Strona 4 z 12 < 1 2 3 4 5 6 ... 11 12 >
Opcje tematu
#705425 - 17/11/2006 10:17 Re: Szkółka Pokera [2]
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
Mam prosbe, dajcie linki to stron gdzie jest opisana pokerowa matematyka. Chodzi mi o procentowe szanse dojscia poszczegolnych kart, ukladow itp. I jeszcze poprosilbym o ten ranking kart. Piszecie o top 10 czy top 15, co to jest dokladnie?

pzdr

Do góry
Bonus: Unibet
#705426 - 17/11/2006 10:50 Re: Szkółka Pokera [2]
Pooggoo Offline
old hand

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 763
Skąd: Szczecin
Grając dłuższy czas w jednym z pokerroomow można w miarę dobrze poznać siłę gry poszczególnych graczy. Ja osobiście robię sobie taką moją prywatną listę graczy, którzy mają wyjątkowego farta i poprostu omijam te stoliki i gre z nimi, aby się za bardzo nie wkurzać jak z byle czym wchodzą i wygrywają. Mam paru takich delikwentów na liście

Do góry
#705427 - 17/11/2006 14:27 Re: Szkółka Pokera [2]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
Quote:

Mam prosbe, dajcie linki to stron gdzie jest opisana pokerowa matematyka. Chodzi mi o procentowe szanse dojscia poszczegolnych kart, ukladow itp. I jeszcze poprosilbym o ten ranking kart. Piszecie o top 10 czy top 15, co to jest dokladnie?




Stronek nie znam, przepisałem Ci z książki, tak na szybko
turn river
15 outs 54,1 32,6
10 outs 38,4 21,7
9 outs 35,0 19,6
8 outs 31,5 17,4
7 outs 27,8 15,2
6 oust 24,1 13,0
5 outs 20,4 10,9
4 outs 16,5 8,7
3 outs 12,5 6,5
2 outs 8,4 4,3
1 out 4,3 2,2

Outs, to ile kart Cię urządza

Do góry
#705428 - 17/11/2006 14:41 Re: Szkółka Pokera [2]
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
Dzieki, juz mi troche lektury Pooggoo podeslal na maila

Do góry
#705429 - 17/11/2006 23:17 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
no kur&%*%*
ja chyba nigdy nie przestane się wkurzać tym cholernymi bad beatami

KK, BB to 20, ja raise do 200
chips leader wchodzi.
flop: Q-pik, 5-pik, 2-trefl
ja bet: 500
przeciwnik: raise do 2000
to znaczało juz w moim przypadku all inna. wiec daje all inn. Ukazują sie jego karty, ma AQs (trefl). Czyli jest bardzo dobrze ... gówno jest a nie dobrze!! turn- trefl, river-trefl

niby zwykły bad beat, ale wk%&*^*& się masakrycznie

Do góry
#705430 - 17/11/2006 23:27 Re: Szkółka Pokera [2]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
dlatego już nie gram turniejów

znudzilo mi sie tracić godzine gry tylko po to żeby pod koniec odpaść tuż za kasą dzieki bad beatowi.

Do góry
#705431 - 18/11/2006 00:40 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
już mi troche przeszło

to był "na szczęście" sam począteczek turnieju, gdzieś 5-ta minuta ,więc dobre chociaz to, ze nie przytrafila mi sie taka akcja wlasnie po godzinie lub dwoch gry, i to w dodatku tuż przed platnymi miejscami

ale czy na stoliku byloby inaczej? tak samo bym sie wkurzył. A moze bardziej , bo na stoliku bym stracił pieniadze (ew. wiecej pieniedzy, przyrównujac to do płatnego turnieju). Więc jeśli chodzi o sam motyw wkurzenia sie takim bad beatem to wcale nie jest tak łatwo wystopniować, w jakiej sytuacji jest on bardziej znośny i latwiejszy do zaakceptowania.

