!! PROGRESJA NA NUMERKU !!

Posted by: Anonymous

!! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 04:05

Proponuje Wszystkim Progresję na szcześliwym numerku ( niestety z tego co się orientuje tylko Totomix ;( )
współczynniki średnio 5,0 a np tak jak ja obstawiam ;
Etap Stawka Wygrana
1 5zl 22,5zl

1 5zl x
2 10zl x
3 20zl x
4 40zl x
5 80zl x
6 160zl x
7 320zl 1440zl

1 5zl x
2 10zl x
3 20zl 86,4zl

1 5zl x
2 10zl x
3 20zl x
4 40zl x
5 80zl x
6 160zl x
7 320zl x
8 640zl x
9 1280zl x
10 2560zl ------czekam na losowanie ..i CORAZ BARDZIEJ SIE STRESUJE al:

A tak pozatym to gram numerki z przedziału 31-36 --- zawsze wysoki współczynnik a naprawde często wchodzą (patrz wyzej )

dzieki tej progresji jestem wreszcie do przodu iwo:

PROPONUJE WSZYSTKIM POSKRAMIACZOM BUKUW
PA @LL
Posted by: tyler

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 06:21

przecież to na dłuższą metę zupełnie niewykonalne! ile jest tych numerków? koło 40, tak? a więc jeśli dany numer nie wejdzie przez np 35 'kolejek' to przy stawce 5zł trzeba już grać za zawrotną kasę, a często przecież dany numer uparcie nie wypada przez wiele losowań(patrz duży lotek)!
Posted by: Domingos

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 11:42

witam,w tym numerku sa przedzialy liczb od
1-6
7-12
13-18
19-25
26-31
32-36
i trzeba wytypowac jeden z tych przedzialow wiec nie jest tak zle z ta progresja choc jesli dlugo nie wylosuja liczby z jakiegos przedzialu to kurs spada do ok 3.80
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 13:16

Fisio jesli jesteś do przodu to weż co twoje i przewrwij grę bo taka progresja zawsze prowadzi do bankructwa !!!
Posted by: majox

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 13:57

jahu ma rację... no chyba że jesteś w czepku urodzony lub masz miliardy na koncie
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 14:21

Coż.... miliardów na koncie ni mam (milionów też nie) ale skoro ide do produ to jak narazie nie jest chyba tak zle...... Zrobilem sobie takie zalozenie ze jezeli do 10 etapu ( stawka 2560zl )nic mi nie wejdzie to chwilowo odstawie to i bede probowal sie odkuc na 'normalnym' obstawianiu.Jednak jak narazie nie idzie mi zle a gram dopiero od 16.04.2003.
Najlepsze w tym numerku jest to ze obstawia sie 5-cio liczbowy przedzial a nie pojedyńcze liczyby.
Powodzenia @ll
Posted by: mini-cab_driver

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 14:36

Byl swego czasu na tym forum ktos o nicku Wenrychora, czy jakos tak. Zajmowal sie tym i z tego co pamietam niezle mu szlo... Nie wiem dlacvzego przestal juz pisac:( Pozdrawiam.
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 16:11

Był Wernychora bardzo promował progresją i nagle zniknął...

Może zrozumiał, że progresją się nie wygra i ze wstydu schował się do mysiej dziury

pozdrowienia
zagorzały antyprogresista
wuzz
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 17:02

Nie znam Wernychory a zniknoł bo pewnie dorobil sie tak, że wyjechał na Majorkę
Ja pisac bede do momentu kiedy komornik mnie nie złapie albo mi pradu nie wyłaczą za nie zapłacone rachunki ......... w końcu progresja jest czasami naprawde kosztowna...
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 17:19

Może zrozumiał, że progresją się nie wygra i ze wstydu schował się do mysiej dziury

pozdrowienia
zagorzały antyprogresista
wuzz[/QB][/QUOTE]

Wuzz
Jako praktyk w tej dziedzinie mam odmienne zdanie.
Nie chcę jednak wchodzić w polemikę iwo:
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 18:01

Ja akurat popieram progresję na tego typu zdarzenia losowe i bawię się w "6" w Lotto. W końcu nie padła i trochę wygrałem.
Chętnie się włączę w typowanie przedzialów SN.
Wybrałem sobie 19-24 ze statystyk i gram od pon. po kursie 5.2. Zobaczymy na ktorym etapie trafię?
Do tego dobieram sobie super pewniaki, jakie każdego dnia się pojawiają.
Posted by: Zbigniew

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 18:12

Ta progresja to dobra sprawa, ale pod warunkiem, że się troche ma $$$. Inaczej wystarczy tylko na kilka etapów.
...::: TUGOK :::...
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 18:29

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zik:
[qb]Ja akurat popieram progresję na tego typu zdarzenia losowe i bawię się w "6" w Lotto. W końcu nie padła i trochę wygrałem.
Chętnie się włączę w typowanie przedzialów SN.
Wybrałem sobie 19-24 ze statystyk i gram od pon. po kursie 5.2. Zobaczymy na ktorym etapie trafię?
Do tego dobieram sobie super pewniaki, jakie każdego dnia się pojawiają.[/qb][/QUOTE]Właśnie o to idzie że na dłuższą metę nie masz najmniejszych szans w progresji na zdarzenia czysto losowe gdyż nie możesz dobrowolnie regulować prawdopodobieństwa [u buków możesz - sam dobierasz zdarzenia].
No ale o tym panowie sie przekonacie za jakiś czas niestety na własnym portwelu
Posted by: majox

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 04/05/2003 18:58

wernychora podobno z chochołami i z Iśią montuje jakieś powstanie, przeciwko przystąpieniu Polski do UE dlatego nie pisze
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 01:34

Jahu a czy np.stpsując progresję na x w piłce nożnej nie potrzeba troszkę szczęscia... przecież są drużyny które potrafią zremisować 2 razy w sezonie mimo SKŁONNOŚCI do remisów.
W "numerku" dużą zaletą jest współczynnik który przeważnie jest w granicach 5,0, natomiast jak sam sie zapewne orientujesz aby trafić remis w piłce za 5,0 trzeba miec duuużo wiecej szczęścia niż w "numerku".
Rozumiem żebym proponował komuś progresje na remis w kosza ( czasami nawet kilka razy w sezonie sie zdarzy) z AKO 20,0 albo i większym.
-coś takiego jest dobre dla multimiliarderów srających pieniędzmi( fajne musi byc uczucie jak wchodzi ci wrescie x a ty obstawiałes na 20 poziomie)
nawiązujac jednak do tematu, dyskusję tą bedę starał się prowadzić jak najdłużej aby sprawdzić twoją tezę.--------jak narazie coś mi jednak wychodzi więc nie mogę sie z Tobą zgodzić :zobacz:
pozdrawiam iwo:
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 01:51

Progresja to taka słodka trucizna, bo przeważnie "wychodzi". Widać przyrost kasy... Do czasu.
Gracz zapomina, że jest szansa jedna na sto lub jedna tysiąc na bankruta.
A to tylko kwestia czasu...

pozdro
wuzz

P.S. Temat progresji zawsze wraca jak grypa, ale na progresję chyba nie ma szczepionki
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 02:19

wuzz pisalem przecież, że walczyć bede do 10 poziomu a później przerwa na odkucie się. ja nie jestem chory psychicznie żeby grać np. na 20 poziomie zastawiajac mieszkanie czy bóg wie co bo brakuje mi 20 000zł.
Pozdrawiam iwo:
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 02:27

[QUOTE]Oryginalnie wysłał FiSiO:
[QB]Jahu a czy np.stpsując progresję na x w piłce nożnej nie potrzeba troszkę szczęscia... przecież są drużyny które potrafią zremisować 2 razy w sezonie mimo SKŁONNOŚCI do remisów.
W "numerku" dużą zaletą jest współczynnik który przeważnie jest w granicach 5,0, natomiast jak sam sie zapewne orientujesz aby trafić remis w piłce za 5,0 trzeba miec duuużo wiecej szczęścia niż w "numerku".

Niestety Wuzz ma wiele racji ale nie zgadzam się że progresja zawsze prowadzi do bamkructwa.
Jednak numerek i progresja - oj oj oj w tym przypadku Wuzz i ja dokładnie znamy koniec tej zabawy chyba że się w porę wycofasz....
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 02:32

[QUOTE]Oryginalnie wysłał FiSiO:
[qb]wuzz pisalem przecież, że walczyć bede do 10 poziomu a później przerwa na odkucie się. ja nie jestem chory psychicznie żeby grać np. na 20 poziomie zastawiajac mieszkanie czy bóg wie co bo brakuje mi 20 000zł.
Pozdrawiam iwo: [/qb][/QUOTE]Zgoda, Ty nie jesteś, ale byli tacy a zwłaszcza jeden, który nas NAUCZAŁ ...

Dla Ciebie mam genialnie prostą propozycję: Chcesz mieć pieniądze, to od razu zrób sobie "przerwę na odkucie".
Jeżeli naprawdę potrafisz "się odkuć" to będziesz bogaty bez progresji.

pozdrawiam
wuzz
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 02:39

[QUOTE]Oryginalnie wysłał FiSiO:
[qb]W "numerku" dużą zaletą jest współczynnik który przeważnie jest w granicach 5,0, natomiast jak sam sie zapewne orientujesz aby trafić remis w piłce za 5,0 trzeba miec duuużo wiecej szczęścia niż w "numerku".
iwo: [/qb][/QUOTE] [QUOTE]
... w tym numerku sa przedzialy liczb od
1-6
7-12
13-18
19-25
26-31
32-36
i trzeba wytypowac jeden z tych przedzialow wiec nie jest tak zle z ta progresja choc jesli dlugo nie wylosuja liczby z jakiegos przedzialu to kurs spada do ok 3.80
[/QUOTE]"współczynnik" 5,0 przy 6 przedziałach, a więc 6 możliwych rezulatach daje bukowi:
(6-5)/6 = 16,7 % zysku - lepiej niż na piłce nożnej czy innym hokeju.
Trafiasz zdarzenie średnio 1 raz na 6 losowań i dostajesz wygraną stawka x5.
Żadna rewelacja...

pozdrowienia
wuzz
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 03:23

Progresja prowadzi do niczego i to nie tylko w omówionych przypadkach. Nawet mając nieograniczone fundusze i za[ewnioną grę bez żadnej marży i żadnych limitów.
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 10:42

qwerty przeciez majac nieograniczone fundusze kiedys sie trafi ten upragniony przedział wiec nie pisz, ze prowadzi do niczego (dla wuzza prowadzi np. do bankructwa )
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 12:10

[QUOTE]Oryginalnie wysłał FiSiO:
[qb]qwerty przeciez majac nieograniczone fundusze kiedys sie trafi ten upragniony przedział wiec nie pisz, ze prowadzi do niczego (dla wuzza prowadzi np. do bankructwa )[/qb][/QUOTE]A kto ma nieograniczone fundusze?
Jeśli ktoś ma bardzo duże fundusze[choć ograniczone]to nie wiem czy bawi się w progresje...
Był tu taki jeden co miał budżet na progresję
15.000zł chciał wszystkim pokazać jak należy zarabiać tym sposobem , wystarczyło mu na 2 tyg, gry
Posted by: unkn0wn

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 12:52

FiSiO musisz wziac pod uwage tez to ze w totomix
zmieniaja sie kursy jezeli np. przez 7 kolejek nie padnie numerek 19-24 to automatycznie ze stawki 5,2 spada do 3,8 i coraz nizej wiem bo kiedys probowalem tak grac.Ale jezeli chcesz tak grac to twoja sprawa i zycze ci samych wygranych
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 16:49

Prawa liczb są nieubłagane, nawet zostalo to matematycznie udowodnione, że progresja prowadzi do niczego. Osobiście jestem w stanie zaoferować każdmu grę na czarne/czerwone, parzyste/nieparzyste (wszyskro bez zera), orła czy reszkę, lub jakikolwioek inny sposób losowania i brak jakichkolwiek limitów -- czy to minimalnych, czy maxymalnych. Jedynym warunkiem byłoby zdeponowanie funduszy, które wg gracza byłyby wystarczające na okres gry jaki sobie wybierze. Oczywiście suma ta nie musi być zawrotna, wszakże limitów brak, więc początkowa stawka może mieć wartość choćby €.0000000001.
Posted by: tangerine

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 17:03

[qb] FiSi0 [/qb] --> jaki jest najdłuższy okres nie wystąpienia, któregoś z przedziałów w Numerku?

