dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl

Posted by: kardynal20

dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 18:35

Potrzebuje w ramach podziękowania zakupić prezent w tym stylu do takiej kwoty, adresatem jest małżeństwo po 30

ogólnie mam na myśli wino a szczerze mówiąc nie znam się najlepiej na tym alkoholu a i dobra wódka wchodzi w grę

prosiłbym o jakieś porady i ew. gdzie mogę zakupić i ew. screen butelki

liczę że niektórzy na pewno mieli z takimi rzeczami do czynienia i podsuną jakąś myśl


prosiłbym nie wpisywać żadnych pomysłów w stylu leśny dzban smile albo wino marki wino za 5zl smile
Posted by: [T]-error

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 18:42

Calvados - francuzka wódka z jabłek, cena ok 75-90zł

Posted by: Coronach

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 18:47

Świetna rzecz na prezent, koszt około 70-80 PLNów, wino ryżowe, wygląda bardzo efektownie, ja osobiście nie przepadam, ale każdy z ciekawością na pewno spróbuje "słynnego" sake

Posted by: Coronach

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 18:50

Albo to, jeden z moich ulubionych alkoholi, w Polsce praktycznie nieznany, likier na bazie whiskey, miodu i ziół. Pyszna rzecz. Koszt około 90PLNów

Posted by: Coronach

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 18:52

I żebyś miał z czego wybierać, najlepszy likier na świecie, trochę droższy - 140 PLNów, ale wart swojej ceny. Likier na bazie koniaku i gorzkich pomarańczy. Rewelacayjny do drinków, ale czysty też jest świetny.



I wystarczy wink
Posted by: polskignom

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 18:53

Eiswein to swietna opcja na prezent dla pary...

Tylko, ze najtanszy, jaki mi sie udalo znalezc...

http://www.wina.pl/Eiswein_Gruner_Veltliner_Schloss_Gobelsburg,produkt,130.html

Co nie zmienia faktu, ze to rewelacyjny trunek smile
Posted by: kardynal20

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 18:53

spoko to wyglada tongue
ale dorzuccie jeszcze informacje gdzie to znalezliscie w Polsce tongue
Posted by: Coronach

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 18:58

http://www.sklep-ballantines.pl/sklep/index.php
Posted by: Bebok

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 19:00

razy 6 = 100zł
poprostu idealnie smile
Posted by: Bezdomny

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 19:08



Najlepsze co może być dla małżeństwa cool
cena sklepowa: 101.90 zł
cena internet: 91.71 zł rabat: 10%
Posted by: Szewa

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 19:16



Likier śmietankowo - kawowy, zmieszany z irlandzką whisky.

Na prezent dla małżeństwa jak znalazł smile

Cena: około 80 PLN.

Można dostać w każdym sklepie spod szyldu "Alkohole Świata", a myślę, że w innych sklepach także.
Posted by: Sturmwind

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 19:37

Originally Posted By: Szewa


Likier śmietankowo - kawowy, zmieszany z irlandzką whisky.

Na prezent dla małżeństwa jak znalazł smile

Cena: około 80 PLN.

Można dostać w każdym sklepie spod szyldu "Alkohole Świata", a myślę, że w innych sklepach także.


to jest zajebiste - nawet mi, a nie lubie zadnych slodkich wynalazkow to smakowalo smile
Posted by: lupus

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 21:15



Z tego co pamietam oni nie wysylaja osobom fizycznym.
Kupic moze ktos kto ma firme smile
Przelew musi byc z konta firmowego, oni wystawiaja fakturke.

Sklepy maja w Warszawie, wiec jak masz kogos znajomego to niech Ci kupi i podesle kurierem smile
Zanim ja zalozylem firme wlasna, tak wlasnie zrobilem smile
Pomogla mi jedna osoba z forum smile
Posted by: Mitul

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 21:21

Originally Posted By: Sturmwind
Originally Posted By: Szewa


Likier śmietankowo - kawowy, zmieszany z irlandzką whisky.

Na prezent dla małżeństwa jak znalazł smile

Cena: około 80 PLN.