chyba zaczne sobie spisywać wszystkie moje all inny a później poczynie obliczenia, czy wygrane vs przegrane przedstawiają się tak jak matematyka o tym mówi. Jedno z czego jestem bardzo zadowolony i co napawa mnie optymizmem to to, ze kiedy wbijam lub podejmuje czyjegoś all inna ,to niemal zawsze jest to dobra decyzja (czyt. mam silniejszy układ, wiecej/dużo wiecej szans na wygranie rozdania). A mam przy tym wrażenie, że nadto często rywali ratuje jakaś fuksiarska karta która przynosi im wygraną

Do góry
#705432 - 18/11/2006 03:44 Re: Szkółka Pokera [2]
martwyciąg Offline
old hand

Meldunek: 27/05/2006
Postów: 819
Quote:

no po prostu ku^%& nie moge

2,5 godziny gram free rolla i.. AKs (moje), all inn... a podejmuje tego all inna kretyn z... J7o...
...flop... J J 8 zaraz coś roz^&*%*&




I kto mu dal zielone ubranko Polowa postow jego i na zmiane : milutko bo ladnie idzie a potem $@&#^! bo soft xxx 100% kręcony
Lepiej wracaj do tego supermarketu bo jestem przekonany że hazard cię puści z torbami o ile już tego nie zrobił..

Do góry
#705433 - 18/11/2006 09:45 Re: Szkółka Pokera [2]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Quote:


ale czy na stoliku byloby inaczej? tak samo bym sie wkurzył. A moze bardziej , bo na stoliku bym stracił pieniadze (ew. wiecej pieniedzy, przyrównujac to do płatnego turnieju). Więc jeśli chodzi o sam motyw wkurzenia sie takim bad beatem to wcale nie jest tak łatwo wystopniować, w jakiej sytuacji jest on bardziej znośny i latwiejszy do zaakceptowania.




bylo by inaczej. tak jak już kiedyś pisalem, jeśli przegrasz przez bad beata w turnieju to tracisz wszystko co dotychczas w nim ugrales. i przykladowo jeśli grasz turniej za 5$ i przegrasz przez bad beata to tracisz 5$, a jednocześnie jeśli wygralbyś to rozdanie to nie gwarantuje że będziesz mial 10$. a na stolikach jest inaczej - jeśli wygrasz allina za 5$ to będziesz mial 10$.

dodatkowo na stolikach nie wchodzi sie tak czesto allin jak w turniejach (nie ma rosnących blindów którzy caly czas cisną do grania agresywnego), wiec gra nie jest tak losowa (jeśli sie zorientujesz że koleś coś trafil na kolejnej karcie to możesz sfoldować).

Do góry
#705434 - 18/11/2006 10:09 Re: Szkółka Pokera [2]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
W turniejach, niekoniecznie freerollach, kiedy zagrasz allinn (nawet mając świetną kartę), bardzo często działa to jak płachta na byka, i często (to dobrze jak jednak wygrssz) wchodzą goście z blotkami, na aferę [gdybyś tylko zrobił Raise, to pot nie byłby wystarczająco atrakcyjny, kidy grssz allinn, to juz się każdy trzy razy zastanowi, a może jednak coś dojdzie), i Jeżeli nie masz pary na ręku, to szanse na wygraną przy preflopie wcale nie są takie duże.

Przy parze np KK na ręku przy dwóch gracach Twoje szanse na przegraną wynoszą 200-1, przy 5 graczach już 50-1, przy 10 22-1. To taka ciekawostka

Później (turn i river) to już inna bajka. Jedną z trudniejszych rzeczy jakie trzeba sie nauczyć w pokerze, jest odpuszczanie bardzo dobrych rąk, ewentualnie prawie najlepszych układów. Boli kiedy trzeba sfoldować z Pocket AA, ale czasami trzeba.

