Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#2202699 - 27/03/2008 17:24 Polska na EURO kilka miesięcy przed...
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Tak z czytsej ciekawości zastanawiam się jakie są Wasze opinie na szanse naszej "narodowej" w zbliżającym się turnieju.
Było niezle, wczoraj wszło marnie.

Osobiście nie zamierzam zmieniać frontu jak Onet i pisać że totalne dno i że nikt się nie nadaje,
nie mam pojęcia czy to wypadek przy pracy czy poprostu jesteśmy tacy słabi, czy poprostu każda seria się kiedyś kończy...

A jak zapatrują się forumowicze??
Jakie sznase?
- wyjdziemy z grupy
- nie wyjdziemy i bedzie totalna kompromitacja
czy może inne warianty.

Może po fazie grupowej ktoś bedzie mógł stwierdzić, a jednak miałem racje;-)

Zapraszam

Do góry
Bonus: Unibet
#2202707 - 27/03/2008 17:30 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Biszop]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Zagrali bez ambicji, bo nie wiem jak mozna uzasadnic, ze przy rzucie roznym dla USA NIKT nie skacze do glowy i NIKOMU nie chce sie zrobic kilku krokow zeby pokryc przeciwnika.

Do góry
#2202712 - 27/03/2008 17:36 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
RiKi Offline
veteran

Meldunek: 19/12/2007
Postów: 1573
tak to jest jak benhaker taki madrynie stawia na graczy ktorzy teraz sa w opty7malnej formie tylko ala zurawski, krzynowek etc ktorzy grac wogole wczoraj nie powinni

Do góry
#2202713 - 27/03/2008 17:36 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Biszop]
mario 88 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2003
Postów: 1771
Skąd: Ostrowiec Św.
Witam!

Moim skromnym zdaniem nie ma co robić tragedii.Taki kubeł zimnej wody przyda się Polakom po ostatniej serii dobrych wyników.Ja mam zaufanie do Leo, tak samo jak do części zawodników którzy wczoraj zagrali kompromitująco.Weźmy za przykład Greków, którzy przed samymi mistrzostwami przegrali z nami by potem sięgnąć po ME.Nie marzę nawet o takim wyników naszych kopaczy, ale uważam, że stać nas na coś więcej niż uniknięcie kompromitacji na zbliżającym się turnieju.

Do góry
#2202716 - 27/03/2008 17:39 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Zwykłe zmylenie przeciwników.

Taką wersję przyjąłem i takiej będę się trzymał \:\)

Do góry
#2202717 - 27/03/2008 17:40 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
mario 88 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2003
Postów: 1771
Skąd: Ostrowiec Św.
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
Zagrali bez ambicji, bo nie wiem jak mozna uzasadnic, ze przy rzucie roznym dla USA NIKT nie skacze do glowy i NIKOMU nie chce sie zrobic kilku krokow zeby pokryc przeciwnika.
WNN to nie o to chodzi, że komuś nie chciało się zrobić kilku kroków.Gram trochę w piłkę i nawet na boiskach 4 ligowych znana jest definicja tzw. wybloku.Amerykanie zastosowali ją perfekcyjnie zaskakując całkowicie naszą drużynę.

Do góry
#2202733 - 27/03/2008 17:50 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: mario 88]
nOcnY Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2004
Postów: 7049
Skąd: Sun Vegas
mi sie wydaje, ze wczorajszy mecz mial tylko dac odpowiedz na to czy kilku graczy wykorzysta swoja szanse i pokaze sie w odpowiedni sposob zeby pojechac na euro - np piszek czy radomski

Do góry
#2202741 - 27/03/2008 17:55 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: nOcnY]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Cieżko oceniać całość po jednostkowym przypadku, a taki mam na myśli pisząc o wczorajszym meczu,
z drugiej strony czy można zagrać aż tak słabo?
Miałem wrażenie że pomysłu na grę zupełnie nie mieli,
z drugiej strony tak jak napisał ktoś wyżej, moze taki kubeł zimnej wody im się przyda...

Do góry
#2202743 - 27/03/2008 17:56 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: nOcnY]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: nOcnY
mi sie wydaje, ze wczorajszy mecz mial tylko dac odpowiedz na to czy kilku graczy wykorzysta swoja szanse i pokaze sie w odpowiedni sposob zeby pojechac na euro - np piszek czy radomski


Nocny, masz kare, lecisz po butelke Zubrówki, za pisanie nazwisk, nazw malymi literami

Do góry
#2202748 - 27/03/2008 18:00 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: mario 88]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Originally Posted By: mario 88
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
Zagrali bez ambicji, bo nie wiem jak mozna uzasadnic, ze przy rzucie roznym dla USA NIKT nie skacze do glowy i NIKOMU nie chce sie zrobic kilku krokow zeby pokryc przeciwnika.
WNN to nie o to chodzi, że komuś nie chciało się zrobić kilku kroków.Gram trochę w piłkę i nawet na boiskach 4 ligowych znana jest definicja tzw. wybloku.Amerykanie zastosowali ją perfekcyjnie zaskakując całkowicie naszą drużynę.


