Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#458892 - 06/12/2005 08:49 Konkurs - Regulamin, Dyskusja
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Witam !

Zgodnie z obietnicą zakładam nowy temat poświęcony kolejnej edycji konkursu tenisowego - ostatnia edycja pokazała jak może by ciekawie do samego końca, poza tym okazało się, że regulamin nie jest jeszcze doskonały (pomimo wielu modyfikacji) - piszcie jakie macie propozycje zmian.

- dla mnie oczywistą sprawą jest poprawienie pkt.1 i jasne określenie tego co gramy, bo później jest wyszukiwanie czegoś co nie zostało ujęte w tym punkcie i jest problem.

- następna sprawa to podanie typu po czasie - nie pamiętam, ale chyba goget zaproponował, aby traktowa go jako typ nietrafiony - zgadzam się z tym i proponuję wprowadzic ten punkt do regulanimu, co zapewni nam, że ktoś sprawdzi dokładnie datę, czas i kurs, a nie zrobi "xero" typu/ów co się czasami zdażało.

- kolejny mój pomysł to superpewniak (spodobała mi się idea wprowadzona w konkursie hokejowym) byłby to typ jak nazwa wskazuje którego jesteśmy pewni na 99% i trafienie +2, pudło -1 typ nieobowiązkowy lub obowiązkowy dodatkowy do podstawowych 7 typów coś na zasadzie UD.

Czekam na ciekawe propozycje i zapraszam do dyskusji.


Edited by Gregov (01/01/2006 18:32)

Do góry
#458893 - 06/12/2005 08:57 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Niektóre osoby są już zorientowane w temacie - otóż skrytykowano nasz konkurs naszą obecną formułę - jako płatny konkurs - niektóre osoby uważają, iż na tym forum nie powinno byc płatnych konkursów, ponieważ nie daje to wszystkim równych szans, ponieważ nie wszystkie osoby stac na wpisowe i w ten sposób ograniczamy współzawodnictwo organizując się w "elitarną grupę" - nie pomogły tłumaczenia, iż pozostałe osoby korzystają ZA DARMO z dobrych typów, a poza tym wpisowe bardzo szybko się zwraca.


Szanuję zdanie tych osób i uważam, iż należy tę sprawę przedyskutowac i wyjaśnic.

Obiecałem, iż obecną formułę poddam pod dyskusję zainteresowynym czy nadal ma byc w formie płatnej czy darmowej ogólno dostępnej - dla mnie osobiście opcja darmowa wiąże się ze spadkiej jakości typów, ale jak obiecałem - oddaję sprawę w ręce zainteresowanych tą sprawą forumowiczów

Dodam jeszcze tylko tyle, że jeszcze jeden zarzut jest taki, że "bawimy się" w konkursy i rankingi, a nie rozwijamy tematów ATP i WTA - nie prowadzimy dyskusji nad meczami tylko podajemy "suche typy" przez co nasz dział mało się rozwija i odpycha dobrych typerów od fachowych dyskusji.

Problemy te zgłaszano mi jeszcze przed podziałem naszego działu na podtematy : ATP, WTA, Ranking i Konkurs.

Faktycznie wtedy było mało przejrzyście - teraz sądzę, że jest lepiej.

Obiecałem, że po zakończeniu trwającego konkursu wrócę do tej sprawy i tak się stało - obawiam się jednak, że nie wszyscy tu zajrzą



Edited by THOM (06/12/2005 09:06)

Do góry
#458894 - 06/12/2005 09:25 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Exp Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/07/2003
Postów: 26096
Skąd: Tarnów / Wrocław
Na tym forum jest mnostwo konkursow, praktycznie z kazdej dziedziny mozna sie wykazac, ten konkurs jest specyficzny, wpisowe w nim to podstawa, bo tu sie gra o pieniadze, a sponsora nie mamy, wiec oczywiste jest, ze gdy zniesiemy wpisowe chetnych do udzialu bedzie cala masa, nagrod dla najlepszych w danej edycji nie bedzie, przybedzie jedynie pacy organizatorom - bo kto to bedzie wszystko liczyl?! Przeciez chyba po to w tym sezonie wymyslony zostal ranking, zeby byly rowne szanse dla kazdego, zeby ktos mogl byc zauwazonym, zeby mogl sie wykazac, tam nie ma nagrod pienieznych, ale nie zapominajmy, o jakiej tematyce jest to forum, wszedzie najpierw trzeba zainwestowac, zeby pozniej cos z tego miec. Tez nie do konca wierze w to, ze ludzi tutaj obecnych nie stac na wpisowe, ktore nie jest napewno wygorowane, a skoro na gre u bukmachera ich stac, to niech potraktuja to wpisowe jako zaklad dlugoterminowy Kazdy wie, ze to nie jest zabawa dla malych dzieci, tylko tych troszke starszych wiec dla mnie to naprawde bezsensowny pomysl, i nie wiem kto na niego wpadl Na ten temat to narazie tyle...

