Strona 12 z 16 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 15 16 >
Opcje tematu
#466069 - 22/02/2006 14:08 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
siwy212 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/02/2004
Postów: 3304
Skąd: Rutka-Tartak
Druga - czemu nie zszedł Ronaldo ? To już pozostanie słodką tajemnicą trenera

Z tego samego powodu dla którego w reprezentacji narodowej pojawia sie van der rasialdincho drewnincho gaucho i na dodatek pojedzie jeszcze pewno na mundial

Do góry
Bonus: Unibet
#466070 - 22/02/2006 14:28 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
Whip Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2004
Postów: 898
Skąd: Leeds
Na dzisiaj wybralem:

Werder-Juve (over 2,5) @1,92 Unibet
Juz dawno nie widzialem takiego kursu na over w meczu Werderu, a i Juve to raczej druzyna overowa. Wzialem to za rozwazna stawke, poniewaz to LM i roznie moze byc.

Co do pozostalych meczow to zastanawiam sie jeszcze nad overem Chelsea-Barca, ale raczej odpuszcze. Po co sie niepotrzebnie denerwowoac?

Awans Interu i Juve bardzo prawdopodoby, ale po takich kursach to ja dziekuje...

Do góry
#466071 - 22/02/2006 14:38 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5690
Quote:


Awans Interu i Juve bardzo prawdopodoby, ale po takich kursach to ja dziekuje...



To poczekaj kilka godzin. Dziś Ajax wygra lub zremisuje z Interem i kurs na awans Interu pewnie wzrośnie .

Do góry
#466072 - 22/02/2006 14:45 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
Ipswich Offline
old hand

Meldunek: 18/09/2005
Postów: 908
Skąd: Danzig Neufahrwasser AEK ATENY
Quote:

Quote:


Awans Interu i Juve bardzo prawdopodoby, ale po takich kursach to ja dziekuje...



To poczekaj kilka godzin. Dziś Ajax wygra lub zremisuje z Interem i kurs na awans Interu pewnie wzrośnie .




Heheh Igor nie strasz mnie takimi rzeczami

Do góry
#466073 - 22/02/2006 14:45 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Quote:

Barcelona będzie chciała uniknąć murowania bramki przez Chelsea w rewanżwoym meczu, dlatego przewiduje dzis ofensywny wariant Ronalidniów.




Oczywiście, że Barcelona zagra ofensywnie. Ale nie z tego powodu o którym piszesz, a dlatego, że Barca po prostu nie potrafi inaczej grać.

Rok temu w Londynie Rijkaard próbował grać defensywniej - na bronienie wyniku i zanim się pozbierali już było 3-0 dla Chelsea.

Większość drużyn w takim meczu próbowała by murowac bramkę, maksymalnie zagęścić grę na 20-30 metrze i w ten sposób próbować rozbijać ataki Chelsea.

Barcelona nie może sobie na to pozwolić, bo:

- nie ma na tyle dobrych i skutecznych obrońców (jeden Puyol to za mało) którzy będą w stanie grać bezbłędnie przez 90 minut. I jeszcze gdyby pozwolić Chelsea na mnóstwo wrzutek to w konfrontacji główkowej z Drogbą byli by na straconej pozycji.

- w ten sposób gra od święta do święta - to tak jak przyjść na maturę po 20 minutach nauki - łatwo będzie?

- pomocnicy tacy jak Deco, Giuly, Ronaldinho, Messi, Iniesta mają predyspozycje ofensywne i robienie z nich dodatkowych obrońców mija się z celem i jest strzeleniem sobie w stopę (ograniczanie ich możliwości ofensywnych). Nieco lepiej pod tym względem wygląda sytuacja jeśli chodzi o Marqueza, Van Bommela czy Edmilsona.

- zawodnicy nie są ani mentalnie ani pewnie taktycznie przygotowani i predysponowani do defensywnego stylu gry.

Dlatego Barcelona NIE MOŻE grać defensywnie, bo to może skończyć się tylko źle.