Można dostać w każdym sklepie spod szyldu "Alkohole Świata", a myślę, że w innych sklepach także.


to jest zajebiste - nawet mi, a nie lubie zadnych slodkich wynalazkow to smakowalo smile


tylko ciężko się tym najebać smile a nawet jak komuś się uda to wspołczucie na drugi dzień...

ale domyslam się, ze idea prezenty jest inna niż "najebka" więc pomysl jak najbardziej ok smile
Posted by: rafal08

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 06/04/2009 21:24

Na prezent pierwsza klasa w MAKRO ostatnio była promocja i cos kolo 63-67 kosztował
Posted by: Wahi

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 07/04/2009 07:56




zarabisty likier gruszkowy. Butelka swieci na zielono jak sie ja podniesie i odwroci. Rewelacyjne na prezent. W USA kosztowalo ok 30$.

Nie mam pojecia za ile moze byc w Polsce laugh
Posted by: Goget

Wklej se flaszke [1] - 07/04/2009 08:57



Klasyk wink
Posted by: Bezdomny

Re: Wklej se flaszke [1] - 07/04/2009 17:11

Cosik tańszego.Cena okolo 70 złotych.
Według mnie Johnny Walker się przy tym kryje.








The Family Reserve Finest Scotch Whisky. Od 1899 roku jest produkowana według niezmiennej receptury. Jest typową blended whisky (tzw. mieszaną) skomponowaną z najlepszych malt whisky: m.in. z Glenfiddich - numer 1 na świecie; Balvenie. Przez okres minimum 3 lat leżakuje w dębowych beczkach po sherry lub bourbonie. Swój wspaniały łagodny smak i aromat zawdzięcza starannie dobranym proporcjom malt i whisky zbożowych
Posted by: Nirtz

Re: Wklej se flaszke [1] - 07/04/2009 17:22

tego ostatniego (Grant's) nie polecam

za to Sheridan to jeden z najlepszych alkoholi jakie w życiu piłem hura

a może tak coś nie może nieorginalnego ale sprawdzonego i rewelacyjnego? grin
Posted by: Koski

Re: Wklej se flaszke [1] - 07/04/2009 23:14

Nie ma nic lepszego od:

a z tych droższych polecam: Chivas Regal 0,5 l kosztuje ok 100 zł

Posted by: Maldini$$

Re: Wklej se flaszke [1] - 08/04/2009 04:45

A tak przy okazji, znacie szampana najwyższej klasy z najwyższej półki - dostępnego w Polsce?

Albo jakiego polecacie, tak ogólnie?
Posted by: Platini

Re: Wklej se flaszke [1] - 08/04/2009 04:58

Sheridan`s, klasyk Gogeta, Ballantines czy Amaretto jak najbardziej mogę polecić wink
Dobre alko. Chivas tez jak najbardziej.

Masz w czym wybierać grin

Za to Grant`s jak dla mnie niedobry.
Posted by: Adammm

Re: Wklej se flaszke [1] - 08/04/2009 06:11

ja bym kupil wyborowa grin
Posted by: lupus

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/04/2009 03:57

Ja ojcu kupilem Chivasa zapakowany w pudelko razem z dwoma szklaneczkami.
Cena w Makro 99.99 zł, wiec idealnie mozna sie zmiescic w 100 zł wink
Posted by: lupus

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/04/2009 05:16

Zdjecia do postu powyzej:

Z zewnatrz

wewnatrz
Posted by: wafe(L)nica

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/04/2009 05:33

Oj Chivas świetny trunek,lepszego Whisky nie piłem smile
Posted by: Pierniczek

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/04/2009 07:03

Chivas jest lepszy niż Johnnie Walker Black? Bo piję Walkera i mi smakuje, a tu dużo osób poleca Chivasa...
Posted by: Llama

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/04/2009 07:25

http://gierzak.wrzuta.pl/audio/5pjtx52wZIO/kazik_-_wewnetrzne_sprawy

aż mi się przypomniało wink
...Widziałeś to w swym domu, pijąc Chivas Regal...
Posted by: Sergiusz

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/04/2009 11:45

Originally Posted By: Bankier$
A tak przy okazji, znacie szampana najwyższej klasy z najwyższej półki - dostępnego w Polsce?

Albo jakiego polecacie, tak ogólnie?




Dom Perignon firmy Moet et Chandon.. 6 stowek, Ciebie jeszcze byłoby stac wink

U mnie w lodówce chłodzi sie Cristal Cava
Posted by: Ezquerro

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/04/2009 16:51

Originally Posted By: Bezdomny
Cosik tańszego.Cena okolo 70 złotych.
Według mnie Johnny Walker się przy tym kryje.