[qb] qwerty [/qb] i [qb] wuzz [/qb] --> tak żarliwie odradzacie, że możnaby odnieść wrażenie że sami na tym robicie duże pieniądze...
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 17:29

veride, oczywiście, ale będąc po przeciwnej stronie teorii progresji.
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 18:46

Verdie szczerze Ci powiem, ze pojęcia nie mam :rolleyes: ...gram od niedawna wiec trudno mi dokładnie powiedzieć ale wszelakie statystki dotyczące zależące od:

Częstotliwość losowania danej liczby w zaleznosci od podanego okresu
Przeszukiwanie wyników według kryteriów
Parzyste, nieparzyste
Dzień miesiąca
Dzień tygodnia
Statystyki pozostałych liczb
Częstotliwość losowania danej liczby w zalezności od pozycji
Częstotliwość losowania danej liczby w zaleznosci od podanego okresu
Przeszukiwanie wyników według kryteriów
Parzyste, nieparzyste
Dzień miesiąca
Dzień tygodnia
Maksymalna rozpiętość
Najczęściej występujące pary liczb
Liczba powtórzeń w kolejnych losowaniach

Znajdziesz na www.lotto.pl w archiwum numerka.
Pozdrawiam @ll iwo:
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 20:14

[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[QB]Prawa liczb są nieubłagane, nawet zostalo to matematycznie udowodnione, że progresja prowadzi do niczego.

Nie każdy sposób progresji musi prowadzić do bankructwa
A jeśli można spytać kto to udowodnił?
Posted by: Gabriel

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 20:25

Moim zdaniem progresja zdaje egzamin w przypadkach naprawde sporadycznych, grając raz na jakiś czas, ale nie na zdarzenia czysto losowe typu numerek!
Posted by: Budowlaniec

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 21:50

Jak to progresja prowadzi do niczego? I jeszcze jest to udowodnione matematycznie!? Kto jest taki mądry na tym forum? Udowodnij prosze matematycznie, że przy rzutach monetą zawsze padnie reszka a nigdy orzeł (oczywiście przy normalnej monecie). Przecierz to jest jedyny warunek przy którym progresja by była skazana zawsze na porażkę (oczywiście w przypadku braku jakichkolwiek limitów finansowych).
Posted by: donic

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 22:00

Progresja na numerku nie wiem czy ma sens...W każdym razie o wiele pewniejszą progresją jest granie na to czy padnie "6" w Duzego czy tez nie. Ktoś kto ma kasę na 10 stopni może spać spokojnie...
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 22:16

Oczywiście, że jest udowodnione matematycznie, między innymi tez to, że na odpowiednio wielką ilość rzutów procent jednego zdarzenia lub drugiego nie przekroczy pewnej granicy. Była kiedyś wydawana seria książeczek "Omega" (o ile dobrz epamiętam;)) w latach '60 & '70 -- jedna z nich cała była poświęcona rachunkowi prawdopodobieństwa, gdzie końcowe wnioski poparte były konkretnym wzorem matematycznym. Prawda jest taka: jeśli nie wyjdziesz na plus stawiając stałe stawki, to progresja nic ci nie da i w końcu "zabije". Można ją porównac do prób szukania perpetuum mobile, ale z pustego nie przelejesz...
Posted by: tangerine

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 22:32

[qb] qwerty [/qb] --> rozumiem Twoją filozofię, ale to filozofia, a nie matematyka... jeśli wejdzie mi progresja na dziesiątym poziomie Ty stwierdzisz, że miałem po prostu szczęście... bo przecież równie dobrze mógł wypaść inny numerek...
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 22:38

Ale ile funduszy musisz mieć on hand, by dotrwać do dziesiątego poziomu?
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 22:41

Tu chodzi o korelację między środkami przeznaczonymi na grę, a efektem końcowym, który nie jest na twoją korzyść, bo przecież dyskutujemyo progresji jako o niezawodnym systemie na grę, a nie o szczęściu, które zawsze może się przytrafić.
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 22:46

witam
FiSiO, widzę, że przekonać Cię bedzie trudno, skoro wygrywasz
Ale w tej grze nie masz zadych szans.
Jeśli masz juz 18 lat, to wybierz się do kasyna i zobacz, że uczciwie za takie zakłady to płaci się 5,8378378... a nie 5*0,9 czyli po podatku 4,50.
Tyle, że w kasynie przekonasz się o szansach takiej progresji pierwszego dnia, a w numerek mozesz się trochę pobawić z powodu niskiej częstotliwości losowań.
pozdrawiam
hpc
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 22:55

[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb]Prawa liczb są nieubłagane, nawet zostalo to matematycznie udowodnione, że progresja prowadzi do niczego. Osobiście jestem w stanie zaoferować każdmu grę na czarne/czerwone, parzyste/nieparzyste (wszyskro bez zera), orła czy reszkę, lub jakikolwioek inny sposób losowania i brak jakichkolwiek limitów -- czy to minimalnych, czy maxymalnych. Jedynym warunkiem byłoby zdeponowanie funduszy, które wg gracza byłyby wystarczające na okres gry jaki sobie wybierze. Oczywiście suma ta nie musi być zawrotna, wszakże limitów brak, więc początkowa stawka może mieć wartość choćby €.0000000001. [/qb][/QUOTE]Chętnie podejmę wyzwanie! Tylko jak Ty to widzisz w praktyce? Ewentualnie pisz na priv.
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 23:05

Progresję to już sobie wymyślylem w podstawówce.
I nikt mnie nie przekona, że nie można wygrać!
Tylko muszą być spełnione następujące warunki:
1. Brak limitów z obu stron.
2. Niezmiennosć stawki( a tu moze być różnie,szczególnie u Totomixa), moga nagle wycofać te zakłady lub sukcesywnie obnizać kurs do granicy nieopłacalnosci.
3. Podstawowe zasady uczciwości ( a z tym też bywa różnie-szczególnie w kasynach)

A póki co gram przedział 19-24 powiedzmy do 15 poziomu, dziś za 24 zł-różne kombinacje.
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 23:23

Rzecz w tym, że progresja nie jest na dłuższą metę, więc dlatego okres gry umownej musiałby trwać wiele miesięcy, np. rok. Zadeklarowaną kwotę, która wg ciebie starczy na przetrwanie progresji, wpłaca się na notarialne konto bankowe. Ilość losowań pozostaje do uzgodnienia, może to być tysiąc, a nawet milion miesięcznie.
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 23:40

[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb]Rzecz w tym, że progresja nie jest na dłuższą metę, więc dlatego okres gry umownej musiałby trwać wiele miesięcy, np. rok. Zadeklarowaną kwotę, która wg ciebie starczy na przetrwanie progresji, wpłaca się na notarialne konto bankowe. Ilość losowań pozostaje do uzgodnienia, może to być tysiąc, a nawet milion miesięcznie. [/qb][/QUOTE]I tu się chyba różnimy w założeniach. Bo ja sobie wymyśliłem tak: że gram do momentu trafienia i wychodzę. Po diabła mi milion losowań i rok czasu?
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 05/05/2003 23:44

Ale co planujesz "trafić"?
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 00:04

Dowolne zdarzenie losowe: parzyste,nieparzyste w ML, "6" w DL, czy tez przedział w SN.
Tylko tyle że to ja decyduję kiedy wchodzę w progresję i kiedy z niej wychodzę. Żadnego przymusu obstawiania, bo wtedy wiadomo prawo wielkich liczb i prawo serii. I co Ty na taką propozycje?
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 00:10

Rozumiem, ale interesuje mnie twój cel w takim razie. Ile chcesz wygrać? Ile etapów progresji przejść? A przerywać możesz sobie kiedy chcesz, wracać również, mi chodzi tylko o ilość obstawień -- mogą być z przerwami.
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 00:25

[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb]Rozumiem, ale interesuje mnie twój cel w takim razie. Ile chcesz wygrać? Ile etapów progresji przejść? A przerywać możesz sobie kiedy chcesz, wracać również, mi chodzi tylko o ilość obstawień -- mogą być z przerwami.[/qb][/QUOTE]Cel-wygrać kasę, chyba jasne. Wygrać jak najwięcej,ale oczywiście w ramach realiów. Ile zainwestuję tyle wygram no moze z nadwyżką bo o to chodzi. Ile etapów? na SN zakładam 15, ale kto wie? Ilość obstawień? Do póki się opłaca i kasy starcza.
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 00:28

A tak na marginesie to ogromnie dzisiaj dużo postów natrzaskam-niektórym na tym zależy.
Tak mnie wciagnałeś w dyskusję a ja czekam na 21:30 i losowanie SN.
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 00:30

Cieszę się ze ten temat ma zainteresowanie.
Mimo licznych głosów namawiających mnie do zaprzestania gry (gram w sumie krótko)nie rzucę jej poniewaz jestem JAK NARAZIE do przodu i jak juz wspominałem nie zamierzam inwestowac w to jakiś nieziemskich funduszy. Powiem krótko do momentu kiedy mi idzie...a idzie-bedę grał-mimo licznego sprzeciwu....grał do dziesiątego poziomu(2000zł z hakiem..) póżniej zacznę myślec nad innymi sposobami pomnożenia swoich pieniędzy .
A I CHCIAŁEM WSZYSTKIM PRZYPOMNIEĆ IŻ WIEM ŻE WSPÓŁCZYNNIKI SPADAJĄ........ALE PRZEDZIAŁ KTÓRY JA OBSTAWIAM (31-36) ZMIANY TE STRASZNIE ŻADKO DOTYCZĄ .
pozdrawiam @ll iwo:
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 00:50

Temat ciekawy-matematyczno, farciarski. Czekamy na losowanko.
Posted by: Carnby

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 00:51

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]
Jeśli masz juz 18 lat, to wybierz się do kasyna i zobacz, że uczciwie za takie zakłady to płaci się 5,8378378... a nie 5*0,9 czyli po podatku 4,50.
[/qb][/QUOTE]Tak do konca uczciwie tj. by miec szanse na wygrana takie same jak kasyno/buk to powinno sie placic 6,00. Co do tego, ze o powodzeniu 'cudownych' systemow opartych na progresji mozna najszybciej przekonac sie w kasynie to sie zgadzam. Nawet zreszta nie trzeba nigdzie chodzic, gdyz mozna zabawic w kasynie online.
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 01:13

W kasynie online (na wp ) jestem do przodu na progresji...grając w bakarata na x też zawsze jestem do przodu (gram na telefonie ) po tych próbach chce sie sprawdzić na serio
Carnaby i nie pisz o CUDOWNYCH systemach bo jak sobie policzysz to progresja wydaje sie jedynym systemem na którym nie da się stracić (a tak apropos to znasz jakieś systemy na progresję ??)
Pozdrowionka @ll
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 01:36

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zik:
[qb]Cel-wygrać kasę, chyba jasne. Wygrać jak najwięcej,ale oczywiście w ramach realiów. Ile zainwestuję tyle wygram no moze z nadwyżką bo o to chodzi. Ile etapów? na SN zakładam 15, ale kto wie? Ilość obstawień? Do póki się opłaca i kasy starcza.[/qb][/QUOTE]zik, ale ja ci mówię, że tej kasy ci nie starczy. Interesują mnie po prostu konkrety: ile byś przeznaczył kasy mając nieograniczone fundusze i ile chciał z tego wygrać (rozumiem, że tyle samo, czyli podwoić?)!
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 01:39

I co tu długo się rozwodzić! Pierwsze zagranie i od razu trafienie w dziesiątkę. Padło "21" a więc jutro po kaskę. Pozdrówka dla watpiacych w progresję i analizę poprzednich losowań.
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 01:40

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Carnby:
[qb]Tak do konca uczciwie tj. by miec szanse na wygrana takie same jak kasyno/buk to powinno sie placic 6,00. Co do tego, ze o powodzeniu 'cudownych' systemow opartych na progresji mozna najszybciej przekonac sie w kasynie to sie zgadzam. Nawet zreszta nie trzeba nigdzie chodzic, gdyz mozna zabawic w kasynie online.[/qb][/QUOTE]Szanse na wygraną ma się w wielu miejscach, nawet w totolotku. A ja twierdzę, że mając nawet "kurs" 6.00 w kasynie na 1/6 i jeszcze do tego brak zera -- nic się progresją nie wygra na dłuższą metę.
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 01:59

Bravko zik...trafiłeś tak jak ja pierwsza gra i odrazu weszło....zobaczysz jak sie bedziesz wkorwiac jak ci do 5 etapu nie bedzie wchodzic pomwiesz sobie ze 6-ty bedzie ostatni pozniej 7-my i wreszcie WEJDZIE ....albo i nie
Poadrowienia iwo:
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 02:02

