Najbardziej nienawidzące się kluby.

Posted by: Jonathan Sarkos

Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 06:24

Śledzę sobie temat od dłuższego czasu. Co prawda tylko na wyspach, ale to już niemało. I dochodzę do wniosku, że można wyróznić 4 takie "pary".

1. Rangers - Celtic

Właściwie prawie cała Szkocja jest podzielona między te dwie ekipy. Obecnie nie jest już tak źle jak kiedyś, ale mówiono mi, że w latach 70 i 80-tych, nawet na dalekich od Glasgow zadupiach odbywały się regularne wojny między sympatykami obydwu drużyn. Oczywiście ogromną rolę gra tu kwestia religii i historii. De facto Celtic jest klubem irlandzkim, a Rangers angielskim. Podobna historia z protestanckim Hearts (tu mozna zobaczyc Heart Of Midlothian: http://en.wikipedia.org/wiki/Image:HeartOfMidlothian_2004_SeanMcClean.jpg) i katolickim, również "Irlandzkim" Hibernianem.

2. Aberdeen - Rangers

Nie wiem czemu, ale nie cierpią się nie mniej niż para nr. 1

3. Sheffield United - Sheffield Wednesday

Kibice obydwu klubów nazywają się uparcie i od lat Świniami (Pigs). Kiedy spytamy fana Wednesday, kogo nienawidzi najbardziej, odpowiedź będzie "of course Pigs - United" i vice versa. Nienawiść jest tak wielka, że na youtube można znaleźć filmy w których fani Wednesday cieszą się ze spadku United. Oto jeden z nich, całkiem niezły zresztą:

http://www.youtube.com/watch?v=MdQ0-CrStrc

4. Liverpool - Man United.

Rywalizacja i uprzedzenia są znacznie większe niz wewnątrzmiejskie rywalizacje obydu drużyn z Evertonem i City. I również, tak jak w przypadku Celtów i Rangers dotyczą bardzo dużych obszarów.


Znacie jakieś "mocne" przykłady z innych części Europy. Holandia, Serbia, Grecja, Włochy ? Polskę wykluczamy.
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 06:27

Drugi Sheffieldowy, z kapitalnym początkiem \:\) i niezbyt grzeczną piosenką na wesoło:

http://www.youtube.com/watch?v=Mwhy6QQ5pok

A ja lubię oba Sheffieldy.
Posted by: connor

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 06:31

Originally Posted By: Jonathan Sarkos

3. Sheffield United - Sheffield Wednesday

Kibice obydwu klubów nazywają się uparcie i od lat Świniami (Pigs). Kiedy spytamy fana Wednesday, kogo nienawidzi najbardziej, odpowiedź będzie "of course Pigs - United" i vice versa. Nienawiść jest tak wielka, że na youtube można znaleźć filmy w których fani Wednesday cieszą się ze spadku United. Oto jeden z nich, całkiem niezły zresztą:

http://www.youtube.com/watch?v=MdQ0-CrStrc



Znam fanow Blades i Wednesday, w odroznieniu od Polski tam nikt nikogo nie pobije za przyunaleznosc do danego klubu, nie uszkodzi auta gdy zobaczy naklejke znienawidzonego klubu itp. Niby sie nie lubia, ale jednak poziom trzymaja czego nie mozna powiedziec o kibicach w Polsce.

Gdy mowilem fanom Wednesday ze bylem na meczu Blades calkiem normalnie to przyjmowali \:D

Ogolnie symatyczna jednak ta 'nienawisc' w Sheffield \:\)

PS. Od fanow Sheffield United dostalem koszulke BLADES ARMY \:D Szkoda ze spadli z PS.
Posted by: PioKing

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 06:33

Milwall - reszta UK \:D
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 06:34

Zgoda. W ogole obecnie w Anglii kultura kibicowania jest w dzisieszych czasach znacznie inna niz 30 lat temu. Znacznie wiecej obelg slownych niz rekoczynów. Dlatego też zakładam, ze im dalej na południe, tym bardziej krwawo.
Posted by: konstruktor1

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 06:47

West Brom - Wolverhampton, nie wiadomo dlaczego majac duzo powazniejszych rywali pod nosem jak Birmingham i Aston Ville wlasnie te dwa kluby nienawidza sie najbardziej w Midlandach

Fiorentina - Juventus, Baggio chcieli zabic jak przeszedl z Fiory do Juve na poczatku lat 90-tych,

Banik Ostrava - Sparta Praga, jak Banik jezdzi do pragi to krzycza na nich Polacy, banikowcy lubia sobie zaspiewac "Morava a Slesko to neni Czesko"

Leeds - Man United, nienawisc nie mniejsza niz pomiedzy MU, a Liverpoolem. Leeds to Yorkshire, Manchester lancashire, pewnie geneza konfliktu lezy w wojnie dwoch roz \:\)

Bohemians z wszystkimi klubami w Dublinie ( St. Pat`s, Shamrock Rovers, Shelbourne), pozostale miedzy soba tez nie przepadaja ale jednak niechec do Bohemiansu jest najwieksza

Southampton - Portsmouth, wielka rywalizacja lokalna

Ipswich - Norwich

Swansea - Cardiff, w zeszlym roku jak Swansea wygrala puchar LDV Trophy to jej zawodnik Lee Trundle mial na sobie po meczu koszulke Fuck Off Cardiff z kolesiem lejacym na godlo Cardiff, dostal nawet kare za to ale dla kibicow Swansea na zawsze bedzie bohaterem,

W sumie to mozna wymieniac godzinami \:\) Swietny temat Sarkos
Posted by: Adammm

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 06:54

Elana Toruń - Apator Toruń \:D \:D \:D
Posted by: konstruktor1

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 06:57

Lokalne konflikty w Anglii sa rewelacja, pomagaja tez przy obstawianiu

Jak ogladaliscie film o chuliganach West Ham z Eliahem Woodsem to Was pewnie zaciekawi, ze po lokalnych derby Hartlepool - Darlington, kibic tych pierwszych zrobil podobna akcje jak w tym filmie: z ciezarowki wypadl na bande kibicow Darlington \:\)

Inne to

Blackburn - Burnley

trojkat Middlesborough, Sunderland, Newcastle. Jak Boro wygrali w 2004 Carling Cup to najwieksza radosci im sprawialo, ze mogli pospiewac "Are you watching Newcastle"

