Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#881363 - 20/01/2007 21:36 Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!!
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
jak podala "Panorama" Jan Mazoch znajduje sie w krytycznym stanie- w koncu kiedys zawody musialy zakonczyc sie taka tragedia, od paru lat obserwujemy przeprowadzanie zawodow "na sile"- uwazam ze wine za taki stan rzeczy ponosi dyrektoriat pucharu swiata! niektore zawody byly rozgrywane na rozkaz tych panow ktorzy wielokrotnie zatracali zdrowy rozsadek!!!

Do góry
Bonus: Unibet
#881381 - 20/01/2007 21:43 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: gremlin]
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
Wierze że z tego wyjdzie ....

Do góry
#881383 - 20/01/2007 21:45 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: gremlin]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
z informacji ktore pojawialy sie po wypadku mozemy wysnuc ze Mazoch odzyskal na jakis czas przytomnosc lecz pozniej ponownie ja stracil...

"Jak podaje radio RMF FM, lekarze określają stan skoczka jako zagrażający życiu. Boimy się tego, co będzie za kilka, kilkanaście godzin. Stan pacjenta przy takim urazie ulega bardzo dynamicznym zmianom i w pewnym momencie może się okazać, że nasze możliwości są zbyt małe, żeby to opanować - powiedział radiu RMF FM - powiedział Sylweriusz Kosiński, zastępca dyrektora szpitala w Zakopanem.

Specjaliści z zakopiańskiego szpitala twierdzą, że być może konieczne będzie przewiezienie zawodnika do kliniki, najprawdopodobniej w Krakowie.... "

to info sprzed godziny... teraz juz wiemy ze Mazoch jest przewozony wiec stan musial sie pogorszyc...

gremlin nie szukalbym tu winnych, jezeli tak Wielki Skoczek jak Małysz mowi ze to byl blad skoczka to nie badzmy madrzejsi od niego... oczywiscie wiatr byl, lecz w momencie gdy Mazoch ruszal wial z predkoscia 1m/s ... a jezeli taki wiatr nazywasz rozgrywaniem zawodow na sile to tak naprawde nie skakaliby nigdzie...

Janek trzymaj sie~!

Do góry
#881387 - 20/01/2007 21:46 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: gremlin]
Grzegorz_Rasiak Offline
member

Meldunek: 25/08/2005
Postów: 182
Skąd: Las near Derby
lza sie w oku kreci........ \:\( a na pewno trzeba dodac wypowiedzi nie na miejscu - A.Malysza :(:(
niestety .......nie mowiac o tajnerze , ze to nic wielkiego, ze takie wypadki sie zdarzaja non stop i ze 100 takich widzial :/............... i Kruczka ...... ktory to z kolei chcial dalej zawodow ....a tu biedny mlody Czech walczy o zycie ........kiedy Malysz w USA upadl to zaloba byla a teraz sami nie potrafia zrozumiec powagi sytuacji i trudnych chwil zczegolnie dla rodziny Mazocha ........Brawa jedynie dla Polskich kibicow ,ktorzy potrafia sie zachowac!!!

ZDROWIEJ JANEK !!! JESTESMY Z TOBA!!!

Do góry
#881392 - 20/01/2007 21:47 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Boubson]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
powiem Wam jeszcze jedno... jak zobaczylem ten upadek wydawalo mi sie ze nie powinno byc zle... mam w pamieci wypadek morgiego w kuusamo, wygladalo to zdecydowanie gorzej... a jednak ... konsekwencje tu sa zdecydowanie wieksze..

Do góry
#881410 - 20/01/2007 21:55 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Boubson]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
wypowiedz Malysza rozumiem - jezeliby przerwali zawody od razu to jestem w stanie to zaakceptowac ale po co jeszcze czterech skakalo ... warunki sie nie zmienily skoro skoczylo 4 moglo jeszcze 10... poza tym nie zapominajmy o tym ze skoczek widzac taki upadek moze poczuc bariere psychiczna... najlepszym sposobem na to jest jkak najszybszy swoj skok... natomiast co do Tajnera to jego powinni juz dawno zdjac z anteny...

brawo dla pana Szaranowicza - nigdy jakos za nim nie przepadalem ale dzis potrafil sie zachowac...

Janek trzymaj sie

Do góry
#881423 - 20/01/2007 22:01 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Boubson]
Grzegorz_Rasiak Offline
member

Meldunek: 25/08/2005
Postów: 182
Skąd: Las near Derby
tez masz racje ale mi chodzilo o sytuacje nie sportowa tylko juz zwykla moralna i ludzka .....poprostu nie powinien sie wypowiadac z taka obojetnoscia ze to blad skoczka ..... kiedy tez lezal nieprzytomny....tym bardziej ze mu zawialo..... i , ze z ladowaniem mialo problemow juz duzo innych i to przed nim....

