Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat

Posted by: Rivaldinho

Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 30/12/2009 08:21

Temat sworzony glownie po to, aby odciazyc quasi.. aby mozna bylo swobodnie o cos zapytac.. wymienic sie pogladami, szybko uzyskac odpowiedz jednoczesnie nie zasmiecajac tematow w tym dziale. Na quasi ginie sporo ciekawych wpisow, znikaja one w gąszczu "go go go" - a szkoda.
Licze ze temat sie sprawdzi, ale to juz zalezy tylko od Was.
Usuwac bedziemy wulgaryzmy, idiotyczne posty ktorych nie brakuje itp. itd.
Co ciekawsze posty beda przeklejane do odpowiedniego tematu poswieconemu danej konkurencji z odpowiednim podpisem oczywiscie kto jest autorem wypowiedzi.

Zapraszam do luznej rozmowy, przemyslec, pytan. Mam nadzieje ze temat sie pozytywnie rozwinie.


Pzdr, Riva santa
Posted by: Giertyszek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 03/01/2010 02:05

To może ja rozpocznę, zastanawiam się nad ilością medali jakie może zdobyć Polska na tych IO. Niektórzy, jak Tomasz Zimoch z Polskiego Radia uważa, że mogą to być nasze najlepsze zimowe igrzyska w historii. W związku z tym moje pytanie - do osób bardziej obytych w temacie - ile szans medalowych ma Justyna Kowalczyk?
Posted by: podstawek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 03/01/2010 02:34

Realne szanse na medal ma w :
biegu na 10km stylem dowolnym
sprincie klasykiem
biegu pościgowym (2x7,5km)
biegu na 30km klasykiem

Myślę, że dwa medale, w tym jeden złoty są jak najbardziej w zasięgu
Posted by: Giertyszek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 03/01/2010 02:55

podstawek,a bieg na 10km stylem klasycznym?
Posted by: podstawek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 03/01/2010 03:03

dowolnym
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:02

***/zimowe/2010/01/03/marek-skowronski-najlepszy-wystep-polaka-od-wielu-lat/

No nie mogę patrzeć na ryja Nurowskiego (trzeba przyznać,ze najlepszą fuchę w polskim sporcie - ubrać olimpijczyków i wysłać...).
Zaczyna się qrwa jak co 4 ( 2 ) lata - pojedzie biedak (tak jak czwórka bobslejowa...) - i powiększy grupę kubertenowców - w Pekinie było ich potworne stado - tutaj mniej...
Ale niesmak pozostaje - po kiego wała wysyłaja ludzi ,którzy będą 2-y,3-ci maksymalnie na 4-ym miejscu od końca???
(Nie dotyczy to Staszulonek,która jak dojedzie w każdym z 4-ech ślizgów bez upadku,to może 10-12-a będzie...
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:18

Originally Posted By: Giertyszek
To może ja rozpocznę, zastanawiam się nad ilością medali jakie może zdobyć Polska na tych IO. Niektórzy, jak Tomasz Zimoch z Polskiego Radia uważa, że mogą to być nasze najlepsze zimowe igrzyska w historii. W związku z tym moje pytanie - do osób bardziej obytych w temacie - ile szans medalowych ma Justyna Kowalczyk?


Najlepsze Igrzyska w historii to musiałyby być 3 medale (w tym jeden złoty,żeby nie masturbować się różnymi interpretacjami).

Kto poza Kowalczyk ?
No ...nerwowo...

W skokach to raczej ...do budki z piwem...
Snowboardy ? Hm...ani chybi sędziowie sp.ierdolą...
Łyżwiarze szybcy? Bez jaj - każde 8-e miejsce - nad wyrost.
Szczelby...no Panie...no nie...
Sikora...20-30 procent szans...ale to i tak optymistycznie...

Zostaje Kowalczyk - i tutaj bym to widział tak...

10 dowolnym - od 3 do...8-ego...
Sprint klasykiem - brązik biorę w ciemno.
Na dochodzenie - sreberko.
30 klasykiem złociutkie.

Czyli mimo wszystko może być ,że Olimpiada najlepsza...
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:19

Originally Posted By: podstawek87
Realne szanse na medal ma w :
biegu na 10km stylem dowolnym
sprincie klasykiem
biegu pościgowym (2x7,5km)
biegu na 30km klasykiem

Myślę, że dwa medale, w tym jeden złoty są jak najbardziej w zasięgu


w sprincie klasykiem ,niekoniecznie
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:26

No i czegos takiego jak bieg poscigowy(2x7.5km) nie ma !!

Jest za to bieg na dochodzenie 2x7.5km
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:29

tak jak rzecze Onda raz złoto ,raz srebro,all co powyzej- "dar niebios"
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:31

Originally Posted By: forty
No i czegos takiego jak bieg poscigowy(2x7.5km) nie ma !!

Jest za to bieg na dochodzenie 2x7.5km


forty...nie czepiaj się człowieka...cała stawka oprócz pierwszej laluchny będzie ścigać i dochodzić ( albo nie...).Fakt,że bieg na dochodzenie się ładniej nazywa... tongue
Nazewnictwo nie ważne...medale qrwa są ważne!
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:38

Swoją drogą to bardzo martwi dyspozycja dwóch laluchn na M. i Sylwi J. z nartkami na nóżkach.
No przekonany jestem,że Józek Ł. by o wiele lepiej córuchnę do tej Olimpiady przygotował. Na razie to masturbują tę słabiutką dyspozycję gdzieś pochowane...
A szkoda, bo Sylwię za dodatkową (i to porządną) dopłatą przekazałbym Wieretelnemu...Pozostałe dwie Józkowi z jakimś doktorkiem od przygotowania fizycznego z AWF z Katowic i może by coś z tego się urodziło...
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:39

absolutnie ,Nikogo się nie czepiam,po tym co dzis ,zobaczyłem(poczytałem) na Qasi- czat,gdzie ludzie grali sprinty myśląc ,że po kwalikikacjach są 4-osobowe finały,ja nikogo się nie czepiam.
Ja nie mogę wyjść z podziwu.
Polecam wszystkim ,Kto nie sledził - dyskusja na qasi-sporty zimowe

Ale,ale,wiem ,że to może co nie co śmieszne,ale druzyny skoczków bym nie przekreslał.Kto wie, komu tam powieje?
Posted by: borek_86

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:40

Witam! Panowie orientujecie sie moze czy jakis buk wystawil juz kursy na zdarzenia typu kto zdobedzie najwiecej medali, h2h - ktore panstwo wiecej medali, ile medali Polska itp? z gory dzieki, pozdrawiam
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:51

Originally Posted By: forty
absolutnie ,Nikogo się nie czepiam,po tym co dzis ,zobaczyłem(poczytałem) na Qasi- czat,gdzie ludzie grali sprinty myśląc ,że po kwalikikacjach są 4-osobowe finały,ja nikogo się nie czepiam.
Ja nie mogę wyjść z podziwu.
Polecam wszystkim ,Kto nie sledził - dyskusja na qasi-sporty zimowe

Ale,ale,wiem ,że to może co nie co śmieszne,ale druzyny skoczków bym nie przekreslał.Kto wie, komu tam powieje?


No nie przekreślałbym na punktowane miejsce,ale medal ???
O Austriakach nie dyskutujmy - 2 nie upadnie...bez jaj.
Norwegowie skwaszą? - raczej krok po kroku idą spokojnie w górę...
Ahoneny...no tutaj trudno sobie wyobrazić,żeby mogli upaść niżej...
Japończyki i Niemce też nie będą się bez powodu przewracać...

Ale przede wszystkim to ja nie widzę 8 skoków bez jednej - dwóch wpadek u naszych...(Mateja nie skacze...ale raczej do Vancouver poleci...a pechowy jest jak sqrwesyn... tongue )
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 03:54

Ja na dzien dzisiejszy-tylko Austriaków widzę.
Reszta tak się kamufluje,że mozna sobie wyobrazić nawet medal.
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 18:06

Co do Kowalczyk, to bierzmy przede wszystkim pod uwagę to, jak trasy będą w Kanadzie. Wiadomo, że Justyna najlepiej czuje się pod górę, a tam niestety tych podbiegów będzie jak na lekarstwo. Co prawda przed sezonem trener Wierietielny mówił, że Justyna będzie przygotowywała się do sezonu właśnie pod względem bardziej płaskich tras. Konkurencja będzie oczywiście wielka.
Steira, Follis, Saarinen, która otwarcie mówi o kilku medalach, poza tym Kuitunen, która na początku sezonu jest w słabszej formie, dalej Longa, powracająca w tym sezonie Smigun (ona może być czarnym koniem igrzysk), Bjoergen, Kalla, Rosjanki
Jeśli chodzi o poszczególne biegi to na tą chwilę i trasy jakie tam będą widziałbym to tak:

sprint klasykiem: Majdic.....dopiero później Saarinen, Kowalczyk, Bjoergen, Prochazkowa, może także Kuitunen

10km dowolnym: Steira, Follis, Saarinen, Kalla, Bjoergen, któraś z Rosjanek, Kowalczyk, Nystad

2x7,5km: Saarinen, Bjoergen, Kowalczyk, Steira, Follis, Smigun

30km klasykiem: Kowalczyk, Saarinen, Kuitunen, Longa, Bjoergen, Steira, Rosjanki, Smigun
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 18:49

No widzę,że pedalski buk wystawił kursy na boby - dwójki i czwórki...masakra qrwa jakaś...Lange @1.6o w dwójkach i @1.65 w czwórkach...no syf...
No po takich kursach to nie ma mowy...Lueders jest w dwójkach po@12,zobaczymy po ile go wycenią na podium (w czwórkach go na pudle nie widzę...).
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 19:18

Onda,ale spójrz na to inaczej,dzieki temu kursy na innych są dużo wyzsze.

Szczerze mówiąc też się dziwię ,dlaczego to Lange jest takim top-faworytem.
ale niech im będzie,ja zainwestuje w Łotysza i Amerykanca
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 19:33

forty - w dwójkach czy czwórkach?
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/01/2010 19:47

o 2-ach mówię
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 00:34

gdyby ktoś ,spostrzegł mozliwość połączenie w aku,zakładów typu -"zdobędzie medal"prosze o info w tym temacie
Posted by: - c1amak -

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 01:03

odnośnie 'zdobędzie medal' to gdzie macie jakieś kursy na to? na razie tylko w Profie widziałem to:



a netowe gdzieś mają już kursy?
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 01:05

unibet ma na niektóre,ale tylko single
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 01:08

opcja +-3.5 medali dla Polski,ciekawa,gdyby nie podatek (fortuna)
Posted by: twarog2006

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 01:21

Originally Posted By: forty
opcja +-3.5 medali dla Polski,ciekawa,gdyby nie podatek (fortuna)

a co ty taki optymista? dla mnie underek jak znalazł oprócz Kowalczyk pewnie nikt nie zdobędzie
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 01:24

a,gdzie ty znalazłes ,że ja gram over?
Posted by: - c1amak -

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 01:25

no ja się zastanawiam nad Polska -3,5 grubiej i do tego na zwrot kosztów dołożyć Sikorę że zdobędzie bo wg mnie Kowalczyk może wycisnąć max 3 medale i jedyną osobą która może dołożyć jest właśnie Sikora, a może nawet będzie tak: 2 Justysia + 1 Tomek i wchodzą oba bety smile

kurde zagrałbym chętnie coś takiego: ile złotych medali zdobędzie Kowalczyk? i tam np. typek - 2 złote medale i jakiś piękny kursik smile
Posted by: - c1amak -

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 01:33

eh.. no to właściwie nie pomyślałem przy poprzednim poście - bo w Fortunie jest ilość złotych medali - Polska 2 lub więcej po kursie 2,8 - to właściwie zakład na Kowalczyk smile czekam teraz na netowe smile
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 04:41

@2.25 na Kowalczyk na 30km klasycznym ,troche jakby mało? Nie uwazacie?
Posted by: buszmen

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 04:48

Ja tam dziś brałem po 4,6. Ale myślę, że w dniu zawodów będzie właśnie ok. tego 2,25. Niżej to już chyba przesada.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 04:52

Originally Posted By: buszmen
Ja tam dziś brałem po 4,6. Ale myślę, że w dniu zawodów będzie właśnie ok. tego 2,25. Niżej to już chyba przesada.


gdzie taki kurs?
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 05:07

bez podbiegów ona nie da rady...niestety ale będzie rozczarowanie czuję na IO. A Kuitinen swoją forme złapie zobaczycie, już na Tds było znacznie lepiej
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 05:44

Według mnie 2.25 to śmieszny kurs. Kandydatek do złota będzie co najmniej 6-8.
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 16:13

I jeszcze zapomniałem dodać że pewnikiem Kryska Smigun też nastawia się na ten dystans 30 km, a pokazała juz że forma rośnie...to nie będzie takie proste złote medale złapać. Wkurza mmie że pismaki już zaczęły nakręcać naród na sukcesy
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 16:15

seba-czarnowidzący oli
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 16:39

Justyna może zarówno zdobyć 3 medale, jak i nie zdobyć żadnego. sebkos ma rację, teraz nagle przed igrzyskami znajdą się miliony znawców biegów narciarskich, których dziennikarze nakręcają na kilka medali Kowalczyk. To, że teraz wygrała TSD nie znaczy, że w Vancouver będzie najlepsza, bo to zupełnie inna bajka. Nagle może okazać się, że Justyna wróci bez medalu i "specjaliści" będą mówili o wielkiej klęsce Polki, która w ostatnim wywiadzie mówiła, że na tych trasach nawet jeden medal będzie sukcesem.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 16:46

Wychodzi na to ,że im więcej Kowalczyk wygrywa ,to tym bardziej traci szanse na złoto ,aż się boję, że w ten weekend znowu cos wygra,bo wtedy co ?- nawet medalu nie będzie?
Panowie więcej optymizmu

pozdro
Posted by: Fro_Lech

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 16:58

5Dimes wystawił @ 4,5 na złoto Kowalczyk na 30 km i tyle samo na 15 km.
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 16:59

Teraz w Otepaa pewnie wygra smile. Ale forty nie chodzi o to...ja jestem jak najbardziej optymistą i tak jak napisałem, mogą być nawet 3 medale, a może nie być żadnego i nagle będzie lamentowanie, że w dalszym ciągu Fortuna pozostaje jedynym złotym medalistą :]
Posted by: Kreczmer

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 17:02

ostra dyskusja widze smile oj, bedzie sie dzialo jak sie zacznie olimpiada grin
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 17:11

Kreczmer olimpiada to właśnie trwa piwo
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 17:22

Originally Posted By: Fro_Lech
5Dimes wystawił @ 4,5 na złoto Kowalczyk na 30 km i tyle samo na 15 km.


jest tam opcja ,zeby przejść na dziesiętne pokazywanie kursów?
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 17:41

Originally Posted By: forty
Originally Posted By: Fro_Lech
5Dimes wystawił @ 4,5 na złoto Kowalczyk na 30 km i tyle samo na 15 km.


jest tam opcja ,zeby przejść na dziesiętne pokazywanie kursów?


znalazłem
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 18:07

ja tam na dzien dzisiejszy widzę trzy pewniaki Kowalczyk-30km(Smigun nie wie jeszcze czy ten dystans będzie biegać,na razie trenuje we Włoszech)


druzyna austriackich skoczków,Sven Kramer w łyzwach szybkich
Posted by: style

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 22:10

w Profie zakłady na medale można grać tylko jako single:( co za żenada.... najlepiej niech jeszcze podniosą do 40% podatek dla tych zakładów....qr....co za debile!!!co ma np. mecz siatki Ligi Mistrzów do undera/overa medali Polski?
Posted by: Rivaldinho

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/01/2010 22:38

Proste - zebys wiecej kasa wlozyl
Posted by: Izajasza53

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/01/2010 02:13

Szukam bukmacherów z największą ilością zakładów na IO chodzi mi wstępnie głównie o zakłady długoterminowe typy J. Kowalczyk zdobędzie medal Kanada w hokeju zdobędzie medal itd. by można było zagrać jako Kupon akumulacyjny. Co polecacie i z najlepszymi najlepiej kursami na faworytów, ale to już nie konieczne?
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 24/01/2010 09:11

- Nie tylko od dobrych skoków własnych podopiecznych, ale również od potknięć innych zawodników będzie zależała lokata polskich skoczków narciarskich w igrzyskach olimpijskich w Vancouver - uważa trener reprezentacji Łukasz Kruczek.

Realista.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/01/2010 02:28

"Ciągle słyszę uwagi, że się za bardzo przemęczam. Dość już mam tych głupot. Pseudofachowcy wyprowadzają mnie z równowagi i niepotrzebnie niepokoją kibiców - złości się Kowalczyk.

- W Polsce na biegach narciarskich naprawdę dobrze się zna z pięć osób, a świetnie chyba tylko trener Wierietielny. Przez ostatnie dziesięć lat mój organizm mnie nie zawiódł, gdy przychodziło do najważniejszej imprezy sezonu. Jeśli nie przyplącze się choroba albo nie zdarzy inna nieprzewidziana okoliczność, to sił mi nie zabraknie. Uwierzcie, wiem co mówię. W poprzednim sezonie moja forma od Tour de Ski rosła. Wygrałam przecież finał sezonu w Szwecji. A gdyby trzeba było, walczyłabym bez trudu i do końca kwietnia -podkreśla biegaczka, która zna tylko jeden sposób na utrzymanie formy - nieustanny trening. Polka zdaje sobie sprawę, że na niedogodnych dla niej trasach w Whistler o sukcesy będzie znacznie trudniej niż w Libercu, gdzie przed rokiem zdobyła aż dwa tytuły mistrzyni świata, ale... - Nie zamierzam odpuszczać żadnego dystansu, celuję w podium już od pierwszego biegu -powtarza Justyna.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/01/2010 02:46

Bode ,przechodzi terapie
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/01/2010 22:06

Szesnaście dni przed ceremonią otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich humory organizatorów coraz bardziej psuje pogoda. W Vancouver brakuje śniegu, a prognozy są mało optymistyczne i nic nie wskazuje na poprawę aury.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 28/01/2010 01:55




SKŁAD POLSKIEJ REPREZENTACJI NA XXI ZIO W VANCOUVER

BIATHLON:
Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka, Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek (kryteria międzynarodowe)

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE:
Anna Jurkiewicz - solistka, Joanna Sulej, Mateusz Chruściński - para sportowa (kryteria międzynarodowe), Przemysław Domański – solista

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE:
Paula Bzura, Patrycja Maliszewska, Jakub Jaworski (wszyscy tor krótki)
Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Maciej Biega (kryteria międzynarodowe), Zbigniew Bródka (kryteria międzynarodowe), Sławomir Chmura, Sebastian Druszkiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz (wszyscy tor długi)

SKICROSS:
Karolina Riemen (kryteria międzynarodowe)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE:
Agnieszka Gąsienica-Daniel (kryteria międzynarodowe)

SKOKI NARCIARSKIE:
Stefan Hula, Adam Małysz, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch

BIEGI NARCIARSKIE
Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok

SNOWBOARD:
Maciej Jodko - SBX, Paulina i Michał Ligoccy - Half-Pipe

SANECZKARSTWO LODOWE:
Maciej Kurowski (kryteria międzynarodowe), Ewelina Staszulonek

BOBSLEJE:
Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara, Marcin Płacheta, Michał Zblewski (Prawo startu ma czterech zawodników. PKOl czeka na decyzję PZ Sportów Saneczkowych)
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 01/02/2010 01:29

o 25 za dużo...

Natomiast trzeba będzie bardzo mocno trzymać rąsie na pulsie przed konkursem skoków drużynowych...zakład poza pierwszą "6-tką" naszych nielotów huknąć grubo - tudzież w parach z
JAP
SLO
CZE
howgh!
Posted by: Mr. Federer

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 00:34

No troche ich jedzie a nawet mozna powiedziec leci tongue Do tego dodac ze stu dzialaczy ... z rodzinami dziecmi wujkami tyle gdzies bedzie tongue

Prawie bedziemy tak mocni jak Wikingowie w wiosce... olimpijskiej tongue
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 03:44

W ciągu ostatnich czterech lat - między igrzyskami w Turynie a olimpiadą w Vancouver, która rozpocznie się 12 lutego - zmalało zainteresowanie polskich kibiców zimowymi dyscyplinami sportu. Z badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej wynika również, że nadal największą popularnością cieszą się skoki narciarskie.

