Strona 10 z 19 < 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 18 19 >
Opcje tematu
#5901647 - 14/06/2013 05:09 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Platini]
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
@ dzięki fechnerinho
@ bezdomny widze że dobrze poinformowany - puke unipart
@ Conrad
-jeśli chodzi o zmiany to do 6 kwietnia konsultacje były 90 dni teraz tylko 45dni, jeszcze dwa lata temu albo odprawa albo wypowiedzenie już dobrze nie pamiętam było za pierwsze dwa lata pracy po 2 tyg. za każdy rok, teraz jest już tylko tydzień za każdy rok.
- kiedyś było znacznie łatwiej o kontrakt ale nadszedł kryzys i wszystko się zmieniło, rząd próbował to zmienić wprowadzając przepisy że po 3 miesiącach pracodawca powinien dać kontrakt
ale i na to znaleziono sposób:
otóż po 3 miesiącach pracy poprzez agencje podpisujesz kontakt ale nie z pracodawcą tylko z agencją w którym jest zapis że agencja zapewnia min. 8 godz. pracy tygodniowo. czyli tak naprawdę nie wiesz ile będziesz pracował w następnym tygodniu.
znam przypadki gdzie ludzie przez agencje pracują 5 lat i nagle przerzucają ich na 8godz. tygodniowo - masakra-
w tych czasach trudno coś zaplanować z wyprzedzeniem bo nigdy nie wiesz co będzie w następnym miesiącu, znajomi dopiero co kupili dom, nawet fajny ale rata 1000F/mc i oboje dostali listy nic tylko się... współczuje im i mam nadzieje że coś szybko znajdą.

- co do obywatelstwa to chyba koszt około 1350F na pare ,choć móglbym się już starać ale jakoś mi nie śpieszno. W sumie angielski paszport byłby mi potrzebny tylko na wycieczke do USA bo pracować i żyć tam nie chce, Australia była by fajna ale za daleko, kraje Beneluksu i Skandynawii tez odpadają poprzez bariery językowe.
Do Polski żona nie chce wracać ,a sam nie wróce. zobaczymy co mi powiedzą na konsultacjach albo zostane w Anglii albo powrót do krainy deszczowców

Do góry
Bonus: Unibet
#5901651 - 14/06/2013 05:23 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Conrad]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Originally Posted By: Conrad
Natomiast dla tych co już są w Anglii od dłuższego czasu - czy sprawdziliście kiedy przysługuje Wam prawo do brytyjskiego obywatelstwa? Zawsze warto wyrobić kolejny paszport, który otwiera kolejne furtki na świecie.


6 lat.

Z praca wiadomo jak jest, jak ktos jest dobry w danym fachu to wezma go niz anglika.

Do góry
#5901657 - 14/06/2013 05:46 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Platini]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Originally Posted By: Ezquerro
@ dzięki fechnerinho
@ bezdomny widze że dobrze poinformowany - puke unipart
@ Conrad
-jeśli chodzi o zmiany to do 6 kwietnia konsultacje były 90 dni teraz tylko 45dni, jeszcze dwa lata temu albo odprawa albo wypowiedzenie już dobrze nie pamiętam było za pierwsze dwa lata pracy po 2 tyg. za każdy rok, teraz jest już tylko tydzień za każdy rok.
- kiedyś było znacznie łatwiej o kontrakt ale nadszedł kryzys i wszystko się zmieniło, rząd próbował to zmienić wprowadzając przepisy że po 3 miesiącach pracodawca powinien dać kontrakt
ale i na to znaleziono sposób:
otóż po 3 miesiącach pracy poprzez agencje podpisujesz kontakt ale nie z pracodawcą tylko z agencją w którym jest zapis że agencja zapewnia min. 8 godz. pracy tygodniowo. czyli tak naprawdę nie wiesz ile będziesz pracował w następnym tygodniu.
znam przypadki gdzie ludzie przez agencje pracują 5 lat i nagle przerzucają ich na 8godz. tygodniowo - masakra-
w tych czasach trudno coś zaplanować z wyprzedzeniem bo nigdy nie wiesz co będzie w następnym miesiącu, znajomi dopiero co kupili dom, nawet fajny ale rata 1000F/mc i oboje dostali listy nic tylko się... współczuje im i mam nadzieje że coś szybko znajdą.

- co do obywatelstwa to chyba koszt około 1350F na pare ,choć móglbym się już starać ale jakoś mi nie śpieszno. W sumie angielski paszport byłby mi potrzebny tylko na wycieczke do USA bo pracować i żyć tam nie chce, Australia była by fajna ale za daleko, kraje Beneluksu i Skandynawii tez odpadają poprzez bariery językowe.
Do Polski żona nie chce wracać ,a sam nie wróce. zobaczymy co mi powiedzą na konsultacjach albo zostane w Anglii albo powrót do krainy deszczowców


sprobuj uderzyc na Asde na Magna Parku.agencja wewnetrzna jest z tego co jestem poinformowany albo uderz do Coventry na Proligis Park do Halfordsa lub DHL.Agencje sa chyba wewnatrz tam.
Nielam sie !

