Film, TV, seriale [19]

Posted by: Da Bartek

Film, TV, seriale [19] - 09/01/2009 18:14

Stary temacik
Posted by: Marcel

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/01/2009 04:56

za 10 minut na tvp2 1 odcinek serialu Life. Nie oglądałem ale oceny i opinie ma bardzo dobre.
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/01/2009 04:59

Serial żwietny, zwłaszcza pierwszy sezon
Posted by: Fortunado

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/01/2009 22:58

jestem po 1 odcinku 8 sezonu scrubs i co? to: puke

bez kelso w roli dyrektora i bez ciecia to nie będzie to samo :/ wszystko jakieś takie inne...
Posted by: Da Bartek

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/01/2009 23:01

Ogladal ktos "My Own Worst Enemy"? Jestem po 7 odcinku i poki co bardzo mi sie podoba smile
Posted by: Kura

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/01/2009 23:18

My Own Worst Enemy dostał "cancela" w amerykańksiej TV po 9 odcinkach z powodu niskiej oglądalności.
Posted by: Da Bartek

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/01/2009 23:28

To powiem szczerze, ze mnie zaskoczyles i zasmuciles troche. Wiadomo dlaczego taka slaba ogladalnosc? Bo wydaje mi sie ze pomysl niezly
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/01/2009 04:47

Originally Posted By: Fortunado
jestem po 1 odcinku 8 sezonu scrubs i co? to: puke

bez kelso w roli dyrektora i bez ciecia to nie będzie to samo :/ wszystko jakieś takie inne...


Dokladnie, ja od poczatku odcinka juz czulem, ze cos tu nie gra.
Nibo ten sam serial, ale jakis inny..
A bez Kelso i woznego bedzie calkiem inaczej, no ale nie wiadomo czy nie powroca.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/01/2009 06:41

Die Welle Fala (2008)

Reżyseria: Dennis Gansel
Obsada: Jürgen Vogel, Frederick Lau, Max Riemelt
Gatunek: Dramat
Produkcja: Niemcy


Niemcy. Mając do wykonania tygodniowy projekt, nauczyciel Rainer Wenger (Jürgen Vogel) proponuje swoim uczniom przeprowadzenie eksperymentu, by dzięki niemu mogli lepiej zrozumieć, na czym polegają totalitarne rządy. Zaczyna się swoista gra z podziałem na role z tragicznym zakończeniem.
W ciągu kilku dni wprowadzona dyscyplina i poczucie więzi społecznej przeradzają się w prawdziwy ruch: FALĘ. Trzeciego dnia eksperymentu uczniowie zaczynają bojkotować i straszyć innych. Kiedy pojawiają się pierwsze wybuchy przemocy, nauczyciel postanawia przerwać eksperyment. Niestety jest już na to za późno. FALA wyrwała się spod kontroli...
(opis dystrybutora)

I Ty zostaniesz Hitlerem

„Fala” opowiada historię rzeczywistego eksperymentu. Mimo, że wnioski z niego dalekie są od oryginalności film Dennisa Gansela brzmi jak groźne memento: historia lubi się powtarzać. Przypominania nigdy dosyć, zwłaszcza w tak atrakcyjnej formie.

Inspiracją był prawdziwy eksperyment. Licealny nauczyciel dostał za zadanie przeprowadzenia lekcji o źródłach dyktatury. By uzmysłowić uczniom czym naprawdę jest tyrania, postawił na praktykę. Wprowadził więc prawdziwie wojskowy dryl, uczniowie musieli nosić specjalne ubrania, sam został dyktatorem nowo powstałej wspólnoty (kasty?). Eksperyment szybko wymknął się spod kontroli. Jego efekty oglądamy właśnie w filmie. Zblazowani uczniowie, myślący tylko o zabawie, szybko łapią autorytarnego bakcyla. Czerpią satysfakcję z władzy, czują wyższość związaną z przynależnością do organizacji (tytułowej Fali). Spirala przemocy, agresji i chęci wzajemnego poniżenia coraz bardziej się nakręca, by w finale eksplodować.

Gansel na szczęście nie udaje, że odkrywa Amerykę, nie próbuje przesadnie socjologizować, poprzestając na oczywistych konstatacjach. Młodzi potrzebują czegoś wokół czego mogliby się zorganizować. Współczesne zatomizowane społeczeństwo raczej tego nie ułatwia. W „Fali” oglądamy naszą szara codzienność: nudę, brak zainteresowania ze strony rodziców i szkoły, ogólne zblazowanie, na które lekarstwem okazuje się eksperyment nauczyciela Reinera. Faszyzm staje się odskocznią organizującą frustrację i pozwalającą dać upust agresji. A gdy pojawia się Fala nie można już jej zatrzymać. Gansel chce nas przestrzec, ale przede wszystkim pamięta, że kręci film w ramach konkretnego gatunku. „Fala” trzyma się jego reguł, dzięki czemu unika społeczno – psychologicznych klisz. Obraz utrzymany jest w transowym rytmie, idealnie korespondującym z narastającym i metodycznym szaleństwem bohaterów. Nie bez znaczenia jest fakt umieszczenia akcji w Niemczech, co dodaje filmowi siły przekonywania. Po obejrzeniu filmu niewątpliwie warto baczniej zwrócić uwagę, w co bawią się nasze dzieci.

Michał Burszta (filmweb)

* * *

Od siebie dodam, że to film, który znakomicie pokazuje jak rodzi się dyktatura. Nie brak mu przywar charakterystycznych dla kina tzw. "młodzieżowego", lecz w przeciwieństwie do amerykańskich produkcji nie rzucają się w oczy i są jak najbardziej do przełknięcia.
Film budzi słuszne skojarzenia ze słynnym "Fight Club", lecz ten jest moim zdaniem mądrzejszy bo opiera się na tym co było i może być. Niesie ze sobą także konkretną przestrogę.

Pytanie można zadać tylko jedno:

Dlaczego kur** u nas się nie robi takich filmów? Tylko w kółko ekranizacje historycznych lektur (które muszą ratować zaganiane do kina dzieciaki) lub pseudo miłosne dramaciki, na których ciężko nie zwymiotować po 10 minutach seansu.

8/10
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/01/2009 07:32

Niemcy mają jeszcze jedną podobną produkcję:
http://eksperyment.filmweb.pl/
Schemat podobny. Jeśli ktoś lubi takie kino, to polecam.

Przez okres około świąteczny nadrobiłem pewne braki, chciałbym wypunktować produkcje, które warto zobaczyć.

Gran Torino 9/10
I am Sam 9/10
Motyl i Skafander 9/10
Life as a House 8/10


Przy tak wysokich ocenach wziąłem pod uwagę jedną ważną kwestię, przyjąłem koncepcję reżysera.
(ktoś może napisać i'm sam - śłodka holywoodzka bajeczka, life as a house - mdły i tani patos, motyl i skafander - nie będę się rozczulał nad popularnym bogaczem...)
jasne, ale czasem warto to odrzucić i dać się ponieść smile
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/01/2009 17:26

Klasa (Klass) - 8.5/10
Die Welle - 8/10
Gran Torino 8.5/10

=======================
Z tych co ostatnio widzialem

Szczegolnie przypadla mi do gustu "Klasa" , temat bardzo na czasie i film niesie w sobie prawdę, gdyż wiem, ze takie rzeczy mają miejsce w szkolach roznego rodzaju. Sceny nie są objęte żadną cenzurą także film trafia do nas ze zdwojoną siłą. Niektóre momenty mogą nas zgorszyć, niektóre zaskoczyć. Film świetny.
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [19] - 12/01/2009 03:21

Wczoraj bylem w kinie na Pride and glory, poczatek filmu troche nudny, ale z kazda minuta sie film rozkreca i jest coraz lepiej smile polecam sie wybrac, na pewno najlepsza premiera tego tygodnia

7/10
Posted by: Randall

Re: Film, TV, seriale [19] - 12/01/2009 06:11

Nip/Tuck wrócił na ekran w wielkim stylu hura smile
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [19] - 12/01/2009 06:12

Bokser z Danielem Day-Lewisem za 4 minuty na TVP1 smile
Posted by: zalayeta

Re: Film, TV, seriale [19] - 12/01/2009 06:48

American History X 23.15 TVN 7
Posted by: Kura

Re: Film, TV, seriale [19] - 12/01/2009 06:53

Originally Posted By: Randall
Nip/Tuck wrócił na ekran w wielkim stylu hura smile


Dokładnie odcinek jak za starych dobrych czasów
Posted by: olo1984

Re: Film, TV, seriale [19] - 12/01/2009 07:50

W sieci pojawiły się już pierwsze 4 odcinki 7 sezony 24 godziny smile
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 14/01/2009 01:21

Pride and Glory

Więcej spodziewalem sie po tym filmie. Osiąga kulminację mniej więcej w połowie a później juz jest tylko gorzej. Temat skorumpowanych policjantow juz mi sie troche przejadl.

5.5/10
Posted by: Jakubosiu

Re: Film, TV, seriale [19] - 14/01/2009 18:01

http://film.onet.pl/seriale/0,1896791,wiadomosc.html


skazany na smierc ostatni sezon !
Posted by: ziomek21

Re: Film, TV, seriale [19] - 14/01/2009 20:56

nareszcie wystarczy tego już, ale ciekawe jak się zakończy ten sezon
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [19] - 14/01/2009 22:26

Oglądał ktoś już Wrestlera?
Bo jak warto to poczekam do marca na kinową premierę,
a jeżeli kolejne filmidło to się pewnie skuszę na Screenera wink
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [19] - 14/01/2009 23:11

Oglądałem przedwczoraj i gdybym miał zapłacić te 16 złotych za kino to chyba znalazłbym lepszy spsób na ich wydanie. Rourke dobry, ale o tym już chyba wie każdy bo nazbierał troche nagród za ten film. Sam film? Spodziewałem się czegoś lepszego. 6/10
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/01/2009 02:54

Originally Posted By: Coronach
Oglądał ktoś już Wrestlera?
Bo jak warto to poczekam do marca na kinową premierę,


W marcu to sobie co najwyżej DVDripa obejrzysz. Premiera w Polsce 1 maja. Czyli pewnie jakieś pół roku po dzikusach z Borneo i murzynach z Czadu.
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [19] - 16/01/2009 19:48

Originally Posted By: kadus
Pride and Glory

Więcej spodziewalem sie po tym filmie. Osiąga kulminację mniej więcej w połowie a później juz jest tylko gorzej. Temat skorumpowanych policjantow juz mi sie troche przejadl.

5.5/10


Dałbym 7/10 gdyby nie końcówka, która jest bardzo, bardzo słaba.

Farrell mnie zadziwia smile Ostatnio jest znakomity. Sen kasandry, In Bruges i teraz to. Nawet złotego globa przytulił wink
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 16/01/2009 23:15

w In Bruges - swietnie zagral , tutaj tez nie mozna sie doczepic


#The Wrestler - mam takie same odczucia jak Kameleon, czegos zabraklo w tym filmie, chociaz sam wrestling od kuchni jest fajnie przedstawiony. Rola Rourke'a na oskara.
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [19] - 16/01/2009 23:24

to sobie jednak siagne Wrestlera.

A jak tam opinie o Dzień w którym zatrzymałą się Ziemia
bo to raczej "kinowy" film, ale dla byle gniota nie będę się z domu ruszał wink recenzje na razie raczej średnie

warto?
Posted by: siwy212

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/01/2009 03:06

Originally Posted By: Coronach
to sobie jednak siagne Wrestlera.

A jak tam opinie o Dzień w którym zatrzymałą się Ziemia
bo to raczej "kinowy" film, ale dla byle gniota nie będę się z domu ruszał wink recenzje na razie raczej średnie

warto?


Slaby film raczej nie warto no ale to moje zdanie.
Posted by: jurqv

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/01/2009 03:14

Originally Posted By: Coronach
to sobie jednak siagne Wrestlera.

A jak tam opinie o Dzień w którym zatrzymałą się Ziemia
bo to raczej "kinowy" film, ale dla byle gniota nie będę się z domu ruszał wink recenzje na razie raczej średnie

warto?


Zobaczyłem głównie z powodu Reeves'a, którego jestem fanem. Jak dla mnie film tylko średni, niestety bo spodziewałem się czegoś więcej.
Posted by: forty

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/01/2009 04:59

Oto moja, subiektywna,top film lista
(najlepsze filmy jakie widziałem i zapamiętałem)(kolejność dowolna)

nr1-Ojciec chrzestny 1972
nr2-Ojciec chrzestny II 1974 (pozostałe części też)
nr3-Lot nad kukułczym gniazdem 1975
nr4-Poszukiwacze zaginionej Arki 1981
nr5-Miś 1981
nr6-Sami swoi 1967
nr7-Lista Schindlera 1993

nr8-Pianista 2002
nr9- Most na rzece Kwai 1957
nr10-Shrek 2001 (pozostałe części też)
nr11-Potop 1974
nr12-Leon zawodowiec 1994
nr13-Taksówkarz 1976
nr14-Wściekły byk 1980
nr15-Pulp Fiction 1994
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/01/2009 05:30

lista niezła, mi nie pasują tutaj Pianista i Lista Shindlera wink
Posted by: forty

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/01/2009 05:40

Originally Posted By: Coronach
lista niezła, mi nie pasują tutaj Pianista i Lista Shindlera wink

ja nie mam uprzedzen rasowych smile
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/01/2009 06:33

laugh
dobre
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 18/01/2009 03:16

PRIDE AND GLORY W cieniu chwały (2008)

Reżyseria: Gavin O'Connor
Obsada: Edward Norton, Colin Farrell, Jon Voight, John Ortiz
Gatunek: Dramat , Kryminał policyjny
Produkcja: USA

Prywatne i zawodowe życie nowojorskich policjantów opowiedziane poprzez splatające się losy trzech pokoleń jednej z policyjnych rodzin. Jeden z trójki braci- Ray, bada sprawę ujawniającą korupcję w szeregach policji. Kodeks moralny ich rodziny zostanie wystawiony na próbę gdy okaże się, że jednym z podejrzanych jest jego brat. (filmweb)


Czekałem na ten film, doczekałem się i ... rozczarowałem się.

Kolejna po "We own the night" opowieść o policji z punktu widzenia rodziny "policyjnej". Zgodnie z rodzinną tradycją wszyscy są gliniarzami lecz w pewnym momencie okaże się, że zupełnie inaczej pojmują tę rolę.

Przez pierwszą godzinę raczej nudy. Punkt wyjściowy filmu pojawia się dość szybko, później mamy sporo niepotrzebnych scen ilustrujących życie prywatne bohaterów. Niepotrzebnych w sensie, że jest ich za dużo. Można by to samo przekazać nie zajmując tyle czasu.

Przez ten czas główny wątek nie posuwa się naprzód ani o krok, a zanim ruszy, to już mija połowa filmu. Ostatecznie jest tak jak ma być (dość przewidywalnie), ale przynajmniej w miarę ciekawie.

Jako minusy filmu:
- Reżyseria: Mnóstwo chaotycznie nakręconych scen. Kamera lata jak szalona, ciężko się skupić na czymkolwiek. Pewnie było to celowe w zamiarze miało przyśpieszyć tempo filmu. Moim zdaniem jednak bardzo to przeszkadza.
- Długi czas oczekiwania na to, aż coś się zacznie dziać, o czym już wspomniałem.
- Chyba jednak za dużo "głównych" bohaterów w filmie. Ci, którzy teoretycznie nimi są potrafią zniknąć na długo z ekranu.
- Postać tego "złego" bandziora (Tezo). W sumie dość groteskowa, jak już się pojawia na ekranie to wygląda jak żywcem wyjęty z jakiegoś gównianego teledysku z MTV (scena z ziemniakiem).
- Niestety, nie sądziłem, że to napiszę, ale... Edward Norton. Spodziewałem się czegoś więcej, tymczasem Nortona odbieram w tym filmie jako zupełnie nijakiego. Zupełnie mnie nie przekonała jego postać, ani jego historia, ani jego motywy. Oszpecenie blizną to niestety za mało w tym przypadku. Może Norton po prostu zagrał nie tę rolę, którą powinien. Może powinien zagrać rolę Jimmy'ego?

Plusy:
- Sama końcówka. Przynajmniej oszczędziła tego, co zdarza się często, czyli dodania jakiejś niepotrzebnej sceny z lukrem, banałami etc.
- Colin Farrell - również nie sądziłem, że to napiszę, ale był lepszy od Nortona w tym filmie. Bardziej wyrazisty, bardziej przekonujący (zwłaszcza scena z żelazkiem), lecz też trochę niewykorzystany. Za mało było go w filmie. Rola na pewno na plus.
- Parę konkretnych scen w filmie się znalazło (żelazko, sceny w sklepie).

Generalnie to jako fan tego typu filmów policyjnych oczekiwałem troszkę więcej. Rozczarowałem się zarówno Nortonem (jednym z moich ulubionych aktorów), jak i reżyserem (bliżej mi nieznanym), który najwyraźniej nie zapanował nad filmem. Gdzieś mu się wszystko rozlazło, rozmemłało i przez to wyszło bardzo nijako.
Niemniej film jak najbardziej do obejrzenia, choć fajerwerków nie ma się co po nim spodziewać.
Film prezentuje podobny poziom jak "We own the night", czyli średnio-dobry. Jednak tamten podobał mi się bardziej.

6/10
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 18/01/2009 07:22

THE WRESTLER Zapaśnik (2008)

Reżyseria: Darren Aronofsky
Obsada: Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA

Randy "The Ram" Robinson (Mickey Rourke) jest profesjonalnym zapaśnikiem, którego zawał serca zmusza do zakończenia kariery. Porzuca swój ukochany sport na rzecz pracy w delikatesach. Wiąże się ze striptizerką (Marisa Tomei), stara się też poprawić swoje stosunki z córką (Evan Rachel Wood). Jednak odpoczynek od sportu nie trwa długo, wyzwanie rzuca mu jego największy rywal Ayatollah. Randy decyduje się stanąć do ringu, zdając sobie sprawę, że może to być jego ostatnia walka w życiu. (filmweb)


Darren Aronofsky to moim zdaniem jeden z reżyserów, na którego filmy po prostu się czeka. Po sukcesie jakim było Requiem dla snu, finansowej klapie równie dobrego Źródła, teraz nakręcił film prosty, do bólu kameralny i stworzony dla jednego aktora.

