wszystkie systemy gry jakie znacie...

Posted by: TaMaR

wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/10/2003 21:47

prosze o opis systemow jakie znacie.wazne jest aby podac szczegoly i zasade dzialania,przyklady na liczbach i kursach itp.
NIE piszemy tu ten system jest do d...,a ten jest extra,prosze tylko o opis i ograniczenie do minimum komentarzy typu to beznadziejne/super,chyba ,ze cos na temat,jakies modyfikacje itp.
chodzi o to ,zby zebrac wszystkie sposoby gry jakimi dysponujemy i zeby nowi typerzy wiedzieli jak zwiekszys swoje szanse na wygranie u bukow(starzy wyjadacze rowniez )
Posted by: donic

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/10/2003 21:50

Proponuje utworzyć nowy dział na forum poświęcony systemom i tam wrzucać wszystko co z nimi związane, progresje, rozpisy i reszta.
Posted by: nieobecny konkurent

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/10/2003 22:57

Dobry pomysł. Czekam z niecierpliwością.
Posted by: Galimatias78

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/10/2003 23:37

Wątpie żeby ktoś się podzielił systemem dającym profity.

p.s O naiwnosci o losie przemiły
Posted by: nieobecny konkurent

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/10/2003 23:48

Wojtek -> wydaje mi się, że Tamarowi chodziło o systemy a nie bajki

Licząć progresje jako system to jest jedyny, któym gram bo innych nie znam i ciekaw jestem jak to wyglada
Posted by: W.A.R.C.H.O.L

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2003 13:09

No dobra moj system TaMaR zapewne znasz Gram progresyjka na kupony o AKO 2. Przy kazdym pudle mnoze stawke razy 2 i tak az w koncu do trafienia. To tyle jak dla mnie jeden z lepszych systemow
Posted by: Anonymous

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2003 18:53

A od jakiej zaczynasz stawki,jaką dyscypline grasz,ile razy w tygodniu i ile miałeś najwięcej pod rząd przegranych??
Posted by: W.A.R.C.H.O.L

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 02/11/2003 05:26

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zdzichu-ok:
[qb]A od jakiej zaczynasz stawki,jaką dyscypline grasz,ile razy w tygodniu i ile miałeś najwięcej pod rząd przegranych??[/qb][/QUOTE]Zaczalem od 5 zl. Co miesiac powiekszam ja o skromna zlotowke. Co do dyscyplin to prawie wszystkie chodz glownie pilke nozna. Teraz ruszyla NBA przez co rowniez kosz bedzie przezemnie czesto grany. W tygodniu wysylam tak 2,3 kupony. Teraz jednak tak jak juz pisalem ruszyla NBA przez co bede wysylal kupony prawie codziennie. Jednak zeby tak sie stalo musze teraz trafic kupon...TaMaR wie o czym mowie
Posted by: TaMaR

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/11/2003 16:08

prosilem ,zeby nie tworzyl sie tutaj czat-jak chcecie sobie pogadac w stylu "za jakie stawki grasz i od ilu zl zaczynasz" to piszcie sobie na privy!!!!!!!!!!!
Posted by: TaMaR

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/11/2003 16:23

widze ,ze systemow gry nie za wiele ,wiec czas na konkrety:
"Od kilku lat szukam najlepszego sposobu gry. Najlepszego, czyli takiego, który móglby przyniesc zyski, a nie straty. Wymyslilem kilka takich, niektóre sie sprawdzily w praktyce, inne tylko w teorii Sposoby opieraja sie glównie na znajomosci zasad matematyki, statystyki matematycznej popartej oczywiscie znajmoscia sportu oraz dobra analiza "puszczanych" zdarzen.
Postanowilem przedstawic jeden z nich. Zaczne od tego najbardziej szalonego, ale kto wie, czy wlasnie on nie okaze sie skuteczny...
Piszecie na forum, ze jezeli typer jest w stanie zarobic 100-200 % budzetu w ciagu roku, to jest to wynik bardzo dobry. Ja chcialbym podjac sie zadania o wiele trudniejszego. Otóz chcialbym zarobic 1000 % w ciagu zaledwie 100 dni.
Na czym polega mój plan? Oto jego zalozenia.
Na poczatku dysponujemy kwota równa 100 "talarów". Plan zaklada "puszczenie" 100 kuponów, czyli jeden kupon dziennie. Kazdy kupon to glównie singiel o kursie 1,20 lub niewiele powyzej. Niewiele, czyli maksymalnie 1,22. Moze sie tak zdazyc, ze beda to dwa mecze, ale wtedy AKO na pewno nie przekroczy 1,22, a nie bedzie mniejsze od 1,20.
Glówne zalozenia planu - mozemy sie pomylic nawet 50 razy, czyli miec zaledwie 50% skutecznosci (co przy kursie 1,20 wydaje sie dziecinnie proste). Istnieje jednak NAJWAZNIEJSZE obostrzenie, czyli WARUNEK KONIECZNY. Nie mozemy pomylic sie dwa razy z rzedu !!!!!!!!
Jezeli spelnimy ten warunek, to po 100 grach wypracujemy zysk niewiele ponad 1000 %, czyli staniemy sie posiadaczami ponad 1100 "talarów" .
Jezeli jednak pomylimy sie dwa razy z rzedu - tracimy wszystko .

Szczególy (dla uproszczenia obliczen przyjalem staly kurs 1,20): pierwszy zaklad stawiamy za 12,5 % budzetu.

Jezeli wygramy, nasze konto wzbogaci sie o 2,5%. Bedziemy dysponowali wtedy suma 102,50 "talarów". Druga gra - równiez stawiamy 12,5 % budzetu, wiec w tej sytuacji 12,81 "talarów". Jezeli trafimy, to bedziemy mieli 105,06 "talarów", itd...

Co robic, gdy nie trafimy? Otóz wtedy gramy "va banque". Gdy "nie wejdzie" pierwszy kupon, zostaje nam 87,50 "talarów" i za cala kwote gramy na drugi dzien. Jezeli trafimy mamy na koncie 105,00 "talarów", a wiec po dwóch dniach mamy budzet prawie identyczny z budzetem, który wypracowac moglibysmy grajac dwa razy i dwa razy trafiajac. Trzecia gra juz oczywiscie za 12,50% budzetu, czyli za 13,13 "talarów", itd...

Powtarzam raz jeszcze najwazniejsze zalozenie tego planu. NIE MOZNA SIE POMYLIC DWA RAZY Z RZEDU. JEZELI TAK SIE STANIE - PRZEGRYWAMY WSZYSTKO !!!!

Zdaje sobie oczywiscie sprawe z tego, ze zdarzenia o kursie 1,20 nie sa w zadnym wypadku pewniakami, gdyz takich nie ma. Wydaje mi sie natomiast, ze sa to zdarzenia mocno prawdopodobne. Cala sztuka polega na takim wybraniu tychze zdarzen mocno prawdopodobnych, zebysmy jak najczesciej trafiali. I oczywiscie nie mozemy pomylic sie dwa razy z rzedu
Oczywiscie pojecie "dzien" jest wzgledne. Jezeli danego dnia nie znajdziemy zadnych zdarzen, które chcialibysmy zagrac, przekladamy gre na dzien kolejny, itd...
Plan przeprowadzony musi byc oczywiscie za pomoca buków internetowych, gdyz gra przy kursie 1,20 jest nieoplacalna u buków stacjonarnych ze wzgledu na zzerajacy cala ewentualna wygrana 10-procentowy podatek..."

jest to swego rodzaju progresja i jeszcze jedno:
NIE PISAC BZDUR ,CHYBA ,ZE WNOSILYBY COS DO TEMATU!!!
Posted by: TaMaR

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/11/2003 16:25

kolejny(analogiczny jak powyzszy )

Zalozenia planu sa nastepujace:

1. Przez okolo pól roku, pomnozyc swój kapital wynoszacy 100 jednostek stokrotnie
2. Kurs kazdego singla lub dubla to okolo 1.50
3. By osiagnac swój cel musze zakonczyc 123 cykli progresji.
4. Zakonczenie kazdego etapu planu to 3,84% zysku (przy kursie 1,50).
4. Nie mozna sie pomylic trzy razy z rzedu Trzecia porazka oznacza bankructwo

Dobór stawek

1. poziom 7,68% puli
2. poziom 23,04% puli
3. poziom 69,28% puli
Posted by: TaMaR

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/11/2003 16:26

i kolejny:

Gramy progresja. AKO ok 3.
Poczatkowo za 21% puli. Daje to zysk 42%.
Gdy nietrafimy Gramy drugi poziom za 31,5%. Znowu da to zysk 42%. Gdy znowu nietrafimy gramy za cala reszte czyli 47,25% co w przypadku trafienia tez da 42% zysku. Niestety 3 nietrafienia pod rzad to bankrut.
I poziom 21%
II poziom 31,5%
III poziom 47,25%
Posted by: TaMaR

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/11/2003 16:27

nieco mniej ryzykowny :

Dal 4 poziomow procenty przedstawiaja sie nastepujaco...
1 poziom 12,5% zysk 25%
2 poziom 18,75% zysk 25%
3 poziom 28,125% zysk 25%
4 poziom 40,625% zysk 21,875%
To dla tych ktorzy uwazaja ze 3 nietrafienia pod rzad to zamalo. I ryzyko jest za duze. 25% na etap to tez duzo Oto symulacja...
Posted by: Cake

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/11/2003 17:02

[QUOTE]Oryginalnie wysłał TaMaR:
[qb]nieco mniej ryzykowny :

Dal 4 poziomow procenty przedstawiaja sie nastepujaco...
1 poziom 12,5% zysk 25%
2 poziom 18,75% zysk 25%
3 poziom 28,125% zysk 25%
4 poziom 40,625% zysk 21,875%
To dla tych ktorzy uwazaja ze 3 nietrafienia pod rzad to zamalo. I ryzyko jest za duze. 25% na etap to tez duzo Oto symulacja...[/qb][/QUOTE]Czy mam rozumiec ze tutaj ako tez wynosi 3???

Przez jaki okres gramy w 3cim i 4tym ile wynosic beddzie kwota po zakonczeniu? czy tak jak w systemie drugim?

Czy grales juz tymi systemami czy poprostu obliczyles wszystko na kartce, czy grales chociaz na sucho, bo niby nie problem jest trafic kurs 1,2-1,1 czy nawetr 1,5 ale przy 100 zdazeniach moze byc ciezko a nagroda to ~`tylko~` dziesieciokrotnosc calej puli ktora mozemy rozwalic po 2ch dniach
Juz bardziej bym sie sklanial do 2go systemy ale tez nie przez 123 dni, bo jezeli konto poczatkowe mam np.1000, a po jakichs 100 dniach wynosilby 90000 to wolabym juz nie ryzykowac
Prosze o wiecej informacji(szczegolnie na 3ci i 4ty) bo systemy sa w miare ciekawe

Pozdrawiam
iwo:
Posted by: Cake

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/11/2003 17:08

a mam jeszcze jedno pytanko lub prosbe czy moglbys obliczyc systemik progresyjny, dla 3 poziomow ako3 i suma konowa wynoszaca x10 lub x20?
Posted by: donic

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/11/2003 17:58

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Cake:
][/QUOTE]Czy mam rozumiec ze tutaj ako tez wynosi 3???

Przez jaki okres gramy w 3cim i 4tym ile wynosic beddzie kwota po zakonczeniu? czy tak jak w systemie drugim?
[/QB][/QUOTE]

Też wynosi 3.00. Dla progresji 3 stopniowej masz do przejścia 14 etapów, a aw przypadku 4 stopniowej 22 etapy. Jeśli je ukończysz to ze 100 jednostek zrobisz 10.000. Tu możesz pograć
Posted by: Cake

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/11/2003 17:36

Też wynosi 3.00. Dla progresji 3 stopniowej masz do przejścia 14 etapów, a aw przypadku 4 stopniowej 22 etapy. Jeśli je ukończysz to ze 100 jednostek zrobisz 10.000.

Czyli mam rozumiec ze- jezeli wejdzie mi 14 kuponow w progresji 3 poziomowej tylko nie moge sie pomylis wiecej niz 3 razy pod rzad to powieksze swoje konto razy100??? Tak
Posted by: donic

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/11/2003 19:49

Zgadza się, nawet więcej osiagniesz jesli przejdziesz tyle etapów.
Posted by: Cake

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/11/2003 20:40

ok a czy mozecie mi policzyc systemik
kasa poczatkowa 100
stan koncowy 2000
do 2 mozliwych pomylen czecia konczy gre
ako 2
i dugi to samo tylko ako3
Z gory dzieki
Posted by: TaMaR

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/11/2003 21:39

[QUOTE]Oryginalnie wysłał donic:
[qb]Zgadza się, nawet więcej osiagniesz jesli przejdziesz tyle etapów.[/qb][/QUOTE]musisz trafic!!! 14 kuponow z ako 3 ,i grasz do kiedy chcesz(w koncu to twoje pieniadze)
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 05/11/2003 02:24

Moja zasada nr1: Progresja jest do dupy. Jest ona tylko dla ludzi którzy chcą stracic kase i nerwy. Progresja przyciąga nowicjuszy których przyciąga quasi-pewna wygrana. W rzeczywistości jest to tylko sposób doboru stawek (bardzo nerwogenny). A równie ważny jest sposób doboru zdarzeń o którym nikt tu nie pisał. A jak ktoś umie odpowiednio dobierać zdarzenia to żadna progresja mu nie potrzebna i bedzie wygrywał z płaskimi stawkami.

żebym nie był gołosłowny opisze 2 sposoby doboru stawek ktore znam:
- wymyślony przeze mnie
stawka = bank/ 10/ kurs
czyli jak mam w banku 100 i gram z kursem 2.00 to stawka będzie 5zl. W tem sposób za każdym razem wygram tyle samo czyli 1/10 banku.

