Strona 1 z 17 1 2 3 ... 16 17 >
Opcje tematu
#5997311 - 06/09/2013 11:46 Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD

Do góry
Bonus: Unibet
#6001756 - 09/09/2013 19:40 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
witam,

mam taką nietypową sprawę (pierwszy raz mnie coś takiego spotkało). Sprzedawałem sprzęt używany na allegro - sprawny, sam go używałem, jednakże już mi nie był potrzebny, wystawiłem promocyjną cenę. Znalazł się klient, który zakupił towar do swojego sklepu, gdzie ponownie sprzedał towar kolejnemu klientowi. Po czym po 10 dniach dzwoni do mnie, że jego klient nie jest zadowolony z jakości towaru i chciałby zwrócić. Czy ma taką możliwość? Sprzęt jest zgodny z aukcją, działa, zatem nie widzę podstaw do jego reklamacji.

Co byście mi poradzili w tej kwestii? Wiem, że na allegro jest zapis, że do 10 dni można zwrócić towar bez podawania powodu. Rozchodzi się o Switch HDMI o wartości ok 1500-2000zł.

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż nie wiem jak do tematu podejść.

Do góry
#6001768 - 09/09/2013 20:07 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
sHybki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/01/2005
Postów: 5322
Skąd: Jaworzno
Skoro on sprzedał komus towar, który kupił od Ciebie to czym sie masz martwić? 10 dni to nie zapis allegro ale zgodnie z prawem każdemu kupującemu przez Internet przysługuje prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni od zakupu. Jeżeli minęło 10 dni od daty otrzymania towaru a do tego czasu nie zgłaszał problemu z towarem to olej temat smile

Do góry
#6001774 - 09/09/2013 20:15 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
Grzesiek_890 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/05/2005
Postów: 2174
Jak mam pytanie:

Jak wynajmujący komuś mieszkanie właściciele odnoszą się do tymczasowego zameldowania w nim osób wynajmujących?

Pytam, bo podobnoż nie są zbyt chętni, aby wyrazić na to zgodę tj. potwierdzić ów fakt podpisem.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

Do góry
#6001778 - 09/09/2013 20:17 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
http://porady.legeo.pl/pytania/20089/czy...nego-na-allegro

http://www.ecommerce.edu.pl/prawo/interpretacje/czy-mozna-zadac-zwrotu-pieniedzy.html

Na straconej pozycji gość stoi. Musiałby udowodnić jakąś wadę/usterkę, która nie była podana w opisie aukcji.

Do góry
#6001781 - 09/09/2013 20:23 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Grzesiek_890]
sHybki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/01/2005
Postów: 5322
Skąd: Jaworzno
Originally Posted By: Grzesiek_890
Jak mam pytanie:

Jak wynajmujący komuś mieszkanie właściciele odnoszą się do tymczasowego zameldowania w nim osób wynajmujących?

Pytam, bo podobnoż nie są zbyt chętni, aby wyrazić na to zgodę tj. potwierdzić ów fakt podpisem.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?


nie muszą wyrażać żadnej zgody jeśli masz umowę najmu mozesz to zrobić sam bez zgody właściciela mieszkania, która nie jest konieczna.

Do góry
#6001795 - 09/09/2013 20:44 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: sHybki]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: sHybki
Originally Posted By: Grzesiek_890
Jak mam pytanie:

Jak wynajmujący komuś mieszkanie właściciele odnoszą się do tymczasowego zameldowania w nim osób wynajmujących?

Pytam, bo podobnoż nie są zbyt chętni, aby wyrazić na to zgodę tj. potwierdzić ów fakt podpisem.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?


nie muszą wyrażać żadnej zgody jeśli masz umowę najmu mozesz to zrobić sam bez zgody właściciela mieszkania, która nie jest konieczna.


poważnie tak jest?
czyli mam rozumieć, że wynajmuje komuś mieszkanie, i ten ktoś może się zameldować bez mojej zgody??
bo w takim razie to jest lekko porypane, bo jak ktoś komu wynajmuję, się uprze to mi się nie wyprowadzi jak będę chciał mu podziękować??

