Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#1438829 - 30/07/2007 02:19 Sport a (internetowe) stacje radio
Luksi Offline
enthusiast

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 294
Skąd: Ice Hockey OT Hunter
Jezeli temat zostal zalozony nie w tym dziale co trzeba to przepraszam i prosze moderatorow o jego przeniesienie do tego wlasciwego.
No ale co by nie odbiegac od sprawy:

Chcialbym sie dowiedziec czy istnieje w internecie strona ze spisem spotkan sportowych oraz wykazem na jakich (lokalnych oraz internetowych) stacjach radiowych bedzie ono transmitowane/komentowane? Czyli na przyklad:
mecz Bayern vs Werder i obok wykaz lokalnych niemieckich (oraz innych) stacji radiowych przeprowadzajacych transmisje na zywo z tego spotkania.
Nie interesuja mnie przekazy audio (o takich wiem), tylko radiowe.
Pol dnia spedzilem na Google oraz innych wyszukiwarkach zagranicznych ale bez owocnych rezultatow.
Dyscypliny, ktorymi bylbym zainteresowany to pilka nozna oraz hokej na lodzie.
Wiem o stronie Bwin oraz o tym, ze na oficjalnej stronie NHL mozna uzyskac komentarz radiowy (dlatego zainteresowany jestem uzyskaniem owej strony/listy do glownych europejskich lig w pilke nozna i hokeja na lodzie).
Bede wdzieczny za pomoc
Pozdrawiam
Lukasz

Do góry
Bonus: Unibet
#1438944 - 30/07/2007 03:00 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: Luksi]
edi8 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/11/2006
Postów: 2055
Skąd: Wwa
Witam.
Wiem,że to nie jest odpowiedź jakiej oczekujesz,bo pytanie sformułowałeś jasno i czytelnie-ale może choć trochę Ci pomoże:
otóż transmisje meczy NHL oraz DHL przekazywane są w trybie live
przez telewizje i możesz chcąc je tylko odsłuchiwać a nie oglądać
dokonywać tego na podnośnych częstotliwosciach satelitarnych stacji TV przekazujących transmisje(np.DSF,Canal+,Polsat Sport).
Pozdrawiam.edi8

Do góry
#1439725 - 30/07/2007 09:31 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: edi8]
Luksi Offline
enthusiast

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 294
Skąd: Ice Hockey OT Hunter
Edi8,
Ostatnio wlasnie ktos zaproponowal mi takie rozwiazanie (o ktorym wspomniales wyzej), tylko ze problemem tutaj bylby brak odbiornika telewizyjnego z dostepem do kanalow kablowych/cyfrowych/satelitarnych.
Zainteresowalem sie internetowymi stacjami radiowymi ze wzgledu na moja mobilnosc i to, ze podrozujac z laptopem mozna bez problemu sluchac radia z internetu bez utraty sygnalu (o ile jest sie w zasiegu sieci internetowej).
Jezyk transmisji to najlepiej lokalny (czyli np. niemiecki dla gier niemieckich, angielski dla brytyjskich, itp.) choc niekoniecznie.
Komentarz radiowy do meczy NHL znajde na ich oficjalnej stronie (wiec z tym nie ma problemu) i dlatego poszukuje cos na ksztalt wykazu do lig europejskich (jako ze mecze rozgrywane sa w godzinach popoludniowych, kiedy ja jestem 'w ruchu').
Spedzanie kilku godzin na podrozach sluchajac relacji z meczu byloby dla mnie doskonalym rozwiazaniem (a i dowiedziec sie mozna czegos ciekawego ze swiata hokeja/pilki noznej). A w ciagu tygodnia takze w pracy moglbym sobie czegos posluchac, kiedy telewizor to przedmiot marzen ;\)
Jakies pomysly, edi8?
A moze ktos juz cos takiego znalazl i moglby sie podzielic?
Pozdrawiam
Lukasz

Do góry
#1439738 - 30/07/2007 14:23 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: Luksi]
edi8 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/11/2006
Postów: 2055
Skąd: Wwa
"Luksi"-różnica czasu pomiędzy Polską a USA sprawia,że mecze ligi NHL są rozgrywane w naszych godzinach głęboko nocnych z a ich zakończenie to nasz świt...
Co do ligi DHL to mecze tam są z reguły od godz.19.00-20.00....
Więc nie wnikając w Twoje godziny pracy to sporo z tego jest jak widzisz rozgrywane w porze chyba po pracy.
Do odbioru podanych Ci w poprzednim wpisie przekazów audio z podnośnych synałów satelitarnych stacji telewizyjnych żaden telewizor nie jest wcale potrzebny-wystarczy tuner sat i wieża.
Będę myślał o tym poruszonym problemie i ew.coś jeszcze podrzucę.
Pozdrawiam.edi8