Do góry
#705435 - 18/11/2006 13:39 Re: Szkółka Pokera [2]
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
AA rzeczywiście ciężko zrzucić . Ostatnio grałem turniej w którym byłem w pewnym momencie 2 i właśnie wtedy dostałem AA . Blindy 100/200 , stack 9000 . Raise z EP tylko do 600 co by za bardzo nie wystraszyć rywali , ale jeden gość reraise do 1400 bodajże , reszta fold . Obstawiałem, że ma wysoką parę, ewentualnie AK. No i flop KQJ. Gdyby jeszcze brakowało którejś z figur , może zrzuciłbym te asy, ale w tym przypadku A i 10 dawały szanse na zwycięstwo, oczywiście przy założeniu że miałem w tym momencie gorszą kartę . Przeciwnik miał także pokaźny stack ( około 7000 ) , na flopie mocny bet , ja call . Turn jakas niska karta, gość zagrywa allin i postanowiłem sprawdzić . Pokazał KK , a river nic już nie zmienił. Na tym stole było to jedno z pierwszych rozdań i zabrakło rozeznania przeciwnika. Allin preflop pewnie by nie pomógł , bo kto w turnieju zrzuciłby KK przed flopem ( chyba że jest jakaś wyjątkowa sytuacja ) . Na stolikach to co innego , na innym forum ktoś opisywał sfoldowanie KK preflop.

A co się tyczy badbeatów , to przecież normalne , każdemu z nas się przytrafiają i proponuję ich w tym temacie nie umieszaczać ( rockeman ). Jak chcecie to załóżcie temat "gorzkie żale" i tam wpisujcie pechowe porażki . Tu zamieszczajmy posty które mają coś wspólnego z nazwą tego tematu, czyli będą wartościowe i przydatne dla innych .

Do góry
#705436 - 18/11/2006 14:21 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
@martwyciągnący , gdybym nie byl "zielony" to pewnie byś się nie doczepił co? no slyszałem, ze niektórych ten kolor razi w oczy i mozna sie o tym przekonać. Dla twojej wiadomości nie jestem modem, ale nie zamierzam ci się z tego tłumaczyc

swoje przekonania zachowaj dla siebie. od pół roku utrzymuje sie wyłącznie z bukmacherki i pokerka, więc nie musisz się o mnie martwić, a swoje "mądre" rady zachowaj dla siebie. Są zbyt cenne aby się dzielić nimi z innymi.

pracowałem w markcie i bardzo miło ten czas wspominam. ty jak widze po opisie jesteś zamiataczem ,wiec mam nadzieje, ze ten tekst z marketem to nie była jakaś dopierdówka z twojej strony, bo sam nie robisz nieczego bardziej ambitnego

dostosuje się do tego co proponuje Gregov. Nie będę tu pisał o bad beatach. faktycznie niepotrzebnie to robie. chociaż wiele osób pisze o pechowych rozdaniach, a pan martwyobciąg się doczepił tylko do mnie. Poza niektórymi postami gdzie sie wkurzam na bad beata, zamieszczam również wiele postów o wartości czysto merytorycznej. i nie jest tak jak ten "brak określenia" pisze, ze tylko "płacze", albo sie "ciesze". A co on wnosi? NIC tylko szuka wypowiedzić "zielonych" ,zeby sie doczepić. No rzeczywiście, koleś jest MVP tego forum.

Do góry
#705437 - 18/11/2006 17:06 Re: Szkółka Pokera [2]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Quote:

Przy parze np KK na ręku przy dwóch gracach Twoje szanse na przegraną wynoszą 200-1, przy 5 graczach już 50-1, przy 10 22-1. To taka ciekawostka




coś pomieszaleś...

to co podaleś to są szanse na to że ktoś będzie mial KK na ręce. to że jedna osoba będzie miala KK jest 200-1. to że przynajmniej jedna na stole 5-osobowym 50-1, itd.

