Opcje tematu
#5376275 - 31/05/2012 06:01 Eliminacje MŚ 2014 - Afryka
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
1-3.06.

Grupa A

RPA - Etiopia
Bardzo łatwa grupa dla RPA, są bitym faworytem do pierwszego miejsca. Tutaj komplet oczek dla gospodarzy, ale co do handi to już mam wątpliwości - ostatnio RPA w ataku niezbyt efektownie się prezentuje.

Republika Środkowoafrykańska - Botswana
Obie federacje to bida z nędzą, często brakuje pieniędzy nawet, aby zorganizować treningi kadry. Gospodarze generalnie mało grają, w przeszłości często się wycofywali z eliminacji, ale akurat w kwalifikacjach do ostatniego PNA grali bardzo dobrze pokonując u siebie Algierię i Tanzanię. Dwukrotnie również zremisowali z Maroko. Niestety kołczu pół roku nie dostawał pensji wobec czego zdał sprzęt. Botswana może być szerzej znana z uwagi na występ w tegorocznym PNA, ale myślę, że to był ich szczyt i teraz znów poczekają na kolejny sukces. Piłkarze przez jakiś czas strajkowali gdyż nie dostawali pieniędzy. Z tego co pamiętam to przed PNA też strajkowali laugh Zresztą chyba nawet jeszcze nie dostali kasy za PNA. Gwiazdor Selolwane zakończył karierę i generalnie drużyna jest w kompletnej przebudowie - mało kto został z kadry na PNA, skład jest w zasadzie krajowy.
Republika Środkowoafrykańska @ 2,25


Grupa B

Sierra Leone - Wyspy Zielonego Przylądka
Ciężki temat. Gospodarze powoli podźwigają się z kryzysu (lata temu grywali w PNA). Dysponują ciekawą, wciąż młodą, kadrą. Sporo graczy kopie piłkę w Europie - głównie w Skandynawii. W ostatnich eliminacjach dwa remisy z RPA, u siebie ograli Egipt. W ostatnim meczu o stawkę skompromitowali się co prawda przegrywając na wyjeździe z Wyspami Świętego Tomasza 1-2, ale pojechali tam w mocno rezerwowym składzie. Co do Wysp Zielonego Przylądka to jest fanem ich talentu. Bardzo ciekawa ekipa, trochę podobna do Angoli, większość składu gra w ligach portugalskich. Gwarantuję, że jeszcze sprawią niespodzianki, ale mimo wszystko tutaj wrócą na tarczy - ciężko im się gra na wyjazdach.
Sierra Leone @ 1,85

Tunezja - Gwinea Równikowa
Ciekawi postawa gości, którzy ładnie pokazali się w PNA. Kursy nie do gry.


Grupa C

Gambia - Maroko
Gambia to taka solidna, o której mało kto słyszał bo nie grała na żadnym turnieju. Reprezentacja oparta na piłkarzach grających zagranicą, ogranych w Europie jak Mustapha Jarju (ligi belgijskie) czy napastnik Sonko z przeszłością w niższych ligach w Anglii. Na własnym stadionie, jak to w Afryce, trudno ich pokonać. Maroko zawiodło na PNA, a w składzie nastąpiły mocne przetasowania. Gerets nie powołał podstawowych do tej pory graczy takich jak Taarabt, Chamakh i Youssouf Hadji. Kolejni: Basser, Assaidi i El Ahmadi wypadli przez kontuzje. Maroko na wyjazdach często jest zadowolone z remisu i tak też może być tutaj. Gambia również osłabiona, ale gram mimo to.
Gambia +0.25 @ 2,05

WKS - Tanzania
bez komentarza


Grupa D

Ghana - Lesotho
Jedyne pytanie to ile gospodarze zapakują tutaj bramek.

Sudan - Zambia
Podstawowe pytanie odnośnie Zambii - czy już na stałe wrócą do top kontynentu czy też był to jednorazowy wyskok. Czy nie będzie efektu wypalenia? Do Sudanu jadą w najmocniejszym składzie, w PNA ograli ich 3-0, ale to jest jednak wyjazd. Kursy mocno zróżnicowane - nie wiadomo czego się spodziewać, ja odpuszczam.


