Strona 17 z 20 < 1 2 ... 15 16 17 18 19 20 >
Opcje tematu
#4822875 - 01/08/2011 02:10 Re: Hazard w internecie [8] [Re: eroll]
PetePistol Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1764
dokładnie to jest fatalna kolejność, no ale to może wynikać z dwóch rzeczy:
-albo w SC pracują idioci
-albo banki nie zgodziły się/nie muszą podawać informacji o wszystkich 'dziwnych przelewach' i dopiero gdy zostaną zapytani o konkretnego gościa to odpowiedzą.[/quote]

Może błędnie rozumuję, jeśli tak to proszę o wyjaśnienie, ale jak mogą na podstawie wejscia na stronę buka wymagac od banku udostepnienia przelewow danej osoby ? wejscie na strone to nie przestepstwo i powstaje bledne kolo

Do góry
Bonus: Unibet
#4822889 - 01/08/2011 02:18 Re: Hazard w internecie [8] [Re: eroll]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
Originally Posted By: eroll
dokładnie tak jak huge pisze.


Dokładnie NIE TAK.

Nieujawnione źródła dochodów bada się po WYDATKACH. Np ktoś kupił mieszkanie i nie może wskazać źródła kasy. Wtedy płaci 75%.
Poza tym terminu "nieujawnionych dochodów" nie można stosować do dochodów nielegalnych, co powinno być jasne jak słońce.

A tu źródło jest jawne i kwestia tego czy udowodnią, że jest nielegalne. ( znaczenie ma np pośrednik )
W ustawie jest czarno na białym napisane, że zabierają 100% uzyskanych wygranych.

Do góry
#4822899 - 01/08/2011 02:24 Re: Hazard w internecie [8] [Re: Piostar]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
Różnica jest zasadnicza z punktu widzenia kto co ma udowodnic.

W przypadku nieujawnionych źródeł dochodu to podatnik ma udowodnić, że były i były legalne, opodatkowane itd. Wystarczy, że urząd wskaże wydatek "ponad stan"

A w przypadku ustawy hazardowej cały ciężar dowodu leży po stronie SC.

Do góry
#4822929 - 01/08/2011 02:43 Re: Hazard w internecie [8] [Re: royalflush]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Originally Posted By: royalflush
Nie ma na forum osoby która pracuje w banku, lub chociaż ma znajomego, jakieś kontakty?
Przecież jeśli banki nie dostały żadnych wytycznych od wiadomych służb to system dalej pracuje jak pracował, zwraca uwagę na przelewy o pewnej wysokości a nie na transakcje z podmiotów typu bukmacher.
Ustawa jest zwykłym straszakiem by zachęcić do gry u ziemniaków, jak płacenie abonamentu telewizyjnego laugh
Po prostu za dużo ludzi korzysta z tych usług by podjąć jakieś kroki.Gdyby zaczęli za to łapać za dupę, wybuchł by nie mały skandal min dzięki mediom.

Banki nie mają żadnych wytycznych bo kto będzie sprawdzał jakieś przelewy po 200złotych jak mają taki zapierdol z wyłudzeniami danych, fraudami i innymi oszustwami bankowymi że nie będą się pierdołami zajmować.
Jakbym był celnikiem to wchodzę na pejsbuka czy inne gówno click na Bettson Polska, Tobet Polska czy Unibet Polska albo na forum pokerowe gdzie z imienia nazwiska i nicku prowadzą blogi polscy gracze online. I mam kilkaset potencjalnych osób z imienia, nazwiska czy miejsca zamieszkania do sprawdzenia czyli robotę na cały rok zagwarantowaną. Potem tylko do banków listy o bilingi i sprawdzamy każdy zagraniczny przelew. Tylko jak mam udowodnić że przelew od firmy glutex finance to przelew od bukmachera a nie za order dziadka z Wehrmachtu sprzedany na ebayu.

Do góry
#4822932 - 01/08/2011 02:45 Re: Hazard w internecie [8] [Re: Art300]
huge Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2007
Postów: 6719
Skąd: Malbork
Originally Posted By: Art300
Originally Posted By: eroll
dokładnie tak jak huge pisze.


Dokładnie NIE TAK.

Nieujawnione źródła dochodów bada się po WYDATKACH. Np ktoś kupił mieszkanie i nie może wskazać źródła kasy. Wtedy płaci 75%.
Poza tym terminu "nieujawnionych dochodów" nie można stosować do dochodów nielegalnych, co powinno być jasne jak słońce.