- gdzieśtam przeczytany do grania Asian Handicaps
grasz stałą stawką 2% początkowego banku, jak osiągniesz poziom 50% lub 150% banku to korygujesz stawke zeby byla dalej 2%
Posted by: wuzz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 05/11/2003 02:32

Każdy prawdziwy progresista w opisie progresji widzi: "osiągniesz", "wygrasz", "zdobędziesz" , a nie zauważa i nie zastanawia się nad "jeśli", "jeżeli", "pod warunkiem", "chyba że..." .
Posted by: donic

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 05/11/2003 03:09

[QUOTE]Oryginalnie wysłał TaMaR:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał donic:
[qb]Zgadza się, nawet więcej osiagniesz jesli przejdziesz tyle etapów.[/qb][/QUOTE]musisz trafic!!! 14 kuponow z ako 3 ,i grasz do kiedy chcesz(w koncu to twoje pieniadze)[/qb][/QUOTE]Nie musze trafić 14, bo mogę się wycofać. Tego rodzaju progresją do stracenia mam np 100 zł/euro i mogę grać za tą 100 2-3 miesiące (niektórzy 100 zl wydają miesięcznie na papierosy - kiedyś paliłem, teraz mogę za to zagrać ). Przegram to trudno, ale zawsze mogę sobie np po 3-4 stopniu odłożyć to co włozyłem na początku i grać za darmo.
Z kolei jesli chodzi o progresje gdzie ktoś wykłada duży kapitał na iles tam stopni i 1 % zysku zakłąda, to jestem przeciwny i tak nie gram, choć grałem, lecz w porę się wycofałem.
Posted by: gizmo2003

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/11/2003 14:57

Witam wszystkich, jestem tu nowy ale znalazlem temat jaki mnie interesuje.
Od niedawna w ofercie Expektu znalazly sie handicapy azjatyckie. Mozna na tym zarobic na dluzsza mete lecz oco w nich konkretniechodzi ?
Posted by: piil

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/11/2003 17:24

na stronie glownej mecz.pl szukaj zakladki handikapy azjatyckie, tam masz dokladnie wyjasnione
Posted by: gizmo2003

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/11/2003 23:49

Widzialem dzieki ale jakos to do mnie nie przemawia, moze ktos wyjani mi to na "chlopski rozum" lub moze znacie jakis link gdzie to jest przystepnie wytlumaczone ?
Posted by: mustang

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/11/2003 00:32

[QUOTE]Oryginalnie wysłał gizmo2003:
[qb]Widzialem dzieki ale jakos to do mnie nie przemawia, moze ktos wyjani mi to na "chlopski rozum" lub moze znacie jakis link gdzie to jest przystepnie wytlumaczone ?[/qb][/QUOTE]Prościej już chyba nie mozna. Masz nawet przykłady.
Posted by: Shoti

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 10/11/2003 02:17

[QUOTE]Oryginalnie wysłał maycj:
[qb] równie ważny jest sposób doboru zdarzeń o którym nikt tu nie pisał. A jak ktoś umie odpowiednio dobierać zdarzenia to żadna progresja mu nie potrzebna i bedzie wygrywał z płaskimi stawkami.
[/qb][/QUOTE]Każdy system stawkowania rozbija sie o system doboru zdarzeń. Gdyby udało sie znaleźć mechanizm doboru meczy tak aby utrzymać procentową skuteczność w określonych granicach (np. 60%-80%) to przy odp systemie stawkowania czy innej progresji powstało by perpetum mobile-automat do zarabiania pieniędzy. Niestety wszystkie porażki jakie ponosi znaczna część grających wynikają z fluktuacji ich aktualnej formy co powoduje ,że stawkowanie z założenia poprawne czyni z nas bankruta. System doboru zdarzeń jest najważniejszy. Jak ktoś znajdzie metode która zapewni stałą procentową skuteczność (nie ważny jest kurs) w trafianiu typów powinien dostać nobla...
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 10/11/2003 11:21

Shoti
Ja znam pewien spoasób takiego doboru meczy gdzie
osiągam % skuteczność powyżej 60% ba momentami przeważa nawet 70% a ciągle nie wiem jak na tym zarabiać...
Czy mam perpetum mobile na robienie kasy?
Może wyjaśnisz jak na tym zarobić bo doprawdy nie wiem , jak sam piszesz [nie ważny jest kurs]
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 10/11/2003 16:22

kolega Shoti chyba pobiegł za daleko pisząc że nie ważny jest kurs. Co innego trafiać 60% zdarzeń po kursie 1,20 co innego po 2,00.
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 10/11/2003 17:08

Co ciekawe jeśli mamy 2 typerow i jeden osiąga
60% przy kursie 1.2 a drugi
60% przy kursie 2.0 to ja wolę tego pierwszego jest znacznie bardziej dla mnie dochodowy - wystarczy grać odwrotność jego typów ze skuteczością 40% i masz żyłe złota....
Posted by: Anonymous

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 10/11/2003 17:10

najprostyszym sposobem doboru zdarzeń jest granie wszystkich u danego booka w danej lidze lub grze na które jest kurs na poziomie 1,8 do 2,3 wówczas działa prawo wielkich liczb i w efekcie uzyskujesz kilkuprocentowy handicap

z moich obserwacji z ostatnich 3 miesięcy wynika że np południowoamerykańska piłka nożna daje skuteczność 61 % przy założeniu że gramy płasko wszystkie single na zwycięstwo gospodarzy z kursem od 1,8 do 2,35
(brazylia , argentyna,meksyk)
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 10/11/2003 18:29

r2d2 - gdzie grasz tą piłke południową i ile masz już zbadanych meczy przez te 3 miesiące?
Posted by: mszczyna

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 10/11/2003 21:13

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
Co ciekawe jeśli mamy 2 typerow i jeden osiąga 60% przy kursie 1.2 a drugi
60% przy kursie 2.0 to ja wolę tego pierwszego jest znacznie bardziej dla mnie dochodowy - wystarczy grać odwrotność jego typów ze skuteczością 40% i masz żyłe złota.... [/QUOTE]jahu jest taki jeden typer tenisa na naszym Forum
Istna żyła złota
dwie. litery. i stolica "Buta na obcasie"
Wal do niego po typy jak w dym
Posted by: Anonymous

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 15:38

najprostyszym sposobem doboru zdarzeń jest granie wszystkich u danego booka w danej lidze lub grze na które jest kurs na poziomie 1,8 do 2,3 wówczas działa prawo wielkich liczb i w efekcie uzyskujesz kilkuprocentowy handicap

GB i EXPEKT , 62 typy trafionych 38 , w/g wcześniej podanych kryteriów , średni kurs 2,04
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 16:15

Jezdzicie po tej progresji strasznie, a moim zdaniem jest zajebista. Sam gram z ziomem progresje w ako 2 na trzy kupony. Dopiero zaczelismy i przeszlismy pierwszy etap z 20 . Wedlug mnie nie trudno jest wytypowac zdarzenia sportowe z ogolnym kursem 2 ( to jest 1,2 gora 3 mecze)
Pozdrowienia all
Posted by: mszczyna

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 16:45

Witam
Czy ma Ktoś programik lub arkusz, który liczy różne warianty progresji, w zależności od ilości poziomów, % zysku z danego poziomu, wyliczania stawek na kolejne poziomy itd

Jeżeli tak to proszę o kontakt na maila mszczyna@poczta.onet.pl />Dzięki z góry
Posted by: wuzz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 18:59

[QUOTE]Oryginalnie wysłał magus XVIII:
[qb]Jezdzicie po tej progresji strasznie, a moim zdaniem jest zajebista. Sam gram z ziomem progresje w ako 2 na trzy kupony. Dopiero zaczelismy i przeszlismy pierwszy etap z 20 ...[/qb][/QUOTE]
Posted by: Shoti

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 20:56

[QUOTE]Oryginalnie wysłał maycj:
[qb]kolega Shoti chyba pobiegł za daleko pisząc że nie ważny jest kurs. Co innego trafiać 60% zdarzeń po kursie 1,20 co innego po 2,00.[/qb][/QUOTE]Rzeczywiście, moja wina, troche zaogólnikowo napisałem. Oczywiście ,że kurs jest ważny (najlepiej jak by był jeszcze w miare sensowny, powiedzmy 1,4 i wyżej). Pisząc o "perpetum mobile" miałem na myśli automatyzacje całego procesu dobierania zdarzeń i stawek. Dobrać stawke nie jest trudno (np, jak mamy wpadke średnio raz na 10 typów i nie robimy więcej niż 2 błędy pod rząd możemy grać za 1/3 naszego budgetu. ale są na to dokładniejsze metody-np.Kellego). A jeśli chodzi o dobór zdarzeń to od roku gram tak, że gram na przeciwników najgorszych drużyn w kilku ligach ( takich ze statsami 1-1-10 ) na wyjazdach, czasami w akumulatorze 2-3 spotkania. Jak grają z jakimś liderem to kursy są śmieszne ale jak grają z kimś ze środka tabeli lub niżej to kursy koło 1,4 nie są żadkością. I tu nie ma miejsca na zminy decyzji. Wybierasz drużyny i grasz na ich przeciwników co drugi tydzień. Jeśli trafiłeś na dobre drużyny (czyli tegorocznych patałachów ligowych co pod koniec sezonu mają 1 albo 0 winów) to wpadki są może nie cykliczne ale żadkie co daje jakąś podstawową skuteczność bez zagłębiania sie w analizy spotkania.
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 21:40

Kiedys kminilem aby grac NBA. Wszystkie mecze na remis. Atawki sa okolo 15 zl, czyli jak na 15 meczy wpadnie remis mamy zwrot, a jezeli wpadna dwa remisy albo trzy to mamy wklad x 2 lub 3.
Niemowie ze to jest dobry system ale moglby wypalic. ( prosze bez zadnych lipnych postow co do tego systemow, w koncu mialy byc WSZYSTKIE SYSTEMY JAKIE ZNACIE )
Pozdrowienia all
Posted by: Anonymous

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 22:17

hejka gram w profesjonalu i nigdzie nie moge znalezc informacji jak grac systemami np 2z3 3z4 albo co to jest 11? moze ktos zna stronke gdzie to wszystko pisze albo komus bedzie chcialo sie to strescic?
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 22:32

[QUOTE]Oryginalnie wysłał goofy18:
[qb]hejka gram w profesjonalu i nigdzie nie moge znalezc informacji jak grac systemami np 2z3 3z4 albo co to jest 11? moze ktos zna stronke gdzie to wszystko pisze albo komus bedzie chcialo sie to strescic?[/qb][/QUOTE]rozpis 2z3 polega na wytypowaniu 3 spotkan i puszczniu ich tak jakby na trzech kuponach chociaz jest jeden:)
grasz trzy spotkania np. A , B , C
A=1,6
B=1,7
C=1,5
i grasz to za 2 zl na kupon czyli za 6 zl to:
AB = 1,6 * 1,7 * 2 = oblicz sobie
AC = 1,6 * 1,5 * 2 = -||-
BC = 1,7 * 1,5 * 2 = -||-
jezeli mecz A ci niewejdzie to kombinacja AB i AC idzie sie ****., a jak do tego ci niewejdzie B lub C to caly rospis idzie ci sie .....
3z4 to samo tyle ze grasz 4 mecze
ABC
ABD
ACD
BCD
dziala to tak samo jak 2z3 i wiele innych rozpisow
A 11 to jest polaczenie na jednym kuponie rozpisow 2z4 3z4 i jednego kuponu z czterema meczami ( w 11 typujesz cztery mecze )
Posted by: tomikopi1

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 22:46

Mój system:

Założenie na każdym kuponie wygrywany 1j x poziom

Ako = 2 (nie mniej)

1. 1j x 2 = 2j na czysto 1j
2. 3j x 2 = 6j na czysto 2j
3. 7j x 2 = 14j na czysto 3j
4. 15j x 2 = 30j na czysto 4j
5. 31j x 2 = 62j na czysto 5j
6. 63j x 2 = 126j na czysto 6j
7. 127j x 2 = 254j na czysto 7j

1j - każdy stosownie do swojego budżetu powinien dobrać jednostkę, musi tylko być świadomy tego, czy wystarczy mu na zagranie 7 poziomu. Suma jednostek przed postawieniem 1 poziomu powinna wynosić 247j.

Pozdrawiam wszystkich TomiKopi
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 23:53

[QUOTE]Oryginalnie wysłał tomikopi1:
[QB]Mój system:

Założenie na każdym kuponie wygrywany 1j x poziom

Ako = 2 (nie mniej)

1. 1j x 2 = 2j na czysto 1j
2. 3j x 2 = 6j na czysto 2j
3. 7j x 2 = 14j na czysto 3j
4. 15j x 2 = 30j na czysto 4j
5. 31j x 2 = 62j na czysto 5j
6. 63j x 2 = 126j na czysto 6j
7. 127j x 2 = 254j na czysto 7j

Chcesz powiedziec, ze ryzykujesz 127j aby byc na czysto 7j ??????
Sory ale chyba sie walnoles albo towj system jest (bez obrazy) dla "debila" uke:
Posted by: Mregal

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/11/2003 23:57

tomikopi1 Chyba coś sie walnołeś przy pisaniu tego systemu... albo to jest zabardzo skomplikowane jak dla mnie...

Moje zdanie jest takie że najlepsza gra na zysk (albo najpewniejszy zysk) to gra singlami albo kupon na którym sa 2-3 mecze przez nas bardzo przemyślane.
Trzeba jeszcz mieć troszke szczęscie i wiedzieć jak dobierać stawki. Cała tajemnica...

Pozdro iwo:
Posted by: wuzz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 00:03

magus XVIII, ja ciebie nie rozumiem. Przecież to jest właśnie progresja, a twoim zdaniem:

[QUOTE]
Oryginalnie wysłał magus XVIII:
Jezdzicie po tej progresji strasznie, a moim zdaniem jest zajebista.
[/QUOTE]I gracz nie ryzykuje 127j. tylko całą sumę od poczatku, to co już przegrane i to co trzeba wyłożyć, razem 247j.
I to ma być zajebisty sposób grania?

uke: progresje.

pozdrowienia
wuzz
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 00:23

[QUOTE]Oryginalnie wysłał tomikopi1:
[qb]Mój system:

Założenie na każdym kuponie wygrywany 1j x poziom

Ako = 2 (nie mniej)

1. 1j x 2 = 2j na czysto 1j
2. 3j x 2 = 6j na czysto 2j
3. 7j x 2 = 14j na czysto 3j
4. 15j x 2 = 30j na czysto 4j
5. 31j x 2 = 62j na czysto 5j
6. 63j x 2 = 126j na czysto 6j
7. 127j x 2 = 254j na czysto 7j

1j - każdy stosownie do swojego budżetu powinien dobrać jednostkę, musi tylko być świadomy tego, czy wystarczy mu na zagranie 7 poziomu. Suma jednostek przed postawieniem 1 poziomu powinna wynosić 247j.

Pozdrawiam wszystkich TomiKopi[/qb][/QUOTE]Przeliczylem go i jest dobrze wyliczony ale ryzyko np. 347zl aby wygrac 7zl czyli ok 3-4% wniesinego kapitalu jeszcze przez 7 dni to jest (bez obrazy) debilizm juz lepszy by byl system na 7 dni zakladajac ze gramy ako3

1. 1j x 3 = 3j na czysto 2j
2. 2j x 3 = 6j na czysto 3j
3. 4j x 3 = 12j na czysto 5j
4. 8j x 3 = 24j na czysto 9j
5. 16j x 3 = 54j na czysto 23j
6. 32j x 3 = 96j na czysto 33j
7. 64j x 3 = 192j na czysto 65j
Ten system wymaga 127j i mozna wyjac polowe zainwestowanego kapitalu, a twoj system kosztuje 247j i mozna wyjac 7j czyli w granicach 3-4% zainwestowanych pieniedzy

POZDROWIENIA I WIECEJ TAKICH SYSTEMOW TO WSZYSCY SIE WZBOGACA
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 00:28

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]magus XVIII, ja ciebie nie rozumiem. Przecież to jest właśnie progresja, a twoim zdaniem:

[QUOTE]
Oryginalnie wysłał magus XVIII:
Jezdzicie po tej progresji strasznie, a moim zdaniem jest zajebista.
[/QUOTE]I gracz nie ryzykuje 127j. tylko całą sumę od poczatku, to co już przegrane i to co trzeba wyłożyć, razem 247j.
I to ma być zajebisty sposób grania?

uke: progresje.

pozdrowienia
wuzz[/qb][/QUOTE]chodzi mi o to ze jak zainwestuje 247j to do przodu bedzie +7j czyli 254j czyli na hu. ryzykowac
Posted by: darkus

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 00:30

Jestem początkującym graczem i często wysyłam system 4 po 3 mecze w grupie/ sumie 9 spotkań/ z ako1,7-2,0 wysyłałem za 20 zł to dawało stawkę podstawową razy 5 . Teraz wysyłam 5 kuponów systemowych 4 i rozpisuje te 9 spotkań . Często nie trafiałem po 1 meczu w grupie czyli 2 spotkania z 9 . Stosując ten rozpis jestem na plusie
Posted by: Shoti

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 00:31

A co wy na to ,żeby wybrać sobie jakąś pozycje z oferty i nie patrząc na to co to jest walić co tydzień na 1. Np. 745 -1 jak nie wejdzie to za tydzień znowu: 745 -1
Posted by: gburekk

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 00:35

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shoti:
[qb]A co wy na to ,żeby wybrać sobie jakąś pozycje z oferty i nie patrząc na to co to jest walić co tydzień na 1. Np. 745 -1 jak nie wejdzie to za tydzień znowu: 745 -1 [/qb][/QUOTE]zaje.bisty pomysl ))))))))))))))))
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 00:44

A progresja to jest dobra sprawa mam wypisane dwie
Założenia są następujące:

1. Przez około pół roku, pomnożyć swój kapitał wynoszący 100 jednostek stokrotnie
2. Kurs każdego singla lub dubla to około 1.50
3. By osiągnąć swój cel muszę zakończyć 123 cykli progresji.
4. Zakończenie każdego etapu planu to 3,84% zysku (przy kursie 1,50).
4. Nie mogę się pomylić trzy razy z rzędu Trzecia porażka oznacza bankructwo

