to, że "leśne dziadki" z epoki PRL odejdą od koryta i zapomnimy o Listkiewiczach, Kolatorach, Żelazkach i całym gronie innych. Oczywiście nie wyobrażam sobie aby jakiś Boniek czy Tomaszewski znalazł się znowu w PZPN-nie, wasz czas dziadki się skończył... nawet jeśli dwaj ostatni nie uważają sie za "dziadków".
Posted by: Conrad

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 10:41

Jak nas nie wywalą to będzie to bardzo dobra decyzja.

Natomiast jeśli FIFA/UEFA nas wywali i reprezentacja zostanie wyrzucona z eliminacji do Euro 2008, to będzie to najgłupszy ruch i tak już głupiego rządu.
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 10:46

TYLKO nie Greń gorszej ku*rwy nie ma :/ to juz po pilce by bylo w tej sytuacji wolalbym listkiewicza od niego wiem cos o tym bo jest z rzeszowa...
Posted by: PJ_8

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 10:57

Jak mozna nazwac człowika tak jak ty go nazwałeś?? Powiedz nam co wiesz co zrobił ci Greń? Ze jestes z Rzeszowa to co znasz go osobiscie?

NIE dla "brudnej" polityki w piłce.
Posted by: gremlin

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 11:22

Originally Posted By: Conrad
Jak nas nie wywalą to będzie to bardzo dobra decyzja.

Natomiast jeśli FIFA/UEFA nas wywali i reprezentacja zostanie wyrzucona z eliminacji do Euro 2008, to będzie to najgłupszy ruch i tak już głupiego rządu.

ja mam podobnie ambiwalentne odczucia!
Posted by: rycerz_83

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 11:36

o matko, jeszcze kandydatem chce byc czarnecki,
juz nawet pzpn chca upolitycznic,
jeszcze ludzie zatesknia za listkiewiczem,
przeciez za jego kadencji bylismy 2 razy w MS, szanse na organizacje euro, kiedys nie do pomyslenia,
a ze wyszla afera korupcyjna- a co?wierzycie ze za dziurowicza jej nie bylo? jasne ze byla tyllko nie bylo szans sie dobrac do osob skorumpowanych.

pozatym znajomosci listkiewicza nepwno nam pomagaja, a napewno nie przeszkadzaja.

a wejdzie taki czarnecki to sie juz wogole zamkniemy na swiat i europe jak nasz chory rzad.

ja osobiscie jestem przeciwko decyzji jaka podjal minister lipiec(a czy on czasem nie byl przylapany na stosowaniu dopingu?)

chorych ludzi trzeba wywalic ale chyba odpowiedzialnosc zbiorowa to nie to, co powinno sie wydarzyc.

czy ktos z was chcialby pojsc do wiezienia bo jego wspollokator okazal sie np zlodziejem albo jakims innym bandyta?
Posted by: miazoo

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 11:48

Originally Posted By: PJ_8
Jak mozna nazwac człowika tak jak ty go nazwałeś?? Powiedz nam co wiesz co zrobił ci Greń? Ze jestes z Rzeszowa to co znasz go osobiscie?

NIE dla "brudnej" polityki w piłce.
Bo kolega jest z Mielca a Mielec z Rzeszowem ladnie mowiac sie nie lubi \:D niektorzy tak maja ze uslysza jakies miasto lub nazwe klubu to zaczynaja wypisywac glupoty \:\)
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 12:30

Originally Posted By: PJ_8
Jak mozna nazwac człowika tak jak ty go nazwałeś?? Powiedz nam co wiesz co zrobił ci Greń? Ze jestes z Rzeszowa to co znasz go osobiscie?