Grupa E

Burkina Faso - Kongo
Czekam, aż Burkina zacznie grać na miarę swojego potencjału i nie mogę się doczekać - znów była klapa na PNA (nastąpiła zmiana trenera). Czas działa jednak na ich korzyść (doświadczenie). Nie wiem w jakim składzie tutaj wyjdą, ale jeśli w najmocniejszym to myślę, że warto zagrać handi. Kongo nie tak dawno przegrało z BF 0-3. Specjalnych postępów od tego czasu nie poczynili.

Niger - Gabon
Ważny mecz w tej wyrównanej grupie. Na PNA wygrał Gabon, ale grał u siebie. Wyjazd do Niamey nie będzie łatwy - Niger nie przegrał u siebie od 2008. Gabon z nowym selekcjonerem Paulo Duarte (wcześniej pracował z Burkina Faso) zadowoli się punktem.


Grupa F

Kenia - Malawi
Wyrównane siły, atut własnego boiska może zadecydować. Malawi to zgrany kolektyw bez gwiazd, ale bardzo trudno ich pokonać. Kursy na chimerycznych gospodarzy mimo wszystko troszkę zbyt niskie jak dla mnie. Z reprezentacją przeprosił się ich największy gwiazdor Denis Oliech.

Nigeria - Namibia
Inny wynik niż wygrana gospodarzy oznaczałby chyba wojnę domową. Gospodarze podrażnieni faktem, że nie pojechali na PNA zaczną powoli odbijać się od dna. Namibia piłkarsko ma zbyt mało argumentów - doświadczony Colin Benjamin to zbyt mało (lata świetności zresztą też już ma za sobą).


Grupa G

Egipt - Mozambik
Kolejny wielki nieobecny PNA - Egipt. Podoba mi się praca, którą wykonuje tam obecnie Bob Bradley - organizuje sporo zgrupowań, grają mnóstwo spotkań towarzyskich, a wyniki są imponujące. Mozambik to meteoryt w rodzaju Malawi, Botswany i tym podobnych. Nie mają czym się przeciwstawić Egiptowi, który według mnie jest w gazie. Jedyny minus jest taki, że mecz bez kibiców.
Egipt - 1.75

Zimbabwe - Gwinea
Gwinea urzekła wszystkich swoją grą na PNA, ale tutaj bardzo ciężki wyjazd. Normalnie przy takich kursach pograłbym gospodarzy, ale teraz są dla mnie trochę zagadką - sporo graczy zawieszonych za ustawianie meczy. Murawa na stadionie w opłakanym stanie - Gwinea piłeczką raczej nie pogra.


Grupa H

Algieria - Rwanda
Jedna z najbardziej wyrównanych grup. Algieria po udanym 2010 (półfinał PNA, udział w MŚ) popadła w głęboki kryzys. Ostatnio trochę nowej krwi w kadrze, ale jeszcze muszę się bliżej przyjrzeć jak ta ekipa prezentuje się w meczu o stawkę zanim postawię na nich pieniądze. Rwanda sporadycznie potrafi coś zagrać, Algieria lubi się zbłaźnić - pas.

Benin - Mali
Benin ma potencjał, ale od czasu PNA w 2010 grają fatalnie. U siebie porażka z Rwandą, remisy z Nigrem i Burundi... dramat. Do meczu z Mali podchodzą w mocnym składzie z Sessegnon i Omotoyossim, ale trudno zaufać ekipie, która grała taki piach. Mali w zasadzie w najsilniejszym zestawieniu. No bet.


Grupa I

Kamerun - DR Kongo
Kamerun podobnie jak Nigeria dostał zimny prysznic i nie pojechał na ostatnie PNA. Może im to wyjść tylko na dobre (głód sukcesu). Goście fajna drużyna, otwarty futbol grają, pada sporo bramek w ich meczach.
over @ 2,02

Togo - Libia
Togo gra dramatycznie. Leją ich praktycznie wszyscy. Adebayor kadrę ma w dupie. Libia pokazała na PNA, że umie grać w piłkę, zgrany, doskonale się rozumiejący kolektyw sklejony z lokalnych graczy. Ciężko w Afryce gra się na gości, ale coś tutaj wywiozą.
Libia +0.25 @ 1,93


Grupa J

Senegal - Liberia
Senegal super w piłkę gra tylko na PNA odstawili błazenadę. Po takim kursie to ja dziękuję.