Nottingham F. - Scunthorpe

Oczywiscie Arsenal - Tottenham,

Chelsea - Fulham

Crystal Palace - Charlton,

Darlington - Barnsley

Hull - Leeds

Lincoln - Boston

Luton - Watford

Tyle z pamieci \:\)
Posted by: kobiash

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 06:58

kszo
Posted by: ArtekPotito

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 06:59

Originally Posted By: kobiash
kszo
popieram KSZO
Posted by: odgdog

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 07:01

Na uliczce przy stadionie evertonu jest chata pomalowana na czerwono i z logo liverpoolu. I (chyba) cały czas stoi. Nie muszę mówić co by się stało jakby ktoś na Wojska Polskiego pomalował sobie chatę na niebiesko i przymocował logo "kolejorza" ;\)
Posted by: joga_bonito

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 07:11

Real - Barcelona
te dwa kluby sie bardzo nie lubia \:p pamietam jak kiedys helguere chcieli pobic kibice barcy
Posted by: Biszop

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 07:16

Roma - Lazio
Temat rzeka;-)

Kult kibica we Wloszech jest na tyle silny ze dwoch kolegow z pracy kibicujacych roznym druzynom w dzien powszedni beda sie znosic,ba, nawet moga sie przyjaznic ale w dniu meczu lepiej zeby siebie nie widzieli.

Inna sprawa ze wloskie kibicowanie to duzo wiecej napinki niz prawdziwej wojny, oczywiscie nie raz sa zadymy, i cala otoczka ale w wiekszosci przypadkow proporcje sa 20/80 lub mniej na niekorzysc zadymiarzy.

Wsrod tych normalniejszych kibicow cala wojna toczy sie na slowa i kreci sie dookola wysmiewania i wyszydzania rywali zwlaszcza jesli ulubiony klub jest wyzej w tabeli, a nie daj Bog rywal ma duzo nizsze notowania.

W przypadku Rzymu sa tylko 2 przypadki ewentualnego laczenia sil, choc to pewnie zbyt wielkie slowa,
wspolny wrog ma na imie Mediolan, Mediolan w obu postaciach
Jesli Inter czy Milan zbieraja baty od np. Romy to kibic Lazio z trudem bo z trudem ale wyduka slowa uznania i odwrotnie.
Posted by: Stoin

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 07:16

Club Atlético Boca Juniors - Club Atlético River Plate.

Posted by: Biszop

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 07:17

Originally Posted By: odgdog
Na uliczce przy stadionie evertonu jest chata pomalowana na czerwono i z logo liverpoolu. I (chyba) cały czas stoi. Nie muszę mówić co by się stało jakby ktoś na Wojska Polskiego pomalował sobie chatę na niebiesko i przymocował logo "kolejorza" ;\)


Nie te czasy;-)
Od wielu lat nic by sie nie stalo \:\)
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 07:24

Originally Posted By: odgdog
Na uliczce przy stadionie evertonu jest chata pomalowana na czerwono i z logo liverpoolu. I (chyba) cały czas stoi. Nie muszę mówić co by się stało jakby ktoś na Wojska Polskiego pomalował sobie chatę na niebiesko i przymocował logo "kolejorza" ;\)


To w sumie jedna krew. Przecież Liverpool wyłonił się z Evertonu. Tak samo dziwi trochę wzajemny stosunek Arsenalu i Tottenhamu. W końcu kiedy np. niemiecka bomba zdemolowała Highbury, Arsenal grał własnie na stadionie Tottenhamu. Ale to dawne czasy, wiec moze nikt juz tego nie pamieta \:\)
Posted by: polskignom

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 07:35

Motor - ŻKS Avia Świdnik
Posted by: Maxi

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 07:49

Leeds - Manchester United było ale warto przypomnieć \:\)
Newcastle - Manchester
Atletico - Real
Betis - Sevilla
Crvena - Partizn
Marsilia - PSG
Lyon - St. Etienne
Iraklis - PAOK
Benfa - Porto
HSV - Bayern
kluby baskijskie z resztą Hiszpanii (np. w Bilbao grają sami Baskowie), podobnie Katalonia
itd. itd itd.
Posted by: bcn1899

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 08:09

do stambułu zapraszam, tam - w porównaniu z wieloma wyżej wymienionymi klubami (choć nieczego nie ujmując ich pięknej rywalizacji) - nienawiść jest przez na prawde bardzo duze N ;-)

--
pzdr.bcn1899 *dale boca*
Posted by: bcn1899

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 08:13

edit: tfu, naprawde....

--
pzdr.bcn1899 *tots units fem forca*
Posted by: Kylo

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 08:58

Originally Posted By: polskignom
Motor - ŻKS Avia Świdnik


A jutro z Avia derby... huu bedzie sie dzialo \:\)
Posted by: gnacik

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 09:22

AC Milan - inter

ŁKS Browar Łomża - Jagiellonia Białystok

Legia Warszawa - Lech Poznań

Ziher Snopki - Sklejka Pisz <-- liga amatorska z mojego miasta \:D ..mecz bardziej przypomina bójkę niż grę \:\)
Posted by: bursztyk

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 09:27

Ta, dokładnie apropos meczy IV-ligowych i niższych...

OKS Otwock - Mazur Karczew...

Nie lubimy Rumunów jak cholera...

'Stanęła koza koło trzepaka,
wypięła dupe na karczewiaka
karczewiak myślał, że to jest gęba
i szuka w dupie złotego zęba'

To najmniej wulgarne powitanie jakie możemy zaprezentować naszym rywalom zza miedzy.

"ojej strony przygotowujemy około 100 policjantów. W każdej chwili mogę też ściągnąć z Warszawy dodatkową kompanię 200 funkcjonariuszy - wyjaśnia podkom. Mirosław Górnicki z otwockiej komendy. Tymczasem działacze z Otwocka zabezpieczenie meczu derbowego zamierzają powierzyć agencji ochrony "Zubrzycki", która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo m.in. na stadionie warszawskiej Legii. Bezpieczeństwa na stadionie Startu ma pilnować także około 40 ochroniarzy zorganizowanych we własnym zakresie przez dyrektora OKS."