Ale nakręcił go świetnie (choć w niektórych miejscach montaż był denerwujący). To przejmujące studium odrzucenia i upokorzenia jakie przeżywa główny bohater. Ring był całym jego życiem, wszystkie inne sprawy pokpił. Dopiero ów wspomniany w opisie zawał sprawia, że zrozumiał to i podjął próbę naprawy tego co schrzanił.

Temat wałkowany wiele razy, film może i powiela wiele schematów, ale całość złożona jest do kupy zgrabnie i sprawnie. Zaś Mickey Rourke zagrał świetnie. Jest to film stworzony dla niego, zresztą jeśli spojrzeć na jego życiorys, by znaleźć wiele podobieństw między nim samym, a graną przez niego postacią.
To plus jego talent sprawiło, że był tak autentyczny. Oskar się za to należy i basta.

Tym razem muzyka Clinta Mansella ginie w tle, a szkoda. W Requiem... i Źródle Mansell dał czadu, tym razem jest nawet nie na drugim, a na trzecim planie w filmie.

Co jeszcze mi się podobało w tym filmie to końcówka. Bez zbędnego patosu, lukrowania i innych rzeczy tak charakterystycznych dla Hollywoodu. Film kończy się w idealnym momencie świetną sceną.

I to tyle. Film prosty, kameralny, bez oryginalności, za to ze znakomitą rolą Mickeya Rourke. I choćby dla niego warto obejrzeć ten film.

8/10

P.S. SPInce gratuluję poczucia humoru. Wpuszczać film do kin 8 miesięcy po światowej premierze. Ciekawe, kto wtedy na to pójdzie?
Posted by: forty

Re: Film, TV, seriale [19] - 18/01/2009 17:11

Originally Posted By: Bzyku
THE WRESTLER Zapaśnik (2008)

Reżyseria: Darren Aronofsky
Obsada: Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA

Randy "The Ram" Robinson (Mickey Rourke) jest profesjonalnym zapaśnikiem, którego zawał serca zmusza do zakończenia kariery. Porzuca swój ukochany sport na rzecz pracy w delikatesach. Wiąże się ze striptizerką (Marisa Tomei), stara się też poprawić swoje stosunki z córką (Evan Rachel Wood). Jednak odpoczynek od sportu nie trwa długo, wyzwanie rzuca mu jego największy rywal Ayatollah. Randy decyduje się stanąć do ringu, zdając sobie sprawę, że może to być jego ostatnia walka w życiu. (filmweb)


Darren Aronofsky to moim zdaniem jeden z reżyserów, na którego filmy po prostu się czeka. Po sukcesie jakim było Requiem dla snu, finansowej klapie równie dobrego Źródła, teraz nakręcił film prosty, do bólu kameralny i stworzony dla jednego aktora.

Ale nakręcił go świetnie (choć w niektórych miejscach montaż był denerwujący). To przejmujące studium odrzucenia i upokorzenia jakie przeżywa główny bohater. Ring był całym jego życiem, wszystkie inne sprawy pokpił. Dopiero ów wspomniany w opisie zawał sprawia, że zrozumiał to i podjął próbę naprawy tego co schrzanił.

Temat wałkowany wiele razy, film może i powiela wiele schematów, ale całość złożona jest do kupy zgrabnie i sprawnie. Zaś Mickey Rourke zagrał świetnie. Jest to film stworzony dla niego, zresztą jeśli spojrzeć na jego życiorys, by znaleźć wiele podobieństw między nim samym, a graną przez niego postacią.
To plus jego talent sprawiło, że był tak autentyczny. Oskar się za to należy i basta.

Tym razem muzyka Clinta Mansella ginie w tle, a szkoda. W Requiem... i Źródle Mansell dał czadu, tym razem jest nawet nie na drugim, a na trzecim planie w filmie.

Co jeszcze mi się podobało w tym filmie to końcówka. Bez zbędnego patosu, lukrowania i innych rzeczy tak charakterystycznych dla Hollywoodu. Film kończy się w idealnym momencie świetną sceną.

I to tyle. Film prosty, kameralny, bez oryginalności, za to ze znakomitą rolą Mickeya Rourke. I choćby dla niego warto obejrzeć ten film.

8/10

P.S. SPInce gratuluję poczucia humoru. Wpuszczać film do kin 8 miesięcy po światowej premierze. Ciekawe, kto wtedy na to pójdzie?

ja jeszcze nie widziałem tongue
Po Twojej recenzji obejrzę.Ale czy w kinie?
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [19] - 19/01/2009 08:38

Mirrors
Zdecydowanie najlepszy horror, jaki obejrzałem z 2008r. Lepsze noty ma Twilight, ale on jeszcze przede mną smile Na tle wszystkich głupawych horrorów z nastolatkami klasy C, ten wypada bardzo okazale. Szkoda tylko, że jest to kolejny remake.
7/10

Babylon A.D.
Film kompletnie bez sensu. Nie trzyma się kupy. Ciężko ocenić ten film biorąc pod uwagę to, że producent obciął połowę filmu przy proteście reżysera. Mimo to można zauważyć, że arcydzieło to to nie jest
4/10
Posted by: Rancorn

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/01/2009 20:18

Originally Posted By: podstawek87
Mirrors
Zdecydowanie najlepszy horror, jaki obejrzałem z 2008r. Lepsze noty ma Twilight, ale on jeszcze przede mną smile Na tle wszystkich głupawych horrorów z nastolatkami klasy C, ten wypada bardzo okazale. Szkoda tylko, że jest to kolejny remake.
7/10

Babylon A.D.
Film kompletnie bez sensu. Nie trzyma się kupy. Ciężko ocenić ten film biorąc pod uwagę to, że producent obciął połowę filmu przy proteście reżysera. Mimo to można zauważyć, że arcydzieło to to nie jest
4/10



Ja bym powiedział że REC jest lepszy od Mirrors.

A ostatnio obejrzałem

Sweeney Todd
Ciężko się przyzwyczaić do śpiewania wink Ale jak już się przyzwyczaisz to jest super, Burton mistrz. Ujęcia, kolory, no świetne! Obsada też niezgorsza (Borat:D).

Slummdog Millionare
Dobre, dobre, na końcówce się trochę zawiodłem wink ale i tak niezłe.

MR73
Francuski film akcji. Trochę trywialnie, podstarzały policjant z problemem alkoholowym + seryjny morderca. Ale można obejrzeć.
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/01/2009 22:54

Racja. Rec jest dla mnie bezsprzecznie i zdecydowanie lepszy od Mirrors, ale premierę miał w 2007r.
Posted by: Rancorn

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/01/2009 23:08

A to przepraszam wink
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/01/2009 23:41

http://www.filmweb.pl/f8106/Nienawi%C5%9B%C4%87,1995

Ten dzień dla Saida oraz jego kumpli Vinz'a i Huberta miał nie różnić się od pozostałych. Mieli jak zwykle pokręcić się po osiedlu, wypalić kilka skrętów, odwiedzić paru znajomych. Jednak po tych 24 godzinach nic nie będzie już takie samo.
Tłem dla perypetii bohaterów filmu są zamieszki, które wybuchły w Paryżu po tym, jak podczas przesłuchania policjanci brutalnie pobili chłopaka arabskiego pochodzenia. Spirala agresji i nienawiści pomiędzy młodymi ludźmi z mniejszości etnicznych a francuską policją nakręca się coraz bardziej...
Film pokazuje drugie oblicze Paryża, biedne blokowiska z mieszkańcami o wielonarodowościowym pochodzeniu w kontraście z centrum i bogatymi przedmieściami. Impulsem do powstania tego obrazu były autentyczne zamieszki i demonstracje, jakie miały miejsce w "mieście zakochanych" (gdzie słowo rasizm nie straciło na znaczeniu).

Bardzo fajny film. Bez wahania 9/10. Jeden z ciekawszych jakie widzialem.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/01/2009 23:42

Originally Posted By: kadus
http://www.filmweb.pl/f8106/Nienawi%C5%9B%C4%87,1995

Ten dzień dla Saida oraz jego kumpli Vinz'a i Huberta miał nie różnić się od pozostałych. Mieli jak zwykle pokręcić się po osiedlu, wypalić kilka skrętów, odwiedzić paru znajomych. Jednak po tych 24 godzinach nic nie będzie już takie samo.
Tłem dla perypetii bohaterów filmu są zamieszki, które wybuchły w Paryżu po tym, jak podczas przesłuchania policjanci brutalnie pobili chłopaka arabskiego pochodzenia. Spirala agresji i nienawiści pomiędzy młodymi ludźmi z mniejszości etnicznych a francuską policją nakręca się coraz bardziej...
Film pokazuje drugie oblicze Paryża, biedne blokowiska z mieszkańcami o wielonarodowościowym pochodzeniu w kontraście z centrum i bogatymi przedmieściami. Impulsem do powstania tego obrazu były autentyczne zamieszki i demonstracje, jakie miały miejsce w "mieście zakochanych" (gdzie słowo rasizm nie straciło na znaczeniu).

Bardzo fajny film. Bez wahania 9/10. Jeden z ciekawszych jakie widzialem.


Link do filmu
Posted by: Kenny

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/01/2009 23:57

No nie panowie co wy mówicie Rec? Dla mnie troche głupawy ten film a zakończenie wogóle bezsensu jak dla mnie bo z cyklu "ale o co chodzi"? Jak dla mnie hm 2/10 i to naciągane bardzo...
Posted by: piana

Re: Film, TV, seriale [19] - 21/01/2009 19:42

Dzisiaj rusza 5 sezon LOST`a - zapewne jutro z ranisza bedzie w necie
Posted by: walben

Re: Film, TV, seriale [19] - 22/01/2009 19:54

Zapewne wszyscy macie filmy ktore zapadly wam na dlugo w pamieci.Dla mnie jednym z nich jest: Tylko Instynkt (1994)
Once Were Warriors (1994)
Film nowozelandzki, bylem na nim w kinie jakies 12 lat temu:), lecialo to juz w tvp ze 2 razy.
http://www.filmweb.pl/f31913/Tylko+Instynkt,1994/opisy
polecam , kawał dobrego kina.
Posted by: Rancorn

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/01/2009 02:36

Everything is Illuminated
Debiut Lieva Schreibera w formie scenarzysty i reżysera, ostro się zdziwiłem że wyszedł mu dobry film bo aktor z niego moim zdaniem słaby. Historia Żyda Johnatana który zbiera informacje na temat swojej rodziny, w końcu trafia na ukrainę wink. Jest trochę śmiesznie, trochę tragicznie. Niezły film.
Pozdrawiam!
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/01/2009 03:48

Originally Posted By: Experto
Originally Posted By: kadus

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Swietny film ukazujacy przemijanie "od drugiej strony" z pewnoscia atak oskarowy, mimo, ze film trwa 2h40m nie nudzi się ani przez chwilę.

Polecam 9/10


Strasznie przygnebiajacy film frown Pokazuje przemijanie w dosc brutalny sposob.
Swietny atak na oskary, trzeba bedzie na ten film postawic kase u bukow.

9.5/10


Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę laureatów nominacji do Oscarów za rok 2008. Najwięcej nominacji uzyskał film Davida Finchera - "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" - obraz będzie walczył o nagrody aż w 13 kategoriach.

Milo sie nie mylic grin

Jesli chodzi o seriale to zapraszam do tego tematu;
http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=2681921&page=12
Posted by: Skiper

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/01/2009 06:10

Zmierzch

Przyzwoity, a nawet całkiem dobry film, warto się na niego przejść. Na filmweb'ie ma średnią 7.94 i ta liczba jest całkiem trafna. Generalnie jak masz wybór iść na to albo na jakąś głupią komedie lub polski film - idź na to. Można uderzać zarówno z dziewczyną jak i z bandą znajomych. Aktorów z top-class brak (i dobrze przez to nie ma jakichś wygórowanych oczekiwań), akcja w miare poskładana i dość wartka, kilka dobrych motywów, generalnie czysta rozrywka. A i w opisach można znaleźć - horror/romans to od razu mówie - horror to to nie jest.

Ode mnie 7.88/10
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/01/2009 06:47

Sorry za OT.

Czym u Ciebie różni się 7.88 od np. 7.86 albo 7.91? wink
Posted by: Skiper

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/01/2009 07:56

7.88 od 7.86 - to chyba proste - 0.02 wink
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/01/2009 08:16

No w sumie tak smile

Właśnie skończyłem trawić "Pride and Glory" i muszę przyznać rację Bzykowi. Mógłbym nawet powiedzieć, że nudny jest ten film. Szkoda, bo niezła obsada zapowiadała coś lepszego...
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 02:23

Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 02:53

Panowie troszke sie zakrecilem ale jaki ostatni odcinek Supernatural 4 byl w 2008 i ile juz jest w tym roku? 4/12 to jest najnowszy a zarazem pierwszy w tym roku ? wink
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 02:57

Originally Posted By: Master Flamaster
Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.
Z tych, które zostały w mojej pamięci to trylogia Bourne'a.
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 03:01

Originally Posted By: Linc
Panowie troszke sie zakrecilem ale jaki ostatni odcinek Supernatural 4 byl w 2008 i ile juz jest w tym roku? 4/12 to jest najnowszy a zarazem pierwszy w tym roku ? wink


Nie, to drugi w tym roku.
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 03:14

Originally Posted By: Master Flamaster
Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.


Wykolejony lub Deception - oba bardzo podobne do siebie i oba świetnie pasują do twoich wymagań wink Trudno mi pwoiedzieć który lepszy. Z tym, że to thrillery, no ale świetne ;]

Z innych

Prestiż
Mr. Brooks
Trylogia Bourne'a
Zakładnik
American gangster
Infiltracja
Słaby punkt
Running scared
Wierny ogrodnik
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 03:36

Originally Posted By: Kameleon
Originally Posted By: Master Flamaster
Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.


Wykolejony lub Deception - oba bardzo podobne do siebie i oba świetnie pasują do twoich wymagań wink Trudno mi pwoiedzieć który lepszy. Z tym, że to thrillery, no ale świetne ;]

Z innych

Prestiż
Mr. Brooks
Trylogia Bourne'a
Zakładnik
American gangster
Infiltracja
Słaby punkt
Running scared
Wierny ogrodnik



Z wymienionych nie widziałem Wykolejonego (to ten a Anniston?) oraz Mr Brooksa, więc chętnie spróbuję - dzięki!
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 04:12

Ja wlasnie obejrzalem sobie staroc Odkupienie (1999) z Ch.Lambertem i z ... R.Foxem ( BC i LAL ) prawie tak dobry jak Siedem wink , moim zdaniem warto obejrzec jesli jeszcze ktos tego nie zrobil tongue
Posted by: zalayeta

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 04:24

Originally Posted By: Master Flamaster
Originally Posted By: Kameleon
Originally Posted By: Master Flamaster
Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.


Wykolejony lub Deception - oba bardzo podobne do siebie i oba świetnie pasują do twoich wymagań wink Trudno mi pwoiedzieć który lepszy. Z tym, że to thrillery, no ale świetne ;]

Z innych

Prestiż
Mr. Brooks
Trylogia Bourne'a
Zakładnik
American gangster
Infiltracja
Słaby punkt
Running scared
Wierny ogrodnik



Z wymienionych nie widziałem Wykolejonego (to ten a Anniston?) oraz Mr Brooksa, więc chętnie spróbuję - dzięki!


wiec zabierz sie do szybkiego ogladania bo wykolejony to rewelka podobnie zreszta jak mr brooks jedne z niewielu filmow ktore utkwily w mojej pamieci
Posted by: mario 88

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 05:13

Seven Pounds

Od dawna żaden film nie wywołał u mnie takiej dawki emocji.Świetna kreacja Smitha.Jedno z tych dzieł, które mogę bez obawy polecić!

Ocena:8.5/10
Posted by: fala

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 05:22

Oglądał już ktoś z Was Transporter 3???
Z tego co wyczytałem na rożnych forach to nic ciekawego ten film nie prezentuje, ot jazda na dwóch kółkach + skakanie na autobusy czy coś wink
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 05:34

Transporter nic ciekawego, taki sredniak.
Ten REC to widzialem z rok temu, ale z tego co pamietam to niezla porazka, jako komedia dosc dobry.
Z takich jakby horrorow to Vacancy dosc milo wspominam dlatego juz sciagnalem Vacancy 2, pewnie jutro obejrze.

Ogolnie ostatnio to tylko ten film z Pittem na mnie zrobil wrazenie. Kwestia gustu, jednym sie podoba Taken, innym cos innego dlatego jak przegladam ten temat to zaznaczam sobie tylko osoby ktory maja zblizony gust do mojego i pozniej moge sie sugerowac ich opiniami smile
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 07:33

Transporter 3 to taka marna podróba Jamesa Bonda z lat 90-tych. Głowny bohater zawsze ma pod ręką myjnię samochodu, szafę z nowymi garniakami, leje wszystkich (bez względu na liczbę i rozmiar wink ).

Można obejrzeć jak się komuś bardzo nudzi, ale parę postów jest lista o wiele lepszych filmów.
Posted by: Goget

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 07:40

Jakiś buk wystawił kursy na Oskary ?

Liczę, że Bzyku pięknie nam swoje typy przedstawi jak rok temu grin
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 08:06

Ciekawe jaki kurs wystawią na Ledgera ? Może chociaż na "podbitkę" będzie laugh
Posted by: Marian

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 08:27

Ja od siebie moge zaproponowac takie filmy :
Arn Tempelriddaren i Arn Riket Vid Vagens Slut odpowiednio I i II czesc! sa to filmy utrzymane w podobnej atmosferze jak Krolestwo Niebieskie, jesli komus podobal sie film z Di Caprio to na 99% spodobaja sie mu te dwa szedzkie filmy!!!

Polecam jeszcze dwa filmy : Skazaniec Felon i Przebudzenie, jak sie komus spodobaja filmy moge polecic inne wink zobaczymy czy ktos ma podobne gusta smile
Posted by: oki

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 09:00

Originally Posted By: Szewa
Ciekawe jaki kurs wystawią na Ledgera ? Może chociaż na "podbitkę" będzie laugh


masz w Bwin 1,10 wink jak sie nie myle na samym poczatku jak to wystawili czyli 2-3 miechy temu to bylo 1,6 albo ciut wiecej
Posted by: Kura

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 09:07

w baw są już kursy
Szewa na Ledgera masz 1,10 smile
Śmieszny kurs na Slundof 1,33 po 5,65 próbowałbym The curious case of Benjamin Button
nawet przyzwoity kurs 1,95 na Penelope Cruz za rolę drugoplanową
, która świetnie zagrała w Vicky Christina Barcelona
Posted by: Kura

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 09:09

oczywiście chodziło mi o Slumdog
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 09:12

no Benjamin wyglada na niezle value, trzeba posprawdzac inne buki.
Posted by: Kura

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 09:16

bah ma 6 na Benjamina
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 09:33

Originally Posted By: Goget
Liczę, że Bzyku pięknie nam swoje typy przedstawi jak rok temu grin


Najpierw trzeba jeszcze trochę pooglądać laugh

Originally Posted By: Marian
sa to filmy utrzymane w podobnej atmosferze jak Krolestwo Niebieskie, jesli komus podobal sie film z Di Caprio to na 99% spodobaja sie mu te dwa szedzkie filmy!!!


