Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#57465 - 16/04/2004 11:05 Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
Leon Zawodowiec Offline
newbie

Meldunek: 26/03/2004
Postów: 45
Skąd: Polska
ARTYKUŁ ZE STRONY SUPER EXPRESU.
CO O TYM SĄDZICIE ?

--------------------------

Jak matematyk ograł TOTOLOTKA
ZDOLNI LUDZIE ZNALEŹLI SPOSÓB NA WYGRANE W ZAKŁADACH SPORTOWYCH
Mówią o nich: "Gang matematyków". Regularnie zgarniają po kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy zł. Zdesperowani szefowie Totolotka zdecydowali: ci ludzie nie będą obsługiwani, bo za dużo wygrali.


Krzysztof nie chce pokazać twarzy, bo zamknęłyby się przed nim drzwi wszystkich kolektur

Tak wygląda kupon Toto-Mixa. Zostały tu obstawione (od góry): mecz II ligi hiszpańskiej, V i IV ligi angielskiej, II ligi portugalskiej, II ligi szkockiej oraz że hokeista Bostonu Murray strzeli bramkę. Prawdopodobieństwo trafnych wskazań wynosi wg Toto-Mix 1:1381,16. Gdyby wszystkie typy okazały się prawidłowe, gracz otrzymałby 6215,20 zł wydając 5 z
Weź udział w dyskusji i napisz, co o tym sądzisz

Toto-Mix przyznaje, że w starciu z matematyczną wiedzą i analitycznym umysłami kilku warszawiaków - przegrał. - Nie chcemy z tymi ludźmi zawierać zakładów. To nas za dużo kosztuje - mówi Leszek Mroczyński, przedstawiciel firmy Totolotek Toto-Mix SA.

- To skandal, dyskryminacja! Toto-Mix chciałby grać tylko z naiwnymi amatorami! A jak ktoś zaczyna wygrywać, to blokuje mu się dostęp - odpowiada Krzysztof, bezrobotny matematyk, "zawodowy" gracz w sportowych zakładach bukmacherskich. W wytartych dżinsach, z kuponami upchanymi w kieszeniach marynarki, nie wygląda na bogacza. A jednak na Toto-Miksie wygrał kilkaset tysięcy!

Geniusz od liczb

Jako matematyk nie mógł znaleźć pracy. Dorabiał korepetycjami i akwizycją. Po godzinach ślęczał u bukmacherów. Myślał, że nadejdzie jego dzień, jednak częściej przegrywał.

- Jako matematyka zainteresowało mnie, jak firmy bukmacherskie obliczają tzw. kurs, czyli jak obstawiają wynik meczu i ile płacą np. za zwycięstwo Manchesteru United z Liverpoolem. Albo kto wygra finał Wimbledonu czy mecz żużlowy. W końcu znalazłem kilka błędów - opowiada Krzysztof. - Bukmacherom zdarzają się pomyłki. Szczególnie w ocenach mniej popularnych dyscyplin lub zdarzeń.

Stosunek okazyjny

Jezykiem matematyki określił to tak: stosunek kursu bukmachera do szans zajścia zdarzenia jest okazyjny dla gracza.

Problem w tym, że znalezienie takich "okazyjnych stosunków" wymaga 10 godzin ślęczenia przed komputerem i porównywania kursów polskich bukmacherów do tabel światowych.

- Największa wygrana wyniosła 300 tysięcy, za które kupiłem mieszkanie. Średnio w miesiącu wyciągałem 5 tysięcy netto - opowiada Krzysztof.

Sielanka nie trwała długo. Toto -Mix szybko zorientował się, że kilka osób regularnie inkasuje wysokie wygrane. Na ślad "gangu" trafiła pracownica punktu w centrum Warszawy. Zdziwiło ją, że kilku panów zamiast o kondycji Jerzego Dudka mówi o jakichś współczynnikach, mnożnikach, kursach. "Szczęściarze", w tym Krzysztof, zostali zaproszeni na rozmowy do prezesa Toto-Mixu w Warszawie. "Więcej już u nas nie grajcie. Za dużo wygraliście" - poprosili przedstawiciele totolotka.

To jest wojna!

Pracownicy punktów Toto-Mixu, w których do tej pory grał "gang matematyków", odmawiają przyjęcia kuponów. Matematycy zeszli do podziemia. Kupony wysyłają przez podstawionych ludzi. Ale Toto-Mix ma operatorów w centrali, którzy monitorują, jakie i gdzie zakłady są zawierane. Specyficzne zagrania matematyków można rozpoznać. Przy kolejnej wygranej Krzysztofa (w końcu marca) - 49 tys. zł, ajent Toto-Mixu z Żoliborza dostał wypowiedzenie i zablokowano mu terminal. Bo przyjął zakłady od matematyków.