W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed czterema laty skoki narciarskie zanotowały nieznaczny - o cztery procent - spadek zainteresowania (do 81 procent), ale nadal znacznie wyprzedzają pozostałe dyscypliny.

Drugie miejsce w tym rankingu zajmują biegi narciarskie, co można łączyć z sukcesami Justyny Kowalczyk. Zainteresowanie tą dyscypliną wzrosło w ciągu czterech lat o osiem procent (do 29) i wywindowało ją na drugie miejsce wśród najpopularniejszych.

Największe załamanie zainteresowania nastąpiło w przypadku łyżwiarstwa figurowego - z 51 do 28 procent (spadek z drugiej na trzecią pozycję).

Znacznie - o ponad połowę - zmalała również popularność hokeja na lodzie (z 36 do 17 proc.), a w przypadku narciarstwa alpejskiego grono fanów zmalało z 17 do 10 procent.

Oprócz biegów narciarskich, wzrost zainteresowania zanotował biathlon (z 15 do 16 proc.), w którym pierwszoplanową postacią jest w ostatnich latach Tomasz Sikora.
Posted by: Mr. Federer

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 04:41

Originally Posted By: forty

Największe załamanie zainteresowania nastąpiło w przypadku łyżwiarstwa figurowego - z 51 do 28 procent


Ehh... te czasy kiedy kibicowalo sie Rechnio i zeby Filipowski sie nie wypier... na dupe przy potrojnym ... bo podwojne to on umial tongue ... fajne to byly czasy ....
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 05:06

no nie ma juz siudków to oni napedzali glownie widownie
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 05:45

Jak informuje onet.pl, Justynie Kowalczyk ubyła kolejna rywalka w osobie Szwedki Liny Andersson. Podobno jest ona wicemistrzynią sprintu z 1995 roku. Gdyby tak było, to po pierwsze miałaby wówczas 14 lat :), a po drugie w 1995 roku chyba jeszcze sprintów na Mistrzostwach Świata nie rozgrywano.
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 06:01

co to za info wogóle, jaka to konkurentka shocked...info warte ubytku
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 06:02

typowo onetowe...niestety.
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 06:43

Originally Posted By: sebkos
co to za info wogóle, jaka to konkurentka shocked...info warte ubytku


Gdyby była w dobrej formie, to pewnie byłaby jedną z faworytek sprintu klasykiem, w którym Justyna dużych szans nie ma.
Posted by: travis

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 06:47

W 95 sprintów nie było,pierwsze były w 2001,Lina jest vice z 2005.Ale żeby to była rywalka w tej chwili...
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 07:00

Originally Posted By: coolbet
Originally Posted By: forty

Największe załamanie zainteresowania nastąpiło w przypadku łyżwiarstwa figurowego - z 51 do 28 procent


Ehh... te czasy kiedy kibicowalo sie Rechnio i zeby Filipowski sie nie wypier... na dupe przy potrojnym ... bo podwojne to on umial tongue ... fajne to byly czasy ....


nie Filipowski tylko...Grzesio...on do 27 lat był...Grzesio...i rzeczywiście...pięknie się wyp.erdalał...
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 07:01

Dobra Panowie - Czesia Sablikowa to łyka "3-jkę" , "5-tkę" czy łobadwa ?????
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 14:22

Originally Posted By: onda
Dobra Panowie - Czesia Sablikowa to łyka "3-jkę" , "5-tkę" czy łobadwa ?????


ja, pod 5-ką mogę sie podpisać
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 18:32

oba.
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 19:29

Originally Posted By: polskignom
oba.


Jedyne co mnie trochę hamuje to chorąży damski reprezentacji Kanady...Cholera wie co tam jej zaaplikowali...Co o tym sądzicie?
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 19:34

Originally Posted By: onda
Originally Posted By: polskignom
oba.


Jedyne co mnie trochę hamuje to chorąży damski reprezentacji Kanady...Cholera wie co tam jej zaaplikowali...Co o tym sądzicie?


chorąży ,nie zdąży
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 19:34

przynajmniej na 5km
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 19:40

Czyli 5 - v a trójka 1-2 - tak na wszelki słuczaj...
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/02/2010 20:37

Ja mysle, ze Clara nie bedzie grozna dla Czeszki, ale na wszelki warto dac 1-2.
Posted by: zmudaRTS

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 03/02/2010 20:11

cos takiego:Schlierenzauer zdobedzie złoto indywidualnie:TAK 1.9
Bjoerndalen zdobedzie złoto indyw.TAK 1,6
Kanada złoto w hokeju kobit 1,55
Kanada złoto w hokeju men 2,25
Jakies sugestie uwagi?
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 03/02/2010 21:07

hokej kobiet zdecydowanie za nisko...
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 03:02

chyba trzeba zweryfikować ,ilosc medali na zdobytych przez Polaków
Posted by: hokuy

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 03:11

to ja teraz ciekawostke zapodam, na betssonie złoto adasia po @25, na sportingbet @5.5 ;] małe value?
Posted by: Rivaldinho

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 03:20

Kto zdazy ten pogra smile dlugo takie perelki nie powisza.. to pewne : )

Oj sie nam Wasik odrodzil hura
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 03:32

zdradzi ktoś sekret który buk przyjmuje kombinacje na zwycięzców konkurencji

a nie tylko single
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 03:40

Justyna Kowalczyk 3.25

czy to nie jest przesada na justyne na 30km

wiem ze trasy plaskie ale

no wlasnie ale
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 03:42

Originally Posted By: kardynal20
Justyna Kowalczyk 3.25

czy to nie jest przesada na justyne na 30km

wiem ze trasy plaskie ale

no wlasnie ale


napisz do nich ,że chcesz to zagrać po @1.50 na 100% przyjmą
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 03:46

ja sie zazytalem może o czymś nie wiem w ostatnim czasie

a moze niepotrzebnie to napisałem

poza tym mniej impulsywnosci
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 03:51

Originally Posted By: kardynal20
ja sie zazytalem może o czymś nie wiem w ostatnim czasie

a moze niepotrzebnie to napisałem

poza tym mniej impulsywnosci


ależ, ja, z przymróżeniem oka

pozdro
Posted by: buszmen

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 03:53

UB daje możliwości combo jakby ktoś chciał.
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 03:54

peace

a teraz czekam na odpowiedzi

de facto sprawdzilem martine

i win 5k wydaje się ładna inwestycja przy odpowiedniej sumie co do 3k to faktycznie 1-2 bo zdarzja sie minmalne wpadki ale kurs juz marny
Posted by: Kreczmer

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 04:17

ub, bet365 i u lokalnych mix
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 05:43

Kanadyjski narciarz Brian McKeever będzie pierwszym sportowcem w historii, który wystąpi zarówno w zimowych igrzyskach olimpijskich, jak i w paraolimpiadzie. Prawie całkowicie niewidomy zawodnik z Canmore będzie rywalizował w biegach narciarskich.

McKeever podkreśla, że udział w igrzyskach w Vancouver będzie dla niego spełnieniem marzeń, ale też traktuje go jako inspirację dla innych sportowców, zwłaszcza niepełnosprawnych.

Koledzy z olimpijskiej reprezentacji dostrzegają w nim nie tylko duży talent do biegania na nartach, ale także wyjątkowego człowieka. - Naprawdę ciężko pracuje i nigdy nawet nie wspomina o swojej niepełnosprawności - powiedziała czołowa kanadyjska biegaczka, Sara Renner. Z kolei Devon Kershaw dodał, iż trenując z Brianem McKeeverem łatwo można zapomnieć, że widzi on zaledwie 10 procent tego, co osoby bez wady wzroku.

McKeever zaczął tracić wzrok jako nastolatek, w wyniku choroby Stargardta. Nie przeszkodziło mu to wywalczyć nominacji olimpijskiej, wygrywając w ubiegłym miesiącu bieg na 50 kilometrów z udziałem pełnosprawnych sportowców.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 18:42

Trzeba grać te medale(w zyciu nie myślałem ,że w kontekście zimowej olimpiady będę mówił o medalach,a nie o szansie na jakikolwiek medal),bo jezeli Kowalczyk wywinie jutro numer i jeszcze wygra 10km free,(a nawet top 3),to wszystkie kursy pójdą do dołu,no i ten wybuch formy Małysza-jeżeli jutro znowu top 3 załapie,to..heh kursiwa na medale zlecą na pysk.
Posted by: tomo

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 20:21

Małysz już niczego przed Vancouver nie złapie, najbliższy konkurs z jego udziałem 13.02.
Posted by: Ojro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 20:29

jesli Malysz zdobylby zloto, mozna byloby powiedziec... sprawiedliwosci stalo sie zadosc - wracajac myslami do Salt Lake City, gdzie fenomenalnymi skokami wlasnie Szymek wygral oba konkursy.

ale w obecnej sytuacji KAZDY medal Adama bedzie cieszyl piwo
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 21:44

a ja coś czuję, że Adam weźmie normalną skocznię :), byłoby super
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 04/02/2010 21:54

Originally Posted By: tomo
Małysz już niczego przed Vancouver nie złapie, najbliższy konkurs z jego udziałem 13.02.


no to jeden problem rozwiazany, grin
Posted by: Danielsan

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 18:14

A moim zdaniem to napalanie się na Adasia to jest śmiech na sali, Małysz złoto? do layowania dobre po każdym kursie. Nie wygrał za najlepszych czasów, a mialby wygrac teraz? Nie rozumiem tej TVPowskiej propagandy i mielenia ludziom w głowach...
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 18:18

A kto tu mówi o złocie,(aczkolwiek bardzo bym chciał).Mówimy o medalu!jakimkolwiek,i na to szanse są,czy Tobie ,to do smiechu czy do czego tam chcesz.
Posted by: wieczor

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 19:09

A justyna dzis staruje ???
Posted by: Kreczmer

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 19:10

tak
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 19:41

Originally Posted By: wieczor
A justyna dzis staruje ???

dzis zetrze się z Kallą,ogolnie słaba obsada biegu
Posted by: cristov2

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 20:03

czytalem ze justyna nie liczy za wiele w tym biegu,jest wykonczona aklimatyzacja+treningiem silowym,moze warto przypierdoli Kalle w mistrzostwach szwecji w dowolnym zabila haag i reszte kelnerek,w zasadzie poza nia nie widze nikogo do wygrania,khazovej wyszedl jeden bieg w tym sezonie wiec tez na nia bym nie liczyl
Posted by: kacperek76

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 20:16

Originally Posted By: zmudaRTS
cos takiego:Schlierenzauer zdobedzie złoto indywidualnie:TAK 1.9
Bjoerndalen zdobedzie złoto indyw.TAK 1,6
Kanada złoto w hokeju kobit 1,55
Kanada złoto w hokeju men 2,25
Jakies sugestie uwagi?


w jakim buku mozna to pograc??
Posted by: kiziorro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 20:24

totomix
Posted by: cristov2

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 20:40

Originally Posted By: zmudaRTS
cos takiego:Schlierenzauer zdobedzie złoto indywidualnie:TAK 1.9
Bjoerndalen zdobedzie złoto indyw.TAK 1,6
Kanada złoto w hokeju kobit 1,55
Kanada złoto w hokeju men 2,25
Jakies sugestie uwagi?


jak dla mnie to gregor nie zdobedzie zlota 1.7@
Posted by: kiziorro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 20:57

ciekawy artykul nt szans medalowych

http://www.sportfan.pl/artykul/14959/kanada-wygra-klasyfikacje-medalowa-io-a-polski-nie-ma-na-liscie
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 21:00

Originally Posted By: cristov2
Originally Posted By: zmudaRTS
cos takiego:Schlierenzauer zdobedzie złoto indywidualnie:TAK 1.9
Bjoerndalen zdobedzie złoto indyw.TAK 1,6
Kanada złoto w hokeju kobit 1,55
Kanada złoto w hokeju men 2,25
Jakies sugestie uwagi?


jak dla mnie to gregor nie zdobedzie zlota 1.7@


dla mnie tez,bo gdzie? na małej Małysz,na duzej Simon grin
Posted by: kiziorro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 05/02/2010 21:01



chyba nie ciekawy, bo sadzoc po komentarzaqch z boku cos sie mu pomulilo tongue
Posted by: kiki1981

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 06/02/2010 03:37

orientuje się ktoś czy jest gdzieś zaklad Polska bez medalu
Posted by: wieczor

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 06/02/2010 04:17

totomix nr zdarzenia 54

Polska ilość medali (0/1-2/3-4/5+) 9.00 2.70 1.75 6.00

ale nie polecam bo justyna na 30 km i 10km oraz moze w biegu laczonym dla mnie pewny medal
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 06/02/2010 04:34

kolego nic pewnego nie ma..do tego jeszcze te trasy tam ehh...żeby nie było że Adaś tylko medal przywiezie jak się uda
Posted by: Danielsan

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 06/02/2010 08:26

Widział ktos kurs na Jewgienija Pluszczenke wyższy niż 1.50 który daje Unibet? I jakies obiekcje co do tego typu? Odkąd Jewgienij wrócił w ubiegłym roku wygrywa wszystko jak leci, a na olimpijskie złoto jest szczególnie zmotywowany, tylko ten kurs taki mizerny.. jedynie do ako
Posted by: Rivaldinho

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 09/02/2010 18:03

Skandaliczne warunki dla Kowalczyk

Rafał Węgrzyn, drugi trener Justyny Kowalczyk, dotarł już do Whistler. I dobrze, że przyjechał wcześniej. Polacy dostali za małą kabinę i nie będzie gdzie przygotować nart przed biegiem. Trener i nasza misja protestują - donosi wtorkowy "Przegląd Sportowy
Justyna Kowalczyk została w Canmore na dalsze treningi po udanych dla niej zawodach o Puchar Świata (była druga na 10 km stylem dowolnym i wygrała rywalizację w sprincie stylem klasycznym).
Dobrze, że nie wybrała się jeszcze do Whistler, bo błąd organizatorów mógłby ją wyprowadzić z równowagi. Jak na razie polska ekipa nie ma gdzie przygotować nart przed startem, a zawodnicy nie będą mieli gdzie się przebrać.
- Jest ciasno, strasznie ciasno. Próbujemy interweniować, bo w tych warunkach nie da się pracować - powiedział nam trener Węgrzyn..
Teoretycznie, zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, na każdego zawodnika powinny przypadać dwa metry kwadratowe na przygotowanie nart i jeden na przebranie. Polaków będzie startować w igrzyskach sześcioro.
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 09/02/2010 18:23

Po tym co zobaczyłem w ostatnich startach Kowalczyk, nawet biorąc pod uwagę, że nie startowało wiele faworytek...jestem pewien, że gdyby nie te płaskie trasy Justyna zdobyłaby 3, a może nawet i 4 medale, a tak to nic nie wiadomo...
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 09/02/2010 19:03

Originally Posted By: kaka85
Po tym co zobaczyłem w ostatnich startach Kowalczyk, nawet biorąc pod uwagę, że nie startowało wiele faworytek...jestem pewien, że gdyby nie te płaskie trasy Justyna zdobyłaby 3, a może nawet i 4 medale, a tak to nic nie wiadomo...


ja tam bym nie demonizował tych tras,mocny(a) wygra,a Ona jest mocna
Posted by: Fro_Lech

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 09/02/2010 19:42

Tobet
Para Małysz-Jacobsen na Małysza teraz 1,9. Z tydzień temu kurs 1,4-1,35 na Polaka. Wie ktoś dlaczego taka nagła zmiana kursów ? smile
Posted by: Big Ben

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 09/02/2010 19:44

Odpowiedź jest bardzo prosta, Anders w świetnej formie smile
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 10/02/2010 01:01

Originally Posted By: forty
Originally Posted By: kaka85
Po tym co zobaczyłem w ostatnich startach Kowalczyk, nawet biorąc pod uwagę, że nie startowało wiele faworytek...jestem pewien, że gdyby nie te płaskie trasy Justyna zdobyłaby 3, a może nawet i 4 medale, a tak to nic nie wiadomo...


ja tam bym nie demonizował tych tras,mocny(a) wygra,a Ona jest mocna


zgadza się...trudno rozdawać medale przed startem - szczególnie sprinty zawsze loteria...ale 2 krążki 95%...3 krążki 45-50%
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 10/02/2010 15:33

tak wygląda Vancouver(wczoraj)

7-10stopni na plusie ,zapowiadane opady deszczu

Posted by: retoox

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 10/02/2010 19:02

Jakieś 2-3 tygodnie na PS Extra w magazynie "gillette worlds sport special" bądź jakims do niego podobnym był bardzo ciekawy reportaż o pewnej skeletonistce (bojajże jakaś Kanadyjka). Może ktoś pamieta o kim był konkretnie ów reportaż???
Posted by: Ghost

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 10/02/2010 23:08

Taka ciekawostka:

Cytat:
Z symulacji magazynu "Sporting News" wynika, że podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich polscy sportowcy wywalcza pięć medali!

Trzykrotnie, w tym dwa razy na najwyższym stopniu, ma stanąć Justyna Kowalczyk. Według amerykańskiego pisma, Polka wygra rywalizację na dystansie 10 km techniką dowolną oraz bieg łączony (7,5 km "klasykiem" + 7,5 km "łyżwą"), a w sprincie przegra tylko ze Słowenką Petrą Majdic.

"Sporting News" nie widzi natomiast Kowalczyk w gronie medalistek biegu na 30 km techniką klasyczną, który zgodnie z jego przewidywaniami ma wygrać Finka Virpi Kuitunen.
Jeden z medali w skokach narciarskich został "zarezerwowany" dla Adama Małysza. "Orzeł z Wisły" miałby zająć trzecie miejsce w konkursie na obiekcie K-90, za Austriakami Thomasem Morgensternem i Wolfgangiem Loitzlem. Kolejność czołowej trójki na dużej skoczni miałaby wyglądać następująco: Gregor Schlierenzauer (Austria), Janne Ahonen (Finlandia) i Loitzl.

Trzecim polskim medalistą, według amerykańskiego czasopisma, będzie biathlonista Tomasz Sikora. Podobnie jak cztery lata temu miałby on poczekać na miejsce na podium do ostatniej konkurencji, czyli biegu na 15 km ze startu wspólnego. I jak w Turynie zdobyłby srebrny medal, przegrywając jednak tym razem z Norwegiem Ole Einarem Bjorndalenem.
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 00:22

retoox... też to oglądałem, ale niestety nie pamiętam
Posted by: Misiek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 07:11

Sensacyjny wynik Huli na pierwszym treningu

smile
Posted by: Tfete

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 08:03

Czy ktoś może tu wrzucić link z trasą na 30km bieg pań żebym mógł obejrzeć na co ta nasza Justyna Kowalczyk narzeka:)?
Posted by: Vorspringer

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 09:26

Brzydko się cieszyć z czyjegoś nieszczęścia, ale wygląda na to, że w dyszce łyżwą Justynie ubyła całkiem groźna rywalka ze wschodu;)
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 22:43

Panowie - podejrzewam,ze już byliście w profie wystawić "weksle długoterminowe" - pytanie:

Co tam można z czym łączyć ?

- klasyfikacje medalową z betami na zawodników ?
- ten sam zawodni-czka/k w różnych konkurencjach ?

Z góry dziękuję za odpowiedź - dzisiaj nie dam rady do nich zawitać,a chciałbym wiedzieć co będzie i jak mozna "ugryźć" .
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 22:47

medalo tylko "solo"
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 22:50

Originally Posted By: forty
medalo tylko "solo"

kliknęło mi się za wcześnie ,

medale tylko "solo" to te dotyczące samej kowalczyk,il.medali Polski Słowacji Czech

medale pozostałe mozna łączyć
Posted by: buszmen

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 22:51

Fortuna kiepsko z ofertą. Ja pograłem bardzo ciekawe combosy i systemy w UB, ale niestety kontuzja Lindsay może trochę wywrócić. Z naziemnych chyba najlepszy do pogrania... mix. Wczoraj mieli jeszcze Joenssona po 3,20 nawet.
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 22:52

Dzięki forty - a eventy tego samego zawodnika?
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 22:53

nie próbowałem,ale bardzo ,bardzo watpliwe
Posted by: buszmen

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/02/2010 22:54

Widzę jednak, że trochę się zmieniło smile
Posted by: blackjack

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 00:05

Originally Posted By: onda
Dzięki forty - a eventy tego samego zawodnika?

