Opcje tematu
#5399006 - 12/06/2012 23:03 Eliminacje Pucharu Narodów Afryki 2013
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Rewanże pierwszej rundy eliminacji. Zespoły grają dwumecz, a zwycięzcy awansują do ostatniej fazy kwalifikacji gdzie zostanie utworzonych 15 par, znów dwumecz - wygrani pojadą na finały do RPA.


Benin - Etiopia (0:0)
Benin dysponuje lepszą kadrą to nie ulega wątpliwości. W eliminacjach MŚ pokonali u siebie Mali pokazując się z bardzo dobrej strony. Zresztą w 2012 generalnie grają nieźle - przecież wywieźli remis z ciężkiego terenu w Etiopii, również remis w Burkina Faso... W ostatnim spotkaniu kolejny remis, tym razem w Rwandzie. Nie był to może zbyt dobry występ, ale wyjazd to wyjazd. Etiopia zwróciła na siebie uwagę w meczach eliminacji MŚ gdzie po 2 kolejkach mają 4 punkty, ale nie przeceniałbym ich. Zremisowali w RPA, ale przecież nie od dziś wiadomo jak chimeryczny to zespół, a także pokonali u siebie po dosyć jednak wyrównanym meczu Republikę Środkowoafrykańską 2-0. W Addis Abebie Etiopia jest groźna, ale na wyjazdach lipa straszna - nie licząc tego remisu w RPA: 0-0 w słabiuteńkiej Somalii, w Gwinei 0-1, w Nigerii 0-4... Sessegnon, Omotoyossi to uznane indywidualności, które przeważą szalę zwycięstwa, a przecież są tam jeszcze inni młodzi, a już doświadczeni gracze Abou Maiga, Jocelyn Ahouéya, Anicet Adjamossi (wszyscy niższe ligi francuskie), Mickael Pote (Dynamo Drezno), Romuald Boco (irlandzkie Sligo), Abdul Khaled Adénon (Le Mans) - wszyscy 30-40 spotkań w kadrze. Etiopia to anonimy z lokalnej ligi.
Benin @ 1,6

Nigeria - Rwanda (0:0)
Myślałem, że Nigeria się przebudzi, ale ostatnie mecze eliminacji MŚ na to nie wskazują - wymęczone zwycięstwo 1:0 ze słabą przecież Namibią czy też remis po kiepski meczu w Malawi. Rwanda została grupowo zgwałcona w Algierii i Tunezji - odpowiednio 0:4 i 1:5, ale po co się ładować w taki gówniany kurs.

Uganda - Kongo (1:3)
Interesujące spotkanie - Uganda w pełni zasłużenie przegrała pierwszy mecz. Na pewno są faworytem tego meczu, ale kursy nie zachęcają do gry. Przy stanie 0:0 i 1:0 wciąż będą musieli atakować, kto wie czy goście nie ukują z kontry i nie będzie kłopotu.

Zimbabwe - Burundi (1:2)
Nie grywam raczej takich niskich kursów, więc tak naprawdę pobrałbym tutaj AH -1. Zimbabwe osiągnęło kiepskie wyniki w el. MŚ przegrywając u siebie z Gwineą i remisując bezbramkowo w Mozambiku, ale w obu tych spotkaniach nie grali źle - brakowało wykończenia, zresztą w pierwszym meczu w Burundi też nie byli gorsi. Burundi ma pewien potencjał, w przeszłości osiągali wartościowe wyniki, ale obecnie wydaje mi się, że źle się tam dzieje. Coach zrezygnował, towarzysko nie grają, a podobno nawet sprzętu tam brakuje. Z eliminacji MŚ dawno odpadli kompromitując się ze słabiutkim Lesotho.
Zimbabwe @ 1,55

Algieria - Gambia (2:1)
Absolutnie nie warto po takich kursach, tym bardziej mając na uwadze wynik pierwszego meczu.