Ale co ma Di Caprio wspólnego z Królestwem Niebieskim? tongue

* *

A kursy? Jeśli chodzi o najlepszy film, to Slumdoga za 1.3 w życiu bym nie brał.
Ogólnie w tym roku taka bieda, że może wygrać cokolwiek.
Posted by: Stalion

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/01/2009 20:54

Oglądałem wczoraj "Jaja w tropikach" ("Tropic thunder").
Słabiutki film jak dla mnie. Produkcja robiona przez Bena Stilera(on sam też zagrał główną rolę), ale jego humor absolutnie do mnie nie przemawia.

Osobiście odradzam.
Posted by: Marian

Re: Film, TV, seriale [19] - 25/01/2009 01:15

Originally Posted By: Bzyku
Originally Posted By: Goget
Liczę, że Bzyku pięknie nam swoje typy przedstawi jak rok temu grin


Najpierw trzeba jeszcze trochę pooglądać laugh

Originally Posted By: Marian
sa to filmy utrzymane w podobnej atmosferze jak Krolestwo Niebieskie, jesli komus podobal sie film z Di Caprio to na 99% spodobaja sie mu te dwa szedzkie filmy!!!


Ale co ma Di Caprio wspólnego z Królestwem Niebieskim? tongue

* *

A kursy? Jeśli chodzi o najlepszy film, to Slumdoga za 1.3 w życiu bym nie brał.
Ogólnie w tym roku taka bieda, że może wygrać cokolwiek.
hehe Bzyku moj blad,sorki oczywiscie chodzilo mi o Orlando Blooma wink ogladalem ten film juz dawno dawno temu i popierniczyli mi sie aktorzy smile co nie zmienia faktu ze przyjemny film byl wink
Posted by: kolbi

Re: Film, TV, seriale [19] - 25/01/2009 04:52

W bet365 na Slumdoga 1,40 a Buton za 4,50.
Na Ledgera 1,04 aż wink

Może pykne na Rourke'a za 1.90 jako najlepszy aktor.
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 25/01/2009 06:49

Originally Posted By: Stalion
Oglądałem wczoraj "Jaja w tropikach" ("Tropic thunder").
Słabiutki film jak dla mnie. Produkcja robiona przez Bena Stilera(on sam też zagrał główną rolę), ale jego humor absolutnie do mnie nie przemawia.

Osobiście odradzam.

Właśnie skończyłem i muszę powiedzieć, że jest o wiele lepszy niż Stalion napisał (tylko dlatego się skusiłem go obejrzeć).

Nie jest to ambitne kino, jest parę śmiesznych wstawek, przede wszystkim oryginalny scenariusz, pod koniec dobra muzyka.
Bardzo spodobała mi się rola Tom'a Cruise'a. Muszę przyznać, że Ben Stiller zagrał lepiej niż zawsze (może reżyseria na to wpłynęła).

Wg mnie spokojnie 4,5/10.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 25/01/2009 07:43

Originally Posted By: Master Flamaster
Może ktoś polecić jakiś dobry film sensacyjny z ciekawą fabułą, zwrotami akcji i dobrą grą aktorów? Żeby się po prostu dobrze oglądało.

Coś jak "Szakal" z Brucem Willisem.

Właśnie przed chwilą taki leciał na TVP1: "Na linii ognia" z Eastwoodem, Malkovichem i Russo.
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 26/01/2009 06:42

Jaja w tropikach niezla porazka i Dzunior na bank oskara nie dostanie za role czarnego.

Obejrzalem THE READER, film bardzo dobry, ale ciezki, znowu pokazane przemijanie. Kursy okolo 30 ze ten film dostanie oskara to lekkie przegiecie, i chyba zagram ten pick za mala stawke. Kate Winslet swietnie zagrala i po kursie ponad 2 to nalezy zagrac ja i to grubo grin

Jutro zabieram sie za MILK i bede mial pelne oskarowe info smile
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [19] - 26/01/2009 06:48

Originally Posted By: Experto
Jaja w tropikach niezla porazka i Dzunior na bank oskara nie dostanie za role czarnego.

Obejrzalem THE READER, film bardzo dobry, ale ciezki, znowu pokazane przemijanie. Kursy okolo 30 ze ten film dostanie oskara to lekkie przegiecie, i chyba zagram ten pick za mala stawke. Kate Winslet swietnie zagrala i po kursie ponad 2 to nalezy zagrac ja i to grubo grin

Jutro zabieram sie za MILK i bede mial pelne oskarowe info smile


Z tą Kate to uważaj, bo czytałem gdzieś, że pomimo doskonałej gry aktorskie są duże szanse, że ona Oskara nie dostanie. Mogłoby to się spotkać z krytyką środowisk żydowskich (wiele bogatych i wpływowych Amerykanów to Żydzi). Dlaczego? Ano dlatego, że Kate w filmie wysyłała Żydów do pieca.

Zaznaczam, że nie widziałem filmu, piszę z pamięci za jednym z portali (chyba onet, a może bbc? - głowy nie dam)
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 26/01/2009 06:54

no wysylala do piecow, faktycznie z zydami to nigdy nic nie wiadomo i moga to odbierac w ten sposob ze oskar dla Kate to w pewnym sensie poparcie dla jej filmowych dzialan smirk

coz, zagrala swietnie.
Posted by: Kura

Re: Film, TV, seriale [19] - 26/01/2009 08:25

Kate Winslet jest nominowana do oskara po raz szósty, do tej pory nie wygrała ani razu. Jak widać ulubienicą akademii nie jest. Za role w Revolutionary Road, za którą dostała Zlotego Globa nawet nie otrzymała nominacji.
Posted by: walben

Re: Film, TV, seriale [19] - 26/01/2009 19:01

ciagle nie moge zrozumiec dlaczego Gran Torino nie dostal zadnej nominacji....
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [19] - 27/01/2009 07:04

pojawił się nowy sezon Skins 3 , dziwne iż nikt nie wspomina o tym wink
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 27/01/2009 14:15

Originally Posted By: walben
ciagle nie moge zrozumiec dlaczego Gran Torino nie dostal zadnej nominacji....


nie ma tez Seven Pounds , po prostu jest miejsce tylko dla 5 filmów.
Posted by: Stoin

Re: Film, TV, seriale [19] - 27/01/2009 23:00

"Zdarzenie" warto obejrzeć ? czy szkoda czasu ? Jestem po "Taken" wiec obawiam sie zeby po 20 minutach nie wyłączyć tak jak w przypadku filmu "Wojenny Biznes" laugh (War.INC)
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [19] - 28/01/2009 02:25

Nie pamietam juz dokladnie filmu, ale wydaje mi sie ze po 20 minutach nie wylaczysz (film ma raczej fajne ciekawe wejscie, wiec jak wylaczysz to tak po 40 laugh wink ) Ja nie zalowalem po obejrzeniu. Zachwycony nie bylem, ale pamietam ze czegos mi brakowalo (zakonczenia? jakby jakies mocne bylo to bym pewnie zapamietal wink )
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [19] - 28/01/2009 03:36

Pride and Glory - warto obejrzeć ?
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 28/01/2009 03:48

Originally Posted By: Szewa
Pride and Glory - warto obejrzeć ?


masz kilka recenzji na poprzednich stronach, obejrzeć warto choćby dla samego Farella , ale rewelacji sie nie spodziewaj smile
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 28/01/2009 03:51

Originally Posted By: Szewa
Pride and Glory - warto obejrzeć ?


Lipne, ogladalem to z 3 dni, takie meczenie filmu, obsada dobra, ale nic poza tym, sam pomysl moze i dobry, ale spaprany.
Posted by: Pizza-man

Re: Film, TV, seriale [19] - 28/01/2009 05:16

wie ktos skad mozna sciagnac film Wielka cisza Große Stille, Die 2005r. znalazlem tylko tu: http://peb.pl/filmy-dokumentalne/105895-rapidshare-wielka-cisza-grosse-stille-die.html ale 2 czesci sa uszkodzone....
prosze o pomoc
Posted by: kolbi

Re: Film, TV, seriale [19] - 28/01/2009 05:46

A ja z kolei poszukuje duńskiej trylogii Pusher, ponoć niezłe.
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [19] - 28/01/2009 06:42

Originally Posted By: kolbi
A ja z kolei poszukuje duńskiej trylogii Pusher, ponoć niezłe.


hmmm torrenty?

http://www.mininova.org/search/pusher/4
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 28/01/2009 08:01

Originally Posted By: Pizza-man
wie ktos skad mozna sciagnac film Wielka cisza Große Stille, Die 2005r. znalazlem tylko tu: http://peb.pl/filmy-dokumentalne/105895-rapidshare-wielka-cisza-grosse-stille-die.html ale 2 czesci sa uszkodzone....
prosze o pomoc


eMule:
http://www.osloskop.net/r/31042.html

rapidshare:
http://peb.pl/dramat-obyczajowe/124905-rapidshare-into-great-silence-2006-dvdrip.html
Posted by: Kretol

Re: Film, TV, seriale [19] - 28/01/2009 23:20

Originally Posted By: kolbi
A ja z kolei poszukuje duńskiej trylogii Pusher, ponoć niezłe.



Trójka na moim koncie na rapidzie jakbyś chciał..

http://rapidshare.com/files/190395647/Pusher_III.part1.rar
http://rapidshare.com/files/190395733/Pusher_III.part2.rar
http://rapidshare.com/files/190395674/Pusher_III.part3.rar
http://rapidshare.com/files/190394828/Pusher_III.part4.rar
http://rapidshare.com/files/190395270/Pusher_III.part5.rar
http://rapidshare.com/files/190395749/Pusher_III.part6.rar
http://rapidshare.com/files/190395620/Pusher_III.part7.rar
http://rapidshare.com/files/190394865/Pusher_III.part8.rar
Posted by: kolbi

Re: Film, TV, seriale [19] - 29/01/2009 01:20

A sam se znalazłem tongue Może ktoś się skusi, na filmwebie niezłe oceny ma http://www.filmweb.pl/f33076/Dealer,1996

Torrent http://btjunkie.org/search?q=pusher+trilogy
Posted by: - c1amak -

Re: Film, TV, seriale [19] - 29/01/2009 23:56

to teraz parę groszy ode mnie na temat oscarów:

Najlepszy film:
- "Slumdog. Milioner z ulicy" kurs: 1,3
- "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" kurs: 5,25
- "Obywatel Milk" kurs: 11
- "Frost/Nixon" kurs: 20
- "The Reader" kurs: 25

Oglądałem wszystkie powyższe i zdecydowanie przyznałbym Oscara "Slumdogowi" bo film jest niesamowity i już naprawdę od dawien dawna nie widziałem tak innego a zarazem rewelacyjnego obrazu. W mojej ocenie daję mu 9,5/10 - rewelacyjni aktorzy (szczególnie dzieciaki), super historia a odejmuję te 0,5pkt tylko ze względu na zakończnie, które moim zdaniem lepsze byłoby dramatyczne.

Drugie miejsce w tej liście zajeły w moim przypadku dwa filmy równorzędne tzn. Benjamin Button i The Reader. Benjamin to piękna baśniowa wręcz historia, która jest długa ale nie nudzi. Piękny film o życiu, przemijaniu i śmierci = 9/10 u mnie.

Natomiast "The Reader" z kursem 25 to lekka przesada, jak dla mnie to powinien tam być taki sam kurs jak na Buttona (czyli około 5). W "Zaklinaczu słów" świetnie zagrała Kate Winslet (mam nadzieje że dostanie oscara za tą rolę). Historia jest świetnie opowiedziana, reżyserowi udało się idealnie pokazać uczucie jakie połączyło tego 16-letniego chłopaka z 30-letnią kobietą i jak ta znajomość wpłynęła na jego późniejsze życie. Trochę mnie rozśmieszyła informacja o tym, że Kate może nie dostać Oscara bo gra postać negatywną w tym filmie - otóż wg mnie film idealnie "uczy" i pokazuje, że to co zrobiła jej postać było/jest złe i jakie konsekwencje z tego płyną. Obraz ten bardzo dobrze pokazuje też w jakich okolicznościach stawiani byli "negatywni ale zwykli" ludzie w tych czasach i daje do myślenia jak osądzać ich czyny. Dla mnie to 10/10 w kategorii dramat.

Za pierwszoplanową rolę kobiecą Oscara dałbym Winslet, która jest nominowana i za tą samą rolę otrzymała już Globa oraz nagrodę "Gildii Aktorów Amerykańskich" (tam otrzymała za rolę w "The Reader" - ale jako najlepsza aktorka drugoplanowa - chyba nie mogą się zdecydować czy jej rola jest pierwszo czy drugoplanowa). Jej największa konkurentką będzie zapewne Meryl Streep, która ma nominację za film "Doubt". Film ogladałem i faktycznie rola Streep jest bardzo dobra. Ta rola to chyba była specjalnie pod nią pisana bo pasuje tam idealnie z wygladu i jak na nią patrzę to stworzona jest do roli zakonnicy laugh Jednak film nie przypadł mi do gustu, wg. mnie to bardziej sztuka teatralna.
Nie widziałem filmu z inną poważną kandydatką do statuetki - Anne Hathaway ("Rachel Getting Married"), więc nie mogę w pełni oceniać tej kategorii.

Drugoplanowa rola męska to z pewnością wygrana Heatha Ledgera za rolę w "Mrocznym rycerzu". Nie chce mi się wierzyć żeby wygrał ktoś inny - a rola Jokera w wykonaniu Heatha Ledgera przeszła już do historii.

Z drugoplanowych ról kobiecych to nie oglądałem narazie tylko filmu Vicky Cristina Barcelona z Penelope, która jest główną faworytką (mam nadzieję, że dzisiaj obejrzę). Natomiast jeżeli chodzi o resztę aktorek to widziałem ich role i najbardziej podobała mi się Amy Adams z Doubt - poprostu zapadła mi w pamięci i jeżeli Penelope mi sie nie spodoba to może zagram właśnie na Amy Adams za jakies nie duze stawki smile Wkońcu, w którejs z głównych kategorii musi być niespodzianka smile
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [19] - 31/01/2009 03:15

[quote=Stoin]"Zdarzenie" warto obejrzeć ? czy szkoda czasu ? /quote]

Mam nadzieje Stoin, że się w to nie pakowałeś smile Moim zdaniem maksymalnie 2/10 wink

Jestem świeżo po Dzień w którym zatrzymałą się ziemia. Jednym słowem - tragedia. Na szczęście dobra reklama działa cuda i do kin uderzyły tłumy. Sam nawet małem przez chwile pomysł żeby wybrać się i zobaczyć te efekty specjalne na wielkim ekranie. Okazuje się, że wszystkie zmieszczono w trailerze.
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [19] - 31/01/2009 19:19

Supernatural 4/13 laugh

klik
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 31/01/2009 19:41

Be Kind Rewind 3/10

Nowa Komedia z Jackiem Blackiem. Myslalem, ze skoro w obsadzie znalazł się ten prześmieszny aktor, to sam bedzie w stanie pociagnac ten film ku dobremu. Przeliczylem się, bardzo oryginalny scenariusz, marne wykonanie. Nie polecam.

Revolutionary Road 7.5/10

Kate Winslet i Leo Di Caprio na planie. Stworzyli mieszankę, ktorej nie znajdziemy w titanicu. Bardzo ciekawy film o trudnościach życia rodzinnego. Szczerze zachęcam do ogladniecia.

Derailed 7/10

Clive Owen i Jennifer Aniston - ciekawy film, ktory rozkreca sie zbyt dlugo, duza nutka przewidywalnosci jednak końcówka to rekompensuje. Fajny obraz. Ogladnijcie.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 31/01/2009 23:15

I jeszcze jeden na swiezosci.

How.To.Lose.Friends.&.Alienate.People 7/10


Simon Pegg w nowej komedii romantycznej, pierwsza czesc filmu duzo humoru, pozniej więcej romantyzmu, film zdecydowanie dla kazdego, no i Megan Fox w uwodzicielskiej roli- ciachooooooo smile
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [19] - 31/01/2009 23:38

Originally Posted By: kadus
I jeszcze jeden na swiezosci.

How.To.Lose.Friends.&.Alienate.People 7/10


Simon Pegg w nowej komedii romantycznej, pierwsza czesc filmu duzo humoru, pozniej więcej romantyzmu, film zdecydowanie dla kazdego, no i Megan Fox w uwodzicielskiej roli- ciachooooooo smile



mi tam ten film sie nie podobal... najgorszy film Pegga jaki widzialem, malo brytyjskiego humoru, film slaby, spodziewalem sie czegos lepszego... dla mnie to max 3,5/10
Posted by: ComeWithMe

Re: Film, TV, seriale [19] - 01/02/2009 03:33

Paragraf 78 POLECAM - dobre kino akcji
Posted by: Misza_SB

Re: Film, TV, seriale [19] - 01/02/2009 08:14

I INSIDE

Film z 2003 roku i pewnie większość już widziała ale ja jestem dopiero po seansie na Polsacie. Bardzo dobry klimatyczny film wymagający nieco skupienia.