A tu źródło jest jawne i kwestia tego czy udowodnią, że jest nielegalne. ( znaczenie ma np pośrednik )
W ustawie jest czarno na białym napisane, że zabierają 100% uzyskanych wygranych.


ten posrednik to zazwyczaj jakas zagraniczna firma, ktora zapewne nie bedzie musiala przekazac dokladnych danych skad pochodzi przelew itp. wciaz nie wiadomo do konca, czy ustawa jest zgodna z prawem unijnym, tak wiec powolujac sie na to ten posrednik nie zgodzi sie przekazac tych danych. juz nie mowiac o tym, co by bylo jakby celnicy pozwali jakiegos gracza. moim zdaniem taka sprawa sadowa moglaby sie toczyc wiele lat, a zakonczylaby sie umorzeniem sprawy. oczywiscie o ile bylaby dobra linia obrony no i pozwany by sie nie przyznal tak po prostu do winy smile moznaby sie powolac chociazby na to http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/156831,Ustawa-hazardowa-a-Prawo-Unii-Europejskiej.htm
oczywiscie to wszystko czysta teoria, nie wykluczam, ze w praktyce to by wygladalo zupelnie inaczej smile

Do góry
#4822935 - 01/08/2011 02:47 Re: Hazard w internecie [8] [Re: ultra1978]
huge Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2007
Postów: 6719
Skąd: Malbork
Originally Posted By: ultra1978
Originally Posted By: royalflush
Nie ma na forum osoby która pracuje w banku, lub chociaż ma znajomego, jakieś kontakty?
Przecież jeśli banki nie dostały żadnych wytycznych od wiadomych służb to system dalej pracuje jak pracował, zwraca uwagę na przelewy o pewnej wysokości a nie na transakcje z podmiotów typu bukmacher.
Ustawa jest zwykłym straszakiem by zachęcić do gry u ziemniaków, jak płacenie abonamentu telewizyjnego laugh
Po prostu za dużo ludzi korzysta z tych usług by podjąć jakieś kroki.Gdyby zaczęli za to łapać za dupę, wybuchł by nie mały skandal min dzięki mediom.

Banki nie mają żadnych wytycznych bo kto będzie sprawdzał jakieś przelewy po 200złotych jak mają taki zapierdol z wyłudzeniami danych, fraudami i innymi oszustwami bankowymi że nie będą się pierdołami zajmować.
Jakbym był celnikiem to wchodzę na pejsbuka czy inne gówno click na Bettson Polska, Tobet Polska czy Unibet Polska albo na forum pokerowe gdzie z imienia nazwiska i nicku prowadzą blogi polscy gracze online. I mam kilkaset potencjalnych osób z imienia, nazwiska czy miejsca zamieszkania do sprawdzenia czyli robotę na cały rok zagwarantowaną. Potem tylko do banków listy o bilingi i sprawdzamy każdy zagraniczny przelew. Tylko jak mam udowodnić że przelew od firmy glutex finance to przelew od bukmachera a nie za order dziadka z Wehrmachtu sprzedany na ebayu.


skasujcie tego posta, bo celnicy moga to czytac i to podlapac laugh

Do góry
#4822941 - 01/08/2011 02:49 Re: Hazard w internecie [8] [Re: Piostar]
hugodewolf Offline
member

Meldunek: 01/12/2007
Postów: 122
no kurde dziadka siłą zmusili wiec sie nie liczy , no i jeszcze jak mąż w delegacji to też sie nie liczy ale , to z już inna bajka smile

Do góry
#4822963 - 01/08/2011 02:57 Re: Hazard w internecie [8] [Re: yaaho]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Originally Posted By: yaaho

Jeśli ktoś uważa, że to "martwa" ustawa to jest idiotą i tyle...


z drugiej strony tacy idioci sa potrzebni, tak samo jak w samych zakladach aby jedni mogli zarabiac musza tez byc gracze 2zl - idioci aby interes sie krecil

dlatego ok, niech bedzie ze mozna wplacac z konta bankowego i na nie wyplacac smile

Do góry
#4822975 - 01/08/2011 03:02 Re: Hazard w internecie [8] [Re: connor]
huge Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2007
Postów: 6719
Skąd: Malbork
Originally Posted By: Experto
Originally Posted By: yaaho

Jeśli ktoś uważa, że to "martwa" ustawa to jest idiotą i tyle...


z drugiej strony tacy idioci sa potrzebni, tak samo jak w samych zakladach aby jedni mogli zarabiac musza tez byc gracze 2zl - idioci aby interes sie krecil

dlatego ok, niech bedzie ze mozna wplacac z konta bankowego i na nie wyplacac smile


oczywiscie na rzeczowe argumenty odpowiedziec nie potrafisz. ok, wiesz lepiej

Do góry
#4822985 - 01/08/2011 03:08 Re: Hazard w internecie [8] [Re: huge]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
Originally Posted By: huge

ten posrednik to zazwyczaj jakas zagraniczna firma, ktora zapewne nie bedzie musiala przekazac dokladnych danych skad pochodzi przelew itp. wciaz nie wiadomo do konca, czy ustawa jest zgodna z prawem unijnym, tak wiec powolujac sie na to ten posrednik nie zgodzi sie przekazac tych danych.