W ostatnim meczu na jesieni, graliśmy na wyjeździe, za rurą z Rumunami i wygraliśmy 1-0. Na boisku było gorąco, jeden gość z Mazura miał złamaną nogę już w pierwszych 10 minutach

To tak troche odbiegając od zamierzenia Sarkosa ;\) Ale warto się z bliska przyjrzeć rywalizacji OKS - Mazur. Już w środę OKS gra rewanżyk i miejmy nadzieję że Big Ben strzeli gola

OKS! OKS! OKS!
Posted by: gnacik

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 09:43

bursztyk z Otwocka jesteś ? \:\) ..rodzinkę tam mam, przyjeżdżam raz na miesiąc odwiedzić moją chrześniaczkę \:\) ..a jak się pytałem wujaszka, który tam mieszka to mówił, że spokojnie u was jest \:D
Posted by: Big Ben

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 09:52

bursztyk for You
zgadza się, już w środę ten wielki mecz, mam nadzieję, że spuścimu rumunów do V ligi
ja na boisku(oby), a Ty na trybunach i nie mają szans \:p
Posted by: bursztyk

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 10:31

Originally Posted By: gnacik
bursztyk z Otwocka jesteś ? \:\) ..rodzinkę tam mam, przyjeżdżam raz na miesiąc odwiedzić moją chrześniaczkę \:\) ..a jak się pytałem wujaszka, który tam mieszka to mówił, że spokojnie u was jest \:D


To sie można na jakieś ustawić :))))) czemu nic nie mówiłeś? \:p
Posted by: Ghost

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 16:23

Hehe, jak dobrze pójdzie to i ja się pojawię kibicować OKS-owi \:\)

A co do rywalizacji polecam tą stronę:

http://en.wikipedia.org/wiki/Major_football_rivalries
Posted by: Conrad

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 17:25

Najgorzej jest we Włoszech, tam nawet w rodzinie może dojść do mocnej kłótni np. z teściem. A w pucharach europejskich nie ma zlituj, jeśli by np. Lazio grało z Barceloną to 1/2 Rzymu skakałaby z radości na widok strzelonej bramki przez Katalończyków. W Polsce zaś jeśli jakaś drużyna gra o Ligę Mistrzów to większość Polski się solidaryzuje z nimi i życzy im awansu.

Osobiście mogę tylko powiedzieć o rywalizacji na linii Tottenham - Arsenal, bo widziałem ją z wewnątrz. Przed meczem Tottenham - Chelsea byliśmy z DJ Sosną w najostrzejszym barze kiboli Tottenhamu, a w telewizji leciał na żywo pierwszy niedzielny mecz West Ham - Arsenal. Nie da się tego opisać, jak oni nienawidzą Arsenal. Dla mnie to może było i trochę nielogiczne, ale oni jakoś tym żyją w pewnym sensie...

Czy może mi ktoś przybliżyć skąd się wziął konflikt Korona - KSZO? \:\)
Posted by: Wahi

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 18:27

GKS Belchatow - reszta Polski :D:D

dobra zartuje, ale niedobrze mi sie robi jak widze, ze oni beda mistrzem odpadniemy z Gruzinami w 1 rundzie
Posted by: lupus

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 18:33

bez przesady Wahi, tak naprawde tylko wisla za kasperczaka ladnie grala w pucharach, reszta polskich w pucharach, niewazne czy to LM, uefa czy interoto sie tylko kompromitowala.
O jakich klubach mowie, kazdy wie, nie trzeba wymieniac ich z nazw.
Posted by: drfocus

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 18:37

Originally Posted By: Conrad

Czy może mi ktoś przybliżyć skąd się wziął konflikt Korona - KSZO? \:\)


Nie jestem pewien w 100% ale wszystko wyszlo podobno od strony Korony. Jeszcze w latach 90-tych była zgoda pomiędzy Koroną a KSZO i podczas jednego z meczy kibice z ostrowca, którzy zaprosili kielczan zostali okradzeni i stąd się przeniósł konflikt. Ja slyszałem taką wersje.

Co do klubów nienawidzących się to chyba najlepsze są derby Belgradu pomiędzy Crveną a Partizanem gdzie zawsze jest gorąco.
Podobnie jest na meczach pomiędzy z tego co pamiętam Hajdukiem Split a ekipą z Zagrzebia.

W Holandii Feyenord i Ajax i ich pamiętna walka przy autostradzie gdzie chyba jedna osoba zgineła! W Holandii jeszcze nie pałają symapatią do siebie Utrecht i Den Hagg co najlepiej potwierdzą kibice Legii.

Hiszpania to oczywiście Sevilla i Betis no i Real - Barca

We Francji najwięksi wrogowie to Marsylia i PSG
Posted by: Baqu

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 18:37

mówisz lupus o Widzewie w Lidze Mistrzów za Smudy czasów czy Legii z chociażby pamiętnym Leszkiem Piszem ? \:\) Zreszta Groclin też nieźle zagrał swego czasu
Posted by: Logan

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 19:36

Borussia Dortmund - Shalke
Posted by: Kylo

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 19:38

Originally Posted By: Logan
Borussia Dortmund - Sc halke
Posted by: pascal123

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 19:41

Górnik Zabrze-Piast Gliwice
Posted by: mario 88

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 20:04

Szacunek dla kobiasha i ArtkaPotito:D.Nie ma to jak pokrzyczeć na forum jakie to KSZO jest beee.Ciekawe kobiash kiedy zacząłeś kibicować Koronie, bo ja KSZO to tak na poważnie kiedy spadali z pierwszej ligi...Od tamtej pory nie opuściłem żadnego domowego spotkania...
Zmiana stosunków KSZO z Koroną nastąpiła w 1995 roku i najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że KSZO wolało trzymać z Lechem Poznań niż z Koroną Kielce(KSZO wolało w jakimś wyjeździe wsprzeć Kolejorza niż Koronę).Pozdrawiam.

PS.Na twoim miejscu kobiash nie przyznawałbym się w Poznaniu do tego, że jestem z Kielc:).
Posted by: Tom182

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 20:18

Siarka-Stal Stalowa Wola \:p
Posted by: $t$

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 20:47

Cracovia - Wisła
Posted by: kobiash

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 22:20

Originally Posted By: mario 88
Szacunek dla kobiasha i ArtkaPotito:D.Nie ma to jak pokrzyczeć na forum jakie to KSZO jest beee.Ciekawe kobiash kiedy zacząłeś kibicować Koronie, bo ja KSZO to tak na poważnie kiedy spadali z pierwszej ligi...Od tamtej pory nie opuściłem żadnego domowego spotkania...
Zmiana stosunków KSZO z Koroną nastąpiła w 1995 roku i najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że KSZO wolało trzymać z Lechem Poznań niż z Koroną Kielce(KSZO wolało w jakimś wyjeździe wsprzeć Kolejorza niż Koronę).Pozdrawiam.

PS.Na twoim miejscu kobiash nie przyznawałbym się w Poznaniu do tego, że jestem z Kielc:).