- Wszystko jest zgodnie z regulaminem - Mroczyński z Toto-Mix SA cytuje paragrafy. - Mamy prawo odmówić przyjęcia zakładu bez podania przyczyn. Siła wiedzy tych ludzi jest zbyt duża - tłumaczy.

Matematycy dalej będą robić dużą kasę... tylko w Czechach i na Słowacji.

Do góry
Bonus: Unibet
#57466 - 16/04/2004 11:12 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
qwasek Offline
enthusiast

Meldunek: 26/07/2001
Postów: 357
Skąd: sieradz
Tylko super expres może pirdzielnąć taką bzdetę gang matematyków ja nie wiem, to teraz cyferki grają na boisku.Szok,matematycy dajcie typy póścimy ich z torbami.

Do góry
#57467 - 16/04/2004 11:29 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
Mregal Offline
veteran

Meldunek: 06/03/2003
Postów: 1433
Skąd: Pruszków
Wiem że są ldzie ktrzy żyją z tego i jest w artykule racja że zdarzają sie "bonusy" od bukmacherów w postaci zawyżonego kursy na jakieś spotkanie , ale to przeważnie jest w mniej znanych ligach...

Co do wygranej 300 tyś zł troche niechce mi sie wierzyć... Ciekawe za ile postawil... Chyba póścił 100 kuponów...

Szczerze powiedziawszy niewierze w ten "gang"... bo pewnie prezesem tego gangu jest Dj.... nieważne

Do góry
#57468 - 16/04/2004 11:33 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
majestic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 3162
Skąd: bytom
[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwasek:
[qb]Tylko super expres może pirdzielnąć taką bzdetę gang matematyków ja nie wiem, to teraz cyferki grają na boisku.Szok,matematycy dajcie typy póścimy ich z torbami.[/qb][/QUOTE]moze troche przejaskrawione ale logiczne
w ten sposob da sie wygrac sam tak gram na zawyzone kursy -ale do tego nie trzeba byc wcale matematykiem
a o tym ze ktos im moze zabronic grac to czysta bzdura

Do góry
#57469 - 16/04/2004 12:18 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
nitek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2004
Postów: 16050
hmm o wiele bardziej niesamowite rzeczy dzieja sie na swiecie .Wiec moze i to byc prawda ? A moze po prostu dobra reklama toto mixa ?? Wiecie ludzie ktorzy czytaja SE ( w wiekszosci !! Sa wyjatki ) sa zbyt latwowierni . I teraz np pan Zenon z Przezmierowa pomysli " O w podstawowce mialem 4 z matmy wiec tez jestem dobry" i bach zagra za pol zasilku Moze bardziej bym w to uwierzyl jakby to GW napisala albo jakis opiniotworczy tygodnik : Newswwek , Polityka , Wprost albo PRzekroj .

Do góry
#57470 - 16/04/2004 12:20 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
mk89 Offline
addict

Meldunek: 02/02/2004
Postów: 683
Skąd: Nowy Sącz
Moze sie zarejestruja na forum i beda podawac typy na "Private Picks"?

Do góry
#57471 - 16/04/2004 12:34 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
shiza Offline
enthusiast

Meldunek: 18/12/2003
Postów: 367
Skąd: Wieluń
bzdety:)

Do góry
#57472 - 16/04/2004 12:45 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
lucAs Offline
veteran

Meldunek: 02/02/2003
Postów: 1483
Skąd: POLSKA nie elegancja Francja
Niech sobie kupi kompa, net i zacznie grac w necie co to dla niego

Do góry
#57473 - 16/04/2004 12:47 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
rafałek Offline
old hand

Meldunek: 25/06/2003
Postów: 909
Skąd: Warszawa
[QUOTE] Mówią o nich: "Gang matematyków". [/QUOTE]To określenie zdecydowanie bardziej pasuje do bukmacherów a nie graczy

Z regulaminu Toto-mix
" Wysokość stawki podlega ograniczeniu ze względu na limit wynoszący 25.000 zł (dwadzieścia pięć tysięcy złotych) dla maksymalnej wygranej przypadającej na jeden kupon."

