Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#1684208 - 16/10/2007 21:54 Ukraina 2007/08
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Widzę, że nikt nie gra Ukrainy. Ja znalazłem tam ciekawy meczyk:
19.10.2007 Metalurg Donetsk - Vorskla Poltava
Dlaczego ciekawy? Otóż, jedna i druga drużyna ma przynajmniej 50% spotkań remisowych w bieżącym sezonie. Dodatkowo historia pokazuje, że ich mecze w 50% kończyły się remisami. Sporo.
Problem jest taki, że Donieck gra u siebie, gdzie radzi sobie całkiem całkiem (2-1-2, przegrana z Dynamem Kijów i Krivbassem).
Połtawa na wyjeździe jeszcze nie wygrała i wydaje mi się, że teraz też nie wygra.
Wydaje mi się, że są dość duze szanse na remis @ 3,1 [Bwin] (niestety mało buków ma to spotkanie na dzień dzisiejszy), jednak spore szanse daję też gospodarzom. Dlatego gram X za małą staweczkę. Myślę, że warto...


Edited by Prem (22/11/2007 16:22)

Do góry
Bonus: Unibet
#2138643 - 07/03/2008 20:06 Re: Ukraina 2007/08 [Re: micha$]
sebechiv Offline
old hand

Meldunek: 16/09/2005
Postów: 966
Skąd: Rosenthal
Czas odświeżyć nieco ten temat.
Przed tygodniem wróciła do gry Wyszcza Liha i zaczęła z mocnego kopyta meczem w Kijowie pomiędzy Arsenałem i Zorią. Po bardzo ciekawym meczu zanotowano remis 1-1. Na Olimpijskim zasiadło 41.000 widzów, czyli jak na Śląskim.
Największą sensacją poprzedniej kolejki były rozmiary porażki Dnipra z Dynamem. Nikt nie spodziewał się takiej rzezi (0-4). Uważam, że chłopakom poprostu nie pykło po przedsezonowych treningach.
Sytuacja w tabeli jest bezprecedensowa. Realne szanse na czempionat mają aż cztery drużyny. Różnica między pierwszą i czwartą, to tylko dwa punkty. Także wiosna zapowiada się niezwykle ciekawie.
Wartym odnotowania jest także przedłużająca się po wygranej w Odessie dobra seria Naftowyka.

Metałurh D. - Karpaty
Donieck, 07.03.08 r., stadion "Szachtar", godz. 18.00

Gospodarze-beznadzieja, osiem spotkań bez zwycięstwa, pięć porażek pod rząd, trzy mecze bez gola. Goście - seria trzech wygranych.
Cztery ostatnie mecze w Doniecku kończyły się remisami. Oceniając formę obu zespołów, pewno dzisiaj zanotujemy piąty podział punktów. Jednak ja liczę po cichu na skromną wygraną Lwowian. Kurs na X2 w Unibecie wynosi 1.92 i mnie satysfakcjonuje.

Do góry
#2145146 - 09/03/2008 21:40 Re: Ukraina 2007/08 [Re: sebechiv]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Naftovyk - Dnipro

Patrząc na tabelę można rzec, że będzie to pojedynek Dawida z Goliatem. Jednak, podobnie jak w wielu przypadkach, pozory mylą. Naftovyk, mimo że zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli nie gra wcale źle. Rundę jesienną zakończyli remisem z Szachtarem w Doniecku (!) i zwycięstwem nad Arsenałem. Rundę rewanżową zainaugurowali również bardzo dobrze, wygrywając w Odessie z tamtejszym Czernomorcem. Te wyniki robią wrażenie, szczególnie w przypadku tak małego klubu, do tego beniaminka. Wyraźnie widać, że Naftovyk nie złożył jeszcze broni w walce o pozostanie w lidze, szczególnie że różnice między zespołami nie są duże i szanse na uniknięcie degradacji są bardzo duże.

Dnipro kończyło rundę jesienną na pozycji lidera, wygrywając siedem meczów z rzędu ! W związku z tym apetyty dotyczące zeszłotygodniowego meczu z Dynamem były ogromne. Wszystko skończyło się ostatecznie jak w najgorszym koszmarze, porażką 0-4. Dało się zauważyć, że Dnipro nie przepracowało okresu przygotowawczego tak, jak powinno. Ta porażka sprawiła, że klub spadł na czwarte miejsce w tabeli. Ścisk w czołówce jest niesamowity, dlatego każde punkty są na wagę złota.