Do góry
#881428 - 20/01/2007 22:04 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Grzegorz_Rasiak]
Grzegorz_Rasiak Offline
member

Meldunek: 25/08/2005
Postów: 182
Skąd: Las near Derby
Małysz rozżalony

Adam Małysz jest wściekły i rozżalony całą sytuacją. Podobnie czuje się większość skoczków. - Miałem dzisiaj szansę na podium. Oddałem dobry skok i w kwalifikacjach, i w pierwszej serii i czułem, że w drugiej serii znajdę się wśród trzech najlepszych - mówił po konkursie Małysz. - To był nadskok, przy takich warunkach Adam popisał się wprost nieludzkimi umiejętnościami - ocenił pierwszy skok Polaka fizjoterapeuta polskiej kadry, Rafał Kot.

- Przy takich warunkach zawodnicy równie dobrze mogli zostać w hotelu i ciągnąć zapałki, by wyłonić zwycięzcę - stwierdził II trener reprezentacji Polski, Łukasz Kruczek. - Albo powinno się w ogóle nie rozgrywać II serii, albo doprowadzić ją do końca - dodał.

- Skoro dało się w takich samych warunkach przeprowadzić pierwszą serię, to dałoby się też drugą. Z przerwami, ale dałoby się. My chcieliśmy skakać. Austriacy krzyczeli nawet do dyrektora Waltera Hofera, żeby dał dokończyć zawody. Nie poskutkowało. Szkoda, bo chciałem walczyć o zwycięstwo. Z tej decyzji cieszyła się chyba tylko pierwsza trójka. Na szczęście pozostaje mi jeszcze jutrzejszy konkurs - stwierdził Małysz.

Małysz twierdzi, że upadek Mazocha nie był spowodowany warunkami atmosferycznymi, ale brakiem doświadczenia Czecha. - To był błąd Mazocha. Ściągnęło mu narty w bok i zamiast skorygować tor lotu, położył się na nartach i stracił równowagę - powiedział Polak.

W podobnym duchu wypowiadał się fiński trener ekipy Norwegii, Mika Kojonkoski. - Taki jest ten sport. Wypadki po prostu się tu zdarzają. Sądzę, że bardziej doświadczony skoczek poradziłby sobie z takimi warunkami - stwierdził.

Do góry
#881431 - 20/01/2007 22:05 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Grzegorz_Rasiak]
Grzegorz_Rasiak Offline
member

Meldunek: 25/08/2005
Postów: 182
Skąd: Las near Derby
Czesi wściekli

Innego zdania są czescy skoczkowie i ich sztab szkoleniowy. Austriacki trener naszych południowych sąsiadów, Richard Schallert, nie przebierał w słowach. - Dla FIS-u wyniki i pieniądze są ważniejsze niż zdrowy rozsądek - wypalił. - Czasami zdarza się, że wiatr wieje z boku, z przodu, z tyłu, ale tym razem wiał ze wszystkich stron! Jak w takich warunkach można skakać?! - pytał się rozwścieczony trener.

Złości i żalu nie krył również zeszłoroczny triumfator Pucharu Świata, Jakub Janda. - Rozgrywanie drugiej serii w tak ciężkich warunkach było po prostu głupotą - rzucił.

Do góry
#881435 - 20/01/2007 22:06 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Grzegorz_Rasiak]
Grzegorz_Rasiak Offline
member

Meldunek: 25/08/2005
Postów: 182
Skąd: Las near Derby
"Adam Małysz jest wściekły i rozżalony całą sytuacją. Podobnie czuje się większość skoczków. - Miałem dzisiaj szansę na podium. Oddałem dobry skok i w kwalifikacjach, i w pierwszej serii i czułem, że w drugiej serii znajdę się wśród trzech najlepszych - mówił po konkursie Małysz. - To był nadskok, przy takich warunkach Adam popisał się wprost nieludzkimi umiejętnościami - ocenił pierwszy skok Polaka fizjoterapeuta polskiej kadry, Rafał Kot."

???????no comments ?????

Do góry
#881445 - 20/01/2007 22:12 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Grzegorz_Rasiak]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
nie wiem co wstapilo w Adama ... moze to ze oni faktycznie do upadkow na skoczni sa przyzwyczajeni, moze on nie widzial z gory jak to wygladalo, moze nie wiedzial ze Mazoch jest w takim stanie... bo takie wypowiedzi do Malysza mi absolutnie nie pasuja... to nie w jego stylu...

Do góry
#881449 - 20/01/2007 22:13 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Boubson]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
ale mnie wkurza postepowanie czeskiej ekipy... jest sporo osob ktore chcialoby wiedziec cos blizej na temat stanu zdrowia Mazocha a oni zabraniaja lekarzom mowic... komu i czemu ma to sluzyc ja sie pytam?!