Dobór stawek

1. poziom 7,68% puli
2. poziom 23,04% puli
3. poziom 69,28% puli

Symulacja dla kursu 1,50

1 103,84 j
2 107,83 j
3 111,97 j
4 116,27 j
5 120,73 j
6 125,37 j
7 130,18 j
8 135,18 j
9 140,37 j
10 145,76 j
11 151,36 j
12 157,17 j
13 163,21 j
14 169,47 j
15 175,98 j
16 182,74 j
17 189,76 j
18 197,04 j
19 204,61 j
20 212,47 j
21 220,63 j
22 229,10 j
23 237,90 j
24 247,03 j
25 256,52 j
26 266,37 j
27 276,60 j
28 287,22 j
29 298,25 j
30 309,70 j
31 321,59 j
32 333,94 j
33 346,76 j
34 360,08 j
35 373,91 j
36 388,27 j
37 403,17 j
38 418,66 j
39 434,73 j
40 451,43 j
41 468,76 j
42 486,76 j
43 505,45 j
44 524,86 j
45 545,02 j
46 565,95 j
47 587,68 j
48 610,25 j
49 633,68 j
50 658,01 j
51 683,28 j
52 709,52 j
53 736,76 j
54 765,06 j
55 794,43 j
56 824,94 j
57 856,62 j
58 889,51 j
59 923,67 j
60 959,14 j
61 995,97 j
62 1 034,21 j
63 1 073,93 j
64 1 115,17 j
65 1 157,99 j
66 1 202,46 j
67 1 248,63 j
68 1 296,58 j
69 1 346,37 j
70 1 398,07 j
71 1 451,75 j
72 1 507,50 j
73 1 565,39 j
74 1 625,50 j
75 1 687,92 j
76 1 752,73 j
77 1 820,04 j
78 1 889,93 j
79 1 962,50 j
80 2 037,86 j
81 2 116,11 j
82 2 197,37 j
83 2 281,75 j
84 2 369,37 j
85 2 460,35 j
86 2 554,83 j
87 2 652,94 j
88 2 754,81 j
89 2 860,60 j
90 2 970,44 j
91 3 084,51 j
92 3 202,95 j
93 3 325,95 j
94 3 453,66 j
95 3 586,28 j
96 3 724,00 j
97 3 867,00 j
98 4 015,49 j
99 4 169,69 j
100 4 329,80 j
101 4 496,07 j
102 4 668,71 j
103 4 847,99 j
104 5 034,16 j
105 5 227,47 j
106 5 428,20 j
107 5 636,65 j
108 5 853,09 j
109 6 077,85 j
110 6 311,24 j
111 6 553,59 j
112 6 805,25 j
113 7 066,57 j
114 7 337,93 j
115 7 619,70 j
116 7 912,30 j
117 8 216,13 j
118 8 531,63 j
119 8 859,25 j
120 9 199,44 j
121 9 552,70 j
122 9 919,53 j
123 10 300,44 j

Aby osiągnąć stokrotny zysk muszę ukończyć 123 etapy progresji

Gramy progresja. AKO ok 3
Dal 4 poziomow procenty przedstawiaja sie nastepujaco...
1 poziom 12,5% zysk 25%
2 poziom 18,75% zysk 25%
3 poziom 28,125% zysk 25%
4 poziom 40,625% zysk 21,875%
To dla tych ktorzy uwazaja ze 3 nietrafienia pod rzad to zamalo. I ryzyko jest za duze. 25% na etap to tez duzo Oto symulacja...
100
125
156,25
195,3125
244,140625
305,1757813
381,4697266
476,8371582
596,0464478
745,0580597
931,3225746
1164,153218
1455,191523
1818,989404
2273,736754
2842,170943
3552,713679
4440,892099
5551,115123
6938,893904
8673,61738
10842,02172

Czyli 22 etapy. Przy AKO ok 3."

WIEC JAK GRAMY ZA 100 ZL TO Z OBYDWU PROGERSJI MAMY 10 000 ZL, OCZYWISCIE MOZNA ZREYGNOWAC WCZESNIEJ BADZ GRAC DALEJ. JAK WIDAC PROGRESJA AKO3 NA CZTERY KUPONY PO 5 PROCESACH MOZNA WYJAC
+150% CZYLI NP. 100ZL + 150ZL = 250ZL I TO JEST ZLE ???!!!
POZDROWEINIA
Posted by: Mregal

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 00:49

Powiem tak że cyferki łatwiej sie pisze niż trafne typy...
Jak by to wszystko było takie łatwe to...
Posted by: marasking

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 00:54

Wg. mnie najlepiej grać za w miarę stałe stawki, dostosowane indywidualnie, tak aby ewentualna wygrana cieszyła (tzn. miala jakąś siłę nabywczą) i była wmiarę realna, tzn. 3-6 meczy i AKO około 5-10.
Systemy proponowane przez buki, "4", "11" itp. oraz przyspieszczacze są warte grania, pod warunkiem dołożenia kilku pewniaków. Ich zaletą jest możliwość prowadzenia w miarę spokojnej gry, tzn. można uniknąć stresy typu "czy wejdzie ostatni mecz i będzie kasa??" , ponieważ przed ostatnim meczem ma się tylko dylemat ( o ile nie jest to pewniak ) czy będzie to np.100 czy 500 złotych, nmając gwarantowaną jakąś sumę.

iwo:
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 00:59

[QUOTE]Oryginalnie wysłał magus XVIII:
[qb]Jezdzicie po tej progresji strasznie, a moim zdaniem jest zajebista. Sam gram z ziomem progresje w ako 2 na trzy kupony. Dopiero zaczelismy i przeszlismy pierwszy etap z 20 . Wedlug mnie nie trudno jest wytypowac zdarzenia sportowe z ogolnym kursem 2 ( to jest 1,2 gora 3 mecze)
Pozdrowienia all[/qb][/QUOTE]Mregal przeczytaj to dokladnie i pomysl.
Jezeli naprawde niemozesz na trzy pruby trafic dobry kupon z kursem ako2 to moze daj sobie spokoj z typowaniem i obstawianiem bo mozesz duzo poplynac
Pozdrowienia i nieobrazaj sie iwo:
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 01:24

Ludzie kiedy do was w końcu dotrze że jedyną możliwą progresją do zastosowania w bukmacherce jest d'Alambert [nieco zmodyfikowany]
ile tu jeszcze bzdurnych progresyjnych pomysłów się pojawi?
Jak można rozpisywać progresją na ako 3.0 i zakladac tylko 4 poziomy - przecież w ten sposób mamy 20% szans na bankructwo czyli jak gramy codziennie to bankrutujemy przynajmniej raz w tygodniu....

Czy naprawde nie ma tu ani jednej osoby która ma jakiś sensowny pomysł na grę progresją?
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 01:39

Nie mowie ze grajcie progresje 2ako na trzy kupony i bedziecie bogaci, ale to chyba nie jest takie trudne trafic raz na trzy kupony mecze badz mecz dajacy ako2 a po 20 dniach jest 100 razy wiecej, ale mozna przerwac to przeciez przy np. 10 etapie i tez bedzie duzo szmalu
all
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 01:41

czy mógłbyś opisać swojego d'Amberta nieco zmodyfikowanego?

magnus: to czemu jescze nie jesteś megabogaczem jak to tylko 20 dni zajmuje?
Posted by: Shoti

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 01:52

jahu: też chętnie poczytam o d'ambercie i dlaczego to ma być only way?
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 02:04

[QUOTE]Oryginalnie wysłał maycj:
[qb]czy mógłbyś opisać swojego d'Amberta nieco zmodyfikowanego?

magnus: to czemu jescze nie jesteś megabogaczem jak to tylko 20 dni zajmuje?[/qb][/QUOTE]gdybys dokladniem czytal moje wypowiedzi to bys wiedzial czemu niejestem bogaczem. ale wdlug mnie to jest dobry sposob. oczywiscie jest ryzyko ale wedlug mnie male
dobra koniec pytan na temat progresja
pozdro all
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 02:16

d'Alambert
To jedyny sensowny sposób progresji.
Załużmy że gramy ako 3.0 i zwiększamy stawki o 5zł.
Zakładam też że przy kursie 3.0 jestem w stanie trafiac 1 na 3 gry.
czyli mamy stawki :
5/10/15/20/25/30/35 itd
każde trafienie powoduje cofnięcie w tył o 3 pozycje [jeśli gramy ako ok. 3.0]cofając się w tył zarabiamy bo trafienie następuje za większą stawkę niż poprzednie przegrane czyli zarabiamy na roznicy stawek.

Jest to jedyny sensowny sposób gry gdyż klasyczna progresja powoduje bardzo szybkie zadlużenie aż do bankructwa - tu zadlużenie następuje bardzo powoli i jesteśmy w stanie wytrzymać długie serie nietrafiionych po ktorych przychodzą serie trafiinych dzięki ktorym wycofujemy sie w kierunku początkowych pozycji zarabiając po drodze na róznicy stawek.

Jednym powaznym problemem jest to co zrobić w przypadku bardzo dlugich serii nietrafionych ale to już problem każdego systemu zarzadzania pieniędzmi.
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 02:32

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]d'Alambert
To jedyny sensowny sposób progresji.
Załużmy że gramy ako 3.0 i zwiększamy stawki o 5zł.

Jednym powaznym problemem jest to co zrobić w przypadku bardzo dlugich serii nietrafionych ale to już problem każdego systemu zarzadzania pieniędzmi.[/qb][/QUOTE]Czy moglbys rozpisac to tak ja te progresje o ile to mozliwe?
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 02:38

przecież rozpisalem:
stawki:
5/10/15/20/25/30/35/40/45 itd - jak trafisz to cofasz się o 3 w tył - ten rząd który tu podalem to przy zalozeniu że ciągle pudłujesz bo jak trafisz za 5 razem to masz:
5/10/15/20/25 - tu trafiam więc cofam się o 3 i następna stawka to 15zł.
Po prostu ciagle oscyluję troche do przodu [jak nie trafiam] i troche do tylu [przy trafianiu] ale przy każdym trafieniu zarabiam bo np.
jak trafię na 4 poziomie to mam:
5/10/15/20
20*3=60
tu cofam się o 3 poziomy czyli:
60zł - [20+15+10]= +15
zarobiłem +15zł i ponownie gram dalej od 2 poziomu czyli 10zł
Posted by: wuzz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 02:40

Po co komu na jaką cholerę te wszystkie progresje ?!?!?

Jeżeli obstawiacie zakłady sportowe, a nie gry liczbowe, to można być bardziej skutecznym w typowaniu niż buk i większość innych graczy.
Mała przewaga na bukiem razy duży i wielokrotny obrót daje w miarę stały i bezpieczny zysk.

A wtedy "Alleluja i do przodu", jak mawia taki jeden.

Każda progresja niesie ze sobą ryzyko bankructwa lub utraty wygranej już kasy, tysiące i miliony a może miliardy razy większe niż bardzo prosta i skuteczna gra => mały procent budżetu na każdy zakład + wyższa od przeciętnej skuteczność typowania.

Kto nie wierzy, niech mnie sprawdzi:
www.help2win.net (przyjmowane kursy są wyższe niż zwykle spotykane = nieco niższa marża niż u większości zwykłych buków)
www.gambler.nu (sam przyjmuję kursy od jednego buka internetowego = warunki rzeczywiste).
www.asianbookie.com (załapałem się dopiero na kilka ostatnich dni konkursu, ale od 22.listopada rusza nowy konkurs).

Najprostsza droga jest najpewniejsza !

pozdrowienia
wuzz
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 02:47

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:

tu cofam się o 3 poziomy czyli:
60zł - [20+15+10]= +15
zarobiłem +15zł i ponownie gram dalej od 2 poziomu czyli 10zł[/QB][/QUOTE]Hehe zapomniales dodac jescze 5 i to ci daje +10 , ale i tak ciekawe
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:01

wuzz uwierz mi na slowo progresja ma sens naprawdę ale trzeba troche pomyśleć....

magus właśnie o to idzie że nie musisz odrabiać te 5zł bo grasz dalej 10/15/20 itd te 5 się odrobi kiedyś tam w przyszlości
Posted by: donic

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:05

Każdym sposobem można wygrać.
Dla mnie interesujące są zdarzenia dwudrogowe o kursie przekraczajacym 2.0 i 2.5 grane jako single za stałą stawkę. Sęk w tym, żeby grać w przypaku kursów przekraczających 2.0 cztery mecze,a w przypadku kursu przekrazcajacych 2.5 pięć zdarzeń. Mozna tak grać z powodzeniem i bez większych obaw.
Posted by: wuzz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:11

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]wuzz uwierz mi na slowo progresja ma sens naprawdę ale trzeba troche pomyśleć....
[/qb][/QUOTE]Oświeć mnie, bom widać ciemny
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:16

więc cie oświecam
Wiadomo że można wygrać i progresją i stałą stawką przy p*k>100 problem w tym że takich meczy znajduję jak na lekarstrwo.
Zaś meczy gdzie p*k oscyluje ok.100 jest dość dużo.
Tych drugich bym nie grał w zyciu stała stawką ani Kellym , progresją zaś spokojnie.
Posted by: wuzz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:21

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]więc cie oświecam
Wiadomo że można wygrać i progresją i stałą stawką przy p*k>100 problem w tym że takich meczy znajduję jak na lekarstrwo.
Zaś meczy gdzie p*k oscyluje ok.100 jest dość dużo.
Tych drugich bym nie grał w zyciu stała stawką ani Kellym , progresją zaś spokojnie.[/qb][/QUOTE]Po co w ogóle grać "te drugie" o p*k < 1,00 skoro możesz grać bezpiecznie niewiele ale o p*k > 1,00?
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:25

wuzz nie p*k<100 , ale p*k=ok100
jak to po co by więcej zarobić.
Nie jestes w stanie w pełni reinwestować zyskow przy meczach z p*k>100 gdyż w większości przypadkow prędzej czy póżniej nadziejesz się na limity.
A tak można puszczać duże ilości zakładów niekoniecznie za bardzo wysokie stawki.
Posted by: zbrochu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:30

Magnus,

Mam dla Ciebie propozycje. Bede Twoim bukmacherem. Moge dawac Ci kursy na kazde spotkanie wyzsze niz srednia rynkowa o 10%-20%.

Musisz tylko grac zgodnie z opisanymi przez Ciebie tu zalozeniami. (Tzn. pomnozyc stukrotnie poczatkowy kapital grajac progresja 4-stopniowa)

A co do progresji to powiem tak: zawsze bylem 100% przeciwnikiem wszelkich progresji (bez znacznenia jaka by nie byla jej odmiana). Nic w tym wzgledzie sie nie zmienilo i nadal uwazam ze to gówno na dluzsza mete.

Rozmawialem jednak ostatnio z Jahem na temat jego wariacji d'Alemberta i musze przyznac ze wprowadzil mnie w lekki stan zamyslenia ...
Mysle, ze jest to godne uwagi.
Wuzz i inni sceptycy - dajcie mu dokladnie opisac zalozenia systemu. Wiem, ze na pierwszy rzut oka system sie nie podoba, bo jest to progresja,ale przyjrzyjcie sie temu dokladniej.

Nie to zebym polecal ten system, jak juz mowilem jestem 100% przeciwnikiem progresji, ale mysle ze obok Fibonacciego ta wariacja jest najbezpieczniejszym sposobem zarzadania zwiekszajacymi sie stawkami.

Jahu - bedzie Ci bardzo trudno przedstawic tu, na lamach forum, szczegoly - ale sprobuj. Mysle, ze jest to warte uwagi...

Pozdrawiam, Zbrochu
Posted by: Shoti

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:31

macie może jakiś system/algorytm doboru zdarzeń do progresji?
Posted by: donic

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:38

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zbrohoo:
[qb]Magnus,

Mam dla Ciebie propozycje. Bede Twoim bukmacherem. Moge dawac Ci kursy na kazde spotkanie wyzsze niz srednia rynkowa o 10%-20%.