Od ponad roku gram progresją bardzo systematycznie
[do kilkanastu zakładów na tydzień]i jestem na godziwym + ,nie mam ponadto wątpliwości że progresją można wygrywać i to na dłuższą metę.
Co bardzo ważne w praktyce staram się grać zakłady matematycznie opłacalne.
Co do tego czy nie wygram przy zerowej marży czyli
np. rzut orzeł/reszka to nie mam zdania - ale myślę że to jest możliwe.
Natomiast co do gry na numerki przy tak ogromnej przewadze totka - tu nie mam zludzeń , bankructwo jest pewne i to zdaje się nie będzie trzeba na nie długo czekać...
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 02:11

Ja na razie sie cieszę i tyle. Tym bardziej że jak pisałem dołożylem trochę do tego np: ze numerek bedzie nieparzysty( za 1.7) Kanada -Rosja za 2.15 USA-Japonia (1.1) i czekam jeszce na NHL
Vancouver(1) i wtedy iwo:
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 02:23

zik powiedz jak to zrobiles, że masz na jednym kuponie 2 zdarzenia wspierające się (przedzial i to czy numerek bedzie parzysty albo n.parz) ???
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 02:29

Spytałem się panienki na J.P II r. Nowolipek czy tak można? A ona że tak to puściłem. No i weszło.
Ale ja nie widze tu wspomagania. Bo niby co ma jedno do drugiego? A Ty gdzie grasz?
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 02:31

Jak nie wierzysz to Ci mogę puscić skana-jak zechce zadziałać. A najlepiej to spróbuj sam to zagrać.
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 02:36

Ja wiem że grając w ten sposób ograniczam sobie możliwości trafienia z 6 do 3 numerków, ale grałem to w rozpisie z innymi super pewniakami.
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 02:40

spox ...tak sie zapytalem bo jak np puszczasz mecz i dozucasz jeszcze np. ze ktośtam strzeli/nie strzeli (beędąc naturalnie zawodnikiem danej drużyny) to nie ma bata nie wchodzi na jednym kuponiku. ;(
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 02:47

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]Od ponad roku gram progresją bardzo systematycznie
[do kilkanastu zakładów na tydzień]i jestem na godziwym + ,nie mam ponadto wątpliwości że progresją można wygrywać i to na dłuższą metę.
Co bardzo ważne w praktyce staram się grać zakłady matematycznie opłacalne.
Co do tego czy nie wygram przy zerowej marży czyli
np. rzut orzeł/reszka to nie mam zdania - ale myślę że to jest możliwe.
Natomiast co do gry na numerki przy tak ogromnej przewadze totka - tu nie mam zludzeń , bankructwo jest pewne i to zdaje się nie będzie trzeba na nie długo czekać...[/qb][/QUOTE]jahu, a co konkretnie grasz tą progresją, jeśli można spytać?
Posted by: Carnby

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 02:58

[QUOTE]Oryginalnie wysłał FiSiO:
[qb]W kasynie online (na wp ) jestem do przodu na progresji...grając w bakarata na x też zawsze jestem do przodu (gram na telefonie ) [/qb][/QUOTE]No to nic tylko pogratulowac, jezeli jestes do przodu :rolleyes: Moze wiec jestes wynalazca jakiegos rewelacyjnego systemu, ktory naprawde dziala?? :rolleyes:

[QUOTE][qb]Carnaby i nie pisz o CUDOWNYCH systemach bo jak sobie policzysz to progresja wydaje sie jedynym systemem na którym nie da się stracić (a tak apropos to znasz jakieś systemy na progresję ??) [/qb][/QUOTE]Jak sobie policzysz, to na progresji kiedys MUSISZ stracic.
Nie bede rozwodzil sie nad tematem, ktory byl walkowany niezliczona ilosc razy, rowniez na tym forum. Polecam zapoznanie sie z artykulami goscia o swojsko brzmiacym nazwisku Pawlicki:

http://www.casino.com/roulette/article.asp?id=231

Carnby
Posted by: Carnby

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 03:08

[QUOTE]Oryginalnie wysłał FiSiO:
[qb]zik powiedz jak to zrobiles, że masz na jednym kuponie 2 zdarzenia wspierające się (przedzial i to czy numerek bedzie parzysty albo n.parz) ???[/qb][/QUOTE]A niby w jaki sposob te zdarzenia sie wspieraja, skoro w kazdym przedziale sa po 3 liczby nieparzyste i 3 parzyste?
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 03:25

jahu, a co konkretnie grasz tą progresją, jeśli można spytać?[/QB][/QUOTE]

Dla mnie jest bez znaczenia co gram tylko czy
p*k>100 to jest jedynym kryterium.
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 04:00

Pytałem czy to są sporty...
Posted by: tyler

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 04:24

jahu, a nie mogłbyś założyć tematu i zaprezentować swojej gry? bo jak na razie na forum nie ma udokumentowanych zysków z progresji. temat 'progresja' w sports insider właściwie umarł. swego czasu skała, który także twierdził że czerpie z tego zyski, założył taki temat, i niestety słuch po nim zaginął...
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 10:32

[QUOTE]Oryginalnie wysłał tyler:
[qb]jahu, a nie mogłbyś założyć tematu i zaprezentować swojej gry? bo jak na razie na forum nie ma udokumentowanych zysków z progresji. temat 'progresja' w sports insider właściwie umarł. swego czasu skała, który także twierdził że czerpie z tego zyski, założył taki temat, i niestety słuch po nim zaginął...[/qb][/QUOTE]Nie zabardzo.
Brak czasu na systematyczne wklejanie tego co gram.
Oprócz tego progresje gram głównie u polskich bukow a tam coraz trudniej mi znależć zaklady spełniające moje kryteria - więc obecne otwarte poziomy bedę ciągnął tylko do ich zamkniecia - nowych już nie będę otwierał.
Posted by: Ufo

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 13:31

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
Dla mnie jest bez znaczenia co gram tylko czy
p*k>100 to jest jedynym kryterium.[/QUOTE]Tak tylko Niemozliwe do uzyskania na numerkach czy innych loteriach niestety...
Posted by: tangerine

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 15:49

może przydałby się konkurs na progresję... ?
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 17:03

A ja twierdzę, że jeśli jahu ma dodatni bilans stosując progresję, to równie dobrze mógłby stosować prostsze, bezpieczniejsze i nawet bardziej dochodowe systemy zarządzania kapitałem.
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 17:17

[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb]A ja twierdzę, że jeśli jahu ma dodatni bilans stosując progresję, to równie dobrze mógłby stosować prostsze, bezpieczniejsze i nawet bardziej dochodowe systemy zarządzania kapitałem.[/qb][/QUOTE]I tak i nie.
W progresji mogę sobie pozwolić na granie zakładów nieopłacalnych matemat. przez jakiś czas póżniej bezwzględnie muszę grać zakłady wyrażnie opłacalne aż do pewnego momentu [zejścia na bezpieczne pozycje].
Nie jestem tak do końca przekonany czy osiągnąłbym lepszy wynik stosując inne zarządzanie kapitałem biorąc pod uwagę fakt że czasowo gram mecze o p*k<100.

Co do numerka tak jak wspomniał Ufo przewaga po stronie totka jest bezdyskusyjna i na tyle duża że osoby grające progresją najpierw muszą zapłacić frycowe by pewne rzeczy zrozumieć.

No cóż niech płacą jeśli nie chcą korzystać z dobrych rad.
Posted by: Woytek76

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 19:00

Zacząłem progresję na dwa przedziały jednocześnie. Z tym że nie jest to typowa progresja - nie podwajam poprzedniej stawki, tylko stawkę dobieram w zależności od kursu i tak aby ewentualny zysk z danej progresji był 10zł - w ten sposób można za niezbyt duże pieniążki dojść nawet do 15 poziomu. Co o tym sądzicie?
Posted by: Perla

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 21:47

[QUOTE]Szanse na wygraną ma się w wielu miejscach, nawet w totolotku. A ja twierdzę, że mając nawet "kurs" 6.00 w kasynie na 1/6 i jeszcze do tego brak zera -- nic się progresją nie wygra na dłuższą metę.[/QB][/QUOTE]Bo chyba w szkole na matematyce spales... To wynika z prostego rachunku prawdopodobienstwa
ze da sie wygrac...
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 23:18

Na fali wczorajszego sukcesu dziś zagrałem na 2 przedziały:
25-30 bo nic nie padlo już od 15 losowań k.3.30 i
7-12 k.5.20, bo tak mi wyszło z analizy że po "21" lubi to przyjść.
Do tego trochę innych zdarzeń.
Zobaczymy 0 21:30.
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 23:19

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]I tak i nie.
W progresji mogę sobie pozwolić na granie zakładów nieopłacalnych matemat. przez jakiś czas póżniej bezwzględnie muszę grać zakłady wyrażnie opłacalne aż do pewnego momentu [zejścia na bezpieczne pozycje].
Nie jestem tak do końca przekonany czy osiągnąłbym lepszy wynik stosując inne zarządzanie kapitałem biorąc pod uwagę fakt że czasowo gram mecze o p*k<100.[/qb][/QUOTE]jahu, ciekawe więc w jakim celu grasz te matematycznie nieopłacalne zakłady. Nawet jeśli progresja cię z tego wyciągnie, to niepotrzebnie zwiekszasz swoje ryzyko. A najlepszym sposobem do sprawdzenia wartości danych typów jest poznanie zysku z nich, gdyby każdy zagrać za 1 unit. Ciekawy jestem właśnie tej statystyki. Dzięki temu będzie można dokładnie dobrać najefektywniejszy sposób zarzadzania kapitałem.
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 23:22

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Perla:
[qb]Bo chyba w szkole na matematyce spales... To wynika z prostego rachunku prawdopodobienstwa
ze da sie wygrac...[/qb][/QUOTE]Perła, matematycznie to nawet jest udowodnione, że się nie da (na dłuższą metę), więc obudź się sam, na tej matematyce.
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 06/05/2003 23:42

jahu, ciekawe więc w jakim celu grasz te matematycznie nieopłacalne zakłady. Nawet jeśli progresja cię z tego wyciągnie, to niepotrzebnie zwiekszasz swoje ryzyko.

Gram a raczej gralem by zwiększyć zysk.
Owszem zwiększam ryzyko ale grając więcej - więcej zarabiam/zarabiałem.

Z progresji powoli sie wycofuje bo coraz trudniej znajduję oplacalne zakłady w Polsce.
W necie gram Kellym oraz w ramach pewnego experymentu indywidulanie dobieram stawki wg. wcześniej ustalonego klucza.
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 00:06

witam

To jest chore. To jest niewatpliwie jakaś aberracja.
3,30*0,9=2,97 za jakis tam przedział warty 6,00.
To paranoja.
Grajcie to u mnie.
Po co wkładać kasę do kabzy Mixa.
To tak jakbyś kupił dwa piwa a pod sklepem zabraliby Ci jedno i jeszcze chcieli 3 grosze.
Weź sobie kostkę do gry, póki Cię jeszcze stać i porzucaj nieco. Płać sobie po 3,30*0,9, za ten drugi przedział 5,2*0,9 i zapisuj, zapisuj, zapisuj.
Nie, to musi być jakaś prowokacja.
hpc
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 00:49

Heh, hpc, niektórzy tego nigdy nie zrozumieją. A tak na marginesie: dziwny ten Totomix z obniżaniem kursów po serii niepadnięcia. Jakby sam potwierdzał, że zalicza się do tych, co wierzą w zyskowność progresji. Ciekawe jak by zareagowali gracze, gdyby jakieś kasyno po serii np. ośmiu czarnych z rzędu zmieniło "kurs" na czerwone z 2.00 na 1.75.
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 01:04

No widzisz nawet Totomix jest ze mną .
Już niedługo losowanko.....
Pozdrawiam iwo:
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 01:35

A więc "8" z przedziału 7-12. po kursie 5.2x0.9
Teraz czekamy do czwartku.
Pozdrawiam sceptyków.
Posted by: Perla

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 01:36

[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Perla:
[qb]Bo chyba w szkole na matematyce spales... To wynika z prostego rachunku prawdopodobienstwa
ze da sie wygrac...[/qb][/QUOTE]Perła, matematycznie to nawet jest udowodnione, że się nie da (na dłuższą metę), więc obudź się sam, na tej matematyce.[/qb][/QUOTE]jezeli z prawdopodobienstwem 1/6 masz kurs 6 to gra jest sprawiedliwa czyli jak grasz w nieskonczonosc to wyjdziesz na zero, cala sztuka polega na tym zeby skonczyc wtedy kiedy jest sie na wystarczajacym plusie, no i tu jest pytanie dla kogo jaki plus jest wytarczajacy, i jeszze jedno, niestety jest to nieoplacalne bo kursy sa zanizane, wlasnie po to zeby bukmacher byl na plusie, tak wiec tusie zgadzam, ale gdyby gra byla sprawiedliwa to wtedy mozna by sie pokusic o wygranie czegos, rozumiesz mnie teraz? chodzi mi o czysta teorie
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 01:50