Kto nie widział niech obejrzy. Warto.
Posted by: Stoin

Re: Film, TV, seriale [19] - 02/02/2009 08:49

Po kolei

"Zmierzch"

Nie moj wybór ale poszedłem na to do kina ... zanim zapalilo sie swiatlo pierwszy bylem przy wyjsciu grin 2/10

"Eagle eye"

BDB kino akcji 9/10 no moze 8.5 wink
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [19] - 02/02/2009 12:34

Originally Posted By: Stoin
Po kolei

"Zmierzch"

Nie moj wybór ale poszedłem na to do kina ... zanim zapalilo sie swiatlo pierwszy bylem przy wyjsciu grin 2/10

"Eagle eye"

BDB kino akcji 9/10 no moze 8.5 wink


Piszcie chociaz kilka slow uzasadnienia.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 02/02/2009 15:59

Originally Posted By: Stoin
Po kolei

"Eagle eye"

BDB kino akcji 9/10 no moze 8.5 wink


Jak dla mnie calkowicie zepsuty pomysł. Film do połowy jest dobry, pozniej tragiczny. 4/10
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [19] - 02/02/2009 18:52

Revolutionary Road - obejrzalem wczoraj. Dla mnie beznadziejna, banalna historia. Nic w tym scenariuszu nie zaskakuje... nudy...
trzevba przyznać że zrobiony świetnie, reżyseria, no i aktorzy rewelka, ale niestety ani Leo ani Kate winslet nie uratowały ( moim skromnym zdaniem) tego filmu
NIE POLECAM

za to oglądalem Changeling z A.Jolie i tutaj juz o dwie klasy wyżej. Niezłe kino, zaskakuje, wciąga - no i świetna Angelina...
POLECAM

Idealny facet dla mojej dziewczyny - cieżko powiedzieć, jest śmieszny nawet, obsada też niezła, po duecie reżyserskim jednak spodziewalem się więcej... parę dobrych motywów, kilka głupich... ogolnie średni moim zdaniem
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 02/02/2009 19:18

Originally Posted By: Mitul
Idealny facet dla mojej dziewczyny - cieżko powiedzieć, jest śmieszny nawet, obsada też niezła, po duecie reżyserskim jednak spodziewalem się więcej... parę dobrych motywów, kilka głupich... ogolnie średni moim zdaniem

Mam dokładnie takie samo zdanie. Na pewno nie jest to najlepszy film tego roku jak to tvn reklamuje...
Posted by: th0mas

Re: Film, TV, seriale [19] - 03/02/2009 07:10

Czy serial Weeds jest dobry?
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 03/02/2009 16:48

th0mas Weeds nie jest zly. Zalezy czy polubisz ten klimat.
Teraz wlasnie trwa dyskusja na temat komedii w temacie seriali (dawny temat spojlerow).
Posted by: Misza_SB

Re: Film, TV, seriale [19] - 04/02/2009 02:17

Dr House

Zaczyna mnie ten serial irytować poprzez swoje wędrujące scenografie... Mogliby się zdecydować twórcy serialu na konkretny wariant. Wprawdzie to drobiazg ale mi to jakoś przeszkadza i nie pozwala skupić się na historii. Ech...
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 05/02/2009 03:23

Changeling 8/10

Clint Eastwood w formie, Angelina z wiekiem staje się lepszą aktorką, jednak ciało już nie to samo co w Tomb Raiderze- strasznie brzydko wygląda w tym filmie. Cały obraz jednak bardzo dobry, fajnie przedstawiona historia, trzyma w napięciu od początku do końca, przeżywa się ten film razem z bohaterką.

Outlander 4/10

Science-Fiction z Jamesem Caviezelem - dla mnie klapa, pomieszanie Władcy Pierścieni z Planetą Małp (aczkolwiek bez małp laugh ) - nic ciekawego, słabe efekty, mocno bajkowe sceny walki.

Boisko Bezdomnych 7/10

Bardzo dobra Polska produkcja, mistrzowskie teksty i sporo piłki nożnej jak na film o wartościach międzyludzkich - dobra rola Dorocińskiego, choc najbardziej podobal mi sie Maciej Nowak - przytulny grubas z DD TVN - smakosz dań smile
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 06/02/2009 08:32

Originally Posted By: kadus
Changeling 8/10

Clint Eastwood w formie, Angelina z wiekiem staje się lepszą aktorką, jednak ciało już nie to samo co w Tomb Raiderze- strasznie brzydko wygląda w tym filmie. Cały obraz jednak bardzo dobry, fajnie przedstawiona historia, trzyma w napięciu od początku do końca, przeżywa się ten film razem z bohaterką.

Trudno się nie zgodzić. Rzeczywiście dobry film. Zresztą oparty na faktach co jeszcze bardziej wpływa na odczucia.
Mi skojarzył się z równie dobrym "An American Crime" z 2007 roku.
Posted by: walben

Re: Film, TV, seriale [19] - 09/02/2009 03:43

wczoraj ok.22 leciał na tvp1 film "Imperium" z Johnem Leguizamo. przespałem ostatnie 20 min, chodzi mi o koncowke, co sie stalo jak Victor dowiedział sie ze gosc z Wall Street go wydymal...
Posted by: KeeYou

Re: Film, TV, seriale [19] - 09/02/2009 20:26

Znalazł go przez jego matkę, wparował do chałupy i ubił jak psa, jego i Denis Richards:) Kasy niestety nie odzyskał, więc prysnął ze swoja ciężarówką i jej matką chyba do Kostaryki. Tam na plaży otworzyli mały bar. W dniu narodzin syna, wybierając się do szpitala dostał kulkę w łeb od psa Sonii Bragi; wiadomo, długi się oddaje:)

FIN
Posted by: piana

Re: Film, TV, seriale [19] - 09/02/2009 20:34

12 luty Czlowiek z blizna na Zone Europa
Posted by: walben

Re: Film, TV, seriale [19] - 09/02/2009 21:22

dzięki serdeczne KeeYou. na drugi raz będę oglądał na siedząco:)
Posted by: morski_ptak

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/02/2009 02:00


"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"

prosto z obejrzanego filmu smile

Niby prosty film w ktorym nie ma nic nadzwyczajnego,gdyz opowiesc dotyczy o narodzina i smierci. Jednak zupełnie odwrotnej fizjologi od tej która znamy. Czy mysleliscie ze mozemy sie rodzic z zmarszczoną skórą, skostnialymi odnogami etc? Czy mozna umierac jako niemowle ktore przezylo cale swoje zycie? Odpwowiedzi filmie. Polecam , swietne kino, z dobrą obsadą. Napewno nie dla osob które oczekują efektów specialnych a nie przekazu. Doskonaly film na "walentynki" dla osób które nie obchodza walentynek smile Zapewniam ze dostarczy wiekszą ilosc wrazen niz glupie,przemijające historyjki...
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/02/2009 17:37

Zdecydowanie się z Tobą nie zgodzę. Pisałem to chyba wyżej gdzieś.
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/02/2009 22:15

Nudziłem się, więc postanowiłem obejrzeć jakiś serial. Wybór padł na "Terminator: The Sarah Conner Chronicles", podobno całkiem dobry. Włączam, patrzę pierwsza scena, a twarda bitch Sarah Connor (kto oglądał Terminatora2 wie o czym mówię) biega sobie w mini spódniczce shocked WTF???
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/02/2009 22:18

ołłł jes grin to najnowsza wersja sary, serial naprawde przyzwoity chociaz sara wkurzajaca osoba.
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/02/2009 23:55

Znacie strone gdzie moge obejrzec świat według kiepskich? tylko takie strony, które nie czerpią źródła z youtuba?

Ipla odpada.
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/02/2009 23:55

Wytrwałem do końca pierwszego odcinka, ale ani kroku dalej, straszny badziew... Sarah wygląda jakby była 5 lat starsza od swego synka, do tego chodzi w miniówie laugh Kiedy już myślałem, że zacznie się coś dziać okazuje się, że obrońcą Johna będzie nastolatka shocked Kto to wymyślił???
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/02/2009 23:57

Im dalej tym lepiej, co chwile scigaja ich terminatory grin

Sarah ma 36 lat, a John 18, wiec izi moglby byc jej dzieckim, poki co go broni, a wyszkolona jest dosc dobrze;

Posted by: zxp

Re: Film, TV, seriale [19] - 13/02/2009 07:33

lowca snow na tvn 7 troch pozno no ale.. smile
Posted by: forty

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/02/2009 04:35

Inglourious Basterds - Official HD Trailer - Quentin Tarantino, Brad Pitt


Posted by: forty

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/02/2009 04:55

Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/02/2009 20:31

AUSTRALIA (2008)

Reżyseria: Baz Luhrmann
Obsada: Nicole Kidman, Hugh Jackman
Gatunek: Dramat
Produkcja: Australia / USA

Akcja filmu toczy się podczas II Wojny Światowej w północnej Australii. Bohaterką filmu jest angielska arystokratka (Nicole Kidman), która dziedziczy ranczo wielkości Maryland. Kiedy angielscy magnaci bydła planują odebrać jej ziemię, niechętnie łączy swoje siły z nieokrzesanym dozorcą bydła (Hugh Jackman), by przejechać na czele 2000 sztuk bydła przez setki mil tego kraju, tylko po to, by w końcu stawić czoło bombardowanemu przez japońskie siły Darwin (Australia), które zaatakowały Pearl Harbor kilka miesięcy wcześniej. (filmweb)


Australijczycy pozazdrościli amerykanom wielkich widowisk "ku pokrzepieniu serc" i zrealizowali swoje.

Zaangażowali do tego swoje gwiazdy, swojego reżysera i wyszła z tego ciepła klucha. Miała to być opowiedziana z rozmachem opowieść o miłości... Rozmach był, ale ta miłość to w marnym wydaniu.
Epickość miała być, ale zamiast niej widać wszechobecną pracę komputerów, które musiały się aż grzać do czerwoności. A szkoda, bo czego jak czego, ale pięknych plenerów to w Australii z pewnością nie brakuje.

Nicole Kidman wypada sztucznie i bezbarwnie. Hugh Jackman nieco lepiej, ale jemu było łatwiej. Bo ta rola to kalka roli Wolverine'a z "X-men" - tylko bez noży zamiast palców.

Pierwsze półtorej godziny to niemal kalka kameralnego "Hi-Lo Country", końcówka to kalka "Pearl Harbour". Polecam obejrzeć raczej tamte dwa filmy zamiast "Australii".

Zabrakło jeszcze w tym filmie Russela Crowe'a i Olivii Newton-Jones, byłby komplet. A sami Australijczycy mieli by przynajmniej na kogo popatrzeć. Bo sam film to przerost formy nad treścią.
Typowy hollywoodzki fast food, tylko lekko nieświeży. Bo to wszystko już było.

4/10
Posted by: Stoin

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/02/2009 23:40

Był już ktoś na Walkiri'i ? A może wcześniej ktoś widział ? smile
Posted by: zxp

Re: Film, TV, seriale [19] - 16/02/2009 01:04

Originally Posted By: Stoin
Był już ktoś na Walkiri'i ? A może wcześniej ktoś widział ? smile


ja widzialem ale na komputerze w kiepskim obrazie i chyba sie wybiore bo warto, na chwile obecna daje temu filmowi mocna 6 ale tak jak mowie ogladalem w bardzo kiepskiej kopii i bez napisow, inna sprawa jest ze uwielbiam filmy w klimacie wojny smile

Ostatnio troche nadrobilem zaleglosci i tak

Changeling- nawet nawet film aczkolwiek mnie osobiscie troche denerwowala przedluzajaca sie "akcja" i jescze jedna sprawa film jest na faktach to wg mnie powinni na koniec dac co sie stalo z ta kobieta i dziekiem noi sam musialem poszukac bo ciekaw bylem, Christine zmarla w 1935, a co do waltera okazuje sie ze ............ (co by nie psuc tym ktorzy jescze nie ogladali) jak ktos ciekaw co sie stalo to na priv

daje 8,2/10

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona- jak dla mnei bomba film troszke daje do myslenia smile juz mam bilety zamowione do kina na czwartek :P, a noi dodam jescze ze bardzo mi imponuja tacy aktorzy jak Brad Pitt,Denzel Washington,Johnny Depp bardzo starannie dobieraja sobie filmy na prawde kazy film z ich udzialem ogladam z przyjemnoscia, a nie jak np Tom Hanks ktory gra w swietnych filmach ale i tragicznych nie wiem czy sie smiac czy plakac przyklad Ostatnie zlecenie (jak dla mnei -10/10)

9,1/10

madagaskar 2 - bardzo przyjemnie sie oglada, jak dla mnie ta czesc jest lepsza od pierwszej ktora powiem szcerze mnie zmeczyla 2 zdecydowanie lepsza

7,5/10

Frontieres-absolutne dno, nie polecam nawet tego ogladac bo nie wiem jakis debil bez oczu i sluchu robil ten film

0.5/10 (0,5 za to ze duzo krwai w filmie tongue )

Tunnel Rats- film niby na faktach ale strasznie naciagany nawet moge powiedziec ze meczacy akcja jak dla mnie nie trzyma sie kupy i nic wiecej na temat tego filmu nie powiem bo nie warto smile

3/10
Posted by: zxp

Re: Film, TV, seriale [19] - 16/02/2009 01:07

no niestety nie moge edytowac oczywiscie chodzilo mi o Nicolas Cage pomylka za ktora przepraszam Toma Hanksa smile
Posted by: Skull

Re: Film, TV, seriale [19] - 16/02/2009 03:31

Chłopiec w pasiastej piżamie
dramat wojenny opowiadający o przyjaźni dwóch 8-letnich chłopców, Żyda i Niemca... (tak na skróty)
wg. mnie ciekawe kino i myśle, że połtorej godziny nie będzie straconym czasem.
7/10
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 16/02/2009 07:58

REVOLUTIONARY ROAD (2008)

Reżyseria: Sam Mendes
Obsada: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Kathy Bates, Michael Shannon
Gatunek: Melodramat
Produkcja: USA

Film zrealizowany na podstawie książki Richarda Yatesa. April i Frank Wheeler to młode małżeństwo mieszkające z dwójką dzieci na przedmieściach Connecticut w połowie lat 50-tych. Oboje skutecznie maskują frustrację spowodowaną niemożnością spełnienia się zarówno w związku jak i karierze zawodowej. Frank ugrzązł w dobrze płatnej, ale nudnej pracy biurowej. Gospodyni domowa, April, ciągle opłakuje stojącą kiedyś przed nią szansę na zrobienie kariery aktorskiej. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie będą w stanie rozwijać swoją wrażliwość artystyczną wolni od konsumpcyjnych wymagań kapitalistycznej Ameryki. Kiedy jednak ich związek zamienia się w nieskończone pasmo sprzeczek, zazdrości i wzajemnych oskarżeń, ich podróż oraz marzenia o samospełnieniu stają w obliczu zagrożenia. (opis dystrybutora)


Ciężko coś napisać o najnowszym filmie Sama Mendesa. Główny powód jest taki, że mimo iż skończyłem oglądać go pół godziny temu wciąż nie mogę się pozbierać po seansie.

Dwoje bohaterów, małżeństwo na dorobku. Oboje chcą być kimś wyjątkowym i oboje marzą o lepszym życiu (no, może ona bardziej). Chcą zerwać z dotychczasowym życiem, w którym czują się uwięzieni. Jednak różnice, które ich dzielą okazują się zbyt dużym problemem do przezwyciężenia.

Słowem - dramat pełną gębą. Kameralny, mocno teatralny - ale taki miał być. I w tej teatralności ujawnia się pełna skala talentu Leonardo Di Caprio (najlepsza rola od czasu What's eating Gilbert Grape) i Kate Winslet. Z drugiego planu duże wrażenie zrobił na mnie także Michael Shannon.
Wszyscy ci aktorzy zagrali wyśmienicie, a dla Di Caprio ponowne spotkanie na planie z Kate Winslet to już chyba ostateczne zerwanie z niezbyt oczekiwanym przez niego etapem kariery, który miał miejsce po występie w Titanicu.

Sam Mendes dobrze uchwycił klimat amerykańskiego przedmieścia, ale czego innego można się spodziewać po reżyserze American Beauty? Muzyka Thomasa Newtona dobra, ale... cholera! Przecież ja już ją słyszałem. Niemal nuta w nutę z muzyką z White Oleander. Pytanie: kto jest autorem muzyki do tamtego filmu? Odpowiedź prosta - Thomas Newman.

Ale to nie umniejsza jakości filmu. Mendes kopie po jajach i to całkiem solidnie. Postacie nie są czarno-białe, a co lepsze - nie ma podziału na dobrych i złych. Sympatia widzów jak podejrzewam skacze między bohaterami. A sam film z gatunku tych, po których nie da się obojętnie obok niego przejść.

Przygnębiający, bezkompromisowy i świetnie zagrany.

Polecam.

8,5/10
Posted by: forty

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/02/2009 19:14








Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [19] - 18/02/2009 01:14

dobry dokument
Posted by: th0mas

Re: Film, TV, seriale [19] - 18/02/2009 04:18

Potrzebuje ściągnąć 8. odcinek z 7. sezonu 24 godziny. Ma ktoś działające linki na RS, MU, Odciebie lub coś innego? Będę bardzo wdzięczny.
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [19] - 18/02/2009 04:30

http://isohunt.com/torrent_details/65373333/24+S07E08+HDTV+XviD-LOL?tab=summary
Posted by: Goget

Re: Film, TV, seriale [19] - 19/02/2009 06:13

Uwaga ! Uwaga !!

Już za dwa dni do polskich kin wchodzi prawdziwy przebój polskiej kinematografii. Tego jeszcze w historii światowego kina nie było, baba zamienia się z chłopem ciałami laugh

Zamiana : http://film.onet.pl/14919,,Zamiana,film.html

W filmie cała plejada gwiazd polskiej sceny aktorskiej : Wolszczak, Gąsowski, Liszowska, Tyniec, Herbuś. Eh szkoda, że zabrakło Mroczków i Cichopek, ale i tak zapowiada się mega hit.
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [19] - 19/02/2009 06:32

Originally Posted By: Goget
Tego jeszcze w historii światowego kina nie było, baba zamienia się z chłopem ciałami laugh


Wystarczy zobaczyć zwiastun i już można sobie odpuścić.

http://www.filmweb.pl/Trailer?trailer.id=25104

Polacy już zrobili film o zamianie ciałami - Operacja koza - zresztą również bardzo słaby.

Polacy pewnie znowu ruszą do kin, a polskie kino dalej będzie pędziło w dół.