A wiec kibicuje od kiedy awansowali do 1 ligi, wczesniej nawet nie wiedzialem gdzie jest stadion. Ostatnio jednak nie jezdze na mecze bo przeciez slabo graja. Jak zaczna wygrywac to dopiero pomysle zeby sie wybrac na jakies spotkanie. No chyba, ze bedzie w C+ to zostane przed TV.

A z tym drugim to naprawde przesadziles \:D . Niby czemu mam sie nie przyznawac. Za duzo TV chyba ogladasz albo koledzy Ci za duzo opowiadaja historii wyssanych z palca.

Moze przykladzik? W przerwach meczy Lecha jest zawsze konkurs sms-owy, w ktorym zwyciezcy strzelaja karne. I kiedys na jakims tam meczu wylosowali mnie. Haczyk jest tutaj, ze przed strzalem przedstawiasz sie (imie + skad jestes), mowisz do mikrofonu wiec caly stadion slyszy. Powiedialem oczywiscie, ze jestem z Kielc i myslisz, ze co sie stalo? Same pozytywne reakcje. W tym np jeden cytat jak wrociem na trybuny: "Pozdrow Krzysia Gajtkowskiego".

Nie wspomne, ile km przemierzylem w zimie w szaliku Korony po Poznaniu i tez luz.

Wiec idz obejrzyj moze Hooligansow albo Footbal Factory czy cos takiego.
Posted by: mario 88

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 22:43

Originally Posted By: kobiash
Originally Posted By: mario 88
Szacunek dla kobiasha i ArtkaPotito:D.Nie ma to jak pokrzyczeć na forum jakie to KSZO jest beee.Ciekawe kobiash kiedy zacząłeś kibicować Koronie, bo ja KSZO to tak na poważnie kiedy spadali z pierwszej ligi...Od tamtej pory nie opuściłem żadnego domowego spotkania...
Zmiana stosunków KSZO z Koroną nastąpiła w 1995 roku i najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że KSZO wolało trzymać z Lechem Poznań niż z Koroną Kielce(KSZO wolało w jakimś wyjeździe wsprzeć Kolejorza niż Koronę).Pozdrawiam.

PS.Na twoim miejscu kobiash nie przyznawałbym się w Poznaniu do tego, że jestem z Kielc:).


A wiec kibicuje od kiedy awansowali do 1 ligi, wczesniej nawet nie wiedzialem gdzie jest stadion. Ostatnio jednak nie jezdze na mecze bo przeciez slabo graja. Jak zaczna wygrywac to dopiero pomysle zeby sie wybrac na jakies spotkanie. No chyba, ze bedzie w C+ to zostane przed TV.

A z tym drugim to naprawde przesadziles \:D . Niby czemu mam sie nie przyznawac. Za duzo TV chyba ogladasz albo koledzy Ci za duzo opowiadaja historii wyssanych z palca.

Moze przykladzik? W przerwach meczy Lecha jest zawsze konkurs sms-owy, w ktorym zwyciezcy strzelaja karne. I kiedys na jakims tam meczu wylosowali mnie. Haczyk jest tutaj, ze przed strzalem przedstawiasz sie (imie + skad jestes), mowisz do mikrofonu wiec caly stadion slyszy. Powiedialem oczywiscie, ze jestem z Kielc i myslisz, ze co sie stalo? Same pozytywne reakcje. W tym np jeden cytat jak wrociem na trybuny: "Pozdrow Krzysia Gajtkowskiego".

Nie wspomne, ile km przemierzylem w zimie w szaliku Korony po Poznaniu i tez luz.

Wiec idz obejrzyj moze Hooligansow albo Footbal Factory czy cos takiego.


HAHAHAHAHA, ludzie trzymajcie mnie bo zaraz spadnę z krzesełka \:D . Po pierwsze to koledzy nie muszą mi opowiadać historii, bo sam jeżdzę na mecze Kolejorza i w Kielcach też byłem parę razy.Jeżdzę też na Arkę od czasu do czasu, więc o przywiązaniu do klubu mi nie wspominaj.To raczej twoja wiedza jest na podstawie rozmów usłyszanych w tramwaju, bo o kosach i prawdziwym kibicowaniu to nie masz bladego pojęcia.Nie ma to jak kibic Korony na stadionie Lecha - HAHAHA .Same pozytywne reakcje mówisz? To i tak, że cie do młyna nie zaprosili w szaliku Korony. Dobrze, że mi poprawiłeś humor bo od rana chodziłem struty.Pozdrawiam oczywiście, bo ja z ludźmi z Kielc umiem żyć, ale oni ze mną chyba nie bardzo:D

PS.A filmy obejrzę przy najbliższej nadażającej się okazji.
Posted by: TELE

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 23:12

Originally Posted By: mario 88
Originally Posted By: kobiash
Originally Posted By: mario 88
Szacunek dla kobiasha i ArtkaPotito:D.Nie ma to jak pokrzyczeć na forum jakie to KSZO jest beee.Ciekawe kobiash kiedy zacząłeś kibicować Koronie, bo ja KSZO to tak na poważnie kiedy spadali z pierwszej ligi...Od tamtej pory nie opuściłem żadnego domowego spotkania...
Zmiana stosunków KSZO z Koroną nastąpiła w 1995 roku i najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że KSZO wolało trzymać z Lechem Poznań niż z Koroną Kielce(KSZO wolało w jakimś wyjeździe wsprzeć Kolejorza niż Koronę).Pozdrawiam.

PS.Na twoim miejscu kobiash nie przyznawałbym się w Poznaniu do tego, że jestem z Kielc:).


A wiec kibicuje od kiedy awansowali do 1 ligi, wczesniej nawet nie wiedzialem gdzie jest stadion. Ostatnio jednak nie jezdze na mecze bo przeciez slabo graja. Jak zaczna wygrywac to dopiero pomysle zeby sie wybrac na jakies spotkanie. No chyba, ze bedzie w C+ to zostane przed TV.

A z tym drugim to naprawde przesadziles \:D . Niby czemu mam sie nie przyznawac. Za duzo TV chyba ogladasz albo koledzy Ci za duzo opowiadaja historii wyssanych z palca.

Moze przykladzik? W przerwach meczy Lecha jest zawsze konkurs sms-owy, w ktorym zwyciezcy strzelaja karne. I kiedys na jakims tam meczu wylosowali mnie. Haczyk jest tutaj, ze przed strzalem przedstawiasz sie (imie + skad jestes), mowisz do mikrofonu wiec caly stadion slyszy. Powiedialem oczywiscie, ze jestem z Kielc i myslisz, ze co sie stalo? Same pozytywne reakcje. W tym np jeden cytat jak wrociem na trybuny: "Pozdrow Krzysia Gajtkowskiego".

