Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#920153 - 01/02/2007 22:09 Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale!
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Celowo nie zamykałem starego tematu - piszcie w nim swoje refleksje dotyczące osiągnieć Polskiej drużyny - a nowy temat został założony w celu uczczenia największego sukcesu Polskiego Szcypiorniaka - i oby w niedzielę ten sukces byl jeszcze piękniejszy.
Pozostalo do rozegrania jeszcze 4-mecze - po dwa w sobotę i niedzielę - i tym spotkaniom niech sluży ten nowy temat!

Do góry
Bonus: Unibet
#920166 - 01/02/2007 22:13 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: KRAJAN]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń

Do góry
#920625 - 02/02/2007 07:10 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: Misiek]
djviejo Offline
veteran

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 1375
Skąd: prawie centrum
dużo mówi się o sędziowaniu na tych mistrzostwach meczów gospodarzy .

http://sport.onet.pl/0,1257854,1477884,wiadomosc.html

wcale nie zdziwię się jak finał zasędziują opisani szwedzi albo norwegowie , którzy już pomogli niemcom w poprzednim spotkaniu przez nich sędziowanemu .

musimy sobie zdawać sprawę , że polacy do tej pory nie byli tymi co wszyscy z szacunkiem odnosili się do osiągnięć naszej drużyny / na szczęście to się zmieni - oby nie był to jednorazowy wyskok /

pokazaliśmy już , że potrafimy grać w ręczną ale to drobne ale...

jeśli chcemy wygrać w niedzielę to nie mogą zdarzać się takie długie przestoje w grze jak z rosją gdzie w ostatnich ośmiu minutach zdobyliśmy dwa gole / pomijam , że ruscy jednego /.
rozumiem walka !!!

wczoraj duńczycy pokazali jak grać z nami w drugiej połowie . zagęścili środek i zaczęły się kłopoty z rzutami z dystansu . nie istniały w ogóle skrzydła co w tej dyscyplinie jest bardzo ważne i przynosz ace wiele trafień .rozumiem , że taka może była taktyka .


najbardziej szkoda było w pierwszej połowie strat .

tkaczyk dwa razy w zasadzie oddał piłkę za darmo . b. jurecki przy wyprowadzaniu kontr miał " papierowe ręce " i też dwa razy zgubił piłkę .

strasznie szkoda mi było tego , że w krótkim okresie czasu tj. między 17 a 30 minutą mieliśmy 5 strat /niestety głupich /.

bo z tych pięciu sytuacji powinniśmy wykorzystać 2 - 3

i na przerwę schodzilibyśmy z zaliczką 3 - 4 goli a to już byłoby olbrzymim kapitałem na drugie 30 minut a tak to horror i nerwy oraz co najważniejsze strata wielu dodatkowych sił a pamiętajmy , że to jest turniej .

jeszcze jedna rzecz mnie zmroziła gdy graliśmy w osłabieniu i duńczycy przy naszym posiadaniu piłki wyszli daleko w pole przy obronie nasi zupełnie nie wiedzieli co zrobić z piłką i to też jest sprawa do przemyślenia przez sztab szkoleniowy .


nie chciałbym byście traktowali te moje uwagi że zaraz się czepiam .

ja tylko przedstawiłem mankamenty naszej drużyny w grze .


osbiście też tak jak zaproszeni zawodnicy nasi z lat 76 i 82 czekałem na ten sukces , bo to jest dla tej dyscypliny największy sukces a szczególnie byłem zadowolony , że zobaczyłem a. szymczaka naszego fantastycznego bramkarza .
na marginesie to on był wtedy moim " idolem "

szymczak co wyprawiał w meczu ze szwecją i hiszpanią to dopiero było mistrzostwo świata . on i rozmiarek to byli bramkarze tak jak teraz kasa i wejner .

podsumowując bo się rozpisałem ja tak jak wszyscy na tym forum też marzę o wysłuchaniu mazurka w niedzielę ale dwa razy .
raz przy prezentacji drużyn przed meczem a później .... po zdobyciu złotego medalu bo stać ten zespół na to .

oby nie zeszło z nich powietrze , że mają już pewny medal bo niemcy będą gryźli parkiet do ostatniej sekundy .



pozdrawiam rekiny i płotki bukmacherki

Do góry
#920650 - 02/02/2007 07:58 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: djviejo]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Zgadzam sie w 100%- mnie osobiscie poza dramaturgia ten wczorajszy mecz nie zachwycil- wrecz gra naszych zawodnikow nie podobala mi sie! kompletny brak atakow skrzydlami to chyba najwieksza bolaczka naszych pilkarzy do tego dodam brak kontr- bylo dosc sporo okazji do ich przeprowadzenia jednak posiadajacy pilke z niewiadomych wzgledow podawal ja koledze za soba- na slowa uznania zasluguja obaj bramkarze ktorzy chyba sa ojcami tego sukcesu- ale moja opinia nie zmienia faktu ze bede goraco im kibicowal!!!!