NIE dla "brudnej" polityki w piłce.
ojj sorry ten gosc juz nie jeden raz ustawail sedziow z rzeszowa w meczach ktore musielismy przegrac bo pasowalo im zeby Stal Mielec nie awansowalo dziwne ale sedzia byl z rzeszowa a "przypadkiem" zdarza sie tak ze obserwatorem meczu jest brat glownego sedziego ale to napewno zbieg okolicznosci...nie no zdarza sie...Stal pojechala do przeworska na meczyk niedawno a gospodzarzy nie bylo dowiedzieli sie dopiero tam ze mecz odwolany potem byl drugi termin tez przelozony z niewiadomo jakis przyczyn a kiedy Stal zglosila to do zwiazku to Gren i banda ustalila nowy termin jakby nigdy nic...duzo by pisac ale bylo bardzo wiele sytuacji takich ktore napewno nie sa czyste z zasadami...wiec to mialem na mysli a nie ze jest z Rzeszowa jeb*ie mnie to moze byc ale zeby byl obiektywny ...
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 12:31

Originally Posted By: miazoo
Originally Posted By: PJ_8
Jak mozna nazwac człowika tak jak ty go nazwałeś?? Powiedz nam co wiesz co zrobił ci Greń? Ze jestes z Rzeszowa to co znasz go osobiscie?

NIE dla "brudnej" polityki w piłce.
Bo kolega jest z Mielca a Mielec z Rzeszowem ladnie mowiac sie nie lubi \:D niektorzy tak maja ze uslysza jakies miasto lub nazwe klubu to zaczynaja wypisywac glupoty \:\)
nie o to akurat chodzi w tej sytuacji ze jestem Z Mielca a on z Rzeszowa...to sprawa jak napisalem powyzej
Posted by: Klakier

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 12:31

No akurat w podkarpaciu to ustawiają specjalnych sędziów do ważnych meczy \:\)
Posted by: Szewa

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 13:07

http://sport.gazeta.pl/pilka/1,65046,3863766.html

Jeszcze tylko tego ziomka tutaj brakowało...
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 13:09

wstydzilby sie jakis ziomek listkiewicza cche zalagodzic wszytko zeby nic nie szalal nowy prezes i jakiegos gostka od siebie dac chce listkiewicz bez przesady ;/
Posted by: micha$

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 13:15

Wreszcie zarząd PZPN będzie mógł bez żadnych przeszkód pójść do jakiegś naziemniaka \:p
Posted by: Kuba88

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 13:16

Originally Posted By: micha$
Wreszcie zarząd PZPN będzie mógł bez żadnych przeszkód pójść do jakiegś naziemniaka \:p
nie bo teraz to nie chodzili bali sie pewnie \:D oni wiecej grali niz my \:p
Posted by: Podroznik

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 15:28

Originally Posted By: rycerz_83
o matko, jeszcze kandydatem chce byc czarnecki,

chorych ludzi trzeba wywalic ale chyba odpowiedzialnosc zbiorowa to nie to, co powinno sie wydarzyc.

czy ktos z was chcialby pojsc do wiezienia bo jego wspollokator okazal sie np zlodziejem albo jakims innym bandyta?

Jeśli chodzi o odpowiedzialnośc zbiorową to im to nie przeszkadzało w zamykaniu stadionów a teraz wielki lament bo wsród zarzadu znalazła sie jedna czarna owca (jak to mawiał 2 lata temu pan Listkiewicz) :)a oni ich rozwiazuja
Rycerz a kto chce ich wszystkich wsadzac do wiezienia ??wsadza tylko tych którzy ustawiali mecze a Ci którzy na to zezwalali lub tego nie widzieli nie powinni pełnic tak odpowiedzialnych funkcji!!!!!!
A to ze nie zagramy w zadnych pucharach zadna strata szkoda patrzec jak nasze krajowe potegi przegrywaja z druzynami z Białorusi czy Gruzji!!!!
P.S
Mistrzostw Europy i tak bym nam nie przyznali bo stadionowi huligani odpalaja race na trybunach \:\)
Posted by: z o ® r o

Re: PZPN Zawieszony !!! - 20/01/2007 21:30

Tylko nie Czarnecki! To byłaby katastrofa. 100 razy bardziej wolę Listkiewicza.
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 00:48