Nie wspomne, ile km przemierzylem w zimie w szaliku Korony po Poznaniu i tez luz.

Wiec idz obejrzyj moze Hooligansow albo Footbal Factory czy cos takiego.


HAHAHAHAHA, ludzie trzymajcie mnie bo zaraz spadnę z krzesełka \:D . Po pierwsze to koledzy nie muszą mi opowiadać historii, bo sam jeżdzę na mecze Kolejorza i w Kielcach też byłem parę razy.Jeżdzę też na Arkę od czasu do czasu, więc o przywiązaniu do klubu mi nie wspominaj.To raczej twoja wiedza jest na podstawie rozmów usłyszanych w tramwaju, bo o kosach i prawdziwym kibicowaniu to nie masz bladego pojęcia.Nie ma to jak kibic Korony na stadionie Lecha - HAHAHA .Same pozytywne reakcje mówisz? To i tak, że cie do młyna nie zaprosili w szaliku Korony. Dobrze, że mi poprawiłeś humor bo od rana chodziłem struty.Pozdrawiam oczywiście, bo ja z ludźmi z Kielc umiem żyć, ale oni ze mną chyba nie bardzo:D

PS.A filmy obejrzę przy najbliższej nadażającej się okazji.



kobiash zdanie "kibicuje... odkad awansowali do pierwszej ligi" zdradzilo jaki z ciebie fanatyk. Smiac mi sie troche chce z takiego podejscia do sprawy. No ale co tam, szczerze mowiac to malo wiem o kosach i zgodach w polskiej lidze. Ogolnie polska liga malo mnie interesuje, kiedys interesowalem sie losami Motoru gdy mieszkalem w lbn, wiem anwet ze mieli zgode z legia ale warszawiacy ja zerwali. teraz mieszkam w wawie i tutaj tez nie mam zadnych klubow ulubionych, kibicowalbym pewnie switowi zeby nie spadl bo Legia jakos mnie nie ciagnie a Poloni prawie nie znam.

Dla mnie az tak mocno fanatyczne podejsice jak opisywali poprzednicy do kibicowania to dziwna sprawa. Rozumiem ze mozna komus kibicowac ale wyladowawanie skrajnych emocji na otoczeniu to glupota

Sam kibicuje Auxerre odkad zaczalem sie interesowac liga francuzka, a szczegolnie gdy gra tam Irek.
Jestem za Milanem, podoba mi sie kibicowanie we wloszech, podoba mi sie to ze sciweraja sie z Interem a najciekawsze ejst toz e maja jeden stadion.
Oprocz tego interesuja mnie druzyny w ktorych graja polacy \:\)


Pzdr dla prawdziwych fanow,
Posted by: drfocus

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/05/2007 23:33

TELE to była tzw. Ironia z tym co napisał kobiash \:D

Swoją drogą mario88 ja mam znajomych zarówno kibiców Wisły, Legii jak i KSZO.
Posted by: zmudaRTS

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 00:34

Najwieksze kosy w Europie,to niewatpliwie tam gdzie w walkach chuligańskich gineli ludzie:Feyenoord-Ajax,Crvena-Parizan.
Z powodów narodowościowych Serbia-Chorwacja,jak Crvena Zvezda jechała na mecz P.UEFA do Chorwacji,bodajże rok temu jechali jak na wojne,(ciekawy opis był w TMK plus)kosa pomiedzy ekipami z Bośni i Serbii(podczas meczu gdyby nie obstawa psów na 100%by były ofiary),we Włoszech Napoli-Juve,Lazio-Livorno,Lazio-Roma(aczkolwiek bez radykalizmów),zajebista kosa Leeds-Galatasaray(turasy zakuli dwóch kibiców Leeds).Osobny rozdział to Argentyna,tam nie ma w użytku noży,tylko pistolety,w przeciagu 30 lat 200 osób tam zgineło w walkach Barras Bravas(argentyńscy hools)
Posted by: Bzyku

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 00:36

Najbardziej nienawidzące się kluby:

Klub parlamentarny PO - Klub parlamentarny PiS ;\)
Posted by: $t$

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 00:36

Originally Posted By: Bzyku
Najbardziej nienawidzące się kluby:

Klub parlamentarny PO - Klub parlamentarny PiS ;\)


lol \:D \:D
Posted by: mario 88

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 00:52

Słyszałem drfocus, że wybierasz się na zlot? Jak mi się uda dotrzeć to może będziesz miał jeszcze jednego znajomego z Ostrowca:).Gorzej jak kobiash wpadnie i zacznie opowiadać o kosie kszo i korony, a ja nie znam takich klubów...co najwyżej KSZO i Koronę.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 01:12

Zagłębie Sosnowiec - wszystkie kluby Górnego Śląska

Posted by: Maldini$$

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 02:03

Panathinaikos v Olympiakos
Posted by: 19marcin08

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 02:20

ChKS Łódź - Łodzianka
Start Łódź - Orzeł Łódź

no i czasem konflikty zapadają między ŁKSem a Widzewem

;\)
Posted by: kobiash

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 02:37

Jak mi, mario, zdefiniujesz "prawdziwe kibicowanie" to powiem czy mam jakies pojecie o tym.

Jak dotad dalem tylko do zrozumienia, ze nie przepadam za pewnym klubem, a nie, ze jestem jakims tam fanatycznym kibicem czy znam sie na zgodach, kosach i co tam jeszcze mi zarzucasz.

Pozdro dla kumatych.
Kto byl ten wie.
Posted by: lupus

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 02:45

Boston Red Sox- New York Yankees ;\)
Posted by: Wahi

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 04:05

Originally Posted By: lupus
bez przesady Wahi, tak naprawde tylko wisla za kasperczaka ladnie grala w pucharach, reszta polskich w pucharach, niewazne czy to LM, uefa czy interoto sie tylko kompromitowala.
O jakich klubach mowie, kazdy wie, nie trzeba wymieniac ich z nazw.


ale Legia czy Wisla cos tam zawsze graja. A za przeproszeniem to co pokazalo w tym roku Zaglebie, to co pokazywala Wisla Plock przez 3 sezony czy Lech co pokazal to bylo gowno. I tak samo bedzie z GKSem.
Posted by: lupus

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 04:11

Jak mnie pammiec nie myli Legia odpadla z LM z donieckiem, a potem z Uefa z frajerami z Austrii Wieden.