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam

To jest chore. To jest niewatpliwie jakaś aberracja.
3,30*0,9=2,97 za jakis tam przedział warty 6,00.
To paranoja.
Grajcie to u mnie.
Po co wkładać kasę do kabzy Mixa.
To tak jakbyś kupił dwa piwa a pod sklepem zabraliby Ci jedno i jeszcze chcieli 3 grosze.
Weź sobie kostkę do gry, póki Cię jeszcze stać i porzucaj nieco. Płać sobie po 3,30*0,9, za ten drugi przedział 5,2*0,9 i zapisuj, zapisuj, zapisuj.
Nie, to musi być jakaś prowokacja.
hpc[/qb][/QUOTE]Chętnie bym u Ciebie pograł progresją pod warunkiem niezmienności kursów i obustronnego zaufania. Jesli przyjmujesz wyzwanie to pisz na priva.
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 01:57

A mnie się kolega Fisio i Zik bardzo podobają chłopcy konsekwentnie inwestują w swoją naukę.
Będzie ich to co prawdą drogo kosztowało ale za to czegoś się o progresji nauczą

Tak panowie dziś takie czasy że w naukę trzeba inwestować trzeba sporo stracić by pewne rzeczy zrozumieć
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 02:29

zik, a moja oferta to jest już nieinteresująca? Mógłbyś przerywać kiedy chcesz i wracać do gry kiedy chcesz, losując sam orła czy reszkę. Jedynym warunkiem jest zagranie określonej przeze mnie minimalnej liczby rzutów, gdyż (wg ciebie) progresja jest skutecznym systemem, który przyniesie ci zyski.
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 02:42

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Perla:
[qb]jezeli z prawdopodobienstwem 1/6 masz kurs 6 to gra jest sprawiedliwa czyli jak grasz w nieskonczonosc to wyjdziesz na zero, cala sztuka polega na tym zeby skonczyc wtedy kiedy jest sie na wystarczajacym plusie, no i tu jest pytanie dla kogo jaki plus jest wytarczajacy, i jeszze jedno, niestety jest to nieoplacalne bo kursy sa zanizane, wlasnie po to zeby bukmacher byl na plusie, tak wiec tusie zgadzam, ale gdyby gra byla sprawiedliwa to wtedy mozna by sie pokusic o wygranie czegos, rozumiesz mnie teraz? chodzi mi o czysta teorie[/qb][/QUOTE]Rzecz w tym, że nie ma czegoś takiego jak wystarczający plus, baa, żaden plus może nawet nie wystąpić! Dlatego, po obu stronach takiej gry, oczekiwania odpowiadają zeru. Im dalej brniesz w grę, tym większe wahania wystepują, a są to wahania proporcjonalnew sensie ryzyko/możliwa wygrana. Dokładnie tak samo jest z progresją, czy jakimkolwiek innym sposobie gry przy "sprawiedliwej" grze. Zero to zero, nie pomoże żadne czekanie, zmiana wysokości stawki itp. To właśnie jest udowodnione matematycznie.
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 02:47

A mnie się kolega Fisio i Zik bardzo podobają chłopcy konsekwentnie inwestują w swoją naukę.
Będzie ich to co prawdą drogo kosztowało ale za to czegoś się o progresji nauczą

Tak panowie dziś takie czasy że w naukę trzeba inwestować trzeba sporo stracić by pewne rzeczy zrozumieć
------------------------------------------------

Póki co to ja ciągne od 'nauki' :zobacz: -spójrz na pierwsza stronę.
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 02:53

FISIO, nieprawda, bo nauka mówi ci wprost: na progresji w ponad 90% przypadków będziesz na plusie na początku, więc idziesz zgodnie z jej torem.
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 03:02

witam
Mogę przyjmować po kursie Mixa*0,9 do limitu mixa.
Kiedy są losowania ???
pozdrawiam
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 12:01

Panowie qwerty i hpc: Wasze propozycje przyjmowania zakładów nie brzmią poważnie.
Otóż qwerty proponuje mi abym sam sobie rzucał monetą a on mi wyznaczy liczbę rzutów, tylko gdzie tu motywacja, czyli zysk?
A hpc chce przyjmować zakłady na warunkach Totomixa(czyli jednak zmiany kursów w zależności od okresu nie wystąpienia danego zdarzenia-sami sobie przeczycie panowie no i limity) To ja już wolę iść do kolektury. Tam mam większe gwarancje wyplaty niz u HPC (bez obrazy).
Jeszcze raz ponawiam propozycję jezeli ktoś ze sceptyków ma ochotę zagrać ze mną progresja na moich zasadach, czyli:
1. Brak limitów
2. Sam decyduję w którym momencie rzucania monetą
wchodzę i wychodzę z gry (a seria zdarzeń trwa cały czas)

to zapraszam na priva.

Sami Wiecie że nikt o zdrowych zmysłach nie przyjmie takiego wyzwania, bo jego przegrana a moja wygrana jest pewna.
Dlatego buki i kasyna stosują różnego rodzaju blokady aby nie pójść z torbami.
Poza tym tam jest większa liczba graczy. W starciu 1:1 nie macie matematycznie zadnych szans.
Jestem ciekaw czy ktoś przyzna mi rację a przeciwników mojej teorii zapraszam do konfrontacji osobistej, czyli gry w realu.
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 12:11

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zik:
[qb]Panowie qwerty i hpc: Wasze propozycje przyjmowania zakładów nie brzmią poważnie.
Otóż qwerty proponuje mi abym sam sobie rzucał monetą a on mi wyznaczy liczbę rzutów, tylko gdzie tu motywacja, czyli zysk?
A hpc chce przyjmować zakłady na warunkach Totomixa(czyli jednak zmiany kursów w zależności od okresu nie wystąpienia danego zdarzenia-sami sobie przeczycie panowie no i limity) To ja już wolę iść do kolektury. Tam mam większe gwarancje wyplaty niz u HPC (bez obrazy).
Jeszcze raz ponawiam propozycję jezeli ktoś ze sceptyków ma ochotę zagrać ze mną progresja na moich zasadach, czyli:
1. Brak limitów
2. Sam decyduję w którym momencie rzucania monetą
wchodzę i wychodzę z gry (a seria zdarzeń trwa cały czas)

to zapraszam na priva.

Sami Wiecie że nikt o zdrowych zmysłach nie przyjmie takiego wyzwania, bo jego przegrana a moja wygrana jest pewna.
Dlatego buki i kasyna stosują różnego rodzaju blokady aby nie pójść z torbami.
Poza tym tam jest większa liczba graczy. W starciu 1:1 nie macie matematycznie zadnych szans.
Jestem ciekaw czy ktoś przyzna mi rację a przeciwników mojej teorii zapraszam do konfrontacji osobistej, czyli gry w realu.[/qb][/QUOTE]Zapomniałem podać jeszcze jeden warunek powodzenia progresji (takiej jednorazowej);
to niezminność stawki podczas całej gry.
Czyli kurs" 2 "jezeli np. orzeł wypadł 100 razy pod rząd i mamy 101 rzut. Ale to tylko teoria. Zapraszam do gry w praktyce.
Pozdrawiam
Posted by: Ufo

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 15:29

Na 100 Zikow, ktorzy cos tam zarobia (najczesciej poczatkowa stawke lub troszke wiecej) znajdzie sie jeden ZIK, co cala kase pozostalych Zikow prze*******i. Na pewno nie chcialbys byc ty nim, bo bys musial spuscic glowe i uciekac stad jak juz to jeden uczynil. Reszta Zikow (99%) dalej bedzie gadac jak to mozna zarabiac i byc "do przodu". Szkoda, ze nie mozna tak latwo prowadzic takich zakladow. Zbieram pule dolaczam pule hpc i innych chetnych i golimy dla uproszczenia tego co 100tnego Zika, ktory z calym dobytkiem znika.
Posted by: donic

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 16:06

Z numerkiem zgoda, że grając to systematycznie tylko na jeden przedział nie ma żadnych szans. Na kilka przedzialów mogłoby to wyglądać lepiej. Numerka napewno bym nie tknął, natomiast to czy padnie "6" w Duzego czy nie z powodzeniem można grać.
Posted by: Ahonen

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 16:23

totoshit 0,9 X stawka - samo to powinno wystarczyc za caly komentarz.
Trzeba byc naprawde leniwym itd, itp.......... by obstawiac tam cokolwiek poza ewidentnymi ich gafami(swoja droga czasami jestem w szoku co oni wyprawiaja ).

Apropos progresji to jest to swietna metoda zarabiania pieniazkow ale tylko w polaczeniu z Kellym i przy p*k>0
a juz przy wsk 1,2 and over mozna sobie nawet pozwolic na odrobine nonszalancji i atakowac niezle sumki (GB rulles)

Takze reasumujac:
Progresja tak
poziomowo ograniczona tak
z kellym tak
z p*k>0 tak

totoshit numerki i inne badziewia :stop:

pozdr....
Ahonen
Posted by: rieger

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 16:57

Jesli mozna sie wlaczyc do rozmowy to nie rozumiem dlaczego mowicie ze na progresji nie da sie zarobic skoro nie jeden zarobil, wg mnie zalezy to tylko od naszej cierpliwosci i zasobnosci portfela. Niech bedzie ten numerek bo sam kiedys nad tym sie zastanawialem ale nie zagralem bo mnie nie bylo stac na ryzyko wielu poziomow co nie znaczy ze nie da sie zarobic. Bo przypuscmy ze nie zdarzylo sie zeby jakis przedzial od poczatku gry w numerek nie padl maksymalnie 18 razy wic mozna powiedziec ze zeby grac na numerek trzeba miec kasy na 18 poziomow odpowiednio dobierajac nastepny wklad w gre zeby wyjsc na plusie biorac pod uwage podatek.
Zalozmy ze zaczynamy od 10 zl na kurs (dzisiaj najnizszy na przedzial (25-30) 3,3*0.9=2,97 i przypuscmy ze zawsze ten kurs bedzie taki niski to czy przy przynajmniej podwajaniu kolenego wkladu 10,20,40 itd. nie wyjdziemy na plus w momencie gdy trafimy ten przedzial? Obojetnie czy to bedzie 19 czy 29 raz?
Np. zaczynajac od 10 zl przy 19 losowanu musimy wylozyc 2621440 i jesli trafimy wygramy 7785676 czyli zarobimy 2542807 odejmujac calosciowy wklad od wygranej i czy to nie bedzie zarobek???? (a kurs jest bardzo niski). Wiec wygrana i zarobek bedzie tylko teraz jest pytanie po co grac skoro ma sie tyle pieniedzy zeby wylozyc na 19 poziomow progresji. Ale nie znaczy to ze nie mozna na progresji zarobic.

iwo:
Posted by: donic

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 17:21

Zapomniałeś tylko o tym, że max mozesz wygrać 20 000 , więc progresja na 19 poziomów w numerku nie przejdzie chocbys zaczął od 2 zł.
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 17:42

witam
To samo co piszecie o progresji, mógłbym napisać o Toto-lotku.
Mogę się założyć, ze grając przez 134460 lat po jednym zakładzie na losowanie (dwa w tygodniu) trafię szóstkę jedną kombinacją.
O przysłowiowe iwo: i dobre imię gracza

Możliwości pełnej permutacji = 13983816
ilość losowań w roku 104
ilość lat wysyłania 134460

I co, założysz się, że przyjdzie mój układ
5,17,21,30,41,48.
Moze juz za pierwszym razem.

hpc
Posted by: rieger

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 17:48

[QUOTE]Oryginalnie wysłał donic:
[qb]Zapomniałeś tylko o tym, że max mozesz wygrać 20 000 , więc progresja na 19 poziomów w numerku nie przejdzie chocbys zaczął od 2 zł.[/qb][/QUOTE]Ok zgadzam sie podalem te 19 przykladowo ale np. remisy w pilce gdzie kurs nie schodzi po odjeciu podatku 2,43?
Posted by: donic

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 18:16

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb].
Mogę się założyć, ze grając przez 134460 lat po jednym zakładzie na losowanie (dwa w tygodniu) trafię szóstkę jedną kombinacją.
O przysłowiowe iwo: i dobre imię gracza

[/qb][/QUOTE]Szacunek, ale nic pewnego...
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 19:34

W mojej progresji którą stosowałem przez ok. rok czasu otwarłem 230 pozycji - wszystkie po jakimś czasie zamykając.
Początkowa stawka to było 10zł.
Największą sumę jaką postawiłem to było....85zł
Niemożliwe????
A jednak.
W swojej progresji nigdy nie przekroczyłem 100zł na zakład mimo iż byłem przygotowany na znacznie większe sumy.
Ogólnie zysk z calej progresji naprawdę niezly.
Posted by: uQ$

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 19:43

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]W mojej progresji którą stosowałem przez ok. rok czasu otwarłem 230 pozycji - wszystkie po jakimś czasie zamykając.
Początkowa stawka to było 10zł.
Największą sumę jaką postawiłem to było....85zł
Niemożliwe????
A jednak.
W swojej progresji nigdy nie przekroczyłem 100zł na zakład mimo iż byłem przygotowany na znacznie większe sumy.
Ogólnie zysk z calej progresji naprawdę niezly.[/qb][/QUOTE]OK. A co by było, gdybyś dokładnie te same rzeczy grał wg. Kelly'ego od budżetu "na który byłeś przygotowany". Czy zysk nie byłby większy ?!
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 19:54

Obecnie jest to niedopoliczenia.
Natomiast wg. Kelly napewno wielu meczy bym nie grał bo nie potrafiłem oszacować szans a intuicyjnie czułem że warto.