Angola - Uganda
Uganda to solidny zespół i radzę tutaj odpuścić Angolę, która przebudowuje skład. Większość podstarzałych gwiazd na których się wychowaliśmy (Mantorras, Makanga, Love, Gilberto, Flavio) już nie gra w kadrze, więc postawa zespołu jest dużą niewiadomą

Do góry
Bonus: Unibet
#5378164 - 01/06/2012 04:45 Re: Eliminacje MŚ 2014 - Afryka [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Ciekawa analiza tych spotkań trudno wytypowac zwycięzców pierwszych meczów chociaż przychylił bym się do zwycięstwa Kamerunu nad DR Kongo Egiptu z Mozambikiem muszą się przełamać i zdobyć 3 pkt na początku eliminacji ostatnie zaczeli od remisu lub porażki co spowodowało, że całe eliminacje się im posypały
Burkina Faso z Kongo też powinna sobie poradzić. Remisy mogą pasć w tych wyrównanych spotkaniach Zimbabwe - Gwinea Gambia - Maroko czy Algieria - Rwanda tym bardziej, że to pierwsza kolejka i każdy z zespołów ma motywację i optymistycznie ocenia swoje szanse.

Do góry
#5388091 - 07/06/2012 00:35 Re: Eliminacje MŚ 2014 - Afryka [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
9-10.06.

Grupa A

Botswana - RPA
Po sensacyjnym remisie z Etiopią RPA wreszcie zwolniła tego pajaca, którego miała za selekcjonera. W ostatnim spotkaniu może nie grali, aż tak źle, ale kompletnie bez pomysłu pod bramką. Botswana w swoim meczu nie miała za wiele do powiedzenia, widać, że są słabsi niż na PNA. Kursy na RPA dla mnie jednak za niskie - mimo wszystko remis nie będzie dla nich jeszcze katastrofą, a ekipa jest chimeryczna.

Etiopia - Republika Środkowoafrykańska
Ciekawie zapowiadająca się potyczka dwóch wygranych pierwszej kolejki. Na papierze lepiej wyglądają goście, kurs na X2 wygląda dosyć ciekawie, aczkolwiek obawiam się, że brak doświadczenia po ich stronie może być kluczowy w potyczkach na obcym terenie. Pas.


Grupa B

Wyspy Zielonego Przylądka - Tunezja
Wyspiarze polegli w Sierra Leone, ale wiadomym jest, że u siebie prezentują się znacznie lepiej. Spodziewam się tutaj ciężkiej przeprawy dla Tunezji, która mimo wszystko może zgarnąć pełną pulę. Tunezyjczycy dosyć dobrze o dziwo grają na wyjazdach, a i ich ostatnie mecze napawają optymizmem. Ograli Gwineę Równikową 3-1, a kolejne świetne wejście miał napastnik Lokeren Hamdi Harbaoui, który przebojem wdarł się do kadry.

Gwinea Równikowa - Sierra Leone
Wyrównana siła obu zespołów, więc atut własnego boiska powinien przeważyć, aczkolwiek kursy trochę za niskie na gospodarzy imho. Sierra Leone na pewno jest lekko niedoszacowane, czysto piłkarsko nie powinni odstawać.


