Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#474157 - 31/12/2005 13:16 Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
mat2000 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/10/2005
Postów: 4824
Skąd: Tomaszów Lubelski/WWA



Tematu nie widze więc zakładam
Bet-at-home wystawił dzisiaj ofertę. Moją uwage przykuł zakład:
Wie viele Medaillen holt Polen?
weniger als 2,5 1,65
mehr als 2,5 1,85
Czyżby promocja?
Pewniaków do medali nie mamy wogóle, a jeszcze nigdy w histori na jednych zimowych igrzyskach nie zdobyliśmy więcej niż dwóch medali.
A kto z Polaków ma szanse? Małysz w obecnej dyspozycji na pewno nie. Kowalczyk? Bardzo watpliwe. Sikora? Na pewno nie.
1.65 9/10 Polecam.


Pozwoliłem sobie na drobne poprawki kosmetyczne.


Edited by tomo (31/12/2005 13:49)

Do góry
Bonus: Unibet
#474158 - 01/01/2006 13:14 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Kurs na ilość medali < 2,5 spadł już na 1.40. Czy waszym zdaniem to się jeszcze opłaca? A może warto poczekać na inne buki?

Do góry
#474159 - 01/01/2006 18:06 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Według mnie jest to w dalszym ciągu dobry typ, ale ja osobiście nie skorzystam bo w Bet-at-home nie gram.


Szanse Polaków na medale są następujące:

1. Łyżwiarstwo figurowe: Dorota i Mariusz Siudek
2. Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk
3. Skoki narciarskie: Adam Małysz
4. Biathlon: Tomasz Sikora & Magdalena Gwizdoń

ad 1) Zarówno trener jak i sami zawodnicy nie bardzo wierzą w medal - otwarcie mówią, że ogromnym sukcesem błoby 4 miejsce a najbardziej realne szanse są na zajęcie pozycji 5-6
ad 2) Justyna wraca do wielkiej formy po dyskwalifikacji i kto wie czy nie sprawi nam niezwykle miłej niespodzianki - ja osobiście uważam jednak że IO 2006 to jeszcze za wcześnie a ogromny talent Justyny powinien eksplodować w 2010 r. w Vancouver.
ad 3) Wszyscy wiemy w jakiej dyspozycji znajduje się nasz Orzeł z Wisły.
ad 4) Zarówno Tomek jak i Magda potrafią zajmowac miejsca na podium i choć nie sa w tym sezonie w wielkiej formie to biathlon jest na tyle loteryjną dyscypliną, że szanse jak najbardziej są - 20/20 w Indywidualnym i jest medal.

Do góry
#474160 - 02/01/2006 06:44 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Witam!
Ilość złotych medali dla Szwecji >3,5 - kurs 1,7
Widzę kilka poważnych kandydatur do złota dla Szwecji:
Curlerki i Curlerzy /Canada wystawia zespół żółtodziobów/,
Anja Person - przynajmniej 2 konkurencje techniczne
Olofsson - biathlon kobiet /w obecnej formie.../
Sprinerzy i sprinterki w narciarstwie klasycznym /m.in. Lind i Dahlberg/
No i co dalej - ja ten typ już jednak biorę 7/10

Do góry
#474161 - 02/01/2006 06:58 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Zagrałem dubla z medalem króla Ole Einera /po prostu nie ma opcji aby specjalnie przygotowujący sie na IO Ole medalu złotego nie wyjął /
Inne zakłady które warto rozważyć:
Najwięcej goldów - Norwegia za 2,35 /przeciez sam Ole i Marit mogą z 10 wyjąć przy odrobinie szczęścia a i Mika swoich lotników na Turyn zapewne perfekcyjnie przygotuje/
Finlandia >3,5 za 1,8 - Maninen + Janek i wszystko jasne

Do góry
#474162 - 02/01/2006 08:50 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
Happy Birthday polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Quote:

Zagrałem dubla z medalem króla Ole Einera /po prostu nie ma opcji aby specjalnie przygotowujący sie na IO Ole medalu złotego nie wyjął /
Inne zakłady które warto rozważyć:
Najwięcej goldów - Norwegia za 2,35 /przeciez sam Ole i Marit mogą z 10 wyjąć przy odrobinie szczęścia a i Mika swoich lotników na Turyn zapewne perfekcyjnie przygotuje/
Finlandia >3,5 za 1,8 - Maninen + Janek i wszystko jasne