[/qb][/QUOTE]Załóż firme z takimi kursami to pogadamy.
Posted by: wuzz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:41

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]wuzz nie p*k<100 , ale p*k=ok100
jak to po co by więcej zarobić.
Nie jestes w stanie w pełni reinwestować zyskow przy meczach z p*k>100 gdyż w większości przypadkow prędzej czy póżniej nadziejesz się na limity.
A tak można puszczać duże ilości zakładów niekoniecznie za bardzo wysokie stawki.[/qb][/QUOTE]Więcej zarobić?
Na krótką metę - zgoda, może się udać, ale na dłuższą to już nie :stop:

Jakie limity? Od początku sam narzucam sobie limity wysokości stawki na jeden zakład, często znacznie poniżej dopuszczanych przez buka.
Nigdy nie stawiam dużej kasy na jeden zakład, bo każdy mecz to może być mina.
Wpływ pojedyńczego zakładu na wysokość moich zysków/strat musi być niewielki - stawiam kilka, no może kilkanaście procent budżetu na jeden typ. Jaką kasą musiałbym obracać, żeby jego kilka procent na jeden zakład wystraszyło buka?
Przy okazji - zakładam, że zysk od obrotu rzędu kilku-kilkunastu procent to jest już super.

Nadzieję się na limity bo wygrywam???
A przy progresji nie nadzieję się, bo...

Czy przy progresji, kiedy stawka lawinowo rośnie to limitów nie ma :eek: ???

Koleje pytanie: Jeżeli już koniecznie ktoś musi grać progresją, to dlaczego nie grać progresją typów o p*k > 1,00?
Przecież wtedy wygrane są częściej, czyli zysk jest większy. No i najważniejsze - przy p*k>1,0 szanse na czarną serię są mniejsze niż dla p*k<1,0.

pozdrowienia
wuzz
Posted by: donic

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:46

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb][Przy okazji - zakładam, że zysk od obrotu rzędu kilku-kilkunastu procent to jest już super.

[/qb][/QUOTE]A co jesli ktoś ma kilkadziesiąt procent?
Posted by: wuzz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 03:50

Jeżeli jest to długoterminowy zysk jest to REWELACJA

Zakładam, że jest to zysk mierzony np. jako p*k, a nie jeden typ trafiony za dużą stawkę a reszta typów za niziutkie stawki trafiana średnio skutecznie z malutkim zyskiem albo i stratą.

pozdrowienia
Posted by: donic

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 04:00

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]Jeżeli jest to długoterminowy zysk jest to REWELACJA

[/qb][/QUOTE]Załóżmy , że jest to 300-500 typów. Czy po tylu typach kiedyś tam musi przyjść dołek?
Posted by: qwerty

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 04:09

[QUOTE]Oryginalnie wysłał donic:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]Jeżeli jest to długoterminowy zysk jest to REWELACJA

[/qb][/QUOTE]Załóżmy , że jest to 300-500 typów. Czy po tylu typach kiedyś tam musi przyjść dołek?[/qb][/QUOTE]Dołek nie musi, ale może przyjść zawsze. Ważne by nie zostać przez to zaksoczonym. A co do ilości typów to myślę, że czterocyfrowa ich liczba będzie wystarczającym wskaźnikiem umiejętności.
Posted by: wuzz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 04:25

Jasne, dołek przychodzi zawsze. Ważne jak głęboki, i jak się niego wydostać.
Zamiast kombinować jakieś wymyślne systemy progresji lepiej poszukać sposobu zwiększenia skuteczności typowania.

Warto śledzić swoje typy i to jak się zmienia ich skutecznosć, eliminować to co nieopłacalne i szukać nowych źródełek.
Od kilku miesięcy moja skuteczność wyraźnie się podniosła, co widzę najwyraźniej na help2win. Kiedyś byłem prawie zawsze na minusie a teraz jest trochę lepiej i co najważniejsze prawie każdy tydzień jest na plus. To już nie może być przypadek.
Jak ktoś chce to może znaleźć mój poprzedni typ w Private Picks - moja średnia STRATA była rzędu 30% od obrotu!

A jak to teraz robię? Po prostu typuję sobie mecze według mnie "prawie pewne", bez względu na to czy jest to 1, 2, czy X
W realu też mi pozytywnie drgnęło

pozdrowienia
wuzz
Posted by: wuzz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 04:41

Podsumujmy temat progresji:

Jeżeli p*k > 1,00 to żadna progresja nie jest potrzebna, zysk sam przychodzi przy rozsądnym zarządzaniu budżetem.

Jeżeli p*k < 1,00 przy normalnej grze bez progresji strata jest pewna.
Progresja większości graczy tylko przedłuża cierpienia, bo daje krótkotrwałe zyski, ale tylko do czasu czarnej serii . Nieliczni gracze mogą nigdy czarnej serii nie spotkać na swojej drodze, ale zdecydowana większość kiedyś wtopi wszystko albo straci "tylko" wygraną kasę albo porzuci progresję po ostrej "sytuacji podbramkowej".
Żadna progresja nie jest systemem, którym można grać BEZPIECZNIE do emerytury (przez najbliższe kilkadziesiąt lat).

Najlepszy system to system najprostszy.

Jak najlepszej skuteczności życzę !

pozdrowienia
wuzz
Posted by: dardaw

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 05:55

Witam
To i ja jeszcze się wtrącę.
Czytając Wasze wszystkie wypowiedzi dochodze do wniosku,że szukacie cudownego sposobu gry na ciągłe wygrane.Sporo osób jest zwolennikami progresji.Niestety wszystkie progresje pięknie wyglądają ale tylko w teorii a w sumie są do kitu.I nie chodzi mi tu wcale o jakieś czarne serie bo przy niewielkich kursach sprawa taka nie ma miejsca.Chodzi mi po prostu o kasę.

Np. magus - proponuje bardzo fajną progresję,mającą spore szanse na sukces.Tylko ile ustalić jako jedną jednostkę?10zł.No to po co grać?Nawet wygrywając cały miesiąc da to tylko 300zł. No to może 1 jednostka - 100zł?Tylko kogo będzie stać wyłożyć na siódmy etap 25tys. złotych.
Druga propozycja magusa.123 poziomy.Też jest super.Tylko chciałbym zobaczyć śmiałka,który po trzymiesięcznych zmaganiach ma postawić w setnym cyklu 5000zł

Jahu przedstawia sposob prawie idealny.Przegrać właściwie nie można.Tylko ile można wygrać?150 zł miesięcznie.No to po cholere grać o takie drobne.Powie ktoś,że można grać za wyższe stawki.Tylko znowu system rozbije sie o kasę, bo niezbyt przyjemnie wydaje się iles tam tysięcy w oczekiwaniu na stówkę.

I tak jest z każdą progresją.Za małe pieniądze można grać tylko to nie ma sensu bo zyski są znikome.A jeśli chodzi o gre za duże pieniądze.Sto razy każdy z Was się zastanowi czy jest sens wydawania np.1000 zł na szóstym poziomie.Na siodmym poziomie będziecie się zastanawiać 1000 razy czy wydać 2000zł a z ósmego poziomu już zrezygnujecie bojąc się o kolejne 4000zl.
I to jest właśnie cała progresja.Piękna na papierze i najlepiej za wirtualne pieniądze.
Nie wiem za ile gracie i nie chce wiedzieć.Ale gwarantuję tym co jeszcze nie wiedzą że obstawiając za kilka tysięcy towarzysza temu ogromne emocje.I nie wyobrażam sobie jak bym sie czuł wydając na siódmym etapie w/g magusa 25000zl biorąc za 1 jedn. 100zl.

I dlatego progresja nie jest warta uwagi.Za małe pieniądze nieopłacalna a za duże zbyt ryzykowna.

pozdrawiam
dardaw
Posted by: rafałek

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 08:38

Temat progresji jest jak wenezuelska telenowela-nigdy się nie kończy i zawiera wątki romantyczno-tragiczne :zobacz:

Jeśli chodzi o matematyczno - rozpisowe sprawy dotyczące progresji to wiele osób wypowiadało się na ten temat i chyba składając wszystkie wypowiedzi z tego forum można byłoby złożyć całkiem pokaźną książkę odnosnie tego wątku..Jedni twierdzą ,że to świetny system ,inni skrytykują bardzo mocno ,jeszcze inni zagrają to od czasu do czasu albo grają progresję zamykającą sie po kilku etepach i w przypadku porażki od nowa zaczynają od pierwszego etapu.Mnie natomiast bardzo interesuje wpływ grania progresją na psychikę gracza.Dodam ,że jestem wrogiem tego systemu jeśli chodzi o progresję 2,4,8,16 itd...a także ostrą progresję na niskie kursy.Jeśli chodzi o tzw, progresję na pałę czyli taką nie popartą żadną analizą (np. progresja na remisy czy na pierwsze zdarzenie z ulotki) to w ogóle dla mnie bez sensu ,chyba ,że jest to poparte jakąś analizą odno śnie formy drużyn i gracz przewiduje remis wtedy można to zagrać.Sam grałem troszkę ostrożną progresję ciągiem arytmetycznym ,nie będę już dokładnie streszczał ale wyglądało to tak ,że modyfikowałem stawkę po każdych dwóch kolejnych porażkach i zaczynałem zawsze od 30 jednostek na pierwszym etapie a gdybym doszedł do dziewiątego etapu to musiałbym wyłożyć 82 jednostki. Nie wiem czy wycofałem się z tego w porę czy nie,bo grałem tylko to,na progresję ciągiem geometrycznym czyli 2,4,8 itd nigdy bym sie nie zdecydował ale jeśli chodzi o fakty to przemawiają one zdecydowanie na korzyść bukmacherów .Oglądałem kiedyś typerów na zagranicznych forach ,teraz czas mi troszkę na to nie zezwala i widziałem człowieka który przez rok oddał około 200-250 typów cały czas grając na kurs 2.50 .Oczywiście czasami grał niższy lub wyższy kurs ale ogólnie ponizej kursu 2.30 ani powyżej 2.70 praktycznie nie typował.Był to bardzo dobry typer bo miał iloczyn p *k = 1.1385 (nie jestem pewny ale jakoś mniej więcej w tych granicach) i grając cały czas płaską stawką zależną od zasobności potfela lałby bukmacherów aż miło .Nie wiem jak grał bo podawał suche typy bez analizy ale przez ten rok zdarzyło mu się nie trafić 17 razy z rzędu mimo świetnej skuteczności końcowej.Grywał single ale częsciej akumulatory złożone z 3-4 spotkań głownie z podpórkami.Wydawać by się mogło ,że nie trafienie 17 razy z rzędu kursu 2.50 to jest sztuka.W tym wypadku granie progresją skończyłoby się krótko mówiąc katastrofalnie.
Ktoś mi kiedyś powiedział bardzo mądre zdanie mianowicie ,że "progresja jest jak koszykówka - tu nie ma remisów"Grając stałą stawką przy skuteczności ciut wyższej niż przeciętna można zremisować(czytaj wyjść na zero) z bukiem co nie jest jakimś specjalnie trudnym wyczynem ,wymaga jednak sporo zaangażowania i samodyscypliny.A w progresji remisów jednak nie ma -tu jest minimalna wygrana ,albo całkowita klęska.Pisałem już kiedyś ,że progresja 2,4,8 to taniec na ostrzu noża napisze jeszcze raz.Jeśli chodzi o progresje arytmetycznei taką którą opisał jahu myślę ,że ten sposób wyrobienia sobie przewagi nad bukmacherem poprzez odpowiednie zwiększanie stawek ma jeszcze w sobie jakiś sens .Ale progresja polegająca na podwajaniu stawki w porownaniu do grania stałą stawką to tak jak dwie drużyny: jedna gra rozsądnie i wygrywa 1-0 lub remisuje 0-0 (przy p*k=1) ,druga odkrywa się,nadziewa się na kontrę i przegrywa 0-6.Jeśli chodzi o psychologiczny wpływ każdej progresji na gracza to nie da się ukryć ,ze ona paraliżuje.Bo nie powiecie mi ,że nie było wsród was osoby ktora zastanawiała sie nad wycofaniem kapitału po kilku etapach i tzw."trzesieniu portek".Taki psychiczny paraliż powoduje brak zdolności analitycznych gracza i to jest w tym wszystkim najgorsze.Bo zamiast na spojkojnie sobie analizowac zdarzenia gracz myśli o tym co ,będzie na następnym i jeszcze na następnym etapie.
Nic nie wygląda na papierze lepiej niż progresja i jeżeli ktoś regularnie trafia rzadko ale raz na kilka typów to progresja jest dla niego jedynym sposobem gry który pozwala na jakiekolwiek zyski.
Mnie osobiście nurtuje kilka spraw dotyczacych progresji na które nie wiem czy kiedykolwiek poznam odpowiedź.
1. Dlaczego gracz zakładając że bedzie grał progresja 2,4,8 zakłada że nie bedzie trafiał za pierwszym drugim czy trzecim razem i planuje kolejne etapy .Przecież progresja to taki system w którym zakładamy przegraną bo od poczatku systemu myslimy co bedzie w wypadku wpadki .A czyż nie gra się po to ,zeby zawsze wygrywać-zawsze myslec o zwyciestwie.grajac płaską stawką nie można wygrać wiele procent od obrotu ale za to gra się na luzie i nie zakłada się porazek tylko człowiek wie ze na nastepnym zakładzie zaryzykuje tą samą stawkę.
2. To co nurtuje mnie najbardziej to podwyzszanie stawek.Grasz progresją i co .Przegrywasz pierwszy etap .przegrywasz drugi ,przegrywasz i trzeci i czwarty I piąty i cały czas podwajasz stawkę.Wynika z tego ,że jesteś słaby skoro ciagle przegrywasz a skoro jestes słaby to czy przypadkiem nie powinienes obnizac stawki zeby jak najmniej przegrac a nie jej podwajać.Przecież ****a tak samo jest w biznesie ,jak coś nie idzie to po co inwestowac dwa razy tyle cztery razy tyle czy osiem razy tyle albo lepiej.Nie wiem czy ktos na tym forum probował grac progresje ciagiem geometrycznym malejacym czyli po kazdej porazce zmiejszac stawke o połowe .Może ktos mnie wezmie za idiote ze cos takiego proponuje ale nie wiem i sie chyba tego nigdy nie dowiem-teoretycznie jak cos nie idzie to po co w to inwestowac coraz wiecej.trzebaby było zapytac tych co wymyslili progresje do gry w kasynie dlaczego z gory załozyli ze beda podwyzszac stawki a nie obnizac po kolejnych przegranych etapach.
3.Ca ły fenomen progresji polega natym ,że jak gracz który nie grał nigdy w zakłądach usłyszy o tym systemie to jest zachwycony .Przyznaje że tak kiedys było tez ze mną.Nic nie robi takiego wrazenie jak progresja bo przeciez nie da sie nie trafic kilka razy z rzedu stosunkowo niskiego kursu.To co napisałem o tych 17 nietrafionych typach z rzedu swiadczy o tym,ze zdarza sie to nawet bardzo dobrym . typerom.Własciwie to nie ma dobrych typerów bo oni nie grają.W ogule nie wiem czy to jest właciwe pojecie -jak ktos powie ,że nietrafiac np. 10 razy z rzedu to sztuka.Przeciez to wszystko to sa zdazenia od siebie nie zalezne i od pierwszego etapu progresji nie zależy mozliwosc trafienia na drugim etapie.

Ciekawy tez jestem jaki jest stosunek bukmachera do progresji.Czy wieksze pieniadze robią na progresowiczach czy na tych co graja kursy ponizej 1.5,.

Za jedną rzecz podziwiam wszystkich progresowiczów oczywiscie tych twardych a nie tych ktorzy juz "spuchli " i wycofują sie po ktoryms tam etapie.Progresowicze to ludzie z jajami- inwestowac 1073741824 jednostek żeby zdobyć 2 jednostki to wytrwałosc i walka w jednym. Wytypujcie sobie 100 zdarzen po kursie 2.00 i trafcie z tego załozmy 60 .Jestescie dobrzy ,ale załozmy ,że czesc z tych czterdziestu porazek ułozy sie w jeden ciag wynoszacy np.27 porazek z rzedu .Kazdy powie ,że nie trafic 27 razy z rzedu to niemozliwe ale przeciez te mecze sa od siebie niezalezne.