Dozwolone smile
Posted by: Kreczmer

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 00:29

jesli dobrze rozumiem o 20:00 ma byc konferencja prasowa WADA.

http://www.vg.no/sport/ol/2010/artikkel.php?artid=583952

30 sportowcow przylapanych na dopingu.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 00:39

Originally Posted By: Kreczmer
jesli dobrze rozumiem o 20:00 ma byc konferencja prasowa WADA.

http://www.vg.no/sport/ol/2010/artikkel.php?artid=583952

30 sportowcow przylapanych na dopingu.


to byłby szok gdyby ,aż tylu,no ale , tak to wygląda
Posted by: jarko 33

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 00:42

tu macie po polskiemu wink
http://www.sport.pl/vancouver2010/1,102317,7550632,Vancouver_2010__30_sportowcow_nie_dopuszczono_do_igrzysk.html
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 00:45

Originally Posted By: forty
Originally Posted By: Kreczmer
jesli dobrze rozumiem o 20:00 ma byc konferencja prasowa WADA.

http://www.vg.no/sport/ol/2010/artikkel.php?artid=583952

30 sportowcow przylapanych na dopingu.


to byłby szok gdyby ,aż tylu,no ale , tak to wygląda


MKOL potwierdza
Posted by: Krystian

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 00:45

kiedy jest jakies oficjalne rozpoczecie dokladnie?
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 00:52

jutro
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 00:57

Originally Posted By: forty
Originally Posted By: forty
Originally Posted By: Kreczmer
jesli dobrze rozumiem o 20:00 ma byc konferencja prasowa WADA.

http://www.vg.no/sport/ol/2010/artikkel.php?artid=583952

30 sportowcow przylapanych na dopingu.


to byłby szok gdyby ,aż tylu,no ale , tak to wygląda


MKOL potwierdza


miejmy nadzieję,że bez naszych...
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 00:59

tutaj

z tego wynika ,ze to wczesniej wpadli ,i ich na igrzyskach nie ma
Posted by: Krystian

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 01:05

Originally Posted By: forty
jutro
laugh
o ktorej godzinie
Posted by: Kreczmer

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 02:18

http://www.vancouver2010.com/olympic-schedule-results/ +9 godzin

http://www.vg.no/sport/ol/2010/artikkel.php?artid=583967
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 02:43

mgła ,na trasie! nie mogą zjezdzac,Vonn jest na liscie startowej,ale czy to znaczy że zjedzie?
Posted by: buszmen

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 02:50

Dla mnie to czy zjedzie nie jest istotne, bo to już deklarowała - ale jak zjedzie i co z tego zjazdu wyciągnie za wnioski.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 02:56

Originally Posted By: buszmen
Dla mnie to czy zjedzie nie jest istotne, bo to już deklarowała - ale jak zjedzie i co z tego zjazdu wyciągnie za wnioski.


ja patrze przez pryzmat zakładu, złozonego jakis czas temu,bo zapowiada sie niestety totalna klapa,no chyba ze by zrezygnowała,tu jeszcze jakies nadzieje mam
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 02:57

***/vancouver2010/2010/02/11/kontuzja-jednej-z-glownych-rywalek-justyny-kowalczyk/

ciekawe czy jest jakiś związek z konferencją o 20.00...
Posted by: buszmen

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 02:59

Ja też patrzę przez pryzmat złożonych zakładów, tylko że zwrotów na non starters raczej nie ma (chyba, że mówisz o tripli). Liczę jednak, że Lindsay mimo przeciwności losu wygra DH i SG. Ale to zależy od zdrowia i rozwagi - ominąć kombinację i techniczne.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 03:17

zjezdzają
Posted by: Kreczmer

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 03:18

Cytat:
To the Norwegian newspaper VG said IOC member Gerhard Heiberg to the 30 active not have tested positive.
- 30 active, have been requested not to start the game. The reason is we have an opportunity to save the active tests in eight years and WADA have seen that the values have shifted too much. That is why we told them not to start active, "said Heiberg to VG Nett.
Heiberg not wish to enter either the name, nation, or for the sport has 30 active.
- Nobody will know the names of those involved Fordi there has been something illegal. It is quite wrong to publish, whom to talk about as long as no one has been, "said Heiberg Vidar and recalls that 40 were denied active start to the Olympics in Beijon summer of 2008.
Heiberg do not feel confident that there will be a doping-free Olympics. He says to VG that it now has better chances to cheaters and better testing methods.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 03:23

Originally Posted By: forty
zjezdzają


hehe, tzn jedna zjechała
Posted by: borek_86

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 04:01

jak Panowie (a moze i jakies Panie zagladaja :))widzicie zaklady na najwiecej medali i zwyciezce tabeli medalowej? tak sobie licze (oczywiscie nie jestem w stanie przeanalizowac wszystkich konkurencji) i wychodzi mi ze najwiecej zlotych Niemcy, ale juz najwiecej medali w ogole mysle ze Kanada...
Posted by: travis

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 04:23

Jak ich nie powyrzucają za doping to w złotych myślę,że Niemcy.
Same sanki i boby to na starcie parę złotych.Najwięcej w ogóle raczej też,mają sporo szans na podium(akurat może nie na złoto) w kombinacjii,biegach,skokach,biathlonie.Moim zdaniem większą ławą idą niż Kanada.
Ja jak na razie mam over 5,5 złotych Austrii i over 7,5 medali Finów.
Posted by: Rivaldinho

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 04:28

Lekarz o Vonn: Lindsey wystartuje na 100 proc.


czarowania ciag dalszy : )
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 04:29

Originally Posted By: travis
Jak ich nie powyrzucają za doping to w złotych myślę,że Niemcy.
Same sanki i boby to na starcie parę złotych.Najwięcej w ogóle raczej też,mają sporo szans na podium(akurat może nie na złoto) w kombinacjii,biegach,...


Taaa w biegach na bank się obłowią grin
Posted by: travis

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 04:31

O gradzie medali nie mówilem
Posted by: Kreczmer

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 04:33

http://www.vg.no/sport/ol/2010/artikkel.php?artid=583973

nikt nie zostanie usuniety bo nikt nie zostal przylapany na dopingu. 30 probek jest podejrzanych jednak zadna nie dala wyniku pozytywnego. "wlasciciele" tych probek zostali jedynie poprszeni o rezygnacje ze startu w igrzyskach. od tej olimpiady probki beda przechowywane osiem lat. jak pojawia sie nowe metody walki z dopingiem bedzie je mozna ponownie przebadac. zadne nazwiska nie zostana ujawnione.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 04:45

Originally Posted By: sebkos
Originally Posted By: travis
Jak ich nie powyrzucają za doping to w złotych myślę,że Niemcy.
Same sanki i boby to na starcie parę złotych.Najwięcej w ogóle raczej też,mają sporo szans na podium(akurat może nie na złoto) w kombinacjii,biegach,...


Taaa w biegach na bank się obłowią grin


dwie szanse na medale widzę: Teichmann(pewnie Kreczmer tu widzi więcej niż ja)i sztafeta któraś
Posted by: blackjack

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 06:27

Niebiosa sprzyjają Justynie Kowalczyk

W końcu coś po naszej myśli smile
Posted by: kiziorro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 07:58

http://skijumping.pl/wiadomosci/11511/IO...ni-na-treningu/
Posted by: djviejo

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 19:36


oto prognoza pogody , może się przyda pod kątem 10km kobitek !!!!
----------------------------------------------------------------------

Whistler Olympic / Paralympic Park+More info
Past 24 HoursRadar ImageryWhistler RadarSatellite ImageryCurrent Conditions


1 °C
Observed at: Callaghan Valley
Date: 2:15 AM PST Friday 12 February 2010
Condition: Not observed
Pressure: 100.4 kPa
Tendency: rising

Temperature: 1.2°C
Dewpoint: 1.2°C
Humidity: 100 %
Wind: ESE 5 km/h
+More info
Text ForecastAir QualityUV ForecastForecast
Tonight 2°C*

Fri 2°C

Sat 3°C -1°C

Sun 3°C 0°C

Mon 2°C -2°C 30%

Tue 3°C 1°C 30%

Wed 8°C 1°C

* - Denotes an abnormal temperature trend
Issued : 4.00 PM PST Thursday 11 February 2010
Tonight Rain mixed with snow. Rainfall amount 5 mm. Wind becoming south 20 km/h overnight. Temperature rising to plus 2 by morning. Friday Rain showers or flurries ending late in the morning then cloudy with wet snow beginning in the afternoon. Wind south 20 km/h becoming light in the morning. High plus 2. Friday night Snow. Amount 5 to 10 cm. Low minus 1. Saturday Periods of rain or snow. Snowfall amount 5 cm. Rainfall amount 5 to 10 mm. High plus 3. Sunday Rain or snow. Rainfall amount 15 mm. Snowfall amount 2 cm. Low zero. High plus 3. Monday Cloudy with 30 percent chance of flurries. Low minus 2. High plus 2. Tuesday Cloudy with 30 percent chance of flurries. Low plus 1. High plus 3. Wednesday A mix of sun and cloud. Low plus 1. High 8.
Posted by: - c1amak -

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/02/2010 22:42

takie pytanko mam: czy orientuje się ktoś gdzie w netowych można znaleźć taki zakład jak mają np. Toto i Prof czyli

ile medali zdobędzie Polska:
- zero
- 1-2
- 3-4
- 5 i więcej

chciałbym zagrać na tą ostatnią opcję ale nie mogę tego nigdzie znaleźć smile
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 00:23

Originally Posted By: borek_86
jak Panowie (a moze i jakies Panie zagladaja :))widzicie zaklady na najwiecej medali i zwyciezce tabeli medalowej? tak sobie licze (oczywiscie nie jestem w stanie przeanalizowac wszystkich konkurencji) i wychodzi mi ze najwiecej zlotych Niemcy, ale juz najwiecej medali w ogole mysle ze Kanada...


Kanada i Niemcy 50/50 w ilosci zlotych, jak i w ogole. Nikt wiecej sie nie wlaczy. Jesli to jeszcze komus pomoze grin
Posted by: Radek Stepanek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 00:34

Originally Posted By: - c1amak -
takie pytanko mam: czy orientuje się ktoś gdzie w netowych można znaleźć taki zakład jak mają np. Toto i Prof czyli

ile medali zdobędzie Polska:
- zero
- 1-2
- 3-4
- 5 i więcej

chciałbym zagrać na tą ostatnią opcję ale nie mogę tego nigdzie znaleźć smile

6 or more daje tobet
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 00:36

6 or more w przypadku naszych jest zupelnie nierealne...
Posted by: Radek Stepanek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 00:39

to sport wiec nigdy nie wiadomo smile
moze malysz 2xpodium, sikora raz, jusia 3x i juz wink
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 01:01

moze byc tez Ligocka, druzyna skoczkow itd. itd.

Mozna byc optymista, ale w bukmacherce nie wchodzmy w sfere marzen.
Posted by: buszmen

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 01:50

No jednak 2 medale Małysza i 3 Justyny to raczej nie tylko sfera marzeń.
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 02:34

Oby. Dla mnie 3 medale Kowalczyk to jednak sfera marzen.
Posted by: Inzaghi78

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 02:39

Unibet wystawil sporo fajnych zakladow ale ominal Polske na ilosc medali frown w Tobecie juz tez nie widze ...
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 02:43

no to powiem tak szukajcei morgiego w parze ze schlirim

po probnej obiecujaca
Posted by: Rivaldinho

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 02:48

Inzaghi: Do 18 byly wszelkie zaklady na medale polakow (w tobet) nie wiem/nie pamietam do kiedy w Unibecie
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 02:54

w ub do 16, ale Polakow nie bylo.
Posted by: Rivaldinho

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 03:16

Juz wczoraj mialem wkleic ale zapomnialem:

Sprzedał pięć krów, ale nie wystąpi w Vancouver



zal chlopaka : ) (a co na to krowy ? :D)


-------


Justyna musi uważać na baribale

Wiadomość o wybudzonych ze snu zimowego stadach niedźwiedzi baribali, widzianych na trasach olimpijskich w Whistler, została przyjęta przez skandynawskich biegaczy narciarskich z pewnymi obawami. Biathloniści twierdzą, że się nie boją, ponieważ są uzbrojeni.

laugh


----


Lindsay - polecam ozdoba
Posted by: Inzaghi78

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 03:31

Riva nie wklejaj takich filmikow bo porzuce Biatlon na rzec narciarstwa alpejskiego grin NICE tongue

duzo bardziej skromnie :

http://www.youtube.com/watch?v=meQ4IyTCoGg&feature=related
Posted by: Rivaldinho

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 17:47

Jedno trzeba powiedziec grin Otwarcie olimpiady dla Polakow oli

zajebiste dresiwo cool jedna z lepiej ubranych ekip : ) teraz bedzie juz z gorki zloto srebro braz
Posted by: kumichal

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 18:24

Adam Małysz dzisiaj przeskakuje skocznie i złoto
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 20:26

S.Hula- miejsce-wyższe/niższe: 30,5 [Typujemy czy dany zawodnik (drużyna) zajmie w końcowej klasyfikacji konkursu miejsce wyższe (lepsze), czy niższe (gorsze) od podanego wyniku. 1-wyższe, 2-niższe. Uwagi w zasadach gry. ] 1,62

ladnie wyglada w perspektywie kwali i konkursu
Posted by: Radek Stepanek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 20:46

w b365 nie mozna polaczyc zakladow na h2h skoczkow puke
Posted by: peron

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 20:48

prosiłbym o profil poniedziałkowej trasy Justyny. Jeżeli już był to sorry, ale nie mam za bardzo czasu szukac.
Posted by: Radek Stepanek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 20:49

Originally Posted By: kobay
w b365 nie mozna polaczyc zakladow na h2h skoczkow puke


Thank you for you patience, this is a temporary website issue which will be fixed in around 15-20 minutes, or if you wish to place this bet now, you can call our betting line where this can be placed for you

czekamy...
Posted by: Radek Stepanek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 20:52

Thomas Morgenstern - Anders Jacobsen @ 1.40
Adam Malysz - Wolfgang Loitzl @ 1.35

jak dla mnie promo smile
poszlo w dublu
Posted by: Radek Stepanek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 20:54

oraz
Thomas Morgenstern @ 6.00
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 21:17

Originally Posted By: bubu03
prosiłbym o profil poniedziałkowej trasy Justyny. Jeżeli już był to sorry, ale nie mam za bardzo czasu szukac.


za latwa dla niej.
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 21:28

No witam - dla rozluźnienia atmosfery...ogladam własnie foty naszych "olimpijek"...No miss Olimpiady to mieć nie będziemy...niemniej jednak według Was - która laluchna buzie najładniejszą ma ?
Posted by: P!T3R

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 21:29

Austria 1.90

Szwajcaria 3.50

Polska 6.75


ie kursy na dzisiejszy turniej sksow przeciez bet na asutrie to pewka co nie ? (tobet>
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 21:38

Originally Posted By: onda
No witam - dla rozluźnienia atmosfery...ogladam własnie foty naszych "olimpijek"...No miss Olimpiady to mieć nie będziemy...niemniej jednak według Was - która laluchna buzie najładniejszą ma ?


Trudne pytania...Katarzyna Woźniak moze?
Posted by: Meister

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 21:51

No co ty najładniejsza jest Karolina RIEMEN
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 21:57

Faktycznie buzka calkiem calkiem, ale to siano na glowie... tongue
Posted by: tomasi

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 22:05

Witam mam pytanie ma ktoś link do strony gdzie bedzie można odlądać wszystkie dyscypliny live

Riva: Jest do tego odpowiedni temat - KLIKNIJ tu
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 22:53

Vancouver HS106- Najwyższa nota sędziowska w serii 2: 57,25 [Zakład polega na wytypowaniu, czy najwyższa łączna nota sędziowska w serii drugiej będzie:\r\n1-niższa od podanej, 2-wyższa od podanej.\r\nZakład jest ważny jeśli rozegrana zostanie pełna seria skoków.] 1,80 1,92

jak wiadomo 2 seria bedzie decydowala o mistrzostwie tzreba daleko skoczyc i ladnie wyladowac

19,50
19,50
19,00
19,00
19,00

wystarczy czy kogos stac mysle ze tak
Posted by: Rivaldinho

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 23:00

Kardynal u jakiego buka to masz ?


Prosba do Was wszystkich : ) piszczecie od jakiego buka pochodzi dany zaklad...
Posted by: Giertyszek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 13/02/2010 23:25

Vancouver HS106- najdłuższy skok: 107,75 [Typujemy, czy najdłuższy skok w konkursie będzie: 1-gorszy od podanego, 2-lepszy od podanego. ] 1,73 2,00 13.02 17:30

Vancouver HS106- Najwyższa nota sędziowska w serii 1: 57,25 [Zakład polega na wytypowaniu, czy najwyższa łączna nota sędziowska w serii pierwszej będzie:\r\n1-niższa od podanej, 2-wyższa od podanej.\r\nZakład jest ważny jeśli rozegrana zostanie pełna seria skoków.] 1,60 2,22 13.02 17:30

Vancouver HS106- Najwyższa nota sędziowska w serii 2: 57,25 [Zakład polega na wytypowaniu, czy najwyższa łączna nota sędziowska w serii drugiej będzie:\r\n1-niższa od podanej, 2-wyższa od podanej.\r\nZakład jest ważny jeśli rozegrana zostanie pełna seria skoków.] 1,80 1,92 13.02 17:30

betgun smile
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 14/02/2010 08:21

jestem szczęśliwy, Adam jest dla mnie Mistrzem smile
Posted by: Stoin

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 14/02/2010 18:32

Panowie czy istnieje mozliwosc stworzenia tematu z programem zawodow na dany dzien, oferta jest ogromna i ciezko szukac w niej zdarzen ktore odbedą sie np dzis w niedziele

?
Posted by: podstawek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 14/02/2010 18:43

tutaj możesz wybrać sobie program na dany dzień
LINK - onet

Schedule - vancouver 2010.com
Posted by: wieczor

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 14/02/2010 19:02

Witam !
Panowie straszna cisza w temacie dzisiejszej kombinacji , podobno zapowiadaja złe warunki atmosferyczne (deszcz i deszcz ze sniegiem) co promowało by dobrych biegaczy. Dodatkowym atutem jest fakt ze dzis zawody na obiekcie normalnym czyli za daleko skoczkowie tez nie odleca.....
ja zagram na pewno powracającego specjalnie po medal olimpijski Maninena i Moana ale z kim jeszcze nie wiem
moze dorzuce jeszcze Lamy Chappuisa
WAZNA INFORMACJA kto ogladal sprint w biatlonie pan to wie smarowanie bardzo ale to baredzo wazne - przecie Helenka Jonsson bez pudał straciła do Kuzminy prawie minute a słowaczka miał dodoatkowo do przebiegnmiecia 150m. Moan i Maninen na pewno dysponuja zespołami bardzo doswiadczonymi i tu pomylki w smarowaniu nie bedzie !!!
przykladowe zkaldy z toto
3587 Manninen-Lodwick KL1 1.45 2.30
3590 Moan-Koivuranta KL1 1.45 2.30
3591 Lamy Chappuis-Demong KL1 1.70 1.90
Posted by: kumichal

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 00:57

Dzisiaj Tomek bardzo szybki bieg, strzlanie 10/10 i złoto smile

boks
Posted by: zenekk

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 01:29

Originally Posted By: kumichal
Dzisiaj Tomek bardzo szybki bieg, strzlanie 10/10 i złoto smile


a co reszta na wozkach inwalidzkich startuje a ich karabinki sa pozbawione przyrzadow celowniczych?
Posted by: Oli2424

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 02:08

Panowie jak widzicie Amerykanki ze skośnymi over 9,5 w hokeja ?
Posted by: Big Ben

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 02:56

Originally Posted By: zenekk
Originally Posted By: kumichal
Dzisiaj Tomek bardzo szybki bieg, strzlanie 10/10 i złoto smile


a co reszta na wozkach inwalidzkich startuje a ich karabinki sa pozbawione przyrzadow celowniczych?


haha.. ha smirk
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 19:33

Od Pekinu minęło 1,5 roku z okładem - tragiczny Nurowski po letnich igrzyskach twardo bredził,że nikt na wycieczkę więcej nie pojedzie...żeby historia triathlonisty Pana Jaskółki się była nie powtórzyła i...
2 dni za nami i...2 ostatnie miejsca (no jedno jeszcze nie do końca...pary sportowe...z Ukraińcami będą się bili...).
Signora Woźniak Katarzyna 28m - MAX ( niestety żadna kuleżanka się była nie wywróciła ).
Biedny Szczurek przynajmniej dopieprzył prawie dwie minuty Duńczykowi i Australijczykowi(po naukę pojechał...argumentacja rewelacyjna...) 85m na 88-u ( Grek nie ukończył ).
Jaworski Jakub 1500m short track - 27m na 34-ech , nie ma co marudzić - lepszy od Ruska, Niemca, Chińczyka,Kanadyjczyka i Amerykanina.
Luiza Złotkowska 24m na 28...szału nie ma...