Dzisiejsze spotkanie będzie swego rodzaju testem dla Dnipra. Ewentualna porażka sprawi, że dystans do czołówki jeszcze bardziej się powiększy. Naftovyk z kolei zagra bez presji i na luzie, bo nikt od nich nie oczekuje jakichś niesamowitych wyników. Nie spodziewam się dzisiaj porywającego widowiska. Goście na pewno zaczną ostrożnie, będą chcieli nabrać pewności w grze, a z czasem przejdą do ataków. Po wynikach Naftovyka można wysnuć przypuszczenie, że z pewnością skupią się przede wszystkim na obronie, bo jest to ich najmocniejsza strona. Nie zdziwię się jeżeli mecz zakończy się wynikiem bezbramkowym.

Typ: under 2.5
Kurs: 1.65
Buk: Betgun

Do góry
#2145190 - 09/03/2008 21:47 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Przepraszam za stylistykę w ostatnim zdaniu pierwszego akapitu :/ Tak to jest, jak się szybko chce przelać myśli na klawiaturę ;\)

Do góry
#2146061 - 10/03/2008 00:53 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
FT 1:1

Bramki padły już w pierwszej połowie, ale jakoś dziwnie spokojny byłem o tego undera \:\)

Za tydzień kolejne przemyślenia

Do góry
#2183425 - 21/03/2008 04:05 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Nawał obowiązków sprawił, że nie miałem możliwości przedstawienia Wam swoich przemyśleń odnośnie zeszłej kolejki, która okazała się nadzwyczaj dochodowa. Czas nadrobić zaległości \:\)

Metalist - Arsenał

W piątek w Charkowie dojdzie do dosyć ciekawego pojedynku. Metalist ciągle walczy o pierwszą trójkę, a do trzeciego w tabeli Dnipra traci 4 pkt. Rundę wiosenną gospodarze zaczeli od zwycięstwa na własnym obiekcie z Vorsklą, później zremisowali bezbramkowo z Tavrią, a tydzień temu ponieśli sromotną klęskę w Doniecku, przegrywając z Szachtarem 1-4. Jeżeli chcą się jeszcze liczyć w walce o trzecią lokatę, to muszą z powrotem zacząć wygrywać. Na własnym obiekcie wychodzi im to dosyć dobrze, bo w tym sezonie legitymują się następującym bilansem u siebie: 8-1-1 20:8

Z kolei Arsenał to zupełnie inny klub niż w zeszłym sezonie. Mimo, że nie grozi mu ani spadek, ani walka o puchary, to drużyna prezentuje się dosyć solidnie. Wreszcie uporządkowano sprawy finansowe i co najważniejsze zrezygnowano z rozdawania punktów na lewo i prawo wszystkim potrzebującym ;\) Stołeczni wiosnę zaczęli dosyć dobrze, od dwóch remisów i zwycięstwa, ale nie można zapominać też o tym, że grali oni odpowiednio z 13, 15 i 16 drużyną w tabeli. Teraz czeka ich o niebo cięższe zadanie.

Myślę, że gospodarze będą chcieli zmyć plamę po kompromitacji w Doniecku i wykorzystają atut własnego boiska. Oprócz tego dysponują znacznie większym potencjałem piłkarskim niż ich rywale z Kijowa. W zeszłym sezonie, po raz pierwszy w historii udało im się wywalczyć awans do europejskich pucharów, gdzie stoczyli dwa wyrównane pojedynki z Evertonem.

Jedynym zmartwieniem jest stan murawy. Aura sprawiła, że boisko bardziej przypomina zabłocone kartoflisko niż piłkarską murawę. Taki stan rzeczy sprzyja raczej grze obronnej, ale z drugiej strony goście nie mają czego bronić, bo, jak już wspomniałem, spadku nie powinni się obawiać. W związku z tym liczę, że pomyślą w tym meczu również o grze ofensywnej, co automatycznie ułatwi zadanie gospodarzom ;\)

Jeżeli chodzi o kontuzje, to nie dopatrzyłem się żadnych poważniejszych osłabień w którejś z drużyn.

Typ: 1
Kurs: 1.50
Buk: bet365

Do góry
#2184801 - 21/03/2008 19:37 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Jeżeli ktoś zna język rosyjski, to tutaj jeszcze parę ciekawych rzeczy o dzisiejszym spotkaniu:

http://football.ua/ukraine/news/34940/page13.html

Chłopaki też przewidują dzisiaj zwycięstwo Metalista ;\)

Do góry
#2185824 - 22/03/2008 03:03 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
FT 2:4 \:\(

Nie chcę usprawiedliwiać tej porażki stanem murawy, który był nawet gorszy niż przypuszczałem, a to ze względu na ciągle padający deszcz. Było dzisiaj sporo przypadkowej gry, ale na pewno nie wypaczyło to wyniku spotkania.