Obiecana odpowiedź dla DJ Sosny

Skutki
FIFA zawiesi Polskę w prawach członkowskich - to jest pewne !
FIFA nie toleruje bowiem ingerencji władz państwowych w działalność narodowych związków piłkarskich
Lipiec pokazał, że ma to gdzieś, że dobro piłki nożnej ma w serdecznym poważaniu
Zresztą Lipiec jest tu marionetką i gdyby tego nie zrobił, to sam straciłby stołek, na który zresztą nie zasługuje, bo niby czym on się zasłużył ?
Czystki czystkami, ale jeśli nasza piłka ma się rozwijać, to nasi kopacze muszą brać udział w rozgrywkach międzynarodowych
A do tego potrzebna jest pełna akceptacja postanowień FIFA z naszej strony
Chodzi dokładnie o zmianę artykułu 23 ustawy o kulturze fizycznej, który dopuszcza możliwość zawieszenia władz PZPN przez organy państwowe
I do zawieszenia właśnie doszło przy wprowadzeniu kuratora !
FIFA już od długiego czasu bezskutecznie próbuje doprowadzić do tego, aby ten artykuł zniknął z ustawy
Nowe wybory, które obiecuje Rusko, niewiele zmienią
Po pierwsze - artykuł 23 ustawy przecież zostanie
Po drugie - FIFA nie zaakceptuje nowych władz PZPN, wybranych z inicjatywy organu, którego nie uznaje !
- Polska reprezentacja długo nie zagra na arenie międzynarodowej, raczej nie zagra już w eliminacjach ME
- nie będzie mogła nawet grać meczów towarzyskich z zagranicznymi drużynami, to grozi karami dla ewentualnych rywali Polaków
- Polska nie będzie reprezentowana na kongresie sprawozdawczo-wyborczym UEFA w Duesseldorfie ( za tydzień ), bo Ruski nikt tam nie wpuści
- kary dotkną też innych reprezentacji - Globisz nie pojedzie z reprezentacją do Kanady na mundial 20-latków
Nasze kluby w rozgrywkach już nie grają, więc stratą to nie będzie, pod warunkiem, że zostaniemy odwieszeni do następnych pucharów
Organizacji ME 2012 i tak byśmy nie dostali, bo z czym do ludzi, więc stratą też to nie jest, choć politykom trochę reklamy by się przydało...

Reasumując
Jeśli Polska chce być członkiem FIFA i UEFA to musi bezwzględnie podporządkować się ich postanowieniom i zapisom
Teraz te przepisy pogwałcone
Gorsze jest jednak to, iż Lipiec OTWARCIE mówi o tym, iż furtka w postaci artykułu 23 ustawy o kulturze fizycznej POZOSTANIE, bo on chce mieć kontrolę nad innymi

dyscyplinami sportu !
A TEN NUMER NIE PRZEJDZIE !
W mojej opinii - korupcja tu tylko pretekstem - choć WCALE NIE TWIERDZĘ, ŻE JEJ NIE MA I ŻE NIE NALEŻY Z NIĄ WALCZYĆ
Dla mnie jest to decyzja polityczna, polegająca na podporządkowaniu sobie PZPN-u
Tu miały polecieć głowy - szczególnie głowa Listkiewicza
I to było widać od dłuższego czasu
Nie udało się na niego nic znaleźć, więc odwołano się do "odpowiedzialności zbiorowej"

cdn.
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 01:24

Obiecana odpowiedź dla DJ Sosny cd.

Czy można było poczekać do 31 marca na zjazd zaproponowany przez Listkiewicza ?
Ja uważam, że nie tylko można było, ale trzeba było !
Argument DJ Sosny, że wtedy by wybrano 80% tych, co byli, mnie nie przekonuje
A skąd taka pewność ?
Zjazd wyborczy, który zwoła Rusko, będzie nadzwyczajny tylko z nazwy !
Na nim znów władzę przejmą starzy działacze - nieudolni, zdeprawowani, nieodpowiedzialni - oczywiście nie wszyscy
To oni będą głosować !
Nic się nie zmieni, poza tym, ze według nowego statutu działaczy będzie mniej - to wszystko
Istnieje też drugie rozwiązanie - narzucenie woli przez Rusko i jego ludzi
I narzucenie ludzi, co jest gorsze, ale bardzo prawdopodobne
Kandydatów już mamy - vide Czarnecki, choć to chyba dopiero początek folkloru, bo podobne rzeczy dzieją sie w polityce
... będę na zjeździe PZPN kandydował na prezesa Związku. Minister Lipiec powiedział dziś, że potrzeba PZPN-owi nowych ludzi. Jestem właśnie jednym z nich.
Będę więc kandydował, choć z góry deklaruję współpracę z każdym, kto zostałby prezesem - a nie nazywa się Ryszard Czarnecki - i chce realnych zmian w polskiej