Biathlonistki w pierwszej połówce stawki,Saneczkarz w drugiej.

Jak na dwa dni to bogato tych ogonów...
Niestety to nie koniec...spora grupa nadchodzi w najbliższych dniach.
Dzisiaj obejrzymy dwóch "Championów pełnej krwi arabów", którzy mordy darli od miesiąca,który powinien być a który nie na tych Igrzyskach. Cross Snowboardowy - panowie Ligocki i Jodko...Pytanie czy ukończą -jeżeli tak to gdzie...Mocne postacie według mnie.
500m Łyżwiarstwo Szybkie Panowie...ehhh...startuje aż 3-ech...Jeden by wystarczył...ale trudno.

Pan Bóg dał Justynę,Adasia i Tomka...i poszedł na piwo...nie ma co biadolić...i tak dał bogato...
Posted by: Stringon

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 19:39

Co dzisiaj lepsze do gry (bezpieczniejsze):
Kowalczyk - Khazova czy
Kowalczyk na podium albo
Kella na podium?
Posted by: Ghost

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 19:46

Ja to się obawiam, że przy takiej pogodzie to żaden typ nie jest bezpieczny. Wyobrażam sobie co tam się będzie u alpejczyków działo.
Trzeba się na łyżwiarstwo przerzucić smile
Posted by: john

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 20:00

Prze chwila widziałem wywiad z Kowalczyk, mówi że tak źle przygotowanych tras to dawno nie widziała...

dziury...lód gdzie przy 65km/h trzeba zrobić zwrot o 180stopni...
Posted by: kiziorro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 20:03

napewno 65km/h ?
Posted by: john

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 20:08

Originally Posted By: kiziorro
napewno 65km/h ?


tak powiedziala
Posted by: Śmigło

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 20:20

Witam. Mam pytanie i prośbę, szukam na stronie vancouver.tvp.pl i głównej lecz nie dostrzegam. Chodzi mi o skróty z każdej odbytej imprezy, chociażby urywki medalistów (złotych przynajmniej). Byłbym wdzięczny za pomoc bardzo. Już teraz dziękuję- za zainteresowanie smile
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 20:49

PS: Szampan czekał w wiosce olimpijskiej?
Nie, ale już dałem młodym kasę, żeby kupili przed moim powrotem z dekoracji. Pewnie wypiję lampkę i pójdę spać. Moja ekipa, jak ją znam, trochę zaszaleje (śmiech). Tak więc nie wiem, o której rano Bozia mnie obudzi...

No może to i dobrze,że zabrali pozostałych 4 skoczków...mają zajęcie...
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 21:33

Originally Posted By: Śmigło
Witam. Mam pytanie i prośbę, szukam na stronie vancouver.tvp.pl i głównej lecz nie dostrzegam. Chodzi mi o skróty z każdej odbytej imprezy, chociażby urywki medalistów (złotych przynajmniej). Byłbym wdzięczny za pomoc bardzo. Już teraz dziękuję- za zainteresowanie smile


tu masz skróty i całość na żywo

http://www.eurovisionsports.tv/olympics/
Posted by: Śmigło

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 22:02

Originally Posted By: forty
Originally Posted By: Śmigło
Witam. Mam pytanie i prośbę, szukam na stronie vancouver.tvp.pl i głównej lecz nie dostrzegam. Chodzi mi o skróty z każdej odbytej imprezy, chociażby urywki medalistów (złotych przynajmniej). Byłbym wdzięczny za pomoc bardzo. Już teraz dziękuję- za zainteresowanie smile


tu masz skróty i całość na żywo

http://www.eurovisionsports.tv/olympics/


Wielkie Ci dzięki Forty!! smile
Posted by: kumichal

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 15/02/2010 23:35

Czy zawodnicy NHL beda brali udzial w IO? Bo cos czytalem, ze moga nie zdazyc
Posted by: Śmigło

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 01:03

grają, nie czytaj Bravo smile
Posted by: GreyTiger

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 02:04

może ktoś kto jest w temacie napisać kilka słow o biegu na 10km pan? ta Charlotte Kalla taka faworytka? kursy z ponad 3 juz na 2,3 na pinnaclu polecialy...
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 17:37

No Panowie, wczoraj miłe zaskoczenie !!!

Para sportowa uszła spod topora i wskoczyła na 18 miejsce (o 2 oczka w górę)!!!
Staszulonek - 10m po dwóch ślizgach - mieć tutaj pretensje byłoby grzechem.
Ale drugie łostatnie nadeszło...Signor BIEGA - 500m Łyżwiarstwo Szybkie.W tej dyscyplinie powinna pojechać góra trójka - to Nurowski zrobił wycieczkę dla jeszcze siedmiorga...no i jeszcze jedno ostatnie będzie bankowo...
Jodko i Ligocki...(28 i 29-e)na 35-u.Drugi w 1/8 długo nie jechał...
Tak na razie to oprócz Małysza i Justyny to z pozostałej ekipy do DWUDZIESTKI weszła para sportowa (no ale był mus - wszystkiego było...20 par) i łyżwiarz Chmura(16-y).
Starty już zaliczyło 26 (sic!) osób.
Przed Pekinem i w trakcie pisałem o Kubertenowcach w naszej ekipie (co wielu się nie podobało).
Ale porównując to co za nami z Igrzyskami Letnimi to w Chinach był mały pikuś.
Pan Prezes PKOL-u bredził o turystyce sportowej po Pekinie...
Teraz turnus zimowy dobawił jeszcze mocniej...

W sumie patrząc na program startów to jednak typuję łostatnich miejsc over 4,5 (sztafeta łyżwiarek np...startuje 8 teamów...zresztą w Łyżewkach jeszcze jedno indywidualnie naskoczy bankowo...)
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 18:24

onda, nie mam zamiaru jakoś szczególnie bronić tych wszystkich naszych zawodników, którzy zajęli odległe pozycje, ale narzekać każdy potrafi. Prawie wszyscy z nich (nie liczę Szczurka i jeszcze 2-3 osób) wypełniło minima na igrzyska. Skoro drużyna łyżwiarek zakwalifikowała się do 8-ki i pojechała na igrzyska, to dlaczego mają nie wystartować indywidualnie, nawet pomimo tego, że zajmują końcowe lokaty...
Ci ludzie często poświęcają naprawdę dużo i należy chociażby to docenić. To, że jesteśmy słabsi on Niemców, Norwegów, Kanadyjczyków, Rosjan itd. jest normalne i zawsze tak będzie. Zawsze będziemy gorsi, bo po prostu w Polsce nigdy nie będzie takich warunków do uprawiania sportu, jak w wyżej wymienionych krajach. Czesi, którzy także mają zdecydowanie lepszą infrastrukturę sportów zimowych także zajmują odległe miejsca...
Mam jeszcze takie pytanie...po co Niemcy wysyłali trzech łyżwiarzy szybkich, którzy na 5000m zajęli miejsca w pierwszej szóstce...od końca, po co wysłali snowboardzistę, który wygrał tylko z reprezentantem Andory...
Wiem, że nie fajnie jest patrzeć, jak nasi zajmują ostatnie miejsca, ale może zamiast tylko samej krytyki, trzeba było się wziąć samemu za sport i może udałoby się reprezentować nasz kraj..
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 19:53

kaka85 - szanuję twoje zdanie-tonujesz nastroje i może to i dobrze.

Ale zapowiedzi polityki PKOL-u były zupełnie inne
.To po pierwsze.
Absolutnie doceniam wysiłek sportowców - cieszę się potwornie z sukcesów.
Niemniej nie dajmy się zwariować.
Istnieją inne imprezy - jak Mistrzostwa Polski czy też Spartakiady Zakładowe - tam też się można realizować... Mi przede wszystkim chodzi o to,żeby mierzyć siły na zamiary.Jasne,że wypełnili minima - z tego wniosek,że były za niskie !!!(zresztą skandalem jest,że były inne dla różnych dyscyplin sportowych)
Ostatni argument? Nie przesadzaj - to nie jest mój zawód !!! - Sport jest DLA KIBICÓW - bez nich sportowcy NIE ISTNIEJĄ !!!
Amerykanie,Niemcy czy też gospodarze Igrzysk zawsze wystawiają PEŁNE ekipy - ich polityka jest zupełnie inna i ich na to stać.
Pozdrawiam serdecznie w nadziei,że więcej ogonów nie odnotujemy.
Posted by: Boubson

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 20:21

juz wczoraj to pisalem - dzis powtorze... ok wesolo nie jest, ale co maja powiedziec Norwegowie... ich nadzieje medalowe plasuja sie w drugiej badz trzeciej dziesiatce (Ole, Tora Berger, Jacobsen, Northug)... a pamietajmy ze to oni sa potega sportow zimowych - nie my...

to ze walczymy zazwyczaj o miejsca 31-32 to juz temat na zupelnie inna dyskusje... najgorsze jest to ze walczymy o te pozycje tylko wtedy gdy (sic!) mamy zyciowa forme... co do minimum - podwyzszenie poprzeczki mogloby spowodowac ze reprezentowaloby nas mniej osob niz Kirgistan...

i o zgrozo - zaryzykuje stwierdzenie ze to beda dla nas najlepsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie...
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 20:31

Czemu o zgrozo? Przypominam, ze w dotychczasowych IO, odbywajacych sie od 1924 roku Polska zdobyla az 8 medali.

Nigdy nie bylismy potega...i raczej nigdy nie bedziemy.

Onda nie przesadzaj...min. nie byly za niskie. W wielu przypadkach wyzsze od MKOL-u. Przestanmy traktowac nasz kraj jak kraj biedakow, ktorego na nic nie stac. Ja nie chce, zeby moj kraj wysylal na IO tylko tych, co maja szanse na medal. Globalnie koszta takich przygotowan sa niskie. Jak komus zabierac w tym kraju, to sportowcy powinni byc na samym koncu kolejki...i tak wiekszosc z nich po zakonczeniu kariery schodzi na margines spoleczenstwa. Zeby bylo smieszniej sa to takze medalisci MŚ i ME, a nie tylko tacy, na ktorych startach 95% rodakow leczy sobie kompleksy.
Posted by: Inzaghi78

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 20:41

Boubson tylko ze Norwegowie maja jeszcze Svendsena, Svindala czy Bjoergen ktorzy zastepczo zdobywaja medale a u nas jak nie powiedzie sie faworytom to KONIEC frown a przeciez kazdy moze zachorowac , czy po prostu sie zle czuc ale niestety w naszej sytuacji Adas , Justyna i Tomek nie moga bo to jedyne szanse, inni nie sa w stanie sprawic megasensacji bo taka bylby medal ...

podpisuje sie obiema rekoma pod tym wszystkim co pisze onda piwo
niestety prawda boli ale taka jest rzeczywistosc ...

nie wierze ze nie mamy zdolnych ludzi w 40mln kraju, nie wierze tylko nie maja stworzonych odpowiednich warunkow, wiec trzeba wyj.ebac wszystkich odpowiedzialnych za to ludzi bo tak dalej byc nie moze !!!!!!!!!

Jak to kiedys juz napisalem w temacie biatlonowym:

"Nie zachowujmy sie jak Nigeria w sportach zimowych bo snieg nie jest w Polsce zjawiskiem ekstremalnym"
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 20:43

No to raczej troche sie z Onda rozmijacie... wink
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 20:53

Originally Posted By: polskignom
No to raczej troche sie z Onda rozmijacie... wink


a dlaczegóż to ??? Inzaghi78 trafił w samo sedno tarczy...
Posted by: kamasutra

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 20:54

Trzeba zaznaczyc jedna rzecz w tym wszystkim...

Start na olimpiadzie to dla prawdziwego sportowca wielkie wyroznienie...Przynajmniej tak powinno byc.

Wiekszosc z nich w naszym wypadku zdaje sobie sprawe ze jada tam jako chlopcy czy dziewczynki do bicia...

Niemniej jednak to sa i tak najlepsi zawodnicy w swoich dyscyplinach w naszym kraju.Dlaczego wiec pozbawic ich szansy wystepu w tej najwazniejszej imprezie sportowej?


Ja wiem ze idea olimpizmu co do samego startu traci na znaczeniu
w swiecie komercji i pieniadza , ale jezeli taki start daje im radosc i motywacje do dalszej pracy to nie wolno ich tego pozbawiac....

Oni powinni podziekowac za mozliwosc wyjazdu na olimpiade ,jeszcze wiekszym zaangazowaniem w to co robia w przyszlosci...Czy jednak tak uczynia to juz inna sprawa..

Takie jest moje zdanie na ten temat...
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 20:59

polskignom - jeszcze jedno o minimach MKOL...no Szczurek rzutem na taśmę się załapał...
A tak na poważnie-minima PKOL-u były i to sporo za niskie, szczególnie po górnolotnych i gówno wartych kwiecistych zapowiedziach relikta Nurowskiego po Pekinie ("Nikt nie będzie jeździł na wycieczki!!!" - grzmiał zaraz po przemieszczeniu swojego dupska na lotnisko Okęcie).
Gdyby powiedzieli po prostu - bierzemy wszystkich jak leci bo najważniejszy jest udział, to bym się nie czepiał, ale tak to po prostu Orbis Zwei odpalili.
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:03

Ze tez jeszcze wierzysz w slowa tych pluszakow u gory... wink
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:09

Originally Posted By: polskignom
Ze tez jeszcze wierzysz w slowa tych pluszakow u gory... wink


Słonko, ja ich tylko qrwa rozliczam z tych słów...niestety tylko na tym forum...ale przynajmniej parę Pań i sporo chłopa może zapamięta prezesa PKOL-u...
Abo przypomną się jego słowa w wywiadzie z niejakim Szaranowiczem jak będą podsumowywali najlepsze Zimowe Igrzyska w historii polskiego sportu...
Posted by: zbanowanyex

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:14

Schlierenzauer-Malysz 1 1.6 efortuna

co sądzicie panowie ?
głupio mi grać przeciwko, ale w bukmacherce nie ma sentymentów, nie wierze, że Małysz byłby w stanie drugi raz przeskoczyć jego

w konkursie przed olimpijskim austryjak przeskoczył w zasadzie skocznie, a mógł jeszcze dalej polecieć, może dobrze się tu czuje

kurs 1.6 + jakiś typ , ładny dubelek jak dla mnie
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:15

Nawet jak zapamieta to co to zmieni?

Trzeba robic swoje i pasjonowac sie tym, co sie dzieje w Kanadzie. wink
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:17

Originally Posted By: polskignom
Nawet jak zapamieta to co to zmieni?

Trzeba robic swoje i pasjonowac sie tym, co sie dzieje w Kanadzie. wink


Ivica pograny ?
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:19

Nie chce byc zlym prorokiem dla swoich dlugoterminowych, ale smierdzi zlotem dla Bode jak cholera. wink
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:25

Jak dojedzie...Chorwat na pudle pograny...zobaczymy.
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:26

Ile zlapales Ivice na pudle? Powinno byc izzi, ale tak jak mowie Bode jak skonczy slalom bez wielkich przygod, to chyba wygrywa...
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:27

rano @1.77
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:34

2 perelki grin :

Francon TOP3 @5
Frei TOP3 @5 oba w fortunie...
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:42

Ivica+ Bode top 5 @ 1.5 x1.75 boks boks
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 21:47

Zostanę jednak przy Ivicy...Mode cholera za bardzo "wypadkowy"...
Svindal 1-6 @1.9 u ziemniaków nie wygląda źle...
Posted by: lysy1

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 22:00

Originally Posted By: onda
Zostanę jednak przy Ivicy...Mode cholera za bardzo "wypadkowy"...
Svindal 1-6 @1.9 u ziemniaków nie wygląda źle...


kiedy kończy się ta kombinacja...na jak długo mrozicie kasę??
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 22:01

Dzisiaj. O 19 zjazd, o 22:30 slalom.
Posted by: lysy1

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 22:06

Originally Posted By: polskignom
Dzisiaj. O 19 zjazd, o 22:30 slalom.


podziękował papa
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 22:08

Aczkolwiek warunki moga sprawic psikusa... wink

Prognozy sa takie sobie, snieg ma padac do rana czasu kanadyjskiego, a o 10:00 ma sie zaczac zjazd...moze byc roznie.
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 22:36

My żyjemy w chorym kraju, gdzie o sporcie mówi się podczas kolejnych igrzysk oraz po ich zakończeniu, jak to jest źle z tym sportem. Tyle, że nic się z tym nie robi i problem powraca co dwa lub cztery lata. onda, Inzaghi78, polskignom...również szanuję zdanie każdego z Was, bo nie chodzi o to, żebyśmy się zaraz wyzywali od najgorszych, jak wielu na tym forum.
Przypomniało mi się coś, bodaj z igrzysk a Atenach...polskie łuczniczki przegrały frajersko, nie pamiętam już z kim w drużynówce...nie zapomnę chyba nigdy tych głupich uśmiechów, jakby to były szkolne zawody, a nie najważniejsza impreza, na której reprezentuje się swój kraj.
Również mam nadzieję onda, że nie będziemy już zajmowali ostatnich miejsc smile
Posted by: Max11

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 22:53

Prawda jest taka że sporty zimowe w Polsce poza bardzo nielicznymi wyjątkami są na bardzo niskim poziomie, a dlaczego tak jest to już temat na szerszą dyskusję.
Posted by: hokuy

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 23:11

ja dziś próbuje Bodego, widać, że trafił z formą, o zjazd się nie boję, w slalomie jeśli dojedzie :D, nie powinien stracić więcej niż zyska nad Ivicą w zjezdzie, @9 miód, cmooooooon!
Posted by: Ernestos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 23:14

dzis po kursie 1.60 ze Crosby walnie brame Wikingom chyba wydaje sie mega izzzi smile tam sie zapowiada na moje oko moze i nawet dwu-cyfróweczka :), jezeli Kanadyjczycy podejda do tego meczu skoncentrowani, nawet nie na 100% , wystarczy 75 % i sie brameczki posypia w wykonaniu m.in . Crosbego smile
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 23:20

Crosby dopiero w tym sezonie zaczal duzo strzelac, ale w repr. Kanady wcale nie musi wystepowac w tej roli. Swietnie sie znajduje w roli kreatora, a ze w Kanandzie az roi sie od swietnych grajkow, to na tym tym turnieju moze sie zadowolic asystami. Kursy na jego wyczyny strzeleckie masakrycznie zanizane i moim zdaniem nie do gry tongue
Posted by: studzien

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 16/02/2010 23:58

Dzisiejsza super kombinacja przełożona.
Nie wiadomo jeszcze na kiedy.
http://www.vancouver2010.com/olympic-new...r_279860cB.html
Posted by: dziura

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 17/02/2010 00:04

Originally Posted By: studzien
Dzisiejsza super kombinacja przełożona.
Nie wiadomo jeszcze na kiedy.
http://www.vancouver2010.com/olympic-new...r_279860cB.html

dzięki za info właśnie miałem stawiać.. orientuje się ktoś w łyżwiarstwie Wolf aż taką faworytka jest ?
Posted by: Ernestos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 17/02/2010 00:19

Originally Posted By: dziura
Originally Posted By: studzien
Dzisiejsza super kombinacja przełożona.
Nie wiadomo jeszcze na kiedy.
http://www.vancouver2010.com/olympic-new...r_279860cB.html

dzięki za info właśnie miałem stawiać.. orientuje się ktoś w łyżwiarstwie Wolf aż taką faworytka jest ?


po ostatnich wynikach widac ze Jenny Wolf dzis powinna siegnąc po zloto smile
Posted by: Marian

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 17/02/2010 00:53

Panowie wiadomo w jakich formacjach (ustawieniu) będą grali Kanadyjczycy?
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 17/02/2010 01:51

Prawdopodobnie 2 pierwsze linie tak beda wygladaly

Nash-Crosby-Iginla
Heatley-Thornton-Marleau


Mozliwe tez, ze Crosby bedzie gral z Bergeronem, bo grali razem za mlodu...ale tak naprawde odpowiedz da dzisiejszy mecz z Nor.
Posted by: podstawek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 17/02/2010 02:50

Mówicie, żeby wysyłać tylko tych, co mają na cokolwiek szanse. No dobrze, ale dlaczego nie wysyłać gościa, który wypełnił minimum PKOl, które zazwyczaj było ostrzejsze niż nawet minimum MKOl. Skoro zasłużył to znaczy, że ma jechać. Idąc trochę dalej Waszym tokiem rozumowania to na igrzyska powinno jechać z 10-15 osób na każdą konkurencję, bo tylko oni mają jakiekolwiek szanse na medal.
Być może wiecie, co mówił Adam o swoim starcie w Nagano. Zjadła go trema i cała otoczka igrzysk i zajął miejsca poza 50. Wg Was on nie powinien tam jechać, bo był słaby i tyle. Jednak czy wtedy zdobyłby 2 medale? W Salt Lake City nie zżarłaby go presja, jeśli sam mówi, że start w Nagano bardzo dużo mu pomógł przed kolejną olimpiadą?
Nie jesteśmy jakimś zadupiem, żeby wysyłać jakieś 10 osób. Nikt tam nie pojechał na kredyt. Każdy sobie na ten start zasłużył. Nawet ci, którzy wypełnili tylko normę MKOl, jak np. saneczkarz
Posted by: buszmen

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 17/02/2010 03:41

Presja to go chyba zjadła przed sezonem, bo po dobrych latach poprzednich w 97/98 w ogóle od początku skakał dno. Igrzyska to była naturalna kolej rzeczy. Medale z SLC nie mają tu żadnego związku. Wtedy był mocny i tyle.

