Opcje tematu
#4639029 - 03/05/2011 20:43 MŚ 2011 (29.04-15.05, Słowacja)
Tekken Offline
addict

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 627
Ździwko aż łapie że nie było jeszcze tematu laugh ale do rzeczy.

Dziś, 16:15.
Kanada - Szwajcaria

Szwajcarzy zamiast skupić się na teraźniejszości - która wygląda raczej krucho, żyją wspomnieniem z zeszłych mistrzostw kiedy udało im się ograć Kanadę 4-1. Plan Szwajcarów z pewnością jest taki - by zagrać tak samo jak wtedy, a nawet i lepiej. Z tym że plan niestety się sypie, miał przyjechać Yannick Weber - defensor Habs jednak się na turnieju nie pojawi. Ponadto, wygrana z Francją(1-0) nie była przekonywująca, 4-1 z Białorusi cieszy ale widać wyraźnie że ludzie śmieją się z naszych sąsiadów że dali się tak łatwo ograć.

Kanada mówiąc za przeproszeniem - wsadziła na początku 4 sztuki dla Białorusi, później 9 Francji gdzie bramki strzeliło ośmiu różnych graczy. Rozochociła się nam ekipa Kanady, powinni wziąść hardcorowy rewanż przeciwko Szwajcarii która rzekłbym - najchętniej na ten mecz by nie wychodziła. Może to tylko dla mnie jest tak oczywiste, ale też nie nalegam by się ze mną ktokolwiek godził.

Sugeruję skupić się tylko i wyłącznie na ofensywnej maszynce Kanady - całą tą Szwajcarie, defensywę Kanady - postawić na bok. Napad złapał rytm i trzeba poprostu się tego trzymać. A jeszcze gdyby tak dodać że defensywa Kanady też jak to się mówi - "is out of the radar" - wynik jest już prawie gotowy.

Typ: Kanada strzeli powyżej 4.5 bramki w czasie regularnym (Home team goals 60 minutes only)

Do góry
Bonus: Unibet
#4641549 - 04/05/2011 18:56 Re: MŚ 2011 (29.04-15.05, Słowacja) [Re: Tekken]
Tekken Offline
addict

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 627
Austria - Norwegia

Jeżeli ktokolwiek myśli, że porażka 2:4 z USA w jakiś sposób podłamała wikingów - to jest moim zdaniem w błędzie. Pierwszy raz od 51 lat ograli Szwecję i dla nich, to są "właśnie TE" mistrzostwa gdzie chcą dać się poznać.

Zagram dzisiaj na jadącą na sporej pewności siebie Norwegię, i postaram się zagrać pod praktycznie niewidzialny trend. Pierwsza tercja z USA i prowadzenie 2-0 wikingów to głównie zasługa słabej gry amerykanów, aczkolwiek nie można też tak na to patrzeć. Pierwszy gol w meczu, później bramka w osłabieniu, nic dodać nic ująć.

Moim zdaniem, trend dotyczy pierwszej tercji Norwegii, mogę się mylić bo to przecież tylko jedyna wygrana pierwsza tercja. Może i ślepo, ale zaczynam coraz bardziej wierzyć w wikingów i wydaje mi się że są jedną z niewielu ekip na których można w tych MŚ zarobić.

Pierwsza tercja, moim zdaniem na 2:0 dla wikingów - z cyklu powtórka z rozrywki. Ponadto Austria wczoraj 0-3 ze Szwecją, wikingowie mieli 24 godziny więcej czasu na wypoczynek, także pierwsza tercja będzie należeć do nich.

Typ: Norwegia -1.5 (pierwsza tercja)

Do góry
#4642408 - 05/05/2011 01:17 Re: MŚ 2011 (29.04-15.05, Słowacja) [Re: Tekken]
Tekken Offline
addict

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 627
Szwecja - USA

Nie wiem jak reszta, ale ja Szwedów nie czuję. Takiego totalnego underdoga z USA poprostu nie wypada robić. Przekonywać jednak mnie nie trzeba że to Szwecja będzie miała lepszą tercję - USA z biegiem czasu wrzuci na wyższy bieg - gracze nie są ze sobą tak dobrze zgrani jak Szwecja - gdzie większość zna się doskonale i teamworkiem przebijają USA. Stany pewnie poprzeczkę zawieszą w drugiej, trzeciej tercji.