Podobal mi sie rowniez pomysl dominixa i tu przyznaje mu racje, ze to by chyba zwiekszylo frekwencje konkursowa ja jestem za, ale czekam na wypowiedz innych i ja sie dostosuje

Co do innych propozycji zmian, tez wypowiem sie pozniej, ale jestem 'za' dla wszystkich zmian, ktore wniosa cos pozytywnego do gry

Pozdrawiam,
Exp

Do góry
#458895 - 06/12/2005 10:00 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
Troche bylem zly w poprzedniej edycji na posuniecia pewnych osob w konkursie i nie chcialem juz brac udzialu w nastepnej edycji ale tylko krowa zdania nie zmienia Tak wiec chetnie wystapie i bedzie to juz moja XI edycja.Co do zmian....ZDECYDOWANIE ODRZUCAM POMYSL DARMOWEGO KONKURSU!!!Mam identyczne zdanie w tej kwestii jak Exp (zwiekszy sie ilsoc dzieciakow zrobi sie mega burdel(Tak THOM narzekales ze w tej edycji byl burdel to jak bedzie darmowy konkurs gwarantuje ze nie ogarniesz nic . Moja propozycja jest wprowadzenie mozliwosci skserowania w tygodniu max 3 typow....Byc moze to w jakis sposob ograniczy ksera.Chyba ze chcemy wprowadzac jakies rewolucyjne zmiany (nie wiem THOM czy chodzilo Tobie o drobne zmiany czy rewolucje;) ) Wtedy moznaby bylo np podzielic uczestnikow na grupy by grali kazdy z kazdym itp , itd ale to tylko taki pomysl poniewaz obecny regulamin mi odpowiada

Pozdrawiam

Do góry
#458896 - 06/12/2005 12:08 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
To ja wrzucę szereg zmian, które moim zdaniem są potrzebne

1. Jednoznacznie określić co można grać a co nie.
Mój pomysł : gramy wszystko co można policzyć patrząc jedynie na końcowy wynik w drabince turniejowej (czyli 6:4 4:6 6:3). Nie gramy jednak tego co wprawdzie można policzyć ale znajduje się w ofercie tylko jednego buka (brak możliwości porównania kursu z konkurencją). Mam tu na myśli głównie dziwactwa wystawiane przez BAW jak np. czy będzie TB, czy zawodnik wygra mimo porażki w setach 0:1, kto pierwszy wygra 2 sety itd. Oczywiście jak ktoś poda typ po czasie (powiedzmy powyżej 15 minut) wtedy typ traktować jako nietrafiony. User będzie mógł mieć pretensje do siebie.

2. Z listy buków usunąć Unibet i Expekt. Dodać Bet365 i Millenium
Nie wiem co dwa pierwsze buki robią na liście. Tenis jedynie na szczeblu ATP i WTA (i tak nie wszystkie spotkania). Nie pomylę się jeśli powiem, że typy z kursami od Unibetu i Expektu nie stanowiły w ostatniej edycji nawet 5% ogółu. Nawet Jiro zagorzały zwolennik Unibetu nie podał chyba ani razu typu z kursem od tego buka. Bet365 wiadomo uznana firma (+A w SBR), szybko wystawiają kursy i mają zawsze correct score na każde spotkanie. Co do Milenium już w poprzedniej edycji zgłaszano akces, więc tu chyba sprawa jasna i klarowna, żeby dodać tego buka.

3. Ukrócić zjawisko kserowania typów
Moim zdaniem wprowadzić limit jednego stopu dla każdego uczestnika w tygodniu (były przypadki, że ktoś podał 7 typów z tego 4 stopy i 3 typy jako drugi podane (i nie chodzi mi o Jiro). Do tego conajmniej 2 typy podane samodzielnie. Teraz oferta powinna być bardzo bogata więc nie powinno być z tym problemu.