Przy drugim golu - zgoda. Ale przy pierwszej bramce ja tam nie widze wybloku, za to widze stojacego Baka gapiacego sie nie wiadomo na co. Dla mnie to zwykle odpuszczenie. Tez gralem w pilke i widze roznice miedzy graniem na 100%, a markowaniem gry, odpuszczeniem ostatnich 2-3 krokow co czasami robi kolosalna roznice.

Do góry
#2202750 - 27/03/2008 18:01 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Biszop]
nOcnY Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2004
Postów: 7049
Skąd: Sun Vegas
Originally Posted By: Biszop
Originally Posted By: nOcnY
mi sie wydaje, ze wczorajszy mecz mial tylko dac odpowiedz na to czy kilku graczy wykorzysta swoja szanse i pokaze sie w odpowiedni sposob zeby pojechac na euro - np piszek czy radomski


Nocny, masz kare, lecisz po butelke Zubrówki, za pisanie nazwisk, nazw malymi literami


mialem isc na zajecia - no ale coz Kolegom sie nie odmawia

Do góry
#2202764 - 27/03/2008 18:07 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: nOcnY]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: nOcnY
Originally Posted By: Biszop
Originally Posted By: nOcnY
mi sie wydaje, ze wczorajszy mecz mial tylko dac odpowiedz na to czy kilku graczy wykorzysta swoja szanse i pokaze sie w odpowiedni sposob zeby pojechac na euro - np piszek czy radomski


Nocny, masz kare, lecisz po butelke Zubrówki, za pisanie nazwisk, nazw malymi literami


mialem isc na zajecia - no ale coz Kolegom sie nie odmawia

No idealne podejście, gdyby wczoraj nasi reprezentaci mieli takie podejście

Własnie tego chyba troche zabrakło, na początku mialem wrażenie ze wyszli tak pewni swego...i juz w kilka minut sie przekonali że po drugiej stronie nie graja "ogórki" z Teksasu tylko bardzo dobrze zorganizowana druzyna.

p.s.
Nocny, pamietaj o piwku;-)

Do góry
#2202777 - 27/03/2008 18:21 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: nOcnY]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
tu nie chodzi o to że przegrali ale sposób w jaki to uczynili

nie od dziś wiadomo że wyniki spotkań towarzyskich nie mają komlpetnie żadnego znaczenia, ale gra się liczy, zaangażowanie, sprawdzanie koncepcji taktycznych, ustawienie i rózne rodzaje ataków etc

tylko jak na to wszystko się patrzyło to ciężko mieć wielkie nadzieje na turniej. nasi albo nie grają w ogóle w swoich klubach (mowa o stranieri) albo odgrywają poboczną rolę (wyjątkami są oczywiście Boruc i Smolarek)

nie będę pisał nic o Żurawie, bo dla mnie to on i może w Larisie strzelić nattricka Panathinaikosowi ale prawda jest taka że od dłuższego czasu gra w kadrze dno i ciężko budować swoją taktykę na przekonaniu że "może się wreszcie przełamie"

troszkę niedobrze mi się słuchało wczoraj Matusiaka po meczu - gość który chyba powinien mieć wiele do udowodnienia i powinna kipić od niego sportowa złość, bo najpierw nie może się odnaleźć na Zachodzie, potem wraca do kraju jako piłkarz z nazwiskiem (na polską skalę) i okazuje się że słabiutko radzi sobie w Wiśle. nie dość że zagrał słabo to mówi że nic się nei stało, takie rzeczy się zdarzają, nie ma co panikować i że wszystko jest ok. mi to wygląda trochę na brak ambicji

ogólnie chciałbym by wreszcie było inaczej ale to wszystko zaczyna bliźniaczo wyglądać do sytuacji sprzed 2006 czy 2002r.

dobrze się stało że ten mecz pokazał że kilku do kadry się po prostu na chwilę obecną kompletnie nie nadaje!!!
niestety boję się że cieżko znaleźć lepszych, bo niektórzy którzy pojadą na Euro (np. Bąk, Bronowicki, Radomski) są słabi i będą łatwym ogniwem do przejścia przez Klose, Ivanschitza czy Olica.