Typy: pierwsza tercja >1.5 bramki(2.00) i Szwecja wygrywa pierwszą tercję(2.46) - można dać live, do 5 minuty nie powinno nic wpaść także ognia.

Do góry
#4643767 - 05/05/2011 21:00 Re: MŚ 2011 (29.04-15.05, Słowacja) [Re: Tekken]
Tekken Offline
addict

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 627
Słowenia - Łotwa

Łotwa spośród wszystkich drużyn obecnie może mieć największego doła. Łotysze muszą grać w tkzw. "relegation round" - pierwszy raz od 2007 roku. Ponadto stracili swoją "10", Lauris Darzins grał wczoraj 7 minut w pierwszej tercji z Danią i to były jego jedyne minuty na lodzie w tym meczu, dzisiaj nie zagra. Ponadto bukmacherzy wczoraj ładnie się przeliczyli, wystawiając Łotwę po 1.85 co wydawać by się mogło wczoraj łatwym łupem. Dzisiaj rynek powienien stać twardo, bo pełno będzie ludzi którzy na Łotwie będą się chcieli odegrać.

Podczas gdy Łotysze w gehennie, Słowenia prawie skarciła niemców i taki mecz - z drużyną tak cenioną na tych mistrzostwach - potęguje tylko determinacje Słowenii. Ponadto, Słowenie trenuje człowiek którego w tym sporcie bardzo cenie - Kopitar, wydaje mi się że człowiek z takim zapleczem doświadczenia spokojnie swoich chłopaków poprowadzi tutaj do sukesu.

Ok, tylko mam dzisiaj dylemat, pierwsza tercja, czas regulaminowy czy zwycięstwo - po wczorajszym strzale na wikingów - z dystansem dzisiaj do pierwszej tercji podchodzę - także odpada. Za OT+SO mamy 3, za 60` jest 4.33, biorąc pod uwagę(spekulacja, polemika) że Łotysze wczoraj mieli karne, także dzisiaj szansa na dogrywkę teoretycznie się zmniejszyła. Z drugiej strony, kusi strasznie ta pierwsza tercja - 4.20!

Jeszcze jedno, Łotysze wczoraj przegrali pierwsze 20 minut z DK, tak naprawdę to przegrali wczoraj prawie wszystko co mieli. Łotwa ma wysoki powerplay, 21% podczas gdy Słowenia ma 14%. Jednak Łotwa łapie praktycznie dwa razy więcej kar na mecz. Dzisiaj ciśnienie będą mieć jeszcze wyższe. Słowenia wczoraj wygrała pierwszą tercję z Niemcami - także spróbuję przykleić się do pierwszego pomysłu - grę na pierwszą tercję.

Typ: Słowenia wygra pierwszą tercję.

Do góry
#4644277 - 06/05/2011 01:10 Re: MŚ 2011 (29.04-15.05, Słowacja) [Re: Tekken]
Tekken Offline
addict

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 627
Rosja - Dania

Szczerze, nie chciał bym być w skórze duńczyków. Rosja pewnie zapoda taką pompę na ten mecz że odechce im się grać po pierwszej tercji - także 30-40 minut CAŁKOWITEJ, ale to c.a.ł.k.o.w.i.t.e.j dominacji naszych...sąsiadów. Czechy ograły 6-0 DK, bierze mnie trochę na przeczucie że Rosja będzie chciała się tu trochę "popisać" i się najnormalniej w świecie wyżyć. Moim zdaniem, jedno ze spotkań gdzie powinno wejść wszystko, tercja, handicap i gole na powyżej.