Do góry
#1439743 - 30/07/2007 15:31 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: edi8]
Luksi Offline
enthusiast

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 294
Skąd: Ice Hockey OT Hunter
To ciekawa sprawa z tym tunerem. Tylko czy za jego sprawa jest mozliwosc odbioru (niekodowanych zakladam) sygnalow radiowych ze sportowych stacji radiowych/telewizyjnych?
Co do NHL i DHL to sie zgadzam (co do godzin spotkan) dlatego jak juz pisalem to nie jest problem, bo bez zadnego problemu (znowu ten wyraz w tym samym zdaniu?) moge je odbierac w godzinach nocnych ze strony NHL. Staram sie teraz znalezc wykaz do spotkan lig europejskich (hokej/pilka nozna).
Kurcze, kolejna godzina na poszukiwaniach i nic \:\( Przeciez musi istniec cos takiego (chyba)...
A sezon powoli sie zbliza...

Do góry
#1439815 - 30/07/2007 17:12 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: Luksi]
edi8 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/11/2006
Postów: 2055
Skąd: Wwa
"Luksi"-wnioski jakie mi się nasunęły po odbytej właśnie po necie podróży "w Twojej intencji"...-są takie,że powinieneś wyselekcjonować sobie wpierw stacje radiowe emitujące także w necie a w drugiej kolejności wchodząc na ich strony w działy
BROADCAST SCHEDULE spisac sobie w jakimś formukarzu powstały w ten powyższy sposob interesujący Cię rozkład jazdy na najbliższy ujęty w SCHEDULE czas....
P.s.:o istniejących wykazach meczy poprzez SAT TV nie piszę,bo zapewne bez kłopotu je znalazłeś i ścieżkę audio(komentarz sprawozdawcy) poprzez tuner sat możesz odsłuchiwać.
Pozdrawiam.edi8

Do góry
#1440458 - 30/07/2007 21:28 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: edi8]
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
Co do pilki noznej to sprzekaz audio i vdeo na swoich stronach na pewno maj Chelsea,Arsena, Liverpool ,MU niestety lunkow nie posiadam bo jestem swiezo po formacie .Co do hokeja Austryjacka liga hokeja tez ma przekaz audio,podobnie czeska liga link na stronieoficjalnej ligi.
Hiszpanska 1 liga -Real i Barca maja stacjeradiowe pzrekaz w necie.Tosamo Wlochy INter reszte klubow nie wiem.
To co podalem napewno dziala w zeszlym sezonie sam koztstalem z tego wiekszosc linkow mam z tego forum.Patrz po konkretnych dzialach do konkretnych lig.
W krotce takz bede musial odzyskac te linki jak je zdobede to wrzuce tutaj

Do góry
#1441463 - 31/07/2007 01:08 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: raiders_]
Luksi Offline
enthusiast

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 294
Skąd: Ice Hockey OT Hunter
Dzieki za pomoc.
Pytanie zadalem ze wzgledu na strone, ktora ktos mi polecil ze spisem oraz linkami do internetowych stacji radiowych. Oto on, moze komus sie przyda:
http://www.live-radio.net/european.shtml
I pomyslalem sobie, ze niektore z nich musza nadawac komentarz radiowy ze spotkan sportowych. Niestety nie widzi mi sie sprawdzanie kazdej po kolei (a juz na pewno nie z moim polaczeniem internetowych w laptopie. Spedzilbym chyba caly mecz na sprawdzeniu zaledwie 6-7 stacji, co juz w ogole nie wchodzi w gre). I zaraz nasunela mi sie mysl o liscie spotkan wraz z odpowiednimi stacjami je emitujacymi. Chyba, ze ktos juz co niektore z nich sprawdzil i moze dac 'cynk'?
Komentarze poprzez SAT TV rzeczywiscie sa latwo dostepne w necie i to byloby swietne rozwiazanie. Co jednak nie odsuwa mnie od mysli kontynuacji poszukiwania mojeje listy stacji radiowych.
A moze niektorzy z was maja adresy innych stron w necie ze stacjami radiowymi (moze nawet posegregowanych w odpowiednie kategorie, np. sport, wiadomosci, rozmowy, itp.)?
Raiders, podsunieta przez ciebie mysl moze byc wlasnie cos 'na rodzaj' tego czego szukam. Zaraz troche 'poszperam' i wroce z wnioskami. Bede takze wdzieczny za te linki (mam nadzieje wkrotce odzyskane). Strony klubow sportowych ida zaraz u mnie 'na warsztat' i szukamy. Cos na ksztalt tematu z linkami radiowymi na ogolnodostepnym forum byloby swietnym pomyslem na przyszlosc...
Dzieki chlopaki...
Pozdrawiam
Lukasz