Uwazalbym na Niemcow, mysle, ze moga spokojnie wygrac z Norway. Biathlon, bobsleje, saneczkarstwo, biegi meskie, kombinacja norweska i tyle powinno wystarczyc, zeby zdobyli ich ponad 10,a pamietajmy o niespodziankach. Z Niemcami w obecnej formie Ole nie wyciagnie 5 zlotych, a Bjorgen chyba fakt poza zasiegiem, ale nie zdobedzie tez ich we wszystkich konkurencjach, bo to fizycznie "ciezkie" zadanie.

Do góry
#474163 - 02/01/2006 08:51 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
Happy Birthday polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
jeszcze jedno zobacz na wyniki Maninena na mistrzowskich imprezach i chyba wszystko jasne, co nie zmienia faktu, ze pow. 3,5 Finowie powinni zdobyc.

Do góry
#474164 - 02/01/2006 09:10 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
czy niemcy moga zdobyc powyzej 12.5 szczerze watpie -prosze fachowcow o opinie przeciez to ogrmnie duzo (mowie o zlotych medalach ) buk expekt

Do góry
#474165 - 02/01/2006 11:03 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
Happy Birthday polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Fachowcem nie jestem, ale sie wypowiem :P
w salt lake Norway miala 13, a Niemcy 12.
Moim zdaniem Niemcy maja wiecej niz 12,5 szans na zloto, a ile wykorzystaja to juz troche loteria. Mysle, ze w meskich biegach moga zdobyc 2-3 zlota, sztafeta to pewniak, a na ktoryms z dystansow powinni takze triumfowac, maja kilku zawodnikow:Angerer, Teichmann, Sommerfeldt, Filbrich, najwieksze szanse maja w biegu łaczonym. U kobiet bedzie ciezko o zloto, bo tu Neumanova, Bjoergen i Tchepalova beda rozdawac karty, na pewno cos zdobeda, ale nie zloto.
Podsumowanie po biegach: 2-3
Skoki: tu indywidualnie bedzie ciezko o zloto, Ahonen, Janda i czarny kon beda rozdawac karty, nie zdziwie sie jak czarnym koniem bedzie jakis Niemiec, ale nie wiem, jesli chodzi o konkursy druzynowe to na dzien dzisiejszy przynalbym im 2 medale, ale zadnego zlota. Finowie chyba beda wygrywac druzynowki, nie wierze jakos w Norwegow.
dalej:2-3
Kombinacja norweska: No i tu Ackermann, Ackermann i ew. Kircheisen, mysle, ze kombinacje zdominuja Niemcy, 2 konkurencje + druzynowka powinny byc ich, jako, ze druzynowka jest troche loteryjna tam moze wygrac ktos inny, ale ogolnie typ: 2-3 zlotka
to sum up: 4-6
Bobsleje: Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze Andre Lange nie wygra 4-ek, nie wiem co z dwojkami, bo tu moze byc ciekawie, ale mimo wszystko u mezczyzn conajmniej 1 zloto bedzie niemieckie, u kobiet tylko i wylacznie dominatorka Sandra Kiriasis (kiedys Prokoff bodajze), wiec w sumie 2 zlota
ogolnie: 6-8
zjazdy: tu kazdy medal niemieckiej reprezentacji pod nieobecnosc Gerg, ktora juz niestety zakonczyla kariere i tyle kontuzjowanej, co utalentowanej Riesch bedzie sukcesem, przewidywane 0 zltych medali
biathlon: mezczyzni: Ole bedzie rzadzil, ale juz nie tak jak w slonym jeziorku, mysle, ze spokojnie wygra ktoras konkurencje, ale bedzie to moim zdaniem konkurencja z 2 strzelaniami, no i pozniej jak uzyska duza przewage ew. dochodzeniowka. Sztafeta tez raczej norweska, glownie ze wzgledu na bieg i stosunkowo niewielka wartosc dobrego strzelania, jako ze mozna dobierac, lepiej dobrac 3x niz biec 2 karne rundy. Ale mysle, ze Sven Fischer ew. Michael Greis wygraja ktoras z konkurencji ind., osobiscie uwazam, ze to bedzie 20 km