Opcje tematu
#5294433 - 04/04/2012 17:03 Działalność gosp. a odszkodowanie wypadkowe
VooDoo Offline
addict

Meldunek: 07/07/2004
Postów: 560
Witam,

Zastanawia mnie jedna rzecz. Ponad 2 lata temu, jeszcze jako student, zerwałem więzadła boczne w kolanie. Lekarz włożył nogę do gipsu na 2 tygodnie. Później udałem się jeszcze na 2 lub 3 wizyty kontrolne i złożyłem do ubezpieczyciela wniosek o odszkodowanie. Byłem ubezpieczony grupowo na uczelni. Nie pamiętam już ile dostałem odszkodowania. Za pewne groszowe sprawy. Nieważne.

Niestety od tego czasu kolano do końca nie było sprawne. Podczas gry w piłkę często 'wyskakiwało'. Nie było to wtedy na tyle poważne, aby iść z tym do lekarza. Kilka dni odpoczynku sprawiało, że kolano 'wracało do normy'. Odpuściłem sobie sport na jakiś czas, ale problem wyskakującego kolana się nasilał (np. podczas schodzenia ze schodów, kiedy krzywo stanąłem). W końcu postanowiłem udać się z tym do ortopedy. Diagnoza: rekonstrukcja więzadła krzyżowego. Termin został mi wyznaczony na maj tego roku.

W międzyczasie (po pierwszym wypadku - a więc zaraz po skońceniu studiów) założyłem działalność gosp. i co miesiąc opłacam ZUS (składka zdrowotna i ubezp. społ.). Oczywiście ten najniższy. I tutaj nasunęło się mi pytanie: czy w przypadku, kiedy udam się na rekonstrukcję więzadła krzyżowego, będzie mi przysługiwało odszkodowanie, jeśli ubezpieczam się tylko w ZUSie? Czy też takie odszkodowanie mógłbym dostać jedynie, kiedy dodatkowo ubezpieczałbym się jeszcze np. w PZU? Jak to wygląda w praktyce? Orientuje się ktoś?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Do góry
Bonus: Unibet
#5294605 - 04/04/2012 20:21 Re: Działalność gosp. a odszkodowanie wypadkowe [Re: VooDoo]
ajdam Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2005
Postów: 2504
z ustawy wypadkowej pod nic nie podpadasz bo musi być wypadek przy pracy

renta z tytulu niezdolnosci do pracy --> musialbys bys byc niezdolny do pracy (chociazby czesciowo) + okresy skladkowe i nieskladkowe


z opisanego stanu z tytulu podlegania ubezpieczeniom spolecznym nic nie wyjdzie

Do góry
#5294645 - 04/04/2012 21:02 Re: Działalność gosp. a odszkodowanie wypadkowe [Re: VooDoo]
VooDoo Offline
addict

Meldunek: 07/07/2004
Postów: 560
No ok - pierwszy raz kontuzje odniosłem 'nie w pracy', ale przecież kolano mogło mi wypaść po raz kolejny np. podczas wizyty u klienta? A to już chyba jest wypadek w pracy? tongue

Do góry

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (11kera11), 3561 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581748 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49