reasumując zostało jeszcze trochę czasu ale z pustego i Leo nie naleje, realnie patrząc mamy bardzo słaby skład (patrząc przez pryzmat europejskiej piłki) a uratować nas może jedynie jakiś geniusz trenera. bo piłkarsko tylko Boruc i Ebi coś znaczą na kontynencie (mimo tragedii wczoraj na pewno nadaje się Wasyl czy Lewy)

Do góry
#2202798 - 27/03/2008 18:39 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: mura]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Co ten mecz pokazal? Ze jestesmy slabi, jasne, mecz towarzyski, ale rywal nie z najwyzszej polki, a pojechal z nasza repreza jak z fura gnoju. Obawiam sie, ze powoli wchodzimy w faze typowa dla polskiej ekipy narodowej...nie podolali temu Engel i Janas i obawiam sie, ze nie podola tez Leo. Nadchodzi moment, kiedy nasi grajkowie sa z siebie zachwyceni, przestaja nad soba pracowac...w ostatnim czasie jest to regularne zjawisko co 2 lata. Dlaczego tak jest? Bo nasz narod to urodzeni minimalisci, nie inaczej jest ze sportowcami. Start na IO to juz sukces, tak samo dla pilkarzy start na ME to juz sukces. Nasi sportowcy nie patrza na to, ze do historii przechodza tylko zwyciezcy. Hajto uwaza sie za wielkiego grajka, bo gral na zachodzie. Niewazne, ze w Duisburgu i Schalke, wazne, ze na zachodzie. W innych krajach licza sie Barcelona, Real, Bayern, u nas liczy sie zachod. (Kluby podalem dla przykladu, moge podac jeszcze z 10 nazw (zeby nie bylo, ze faworyzuje kogos))

Wielu naszych sportowcow daje z siebie wiecej w elim. niz w finale.

Chcialbym sie mylic, ale nie widze nas za daleko. Kolejny juz raz niezle losowanie, kolejny raz radosc po losowaniu i kolejny raz ostatni mecz bedzie meczem o pietruszke ;\)

Do góry
#2202803 - 27/03/2008 18:42 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: polskignom]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
nie o pietruszkę tylko o ... honor

jak to było?

1 mecz o zwycięstwo
2 mecz o wszystko
3 mecz o honor

deja vu?

Do góry
#2202807 - 27/03/2008 18:45 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: polskignom]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Tutaj nie chodzi, że jesteśmy słabi. Po prostu w moim odczuci piłkarze podeszli lekceważąco do tego spotkania. Myślą już pewnie, że mają bilet na Euro a pewnie spotka ich nie miła niespodzianka. Po raz pierwszy za kandecji selekcjoner Leo Beenhakkera Polacy zagrali jakby ich trenerem był Stojanow a ulubioną taktyką gra na "Stojąco". To moim zdaniem były główne przyczyny. Nasi nie zapomnieli jak się gra, ale po prostu nie chciało się. Wiadomo murawa nie równa a do tego ten mróz w Marcu po prostu apokalipsa \:D . Nie przejmowałbym się, aż tak strasznie tym meczem. Jeden upadek nie musi oznaczać końca \:\)

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#2202814 - 27/03/2008 18:52 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Ignorator]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 111188
Skąd: Las Vegas
OT

Biszop posprzatałbys sobie w PW bo limit wiadomosci Ci sie skończyl \:p

Do góry
#2202816 - 27/03/2008 18:53 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Ghost]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Ghost
Zwykłe zmylenie przeciwników.

Taką wersję przyjąłem i takiej będę się trzymał \:\)


Dokładnie tak samo uważam.

Przy okazji Leo upiekł jeszcze jedna pieczeń.
Ma powód ,by pozbyc sie z kadry paru grajków ,nad których absencja nie bedą teraz wylewać łezci,którzy są przeciw niemu ,no i pismaki także.

Mecze towarzyskie służą róznym celom (drużyna Górskiego bezpośrenio przed MŚ'74 przegrywała z niemieckimi III-ligowcami).

Nie biadolić ,czekac na mecze mistrzowskie

Do góry
#2202819 - 27/03/2008 18:54 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Ignorator]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Jesli dla tych ludzi mroz i nieronw trybuna powoduja, ze oni nie daja z siebie wszystkiego grajac z Orzelkiem na piersi to tym bardziej twierdze, ze im sie cos pomylilo, gdy wybierali sport ;\)

Do góry
#2202821 - 27/03/2008 18:54 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: polskignom]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
\:D nierowna murawa. Myslalem o czym innym, pisalem co innego i wyszedl babol. \:D

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
13 zarejestrowanych użytkowników (ElNinho[mmdea], pacyfista, latajaca_holenderka, Huberthg, rymoholik, Lukasz111, alfa, forty, kemp, buko69, Irek, 11kera11, VVega), 3683 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45060 Tematów
5585417 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07