4. Pozostawić konkurs w obecnej formie
Nie wiem jak wy sobie wyobrażacie konkurs darmowy. W ostatniej edycji Rankingu (darmowego przyp. red.) wzięło udział ok. 70 typerów a ukończyło go 25. Wątpie czy chociaż 1/3 z tych, którzy podawaliby typy tutaj, dotrwałaby do końca. Liczenie i sprawdzenie bilansu każdego typera chwilę zajmuję (wiem bo 2 razy wyręczyłem Gregova). Zamieszanie byłoby więc ogromne. Te symboliczne 50 zł niejako eliminuje problem dziecinady (i wyeliminowania oszustów). Nie oszukujmy się konkurs ma swoją wysoką rangę właśnie ze względu na nagrody, dlatego każdy się stara i w rezultacie ci co nie biorą udziału też mają pożytek z naszych typów.

5. Pozostawić konkurs otwartym
Przyznam, że pomysł dominixa zdrowo mnie rozbawił. Wątpie czy znalazłoby się chociaż 10 osób, które wpłaciłyby kasę w zamian za korzystanie z typów z konkursu. Właśnie o to chodzi, że jest ogólnodostępny i dzięki temu inni mogą z niego korzystać i to jest jego obrona przed atakami, że nie powinien być w tym dziale. Poza tym jak jestem wysoko to fajnie jakby reszta dostrzegła, że ten Goget to ma jakieś tam pojęcie .

6. Nie modyfikować regulaminu dotyczącego typów
Jestem przeciwko wprowadzeniu zasady superpewniaka. Konkurs ten powinien się głównie opierać na jak najlepszym doborze typów podstawowych, +2 za superpewniaka to chyba lekka przesada(tyle samo co trafienie UD). Sam zająłem 2 miejsce w ostatniej edycji tylko i wyłącznie dzięki skuteczności trafiania UD. Jakby kolejną edycję miał wygrać ktoś z bilansem UD 10-2 i wszystkimi trafionymi superpewniakami natomiast w podstawowych miałby tydzień w tydzień 2-5 to byłoby to trochę karykaturalne. Chyba o to chodzi, żeby wyeliminować przypadkowość.

Co do ogólnego wizerunku działu to postaramy się z innymi modami dać przykład innym i też coś regularnie skrobnąć na temat granych przez nas spotkań.

Do góry
#458897 - 06/12/2005 13:47 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Wkleiłem regulamin, żeby było nam łatwiej go modyfikowac.

Regulamin :

1. Każdy z uczestników ma do dyspozycji 7 typów na tydzień. Podajemy wszystkie możliwe mecze tenisowe ( single, deble męzczyzn oraz kobiet, typy na dokładny wynik meczu itd.) - oprócz tie-breaków, asów, double faults, % firts serve i innych tego rodzaju "udziwnień".

2. Ranking będzie prowadzony na zasadzie: typ trafiony-typ nietrafiony. Trafienie wszystkich meczy w tygodniu powoduje otrzymanie dodatkowego punktu.

3. Jeżeli uczestnik poda mniej typów niż 7 - zostanie mu to zaliczone jako typ nietrafiony . Jezeli poda więcej niż 7 - jako typ nieważny. Liczy się data wysłania pierwszych 7 typów.

4. Każda propozycja musi mieć kurs przynajmniej 1.45 ( nie mniejszy niż 1.45).

5. Korzystamy z oferty następujących bukmacherów : STS, Profesjonal, Expekt,Unibet, Gamebookers, Fonbet, Centerbet i Betandwin.

6. Mecz typowany musi zostać podany przed jego rozpoczęciem oraz przed godziną wyznaczoną przez wybranego bukmachera.

7. Nie edytujemy postów w tym temacie ( za wyjątkiem postu z regulaminem). Każdy post edytowany bedzie równoważny z typem nietrafionym.
W przypadku błędnego wpisania istnieje możliwość poprawy (edycji) postu do 3 minut max. po napisaniu, lecz tylko i wyłącznie w tym przypadku.

8. Mecz który rozpoczyna się przed godziną 0.00 (niedziela/poniedziałek) ( i o tej godzinie) zaliczany jest do starego tygodnia a mecz który się rozpoczyna się po 0.00 liczony jest do nowego tygodnia.
W tym przypadku decyduje godzina podana u bukmachera - lecz pomijamy STS i prof patrzymy na godzinę podaną przez Expekt i Unibet, GB,Fonbet i BAW. Oczywiście mecz może być podany z kursem z STS czy też profa.