To, ze grala dobrze iles tam lat temu nie ma znaczenia, liczy sie obecny okres.
Posted by: Wahi

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 05:00

no to przeciez mowie. Ze obecnie Legia i Wisla do tej 3 rundy w LM by doszli. A GKS nie dojdzie zaklad o 100zl? \:\)
Posted by: Maldini$$

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 05:05

Buffalo Sabres v Ottawa Senators -NHL

http://www.youtube.com/watch?v=WbwM-ZmCWFA
Posted by: shane

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 05:08

Kosy koszykarskie:

Anwil - Slask

Astoria - Anwil

Astoria - Notec

Czarni - AZS

Stal - Slask
Posted by: shane

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 05:11

[Z]awisza - Polonia
Posted by: Kylo

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 05:11

W Nba to sa kosy polska liga gowna warta, o poziomie nie mowie bo nie warto.
Posted by: Marcel

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 06:51

kosa tenisowa
Luzzi - Koellerer \:D

i ogólnie większośc zawodnik vs Koellerer
Posted by: Llama

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 06:56

Originally Posted By: Marcel
kosa tenisowa
Koellerer \:D


to ten austriacki oszołom, co wyżywa się na wszystkich wokół a czasem i na przeciwniku?
Posted by: Marcel

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 06:59

Originally Posted By: Llama
Originally Posted By: Marcel
kosa tenisowa
Koellerer \:D


to ten austriacki oszołom, co wyżywa się na wszystkich wokół a czasem i na przeciwniku?

Ta Crazy Dani \:D
http://www.menstennisforums.com/showthread.php?t=60835

tutaj jest sporo ciekawych historii związanych z tym prowokantem
Posted by: Marcel

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 07:05

Ancic vs Capdeville
http://www.youtube.com/watch?v=5bm64hPiZLw

Massu vs Coria
http://www.youtube.com/watch?v=yVTgbcQeo3g
Posted by: Szewa

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 07:07

I saw him even try to change the (manual) score of a match in a challenger a few weeks ago.

lol \:D

leżę haha
Posted by: szymonez

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 16:30

Slask Wroclaw - Arka Gdynia
Slask Wroclaw - Widzew
Posted by: Kameleon

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 16:35

Hewitt - Argentyna

Dzis o 11 ciąg dalszy pod tytułem Chela - Hewitt \:p
Posted by: gobel

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 16/05/2007 16:38

GKS Katowice-Ruch Chorzów
Posted by: Platini

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 17/05/2007 04:49

Wszystko ok w tym temacie tylko dlaczego gnacik piszesz nazwe tak zasłużonego klubu jakim niewątpliwie jest Inter z małej litery ? Rozumiem ze za nim nie przepadasz ale chyba na 'szifta' móglbys sie zdobyc ..
Posted by: gnacik

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 17/05/2007 05:04

Originally Posted By: platynowy007
Wszystko ok w tym temacie tylko dlaczego gnacik piszesz nazwe tak zasłużonego klubu jakim niewątpliwie jest Inter z małej litery ? Rozumiem ze za nim nie przepadasz ale chyba na 'szifta' móglbys sie zdobyc ..


o prosze, nie sądziłem, że ktoś zwróci na to uwagę \:\) ..ok, przy najbliższej okazji zrobię wyjątek i będzie pełna nazwa klubu \:\)
Posted by: Platini

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 17/05/2007 05:24

Dla jednych nie ma to znaczenia dla innych ma.
Dla mnie osobiście ma. NAwet najbardziej nielubianego klubu nazwe staram się pisać 'normalnie'
Prosze tez o to w stosunku do Interu
Posted by: loopo2005

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 17/05/2007 18:18

ZAGLEBIE LUBIN-SLASK WROCLAW
Posted by: mario 88

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 21/05/2007 03:00

Wczoraj niezłe akcje działy się w Ostrowcu.Pewnie mieliście już okazje zobaczyć w Faktach albo w Panoramie.W skrócie kibice KSZO chcieli wejść do klatki Polonii(w której nota bene było więcej kibiców Korony Kielce).Jednak tylko nieliczni podjęli walkę.Chwilę później całe towarzystwo rozpędziła policja.Zawinęła 12 osób i na tym się skończyło.Trzeba powiedzieć, że kosa między KSZO a Koroną jest rzeczywiście jedną z tych najbardziej spektakularnych, że się tak wyrażę, w naszym kraju.
Posted by: młody gniewny

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 11/08/2011 07:30

Originally Posted By: gnacik

Legia Warszawa - Lech Poznań


tylko dla Nich, bo dla Legii ten klub na 4 miejscu, a po fuzji to stracili na znaczeniu już w ogóle smile Oni szyją specjalne antylegijne szaliczki na mecz, a my to mamy w dupie.

Widzew - Legia, to jest para. Tu jest zawsze wojna, bo z tą czerwoną hołotą to się nie ma co pierdolić grin

Nie wiem czemu, ale wiem, że Osasuna Pampeluna strasznie nienawidzi Realu Madryt, kiedyś wnikałem, ale zapomniałem.
Posted by: Radek_89

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 11/08/2011 16:29

Osasuna to separatyści, a Real nie przez przypadek nazywa się "Królewskimi".
Posted by: Conrad

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 11/08/2011 16:59

To się bierze z dawnych lat, nie da się zapomnieć tego meczu przejebanego u siebie w końcówce. Jest za to o tym świetny reportaż w wywiadami, także z sędzią. Polecam. Super zrobiony, podobnie jak ten zagraniczny o finale LM Liverpool - AC Milan.

Dzisiaj zdecydowanie bardziej przyjemne byłoby wpierdolić Lechowi 4-0 u siebie niż Widzewowi.
Posted by: royalflush

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 11/08/2011 17:34

Originally Posted By: młody gniewny
Originally Posted By: gnacik

Legia Warszawa - Lech Poznań


tylko dla Nich, bo dla Legii ten klub na 4 miejscu, a po fuzji to stracili na znaczeniu już w ogóle smile Oni szyją specjalne antylegijne szaliczki na mecz, a my to mamy w dupie.

Widzew - Legia, to jest para. Tu jest zawsze wojna, bo z tą czerwoną hołotą to się nie ma co pierdolić grin


ahaha a ty myślisz że dla Widzewa jesteście też na 1 miejscu ? laugh
ja pierdole Warszawa-Poznań to chyba z +/-350 km z Wawy do Łodzi ok 150.To taki Ruch czy Górnik nie traktuję jako kosy którą należy wyróżniać, odległość to ok 60 km a styczność zerowa laugh
Posted by: mat2000

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 11/08/2011 18:07

trzeba to rozpatrywać bardziej indywidualnie. Oczywiscie celem numero uno sa zawsze dziewczyny z k6.