Do góry
#6001848 - 09/09/2013 21:54 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Goget]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Originally Posted By: Goget
http://porady.legeo.pl/pytania/20089/czy...nego-na-allegro

http://www.ecommerce.edu.pl/prawo/interpretacje/czy-mozna-zadac-zwrotu-pieniedzy.html

Na straconej pozycji gość stoi. Musiałby udowodnić jakąś wadę/usterkę, która nie była podana w opisie aukcji.


dzięki za pomoc

Do góry
#6001896 - 09/09/2013 22:54 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
I jesli to byla licytacja to, jesli sie nie myle, to w ogole nie przysluguje prawo zwrotu.

Do góry
#6001902 - 09/09/2013 23:15 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
ginciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/02/2006
Postów: 3115
dokładnie przy wylicytowanym towarze nie ma prawa zwrotu chyba ze jest jakas ukryta wada o ktrej ni bylo napisane w aukcji

Do góry
#6001940 - 10/09/2013 00:06 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
było kup teraz

Do góry
#6001992 - 10/09/2013 01:04 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Biszop]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493
Originally Posted By: Biszop
Originally Posted By: sHybki
Originally Posted By: Grzesiek_890
Jak mam pytanie:

Jak wynajmujący komuś mieszkanie właściciele odnoszą się do tymczasowego zameldowania w nim osób wynajmujących?

Pytam, bo podobnoż nie są zbyt chętni, aby wyrazić na to zgodę tj. potwierdzić ów fakt podpisem.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?


nie muszą wyrażać żadnej zgody jeśli masz umowę najmu mozesz to zrobić sam bez zgody właściciela mieszkania, która nie jest konieczna.


poważnie tak jest?
czyli mam rozumieć, że wynajmuje komuś mieszkanie, i ten ktoś może się zameldować bez mojej zgody??
bo w takim razie to jest lekko porypane, bo jak ktoś komu wynajmuję, się uprze to mi się nie wyprowadzi jak będę chciał mu podziękować??


Tak, jeśli wynajmujesz komuś mieszkanie, to praktycznie, ten ktoś może zameldować się bez Twojej zgody (stety/niestety).

W formularzu meldunkowym, który to wypełnia "wynajmujący", jest tylko rubryka: "stwierdzam, że wyżej wymieniona osoba przebywa pod wskazanym adresem" - dotycząca w takim przypadku właściciela mieszkania.

Oczywiście zdarzyć się może, że właściciel lokalu nie będzie chciał takie rubryki podpisać albo osoba, która chce się zameldować, będzie chciała to zrobić bez jego wiedzy, w takim przypadku, ten nasz "wynajmujący" dołącza do wypełnionego formularza (na którym nie ma podpisu właściciela lokalu) pismo, w którym wskazuje, że w danym lokalu mieszka od tego i tego dnia. W ten sposób rozpoczniemy post. adm., w którym to (praktycznie) urzędnik stwierdzi, że rzeczywiście mieszkamy w takim i takim lokalu i wyda decyzję o zameldowaniu.

Podstawa pr.:
art. 61 § 1 Kpa oraz art. 47 pkt. 2 Ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. ;-)))


Pzdr

Do góry
#6002017 - 10/09/2013 01:26 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
kamil077 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/09/2007
Postów: 3246
witam,

Czy mógłby ktoś polecić jakiś nocleg w Londynie lub stronę z któej warto skorzystać, najlepiej 'okolice' stadiony Wembley, w przyzwoitej cenie- luksusu nie potrzebujemy, tylko wodę i dach nad głową smile
Z góry dziękuję za pomoc.

