Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#2202823 - 27/03/2008 18:55 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Ignorator]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Ignorator
Tutaj nie chodzi, że jesteśmy słabi. Po prostu w moim odczuci piłkarze podeszli lekceważąco do tego spotkania.



Ignorator ,pomyśl logicznie.

Wszyscy olali ten mecz ,bo.....chcieli wyleciec z kadry ?

Mecz towarzyski ,wynik nie ma znaczenia ,a szwaby ,ci wieksi i mniejsi ,niech sobie teraz myślą,jaka to Polska jest słaba

Do góry
Bonus: Unibet
#2202827 - 27/03/2008 18:59 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Amkwish]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
nie zgadzam się Amkwish

oczywiscie wynik nie ma znaczenia ale gra ma.

i mysle że ocena innych po wynikach to polska mentalność (np. porażka Ekwadoru z hiszpańskim 2ligowcem) i inni już nie popełniają takich błędów

właśnie dlatego w piłce nie możemy odnieść sukcesów, podejście w bardziej cywilizowanych krajach jest po prostu bardziej profesjonalne

btw... widząc Austrię lejącą Oranje 3:0 mocno się przeraziłem, ale sposób w jaki Holendrzy zdobywali bramkę daje jakiś promyk nadziei. ich obrona możliwe że jest równie słaba jak nasza

Do góry
#2202834 - 27/03/2008 19:05 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: mura]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Szwaby nie musza nic na temat Polski myslec. Na chwile obecna to nie z Polska oni na tym turnieju beda sie mierzyc. I taka prawda. Niemcy, choc w moim odczuciu bez wielkich gwiazd jada z rywalami az milo. Tworza swietna druzyne, ktora przejedzie po rywalach grupowych jak walec.

Do góry
#2202835 - 27/03/2008 19:05 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Amkwish]
Misza_SB Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/12/2006
Postów: 1735
Skąd: UE
Wg mnie...

=> "Dół" w jaki wpadła wczoraj nasza reprezentacja ma ten plus, że zdarzył się on kilka miesięcy przed mistrzostwami, a nie w czasie Euro (jak było np w Korei). Lepiej podejść do mistrzostw z pozycji niepewnej niż zadufania i niczym nieuzasadnionego szczęścia (jak było np w Korei).

=> Nie wiem ile w tym taktyki starego lisa ale ja twierdzę od dłuższego czasu, że Leon przyjął tragiczną strategię nieszukania wzmocnień obrony (szczególnie środka). Oparcie się na niepewnym już niestety Bąku źle wróży. Przy nie daj Boże jakichś kontuzjach, nasza obrona zniknie.

=> Zauważyłem, że chyba nikt z naszej reprezentacji nie potrafi dograć piłki z rzutu wolnego. Nikt! Albo ja sie czepiam, może nie znam, a może Leon jest ślepy. Nie wygramy jeżeli każda wrzutka będzie leciała na wysokości pasa lub blisko orbity okołoziemskiej.

=> Nasza reprezentacja niestety jest dobitnym dowodem polskiej martyrologii. Najpierw przegrać wszytko, ostatecznie wygrać honor.

Ja podchodzę pesymistycznie i często narzekam. Z grupy raczej nie wyjdziemy. Kompromitacji nie będzie, chwały też nie.

Mam nadzieję, że się mylę. \:\)

Do góry
#2202839 - 27/03/2008 19:12 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Misza_SB]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Misza zgadzam się, oprócz tego że w marazm kilka lat temu popadliśmy w Korei dopiero

już wcześniej było tragicznie (Rumunia, Japonia)

Do góry
#2202841 - 27/03/2008 19:12 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Misza_SB]
cobra Offline
Luc Nilis

Meldunek: 18/10/2007
Postów: 3103
Skąd: Piekary Śl. / gg:18662865
wg mnie ekipa Niemiec jest poza naszym zasiegiem, Chorwacja i Austria do ogrania przy odpowiedniej dozie szczescia i trafieniem w forme

Do góry
#2202847 - 27/03/2008 19:18 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: cobra]
As Offline
old hand

Meldunek: 03/10/2003
Postów: 844
Skąd: WueRO
Na EURO zremisujemy z Austrią i zaliczymy porażki z Niemcami i z Chorwatami,. Obie ekipy maja o klasę lepszych grajków od naszych. Ten mecz mnie w tym przekonał.