Do góry
#5901723 - 14/06/2013 11:26 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Ezquerro]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Ezquerro
w tych czasach trudno coś zaplanować z wyprzedzeniem bo nigdy nie wiesz co będzie w następnym miesiącu, znajomi dopiero co kupili dom, nawet fajny ale rata 1000F/mc i oboje dostali listy nic tylko się... współczuje im i mam nadzieje że coś szybko znajdą.


To rzeczywiście najgorsza chwila z możliwych by mieć problem z pracą, kiedy na głowie ma się "mortgage" do spłacenia bo inaczej straci się dach nad głową. blush

Originally Posted By: Ezquerro
- co do obywatelstwa to chyba koszt około 1350F na pare ,choć móglbym się już starać ale jakoś mi nie śpieszno. W sumie angielski paszport byłby mi potrzebny tylko na wycieczke do USA bo pracować i żyć tam nie chce, Australia była by fajna ale za daleko, kraje Beneluksu i Skandynawii tez odpadają poprzez bariery językowe.
Do Polski żona nie chce wracać ,a sam nie wróce. zobaczymy co mi powiedzą na konsultacjach albo zostane w Anglii albo powrót do krainy deszczowców


Jeśli jest jakiś koszt to jednorazowy, później to już tylko wyrabianie paszportów. Warto zrobić jak się tam jest bo ma się to na całe życie. Dzieci urodzone tam wtedy też dostaną, a ich dzieci nawet jeśli się gdziekolwiek indziej urodzą.

Akurat o USA w ogóle nie myślałem, to jest akurat słaby kierunek. Ironia losu jest dziś taka, że paszport Polski jest dużo bardziej wartościowy i daje więcej niż paszport USA. smile Natomiast wracając do tematu to paszport brytyjski otwiera furtki w całym świecie, od Bliskiego Wschodu po Azję. Łatwiej z niektórymi wizami, więcej krajów bezwizowych, łatwiej też o pracę w wielu krajach.

Do Australii akurat wszyscy potrzebują wizy, żaden kraj nie jest zwolniony. Ale z polskim paszportem bierzesz udział w systemie dla obywateli UE i robisz wszystko online w dwie minuty, później w ciągu 1-3 dni dostajesz maila o przyznanej wizie. smile Oczywiście co innego wiza pracownicza, tam to pracodawca raczej to załatwia jeśli masz ofertę pracy na wyjechanie tam.

Jeśli masz taką możliwość to daj znać o jaką pracę chodzi i co ważniejsze gdzie. Tam się akurat zarabia bardzo duże pieniądze, nawet płace min. mają co najmniej 2x większe niż w USA czy Anglii. Odległością bym się nie przejmował, to się bardziej odczuwa jeśli chodzi o stan rozwinięcia kraju niż samą odległością, to znaczy lepiej się człowiek poczuje w Australii niż np. w jakimś arabskim kraju, gdzie wbrew pozorom ten "dystans" będzie mocno odczuwalny ze względu na otoczenie.

W Australii oprócz naprawdę dobrej kasy masz też pogodę, plaże i wszystkie najciekawsze miejsca świata pod nosem. smile

Do góry
#5902560 - 15/06/2013 16:21 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Platini]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Panowie hipokryci smile

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,parada-rownosci-biegi-i-festyn-duze-utrudnienia-na-ulicach,90575.html

Auta pozabierać wink

Do góry
#5904088 - 17/06/2013 03:54 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: [T]-error]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
baby, baby, pieprzone rusko-szwedzkie łajzy puke

4q
w 4 min. 15 sek. rzuciły 24 punkty by w pozostałe prawie 6 minut qurwa rzucić jebane 9 punktów smirk

Do góry
#5905174 - 18/06/2013 01:12 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Platini]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
To ze zaległości mojego pracodawcy wobec mnie sjohn

Do góry
#5905179 - 18/06/2013 01:13 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Platini]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
Coś sie powalił...

miało być że zaległosci mojego pracodawcy wobec mnie sjohn

Do góry
#5905181 - 18/06/2013 01:13 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Platini]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
Kur.wa co jest....

pracodawca nie płaci o tyle chciałem napisać!!!!!!!!!

Do góry
#5905453 - 18/06/2013 15:22 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: john]
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
Originally Posted By: john
Kur.wa co jest....

pracodawca nie płaci o tyle chciałem napisać!!!!!!!!!


W architekturze nie ma lekko, najpierw branżyści, a dopiero na sam koniec szarym projektantom :-( Ja też czekam na zaległości z jednego biura. Pójście w makiety było dobrym wyborem :-)

Do góry
#5905545 - 18/06/2013 17:00 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Platini]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Gnacik, z drugiej strony nie znam kraju, w którym dobry architekt powinien mieć łatwiej niż w Polsce gdyż jak patrzę na niektóre projekty domów czy apartamentów to ciarki przechodzą że tacy ludzie w ogóle studia kończyli.

Z drugiej strony jestem modernistą tak więc nie powinienem narzekać na brak postmodernizmu. smile

Tutaj w Singapurze sporo widzę fajnych makiet budynków, czy chciałbyś abym cyknął jakieś fotki?