piłce" - ujawnia swoje plany eurodeputowany...
Jego zdaniem najważniejsze zadania, które stoją przed PZPN to konkretna walka z korupcją, wprowadzenie nowych mechanizmów finansowych korzystnych dla rozwoju

polskiego futbolu i nowy program szkoleniowy dla młodzieży
Czyli puste slogany, bo gość niczego nie ma do zaproponowania, chce tylko stołka, bo w Samoobronie nie wypłynie
Wprowadzenie mechanizmów finansowych to akurat nie jest rola prezesa PZPN
Tu rola państwa i mi się też coś takiego marzy, ot choćby na wzór Turcji
U nas teraz jest tak jak z tym piekarzem, który dawał za darmo i jeszcze musiał zapłacić podatki ( VAT bodajże ) i zbankrutował
Ci, którzy sponsorują polski sport są w podobnej sytuacji

Wracając do tematu
Byłbym w stanie uwierzyć, gdyby ktoś mi odpowiedział, skąd wziąć nowych, kompetentnych działaczy, sędziów, kwalifikatorów, itp.
Tacy ludzie, oczywiście, są
Pytanie tylko, czy dojdą do władzy?
Nawet jak przyjdą nowi, to nie będą lepsi od poprzednich - vide spółki skarbu państwa i obsada stanowisk, vide urzędy, itp.
Widać, że do sprawowania władzy w PZPN szykuje się Wrocław - Rusko, Czarnecki, parę innych nazwisk
Do Wrocławia nic nie mam, ale kompetencje Rusko i Czarneckiego są wątpliwe
Rusko ma już we władaniu Ekstraklasę
To ta spółka odpowiada od pewnego czasu za rozgrywki I ligi, a więc sędziowanie, afery. itp.
Rola PZPN w chwili obecnej - to reprezentacje, niższe szczeble rozgrywek i piłka młodzieżowa
Taki jest podział !
Decyzje Ruski są dla mnie zagadką

W mojej opinii nowi ludzi nie będą wcale lepsi od starych
Oczywiście, parę nowych osób wypłynie
Ale też Lipiec sporo osób zniechęcił i obawiam się, iż oni długo nie wrócą do piłki, być może wcale
Dla mnie, a sądzę, że ze szkodą dla polskiej piłki, będzie brakować:
Jerzego Engela - wiceprezesa ds szkolenia,
Grzegorza Laty,
Henryka Kasperczaka,
Antoniego Piechniczka,
Andrzeja Strejlaua
Potraktowani zostali oni jak bydło, jak śmiecie
Wątpię, by któryś z nich był zamieszany w afery korupcyjne ( choć Kołtoń zwalczają Engela )
Każdy z nich ma ogromny wkład w polską piłkę - czy ktoś tego chce, czy nie
To jest poza dyskusją
Ja na ich miejscu bym się wypiął, bo to co zrobił Lipiec, było poniżej jakiegokolwiek poziomu przyzwoitości

Reasumując
Nie tak się walczy z korupcją !
I OD TEGO NIE JEST MINISTER SPORTU, ALE SĄDY I PROKURATURA !!!

Lipiec poszedł po trupach, bo taki dostał rozkaz
Wkrótce on i tak wyleci, bo swoje zrobił

Do biletów na MŚ nie będę się odnosić, bo to jest pikuś w obliczu tego, o co tu idzie walka

Nie wiem, co będzie dalej, jak to wszystko się potoczy
Wiem natomiast jedno:

STRZELILIŚMY SOBIE SAMOBÓJA !
Posted by: Emrod

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 01:37

Na tle innych decyzji personalnych obecnej władzy działania Lipca są aż zaskakująco trafne i uczciwe!

Gdyby naprawdę chciał przejąć władze w związku to komisarzem byłby od razu Rysiu Czarnecki, obecny poseł Wójcik, spocony Janek albo jakikolwiek inny partyjny aparatczyk.
Rusko w swojej karierze związany był w jakiś sposób z politykami praktycznie każdej opcji, prezesem Ligi Polskiej nie wybrali go ludzie przypadkowi, ale prezesi klubów piłkarskich - trudno naprawdę o lepszego kandydata.