Kluczową sprawą będzie to, kto przejmie inicjatywę. Barcelona musi ją przejąć, wtedy znacznie łatwiej będzie jej rozbijać ataki rywali już na środku boiska (agresywny pressing) i ograniczać akcje skrzydłami (zagęszczenie boków i podwajanie krycia).

To jest w przypadku Barcy znacznie skuteczniejsza recepta na powstrzymanie Chelsea niż zmasowana obrona. A z przodu Ronaldinho zawsze coś wymyśli...

Do góry
#466074 - 22/02/2006 15:03 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
Lance Offline
stranger

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 11
Skąd: Kraków
Witam
Wczoraj nienajlepiej poszło... dobrze że wszedł correct score 1-1 w meczu Bayernu, więc strat wielkich nie było.
Na dziś tylko over2.5 w meczu Chelsea - Barcelona.
Obie drużyny będą nastawione ofensywnie, co według mnie gwarantuje odpowiednią ilość goli. Nie wydaje mi sie, żeby "murarz" ustawił sowją drużynę dziś bardzo defensywnie. Chelsea musi myśleć przede wszystkim o tym, żeby zapewnić sobie zaliczkę przed meczem rewanżowym. Goście z kolei dysponują taką ofensywa, że też raczej coś ustrzelą... Jak dla mnie pewny over2.5
Oczywiście może być tak, że Chelsea stanie na 20 metrze od swojej bramki i będzie wybijać piłkę, ale chyba jasne jest, że taka gra może skończyć się katastrofą dla angielskiej drużyny. Ja jednak skłaniam sie ku pierwszemu rozwiązaniu, a co zrobi "murarz" zobaczymy.
Powodzenia

Do góry
#466075 - 22/02/2006 15:06 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
kubik Offline
journeyman

Meldunek: 22/11/2005
Postów: 65
Quote:

Quote:

Barcelona będzie chciała uniknąć murowania bramki przez Chelsea w rewanżwoym meczu, dlatego przewiduje dzis ofensywny wariant Ronalidniów.




Oczywiście, że Barcelona zagra ofensywnie. Ale nie z tego powodu o którym piszesz, a dlatego, że Barca po prostu nie potrafi inaczej grać.

Rok temu w Londynie Rijkaard próbował grać defensywniej - na bronienie wyniku i zanim się pozbierali już było 3-0 dla Chelsea.

Większość drużyn w takim meczu próbowała by murowac bramkę, maksymalnie zagęścić grę na 20-30 metrze i w ten sposób próbować rozbijać ataki Chelsea.

Barcelona nie może sobie na to pozwolić, bo:

- nie ma na tyle dobrych i skutecznych obrońców (jeden Puyol to za mało) którzy będą w stanie grać bezbłędnie przez 90 minut. I jeszcze gdyby pozwolić Chelsea na mnóstwo wrzutek to w konfrontacji główkowej z Drogbą byli by na straconej pozycji.

- w ten sposób gra od święta do święta - to tak jak przyjść na maturę po 20 minutach nauki - łatwo będzie?

- pomocnicy tacy jak Deco, Giuly, Ronaldinho, Messi, Iniesta mają predyspozycje ofensywne i robienie z nich dodatkowych obrońców mija się z celem i jest strzeleniem sobie w stopę (ograniczanie ich możliwości ofensywnych). Nieco lepiej pod tym względem wygląda sytuacja jeśli chodzi o Marqueza, Van Bommela czy Edmilsona.

- zawodnicy nie są ani mentalnie ani pewnie taktycznie przygotowani i predysponowani do defensywnego stylu gry.

Dlatego Barcelona NIE MOŻE grać defensywnie, bo to może skończyć się tylko źle.


Kluczową sprawą będzie to, kto przejmie inicjatywę. Barcelona musi ją przejąć, wtedy znacznie łatwiej będzie jej rozbijać ataki rywali już na środku boiska (agresywny pressing) i ograniczać akcje skrzydłami (zagęszczenie boków i podwajanie krycia).

