Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#499170 - 29/01/2006 22:28 Puchar Narodów Afryki - faza playoff
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...



  • pary 1/4 :



      03.02 19:00 Egipt vs D.R. Congo - (Kair, stadion międzynarodowy)

      03.02 15:00 Guinea vs Senegal - (Aleksandria)

      04.02 19:00 Kamerun vs Wybrzeże Kości Słoniowej - (Kair, stadion wojskowy)

      04.02 15:00 Tunezja vs Nigeria - (Port Said)






    Zapraszam do dyskusji..

  • Do góry
    Bonus: Unibet
    #499171 - 29/01/2006 22:37 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    nygus Offline
    addict

    Meldunek: 29/11/2005
    Postów: 509
    Kamerun bardzo dobrze gra wg mnie puchar jest ich.

    Do góry
    #499172 - 30/01/2006 00:51 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    pablobytom Offline
    member

    Meldunek: 17/04/2004
    Postów: 153
    Skąd: Bytom
    w meczu z WKS Kamerun powinien sobie psokojnie poradzic. WKS jest chyba troszke zbyt przereklamowany natomiast Lwy to chyba afrykanska potega. Co do meczu Egiptu i Kongo, uwazam ze gospodarze powinni wyjsc tez obronna reka. Kongo chyab troszke sp8uchlo.
    Tak wiec aw. Kamerun i Egipt

    Do góry
    #499173 - 02/02/2006 13:18 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    detomis Offline
    stranger

    Meldunek: 30/01/2006
    Postów: 9
    Guinea vs Senegal

    Typ: Guinea

    Guinea jest po prostu lepsza.Ostatnim meczem przekonali mnie do tej decyzji.W ataku panuje 2 napastników.I nie są to jakies tam przypadki.Tylko ładne ,składne akcje.Senegal gra jak 3 ligowa szmacianka.Jakim cudem weszli dalej nie wiem.
    Expekt 3.25 Typ.1 Ide na całość.Żeby wygrać trzeba grać i to grubo.....

    Do góry
    #499174 - 02/02/2006 13:21 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    overclocker Offline
    old hand

    Meldunek: 12/01/2006
    Postów: 786
    Skąd: Gołdap
    moim skromnym zdaniem powinno być tak
    gwinea wygra
    egipt wygra
    kamerun win
    i chyba raczej tunezja ale moze być różnie.

    Do góry
    #499175 - 02/02/2006 13:52 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Ryan20 Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 24/04/2005
    Postów: 5399
    Skąd: TUREK / WROCŁAW
    ja bym jednak przestrzegał przed skreślaniem Senegalu, to prawda grali do tej pory źle a Gwinea rewelacyjnie, ale tutaj juz 1/4 finału moze rządzić się swoimi prawami. Gwinea nie ma tak dobrego składu zeby ogrywac kazdego, z kolei w Senegalu musi coś w końcu wypalić (do 80 minuty prowadzili z Nigerią wiec tacy 3 ligowcy to nie są). Będzie wyrównany mecz.

    Do góry
    #499176 - 02/02/2006 14:25 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    overclocker Offline
    old hand

    Meldunek: 12/01/2006
    Postów: 786
    Skąd: Gołdap
    moim zdaniem Gwinea właśnie ma skład zdolny do ogrania senegalu no ale ookaże sie to jutro
    mam na dzieje że na afryce będzie znów

    Do góry
    #499177 - 02/02/2006 14:30 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    skoczek Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 29/01/2005
    Postów: 3063
    Skąd: fut5al.pl / hypebeast.pl
    egipt raczej gładko powinien sobie poradzić z kongiem. czytałem, że były spięcia między reprezentantami konga a ich federacją piłkarską o wypłacenie premii za wyjście z grupy. piłkarze grozili, że mogą oddać mecz walkowerem. więc myślę, że jest to jeden z kilku czynników wpływający na prawdopodobieństwo zwycięstwa egiptu.