Widziałem ostatnio "To nie tak jak myślisz, kotku" i nikomu nie polecam. Wytwać do końca można jedynie dzięki Borusińskiemu i Buczkowskiej. Miała być komedia pomyłek, ale niestety wyszła komedia męcząca wink
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 19/02/2009 07:08

FROST / NIXON (2008)

Reżyseria: Ron Howard
Obsada: Frank Langella, Michael Sheen, Kevin Bacon, Sam Rockwell, Oliver Platt
Gatunek: Dramat polityczny / biograficzny
Produkcja: USA

Kiedy David Frost, prezenter rozrywkowych programów telewizyjnych, występuje z propozycją przeprowadzenia serii wywiadów z Richardem Nixonem, współpracownicy eks-prezydenta zacierają ręce - to będzie bułka z masłem; uda się upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu - zarobić i odzyskać straconą po aferze Watergate pozycję polityczną. Nikt nie wierzy, że przeciętny dziennikarz, za jakiego uważają Frosta, może być realnym zagrożeniem dla doświadczonego i sprytnego polityka. Szykuje się fascynujący medialny pojedynek dwóch mężczyzn, z których każdy ma coś do udowodnienia nie tylko widzom, ale też samemu sobie. (filmweb)


Pamiętacie Rocky'ego? Głupie pytanie - oczywiście, że pamiętacie. Ten film przypomina mi słynną sagę ze Stalowym Sylwkiem w roli głównej.

Porwanie się z motyką na słońce, postawienie na szali własnej kariery mając w zanadrzu jako główny atut ambicję. Początek pojedynku, srogie baty na początku, zwątpienie, nagły przebłysk, aż w końcu jeden celny cios, który może przesądzić sprawę. Schemat doskonale znany i sprawdzony.

Tutaj pojedynek jednak nie toczy się na ringu, a na wygodnych fotelach. Przeciwnikami nie są bokserzy, lecz dziennikarz-showman i otoczony złą sławą były prezydent Nixon.

To być może najlepszy film polityczny od czasów JFK. A jego główny atut to znakomita rola Franka Langelli. Za sceny w końcówce wywiadu zasłużył na oskara. Niewiele ustępuje mu bardzo dobry Martin Sheen. Również drugi plan na bardzo dobrym poziomie, choć w przypadku Kevina Bacona trochę brakowało mi tego, do czego przyzwyczaił. Jakiejś sceny, w której pokazał by, że grany przez niego bohater to kawał sukinsyna.

Czego mi zabrakło - trochę więcej ikry lub spięcia między głównymi bohaterami. To mamy dopiero w końcówce. Wcześniej jakby zbyt łagodnie to przebiegało.
No i ten wątek z romansem - wciśnięty jakby na siłę.

I co najważniejsze - ten film doskonale pokazuje jaką wielką siłę ma telewizja. Działa lepiej niż sąd czy komisje senackie.

Ze względu na tematykę, świetne aktorstwo i realizację bez zarzutu widzę ten film jako czarnego konia w wyścigu do oskara.
A Franka Langellę jako faworyta.

8,5/10
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 19/02/2009 20:17

Originally Posted By: Goget
Uwaga ! Uwaga !!

Już za dwa dni do polskich kin wchodzi prawdziwy przebój polskiej kinematografii. Tego jeszcze w historii światowego kina nie było, baba zamienia się z chłopem ciałami laugh

Zamiana : http://film.onet.pl/14919,,Zamiana,film.html

W filmie cała plejada gwiazd polskiej sceny aktorskiej : Wolszczak, Gąsowski, Liszowska, Tyniec, Herbuś. Eh szkoda, że zabrakło Mroczków i Cichopek, ale i tak zapowiada się mega hit.


to w smieszne powinno wyladowac, ciekawe czy kupili juz bileterow w kinach aby namawiali na polska sieczke.
Posted by: Gowysp

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 01:10

Potrzebny mi tytuł filmu w którym dziewczyna upiekła się w saunie czy solarium. Coś takiego.
Posted by: dondo

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 01:11

Oszukać przeznaczenie II ?
Posted by: oki

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 01:59

wydaje mis ie ze w 3. czesci sie smazyla smile
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 02:02

w solarium, w 3 czesci na 100% wink
Posted by: Gowysp

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 04:17

Dzięki, może o to chodziło(koleżanka pytała). piwo

Może polecilibyście jakiś naprawdę dobry film, jakiś thriller. Chodzi mi o coś bardzo dobrego, coś ambitniejszego, jak szósty zmysł np.
Dawno nie oglądałem porządnego kina.
Poradźcie coś chłopaki, mecz.pl nie zawodzi smile .
Z góry dzięki za odpowiedź.
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 05:12

Tozsamosc
Vanilla Sky
Prestiz
Seven
Stay
Gra
Donni Darko
Fight Club
Requiem for a dream
Pi
Zrodlo
Efekt motyla
12 malp
Inni
Memento
Mechanik
Mullholand drive
Piekny umysl
Podejrzani

Wiekszosc to juz klasyki, czesto top100 wszelkich rankingu. Ambitne, mindfucki itd.
Wszystkie swietne, MUST SEE.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 05:33

Ja dodam tylko, że "Źródło" z thrillerem nie ma absolutnie nic wspólnego. Raczej z melodramatem.
Ot tak, żeby nie było rozczarowania później wink
Posted by: Mucios

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 05:43

Przyznac się kto ogląda Pierwszą Miłośc i Na Wspólnej:)
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 06:01

Originally Posted By: Bzyku
Ja dodam tylko, że "Źródło" z thrillerem nie ma absolutnie nic wspólnego. Raczej z melodramatem.
Ot tak, żeby nie było rozczarowania później wink


No fakt troche sie zapedzilem z filami Aronofskyego wink
Ale tak dziwnie mi bylo nie dodac Zrodla jak juz wymienilem Pi i Requiema. Ale racja tego filmu thillerem nie mozna za nic w swiecie nazwac. Reszta juz raczej pod thiller moze podchodzic, niektore wrecz bardzo, takze ok.
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 06:10

Originally Posted By: Mucios
Przyznac się kto ogląda Pierwszą Miłośc i Na Wspólnej:)

.o/
ale tylko pierwsza milosc grin laugh
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 15:12

Originally Posted By: xqwzts
Originally Posted By: Mucios
Przyznac się kto ogląda Pierwszą Miłośc i Na Wspólnej:)

.o/
ale tylko pierwsza milosc grin laugh


\o. ja "Klan". Wczoraj Michał całował się z Kają, no i byla zabawna scena bo Antek i Władek weszli do jego pokoju i były rumieńce. ozdoba
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 19:53

Ja "Klanu" nie widziałem od kilku lat. Wczoraj włączam, a tam Beata znowu z Rafalskim. O co kaman ? laugh Przecież była z jakimś leszczem do tej pory, co chyba gdzieś w banku pracował. Co się stało się, że już nie są razem ? grin
Posted by: Mucios

Re: Film, TV, seriale [19] - 20/02/2009 20:00

Nie sa razem dlatego, że ta jego koleżanka z banku popuściła mu szpary i są teraz razem a Betka z Rafalskim-stara miłośc nie rdzewieje smile
W Pierwszej Miłości jajca bo Artur wtopił ponad 130 tysiaków u bukmachera a na dodatek wisi 100 tysiaków temu bukowi smile I teraz będą go ścigac i lac po ryju:)
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 21/02/2009 00:37

O Borucu kręcą?
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [19] - 21/02/2009 06:10

Dla wszystkich obstawiających tegoroczne Oskary

domniemany przeciek
Posted by: Goget

Re: Film, TV, seriale [19] - 21/02/2009 06:16

Pewnie jakiś kumaty buk przerobił grin
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [19] - 21/02/2009 06:28

Goget nie dramatyzuj, jak Cylka mi to na gg podsyłał to uparcie twierdził, że to pefffka, więc all in...
Posted by: piana

Re: Film, TV, seriale [19] - 21/02/2009 08:28

Polsat 00:05 Requiem dla snu duch
Posted by: MyszkaMiki

Re: Film, TV, seriale [19] - 22/02/2009 01:20

Originally Posted By: piana
Polsat 00:05 Requiem dla snu duch

Nieźle mam deja vu także polecam Requiem dla snu widziałem już ten film i jest świetny na pewno go jutro obejrzę smile
Dzięki za info piana
Posted by: Gowysp

Re: Film, TV, seriale [19] - 22/02/2009 05:12

Originally Posted By: agr1
Tozsamosc
Vanilla Sky
Prestiz
Seven
Stay
Gra
Donni Darko
Fight Club
Requiem for a dream
Pi
Zrodlo
Efekt motyla
12 malp
Inni
Memento
Mechanik
Mullholand drive
Piekny umysl
Podejrzani

Wiekszosc to juz klasyki, czesto top100 wszelkich rankingu. Ambitne, mindfucki itd.
Wszystkie swietne, MUST SEE.

Dzięki agr1 za listę filmówpiwo Obejrzałem wczoraj Stay. Na prawdę świetny film. piwo
Posted by: Stoin

Re: Film, TV, seriale [19] - 22/02/2009 20:51

Dziś na TVP1 o 22:55 jeden z moich ulubionych (starszych) filmów "Żądło"

Gorąco polecam piwo
Posted by: Goget

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/02/2009 23:27

Skuteczność gościa od listy mniejsza niż 50% laugh

Pewnie wiele osób przeklina własne frajerstwo.
Posted by: Marcel

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/02/2009 02:53

to buki ta liste zrobiły na bank laugh
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 24/02/2009 07:42

Originally Posted By: Experto
Kate Winslet swietnie zagrala i po kursie ponad 2 to nalezy zagrac ja i to grubo grin




hura hura hura

Szkoda ze dopiero na kilka godzin przed rozdaniem nagrod obejrzalem film MILK, bo tez pewnie bym zagral i to grubo na Sean Penna, ale najwazniejsze Kate dala zarobic hura
Posted by: Salvador Dali

Re: Film, TV, seriale [19] - 25/02/2009 06:32

ma ktos linka rapidshare do popieluszki?
Posted by: fala

Re: Film, TV, seriale [19] - 25/02/2009 09:03

http://www.ovguide.com

Dzięki tej stronie możemy wyszukiwać filmy i oglądać je on-line. Czasem zdarzają się bardzo podłe kinówki ale czasem czyściutkie DVDRpi'y jak na przykład ten Punisher: War Zone. Trzeba po prostu sprawdzić pare serwerów wink
Dzięki temu że nie ma możliwości załadowania napisów, nadrobiłem duże braki w angielskim smile
Posted by: ice18

Re: Film, TV, seriale [19] - 25/02/2009 23:18

niewiecie jest w kioskach juz gazeta cos tam horrory swiata albo kino grozy z filmem ziemia zywych trupow ew noc zywych trupow
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [19] - 26/02/2009 18:45

poszukuję jakiegoś dobrego filmu do obejrzenia we dwoje , ma ktoś jakąś propozycję ?
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [19] - 26/02/2009 21:16

Originally Posted By: Piecia
poszukuję jakiegoś dobrego filmu do obejrzenia we dwoje , ma ktoś jakąś propozycję ?

"P.S. I Love You"
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [19] - 26/02/2009 23:05

Reservation Road / Droga do przebaczenia / ; dobry film, moim zdaniem bardzo dobrze w tym filmie zagral Joaquin Phoenix a przede wszystkim Mark Ruffalo, ... moga na tym filmie "spocic sie" troszke oczy, polecam (8/10)

Day the Earth Stood Still / Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia / ; szkoda czasu, "reklama dzwignia handlu" i tyle w tym temacie ... (2/10)

Pride and Glory / W cieniu chwały / ; kolejny film o dobrych i zlych glinach, doborowa obsada ale jakos ten film mi do gustu nie przypadl, obejrzec mozna (6,5/10)
Posted by: lelu

Re: Film, TV, seriale [19] - 27/02/2009 08:32

Piecia
Notatnik (NOtebook) swietny film naprawde smile
I taki bardziej komedia romantyczna Love actually, tez calkiem w porzadku
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [19] - 27/02/2009 17:23

ok , dzięki za pomoc coś się wybierze na pewno piwo
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [19] - 01/03/2009 04:11

21:00 Uwikłany - Universal Channel

21:00 Złpa mnie jeśli potrafisz - TVN

Polecam
Posted by: fala

Re: Film, TV, seriale [19] - 01/03/2009 04:35

Co najpierw: Obywatel Milk, Seven Pounds, Cadillac Records czy The Librarian: The Curse of the Judas Chalice??
Posted by: fala

Re: Film, TV, seriale [19] - 01/03/2009 04:37

jeszcze w tym zestawie jest Valkyrie
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 01/03/2009 04:38

Zdecydowanie Seven Pounds wink

Dla Willa Smitha i Woody'ego Harrelsona piwo
Posted by: ziomek21

Re: Film, TV, seriale [19] - 01/03/2009 07:26

kadus ma rację też bym pojechał ze smith'em na początek
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [19] - 01/03/2009 17:58

W pierwszym tygodniu marca, jednocześnie na wszystkich kanałach rozrywkowych, jakimi sieć Fox International Channels dysponuje w 180 krajach na całym świecie, odbędzie się premiera nowego serialu sensacyjnego "The Listener: Słyszący myśli"

Wyprodukowany przez Shaftesbury Films "The Listener: Słyszący myśli" to trzynastoodcinkowy serial opowiadający o młodym ratowniku medycznym, który potrafi czytać w myślach.

Bohaterem serialu jest Toby Logan (grający go aktor polskiego pochodzenia, Craig Olejnik występował między innymi w serialu "The Timekeeper"), 25-letni ratownik medyczny, który skrywa sekret - zdolności telepatyczne.

Do pewnego momentu Toby ukrywa swe umiejętności, ośmielając się badać je tylko pod kierunkiem swego zaufanego mentora, doktora Raya Mercera (Colm Feore). Stara się przy tym pomagać ludziom w potrzebie, dążąc jednocześnie do poznania prawdy o własnej przeszłości. Jego życie zawodowe jest uporządkowane, ale sprawy osobiste nie wyglądają najlepiej. Jednak dzięki pomocy zdecydowanej, ale wrażliwej detektyw Charlie Marks (Lisa Marcos) oraz swojej byłej dziewczyny, lekarki pogotowia Olivii Fawcett (Mylene Dinh-Robic), Toby zaczyna zdawać sobie sprawę, jak może wykorzystać swój dar, by pomagać innym.

- "The Listener: Słyszący myśli" to niezwykły serial telewizyjny, który łączy trzy gatunki cieszące się ogromną popularnością: sensację, tematykę medyczną i opowieść o zjawiskach paranormalnych. Jego młoda, seksowna obsada oraz poczucie humoru sprawiają, że znakomicie się go ogląda - mówi Sharon Tal Yguado, wiceprezes FIC ds. rozwoju.

Premiera serialu będzie miała miejsce w tym samym tygodniu na wszystkich kanałach rozrywkowych, jakimi sieć Fox dysponuje w 180 krajach na całym świecie. Są wśród nich Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Argentyna, Meksyk, Japonia, Korea, Polska, Brazylia i Turcja.

The Listener: Słyszący myśli został opracowany przez wielokrotnie nagradzaną firmę Shaftesbury Films przy współpracy z CTV, FIC oraz NBC. Wśród producentów wykonawczych znaleźli się: zdobywczyni międzynarodowej nagrody Emmy Christina Jennings, Scott Garvie z Shaftesbury Films, Michael Amo (Blessed Stranger: After Flight 111), Tom Chehak (ReGenesis) oraz Clement Virgo (Poor Boy's Game). Dystrybucją serialu zajmuje się Shine-Reveille.



Polska PREMIERA serialu odbędzie się 8 marca w niedzielę o 21.00 2 odcinkami na FOX Life!!!
Od następnej niedzieli już tylko po 1 odc. o 21.00!!!



Promo:

http://www.youtube.com/watch?v=jheIu56yU4A...feature=related

1 trailer
http://www.youtube.com/watch?v=goDDvxADUP4...feature=related
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [19] - 02/03/2009 01:11

Originally Posted By: f4ls0n
Co najpierw: Obywatel Milk, Seven Pounds, Cadillac Records czy The Librarian: The Curse of the Judas Chalice??


najlepiej zacząć od najgorszego.
Posted by: Synu

Re: Film, TV, seriale [19] - 02/03/2009 03:51

22:55 Mój Nikifor TVP1
Kto nie widział musi nadrobić, a kto widział pewnie zobaczy jeszcze raz z wielką chęcią
Posted by: Dziabor

Re: Film, TV, seriale [19] - 02/03/2009 03:58

dzis obejrzalem Seven pounds... W. Smith zmiazdzyl, zagral swietnie, mimo ze koncowka filmu przewidywalna to i tak ostatnie 15 minut filmu ogladalem ze lzami w oczach

8/10
Posted by: gobel

Re: Film, TV, seriale [19] - 02/03/2009 05:49

"Bride Wars" - film do oboejrzenia z dziewczyna i nic poza tym
Posted by: fala

Re: Film, TV, seriale [19] - 02/03/2009 06:33

Originally Posted By: gobel
"Bride Wars" - film do oboejrzenia z dziewczyna i nic poza tym


jak chcesz żeby miała co robić przez godzine laugh ja zasnąłem po 30 minutach

co do "Siedmiu dusz" to shocked hura rola Will'a i ogólnie cały film, dawno już tak dobrego filmu nie widziałem, dla mnie osobiście 9/10 smile
Posted by: grajus87

Re: Film, TV, seriale [19] - 04/03/2009 04:04

Poszukuję coś na podobę :
"13 dzielnica"
"Wyscig śmierci "
Macie cos fajnego panowie ? smile
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 04/03/2009 05:58

Adrenaline (Crank) tam sie caly czas cos dzieje, bo chyba o to chodzilo wink
Posted by: Bolec25

Re: Film, TV, seriale [19] - 04/03/2009 22:28

Originally Posted By: grajus87
Poszukuję coś na podobę :
"13 dzielnica"
"Wyscig śmierci "
Macie cos fajnego panowie ? smile

Własnie wyszla 2 czesc 13 dzielnicy-ultimatum
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 04/03/2009 22:59

Swoja droga masz jeszcze Yamakasi 2 czesci.
Cos jak 13 dzielnica - parkour'owcy skacza jak malpki po wszystkim co sie da wink
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [19] - 05/03/2009 03:05

Obejrzalem wczoraj Revolutionary Road.
Nikt tu nie wspomnial chyba jeszcze o muzyce do tego filmu. Fantastyczna dodaje fajny klimat i sprawia ze film na troszke dluzej zostaje w pamieci. Po filmie sprawdzam kto jest kompozytorem i... oczywiscie, Thomas Newman smile ale ma gosc leb blush
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 05/03/2009 04:09

Ja wspominałem parę stron temu - Newton skopiował sam siebie z filmu "Biały Oleander" wink
Posted by: Dziabor

Re: Film, TV, seriale [19] - 05/03/2009 04:19

polecam dwa starsze filmy, Szara strefa oraz Fabryka zła, jesli ktos lubi tematyke obozow zaglady, II wojny światowej to musi te filmy zobaczyc
Posted by: Fab

Re: Film, TV, seriale [19] - 05/03/2009 23:00

Los Amantes del Circulo Polar - 1998r
Reż: Julio Medem

Kochankowie z kręgu polarnego opowiadają historię Any i Otta, których imiona są palindromami i których życiem rządzą wciąż powtarzające się cykle. Oglądamy trzy okresy życia Any i Otta. Gdy byli mali, mieli okazje spotkania wśród drzew, kiedy Otto wyznał miłość Anie. Swoje wyznanie chłopiec napisał na niezliczonej ilości papierowych samolocików, które wysłał akurat tego dnia, gdy spotkali się ich rodzice i zakochali się w sobie. Jako nastolatkowie zostali kochankami. Jako dorośli rozstali się - tylko przez moment usiedli odwróceni do siebie plecami w kawiarni na placu - nie wiedząc nic jedno o drugim. I później fatum sprawiło, że oboje znaleźli się w Finlandii, gdzie wielkie koła ich życia spotkały się znowu. Romans pomiędzy Aną i Ottem (granych przez trzy pary aktorów) rozwija się przez wiele lat. Wszystko w Kochankach łączy się ze sobą. Niemiecki pilot z czasów II wojny światowej łączy się z innym pilotem, wiele lat później. Historia opisana w gazecie zmienia wszystko. Kto wszedł na ulicę w nieodpowiednim momencie i co się stało później? Jednym z kluczowych obrazów filmu jest ujęcie na początku, gdy widzimy odbicie twarzy Otta w oczach Any. Pojmujemy jego znaczenie dopiero na końcu. Na rodzinnej fotografii, która wciąż powraca w filmie, Otto raz jest widziany z miłosnym liścikiem od Any w ręku, w którym dziewczyna zaprasza go w nocy do siebie, natomiast innym razem, gdy oglądamy to samo zdjęcie, Otto nie trzyma nic w ręku, co mogłoby oznaczać, że w nocy nic się nie zdarzy.