Pierwsze wrażenia po meczu ? Arsenał zagrał bez kompleksów. Szybko strzelona przez nich bramka wymusiła na gospodarzach bardzo otwartą grę. Goście doskonale umieli to wykorzystać przeprowadzając bardzo groźne kontry. Na wiosnę nie przegrali spotkania i widać, że są w formie. Co innego Metalist. Wyraźnie dało się zauważyć, że nie otrząsnęli się jeszcze po porażce z Szachtarem. Dzisiaj byli bardzo rozkojarzeni. Mimo że prowadzili 2-1 dali sobie wbić trzy kolejne bramki. Osiem bramek straconych w dwóch ostatnich meczach nie nastraja zbyt optymistycznie na przyszłość.

Jutro kolejne mecze i kolejne przemyślenia. Obiecuję poprawę ;\)

Do góry
#2186469 - 22/03/2008 04:43 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
kto usunal post {J} z analiza meczu Metalist - Arsenał??

czyzby zostal usuniety bo nie byl trafny typ?? o co kaman??

Do góry
#2186613 - 22/03/2008 05:06 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Dziabor]
herkules Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 6399
Originally Posted By: Dziabor
kto usunal post {J} z analiza meczu Metalist - Arsenał??

czyzby zostal usuniety bo nie byl trafny typ?? o co kaman??
a jaki był typ ?

Do góry
#2186740 - 22/03/2008 05:24 Re: Ukraina 2007/08 [Re: herkules]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Tak naprawdę to nie wiem kto mógł to zrobić. Generalnie nie mogę znaleźć, że coś takiego było. Najlepiej niech wypowie się sam autor.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#2186754 - 22/03/2008 05:27 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Ignorator]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Tylko, że z mojej strony post w temacie Ukraina nie mógł powstać. Piszę od jakiegoś czasu tylko i wyłącznie o OE i rosyjskiej Premier Lidze.

Do góry
#2187670 - 22/03/2008 07:30 Re: Ukraina 2007/08 [Re: (J)]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Ja myślę, że to jakiś spisek żydowsko - masoński mający na celu zniechęcić do obstawiania ligi ukraińskiej ;\)
.
.
.
.
.
.
Chyba wszystkie powyższe posty bez związku z tematem do skasowania \:\)

Do góry
#2188586 - 22/03/2008 20:43 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Naftovyk - Karpaty

Dzisiejszy typ oparty tylko i wyłącznie na statystyce. Naftovyk 11 meczów z rzędu bez overa ! Czas na przełamanie, szczególnie że Bwin oferuje na to zdarzenie @ 2.70. Stawka raczej niska, ale myślę, że warto spróbować.

Zakarpattia - Dnipro

Zakarpattia to czerwona latarnia ligi. Na wiosnę ledwie jeden punkt zdobyty w trzech meczach i jedna bramka strzelona. Dnipro ciągle się liczy w walce o tytuł, ale żeby pozostać w grze muszą wygrywać takie mecze jak dzisiaj. Przed tygodniem w spotkaniu z Zorią wyraźnie dało się zauważyć poprawę. Piłkarze konstruowali płynne akcje i wynik 1-0 nie oddaje pełnego przebiegu gry, bo równie dobrze mogło skończyć się 3-0, gdyby skuteczność była trochę lepsza. Kurs 1.50 jeszcze opłacalny, poniżej już niekoniecznie.

Do góry
#2209843 - 29/03/2008 21:20 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Brak czasu daje znać o sobie, dlatego dzisiaj krótko parę słów o meczach, które gram.

Karpaty - Zoria
Po trzech porażkach z rzędu zarząd Zorii zwolnił z posady trenera Aleksandra Kosewycza. We wszystkich meczach rundy wiosennej dało zauważyć się źle przepracowaną przerwę zimową. W czterech ostatnich meczach zespół z Ługańska strzelił zaledwie jedną bramkę, a stracił pięć. Po wieściach z obozu gości daje się wyczuć, że atmosfera nie jest ciekawa i nie wiem, czy w ciągu paru dni nowy trener był w stanie cokolwiek zmienić.

Karpaty z kolei prezentują się średnio. Zdobyli cztery punkty, stoczyli też zacięty bój w przegranym meczu z Dynamem. Dzisiaj nie trzeba ich dodatkowo mobilizować. Nad strefą spadkową mają przewagę czterech punktów i kolejny mecz bez zwycięstwa może dosyć poważnie skomplikować ich sytuację. Po kontuzji do bramki wracaj Maciej Nalepa, co na pewno jest wzmocnieniem drużyny. Jedynym osłabieniem będzie brak Chudobiaka, podstawowego pomocnika, jednak ta formacja u gospodarzy jest na tyle silna, że da się go spokojnie zastąpić.

W ostatnich trzech pojedynkach między tymi zespołami trzy razy zwycięsko z potyczki wychodzili piłkarze Karpat. Dzisiaj liczę na to samo.