Prawnicy idą nawet dalej i wskazują na brak podstaw prawnych do żądania danych od zagranicznych podmiotów w oparciu o polską ustawę hazardową, która zastosowanie ma do "szeroko pojętego terytorium RP"

Ale to na marginesie. Bo istotą jest odpowiedź na pytanie, co mogą celnicy.
Mogą dużo, ale za jaką cenę.

I chcąc nie chcąc pozostajemy w sferze gdybania.
Ktoś sobie oszacuje prawdopodobieństwo tak, a ktoś inny inaczej.
Podobnie ze środkami zaradczymi. Ktoś uzna je za niepotrzebne, zbędny trud i wydatek, a ktoś inny za postępowanie rozsądne.

A tu, mam wrażenie, chcemy się poruszać w świecie zero jedynkowym.
Nie ma tak lekko smile Odpowiedzialność ewentualną też będziemy ponosić pojedynczo, a nie zbiorowo.
Is it clear enough ? smile

Do góry
#4822993 - 01/08/2011 03:11 Re: Hazard w internecie [8] [Re: Art300]
huge Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2007
Postów: 6719
Skąd: Malbork
Originally Posted By: Art300
Originally Posted By: huge

ten posrednik to zazwyczaj jakas zagraniczna firma, ktora zapewne nie bedzie musiala przekazac dokladnych danych skad pochodzi przelew itp. wciaz nie wiadomo do konca, czy ustawa jest zgodna z prawem unijnym, tak wiec powolujac sie na to ten posrednik nie zgodzi sie przekazac tych danych.


Prawnicy idą nawet dalej i wskazują na brak podstaw prawnych do żądania danych od zagranicznych podmiotów w oparciu o polską ustawę hazardową, która zastosowanie ma do "szeroko pojętego terytorium RP"

Ale to na marginesie. Bo istotą jest odpowiedź na pytanie, co mogą celnicy.
Mogą dużo, ale za jaką cenę.

I chcąc nie chcąc pozostajemy w sferze gdybania.
Ktoś sobie oszacuje prawdopodobieństwo tak, a ktoś inny inaczej.
Podobnie ze środkami zaradczymi. Ktoś uzna je za niepotrzebne, zbędny trud i wydatek, a ktoś inny za postępowanie rozsądne.

A tu, mam wrażenie, chcemy się poruszać w świecie zero jedynkowym.
Nie ma tak lekko smile Odpowiedzialność ewentualną też będziemy ponosić pojedynczo, a nie zbiorowo.
Is it clear enough ? smile


wiem wiem, to tylko teoria. poczekamy zobaczymy, ale z pewnoscia wyzywanie kogos od idiotow podajac prostackie argumenty albo w ogole ich nie podajac samo w sobie jest idiotyzmem

Do góry
#4823038 - 01/08/2011 03:36 Re: Hazard w internecie [8] [Re: Art300]
eroll Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 5106
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: Art300
Różnica jest zasadnicza z punktu widzenia kto co ma udowodnic.


No dobrze więc zakładamy że na moim koncie pojawia się kwota X (powiedzmy że duża). Nie mają dowodu że ją wygrałem bo gram np. w kafejkach . Ja oficjalnie walę głupa i mówię nie mam pojęcia skąd ta kasa na koncie może 'prezent od cioci z Malty',mordy mi za to nie obiją jak to pięknie mówią w filmach 'mam prawo zachować milczenie' i teraz załóżmy że ktoś się do tego przywalił SC bo wie że to z hazardu (po koncie buka) ale nie ma dowodów że grałem lub jakiś nadzór finansowy bo widzi 'dziwny' dla nich przelew....i co wtedy? przepada 75%? czy 100%?

ps.Oczywiście założenie hipotetyczne.

Do góry
#4823045 - 01/08/2011 03:45 Re: Hazard w internecie [8] [Re: eroll]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
Originally Posted By: eroll
Originally Posted By: Art300
Różnica jest zasadnicza z punktu widzenia kto co ma udowodnic.


No dobrze więc zakładamy że na moim koncie pojawia się kwota X (powiedzmy że duża). Nie mają dowodu że ją wygrałem bo gram np. w kafejkach . Ja oficjalnie walę głupa i mówię nie mam pojęcia skąd ta kasa na koncie może 'prezent od cioci z Malty',mordy mi za to nie obiją jak to pięknie mówią w filmach 'mam prawo zachować milczenie' i teraz załóżmy że ktoś się do tego przywalił SC bo wie że to z hazardu (po koncie buka) ale nie ma dowodów że grałem lub jakiś nadzór finansowy bo widzi 'dziwny' dla nich przelew....i co wtedy? przepada 75%? czy 100%?

ps.Oczywiście założenie hipotetyczne.


