Strona 5 z 12 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 >
Opcje tematu
#705445 - 18/11/2006 19:29 Re: Szkółka Pokera [2]
martwyciąg Offline
old hand

Meldunek: 27/05/2006
Postów: 819
Quote:

Grając dłuższy czas w jednym z pokerroomow można w miarę dobrze poznać siłę gry poszczególnych graczy. Ja osobiście robię sobie taką moją prywatną listę graczy, którzy mają wyjątkowego farta i poprostu omijam te stoliki i gre z nimi, aby się za bardzo nie wkurzać jak z byle czym wchodzą i wygrywają. Mam paru takich delikwentów na liście




Nie ma czegoś takiego jak fart w tym wydaniu o którym piszesz. Jeśli z jakimiś ludźmi wtapiasz notorycznie to znaczy że mają mocniejszą psychikę/umiejętności od ciebie. Przegrać pod rząd kilka razy mając wyjebiste karty można ale z tymi samymi ludźmi kilkanaście razy w krótkim okresie czasu nie sposób.
rockeman: ładne wypracowanko. Zastanów się kto kogo lepiej zna : ja ciebie gdy w każdym sfrustrowanym poście można odczytać pewne wzorce zachowań/fakty z życia czy ty moją skromną osobę, która na pewno nie pisze tu bloga pt "pamiętnik pokerzysty"

Do góry
Bonus: Unibet
#705446 - 18/11/2006 19:33 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
@martwyciąg - jest taka opcja, ze można ignorować danego użytkownika. proponuje jej użyc już nie bedziesz musiał czytać moich debilnych postów
ja pierwszy raz to zastosowałem i jestem bardzo zadowolony, gdyż zamist twoich mądrości pojawia sie tylko napis:

*** You are ignoring this user ***


tak będzie lepiej dla ciebie, dla mnie i kolegów z forum. ludzie chcą tu poczytać o pokerku.

z mojej strony odpowiedzi juz na pewno nie bedzie, gdyż... nawet nie będę miał czego ripostować

teraz to mogę cię nawet pozdrowić i zyczyć powodzenia w życiu

Do góry
#705447 - 18/11/2006 19:43 Re: Szkółka Pokera [2]
martwyciąg Offline
old hand

Meldunek: 27/05/2006
Postów: 819
Oooj zabolało widzę Ok moja misja dotarcia do prawdy zakończona.
Powodzenia wszystkim dla których zarabianie nie kończy się na pokerze

Do góry
#705448 - 18/11/2006 19:46 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
Quote:

Quote:

Allin preflop pewnie by nie pomógł , bo kto w turnieju zrzuciłby KK przed flopem




pomóglby!!
wchodząc przedflopem mialbyś 80% szansy że wygrasz, a jak wszedleś na takim flopie to twoje szanse spadly do okolo 10%




gdyby rywal na preflopie zrobił reraisa, gdy ja mam AA, to na pewno bym od razu na preflopie wbijał all inn. Zwłaszcza ze widać, ze koleś dając tego raraisa jest gotowy na wszystko. a to ze mamy silniejszy układ jest pewne.

ale skoro juz call to z tym flopem zrobiła się faktycznie paskudna sytuacja

Do góry
#705449 - 18/11/2006 20:32 Re: Szkółka Pokera [2]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Quote:

maycj - wątpie aby mój przeciwnik zrzucił KK gdybym dał allina preflop, zakładam że karty na boardzie byłyby te same. Chyba że soft inaczej generuje karty w zależności od tego jak zagramy




czyli co? wedlug ciebie najlepiej sfoldować AA od razu przed flopem ?? :) fajny żart!
z takim podejściem daleko nie zajdziesz w pokerze.

zapomnij o tym jak soft generuje karty, to nie ma najmniejszego znaczenia! soft generuje karty losowo! i to wystarczy.

nie analizuje sie gry na podstawie konkretnych wyników rozdań, tylko na podstawie podjętych decyzji w danej sytuacji.
Przykladowo zawsze 27 może wygrać z AA, ale to nie znaczy że należaloby rekomendowac grę agresywną mając 27 na ręku.