9.W przypadku jeżeli ktoś poda typ z kursem poniżej 1.45 ma możliwość zmiany do momentu rozpoczęcia meczu ( godziny podanej przez bukamchera).Jeżeli tego nie zrobi typ niezależnie od wyniku będzie uważany za nietrafiony
Zmiana typu jest możliwa tylko w tym przypadku - nie można zmieniać typków "od tak sobie".

10.Nagrodę (suma wpłat wszystkich osób) wpisowego otrzyma osoba która wygra edycję, badź też pula zostanie podzielona między 3 pierwsze osoby - zależy to od ilości osób grających.

11. Każdy uczestnik musi podać liczbę typów wymienionych w regulaminie jeżeli z jakiś przyczyn mecz podany się nie odbędzie nie ma takiej możliwości żeby przełożyc go na następny tydzień.

12. Dany typ nie może się powtórzyć wiecej niż 3 razy przy typowaniu przez uczestników.

13. W przypadku równej ilości punktów na koniec konkursu o wyższej pozycji decyduje lepszy bilans poszczególnych tygodni (7-0 ,6-1 itd.) w drugiej kolejności lepszy bilans ostatniego tygodnia ; wyższe kursy trafione w ostatnim tygodniu.

14. Wpisowe 50 zł. - termin wpłat do 12.09.2005

15. W przypadku tygodniowego bilansu 7-0 zostaje przyznany dodatkowy punkt (bonus) doliczany automatycznie od razu do całkowitego bilansu uczestnika.

16. Handicapy, totale i ilość setów w przypadku kreczu jednego z zawodników traktujemy jako zwrot i typ do powtórzenia.

17. Underdog po kursie min. 2.30 grany jest jako typ dodatkowy (nieobowiązkowy 1x w tygodniu).
Typ ten nie może być powtórzony przez innego gracza !!!
Za trafienie underdoga przyznajemy +2pkt. za pudło -1pkt.
Przy podanym typie trzeba zaznaczyć, że jest to underdog.

18. Jeden z typów, np. #6 nie może być grany jako typ normalny , a równocześnie jako underdog ale w przeciwną stronę , przykładowo: mecz Vinci - Sucha ( kursy 1.45 - 2.3 ). Nie mozna zagrać jednoczesnie na 1 jako typ podstawowy i na 2 jako underdog. Poprostu zasada FAIR PLAY.


Do góry
#458898 - 06/12/2005 14:30 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Co do zapisów to proponuje otworzyć temat na głównej stronie działu Kort Tenisowy (tzn. pod poddziałami, żeby każdy widział). No i oczywiście ładnie go zareklamować (nie mam zdolności marketingowych więc sam tego nie zrobię)...

Do góry
#458899 - 06/12/2005 14:39 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Quote:

Co do zapisów to proponuje otworzyć temat na głównej stronie działu Kort Tenisowy (tzn. pod poddziałami, żeby każdy widział). No i oczywiście ładnie go zareklamować (nie mam zdolności marketingowych więc sam tego nie zrobię)...




A , co studiujesz przypomnij mi ?

Do góry
#458900 - 06/12/2005 14:50 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Co do reklamy to na razie nie ma się co spieszyć , myślę że dopiero po rozpoczęciu sezonu gdy ludzie będą spragnieni tenisa można uderzyć z zapisami.

Proponuję skupić się na razie na regulaminie. Zastanawiam się nad zakładem "czy będzie TB w meczu" , myślę że możemy dopuścić ten typ do gry - można go łatwo rozliczyć i jest dość popularny u grających.

Musimy także wyszczególnić jakie zdarzenia możemy grać. Jak widać pkt. 1 regulaminu był dość swobodnie interpretowany przez parę osób co prowadziło do pewnych nieporozumień. Jasno określić co można grać i basta - to wystarczy


Kwestia superpewniaka - hm , ewent. tak jeśli zostaniemy przy nieobowiązkowym UD , wtedy również można wcielić w życie nieobowiązkowego SP - który byłby jednym z typów podstawowych(albo podajemy 6 normalnych typów i 1 normalny który jest SP albo 7 normalnych) , chociaż nie wiem czy to nie za duże udziwnienie. Niech się wypowie reszta uczestników.