DK już mecz turnieju zagrali(3-2 Łotwa SO), ponadto mają najgorszy PK w turnieju, 13 razy w osłabieniu, stracone 5 sztuk. Rosja ma PP na poziomie 25% i dzisiaj jeżeli tylko któryś duńczyk przekroczy przepisy, od razu karcą.

Podczas gdy Szwajcaria będzie się cieła z wikingami, Rosja będzie miała trening strzelecki.

Typy: powyżej 6.5 @2.07, Rosja -3.5 @1.8
Rosja -2.5(pierwsza tercja @4.5)
powyżej 1.5 bramki pierwsza tercja @1.53
Dokładny wynik(pierwsza tercja) Rosja 4-1 @51
Dokładny wynik Rosja 7-3 @67



Szwajcaria - Norwegia

Aż tak buki nam sugerują Szwajcarię, -1.5 po @2 - nie dziękuję, nie biorę. Szczerze, uważam że Swiss w pierwszej tercji nałapie dużo kar i wikingowie trochę pograją w przewadze. Norwegia ma eq-aequo 33%, najlepszy powerplay turnieju. Druga, trzecia tercja mnie nie interesuje aczkolwiek remis kusi.

Typ: Norwegia wygra pierwszą tercję @4.7
Dokładny wynik(pierwsza tercja) Norwegia 3-1 @101
Remis po regularnym czasie @4.75

Do góry
#4645315 - 06/05/2011 18:21 Re: MŚ 2011 (29.04-15.05, Słowacja) [Re: Tekken]
Tekken Offline
addict

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 627
Kanada - USA

Wydaje się że bardziej wyrównanego meczu już być nie może. W takich meczach, do bólu liczą się numerki, cyferki itp. w których póki co lepiej wypada Kanada - praktycznie we wszystkich kategoriach. PP na poziomie 25% w obu ekipach. Kanada 17 bramek, USA 11. Kanada ma więcej extra punktujących graczy. Znacząco USA traci na pozycji bramkarza, Al Montoya broni "zaledwie" 80% tego co leci w jego stronę. I tu pies pogrzebany, tutaj mamy mały haczyk. Jeżeli od pierwszej sekundy zagra Ty Conlin, Kanada będzie miała z początku trudniejsze zadanie, z biegiem czasu znajdą sposób ale początek jest najważniejszy.

Dla kilku amerykanów, mecz ma sporą rangę, zbliża się draft a Kreider i Smith to wciąż gracze uniwersytetcy - ponadto grający dobrze w tych MŚ - dodatkowa motywacja.

TSN 20 minut temu potwierdza że bramce Conklin i Reimer.

Scenariusz? USA wkracza w spotkanie z większym impetem. Conklin wyłapuje wszystko przez pierwsze 20 minut, Phaneuf łapie dwie głupie kary w tercji, Smith,Kreider, ewentualnie Tavares zapewniają USA prowadzenie 1-0 po pierwszej tercji, może wyżej.

Typ: USA wygra pierwszą tercję

Do góry
#4662640 - 13/05/2011 15:16 Re: MŚ 2011 (29.04-15.05, Słowacja) [Re: Tekken]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
LINK do officialnej stronki mistrzostw

Ja sobie dzis sprobuje remisy.. polfinaly.. stawka ogromna, ekipy wyrownane.. ciezko mi typowac kto awansuje do finalu, wiec sprobuje tak.
Swedzi jak dotad 1 remis (1 kolejka z norwegami)
Czesi bez remisu
Finowie 3 razy potrzebowali dogrywki.. w tym wlasnie z rosjanami
Finowie i Rosjanie dodatkowo podmeczeni, bo wczoraj grali swoje mecze. (sSzwecja i Czesi grali w srode)

Szwecja - Czesi [X] 4.70 Bwin
Finlandia - Rosja [X] 4.90 Bwin

Jak 1 wejdzie bedzie OK, a jak nie to sprobuje w finale grin
1/4 bez remisu, dzis cos wpadnie boks

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, Sensei, akagi, igea23, Lukasz111, ElNinho[mmdea], latajaca_holenderka), 3545 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581827 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49