Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#2360592 - 22/05/2008 22:38 II liga - 34 kolejka - 24 maja
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields




Do góry
Bonus: Unibet
#2360613 - 22/05/2008 22:42 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Baqu]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Kto awansuje do Ekstraklasy

Na kolejkę przed końcem rozgrywek II ligi wciąż cztery zespoły walczą o awans do ekstraklasy. Przedstawiamy szczegółową analizę szans poszczególnych zespołów.

Wciąż nie wiadomo, ile dokładnie zespołów będzie premiowanych awansem, zatem w rozpatrywanych wariantach analizujemy sytuację pod kątem zajmowanych miejsc w tabeli. Sytuacja jest na tyle zagmatwana, że może dojść do iście kuriozalnej sytuacji, że Arka i Znicz zmierzą się najpierw w barażu o prawo gry w barażu o Ekstraklasę. Jego zwycięzca zagra o Ekstraklasę z Jagiellonią, a z kolei zwycięzca tego barażu zagra w Ekstraklasie. Po utrzymaniu kary degradacji dla Zagłębia Lubin to prawo otrzyma także przegrany z barażu. Wreszcie po fuzji Dyskobolii ze Śląskiem zwolnione miejsce w Ekstraklasie zajmie także przegrany z barażu o prawo gry w barażu o Ekstraklasę. Pozostaje jeszcze kwestia, kiedy miałby odbyć się baraż o baraż, skoro II liga kończy rozgrywki 24 maja, a baraże o Ekstraklasę zaplanowano na 28 i 31 maja, ale to oczywiście mało znaczący szczegół.

A teraz do rzeczy. Poniżej przedstawiamy tabelkę wyników meczów bezpośrednich drużyn walczących o Ekstraklasę. Oraz rozpisane wszelkie możliwe tabelki meczów bezpośrednich z układem dwóch, trzech lub czterech drużyn (jest takich możliwości jedenaście - jedna 4-drużynowa, cztery 3-drużynowe i sześć 2-drużynowych).

więcej tutaj

Do góry
#2361011 - 23/05/2008 01:33 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Baqu]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Tabela jest a brakuje zestawu par ;))


Do góry
#2361033 - 23/05/2008 01:46 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Piecia]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Nie wyświetlało mi się zestawienie par , ale cóż mój błąd .

Zazwyczaj się nie rozpisuje w takich działach bo pewnie i tak za wiele osób tego nie czyta ale co do ostatniej kolejki mam taka wizję .

Znicz jak wiadomo nie ma warunków na 1 ligę stadion , oświetlenie no i organizacyjnie też za pewne nie jest zbyt bardzo dobrze zorganizowana , dlatego uważam iż zbyt poważnie nie wyjdą w sobotę by koniecznie zdobyć pkt. potrzebne do awansu i liczę się z ich porażką by ustąpić miejsca tym którzy są na to bardziej gotowi . Mam tu na myśli Arkę i Piasta . Arka nie powinna mieć chyba problemu by pokonać przeciętny Motor wprawdzie ostatnia wpadka trochę namieszała , lecz wszystko można jeszcze wyprostować . Dlatego Arka w sobotę po 3 pkt. i przy porażce Znicza to właśnie Gdynia będzie w 1 lidze o ile oczywiście wygra i to jest scenariusz który biorę pod uwagę na sobotę . Jeśli chodzi o Piasta to tu trochę trudniej widzę to , można nawet liczyć się z podziałem pkt.

Do góry
#2361109 - 23/05/2008 02:14 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Piecia]
zublos Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/07/2007
Postów: 1922
Skąd: Oświęcim

Do góry
#2361166 - 23/05/2008 02:41 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Piecia]
herkules Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 6399
Originally Posted By: Piecia


Znicz jak wiadomo nie ma warunków na 1 ligę stadion , oświetlenie no i organizacyjnie też za pewne nie jest zbyt bardzo dobrze zorganizowana , dlatego uważam iż zbyt poważnie nie wyjdą w sobotę by koniecznie zdobyć pkt. potrzebne do awansu i liczę się z ich porażką by ustąpić miejsca tym którzy są na to bardziej gotowi . Mam tu na myśli Arkę i Piasta . Arka nie powinna mieć chyba problemu by pokonać przeciętny Motor wprawdzie ostatnia wpadka trochę namieszała , lecz wszystko można jeszcze wyprostować . Dlatego Arka w sobotę po 3 pkt. i przy porażce Znicza to właśnie Gdynia będzie w 1 lidze o ile oczywiście wygra i to jest scenariusz który biorę pod uwagę na sobotę . Jeśli chodzi o Piasta to tu trochę trudniej widzę to , można nawet liczyć się z podziałem pkt.