Do góry
#6002031 - 10/09/2013 01:38 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: _Korver_]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493
Originally Posted By: _Korver_
witam,

mam taką nietypową sprawę (pierwszy raz mnie coś takiego spotkało). Sprzedawałem sprzęt używany na allegro - sprawny, sam go używałem, jednakże już mi nie był potrzebny, wystawiłem promocyjną cenę. Znalazł się klient, który zakupił towar do swojego sklepu, gdzie ponownie sprzedał towar kolejnemu klientowi. Po czym po 10 dniach dzwoni do mnie, że jego klient nie jest zadowolony z jakości towaru i chciałby zwrócić. Czy ma taką możliwość? Sprzęt jest zgodny z aukcją, działa, zatem nie widzę podstaw do jego reklamacji.

Co byście mi poradzili w tej kwestii? Wiem, że na allegro jest zapis, że do 10 dni można zwrócić towar bez podawania powodu. Rozchodzi się o Switch HDMI o wartości ok 1500-2000zł.

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż nie wiem jak do tematu podejść.


Przede wszystkim prawo odstąpienia od umowy (odnośnie towaru zakupionego na odległość) przysługuje konsumentowi. Czyli wprost - Ty musiałbyś być przedsiębiorcą i sprzedawać "nie-przedsiębiorcy".

Zatem to tylko konsument może odstąpić od umowy, w tym powszechnie znanym terminie 10 dni. Dalej, nawet w przypadku skorzystania przez konsumenta! z tego prawa, musi on złożyć pisemne oświadcznie i wysłac je w terminie właśnie tych 10 dni na adres przedsiębiocy.

-> art. 7 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów.

W tym przypadku prawdopodobnie jest rewers całej sytuacji, tzn. Ty nie prowadz. dział. gosp., a kupujący jest przedsiębiorcą, a nawet gdybyś sprzedawał to w ramach prow. dział. gosp. to sprzedaż taka jest wynikiem transakcji pomiędzy przedsiębiorcami, nie zaś pomiędzy przedsiębiorcą, a konsumentem. Zatem ww. ustawa w tym przypadku nie działa, bo każdy przeds. jest rozumiany jako "specjalista" w prowadzeniu swojego przedsiębiorstwa, a ww. ustawa ma chronić biednych konsumentów. ;-)))


Dalej, można zastrzec, że jednej lub obu stronom przysługiwać będzie w ciągu oznaczonego terminu prawo odstąpienia od umowy. Prawo to wykonywa się przez oświadczenie złożone drugiej stronie -> art. 395 kc, w tym przypadku zapewne nic takiego nie zastrzegano.

W takim przypadku w grę wchodzi rękojmia za wady fizyczne rzeczy sprzedanej -> art. 556 kc, ale tylko wtedy kiedy rzecz którą sprzedałeś ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, albo rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewniłes kupującego, albo rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym.

Ponadto warunkiem skorzystania z ww. uprawnień przez kupującego jest to, że nie wiedział on o istnieniu wady w chwili zawarcia umowy -> art. 557 kc

I dopiero w takim przypadku może on odstąpić od umowy bądź zażądać obniżenia ceny.

Termin do zawiadomienia sprzedawcy o wykrytej wadzie - miesiąc. Uprawnienia z tytułu rękojmi wygasają po upływie roku.


Zaś w tym przypadku mamy sytuację, w której to kupujący - przedsiębiorca, w ramach prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa kupuje rzecz (prawdopodobnie od konsumenta), rzecz zostaje wydana, cena zapłacona. Nadto towar jest sprawny - czego kupujący (przedsiębiorca! specjalista) nie kwestionuje i czego zakwestionować nie może, albowiem rzecz została wydania jako sprawa i sprawną w momencie wydania i otrzymania przez kupującego była (i zapewne nadal jest), a kupujący po jakimś czasie informuje sprzedającego, że inny kupujący - tj. konsument naszego kupującego nie jest zadowolony z rzeczy i jakości towaru. Ani nie ma tutaj mowy o wadach towaru, ani o nieprzydatności towaru, a jedynie ten przedsiębiorca w wyniku niezadowolenia swojego klienta chce zwrócić towar (?).