Do góry
#2202852 - 27/03/2008 19:21 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: polskignom]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: polskignom
Niemcy, choc w moim odczuciu bez wielkich gwiazd jada z rywalami az milo. Tworza swietna druzyne, ktora przejedzie po rywalach grupowych jak walec.


\:D

Do góry
#2202856 - 27/03/2008 19:24 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: mura]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: mura

właśnie dlatego w piłce nie możemy odnieść sukcesów, podejście w bardziej cywilizowanych krajach jest po prostu bardziej profesjonalne


Idąc tym torem myslenia to obejrzyc wczorajszy mecz Hiszpania - Włochy i postaw ,ze makaroniarze nie wyjdą z grupy \:\)

Wyciaganie daleko idących wniosków z meczu towarzyskiego ,odbywajacego sie na wiele tygodni przed mistrzostwami to dla mnie objaw (bez obrazy) ,ale ...dyletanctwa.

Do góry
#2202861 - 27/03/2008 19:33 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Amkwish]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
@Amk

ja oglądałem prawie każdy mecz kadry od czasów nim jeszcze Kowal i Jusko podbili Barcelonę \:\)

były radości i smutki, tym bardziej że wiele meczów śledziłem z pozycji trybun a nie tv

doświadczenie robi swoje, boje się po prostu tego że jest wiele argumentów na to że historia sprzed turnieju znów się powtórzy

tak czy inaczej będę miał kolejną nadzieję i w każdym meczu będę liczył na zwycięstwo, ale będzie o to piekielnie ciężko

nie rozumiem trochę porównania do senioritów z południa. Włochy i Hiszpania to europejska czołówka, kraje z mocnymi klubami i świetnymi zawodnikami światowego formatu. mecz zły nie byl, Włosi mieli swoje szanse, a Hiszpanie trafili po przepięknym golu
przecież Włosi to mistrzowie świata, na turnieje spinają się zawsze i pokonać ich na imprezie jest niezmiernie ciężko co udowadniają od lat,bo po 94roku w każdej imprezy odpadali dopiero po karnych, dogrywkach albo kuriozalnych decyzjach sędziego

wnioski są więc takei jakie realia. nie bardzo wiem jak lwia część naszej kadry ma w kilkanaście tygodni złapać formę skoro nawet nie grają w klubach, albo odgrywają z nich znikomą rolę, bądź też kopią w ligach, które są na niskim poziomie

cóż taki mamy obraz polskiej piłki, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

Do góry
#2202880 - 27/03/2008 19:53 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Misza_SB]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
Cięzko wyrokować co nasi zagrają na Euro po jednym nieudanym meczu towarzyskim. Grupa nie jest zbyt mocna - można z niej wyjść.

Osobiście uważam że dobrym posunieciem było dokoptownie do składu trenera od przygotowania fizycznego - bo w poprzednich imprezach był z tym duzy problem.

Inna sprawa to selekcja. Oczywiście Leo ma pełna swobode w wyborze i póki ma wyniki to nie ma co go krytykowac, jednak za Engela i Janasa bylo podobnie.

Mnie i zapewne nie tylko mnie dziwi obecność lub nieobecność niektóych graczy...