W progresji mam ten komfort że gdy żle szacuję to korzystając z zakładów silnie opłacalnych odrabiam swoje wcześniejsze błędy - nie zostaje po tym sladu.
W Kellym slad w budżecie pozostaje.
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 22:45

To mój ostatni post w tym temacie. Jak na razie nikt mnie nie przekonał ze progresja nie jest opłacalna. Nikt też z oponentów nie chce wystartować w realu. Trudno. Jestescie mocni tylko w słowach. Z realizacją już gorzej.
Gdybym się milił: to dlaczego buki i kasyna wprowadzają limity,zmieniają kursy,blokują zakłady? Właśnie po to by nie stracić na progresistach.
Jeszcze raz podkreślam iż przy stałym kursie zdarzenia losowego,odpowiedniej kasie i braku limitów progresja zawsze prowadzi do wygranej!!!
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 23:17

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zik:
[qb]To mój ostatni post w tym temacie. Jak na razie nikt mnie nie przekonał ze progresja nie jest opłacalna. Nikt też z oponentów nie chce wystartować w realu. Trudno. Jestescie mocni tylko w słowach. Z realizacją już gorzej.
Gdybym się milił: to dlaczego buki i kasyna wprowadzają limity,zmieniają kursy,blokują zakłady? Właśnie po to by nie stracić na progresistach.
Jeszcze raz podkreślam iż przy stałym kursie zdarzenia losowego,odpowiedniej kasie i braku limitów progresja zawsze prowadzi do wygranej!!![/qb][/QUOTE]Zik ale co to znaczy odpowiednia kasa na progresję?
Czy np.5000zł to odpowiednia kasa?
Za mało czy zadużo?
Posted by: zik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 23:27

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał zik:
[qb]To mój ostatni post w tym temacie. Jak na razie nikt mnie nie przekonał ze progresja nie jest opłacalna. Nikt też z oponentów nie chce wystartować w realu. Trudno. Jestescie mocni tylko w słowach. Z realizacją już gorzej.
Gdybym się milił: to dlaczego buki i kasyna wprowadzają limity,zmieniają kursy,blokują zakłady? Właśnie po to by nie stracić na progresistach.
Jeszcze raz podkreślam iż przy stałym kursie zdarzenia losowego,odpowiedniej kasie i braku limitów progresja zawsze prowadzi do wygranej!!![/qb][/QUOTE]Zik ale co to znaczy odpowiednia kasa na progresję?
Czy np.5000zł to odpowiednia kasa?
Za mało czy zadużo?[/qb][/QUOTE]Jeszcze Tobie odpowiem.
5000zł? Sprawa względna. Dla jednego dużo, dla innego mało.No i pytanie z jakiego poziomu startujemy? na ile stopni progresji nam wystarczy?
Zresztą TY sam to wiesz! Tak więc chyba szkoda mojego klepania w klawiaturę. Pozdrawiam.
Posted by: donic

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 23:33

Zik, masz rację, po to sa limity w kasynach i u buków, żeby buk nie przegrał. Gdyby nie było limitów to buk i kasyna zawsze by przegrywały. Oczywiście mam tu na mysli ludzi z conajmniej 6 zerami na koncie.
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 07/05/2003 23:46

Zik i Donic obaj panowie jesteście w błędzie !!!
Na dłuższą metę kasyna będą do przodu z graczami stosującymi progresję.
Budżet z 6 zerami?
Obawiam się że dużo za mało....
W 1932r. w kasynie Baden-Baden kulka 33 razy padła na pole czarne!!!
Proszę mi pokazać budżet oraz progresję ktora wytrzyma taką serię.
Ja nie twierdzę że progresja musi prowadzić do bankructwa - ja na mojej zarobiłem ale jestem absolutnie pewny że tam gdzie przewaga buka , kasyna , totka jest wyrażna i nie można choćby na jakiś czas przechylić matematyki na swoją stronę tam zawsze kasyno , buk , totek zarobi na progresistach.
A limity?
Owszem są bo jak każda firma tak i te nie mogą tu podejmować nadmiernego ryzyka ale bynajmniej nie chodzi tu o progresistów jakoby mogli zarabiać na kasynie
Posted by: donic

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 00:00

Jahu , no dobra " ja na mojej " też zarobiłem

Mimo wszystko zostaję przy swoim co do limitów i szans graczy tam gdzie go nie ma. Czujesz człowieku grę w toto mixie bez limitów na to czy padnie "6" czy nie? Hehehe, no i co Ty na to. Jaka była najdłuższa seria niewystąpienia "6"? Wniosek z tego taki, że większość progresji bez limitów prowadzi do wygranej.
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 01:03

Czujesz człowieku grę w toto mixie bez limitów na to czy padnie "6" czy nie? Hehehe, no i co Ty na to. Jaka była najdłuższa seria niewystąpienia "6"? Wniosek z tego taki, że większość progresji bez limitów prowadzi do wygranej.[/QB][/QUOTE]

W przyszłości z pewnością będą dłuższe serie.
A co do limitów i progresji to taka dyskusja jest czysto akademicka.
Nikt kto ma naprawdę duży budżet nie będzie go ryzykował by wygrać niewielką sumę bo % w banku zawsze będzie większy....
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 01:27

jahu, pytalem cię wcześniej o podobną sprawę co uQ$. Dalej uważam, że grając innym systemem byłbyś bardziej do przodu, niż progresją.

zik, zgodziłem się na wszystkie twoje warunki. Jedyne czego wymagałem to minimalna ilość losowań, nie żadna z góry określona. W końcu chcesz udowodnić, że progresja jest niezawodnym systemem, który zapewni ci bogactwo na 100%. Wszystko po to, by uniknąć sytuacji, gdzie wyznaczysz sobie kapitał w wysokosci np. miliarda dolarów, stawkę ustalisz na 1/1000 i uda ci się wygrac pierwsze losowanie, po czym powiesz, że jesteś milion dolarów do przodu i w prawdziwym życiu by ci to wystarczyło, więc rezygnujesz z gry.

donic, kasyna bez limitów! Binion's Horse Shoe, o którym nie raz wpsominałem tu na forum, gdzie sky is the limit. Jak do tej pory dalej prosperuje znakomicie.
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 01:34

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zik:
[qb]Jeszcze raz podkreślam iż przy stałym kursie zdarzenia losowego,odpowiedniej kasie i braku limitów progresja zawsze prowadzi do wygranej!!![/qb][/QUOTE]Jeszcze raz podkreślam: w grze, gdzie nie masz żadnej przewagi, czyli "sprawiedliwej" typu orzeł/reszka NIE MA sposobu na regularne ogrywanie jednej ze stron jakimkolwiek sposobem, który byś wymyslił i to jest właśnie matematycznie udowodnione.
Posted by: Budowlaniec

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 11:56

I tu sie qwerty mylisz, nie ma szans na ogrywanie jednej strony przez drugą jeśli ustalimy kurs na 2, a stawiamy ciągle po 1 zeta. Po to jest progresja żeby być ciągle na plusie i nie ma siły żeby orzeł padł pod rząd nawet powiedzmy 20 razy a co dopiero mówić o dłuższych seriach. A bez limitów i z bardzo dużym budżetem możliwe jest takie obstawianie. A progresja nie jest sposobem "sprawiedliwej" gry wedle Twojego rozumowania.
Posted by: Cyborg

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 12:28

[QUOTE]Oryginalnie wysłał budowlaniec:
[qb]Po to jest progresja żeby być ciągle na plusie i nie ma siły żeby orzeł padł pod rząd nawet powiedzmy 20 razy a co dopiero mówić o dłuższych seriach.[/qb][/QUOTE]Jest taka siła W tym przpadku wynosi 0,000095367431640625 % Od Ciebie tylko zależy czy podejmniesz takie ryzyko. Co nie oznacza, że jestem przeciwnikiem progresji
Posted by: Budowlaniec

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 12:55

Cyborg, mówimy o praktyce a nie matematyce, matematycznie to można udowodnić że jest siła że Real Madryt w pełnym składzie i zaangażowaniu przegra z dzisiejszą Pogonią Szczecin a praktyka byłaby bardzo okrutna (niestety).
Posted by: comstat

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 13:30

witam,

Panowie od progresji

Niestety nie mam odpowiednich kwalifikacji do zastosowania analityczno-matematycznych narzedzi, ktore poparly by moje tezy ale trudno. zreszta na luzie bez matematyki moze bedzie sie sympatyczniej rozmawialo.

Otoz chcialbym zebyscie ustosunkowali sie do takich moich przemyslen.

1. Progresja moze sprawdza sie w teorii jako system idealny przy niemal nieskonczonym budzecie bpo rzeczywiscie kazda seria powinna sie kiedys skonczyc. Niemniej stosowanie jej z sukcesem w praktyce wywoluje juz watpliwosci. W/g mnie progresja generuje zbyt male zyski w stosunku do ryzyka (kapitalowego) gry ta metoda..

jako pierwszy przyklad powolajmy sie na sytuacje gdy gramy po "uczciwym" kursie 2 na rzut moneta.

1 poziom 10 wyplata 10
...
5 poziom 160 (razem 310) wyplata 320 realnie 10

na dalszych poziomach jest oczywiscie jeszcze gorzej jesli chodzi o stosunek zaangazowanego kapitalu do zysku.

Pytanie kogo zadowoli taki zwrot przy takim ryzyku.

Zgadzam sie, ze wygrane zdarzaja sie o wiele czesciej niz takie nieszczesliwe "5 poziomy" ale...

nawet wygrywajac 20 razy wczesniej zakumulowales dopiero 200 zl z wygranych czyli o wiele mniej niz rzucasz w boj. A co powiesz na "6 poziom" 730 zl ?

Ja wiem, ze zrobienie 200 zl z 730 albo lepiej z 530 to doskonaly wynik inwestycyjny... ale pod warunkiem, ze nie ryzykuje sie calym kapitalem.

Przyklad Zika wyglada z pozoru nieco lepiej bo tam wygrane sa jakby bardziej konkretne w stosunku do stawek (patrz 7 poziom) ale wedlug mnie to zludzenie. Po pierwsze pozniejsza wygrana na 3 poziomie - 50 zl netto wyglada juz troche blado przy koniecznej inwestycji 650 zl - 7 poziom. tymczasem wygrane beda zdarzac sie na kazdym poziomie nawet pierwszym - za skromne 17,5 zl. Po drugie ustalajac sobie max na 10 etapow przy rzeczywistym prawdopodobienstwie 1/6 jestes niepoprawnym optymista.

2. I Jeszcze drugie pytanie. czy sadzicie, ze jak bede gral systemem Zika i na jego typy ale dopiero od momentu kiedy on po raz 7 wtopi to mam wieksze szanse niz on na poczatku swojej gry?

pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 14:08

witam
Uzbrojony w wiedzę naszych meczowych progresistów postanowiłem w czyn przekuć ich niezłomną wiarę w wygrywanie.
Wybrałem się oto na kolacje do kasyna
Ludzi jakby mniej niż kiedyś (wzięli na przeczyszczenie, czy co ,ale nic to. Kręciołki sie kręca a o to przecież chodzi.
Wziąłem sobie kaczuszkę z jabłkami i guinnessa (chyba słaby zestaw). Chciałem żurawinową finlandię, ale nie dowieźli
I oczywiście prostąkat setek zwanych z amerykańska buck, z angielska zaś ton lub century.