Odnośnie Znicza:

Modernizujemy wciąż swój stadion i liczymy, że uda się go doprowadzić do takiego stanu, by otrzymać licencję na rozgrywanie na nim spotkań w ekstraklasie. Jeśli nam się to nie uda, wtedy będziemy rozmawiali z organizacjami odpowiedzialnymi za wynajem obiektów Legii i Polonii. Wstępne rozmowy z tymi instytucjami już przeprowadziliśmy, ale miały one charakter czysto informacyjny. Więcej będzie można powiedzieć za tydzień, kiedy będzie wiadomo, w jakiej klasie rozgrywkowej zagra w przyszłym sezonie Znicz." - kończy pracownik Znicza.

Myśle ,że nie po to cały sezon drużyna grała na całych obrotach aby teraz odpuścić. W Pruszkowie jest ciśnienie na piłkę. Nie pochodzę z tego miasta ale raz byłem na meczu Znicza chyba z Arka u siebie . Widać ,że oczekiwania kibiców sa duże. Liczyłem ,że po świetnej jesieni w której stali sie gwiazdą drugiej ligi odpuszcza parę meczy na wiosnę aby nie pchać sie do OE. Jedna drużyna nadal starała sie grać to co na jesieni. Zatrudnienie Wójciki i potem go wywalenie można odbierać za sygnał ,że władze klubu szybko reagowaly na nie korzystne wyniki drużyny. Jak dla mnie mają dużą szanse zapukać do OE . Graja praktycznie z drużyna która o nic nie walczy. Czy można im zaufać ? Kurs ciekawy ale czy adekwatny do sytuacji. Ja chyba zaryzykuje i zaufam tej drużynie.

Typ: 2
Stawka: 3/10 bo wiecej w II lidze nie warto dawać

Do góry
#2363814 - 24/05/2008 03:12 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: herkules]
Ryan20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2005
Postów: 5399
Skąd: TUREK / WROCŁAW
no to lecim z ostatnia kolejka ;\)

**Warta-Śląsk W. -->2 Mecz przy Bulgarskiej, zapewne przy sporej ilosci kibicow z Wroclawia, jak mowi sam Tarasiewicz idealna murawa o wiele bardziej przysprzyja Slaskowi, co zreszta potwierdzaja wyniki Warty na stadionie Lecha jakos im nie idzie ;\) . Dla Slaska mecz o awans, dla Warty o nic.

**Motor-Arka -->2 tutaj mam juz wieksze watpliwosci, acz mysle ze kwestia motywacji powinna zdecydowac. Arka spartolila sobie sytuacje niemilosiernie tym remisem z Odra, okazja do pelnej rehabilitacji w Lublinie. Jw. mecz o awans. Potencjaly nieporownywalne.

**Odra-Tur -->x2 jesli dojdzie do fuzji Groclinsko-Wroclawskiej spada tylko 1 zespol. Przy tym zalozeniu Turowi potrzeba 1 punktu do utrzymania, jesli by wygrali z pewnoscia awansuja conajmniej na 16msc. Odra bez swojego GK Fecia. a Tur z Polonia w koncu ofensywnie i z polotem, moglo tych bramek pasc wiecej w srode. Czyzby mecz na 0-0?

**Lomza-Kmita -->2 Kmita w meczu z Lowiczem byla o klase lepsza i az dziw ze nie wygrali spokojnie tego meczu i zapewnili sobie utrzymania. a/sa lepsza druzyna od Lomzy, b/to ze potrafia grac na wyjazdach pokazali chocby w Bielsku Bialej. Lomza rozbita przez Plock, bez kasy, druzyna bez przyszlosci. Czy beda walczyc jak lwy? Watpie osobiscie.