To nie Ty jesteś kreatorem sytuacji pomiędzy tym przedsiębiorcą i jego klientem, nadto nawet nie jesteś obserwatorem tej sytuacji. Twoja kreacja i Twoje działanie miało miejsce w czasie trwania transakcji, czyli wydania rzeczy za otrzymaną cenę, rzecz została wydana, bez wad, jako zdatna do normalnego użytkowania zgodnie z gospodarczym przeznaczeniem tej rzeczy. Przedsiębiorca - specjalista, który tę rzecz zakupił zadowolony był z tej rzeczy do czasu dalszej transakcji, która to Ciebie nie dotyczy.

Pzdr.

Do góry
#6002428 - 10/09/2013 05:45 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Master.com back]
Grzesiek_890 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/05/2005
Postów: 2174
Originally Posted By: Master.com back
Originally Posted By: Biszop
Originally Posted By: sHybki
Originally Posted By: Grzesiek_890
Jak mam pytanie:

Jak wynajmujący komuś mieszkanie właściciele odnoszą się do tymczasowego zameldowania w nim osób wynajmujących?

Pytam, bo podobnoż nie są zbyt chętni, aby wyrazić na to zgodę tj. potwierdzić ów fakt podpisem.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?


nie muszą wyrażać żadnej zgody jeśli masz umowę najmu mozesz to zrobić sam bez zgody właściciela mieszkania, która nie jest konieczna.


poważnie tak jest?
czyli mam rozumieć, że wynajmuje komuś mieszkanie, i ten ktoś może się zameldować bez mojej zgody??
bo w takim razie to jest lekko porypane, bo jak ktoś komu wynajmuję, się uprze to mi się nie wyprowadzi jak będę chciał mu podziękować??


Tak, jeśli wynajmujesz komuś mieszkanie, to praktycznie, ten ktoś może zameldować się bez Twojej zgody (stety/niestety).

W formularzu meldunkowym, który to wypełnia "wynajmujący", jest tylko rubryka: "stwierdzam, że wyżej wymieniona osoba przebywa pod wskazanym adresem" - dotycząca w takim przypadku właściciela mieszkania.

Oczywiście zdarzyć się może, że właściciel lokalu nie będzie chciał takie rubryki podpisać albo osoba, która chce się zameldować, będzie chciała to zrobić bez jego wiedzy, w takim przypadku, ten nasz "wynajmujący" dołącza do wypełnionego formularza (na którym nie ma podpisu właściciela lokalu) pismo, w którym wskazuje, że w danym lokalu mieszka od tego i tego dnia. W ten sposób rozpoczniemy post. adm., w którym to (praktycznie) urzędnik stwierdzi, że rzeczywiście mieszkamy w takim i takim lokalu i wyda decyzję o zameldowaniu.

Podstawa pr.:
art. 61 § 1 Kpa oraz art. 47 pkt. 2 Ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. ;-)))


Pzdr


Dzięki wielkie za pomoc piwo

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego procesu administracyjnego? Orientujesz się jak on wygląda (zwłaszcza jak długo trwa)? I kto jest jego stronami - ja (osoba, która wynajmuje), to naturalnie oraz właściciel?

Do góry
#6002473 - 10/09/2013 06:00 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Grzesiek_890]
Grzesiek_890 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/05/2005
Postów: 2174
Master.com - priv

Do góry
#6002754 - 10/09/2013 16:24 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493
Z kpa w terminie jednego mies., w szczególnych przypadkach, tj. skomplikowanych sytacjach prawnych załatwienie sprawy może trwać dwa mies.

Taki szczególny przypadek to np. konieczność przeprowadzenia wnikliwego postępowania dowodowego, w celu ustalenia stanu faktycznego.


Stroną post. jest osoba wobec której toczy się post. o zameldowanie ale również stroną post. jest osoba posiadająca tytuł prawny do lokalu z treści prawa własności (wątpliwości rozwikłała uchwała SN z 2011 r.)