Togo - Kenia (1:2)
Oba zespoły prezentują się zastraszająco słabo - wszystko możliwe w tym spotkaniu. Szkoda nerwów.

Sierra Leone - Wyspy Świętego Tomasza (1:2)
O Sierra Leone ciepło wypowiadałem się w temacie o el. MŚ. Ciekawy skład, sporo graczy z Europy. Ograli Wyspy Zielonego Przylądka, a także wywieźli remis z trudnego wyjazdu do Gwinei Równikowej, gdzie sporą część meczu grali w "10". Na Wyspach Świętego Tomasza (chuj wie gdzie to jest) przegrali, ale pojechali tam mocno osłabieni. Goście to kompletni amatorzy, wszyscy kopią piłkę w miejscowej lidze, aczkolwiek ma ich wzmocnić Luis Leal, który ostatnio grał w Leirze. Ciekawy jest też 17-letni pomocnik Jair Nunes, który wykonuje tam karne. Generalnie reprezentacja chyba z 7 lat nie grała, aby teraz przystąpić znów do rozgrywek. Pod koniec 2011 zagrali w el. MŚ z Kongiem i przegrali u siebie 0-5, aby na wyjeździe sensacyjnie zremisować 1-1. Następnie w rundzie wstępnej PNA wyeliminowali Lesotho (1:0, 0:0). Spodziewam się pewnego zwycięstwa gospodarzy.
Sierra Leone -1.5 @ 1,63

Kamerun - Gwinea Bissau (1:0)
Kursy śmieszne, Kamerun gra lipę, więc handi też odpuszczam.

Malawi - Czad (2:3)
Obie ekipy znają się jak łyse konie bowiem grali w tej samej grupie eliminacji PNA 2012. Malawi u siebie wygrało 6:2 i stąd pewnie tak niskie kursy. W Czadzie padł wtedy remis 2:2 przez co Malawi w dramatycznych okolicznościach straciło awans. Przed meczem podobno dostali sraczki, oskarżali gospodarzy, że im zatruli wodę, komedia. Teraz w pierwszym meczu w Czadzie znów grad goli. Malawi również zebrało bardzo pozytywne recenzje w meczach eliminacji MŚ (remisy z Kenią i Nigerią), grają szybko piłką, więc sądzę, że powinni z Czadem się uporać, ale kursy zdecydowanie zniechęcają

DR Kongo - Seszele (4:0)
Nie ma tutaj o czym mówić chyba, że o tym ile bramek zapakuje bramkostrzelne Kongo. Seszele to jedna z najsłabszych drużyn kontynentu, a są w tej rundzie tylko dlatego, że wycofał się Swaziland. Seszele mogą co najwyżej rywalizować z innymi egzotycznymi drużynami typu Mauritius, Malediwy czy Komory w Igrzyskach Oceanu Indyjskiego: http://en.wikipedia.org/wiki/Football_at_the_2011_Indian_Ocean_Island_Games - cóż to były za mecze grin

Mozambik - Tanzania (1:1)
Kursy wydają mi się poprawnie ustawione. Na początku 2011 Mozambik towarzysko wygrał 2:0, ale od tego czasu poczynił regres, z drugiej strony Tanzania nieźle zagrała w el. MŚ.

Egipt - Republika Środkowoafrykańska
To dopiero pierwszy mecz pomiędzy tymi 2 zespołami. 1,1 na Egipt? Śmiech na sali. Spacerek to raczej nie będzie.

Wyspy Zielonego Przylądka - Madagaskar (4:0)
Madagaskar podobnie jak WZP to zdecydowanie drużyna własnego boiska, ale mimo wszystko takie kursy na gospodarzy to jakieś nieporozumienie. Sprawa awansu jest przesądzona, czemu nie miałby sie przytrafić remis.