Do góry
#1441700 - 31/07/2007 02:02 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: Luksi]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
http://www.socceraudio.com/
tutaj z wiekszosc lig cos znajdziesz jak graja bo to radia w miare lokalne .
poza tym bundeslige (bo podałes przykład Bayern vs Werder ) masz na budesliga.de linki do radia jak trwa kolejka (chyba ze myle z kickerem)
a co do nhl to http://www.nhl.com/nhl/app?service=page&page=Radio
http://www.sportsline.com/nhl o ile pamietam to jest koment do kazdego spotkania .

Do góry
#1442017 - 31/07/2007 02:45 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: bolo_lacznik]
Luksi Offline
enthusiast

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 294
Skąd: Ice Hockey OT Hunter
Socceraudio.com sam uzywalem do spotkan glownych pilkarskich lig europejskich. Niestety niektore kraje (np. Niemcy) wprowadzily blokade na live stream radiowy, chyba ze sie zaplaci... Pomyslalem, ze niektorzy z was wyjechali za granice (np do Niemiec) (na stale/po prace/na studia, nie wnikam) i beda w stanie podac kilka lokalnych stacji nadajacych spotkania z odpowiedniej ligi (tak ze moze bedzie mozliwosc znalezienia przekazu online z ich oficjalnej strony). No ale trzeba sie cieszyc z tego co sie ma.
Widze, ze gorzej juz jest z hokejem w Europie (bo NHL to prawie pewne, ze bedzie stream z ich oficjalnej strony). No ale hokej to nie pilka nozna i mozna sie bylo tego spodziewac. Chyba pozostaje wizyta oficjalnych stron klubow z nadzieja na znalezienie komentarza online albo chociaz informacja na ten temat. Chyba ze jest ktos na tym forum kto spedza dnie w Norwegii, Szwecji, Rosji czy jeszcze gdzies i ma jakies przydatne info.

Do góry
#1442440 - 31/07/2007 04:26 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: Luksi]
edi8 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/11/2006
Postów: 2055
Skąd: Wwa
"Luksi"-jako,że dziś chwil parę poświęciłem w wiadomej sprawie to racz mi tę Twoją "ekspansję" w stosunku do pierwotnie podanych obszarów zainteresowań deczko objaśnić...
Bo teraz także dodałeś hokej z Norwegii,Szwecji i Rosji-a wszak te ew.transmisje są w językach lokalnych relacjonowane więc
ciśnie mi się pytanie takie oto:czy we wszystkich w/w językach sobie radzisz?Bo to już multilingwistycznego geniuszu trzeba...
Pozdrawiam.edi8

Do góry
#1442692 - 31/07/2007 05:52 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: edi8]
Luksi Offline
enthusiast