    Do góry
    #499178 - 02/02/2006 17:13 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    roads Offline
    journeyman

    Meldunek: 25/11/2005
    Postów: 84
    Skąd: Kostrzyn nad Odrą
    Garsc statystyk:

    03.02 19:00 Egipt vs D.R. Congo
    Egypt - Congo DR 2:2 (1:0), Friendly 2004, PORT SAID EGYPT - 14.01.2004
    Zaire - Egypt 0:0, CAN 1990 Prel. Comp., [KINSHASA] ZAIRE - 30.07.1989
    Egypt - Zaire 2:0 (0:0), CAN 1990 Prel. Comp., CAIRO EGYPT - 16.07.1989

    03.02 15:00 Guinea vs Senegal
    Senegal - Guinea 1:1 (0:1), Friendly 2004, PARIS FRANCE - 29.05.2004
    Guinea - Senegal 1:0 (0:0), CAN 2002 Prel. Comp., CONAKRY GUINEA - 08.10.2000
    Senegal - Guinea 1:0, Friendly 1999, DAKAR SENEGAL - 13.01.1999
    Senegal - Guinea 1:0 (0:0), Friendly 1999, DAKAR SENEGAL - 10.01.1999
    Guinea - Senegal 1:2 (0:0), Friendly 1997, BANJUL GAMBIA - 05.12.1997
    Senegal - Guinea 3:0 (2:0), Cabral Cup 1995, NOUAKCHOTT MAURITANIA - 20.11.1995
    Senegal - Guinea 2:1 (0:1), CAN 1994, SOUSSE TUNISIA - 29.03.1994
    Guinea - Senegal 0:0, CAN 1988 Prel. Comp., CONAKRY GUINEA - 12.04.1987
    Senegal - Guinea 4:0 (1:0), CAN 1988 Prel. Comp., DAKAR SENEGAL - 29.03.1987
    Guinea - Senegal 1:0 (1:0), Cabral Cup 1987, CONAKRY GUINEA - 01.03.1987
    Senegal - Guinea 3:1 (2:1), Friendly 1985, DAKAR SENEGAL - 25.12.1985
    Guinea - Senegal 0:2 (0:0), Cabral Cup 1985, BAKAU GUINEA - 12.02.1985
    ----------
    2 zw. Gwinei, 2 remisy, 8 zw. Senegalu

    Do góry
    #499179 - 02/02/2006 19:31 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    West Offline
    stranger

    Meldunek: 23/01/2006
    Postów: 21
    Na PNA najwięcej zrobiłem w ostatnim tygodniu i mam nadzieje że dalej tak będzie.

    Egipt vs D.R. Congo 1

    Egipt to jak dobra firma, nie są może rewelacyjni ale Congo NIE POWINNO zaszkodzić im w tym turnieju, jeszcze nie teraz.

    Guinea vs Senegal 1

    Tutaj sprawa sie troche komplikuje, Guinea to "czarny koń" pucharu ... radzą sobie bardzo dobrze i mają duże szanse pokonać Senegal, dodam tylko że mają NAJLEPSZĄ obrone w turnieju - stracili TYLKO 1 bramke strzelając 7!. Senegal to b. dobra drużyna, ale to nie POWER Kamerunu - moim zdaniem przereklamowana, napewno będzie to mecz walki i ani jedna ani druga drużyna nie da sobie wbić bramki za frajer. Stawiam na miła niespodzianke którą może sprawić Guinea. Senegal przegrał dwa mecze z Ghana! i dziwnie z Nigerią!, a powiem że stawiałem cicho na Senegal i co? staneli jak kłody kiedy mieli duże szanse na wygraną.

    Kamerun vs Wybrzeże Kości Słoniowej 1

    (5 bramek Samuel Etoo)

    Kamerun to Samuel Eto, każda przeciwna drużyna jeśli nie wyłączy tego "wariata" to mają przechlapane. Moim zdaniem jest to pilkarz uniwersalny - powiedział bym że genialny... praktycznie jak dostanie piłke na połowie rywali to są duże szanse że strzeli bramke. WKS ma małe szanse na zatrzymaniu "pociągu śmierci" - chyba że odetną Eto od podań/gry w co osobiście wątpie.