Do góry
#920667 - 02/02/2007 08:25 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: gremlin]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Boguś Wenta - Szkoda tylko, że wokół nas wszystko stoi na głowie - nawet nie wiem, jak dostaniemy się do Kolonii na finał...

Tak naprawdę to jest obraz polskiej piłki ręcznej ... rok temu chłopaki wyszli na mecz w koszulkach które wzywały do bojkotu związku... teraz już się słyszy jak związkowcy sobie przypisują zasługi za ten sukces.
Zadaję sobie pytanie czy znajdą się ludzie którzy pomogą tej reprezentacji i dyscyplinie.
Mecz Finałowy to walka i wojna ... to oficjalna przepustka na IO czyli tak naprawę o pewne pieniądze na rozwój dyscypliny. To bój o życiowy sukces tych ludzi i o szczypiora w Polsce. Oby im się udało ... oby się udało
PS. Niemcy też czekają lata na MS i boję się że po trupach przejdą bo są już tak blisko

Do góry
#920674 - 02/02/2007 08:28 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: gremlin]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
a teraz ta smutna prawda : jask powiedzial Wenta nasi szczypiornisci nie maja pieniedzy na przelot samolotem do Polski- super! ciekawe co trzeba zrobic aby w naszym zwiazku zasluzyc sobie na takie wyroznienie - kur.wa rece opadaja!!!

Do góry
#920684 - 02/02/2007 08:44 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: gremlin]
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
Originally Posted By: gremlin
Zgadzam sie w 100%- mnie osobiscie poza dramaturgia ten wczorajszy mecz nie zachwycil- wrecz gra naszych zawodnikow nie podobala mi sie! kompletny brak atakow skrzydlami to chyba najwieksza bolaczka naszych pilkarzy do tego dodam brak kontr- bylo dosc sporo okazji do ich przeprowadzenia jednak posiadajacy pilke z niewiadomych wzgledow podawal ja koledze za soba- na slowa uznania zasluguja obaj bramkarze ktorzy chyba sa ojcami tego sukcesu- ale moja opinia nie zmienia faktu ze bede goraco im kibicowal!!!!

a co gra Duńczyków ci się podobała??w meczu o taka stawke nie chodzi i piekno i polot tylko o zwycięstwo nie ważne w jakim stylu!!nie uważasz??pozdro

Do góry
#920687 - 02/02/2007 08:46 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: gremlin]
djviejo Offline
veteran

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 1375
Skąd: prawie centrum
ciekaw jestem jakie nagrody dostaną od ministra lipca za grę w finale / najlepiej jakby byli nr 1 /.
czy uścisk dłoni "pierwszego kawalera " na spotkaniu przy ciasteczkach w obecności kamer będzie w/g władz już wystarczająco olbrzymią nagrodą za ich osiągnięcie .

Do góry
#920714 - 02/02/2007 09:08 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: djviejo]
imarcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/08/2005
Postów: 3071
Skąd: sokołów podlaski
co mają dostać....nagroda?....możliwość uścisku dłoni naszego wielkiego prezydenta kaczyka ...wątpię aby minister sportu czy ludzie związani z nim wysilili się w obdarowaniu naszych nawet za srebro ....siatkarki za pierwszy tytuł dostały pare fotek z kwasem na pamiątkę ...

Do góry
#920723 - 02/02/2007 09:13 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: djviejo]
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
Piłka ręczna nie jest dyscypliną specjalnie gratyfikowaną.
Nasi chłopcy dostaja ustawowo za zdobycie medalu trochę kasy od polskich władz sportowych,także od światowej federacji.
Co do poziomu sedziowania,jest on generalnie bardzo słaby.NP.na mistrzostwa nie jedzie chyba najlepsza obecnie para świata Baum-Góralczyk,przyjeżdzają jakieś patałachy z Brazylii,którzy np zupełnie pogubili sie w meczu FRA-TUN.Wynika to z konfliktu między światową a ęuropejska federacja handballa.
Sędziowie za finał ME kobiet dostali po ...55 euro(para polska).
A najgorsze w tym wszystkim jest to,że przy tak wyrównanym poziomie o wypaczenie wyniku czesto decyduje pare gwizdków nie w ta stronę.Mam nadzieje,że sponsor(Bwin) cos wymyśli.Oby na nasza strone.
Co do spraw sportowych,nie przekreslałbym Danii w walce o medal,Francja jakis cudów nie gra.
Nawoj

Do góry
#920726 - 02/02/2007 09:16 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: solo24]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
no wiesz ja to tak nie rozwazam bo w meczu wygranym 6-0 w pilce noznej mozna rowniez znalesc pewne niedoskonalosci! byc moze info o chorobie nie bylo tak do konca klamliwe!

Do góry
#920761 - 02/02/2007 10:01 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: gremlin]
zegarek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/11/2006
Postów: 6669
Skąd: Szczecin
Chciałbym Kolegom zaproponować akcje dzielnej polskiej druzyny w nastepujacym wymiarze : Niemcy - Polska (+ 2.5) typ 2 kurs 1.75 biuro BAW stake 8/10 ...
Uzasadnienie - no cóż - chętnie zobaczę jak przekręciarstwo sędziow zapewni Niemcom zwycięstwo wyższe niz 1-2 bramkami :-).