Listkiewicz w nieskończoność mógł się bronić argumentem "muszę zostać, bo inaczej zawieszą kadrę" - trzeba było zaryzykować! Biesiada swego czasu straszył zawieszeniem siatkarzy i siatkarek, Włodarczyk zawieszeniem Małysza i co? Tych panów już nie ma, a Adam jakoś skacze, siatkarze zaś zdobyli srebro na ostatnich MŚ!

Oczywiście idealnie byłoby gdyby obecne władze PZPN same podały się do dymisji, same zmieniły statut i ordynację oraz same pozwoliły na przeprowadzenie koniecznych reform. Niestety ekipa z Miodowej nie raz pokazała, że honor jest dla nich pojęciem obcym dlatego też nie było innego wyjścia.

Nie ma mowy o żadnej odpowiedzialności zbiorowej bo gdyby tak było to za kraty nie trafiłby tylko Wit Ż. ale cały zarząd! Zawieszenie zostali natomiast jak nakbardziej słusznie bo żaden z "leśnych dziadków" nie wykazał nawet minimum dobrej woli jeśli idzie o poprawę obecneho stanu rzeczy!

Może i nowe rozdanie nic nie zmieni, a może nawet będzie jeszcze gorzej. Być może będzie jednak lepiej - z ekipą Listka mamy jednak pewność, że może być już tylko gorzej.

P.S Taki mniej znany przykład z mojego podwórka. Do niedawna członkiem władz PZPN był były prezes Ruchu Chorzów Krystian Rogala, do dziś zresztą ma na tam nieoficjalnie pewne wpływy.
Ów prezes swego czasu sprzedał do Wisły Kraków dwie wschodzące wtedy gwiazdy (ale już dość znanych zawodników) Baszczyńskiego i Gorawskiego. W zamian za nich z Reymonta trafiła na Cichą czwórka obijających się w rezerwach, niechcianych w Krakowie graczy Wierzchowski, Surma, Paluch i Dubicki.
Tak na oko to Ruch powinien wyjść na tej transakcji ciut do przodu, ewentualnie niech by to była nawet wymiana na zero.
Tymczasem jak się okazało przy obecnym transferze Ćwielonga Ruch jest dłużny Wiśle 811 tys. złotych - umie ktoś robić takie biznesy??
Posted by: rycerz_83

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 08:12

Originally Posted By: Emrod


Nie ma mowy o żadnej odpowiedzialności zbiorowej bo gdyby tak było to za kraty nie trafiłby tylko Wit Ż. ale cały zarząd!


a jakie masz dowody na poszczegolnych czlonkow zarzadu?

ludzie, owszem zmiany tak, ale nie kosztem takiej ceny jaka bedzie kompletne zawieszenie. jezeli tyle razy i tylu ludzi dobieralo sie do listkiewicza i nadal nie maja na niego dowodow to moze czas poprzestac na tym.

Pan Boniek wiele razy swoimi znajomosciami zalatwial nam niektore sprawy, w zwiazku z tym po przeczytanieu
http://sport.onet.pl/74318,1248685,1469725,wiadomosc.html
obawiam sie ze moze miec racje, i co wtedy?
tacy bedziecie szczesliwi? na boga, maja dowody -niech skazuja i zamykaja, anie wprowadzaja kuratora i wszystko out!
to jest raczej cos wspolnego z komunizmem i totalitaryzmem.
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 10:46

Boniek
Wykonałem parę telefonów do znajomych w FIFA i UEFA i wychodzi na to, że możemy mieć poważne problemy. Z tego, czego się dowiedziałem - choć podkreślam, że są to informacje nieoficjalne - wynika, że w najbliższych dniach władze światowej piłki przyślą do Ministerstwa Sportu list, w którym poinformują, że nie przyjmują do wiadomości decyzji o zawieszeniu zarządu PZPN i dadzą nam miesiąc na wyprostowanie sytuacji. A to chyba gorsze, niż natychmiastowe zawieszenie... - podkreślił popularny "Zibi".

- Podejrzewam, że przez ten czas minister zdania nie zmieni, wyborów nowych władz związku też nie uda się przeprowadzić wcześniej niż za 3-4 miesiące. A FIFA odczeka miesiąc, zawiesi nas i nagle się okaże, że brakuje czasu, by cokolwiek odkręcić przed meczami eliminacyjnymi. I będzie dramat. Nie zdziwię się, jeśli ci, którzy dziś biją ministrowi brawo, wtedy będą go prosili o cofnięcie decyzji.