    Tunezja vs Nigeria 2

    Ani Tunezja, ani Nigeria nie zrobila na mnie dużego wrażenia... Nigeria zazwyczaj zaskakuje w drugiej połowie, oni coś pózno sie rozkręcają i ciężko będzie jak stracą bramke w pierwszej połowie lub niedaj Boże dwie. Tunezja to nastepny "magik" w ataku: Dos Santos. Nie jestem pewny postawy Nigerii, oni grają w kratke..... raz pozwalaja np. Zimbabwe kontrolować gre w pierwszej połowie a pozniej zaskakują dwoma bramkami, ale to może sie nie sprawdzić w meczu z Tunecją bo Tunezja to nie Zimbabwe...

    Do góry
    #499180 - 02/02/2006 22:25 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    all_bundy Offline
    stranger

    Meldunek: 04/03/2005
    Postów: 10
    Do tej pory PNA jest raczej przewidywalny i zbyt dużo w tym raczej się nie zmieni. Awansować powinien Kamerun. Reszta drużyn to już nie jest tak pewna.
    Gwinea z dobrej strony pokazała się w grupie i tym razem również powinna wygrać. Mimo wszystko Senegal to już nie ta sama drużyna co w MŚ 2002.
    Tunezja - Nigeria Tu bym skłaniał się do awansu Tunezji Nigeria przegrała awans na MŚ i teraz niestety też odpadnie już w ćwierćfinale. Gwiazdy jak zwykle chciałyby wygrać ale nalepiej spacerując po murawie.
    I na koniec zostaje Egipt - DR Kongo i tu widze zarobek buków
    Gospodarz powinien awansować i każdy liczy tu na pewniaka. Mam znajomego na studiach z Kongo który interesuje się piłką i ma o tym troche pojęcia i eliminując jego przywiązanie do narodowości można powiedzieć, że daje Kongo szanse na awans porównywalne z Egiptem. Kongo nie ma w swoim składzie gwiazd z pierwszych stron gazet ale jest zbudowane na solidnym fundamencie graczy z europejskich klubów. Pierwsze 2 mecze a szczególnie pierwszy dały mi zarobić na Kongo i spróbuje jeszcze raz. Czy awansują to nie jestem za pewien ale na dogrywkę to chyba się skuszę. A potem to zobaczymy co się będzie działo i może pójdzie coś na live.
    Najważniejsze z tego wszystkiego to to że odradzam grać na goła 1 po takim kursie jaki dają buki. Na czymś muszą zarobić...

    Do góry
    #499181 - 02/02/2006 22:33 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    boca juniors Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 26/05/2003
    Postów: 10031
    Skąd: Frei Stadt Danzig
    daj spokój,nawet Henio Kasperczak mówi,że Kongo nie ma szans

    Do góry
    #499182 - 02/02/2006 22:44 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    grzesol Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 19/08/2005
    Postów: 7541
    Ja chciałbym się wypowiedziec na temat dwóch jutrzejszych meczy:
    Egipt-Kongo 1
    Egipt na pewno jest tutaj zdecydowanym faworytem i powinien ten mecz wygrać.Kongo tak naprawdę posiada jednego klasowego zawodnika,a jest nim oczywiście Lua-Lua.Wystarczy,że Egipt powstrzyma tego zawodnika,a wygrana przyjdzie sama.Lua-Lua to taki piłkarz ,że jeżeli tylko będzie dostawał dobre podania to w pojedynkę może rozmontować obronę Egiptu ale myślę,że jeden piłkarz nie da sukcesu Kongu,które ten mecz przegra.W końcu Egipt gra u siebie i przy 75 tys. publiczności po prostu nie będzie mu wypadało nawet zremisować,muszą ten mecz wygrać i pewnie wygrają,a kurs 1.4 bardzo zachęcający.