Grając progresją trzeba czekac na zakonczenia jednego etapu by moc zaczac nastepny a stałą stawka mozna na luzie grac kilka na weekend.Jednym słowem jest to swietnie wygladajacy system na papierze ale predzej czy pozniej w*******i nóż w plecy.Oczywiscie jezeli ktos ma odpowiedni kapitał ale zakładam ,że nieliczna czesc graczy na tym forum ma budzet w wysokosci rzedu kilku milionów EURO to progresja niesie ze sobą ryzyko minimalne.

Jestem wrogiem progresji 2,4,8 lub ostrzejszej ,progresje ciagiem arytmetycznym jeszcze zaakceptuję
Ale moja bukmacherka to bukmacherka typowo defensywna -jak najmniej przegrać a dopiero pozniej starac sie coś wygrać.
Najwazniejsze u bukmacherow to ułozyc sobie stawke i sposob gry pod gracza a nie dopasowac gracza pod sposob gry ,Trzeba poszerzac wiedze o ligach ktore sie gra ,nie grac pod wpływem emocji czyli "na afere" i naprawde mozna z bukiem przynajmniej zremisowac czyli nic nie przegrac.Bardzo wazne jest to aby poznac tez swoje słabe strony.

KYER GROUP @2003
Posted by: hotdog

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 14:20

Ja osobiscie jestem zwolennikiem progresji i uwazam ze mozna z niej miec calkiem niezle zyski. Z tym ze ja ja traktuje jako dodatek. To znaczy ze 100-500 zl na luzie(ktorych nie przepilem, znalalem, dostalem ... itp.) i bez ktorych dam rade przezyc. I wtedy spokojnie ciagne sobie swoja progresje "na boku", a to co puszczam "luzem" to cos zupelnie innego. Po prostu to co przeznaczam na progresje, to kwota z ktora licze sie ze moge stracic, zupelnie tak jak kazdy zajmujacy sie bukmacherka. Tylko dlaczego mam to zrobic jednorazowo, tzn. stawiajac na raz calosc, jak moge to podzielic, gdzie jest wieksza szansa trafienia. Oczywiscie zawsze staram sie dojsc jak najdalej, ale jezeli mam na ktoryms etapie wylozyc "troche" wiecej to po prostu rezygnuje. Zreszta tu na forum prowadzilem progresje trzystopniowa i jak doszedlem do momentu ze mialem postawic czterocyfrowke to zrezygnowalem. Przeciez nie chodzi glownie o to zeby pokonac jakas magiczna bariere, tylko zeby cos zyskac. Jeszcze mi sie nie zdarzylo zebym stracil na progresji ktora gram. Wszystko jest dobre zeby wygrywac pieniadze, ale trzeba to robic z "glowa". Przeciwnicy progresji z tego co zauwazylem, maja tylko jeden argument przeciwko, ze jak sie dojdzie do jakiegos dalszego etapu to mozna wszystko stracic bo jest akurat ta zla seria. Ale kto ich zmusza do brniecia dalej w to ?
Jezeli osiagneli jakis zysk, to w kazdej chwili moga przerwac. Mam zwlaszcza na mysli progresje o ktorej wspomnialem czyli kursy minimum 1,5 i nie pomylic sie trzy razy z rzedu. Ja mialem srednia 1,9 i w pewnym momencie bylo 1600% zysku, skonczylem na 1200%. I co najwazniejsze w tym wszystkim, to nie bylo jakiegos wiekszego ryzyka. Trzeci etap czyli ten gdzie stawia sie wszystko mialem tylko 3 lub 4 razy na poczatkowych etapach, gdzie stawki byly takie na jaka strate moglem sobie pozwolic.
I slowo do dardaw'a - szkoda ze zrezygnowales z tematu "osmiu wspanialych" poniewaz w tym temacie na zasadach jakie stworzyles i z ludzmi ktorych dobrales, to byl czysty zysk. Trafnosc byla tam okolo 80% i korzystalem z Waszych typow, gralem wlasnie progresje singlami i byla to czysta zyla zlota. Bo jezeli kilku typerow na 10 typow mialo 2 gora 3 pomylki, to ciezko na tym nie zarobic.
Gdybyscie robili sobie taka reklame na forum jak Kyer, to pewnie bylibyscie czczeni .
pzdr
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 20:01

[QUOTE]Oryginalnie wysłał dardaw:
[QB]Witam
To i ja jeszcze się wtrącę.
Czytając Wasze wszystkie wypowiedzi dochodze do wniosku,że szukacie cudownego sposobu gry na ciągłe wygrane.Sporo osób jest zwolennikami progresji.Niestety wszystkie progresje pięknie wyglądają ale tylko w teorii a w sumie są do kitu.I nie chodzi mi tu wcale o jakieś czarne serie bo przy niewielkich kursach sprawa taka nie ma miejsca.Chodzi mi po prostu o kasę.

Np. magus - proponuje bardzo fajną progresję,mającą spore szanse na sukces.Tylko ile ustalić jako jedną jednostkę?10zł.No to po co grać?Nawet wygrywając cały miesiąc da to tylko 300zł. No to może 1 jednostka - 100zł?Tylko kogo będzie stać wyłożyć na siódmy etap 25tys. złotych.
Druga propozycja magusa.123 poziomy.Też jest super.Tylko chciałbym zobaczyć śmiałka,który po trzymiesięcznych zmaganiach ma postawić w setnym cyklu 5000zł

Dardaw
No to posłuchaj te progresje z opisami są przykładowe i w sumie gdybym miał grac to z tych progresji wybrałbym ta z ako3 na cztery dni, to jest te 21? Dni. Sam gram progresje w ako2 na 3 dni. Ale wciąż wszyscy zapominaj 3 główne zasady progresji:
1 Po każdym ukończonym etapie możesz przestać
2 Jeżeli ukończysz swój cel (pomnożyć swój wkład x100 nic nie stoi ci na przeszkodzie
3 Nie musisz grac codziennie (np., jeżeli nie masz typów na dany dzień)
I jeszcze 4 (moja tycząca się progresji ako2 na dwa dni) Jeżeli nie umiesz wytypować jednego kuponu z ako2 trzy razy pod rząd to jest w tym 10% że masz niefarta, a 90% że jesteś leszczem w te klocki i lepiej dla ciebie żebyś przestał iwo:
Na pytania czemu niejestem bogaty i tym podobne? odpowiem "Bo dopiero zaczołem w to grac i przeszlem 2 etapy" (zwolennicy progresji trzymajcie za mnie kciuki iwo: ). A tak przy okazji(dla tych którzy niewiedzą) jest temat: "Polecam str. z typami" kolesia Vitja-Wito (co prawda ostatnio daje coś mało typów ale ma dobrą skuteczność 23trafione 4nietrafione, kursy dobre powyżej 1,5

Pozdrowienia all iwo:
Posted by: rafałek

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 21:30

[QUOTE] Jeżeli ukończysz swój cel (pomnożyć swój wkład x100 [/QUOTE]magus możesz się pogniewać albo nie ale to jest właśnie typowa chciwość każdego progresisty.Piszesz ,że jesteś nowy - to żadna ujma ale radziłbym jeszcze trochę poobserwować jak grają inni.

Bądzmy realistami .Jeżeli ktoś mówi np. o tym ,że w ciągu roku powiększa swój kapitał pięciokrotnie to śmiech mnie zalewa.
Uważam ,ze dobry gracz chcący powiększyć swój budżet 100 - ktotnie oczywiscie bez żadnych progresji musiałby zacząć grać w granicach daty Bitwy pod Grunwaldem.
Dla przeciętnego gracza musiała by to być zapewne data fałdowania kaledońskiego w Sylurze.
Naprawdę bądźmy realistami -u bukmacherów nie da się wygrywać tyle ile mówicie nie posiadając znacznego kapitału.Ehhhhhh no może przesadziłem z tymi datami ale w****ia mnie jak ktoś kłamie w żywe oczy ,że pomnaża swój kapitał kilkakrotnie w ciągu roku bez zadnego ryzyka typu progresja.
Założmy ,że dany typer oddaje jakąś liczbę przemyslanych typow rocznie (naprawde przemyslanych typow) .Ile moze takich typow oddać ??? Załóżmy że jesli typuje na spokojnie i nie gra na aferę jak progresisci tylko płaską stawką to odda rocznie 70 typów.To dużo , naprawdę dużo.
Założmy ,że kazdy typ gra stałą stawką-gra typy o kursie 2.00 .Z tych 70 typów trafi powiedzmy 40 .Zarabia wtedy 14 % postawionej stawki średnio na każdym typie.Powiedzmy ,ze gra zawsze za 2 % poczatkowego budżetu co pozwala grać na luzie , rozsądnie dobierać zdarzenia bez jakiegokolwiek ryzyka.Wtedy utrzymując taką skuteczność na każdym typie zarabia srednio 0,0028 % budżetu czyli całkiem sporo bo całe 3 promile.
Grając 70 razy rocznie i trafiając z tego 40 razy po kursie 2.00 pomnaza swój kapitał o 20 % ale cały czas musi być w swietnej dyspozycji o jakiej wspomniałem.Od 1 stycznia kolejnego roku też można zacząć grać za 2 % budzetu ktory notabene jest juz budzetem wiekszym.
Bądzmy realistami bukmacherka to nie kopalnie pieniedzy -nie kopalnia w Zagłębiu ani Bogdance - tu wszystko widać.Tu się nie da wygrywac dużo i bezpiecznie a inwestować mało.
Proste .Masz milion euro na granie ,jesteś w dobrej dyspozycji to mozesz po roku mieć milion dwiescie .Masz 100 złotych jestes w dobrej dyspozycji po roku możesz miec sto dwadziescia.

Oczywiscie to tylko czysta teoria bo jezeli ktos typuje kilka - kilkanascie razy tygodniowo to obraca znacznie wiekszymi liczbami ale wierzcie mi wtedy utrzymac p*k >1 jest ciezko . Naprawde te 70 typów rocznie to bardzo dużo i nie starajmy sie typowac wiecej .Bedzie pewna strata.
Jak to ktos już wczesniej bardzo pieknie napisał "najwieksza sztuką grania jest powstrzymanie sie od grania "

KYER GROUP @2003
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 21:51

[QUOTE]Oryginalnie wysłał rafałek:
[QB][QUOTE] Jeżeli ukończysz swój cel (pomnożyć swój wkład x100 [/QUOTE]magus możesz się pogniewać albo nie ale to jest właśnie typowa chciwość każdego progresisty.Piszesz ,że jesteś nowy - to żadna ujma ale radziłbym jeszcze trochę poobserwować jak grają inni.

Dziekowa za rade (ale to jest silniejsze ode mnie). Tam mialo pisac "to nic nie stoi na drodze zeby grac dalej"(ale ciezko komus bedzie to osiagnac). Co do ciebie
ja nienapisalem ze progresja jest bez ryzyka.
Tylko wedlug mnie progresja w ako2 jest calkiem realna. Gdyby grac typy kolesia o ktorym wczesniej wspominalem to bys mial dobry zysk.
pozdro rafałek

A tak apropo Panowie my tu gagu gadu, a z tematem jest to male powiazane. Nazwa tematu ciekawa, ale ludzie dawajcie systemy z dokladnymi opisami, bo takto kicha z tego tematu wychodzi. Niewiem moze rozne progresje obliczone z roznymi ako i na ile kuponow, a moze ktos przekminil jakis inny system to tez moglby sie nim pochwalic
pozdro all
Posted by: dardaw

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 22:10

[QUOTE]Oryginalnie wysłał magus XVIII:
[qb][QUOTE]
[QB]
I jeszcze 4 (moja tycząca się progresji ako2 na dwa dni) Jeżeli nie umiesz wytypować jednego kuponu z ako2 trzy razy pod rząd to jest w tym 10% że masz niefarta, a 90% że jesteś leszczem w te klocki i lepiej dla ciebie żebyś przestał iwo:

Na pytania czemu niejestem bogaty i tym podobne? odpowiem "Bo dopiero zaczołem w to grac i przeszlem 2 etapy" (zwolennicy progresji trzymajcie za mnie kciuki iwo: ). [/qb][/QUOTE]Jeśli nie jesteś leszczem jak mówisz i potrafisz trafić AKO2 1 raz na trzy gry, powiedzmy przez rok,to proponuję Ci całkowicie przestać grać u bukmacherów.Mogę dawać Ci 1000zł miesięcznie za Twoje typy i gwarantuję Ci,że jest tu jeszcze kilka osób ,które też Ci tyle dadzą.Będziesz miał bez stresu i wysiłku kilka tysiączków co miesiąc.

Zwolennikiem progresji nie jestem,ale też trzymam za Ciebie kciuki.A na pytania czemu jestem bogaty i tym podobne,odpowiem, bo nie gram progresją.

pozdrawiam
dardaw
Posted by: donic

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 22:24

Rafałek, za dużo teoretyzujesz.
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 22:25

Rafałek
To ja w mojej progresji gram ok. 100 typów na miesiąc... i to wyłącznie u polskich buków!!!
Gram tak już 2 lata i jestem na sporym +.
Największą stawką jaką musiałem postawić to było 160zł !!!!!!! choć wiem napewno że w przyszlości będę zmuszony stawiać więcej.

Powtórzę to co piszecie o progresjach jest nic nie wart gdyż prowadzi do bankructwa prędzej czy póżniej no ale ci którzy mi nie wierzą przekonają się na wlasnej skórze.

Jeśli chcecie zarabiac progresją stale to całe swe wysiłki skierujcie na to jak się zachować gdy dojdziesz do puktu granicznego.

W mojej progresji o ktorej pisałem wyżej punktem granicznym jest 200zł tzn że nie mam zamiaru stawiać więcej na jeden zakład.
Jak dojdę do tego poziomu to bede rozbijal "zadłużony ciąg" na mniejsze i już gral wyłacznie mecze o p*k>100.
To jest jedyny sensowny kierunek poszukiwań - jak mądrze rozbić zadłużony ciąg na mniejsze i co z tym dalej robić tak by nie musieć stawiac wielkich sum.
A dodam jeszzce że naraz gram ok. 15 otwartymi ciągami więc niemal hurtowo.
Posted by: Atomek

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 22:44

[QUOTE]Oryginalnie wysłał magus XVIII:
rozpis 2z3 polega na wytypowaniu 3 spotkan i puszczniu ich tak jakby na trzech kuponach chociaz jest jeden:)
grasz trzy spotkania np. A , B , C
A=1,6
B=1,7
C=1,5
i grasz to za 2 zl na kupon czyli za 6 zl to:
AB = 1,6 * 1,7 * 2 = oblicz sobie
AC = 1,6 * 1,5 * 2 = -||-
BC = 1,7 * 1,5 * 2 = -||-
jezeli mecz A ci niewejdzie to kombinacja AB i AC idzie sie ****., a jak do tego ci niewejdzie B lub C to caly rospis idzie ci sie .....
3z4 to samo tyle ze grasz 4 mecze
ABC
ABD
ACD
BCD
dziala to tak samo jak 2z3 i wiele innych rozpisow
A 11 to jest polaczenie na jednym kuponie rozpisow 2z4 3z4 i jednego kuponu z czterema meczami ( w 11 typujesz cztery mecze )[/QB][/QUOTE]Czy w STS jest podobnie i jak sie uwzględnia tzw. pewniaki?
Pozdawiam
Posted by: RVI

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 23:39

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Atomek:
[/QUOTE]Czy w STS jest podobnie i jak sie uwzględnia tzw. pewniaki?
Pozdawiam[/QB][/QUOTE]

zajrzyj tu; http://www.sts.pl/index.php3 - dalej nasze gry i zakład rozpisowy.
Posted by: rafałek

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 12/11/2003 23:59

[QUOTE] Rafałek
To ja w mojej progresji gram ok. 100 typów na miesiąc... [/QUOTE]Bardzo dobrze ,że widzisz tyle atrakcyjnych zdarzeń co miesiąc sam musze przyznać ,że czasami z weekendowej oferty powiedzmy z października gdzie grają wszystkie ligi nie moge znaleźć nic godnego uwagi czyli czegoś takiego co by naprawdę opłacało się zagrać po oferowanym przez bukmachera kursie rzeczywistym .Jedni powiedzą ,że gram naprawdę rozważnie a inni ,że pieprzę sie z typami i własnymi myślami jak mucha w smole i każdy bedzie miał troche racji.

jahu Gratuluję że progresja przynosi Ci stałe zadowalające Cię zyski.
Bede trzymał kciuki żeby tak było cały czas .Jeżeli bedziesz grał kilka lat progresją i bedziesz miał takie efekty jak dotychczas to tylko pozadrościć rezultatów.