Do góry
#705450 - 18/11/2006 21:38 Re: Szkółka Pokera [2]
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
Quote:



czyli co? wedlug ciebie najlepiej sfoldować AA od razu przed flopem ?? :) fajny żart!
z takim podejściem daleko nie zajdziesz w pokerze.




nic takiego nie napisałem

Oczywiscie można było zagrać allin pre flop , ale chciałem wyciągnąć od przeciwnika jak najwięcej żetonów i dlatego dałem tylko call. Na flopie planowałem przeczekać i zreraisować ewentualny bet przeciwnika. Inna sprawa że nie spodziewałem sie takiego flopa i całe rozdanie potoczyło się nie po mojej myśli.


Edited by Gregov (18/11/2006 22:40)

Do góry
#705451 - 18/11/2006 21:53 Re: Szkółka Pokera [2]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
na pewno on by sie nie przestraszyl twojego reraisa, skoro sam reraisowal.

a po drugie: lepiej wygrać malo niż przegrać dużo.

Do góry
#705452 - 19/11/2006 10:40 Re: Szkółka Pokera [2]
Mr_Andrew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 3082
W piatek na Eurosporcie byla relacja z turnieju rozgrywanego w ramach European Poker Tour i w finale grali Hansen i Goodwin.
H=Hansen,
G=Goodwin
Przed opisanym rozdaniem G mial chyba niewielka przewage w zetonach.
H: 45s, G: A8
obaj tylko wchodza
flop: 558
H: check
G: check
turn: 8
H: check
G: check
river: 4
czyli H: ma fulla na 5, a G: fulla na 8
H: check
G: call
H: reise
G: all-in
w tym momencie jest w puli chyba troche ponad 300 tys, a H zostalo jakies 70 tys...i co on teraz robi? Wydaje mi sie, ze w tej sytuacji (1vs1, full na reku) 99,9% graczy bez dluzszego zastanawiania sie by sprawdzilo, no ale H po chwili namyslu robi ...FOLD!
...
....
.....
Cos takiego musi robic OGROMNE wrazenie chyba na wszystkich - nie tylko na takich amatorach jak ja....
Po tym rozdaniu G pokazal Asa (byc moze tez 8, ale tego nie widzialem), a H powiedzial mu, ze mial na reku 5 - nawet niewidomy by zauwazyl, ze G doznal w tym momencie szoku lub czegos podobnego...
Po czyms takim chyba juz nikogo nie zdziwi, ze chociaz G mial teraz okolo 5 razy wiecej zetonow od H, to zwyciezca calego turnieju okazal sie H, ktory za chwile wygral "szczesliwie" dwa all-iny i bylo po zawodach...

PS
Byc moze nie wszystkie wyzej opisane szczegoly zgadzaja sie w 100% z tym co bylo w transmisji , ale chodzi tu glownie o te jedna decyzje Hansena...

Do góry
#705453 - 19/11/2006 12:35 Re: Szkółka Pokera [2]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
nie wiem czy aż 99,9% graczy by sprawdziło - wydaje się, że jednak mniej. W końcu na stole było 5 5 8 8. Czyli Hansen miał świadomość, że rywalowi wystarczy tylko JEDNA karta na ręku (8) żeby miał lepszy układ od niego.

Ja też przyznaję, że poszedł bym już do końca, ale ja zawodowcem nie jestem. Po tym poznać mistrza - pewnie "wyczytał" z zachowania rywala, że ten jednak ma tę 8-mkę, a nie blefuje i spasował.