    Gwinea-Senegal 1
    Wszyscy podkreślacie wspaniałą grę Gwinei ale wydaje mi się,że za bardzo opieracie się na ich ostatnim meczu z Tunezją.Przecież Tunezja wyraźnie ten mecz odpuściła,a brak podstawowych zawodników był aż nadto widoczny.Przypomnijcie sobie mecz z Zambią,jakie wtedy gracze Gwinei przeżywali męki ledwo co ten mecz wygrali.Senegal tylko szczęściu może zawdzięczać to,że znalazł się w ćwierćfinale,a dokładniej Ghanie,która nie uporała się ze słabym Zimbabawe.Senegalczycy grają w tym turnieju bardzo źle,a ich występ przeciwko Nigerii,który wypadł bardzo dobrze mogą tylko zawdzięczać braku zaangażowania z jej strony.Myślę,że Gwinea ten mecz wygra i to różnicą 2 bramek.Podstawowi zawodnicy trochę odpoczywali w meczu z Tunezją,a gracze Senegalu w podstawowym składzie walczyli do końca z Nigerią.W tym meczu musi zwyciężyć finezja,technika,indywidualne popisy Ismaela Bangoury,który zagrał znakomity mecz przeciwko Tunezji,szczęście w tym meczu niestety nie dopomoże Senegalowi.Mój wstęp na początku nie miał umniejszać dokonań Gwinei w meczu z Tunezją ale to żebyście patrzyli na wszystkie 3 rozegrane mecze,a nie tylko na ten jeden,w którym Gwinejczycy zagrali znakomicie,a Tunezja fatalnie.

    Do góry
    #499183 - 02/02/2006 22:48 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    Salvador Dali Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 22/11/2004
    Postów: 5480
    Skąd: Katowice
    Dziwa mnie opinie ze gra Tunezji nie zrobila na niektotych wrazenia. Wg mnei to zdecydowanie najlepsza druzyna Afryki i niezmienia tego ostatnia porazka z Gwinea w rezerwpowym saldzie. Przde wszystkim to druzyna anjlepij poukladana, grajaca To co ich roznicy od innych to maja pomyl na gre, umiejetnie przysmieszaja i zwalniaja akcje, pzregrwaja, rozciagaja defensywe rywala. A gra reszty wyglada mniej wiecej " o mam pilke" leb w dol, klapki na oczy i byle do przodu choc jestem sam z przodu a obroncow ryali 6 Dla mnie Tunezja to faworyt nr 1 i jedyna druzyna afrykanska ktora moze cos zdziaalac w dojczach bo twierdzenie ze WKS ma szanse na munidalu jest niepowazne. Drogba, 2-3 zawodnikow na przyzwoitym pzoiomie a obrona jak z ligi polskiej ( i to slabszego klubu). Masakra a w grupie Arg, Hola i najlepsza defensywa Serbia. jedym slowem wszysy spodziewaja sie ze beda czarnym koniem a tak naprawde beda czarna klapa

    Do góry
    #499184 - 02/02/2006 23:07 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    bolo_lacznik Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 17/12/2004
    Postów: 6382
    Świete slowa Salvador Dali ,najlepiej poukładana ekipa .Wszystko u nich działa perfekcyjnie i dla mnie tez nr.1 do zdobycia pucharu (min. finał), a o mecz z Nigerią jestem jakos dziwnie spokojny ps.Ghana po pierwszym przegranym meczu( z Nigeria 0-1) tez wydawała mi się "poukładana"

    Do góry
    #499185 - 02/02/2006 23:36 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    pauL005 Offline
    old hand

    Meldunek: 04/08/2004
    Postów: 1158
    Skąd: Biłgoraj
    Według mnie Kamerun i Egipt bez problemów powinny przejść do półfinałów. Kamerun jak Kamerun, nie będzie ich na MŚ, więć powinni to sobie jakoś zreskompenswać, najlepiej zdobywając puchar afryki, a przynjamniej grać w finale. Są o klase lepsi od innych druzyn afrykańskich, napewno od WKS.
    Egipt jako gospodarz mierzy wysoko a przegrać z Kongo w ćwierćfinale to chyba nie za dobrze jak dla nich.
    Myślę nad systemem 1z2 (Gwinea+Tunezja) i do tego pewniaki (Kamerun+Egipt) ako baardzo bardzo ładne

    Do góry
    #499186 - 03/02/2006 00:02 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    krisek Offline
    old hand

    Meldunek: 18/01/2006
    Postów: 1140
    Skąd: Inowrocław gg2713248
    Ja napisze krotko :

    gwinea AWANS
    Egipt - Congo 1
    Kamerun - WKS 1

    Do góry
    #499187 - 03/02/2006 00:31 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    boca juniors Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 26/05/2003
    Postów: 10031
    Skąd: Frei Stadt Danzig
    Egipt-Kongo 1

    Tutaj raczej jest oczywiste,choć kurs mizerny,a moze byc dogrywka, w turniejach róznie bywa,ale awans faraonów niepodważalny,drużyna lepsza, majaca lepszych graczy i grająca u siebie.