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 294
Skąd: Ice Hockey OT Hunter
Wyjasnienie \:\) :
Jezykow skandynawskich nie opanowalem (jeszcze). Jako ze studiuje na zagranicznej uczelni miedzynarodowej pare obcych jezykow (4) znac musze ;\) Czeski i slowacki (jezyk, hokej) przekaz radiowy pewnie (chociaz nie twierdze, ze tak jest) bym zrozumial, ze wzgledow na podobienstwo do jezyka rodzimego. A Skandynawia...hmmmm... Ostatnio zauwazylem (i moze to tylko ja tak mam), ze z biegiem czasu i iloscia ogladanych meczy 'odrywam sie' od wpatrywania oczy w ekran laptopa i jedynie slucham relacji slownej a niektore slowa powtarzaja sie czesciej niz inne i daje sie rade 'rozpoznac' czy jest gol, rzut karny, faul, kartka czy jeszcze cos innego. Nie twierdze, ze rozumiem przekaz (bo do tego potrzeb 'pewnej' znajomosci jezyka), co jedynie 'sledze' przebieg meczu wylapujac podswiadomie slowa z komentarza.
I wlasnie dlatego tak bardzo zalezy mi na przekacie radiowym. Wlasciwie z dwoch powodow:
1. Interesuje sie hokejem (glowne ligi europejskie, a wiec wiedza ogolna, ze wskazaniem na niektore ligi) nie ze wzgledow bukmacherskich (bo to traktuje jako przyjemnosc 'only', dla mnie moze to nawet nie istniec \:\) ) tylko ze wzgledu na zainteresowanie. Sa ludzie, ktorzy podadza ci wszystkie transfery, wyniki i inne sprawy w np. Premiership na pamiec, bo jest to ich hobby. Ja tak mam z hokejem. Mam nadzieje zwiazac moja kariere z tym wlasnie sportem, ale na razie to nic pewnego. Przekaz radiowy daje mi mozliwosc 'utrzymywania sie' w temacie droga 'podswiadomosci'. Sluchasz komentarzy i nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wiele sie uczysz tylko poprzez samo sluchanie. Dodatkowo ja sam mam nature, ze gdy przykladowo uslysze jakies imie w komentarzu obcojezycznym, ale nie zrozumiem o co 'chodzi', to zaraz na strone o tym 'czyms' i czytam (w zrozumianym juz jezyku)
2. Wlasciwie nieco polaczone z punktem 1. Zmeczenie i brak czasu na ogladanie meczy (ostatnio coraz mniej). Jezeli chcialbym obejrzec mecz to TYLKO od poczatku do konca - od 0:0 do koncowego gwizdka. Nie nawidze ogladac meczy od powiedzmy HT albo drugiej kwarty. A jak pisalem wyzej, jezeli chcialbym poswiecic prawie 2 godziny na jeden caly mecz, to chyba bym sie nie doczekal (zawsze cos wypadnie). Z komentarzem radiowym to juz inna sprawa. Mozna sluchac przekazu i w tym samym czasie wykonywac te 'inne rzeczy'. Tzw. wielozadaniowosc (jakos dziwnie ten wyraz brzmi \:\) ).
Dlatego podsumowujac: relacja radiowa TAK, w jezyku lokalnym TAK
Pozdrawiam serdecznie
Lukasz

Do góry
#1442743 - 31/07/2007 06:07 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: Luksi]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
na nrk.no i sr.se kiedys słuchałem jakiejs piłki (sam nie wiem po kiego \:D ) i jakies linki do hocka tez mieli .

Do góry
#1442787 - 31/07/2007 06:21 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: bolo_lacznik]
Luksi Offline
enthusiast

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 294
Skąd: Ice Hockey OT Hunter
bolo_lacznik, czyzbys sie doksztalcal w kulturze naszych polnocnych 'sasiadow'? ;\) Pewnie niedlugo ten twoj podpis pod nickiem bedzie w jezyku dunskim \:\)
Podane przez ciebie strony sprawdzilem i musze przyznac, ze wygladaja obiecujaco. Jest nawet link do radia, ale nieaktywny (mi nie dziala) ze wzgledu na brak spotkan sportowych. Poczekam aze jakies sie pojawia i wtedy sprawdze.
I nawet odnosnik do stron hokejowych. Super!

Do góry
#1442819 - 31/07/2007 06:31 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: Luksi]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
Quote:
czyzbys sie doksztalcal w kulturze naszych polnocnych 'sasiadow'?
hehe , niekoniecznie , ale wole radyjka posłuchac niz patrzec w te cyferki na livescorze \:D
czego sie nie robi dla wiekszej podniety , tylko pozniej to nerwowe oczekiwanie kto strzelił jak sie ni chu..nie kuma \:D

Do góry
#1442873 - 31/07/2007 06:47 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: bolo_lacznik]
Luksi Offline
enthusiast