Do góry
#705454 - 19/11/2006 13:02 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
Hansen

na początek wielkie dzięki Mr Andrew za zamieszczenie tego opisu. Nie mogłem widzieć tej akcji wiec super było sie dowiedzieć, ze coś takiego miało miejsce.

ostatnio sporo ogladałem gry tych najlepszych na Świecie graczy i moze to sprawia, ze ta sytuacja z foldem Hansena jakoś specjalnie mnie nie szokuje. To jest najwyższej klasy profesjonalista. Znajmość rywala, czytanie gry. Po prostu wyczuł, ze rywal ma tą 8. Na dzień dzisiejszy moje podejście w takiej sytuacji byloby takie (gdybym znalazł sie w identycznej na miejscu Hansena): "kurcze, oby rywal nie mial tej ósemki... ale jak już jest taki pot to... eh... sprawdzam!"

prawdzwie zszokowała to by mnie taka sytuacja, w której przy tych samych kartach na stole gość mający tą 8 zrzcił karty bo odczytał, że rywal mam w ręku 5 5. No ale chyba cos takiego nigdy nie mogłoby mieć miejsca. no chyba, ze jakiś geniusz/jasnowidz by grał.

co do czytania kart przez tych Mistrzów to jest to naprawde niewiarygodne sprawa. Finał MŚ. Tony G - Nakano. Poszli w all inn na preflopie, a Nakadno do Tony'ego coś w stylu: Co masz? K 9? a ten mial wlasnie K 9

jeszcze wracajac do tej sytuacji Hansen/Goodwin. sam niecierpie takich akcji. Kiedy np.z BB gram z syfem typu 35, a na stole ląduje 3 3 K. najczęściej wtedy gram właśnie slow play, zeby ktoś kto ma Królika zaczął się bujać natomiast kiedy na turn bądź river przychodzi znów K to... buuu... niefajna sytuacja... i gdy ten ktoś mocno zabetuje czy nawet da all inna to niestety ,ale póki co bym sie skusił na sprawdzenie. Nie tyle z przekonania ,(że mam najlepszy układ) co z ciekawości ,czy faktycznie koleś ma tego Króla w ręku. Jestem caly czas w dość początkowym etapie nauki, wiec wole przegrać rozdanie ale za to czegoś nowego się dowiedzieć.

Do góry
#705455 - 20/11/2006 11:49 Re: Szkółka Pokera [2]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
jeśli byście chcieli poogladać sobie filmiki z rozdaniami. to na tej stronie jest ich sporo:
http://www.gejm.se/

Do góry
#705456 - 20/11/2006 21:06 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
no to przytrafiła mi sie identyczna sytuacja do tej którą opisał Mr Andrew

dostaje 97s. postanowiłem wejśc z MP. weszlo jeszcze 4 kolesi oprócz mnie oglądać flopa.
flop: K 7 7 koleś z BB gruby bet, ja call , pozotali fold.
odczyałem, że koleś ma K. Byłem tego na 90% pewien. do tej pory grał normalnie, bez szaleństw. ani zbyt agresywnie, ani zbyt tight. A do tego ,że ma w ręku K doszedłem po tym, że dał tak grubego beta. Mając 7 raczej nie chciałbym (zakladając ,ze to jest choćby średni gracz) wystraszyć pozostałych. Dlatego ten "grubasa" odebralem w ten sposób, ze koleś wcale taki pewny siebie nie jest i woli ,aby inni zrzucili karty, w obawie ,ze ktoś ma tą 7, lub równeż Króla, tylko z lepszym kickerem. ale ja tylko call, teraz kolei ja nie chciałem narobić mu strachu

turn: 4
on znów solidny bet, ja znów tylko call. z decydującym uderzeniem i wyciągnieciem kaski szykowałem się po river.

ale...
oczywiście river... K

już wiedziałem, ze po balu czekalem tylko co gośc zrobi. On bez ceregieli all inn. jako ,ze to był free rollek, do którego podchodziłem bez nawet malutkich emocji, gralem go tak z nudów bardziej, to sprawdziłem, aby sie dowiedzieć czy miałem dobrego reada. I tak koniec końców to sie ciesze, ze przegrałem to rozdanie. Wole odpaść z turnieju ale wiedzieć, ze dobrze odczytałem gracza, niż grać dalej mimo swojej pomyłki

niemniej jednak gdyby identyczna sytuacja zdarzyla sie na stoliku bądź w wiekszym free roll/turnieju na ktorym mi zalezy, to był zrzucił tego swojego fulla 7 na K. I skoro ja jako amator tak bym postąpił, to już teraz to co zrobił Hansen absolutnie nie stanowi dla mnie jakiegoś wstrząsu. Normalne , rozsądne zagranie. choć rózncia w tych dwóch rozdaniach na pewno jest taka, że w moim przypadku odczytanie tego Królika u rywala było znacznie prostsze do wykonania.