Na meczu spodziewany jest komplet publiczności, jak zwykle we Lwowie \:\)

Typ: Karpaty
Kurs: 2.20
Buk: Bwin

Oprócz tego kontynuuję polowanie na over Naftovyka. Daję im szansę jutro i w przyszłym tygodniu. Taka mini progresja \:\)

O innych spotkaniach więcej napiszę później.

Do góry
#2213878 - 30/03/2008 21:24 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Tata Filipa Offline
addict

Meldunek: 26/05/2006
Postów: 404
Originally Posted By: Szewa

Oprócz tego kontynuuję polowanie na over Naftovyka. Daję im szansę jutro i w przyszłym tygodniu. Taka mini progresja \:\)



hm... 12 kolejnych ligowych meczy bez overa w wykonaniu ekipy Naftovyka? niezle, kurs w Expekcie 2,7 pobieram i tez ewentuel pomysle nad progresja. z gory dzięki za zwrocenie uwagi na te serie \:\)

Do góry
#2215586 - 31/03/2008 02:31 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Tata Filipa]
Tata Filipa Offline
addict

Meldunek: 26/05/2006
Postów: 404
Originally Posted By: Tata Filipa


hm... 12 kolejnych ligowych meczy bez overa w wykonaniu ekipy Naftovyka? niezle, kurs w Expekcie 2,7 pobieram i tez ewentuel pomysle nad progresja. z gory dzięki za zwrocenie uwagi na te serie \:\)


0:1
nie tym razem \:\)

nastepne mecze:

Apr 19, 2008 Naftovik Okhtirka - Dynamo Kyiv
Apr 12, 2008 Metalurg Donetsk - Naftovik Okhtirka
Apr 6, 2008 Naftovik Okhtirka - FK Kharkiv

Do góry
#2217193 - 31/03/2008 08:39 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Tata Filipa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Chłopaki z Naftovyka zaciekle bronią się przed overem... i przed spadkiem Za tydzień kolejne podejście ;\)

Później napiszę parę słów na temat meczu zamykającego tą kolejkę ligi ukraińskiej Dnipro - Vorskla.

Do góry
#2217799 - 31/03/2008 21:59 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Dnipro - Vorksla
Dla gospodarzy ten mecz może być decydujący w kontekście walki o drugie miejsce premiowane grą w eliminacjach do LM, bo później czekają ich mecz z czołówką i o punkty będzie o wiele trudniej niż dzisiaj. Dnipro na wiosnę prezentuje się słabiutko. Ledwie jedna wygrana, dwa remisy (wszystko z zespołami z dolnej części tabeli) i dotkliwa porażka z Dynamem. Kolejną drużyną walczącą o pozostanie w lidze, z którą przyjdzie się mierzyć piłkarzom Dnipra jest Vorskla Połtawa. Miejsce w tabeli oddaje ich obecny potencjał. Średni skład, brak majętnego sponsora nie pozwalają na walkę o ambitniejsze cele. Na wiosnę, po trzech porażkach z rzędu, wreszcie udało im się wygrać z Czernomorcem. Jak będzie dzisiaj ? Uważam, że lepszy piłkarsko zespół, jakim jest Dnipro, przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść, bo kolejna strata punktów ze słabeuszem może ich kosztować walkę o czołowe miejsca. Obie drużyny wystąpią w najsilniejszych składach.

Kurs na wygraną gospodarzy mimo wszystko mnie nie satysfakcjonuje (można ewentualnie dołożyć do jakiegoś combo) dlatego spróbuję zagrać typ zaoferowany przez Fonbet.

Typ: Dnipro(-1,5)
Kurs: 2.05
Buk: Fonbet

Do góry
#2228312 - 04/04/2008 17:11 Re: Ukraina 2007/08 [Re: Szewa]
Vami Offline
enthusiast

Meldunek: 11/12/2004
Postów: 398
Tawria Symferopol - Arsenał Kijów 1 @2.05 bwin

Tawria ostatnio w świetnej formie, pokonała dwie drużyny z Doniecka - Szachtar i Metalurg. W bezpośrednich pojedynkach ostatnio drużyna z Symferopolu okazywała się lepsza i to grając w Kijowie. Tym razem gra u siebie, więc dodatkowy atut. Arsenał również grał z Szachtarem, jednak uległ mu 2:4. Poza tym męczarnie z Worskłą Połtawą i remis z beznadziejną Zakarpatią no i zwycięstwo z Metalistem Charków. Tawria ma następny mecz z Dynamem Kijów, więc na pewno będzie tu grała na maxa, by w razie czego strata punktów w Kijowie nie była aż tak bolesna.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (ElNinho[mmdea], rafal08), 3485 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581749 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49