Do góry
#705438 - 18/11/2006 17:10 Re: Szkółka Pokera [2]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Quote:

Allin preflop pewnie by nie pomógł , bo kto w turnieju zrzuciłby KK przed flopem




pomóglby!!
wchodząc przedflopem mialbyś 80% szansy że wygrasz, a jak wszedleś na takim flopie to twoje szanse spadly do okolo 10%

Do góry
#705439 - 18/11/2006 17:12 Re: Szkółka Pokera [2]
martwyciąg Offline
old hand

Meldunek: 27/05/2006
Postów: 819
rockeman i sądzisz że jak napisałeś że od pół roku żyjesz wyłącznie z hazardu to taki z ciebie kozak ? Właśnie dlatego jest mi cię żal, bo jeśli ktoś nie ma stałego zatrudnienia i "żyje" z hazardu to prędzej czy później będzie na samym dnie.
Wspominasz pracę w markecie miło ? Eee no nawet nie chcę wiedzieć jakie ty masz ambicje w takim razie. Parę dolców na godzinę i uważasz że to sukces bo inni zaiwaniają a ty robisz co lubisz? Hehe, powiem tak : obyś nigdy nie spotkał kogoś kto będzie chciał z tobą założyć rodzinę.. bo i ona i ew. dzieci (jak żona wytrzyma) mają przejebane..
Kiedyś to zrozumiesz teraz możesz sobie mówić co chcesz ale życie nie kłamie

Do góry
#705440 - 18/11/2006 17:16 Re: Szkółka Pokera [2]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
piszczcie sobie privy i nie zaśmiecajcie tematu!!!!

Do góry
#705441 - 18/11/2006 17:24 Re: Szkółka Pokera [2]
martwyciąg Offline
old hand

Meldunek: 27/05/2006
Postów: 819
CO do rad to jest tylko jedna prosta i bardzo skuteczna : fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , fold , aż dostajesz QK QA QA QJ lub parę QQ KK AA i wchodzisz. Na dużym stole zawsze paru idiotów się znajdzie co wchodzą dalej z niczym.
rockeman : po twojej niewątpliwie nieprawdziwej ripoście jaką tu napiszesz odpiszę ci na priva bo każdy już się zorientował kto ma rację, zawodowcu

Do góry
#705442 - 18/11/2006 17:31 Re: Szkółka Pokera [2]
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
maycj - wątpie aby mój przeciwnik zrzucił KK gdybym dał allina preflop, zakładam że karty na boardzie byłyby te same. Chyba że soft inaczej generuje karty w zależności od tego jak zagramy

Do góry
#705443 - 18/11/2006 18:00 Re: Szkółka Pokera [2]
Isildur Offline
Huachipato

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 3241
Skąd: Tarnów
Zamiast zakładac nowy temat zapytam tu, czy są na forum jakies osoby z Tarnowa lub z okolic które graja na zywo lub takie które zdecydowały by sie zagrania na zywo w jakąkolwiek z odmian pokera ? Jezeli jest ktos taki to prosze o kontakt na priv lub odpowiedż w tym temacie

Do góry
#705444 - 18/11/2006 19:15 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612

mnie sarkastycznie nazywasz zawodowcem, a sam blaźnisz się radą: fold, fold, fold, fold, JQ all inn jak sie ma tak genialny sposob na wygrywanie to nie dziwie się, że z taką pogardą mowisz o paru dolcach na godzine i ile wyciągasz "zawodowcu"? 5 000 $ dziennie?

hazard. dla mnie to określenie wcale nie jest takie jednoznaczne. jeśli hazard to bukmacherka, poker, ruletka, totolotek ,to jednak troche jest to określnie nieścisłe. Jeśli ktoś wierzy, że będzie zarabiał na ruletce, black jack'u czy totolotku to jest niezbyt rozgarnięty. i nawet jeśli ma jakieś sukcesy to wiadomo, że ostatecznie będzie przegrany. Taka odmiana hazardu na pewno doprowadzi do bankructwa. Ale poker i bukmacherka to nie loteria. tutaj liczą się umiejętności. jasne, ze zwykly los/szczęscie/pech odgrywa tu swoja role, ale nie taką aby doprowadzić do bankructwa.

z tego co piszesz nie trudno wywnioskować w czym rzecz. Przewiozleś się. Hazard doprowadzil cię do ruiny i przemawia przez ciebie frustracja. zajmij się swoim zyciem i daj spokój z tymi dobrymi radami.