w wykonaniu Greisa, badz ktorys z krotszych 4-strzelaniowych biegow w wykonaniu Fischera, to troche wrozenie z fusow, jako, ze nie biore pod uwage zadncyh czarnych koni, co na pewno sie trafi. Moze nim bedzie Wolf ? Nie wiem na pewno 1 zlotko u mezczyzn Niemcy powinni zdobyc. U kobiet natomiast bedzie wojna niemiecko-rosyjska z domieszka Olofsson, Bailly i moze 2 Norwezek. Osobiscie nie wierze w Olofsson, mysle, ze tytul w sprincie powedruje do ktorejs z szybkich Niemiek czyli Disl badz Wilhelm. Do tego sztafeta dla Niemek, moja opinia: 2 zlotka, w sumie w biathlonie kolo 3 zlotych moga Niemcy zdobyc i nikogo nie skrzywdza.
w sumie: 9-11
Saneczkarstwo: mezczyzni: Zoeggeler bez 2 zdan, kobiety dla Niemiec na tysiac %, jesli chodzi o 2-ki to jak dla mnie spora loteria, mysle, ze duety niemieckie moga sie wlaczyc do walki o zloto, choc w nie za barzdo nie wierze :P.
w sumie: 10-12
Curling, Hokej tu kazdy medal bedzie chyba wielkim sukcesem Niemiec, na zloto szanse minimalne. Short track jak wiadomo azjatycki, lyzwiarstwo figurowe rosyjsko-amerykanskie pewnie, choc nie znam za bardzo obecnie panujacej sytuacji, ale ciezko mi sbie wyobrazic zloto u reprezentantow Niemiec. Jesli chodzi o skeleton to moja wiedza jest minimalna, ale z tego co sie orientuje jakistam Niemiaszek sie kreci w czolowce, kobiety kolo poz. 6-8, mysle, ze tu moze sie urodzic jakis medal dla Niemiec.
Zostalo jeszcze lyzwiarstwo szybkie, tu sa oczywiscie szanse na medale dla Niemiec, zawsze byly, wiec pewnie tez zawsze beda. Obecnie glownym strzalem bedzie Anni Friesinger, mysle, ze zdobedzie kilka medali, w tym conajmniej 1 zloty, osobiscie mysle, ze wiecej. Do tego bedzie sprinterka Jenny Wolf, ktora jest w czolowce ciagle, tez nie mozna jej skreslac, jesli chodzi o panow, to moze kiedys. Nie wiem tez dokaldnie jak to jest z tym sztafetami, ale jesli bedzie u kobiet rowniez to tam na pewno Niemki wlacza sie do walki o zloto. Narciarstwo dowolne to dziedzina kompletnie dla mnie obca. Nie wiem kto tam rzadzi, nie wiem kto jest faworytem itd. Jesli chodzi o snowboard to kojarze pojedyncze nazwiska, tez nie mam za bardzo rozpoznania, ale tam raczej nie bedzie chyba zlota dla Niemeic.
Ogolnie liczby stanely gdzies na tej granicy i tak tez bedzie w rzeczywistosci, moim zdaniem to loteria obstawiac ten zaklad, choc jakbym mial obstawic na koncowa klasyfikacje medalowa to bym obstawil na Niemcy.
Troche sie rozpisalem, moze malo skladnie, duzo chaosu, chcialem uwzglednic jak najwiecej szans niemieckich, moich opinii, a takze conieco mojej wiedzy na temat sportow zimowych.
PS. dziwi mnie ze w szansach dla Polski(kilka postow wyzej) zabrakło Jagienki, Pauliny Ligockiej i Janusza Krezeloka, na dzien dzisiejszy szanse snowboardzistek biotrac pod uwage ich wyniki tylko i wylacznie oceniam wyzej niz Malysza, a Janusz moze byc naszym czarnym koniem i na to licze.

Do góry
#474166 - 02/01/2006 11:11 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
Happy Birthday polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Co do lyzwiarstwa szybkiego nalezy dodac oczywiscie Claudie Pechstein, Sandre Voelker czyli 2 bardzo doswiadczone zawodniczki, do tego "ciagle w cieniu" Daniela Anschutz, no i tu mamy juz pokazana mniej wiecej sile lyzew szybkich niemieckich.Na kazdym dystansie 2-3 zawodniczki, co urodzi na pewno cos dobrego.