Do góry
#458901 - 06/12/2005 15:34 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Thom też mi zwrócił na to uwagę, w sumie macie racje, będzie lepiej jak będzie jasno określone co jest dozwolone.

Moje propozycje : standardowe typy (1 lub 2), set betting, first set, handicap (I set i cały mecz), under/over, ilość setów, outrighty (w obrębie tygodnia), at least one set.

Wszystko inne podciągnąłbym pod dziwactwa. Zresztą wymienione wyżej opcje, pojawiały się w ok. 95% wszystkich typów. Reszta to były dziwolągi z BAWu

Co do TB to ja to tylko widziałem w BAW, i to dla mnie loteria granie tego typu zakładu (no chyba,że gra Karlovic ), ale jak reszta będzie za to czemu nie...

Superpewniak, hm jak już się tak mocno będziecie za tym upierać, żeby zamiast typów podstawowych decydowały inne stwory to przynajmniej niech ten superpewniak będzie punktowany jako +1 albo - 1 (oczywiście nie obowiązkowy). Wtedy nagroda będzie za bilans 11-0 a nie 10-0. Ja jestem przeciwko w każdym razie.

PS. Studiuje ekonomię, ale zajęć z marketingu jeszcze nie miałem (Fro jako socjolog najlepiej wie jak wpłynąć na społeczeństwo, żeby je odpowiednio zachęcić do zapisywania się)...

Do góry
#458902 - 06/12/2005 18:48 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Quote:


PS. Studiuje ekonomię, ale zajęć z marketingu jeszcze nie miałem (Fro jako socjolog najlepiej wie jak wpłynąć na społeczeństwo, żeby je odpowiednio zachęcić do zapisywania się)...




Zajęcia z 'tłumu'(jak nim sterować ) będe miał dopiero za kilka tygodni

Do góry
#458903 - 06/12/2005 19:15 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Moje sugestie pokrywaja sie ze zdaniem Gogeta
1. Musi byc wpisowe !! Jesli mialoby znaczaco wplynac na zwiekszenie frekwencji to moglbym sie ewentualnie zgodzic na obnizenie np do 30 zl , ale nie sadze zeby to wiele zmienilo. Eliminuje to dziecinade i przypadkowe osoby, ktore zaczna i po 2 tygodniach rezygnuja.

2. Instytucja superpewniaka mi sie nie podoba zarowno w konkursie hokejowym jak i tenisowym - mysle ze ta opcja jaka jest 7 typow podstawowych i opcjonalnie DOG jest dobra

3. Nie podobaja mi sie udziwnienia tenisowe dlatego jestem im przeciw

4. Podoba mi sie dodanie nowych bukow Bet365 i Millenium, skreslenie Unibetu i expektu wiele nie zmienia.

Do góry
#458904 - 06/12/2005 21:52 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
A ja poproszę o :

- Ścisłe określenie (nawet enumeratywnie) co wolno, a czego nie wolno grać.

- Określenie co jest pomyłką buka, a co nie jest. Miałem w tej edycji trochę nieprzyjemna sytuację, kiedy dwa (!) buki podały odwrotne kursy na ten sam mecz (pozostałe nie wystawiły meczu), a ja zagrałem jeden z nich.

- Reszta warunków mi odpowiada, jaka by nie była.

pozd

Do góry
#458905 - 07/12/2005 00:29 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
nie bylo mnie w poprzedniej edycji, ale napewno bede w nastepnej (chocby z racji tego, ze bedzie to 13-sta edycja ).
wobec tego pozwole sobie zabrac glos w sprawie regulaminu:

1. wpisowe musi byc, nie chce powtarzac po przedmowcach, bo wiadomo o co chodzi.

2. caly czas probuje wyplenic ze slownika gowniarzy, udajacych ze znaja sie na bukmacherce, slowo "PEWNIAK", wiec superpewniak dobija mnie calkowicie :/ a tak bardziej serio, to uwazam, ze UD jest dobrym pomyslem i nie ma sensu tego zmieniac. btw. jaki mialby byc minimalny kurs na tego superpewniaka (brrrr) ? no bo "pewniaki" to sa przedewszystkim mecze ponizej kursu 1.15

3. 12, handi, dokladny wynik, ilosc setow w meczu, first set winner, at least one set, dobranoc - moim zdaniem wystarczy.
sorry goget, ale moim zdaniem u/o zarezerwowane jest dla kosza i noznej, wiec do tenisa mieszac sie nie powinno :P
outrighty - ani mnie nie ziebia, ani nie rajcuja, ale czy to sa odpowiednie zaklady do konkursu tygodniowego ? moim zdaniem nie.