Tymczasem w artykule można przeczytać
[QUOTE] - Największa wygrana wyniosła 300 tysięcy, za które kupiłem mieszkanie. Średnio w miesiącu wyciągałem 5 tysięcy netto - opowiada Krzysztof.
[/QUOTE]Wnioskuję z całości artykułu ,że Pan matematyk znajduje dobre różnice kursowe i chwała mu za to.
Ale dlaczego nie gra tych różnic w dublach ,treblach itp. tylko montuje wysokie AKO za wysoką stawkę i jeszcze puszcza to samo AKO kilka/naście razy. Gdzie tu logika ?
Jak to rozumieć? :rolleyes: Który z bukmacherów naziemnych przyjmie kilkakrotnie 25 patoli(a może nawet kilkadziesiąt razy skoro takich matematyków jest paru ) na najprostsze systemy lub single /duble/treble itp..???

[QUOTE] - To skandal, dyskryminacja! Toto-Mix chciałby grać tylko z naiwnymi amatorami! A jak ktoś zaczyna wygrywać, to blokuje mu się dostęp - odpowiada Krzysztof [/QUOTE]A co na to totolotek ?

Z regulaminu Toto-mix
"Spółka zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zakładu od dowolnego uczestnika zakładu i w dowolnym czasie. "

Blokowanie dostępu wygrywającym do kolektur jest teoretycznie możliwe

Czytamy dalej.....

[QUOTE] Matematycy zeszli do podziemia. Kupony wysyłają przez podstawionych ludzi. Ale Toto-Mix ma operatorów w centrali, którzy monitorują, jakie i gdzie zakłady są zawierane. Specyficzne zagrania matematyków można rozpoznać.
[/QUOTE]Ciekawe jacy "operatorzy" siedzą w centrali(czy nie mają nic innego do roboty niż przyglądanie się pojedynczym zakładom :eek: ) skoro operatorami pojedynczych kolektur są niejednokrotnie kobiety mające 2 metry od maszyny do wbijania biletów półki z napojami ,wędzonkami czy Bogu ducha winną garmażerią.
Byćmoże prawa do centrali w Toto-Mixie są przekazywane na takich samych zasadach jak te do lokalu :
własny lokal -procent od obrotu (Sonny iwo: )
własna centrala - procent od obrotu

Wczoraj widziałem na ulicach młodzież reklamującą niższe ceny Super Expressu.Czyżby niższe apanaże miały wpłynąć na morale dziennikarsko-kulturowe darmozjadów ???

Reasumując dotychczasowe rozważania dobrała się para do tańca i do różańca -najbardziej poważany z bukmacherów naziemnych i najbardziej poważany z krajowych dzienników :zobacz:

P.S.Część postu zawiera prawdę ,całą prawdę i tylko prawdę , część została napisana w charakterze ultrażartobliwym.

Pozdrawiam

rafałek

Do góry
#57474 - 16/04/2004 12:56 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
phantom Offline
old hand

Meldunek: 08/04/2003
Postów: 752
Skąd: kozi gród
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Leon Zawodowiec:
[qb]ARTYKUŁ ZE STRONY SUPER EXPRESU.
CO O TYM SĄDZICIE ?

--------------------------

Jak matematyk ograł TOTOLOTKA
ZDOLNI LUDZIE ZNALEŹLI SPOSÓB NA WYGRANE W ZAKŁADACH SPORTOWYCH
Mówią o nich: "Gang matematyków".
ciekawe jak ci owi matematycy nazywaja toto-shita

Toto-Mix przyznaje, że w starciu z matematyczną wiedzą i analitycznym umysłami kilku warszawiaków - przegrał. - Nie chcemy z tymi ludźmi zawierać zakładów. To nas za dużo kosztuje - mówi Leszek Mroczyński, przedstawiciel firmy Totolotek Toto-Mix SA.

trzeba sie inzyniera mroczynskiego zapytac ile zaplacil za artykul skoro autor sie na niego powoluje.


Problem w tym, że znalezienie takich "okazyjnych stosunków" wymaga 10 godzin ślęczenia przed komputerem i porównywania kursów polskich bukmacherów do tabel światowych.