Namibia - Liberia (0:1)
Ja nadal wierzę w Liberię (pisałem o nich w temacie o el.MŚ) i myślę, że wywalczą awans. W meczu z Angolą zabrakło u nich wykończenia. Namibia to nic specjalnego powiedzmy sobie szczerze - na pewno teren gorący, ale piłkarsko nie ma się czego bać, ograli Kenię 1:0 w el.MŚ, ale Kenia sięgnęła dna.
Liberia +0.5 @ 2,03

Do góry
Bonus: Unibet
#5403391 - 15/06/2012 00:54 Re: Eliminacje Pucharu Narodów Afryki 2013 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Laffor, Williams i Doe (wszyscy podstawowi gracze) wyrzuceni z kadry Liberii. Nie warto już grać.

Do góry
#5585885 - 13/10/2012 07:13 Re: Eliminacje Pucharu Narodów Afryki 2013 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Tunezja-Sierra Leone 1 1,36 GB
Maroko-Mozambik -1,5 1,87 GB

Zwycięzcy z tych dwumeczów pojadą na finały Pucharu Narodów Afryki.
Tunezji wystarczy remis,ale jest to zespół na tyle mocny u siebie,że powinien uporać się z Sierra Leone.W pierwszym meczu padł wynik 2-2 ale to Tunezyjczycy byli bliźsi zwycięstwa prowadząc do 87 minuty 2-1.Mecz był rozgrywany na kiepskiej murawie co utrudniało konstruowanie akcji preferującym techniczny futbol piłkarzom Tunezji.Tutaj nawet pokusiłbym sie o handi,ale tak jak mówię wynik 0-0 czy 1-1 daje awans Tunezji.

Handi gram za to w meczu,który zostanie rozegrany na położonym na pustyni stadionie w Marrakeszu,na którym z pewnością zasiądzie komplet 45000 fanatycznych widzów.Oglądałem troche marokańska tv i widać,że w Maroku panuje ogromna mobilizacja przed spotkaniem z Mozambikiem.Po prostu nikt nie wyobraża sobie,aby Lwy Atlasu nie zakwalifikowały sie do finałowego turnieju PNA.
Zadanie jest jednak bardzo trudne bowiem ekipa marokańska poległa w dalekim Mozambiku 0-2 tracąc drugą bramkę w kuriozalny sposób w 93 minucie.
Zespół po zwolnieniu Erica Geretsa poprowadzi po raz pierwszy marokański trener 56 letni Rachid Taoussi.
Myśle,że tacy piłkarze jak Mbark Boussuffa z Andży Machaczkała,Mehdi Benatia z Udinese,El Hamdaoui z AZ Alkmaar,Karim Eit Fanna z Montpellier czy Badr El Kaddouri z Dynama Kijów poprowadzą Maroko do minimum 2 bramkowego zwycięstwa nad Mozambikiem.
O gościach wiem tylko tyle,że prowadzi ich niemiecki szkoleniowiec Gert Engels i ,że w celu aklimatyzacji ( różnica czasu jest 4 godziny) przylecieli do Maroka już w czwartek rano.

Dodam tylko,że kto ma dekoder Polsatu będzie mógł obejrzec oba mecze .

Tunezja-Sierra Leone na kanale 230 o 20.15.

Maroko-Mozambika na kanale 1500( trzeba w dekoderze w ustawieniach zrobić kompletne,automatyczne przeszukanie kanałów w menu dekodera)

Do góry
#5586053 - 13/10/2012 18:08 Re: Eliminacje Pucharu Narodów Afryki 2013 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Botswana - Mali (0:3)
Oba zespoły mocno osłabione, szczególnie gospodarze bez kilku ważnych postaci, nadal panuje tam organizacyjny burdel. Mali bez Keity i w zasadzie z awansem w kieszeni, nie wiem czy będzie im się chciało wysilać. Botswana o stawkę nie przegrała u siebie od 2008. No bet.