Nie wiem czy grasz tą najbardziej popularną progresje polegającą na podwajaniu stawki czy nieco bardziej sensowniejszego D'Alamberta jeśli chodzi o przykład który podałeś z zamykaniem jej w przypadku gdybyś miał przekroczyć stawkę 200 zł.

Załóżmy że to zwykła progresja nie taka znowu ryzykowna bo przecież nie jest to progresja w nieskończoność tylko kiedyś się ona skończy

Załóżmy ,że zaczyna się tą progresję od 10 zł.(nie wiem od ilu Ty zaczynasz )

1.10 zł
2.20 zł
3.40 zł
4.80 zł
5.160 zł - tutaj bariera bo powiedziałes ,ze nie postawisz więcej niż 200

Chyba każdy to rozumie .Nie ma tu ryzyka totalnej plajty bo nie gra się w nieskończoność .
Prosta sprawa .Nie mozesz się pomylić 5 razy z rzedu bo cały ciąg idzie w pizdu :zobacz:

Gra się cały czas na Ako równe 2.00

Jesli jeden ciąg pojdzie w pizdu to w pizdu pojdzie także 160+80+40+20+10 =310 zł

Grając cały czas na AKO= 2.00 to w wypadku każdego zamknięcia ciągu na którym kolwiek z pięciu etapów zyskujesz 10 zł .Przeważnie nawet bardzo słaby uczestnik zakładów sportowych potrafi trafić raz na pięć razy AKO =2.00

Wynika z tego prosta zależność możesz się pomylić 1 raz na 32 razy żeby wyjsc na zero przy tym sposobie grania.

Dla mnie to *** a nie inwestycja ,jeżeli grać progresja to można zwiększać stawkę np. o kilka procent albo grać d'Alambertem którym wierz mi też będziesz szedł w góre do coraz większych stawek.
w sumie d,Alamberta te ż można rozbić na takiego w którym wycofujemy stawkę po którejś tam porażce i jedziemy od nowa.
Mówisz ,że nie trafiłeś jeszcze tego "swojego ciągu" ??
Jeżeli grasz progresję kilkuetapowa to nie stracisz wiele w wypadku katastrofy ale czy to jest opłacalne.???
Mysle ,że poznasz jahu prawdę gdy nie trafisz za 160 zł.

Progresja to jedna wielka wieża Babel o tendencji ciągle rosnącej ,można powiedzieć że wieża mocno chwiejąca sie już na wysokich kondygnacjach.Typer jest robotnikiem na rusztowaniu .Jesli spadnie z niskiego pułapu zwichnie palec ,jeśli z jeszcze wyższego złamie nogę ,na tych najwyższych rusztowaniach przydałby się spadochron w postaci zdrowego rozsądku .
Grajmy rozsądnie by wygrać.

KYER GROUP @2003
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/11/2003 00:10

Rafałek
Gram oczywiście d'Alambertem.
To nie jest tak że jak dojdę do 200zł to bankrutuję - wtedy rozbijam ten ciąg na mniejsze i gram dalej [już tylko p*k>100] a więc prędzej czy pózniej będę się cofał w tył po drodze zarabiając.
Gram ako 3.0- 6.0 zależy jak mi się sklei.

Jeśli jest cos warego do badania to problem rozbijania tego ciągu nietrafionych na mniejsze i jak to zrobiić by się cofnąć w tył - obecnie tylko nad tym pracuję - reszta to perpetum mobile dość bezpeiczne.
Posted by: Atomek

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/11/2003 00:17

RVI dzięki za odpowiedz

Czyli grajac systemem np 2z3 musze wybrać 3 mecze i moge (ale nie musze) do nich dodać 13 pewniaków, żeby w sumie było 16 zdarzeń, tak?
Tylko jak one wpływaja na ewentualna wygrana?
Czy np.
system 2z3
Zdarzenia: A=1,5 B=1,6 C=1,7
plus 2 pewniaki: D=1,25 E=1,3

jesli zagram za stawke 2zł to musze wpłacić 2zł*3=6zł

ewentualna wygrana:

AB+pewniaki=1,5*1,6*1,25*1,3*0,9*2=kasiora1
AC+pewniaki=1,5*1,7*1,25*1,3*0,9*2=kasiora2
BC+pewniaki=1,6*1,7*1,25*1,3*0,9*2=kasiora3
rozumiem że jak nie trafie D lub E to otrzymam kuponik na pamiatke

Czy dobrze rozumiem?

Pozdrawiam
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/11/2003 00:19

[QUOTE]Oryginalnie wysłał dardaw:

Zwolennikiem progresji nie jestem,ale też trzymam za Ciebie kciuki.A na pytania czemu jestem bogaty i tym podobne,odpowiem, bo nie gram progresją.

pozdrawiam
dardaw[/QB][/QUOTE]ja ppiieerrddoollee wejdz stadion pilkarski tam jest temat zaczety przez kolesia ktory ma skutecznosc +23/-4 Vitja-Wito kursy powyzej 1,55555555555555555555555555555555555 ,a jak sie juz do mnie do******lacie to czytajcie dokladniej moje posty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jemu dawajcie 1000zl za te typy ktore dal. to byscie mieli dobre typy.

pozdrowienia i zycze szczescia w typowaniu (na bank sie przyda) iwo:
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/11/2003 00:21

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Atomek:
[qb]RVI dzięki za odpowiedz



Czy dobrze rozumiem?

Pozdrawiam[/qb][/QUOTE]Tak rozpisy sa dobre jesli sie ma duzo dobrch meczy
Posted by: Atomek

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/11/2003 00:30

Wielkie THX dla Was
magus XVIII i RVI
za pomoc iwo:

Posted by: qwerty

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/11/2003 00:30

[QUOTE]Oryginalnie wysłał rafałek:
[qb](...) Nie wiem czy ktos na tym forum probował grac progresje ciagiem geometrycznym malejacym czyli po kazdej porazce zmiejszac stawke o połowe .Może ktos mnie wezmie za idiote ze cos takiego proponuje ale nie wiem i sie chyba tego nigdy nie dowiem-teoretycznie jak cos nie idzie to po co w to inwestowac coraz wiecej.[/qb][/QUOTE]Wręcz przeciwnie; jeśli progreja to ta jest tą właściwą, którą należy graż. Dzięki niej można osiągać znakomity procent od obrotu, nie liczą się czarne serie i teoretycznie zbankrutować nie można. al:
Posted by: magus XVIII

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/11/2003 00:46

Panowie powiem krótko progresji jest dużo ale niewiele jest dobrych. Każdy kmini swoje, co by to nie było życzę szczęścia. iwo:
Posted by: adnol

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 16/11/2003 19:29

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
5/10/15/20
20*3=60
tu cofam się o 3 poziomy czyli:
60zł - [20+15+10]= +15
zarobiłem +15zł

Grałeś kolejno za 5+10+15+20=50zł. Wygrałeś 60zł. Zysk +10zł. 4 dni - 10 zł czyli dziennie 2,50zł.
Posted by: adnol

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 16/11/2003 19:45

Oryginalnie wysłał jahu:

te 5 się odrobi kiedyś tam w przyszlości

Tzn. kiedy???
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 16/11/2003 20:57

Andol progresja którą stosuję nie ma na celu skasownia wszystkich wczesniejszych przegranych zakładów za jednym trafieniem , po prostu cołasz sie w tył o tyle ile masz ako a nie do początku a to co pozostaje zostanie odrobione w przyszłych trafieniach.
Posted by: mpbrowar

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/12/2003 20:22

Ja ostatnio eksperymentuję i zacząłem stosować dość ciekawą metodę - bez żadnych osłon (typu zwiększenie stawki) w przypadku przegranej.
Podzieliłem grę na 3 etapy z malejącym ryzykiem:
- w pierwszym składam kupon o kursie 1.8
- w drugim 1.50
- w trzecim 1.30
Po 3-ech etapach jest 350% minus stawka poczatkowa co daje 250% in plus. Potem zaczynam od nowa.

Dla stawki 100 zł wygląda to jak poniżej (Nr gry: Stawka * Kurs = Wygrana):
1: 100 zł * 1.80 = 180 zł
2: 180 zł * 1.50 = 270 zł
3: 270 zł * 1.30 = 350 zł

W sumie jestem zadowolony z gry, chociaż od czasu do czasu trafi się zonk to jednak łapy się tak nie trzęsą przy wysyłaniu ostatniego etapu przy kursie 1.3 (w porównaniu do innych metod).
Posted by: Anonymous

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/12/2003 22:30

Kolego cos mi nie gra??????
Posted by: Anonymous

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/12/2003 22:33

1: 100 zł * 1.80 = 180 zł
2: 180 zł * 1.50 = 270 zł - 280(wkład) = -10
3: 270 zł * 1.30 = 350 zł - 555= -205 uu to juz boli
mam nadzieje ze tak nie grales, jesli tak to sprawdz swoj rachunek moze byc juz pusty iwo:
Posted by: Anonymous

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/12/2003 22:34

jeszcze mi sie trafila pomylka ale juz stosunkowo niska 5zł
Posted by: mpbrowar

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/12/2003 22:46

[QUOTE]Oryginalnie wysłał cezi:
[qb]1: 100 zł * 1.80 = 180 zł
2: 180 zł * 1.50 = 270 zł - 280(wkład) = -10
3: 270 zł * 1.30 = 350 zł - 555= -205 uu to juz boli
mam nadzieje ze tak nie grales, jesli tak to sprawdz swoj rachunek moze byc juz pusty iwo: [/qb][/QUOTE]Tak to jest jak się niedokładnie czyta. Nie gram progresją - mój jedyny wkład wynosi 100 zł i za każdym razem na grę przeznaczam całą zgromadzoną wygraną. Gram tak 3 etapy i replay od 100 zeta. W przypadku przegranej tracę tylko tą stawkę początkową - 100 zł.
Pozdrawiam
Posted by: P.E.R.D.E.U.S

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/12/2003 17:16

witam wszystkich .ja gram takim czyms.Ako minimalne to 2.50 po podatku.

stawka/wygrana/zysk

1. 10zl ---- 25zl----+15zl
2. 20zl ---- 50zl----+20zl
3. 40zl ----100zl----+30zl
4. 80zl ----200zl----+50zl
5.160zl ----400zl----+90zl
itd.....

oczywiscie stawki moga byc inne zaleznie od posiadanego kapitalu.jezeli trafie zaczynam sobie od stawki poczatkowej.mysle ze 2.50 to dla wiekszosci zaden problem.pozdrawiam iwo:
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/12/2003 22:18

Czy wy naprawdę nigdy się nienauczycie że Martingale to najgorszy z możliwych sposobow progresji :zobacz:

Jeśli cokolwiek ma działać na dłuższą metę to wyłącznie sensowne modyfikacje D'Alamberta :zobacz:

Kolego trafienie kursu 2.5 jest na tyle trudne że jest tylko kwestią czasu kiedy zbankrutujesz gdy podwajasz stawkę przy 2.5.
Posted by: P.E.R.D.E.U.S

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/12/2003 23:20

Kolego jahu .ja sie ciebie przyjacielu nie pytam czy ten sposob co gram da mi zysk czy nie da.gdyby mi to nie dawalo zysku to bym nie gral.i czytaj uwaznie bo roznica jest duza miedzy kursem 2.50 na jedno zdarzenie czy 2.50 jako ako z 2-3 meczy.tak wiec nie skazuj mnie na bankructwo jak nie czytasz uwaznie.pozdrawiam iwo:
Posted by: mpbrowar

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/12/2003 23:35

P.E.R.D.E.U.S, powiem Ci że jahu doskonale wie co mówi. Już wielokrotnie zostało tu udowodnione (praktycznie), że na dłuższą metę bankructwo przy takiej progresji - jest nieuniknione.

Pozdrawiam
Posted by: P.E.R.D.E.U.S

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/12/2003 23:51

no nic spoko iwo: moze dlatego ze ja sam jeszcze na tym nie stracilem to tak pisze.nie wiem ale nie zdazylo mi sie jeszcze np nie trafic 3-4 z rzedu przy takim ako.a kase na takie granie mam i cierpliwosc tez.mimo wszystko moze macie racje i kiedys sie przekonam bo narazie jeszcze nie pozdrawiam
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 01:30

Kiedyś w kasynie w Baden Baden zanotowano 36 razy pod rzad na jeden kolor - gdzie jak wiemy szanse czerwone-czarne są bliskie 50%-50%

Przy kursie 2.5 masz szanse poniżej 40% obojetnie czy grasz singla czy sklejke 2-3 mecze.

Sam sobie policz jaki musisz mieć budżet by wytrzymać kilkadziesiąt nietrafień pod rząd.
Posted by: -FoX-

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 03:40

Ostatnio przyszedl mi do glowy taki pomysl.
Nie wiem moze go juz ktos zaprezentowal wczesniej ale ja bynajmniej sie z nim nie spotkalem.
Nie mowie ze jest to bezpieczny i w bardzo pewny sposob gry ale:
Zaczynamy od np. 12j.
Wybieramy 3 spotkania z kursem 1.75 i wyzej.
Gramy te spotkania w rozpisie 2z3.
1. Przy trafieniu 2 spotkan zwraca nam sie 12j. i gramy dalej to samo az nam 3 wejda
2. Jak nam wejda 3 mamy 3 razy wiecej czyli ok 36j.
Odkladamy te 12j. (zeby nie pojsc z torbami ).
A za pozostale 24j. gramy dalej w w/w sposob.
Na papierze ladnie to wyglada:
24j. ---> 72j.
72j. ---> 216j.
216j. ---> 648j.
648j. --->1944j.
Oczywiscie mozna tez co etap odkladac troche kaski zeby nie gralo sie za free tylko byl jakis zysk z gry. Ale przejsc tak chocby 3 poziomy to pieniazek jaki na drodze nie lezy A jako 1j. mozna przyjac nawet 1 PLN. Pieniadz wielki to nie jest 12 PLN a zabawy i mozliwosci zarobq troche.
I najwazniejsze ze nie ma takiej nerwowki jak przy progresjach przy np. 7 poziomie
Pozdrawiam All
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 04:23

a co jak nie trafisz 2z3????? musisz dalszą kase dosypać ????
Posted by: -FoX-

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 04:33

Jak nie trafie 2z3 to plyne tylko 12j.
A wraz z kolejnymi etapami nie musze grac za wszystko tylko moge odlozyc sobie troche.
Pozatym nie mowie ze taka gra jest dobra na stale.
Mozna grac nia co jakisz czas a nie non-stop.
Mozna grac do 10 "etapu" a rownie dobrze do 3
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 05:06

i myślisz że na tyle często będziesz trafiał 3/3 że ci to pokryje straty powstałe przez trafienie tylko 1/3 lub 0/3??
Posted by: -FoX-

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 05:17

Ehhh Nie zrozumiales mnie kolego.
To jest sposob od czasu do czasu ktorym mozna nawet bardziej dla zabawy zagrac. Stracic mozna malo (lub duzo zalezy ile kto wezmie za 1j.) a zyskac sporo w razie ewentualnego sukcesu.
Wg mnie takie przejscie 3 "etapow" jest jak najbardziej do wykonania.
Posted by: maverick

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 05:51

Ja ostatnio gram często rozpisy 2z4 + pewniak. Do rozpisów wybieram zdarzenia z różnych dyscyplin, najczęściej hokej(nhl,szwaj), nożna, ostatnio coraz częściej gra, że niestrzeli bramki (na przeciwników w meczach z wyrażnym faworytem (MU, Milan), w każdym razie kurs powinien oscylować koło 2.0 Do tego dokładam jeden mecz jako pewniaka(kurs tez ok. 2.0), przy czym staram się, aby ten mecz był rozgrywany dzień później niż pozostałe lub przynajmniej o późniejszej porze, tak, aby była możliwośc skontrowania kuponu. Gram tam najczęściej w STSie(kursy AKO wyższe niż w necie najczęściej), a kontry w necie(na singlu bardziej odczuwamy podatek). Najważniejsze to trafić przynajmniej 3 mecze z 4, wtedy jest konkretniejszy zysk, no i opłaca się puszczać kontre na pewniaka. Przy trafionych dwóch meczach (wygrana to zwrot stawki) raczej nie ma sensu kontrować, chyba że za mała stawke, tak dla zasady
Puszczam tak 3-4 kupony dziennie(jeśli jest co grać), na części mecze się powtarzają, niekiedy puszczam jeden system na X w NHL, tak, aby skontrować tylko na gole 2 (czy 1 jak stawiałem away).
Niewiem jak bedzie się to sprawować na dłuższą metę, narazie gram tak okolo miesiaca i idzie mi całkiem nieźle, zobaczymy jak bedzie później. Problemem może być tylko odpowiedni dobór meczy, szczególnie przy ogarniającym braku czasu na głebsze analizy, więc opieram się na przeczuciu i statystykach.
Uważam, że jest wiele sposobów grania, jedne lepsze, drugie gorsze, ale każdy sam na własnej skórze musi się o tym przekonać i znaleść sobie najbardziej mu odpowiadający.
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 16:01

[QUOTE]Oryginalnie wysłał -=FoX=-:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał maycj:
[qb]i myślisz że na tyle często będziesz trafiał 3/3 że ci to pokryje straty powstałe przez trafienie tylko 1/3 lub 0/3?? [/qb][/QUOTE]Ehhh Nie zrozumiales mnie kolego.
To jest sposob od czasu do czasu ktorym mozna nawet bardziej dla zabawy zagrac. Stracic mozna malo (lub duzo zalezy ile kto wezmie za 1j.) a zyskac sporo w razie ewentualnego sukcesu.
Wg mnie takie przejscie 3 "etapow" jest jak najbardziej do wykonania. [/qb][/QUOTE]czyli rozumiem, że nie!