o całej kadrze nie bede sie rozpisywał poki co ale brakuje mi przede wszystkim
- Michała Stasiaka - obrońca Zagłebia, aktualny mistz Polski, były kapitan młodzieżówki, spore już doświadczenie, świetna gra głowa, strzela sporo bramek, jeden z najlepszych obrońców naszej ligi - przy tak słabej obsadzie środka obrony wydaje mi sie w kadrze niezbedny
- Arka Głowackiego - obrońca Wisły był kilka razy powoływany przez Leo(ale tak naprawde z róznych wzgledow w tej kadrze nie pogral),jeden z najlepszych obronców w kraju, jednak często kontuzjowany. Obecnie w wysokiej formie, w Wisle niemal bezbłedny - tak dobrego i doświadczonego gracza nie wolno pomijać
(od Kokoszki i Jopa z pewnoscia lepszy)
- Marcin Baszczyński - przez wiele lat pewniak w obronie, obecnie wobec róznych problemów Golanskiego mogłby byc prawym obrońca nr 2 w kadrze (po Wasilewskim). Baszczu ciagle daje rade
- Grzegorz Bartczak - tu z kolei młodzsza alternatywa na prawa obrone, gra w Zagłebiu, prezentuje nowoczesny styl gry, pare razy sprawdzany przez Leo
- Maciek Iwański- Leo woli Golińskiego, jednak to Maciek jest liderem Zagłebia, swietny strzał z dystansu, dośrodkowania, przegląd pola. Co prawda w środku pola jest spora konkurencja wśród graczy o podobnej charakterystyce to Iwański zasługuje na szanse gry
- Irek Jeleń - co prawda teraz kontuzjowany, jednak gdy bedzie zdrowy po prostu trzeba dać mu szanse (Leo takowej mu narazie nie dał) Szybki, uniwersalny, skuteczny, rowniez co pokazaly MS w Niemczech - bez kompleksów wobec rywali.
- Sikora Adrian - nie jestem pewien czy Sikorka sprawdziłby sie w kadrze, ale wobec jego fantastycznej formy zasluguje na to by dać mu szanse (mysle ze nie zaprazentowałby sie gorzej od Matusiaka, ktory nic nie gra od dobrych kilkunastu miesiecy)
- Rafał Grzelak - na lewej pomocy mamy poki co tylko Krzynówka. Zienczuk i Kosa poki co raczej sa daleko poza kadra. Rafał z kolei po wyjezdzie za granice pokazuje że "można" - najpierw dobra gra w Boaviscie, teraz w Grecji prezentuje wysoka dyspozycje - szybki, dobry technicznie, potrafi dośrodkować.
- szanse można byłoby dać jeszcze np. Kowalczykowi i Łagiewce - grającym na wschodzie, czy też dać jeszcze szanse Wichniarkowi, o Janczyku chyba Leo jeszcze pamieta.


z kolei takie nazwiska jak Pazdan, Kokoszka czy też co poniektórzy inni powoływani do reprezentacji "polskiej ligi" to już totalne nieporozumienie

Do góry
#2202960 - 27/03/2008 20:58 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: rafael86]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Jak zagrali? No zagrali tak jak sie spodziewalem, a wiec do dupy \:D Pomyslec ze przed meczem mialem watpliwosci ze pick na to ze usa strzeli gola moze nie wejsc \:D

Nadal twierdze ze maja 45% szans na wyjscie z grupy.

We wczorajszym meczu kazdy gral jak nie on.

Do góry
#2202965 - 27/03/2008 21:04 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: connor]
rafal08 Online   karty
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 111189
Skąd: Las Vegas
Quote:
Nadal twierdze ze maja 45% szans na wyjscie z grupy.


Optymista

Do góry
#2202970 - 27/03/2008 21:07 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: rafal08]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
dlatego na nich teraz postawie, bo dobry moment.

Do góry
#2202972 - 27/03/2008 21:10 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: connor]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: Experto
dlatego na nich teraz postawie, bo dobry moment.


http://www.youtube.com/watch?v=CIq6dKwxpUs

Do góry
#2202977 - 27/03/2008 21:13 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: lupus]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
ja myślę że mamy nawet 50% szans na wyjscie - albo wyjdziemy albo i nie \:\)

Do góry
#2202996 - 27/03/2008 21:27 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: mura]
Stoin Offline
Profesor

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 28891
Skąd: ॐ नमः ...
Dobrze że nie oglądałem tych padliniarzy

Ps: Podobno mieliśmy zagrać tak jak zagramy z Niemcami więc nie bardzo rozumiem dlaczego Pan Benhałer nie traci optymizmu ?

Czy tzn że kiedy przyjdzie im zagrać mecz o pkt w ME to znowu "narobią" w gacie ?