10 godzin dlaczego tylko tyle ,przeciez kursy w tym czasie wszedzie na swiecie zmienia sie z 10 razy i co po analizach ktore robilo sie 9 godzin wczesniej :stop:

- Największa wygrana wyniosła 300 tysięcy, za które kupiłem mieszkanie. Średnio w miesiącu wyciągałem 5 tysięcy netto - opowiada Krzysztof.

dlaczego kopia tej wygranej nie wisi w punktach toto-shita skoro tak mozna wygrac (zawsze latwiej niz trafic numerek czy jakas tam 6-ke w duzego )wowczas moze totolotkowicze przerzuciliby sie do mixa ale skoro nie ma wywieszonej tej astronomicznej wygranej tzn. ,ze jej nie ma

Na ślad "gangu" trafiła pracownica punktu w centrum Warszawy. Zdziwiło ją, że kilku panów zamiast o kondycji Jerzego Dudka mówi o jakichś współczynnikach, mnożnikach, kursach.
w kazdym punkcie zakladow sie o tym mowi wiec co tu dziwnego a moze to ze nie pytali sie o kondycje pracownicy

"Szczęściarze", w tym Krzysztof, zostali zaproszeni na rozmowy do prezesa Toto-Mixu w Warszawie. "Więcej już u nas nie grajcie. Za dużo wygraliście" - poprosili przedstawiciele totolotka.

tylko porosili a nie zakazali iwo:

Pracownicy punktów Toto-Mixu, w których do tej pory grał "gang matematyków", odmawiają przyjęcia kuponów. Matematycy zeszli do podziemia. Kupony wysyłają przez podstawionych ludzi. Ale Toto-Mix ma operatorów w centrali, którzy monitorują, jakie i gdzie zakłady są zawierane. Specyficzne zagrania matematyków można rozpoznać. Przy kolejnej wygranej Krzysztofa (w końcu marca) - 49 tys. zł,

dlaczego ten kupon tez nie wisi w kolekturach w galerii slawnych kuponow ?

ajent Toto-Mixu z Żoliborza dostał wypowiedzenie i zablokowano mu terminal. Bo przyjął zakłady od matematyków.

nie od matematykow a od podstawionych ludzi jesli juz.
on jest tylko ajentem a nie osoba od przeprowadzania lustracji kuponow.
a dlaczego centrala tego natychmiast nie wychwycila ? :zobacz:

Matematycy dalej będą robić dużą kasę... tylko w Czechach i na Słowacji.[/qb][/QUOTE]a czemu nie na malcie,gibraltarze ,wyspach brytyjskich,austrii,rosji czy ukrainie.
skad takie pewne info :zobacz:
no tak wywiad toto-shita nie zna granic.

jednym slowem nie wiem po co inzynier mroczynski zaplacil komus za taki artykul skoro jest antyreklama toto-shita ten kto za duzo bedzie wygrywal nie bedzie mogl wiecej tam grac.
reasumujac przegrywasz-zapraszamy serdecznie do shita.

wygrywasz -wiecej nie grasz przeciez to jest ANTYREKLAMA niech bedzie toto-...mixa.
chyba ,ze dziennikarz cos zwalil w tym artykule na zlecenie

Do góry
#57475 - 16/04/2004 13:22 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
shiza Offline
enthusiast

Meldunek: 18/12/2003
Postów: 367
Skąd: Wieluń
teraz wszyscy matematycy sie pozwalniaja i beda grac w zaklady bukmacherskie

Do góry
#57476 - 16/04/2004 13:29 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
Po tytule i wstepie bylem nawet sklonny w to uwierzyc.
Ale jak zobaczylem kupon ...

Do góry
#57477 - 16/04/2004 13:49 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
haarer Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/11/2003
Postów: 1842
Skąd: ŁÓDŹ
no, patrzcie - paru matematyków inteligentnych się znalazło
a inni to idioci???
tytuł gazety mówi wszystko

Do góry
#57478 - 16/04/2004 13:54 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
Banik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/06/2002
Postów: 2416
Skąd: Katowice/ Malta
Brukowiec Super Expres znalazl sobie zastepczy temat wszak "Fakt" w dziale taniej sensacji zaczyna zdobywac coraz top nowych konsumentow.

Fakt faktem na poczatku dzialanosci totomixa mozna bylo zbic fortune, teraz tez zdarzaja sie bledy ale nie tak kuriozalne jak kiedys, ale jak sadze by uatrakcyjnic artykul SE znacznie zawyzyl sumy wygranych.

Poza tym zupelnym absuredem jest blokowanie graczy, oddzialow totomixa jest w polsce troche, a o posrednikow tez nie trudno.