To jest w przypadku Barcy znacznie skuteczniejsza recepta na powstrzymanie Chelsea niż zmasowana obrona. A z przodu Ronaldinho zawsze coś wymyśli...




Zgadzam się ze wszystkim prócz jednego: Marquez nie ejst pomocnikiem, lecz nominalnym środkowym obrońcą i zagra właśnie tam razem z puyol'em Edmilson natomiast to defensywny pomocnik schowany za pomocnikami. Osobiście liczę na wspaniałe rajdy Messiego - w nim widzę nadzieję na skuteczna grę

Odnośnie typów:
Glasgow - Villarreal under
Werder - Juve under
Ajax - Inter under
2/10 i tak właśnie zapewne zagram - a co tam

Dobrze widzi mi się jeszcze granie do przerwy remisu w Glasgow i Amsterdamie. Ale z tym się pewnie wstrzymam Kibicował będę oczywiście Blaugranie oraz Werderowi

Do góry
#466076 - 22/02/2006 15:24 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
no - Marquez dość często też grał na pozycji defensywnego pomocnika, więc może również i tam grać.

Do góry
#466077 - 22/02/2006 16:30 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
chciałbym tylko przypomnieć, że dzisiejszy szlagier będzie rozgrywany na boisku, delikatnie mówiąć słabej jakości. Jak wiadomo gra Ronaldinho jak i całej Barcy opiera się na grze kombinacyjnej i mogą mieć z tym problem.

" ... Czy piłkarze chcą, czy nie ich rywalizacja już otrzymała w światowych mediach kryptonim: "Bitwy kartoflanej". Jakiś czas temu w Katalonii zaczęli się martwić o stan boiska Chelsea, bo ich zdaniem gra na kartoflisku uniemożliwi Barcelonie rozwinięcie skrzydeł. Potem ktoś z dziennikarzy kibicującego Barcy "Sportu" napisał, że Chelsea specjalnie doprowadziła murawę na Stamford Bridge do fatalnego stanu. "

za onet.pl

w tym meczu widzi mi się over ale teraz juz sam nie wiem co o tym myśleć.

Do góry
#466078 - 22/02/2006 16:43 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
Quote:

chciałbym tylko przypomnieć, że dzisiejszy szlagier będzie rozgrywany na boisku, delikatnie mówiąć słabej jakości. Jak wiadomo gra Ronaldinho jak i całej Barcy opiera się na grze kombinacyjnej i mogą mieć z tym problem.

" ... Czy piłkarze chcą, czy nie ich rywalizacja już otrzymała w światowych mediach kryptonim: "Bitwy kartoflanej". Jakiś czas temu w Katalonii zaczęli się martwić o stan boiska Chelsea, bo ich zdaniem gra na kartoflisku uniemożliwi Barcelonie rozwinięcie skrzydeł. Potem ktoś z dziennikarzy kibicującego Barcy "Sportu" napisał, że Chelsea specjalnie doprowadziła murawę na Stamford Bridge do fatalnego stanu. "

za onet.pl

w tym meczu widzi mi się over ale teraz juz sam nie wiem co o tym myśleć.




Nie brałbym tego na poważnie, to jest raczej element asekuracji na wypadek, gdyby coś nie wyszło. Zawsze można potem zwalić na murawę.
Poza tym odkąd pamiętam dobrze wyszkolone europejskie drużyny nie miały problemu z wygrywaniem choćby na naszych boiskach. Technika właśnie pomaga w takich sytuacjach, kto twierdzi inaczej, można go porównać do baletnicy, co to rąbek itd.