A co do innych klubów to faktycznie, cisnienie na Widzew ostatnio jakby wieksze niż na reszte..
Posted by: royalflush

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 11/08/2011 18:17

Dla Widzewa to zdecydowanie ŁKS i Lech, po tym co się działo w ostatnich latach na froncie łódzko-śląsko-poznańskim.
Zresztą odmul się kolejnym razem, gdy zaczniesz odpowiadać na posty sprzed 4 lat wink

Największymi kosami u nas w kraju można nazwać Lechia-Arka, Wisła-Cracovia, Widzew-ŁKS czy całą sytuacje na Śląsku a nie jakieś Legia-Wisła czy Lech dla obu tych ekip.Choć nienawiść faktycznie jest duża to jak to się przekłada na życie codzienne to dobrze wiemy (spotkanie 2x do roku, napinka przez kraty i wio do domu)
Inna sprawa podejścia kibiców takiego Lecha bo oni w całym województwie nie mają poważnego konkurenta, ale podobnie można powiedzieć o was w pryzmacie rywala zza miedzy, że Widzew.
Zresztą całe to ciśnienie po długiej suszy odnowił Widzew buchając wam flagę gdzieś pod Szczecienem.
Posted by: Conrad

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 11/08/2011 18:23

W piłce nie ma chyba takich rywalizacji jak w krykiecie pomiędzy Indiami a Pakistanem, gdzie jak grają między sobą to jest wojna światów, ale jak np. Pakistan gra z kimś innym to wtedy większość Indian życzy im... wygranej. smile

U nas to chyba tylko w pucharach europejskich życzymy wszystkim polskim drużynom dobrych wyników.
Posted by: Conrad

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 11/08/2011 18:25

Originally Posted By: mat2000
trzeba to rozpatrywać bardziej indywidualnie. Oczywiscie celem numero uno sa zawsze dziewczyny z k6.


I to bardzo. Dla niektórych Polonia w ogóle nie istnieje, kim oni w ogóle są? Turyści zwiedzający Ekstraklasę, po czym wrócą do domu czyli do pierwszej ligi. smile

Według mnie zdecydowanie #1 szlagierem dla Legii jest mecz z Lechem. I mam wrażenie, że te odczucie jest wzajemne.
Posted by: młody gniewny

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 11/08/2011 18:34

royal w temacie było o najbardziej nienawidzących się klubach, więc nie potrzebnie wyszydzasz.

Ja zauważam większe ciśnienie na Widzew niż na Lech, może wydawać się ono zbliżone ze względu na to, że piłkarsko klub z Poznania więcej znaczy, ale ogólnie to klub z Widzewa jest na pierwszym miejscu.

Może dla Widzewa nie jesteśmy jedynką, bo Polonia w Warszawie istnieje tylko przy wsparciu Craxy czy Arki, co było widać jak domagali się stadionu.

dzięki Radek za odpowiedź piwo
Posted by: royalflush

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 11/08/2011 18:40

Arka to już ze 3 lata nie ma zgody z Polonią wink teraz to bardziej pod kosę podchodzi.
Posted by: Bezdomny

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 00:03

Coventry City - Leicester City
Shrewsbury Town - Hereford United
Aston Villa - Birmingham City
Aston Villa - Coventry City : ciekawy wątek dotyczący powstania kosy ( jeden z sezon w premiership i Coventry walczyło o utrzymanie,AV nie pomogło i Coventry spadło z premiership)
Partizan Belgrad - Crvena Zvezda Belgrad
Valencia - Villareal
Deportivo La Coruna - Celta Vigo
Athletic Bilbao - Real Madryt
Posted by: wafe(L)nica

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 00:18

Real Madryt - Barcelona laugh
Posted by: jadanek

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 01:00

PO - PIS tongue
Posted by: Sebastijan

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 01:11

Dinamo Zagrzeb - Hajduk Split
Zeljeznicar Sarajevo - FK Sarajevo
Ogólnie kluby z Federacji Muzułmańsko-Chorwackiej w BiH nie lubią się z drużynami z Republiki Serbskiej w BiH (której głównym zespołem jest Borac Banja Luka)
Posted by: wafe(L)nica

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 01:19

Igloopol Dębica - Wisłoka Dębica
Posted by: Piecia

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 01:37

Jagiellonia Białystok - Hetman Białystok
Posted by: Conrad

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 02:19

Sevilla - Betis
Posted by: ultra1978

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 05:23

Originally Posted By: Conrad


I to bardzo. Dla niektórych Polonia w ogóle nie istnieje, kim oni w ogóle są? Turyści zwiedzający Ekstraklasę, po czym wrócą do domu czyli do pierwszej ligi. smile


E tam jak Piłsudski na froncie pod Manieczkami sędziował Legii mecze na kartoflisku to Polonia o mistrzostwo Polski i Warszawy już mecze rozgrywała tongue Kilku pułkowników UB na dyrektora sportowego i tyle co Legia by razy miała mistrza Polski.
Posted by: royalflush

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 19:52

MillWall-WestHam
Posted by: Bet3654

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 20:18

Originally Posted By: royalflush
MillWall-WestHam

zapchniało Hooligansami laugh
Vive-Wisła
Posted by: Stasiu

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 20:28

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Posted by: royalflush

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 20:45

Originally Posted By: Bet3654
Originally Posted By: royalflush
MillWall-WestHam

zapchniało Hooligansami laugh
Vive-Wisła

tak to jest jak się o nieczym nie wie, i obejrzy przypadkiem film laugh
żeby nie rozmywać
Feyenoord-Ajax
Posted by: Conrad

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 20:47

Originally Posted By: royalflush
żeby nie rozmywać
Feyenoord-Ajax


Najpiękniejsze jest ciepłe powitanie przyjezdnych kibiców w Rotterdamie. smile
Posted by: Bet3654