Do góry
#5907343 - 19/06/2013 22:21 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Platini]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Salamanca blisko likwidacji

Kryzys daje się we znaki wszystkim. Nie oszczędza też klubów piłkarskich. Jego ofiarą padła hiszpańska Salamanca, która jest blisko likwidacji.


Unión Deportiva Salamanca jest zadłużona na 23 miliony euro. Na sprzedaż zostały wystawione wszystkie akcje zespołu, stadion oraz piłkarze. Aukcje zostaną przeprowadzone w czwartek, 20 czerwca.
Klub powinien zwrócić się do administracji już kilka lat temu, kiedy był bankrutem. Gdy sprawa doszła do administracji klub był już w krytycznej sytuacji, długi były nie do pokonania, a to sprawiło, że nie można było go normalnie prowadzić - powiedział Maximo Mayoral, jedna z osób zarządzających zespołem.
Salamanca powstała w 1923 roku, prawdopodobnie zniknie z hiszpańskiej mapy piłkarskiej równo 90 lat po jej założeniu. Drużyna ta przez 12 sezonów występowała w Primera Division. Ostatnie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii Salamanca zaliczyła w sezonie 1998/1999.
Najbardziej znaną postacią świata futbolu związaną z tą drużyną jest Vicente Del Bosque, obecny selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, który jeszcze jako junior był zawodnikiem Salamanki. W przeszłości w jej barwach występowali również Michel Salgado oraz Pedro Pauleta. Polskim akcentem w historii tego klubu jest Grzegorz Mielcarski, który występował w tej drużynie w sezonie 1999/2000.

Do góry
#5907660 - 20/06/2013 03:01 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Conrad]
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
Originally Posted By: Conrad
Gnacik, z drugiej strony nie znam kraju, w którym dobry architekt powinien mieć łatwiej niż w Polsce gdyż jak patrzę na niektóre projekty domów czy apartamentów to ciarki przechodzą że tacy ludzie w ogóle studia kończyli.

Z drugiej strony jestem modernistą tak więc nie powinienem narzekać na brak postmodernizmu. smile

Tutaj w Singapurze sporo widzę fajnych makiet budynków, czy chciałbyś abym cyknął jakieś fotki?


Myślę, że to bardziej sprawa popieprzonego prawa budowlanego, jakichś niestworzonych wytycznych w planach zagospodarowania przestrzennego oraz faktu, że zawód architekta powinien być uwolniony, wtedy byłby większy dostęp i taniej. Ludzie częściej by korzystali z usług młodych i utalentowanych architektów niż z projektów katalogowych, które co prawda w dzisiejszych czasach stoją już na całkiem niezłym poziomie... no ale mimo wszystko. A o tym co było kiedyś to już nawet nie chce mi się pisać.

Hmm... a może zacznij promować wśród tamtejszej ludności polskie budownictwo ludowe, ciekawe co powiedzą. Ewentualnie może pokuszą się o zakup makiety, może nie ta skala ale zawsze coś :-)

Do góry
#5908283 - 20/06/2013 23:25 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: gnacik]
tyson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2008
Postów: 20624

Do góry
#5909533 - 21/06/2013 23:50 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: tyson]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Super gwiada tenisa
przyszły nowy nr 1
Jurek superserwisant co przegrywa teabreka ze stanu 5-1 na trawie laugh blush

Do góry
#5909560 - 22/06/2013 00:14 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: AGASSI]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Originally Posted By: AGASSI
Super gwiada tenisa
przyszły nowy nr 1
Jurek superserwisant co przegrywa teabreka ze stanu 5-1 na trawie laugh blush


Oj tam, oj tam smile

Do góry
#5909873 - 22/06/2013 03:57 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: [T]-error]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Zrobiliśmy z kumplem Barcelone wink
Potem obiłem worek i dalej Mi nie przeszło blush
Jurek-ogórek.......... puke

Do góry
#5909882 - 22/06/2013 04:17 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Platini]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Przymusowa zmiana pracodawcy
Kurwa nic nie można zaplanowić
na koncert O.S.T.R nie poszedłem bo może jakie alko i drag testy by były

Na żużel planuję niebawem iść... oby planów nie zmienili mi
16 na Coventry Bees

Pszczółki u siebie teraz serię mają

Flagi wiem,że są...

Do góry
#5909883 - 22/06/2013 04:18 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Bezdomny]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Originally Posted By: Bezdomny
Przymusowa zmiana pracodawcy
Kurwa nic nie można zaplanowić
na koncert O.S.T.R nie poszedłem bo może jakie alko i drag testy by były

Na żużel planuję niebawem iść... oby planów nie zmienili mi
16 na Coventry Bees

Pszczółki u siebie teraz serię mają

Flagi wiem,że są...


oczywiście w pracy na rano testy

Do góry
#5909936 - 22/06/2013 14:43 Re: Co mnie wkurza? [44] [Re: Platini]
tyson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2008
Postów: 20624
gdzie pracujesz ze masz takie testy?

Do góry
Strona 10 z 19 < 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 18 19 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3592 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583787 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07