Grupa C

Maroko - Wybrzeże Kości Słoniowej
Ależ szlagier! To na pewno Maroko potrzebuje tutaj bardziej punktów, w pierwszej kolejce zremisowali w Gambii 1-1, ale posiadali momentami sporą przewagę - zaskoczyli mnie in plus. WKS ograł słabo Tanzanię, ale w niezbyt efektownym stylu. Nie wyciągam z tego daleko idących wniosków - nie mieli się po co przemęczać. Z grupy myślę, że wyjdzie WKS, ale nie widzę ich wygrywających na ciężkim terenie w Marrakeszu. Remis zupełnie zadowoli gości, żal nie pobrać DNB na gospodarzy po takich oddsach.
Maroko DNB @ 2,35

Tanzania - Gambia
Tanzania zebrała bardzo pozytywne recenzje za mecz z WKS, mądrze się bronili. Tutaj jednak będą musieli zaatakować co nie jest ich mocną stroną. Gambia trochę raziła nieporadnością w obronie w meczu z Marokiem co musi martwić. Generalnie wszystko w tym meczy jest możliwe.


Grupa D

Zambia - Ghana
Zambia przegrała zasłużenie w Sudanie, zimny prysznic być może dobrze na nich podziała. Najbliższy mecz to taki z gatunku must win - przegrają i mają po mistrzostwach. Ograli Ghanę na PNA, więc są w stanie powtórzyć to u siebie przy dopingu fanatycznej publiczności. Zakładam wariant optymistyczny. Jestem w stanie sobie wyobrazić również wariant pesymistyczny: Ghana wygrywa 1-0, po meczu zamieszki, a Renard zwolniony. Kurs mimo wszystko zachęca do gry na gospodarzy.
Zambia DNB @ 1,88

Lesotho - Sudan
Sudan pokazał w przeszłości, że potrafi takie wyjazdowe mecze wygrywać. Teraz podbudowani wygraną z mistrzami kontynentu na pewno pojadą po 3 punkty. Bardzo ważne dla nich spotkanie. Lesotho może nie zdobyć nawet punktu w tej grupie.
Sudan @ 1,7


Grupa E

Gabon - Burkina Faso
Burkina rozczarowała zaledwie remisując ze słabiutkim Kongiem 0-0. Gabon w lepszych nastrojach bowiem wywiózł punkt z Nigru. Obie ekipy grały towarzysko w styczniu przed PNA - skończyło się remisem. Kadra Gabonu bez gwiazdy PNA Aubameyanga - nie wiem czemu kołczu go nie powołał. Spora to strata. Odpuszczam ten mecz.

Kongo - Niger
Obie ekipy cienkie jak sik węża, nie widzę, aż takiej dysproporcji w umiejętnościach. Kongo u siebie, a Niger na wyjazdach bardzo słabo się prezentuje.
Kongo @ 2,8

Do góry
#5388279 - 07/06/2012 01:45 Re: Eliminacje MŚ 2014 - Afryka [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Grupa F

Malawi - Nigeria
Malawi rozegrało świetne zawody w Kenii gdzie byli zespołem lepszym i naprawdę ładnie grali piłką. U siebie wyglądają bardzo dobrze - w ostatnich latach nie potrafiła tam wygrać Tunezja, Gwinea, WKS... Nigeria pokonała w pierwszej kolejce Namibię po bramce w 80. minucie, więc do kompromitacji nie było daleko. W eliminacjach do PNA 2013 w słabiutkiej obecnie Rwandzie zaledwie bezbramkowy remis... Gospodarze wierzą, że są w stanie tutaj zgarnąć pełną pulę i ja się do tego przychylam.
Malawi DNB @ 2,35

Namibia - Kenia
Jeszcze nie wyrobiłem sobie do końca opinii na temat Namibii. Kenia w pierwszym meczu zagrała fatalnie. No bet.


Grupa G

Mozambik - Zimbabwe
No bet dla mnie. Nie mam pojęcia co Zimbabwe tutaj zagra. W pierwszym meczu ulegli u siebie Gwinei 0-1, miejscowi kibice wpadli w szał, wybuchły zamieszki, żądają głowy trenera. Paradoksalnie Zimbabwe nie grało źle, ale bardzo nieskutecznie - Chinyama kopał się w czoło. Trudno stwierdzić co pokażą w Mozambiku, remis prawdopodobny.