Ale ja tam akurat uważam, że w miarę rozsądku powinniśmy wysyłać jak największą grupę. To jest sport i nie każdy może wygrywać czy też sięgać po najwyższe laury.
Posted by: Giertyszek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 17/02/2010 15:42

Dziś sprinty, Medal Justynki tylko 1,50 trochę mało.
Posted by: Kanawaro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 17/02/2010 21:40

Originally Posted By: buszmen
To jest sport i nie każdy może wygrywać czy też sięgać po najwyższe laury.


Dokładnie, wyniki są ważne, ale tak naprawdę sam udział, samo uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej to już sukcesem dlatego uważam, że powinniśmy wysyłać możliwie dużą reprezentację. Nawet jeżeli za pierwszym razem nie uda się zdobyć medalu, to i tak taki start w igrzyskach jest nieocenionym doświadczeniem smile

A tak z innej beczki (ale też w sumie związane z Vancouver): natrafiłem na całkiem spoko konkurs. Można wygrać gadżet z autografem Małysza.
Posted by: wieczor

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 03:27

panowie live do curlingu plizzz
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 16:52

Justynka - chapeau bas !!!

Jest bardzo mocna (Marit i Kristin też...).Jakby tego było mało to laluchna wypiła sobie winko z Rosjanami przed dekoracją (to naród jednak w tych sprawach bardzo obrotny-ciekawe z jakiego kraju był ten płyn...),to jak ja JEJ mam nie uwielbiać???

Już nie będę pisał o Kubertenowcach - opinii nie zmienię - dla mnie to chore - minimum 20 (z 47-u) osób pojechało na wycieczkę na koszt podatnika.
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 17:19

Wielki szacunek dla Majdic. To, czego dokonała jest niesamowite i jest bardzo prawdopodobne, że gdyby nie ten upadek miałaby złoto.
Dębowski chyba...mówi, że na treningach nasi panczeniści uzyskiwali czasy 2 sekundy lepsze niż w tym najważniejszym biegu...co ten człowiek mówi, 2 sekundy, to walczyliby o złoto. Fatalny start zarówno Niedźwiedzkiego, jak i Ustynowicza.

Super jest ten halfpipe. To co oni wyprawiają w powietrzu, to coś wspaniałego.
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 18:46

kaka85 - nasi łyżwiarze niestety nie są dobrze przygotowani-na początku sezonu był pościg za minimami (i tak niskimi) i widać,że nie są w stanie być przygotowani na drugi start w sezonie dobrze.
Poza tym jak ktoś jedzie na Olimpiadę z najlepszymi wynikami typu - 3m w grupie B PŚ,16m (!!!) w grupie B PŚ (to Biega...łostatni),1m w grupie B PŚ , miejsca od 9 do 12 na ME na poszczególnych dystansach ale w wieloboju , to cudów nie można oczekiwać - ALE ,ŻEBY RELATYWNIE OSIĄGNĘLI NAJLEPSZE CZASY W TYM ROKU W TYM STARCIE - TO JUŻ JEST ZASRANYM OBOWIĄZKIEM.
A tutaj mamy totalną klapę!!!
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 19:25

Akurat na tym torze nie ma szans na SB wink
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 19:41

Dokładnie, lód w Vancouver jest dość wolny. Jak to wczoraj Chruścicki powiedział...na 199 najlepszych czasów w historii biegu na 1000m mężczyzn, 196 zanotowano na torach łyżwiarskich w Salt Lake City i Calgary.
Niby największe szanse mamy na 1500m i to przede wszystkim Bachleda - Curuś, która w tym sezonie zajmowała bardzo wysokie lokaty w pucharach świata. Co do Niedźwiedzkiego, to miejsce w pierwszej 10-tce byłoby bardzo dobre, ale trudno na to liczyć, po wczorajszym występie.
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 19:58

Originally Posted By: polskignom
Akurat na tym torze nie ma szans na SB wink


Słonko na pisałem - relatywnie!!! Wszyscy jeżdżą WOLNIEJ - to jasne !!!
Ale nasi "wolniej inaczej"...
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 20:17

Ludzie wyrzućcie tych wszystkich pseudo znawców TVP,z Babiarzem, Kurzajewskim i Sobczyńskim na czele ooo
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 20:34

Originally Posted By: kaka85
Ludzie wyrzućcie tych wszystkich pseudo znawców TVP,z Babiarzem, Kurzajewskim i Sobczyńskim na czele ooo


uuu zapomniałeś o ścisłej czołówce...Top Wszechczasów

Szaranowicz
Szpakowski
Jóźwik
Krzoska ( mój ulubiony...w kolarstwie jest arcymistrzem).

Dopóki żyją - zero zmian...trwają jak PZPN...
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 20:39

Na po ekranach Eurosportu śmiga niejaka Victoria...

No nie wiem ile procent jest prawdziwej Victorii jest w tej Victorii...Gusta gustami ale botoksowo-silikonowa laluchna powinna raczej zapowiadać inne audycje niż opowiadać jakie mięśnie pracują w danych konkurencjach zimowych...
Niemniej widok ładniejszy niż niejaka Paulina Chylewska (na biegówkach) czy też galeria Babiarzowo-Kurzajewska .
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 20:48

onda bardzo dobre porównanie do PZPN. Jeszcze jak szefem sportu został Szaranowicz, to już pewne, że tak będzie. Tych ludzi po prostu nie da się słuchać. Najlepszy komentator sportowy jest mistrzem studia TVP, do którego zaprasza się znanych ludzi nie związanych ze sportem, żeby oglądalność wzrosła. Rozmawiają tam o takich pierdołach, że masakra. Za Personem też nie przepadam, ale on jeszcze jakiś tam poziom trzyma.

Magdy Grzywy nie wysłali do Vancouver (wprawdzie szału to ona też nie robiła), ale Sobczyński sam jest wręcz śmiesznym, dlatego dłużej niż minutę nie da się tego słuchać.
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 21:28

kaka85 - na pewno mieli pulę miejsc - to usiadł Szaranowicz ze Szpakowskim (cholera wie czy "na sucho") i zaczęli listę robić.
Święte krowy i najlepsi kumple musieli bankowo jechać - dla kalek typu Darek znaleźli Czerkawskiego,najlepszemu druhowi w wyścigu do drewnianego mikrofonu -niejakiemu red. Jóźwikowi też załatwili wsparcie,coby się bez przerwy nie kompromitował...
Babiarz jest od łyżwiarstwa figurowego,dekoracji,otwarcia i zamknięcia - w sumie dla mnie obojętne - tylko wręczanie medali muszę przełknąć - reszty w jego wykonaniu nie słucham...
Młodego Parfianowicza puścili do wywiadów - szału nie ma ale wielkiej tragedii też nie...
Jak patrzę na tę zbieraninę to odruchy wymiotne przychodzą automatycznie...
Już dla przyzwoitości te kaleki mogłyby trochę poczytać i jako tako się przygotować.
Taki maxxey (użytkownik tego forum) swoją wiedzą na temat igrzysk powala na kolana całe to stado imbecyli...Mógłby spokojnie z 8 dyscyplin komentować (niby coś wiem o sporcie ale przy nim to ja mały pikuś jestem...może i dlatego,że po winkach sporo komóreczek mózgowych mi obumarło... tongue...pamięć nie ta...).
Dlatego trzeba się cieszyć z Eurosportu,jego Rudzińskich czy Chruścickich (chociaż dziadek zaczyna trochę nie dowidzieć...)- ale ich przygotowanie jest w porównaniu z tvp sport& company porażające , nie wspominając o biathlonowym duecie...
Takiemu red.Dąbrowskiemu od pływania to tępy Babiarz powinien qrwa mikrofon w walizce złotej 3 metry przed nim nieść i jeszcze z samiutkiego rana dzień w dzień buciki pucować...
Wystarczyło,że ryja rozdarł parę razy i karierę zrobił...( zresztą to chyba jedyne w miarę obiektywne kryterium doboru tzw. sprawozdawców w tej instytucji...)
Podczas Pekinu te debilne ryki i szydercza radość duetu S+J po nieudanej 6-ej próbie Cantwell'a...przecież to nawet nie 5-a liga dziennikarstwa...(Abstrahując od tego,że siedzą we dwójkę na stadionie i jednej konkurencji nie są w stanie śledzić...)
Jeszcze mamy tzw. studio olimpijskie dla "niedzielnych" kibiców,chyba z góry zakładają,że oglądają ich sami laicy (no normalni kibice spokojnie lukają na Eurosport) - ale to pompowanie balona przez Kurzajewskiego (niestety kaliszanina-wstyd qrwa jak franca...)przez pierwsze 5 dni to był jakiś koszmar - już pisałem,że ten debil w co drugim starcie oczekiwał medalu...Wczoraj trochę przyhamował - chyba jakiś opieprz zebrał...(Ale to chyba jego choroba nieuleczalna - przypomnijcie sobie pierwszy tydzień w Pekinie - też wszystkim qrwa medale na szyi wieszał...).
Wystarczy tego - podsumowując - TVP Sport - kalectwo to komplement.
Posted by: Stalion

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 21:57

A mnie Kurzajewski czy Szaranowicz nie przeszkadzają tongue

Co do wczorajszego medalu. Bohaterką bez wątpienia jest Petra.
We wczorajszym wywiadzie Justyna mi zaimponowała. Stwierdziła, że w sumie złoto przegrała na tym zakręcie i musi lepiej nauczyć sie jeździć na nartach.
Brawo!!
Standardowy polski sportowiec marudziłby jak to narty były źle nasmarowane, wilgotność za duża, wiatr powiał nie tak itd.

A tak. Justyna - postawa godna naśladowania smile
Posted by: Big Ben

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 22:13

Bo Justysia to jest international level smile

Zresztą w wypowiedziach tych naprawdę wielkich nawszego sportu (Kowalczyk, Małysz, Majewski, Włodarczyk) można odnaleźć bardzo duzo pokory, ale także zwykłej ludzkiej radości.
To sa zwykli ludzie, szanujący swoje i innych dokonania, bo wiedzą ile ich to kosztowało, a w razie niepowodzeń nie narzekaja na byle pierdołę, tylko wiedzą ,że skoro się nie udało to muszą pracować jeszcze ciężej i jeszcze bardziej wytrwale!

"Choć byś trenował nie wiem jak ciężko i nie wiem jak wytrwale, pamietaj, że jest ktoś kto trenuje jeszcze ciężej i jeszcze wbardziej wytrwale, tym kimś jestem ja!"
KG

wink
Posted by: buszmen

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 22:33

No tam to jednak jest głupie gadanie. Kowalczyk nie narzeka na smary, bo ma świetne. Małysz czy też każdy inny skoczek czasem narzeka na wiatr - bo to robi wynik. Co ma powiedzieć, skoro skoczył super, ale warunki nie pozwoliły mu wygrać? Taki sport, póki przeliczniki (udoskonalone jeszcze bardziej premiujące gorsze warunki) nie wejdą na stałe, to wiatr jest niestety bardzo ważnym czynnikiem składowym.
Posted by: juancarlos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 23:14

jest szansa jeszcze gdzies - najlepiej w necie - obejrzec wczorajszy final na half-pipe?

Z gory dzieki, pzdr
Posted by: Fro_Lech

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 18/02/2010 23:54

No i co z tego, że cieszyli się po nieudanej 6 próbie Cantwella ? Nie można się cieszyć z Olimpijskigo złota ? Co mieli powiedzieć "ojejku strasznie nam przykro, że Amerykanin nie pokonał Polaka. Powinien rzucać jeszcze raz"

albo hipotetyczna sytuacja - Polska-Niemcy , piłka nożna , 90 min , karny dla Niemiec, pudło i Szpakowski ma siedzieć cicho i płakać, bo Niemcy karnego nie strzelili ?

Już bez przesady, poziom składu sportowego TVP w porównaniu do ES,C+ jest tragiczny, ale już nie przesadzajmy z ograniczaniem radości po zdobyciu, w tym przypadku, złota olimpijskiego.

Żeby ktoś mógł wygrać - ktoś musi przegrać.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 19/02/2010 00:18

Originally Posted By: juancarlos
jest szansa jeszcze gdzies - najlepiej w necie - obejrzec wczorajszy final na half-pipe?

Z gory dzieki, pzdr


http://www.eurovisionsports.tv/olympics/
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 19/02/2010 01:30

Originally Posted By: juancarlos
jest szansa jeszcze gdzies - najlepiej w necie - obejrzec wczorajszy final na half-pipe?

Z gory dzieki, pzdr


na tvp.sport jest cały finał
Posted by: kiziorro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 19/02/2010 09:05

z kalnu Ligockich nikt kazdy sie wywrocil smile
Posted by: podstawek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 19/02/2010 18:42

To samo w snowboardzie. Akurat w tej dyscyplinie jestem laikiem, ale i tak od razu widać, że ten dziennikarz, który wczoraj siedział w studiu w Warszawie zna się dużo lepiej na tym. A tak to wysłali Krzoskę, który chyba na niczym się nie zna
Posted by: szpak007

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 19/02/2010 19:23

Originally Posted By: kiziorro
z kalnu Ligockich nikt kazdy sie wywrocil smile


tak z ciekawości, kto się nie wywrócił smile
Posted by: Krystian

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 19/02/2010 19:35

I jak Wasze odczucia po finale solistow? Wprawdzie swoj program Lysacek pojechal niby perfekcyjnie, ale trudno mi sie nie zgodzic tez z Pluszczenka, ktory powiedzial, ze co to za mistrz olimpijski, ktory nie wykonal poczwórnego skoku.. nie ukrywam ze jestem fanem Pluszczenki, ale zabraklo mu gdzies tego dawnego blysku.

Na dwoje babka wrozyla...
Posted by: szpak007

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 19/02/2010 20:24

z racji tego że zagrałem sobie Pluszczenke to oglądałem te tance na lodzie smile nie znam się na tym zupełnie, ale jakoś bardziej podobał mi się przejazd Amerykanina. Tak jak piszesz na dwoje babka wróżyła, jeden zatańczył bardzo ładnie ale bez fajerwerków, a drugi troszke słabiej (bez błysku) ale z poczwórnym skokiem.
Posted by: przyborro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 19/02/2010 20:53

mam pytanko, mianowicie czy w biegu masowym w biathlonie dobiera sie pociski, czy biega karne rundy?
Posted by: szpak007

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 19/02/2010 20:56

Originally Posted By: przyborro
mam pytanko, mianowicie czy w biegu masowym w biathlonie dobiera sie pociski, czy biega karne rundy?


karne rundy, pociski dobiera się tylko w sztafecie
Posted by: Big Ben

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 19/02/2010 21:04

Saarinen - Roponen @2.46

Aino-Kaisa wydaje mi się bez formy, na 10km dowolnym zajęła dopiero 15-ste miejsce tracąc do 6-ej Roponen 35 sekund.

I tu moje pytanie do lepiej ode mnie zorientowanych, jak obie panie prezentują się w stylu klasycznym, bo jak widać w dowolnym przewaga Roponen.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie smile
Posted by: mario145

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 02:21

Ammana to chyba bedzie trudno pokonac, odstaje strasznie od wszystkich innych!! Zloto raczej jego, chyba ze pogoda bedzie niekorzystna do skokow to wtedy loteria, ale nie zapowiada sie na to.
Posted by: djviejo

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 02:47

no na treningu z uśmiechem na ustach ooodleciał wszystkim a austriacy gryzą pazurki ha ha ha !!!!!!!!

simon znów dublet jak w slc 8 lat temu
Posted by: Twin Peaks

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 17:02

Oglądał ktoś kwale? Jak skoczył Prevc? 129,5 było na luzie, skoczone spokojnie?

w parze ze Stochem jest 1,55 milenium
Posted by: mario145

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 18:12

wczoraj troszke mu nie wyszlo nie wiem dlaczego czy mial slabsze warunki ?? ale ogolnie typ warty zagrania prevc teraz ma moim zdaniem forme i w 2 skokach bedzie lepszy od stocha, bo stoch nie skoczy 2 rownych skokow... jak zawsze...
Posted by: wafe(L)nica

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 18:28

Ahonen w 1-10 kurs 2,25.Warte chyba gry.
Posted by: mario145

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 18:37

Originally Posted By: pawel Wafel
Ahonen w 1-10 kurs 2,25.Warte chyba gry.


a kto ma taki kurs??
Posted by: mario145

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 18:38

Originally Posted By: mario145
Originally Posted By: pawel Wafel
Ahonen w 1-10 kurs 2,25.Warte chyba gry.


a kto ma taki kurs??


a juz widze ... no jasne ze 2.25 dobre moim zdaniem ale jakies 2/10 bo ahonen cos slabiutko... czy oszukuje ??
Posted by: wafe(L)nica

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 18:38

Originally Posted By: mario145
Originally Posted By: pawel Wafel
Ahonen w 1-10 kurs 2,25.Warte chyba gry.


a kto ma taki kurs??


Fortuna.

Kasai w 1-10 kurs 2,0.

Może taki dubel Ahonen - Kasai.
Posted by: wafe(L)nica

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 18:41

Ahonen to stary lis, może treningi potraktował treningowo bez większego przykładania.Taki kurs myślę warty gry.
Posted by: mario145

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 18:49

Originally Posted By: pawel Wafel
Originally Posted By: mario145
Originally Posted By: pawel Wafel
Ahonen w 1-10 kurs 2,25.Warte chyba gry.


a kto ma taki kurs??


Fortuna.