**Jastrzebie-Plock -->x2 Od momentu gdy od graczy Wisly odwrocili sie kibice, Ci o dziwo zaczeli grac dobrze \:p Dojdzie tam do gruntownego przebudowania zespolu a pilkarze graja o zachowanie kontraktow. Dla jednych i drugich mecz o pietruszke, biorac pod uwage jednak potencjal pilkarski x2 jak najbardziej.

Wysokich wygranych zyczem

Do góry
#2364485 - 24/05/2008 17:15 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Ryan20]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Polonia Warszawa - Piast Gliwice 2 kurs 2,4

Polonia Warszawa - Piast Gliwice(-1) 2 kurs 5,15

Polonia w tym meczu zagra samą młodzieżą...podobnie jak to było w Turku...gdzie przegrali z jedną z najgorszych ekip na drugim forncie...dla Tura była to pierwsza wygrana od października....


"Czarne Koszule kończą nieudany sezon meczem z walczącym o awans Piastem Gliwice. Piast może mieć w sobotę przy Konwiktorskiej (godz. 17) ułatwione zadanie. Prezes Polonii Jerzy Klockowski przekazał w piątek Jerzemu Kowalikowi decyzję właściciela klubu, aby w ostatnim meczu sezonu zagrali sami młodzi piłkarze.

– Pierwszy raz w życiu spotkałem się z taką sytuacją. Przecież mecz z Piastem transmitowany będzie w telewizji – twierdzi trener Kowalik. Jego pole manewru zawężają też inne problemy. Z Piastem nie będą mogli zagrać Lumir Sedlacek i Piotr Kosiorowski, którzy pauzują za żółte kartki. Grzegorz Wojdyga nie wystąpi z powodu naciągnięcia mięśnia dwugłowego. Natomiast pod znakiem zapytania stoi występ Krzysztofa Bąka, który wczoraj tylko truchtał wokół boiska.

Eksperyment z odmłodzeniem kadry nie przyniósł efektu w środowym meczu z Turem Turek, gdzie Polonia przegrała 0:2. W tej sytuacji trudno spodziewać się, że „Czarne koszule“ podejmą wyrównaną walkę z Piastem Gliwice, który musi wygrać w stolicy, by liczyć na awans do ekstraklasy."


jak dla mnie pewna wygrana Piasta...








http://www.soccer-live.pl/transmisje.php?id=sobota

Do góry
#2364506 - 24/05/2008 17:40 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Legia]
style Offline
old hand

Meldunek: 11/09/2007
Postów: 1046
Skąd: Canarinios/Oranje/Spain
wszystko sie zgadza Polonia dzisiaj rezerwami zagra tylko czy Piast chce ten mecz wygrac i awansowac do 1ligi, bo to tez nie jest takie oczywiste.

Do góry
#2364672 - 24/05/2008 19:41 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: style]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Originally Posted By: style
wszystko sie zgadza Polonia dzisiaj rezerwami zagra tylko czy Piast chce ten mecz wygrac i awansowac do 1ligi, bo to tez nie jest takie oczywiste.



a co skontrują polonie która wystawia rezerwy i wystawią juniorów ??? to feralny mecz wybrano do transmisji telewizyjnej...jedni wystawią rezerwy...a drudzy zrobią wszystko żeby nie wygrać...:/


qrva niezły absurd mamy w tej polskiej piłce :/

Do góry
#2364725 - 24/05/2008 20:13 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Legia]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Czemu mieliby nie chcieć awansować do 1 ligi? Przecież nie po to wkładali tyle trudu w zdobywanie punktów by teraz gdy są tak bliscy pierwszej ligi nie chcieli do niej awansować .

Nie interesuję się tą klasą rozgrywek więc liczę że zostanie sprostowana wypowiedź o rzekomym braku chęci piłkarzy z Gliwic by awansować bo być może jest coś o czym nie wiem. Z punktu widzenia czysto sportowego jak to przeczytałem nasunął mi się jeden wniosek: Paranoja.

Do góry
#2364736 - 24/05/2008 20:18 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Hakan]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Mnie dziwią kursy na ten mecz.
Na Piasta aż @2,40 \:o

* Polonia gra dzisiaj rezerwami (już dość długo jest ta informacja potwierdzona)
* co za tym idzie Polonia gra o nic.
* Piast musi wygrać by marzyć o Ekstraklasie.