- Nikt nie jest bez winy. Całą sprawę można było załatwić dużo rozsądniej. Zarząd podaje się do dymisji, a minister zgadza się, by komisarzem został ktoś z dotychczasowych władz. Przecież są tam ludzie, którzy się nadają, choćby Grzesiek Lato. Wtedy nie byłoby całej afery, a przede wszystkim udałoby się uniknąć konsekwencji ze strony FIFA - wyznał jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii.

- A co do negocjacji z FIFA, to tu kluczową rolę może odegrać... Michał Listkiewicz. To Michał może pojechać do siedziby FIFA, to Michał ma tam znajomych, którym może wytłumaczyć, że decyzja o zawieszeniu władz PZPN była nie tylko polityczna, ale że miała inne ważne podstawy

Łazarek
Po ostatnich decyzjach ministra Lipca czuję się tak, jakby mnie ktoś walnął sztachetą w tył głowy.
Przez ponad 40 lat zawsze godnie reprezentowałem Polskę, pracując dla naszego futbolu. Ale raptem ktoś wziął kubeł gówien i wylał mi na łeb i na tą całą moją pracę.

Dużo czasu upłynie, zanim znów powietrze będzie czyste.
Nie znam zarzutów, nie wiem, jakie są dowody, więc nie chcę ferować wyroków, czy ktoś jest winny czy niewinny. Ale pewien jestem, że w PZPN mnóstwo jest wspaniałych, szlachetnych i prawych ludzi działających dla dobra polskiej piłki. Niestety, minister Lipiec wrzucił wszystkich do jednego wora, odsądzając ich od czci i wiary.
Posted by: Hajzel

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 11:01

rene a skąd jesteś pewien o czystości Listkiewicza?? jabym sie założył że tak nie jest.. wystarczy przypomnieć występy Polonii Warszawa ulubionego klubu Listka.. czas pokaże czy Listek jest czysty..
Posted by: rcsade

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 11:14

Szczerze, moim zdaniem osoby które miały(mają) tam coś do powiedzenia nie mogą być czyste, bo za dużo by mogli opowiedzieć,wniosek z tego taki,że ekipa fryzjera musiała mieć haki na postawione stołki, a haki biorą się skąd? Z wałków i wałeczków. Jak powiedział kiedyś pewien sędzie,jeśli nie przekręciło się meczu nie można było wejść wyżej,bo drzwi były zamknięte.
Posted by: Rob Roy

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 11:35

Zawieszą nas, trudno, jakoś przeżyjemy.

Trzeba było coś z tym zrobić, wystarczy popatrzeć na stan polskiej piłki.

I jeden z drugim, Łazarek, czy jakiś tam, krzyczy, że kubeł g**** na niego wylali. Nie twierdzę, że nie są to uczciwi ludzie, bo pewnie i tacy się w PZPN-ie znajdą. Ale się pytam co mamy ? Co mamy ?!

Możliwe, że organizacja, wokół reprezentacji nie była najgorsza, ale polska piłka to nie tylko reprezentacja. Dla mnie to nowoczesne i bezpieczne stadiony, dobry system szkolenia młodzieży, który praktycznie nie istnieje, silne kluby, funkcjonujące według zdrowych, rozsądnych zasad. A nie układy, przekręty, z myślą wyłącznie o zysku.

Wiadomo, że nie da się całkowicie wyeliminować kombinacji, i zawsze one będą. A niech tam i będą. Tylko niech ci co tym kręcą nie zapominają o kibicach, młodzieży marzącej o karierze piłkarskiej, o innych, którym na dobrej polskiej piłce zależy.

Tak samo Ty Rene, ciekawe jaki masz lepszy pomysł ? Zostawić PZPN ? Łazarek i Lato, jak napisałeś 40 lat siedzą, godnie reprezentują, i nic się nie zmienia. No nie żartuj.

Uefa da nam miesiąc, tam też długo siedzą, i trzeba przyznać godnie reprezentują. \:D
Posted by: Bzyku

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 11:47

Originally Posted By: rob_roy
Ale się pytam co mamy ? Co mamy ?!


Parafrazując Kabaret TEY, mogę Ci powiedzieć co mamy...