Kasai w 1-10 kurs 2,0.

Może taki dubel Ahonen - Kasai.


duble odradzam jak juz chcesz grac to lepiej solo, albo cos z innej dyscypliny. ciezko jest trafic 2 skoczkow w top 10, nawet jesli wydaje sie to takie proste.. to tak z doswiadczenia
Posted by: Stalion

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 21:32

Rywalki Kowalczyk przyjmują sterydy

tongue
Posted by: jencz

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 22:36

Niech startują w paraolimpiadzie jak są chore. Gdyby miały astmę to by nie przebiegły na wet 500m. Kto ma astmę ten wie że wejście na 3 piętro jest wyczynem nie lada.
A legalne szprycowanie jest zasługą PKOL, który przymyka na to oko.
Posted by: MaTHiaS

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 22:50

Originally Posted By: jencz
Niech startują w paraolimpiadzie jak są chore. Gdyby miały astmę to by nie przebiegły na wet 500m. Kto ma astmę ten wie że wejście na 3 piętro jest wyczynem nie lada.
A legalne szprycowanie jest zasługą PKOL, który przymyka na to oko.


chyba MKOLu?
Posted by: kiziorro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 20/02/2010 23:05

Originally Posted By: szpak007
Originally Posted By: kiziorro
z kalnu Ligockich nikt kazdy sie wywrocil smile


tak z ciekawości, kto się nie wywrócił smile


mialo byc nikt nie dojechal albo kazdy sie wywrocil :

http://igrzyska.wp.pl/vancouver/kat,1025027,title,Ligoccy-padali-jak-muchy,wid,12002554,wiadomosc.html?ticaid=19ad8
Posted by: Piotruś Pan

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 21/02/2010 08:09

Brawa dla Amanna, Małysza super konkurs zarówno na skoczni normalnej jak i dużej kapitalne skoki super emocje Austriacy gdyby nie Schlirwnzauer zostali by wogóle bez medalu dobrze, że wygrał Simon był bezkonkurencyjny dla wszystkich, Małysz chociaż zdobył srebrny medal jest i tak dla mnie mistrzem klasą sam dla siebie super postawa wspaniała praca trenera Lepistoe, że doprowadzil rozregulowanego Adama do olimpijskiej formy brawa gratulacje dka wszystkich którzy pracowali na zwyciestwo Adama swiętujmu bo naprawdę Adam król skoków jest wielki on jest wizytówka tej dyscypliny szacunek dla niego
Tak patrząc na podium wypełnili go wielcy mistrzowie wschodząca gwiazda tej dyscypliny Schlirenzauer przyszłość tego sportu Simon najlepszy zawodnik tego sezonu niesamowity szczęściarz cudowne dziecko skosków i król skoków, mistrz, profesor Adam który za życia pisze swoimi występami piekne karty historii w tej dyscyplinie cudowny serial o skromnym człowieku o mistrzu o wielkim sportowcu a przede wszystkim człowieku coś pięknego już dawno nie miałem tak udanego wieczoru dzieki dla ludzi którzy potrafią tworzyc takie widowiska.
Posted by: Krystian

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 21/02/2010 08:35

wie ktos o ktorej w nocy oficjalna dekoracja Adama?
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 21/02/2010 10:08

podobno o 4:15
Posted by: kiziorro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 21/02/2010 16:58

Originally Posted By: Piotruś Pan
Brawa dla Amanna, Małysza super konkurs zarówno na skoczni normalnej jak i dużej kapitalne skoki super emocje Austriacy gdyby nie Schlirwnzauer zostali by wogóle bez medalu dobrze, że wygrał Simon był bezkonkurencyjny dla wszystkich, Małysz chociaż zdobył srebrny medal jest i tak dla mnie mistrzem klasą sam dla siebie super postawa wspaniała praca trenera Lepistoe, że doprowadzil rozregulowanego Adama do olimpijskiej formy brawa gratulacje dka wszystkich którzy pracowali na zwyciestwo Adama swiętujmu bo naprawdę Adam król skoków jest wielki on jest wizytówka tej dyscypliny szacunek dla niego


no nie wiem czy bez medalu, 4 byl Kofler a 5 Morgenstern. W studio pytali sie skad sie bierze taka popularnosc Malysza, ja wiem skad, to dzieki temu, ze wygrywa z Niemcami laugh
Posted by: podstawek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 21/02/2010 19:31

Niestety Ammann był nie do ugryzienia. Teraz trochę szkoda szansy w Turynie, bo chyba wtedy była największa szansa na złoto. Bo mimo słabej formy Adam i tak zajął 7. miejsce i podium było blisko
Posted by: Inzaghi78

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 21/02/2010 20:01

Nie potrafie jeszcze rozwazac co by bylo gdyby, czy moglo byc inaczej itd... bo po tym co zrobil Adam na tej Olimpiadzie zabraklo mi slow ...

Dla mnie Adam jest ikona wszystkiego co wspaniale, walki do konca, uczciwej rywalizacji, umiejetnosci przegrywania z jednoczesna determinacja do zwyciestw, niesamowitej skromnosci ktora bije po oczach wiekszym blaskiem niz wszystkie jego sukcesy.

To on sprawial ze rodziny co weekend zasiadaly przed telewizorami niezaleznie od wszystkich problemow zyciowych czy to osobistych czy to zawodowych tylko po to zeby na chwile przeniesc sie do swiata marzen, do swiata basni ktory stworzyl dla nas Adam Malysz
To on dawal ukojenie wszystkich problemow i sprawial ze czulismy i czujemy sie dumni jako Polacy, ze czujemy taka wewnatrzna sile by poprzez jego osobe pokazac ze mimo wszystko jestesmy wspanialym narodem...

Znam wiele osob ktore kompletnie nie interesuja sie sportem ale do tego stopnia ze my forumowicze bysmy nie uwierzyli w to ze mozna zyc w takiej nieswiadomosci ale i oni pytali mnie tuz przed Olimpiada tylko o jedno : kiedy skacze Malysz ???
Podejrzewam ze nie traktuja tego nawet jako sport bo przeciez sie nim nie interesuja ale jako obywatelski obowiazek albo po prostu cos naturalnego ze skacze Malysz i nie mozna przeciez tego przegapic

Co bedzie dalej ?? Nie wiem ale jesli odwazylby sie poczekac do Soczi to ja niestety albo stety bede liczyl na zloto nawet jesli teraz przez 4 lata nie bedzie sie lapal do 15 to i tak w dniu wystepu olimpijskiego bede liczyl na cud bo jak inaczej mozna nazwac to co zrobil ten wybitny Polak ktory stal sie bohaterem naszych czasow puchar

Juz mi lzej grin
Posted by: Llama

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 21/02/2010 21:45

Oto chodzi Inzaghi78 piwo

Czemu cały czas mam wrażenie, że Szwajcar jest jednostrzałowcem? Nie wygrał TCS, nie wygrał pucharu świata, ma tylko 1 złoty medal MŚ, ale do cholery 4 razy zdobył złoto olimpijskie trzykrotnie sprzątając je Adamowi sprzed nosa mad
Posted by: Rivaldo

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 01:40

Puchar Swiata wygra w tym sezonie ooo
Posted by: mln

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 02:40

może uda się merytoryczną dyskusję wywołać, bo myślę że dziś warto trochę zainwestować, więc...

ciekawie zapowiadają się dzisiejsze biegi masowe...

kobiety:

u kobiet mocna znów powinna być Berger, najlepiej wygląda top7 w bwinie po 1.50. Pary w których jest zestawiona w większości nie do obstawienia, ale z Jonsson można ją puścić. Norweżka najlepiej spisała się w biegu pościgowym nie mówiąc już o występie w biegu indywidualnym, widać że jest w wielkiej formie...

Neuner nie ruszam, pewnie będzie wysoko, ale mnie ten jej sposób strzelania nigdy nie przekona już chyba...

Kuzmina, Khrustaleva - jak już to w ciekawych parach przeciwko nim

Dorin ze swoim biegiem hmm pewnie skończy się to poza 20-tką, warto grać przeciwko niej

prócz Berger i Neuner o najwyższe pozycje walczyć powinny pozostałe Niemki, Wilhelm i Henkel pokazały w czwartek że są mocne, a i Hauswald po przerwie może namieszać, choć jest bardzo niestabilna w stójce i nieco mniejsze szanse jej daje od pozostałych. Na pewno Domracheva będzie wysoko, z Ruskich najbardziej Zaitsevej sie obawiam

Szwedki no cóż, słabo to widze, chyba Jonsson już tu nic nie zdziała, nawet jeśli w końcu wyjdzie jej strzelanie to biegowo odstaje od pozostałych z czołówki, Olofsson nieco lepiej, to ona chyba dzisiaj ma większe szanse powalczyć.

No i znów mocna może być Brunet... natomiast Bailly strzelecko bardzo przeciętna, warto coś zagrać przeciwko niej

z naszych największe szanse daje Cyl, która jest najrówniejsza, najbardziej kompletna z naszych, dobry występ to dla mnie będzie miejsce jednej z naszych w piętnastce

więc ja gram:
Domracheva - Bailly 1 1.50
Berger top7 1.50
Domracheva - Tofalvi 1 1.24

można też spróbować:
Flatland - Dorin 1 1.45
Berger - Jonsson 1 1.70
Domracheva 1-10 1.35
Brunet 1-10 2.10


panowie:

Jay, Ferry - pierwszy z nich limit szczęścia wyczerpał pewnie już na całe życie, niestety nie znalazłem ciekawej pary z nim by zagrać przeciwko Francuzowi.
Ferry to zawodnik nieprzewidywalny, no bet

Svendsen top 7 1.50. Strzelecko bardzo równy, czołówka biegowa, kandydat do medalu, top7 izi

Sumann niebezpieczny, na pewno powalczy, jak wyjdzie trudno powiedzieć, ja typuję go na miejsca 5-7

Bjoerndalen gółówny kandydat do zwycięstwa

Novikov - od zawsze świetny strzelec, przeciętny biegacz, w top 10 go nie widzę ale z Deryzemlyą powinien sobie poradzić (1.65)

Fak - więcej szczęścia niż Jay, oczywiście poza 20-tką

w Ruskich nie wierzę, jak już któryś ma powalczyć to najszybciej doświadczony Tcherezov

Francuzi tak naprawdę bardzo przeciętni w tych mistrzostwach, obraz zamydlił ten niezasłużony sukces Jaya

Landertinger - specjalista od biegów masowych. Dobry biegacz, który jednak niczym się jeszcze nie wyróżnił w Vancouver, znając jednak jego możliwości, no bet

Eder kolejny Austriak, którego stać na miejsce w szóstce

Niemcy jak Ruscy, ciężko będzie im coś zdziałać, choć Greis to zawodnik którego unikam na kuponach

Hurajt, Leguellec - biegowo nie zaskoczą, ot tacy sobie biegacze, jednak na strzelnicy pokazują się z dobrej strony, może któryś znów być w dziesiątce

najbardziej podobają mi się typy przeciwko Burkowi, w Pucharze Świata świetnie biegowo sobie radził przez co jego słabe występy w stójce nie były tak zauważane, jednak prawda jest taka że w tej pozycji jest naprawdę przeciętny

no i Sikora... bardzo życzę mu medalu i ma na to spore szanse, nie spodziewam się po nim 20/20 na strzelnicy, bo po prostu nie stać go na to, ale jeśli narty "będą jechać" nawet z 2 pudłami może na tym podium się znaleźć, oby

więc gram:
Sikora- Burke 1 1.56
Bjoerndalen - Tcherezov - Ustyagov 1 1.45

można też spróbować:
Novikov - Deryzemlya 1 1.65
Eder - Burke 1 1.42
Sikora 1-10 1.85

par z udziałem Sikory jest sporo ciekawych, ale nie ma sensu się też podpalać, bo potem wyjdzie spory minus na koncie

co sądzicie?
Posted by: Rafik 25

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 04:31

Z innej beczki nie uważacie,że Justyna Kowalczyk troszkę zawodzi na tej olimpiadzie. Może jednak trzeba było troszkę odpuścić puchar świata. Chciała zgarnąć wszystko w tym roku.
Rozumiem,że panie są chore i coś dostają. Ale przecież, nie od dziś to biorą a wcześniej wygrywała z nimi. Jeśli nie zdobędzie złota na 30 km to uważam,że zostanie niedosyt.
Oczywiście osiągnęła tutaj bardzo wiele medal to wielki sukces ale my nie mówimy o dobrej zawodniczce tylko o najlepszej od dwóch lat.
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 04:39

nie nie uważam...z czym ty chłopie wyskoczyłeś znowu smirk
Posted by: Rafik 25

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 04:43

Znowu?
Chłopie?

Nie uważasz i ok wystarczyło to napisać.
Przecież napisałem,że osiągnęła bardzo wiele.
Jednak wydaje mi się,że spodziewała się więcej(w sprincie super) i mam nadzieję,że będzie złoto na 30km.
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 04:48

no bo po co taki temat zaczynasz, wiadome było justyna od raoku jak zobaczyła tamte trasy mówła że ciężko będzie - za to jak powalczyła w łaczonym dla mnie jest wielka
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 04:51

Panowie tylko jedno...MŚ w Libercu. Gdzie Justyna zdobyła 2 złota?...na ostatnim podbiegu przed metą. Tutaj niestety trasy są inne i Ona samo mówiła, że zadowolona będzie nawet z jednego medalu. Ma już dwa i jeszcze jedną szansę.
Posted by: zbanowanyex

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 05:10

a ja się w pełni zgadzam, może coś dodam kontrowersyjnego ..
jak wiadomo Kowalczyk wygrała Tour de ski , gdzie była pokaźna suma do wygrania, jak dla mnie przepłaciła właśnie za to w tej chwili, może chciwość wzięła górę ? Marit odpuściła sobie np i teraz biegnie na świeżości, której wg mnie Justynie brakuje, jak dla mnie jest zmęczona już sezonem

i przestańcie gadać, że tak mówiła .. a co miała powiedzieć ? Każdy sportowiec tak mówi, wiadomo, że austria jutro wygra drużynówkę w skokach, jakby teraz był wywiad to powiedzą, że każdy ma szanse bo poziom się wyrównał blabla.. i jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 05:11

nastepny shocked
Posted by: zbanowanyex

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 05:20

każdy ma prawo do swojego zdania, ja mam podobne do kolegi smile
co nie zmienia faktu, że Kowalczyk poza Małyszem jest królową polskich sportów zimowych i już w dość młodym wieku osiągneła bardzo dużo i chwała jej za to
Posted by: mln

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 05:36

ale jak Justyna miała tu wygrać skoro ona jest specjalistką od tras trudnych... było tak od zawsze i nie wiem skąd te wasze dziwne wywody teraz że niedosyt itd. Prawda jest taka, że zrobiła już więcej niż można było oczekiwać, a przed nami 30km klasykiem, to właśnie tu przed rozpoczeciem igrzysk największe nadzieje medalowe można było mieć...
Posted by: kiziorro

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 18:41

http://www.youtube.com/watch?v=Pns8CwE-sBc&NR=1
Posted by: Big Ben

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 19:31

blush

Justyna z trenerem Wieretelnym od kiedy tylko dowiedzieli się na jakich trasach będzie stratować mówili że to nie trasy dla Niej, a bardziej niż olimpijskie przypominaja trasy turystyczne, podkreślali, że największe szanse medalowe przewiduja na sprint

a że niektórym trąbienie na prawo i lewo w polskiej telewizji publicznej, że Justyna jedzie po 4 złota uderzyło do głowy..

to można się tylko zasmucić, że słuchają speców pokroju Jóźwika czy Kurzajewskiego boli
Posted by: blackjack

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 22/02/2010 21:40

Co niektórzy pisali że Justyna może wrócić bez medalu biorąc pod uwage trasy oraz to że wystartuje tutaj cała elita
Ja uważam że sukcesem na olimpiadzie byłyby 3 medale w tym złoty na 30 km ( który to zagrałem ) są już dwa więc nie narzekajmy bo mamy chwile radości a nie tylko zazdrości jak zdobywają medale sąsiedzi
Do pełni szczęscia brakuje tylko Mazurka Dąbrowskiego
Posted by: Rafik 25

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 23/02/2010 01:56

http://www.sport.pl/celebrities/1,96807,7590078,Justyna_Kowalczyk_i_astma_norweskich_biegaczek___Pani.html
Posted by: Rafik 25

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 23/02/2010 01:58


Justyna Kowalczyk i astma norweskich biegaczek. "Pani Kowalczyk postąpiła nieładnie"

- Pani Kowalczyk postąpiła nieładnie - mówi Sport.pl specjalista od walki z dopingiem w sporcie prof. Jerzy Smorawiński. - To nieprawda, że leki na astmę poprawiają zdolności do wysiłku fizycznego - dodaje lekarz polskiej reprezentacji w Vancouver Jarosław Krzywański.


- Muszę się z tym pogodzić, że ona jest bardzo chora - mówiła w piątek Justyna Kowalczyk o Marit Bjoergen, która zdobyła dwa złote medale w biegach w Vancouver. - Nie wygląda mi na taką, ale jest. Trochę przykro, samemu będąc zdrowym i silnym, przegrać z chorym. Już po sprincie myślałam sobie: "cholera, z taką chorą przegrać". Ale gratulowałam jej szczerze. Po tych biegach chyba muszę powiedzieć swojemu doktorowi, że musimy u mnie znaleźć jaką astmę. Z pierwszej szóstki tylko ja jestem zdrowa... Trzeba więc się zastanowić nad chorobą. Na pytanie, dlaczego astma ma jej zdaniem pomagać rywalkom, Kowalczyk odpowiedziała: - Wolno im przyjmować sterydy przed startem, które rozszerzają pęcherzyki płucne. Chyba nie muszę tłumaczyć, co w naszej dyscyplinie oznacza więcej powietrza w płucach.

REKLAMY GOOGLE

* Ile będziesz żyć?
Badanie długości życia Sprawdź ile życia Ci zostało
99lat.pl
* Leczenie Astmy
Wszystko o astmie. Sprawdź! Objawy, Leczenie, Zapobieganie.
www.MamaZone.pl
* Przyśpiesz Wolny Komputer
Stać Cię na Olimpijską wydajność ! Program bezpieczny i łatwy w użyciu
ww.site.abbrsoft.com

Te słowa polskiej dwukrotnej medalistki igrzysk w Vancouver wywołały olbrzymie emocje wśród kibiców. Na forach internetowych roi się od oskarżeń pod adresem Norwegów. Sugestie o dopingu norweskich biegaczek, opierając się na słowach Justyny Kowalczyk, powtarzają poważne polskie media.

"Szef MKOl Jacques Rogge jako człowiek medycyny powinien nabrać podejrzeń, gdy osoba chora na astmę wygrywa ze zdrowymi rywalkami. No, chyba ,że Bjoergen wcale tej astmy nie ma, a leki przyjmuje jako doping" - napisał np. w "Polska The Times" Edward Budny, trener jedynego polskiego mistrza świata w biegach Józefa Łuszczka.

- Pani Kowalczyk postąpiła nieładnie. Nie sugerowała dopingu, gdy z rywalkami wygrywała - mówi Sport.pl profesor Jerzy Smorawiński, szef polskiej Komisji Antydopingowej. - Od 2004 roku procedura dla osób zgłaszających astmę stała się surowa i cały czas jest uściślana. Dokumentację medyczną zawodników klasy międzynarodowej wysyłamy do Światowej Agencji Antydopingowej i ona podejmuje decyzję o tzw. wyłączeniu - mówi prof. Smorawiński.

W biegach narciarskich nawet 40 procent zawodników ma stwierdzoną astmę, która pojawia się w wyniku ciężkich treningów w suchym mroźnym powietrzu. Aby wyobrazić sobie, że problem jest prawdziwy, wystarczy choć raz pobiec na 100 procent możliwości przy dużym mrozie i poczekać kilka minut na efekt. Prawie na pewno pojawi się trudny do pohamowania kaszel.

Sportowcy, którzy spędzają 300 dni w roku biegając dwa razy dziennie na nartach za kołem podbiegunowym są narażeni na astmę wywołaną wysiłkiem wielokrotnie bardziej niż zwykli śmiertelnicy.

