Strona 3 z 3 < 1 2 3
Opcje tematu
#257033 - 04/12/2004 14:05 Re: Sieci neuronowe
Zbych Offline
journeyman

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 62
Chodzi mi po głowie trochę inny sposób predykcji, można powiedzieć dynamiczny. Najprościej będzie mi to wytłumaczyć od tyłu. Wyjściowo chcę otrzymać konkretny typ ( T ) będący funkcją skorygowanego RF ( sRF ) oraz rozkładu wyników w danej lidze np. w ostatnich 2 sezonach.
SRF chcę otrzymać w wyniku korekcji klasycznego RF o współczynniki : różnica bramek, mecz wygrany przez gol z karnego, remis bez i bramkowy, udział drużyny w spotkaniach pucharowych istotnych, walka o udział w pucharach, walka o utrzymanie w lidze lub awans. SNN zamierzam wykorzystać dla optymalizacji ww korektorów.

ps. NYY średni kurs 1,59 na przeciwnika 2,68 - Expekt
średnia różnica kursu 5% w obie strony czyli :
NYY 1-52-1,65 przeciwnik 2,61-2,75 - dane obliczone przez badziewie

Do góry
Bonus: Unibet
#257034 - 05/12/2004 11:38 Re: Sieci neuronowe
hi_res evil Offline
addict

Meldunek: 11/06/2001
Postów: 575
Quote:


ps. NYY średni kurs 1,59 na przeciwnika 2,68 - Expekt
średnia różnica kursu 5% w obie strony czyli :
NYY 1-52-1,65 przeciwnik 2,61-2,75 - dane obliczone przez badziewie





dobra, nie mam zamiaru (juz nie mam zamiaru) sie klocic, ale czy to na pewno sa wszystkie mecze od poczatku sezonu?

poza tym bierzesz wszystkie mecze, czy te w ktorych NYY przegral? bo jezeli wszystkie to sredni kurs tych przegranych jest jakies 5% mniejszy

a tak jeszcze poza tym to przyznasz, ze nie jest to 40% po kursie ~3.0, nie?


i w ogole na koniec to zycze szczescia z sieciami neuronowymi, ja mysle, ze ta zabawa to nie dla mnie...

Do góry
#257035 - 05/12/2004 12:06 Re: Sieci neuronowe
Zbych Offline
journeyman

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 62
Hi_res evil - proszę przynajmniej sledź temat. Przeleciałem wstępnie jeden sezon analizą dyskryminacyjną wg. powyższych parametrów i wyniki surowe są conajmniej obiecujące, chociaż nie izolowałem spotkań z k*p<1 i nie korelowałem z fluktuacją kursów.

ps. sorry, ale nie policzę tych NYY - szkoda mi czasu , ale jak bardzo Ci na tym zależy to hmmm.

Do góry
#257036 - 05/12/2004 12:58 Re: Sieci neuronowe
hi_res evil Offline
addict

Meldunek: 11/06/2001
Postów: 575
sledzic - jak najbardziej bede

sukces na jednym sezonie? hmmm... jak pisalem, zycze powodzenia, ale na jednym sezonie to ja mialem duzo sukcesow, gorzej sie robi jak zabawe chce sie uogolnic na wszystkie ligi czy sezony (no bo w jednym to dziala na 2. austriackiej, a w drugim na brazylijskiej, a gdzie indziej wtopa)

tak, jezeli chodzi o soccera, to nigdy nie udalo mi sie pokonac buka (z drugiej strony, jak juz stalem sie troche madrzejszy, to i specjalnie nie probowalem akurat sie babrac w soccerze - sa wdzieczniejsze sporty do statystycznej obrobki)
choc musze przyznac, ze np. zwyciestw karnym pod uwage nie bralem - moze to akurat jest to ostatnie podanie...

a NYY nie musisz liczyc, ja i tak wiem, ze mam racje

Do góry
#257037 - 06/12/2004 11:56 Re: Sieci neuronowe
krzyszt0f Offline
member

Meldunek: 13/07/2004
Postów: 183
moze nie potrzebnie sie wtrace no ale moze mnie nikt za to nie opierdzieli .
Najważniejsi w druzyunach sa zawodnicy, moze jako dane wejsciowe mozna by bylo pdawac umiejetnosci danego pilkarza zawarte w jakiejs liczbie np. zidane ma 850 pkt. i tak rozdzielic punkty miedzy zawodnikow, co po zsumowaniue zawodnikow danej druzyny da jakas liczbe a pozniej brac pod uywage reszte rzeczy.
Nie wiem czy ktos gra w managera piłki noznej na stronie www.hattrick.org tam wlasnie to czy dana druzyna zwyciezy zalezy od ilosci punktow z kazdej druzy. tam wszystko jest na tej zasadzie

Do góry
#257038 - 09/12/2004 22:57 Re: Sieci neuronowe
medi Offline
stranger

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 20
Szkoda ze dyskusja jest bardzo fachowa bo ja nie mam pojecia co to sa sieci neuronowe i jak dzialaja. Moze ktos by to prosto objasnil?
Jesli chodzi o dane wejsciowe to moim zdaniem podstawowa sprawa to sa kursy ustalone przez bukmachera. Przeciez obliczaja je specjalne programy ktore wlasnie zawieraja dane statystyczne takie jak bramki, miejsce w tabeli, punkty bilans spotkan i kto wie co jeszcze. Takze kurs na dany mecz okresla juz prawdopodobienstwo wystapienia konkretnego wyniku biorac pod uwage szereg czynnikow.
Wobec tego w jaki sposob sieci neuronowe moga nam tu pomoc?
Moim zdaniem trzeba znalezc czynniki ktore wg. nas beda decydowac o tym czy dany wynik jest mniej czy bardziej prawdopodobny. Im wiecej takich czynnikow tym lepiej one moga byc dodatkowymi danymi wejsciowym. Podstawowe dane to wg. mnie kursy jakie okreslil bukmacher.Od dluzszego czasu mysle jak znalezc taki czysto matematyczny czynnik nie zwiazany wogole ze sportem ktory moglby pomagac w typowaniu.
Mam swoj system ktory testuje od 2 lat ale ciagle brakuje mi tego jednego czynnika tej jednej danej ktora mowilaby prawdopodobienstwo niewystarczajace zrezygnuj z tego spotkania albo tak to moze wejsc. Wiec na koncu zostaje mi zawsze intuicja i dobra znajomosc danej ligi mimo tego ze wedlug pewnego klucza dobralem najbardziej prawdopodobne spotkania spotkania.

Do góry
Strona 3 z 3 < 1 2 3




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Emilio, kemp, forty), 3332 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45059 Tematów
5585069 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07