Gwinea - Egipt
Kolejny bardzo interesująco się zapowiadający mecz. Gwinea czyli najładniej grająca ekipa tegorocznego PNA kontra wielki nieobecny Egipt. Egipt w pierwszym meczu pokonał Mozambik i prezentował się poprawnie, ale rywal nie był zbyt wymagający. Nie sądzę, aby goście byli faworytem potyczki w Conakry. Gwinea ma utalentowanych piłkarzy, a na ich terenie nie jest łatwo wygrać. Trochę martwi, że dali się zdominować w Zimbabwe, ale kładę to na karb fatalnego boiska, które mogło zniwelować walory Gwinejczyków.
Gwinea DNB @ 2,16


Grupa H

Rwanda - Benin
Kusi ten kurs 3.0 na Benin. Pobrałbym gdyby nie fakt, że ta drużyna gra tak niestabilnie przeplatając dobre występy ze słabymi. Oba zespoły grały w tej samej grupie eliminacyjnej PNA 2012 gdzie Benin wygrał w Rwandzie 3-0, by u siebie przegrać 0-1. Loteria. W Rwandzie nie gra się łatwo, na trybunach gwarantowany gorący doping.

Mali - Algieria
Kolejny ciekawy mecz. Warto pamiętać, że na neutralnym terenie w Burkina Faso - niektóre buki chyba nie zwróciły na to uwagę. Szanse oceniam 50-50. Mali to medaliści PNA, ale twórca sukcesu Alain Giresse odszedł ze względu na niestabilną sytuację w kraju, więc mogą zacząć grać słabiej. Algieria wyraźnie się odbudowuje - w pierwszej kolejce roznieśli Rwandę 4-0.


Grupa I

DR Kongo - Togo
Lepsza drużyna na dodatek grająca u siebie musi wygrać. Kongo przegrało w pierwszej kolejce w Kamerunie 0-1, ale zabrało bardzo dobre recenzje. Togo zgodnie z przewidywaniami straciło punkty u siebie z Libią. Spojrzałem wstecz i ostatni wartościowy wynik Togo osiągnęło w 2009 remisując w Maroku. Głęboki kryzys.
DR Kongo @ 1,75

Libia - Kamerun
Normalnie brałbym tutaj Libię, no ale mecz na neutralnym terenie tak więc NO BET. Jak ktoś zdąży to może pobrać Kamerun bo niektóre buki myślą, że mecz w Trypolisie.


Grupa J

Uganda - Senegal
Uganda fajna ekipka, kiedyś może będzie okazja o nich napisać. Z Angoli wywieźli remis 1-1, strzelec bramki zapłakany ze szczęścia, w kraju euforia, sądzą, że mogą ograć Senegal. Goście wiadomo, chuj wie co zagrają. Spacerek to na pewno nie będzie - inne tuzy afrykańskiego futbolu już tam przegrywały. Odpuścić.

Liberia - Angola
Liberia nie przegra tego meczu. Ja ich obserwują od dawna, cóż to kiedyś była za ekipa gdzie George Weah straszył w przodzie. Weah skończył karierę i skończyła się Liberia. W ostatnich czasach jednak widać tam pewną poprawę, potrafią powalczyć jak równy z równym z najlepszymi. Skład wciąż jeszcze względnie perspektywiczny - w pomocy rządzi Anthony Laffor grający w RPA, dosyć znany jest również Dioh Williams ze szwedzkiego Hacken, w napadzie bazują na Francisie Doe (liga malezyjska). Monrovia to bardzo gorący teren. W 2007 wygrał tam Kamerun, a potem o punkty już nikt: Senegal, Algieria, Zimbabwe, Mali - wszyscy zaledwie remisowali. Teraz przyjeżdża Angola, która jak mówiłem jest w przebudowie, więc to nie jest ten zespół, który znamy. Liberia w pierwszej kolejce przegrała w Senegalu 1-3, ale od 60 minuty grali w dziesiątkę (do tego momentu był remis 1-1), a gdyby wykorzystali szansę na 2-0 to kto wie jak by się mecz skończył.
Liberia DNB @ 2,2

Do góry
#5396455 - 11/06/2012 15:59 Re: Eliminacje MŚ 2014 - Afryka [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
WNN super robota piwo

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, igea23), 3375 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580274 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49