Film jest kapitalny.10/10 bez zastanowienia. Muzyka - cudo, symbolizm nadaję świetny klimat. Tylko żałować, że wcześniej człowiek tego nie zobaczył. Polecam!
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [19] - 06/03/2009 02:25

Powrócił Reaper,
1 odcinek 2 sezonu w sieci smile
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 06/03/2009 04:34

Ma ktoś linki do odcinków Tsubasy powyżej 89 odcinka? Po polsku oczywiście. Uzależniłem się...
Posted by: bazyl

Re: Film, TV, seriale [19] - 06/03/2009 08:36

wlasnie na jedynce skonczylem ogladac pierwsza czesc serialu "the lost room".
ktos wie gdzie moge kupic calosc?
na Allegro maja ale bez polskiej wersji jezykowej frown
Posted by: Skull

Re: Film, TV, seriale [19] - 06/03/2009 19:15

Originally Posted By: micha$
Ma ktoś linki do odcinków Tsubasy powyżej 89 odcinka? Po polsku oczywiście. Uzależniłem się...

podbijam bo też już obejrzałem i chciałbym, samo półfinał i finał...
wiem, że na AXN Sci-Fi codziennie po dwa odcinki lecą od 14 smile
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [19] - 07/03/2009 04:56

Szykujcie sie na "wysokobudżetowy" mega hit Asylum zrobil najnowsza podrobke terminatora, ktory niedlugo wchodzi do kin.

THE TERMINATORS



laugh laugh laugh
Posted by: gobel

Re: Film, TV, seriale [19] - 07/03/2009 06:24

Testosteron jednak wymiata smile
Posted by: Skiper

Re: Film, TV, seriale [19] - 07/03/2009 07:22

My Blueberry Nights / Jagodowa miłość

W obsadzie Jude Law, Norah Jones, Rachel Weisz i Natalie Portman...no i tu w zasadzie się kończy to co miało być ciekawego. Niby jest kilka fajnych ujęć plus 'nastrojowa' muzyka, ale z całym szacunkiem taki scenariusz to ja mogę napisać jadąc autobusem na uczelnię. Zero zaskoczenia, a schematy tak powtarzane że oglądasz i wiesz co będzie w kolejnej scenie. Nic ciekawego, żadnej poważnej akcji czy intrygi, film sobie jakby sam 'leci' a widz ziewa i chce mu się zasnąć.

2.5/10
Posted by: McKracken

Re: Film, TV, seriale [19] - 07/03/2009 09:37

Originally Posted By: bazyl
wlasnie na jedynce skonczylem ogladac pierwsza czesc serialu "the lost room".
ktos wie gdzie moge kupic calosc?
na Allegro maja ale bez polskiej wersji jezykowej frown

nie wiem co rozumiesz przez pierwsza czesc, ale "the lost room" jest mini serialem i ma tylko 3 odcinki: the lost room
Posted by: bazyl

Re: Film, TV, seriale [19] - 07/03/2009 12:09

Originally Posted By: McKracken
Originally Posted By: bazyl
wlasnie na jedynce skonczylem ogladac pierwsza czesc serialu "the lost room".
ktos wie gdzie moge kupic calosc?
na Allegro maja ale bez polskiej wersji jezykowej frown

nie wiem co rozumiesz przez pierwsza czesc, ale "the lost room" jest mini serialem i ma tylko 3 odcinki: the lost room

no wlasnie wiem, ale nie chce czekac do kolejnego czwartku zeby sie dowiedziec co jest w drugiej i do jeszcze nastepnego zeby wiedziec jak sie skonczy tongue
chce kupic calosc i obejrzec juz grin
tylko nie wiem gdzie frown
Posted by: g00niek

Re: Film, TV, seriale [19] - 08/03/2009 00:42

Albo mnie duzo ominelo albo nikt nie wspominal o nowym serialu Fringe... serial Foxa, serial Abramsa czyli tworcy Lostow o ile mnie pamiec nie myli...

Jak dla mnie bomba.. podobno sam Abrams powiedzial ze to bedzie rewolucja.. widzialem 4 odcinki.. jest juz chyba 15 lub 14... nie wiem co za rewolucja na razie ale serial bardzo dobry.. glownie dla fanow spiskowej teorii dziejow smile troche science i troche fiction.. fajne dialogi i troche humoru.. zwlaszcza w stosunkach ojca z synem.. Jednym z glownych bohaterow Joshua Jackson znany z Dawson Creek (Jezioro marzen).. Polecam...
Posted by: Logan

Re: Film, TV, seriale [19] - 08/03/2009 02:06

No wiec Fringe wytrzymalem jakies 5-6 odcinkow. Zapowiadalo sie swietnie, ale ostatecznie darowalem sobie ten badziew. Kazdy odcinek jest na to samo kopyto: tajemnicza sprawa nad ktora oczywiscie 20 lat temu pracowal zeswirowany ojczulek i teraz wie jak ja rozwiazac. Do momentu w ktorym ogladalem, ten schemat powtarzal sie w kazdym odcinku. Zirytowalo mnie to niemilosiernie. Nie wiem po co w tym serialu jest ten syn. Nie przydal sie chyba w zadnym sledztwie. No i te relacje miedzy ojcem i synem mnie wkurzaly a nie smieszyly.

Zdecydowanie bardziej polecam "Eleventh Hour", tez wyjasniaja dziwne zjawiska ale w bardziej naukowy i racjonalny sposob. Serial troche przypomina mi X-files z tym ze nie ma zadnych ufokow. Polecam
Posted by: Misza_SB

Re: Film, TV, seriale [19] - 08/03/2009 18:22

DAMAGES

Prawniczo-psychologiczny thriller, którego fabuła osadzona została w gąszczu intryg za kulisami wielkiej władzy. Pieniądze i chęć psychofizycznej dominacji wyznaczają kierunki poczynań wszystkich bohaterów. W tym dziele (bo jest to wielka rzecz) nie ma ludzi dobrych, nie ma morału, jest tylko świadomość, że ktoś może być mniejszym sukinsynem od tego obok. Śledząc tę historię poruszamy się niczym po spirali wciąż doświadczając szaleństwa ludzkich instynktów przyperfumowanych sprawną gadką, sloganami, banałami, gierkami, by wreszcie utopić się w bagnie naszych bohaterów.

Absolutnie doskonałe kreacje aktorskie Glenn Close i Zeljko Ivanka, zresztą cała obsada jest świetna. Pasjonujący scenariusz, ryjący beret z odcinka na odcinek, sugestywna muzyka etc., etc.

Proszę państwa, według mnie tym serialem zbliżyliśmy się do ideału kina. Może to jest mój własny ideał... Z czystym sumieniem 9,5/10.
Posted by: Misza_SB

Re: Film, TV, seriale [19] - 08/03/2009 18:33

Aha, dodam jeszcze, że Amerykanie robią coraz lepsze seriale, które już nie muszą konkurować z hollywodzkimi superprodukcjami gdyż biją je na głowę!

Wielkie spektakle, uczta dla telewidza: Rzym, John Adams, Damages, także Chirurdzy i Dr House do pewnego momentu - te dwa ostatnie od jakiegoś czasu to drastyczny zjazd po równi pochyłej... niestety.

Muszę jeszcze wypróbować "In Treatment" z Gabrielem Byrne. Może jakieś opinie?
Posted by: Randall

Re: Film, TV, seriale [19] - 08/03/2009 19:41

Wypróbuj sobie Breaking Bad.Dzisiaj zaczyna się drugi sezon hura smile
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [19] - 08/03/2009 21:34

Dziś o 21 na tvp2 "Patrol". Bardzo dobry film, jeden z lepszych jakie wyszły w 2006 roku. Nawet Kutcher dobrze zagrał i nie był jedynie denerwującym dodatkiem do Costnera.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 08/03/2009 22:16

Sylvester Stallone pragnie zaangażować Mickeya Rourke'a do kolejnego projektu reżyserskiego - piątej części serii "Rambo".

Mickey Rourke w filmie "Zapaśnik"
Aktorzy spotkali się w restauracji hotelu Four Seasons w Los Angeles, aby omówić szczegóły dotyczące potencjalnego występu Rourke'a w filmie.

- To był dość zabawny widok - zdradza informator pisma "The Sun". - Dwóch mięśniaków popijających herbatkę na werandzie. Najpierw gawędzili o Oscarach, a później Sly zaproponował Mickeyowi rolę w piątej części "Rambo". Mickey przyjął ofertę.

Prace na planie filmu "Rambo V" rozpoczną się jeszcze w tym roku.


Niesmaczne to się robi. Pieniądze przesłaniają gwiazdorom wszystko. Najpierw Bruce Willis dał się wmanewrować w gówno dla młodzieży z mtv zwane "Die Hard 4.0" - potem Harrison Ford ganiał z biczem choć zarzekał się, że nigdy tego nie zrobi.

Teraz Sly najpierw kręci Rocky'ego, a teraz to. Ciekawe, czy ten Rambo będzie wszystkich rozwalał w domu starców?

Jeszcze tylko brakuje żeby Sean Connery znów zagrał Jamesa Bonda choć od kilku lat jest na zasłużonej emeryturze. A gubernator znów zagrał Terminatora gdzie klatę będą mu w photoshopie przerabiać.
Posted by: Marcel

Re: Film, TV, seriale [19] - 08/03/2009 22:33

Stallone tez robi film z Jetem Li, Jasonem Stahamem, Dolphem Lundgrenem, Rourke czy Forestem Whitakerem
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [19] - 08/03/2009 23:03

A nie wiecie na ile prawdziwa jest informacja, że w tym roku będzie nowa część American Pie ze starymi gwiazdami z pierwszych części?
Posted by: Randall

Re: Film, TV, seriale [19] - 09/03/2009 00:01

Bez przesady.Mi akurat nowe części Rockyego, jak i Rambo podobały się.Die Hard też dobre kino akcji, przy którym nie trzeba za mocno się wysilać.Tylko Indiana strasznie biedny był.
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [19] - 09/03/2009 00:26

Originally Posted By: podstawek87
A nie wiecie na ile prawdziwa jest informacja, że w tym roku będzie nowa część American Pie ze starymi gwiazdami z pierwszych części?


ktos Ci glupot naopowiadal
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 09/03/2009 10:07

Sex Drive


Komedia pokroju pierwszej części American Pie. Klasyczny schemat - prawiczek wybiera się w drogę aby przestać być prawiczkiem.
Komedia zdecydowanie dla nastolatków, aczkolwiek też się uśmiałem wink
W oglądaniu trochę przeszkadzały gołe panie, ale ogólne wrażenie mam dobre. No i całkiem niezła muzyka. Końcówka po napisach podsumowuje całe 120 minut filmu.

Polecam do obejrzenia ze znajomymi...

Wg mnie 6/10.
Posted by: - c1amak -

Re: Film, TV, seriale [19] - 09/03/2009 21:53

WATCHMEN / Strażnicy

Stronka filmu na Filmwebie

Stronka filmu na IMDB


Opisy - Watchmen Strażnicy - z filmwebu:
"Akcja "Watchmen Strażnicy" rozgrywa się w latach 80 na Ziemi. Superbohaterowie uznani są powszechnie za banitów i nie mają żadnych praw. Jedynie niewielka ich grupa cały czas pracuje na rzecz ludzkości, ale pod ścisłą kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych. W 1985 r. w tajemniczych okolicznościach ginie Komediant, jeden z członków grupy superbohaterów, która została rozwiązana w roku 1977. Sprawę próbuje rozwiązać Rorschach, dawny kompan, który jest przekonany, że śmierć Komedianta nie była przypadkowa. Jego podejrzenia potwierdzają się. Wkrótce kolejni superbohaterowie stają się celami zamachów. Fabuła "Strażników" dzieje się na różnych płaszczyznach. Główny wątek opowiada o wydarzeniach z roku 1985, ale akcja cofa się do roku 1977 i do lat wcześniejszych, opowiadając historię alternatywnego świata i jego superbohaterów."

Byłem w Kinoplexie wczoraj na tym filmie i jestem zachwycony! Wg mnie kompletne 10/10 jeżeli chodzi o filmy o superbohaterach. Jest interesująca fabuła, piękne efekty, głębsze przesłanie, SUPER MUZYKA (świetnie wkomponowana w całość) i.... AKTORZY, którzy wg bardzo dobrze zostali wybrani do poszczególnych ról (Rorschach is the BEST). Nie czytałem komiksu więc nie wypowiadam się na temat: czy ekranizacja się udała czy nie. POPROSTU SUPER FILM!

Film ma 163 minuty! - co nie oznacza, że jest nudny! Ale ostrzegam, że to film nie dla dzieci!!! Rząd przed nami siedziały dzieciaki z podstawówki (chyba) i... no cóż, albo ziewały albo odwracały głowy podczas "masakrycznych" scen (scena z tasakiem w ręku Rorschach). Nie rozumiem jak to się stało, że sprzedano im bilety na taki film.

POLECAM wszystkim fanom komiksów i sci-fi a przede wszystkim ludziom, którym podobało się SIN CITY lub 300 !!!
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [19] - 09/03/2009 23:17

Ogląda ktoś Legend of the Seeker?

Bo z serialami chiwlowa posucha i szukam nowych "wyzywań" wink
Pierwszy sezon, jest już chyba 14 odcinków.

Warto?
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 00:16

No właśnie, polećcie coś dobrego z seriali. Najważniejsze żeby było w miarę dostępne na torrentach albo PEBie. Fajnie gdyby było już kilka serii dostępnych

Mam za sobą, lub jestem na bieżąco z takimi serialami:

PB
Dexter
Heroes
Rzym
Supernatural
The Shield
House

Widzę dwie skrajne opinie nt. "Fringe". Może ktoś jeszcze widział ten serial i mógłby się wypowiedzieć ?
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 00:45

To ja Ci mogę od razu polecić Life i the Mentalist
Life leci drugi sezon (gorszy od 1) ale i tak trzyma poziom. Jak to z serialami niektóre odcinki beznadziejne, czasem trafi się perełka.
I jeden i drugi seriale "policyjne" czyli zbrodnia, rozwiażanie i dość nietuzinkowe postacie głównych bohaterów. W Life policjant, buddysta, po kilkuletniej odsiadce (niezasłużonej); w the Mentalist, były oszust, hipnotyzer i generalnie znawca ludzkiej psychiki jako doradca ichniego CBŚ wink

Oglądam obydwa na bieżąco i zapewniają dobrą rozrywkę. A niektóre teksty (zwłaszcza Charlie Crews w Life) potrafią rozbawić na cały dzień.
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 00:50

Dzięki za sugestie, na pewno skorzystam piwo
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 01:08

Originally Posted By: Szewa
Widzę dwie skrajne opinie nt. "Fringe". Może ktoś jeszcze widział ten serial i mógłby się wypowiedzieć ?


Ja widziałem pare odcinków. Nudy. Jest sporo lepszych seriali dla których warto tracić czas.

Jak Ci się podobał Rzym to warto też zobaczyć Dynastie Tudorów. Moim zdaniem serial zagrany mistrzowsko i nie zauważyłem tam jakiś słabszych momentów. Są już dwie serie, a niedługo zacznie się trzecia hura
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 02:07

Originally Posted By: Szewa
No właśnie, polećcie coś dobrego z seriali. Najważniejsze żeby było w miarę dostępne na torrentach albo PEBie. Fajnie gdyby było już kilka serii dostępnych

Mam za sobą, lub jestem na bieżąco z takimi serialami:

PB
Dexter
Heroes
Rzym
Supernatural
The Shield
House


Lostow nie ogladales? No to na co czekasz? tongue
Sons of Anarchy - 1 seria
Moonlight - 1s
New Amsterdam -1s
Life - 1 seria
Mentalist - 1seria
Lie to me - dopiero 5odcinkow
Kyle XY leci 3 sezon
4400 - dobry serial, rozkreca sie. Niestety anulowali po 13odc 4serii

Niestety oprocz Lostow, 4400 i Kyle XY reszta to w miare nowe seriale.

Moze cos z sit-comow?
How I met Your mother - 5 seria w drodze
The big bang theory - 2 serie

Komedia:
My name is earl - 4 serie
Posted by: Szypii

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 02:25

Lost, Jericho, Californication, Odwróceni, Oficer - takie które warto.
Posted by: haczyk

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 05:52

Kyle XY, Jericho z komediowych: Weeds, How I met Your mother wink
Posted by: sebechiv

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 06:59

TVP1 09.03.2009

Nigdy nie wrócisz do domu...
(Dokument)

55 minut, Polska 2008

Zginął, stracony we Wrocławiu sowiecką metodą: strzałem w potylicę. Przez lata rodzina żyła w przekonaniu, że był kryminalistą. Dziś wiadomo, że zabito go, bo chciał wolnej Polski.