Już pierwsza frytka staneła mi w gardle kiedy ujrzałem oto na podświetlanej tablicy (a jakże), rząd samych parzystych. Seria 20 sztuk, a co przedtem nie kontrolowałem. Wyrafinowany progresista zostawiłby zapewne kolację i pognał do stołu, ja jednak jako waga ciężka przedkładam zdecydowanie wykwint sztuki kulinarnej nad wartości materialne. No czasem.
Ale w myślach kłębią się matematyczne równania. Ile to ja mam szans na wejście mojego w tej sytuacji Kurcze, kurcze około 49% plus zwrot połowy za zielone. No more bet. No tak, nie było się co spieszyć. Parzyste 8.
W następnym rzucie skasowałem swoją szansę, ale cała noc przede mną.
Przecież to juz się zdarzyć nie może
Taki ciąg parzystych, czerwonych, niskich po prostu nie ma szans.
Hahahahahahahahahahahaha , no po prostu nie ma nieprawdaż.
Ciąg dalszy nastąpi....
pozdrawiam
pawel
hpc

PS: Tylko jeden fakt jest w tej historii nieco podrasowany, co by było bardziej emocjonująco.
Posted by: donic

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 16:17

Powiem od razu, że nie gram progresją choć zdarzało mi sie sporadycznie na remisy w NHL, w tamtym roku na przełamanie serii w MLB. Na moje szczęście skończyło sie dobrze bo nie grałem wszystkiego co leci. Ale nie o tym chciałem pisać.

Wszyscy sceptycy (na podstawie prawdopodobieństwa)
stoją przy swoim, że serie w grach losowych mogą trwać bardzo długo( czyżby ciągle :rolleyes: ?). Owszem mogą trwać długo i teoretycznie w nieskończoność , ale czy nie lepiej zwrócic uwagę na to co dzieje się w praktyce na podstawie archiwum losowań? Jakie najdłuższe serie były liczb parzystych / nieparzystych w multilotku? Przez ile losowań nie padła "6" w Dużego? Czy zawsze w numerku występują liczby poniżej 18 i w dodatku parzyste? Czy w kasynie zawsze występują czerwone choć prawdopodobieństwo takie jest?
Wniosek z tego taki, że każda seria w praktyce sie kiedys kończy i matematyka nie ma tu nic do gadania...
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 16:39

witam
Dokładnie donic.
Tak właśnie jest.
Każda seria w praktyce się kiedyś kończy.
Tylko na rzecz można spojrzeć z dwóch różnych perspektyw.
Również z tej, że skończy się seria wygrywania przez osobę X.
I nieważne, czy będzie stawiał przeciw stołowi, czy za, czy na zmianę. Po prostu taka seria, że co zrobisz wszystko źle.
Kwestia tylko, kiedy ta seria wypadnie.
Kilka postów wstecz napisałem o toto-lotku i wygraniu w ciągu 134460-ciu lat, szóski, stawiając ciągle jeden zakład.
To czysta matematyka i ciąg zdarzeń o długości 13983816 na pewno się zdarzy, tyle tylko, że nikt go nie doczeka bo kula, zwana słońcem rozpadnie się w drobiazgi, czego już nawet progresiści nie mogą podważyć.
pozdrawiam
pawel
hpc
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 17:05

Comstat piszesz o znikomym zysku... dlatego tez gram ten cholerny numerek bo masz naprawde dobrą stawke ( ok 5,0 .... czasami spada ale nie są to jakieś kosmiczne wachania )

Co do reszty matematyków to mam kilka słów:
-matematyką możecie tłumaczyć wiele ale jak mówi stare powiedzenie...głupi ma zawsze szczęscie..dlatego też może JESZCZE jestem do przodu, bo z matmy to najlepszy nie byłem i już raczej nie będę.

Pozdrawiam @ll iwo:
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 18:23

Dla przeciwników prograsji jedna uwaga.
Wcale to nie musi być tak że stawka rośnie lawinowo do niewyobrażalnych rozmiarów.
W moim przypadku jeśli dobrze pamietam na 24 poziomie stawka nie przekraczała 100zł.
Grałem kursy ok. 5.0
Można to tak rozpisać by nie tyle odrabiać jednym trafieniem wszystko ale wykorzystywać trendy przewaga nietrafionych/przewaga trafionych wtedy nie mamowy o wykladaniu kosmicznych sum.
Posted by: Mariusz W

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 18:41

Dla zainteresowanych progresja jahu polecam temat:
http://www.mecz.pl/cgi-local/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=001305

Pozdrawiam.
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 19:46

O tak dobrze że to wyciągnąłeś.
Powiem szczerze że jak dotąd nikt mi nie pokazał że ta progresja nie działa przy szansach dokładnie
20% i kursie 5.0.
W praktyce działa dośc dobrze ale szanse są nieco większe niż 20%.
Moje pytanie jest wciąż aktualne: czy to perpetum mobile na robienie pieniędzy czy bankructwo odłożone w czasie?
W praktyce sprawdza mi się pierwszy scenariusz....
Posted by: Adam PL

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 20:08

jahu

Z moich informacji wynika, że przy kursie 5,0 i powiedzmy p=20% masz wyższe prawdopodobieństwo bankructwa niż przy k=2,0 i p=50%. Ale Ty chyba nie prowadzisz zapisów swoich gier więc nie masz nawet czego analizować. Jednak być może przy kursie 5,0 uzyskujesz lepszy p*k niz uzyskiwałbyś przy kursie 2,0 - czyli lepiej dobierasz zdarzenia.

Dlaczego jeszcze nie zbankrutowałeś, przykładowe odpowiedzi do wyboru, bo nie wiemy co grałeś:
- za mało zdarzeń rozegrałeś, (zawsze aktualne, ale nie wiem czy decydujące u Ciebie)
- kiedy stawka Ci rośnie zaczynasz "walczyć" i starasz się znaleźć korzystny wsp. p*k, czyli przy wysokich stawkach masz p*k zdecydowanie większe od 1, no i sprzyja Ci wtedy szczęście

Na podstawie tego co piszesz wynika, że na początku "nie zastanawiasz się zbytnio" na doborem zdarzeń, czyli pewnie masz p*k<1.

Grasz u polskich buków, więc pewnie jest to piłka nożna. Wobec tego nie rozumiem co zmieniło się względem pół roku wstecz, że rezygnujesz teraz ze swego sposobu.

Dodam jeszcze, że p*k większym od 1, prawdopodobieństwo baknkructwa w progresji dalej jest duże, ale oczywiście zdecydowanie mniejsze niż przy p*k<1, wtedy nie ma o czym mówić.

Odnośnie kasyn i buków - po to ograniczją stawki - by mieć pewną wygraną. Dużo zdarzeń - to klucz do sukcesu.
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 20:25

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Adam PL:
[QB]jahu

>Z moich informacji wynika, że przy kursie 5,0 i >powiedzmy p=20% masz wyższe prawdopodobieństwo >bankructwa niż przy k=2,0 i p=50%.

Jest dokładnie odwrotnie.

> Ale Ty chyba nie prowadzisz zapisów swoich gier >więc nie masz nawet czego analizować.

Prowadzę zapisy i to bardzo szczególowe ale nie prowadzę zapisów jak szacuję %.

>Jednak być może przy kursie 5,0 uzyskujesz >lepszy p*k niz uzyskiwałbyś przy kursie 2,0 - >czyli lepiej dobierasz zdarzenia.

Dokładnie.

>Dlaczego jeszcze nie zbankrutowałeś, przykładowe >odpowiedzi do wyboru, bo nie wiemy co grałeś:
>- za mało zdarzeń rozegrałeś, (zawsze aktualne, >ale nie wiem czy decydujące u Ciebie)
>- kiedy stawka Ci rośnie zaczynasz "walczyć" i >starasz się znaleźć korzystny wsp. p*k, czyli >przy wysokich stawkach masz p*k zdecydowanie >większe od 1, no i sprzyja Ci wtedy >szczęście

Dokladnie tak jak wspinam się na coraz wyższe poziomy to gram wyłącznie zakłady gdzie mam "pewność" że p*k>100.

>Na podstawie tego co piszesz wynika, że na >początku "nie zastanawiasz się zbytnio" na >doborem zdarzeń, czyli pewnie masz p*k<1.

Nie tyle że się nie zastanawiam co pozwalam sobie na zdazrenia gdzie nie umiem policzyć % a czuję ze warto zagrać.

>Grasz u polskich buków, więc pewnie jest to >piłka nożna. Wobec tego nie rozumiem co zmieniło >się względem pół roku wstecz, że rezygnujesz >teraz ze swego sposobu.

Coraz rzadziej znajduję zakłady dla p*k>100
Posted by: Adam PL

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 20:51

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:

Z moich informacji wynika, że przy kursie 5,0 i powiedzmy p=20% masz wyższe prawdopodobieństwo >bankructwa niż przy k=2,0 i p=50%.

Jest dokładnie odwrotnie.

[/QUOTE]Jeżeli mówisz o teoretycznym, ścisłym wyliczeniu, gdzie parametry są znane, to ja podtrzymuję co napisałem. Natomiast Ty jahu - intuicyjnie tak czujesz, a sądze, że bierze się to stąd, że przy kursie 5,0, jak sam napisałeś, masz lepszą skuteczność i wsp. p*k.

Jestem ciekawy czy na forum jest choćby 1 osoba, która jest w stanie wyliczyć p bankruta w zależności od p*k (istnieje także zalezność p od kursu ) - dla określonej liczby zdarzeń.

Choć nie śledzę kursów na piłke nożną zbyt mocno, to jednak nie wiem co miałoby się zmienić tak zasadniczo dziś, a pół roku temu w zakresie piłki nożnej - u polskich buków, przecież oni kopiują tylko kursy od innych. Wiadomo, że 1,5-2 lata temu było co innego, ale Ty jahu grasz ostro przez ostatni rok - jak piszesz.
Posted by: jahu

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 08/05/2003 21:24

[/QUOTE]Jeżeli mówisz o teoretycznym, ścisłym wyliczeniu, gdzie parametry są znane, to ja podtrzymuję co napisałem. Natomiast Ty jahu - intuicyjnie tak czujesz, a sądze, że bierze się to stąd, że przy kursie 5,0, jak sam napisałeś, masz lepszą skuteczność i wsp. p*k.

Nie. Chodzi o to ze nie widziałem jeszcze sensownej progresji przy kursie 2.0.
W praktyce znacznie łatwiej grać progresją po wyższych kursach gdyż możesz sobie pozwolić na tzw. progresję trendów - czyli to co ja gram.
Przy kursach 2.0 stawka rośnie dramatycznie szybko.

Choć nie śledzę kursów na piłke nożną zbyt mocno, to jednak nie wiem co miałoby się zmienić tak zasadniczo dziś, a pół roku temu w zakresie piłki nożnej - u polskich buków, przecież oni kopiują tylko kursy od innych.

Zmieniło się i to zasadniczo.
Kursy już tak nie odbiegają od sr. światowej.

Wiadomo, że 1,5-2 lata temu było co innego, ale Ty jahu grasz ostro przez ostatni rok - jak piszesz.[/QB][/QUOTE]

Nie do końca.
Progresję o której mówimy zakończyłem jakieś pół roku temu.
Obecnie gram jej odmianę znacznie agresywniejszą i bardziej dochodową ale ze względu na kłopoty ze znalezieniem meczy spełniających moje kryteria - kontynuję ją tylko do zamknięcia już otwartych poziomów
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 09/05/2003 04:39

[QUOTE]Oryginalnie wysłał mmadeja:
[qb]I tu sie qwerty mylisz, nie ma szans na ogrywanie jednej strony przez drugą jeśli ustalimy kurs na 2, a stawiamy ciągle po 1 zeta. Po to jest progresja żeby być ciągle na plusie i nie ma siły żeby orzeł padł pod rząd nawet powiedzmy 20 razy a co dopiero mówić o dłuższych seriach. A bez limitów i z bardzo dużym budżetem możliwe jest takie obstawianie. A progresja nie jest sposobem "sprawiedliwej" gry wedle Twojego rozumowania.[/qb][/QUOTE]Trochę namieszałeś stylem wypowiedzi, wygląda jakbyś podważał sam swoją opinię. A więc: nie ma systemu na stałe ogrywanie jednej ze stron przy kursie 2.00 i "stawiając ciągle po 1 zeta". Ale faktem jest również, że nie ma szans na stałe ogrywanie jednej ze stron przy kursie 2.00 stosując jakakolwiek progresję. Jak również: nie ma żadnego innego sposobu -- kropka. Jeśli natomiast mowa o sile prawdopodobieństwa... Możesz się spodziewać, że raz na pół miliona losowań wystąpi seria 20 pod rząd jednej ze stron monety. To nie jest jeszcze takie niezwykłe, patrz wyżej na post hpc. Dla ścisłości dodam również, że matematycznie wyliczona jest największa możliwa seria. Nie pamiętam dokładnie szczegółów, ale na znaczącą liczbę losowań wahania wystepowałyby w liczbie najwyżej ok. 10%. Reasumując, jeśli poważnie myślałbyś o progresji musiałbyś być przygotowany z budżetem na serie 20 pod rząd i więcej. A to oznacza, że stawiałbyś w takiej sytuacji $2000000 (wtapiając do tego czasu kolejne $2000000), by... wygrać $1 :eek: . A moneta pamięci nie ma!

ps. "A progresja nie jest sposobem "sprawiedliwej" gry wedle Twojego rozumowania" -- tego stwierdzenia też nie rozumiem... Proogresja jest tylko systemem, "sprawiedliwe" chodziło zasady o. To dwie różne rzeczy.
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 10/05/2003 19:48

Mam taką małą prośbę.