Do góry
#474167 - 03/01/2006 09:34 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Zakład na ilość medali Polaków przeszedł małą metamorfozę - aktualnie wygląda tak:

"weniger als 1,5" i kurs 1.35

Do góry
#474168 - 07/01/2006 11:23 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
No i wyłania nam sie pierwsza naprawdę bardzo powazna kandydatka do medalu olimpijskiego.
Brawo panno Justyno !!!

Do góry
#474169 - 23/01/2006 11:31 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Quote:

Zakład na ilość medali Polaków przeszedł małą metamorfozę - aktualnie wygląda tak:

"weniger als 1,5" i kurs 1.35




Heh czy po wekendowych wyczynach naszych Pań dalej Romuś twierdziś że to był świetny zakład - bo ja wątpię
PS. Ciekawe czy uda się naszym te 3-4 krązki zdobyć 0 byłoby fajnie

Do góry
#474170 - 23/01/2006 12:42 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
dobrze by było żebyś sebkos jak coś komentujesz czytał dokładnie to co komentujesz bo ja nie grałem "weniger als 1,5" po żałosnym 1,35 tylko na początku gdy było "weniger als 2,5" po kursie 1,65 więc jest "mała" różnica...

A jeśli już pytasz o ten zakład który grałem, tak nadal twierdzę że to bardzo dobry zakład, prawdopodobieństwo że zdobędziemy trzy medale na ZIO 2006 jest dla mnie bliskie 0% a więc kurs 1,65 na zdarzenie którego szanse oceniam na 99% jest duuużym valuebetem.

Uważam że zdobycie jednego medalu będzie w sytuacji w jakiej jest polski sport zimowy mega-sukcesem, a dwa to już będzie powód do narodowego święta,trzy? unbelievable.

I nie zmienią tego pojedyncze ostatnie wyskoki naszych Pań bo z naszymi sportowcami to jest tak że dużo się gada a później są przeważnie rozczarowania, więc może to i lepiej dla mojego zakładu bo teraz po ostatnich wyskokach już zaczyna się mówić o medalach czego post sebkosa przykładem a to oznacza że presja będzie większa a jak to się kończy pokazują nasi skoczkowie

Pozdrawiam.

Do góry
#474171 - 05/02/2006 21:53 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
wiqtor Offline
member

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 152
takie pytanko mam:
jakis program zimowej olimpiady zna ktos moze?
nawet nie wiem kiedy oficjalne rozpoczecie,a nie mowiac juz o poszczegolnych zawodach:/

z gory dziekuje:)

pozdrawiam

Do góry
#474172 - 05/02/2006 21:59 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416

Do góry
#474173 - 06/02/2006 08:50 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Patrząc po kursach to można zagrać:
Niemcy over 29.5-expekt-1.65 lub
Niemcy under 32.5-1.85-betawin.
Szwecja 0ver 3.5 gold 1.85 Expekt lub Nordic bet
śzwecja under 3.5 gold 1.95-betawin lub Unibet.
Ja wybralem Szwecja over 3.5 gold.

Do góry
#474174 - 06/02/2006 12:16 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Witam
Pytanie zasadnicze - jak moderatorzy zamierzają rozplanować tematy na IO - czy na każdą konkurencję osobno czy też na każdy kolejny dzień /ja jestem za tą opcją/.
Czas nagli i musimy najpierw ustalić spprawy organizacyjne bo to pomoże w lepszym mam nadzieję ogrywaniu przeciwnika

Do góry
#474175 - 06/02/2006 13:30 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
arktos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 3082
Ja myslę,że na każdy dzień jeden temat, byłoby to rozwiązanie wygodne zapewniające dobry przegląd sytuacji.

Do góry
#474176 - 06/02/2006 13:33 Re: Igrzyska Olimpijskie - Z. długoterminowe
wiqtor Offline
member

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 152
dzieki tomo:)
a wiesz moze gdzie mozna porownac medalowe osoagniecia poszczegolnych panstw w poprzednich latach na olimpiadzie i mistrzostwach?

z gory dziekuje:)
pozdrawiam

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (igea23, ANZELMO, Sensei, Szuman, Irek), 3954 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582113 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49