Stefan Półrul urodził się 9 maja 1926 r. w Korwinie. W 1947 r. został powołany do wojska. Przez Rejonową Komendę Uzupełnień w Koninie trafił do Marynarki Wojennej; odbył przeszkolenie rekruckie, a potem w stopniu starszego marynarza służył jako goniec w Sądzie Marynarki Wojennej. W 1949 r. awansował - został bosmanmatem i jednocześnie starszym kancelistą.

Niespodziewanie 6 grudnia 1951 r. został aresztowany przez funkcjonariuszy Informacji Wojskowej. Rodzina nie wiedziała, za co. Nikt też nie wiedział, co się z nim dzieje.

Dziś wiadomo, że Półrul był członkiem tajnej organizacji niepodległościowej, działającej wśród marynarzy. Jeszcze w grudniu 1951 r. stanął przed sądem wojskowym w Gdańsku. Sąd nie miał żadnych skrupułów wobec ,,wrogów Polski Ludowej": Półrul dostał wyrok śmierci.

W tym samym czasie w rodzinnym domu marynarza przeprowadzono kilka rewizji, podrzucono ulotki i broń. Aresztowano też jego brata. Sąsiadom Półrulów wmówiono, że to ,,bandycka rodzina", a Stefana sądzą za rzekome przestępstwa kryminalne.

Oczekujący na egzekucję Stefan Półrul zaczął zdradzać objawy choroby psychicznej. Dziś trudno ustalić, czy rzeczywiście zachorował, czy symulował chorobę. Szpital więzienny w Gdańsku skierował go więc na obserwację do Szpitala Psychiatrycznego we Wrocławiu, działającego przy areszcie śledczym. Tam Półrul przebywał kolejne dwa lata. - Był poddawany elektrowstrząsom, stosowanej wówczas formie leczenia. Obserwowali go i leczyli dwa lata, żeby móc wykonać wyrok. Takie było wtedy prawo - wyjaśnia Krzysztof Szwagrzyk, naczelnik Biura Edukacji Publicznej we wrocławskim IPN.

Historycy IPN ustalili, że Stefan Półrul został stracony 9 czerwca 1953 r. w więzieniu przy Klęczkowskiej we Wrocławiu. Aż do ubiegłego roku rodzina nie znała jego losu.

2 czerwca 2007 r. historycy z wrocławskiego IPN przeprowadzili ekshumację na polach 81A i 120 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu (szacuje się, że na przełomie lat 40. i 50. pochowano tam w tajemnicy około tysiąca ofiar komunistycznego reżimu). Miejsce to wytypowali na podstawie dokumentacji i zeznań świadków. W płytkich grobach odnaleźli dwa pochówki. W jednej z mogił odkryto szkielet Stefana Półrula. Oględziny czaszki nie pozostawiały wątpliwości: Półrul zginął tak samo, jak polscy oficerowie w Katyniu - od strzału w tył głowy.

W ekshumacji uczestniczyli członkowie rodziny Stefana Półrula, odnalezieni przez IPN pod Piłą. - Przez cały czas żyli z piętnem kryminalisty w rodzinie. Dopiero od nas dowiedzieli się, że sprawa ta miała charakter polityczny.

Dziś szczątki Stefana Pólrula spoczywają na cmentarzu w rodzinnej wiosce, a jej mieszkańcy dowiedzieli się, że pochowano tu nie kryminalistę, lecz wielkiego patriotę. Po ponad półwieczu rodzina Półrulów doczekała się rehabilitacji.

źródło: GW
Posted by: sebechiv

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 07:28

00:05
09.03.2009
Posted by: wafe(L)nica

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 07:31

Dziś oglądałem Film : Krok do Sławy (2007)



Produkcja: USA
Gatunek: Musical, Romans, Dramat
Data premiery: 2007-01-08 (Świat)
Reżyseria: Sylvain White
Scenariusz: Gregory Ramon Anderson, Robert Adetuyi
Zdjęcia: Scott Kevan
Muzyka: Tim Boland, Sam Retzer
Czas trwania: 115 min.

Po śmierci młodszego brata, młody, uzdolniony tancerz uliczny z Los Angeles, wyjeżdża by uczyć się na Truth University w Atlancie, w Georgii. Jednak jego wysiłki by zdobyć edukację, a także ukochaną kobietę, schodzą na boczny plan, gdy postanawia przyłączyć się do grupy swych kolegów w celu wygrania konkursu tańca ulicznego.

Obsada :

Grace Baine : Reporterka
Valarie Pettiford : Jackie
Roderick Thomas : Paul
Ne-Yo : Rich Brown
Chris Brown : Duron
Sean Riggs : Członek Mu Gamma
Jonathan Edward-Davis : Punk
Richmond Duain Martyn : Mark
Debra Nelson : Asystentka
Tony Vaughn : Dr. Wilson
Shelby Henderson : Mu Gamma Fan
Justin Hires : Byron
DJ Drama : (on sam)

Film mi się bardzo podobał, ciekawy z sensem.

Moja ocena 8/10

Polecam !!!!!
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 08:11

Originally Posted By: micha$
Sex Drive


Komedia pokroju pierwszej części American Pie. Klasyczny schemat - prawiczek wybiera się w drogę aby przestać być prawiczkiem.
Komedia zdecydowanie dla nastolatków, aczkolwiek też się uśmiałem wink
W oglądaniu trochę przeszkadzały gołe panie, ale ogólne wrażenie mam dobre. No i całkiem niezła muzyka. Końcówka po napisach podsumowuje całe 120 minut filmu.

Polecam do obejrzenia ze znajomymi...

Wg mnie 6/10.


Film mi sie nie podobal, owszem kilka zabawnbych scen, ale z taka legenda jak American Pie -gdzie niektore sceny sa po prostu kultowe- nie ma szans sie rownac.
Co do starej ekipy w nowym American Pie to chyba namowili tylko malzenstwo smile Stifler odmowil.

Odnosnie seriali ktore tutaj sa podawane to wiecej dyskutujemy o nich wlasciwie w tym temacie;

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=2886198&page=1

Kyle to serial dla nastolatkow, zwlaszcza seria 2 i 3.

Fringe natomiast tak jak g00nkowi mi tez sie podoba i to w sumie jeden z moich ulubionych seriali, owszem na poczatku irytujace bylo to o czym pisal Logan, ale serial sie rozkrecil.
Ma gigantyczny budzet, ale druga serie maja juz krecic w Vancouver ze wzgledu na recesje.
Posted by: Logan

Re: Film, TV, seriale [19] - 10/03/2009 19:37

Chyba przetestuje ten serial "Dollhouse". Ogladal juz ktos?

Za Hatak.pl:

Tytułowy dom lalek jest niezwykle tajnym i tak samo nielegalnym miejscem, gdzie spełniają się życzenia. Klienci z odpowiednimi znajomościami i wystarczająco grubym portfelem mogą wynająć "Actives" (z ang. czynnych, aktywnych). Są to osoby, które zostały zaprogramowane, by idealnie spełniały potrzeby i pragnienia swoich klientów. Actives to ludzie, którzy dobrowolnie oddali swoje ciała i umysły na pięcioletni pobyt w domu lalek. W tym miejscu wgrywana jest im dowolna osobowość, umiejętność, a nawet pamięć mięśni. Mogą być idealnymi towarzyszami, kochankami, szpiegami, zabójcami, a kiedy zadanie zostaje wykonane – zapominają o wszystkim.

Jednak nie wszyscy „aktywni” działają tak jak powinni. Echo nie jest już czystą kartą czekającą na zapisanie i na nowe zadanie. Bohaterka miewa przebłyski wspomnień ze swoich wcieleń i z gier, w których brała udział. Echo zaczyna zastanawiać się kim jest tak naprawdę.
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/03/2009 01:10

Legend of the Seeker
Widzisz i nie grzmisz wink nie mam pojęcia kto płaci za tego typu produkcję, coś w stylu Herkulesa, podobny poziom, dialogi, fabuła, postaci, efekty spejalne. Obejrzałem co prawda tylko pierwszy podwójny odcinek ale serial tylko dla wielibicieli k. Sorbo, a Xena to przy tym niemalże arcydzieło wink

Dollhouse
Obejrzałem tylko 1 odcinek, po wpisie Logana, i przyznaję że na razie ma potencjał, zobaczymy jak będzie wykorzystany. Pomysł w pewnym sesnie odświeżany (ładowanie osobowości), nie wiem czemu momentami kojarzyło mi sie z My Own Worst Enemy. Na razie nie ma jeszcze głównego wątku a od tego zależy sukces i powodzenie serialu. Trzeba poczekać ze 2-3 odcinki i zobaczyc jak sie rozkręci akcja. Na dzisiaj: warto sie zainteresować, po 2-3 następnych odcinkach będzie można powiedzieć czy to kolejna obowiązkowa pozycja czy tylko zapychacz czasu
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/03/2009 02:26

Z filmow o kibolach ogladnalem dzis - I.D. (Undercover)film z 1995 roku. Świetny film, dolacza do 3 innych dobrych filmow o tej tematyce: Green Street Elite (Hooligans), Football Factory, Rise of the Footsoldier.
Posted by: pescar

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/03/2009 02:45

Wyszła już 2 część Green Street Hooligans. Napisy są już na ukończeniu. Nie oglądałem jeszcze filmu, więc nie wiem czy jest dobry.
Posted by: Marcel

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/03/2009 03:00

ogląda ktoś Breaking Bad?
ja jestem po pilocie i zapowiada się ciekawie. Nauczyciel chemii zostaje kryminalistą żeby utrzymać rodzinke. A do tego ma raka.
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/03/2009 05:38

Originally Posted By: pescar
Wyszła już 2 część Green Street Hooligans. Napisy są już na ukończeniu. Nie oglądałem jeszcze filmu, więc nie wiem czy jest dobry.


Nie ogladalem, ale slyszalem opinie znajomego, ze 2 czesc jest znacznie slabsza. I nie ma za wiele wspolnego z kibolami..
Posted by: hbr

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/03/2009 06:41

jest o więzieniu. smile http://www.youtube.com/watch?v=faUTe0a0MMw trailer
Posted by: McKracken

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/03/2009 09:26

Originally Posted By: Szewa
No właśnie, polećcie coś dobrego z seriali. Najważniejsze żeby było w miarę dostępne na torrentach albo PEBie. Fajnie gdyby było już kilka serii dostępnych

Mam za sobą, lub jestem na bieżąco z takimi serialami:

PB
Dexter
Heroes
Rzym
Supernatural
The Shield
House

Widzę dwie skrajne opinie nt. "Fringe". Może ktoś jeszcze widział ten serial i mógłby się wypowiedzieć ?

24 - wlasnie leci 7my sezon, najlepszy serial jaki ogladalem
Posted by: - c1amak -

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/03/2009 18:10

Zgadzam się z McKracken, "24" jest bardzo dobrym serialem sensacyjnym z ciągle trzymającą w napięciu akcją.

Jeżeli chodzi o seriale gdzie główny bohater/bohaterka pomaga policji lub innym władzom rozwiązać morderstwo itp. to wg mnie najlepsze jest: MEDIUM - własnie leci 3 seria i wciąż ten sam b.dobry klimacik.

Jeżeli podobał Ci się "Rzym" i lubisz trochę kostiumowe klimaty to polecam miniserial "John Adams" - to niestety tylko 7 odcinków z tego co wiem, ja właśnie jestem po 4 i podoba się - no i dostał kilka Złotych Globów w tym roku.

Z miniseriali warta polecenia jest jeszcze "Kompania Braci" - najlepszy miniserial wojenny jaki powstał (10 odcinków).

Z "medycznych" to oglądałem kilka serii ER/Ostry dyżur i były całkiem całkiem, podobnie zresztą z Greys Anatomy/Chirurdzy - ale chyba wszystkie medyczne po jakimś czasie (kilku seriach) tracą na atrakcyjności bardzo.

"Gangsterskie" seriale też są bardzo dobre. Tutaj polecam Rodzinę Soprano (już 6 serii było). Bardzo dobry jest też serial "Brotherhood" (3 sezony za nami) oraz "The Black Donnellys".

I na koniec jeszcze jedna perełka, obecnie tylko jeden sezon wyszedł ale mam nadzieje, że będą następne - TRUE BLOOD - wg mnie najlepszy serial o wampirach z odpowiednią dawką przemocy i sexu smile aj palce lizać
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/03/2009 19:58

Originally Posted By: - c1amak -

Z "medycznych" to oglądałem kilka serii ER/Ostry dyżur i były całkiem całkiem, podobnie zresztą z Greys Anatomy/Chirurdzy - ale chyba wszystkie medyczne po jakimś czasie (kilku seriach) tracą na atrakcyjności bardzo.


To zobacz jeszcze Nip/tuck tez jest dobry.

Cytat:
I na koniec jeszcze jedna perełka, obecnie tylko jeden sezon wyszedł ale mam nadzieje, że będą następne - TRUE BLOOD - wg mnie najlepszy serial o wampirach z odpowiednią dawką przemocy i sexu smile aj palce lizać

Jak dla mnie ten serial byl najgorszym jaki w zyciu widzialem. Pisze powaznie, nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac. Wampir Bill, denni aktorzy, ich akcent i beznadziejne teksty. Eh dla mnie totalne dno.
Posted by: Logan

Re: Film, TV, seriale [19] - 11/03/2009 23:19

True Blood obok Sons of Anarchy to jak dla mnie najlepsze serialowe premiery 2008. Szkoda ze drugie sezony tych seriali dopiero na jesieni
Posted by: Ludwiczek

Re: Film, TV, seriale [19] - 12/03/2009 00:00

True Blood sezon II w Maju startuje.
Posted by: - c1amak -

Re: Film, TV, seriale [19] - 12/03/2009 18:37

Originally Posted By: agr1
Originally Posted By: - c1amak -

[quote]I na koniec jeszcze jedna perełka, obecnie tylko jeden sezon wyszedł ale mam nadzieje, że będą następne - TRUE BLOOD - wg mnie najlepszy serial o wampirach z odpowiednią dawką przemocy i sexu smile aj palce lizać

Jak dla mnie ten serial byl najgorszym jaki w zyciu widzialem. Pisze powaznie, nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac. Wampir Bill, denni aktorzy, ich akcent i beznadziejne teksty. Eh dla mnie totalne dno.


agr1, ten True Blood jest wysoko oceniany, zresztą był on nominowany do Złotego Globu w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny" (gdzie przeciwnikami były tak uznane marki jak House i Dexter) a główna aktorka zdobyła Złotego Globa jako "Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym". Zresztą ogólnie to zdobył już kilka nagród i do kilku więcej był nominowany, więc wśród nowych seriali wysoko jest ceniony.

Jednak rozumiem, że nie każdemy się podoba bo jest poprostu "nietypowy" smile
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [19] - 13/03/2009 07:49

Originally Posted By: Coronach
To ja Ci mogę od razu polecić Life i the Mentalist
Life leci drugi sezon (gorszy od 1) ale i tak trzyma poziom. Jak to z serialami niektóre odcinki beznadziejne, czasem trafi się perełka.
I jeden i drugi seriale "policyjne" czyli zbrodnia, rozwiażanie i dość nietuzinkowe postacie głównych bohaterów. W Life policjant, buddysta, po kilkuletniej odsiadce (niezasłużonej); w the Mentalist, były oszust, hipnotyzer i generalnie znawca ludzkiej psychiki jako doradca ichniego CBŚ wink

Oglądam obydwa na bieżąco i zapewniają dobrą rozrywkę. A niektóre teksty (zwłaszcza Charlie Crews w Life) potrafią rozbawić na cały dzień.

Namówiłeś mnie do Mentalisty i jestem rozczarowany tongue po 11 odcinkach stwierdzam: Columbo dla ubogich tongue ze stylizacją na kryminalne zagadki wszystkich miast USA. wnerwiają mnie filmy, gdzie nie ma grama kurzu, a rozbebeszony trup jest czystszy ode mnie po kąpieli smile ale oglądać będę dalej laugh
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [19] - 13/03/2009 08:18

Mnie bardziej do gustu przypadł Life, ale The Mentalist też oglądam (skoro już zacząłem laugh ).

Nie są to może seriale powalające, ale na pewno trzymają poziom. W obu mamy wyrazistych głównych bohaterów, o czym wspomniał już Coronach, tajemniczy wątek główny i sporą dawkę humoru smile

Na zabicie czasu jak znalazł.
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [19] - 13/03/2009 17:14

Originally Posted By: Szewa
Mnie bardziej do gustu przypadł Life, ale The Mentalist też oglądam (skoro już zacząłem laugh ).

Nie są to może seriale powalające, ale na pewno trzymają poziom. W obu mamy wyrazistych głównych bohaterów, o czym wspomniał już Coronach, tajemniczy wątek główny i sporą dawkę humoru smile

Na zabicie czasu jak znalazł.


To jeszcze zobacz Lie to me - nowosc jak narazie 6 odcinkow.
Ciekawy serial. Polecam.
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [19] - 13/03/2009 23:00

Originally Posted By: Llama
Originally Posted By: Coronach
To ja Ci mogę od razu polecić Life i the Mentalist
Life leci drugi sezon (gorszy od 1) ale i tak trzyma poziom. Jak to z serialami niektóre odcinki beznadziejne, czasem trafi się perełka.
I jeden i drugi seriale "policyjne" czyli zbrodnia, rozwiażanie i dość nietuzinkowe postacie głównych bohaterów. W Life policjant, buddysta, po kilkuletniej odsiadce (niezasłużonej); w the Mentalist, były oszust, hipnotyzer i generalnie znawca ludzkiej psychiki jako doradca ichniego CBŚ wink

Oglądam obydwa na bieżąco i zapewniają dobrą rozrywkę. A niektóre teksty (zwłaszcza Charlie Crews w Life) potrafią rozbawić na cały dzień.