,bo nawet dla zabawy nie chciało by mi sie tracić kasy.
Posted by: rafałek

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 16:33

[QUOTE]Oryginalnie wysłał P.E.R.D.E.U.S:
[qb]witam wszystkich .ja gram takim czyms.Ako minimalne to 2.50 po podatku.

stawka/wygrana/zysk

1. 10zl ---- 25zl----+15zl
2. 20zl ---- 50zl----+20zl
3. 40zl ----100zl----+30zl
4. 80zl ----200zl----+50zl
5.160zl ----400zl----+90zl
itd.....

oczywiscie stawki moga byc inne zaleznie od posiadanego kapitalu.jezeli trafie zaczynam sobie od stawki poczatkowej.mysle ze 2.50 to dla wiekszosci zaden problem.pozdrawiam iwo: [/qb][/QUOTE]



Posted by: P.E.R.D.E.U.S

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 21:15

sluchaj taki obrazek moze powinienes wkleic tym ktorzy zagrali twoj typ na Tubize 10/10 .to ze jestem tutaj niedlugo nie znaczy ze nie przegladalem tego wczesniej .w zakladach siedze ladnych pare lat.ja gram tylko jedna dyscypline , o ktorej wiem duzo i przynajmniej stawiajac kase wiem na kogo.przedstawilem jeden ze swoich sposobow na gre.

[QUOTE]stawka/wygrana/zysk

1. 10zl ---- 25zl----+15zl
2. 20zl ---- 50zl----+20zl
3. 40zl ----100zl----+30zl
4. 80zl ----200zl----+50zl
5.160zl ----400zl----+90zl
itd.....

[/QUOTE]wiesz jaki mam problem? ze jeszcze mi sie nie zdarzylo zebym gral za stawke wieksza niz te 160zl. stad stosunkowo male zyski ale nie strata!! o czym to swiadczy? ze nie gram na pale,gram to na czym sie znam i nie gram codziennie tylko po to by cos puscic.od wrzesnia do grudnia naliczylem zysku ok.2000zl.oczywiscie nie tyle z progresji ,bo oprocz niej zaleznie od uznania gram inne kupony raz mniej a raz grubiej wedle uznania.ale napewno ta progresja nie przyniosla mi jakos strat. a zdjecia z kameniem uwieszonym u szyji? Rafałku pomysl o tych wszystkich ktorzy zagrali twoj typ.pozdrawiam
Posted by: P.E.R.D.E.U.S

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 21:30

oczywiscie dla kogos taka progresja przyniesie bankructwo dla innego nie!!ja nie obawiam sie np grania na wiekszym poziomie bo kase na to bym mial a dwa nie bralbym sie za bukmacherke jakbym nie trafial np. kilkadziesiat kuponow z rzedu z ako lacznym 2.50 .bez przesady.odkad zaczalem grac jedna dyscypline i zaczalem sie interesowac szerzej zaczelo mi to przynosic duze zyski.dodatkowo kazdy kupon nawet za 10zl jest przemyslany i analizowany.moze to smieszne przy takiej stawce ale wlasnie kazdy kupon przemyslany to wieksza szansa na niedojscie do poziomu zagrozenia.powodzenia
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 22:12

ja bybm na przykład chciał umieć nie trafiać kilkadziesiąt kuponów z rzędu po kursie 2,50!
Posted by: P.E.R.D.E.U.S

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2003 22:24

no ja tez bym chcial umiec tamten tekst to odpowiedz na slowa z wczesniejszego postu kogos z tego forum pozdrawiam

Oryginalnie wyslal jahu:
[QUOTE]Kiedyś w kasynie w Baden Baden zanotowano 36 razy pod rzad na jeden kolor - gdzie jak wiemy szanse czerwone-czarne są bliskie 50%-50%

Przy kursie 2.5 masz szanse poniżej 40% obojetnie czy grasz singla czy sklejke 2-3 mecze.

Sam sobie policz jaki musisz mieć budżet by wytrzymać kilkadziesiąt nietrafień pod rząd. [/QUOTE]ja tylko odpowiadam na to co ktos napisal.pozdrawiam iwo:
Posted by: psycho

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 21/12/2003 16:29

JAHU wysłałem ci prywatną widaomość.
Posted by: psycho

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 24/12/2003 07:25

Zna ktos może stronke gdzie po polsku są opisane systemy typu Kelly Formula, D'Alambert itp. Chętnie bym poczytał o podobnych systemach doboru stawek.
Posted by: sheva

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 21/01/2004 19:25

[QUOTE]Oryginalnie wysłał mszczyna:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
Co ciekawe jeśli mamy 2 typerow i jeden osiąga 60% przy kursie 1.2 a drugi
60% przy kursie 2.0 to ja wolę tego pierwszego jest znacznie bardziej dla mnie dochodowy - wystarczy grać odwrotność jego typów ze skuteczością 40% i masz żyłe złota.... [/QUOTE]jahu jest taki jeden typer tenisa na naszym Forum
Istna żyła złota
dwie. litery. i stolica "Buta na obcasie"
Wal do niego po typy jak w dym[/qb][/QUOTE]A.S.Romek .... "boski" typer...... w ogole wszyscy kibice Romy jakich znam (bez urazy) to nie blyszcza inteligencja...
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 21/01/2004 21:46

Psycho - nie dotarła
Posted by: Iwan

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 22/01/2004 14:40

JEDYNY SKUTECZNY "SYSTEM" - to dobre typowanie poparte PROGRESJĄ!!! al:
Kłócicie się wkoło o to samo, a sprawa jest banalnie prosta.
Głównym argumentem przeciwników progresji jest tzw. „czarna seria” . Otóż jeżeli ktoś typuje tak marnie, że nie trafia raz na powiedzmy 6 razy AKO = 2 to zarówno grając progresja jak i płaską stawką prędzej czy później pójdzie z torbami. Progresja czy płaska stawka mu nic nie da, jak nie umie typować. Zwyczajnie: nie dla niego taka zabawa. Natomiast gdy ma lepszą skuteczność grając progresją osiąga większe zyski. Natomiast płaską stawką balansuje Ciągle w okolicach 0. Orły, którzy są na dużym plusie grając płaską stawką, gdyby zaryzykowali grę progresją byli by milionerami. Sam gram progresją (z górną granicą na poziomie 5 przebicia) od 3 lat i jestem na tyle do przodu, że co roku mam z tego na fajne wakacje.
Pomyślcie logicznie, czy taki gość jak np. DJ Sosna ma 6 wpadek z rzędu przy AKO=2? Jeśli tak, to za co mu ludzie płacą kasę? Jeśli nie, to na progresji był by spokojnie do przodu i to o wiele więcej niż grając płaską stawką. Logiczne?
Posted by: z o ® r o

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 22/01/2004 14:43

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Iwan:
[qb]JEDYNY SKUTECZNY "SYSTEM" - to dobre typowanie poparte PROGRESJĄ!!!
Kłócicie się wkoło o to samo, a sprawa jest banalnie prosta.
Głównym argumentem przeciwników progresji jest tzw. „czarna seria” . Otóż jeżeli ktoś typuje tak marnie, że nie trafia raz na powiedzmy 6 razy AKO = 2 to zarówno grając progresja jak i płaską stawką prędzej czy później pójdzie z torbami. Progresja czy płaska stawka mu nic nie da, jak nie umie typować. Zwyczajnie: nie dla niego taka zabawa. Natomiast gdy ma lepszą skuteczność grając progresją osiąga większe zyski. Natomiast płaską stawką balansuje Ciągle w okolicach 0. Orły, którzy są na dużym plusie grając płaską stawką, gdyby zaryzykowali grę progresją byli by milionerami. Sam gram progresją (z górną granicą na poziomie 5 przebicia) od 3 lat i jestem na tyle do przodu, że co roku mam z tego na fajne wakacje.
Pomyślcie logicznie, czy taki gość jak np. DJ Sosna ma 6 wpadek z rzędu przy AKO=2? Jeśli tak, to za co mu ludzie płacą kasę? Jeśli nie, to na progresji był by spokojnie do przodu i to o wiele więcej niż grając płaską stawką. Logiczne? [/qb][/QUOTE]Właśnie tu jest pies pogrzebany jeżeli chodzi o progresję . Typer który trafia AKO = 2 raz na sześć razy może w ostatecznym rozliczeniu wypaść o wiele lepiej od typera, który trafia 4 na 6 razy, ale ten jeden jedyny raz zdarzy mu się gorsza passa (mimo, że wcześniej i później szło mu znakomicie!)

Podsumowując: progresja jest tak popularna bo gorszy typer może na niej zarobić więcej niż lepszy :rolleyes:
Jest popularna oczywiście wśród tych gorszych typerów, bo nawet nie mając zielonego pojęcia o jakiejś dyscyplinie można z powodzeniem grać progresją

Nie studiowałem archiwum Sosny, ale mogę odpowiedzieć bez tego: przypuszczam, że w dziale HC typy o ako = 2 pojawiają się 3-4 razy w roku, poza tym oczywiście Sośnie może się zdarzyć 6 a nawet i 10 wpadek pod rząd, co do tego nie ma wątpliwości
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 22/01/2004 16:03

ja moge sie o każde pieniądze zalożć ze mu sie kiedyś zdarzy nietrafić 6 razy z rzedu po kursie 2.
Posted by: qwerty

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 23/01/2004 17:39

[QUOTE]Oryginalnie wysłał maycj:
[qb]ja moge sie o każde pieniądze zalożć ze mu sie kiedyś zdarzy nietrafić 6 razy z rzedu po kursie 2.[/qb][/QUOTE]Krzywka napisał, że takich typów jest tylko 3-4 w dziale HC, więc na swoją wygraną musiałbyś czekać 16 lat.
Posted by: GBA2

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 28/01/2004 22:30

A ja wymyśliłem system pod nazwą: "3-2-1".
Polega on na tym, że spośród bogactwa zdarzeń wybieramy te 3 zdarzenia, które, naszym zdaniem mają szansę "wejść". Np.
1. Celtic - Dundee 1 kurs: 1,25
2. Leeds - Arsenal 2 kurs: 1,55
3. Juventus - Lazio 1 kurs: 1,65

Kupon 1:
I puszczamy kupon z tymi 3 zdarzeniami za 1 jpieniężną

Kupon 2:
Na ten kupon wybieramy: Celtic i Arsenal za 2 jpieniężne

Kupon 3:
Tu tylko Celtic za 3 jpieniężne.

Taki prosty i ryzykowny to systemik. To tylko propozycja. Nie mam jeszcze rozpracowanych stawek minimalnych i kursów minilanych na każdy z kuponów (np. min zdarzenie to 1,5), ale z czasem... Czas na razie nie pozwala.
Tu raczej skupiłbym się na sposoboe obstawiania.
Można to grać progresją pewnie.
Jakie stawki i kursy proponujecie?

Pozdrawiam
Posted by: TaMaR

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 28/01/2004 22:36

jahu pragresja 5-10-15-20 itd. wydaje sie dosc ciekawa,ale moglbys przedstawic symulacje gry,gdyz niewiem jakie profity przyniosloby granie tym sposobem
Posted by: psycho

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 07:16

[QUOTE]Dla stawki 100 zł wygląda to jak poniżej (Nr gry: Stawka * Kurs = Wygrana):
1: 100 zł * 1.80 = 180 zł
2: 180 zł * 1.50 = 270 zł
3: 270 zł * 1.30 = 350 zł

W sumie jestem zadowolony z gry, chociaż od czasu do czasu trafi się zonk to jednak łapy się tak nie trzęsą przy wysyłaniu ostatniego etapu przy kursie 1.3 (w porównaniu do innych metod). [/QUOTE]mpbrowar, to czemu niegrasz kontry na 3 etapie, przy kursie 1.3 kurs na drugą strone powinien być dość atrakcyjny i niebędą ci się ręce tak trzęsły pozdrawiam.
Posted by: psycho

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 08:22

Kontre oczywiście u booka który ma najwiekszy kurs na 2.
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 10:10

KIEDYS NA FORUM przedstawialem caly sestem progresji - mozna przekopac tematy o progresji i znalezc.
Pytasz jakie to dochody moze przyniesc?
Mnie przyniosla profity 5cyfrowe
Posted by: mpbrowar

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 13:12

[QUOTE]Oryginalnie wysłał psycho:
[qb]mpbrowar, to czemu niegrasz kontry na 3 etapie, przy kursie 1.3 kurs na drugą strone powinien być dość atrakcyjny i niebędą ci się ręce tak trzęsły pozdrawiam.[/qb][/QUOTE]Rzeczywiście na to nie wpadłem, pomysł oceniam na :5gw: Inna sprawa, że od listopada z typowaniem u mnie ciężko - praca, praca i jeszcze raz praca nie pozwala wysyłać kuponików

Pozdrawiam
mpbrowar
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 14:44

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]KIEDYS NA FORUM przedstawialem caly sestem progresji - mozna przekopac tematy o progresji i znalezc.
Pytasz jakie to dochody moze przyniesc?
Mnie przyniosla profity 5cyfrowe [/qb][/QUOTE]okej iwo: ale ilu cyfrowy miales budzet??
Posted by: -FoX-

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 15:33

Ostatnio poswiecilem 50 PLN na taka progresyjke:
1 etap za 17% budzetu i obojetne jakie AKO (najczesciej 1,5 - 2,3),
2 etap za 83% -- to tak zeby w razie wpadki na 1 etapie odkuc sie tylko (wystarczy AKO 1,20)
Na razie po 4 dniach gry zrobilem z 50 --> 120 . Przy 150 mysle ze 50 odloze i jak tak dalej bedzie szlo to bede gral praktycznie za free i zbieral kaske

POZDRAWIAM
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 16:23

- nietrudno nietrafić kursu 1,20
- system nie ocenia sie po 4dniach gry, tylko przynajmniej po roku, jak nie wiecej.
Posted by: psycho

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 18:40

JAHU, w jakim dziale opisałeś ten system progresji i jaki to był mniejwięcej miesiąc/rok to by ułatwiło szukanie.
Posted by: -FoX-

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 20:33

[QUOTE]Oryginalnie wysłał maycj:
[qb]- nietrudno nietrafić kursu 1,20
- system nie ocenia sie po 4dniach gry, tylko przynajmniej po roku, jak nie wiecej.[/qb][/QUOTE]Wiem ze to za ktotki okres czasu i nie jest trudno nietrafic qrsu 1.20 ale na razie sie sprawdza . Oby tak dalej . Ale nie trudno tez trafic qrsu 1.20.
Posted by: marasking

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 21:02

Co do systemów gry ja wyróżniam dwa "podsystemy"

- "weekendowy" - duży wybór spotkań, naprawdę można wybrać AKO 4-10 , lub wyższe i to w miarę realne spotkania. Lubię delektować się wygraną z AKO 5-10 i wyższego, wtedy naprawdę czuje się pieniądze i satysfakcję z wygranej. Za grubsze pieniądze ( tzn. 70-200 zyli) staram się jednak wybrać 2-3 mecze o AKO 2,5 do 3,5

- "dni powszednie" - praktycznie nie gram już grubiej w tygodniu. Wychodzę z założenia, że w sob-niedziele mając wybór kilkuset pozycji ciężko jest wybrać tych najważniejszych kilka meczy, a co dopiero np. w czwartek gdzie do dyspozycji mamy kilkadziesiąt zdarzeń- przegrana na dłuższą metę murowana.
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 30/01/2004 22:18

Jaki miałem budżet? - 4 cyfrowy.