rozdanie to zamieszam tu a nie w "naszych rozdaniach" ,gdyż mimo wszystko wydaje mi sie, ze bardziej do szkółki się ono nadaje. nie jest to bad beat, ani szczęśliwa/pechowa wygrana/przegrana.

chciałbym tez tak spytać Was z ciekawości. Jacy są Wasi idole (jeśli chodzi o pokerka oczywiście):

dla mnie to:
zdecydowany No 1: Gus Hansen - mój guru bez dwóch zdań

ostatnio zachwycilem sie nie tyle samą grą co zachowaniem przy stole jednego gracza. To Sammy Farha Świetny gość!

Tony Guoga (ten Tony G ) - pajacuje strasznie i bywa irytujący, ale jego gra to naprawde coś. Jest co podglądać i od kogo sie uczyć. Ma czuje, świetnie czyta gre.

Humberto Brenes (Kostaryka) - jako gracz bez rewelacji ale cholernie sympatyczny gośc Bardzo fajnie jest patrzeć jak gra Teraz na tych MŚ to mnie totalnie rozwalił. wstawal do stołu ,tańczył, zaklinał karty wygrał rozdanie to : "Juuuuuuuu Huuuuuuuu !!!" " Alllllll right!!!"
"who have King?" "Humberto have King! Allll right!!"

poza tym jeszcze gracze których bardzo lubie to:
Mortensen, Quintero, Benyamin, Ulliot (Devilfish).

Do góry
#705457 - 21/11/2006 00:11 Re: Szkółka Pokera [2]
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
no i zapomniales o mnie ehhehe ja jestem Twoim guru xD heheheh :P:P nie ja tak w sumie to nie znam ic i bardzo zadko mam czas na ogladanie telewizji... po 2 nie mam od dluzszego czasu kablowki... wiec nie mam i eurosportu... ;x wiec nie mam tez za bardzo gdzie ogladac... i wiem jedno najlepiej jest sie uczyc na wlasnych bledach hehe Pozdrawiam

Do góry
#705458 - 21/11/2006 00:13 Re: Szkółka Pokera [2]
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
hehe przepraszam za post pod podstem to raz a 2 przepraszam za bledy ortograficzne... i gramatyczne heheh ale po 10h na uczelni z przerwami 15 min miedzy zajeciami + 3 piwka... to Polska byc bardzo piekna kraj... :P

Do góry
#705459 - 21/11/2006 02:32 Re: Szkółka Pokera [2]
kakavos Offline
member

Meldunek: 27/03/2005
Postów: 110
Quote:

hehe no tak ale ja mowie ze grube betowanie na preflopie nie jest zbytnio rozsadne... bo mozna sie na tym srogo przejechac... i mowie tez o takich typkach ktorzy nawet Q 6 ostro betuja na preflopie... hehe bo co innego ostro zbetowac np z KK albo AK AQ QQ AA i inne takie... a co innego jak niektorzy wala ostre bety co 2 rozdanie wtedy wiadomo ze graja z syfem... i wystarczy wyczekac i dostac dobre karty... wtedy Ty all in np z 5$ a on majac 30$ na 98% to sprawdzi i wytedy masz 10$ i grasz sobie spokojnie dalej jezeli balwan sie nie nauczy to przegra jeszcze wiecej i tak sie wlasnie zarabia heheh