Do góry
#920775 - 02/02/2007 10:12 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: zegarek]
Luc Nilis Offline
too much love will kill you


Meldunek: 21/10/2005
Postów: 10159
w profie 1,5 na tytuł dla niemiec, panowie ja mam nadzieje ze ten typ nie wejdzie , ale jak chodzi o realne szanse to kurs naprawde godny grania...

Do góry
#920790 - 02/02/2007 10:24 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: Luc Nilis]
doggy Offline
addict

Meldunek: 17/08/2005
Postów: 509
Skąd: Łódź
Jeżeli chodzi o finał, to sama rywalizacja pomiędzy drużynami mnie specjalnie nie zastanawia, bo już raz pokazaliśmy Niemcom, kto jest lepszy. Jednak najbardziej obawiam się sędziów. Jeżeli Polacy mają problem z kasą, sędziom płacą grosze, a Niemcy są gospodarzami i mają kasę - to wnioski nasuwają się same. To co sędziowie robili w meczu Niemców z Francją, żeby przeszli do finału do przechodziło już ludzkie pojęcie - Niemcy powinni dostać przynajmniej ze dwie dwu-minutowe kary więcej i to w decydujących momentach. Jestem przekonany na 100%, że ta sytuacja powtórzy sie w finale. Dlatego dla mnie to zakład czysty na Polskę, że zajmą 1 miejsce za 2/10. Jak dla mnie ewentualne zyski z przekrętów niemieckich są nieproporcjonalne do szczęścia gdy wygrają Polacy. Odradzam też granie na Niemców, bo już raz z nimi wygraliśmy i jak odjedziemy na kilka punktów w końcówce (jak z Danią), to nawet sędziowie tu nic nie pomogą.

Do góry
#920792 - 02/02/2007 10:26 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: doggy]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
a czy wiadomo juz kto sedziuje??? bo chyba jest to najwazniejsza informacja!

Do góry
#920817 - 02/02/2007 10:42 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: gremlin]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
jak dla mnie w meczu z Francja w porownaniu do innych spotkan gospodarzy, to sedziowie i tak zachowywali sie w miare przyzwoicie i wcale tak gospodarzy nie wciagneli na sile do tego finalu...zawsze w takich imprezach sedziuje sie po gospdarsku i teraz tez nie ma wyjatku, jesli poziom w finale bedzie podobny do Ger-Fra to bede bardzo zadowolony. Jesli teraz macie pretensje do sedziow to co powiedziec o imprezie sprzed 2 lat z Tunezji i tamtejszemu sedziowaniu, wtedy nie sedziowano pod Niemcow.

Fritz-Omeyer 2:0, chyba juz bramkarz repr. Niemiec udowodnil, kto jest lepszy.

Do góry
#920975 - 02/02/2007 11:27 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: polskignom]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Originally Posted By: polskignom
Fritz-Omeyer 2:0, chyba juz bramkarz repr. Niemiec udowodnil, kto jest lepszy.


Proszę nie ośmieszaj się... cenię Cię ale teraz to dałeś popalić \:D

Do góry
#921054 - 02/02/2007 11:41 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: sebkos]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Fritza zastąpił w koncówce Bitter bo ten puszczał co leciało :D, a Omeyer - heh nie mieli zadnego sposobu na niego to sędziowie karne gwizdali jak niemcy wybijali się z 9 m ...
No chyba że jako argument dla swojego wnisku chcesz powiedzieć że Niemcy są w Finale a nie Francja no to masz rację
PS. W Kilonii i tak trybunki będą dla nr 1 \:D

Do góry
#921108 - 02/02/2007 11:52 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: sebkos]
grajek1987 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2006
Postów: 5681
Originally Posted By: sebkos
Originally Posted By: polskignom
Fritz-Omeyer 2:0, chyba juz bramkarz repr. Niemiec udowodnil, kto jest lepszy.


Proszę nie ośmieszaj się... cenię Cię ale teraz to dałeś popalić \:D

\:D \:D \:D \:D \:D \:D \:D \:D
Fritz lepszy na tych MŚ od Omeyera \:D \:D \:D \:D \:D
Zabawne!

Do góry
#921218 - 02/02/2007 12:25 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: grajek1987]
Egzekutor Offline
old hand

Meldunek: 04/12/2006
Postów: 1174
Originally Posted By: grajek1987
Originally Posted By: sebkos
Originally Posted By: polskignom
Fritz-Omeyer 2:0, chyba juz bramkarz repr. Niemiec udowodnil, kto jest lepszy.


Proszę nie ośmieszaj się... cenię Cię ale teraz to dałeś popalić \:D

\:D \:D \:D \:D \:D \:D \:D \:D
Fritz lepszy na tych MŚ od Omeyera \:D \:D \:D \:D \:D
Zabawne!

Nie znam się ale i ja się pośmieję \:D \:D \:D

Do góry
Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, akagi, ElNinho[mmdea], Sensei, igea23, latajaca_holenderka, Lukasz111), 3555 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581826 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49