nie wiem też skąd ten tekst "zawodowiec". wcale sie za takiego nie uważam. wskaż mi w ktorym momencie się wywyższam i przekonuje ludzi, jaki to ja jestem wspaniały. W ogóle mnie nie znasz, a oceniasz. Gdybym nie był zielony, to nawet tej dyskusji by nie było. taką dobrą wiadomośc dla ciebie mam - za miecha znow będę czarny Oczerniasz mnie choć ani troche mnie nie znasz. Mam ogromny dystans do swoich nazwijmy to górnolotnie "umiejętności". Wiem w którym miejscu jestem i wiem rownież, ze jeszcze mnóstwo nauki przede mną. jeśli chodzi o pokerka to jestem niemal zupelnie początkujący. Chetnie słucham rad bardziej doświadczonych kolegów. A to ,ze utrzymuje sie z tego 0,5 roku to nie są przechwalki - tylko fakt. Tylko nieliczni o tym wiedzieli i nigdzie na ten temat nie trąbiłem. Napisałem o tym bo mega idiotyczna wydała mi sie twoja teza dot. tego, jak na tym wychodze. Bo ty wiesz lepiej, ze tylko przegrywam i przegrywam

a co masz do pracy w markecie? ludzie tam pracujący to jakaś gorsza kategoria? tu sie pewnie mocno róznimy, bo ja oceniam ludzi za to jakimi są, a nie na podstawie tego jaką mają prace i ile zarabiają.

i wara od mojej rodziny. mędrzec się znalazł. moze i moja rodzina/przyszla rodzina będzie miała ze mną przejebane. Za to twoja ma z toba już teraz

skąd tacy ludzie się biorą?? zamiast zając sie sobą to tylko szukają komu "pomóc", "doradzić" , pokazać innym jak nalezy zyc, mimo iż sami tego nie potrafią

maycj ( i w ogole wszyscy), sorka, ze pisze to wszystko tutaj, ale nie bedzie tak ,że jakiś bobek na mnie publicznie najeżdżał, a ja będę mu privy pisał publiczne zaczepka - publiczna riposta. Choć faktycznie to temat o troche innej tematyce


ale na temat.
mam do Was pytanie, bo mialem ciężki orzech do rozgryzienia właśnie przed chwilą grając "stolik"

ja J 9
oprócz mnie jeszcze dwoch graczy wchodzi do gry, bez podbicia.
flop: 3 J 5 (2 trefle)
ja bet: o wysokość pot'a
koleś po mnie... rerasie 2x mój bet.
kolejny koleś pas... ja chwile sie wahałem ,ale... call... bo zwątpiłem juz po tym grubym reraisie
turn 8 (nie trefl)
ja maly bet... a ten koleś w ogóle walnął mega grubasa. Pot już był spory, a on jeszcze coś w okoliczach 1,5-2 pot dał
cieżko było, ale zrzuciłe karty, bo czulem, ze nawet gdybym wszedł, to po riverze i tak koleś juz all inna by walnął.
wcześniej ten gracz tak nie szalał. doszedlem do wniosku, ze moze seta zlapal, dwie pary po flopie albo ma tez J tylko z jakimś super kickerem , a u mnie ta 9 to bez rewelacji...
jak byście Wy się zachowali?

nie lubie tych sytuacji, gdy mam najwyższa parke ze średnim kickerem, a ktoś mocno betuje. Z jednej strony żal zrzucić, przez co mozna narazić się na większe straty...

a zrzcić KK na preflopie to wręcz sobie nie wyobrażam

fold, fold ,fold, fold ,fold, KQ - all inn. Świetne

Do góry
Strona 4 z 12 < 1 2 3 4 5 6 ... 11 12 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
15 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Ojro, alfa, latajaca_holenderka, Akhu, pacyfista, burbon, Sensei, Kretol, akagi, 11kera11, Sony, DePito, ANZELMO, Lukasz111), 3319 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45060 Tematów
5585197 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07