Angola - Zimbabwe (1:3)
Sprawa awansu otwarta. Chociaż więcej szans daję gościom. Angola w przebudowie, nie wiem jak wytrzymają presję w tym meczu, gdzie muszą zagrać na zero z tyłu. Zimbabwe potrafi się zamurować kiedy trzeba, a do tego do składu wracają kolejni gracze po konfliktach i skandalu związanym z ustawianiem meczy. Kurs na Angolę biedny.

Malawi - Ghana (0:2)
Malawi może postraszyć Ghanę, ale o awansie nie ma mowy. W Afryce na gości się nie gra chyba, że są ku temu poważne przesłanki, a tutaj takich nie widzę. Remis prawdopodobny.

Nigeria - Liberia (2:2)
Chyba trzeba sobie uświadomić wreszcie, że Nigeria w tej chwili nie zalicza się do ścisłej czołówki kontynentu. Grają bardzo chimerycznie i nierzadko zaliczają wpadki. Liberia, wiadomo, i tak nie ten poziom, ale jednak są na fali wznoszącej, widzę tam progres. Na pewno będą walczyć tutaj na maksa, sportowej złości nie zabraknie tym bardziej, że na mecz przylecieli kilkanaście godzin przed spotkaniem ponieważ Nigeria nie chciała zezwolić na lądowanie ich samolotu. Mają pewne argumenty w linii ataku, sądzę, że są w stanie strzelić na 1:0 i potem się obronić.
Liberia @ 15,0

Uganda - Zambia (0:1)
Bardzo ciężki wyjazd dla Zambii, która zagra bez Mulengi i Kalaby. Uganda w pierwszym spotkaniu rozpaczliwie się broniła i porażka 0:1 to niewątpliwie korzystny dla nich wynik. Teraz rewanż w Kampali to zupełnie inna bajka, ciężki teren, kiepska murawa na pewno pozbawi gości kilku argumentów. Po zdobyciu mistrzostwa Afryki Zambia już nie prezentuje się tak dobrze. Nie spodziewam się tu wielu goli. Niestety przegapiłem DNB po 1,8.
Uganda -0.25 @ 2,16

Kamerun - Wyspy Zielonego Przylądka (0:2)
Wynik pierwszego meczu zszokował niejednego, ale nie mnie - od dawna pisałem, że wyspiarze to solidna ekipa czyniąca spore postępy. Szkoleniowiec Kamerunu zapłacił za ten mecz posadą, a nowy kołczu w tych trudnych czasach postawił na doświadczenie - w kadrze znalazł się Webo czy Mbami. Z reprezentacją przeprosił się również Eto'o i przylatuje z Rosji na pomoc. Teraz podstawowe pytanie - czy Kamerun jest w stanie odrobić? Ostatnie kilkanaście miesięcy to straszna mizeria w ataku nie licząc rozgromienia pastuchów z Mauritiusu. Goście na kontynencie tracą dosyć sporo. W ostatnich 3 latach grali 6 razy na wyjeździe (nie liczę meczu ze słabiutkim Madagaskarem) i strzelili... jednego gola. Zbyt wielu jednak jednocześnie nie trafili. Myślę, że jeśli zdobędą bramkę to awans będzie ich. Dla gości najważniejszy mecz w ich życiu. Obie ekipy kilka lat temu grały razem w jednej grupie el. MŚ i Kamerun wygrał wtedy 2:0.