The Family Reserve Finest Scotch Whisky. Od 1899 roku jest produkowana według niezmiennej receptury. Jest typową blended whisky (tzw. mieszaną) skomponowaną z najlepszych malt whisky: m.in. z Glenfiddich - numer 1 na świecie; Balvenie. Przez okres minimum 3 lat leżakuje w dębowych beczkach po sherry lub bourbonie. Swój wspaniały łagodny smak i aromat zawdzięcza starannie dobranym proporcjom malt i whisky zbożowych



nie polecam, to tak jakby wybierac wino na prezent z tych z pod lady,
Grant,bels,mckay,famous G. to whisky robione z kilku rodzaju malt, takie mieszadło i nadaje sie do robienia z nich szybkich drinków z pepsi itp. a nie do picia, choć przyznam że w opakowaniu nieźle się prezentuje jak na prezent, ale jeżeli chcesz coś wypic to polecam (szukaj na etykiecie SINGLE MALT)każdy szkot Ci to powie ;), może być np. Chivas R.

a co do likierów, sheridan jest spoko ale mi bardziej podchodzi Baileys = polecam na wieczór zrobienie sobie kawy z mlekiem i dodanie troszke tego trunku, miód w gębie tongue
Posted by: royalflush

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/04/2009 17:20

Posted by: bloodseeker

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/12/2011 16:10

Orzechówka Soplicy. Całkiem przyzwoity trunek. Nigdy nie piłem wódki, bo mi niegdy mi nie smakowała, ale ta wódka to coś zupełnie innego.
Posted by: kazow

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/12/2011 17:00

Originally Posted By: Ezquerro
Originally Posted By: Bezdomny
Cosik tańszego.Cena okolo 70 złotych.
Według mnie Johnny Walker się przy tym kryje.








The Family Reserve Finest Scotch Whisky. Od 1899 roku jest produkowana według niezmiennej receptury. Jest typową blended whisky (tzw. mieszaną) skomponowaną z najlepszych malt whisky: m.in. z Glenfiddich - numer 1 na świecie; Balvenie. Przez okres minimum 3 lat leżakuje w dębowych beczkach po sherry lub bourbonie. Swój wspaniały łagodny smak i aromat zawdzięcza starannie dobranym proporcjom malt i whisky zbożowych



nie polecam, to tak jakby wybierac wino na prezent z tych z pod lady,
Grant,bels,mckay,famous G. to whisky robione z kilku rodzaju malt, takie mieszadło i nadaje sie do robienia z nich szybkich drinków z pepsi itp. a nie do picia, choć przyznam że w opakowaniu nieźle się prezentuje jak na prezent, ale jeżeli chcesz coś wypic to polecam (szukaj na etykiecie SINGLE MALT)każdy szkot Ci to powie ;), może być np. Chivas R.

a co do likierów, sheridan jest spoko ale mi bardziej podchodzi Baileys = polecam na wieczór zrobienie sobie kawy z mlekiem i dodanie troszke tego trunku, miód w gębie tongue



nie wiem czy kolega sie orientuje, ale malt to calkiem normalna sprawa, kazda marka whisky ma taki trunek i zazwyczaj jest najpopularniejszy w portfolio, wiec np red label tez jest malted i nikomu to nie przeszkadza. robi sie to po to zeby uzyskac ciekawszy smak, no a czasem ze wzgledow ekonomicznych.
i nie nadaja sie tylko do drinow

ale jak ktos chce rzeczywiscie kupic z wyzszej polki to wtedy szukac whisky single malt (z jednego rodzaju), a juz najlepiej single barrel (z jednej beczki),

do tego dochodzi jeszcze wiek alkoholu, ale oznacza sie to tylko dla szkockiej whisky. dla amerykanskiej whiskey (Daniels) i burbona nie oznacza sie wieku alko. Tam tylko rozroznia sie malted i single barrel
Posted by: Conrad

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/12/2011 17:03

Originally Posted By: Maldini$$
A tak przy okazji, znacie szampana najwyższej klasy z najwyższej półki - dostępnego w Polsce?

Albo jakiego polecacie, tak ogólnie?


Ja bym unikał tych przereklamowanych "szampanów".