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 20:56

Originally Posted By: royalflush
Originally Posted By: Bet3654
Originally Posted By: royalflush
MillWall-WestHam

zapchniało Hooligansami laugh
Vive-Wisła

tak to jest jak się o nieczym nie wie, i obejrzy przypadkiem film laugh
żeby nie rozmywać
Feyenoord-Ajax

lol
po 1-wsze niee przypadkiem sie obejrzy film ,bo bardzo duzo filmów widziałem ,podejrzewam ,że duzo wiecej od Ciebie.
po 2-gie z tej tematyki oprocz w/w filmu którego to oglądalem także m.in. Football Factory ,Cass ,Away days, ROFT i mnóstwo dokumentów na discovery o walkach na stadionach.
po 3-cie cześć zdania "tak to jest jak sie o niczym nie wie" rozbawiło mnie najbardziej ,piłka nożna jaki i praktycznie kazdym sportem interesuje sie juz ładne 15lat ,i troche o tym wiem ,podrózuje po swiecie ,bywałem na meczach m.in. Aston Villi ,Hannoveru ,Koloni ,Bragi ,wiec troche mam o tym pojecie ...więc poprostu taka opinia nie podparta żadnym argumentem mnie smieszy,
bez odbioru.
Posted by: royalflush

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 21:52

to że oglądasz więcej pornosów, nie znaczy że jesteś lepszym jebaką laugh
Posted by: royalflush

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 22:29

od razu napiszę że nie chodzi mi o to gdzie ty byłeś i jeździłeś tylko o konflikt pomiędzy tymi ekipami, ma on już swoją dobrze znaną historie, dużo osób zapoczątkowało wiedzę filmem i tak się kojarzy.To tak jakby zrobić film o Wiśle i Cracovii i wyskoczyć z takim tekstem.
co do programów Dannego itd to nic się tam konkretnego nie da dowiedzieć, parę urywków i tyle, przynajmniej tak to widzę pryzmatem krakowskiego odcinaka.
Posted by: TriumfWoli

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 12/08/2011 23:00

Originally Posted By: Bet3654
Originally Posted By: royalflush
Originally Posted By: Bet3654
Originally Posted By: royalflush
MillWall-WestHam

zapchniało Hooligansami laugh
Vive-Wisła

tak to jest jak się o nieczym nie wie, i obejrzy przypadkiem film laugh
żeby nie rozmywać
Feyenoord-Ajax

lol
po 1-wsze niee przypadkiem sie obejrzy film ,bo bardzo duzo filmów widziałem ,podejrzewam ,że duzo wiecej od Ciebie.
po 2-gie z tej tematyki oprocz w/w filmu którego to oglądalem także m.in. Football Factory ,Cass ,Away days, ROFT i mnóstwo dokumentów na discovery o walkach na stadionach.
po 3-cie cześć zdania "tak to jest jak sie o niczym nie wie" rozbawiło mnie najbardziej ,piłka nożna jaki i praktycznie kazdym sportem interesuje sie juz ładne 15lat ,i troche o tym wiem ,podrózuje po swiecie ,bywałem na meczach m.in. Aston Villi ,Hannoveru ,Koloni ,Bragi ,wiec troche mam o tym pojecie ...więc poprostu taka opinia nie podparta żadnym argumentem mnie smieszy,
bez odbioru.

To ile wiesz i co widziales nie mnie oceniac.
Ale mecze na jakis byles,to smiech na sali zeby na tym opierac opinie o nienawidzacych sie klubach.

Przeciez to totalny piknik te w/w
Posted by: Terry Butcher

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 13/08/2011 03:56

MontpellierHSC - Olimpiqe Nimes

Posted by: royalflush

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 13/08/2011 04:38

Olympiakos-Panathinaikos

Posted by: mat2000

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 13/08/2011 06:19

nie wiem po uj jest ten temat

raz nic z tego nie wynika
dwa wiekszodc osob nie do konca wie o czym pisze a uwaza sie za szpecjalistow
Posted by: młody gniewny

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 13/08/2011 06:34

Originally Posted By: mat2000
nie wiem po uj jest ten temat

raz nic z tego nie wynika
dwa wiekszodc osob nie do konca wie o czym pisze a uwaza sie za szpecjalistow


no przepraszam, tak jakoś odgrzebałem smile
Posted by: Terry Butcher

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 13/08/2011 07:00

Originally Posted By: mat2000

raz nic z tego nie wynika
dwa wiekszodc osob nie do konca wie o czym pisze a uwaza sie za szpecjalistow



no to prostuj bledy znaffco
Posted by: bamik14

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 13/08/2011 07:21

Originally Posted By: mat2000
nie wiem po uj jest ten temat

raz nic z tego nie wynika
dwa wiekszodc osob nie do konca wie o czym pisze a uwaza sie za szpecjalistow

aby promowac nienawisc jako alternatywe do nudnego zycia mlodziezy ktora siedzi caly dzien przed komputerem oglada mecze , obstawia pare zlotych na zakladach i ponziej placze na forum
moze zmoblizuje ich zeby wyjsc z domu, moze ustawka?
Posted by: Conrad

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 14/08/2011 21:10

Originally Posted By: Conrad
Według mnie zdecydowanie #1 szlagierem dla Legii jest mecz z Lechem. I mam wrażenie, że te odczucie jest wzajemne.


No właśnie, jak tam Lechici, Legia jest celem #1 dla Was? cool
Posted by: przemekwn

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 14/08/2011 23:24

Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: Conrad
Według mnie zdecydowanie #1 szlagierem dla Legii jest mecz z Lechem. I mam wrażenie, że te odczucie jest wzajemne.


No właśnie, jak tam Lechici, Legia jest celem #1 dla Was? cool






Gdzie tam ... smirk
Posted by: marzano

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/08/2011 00:32

nie szkoda kasy na taki h****y szalik smile
Posted by: lupus

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/08/2011 00:38

Originally Posted By: marzano
nie szkoda kasy na taki h****y szalik smile


ch.


A szale są okazjonalne, wiec nie kazdy może je nabyć.
Posted by: analityk

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/08/2011 01:26

Jesli Lech ma takie szaliki to niezla zenada w ich wykonaniu

myslalem ze oni bardziej jakiejs Lechi nie nawidza bo zgoda w Wisla

zenuda ogolnie wg.mnie
Posted by: marzano

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/08/2011 01:59

Originally Posted By: lupus
Originally Posted By: marzano
nie szkoda kasy na taki h****y szalik smile


ch.


A szale są okazjonalne, wiec nie kazdy może je nabyć.


czepiasz sie smile
Posted by: Conrad

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/08/2011 04:40

Kiedyś były fajne koszulki nawiązujące do tego...

Posted by: MartenSvensk

Re: Najbardziej nienawidzące się kluby. - 15/08/2011 23:04

Jeśli chodzi o Szwecję to największą nienawiścią pałają do siebie kluby ze Stockholmu i Göteborga.

Największe jednak animozje panują w Sztokholmie między HAMMARBY IF-Djurg&#229;rden i HAMMARBY IF-Aik.