Czy ktokolwiek może mi wyjaśnić, skąd się biorą pieniądze?
Ja wiemy, pieniądze podobno wynaleźli starożytni Fenicjanie (ale oczywiście trochę za mało).
A skąd się biorą pieniądze w progresji?

Gdyby progresja mogła zawsze dawać zyski, to mamy źródło uzupełniające niedoróbkę starożytnych Fenicjan.
Jak to zrobić?
Bardzo prosto:
1. Gramy progresją na orzeł/reszka (idealna moneta, szanse dokładnie 50/50. p*k=1,0000, gramy bez podatku i bez marży buka, oko w oko, albo inaczej mówiąc w cztery oczy albo sam na sam. Grają dowolne dwie osoby np. FiSiO i zik. Lub qwerty i ja.
2. Jedna Osoba w parze gra progresją na wypadnięcie orła (nazwijmy tę osobę Orłem). Druga osoba gra progresją na wypadnięcie reszki (Reszka).
3. W przypadku wypadnięcia orła, Reszka płaci Orłowi i odwrotnie (na reszce Reszka zarabia).
4. Obydwie strony grają taką samą "zwykłą" progresją (stawka x2).
5. Jeżeli progresja jest opłacalna, obydwie osoby na dłuższą metę muszą wygrywać! Równocześnie! Im dłużej gra trwa, tym więcej obie osoby mają kasy!

A dlaczego ograniczać się do dwóch osób? Niech każdy gra równocześnie z każdym. Pieniądze będą się mnożyć jak króliki i będziemy wszyscy bogaci

Panowie, to jest więcej niż perpetuum mobile.

Może ktoś ze zwolenników progresji wytłumaczy mi, gdzie popełniłem błąd w rozumowaniu.

pozdrowienia
wuzz

P.S. Dołożę wariant dla samolubnych, którzy nie lubią się dzielić zyskiem. Można grać samemu ze sobą. Wystarczą dwie kupki pieniędzy które będą ciągle rosnąć ...
Posted by: Gabriel

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 10/05/2003 21:22

Grając z kolegą gra sie zazwyczaj stałe stawki, jeśli będziesz nonstop progresował orła to wkońcu mozesz trafić i kolega będzie 1 zet ( ) w plecy, potem on zacznie, i takim o to sposobem złotówka bądź dwie będą wędrować od jednego do drugiego
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 01:08

wuzz, to chyba najlepszy przykład, który pokazuje, że oczekiwania dla grających progresją nie mogą być dodatnie.

Może wreszcie niedowiarkowie zaczną myśleć.
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 01:09

No nie, Gabriel_f, ja mam na myśli taką najprostszą "czystą" progresję. Żadnych udziwnień, żadnych zmian zasad. Jest tylko jedna - po przegranej stawka x2.
Jakim cudem obydwaj gracze "zarabiają" na progresji?
Gdzie jest błąd?

Czekam na opinie, zwłaszcza zwolenników progresji .

Pozdrowienia
wuzz
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 02:41

Wuzz wiesz powiem Ci jedno .... może i masz rację. :rolleyes:
Ale dopiero jutro napiszę Ci co dokładnie o tym mysle bo dzisiaj nie jestem zabardzo do myślenia
Pozdrowionka @ll iwo:
..........już wymyśliłem przeciez pan orzeł może sie wycofać mając np. 1000 do przodu i wtedy pan Reszka jest - 1000 :eek: i to jest sens progresji. (ale pisac wiecej już nie bede bo zapewne się mylę ....jak zawsze po browarkach al: )
Posted by: Perla

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 02:42

wuzz, no co ty, przeciez jeden ogrywa drugiego, jaja sobie chyba robisz??
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 03:11

[QUOTE]Oryginalnie wysłał FiSiO:
[qb]Wuzz wiesz powiem Ci jedno .... może i masz rację.
Ale dopiero jutro napiszę Ci co dokładnie o tym mysle bo dzisiaj nie jestem zabardzo do myślenia
Pozdrowionka @ll
..........już wymyśliłem przeciez pan orzeł może sie wycofać mając np. 1000 do przodu i wtedy pan Reszka jest - 1000 :eek: i to jest sens progresji. (ale pisac wiecej już nie bede bo zapewne się mylę ....jak zawsze po browarkach al: )[/qb][/QUOTE]A jeżeli w tym przypadku Pan Reszka to Ty?
Buk by się nigdy nie wycofał, to graczowi zabraknie wcześniej kapitału, a więc bankrut!
I to jest sens progresji

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Perla:
[qb]wuzz, no co ty, przeciez jeden ogrywa drugiego, jaja sobie chyba robisz?? [/qb][/QUOTE]A dokładniej to kto kogo ogrywa?
Kim chciałbyś być przed grą, Panem Orłem czy Panem Reszką?
Jaki jest bilans gry po dowolnej ilości kolejek? O ile więcej ma zwyciężca od przegranego?

W dalszym ciągu nie ma odpowiedzi, skąd w progresji biorą się obopólnie wygrywane pieniądze ...
No bo przecież (podobno ) progresja umożliwia wygrywanie kasy, czyli obydwaj panowie grając progresją kasę wygrywają.
Czyż nie?

pozdrówka
wuzz
Posted by: Perla

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 03:19

teraz wuzz to juz lejesz wode, bo buk nie podwaja stawki tylko ja od ciebie zgarnia... wiec gra miedzy dwoma osobami to nie to samo co miedzy bukiem a zwyklym graczem. tzn ja sie generalnie zgadzam ze z bukami progresja nie wygrasz, ja tylko mowie ze jak gra jest sprawiedliwa czyli wartosc oczekiwana zysku gracza jest rowna zero to jestszansa wycofac sie w takim momencie zeby byc na plus, oczywiscie to tylko teoria bo potem to wszytsko przepitolisz...
pozdro
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 03:26

A jak się wycofasz z "progresji" z wygraną 2 zeta, to już nigdy w życiu nie zagrasz????

Wrócisz, oj wrócisz do gry...

pozdro
Posted by: Perla

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 03:35

no to wlasnie to napisalem "ale to tylko teoria bo potem wszystko przepitolisz..." nie kapujesz mnie? ja tylko mowie ze teoretycznie musisz byc w pewnym momencie na plusie i wtedy konczysz gre, tylko ze tak nikt nie robi
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 03:45

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Perla:
[qb]teraz wuzz to juz lejesz wode, bo buk nie podwaja stawki tylko ja od ciebie zgarnia... wiec gra miedzy dwoma osobami to nie to samo co miedzy bukiem a zwyklym graczem. tzn ja sie generalnie zgadzam ze z bukami progresja nie wygrasz, ja tylko mowie ze jak gra jest sprawiedliwa czyli wartosc oczekiwana zysku gracza jest rowna zero to jestszansa wycofac sie w takim momencie zeby byc na plus, oczywiscie to tylko teoria bo potem to wszytsko przepitolisz...
pozdro [/qb][/QUOTE]Wycofać się będąc na plus można zawsze, nawet przy grze niesprawiedliwej...

Buk jest tylko pośrednikiem, który zabiera swoją marżę i czasem jeszcze podatek (jak nasi ulicznicy).
Gdyby buk nic nie zabierał, to mamy dokładnie poprzedni przypadek panów Orła i Reszki. Każdy z nich obstawia zdarzenie przeciwne, szanse mają równe... Załóżmy, że buk tylko uczciwie przekazuje wygrane i zabiera przegrane panom Orłowi i Reszce. Niczego dla siebie nie zatrzymuje. Nie ma wpływu na stawki graczy. Ani nie dopłaca do interesu ani nic nie zarabia.
Pan Orzeł nie zna Pana Reszki, mieszkają w innych miastach itd...

Jak więc mogą oni grając progresją (nawet za pomocą "sprawiedliwego " buka) równocześnie zarabiać kasę?

A przecież w realu gracze mają dużo gorzej, bo buk zabiera swoją dolę, ale progresiści wierzą, że progresją wygrają.
Skąd więc ma być ta wygrywana kasa?

Pozdrowienia
wuzz
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 03:51

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Perla:
[qb]no to wlasnie to napisalem "ale to tylko teoria bo potem wszystko przepitolisz..." nie kapujesz mnie? ja tylko mowie ze teoretycznie musisz byc w pewnym momencie na plusie i wtedy konczysz gre, tylko ze tak nikt nie robi [/qb][/QUOTE]Oki, rozumiem
I tu wracamy do początku. Zagrać (może to być nawet tylko jeden raz) wygrać, wstać od stołu i nigdy w życiu nie wrócić.
Zgoda, ale to nie jest "system gry".

Na tym forum nie jeden raz można przeczytać o tym, że progresja jest systemem (sposobem, metodą,...) wygrywania pieniędzy.
Z tym się nie zgadzam i próbuję udowodnić, że im dłużej się gra progresją, tym większe są szanse na bakruta...
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 04:14

witam
wuzz
Chociaż jestem zdecydowanym przeciwnikiem progresji to jednak przykład z panem Orłem i panem Reszką nie jest dobry.
Te pienądze nie powstają ze składek panów O i R, a jako kursy sa wystawiane niejako wirtualnie.

Przypuśćmy zwykły krótki ciąg zdarzeń i zwykłego Martingala.

oororrorro

zaczynając od 2$ pan O włoży 38$ a wyjmie 48$
pan R natomiast włoży 32$ a wyjmie 40$

Wspólnie wygraja 18$. Skąd się wzięły te pieniądze.

Nie neguje, że panowie O i R zostaną bankrutami prędzej czy później, ale może się zdarzyć, że wcale nie.

pozdrawiam
hpc
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 04:21

Właśnie, tu chodzi o udowodnienie progresji jako sposobu/systemu gry, ale np. zik tego nie rozumie. Na plusie to można być, jak napisał wuzz, i w "niesprawiedliwej" grze, ale też nie muszę nawet grać progresją by to osiągnąć. Rzecz jednak w tym, że na plus wyjśc można nigdy na, więc nie ma sposobu, czy systemu na ogrywanie jednej ze stron, gdzie szanse są równe.
Posted by: comstat

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 04:33

Witam,

Wuzz skonstruowany przez Ciebie paradoks progresistow grajacych w orla i reszke niestety choc sympatyczny mocno sie nie broni.

W przypadku jaki zaproponowales nie dojdzie w ogole do zadnej gry progresja bowiem juz po pierwszej rundzie jeden z graczy (przegrany) bedzie chial grac za podwojna stawke podczas gdy grugi (wygrany) nie bedzie chial slyszec o podniesieniu stawki. W zwiazku z czym rozejda sie prawdopodobnie do domow bez dalszej gry.

pozdrawiam
Posted by: wuzz

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 04:39

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam
wuzz
Chociaż jestem zdecydowanym przeciwnikiem progresji to jednak przykład z panem Orłem i panem Reszką nie jest dobry.
Te pienądze nie powstają ze składek panów O i R, a jako kursy sa wystawiane niejako wirtualnie.

Przypuśćmy zwykły krótki ciąg zdarzeń i zwykłego Martingala.

oororrorro

zaczynając od 2$ pan O włoży 38$ a wyjmie 48$
pan R natomiast włoży 32$ a wyjmie 40$

Wspólnie wygraja 18$. Skąd się wzięły te pieniądze.

Nie neguje, że panowie O i R zostaną bankrutami prędzej czy później, ale może się zdarzyć, że wcale nie.

pozdrawiam
hpc[/qb][/QUOTE]Racja hpc, ten mój przykład nie był najlepszy .

Pieniądze w tym przypadku każdy gracz wygrywa w wysokości 1 stawki na zakończenie każdej serii. W tym przypadku Orzeł ma 5x2$ = 10$ zysku, Reszka ma 5x2$ - 2$ (ost. stawka) = 8$ zysku.
Pieniądze pochodzą od pośrednika, który przyjmuje od nich zakłady. Tak więc bez buka się nie obędą.
A skąd ma buk pieniądze?
Tylko od graczy, którym skończyła się kasa na następne stopnie progresji...