Od wielu lat słychać podejrzenia, że rywale wykorzystują swoją astmę do bezkarnego stosowania dopingu. Fizjolog Jan Chmura powiedział w "Przeglądzie Sportowym", że "leki na astmę mogą podnosić wydolność organizmu od kilku do kilkunastu procent. [...] Justyna Kowalczyk w porównaniu z konkurentkami przyjmującymi te medykamenty już na starcie ma szanse mniejsze właśnie o te kilkanaście procent".

- Najnowsze badania pokazały, że lekarstwa na astmę nie poprawiają znacząco zdolności do wysiłku fizycznego. Justyna astmy nie ma. Sprawdziliśmy dwa razy - mówi jednak lekarz misji medycznej w Vancouver Jarosław Krzywański.

Leki anty-astmatyczne są na czarnej liście MKOl, ale Światowa Agencja Antydopingowej może wydać zgodę na leczenie tymi medykamentami choremu sportowcowi.

- To, że u wielu naszych sportowców nie stwierdzono astmy, tylko źle świadczy o podejściu do choroby w polskim sporcie. Astma stanowi prawdziwy, obiektywny problem zdiagnozowany w Europie. Wykorzystywanie astmy do dopingu jest po prostu nieprawdą - mówi profesor immunopatologii Marek Kowalski z łódzkiego Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Astmy i Alergii.

Profesor Kamiński przebadał pod kątem astmy 200 polskich sportowców przed igrzyskami w Pekinie w 2008 roku w programie APOLLO, finansowanym przez Unię Europejską, która zauważyła powagę problemu.

Okazało się, że o ile wśród zwykłych śmiertelników astmę można stwierdzić u 5-10 procent badanych, wśród sportowców udział astmatyków rośnie do 15-40 procent.

- Pani Kowalczyk w dużej mierze ma rację w tym, co mówi. Prawdopodobnie w Norwegii jest więcej przypadków zdiagnozowania astmy niż w Polsce, zgodnie z poważniejszym podejściem Norwegów do choroby - mówi prof. Kowalski. - Niestety pies z kulawą nogą nie zainteresował się badaniami wśród sportowców dyscyplin zimowych. Napisałem w tej sprawie pismo do PKOl. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

- Przed 2004 rokiem sam byłem podejrzliwy, czy leki na astmę nie są wykorzystywane do dopingu przez osoby zdrowe - mówi profesor Jerzy Smorawiński, szef polskiej Komisji Antydopingowej. - Wtedy wystarczyło, że przed startem albo podczas testu po zawodach zawodnik pokazał zaświadczenie napisane przez szefa misji medycznej narodowego komitetu.

Na igrzyskach w Sydney w 2000 roku 618 sportowców przedstawiło takie zaświadczenia, w tym jedna polska zawodniczka, o czym wspominał w wywiadzie dla "Gazety" ówczesny szef misji medycznej Zbigniew Rusin.

Obecnie, aby chory na astmę mógł używać leków przeciwastmatycznych, musi przejść skomplikowane testy i badania. Wśród nich są ciężkie próby wysiłkowe do odmowy organizmu i/lub badania na obecność pewnego składnika, który zawsze występuje w organizmie w przypadku choroby.

Dopiero po zatwierdzeniu badań i uznaniu przypadku przez WADA zawodnik klasy międzynarodowej dostaje zgodę na użycie leków.

Są dwie grupy takich leków: beta mimetyki rozszerzające oskrzela i glikokortykosteroidy leczące astmę. Obydwie grupy należą do zabronionych przez MKOl.

- To, że leki na astmę można wykorzystać jako doping jest olbrzymim nieporozumieniem. Astmatyk-sportowiec może je przyjmować jedynie w formie wziewnej. Żadnych tabletek, żadnych zastrzyków. Badania wykazały, że leki wziewne nie mają najmniejszego wpływu na wydolność sportowca. Natomiast pomagają choremu - mówi prof. Kowalski. - I tak chory sportowiec jest poddawany dodatkowym badaniom, których unikają zwykli chorzy.

- To są leki łatwo wykrywalne za pomocą testów antydopingowych. Inhalacja nie da polepszenia wydolności, a inna forma podania leku zostanie natychmiast wykryta - mówi Smorawiński.

Ostatnie skomplikowane kilkudniowe badania kliniczne przeprowadzone przez Norwegów (w tym prof. Kaia Hakona Carlsena, opiekuna naukowego badań APOLLO) wykazały, że w tzw. ślepej próbie okazało się, że poprawę wydolności dało placebo.

- W Polsce jest dwa, trzy razy więcej przypadków astmy, niż zdiagnozowanych przypadków. I to jest prawdziwy problem - mówi prof. Kowalski.
Posted by: buszmen

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 23/02/2010 02:00

Z tą astmą to mi się też nie podoba, bo jakoś w Libercu Justyna o tym nie mówiła.
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 24/02/2010 18:29

http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscypliny/lyzwiarstwo-szybkie/wideo/forma-byla-w-grudniu

zwracam Szanownym kolegom uwagę na wypowiedź Bachledy-Curuś...
Posted by: MKSB

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 24/02/2010 22:12

Cytat:
- Gdybym nie cierpiała na astmę, nie zażywałabym tych środków, ponieważ u zdrowej osoby nie mają one wpływu na wyniki - podkreśliła Bjoergen.


Pytaniem jest dlaczego te leki są zakazane skoro nie mają wpływu na wyniki?
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 24/02/2010 22:20

Jest wiele idiotycznych srodkow, ktore nie powinny znajdowac sie na liscie zakazanych substancji...byc moze to jest jeden z nich. A byc moze wynika to z tego, ze w ekstremalnych sytuacji polaczenie tego srodka z max. wysilkiem fizycznym moze doprowadzic nawet do zgonu.

Smorawinski dal ostro popalic za to co i jak gada Kowalczyk podczas IO. A Smorawinski to niekwestonowany autorytet w tej dziedzinie i raczej jestem sklonny przyjac jego strone.

Swoja droga wyszedl straszny brak klasy Kowalczyk na tych ZIO. Szkoda. Justyna nigdy nie bedzie Malyszem w spodnicy. Smutne jest tym bardziej, ze Kowalczyk ma za soba rowniez nieciekawy epizod...
Posted by: Rafik 25

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 24/02/2010 23:05

Zgadzam się w 100% z polskignom

Justyna osiągnęła bardzo wiele w sporcie nikt jej tego nie zabierze i za to należą się jej ukłony od polskich kibiców.

15 czerwca 2005 zdyskwalifikowano ją na 2 lata. Dyskwalifikacja była efektem wzięcia przez nią w dniu zawodów deksametazonu, niedozwolonego medykamentu z grupy glukokortykosteroidów, którym leczyła kontuzjowane kolano. Po kolejnych apelacjach zakaz startów został skrócony do 6 miesięcy i ostatecznie do sportowej rywalizacji Justyna powróciła już w grudniu 2005.

Dlatego zachowanie Kowalczyk bardzo mnie irytuje i rzuca cień na jej sukcesy. Wierzę,że liczyła na więcej a teraz próbuje się bronić przed mediami. Nigdy nie będzie wielka jak Adam Małysz czy Andrzej Grubba,którzy osiągnęli bardzo wiele i pokazywali klasę także w życiu pozasportowym.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 24/02/2010 23:17

Originally Posted By: Rafik 25
Zgadzam się w 100% z polskignom

Justyna osiągnęła bardzo wiele w sporcie nikt jej tego nie zabierze i za to należą się jej ukłony od polskich kibiców.

15 czerwca 2005 zdyskwalifikowano ją na 2 lata. Dyskwalifikacja była efektem wzięcia przez nią w dniu zawodów deksametazonu, niedozwolonego medykamentu z grupy glukokortykosteroidów, którym leczyła kontuzjowane kolano. Po kolejnych apelacjach zakaz startów został skrócony do 6 miesięcy i ostatecznie do sportowej rywalizacji Justyna powróciła już w grudniu 2005.

Dlatego zachowanie Kowalczyk bardzo mnie irytuje i rzuca cień na jej sukcesy. Wierzę,że liczyła na więcej a teraz próbuje się bronić przed mediami. Nigdy nie będzie wielka jak Adam Małysz czy Andrzej Grubba,którzy osiągnęli bardzo wiele i pokazywali klasę także w życiu pozasportowym.



o tym czy nigdy,to się okaże jeszcze ładnych kilka lat pobiega
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 24/02/2010 23:33

Moze biegac i do 50-ki. Niesmak pozostanie na zawsze.
Posted by: MKSB

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 00:39

Chyba jesteście dla niej trochę za ostrzy. Moim zdaniem te wypowiedzi to wynik tego, że Justyna nie radzi sobie z presją. Zachowanie Wierietielnego tylko to wzmacnia. No i jak to kobieta - trochę inaczej reaguje na stres.
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 01:01

Ja bym się Smorawińskim nie podniecał - chyba,że jasno wyłoży karty na stół i powie co mogła brać Marit przed Turynem a co przed Vancouver .
Jeżeli te listy są takie same to no problem, jeżeli ta druga się różni to niesmak pozostaje ale w opinii...Smorawińskiego.
Oczywiście Justyna mogła siedzieć cicho na dupie i nic nie mówić, ale "łobuzek" jest i wywaliła co leżało na wątrobie.
I bardzo dobrze,jeżeli się myli i została wpuszczona w maliny to niech to inni udowodnią...Jakoś nikt z FIS-u się do tej opinii nie odniósł.
Poza tym Panowie - gdyby te leki miały nie pomagać, to nikt by nie robił tyle zachodu ,żeby je móc brać.
Trudno też było oczekiwać,że Smorawiński będzie srał we własne gniazdo.
Suma sumarum - jeżeli Justyna potrzebowała dodatkowej motywacji przed 30-tką , to ok - ma co chciała - teraz,żeby zakończyć dyskusje (często jałowe - BO TAK NAPRAWDĘ TO PRAWIE NIC NIE WIEMY ) - niech wygra swój ostatni bieg i będzie spokój.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 01:08

Originally Posted By: onda
Ja bym się Smorawińskim nie podniecał - chyba,że jasno wyłoży karty na stół i powie co mogła brać Marit przed Turynem a co przed Vancouver .
Jeżeli te listy są takie same to no problem, jeżeli ta druga się różni to niesmak pozostaje ale w opinii...Smorawińskiego.
Oczywiście Justyna mogła siedzieć cicho na dupie i nic nie mówić, ale "łobuzek" jest i wywaliła co leżało na wątrobie.
I bardzo dobrze,jeżeli się myli i została wpuszczona w maliny to niech to inni udowodnią...Jakoś nikt z FIS-u się do tej opinii nie odniósł.
Poza tym Panowie - gdyby te leki miały nie pomagać, to nikt by nie robił tyle zachodu ,żeby je móc brać.
Trudno też było oczekiwać,że Smorawiński będzie srał we własne gniazdo.
Suma sumarum - jeżeli Justyna potrzebowała dodatkowej motywacji przed 30-tką , to ok - ma co chciała - teraz,żeby zakończyć dyskusje (często jałowe - BO TAK NAPRAWDĘ TO PRAWIE NIC NIE WIEMY ) - niech wygra swój ostatni bieg i będzie spokój.


rzecz w tym ,że to moze sie zrobić bieg- Norwegia contra Kowalczyk.

W podobnym, biegu Szwecja pokonała Northuga

Tego się obawiam, niestety
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 01:21

Troche Onda jednak wiemy...

Wg lekarza polskiej ekipy te leki poprawiaja wydolnosc o ok. 10-15%.

Jest tez sporo badan, ze te leki nie poprawiaja wydolnosci, miedzy innymi opinie polskich specjalistow, ktore mozna bylo poznac w kilku publikacjach...wg nich te leki nie tyle daja motorek w dupie, co pozwalaja uprawiac sport wydolnosciowy.

Wiemy tez o eksperymencie norweskich naukowcow, w ktorych wyniki sportowcow poprawilo placebo (sic!), zamiast lekow na astme.

Wiemy tez, ze sporty wydolnosciowe zimowe czesto moga wywolac astme - opinie specjalistow. Dlatego tez odsetek astmatykow wsrod biathlonistow, narciarzy niz wsrod calego spoleczenstwa (5-6%) moze, a nawet powinien byc wyzszy! Co wiecej Kowalczyk ubarwia swoje wypowiedzi o dane statystyczne: podała 90% biegaczy i kilku innych dyscyplin. I to jest wprowadzanie opinii publicznej w blad...oficjalne dane mowia o grupie grubo pon. 50%, ale nie pamietam dokladnie ile, nie chce strzelac.

I wiemy tez, ze od tego sezonu Marit uzywa silniejszych specyfikow, wiec lista musi sie roznic.

Dla mnie niesmak pozostal. Wiec nie tylko dla Smorawinskiego. Nie mozna wszystkiego tlumaczyc ambicja czy nerwami. Porazki sa wpisane w sport i trzeba umiec je zaakceptowac. Inna sprawa, ze na klawiaturze to sie na pewno latwiej pisze.

Wiec jednak troche wiadomych w tym rownaniu jest.
A prawda jest taka, ze wszystkie sie koksuja na potege.
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 01:22

Forty - zobaczymy - jeżeli będzie mokry i ciężki bieg...to szybciutko (10-15km) może zostać ścisła czołówka.

Podgrzała Justysia atmosferę,to sobie musi radzić...
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 01:26

polskignom - prawda leży jak zwykle po środku - ja sporą część twoich argumentów przyjmuję ( chociaż trudno wyobrazić sobie badania przeprowadzone w Norwegii, udowadniające,że teki leki to ostry koks...) - punkt widzenia zależy....

Pśsciły też nerwy Justysi po tych zapowiedziach protestu i otwarciu gębki przez Bjoergen w tej sprawie ( adwokat Stery...) no i teraz pismaki i...my mamy o czym pisać...

Dobra, teraz wieczerza - godzina przerwy...
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 01:28

Originally Posted By: onda
prawda leży jak zwykle po środku


o to to. wink

A co do samego biegu, to Norwegia nie ma ekipy, ktora zajedzie Kowalczyk.
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 01:42

Originally Posted By: polskignom
Originally Posted By: onda
prawda leży jak zwykle po środku


o to to. wink

A co do samego biegu, to Norwegia nie ma ekipy, ktora zajedzie Kowalczyk.


Teraz to za zartowałeś,rozumiem
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 02:08

No widzę,że szykuje się gorący sobotni wieczór...oby nie okazało się ,że z dużej chmury mały deszcz...
Posted by: djviejo

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 15:44

Originally Posted By: polskignom


A co do samego biegu, to Norwegia nie ma ekipy, ktora zajedzie Kowalczyk.


a ja myślę , że większość"chorych" dopóki starczy im sił będzie próbowała zajechać naszą .
norweżki i finki w klasyku potrafią jechać do przodu - żeby nie było tak jak w kolarstwie , że jedna ucieka - nasza goni - ponowienie ataku przez następną - to wtedy nawet justyna nie wytrzyma , obym nie miał racji .
Posted by: Inzaghi78

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 16:08

No tak ale takie rzeczy jak piszecie odnosnie zajechania Kowalczyk ze jedna ucieka , nasza goni , potem nastepna ucieka itd... to moga stosowac zawsze nie zaleznie od tego czy Kowalczyk by cos zlego mowila czy tez nie !!

Poza tym chyba Kowalczyk nie startuje po raz pierwszy zeby gonic kazda ucieczke jak amatorka smirk
Posted by: Szypii

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 19:49

Macie jakiś link do filmiku Svena Kramera, jak został zdyskwalifikowany bo pojechał złym torem? Będę wdzięczny smile
Posted by: bombel

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 19:56

Originally Posted By: Szypii
Macie jakiś link do filmiku Svena Kramera, jak został zdyskwalifikowany bo pojechał złym torem? Będę wdzięczny smile
zaczął sie skladać do luku i przełożył nogę nad pierwszym 'pacholkiem' wyznaczającym poczatek luku. Tak jakby nie wiedzial, ktorym torem ma jechac grin
Posted by: Szypii

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 25/02/2010 20:16

http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscyp...yskwalifikowany tu jest, myślałem że bardziej się zdenerwował.
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 26/02/2010 01:49

ZIO: "na tle innych wyglądamy jak amatorzy"

Troche daje do myslenia...
Posted by: forty

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 26/02/2010 01:58

Bukmacherzy zwrócą pieniądze. "Łączą się w bólu"
Posted by: MKSB

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 26/02/2010 18:24

Vancouver 2010. Prezes dziękuje Ligockim. Za współpracę

Świetne pomysły komucha Nurowskiego, nasi olimpijczycy zostali rozpieszczeni tą lawiną pieniędzy. smile
Posted by: twarog2006

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 26/02/2010 18:34

Originally Posted By: MKSB
Vancouver 2010. Prezes dziękuje Ligockim. Za współpracę

Świetne pomysły komucha Nurowskiego, nasi olimpijczycy zostali rozpieszczeni tą lawiną pieniędzy. smile


ja tam się z nim zgadzam,występ Ligockich to było kompletne dno,i to po raz kolejny ,po co wspierac kogoś kto nie osiąga rezultatów,lepiej przeznaczyc te środki na kogoś kto je osiąga
Posted by: MKSB

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 26/02/2010 18:55

Powiem tak - każdemu kto w Polsce uprawia sporty zimowe na takim poziomie żeby pojechać na Igrzyska należy się szacunek. Wyniki są adekwatne do poziomu finansowania i profesjonalizmu związków. Małysz, Sikora czy Kowalczyk to są jednostki wybitne, które sukcesy odniosły na przekór całemu systemowi a nie dzięki niemu.
Takie decyzje Nurowskiego to są tylko zagrania pod publiczkę, żeby można było się prześliznąć na stołku do kolejnych Igrzysk.
Posted by: Sergio1

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 26/02/2010 19:14

Ja się zgadzam z Nurowskim. Ligocki najpierw zabiegał o to aby pojechać na Igrzyska, ba nawet starał się, aby wywalono kolegę z reprezentacji, aby mógł jechać.

Wypowiedź Ligockiego przed Igrzyskami:

- Na igrzyska powinien jechać lepszy, bardziej perspektywiczny zawodnik. Zamiast mnie jedzie jednak Maciej Jodko. Decyzja została podjęta jednoosobowo przez prezesa Polskiego Związku Snowboardu. To dyktatura i królestwo. Na decyzje prezesa Polskiego Związku Snowboardu pana Marka Króla praktycznie nie ma wpływu nawet pan prezes PKOL ani Ministerstwo Sportu - nie krył swojego rozgoryczenia rozżalony Ligocki.

W konsekwencji Ligocki 29 i Jodko 28 na 32 zawodników.
Posted by: Baqu

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/02/2010 01:45

uwaga Czy ktoś wie może czy dzisiejszy mecz hokeja bedzie caly na live w polskiej tv ??
Posted by: Tfete

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/02/2010 04:43

Panowie proszę ratucjcie. Gdzie leci Biathlon bo nie mam tv. Jeśli ktoś ma to bym był wdzięczny za link czym prędzej:)
Posted by: Rivaldinho

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/02/2010 04:48

LINK

cop
Posted by: Tfete

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/02/2010 04:51

Dzięki mistrzu:)
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/02/2010 18:59

jaki buk ma w miare przystepna oferte h2h na bieg 30km

w dodatku taki ze szybkimi wyplatami
Posted by: sHybki

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/02/2010 19:14

Originally Posted By: kardynal20
jaki buk ma w miare przystepna oferte h2h na bieg 30km

w dodatku taki ze szybkimi wyplatami


tobet
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/02/2010 19:19

da mi ktos linka do takiego forum sportowego co wrzucane sa cale mecze roznych dyscyplin

albo niech ktos rzuci linkiem zeby obejrzec mecz finalu tylko w komentarzu eurosportu
Posted by: Cendruś

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 27/02/2010 21:44

Jakie macie prognozy na dzisiejszy bieg? Bjoergen i Kowalczyk walka o zloto, a reszta bije sie o braz, czy myslicie o jakims 'czarnym koniu' w dzisiejszym biegu ? smile
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 28/02/2010 18:35

Witam Panowie Radośnie,

medale opite potwornie (coby w Soczi dobawione też było...).
Kowalczyk Chapeau bas !
Łyżwiarki szybkie - odszczekuję z przyjemnością po tych ostatnio-przedostatnich mękach - dla takich niespodzianek warto być kibicem i oglądać od deski do deski...