Do góry
#466079 - 22/02/2006 16:45 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
kobo Offline
enthusiast

Meldunek: 31/10/2004
Postów: 390
Skąd: jawor
Quote:

Porownaj gre Ligi szkociej a dokladnie Rangersow a Liga Hiszpanska ... Villareal.. Odpowiedz sama sie nasuwa na Usta.




i jaka odpowiedz sie nasuwa ? Bo mnie jedna: ze wygraja Rangersi, padnie remis lub wygra Villareal

pozdro i trzymam kciuki, ze wygrasz dzisiaj

Do góry
#466080 - 22/02/2006 16:52 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
lookazh Offline
member

Meldunek: 22/02/2006
Postów: 116
Skąd: Warszawa
Stadion podobno "najlepszej" drużyny świata, stadion drużyny Abramowicza, nie może być utrzymywany w takiej kondycji, w jakiej się znajduje. To musi być trick przygotowany przez liska-chytruska, pana M, innej możliwości po prostu nie widzę. Niech no tylko któryś z Katalończyków złamie sobie nogę, ja im dam ;]

Do góry
#466081 - 22/02/2006 16:54 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
ma ktoś potwierdzone składy na mecz Chelsea-Barca?

Do góry
#466082 - 22/02/2006 17:00 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Quote:

ma ktoś potwierdzone składy na mecz Chelsea-Barca?




Oficjalne składy zostaną podane dopiero na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem i dopiero wtedy ze stuprocentową pewnością będziemy mogli stwierdzić, kto dostąpi zaszczytu gry w tym spotkaniu od pierwszej minuty.

Prawdopodobne sklady:

Barca
Valdes
Oleguer\Belletti, Puyol, Marquez, Sylvinho\Gio
Edmilson
Motta\Iniesta, Deco
Messi, Eto'o Ronaldinho

Chelsea

Cech
Gallas, Terry, Carvalho, Del Horno
Gudjohnsen, Makelele, Lampard
Cole, Robben
Crespo, Drogba

zrodlo: http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img...YBA06M2.EPS.jpg

Do góry
#466083 - 22/02/2006 17:01 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
oczywiscie w Chelsea zagra albo Drogba albo Crespo!!

Do góry
#466084 - 22/02/2006 17:11 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Bzyku - przecież rok temu własnie Barca chciala zagrac ofensywnie, podawali sobie piłeczke, Szpakowski już piał z zachwytu że mają 65% posiadnania piłki, a tu myk myk 3 wypady i 3-0..

Barca nie ma obrony, jest nie poukładana taktycznie. Wg mnie jak wyjdzie z takim nastawieniem jak wtedy, to Chelsea znowu cofnięta wyskoczy z paroma kontrami i ..będzie co odrabiać na Camp Nou.

Do góry
#466085 - 22/02/2006 17:21 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
sklash Offline
member

Meldunek: 15/01/2006
Postów: 124
Jaki wynik obstawiacie w meczu Chelsea-Barca ??? Według mnie 2-1 albo 3-1

Do góry
#466086 - 22/02/2006 17:31 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
darekdarecki Offline
old hand

Meldunek: 25/04/2005
Postów: 968

Do góry
#466087 - 22/02/2006 17:32 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
ajdam Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2005
Postów: 2504
heh a ja nietypowo 1:0 tego meczu w zadnym razie nei ruszam ale jesli juz to postawilbym under, Chelsea przede wszystkim musi powstrzymac znakomity atak katalonczykow

Do góry
#466088 - 22/02/2006 17:33 Re: LIGA MISTRZÓW - FAZA PUCHAROWA ;)
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5690
Quote:

Jaki wynik obstawiacie w meczu Chelsea-Barca ??? Według mnie 2-1 albo 3-1



Ja typuje 2-0 dla Chelsea
Czyli inaczej mówiąc under

Do góry
Strona 12 z 16 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 15 16 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
21 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, Lukasz111, Sensei, Irek, Akhu, Huberthg, VVega, Ojro, Sony, ElNinho[mmdea], rymoholik, alfa, kemp, 11kera11, rafal08, forty, igea23, DePito, latajaca_holenderka, poozon, baracuda), 3791 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45060 Tematów
5585501 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07