Kurde, myślałem, że pisałem zrozumiale.

75% to nieujawnione źródła. A tu przecież masz przelew. Który ma nadawcę. Więc z definicji nie jest nieujawnionym źródłem.
Może być legalnym lub nielegalnym. A więc zabiorą 0 lub 100 %.
Zależy czy udowodnią nielegalność czy nie.
To z mocy ustawy hazardowej.

Z mocy innych ustaw być może mogą się do tej kasy jeszcze jakoś przyczepić. Nie wiem.
Ale nie od strony nieujawnionych źródeł.

Do góry
#4823053 - 01/08/2011 03:52 Re: Hazard w internecie [8] [Re: Art300]
eroll Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 5106
Skąd: Warszawa
Napisałeś zrozumiale, chciałem się tylko upewnić wink

Do góry
#4823058 - 01/08/2011 03:58 Re: Hazard w internecie [8] [Re: Piostar]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Pamietam jak dzwonili do mnie z angielskiego banku w celu potwierdzenia kilku transakcji. Z kazdego buka wiedzieli ze jest to gambling transaction nawet z malo popularnych bukow ktorzy mieli zarejestrowane firmy na inne nazwy niz buk.

Oczywiscie jako ze bank w UK nie musialem sciemniac ze to wplata od ciotki, chociaz zabawnie wygladalaby rozmowa oni mowia prosze potwierdzic gambling transaction z dnnia tego i tego a ja na to: jaka gambling transaction to od mojej ciotki betdzamajki laugh

Do góry
#4823065 - 01/08/2011 04:03 Re: Hazard w internecie [8] [Re: connor]
huge Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2007
Postów: 6719
Skąd: Malbork
Originally Posted By: Experto
Pamietam jak dzwonili do mnie z angielskiego banku w celu potwierdzenia kilku transakcji. Z kazdego buka wiedzieli ze jest to gambling transaction nawet z malo popularnych bukow ktorzy mieli zarejestrowane firmy na inne nazwy niz buk.

Oczywiscie jako ze bank w UK nie musialem sciemniac ze to wplata od ciotki, chociaz zabawnie wygladalaby rozmowa oni mowia prosze potwierdzic gambling transaction z dnnia tego i tego a ja na to: jaka gambling transaction to od mojej ciotki betdzamajki laugh


to dalej nie znaczy, ze ten ktory wyplaca kase z buka na konto bankowe to idiota. to moze byc ktos, kto jest prawie pewien, ze z tego tytulu nie spotkaja go zadne konsekwencje i ma argumenty, zeby tak uwazac

Do góry
#4823116 - 01/08/2011 05:04 Re: Hazard w internecie [8] [Re: Piostar]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Ok ujme to inaczej; to 'ryzykant'

Do góry
#4823263 - 01/08/2011 12:11 Re: Hazard w internecie [8] [Re: huge]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Originally Posted By: huge
to moze byc ktos, kto jest prawie pewien, ze z tego tytulu nie spotkaja go zadne konsekwencje i ma argumenty, zeby tak uwazac


jeszcze tak z ciekawosci, jakbys tak zostal wezwany aby sie wytlumaczyc z takiej wyplaty od buka na konto bankowe to jakich argumentow bys uzywal w rozmowie z urzednikiem skarbowym?

Do góry
#4823269 - 01/08/2011 13:21 Re: Hazard w internecie [8] [Re: yaaho]
KUERTEN. Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 3530
Originally Posted By: yaaho
Originally Posted By: huge
Originally Posted By: Experto
to tylko dotyczy tych ktorzy maja odrobinę inteligencji i wyobraźni, reszta moze dalej wplacac sobie z konta bankowego i wyplacac


laugh bez komentarza


Co widzisz w tym śmiesznego?
Wypłacając na konto bankowe SC ma niepodważalny dowód na popełnienie przestępstwa,


nie ma zadnego dowodu, ze grales poniewaz tam mogles trzymac kaske jako bezpieczna skarpete a teraz troche wyplaciles, musza udowodnic , ze tam grales

Do góry
#4823279 - 01/08/2011 14:39 Re: Hazard w internecie [8] [Re: Piostar]
havai Offline
journeyman

Meldunek: 05/02/2006
Postów: 94
"Dear xxxxxxx



I am writing in regards to your IASbet account.



Due to a management review and subsequent update to our Terms and Conditions we can no longer offer our services to residents of Poland. Given this, your account has now been closed."

Do góry
Strona 17 z 20 < 1 2 ... 15 16 17 18 19 20 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (alfa, igea23, burbon), 3416 gości oraz 15 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584573 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07