Artykul ten mozna tez odbierac jako reklame totomixa...

juz widze te tengie uniwersyteckie glowy przegladajace oferte totomixa

Do góry
#57479 - 16/04/2004 13:55 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
majestic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 3162
Skąd: bytom
[QUOTE]Oryginalnie wysłał lucAs:
[qb]Niech sobie kupi kompa, net i zacznie grac w necie co to dla niego[/qb][/QUOTE]widac ze polowa z was czytajacych ten artykuł nie ma pojecia co to jest zawyzony kurs na dane zdarzenie
oczywiscie w sieci tez zdarzaja sie pomylki i kurs u jakiegos buka jest zawyzony ale jest to sporadyczne
prawdziwe miody trafiaja sie tylko u naszych bukmacherow ktorzy nie maja tak duzego doswiadczenia i stazu jak zagranica
a juz wszystkie rekordy bił i bije totmix jeszcze 2 lata temu gdy na swiecie na jakas niespodzianke byly kursy w granicach 3,5 do 4,0 totomix na takie zdarzenire potrafil przed samym rozpoczeciem spotkania wystawic kurs w granicach 10,0 !!
wiele osob gralo w ten sposob przez rok i uwierzcie zarobilo ładnie -od roku sytuacja w totomixie zmienila sie diametralnie -kursy sa ustabilizowane ale pomylki zdarzaja sie dosyc czesto -rowniez w profie i w sts mozna znalezc takie okazje
podam tylko przyklady z tego tygodnia
mirnyi w profie po 1,96-gdy na swiecie kurs oscylowal wokol 1,5
czy wczorajsza norwegia po 1,63 w profie -kurs najwyzszy w sieci to 1,25
a grajac w expekcie na remis po 11,0 i 2 po 12,0 mielismy ponad 15 % surbeta bez ryzyka
artykulu nie czytalem ale podejrzewam ze jest ubarwiony bo grajac sklejke na 1,5 tysiaca ako mimo iz spotkania w tej sklejce sa zawyzone w stosunku do sredniej swiatowej utrafic jest trudno
ale wiem o tym ze grajac single i duble na zawyzone kursy nie mozna byc na dluzsza mete w plecy

Do góry
#57480 - 16/04/2004 14:02 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
SLAW Offline
old hand

Meldunek: 08/10/2001
Postów: 851
Skąd: lodz
[QUOTE]
"Prawdopodobieństwo trafnych wskazań wynosi wg Toto-Mix 1:1381,16. Gdyby wszystkie typy okazały się prawidłowe, gracz otrzymałby 6215,20 zł wydając 5 "
[/QUOTE] :eek:

jak oni policzyli prawdopodoeństwo bez uwzglednienia marży buka ?

i jeszce krzyś im o tym nie powiedział

SLAW

Do góry
#57481 - 16/04/2004 14:03 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
shiza Offline
enthusiast

Meldunek: 18/12/2003
Postów: 367
Skąd: Wieluń
i na zawyzonych kursach mozna zrobic na jednym kuponie 300000 zeta

Do góry
#57482 - 16/04/2004 14:31 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Leon Zawodowiec:
[qb]
Jezykiem matematyki określił to tak: stosunek kursu bukmachera do szans zajścia zdarzenia jest okazyjny dla gracza.
[/qb][/QUOTE]no, to przełomowe odkrycie, a my głupi o tym w ogóle nie pomyśleliśmy

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Leon Zawodowiec:
[qb]
"Więcej już u nas nie grajcie. Za dużo wygraliście" - poprosili przedstawiciele totolotka.
[/qb][/QUOTE]Rzeczywiście bardzo mądre podejście toto-mixa. Zamiast wyciągnąć z tego konstruktywne wnioski "Zawyżamy za dużo kursów" i popracować w tym kierunku, oni zaczynają polowanie na "matematyków"

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Leon Zawodowiec:
[qb]
Specyficzne zagrania matematyków można rozpoznać. [/qb][/QUOTE] To podoba mi się najbardziej

P.S. Super express podobnie jak inne brukowce lubi przekolorować każdy temat i tak niewątpliwie było i w tym przypadku. Ile jest w tym artykule prawdy? Ja myślę, że tak pomiędzy 20 a 40%

Do góry
#57483 - 16/04/2004 14:39 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
A ja mysle ze to gowno prawda

Do góry
#57484 - 16/04/2004 14:47 Re: Jak matematyk ograł TOTOLOTKA - SE
Maverick7000 Offline
veteran

Meldunek: 27/02/2004
Postów: 1599
Skąd: Warszawa
Ja wiem o co tak naprawde chodzi, to slynny Jozef rencista odkryl tajniki po przeczytaniu ksiazki i teraz ciagnie kase jak tylko moze iwo:

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (rafal08), 3648 gości oraz 15 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580252 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49