Logan ja narazie sciagam soft jak zainstaluje to dam znac jak u mnie to dziala Pozdrawiam




sorki chlopaki ale tak czytam to ze znudzenia czekajac na tour i...no poprostu brak slow jeszcze cos zacytuje jak dalej dojde...apropo tego co piszesz jak zbudujesz odpowiedni bankrol wejdz chociaz na 1/2 i tak wlasnie czekaj...wiez mi ze sa goscie grajacy LA tak ze jak Ty w koncu doczekasz sie na to AQ to on bedzie mial akurat KK.pamietaj ze grajac przeciw loose agresiv w koncu wkurzy Cie jego ciagle podbijanie preflop a co za tym idzie obnizy sie Twoja selekcja rak z ktorymi wejdziesz...a ktos Cie na tym zlapie.
ale zycze powodzenia...powaznie
pozdro-kakavos

Do góry
#705460 - 21/11/2006 03:02 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
no że mielone to mój największy guru to wiadomka, o takich oczywistych sprawach nawet nie wspominam

co do ogladania pokera, to nie mam eurosportu ,nie mam kablówki... i parafrazując pana Kononowicza... niczego nie mam
ogladam w necie, na www.partypoker.tv, bo tylko tam filmiki odwarzają się w sposób ciągły, a nie "klatkami" jak to ma miejsce w przypadku innych stron

a to najświetsza prawda, że najefektywniej jest się uczyć na wlasnych błędach

Do góry
#705461 - 21/11/2006 09:44 Re: Szkółka Pokera [2]
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
Quote:

Quote:

hehe no tak ale ja mowie ze grube betowanie na preflopie nie jest zbytnio rozsadne... bo mozna sie na tym srogo przejechac... i mowie tez o takich typkach ktorzy nawet Q 6 ostro betuja na preflopie... hehe bo co innego ostro zbetowac np z KK albo AK AQ QQ AA i inne takie... a co innego jak niektorzy wala ostre bety co 2 rozdanie wtedy wiadomo ze graja z syfem... i wystarczy wyczekac i dostac dobre karty... wtedy Ty all in np z 5$ a on majac 30$ na 98% to sprawdzi i wytedy masz 10$ i grasz sobie spokojnie dalej jezeli balwan sie nie nauczy to przegra jeszcze wiecej i tak sie wlasnie zarabia heheh


Logan ja narazie sciagam soft jak zainstaluje to dam znac jak u mnie to dziala Pozdrawiam




sorki chlopaki ale tak czytam to ze znudzenia czekajac na tour i...no poprostu brak slow jeszcze cos zacytuje jak dalej dojde...apropo tego co piszesz jak zbudujesz odpowiedni bankrol wejdz chociaz na 1/2 i tak wlasnie czekaj...wiez mi ze sa goscie grajacy LA tak ze jak Ty w koncu doczekasz sie na to AQ to on bedzie mial akurat KK.pamietaj ze grajac przeciw loose agresiv w koncu wkurzy Cie jego ciagle podbijanie preflop a co za tym idzie obnizy sie Twoja selekcja rak z ktorymi wejdziesz...a ktos Cie na tym zlapie.
ale zycze powodzenia...powaznie
pozdro-kakavos





ehhh jasne ze jest taka mozliwosc... tak samo jest mozliwosc ze jak bedziesz mial KK to koles moze mic AA tak czy siak mozna przegrac... ale ja jak do tej pory tak zarabialem i bez problemu bylo dla mnie zrobienie z 5$ wygranego we freerollq, 150$... wiec jednak cos w tym jest... i nie mowie ze grac tylko tak... bo trzeba byc elastycznym... wejsc na stolik przez kilka rozdac zobaczyc jak ludzie graja jak sie zachowuja i wyciagnac wnioski jak ich orznac... a po 2 kazdny gra po swojemu i nie pisze ze moj sposob jest super el0 wysmienity... bo napewno nie jest... ale daje kase na +`y w portfelu... po 2 na stawki 1/2$ wchodze bardzo sporadycznie... poniewaz wygodniej mi sie gra na stawkach mniejszych... i moze to jeszcze nie moj poziom... moze kiedys zaczne grac tylko na takich stawkach... ale narazie nie mam na to pieniedzy... Pozdrawiam