Szczerze najbardziej lubię Codorniu (są różne dostępne, najlepiej wypróbować i na przyszłość mieć swój ulubiony) bo jest świetny jeśli chodzi o jakość a cena nie jest wyśrubowana przez wydatki marketingowe.
Posted by: Qlimax

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/12/2011 23:17

szampan to chyba don perinio czy jak sie to tam pisze cena w hotelach okolo 1400zł za butelke

a co do prezentu ja mysle ze chivas regal był by tu najlepszym rozwiązaniem śwetna whisky
Posted by: Llama

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/12/2011 23:22

Originally Posted By: kazow


nie wiem czy kolega sie orientuje, ale malt to calkiem normalna sprawa, kazda marka whisky ma taki trunek i zazwyczaj jest najpopularniejszy w portfolio, wiec np red label tez jest malted i nikomu to nie przeszkadza. robi sie to po to zeby uzyskac ciekawszy smak, no a czasem ze wzgledow ekonomicznych.
i nie nadaja sie tylko do drinow

ale jak ktos chce rzeczywiscie kupic z wyzszej polki to wtedy szukac whisky single malt (z jednego rodzaju), a juz najlepiej single barrel (z jednej beczki),


to dałeś czadu grin

---
btw. raz sobie sprawiłem 18letniego Chivasa... puke frown
Grantsy tańsze i dla mnie, tak samo ujowe ;/
Posted by: czuczu1910

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/12/2011 23:45

Originally Posted By: bloodseeker
Orzechówka Soplicy. Całkiem przyzwoity trunek. Nigdy nie piłem wódki, bo mi niegdy mi nie smakowała, ale ta wódka to coś zupełnie innego.
kumpel w weekend probowal po lyku niestety zwrocil laugh wiec pewnie nie jest to najwyzszych lotow alkohol poza tym smakowe wodki to nie na dluzsza mete
Posted by: [T]-error

Re: Wklej se flaszke [1] - 12/12/2011 23:46

... taki malutki wypijesz, dwa dni nieprzytomny jesteś...

laugh
Posted by: jadanek

Re: Wklej se flaszke [1] - 13/12/2011 00:01

Originally Posted By: bloodseeker
Orzechówka Soplicy. Całkiem przyzwoity trunek. Nigdy nie piłem wódki, bo mi niegdy mi nie smakowała, ale ta wódka to coś zupełnie innego.


Tez slyszalem, ze dobra i planuje w najblizszym czasie sprobowac wink
Posted by: fala

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 00:02

Grands puke

Ballantines puke


Tylko i wyłącznie grin

Posted by: eroll

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 00:09

Może jestem cham i prostak ale mnie te łychy odrzucają, śmierdzi to jak bimber. Żurawinową Finlandię wolę od każdych perfum za każde pieniądze....no taki już polski żołądek. Aczkolwiek podobno do tatara i do łychy trzeba dojrzeć tongue

ps.żeby was ręka Boska broniła sięgać po wódkę barmańską (21% cena koło 10zł) laugh Wczoraj kumpel kupił cytrynową, wchodzić ,wchodzi ale czuć siare i następnego dnia tsunami w głowie.
Posted by: Conrad

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 00:21

Originally Posted By: eroll
Może jestem cham i prostak ale mnie te łychy odrzucają, śmierdzi to jak bimber. Żurawinową Finlandię wolę od każdych perfum za każde pieniądze...


Ja też nie przepadam za łychą, szczególnie tymi robionymi w USA.

Za wódką też nie przepadam, ale jeśli już to tylko Żubrówka lub właśnie Finlandia żurawinowa.

Generalnie zaś to wino króluje, a u nas praktycznie w 99% przypadkach kupuję Jacob's Creek za jakieś 23-24zł. smile W szczególności polecam ich Shiraz-Cabernet.
Posted by: mez

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 00:29

Originally Posted By: eroll
Może jestem cham i prostak ale mnie te łychy odrzucają, śmierdzi to jak bimber. Żurawinową Finlandię wolę od każdych perfum za każde pieniądze....no taki już polski żołądek. Aczkolwiek podobno do tatara i do łychy trzeba dojrzeć tongue

ps.żeby was ręka Boska broniła sięgać po wódkę barmańską (21% cena koło 10zł) laugh Wczoraj kumpel kupił cytrynową, wchodzić ,wchodzi ale czuć siare i następnego dnia tsunami w głowie.