Jeżeli po złożeniu wniosku o zameld. i dołączonego do niego pisma, w którym wskazuje, że w danym lokalu mieszka od tego i tego dnia organ nie wydaje dec., możemy ponaglić organ do działania zażaleniem na niezałatwienie sprawy w terminie – do Wojewody -> art. 37 kpa

Zażalenie składamy/wysyłamy bezpośrednio do Wojewody z załącznikami – naszymi dok., które składaliśmy do org. meldunkowego.

Dalej, jeśli Wojewoda wyda postanowienie zobowiązujące do wykonania czynności, zaś urząd nadal nic nie robi, składamy skarge na bezczynność organu do Woj. Sądu. Admin.

art. 38 kpa „pracownik w organu administracji publicznej podlega odpowiedzialności porządkowej lub dyscyplinarnej, jeżeli z nieuzasadnionych przyczyn nie załatwi sprawy w terminie bądź nie dokona legalnego wydłużenia terminu.” -> wniosek do organu z informacją o działaniu/niedziałaniu pracownika tego organu.

Opcjonalnie (jak komuś się nudzi, a widzi że zameldować go nie chcą mimo, że muszą ;-) ):
- skarga na zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw -> art. 227 kpa


Pzdr.

Do góry
#6002764 - 10/09/2013 17:01 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Master.com back]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Originally Posted By: Master.com back
Originally Posted By: _Korver_
witam,

mam taką nietypową sprawę (pierwszy raz mnie coś takiego spotkało). Sprzedawałem sprzęt używany na allegro - sprawny, sam go używałem, jednakże już mi nie był potrzebny, wystawiłem promocyjną cenę. Znalazł się klient, który zakupił towar do swojego sklepu, gdzie ponownie sprzedał towar kolejnemu klientowi. Po czym po 10 dniach dzwoni do mnie, że jego klient nie jest zadowolony z jakości towaru i chciałby zwrócić. Czy ma taką możliwość? Sprzęt jest zgodny z aukcją, działa, zatem nie widzę podstaw do jego reklamacji.

Co byście mi poradzili w tej kwestii? Wiem, że na allegro jest zapis, że do 10 dni można zwrócić towar bez podawania powodu. Rozchodzi się o Switch HDMI o wartości ok 1500-2000zł.

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż nie wiem jak do tematu podejść.


Przede wszystkim prawo odstąpienia od umowy (odnośnie towaru zakupionego na odległość) przysługuje konsumentowi. Czyli wprost - Ty musiałbyś być przedsiębiorcą i sprzedawać "nie-przedsiębiorcy".

Zatem to tylko konsument może odstąpić od umowy, w tym powszechnie znanym terminie 10 dni. Dalej, nawet w przypadku skorzystania przez konsumenta! z tego prawa, musi on złożyć pisemne oświadcznie i wysłac je w terminie właśnie tych 10 dni na adres przedsiębiocy.

-> art. 7 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów.

W tym przypadku prawdopodobnie jest rewers całej sytuacji, tzn. Ty nie prowadz. dział. gosp., a kupujący jest przedsiębiorcą, a nawet gdybyś sprzedawał to w ramach prow. dział. gosp. to sprzedaż taka jest wynikiem transakcji pomiędzy przedsiębiorcami, nie zaś pomiędzy przedsiębiorcą, a konsumentem. Zatem ww. ustawa w tym przypadku nie działa, bo każdy przeds. jest rozumiany jako "specjalista" w prowadzeniu swojego przedsiębiorstwa, a ww. ustawa ma chronić biednych konsumentów. ;-)))


Dalej, można zastrzec, że jednej lub obu stronom przysługiwać będzie w ciągu oznaczonego terminu prawo odstąpienia od umowy. Prawo to wykonywa się przez oświadczenie złożone drugiej stronie -> art. 395 kc, w tym przypadku zapewne nic takiego nie zastrzegano.

W takim przypadku w grę wchodzi rękojmia za wady fizyczne rzeczy sprzedanej -> art. 556 kc, ale tylko wtedy kiedy rzecz którą sprzedałeś ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, albo rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewniłes kupującego, albo rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym.