Do góry
#705462 - 21/11/2006 18:36 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
przegrać z KK gdy komuś innemu wpadnie AA to jeszcze jest pół biedy. Jasne, ze pech, ale przegrywasz bo masz slabszy uklad. Co natomiast mozna powiedzieć, gdy samemu się ma AA, robie raisa na preflopie 5x BB. Jeden koleś wchodzi. ostatecznie stół to 3 3 7 4 J. I co się okazuje? że przegrywamy, bo przeciwnik ma w ręce np. 3 8... callować preflopa raisowanego do 5xBB ,mając 3 8 w ręku i to jest wg mnie najgrosze w pokerze. Kiedy rywal wyprowadzi nas w przyslowiowe "pole", albo gdy ma lepszy uklad, bo wszedł do gry z JJ przykładowo, i trzeci J mu doszedl do seta - to jest jeszcze pikuś. Mozna wyciągnąć z tego wnioski i czegoś nowego sie nauczyć. Ale kiedy ktoś wbija do gry z totalnym shitem, ale dzięki mega fartowi wygrywa rozdanie, to to jest dla mnie najbardziej paskudna sytuacja w pokerku. Gorsza od bad beata.

Do góry
#705463 - 22/11/2006 08:41 Re: Szkółka Pokera [2]
Mr_Andrew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 3082
Quote:

nie wiem czy aż 99,9% graczy by sprawdziło - wydaje się, że jednak mniej. W końcu na stole było 5 5 8 8. Czyli Hansen miał świadomość, że rywalowi wystarczy tylko JEDNA karta na ręku (8) żeby miał lepszy układ od niego.





Krotkie sprostowanie: to byl turniej rozgrywany w ramach European Poker Masters, a ponizej jest oryginalna relacja z tego rozdania, ktore zreszta zostalo nazwane przez Goodwina "najlepszym zagraniem roku":

"The hand of the tournament came during the gripping heads-up battle between Marc Goodwin and Gus Hansen. Goodwin raised pre flop from the big blind with A 8, only to be called by Hansen&#8217;s 5 4 of diamonds (small suited connectors being his trade mark hand). The flop came down 5 5 8, trips versus two pair. Both players heart rates slowed down, both believing they had the better hand. Goodwin checked, trying to set a trap for the Dane who, knowing he was ahead casually tapped the felt. Fourth Street revealed a second 8, giving both players a full house. Commentators James Hartigan and Chris &#8216;Jesus&#8217; Ferguson saw a disaster unfolding before them and quickly quoted &#8216;All the chips are going in here&#8217;.

Not a single sign of emotion came across either player as they checked to the river, an irrelevant 4. After a few seconds of silence Marc reached out and placed $40,000 over the line, only to be re-raised another $60,000. After a brief moment of quiet reflection, Marc announced &#8216;All In&#8217;, a move which surprised no one but the Great Dane himself. Hansen sat back in his chair, sipped some water and played out the hand over and over in his head, occasionally muttering something inaudible to himself. Could he really have the higher Full House? What are the odds? With the pot being $336,000 it seemed impossible for him to fold. But he did, a move that astounded everyone, including his opponent who later claimed it to be &#8216;the best play of the year&#8217;."

http://www.europeanpokermasters.com/london.htm

Do góry
#705464 - 22/11/2006 11:20 Re: Szkółka Pokera [2]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Mam pytanie do kogos kto gra albo gral w expekt. Jak powiedzmy:
flop : 2s 7s Js Kh 2h

i ja : As 10s
ktos : Ks 5s

to wygrywam ja z kolorem i najwyzsza karta A czy pot jest dzielony, bo wydawalo mi sie, ze byla taka sytuacja podobna i 2 kolesiom podzielili kase?

Do góry
Strona 5 z 12 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (cigar, Emilio), 3222 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584106 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07