widzialem to ostatnio na polce w carefurrze , nawet przez mysl mi nie przeszlo aby to kupic mimo ,ze chcialem jakas smakawa wziac

21% wiec musisz wziac 2 x 0,5l abys mial tyle % co zwykla czysta wiec wydasz 20pln a za tyle (moze pare zl wiecej) kupisz normalna wodke wiec po co kombinowac
Posted by: [T]-error

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 01:04

Za 9-10 możesz kupić radziecki spiryt, na jedno wyjdzie laugh

Kurwa co za myślenie, aby się jak najtaniej najebać ,,,
Posted by: eroll

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 01:06

Originally Posted By: mez
21% wiec musisz wziac 2 x 0,5l abys mial tyle % co zwykla czysta wiec wydasz 20pln a za tyle (moze pare zl wiecej) kupisz normalna wodke wiec po co kombinowac


Ja to wiem , i na samą ceną wiedziałem że to jakiś wynalazek ,ale już przywiózł to grzech wyrzucać tongue laugh
Posted by: Terry Butcher

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 01:29

Jesli chodzi o wyroby whiskopodobne w rozsadnych cenach to polecam cos z tego :




Z destylatow winogronowych radze sprobowac Armagnaca (pewnie dostepny w jakis Geantach czy Auchanach) :




Mozna go pic jak koniak, jednak Zabki pija go rowniez w sposob, ktory nazywaja 'le canard' (kaczka). Otoz do filizanki, w ktorej wlasnie skonczyli pic goraca kawe, wlewaja armagnaca, potem namaczaja w nim kostke cukru, ktora nastepnie powoli i dokladnie rozgryzaja popijajac malymi lyczkami armagnaca z filizanki. To polaczenie kawy, cukru i alkoholu daje naprawde niesamowity efekt natychmiastowego przyplywu energii.


Jesli chodzi o polskie alkohole to na pewno szczecinska Starka :




Naprawde swietna - niestety nie wiem czy jeszcze produkowana
Posted by: Napo

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 01:41




Nie za drogie,sa rożne rodzaje w rożnych cenach,na prezent w sam raz smile
Posted by: xqwzts

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 02:12

moze poleci ktos brendy, dobre, w cenie do 300zl..? tongue
Posted by: Llama

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 02:31

Originally Posted By: xqwzts
moze poleci ktos brendy, dobre, w cenie do 300zl..? tongue
http://www.stock-polska.pl/pl/brands/brandy-stock-84
nie wiem po ile, ale polecam.
Posted by: xqwzts

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 03:03

dobre, ale za tanie jak na prezent na moje potrzeby tongue

a taki koniak wie ktos gdzie dostane (koniecznie ze szklankami!)? tutaj brak frown
http://www.alkoholeswiata.com/oferta-on-...szklankami.html
Posted by: rcsade

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 03:07

xqwzts - kup lepiej Chivas ze szklankami, albo coś w tym rodzaju. W każdym bądź razie coś sprawdzonego. Kupisz wynalazek i gorzej będzie jak nie halo ze smakiem czy też jakością.
Posted by: xqwzts

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 03:10

Whisky nie wchodzi w gre wink
Posted by: Terry Butcher

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 03:18

No to moze klasycznie - MARTELL V.S.O.P.

Trudno sobie wyobrazic amatora winiakow, ktory by sie nie ucieszyl z takiego prezentu.
Posted by: rcsade

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 03:32

W takim razie Terry dał jak najbardziej odpowiednią propozycję.
Posted by: xqwzts

Re: dobry alkohol w ramach prezentu do 100zl - 13/12/2011 03:35

dzieki za pomoc piwo

smile
Posted by: bloodseeker

Re: Wklej se flaszke [1] - 14/12/2011 06:50

Originally Posted By: czuczu1910
Originally Posted By: bloodseeker
Orzechówka Soplicy. Całkiem przyzwoity trunek. Nigdy nie piłem wódki, bo mi niegdy mi nie smakowała, ale ta wódka to coś zupełnie innego.
kumpel w weekend probowal po lyku niestety zwrocil laugh wiec pewnie nie jest to najwyzszych lotow alkohol poza tym smakowe wodki to nie na dluzsza mete

Hehe nie wiem jak to można zwrócić... Naprawde nie wiem. Może namieszał??? Wtedy nie problem z powrotem wypitych alkoholi ^^. Generalnie jestem fanem tego specyfiku