4. start edycji - nie wczesniej niz polowa stycznia

5. jak juz sie zaczna zapisy do konkursu to prosze o info na priva, bo moge nie zauwazyc i przegapic :/

6. osobiscie wywalilbym z listy bukow buki naziemne, albo kazal mnozyc ich kursy x 0.9, ale wiem ze to nie przejdzie osobiscie nie gram ani w profie, ani w sts`ie, o millenium to tylko slyszalem. i szczerze powiedziawszy to dobija mnie czasami roznica kursow miedzy tymi bukami, np. gb wystawia 1.30 na zawodnika X, b&w 1.25, Pinnacle 1.35, a prof to swoje ukochane przez niektorych ... 1.46. i nie chodzi mi o to, ze nie chce mi sie przegladac oferty profa czy sts`u (chociaz to tez ), tylko ze prawde powiedziawszy granie meczu po kursie 1.46 w profie tak naprawde jest graniem meczu po kursie ... 1.31, czyli jest to sprzeczne z regulaminem i nikt mnie nie przekona do tego, ze tak nie jest

Do góry
#458906 - 07/12/2005 00:35 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
aha, no i usunalbym pkt nr 7 regulaminu bo i tak wiadomo, ze edytowac sie nie da, a modow pralbym po lapach za edycje

Do góry
#458907 - 07/12/2005 02:15 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
Podoba mi się pomysł Gogeta z tym jendym stopem dla usera na tydzien, ale to wiąże się od razu z tym ze trzeba zwiększyć oferte typów tzn np coś takiego jak podaje Fro, czyli czy bedzie TB w secie, meczu, powinno być to również ujednolicone zeby nie bylo niedomówień. Ja bym proponował ruszyć z XIII edycją równo z AO ewentualnie równo z kwalami do AO. Sprawa superpewniaka dla mnie to niepotrzebne, mogloby to wywołać zamieszanie podczas podliczania itp.

Najważniejsze dla mnie jest to aby krecz był traktowany równo nie wazne w jakim buku sie gralo, krecz=zwrot, dla mnie to najlepsze wyjscie no i też ułatwia prace.

Quote:

2. Z listy buków usunąć Unibet i Expekt. Dodać Bet365 i Millenium




Czy ktokolwiek podał chociazby jeden typ z tego buka?

Wracając jeszcze do tego jednego stopa na tydzien, uzaleznialbym to od ilosc chetnych, jesli liczba chętnych przekroczyła by 20 osób to np 2 stopy, ponizej 20 1 stop etc.

Pzdr.

Do góry
#458908 - 07/12/2005 08:16 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Ok. - sprawa superpewniaka zamknięta

Co do tie-break'a to mam sprzeczne odczucia, ponieważ na nawierzchni hard dośc często ma to zdażenie, nawet nie musi to byc Karlovic czy Arthurs, ale jeżeli większośc bedzię za to wprowadzi się tę opcję do zapisu (chociaż jak dla mnie jest za łatwo przewidywalny i nie ma porównania z graniem np. 1 seta) - na szczęście czasu jest jeszcze dużo na korekty w regulaminie - start równo z Australian Open uważam to za dobry termin - tak zresztą było w tym roku.

Co do to musimy coś z tym zrobic (jeszcze bardziej ograniczyc np. do 2 osób na dany typ, lub opcja, że dany uczestnik może 2X w tygodniu zastopowac), bo naprawdę czasami jak tylko pojawił się typ to niedługo był - zgoda czasami są faktycznie mecze "pewniejsze", ale jak pisałem wcześniej opcji jest wiele tak więc myślę, że warto wytypowac samemu i niektórzy tak właśnie grali - zresztą oferta buków jest duża tak samo jak lista buków.

Co do kreczy to faktycznie może wprowadzimy zapis - krecz = zwrot, bo kilkakrotnie w zakończonej edycji otrzymywałem priv'a z pytaniem czy jego typ został zaliczony czy też nie, np. w końcówce pamiętny dog Kuby, który wprowadził trochę zamieszania.