Pozdrowienia
wuzz

P.S. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że dopiero zdecydowany przeciwnik progresji udowodnił, że moje wywody nie są prawidłowe. Ciekawe... :rolleyes:
Posted by: Ahonen

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 11/05/2003 05:45

ciekawe rzeczy

sneaky bastard.... - kto tak mowi?

oj zawsze cos chlapne

zdrowie iwo:
Posted by: Cyborg

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 12/05/2003 13:13

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]
A skąd ma buk pieniądze?
Tylko od graczy, którym skończyła się kasa na następne stopnie progresji...

Pozdrowienia
wuzz

[/qb][/QUOTE]Niekoniecznie. Jest jeszcze drugie źródło pieniędzy. Gracze nie grający progresją, którzy wychodzą na minus, słabo obstawiający, grający tylko dla przyjemności etc.
W moim przypadku grając bez systemu wychodziłem mniej więcej na zero. Progresja pozwala mi wyciągnąc z gry jakieś zyski. Jak na razie Oczywiście należy ostrożnie dobierać stawki. Ja zaczynam od ok. 0.2% budżetu i gram kilka progresji na raz.
Pozdrawiam progresistów i przeciwników iwo:
Posted by: Wernychora

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 00:19

Cze wszyskim!
Nigdzie sie nie chowam, tylko nie siedze juz tyle na necie co kiedys, a jak juz raz w miesiacu zajrze, to nie widze zbytnio tematow do szczegolnie interesujacego i wnoszacego zabrania glosu.
O progresji dyskutowalismy kiedys, i z tego co pamietam skonczylo sie na tym, ze nikt nie potrafil udowodnic matematycznie, ze prowadzi ona do pewnego bankructwa i temat umarl.
I ciagle twierdze, ze umiejetne zastosowanie progresji (nie mylic z Martingale) to jedyny sposob na wygrywanie w nieuczciwej grze losowej.

Pozdrawiam wszyskich po obu stronach barykady z Lonynu, gdzie obecnie sobie mieszkam iwo: .
Posted by: Anonymous

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 00:58

No i nie mówiłem, że sie dorobił i wyjechał
Mam nadzieje że dzisiaj losowanko wejdzie bo już mi sie powoli budżet kończy.
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 02:13

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:
[qb]O progresji dyskutowalismy kiedys, i z tego co pamietam skonczylo sie na tym, ze nikt nie potrafil udowodnic matematycznie, ze prowadzi ona do pewnego bankructwa i temat umarl.[/qb][/QUOTE]Świat się nie kończy na forum.
Posted by: Gabriel

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 02:26

NIe wiem po co tyle pisania i marnowania żywotności klawiatur, przejźmy do rzeczy: Fisio typuj tu numerki i podawaj stawki zobaczymy jaki z Ciebie milioner będzie;)

Życzę powodzenia iwo:
Posted by: uQ$

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 02:45

Miałem się już nie wypowiadać w temacie progresji ale coś tam kiedyś obiecałem Wernychorze, więc skoro się pojawił to proszę - oto odrobina matematyki.

Rozważam najprostszy model "ruletki" (czyli gramy progresją na zdarzenie po kursie 2.00, podwajając stawkę po każdej porażce, szanse wejścia zdarzenia które obstawiamy są mniejsze niż 1/2, więc gra jest "niesprawiedliwa"). Te założenia przyjąłem ze względu na uproszczenie wyliczeń, identyczne rozumowanie można jednak przeprowadzić dla każdego innego modelu (również takiego gdy zamiast podwajać stawkę zwiększamy ją w inny sposób) dla którego wartość oczekiwana zysku z pojedyńczej gry jest ujemna (czyli p*k mniejsze niż 1 mówiąc inaczej).

Na pierwszym poziomie stawiamy 1 jednostkę na czerwone, na drugim 2, na trzecim 4, itd. Załóżmy, że zgromadziliśmy kapitał wystarczający na obstawienie N poziomów (czyli wynoszący 2^N-1). Każdy proces progresji kończy się wygraniem dokładnie 1 jednostki (na którymś poziomie), badź bankructwem gracza gdy czarne wypadną N razy z rzędu. Każdy proces możemy więc opisać jako "pojedyńczy zakład" na to, że czarne nie wypadną N razy pod rząd, w którym ryzykujemy cały kapitał w wysokości 2^N-1 aby wygrać jedną jednostkę (czyli gramy po kursie 2^N/(2^N-1)). Prawdopodobieństwa wejścia tego zakładu to 1-(19/37)^N (dla ruletki z jednym zerem), możemy je zapisać jako 1-(1/2+1/74)^N (ta 1/74 to w tym przypadku marża kasyna).
Policzmy wartość oczekiwaną zysku z jednego procesu ...
[CODE]E=[1-(1/2+1/74)^N]*[2^N/(2^N-1)]-1=[2^N/(2^N-1)-(1+2/74)^N/(2^N-1)]-1=[2^N-(1+2/74)^N]/(2^N-1)-1,
ponieważ (1+2/74)>1 to 2^N-(1+2/74)^N<2^N-1, więc E<0[/CODE]Tak więc z każdego procesu mamy oczekiwany zysk ujemny (stratę) - tym większą im wyższa jest marża kasyna. Ponieważ procesy są niezależne, wartość oczekiwana zysku z sumy procesów (całej gry) jest równa sumie wartości oczekiwanych zysków z pojedyńczych procesów. Jako, że z każdego pojedyńczego procesu mamy oczekiwany zysk ujemny, więc oczekiwany zysk z całej gry będzie też ujemny i co więcej po pewnej (skończonej) liczbie procesów osiągnie wartość równą kapitałowi początkowemu co będzie oznaczało bankructwo.
Posted by: mini-cab_driver

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 03:56

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:
[qb]Pozdrawiam wszyskich po obu stronach barykady z Lonynu, gdzie obecnie sobie mieszkam iwo: .[/qb][/QUOTE]Gdzie dokladnie mieszkasz? Ja na Arnos Grove (polnoc londynu - 4 strefa, metro - piccadily line), ale pracuje w centrum i tam tez chodze do szkoly. Moze kiedys spotkamy sie na piwku i porozmawiamy... nie tylko o progresji:) Pozdrawiam.
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 04:15

uQ$, :5gw: !
Posted by: rymoholik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 20:27

Sorry ze sie wtrace, ale zauwazylem taki o to zaklad na srode w totomixie. Pula jest 7mln w srodowym losowaniu. A kursy w totomixie na to ze padnie jedna 6stka - 2.5 a na to ze padna 2 lub wiecej - 4, na to ze nie padnie 1.5 :eek: , dziwne to troche przy tak duzej puli. Mysle ze warto sie pobawic w tego typu zaklady jutro i obstawic 2 pierwsze opcje, a jak nie wejdzie jutro to juz na pewno w sobote!
Co o tym myslicie? I dlaczego kurs na to ze nie padnie ani jedna 6stka jest tak niski? :rolleyes:
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 22:06

[QUOTE]Oryginalnie wysłał rymoholik:
[qb]I dlaczego kurs na to ze nie padnie ani jedna 6stka jest tak niski? :rolleyes: [/qb][/QUOTE]Przecież sam to uzasadniłeś dwa zdania wyżej!
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 22:36

witam
[QUOTE] Sorry ze sie wtrace, ale zauwazylem taki o to zaklad na srode w totomixie. Pula jest 7mln w srodowym losowaniu. A kursy w totomixie na to ze padnie jedna 6stka - 2.5 a na to ze padna 2 lub wiecej - 4, na to ze nie padnie 1.5 , dziwne to troche przy tak duzej puli. Mysle ze warto sie pobawic w tego typu zaklady jutro i obstawic 2 pierwsze opcje, a jak nie wejdzie jutro to juz na pewno w sobote!
Co o tym myslicie? I dlaczego kurs na to ze nie padnie ani jedna 6stka jest tak niski? [/QUOTE]odpowiedź jest szalenie prosta.
Wiedzą, że nie zagram w tym tygodniu.
Przyczyna:
http://hpc.x.aresztowany.com/m/lap.php?m=X

pozdrawiam
hpc
Posted by: rymoholik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 13/05/2003 23:38

[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał rymoholik:
[qb]I dlaczego kurs na to ze nie padnie ani jedna 6stka jest tak niski? :rolleyes: [/qb][/QUOTE]Przecież sam to uzasadniłeś dwa zdania wyżej! [/qb][/QUOTE]Chodzi Ci o to ze pula jest 7mln??? Przeciez im wieksza tym wiecej ludzi gra i wieksze prawdopodobienstwo ze w koncu padnie tymbardziej ze w poprzednich nie bylo! Wiec moim zdaniem kurs 1.5 powinien byc na to ze padnie 6stka a nie na to ze nie padnie.

hpc
Pozdrawiam!
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 15/05/2003 03:53

witam
Właśnie sie upiłem nieco
i idę do kasyna sprawdzić te Wasze progresje.
Nie byłem już z rok więc myślę, że będą wyrozumiali
pozdrawiam
hpc
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 15/05/2003 06:23

witam
Właśnie wróciłem z kręciołka
Wziąłem 500, co by mnie nie kusiło.
Założenie było takie:
Bezwzględnie wychodzę przy podwojeniu, lub po dwóch godzinach
Muszę powiedzieć, że na temat kręciołka przeczytałem kilka pozycji.
Czyli na pewno nie progresja
Pełna obserwacja rzutów, co ile wychodzą na kole przy danym krupierze.
Mam kolegę, który rzucał kilka lat i mówi, że to bzdura. Jego prawo.
Suma sumarum, po dwóch godzinach opuściłem jaskinię hazardu z suma 750.
50% zysku.
Dobre i cokolwiek
pozdrawiam
pawel
hpc

Przez dwie godziny widziałem kilka ciągów powyżej 12. Nie bardzo się tym zajmowałem, ale to juz przekraczało limit
Posted by: rymoholik

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 15/05/2003 14:47

No i padla jedna 6stka! Takie cos w totomixie to kopalnia pieniedzy.
Pozdrawiam!
Posted by: qwerty

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 16/05/2003 02:23

rymoholik, wygląda na kopalnię.

hpc, jest powszechnie wiadome, że na zużytych kołach pewne sekcje padają częściej; powiązanie z krupierem też coś wnosi. Tu można liczyć na to, że polskie kasyna nie dbają o ten aspekt aż tak szczegółowo, jak powinny.
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 16/05/2003 03:19

witam

To może też qwerty, ale
Klasyczna metoda polega na ustaleniu jak rzuca krupier
Aby tego dokonać, trzeba zwrócić uwagę na:
- predkość koła
- predkość kulki
- stopień zużycia koła
- wielkość kulki (są dwie)
- prawidłowość miejsca spinowania kulki

Nie będę tu prowadził całego wykładu
Niemniej te wszystkie elementy są do opanowania przez doświadczonego gracza, a raczej do określenia powyższych parametrów.
Jeśli już te parametry ustalisz zauważysz pewne prawidłowości. Grając na "sąsiadów" (w Warszawie są dwa kasyna z takimi stołami) jesteś w stanie zdążyć z analizą i obstawieniem prawidłowej sekcji koła. "Sąsiedzi" - to numer centralny i po dwa przyległe z obu stron.
Oczywiscie prawidłowość nie wystepuje w każdym rzucie, ale dojście do 3/10 a przy rozszeżeniu strefy 5/10 pozwala na........
Mam do konkretnych spinów w zależności od predkosci kulki/koła całe tabelki. Niestety z tabelka do kasyna nie pójdziesz, tak samo jak mam zakaz wstepu z laptopem na wyścigi psów
na razie tyle
pozdrawiam
pawel
hpc
Posted by: tyler

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 16/05/2003 03:43

hpc - a z tym laptopem to na serio?
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 16/05/2003 03:47

witam
zupełnie serio tyler
Przez trzy dni z rzędu dostali lekki łomot, po czy nie wytrzymali i grzecznie mi to wytłumaczyli. Mają takie przepisy, co zreszta rozumiem. W końcu w kasynie też nie mozna używać kalkulatorów i różnego sprzętu wspomagającego. Chyba że iwo:
hpc
Posted by: tyler

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 16/05/2003 04:24

mnie bardzo interesuje na jakiej zasadzie komputer pomagał przy obstawianiu 'hund'ów'. miałeś w excelu jakieś tabele ze współczynnikami torów/psów/prędkościami/rekordami i jakoś to się 'przemielało'?
teraz przecież mógłbyś chyba obstawiać to przez net?
podsumowując, gdzie tu jest ten hund begraben?
pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: !! PROGRESJA NA NUMERKU !! - 16/05/2003 04:40

zasady.
Fakt, że mogę przez net.
Ale i tak musze czekać do listopada.
Pieski gram od listopada do lutego.
Tylko wtedy wyliczenia się sprawdzają (nie wiedzieć dlaczego)
hpc