    Nie rozumiem tego podniecenia Kamerunem,owszem też ich lubie od 1990 już,ale wcale nie grają aż tak cudnie.Wyszli z beznadziejnie słabej grupy,do tego ich gra ofensywna opiera się na geniuszu Eto'o.Wszyscy piszą ,że on sam może rozstrzygnąć mecz,a przecież WKS ma Drogbe, nie gorszego grajka i w polu też niezłych pykaczy.Kamerun grał ładnie ale z cieniasami,WKS wyszło z silnej grupy,i mam wrażenie ,że zbytnio sie nie przykładali do gry,chcieli awansować jak najmniejszym nakładem sił,jednak z nieposkromnionymi lwami napewno zagrają na maksa i dla mnie to mecz no bet.
    Zresztą Kamerun przypomina mi dawną Brazylie z mundiali czy Kanade w hokeja,w grupie roznosili wszytkich a potem szybko wracali do domu,Kameruńczykom wróże podobny scenariusz.Ciekawie natomiast wygląda Gwinea,bardzo ciekawa ekipa,czarny koń tego turnieju,mają spore szanse z Senagalem ,który jest potwornie słaby i wyszedł z grupy na mega farcie,ale z Gwinejczykami już się nie ślizgną.
    Tunezja też wygląda nieźle,Nigeria nie jest mocna,miała łatwych rywali i sporo przypadku,Tunezja napewno lepsza,bardzo dobzre poukładana przez europejskich trenerów jak na bambusów,ale nie wiem ,zauważyłem,że drużyny,które maja grać na mundialu,sa bez formy i trudno sie dziwic, bo szczyt formy łapie się raz w sezonie, a mistrzostwa w Niemczech napewno sa dla nich ważniejsze niż murzyńskie rozgrywki plemienne

    Do góry
    #499188 - 03/02/2006 06:52 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    zxraq Offline
    addict

    Meldunek: 11/12/2005
    Postów: 626
    witam wszystkich
    widze,ze wszyscy ochoczo stawiacie win Gwinei,ale czy to takie pewne..
    to jest turniej i Senegal tez moze sie zmobilizowac i zagrac przyzwoity mecz..
    ja sie zastanawiam nad dogrywka - wynik jakies 1:1, a potem sklanialbym sie do zaryzykowania awansu Gwinei..
    najlepiej zagrac lekko przed meczem,a potem kontrolowac live
    pozdrawiam

    P.S wogole co myslicie o remisach w fazie pucharowej ?!

    Do góry
    #499189 - 03/02/2006 09:59 Re: Puchar Narodów Afryki - faza playoff
    ziomek-domek Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 20/01/2004
    Postów: 6026
    Skąd: Warszawa
    ja bym uwazal na Egipt. Wystep mido stoi pod znakiem zapytania. Gra Egiptu opiera sie glownie na graczach z rodzimej ligi.

    Do tego presja publicznosci, nie wiadomo jak to wytrzymaja (o ile w fazie grupowej byly 3 mecze, tutaj 1 mecz decyduje o wszystkim). Moze Egipcjanie nie podejda do tego meczu na 150% skoncentrowani. Fakt finansowy u Kongo wbrew pozorom moze ich tylko zmobilizowac! Beda chcieli udowodnic, ze kasa im sie nalezy.

    Jak bym probowal jednak
    x2, x

    W koncu to runda pucharowa - awans nie rowna sie wygrana w czasie regulaminowym

    Do góry
    Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >

    Moderator:  Akhu, Biszop 



    Kto jest online
    5 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, rafal08, VVega, burbon, latajaca_holenderka), 3198 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
    Key: Admin, Global Mod, Mod
    Statystyki forum
    24772 Użytkowników
    97 For i subfor
    45044 Tematów
    5581560 Postów

    Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49