Do góry
#881451 - 20/01/2007 22:15 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Grzegorz_Rasiak]
rybek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/01/2005
Postów: 6776
Skąd: BYDGOSZCZ/ULICA SEZAMKOWA
I co z tego że tak powiedział chciał wygrać, być wysoko i tyle!! w takich sportach wypadki muszą być... były i będą...

Do góry
#881454 - 20/01/2007 22:15 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Boubson]
Grzegorz_Rasiak Offline
member

Meldunek: 25/08/2005
Postów: 182
Skąd: Las near Derby
oby nic sie nie stalo.....

Do góry
#881455 - 20/01/2007 22:16 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Boubson]
RaphY Offline
old hand

Meldunek: 12/08/2006
Postów: 942
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Boubson
nie wiem co wstapilo w Adama ... moze to ze oni faktycznie do upadkow na skoczni sa przyzwyczajeni, moze on nie widzial z gory jak to wygladalo, moze nie wiedzial ze Mazoch jest w takim stanie... bo takie wypowiedzi do Malysza mi absolutnie nie pasuja... to nie w jego stylu...


Ja myslę że on to powiedzał w przypływie emocji, wyraził lekką pogarde w strone Hoffera & spółki po tym jak zaraz po wypadku puścili jeszcze 4 skoczków narażając ich na taki sam wypadek po czym przerwali. Gdzie tu konsekwentność ja się pytam ?!

Do góry
#881462 - 20/01/2007 22:20 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: RaphY]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
dokladnie RaphY o to samo mi chodzi kilka postow wyzej...

chcialbym od pana Hofera poznac konkretna odpowiedz na jedno proste pytanie...

dlaczego po wypadku Mazocha skoczylo 4 skoczkow i konkurs przerwano , skoro warunki na skoczni nic a nic sie nie zmienily?

i sadze ze Malyszowi tez o to chodzi, nikt nie mialby pretensji gdyby przerwano po upadku Czecha ale nie pozniej...

trzymaj sie Janek!

Do góry
#881465 - 20/01/2007 22:21 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: RaphY]
Svart_Ulv Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/01/2006
Postów: 4112
ciekawe...właśnie słuchałem wiadomosci na CT2 i wg nich z Mazochem jest wszystko w porządku. polskie media podają że jest w stanie krytycznym...wiem jedno, choćby tam zginęło 10 skoczków to i tak by skakali dalej...kasa ...kasa... kasa...

Do góry
#881473 - 20/01/2007 22:24 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Svart_Ulv]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: Svart_Ulv
ciekawe...właśnie słuchałem wiadomosci na CT2 i wg nich z Mazochem jest wszystko w porządku. polskie media podają że jest w stanie krytycznym...wiem jedno, choćby tam zginęło 10 skoczków to i tak by skakali dalej...kasa ...kasa... kasa...


smiesza mnie takie wypowiedzi... a co w F1 nie ma smiertelnych wypadkow... a Dakar? a chocby pilka nozna i przypadek Foe... i co ze wszystkim koniec...

Do góry
#881481 - 20/01/2007 22:26 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Boubson]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
iestety, upadki są wkalkulowane w ten sport. Moim zdaniem Mazochowi zabrakło trochę doświadczenia, bo mógł się wybronić po tym silnym podmuchu tylnego wiatru. Trzeba było zakręcić rękami i spadać na plecy. Ja miałem na Wielkiej Krokwi podobny upadek, udało mi się obrócić na plecy i tylko się poobijałem koziołkując w dół. A on nawet nie walczył. Wygięło mu nartę, ona złapała powietrze, pociągnęła go za sobą i runął. My to wszystko widzieliśmy w naszej budce na górze, bo mamy podgląd na to co się dzieje na skoczni" - powiedział po konkursie Adam Małysz.

"Bardzo przybił nas ten upadek, ale uważaliśmy, że należy dokończyć drugą serię, bo warunki wcale nie były gorsze niż w pierwszej. Trzeba byłoby tylko robić częste przerwy. Organizatorzy też chyba chcieli dokończyć dla tych tysięcy kibiców, ale po wypadku przestraszyli się i ostatecznie zdecydowali inaczej" - dodał piąty zawodnik sobotniego konkursu.

Do góry
#881482 - 20/01/2007 22:26 Re: Jan Mazoch w krytycznym stanie!!!! [Re: Svart_Ulv]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Dokladnie Ulv! Pan Hofer ma na sumieniu nie jeden grzech!!! ci co dlugo ogladaja skoki zapewne pamietaja ze niejednokrotnie zmuszal skoczkow do skakania -powiedzialbym w gorszych warunkach niz dzis - kasa, kasa, ksa, transmisje , reklamy , kasa kasa kasa!!!

Do góry
Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, Sensei, rafal08, Igor), 4029 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582861 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07