Klasyfikację medalową wygrał gospodarz...za dwa lata w Londynie też trzeba będzie gospodarzy obstawić...bardzo duże szanse...

Pozdrawiam wszystkich zimowych maniaków !

PS.Jeszcze raz podziękował Niebiosom,że Eurosport istnieje...
Posted by: Ludwiczek

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 00:12

Za 2 lata USA , GB na drugim.
Zbyt mały wachlarz dyscyplin , niby gdzies wspominali przy okazji ostatnich IO , że oni jakieś programy wprowadzili aby zdobyć całą mase medali w Londynie.

tak BTW - pytanie czysto teoretyczne - wybierałby sie ktoś za 2 lata do Londynu na IO ??
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 00:40

Jest duze prawdopodobienstwo, ze odwiedze Londyn za 2 lata. Jak dozyje i nie bedzie konca swiata grin

Ja bym sie radzil tak ta GBR nie podniecac, USA tez bedzie mialo strasznie ciezko, zeby wygrac klasyfikacje jakosciowa. Pamietajmy, ze Brytole beda glownie odbierac zlota Amerykanom...lekka, plywanie - tam nalezy sie spodziewac bardzo mocnych reprezentacji gospodarzy...

A Chinczycy raczej w niektorych dyscyplinach dalej beda nietykalni.

Ale to jeszcze 2 lata, duzo moze sie zmienic...
Posted by: kaka85

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 03:27

Już po igrzyskach...szybko przeleciały te ponad 2 tygodnie.
Co zapamiętam z tych igrzysk...na pewno mnóstwo kibiców na wszystkich arenach, nie to co było np. w Turynie
...Małysza, który znów był wielki i znowu czuło się to co na początku jego wielkich sukcesów
...Bode Millera, który w końcu zdobył upragnione złoto...Didiera Cuche, który ponownie został z niczym
...radość Tiny Maze po srebrze w supergigancie, ale też żal tych 4 setnych z giganta...wielki powrót Julii Mancuso smile
...wypadek 2 z 3 Koreańczyków na ostatnim łuku w jednym z finałowych wyścigów w short tracku
...fatalną tercję w wykonaniu Kiprusoffa w meczu z USA
...bajecznego Shauna White'a
...fatalną pogodę w sprincie biathlonowym, niemoc Tomka Sikory i niesamowity bieg Weroniki Nowakowskiej na 15km
...niesamowitą ucieczkę Olssona w biegu łączonym zakończoną zdobyciem brązu i niesamowite finisze Northuga
...złość Svena Kramera...
a poza tym, fatalnych komentatorów TVP, szczególnie darcie ryja przez Jóźwika i oczywiście Kurzajewskiego w studiu...wspaniałych gości w tymże studiu
na szczęście jest Eurosport

napiszcie co Wy zapamiętacie, albo co zapamiętaliście
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 03:33

-Wielka Majdic

potem dlugo dlugo nic


i
-Adam, ale tez wielki Simi, o ktorym nie mozna zapominac
-Kramer w biegu na 10 km
-Niezasluzone zloto Lysacka
-Braz panczenistek i moja zlosc po kolejnych info o Kowalczyk i braku nawet krotkiej notki o wielkim sukcesie lyzwiarek w wiekszosci mediow
-Final hokejowy (rewelacyjna promocja hokeja), slaby turniej Crosby'ego i jego decydujacy gol - miod dla fana Pingwinow grin
-zenujace gafy Jozwika
-Tomek Zimoch
-11 medali Szwedow przy linii 11,5 i tylu nieszczesliwych/frajerskich zbiegach okolicznosci w tej ekipie puke

wink
Posted by: kardynal20

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 04:28

- Adam

dla niego oglądałem nawet serie próbna kwale itd mimo ze skoków nie oglądałem już ponad 1,5 roku

- Justyna

zepsułem kumplowi urodziny bo wszedłem telewizor wyłączony to od razu pilot i ja tylko w jednym kierunku smile ale na finiszu już kibicowali wszyscy meli okazje żeby później walnąć kolejnego kielonka smile

- Weronika

17 strzał pamiętam jak dziś dawał złoto to co biegła kosmos

- helena jonsson

wyrazy współczucia od bohatera w PS do zera na IO

- sablikova

ktoś kto nie zawiódł

- panczenistki

szok jak dla każdego ....a mogło być złoto ... było je stać grin

- Ligoccy

kosmiczne miejsca i kosmiczna liczba upadków

- Szwecja i finał curlingu kobiet

nie spałem pół nocy wypaliłem pół paczki fajek ale warto było oglądać czajniki :* i księgującą kanadyjkę

- astmę wink


i to że nie oglądałem ani otwarcia ani zamknięcia IO
Posted by: szpak007

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 05:38

ogólnie będzie co wspominać (większość już wymieniona):

- Małysz, mistrzostwo co Adaś pokazał, mało kto na niego stawiał a on pokazał wielką klasę
- Justynka, nasz pewniak do medali i nie zawiodła
- medal panczenistek piwo dla takich chwil warto śledzić to wszystko
- Weronika, tak samo zostanie w pamięci jak występ Krysi Pałki w Turynie
- pierwsze miejsce poza polskimi akcentami to chyba finał curlingu kobiet, tak jak pisał kardynal20; to co tam się stało to masakra jakaś smile
- upadek Majdic i wywalczony w bólach brąz - szacunek
- "wyczyn" Kramera
- gol Crosby'ego dający złoto (podobnie jak Kowalczuk w 2008 na MŚ)
- śmierć na torze saneczkowym na pewno też pozostanie długo w pamięci
- narciarstwo alpejskie (upadki Vonn, medale Millera)
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 15:29

Originally Posted By: polskignom
-Wielka Majdic

potem dlugo dlugo nic

11 medali Szwedow przy linii 11,5 i tylu nieszczesliwych/frajerskich zbiegach okolicznosci w tej ekipie puke
wink


a wiesz że jedno z drugim ma związek...bo jakby Madjic nie była wielka, Szwedzi by mieli 12 medali. Oj Petra jak mogłaś tak niezadbać o swoje zdrowie tongue
Posted by: Inzaghi78

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 16:41

Oj zostanie troche w pamieci na dlugo ...

- doskonaly wystep naszych dziewczyn w Biatlonie , zwlaszcza Weroniki ktora biegowo potrafila miazdzyc uznane slawy
- Tomek ktory srednio chyba byl najlepszym biegaczem wsrod biatlonistow, w kazdym biegu w czolowce, szkoda ze nie poszly za tym dobre wyniki na strzelnicy
- Wielka Justyna ktora dostarczyla tyle emocji tyle przezyc i dzieki ktorej po raz kolejny mozna bylo posluchac Tomka Zimocha piwo ech... przypomnialy sie czasy walki o lige mistrzow w Kopenhadze wink
- Kornelia Marek ktora zaskoczyla mnie kompletnie swoim swietnym wynikiem w maratonie 30km
- kleska Rosjan w lyzwiarstwie figurowym, nie sadzilem ze dozyje takiej chwili
- smierc Gruzinskiego saneczkarza frown
- Adas i jego niesmiertelnosc tongue znow Apoloniusz mogl sie ogrzac w jego blasku bo reszta sie nie ma co chwalic mad
- Finlandia z 5 medalami i zadnym zlotem shocked
- narodziny nowych gwiazd w Biatlonie gdzie bylo najwiecej sensacji, nagle Jay zaczal biegac jak Berger , niesamowity Hurajt , wysmienita Kuzmina , bezbledny jak nigdy na strzelnicy Ferry i wiele wiele innych

- medialna pompka przed kazdym wystepem bialo-czerwonych od ktorej zbieralo mi sie na wymioty puke
Kurzajewski ktory kazdemu zakladal medal na szyje i Ci eksperci w studio laugh ŻAL mad
Jak dobrze ze istnieje Eurosport piwo
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 17:39

Originally Posted By: polskignom
Jest duze prawdopodobienstwo, ze odwiedze Londyn za 2 lata. Jak dozyje i nie bedzie konca swiata grin

Ja bym sie radzil tak ta GBR nie podniecac, USA tez bedzie mialo strasznie ciezko, zeby wygrac klasyfikacje jakosciowa. Pamietajmy, ze Brytole beda glownie odbierac zlota Amerykanom...lekka, plywanie - tam nalezy sie spodziewac bardzo mocnych reprezentacji gospodarzy...

A Chinczycy raczej w niektorych dyscyplinach dalej beda nietykalni.

Ale to jeszcze 2 lata, duzo moze sie zmienic...


Hehe - akurat podniecają mnie trochę inne rzeczy, ale GB to wyłowi z wody bardzo duzio medali...pomyśl o żeglarstwie i wioślarstwie...pokaźny woreczek w kolarstwie torowym...
Ja się nie podniecam - zwycięstwo Kanady w klasyfikacji medalowej na tych Igrzyskach było wyceniane po @2.75 ( grałem za symboliczne 10 juro ). Przy obecnych nakładach Brytyjczyków dla mnie historia za 2 lata może spokojnie się powtórzyć...No ale przecież nikt nie karze tego grać...
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 19:02

Originally Posted By: onda
Ja się nie podniecam - zwycięstwo Kanady w klasyfikacji medalowej na tych Igrzyskach było wyceniane po @2.75 ( grałem za symboliczne 10 juro )

... a tam po 3,5 było grin
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 19:07

Wiem...tylko, ze zeglarstwo i kolarstwo torowe zdominowali juz w Pekinie...i zrobili 19 zlotych, Chiny 51.

Skosni w Londynie tego nie powtorza, ale te 40+ zrobia.

Naklady nakladami... wink

Ale jeszcze duzo czasu, choc juz dzis powiem, ze GBR bez szans na jakosciowa, z reszta ilosciowa tym bardziej tongue
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 19:23

Chiny według mnie do 40-u złotych nie dojadą...
GB pod czterdzieści wyszarpie , podobnie Stany - będzie ciekawie, nigdy bym się nie wypowiedział tak autorytarnie ... bez szans...pożyjemy,obstawimy i ...zobaczymy...
Posted by: kamasutra

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 02/03/2010 21:07

Dwa dni temu na BBC 1 zastanawiali sie czy 5,8 miliona funtow wydane przez Brytyjczykow na przygotowania do tych igrzysk dalo wymierny efekt....

Wszyscy mowia caly czas o zlotym medalu w zenskim skeletonie....ale to zima i na wiele wiecej nie mozna bylo liczyc
(dwie wywrotki w meskich i zenskich bobslejach..jako symbol slabosci....)

Stwierdzili ze ida dobra droga i na przygotowania do letnich igrzysk wydadza fortune wiec beda oczekiwac gradu medali....
Ale wedlug mnie nie zdominuja olimpiady,choc na pudle w klasyfikacji medalowej stana....najpewniej na 3 stopniu...
Posted by: domo

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 08/03/2010 09:23

Originally Posted By: kamasutra
Dwa dni temu na BBC 1 zastanawiali sie czy 5,8 miliona funtow wydane przez Brytyjczykow na przygotowania do tych igrzysk dalo wymierny efekt....

Wszyscy mowia caly czas o zlotym medalu w zenskim skeletonie....ale to zima i na wiele wiecej nie mozna bylo liczyc
(dwie wywrotki w meskich i zenskich bobslejach..jako symbol slabosci....)
jak znacjonalizuja kogo potrzeba to maja sznanse może.. ale na 3 miejsce ? raczej i tak nie ma szans, bez przesady olimpiada aż takiej wagi nie bedzie miała tam...

Stwierdzili ze ida dobra droga i na przygotowania do letnich igrzysk wydadza fortune wiec beda oczekiwac gradu medali....
Ale wedlug mnie nie zdominuja olimpiady,choc na pudle w klasyfikacji medalowej stana....najpewniej na 3 stopniu...
Posted by: domo

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 08/03/2010 09:25

ta to wysłało się..
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 10/03/2010 05:26

Originally Posted By: domo
Originally Posted By: kamasutra
Dwa dni temu na BBC 1 zastanawiali sie czy 5,8 miliona funtow wydane przez Brytyjczykow na przygotowania do tych igrzysk dalo wymierny efekt....

Wszyscy mowia caly czas o zlotym medalu w zenskim skeletonie....ale to zima i na wiele wiecej nie mozna bylo liczyc
(dwie wywrotki w meskich i zenskich bobslejach..jako symbol slabosci....)
jak znacjonalizuja kogo potrzeba to maja sznanse może.. ale na 3 miejsce ? raczej i tak nie ma szans, bez przesady olimpiada aż takiej wagi nie bedzie miała tam...

Stwierdzili ze ida dobra droga i na przygotowania do letnich igrzysk wydadza fortune wiec beda oczekiwac gradu medali....
Ale wedlug mnie nie zdominuja olimpiady,choc na pudle w klasyfikacji medalowej stana....najpewniej na 3 stopniu...


na 2 i pół roku przed Olimpiadą już ich widzisz na pudle...konia z rzędem temu kto tak typował Chińczyków w 2006 zimą....pożyjemy - zobaczymy...
Posted by: sebkos

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 10/03/2010 15:37

akurat w przypadku Chinoli było todość proste wymyśleć ich w 3-ce nawet już w chwili ogłoszenia przyznania samej organizacji Pekinowi...z Brytolami dużo trudniejsza sprawa
Posted by: Rafik 25

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 04:03

Kornelia Marek doping na olimpiadzie ehh gdzie masz głowę kobieto
Posted by: Rafik 25

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 04:04

http://www.eurosport.pl/biegi-narciarski...903/story.shtml
Posted by: onda

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 04:09

Originally Posted By: sebkos
akurat w przypadku Chinoli było todość proste wymyśleć ich w 3-ce nawet już w chwili ogłoszenia przyznania samej organizacji Pekinowi...z Brytolami dużo trudniejsza sprawa


Sebuś - ja ich nie wymyślam w trójce tylko na pierwszym miejscu...

Odnośnie Kornelii Marek - tragedia...ciekawe co powie Cempała...
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 04:13

No coz...musieli znalezc kozla ofiarnego. Najlatwiej w Polsce...Jak ktos mysli, ze tylko Marek byla na koksie, to... wink
Posted by: kazow

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 20:02

Originally Posted By: polskignom
No coz...musieli znalezc kozla ofiarnego. Najlatwiej w Polsce...Jak ktos mysli, ze tylko Marek byla na koksie, to... wink


to ze inni byli na koksie nie oznacza ze ona musiala byc i jest usprawiedliwiona

jak dla mnie to rzygac sie chce na koksownikow ..to kpina ze sprotu i kibicow ..jezlei sie potwierdzi to dlugeij duskwalifikacji zycze

sam sie podneicalem jak biegla na 11 miejscu a teraz to
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 21:28

Originally Posted By: kazow

sam sie podneicalem jak biegla na 11 miejscu a teraz to


Gdyby nie byla, to bys nie mial czym sie podniecac...bys ew. wrzucal na Nurowskiego, ze wysyla plankton.

Szkoda tylko, ze jest glupia, bo sie dala zlapac.

Moze to zabrzmi idiotycznie, ale koks w sporcie jest dla madrych.
Posted by: kazow

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 21:36

a nie uwazasz ze koksowanie sie to kpina ze sportu oraz kibicow?
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 21:43

Troche tak uwazam...troche jest dlatego, ze sie juz do tego przyzwyczailem, a jakos milosc do sportu mi nie uleciala.

Dlatego tez praktycznie zawsze jestem przeciwko sportowcom rodem z USA...bo oni maja najwieksze uklady w swiatowym sporcie i najlepiej rozwiniete laboratoria dopingowe. wink

Poza tym koksujacych tez trzeba zrozumiec...chcesz byc na szczycie, cos z tego miec ($$), byc w tv, byc slawnym, to musisz isc z pradem. Pojdziesz pod prad, to bedziesz okreslony przez wielu tylko kubertenowcem. Przykra prawda.
Posted by: Baqu

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 21:58

Originally Posted By: polskignom

Dlatego tez praktycznie zawsze jestem przeciwko sportowcom rodem z USA...bo oni maja najwieksze uklady w swiatowym sporcie i najlepiej rozwiniete laboratoria dopingowe. wink


powiem szczerze, że w dopingu na bardzo nie siedzę, ale "z tego co ogarniam" to już nikt nie ma szans, że skosniakami, chyba że się mylę ? jeżeli tak to gnomie poprosiłbym o jakieś dane, art ? argumenty ?

peace
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 22:43

Moze mysle troche stereotypowo, moze mi sie to wzielo, ze kiedy zaczynalem przygode ze sportem to na doping w USA nie bylo mocnych, a Chinole raczkowali w tym wzgledzie...

Artykuly czy dane sa raczej nieosiagalne...bo zaawansowanie polega na tym, ze wygrywasz i nie dajesz sie zlapac wink
Posted by: Baqu

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 23:09

tak, zgadza sie... zarówno 1 zdanie jak i 2 smile przyjamniej z moim obrazem... ale od czasu kiedy chinole zaczęli na skalę masową 'wytwarzac' zawodników którzy biorą już od małego niedozowolne srodki obecnie niewykrywalne przez laboratoria... swiat sie zmienil smile przeciez niedawno na arenach republiki ludowej ogłaszano wiele razy skośnych złotymi medalistami, a kiedy po poł roku... roku... laboratoria komitetów olimpijskich ( czy kij wiem jak ich tam zwą ) wreszcie 'dochodzily' i rozpracowaly te dziwne substraty pozabierano im kilka medali, a do ilu dodatkow 'zywieniowych' Ci naukowcy w tych laboratoriach nie dochodzą ? smile
Posted by: polskignom

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 11/03/2010 23:28

No kiedys u Chinczykow to byla kwestia pol roku czy roku, w czasach, gdy u Amerykanow, u najbardziej nieostroznych sportowcow 8-10 lat (Pettigrew) ...teraz ta roznica sie zmienila na "korzysc" Chin...i watpie, zeby zamrazanie probek na kilka lat zmienila cos w tym wzgledzie, bo sa one zamrazane najzwyczajniej w swiecie na za krotki okres czasu (zimowki z tegorocznych IO dla przykladu tylko do 2018 r.)

Prawda jest taka, ze o najbardziej znanych dopingowiczach bedziemy mogli sie dowiedziec tylko z autobiografii badz wpadek laboratoriow dopingowych czy lekarzy po latach...a niektorzy z tych, ktorych nie udalo sie zlapac za reke beda dalej udowadniali swoja niewinnosc...

Z tych bardziej znanych sportowcow do drugiego akapitu na pierwsza mysl mi sie nasuwaja z Amerykanow: Carl Lewis, Andre Agassi i Lance Armstrong.

O niektorych koksiarzach dowiemy sie dopiero po ich przedwczesnej smierci tak jak Florence Grifith-Joyner. Ale to juz jest przyklad abstrakcyjny, patrzac na jej rekordy swiata, do ktorych nikt nie moze sie zblizyc...swiadcza one tylko o tym, ze ona sie max. przekoksowala.

Ogolnie doping poszedl na tyle do przodu, ze watpie, by mial az tak szkodliwy wplyw na organizm jak kiedys (przypadki zmiany plci z "musu" u lekkoatletek z NRD-owka).

A w tym calym wyscigu w zdecydowanym tyle pozostala Rosja i inne demoludy, ktore rokrocznie traca najwieksze gwiazdy podczas kontroli, czy to w lekkiej, w biegach narciarskich czy biathlonie. Choc akurat to stwierdzenie moze byc troszke naciagane, bo jak wiadomo kto ma $, ten ma wladze...i wcale nie jest powiedziane, ze wszystkie kontrole sa rowne dla wszystkich sportowcow.

Post jak zwykle leetko chaotyczny, ale przekazalem, co chcialem.

Pozdruffki.
Posted by: nawoj

Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat - 12/03/2010 04:12

Pewnie sami działacze/trenerzy podsuwali jej koks,a teraz rżną głupa.A ten Nurowski to chyba jeszcze z ekipy Gierka.