... ROK DWA TYSIĄCE SIÓDMY!

;\)
Posted by: marvellus

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 12:01

Cała prawda o Listkiewiczu...hehe

http://youtube.com/watch?v=IxnDiZxTvlc
Posted by: connor

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 12:07

Originally Posted By: rob_roy
Zawieszą nas, trudno, jakoś przeżyjemy.


tak... wtedy Lipiec wyjdzie na kretyna, ludzie pewnie wybacza mu ze PL kluby nie zagraja w pucharach, bo i tak sie kompromituja, jedynie szkoda tych wysokich kursow na jakies macedonskie ekipy w konfrontacji z PL, bo wchodza jak w maslo :)))

co do reprezentacji to ostatnio gramy najlepiej od kilkunastu lat, wiec watpie, aby mu ktos to wybaczyl, ja na pewno nie.

licze na to ze jednak Lipiec mysli i wszystko jest ustalone z wladzami, a wiec wie jakie beda konsekwencje, z tego co mowil to jest z nimi w kontakcie, oby nie wyszlo ze dziala sam, bo pozniej bedzie placz.
Posted by: rene

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 12:15

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) stanęła po stronie Michała Listkiewicza oraz zawieszonego zarządu PZPN
W wydanym dziś oświadczeniu FIFA podkreśla, że działania Ministra Sportu Tomasza Lipca są nielegalne oraz że jedynym reprezentantem polskiego futbolu są dla federacji stare władze PZPN
FIFA oraz UEFA są zaskoczone decyzją polskiego Ministra Sportu Tomasza Lipca, który ustanowił kuratora w Polskim Związku Piłki Nożnej (PZPN). Decyzja ta nie tylko narusza autonomię PZPN, ale również podważa kroki, powzięte przez polski rząd podczas grupy roboczej z udziałem przedstawicieli FIFA i UEFA, które miały znaleźć rozwiązanie, dla problemów polskiego futbolu.
Tylko Zarząd PZPN pozostaje jedynym ciałem, które uznaje FIFA i UEFA w sprawach dotyczących piłki nożnej w Polsce.
Mimo kilku ostrzeżeń ze strony FIFA i UEFA, Minister Sportu zawiesił 19 stycznia zarząd PZPN razem z prezesem Michałem Listkiewiczem, ustanawiając kuratora w osobie Andrzeja Rusko.
W związku z powyższym FIFA i UEFA popierają decyzję podjętą przez PZPN w dniu 19 stycznia, dotyczącą wyboru nowych władz związku w dniu 31 marca, zgodnie z nowym statutem.
W ciągu kilku dni lub tygodni FIFA oraz UEFA zdecydują jak odpowiedzieć na ingerencję Rządu RP, wykraczającą poza 17. paragraf statutu FIFA"
Posted by: micha$

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 12:22

Ależ mnie ta FIFA denerwuje. Firma jak każda inna tylko wymagania mają jakby byli władcami świata...
Posted by: Bzyku

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 12:38

Ich te wszystkie wałki, malwersacje pieniędzy, ustawianie meczów i inne grzechy PZPN-u nie ruszają. Sami u siebie kradną o wiele większe sumy. Nasze afery to przy nich małe bobki. Więc czego się spodziewać?

Sami nie są lepsi od PZPN-u więc bronią kolesia Listkiewicza, który zawsze zagłosuje tak jak trzeba na kongresie FIFA.
Posted by: PJ_8

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 13:57

Originally Posted By: micha$
Ależ mnie ta FIFA denerwuje. Firma jak każda inna tylko wymagania mają jakby byli władcami świata...


Źle ze Fifa broni piłke przed wykorzystywaniem jej przez polityków?
Posted by: micha$

Re: PZPN Zawieszony !!! - 22/01/2007 15:57

Czy ja wiem czy "broni przed wykorzystaniem"?
W jaki sposób politycy mogą wykorzystać piłkę?
Na pewno źle, że ingeruje w regulacje prawne niezależnych państw i wymusza zmiany.

Jakbyś w łazience (w swoim domu) miał narobione tak, że wytrzymać się nie da i chciałbyś to posprzątać, to przychodzi ci hydraulik i mówi, że nie możesz tego sprzątnąć. Że masz żyć z tym gównem. Co byś zrobił?