Dlatego ja odpuszczę ten mecz bo mi bardzo śmierdzi.
Wiem, że Polak musi się czegoś doszukiwać, ale nawet jeśli to promocja to ja jej nie biorę.

Pozdro.

Do góry
#2364737 - 24/05/2008 20:19 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Hakan]
herkules Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 6399
Originally Posted By: Hakan
Czemu mieliby nie chcieć awansować do 1 ligi? Przecież nie po to wkładali tyle trudu w zdobywanie punktów by teraz gdy są tak bliscy pierwszej ligi nie chcieli do niej awansować .

Nie interesuję się tą klasą rozgrywek więc liczę że zostanie sprostowana wypowiedź o rzekomym braku chęci piłkarzy z Gliwic by awansować bo być może jest coś o czym nie wiem. Z punktu widzenia czysto sportowego jak to przeczytałem nasunął mi się jeden wniosek: Paranoja.
Podobnie jest ze Zniczem ;\) ogolnie ta liga jest lekko zakrecona . Wiec czy Znicz i Piast chca powalczyc o awans ?

Do góry
#2364744 - 24/05/2008 20:20 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: herkules]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Nie \:\)

Do góry
#2364748 - 24/05/2008 20:23 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: kfjatek]
Patrolinho Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/07/2006
Postów: 2745
Czyli pozostaje stawiać na pewne zwycięstwo Arki ? \:\)

Do góry
#2364758 - 24/05/2008 20:28 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Patrolinho]
arturro Offline
old hand

Meldunek: 13/09/2007
Postów: 1069
Skąd: Warszawa
to może tur turek na 2-chyba najpewniejsze???

Do góry
#2364759 - 24/05/2008 20:28 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: Patrolinho]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
A kto to tam wie?! \:\)

Arka wydaje się być "pewna". Żeby nie było - napisałem "nie" (w sumie niepotrzebnie), dlatego że zagrałem dubla Arka+Podbeskidzie bo po prostu taki scenariusz zakładam, iż awansują gdynianie, a nie pruszkowianie.

Do góry
#2364766 - 24/05/2008 20:32 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: kfjatek]
arturro Offline
old hand

Meldunek: 13/09/2007
Postów: 1069
Skąd: Warszawa
ja gram turek....ladny kursik....

Do góry
#2364769 - 24/05/2008 20:33 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: kfjatek]
herkules Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 6399
Originally Posted By: kfjatek
A kto to tam wie?! \:\)

Arka wydaje się być "pewna". Żeby nie było - napisałem "nie" (w sumie niepotrzebnie), dlatego że zagrałem dubla Arka+Podbeskidzie bo po prostu taki scenariusz zakładam, iż awansują gdynianie, a nie pruszkowianie.

moze idziesz na Warte ? to tak poza tematem. W sumie awans Arki by najbardziej pasował . Ale czy nadal są to czasy takich zmówin my odpuszczamy wy awansujecie ??? Sam juz nie wiem. Znicz w optymalnym skladzie wyjdzie. Przy remisie Znicza jak to bedzie wygladac ?

Do góry
#2364778 - 24/05/2008 20:38 Re: II liga - 34 kolejka - 24 maja [Re: herkules]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Originally Posted By: herkules
Originally Posted By: Hakan
Czemu mieliby nie chcieć awansować do 1 ligi? Przecież nie po to wkładali tyle trudu w zdobywanie punktów by teraz gdy są tak bliscy pierwszej ligi nie chcieli do niej awansować .

Nie interesuję się tą klasą rozgrywek więc liczę że zostanie sprostowana wypowiedź o rzekomym braku chęci piłkarzy z Gliwic by awansować bo być może jest coś o czym nie wiem. Z punktu widzenia czysto sportowego jak to przeczytałem nasunął mi się jeden wniosek: Paranoja.
Podobnie jest ze Zniczem ;\) ogolnie ta liga jest lekko zakrecona . Wiec czy Znicz i Piast chca powalczyc o awans ?

Nie odpowiem na pytanie kto dzisiaj wygra a kto dzisiaj przegra, ale część Twoich wątpliwości mogę absolutnie rozwiać:

Znicz chce awansować do Ekstraklay!

Do góry
Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Kretol, VVega, Akhu, pacyfista), 3548 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49