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 294
Skąd: Ice Hockey OT Hunter
No wlasnie to jeden z tych powodow dla ktorego zadalem pytanie na forum ;\)
A jezeli chodzi o strzelone bramki to zauwazylem, ze w rozych krajach (roznych transmisjach) komentatorzy maja swoj wlasny sposob na wyrazanie radosci ze strzelonej bramki. I tak:
Hiszpania - kto jeszcze nie slyszal tego pieknego acz troszke dluuuugiego 'Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooool!!!!!' Priceless
Anglia - jeden z moich ulubionych, kiedy to komentatorzy (zawsze jest ich wiecej niz jeden) po strzelonym golu zawsze ale to zawsze dopatruja sie winy obroncow. A to nie pokryl tego co trzeba, a to za wolno ruszyl do pilki, a to... i dopiero na koncu doceniaja wysilek strzelca. No chyba ze jest to format Henry'ego - wtedy to tylko 'piekna', 'jedyna w swoim rodzaju', itp. Wrazenia bezcenne
Niemcy - czasami mam dosc sluchania przekazow na Bwin, bo wydaje mi sie, ze wszyscy komentatorzy relacjonujacy spotkania maja klopot ze sliniankami i cos sie 'pluja' ;\)
kraje skandynawskie - tutaj na swoj wlasny sposob, zespol ktory strzela gola jest na ustach komentatorow (nie zdarza sie, aby bylo ich wiecej niz 2) jest milion razy. Wypowiedz w stylu: to byl Viking co strzelil gola. I teraz Viking prowadzi. Ta bramka dla Vikinga wisiala w powietrzu i doskonaly napastnik tegoz oto zespolu (Viking) doskonale ulokowal ja w bramce przeciwnika (i tutaj, jako ze mam znajomego Norwega, prawie nigdy nie podaja nazwy zespolu ktory stracil bramke, nie wiedziec czemu)...
No ale odbiegam od tematu...
Ktos ma jakies linki? \:\)
Poszperalem troszkw necie, ale jedyne strony na ktore sie natykam maja wykaz stacji radiowych dla poszczegolnych krajow, ale zadna strona nie pokaze, ktore z nich (stacje) nadaja relacje ze spotkan sportowych... A moze to ja czegos nie wiem?

Do góry
#1442904 - 31/07/2007 07:01 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: Luksi]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
to Pan bys chciał wszystko "w pigułce" z całego swiata ? ze masz okresloy mecz bez wzgledu na to czy to ruski hokej czy 3liga kostaryki i odnosniki do poszczegolnych stacji radiowych ???
no Panie Kolego .. wszak te poszukiwania transmisji tez maja swoj urok ;-)

Do góry
#1442917 - 31/07/2007 07:11 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: bolo_lacznik]
Luksi Offline
enthusiast

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 294
Skąd: Ice Hockey OT Hunter
\:\)
3 liga Kostaryki? To taka isnieje? Lol \:\)
Wszystko to moze nie, ale np. kraj i wykaz stacji relacjonujacych spotkania sportowe (ogolnie jako kanal sportowy, bez wzgledu na to czy to 2 liga panamska w pilke, czy 1 rosyjska w pokera). A ja juz sobie sprawdze, ktore stacje co nadaja.
Wymagajacy nie jestem ;\)
Aha, jak ja bym mial poszukiwac tych transmisji podczas meczu na moim laptopie to bym chyba nigdy nie wysluchal tego przekazu. A tak klikam w odpowiedni link, wiem juz (np. z ich strony internetowej, sprawdzonej wczesniej) ze nadaja ten i ten mecz i voila! Sek tylko w tym, ze potrzebuje tej listy stacji portowych dla odpowiednich krajow i pomyslalem, ze moze ktos juz czyms takm sie interesuje i moglby sie podzielic linkami albo doswiadczeniem.
pozdrawiam
'wszak te poszukiwania transmisji tez maja swoj urok ;-)' - a moje serce i nerwy tez maja swoje limity \:\)

Do góry
#1442925 - 31/07/2007 07:20 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: Luksi]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
mysle ze czegos takiego zwyczajnie nie ma .
proponuje pogrupowac radyjka na poszczegolne ligi i wtedy sie wbijac w odpowiednie spotkanie .
ps. moze faktycznie podpiac temacik (baze linkow radiowych) na qc tak jak linki do livescore ? (luzna dyskusja poki co ;-) )

Do góry
#1443123 - 31/07/2007 14:56 Re: Sport a (internetowe) stacje radio [Re: bolo_lacznik]
edi8 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/11/2006
Postów: 2055
Skąd: Wwa
"Luksi"-taki oto zabieg a może nawet fortel natury socjotechnicznej mi się po mojej-niegdyś kudłatej-głowie kołacze:
weż Ty się Kolego zbierz w sobie i bez większego trudu odzukaj adresy:
a/federacji (bądź zwiazków)z poszczególnych krajów
b/po kilka czołowych drużyn z danego kraju
c/klubów kibica w/w drużyn
w obszarze interesujących Cię dyscyplin sportowych i po prostu jako wielce oddany kibic wrzuć im netem swoje zapytanie o tę formę "radiowego podtrzymywania więzi z ukochaną od dziecka reprezentacją lub drużyną klubową"....
MUSZĄ CI ODPOWIEDZIEĆ!!!(niektórzy...)więc już wskoczysz na wyższą półkę w swoich poszukiwaniach a może nawet na sam szczyt tego regału....
Czego Ci życzę!edi8

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, Ojro, Akhu, VVega, latajaca_holenderka, ElNinho[mmdea], rafal08, igea23, Sony, alfa), 3618 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581686 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49