Kursy:
- zostajemy przy 1.45 czy podnosimy poprzeczkę do 1.50?
- wliczamy podatek do "naszych" buków [wtedy kurs z profa min. 1.55] jeśli nie podwyższymy minimum czy nie zmieniamy tej opcji?

To tyle na szybcika - czekam na dalsze propozycje póki teraz mamy trochę czasu na ich omówienie

Do góry
#458909 - 07/12/2005 10:09 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Co do TB to ja będę przy swoim, że to jest zgadywanie a nie typowanie. Poza tym ma to w ofercie jedynie śmieszny buk, który zwie się BAW (Banda Anonimowych Wyzyskiwaczy) i nie ma możliwości porównania kursu z konkurencją (co może prowadzić do nieporozumień w przypadku odwróconych kursów). Zresztą jak ktoś będzie trafiał UD tego typu (tzn. obstawi, że nie będzie TB) to dla mnie będzie fuks a nie efekt analizy danego spotkania.

Co do under/over to tylko wrzuciłem moją propozycję. Ma to w ofercie Fonbet,GB, czasem BAW. Jednak w konkursie podałem chyba 3 albo 4 zakłady tego typu i żaden nie wszedł więc nie będę się upierał. Jednak jak będzie dużo osób zgłoszonych to im więcej opcji tym lepiej, żeby ci niedzielni spóźnialscy też mogli podać wszystkie typy.

Krecz = zwrot moim zdaniem bezsensu. Jeszcze bardziej oderwiemy konkurs od rzeczywistości. Wystarczy w regulaminie obok każdego buka napisać jak traktuje krecze i każdy uczestnik tam będzie mógł zajrzeć.

Co do stopów to dla mnie max 2 stopy na osobe i conajmniej 2 typy podane jako pierwszy. To chyba nie za dużo a zmusi niektórych do własnego doboru typów.

Co do kursu to 1,45 był chyba od I edycji ustalony, więc możemy przy tym pozostać. Co do naziemnych również nigdy nikt nie mnożył kursu przez 0,9. Albo wywalamy ziemniaki albo zostawiamy jak jest teraz (i myślę, że tak jest dobrze)

Do góry
#458910 - 07/12/2005 10:15 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Quote:

Co do TB to ja będę przy swoim, że to jest zgadywanie a nie typowanie. Poza tym ma to w ofercie jedynie śmieszny buk, który zwie się BAW (Banda Anonimowych Wyzyskiwaczy) i nie ma możliwości porównania kursu z konkurencją (co może prowadzić do nieporozumień w przypadku odwróconych kursów). Zresztą jak ktoś będzie trafiał UD tego typu (tzn. obstawi, że nie będzie TB) to dla mnie będzie fuks a nie efekt analizy danego spotkania.




Żaden fuks ;] i żadne zgadywanie ;] Można sobie np. założyć , że powiedzmy Hingis ma w pewnym okresie słabszy serwis , gra przeciwko Graff która wali asa za asem , a do tego dysponuje piorunującym returnem i spokojnie może złamać kilka razy Hingis w meczu. Typ , że nie będzie TB jest bardzo prawdopodobny i nie wynika z ot zwykłego strzelania , bo tu nie będzie TB i już , tylko z analizy dzięki której typ wydaje się dość możliwy do 'wejścia'.

Do góry
#458911 - 07/12/2005 14:57 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Stich Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2003
Postów: 5640
Skąd: Gdańsk
tak wstepnie to:

- zadnego "superpewniaka"
- napewno ze wpisowym, bez zadnych rzeczy typu, wglad tylko dla tych co graja
- kurs minimalny bez sensu zmieniac
- mozna grac: mecz, 1 set, over/under, set betting, handicapy i chyba starczy
- co do kreczy, chyab bym byl za tym, zeby wybrac regulamin 1 buka i tak dla wszystkich juz zrobic.. czyli np. 1 set krecz to zwrot, a juz dalej to mecz wazny, oczywiscie przy typie na dokladny wynik w setach mecz musi sie skonczyc, bo byla taka sytuacja teraz...
- opcja stop tylko 1 w tygodniu fajna sprawa sie wydaje, a moze i wtedy tylko typ 2 razy do powtorki, ale to juz zalezy tylko i wylacznie od ilosci osob, przy ponad 15 juz napewno 3x
- lista bukow - mi wszystko jedno.

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, pacyfista, ElNinho[mmdea]), 3432 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581801 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49