Namówiłeś mnie do Mentalisty i jestem rozczarowany tongue po 11 odcinkach stwierdzam: Columbo dla ubogich tongue ze stylizacją na kryminalne zagadki wszystkich miast USA. wnerwiają mnie filmy, gdzie nie ma grama kurzu, a rozbebeszony trup jest czystszy ode mnie po kąpieli smile ale oglądać będę dalej laugh


Llama obejrzyj sobie BURN NOTICE, jak jeszcze nie ogladales, polaczenie McGyvera z Druzyna A w wykonaniu bylego szpiega(ktory wyjasnia dosc dobrze wszystko co robi), akcja dzieje sie w Miami, swietne ujecia, nie mozna sie nudzic.

wracjac do opisywanych tu seriali to;
TRUE BLOOD to serial o wampirach, ludziach zamieniajacych sie z psy, panience ktora slyszy mysli innych grin Trzeba po prostu lubic takie seriale, ale trzeba przyznac ze serial ma klimat.

24 juz 7 sezon i to bez watpienia serial nr 1 jesli chodzi o akcje.

Jak ktos lubi brytyjski humor to THE IT CWOWD, niektore odcinki wymiataja.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 14/03/2009 19:20

http://www.filmweb.pl/f108340/Oz,1997

Wie ktos moze skad sciagnac powyzszy serial ? Szukalem na mininovie - ale jest strasznie malo seedów i się potwornie wlecze.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 14/03/2009 19:21

Originally Posted By: kadus
http://www.filmweb.pl/f108340/Oz,1997

Wie ktos moze skad sciagnac powyzszy serial ? Szukalem na mininovie - ale jest strasznie malo seedów i się potwornie wlecze.


http://www.filmweb.pl/f108340/Oz,1997
Posted by: Chaoz

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/03/2009 02:10

na torrentbytes jest 6 serii łącznie jakieś 36GB wink
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/03/2009 03:07

@Experto, obczaję temat, oby było warto wink

@Misza_SB...pod wpływem Twej oceny wziąłem się za Damages...i powiem szczerze, że 1 sezon mnie zmęczył. W sumie zgadzam się z Twoimi argumentami przemawiającymi za, ALE... za dużo dłużyzn, brak identyfikacji z bohaterami i tak naprawdę... było mi wszystko jedno o co tam chodzi, serial w ogóle mnie nie porwał, ciągłe stawianie widza w szachu nie wyszło temu serialowi na dobre, bo to było po prostu męczące i irytujące(ale irytacja nie wynika z faktu 'chcę wiedzieć, co będzie dalej'). To ostatnio modne w amerykańskich produkcjach ---> otwarcie 5 furtek na ewentualny ciąg dalszy i wielkie zdziwko, że wybrali bramkę nr 3 wink ). Niewątpliwie ciekawa produkcja, jednak 9,5 i ideał kina...
SHIELD 10/10
DAMAGES 7/10

pzdr wink
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/03/2009 03:32

A, podzielam zdanie co do seriali z tematyką medyczną, im dalej tym gorzej:
pierwsze 3 sezony Chirurgów, Chorych doktorów, House'a bardzo dobre, jeśli nie świetne (Kelso z początku był po prostu genialny), ale im dalej w las tym gorzej i z ocen 9/10 robi się 4/10 (żeby przysypiać na takich serialach?).

Co do House'a, uwielbiam trójkącik szefowa-onkolog-house...ale cała reszta szczerze słaba. Najbardziej irytującą akcją są ich licytacje i 'burze mózgów'. Otóż gdyby był serial o bukmacherce a dialogi wyglądały tak:
A: Mecz Polska - Anglia w nogę, kto wygra?
B: Myślę, że Polska, mają mocnego napastnika Christiano Ronaldo.
A: Ale Ronaldo nie ma polskiego paszportu, gra dla Portugalii
C: Racja, tu zdecyduje wysoka temperatura, w grudniu w Polsce jest 30 stopni, Anglicy wysiądą kondycyjnie.
A: Ale Polska, leży w Europie środkowo-wschodniej, w grudniu tam jest -5 stopni.
B: Słusznie, dlatego zadecyduje smarowanie nart. Polacy mają lepsze smary.
A: Ale oni grają w butach, a nie w nartach.
House: Idioci, wygra Polska, Gienek puścił Asiana -0,5 na Polskę w bf za 400k dolców.

to byście powiedzieli, ale z nas robią debili.... wink pzdr
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/03/2009 03:38

Dzisiaj o 20:15 na TVP1 Gladiator. Jeśli komuś nie przeszkadza lektor, który zagłuszy wszystko co w tym filmie najlepsze (oprócz Joaquina Phoenixa) to można obejrzeć. Przynajmniej bez reklam.

Zaś o 22:30 na Polsacie Podziemny Krąg. Jeśli komuś nie przeszkadza, że film będzie puszczany w przerwach między reklamami to również można obejrzeć.

smile
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/03/2009 03:50

Dzisiaj TV Polonia Sanatorium pod klepsydrą godz. 21.00
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/03/2009 07:01

W sieci pojawił się zwiastun miniserialu "The Pacific" - owocu kolaboracji Toma Hanksa i Stevena Spielberga.

Fabuła telewizyjnej produkcji koncentruje się na losach trzech amerykańskich żołnierzy walczących przeciwko Japończykom podczas II wojny światowej. Serial powstaje w oparciu o wspomnienia Eugene Sledge'a, jednego z bohaterów serialu.

Projekt, wyprodukowany przez Hanksa i Spielberga oraz podzielony na 10 części, wyemituje stacja HBO. "The Pacific" zawita na małe ekrany pod koniec 2009 roku lub na początku przyszłego.

W rolach głównych wystąpili James Badge Dale, Joe Mazzello i John Basilone.

Zwiastun: http://fdb.pl/film/115861-the-pacific/zwiastuny


--

Kompania Braci to jeden z najlepszych (mini) seriali jakie kiedykolwiek powstały. Jeśli nie najlepszy.
Teraz Spielberg z Hanksem kontynuują temat. Ja już się nie mogę doczekać smile
Posted by: th0mas

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/03/2009 10:27

No to ja też w takim razie. Bo Kompania Braci to jest ten/ten grin

Czekamy, czekamy smile
Posted by: Misza_SB

Re: Film, TV, seriale [19] - 15/03/2009 19:39

Originally Posted By: Llama


@Misza_SB...pod wpływem Twej oceny wziąłem się za Damages...i powiem szczerze, że 1 sezon mnie zmęczył. W sumie zgadzam się z Twoimi argumentami przemawiającymi za, ALE... za dużo dłużyzn, brak identyfikacji z bohaterami i tak naprawdę... było mi wszystko jedno o co tam chodzi, serial w ogóle mnie nie porwał, ciągłe stawianie widza w szachu nie wyszło temu serialowi na dobre, bo to było po prostu męczące i irytujące(ale irytacja nie wynika z faktu 'chcę wiedzieć, co będzie dalej'). To ostatnio modne w amerykańskich produkcjach ---> otwarcie 5 furtek na ewentualny ciąg dalszy i wielkie zdziwko, że wybrali bramkę nr 3 wink ). Niewątpliwie ciekawa produkcja, jednak 9,5 i ideał kina...

pzdr wink


Co człowiek to inne spojrzenie, ale to dobrze, przynajmniej twórcy muszą się trochę wysilić. Szczerze mówiąc to podziwiam Ciebie, że dałeś radę obejrzeć tę pierwszą serię tak szybko... ja nie byłem w stanie i to nie dlatego, ze jest serial jakoś wybitnie inteligentny dla nie wiadomo jakich filozofów czy innych myślicieli ale jak dla mnie bardzo ciężki i mimo iż lubię ciężkie fabuły to jednak musiałem robić sobie przerwy.

Mnie zachwyciła w Damages poza wymienionymi wcześniej jeszcze jedna rzecz: spójność fabuły. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważne w sytuacjach stopniowego obniżania wymagań i naciągania scenariusza we współczesnej kinematografii: (patrz choćby Prison Break (sic!), ostatnie dwie serie Dr House'a i żonglerka scenografią (jakiś kompletny debilizm) itd.). Damages zaś dostarcza inteligentnej rozrywki, nie oszukujmy się niezbyt skomplikowanej i nawet w pewnej mierze przewidywalnej (to wszystko już przecież było - trudno wymyślić coś zupełnie nowego) ale jednak dopracowanej pod względem fabuły, gry aktorskiej itd.

Owe otwarcie furtek - to prawda, biznes jest biznesem. Nie wiem czy kolejna seria Damages utrzyma swój poziom - pewnie nie ale mi wystarczy seria 1 by wiedzieć jak należy kręcić filmy. Ale jak podkreślam: są gusta, guściki i bezguścia. Dla jednych to jest takie dla innych jest czym innym.

Pozdrawiam
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [19] - 16/03/2009 04:10

Dokładnie, poszło trochę na przewijaniu, bo nie dało się zdzierżyć niektórych dłużyzn.
Posted by: antyfutbol

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/03/2009 03:07

http://www.filmweb.pl/f104079/Czerwona+ober%C5%BCa,1951

Potrzebuje ten film. Ktos moze dac namiary na niego ?
Posted by: antyfutbol

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/03/2009 03:07

Originally Posted By: michael89
http://www.filmweb.pl/f104079/Czerwona+ober%C5%BCa,1951

Potrzebuje ten film. Ktos moze dac namiary na niego ?
Czerwona oberża
Auberge rouge, L' (AKA Red Inn, The) (1951)
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/03/2009 04:14

Listener, The - Słyszący myśli

Cytat:
"The Listener: Słyszący myśli" to serial opowiadający o młodym ratowniku medycznym, który potrafi czytać w myślach. Bohaterem serialu jest Toby Logan (Craig Olejnik), 25-letni ratownik medyczny, który skrywa sekret – zdolności telepatyczne. Do pewnego momentu Toby ukrywa swe umiejętności, ośmielając się badać je tylko pod kierunkiem swego zaufanego mentora, doktora Raya Mercera (Colm Feore). Stara się przy tym pomagać ludziom w potrzebie, dążąc jednocześnie do poznania prawdy o własnej przeszłości. Jego życie zawodowe jest uporządkowane, ale sprawy osobiste nie wyglądają najlepiej. Jednak dzięki pomocy zdecydowanej, ale wrażliwej detektyw Charlie Marks (Lisa Marcos) oraz swojej byłej dziewczyny, lekarki pogotowia Olivii Fawcett (Mylene Dinh), Toby zaczyna zdawać sobie sprawę, jak może wykorzystać swój dar, by pomagać innym.


pytanko mam czy ktoś oglądał już to i jak wrażenia ?
Posted by: raiders_

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/03/2009 04:31

Panowie poszukuje filmu SLAP SHOT i SLAP SHOT 3 w wersji PL
może ktos dać napiary ?

Slap Shot był kiedyś puszczany w TVP1 w rgoli głuwnej P.Newman.

Będę wdzieczny za namiary
Posted by: Logan

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/03/2009 17:39

Originally Posted By: - c1amak -
WATCHMEN / Strażnicy

Stronka filmu na Filmwebie

Stronka filmu na IMDB


Opisy - Watchmen Strażnicy - z filmwebu:
"Akcja "Watchmen Strażnicy" rozgrywa się w latach 80 na Ziemi. Superbohaterowie uznani są powszechnie za banitów i nie mają żadnych praw. Jedynie niewielka ich grupa cały czas pracuje na rzecz ludzkości, ale pod ścisłą kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych. W 1985 r. w tajemniczych okolicznościach ginie Komediant, jeden z członków grupy superbohaterów, która została rozwiązana w roku 1977. Sprawę próbuje rozwiązać Rorschach, dawny kompan, który jest przekonany, że śmierć Komedianta nie była przypadkowa. Jego podejrzenia potwierdzają się. Wkrótce kolejni superbohaterowie stają się celami zamachów. Fabuła "Strażników" dzieje się na różnych płaszczyznach. Główny wątek opowiada o wydarzeniach z roku 1985, ale akcja cofa się do roku 1977 i do lat wcześniejszych, opowiadając historię alternatywnego świata i jego superbohaterów."

Byłem w Kinoplexie wczoraj na tym filmie i jestem zachwycony! Wg mnie kompletne 10/10 jeżeli chodzi o filmy o superbohaterach. Jest interesująca fabuła, piękne efekty, głębsze przesłanie, SUPER MUZYKA (świetnie wkomponowana w całość) i.... AKTORZY, którzy wg bardzo dobrze zostali wybrani do poszczególnych ról (Rorschach is the BEST). Nie czytałem komiksu więc nie wypowiadam się na temat: czy ekranizacja się udała czy nie. POPROSTU SUPER FILM!

Film ma 163 minuty! - co nie oznacza, że jest nudny! Ale ostrzegam, że to film nie dla dzieci!!! Rząd przed nami siedziały dzieciaki z podstawówki (chyba) i... no cóż, albo ziewały albo odwracały głowy podczas "masakrycznych" scen (scena z tasakiem w ręku Rorschach). Nie rozumiem jak to się stało, że sprzedano im bilety na taki film.

POLECAM wszystkim fanom komiksów i sci-fi a przede wszystkim ludziom, którym podobało się SIN CITY lub 300 !!!



Ten film jest jak sam Rorschach - bezkompromisowy, albo go pokochasz albo znienawidzisz. Dla mnie jest to arcydzieło oddajace w pelni ducha wielokrotnie nagradzanego komiksu. Swietna gra aktorska, zwlaszcza Komedianta i malego wrednego skurczybyka smile Rorschacha, niesamowita sciezka dzwiekowa oraz przedstawiona brudna skorumpowana Ameryka na skraju wojny nuklearnej z ZSRR to dla mnie atuty tego filmu. Ten film jest tak inny od standardowych ekranizacji komiksow o superherosach, ze naprawde trzeba go obejzec. Chocby po to by wyrobic sobie zdanie o nim. Ale ostrzegam film nie jest latwy w odbiorze, jest dlugi, ba niektorzy mowia nawet ze nudny i niewiadomo o co w nim chodzi. Jednak naprawde warto pojsc na Straznikow do kina.

Tekst Rorschacha w wieznieniu "nie rozumiecie, to nie ja jestem zamkniety z wami, tylko wy ze mna" i to co potem sie dzieje jest boskie... grin
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/03/2009 20:09

podzielam świetną opinie o Strażnikach - REWELACJA,

i film absolutnie nie jest nudny, pomimo tego, że jest naprawdę dlugi, ja nie spojrzalem ani razu na zegarek...

muzyka - świetna, w sumie nie ma co wymieniać, polecam po prostu iść do kina...

A Rorschach wymiata...
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [19] - 17/03/2009 20:10

i dodam jeszcze, że komiksu nigdy w zyciu nie czytałem, ba nawet nie miałem pojęcia, ze takowa seria istnieje... nie przeszkadzało mi to zupelnie w ogladnaiu...
Posted by: Misza_SB

Re: Film, TV, seriale [19] - 22/03/2009 02:36

PASSCHENDAELE

Historia rodem z Kanady, której tłem jest jedna z najbardziej krwawych i jednocześnie najgłupszych bitew I Wojny Światowej. Fabuła banalnie prosta: żołnierz po przejściach wraca na front by opiekować się młodym żółtodziobem, w grę wchodzi oczywiście miłość i poświęcenie przeplatane z głupotą, naiwnością oraz lekkomyślnością.

Umówmy się: nie jest to kino bardzo porywające, zrealizowane z rozmachem godnym hoolywoodzkich produkcji, ale bardziej porządne rzemiosło, w którym nie ma podwójnego czy trzeciego dna, zagadki zmuszającej widza do wytężonego myślenia, momenty trącajace kiepskim romansidłem. A jednak...

Jest w tym filmie coś urzekającego, aspekt refleksyjny - prawda że oklepany jednakże zawsze aktualny. No i tych kilka jakże wymownych, wzruszających, symbolicznych scen...

Ocena: Nie dla wszystkich. Coś z pogranicza kina amerykańskiego i francuskiego. Bez fajerwerków. Warto obejrzeć.

7/10
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 22/03/2009 05:48





Cienka czerwona linia

Występują: Sean Penn, Adrien Brody, Nick Nolte, George Clooney, James Caveziel, Woody Harrelson, John Cushack, John Travolta...

... byłby też Mickey Rourke, gdyby scen z jego udziałem nie wycięto.

Polsat , 22:30
Posted by: mazik

Re: Film, TV, seriale [19] - 22/03/2009 06:34

Wiesz może Bzyku dlaczego wycięto sceny z Rourkem?
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [19] - 22/03/2009 07:56

Wycięto sceny nie tylko z nim. Film trwa 6h więc większość musieli wyciąć.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 22/03/2009 08:43

Dokładnie. Po prostu grał jakąś mniejszą rolę i w procesie montażu wszystkie sceny z nim przepadły.
Posted by: Fab

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/03/2009 03:47

Poniedziałek 22:10 TVP1
Imię Róży piwo
Nawet, nawet, ale książka nie do przebicia smile
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/03/2009 06:19

Owszem, książka lepsza jak w 99% przypadków. Dlatego, że całej tej otoczki filozoficznej związanej z księgami i łaciną nie dało się za bardzo oddać w filmie. Ale trzeba przyznać, że to bardzo udana ekranizacja.
Posted by: zalayeta

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/03/2009 06:53

Originally Posted By: kadus
http://www.filmweb.pl/f108340/Oz,1997

Wie ktos moze skad sciagnac powyzszy serial ? Szukalem na mininovie - ale jest strasznie malo seedów i się potwornie wlecze.


http://torrenty.org/torrent/211398 obecnie zgrywam ten serial i musze przyznac ze tranfery ok
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/03/2009 15:31

O , dzieki bardzo, martwi mnie fakt, ze napisy sa tylko do niecalych 2 serii frown
Posted by: bitnap

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/03/2009 22:19

potrzebuje pomocy

na tvnie lecial niedawno(pare dni temu - pn., wt.?) wieczorem film o grupie ludzi, ktora wyplynela sobie jachtem na szeroka wode i mniej wiecej fabula krecila sie wokol tego, ze wszyscy z niego wyskoczyli i nikt nie mogl wrocic na poklad

jakis tytul?
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/03/2009 22:26

Ocean Strachu 2? smile
Posted by: bitnap

Re: Film, TV, seriale [19] - 23/03/2009 22:39

powiem tak, jak bedziesz mistrzuniu w Lublinie, masz u mnie duza piane smile

bingo, dzieki piwo
Posted by: Adammm

Re: Film, TV, seriale [19] - 25/03/2009 05:52

jest juz 4 sezon dextera? a jak nie to kiedy wychodzi?
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [19] - 25/03/2009 05:57

wychodzi dopiero we wrzesniu blush
Posted by: wojkrk

Re: Film, TV, seriale [19] - 25/03/2009 06:11

how_i_met_your_mother
niezly serial, mozna sie posmiac szczegolnie z Barneya