Ponadto warunkiem skorzystania z ww. uprawnień przez kupującego jest to, że nie wiedział on o istnieniu wady w chwili zawarcia umowy -> art. 557 kc

I dopiero w takim przypadku może on odstąpić od umowy bądź zażądać obniżenia ceny.

Termin do zawiadomienia sprzedawcy o wykrytej wadzie - miesiąc. Uprawnienia z tytułu rękojmi wygasają po upływie roku.


Zaś w tym przypadku mamy sytuację, w której to kupujący - przedsiębiorca, w ramach prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa kupuje rzecz (prawdopodobnie od konsumenta), rzecz zostaje wydana, cena zapłacona. Nadto towar jest sprawny - czego kupujący (przedsiębiorca! specjalista) nie kwestionuje i czego zakwestionować nie może, albowiem rzecz została wydania jako sprawa i sprawną w momencie wydania i otrzymania przez kupującego była (i zapewne nadal jest), a kupujący po jakimś czasie informuje sprzedającego, że inny kupujący - tj. konsument naszego kupującego nie jest zadowolony z rzeczy i jakości towaru. Ani nie ma tutaj mowy o wadach towaru, ani o nieprzydatności towaru, a jedynie ten przedsiębiorca w wyniku niezadowolenia swojego klienta chce zwrócić towar (?).

To nie Ty jesteś kreatorem sytuacji pomiędzy tym przedsiębiorcą i jego klientem, nadto nawet nie jesteś obserwatorem tej sytuacji. Twoja kreacja i Twoje działanie miało miejsce w czasie trwania transakcji, czyli wydania rzeczy za otrzymaną cenę, rzecz została wydana, bez wad, jako zdatna do normalnego użytkowania zgodnie z gospodarczym przeznaczeniem tej rzeczy. Przedsiębiorca - specjalista, który tę rzecz zakupił zadowolony był z tej rzeczy do czasu dalszej transakcji, która to Ciebie nie dotyczy.

Pzdr.


wielkie dzięki piwo

na chwilę obecną wszystko rozumiem i jakby były ewentualne problemy to na pewno się odezwę piwo

Do góry
#6002926 - 10/09/2013 22:15 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
nastąpił zwrot sytuacji, klient po mojej informacji o braku chęci do przyjęcia towaru z powrotem stwierdził, że chce towar reklamować, gdyż nie jest on zgodny z treścią aukcji.

link do aukcji: http://allegro.pl/hdmi-matrix-switch-4x4-aten-vm0404h-okazja-i3486235167.html

we wstępie dane techniczne ze strony producenta, w treści aukcji mój opis. Klient doczepił się fragmentu: 'Jakość sygnału doskonała, nawet na długie - ponad 30-metrowe odległości' - były to moje osobiste doświadczenia z użytkowaniem tego produktu, mi na te odległości dobrze działało. Teraz gość twierdzi, że u niego przy 30m nie działa, a producent zapewnia tylko: 'Transmisja na duże odległości - do 20 m (24 AWG) i 15 m (28 AWG)'

jak to ugryźć? smirk

Do góry
#6002978 - 10/09/2013 23:12 Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [36] [Re: Conrad]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Podeślij mu ten link - http://www.poradaprawna.pl/porady/zwrotu-towaru-zakupionego-na-odleglosc-przez-firme,231098.html

Wygląda na to, że musiałby do sądu z tym iść, a i tak mizerne szanse, że wygra skoro w opisie aukcji znalazła się sugerowana przez producenta odległość działania, a samo urządzenie nie ma żadnych wad fizycznych. Z twojego opisu wynika jakie ty miałeś z nim doświadczenia, a nie napisałeś wprost, że w każdych warunkach urządzenie zapewnia działanie na takie odległości.

Biorąc pod uwagę ile by go taka sprawa kosztowała czasu i pieniędzy to da sobie spokój.

Do góry
Strona 1 z 17 1 2 3 ... 16 17 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, rafal08, VVega, alfa), 3483 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581752 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49