Poza tym denerwują mnie wypowiedzi naszych kopaczy po meczu ... bodajże Żurawski zapytany o to co się stało ... chodziło o 3 stracone bramki po stałych fragmentach mówi że "takie sytuacje sie zadażają \:D to ja się zapytam dlaczego nam nigdy takie sytuacje się nie zdarzają

Ostatnia sprawa ... Czy Leo jest tak słabym trenerem że potrzebuje asystenta od przygotowania fizycznego ???
Ciekawe czy Leo płaci mu ze swojej pensji czy PZPN ?

;\)

Do góry
#2203009 - 27/03/2008 21:35 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Stoin]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Ten mecz dobitnie potwierdził to, co powtarzam od dawna.

Tak naprawdę nasza reprezentacja to PRZECIĘTNA drużyna. Nie mamy własnego stylu gry, nasi zawodnicy są raczej przeciętnymi/niezłymi wyrobnikami, nie mamy gwiazd, nie mamy jakiegoś charyzmatycznego lidera (w stylu Gerrarda chociażby).

Gramy futbol dość siermiężny i archaiczny - Beenhakker nie próbował tego zmieniać (bo nie mamy wykonawców by to się udało), lecz dopracować, by to przynosiło efekty. I przynosiło - pod jednym warunkiem.

KTOŚ Z NASZYCH MUSI BŁYSNĄĆ FORMĄ!

Najczęściej był to Smolarek (choćby mecz z Belgią) czy Krzynówek (rewanż z Portugalią). To ich indywidualne popisy zapewniały nam zwycięstwa. Jeśli żaden z zawodników nie błyśnie - wtedy nasza gra wygląda dokładnie tak jak z USA. Każdy poukładany zespół bez problemu sobie z nami poradzi.

P.S. Zaraz ktoś mi wypomni nasze 2-1 z Portugalią. Owszem był to świetny mecz naszej kadry - wszystko nam wychodziło i zasłużenie przyćmiliśmy Portugalczyków. Ale to był mecz, który się zdarza raz na kilka lat. Wyjątek, który potwierdza regułę.

Do góry
#2203017 - 27/03/2008 21:39 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: Stoin]
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Leo popada w syndrom Lenczyka z Bełchatowa. On przegrał wygrane mistrzostwo bo kombinował jak tylko mógł ze składem aby tylko wstawić jakiś element zaskoczenia i pokazać jakim to jest dobrym trenerem co odkrył kogoś na pozycji, na ktorej wczesniej nikt go nie widzial. Psychol. Teraz Leo też manewruje, bierze garściami ogórki z Górnika i Widzewa. Jak już kogoś z Górnika to Madejskiego , a nie Pazdana. Na dzisiaj do kadry na pewno nie nadają się Żurawski, Piszczek, Radomski, Wasilewski, Garguła. Nie myślałem, że to kiedyś powiem, ale szkoda, że nie mamy w kadrze więcej Lewandowskich \:D

Do góry
#2203102 - 27/03/2008 22:16 Re: Polska na EURO kilka miesięcy przed... [Re: PioKing]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Wszyscy "zniesmaczeni" niech sobie poczytają swoje wpisy ,jakie uczynili po eliminacyjnym meczu Polska - Finlandia 1:3 ,a potem porównają z peanami ,jakie wypisywali po awansie.

Nawiasem mówiąc przed meczem z Belgią 2;0 tez nie brakowało przekonanych o słabości Polski.

Dajcie temu facetowi spokojnie popracować ,bedzie sie rozliczał po mistrzostwach.

Pieprząc takie farmazony ,jaka to repra słaba ,dmuchacie w trabę tych wszystkich palantów ,którzy dostana orgazmu ,jak sie Leo powinie noga.

I prosze ,nie porównujcie LB do pajaców typu Engel i Janas ,bo ubliżacie Leo ,a gloryfikujecie miernotę.

Polska wyjdzie z grupy.

To sobie wydrukujcie i powieście nad łóżkiem

Mariusz ,gramy razem

Do góry
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
23 zarejestrowanych użytkowników (Huberthg, Ojro, pacyfista, Akhu, rafal08, Kretol, Zaixi, Sony, alfa, 11kera11, Fantômas 44, poozon, kemp, Lukasz111, rymoholik, Irek, Sensei, VVega, ElNinho[mmdea], forty, igea23, DePito, latajaca_holenderka), 3782 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45060 Tematów
5585517 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07