Maroko - Mozambik (0:2)
Maroko na własne życzenie postawiło się w trudnej sytuacji. Pojechali do Mozambiku po remis i pozwolili gospodarzom grać. Kwadrans przed końcem zemściło się to na nich, dostali bramkę, odkryli się chcąc wyrównać i w 93. minucie dostali drugą - 2:0, dziękuję. Teraz stery objął tam nowy coach, który na początek wyjebał z kadry Chamakha i Taarabta - kontrowersyjna decyzja, nie wiem co o tym myśleć. Dla Mozambiku wyjazd do Marakeszu będzie bardzo trudny, wiadomo gorąca atmosfera. Akurat oglądałem Mozambik w niedawnym przegranym meczu w Egipcie 0:2 i prezentowali się dosyć solidnie, tamto spotkanie jednak odbywało się przy pustych trybunach, a Egipt dosyć chimerycznie wygląda. Kurs na handi wydaje się warty świeczki.
Maroko -1.5 @ 1,86

Tunezja - Sierra Leone (2:2)
Sierra Leone to kolejny zespół, który idzie w górę w afrykańskiej hierarchii. W pierwszym meczu zagrali fantastyczne spotkanie, ale niestety podarowali bramki Tunezji po głupich błędach (defensywa jest ich bolączką). To niestety będzie kosztowało ich awans ponieważ Tunezja nie zwykła zaliczać jakichś wpadek u siebie (aczkolwiek nie mam zamiaru grać gospodarzy po takich kursach).

Niger - Gwinea (0:1)
Gwinea jedzie z najskromniejszą z zaliczek i na dodatek bez Kevina Constanta. Na pewno piłkarsko pod każdym względem lepsi są goście, ale jadą na trudny teren gdzie ostatnio przegrał Egipt, przegrało RPA, Gabon zremisował... tyle, że Gwinea akurat bardzo ostatnio gra na wyjazdach - pokonali Maroko i Zimbabwe, remisy z Nigerią i WKS.
Gwinea DNB @ ?

Etiopia - Sudan (3:5)
Sudan wygrał tam towarzysko w zeszłym roku 2:1, a oba zespoły znają się jak łyse konie. W Etiopii podstawowych 2 bramkarzy poza składem dlatego odpuszczam.

Algieria - Libia (1:0)
Nie widzę Libii ogrywającej na wyjeździe Algierię, ale w kontekście kursów i wyniku pierwszego meczu stawianie na Algierię nie do końca wydaje mi się opłacalne.

Senegal - Wybrzeże Kości Słoniowej (2:4)
Nie ma co się rozpisywać, bo gwiazdy obu zespołów są wszystkim dobrze znane. Ekipy o zbliżonym potencjale, więc trudno nie pobrać gospodarzy po dobrym kursie tym bardziej, że WKS może sobie pozwolić na porażkę. Senegal na WKS rozegrał dobre spotkanie, dwa razy prowadził, gdyby nie karny i czerwona kartka to pewnie skończyłoby się remisem.
Senegal DNB @ 1,76

Gwinea Równikowa - DR Kongo (0:4)
No bet.

Togo - Gabon (1:1)
Na pewno wynik pierwszego spotkania to niespodzianka. Togo od wielu miesięcy gra lipę, ale w Gabonie udało im się strzelić bramkę w końcówce i wywieźć cenny remis. Bardzo bym się zdziwił gdyby taki zespół znalazł się na PNA. Gabon w najsilniejszym składzie z Aubameyangiem i Cousin jest tutaj w stanie strzelić gola i awansować, a w najgorszym razie remis 1:1 i dogrywka.
Gabon +0.25 @ 2,05

Burkina Faso - Republika Środkowoafrykańska (0:1)
No bet. Burkina ma graczy na miarę Top 5 kontynentu, ale w kluczowych momentach zawodzą jako drużyna. Goście idą w górę, mają interesujących zawodników i kto wie czy tutaj nie zaskoczą gospodarzy.

Do góry
#5586312 - 13/10/2012 20:30 Re: Eliminacje Pucharu Narodów Afryki 2013 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
APOLLYON Offline
Celtic Glasgow FC

Meldunek: 19/12/2003
Postów: 8371
Skąd: Wrexham; GLIWICE w moim sercu
Dobra analiza piwo

Ja z tych meczów, tylko dubelek:

GABON X2+ Senegal-WKS OVER 2.5 boks

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2224 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581195 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49