Kiedy to opisywalem"? - 2003r ale na 100% nie powiem w jakim dziale nie pamietam - chyba w jakiejś polemice z rafterem w każdym razie mowa była o progresji czy systamach grania.
Posted by: RYCHO FRYZJER

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/01/2004 03:24

psycho
Cofnij się w tym temacie do drugiej strony i dnia 11.11.2003 o godzinie 22.38 zobaczysz jak jahu wyłozył dAlamberta na patelni.
Ostatnio troche przegladałem tematy,temat Jahu zainteresował mnie.Jahu chyba zawrócę Ci głowę na priv.Co ty na to
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/01/2004 11:46

Czemu na priv. o progresji mozemy pogadac na forum
Posted by: jaja

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/01/2004 12:12

Mam kilka fajnych / według mnie / systemów,które chetnie poddam pod Wasz osąd.Sa tylko dwa problemy.Pierwszy to taki,że dane są żle przetwarzane.Podałem niedawno jeden z tych systemów w Private Picks i niestety na skutek żle przetworzonych danych,nikt prawie nic nie rozumiał.Drugi powód to taki,że boję się,że dotychczas jeden z systemów uważałem za " perełkę ",a Wasz osąd moze mój mit obalić.
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/01/2004 12:15

Wuzz - sorki ale umknął mi gdziesz Twój post więc odpowiadam teraz z dużym opóżnieniem.

LIMITY
Jak grasz z reinwestowaniem stawek mecze o p*k>100 to na limity się nadziejesz - i co potem?

Jak gram progresją gdzie dopuszczam sobie że największa stawka to np. 200zł to z limitami jest mniejszy problem.

MECZE P*K>1
W progresju którą stosuję muszę grać mecze o p*k>1 dopiero w sytuacji kryzysowej czyli jak zblizam się do poziomu 200zł i go przekraczam [rozbijając ciągi na mniejsze] do tego momentu spokojnie moge sobie pozwolić na experymenty gdzie szacuję że mecze są ok pk = 100.

Zysk z tego jest taki że moge grać dużo więcej meczy bo jak wiadomo czasem ciężko znależc te perełki o p*k>100.
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/01/2004 12:25

Romo 2791 i Psycho kiedyś na forum opisywałem dośc obszerenie cala tą progresję - to co podałeś jest tylko odpowiedzią na pytanie - gdzieś jest jednak calośc od A do Z.
Posted by: RYCHO FRYZJER

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/01/2004 14:33

Psycho
Jeśli szukasz dalej to Sports Insider-archiwum strona 10 temat Jahu-Rafter załozony 01.08.2002r.następnie jego kontynuacja na stronie 9.Jest - również polemika Jahu z przeciwnikiem zajadłym progresji Wuzzem ta na stronie 7 zał
ożona o 21.19.
Jahu,wszystko fajnie,chciałbym pogadać na forum a progresji tylko że ja nic niestety nie mogę do tej dyskusji wnieść.Wygłupy czy wymądrzanie się na miarę pana Ra.. nie leżą w mojej naturze.Prawdę mówiąc to ja praktycznie chciałem pasożytować na Twoim systemie i spróbować tak zagrać.Muszę tylko dopytać o parę szczegółów.Dlatego chciałem na priv.Bo czyż to co napisałem wyżej powinno być tu napisane?
Pozdrawiam i ponawiam pytanie z priv.
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/01/2004 20:15

Jak chcesz koniecznie priv to napisz
Posted by: psycho

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/02/2004 06:55

Dzięki Romo.
Posted by: RYCHO FRYZJER

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 02/02/2004 01:11

Jahu
Zakładam że gram ako 3 i zwiększam stawke o 5 zł,każde trafienie powoduje iż cofasz się o trzy pozycję w tył-to Twój zmodyfikowany d,Alambert.Czy jeśli gram ako 4 stawka ta sama to przy każdym trafieniu mam cofnąć się o cztery pozycje?
itd,itd tzn ako 5 o 5 pozycji.ako 6 o 6 pozycji-według moich kartkowych wyliczeń ( a z matmy byłem cieniutki)tak włąsnie ma być.Potwierdz lub wyprowadz z błędu proszę
.
Posted by: RYCHO FRYZJER

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 02/02/2004 03:25

Już doczytałem,Jahu nie odpowiadaj na to pytanie.Dzięki za chęci.
Posted by: psycho

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 02/02/2004 06:55

Jahu, ja mam pytanie, czytałem te stare tematy i opisujesz tam zmodyfikowanego d'alamberta o ako = 5 i cofaniu się w tył o 6 pozycji, co w długim okresie będzie powodowało że progresja zawsze wróci do 1 poziomu. Pytanie brzmi, czy ako = 5 to jest jeden mecz czy kilka, bo jeśli kilka to zapewne wiesz że im więcej meczy tym wieksza marża bukmachera i wtedy nawet cofanie się o 6 poziomów w tył może niepomóc.
Posted by: Belisariusz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 02/02/2004 09:32

Peycho przeczytaj jeszcze raz co Jahu napisał. Warunkiem jest p*k=około1
Posted by: RYCHO FRYZJER

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 02/02/2004 16:20

Ja tez pytam,sory ale naprawdę nie wiem.Co to oznacza p*k=około1 .
Posted by: rafałek

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 02/02/2004 19:25

[QUOTE]Oryginalnie wysłał romo2791:
[qb]Ja tez pytam,sory ale naprawdę nie wiem.Co to oznacza p*k=około1 .[/qb][/QUOTE]Zależy jeszcze czy mówimy o P*K gracza ,P*K pojedynczego typu czy P*K całego ciągu w przypadku D'Alemberta.
P*K generalnie jest iloczynem skuteczności i średniego kursu trafionych typów.

Przykładowo ....żeby osiągnąć P*K =1
-na 1000 oddanych typów trzeba trafić 500 razy przy średnim kursie trafionych 2.00
-na 1000 oddanych typów trzeba trafić 333 razy(ciut więcej ) przy średnim kursie trafionych 3.00

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Belisariusz:
[qb]Peycho przeczytaj jeszcze raz co Jahu napisał. Warunkiem jest p*k=około1[/qb][/QUOTE]Nie tylko . Oprócz tego że trzeba mieć P*K =1 a najlepiej ciut wyższe trzeba jeszcze trafić średnio raz na 3 gry.
Nietrafienie średnio raz na 3 gry powoduje ,że stawki rosną ,nie tak drastycznie jak w przypadku klasycznej progresji bo d'Alambert jest arytmetyczną a nie geometryczną progresją.

W konsekwencji tego można mieć w d'Alambercie P*K minimalnie wyższe niż 1 i trafiając średnio rzadziej niż raz na trzy gry być w plecy :eek:
Jahu oczywiście minimalizuje taką ewentualność bo gra do określonego pułapu -do 20 wyrazu ciągu i w przypadku dojścia do punktu krytycznego zamyka zabawę i odrabia stratę w inny sposób.

Plusem d'Alamberta jest to że można mieć P*K minimalnie mniejsze od 1 i trafiając średnio raz na trzy gry regularnie zarabiać .

Mogą się zdarzyć jednak sytuacje paradoksalne:

np.Trafiasz kilka-kilkanaście razy na pierwszym wyrazie ciągu a potem nietrafiasz kilkanaście razy pod rząd ,stawka rośnie i mimo P*K>1 możesz popłynąć grubo.

W D'Alambercie najgorsze są jak w każdej progresji długie ciągi przegranych ale ciekawa rzecz ma się w przypadku długich ciągów wygranych

Wraca się do pierwszego wyrazu ciągu i po drodze ,zanim do tego powrotu dojdzie można zarobić trochę na różnicy stawek
.....Jednak w przypadku gdy trafi się nam seria trafień na pierwszym wyrazie ciągu już na różnicy stawek nie zarabiamy bo naszego d'Alamberta zasysa.
Zarabiamy tylko minimalną początkową stawkę a w przypadku grania płaską zarobilibyśmy dużo więcej bo określilibyśmy ją na pułapie zapewne któregoś tam wyrazu d'Alemberta.

Cały problem opiera się na tym ,że kilkadziesiąt drobnych wygranych nie pokryje kosztów doprowadzenia d'Alamberta do któregoś tam wyrazu.
Niektórzy powiedzą że w przypadku silnego zadłuzenia jednego ciągu przerywamy granie tego ciągu i zaczynamy od początku kolejny a ten zadłużony zostawiamy na kieeedyś tam.

Ale co wtedy :zobacz: ...przecież ten zadłużony też trzeba kiedyś odrobić a przynajmniej doprowadzić w lewą stronę do takiego wyrazu którego osiągnięcie pozwoliłoby wyjść na plus w ogólnym bilansie.

Jahu ,ostatnio pisałeś że kończysz Swoją przygodę z d'Alambertem .
Ciekawy jestem czy będziesz starał się doprowadzić wszystkie ciągi do pierwszego wyrazu (grając teraz zdarzenia o P*K>1 i stosują słynne już tu na forum knify ) czy też jest jakiś pułap który Cią zadowoli i będziesz chciał doprowadzić przynajmniej te mocniej zadłużone ciągi powiedzmy do 7-8 wyrazu i wycofać się???.
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 02/02/2004 21:37

Odpowiadam na pytania.
P*K>100
P - prawdopodobieństwo wejścia zakładu w %
k - kurs u buka lub kurs ako.

Jesli ciąg się zadłuży do określonego poziomu ktorego nie chę przekroczyć [ u mnie się to obecnie zwiększyło do 250zł po ostatnich wygranych i przyroście calego budżetu ]to tak jak zostało to już powiedziane zaczyna stosować "knify' które już kiedyś opisalem - ostatecznym efektem jest to iż ten zadłużony ciag z biegiem czasu topnieje az do stawki początkowej więc o jakimkolwiek zadłuzeniu nie ma mowy a po drodze oczywiście zarabiamy na różnicy stawek.
Posted by: adnol

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/02/2004 13:59

To jak to jest
Czy:Przykładowo ....żeby osiągnąć P*K =1
-na 1000 oddanych typów trzeba trafić 500 razy przy średnim kursie trafionych 2.00
-na 1000 oddanych typów trzeba trafić 333 razy(ciut więcej ) przy średnim kursie trafionych 3.00

Czy:Odpowiadam na pytania.
P*K>100
P - prawdopodobieństwo wejścia zakładu w %
k - kurs u buka lub kurs ako.
Posted by: jaja

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/02/2004 14:48

TaMaR - uśmiejesz się,ale ja nawet nie wyobrażałem sobie,że tak trudno jest trafić kupon o śmiesznie niskim AKO 3.00 - 3.10.W konkursie na Private Picks /Temat : Coin..AKO/ skuteczność jest wręcz tragiczna,wynosi około 14 %.Próbuję różnych sposobów typowania.Typowałem single remisy o AKO 3.10.Kilka meczy o wskaznikach 1.25 - 1.35 o łącznym AKO 3.10.I zawsze jakiś "sraluch" zawala kupon.Teraz próbuję innego sposobu.Doszedłem do wniosku,że im dłużej analizuję mecze to efekty są gorsze.Z ulotki wybieram dwa mecze o wskażnikach 1.75 - 1.80 i bez analizy stawiam dwie jedynki.I o dziwo ! W niedzielę trafiłem taki kupon / CS Brugge - Charleroi 1 za 1.90 i San Sebastian - Santander 1 za 1.80 / AKO 3.42.Może to ma sens ?
Posted by: Belisariusz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/02/2004 10:13

p*k jest to prawdopodobieństwo razy kurs. Jeżeli znajdziesz mecz, którego kurs na zdarzenie wynosi 2,00 i prawdopodobieństwo zaistnienia tego zdarzenia 50 % - czyli p*k=2,0*50=100, to w dłuższym okresie na 1000 takich meczy trafisz 500. Niech cię nie zmyli mówienie o 1 bo jest to poprostu to samo działanie tylko kurs 2,00 * prawdopodobieństwo 0,5 =1,00. Nie wiem czy w czymś Ci pomogłem.

jaja chyba lepiej żebyś wrócił do analizy, taki fuks też nie będzie się zdarzał za każdym razem.
Posted by: adnol

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/02/2004 12:10

Serdeczne dzięki Belisariusz iwo:
Posted by: tygrysexx

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/02/2004 03:24

hej mam pyutanie,. chodzi mi o progresje z kursem 1,5 max 2 bledy pod razd, i po 123 etapach *100 "bank. wszystko zostalo rozpisane i przy zalozeniu ze trafaim codzennie kurs 1,5 i gram za 7,68% stawki wychodzi super ze po 123 etapach jest razy 100. ja zakladam ze raz trafiam a raz nie, na zmaine, czyli popelniam tylko jeden blad pod rzad. oto symulacja 123 etapow :

100
92,32
102,85
94,95
105,89
97,76
109,02
100,65
112,24
103,62
115,56
106,68
118,97
109,83
122,49
113,08
126,11
116,42
129,83
119,86
133,67
123,40
137,62
127,05
141,69
130,81
145,88
134,67
150,19
138,65
154,62
142,75
159,19
146,97
163,90
151,31
168,74
155,78
173,73
160,39
178,86
165,13
184,15
170,01
189,59
175,03
195,19
180,20
200,96
185,53
206,90
191,01
213,02
196,66
219,31
202,47
225,79
208,45
232,47
214,61
239,34
220,95
246,41
227,48
253,69
234,21
261,19
241,13
268,91
248,25
276,85
255,59
285,04
263,14
293,46
270,92
302,13
278,93
311,06
287,17
320,25
295,66
329,72
304,40
339,46
313,39
349,49
322,65
359,82
332,19
370,46
342,00
381,40
352,11
392,68
362,52
404,28
373,23
416,23
384,26
428,53
395,62
441,19
407,31
454,23
419,35
467,65
431,74
481,47
444,50
495,70
457,63
510,35
471,16
525,43
485,08
540,96
499,42
556,95
514,18
573,41
529,37
590,35
545,02
no i coz widzimy, po 123 etapach zakladajac ze mam 50% skutecznosc, i po nietrafionym typie trafiam za 23,04% "banku" wychodzi nam przeliczniek ledwie 5,45. czy ja czegos nei rozumiem? wydaje mi sie ze progresja powinna dawac bardziej zblizony zysk przy popelnianniu bledow jak przy 100% skutecznoci. a tu mamy duzy rozrzut: z jedenj strony przelicznik 100 a z drugiej 5,45. nie mowie jaki by byl ,gdybym zrobil symulacje ze trafiam raz, potem 2 dozwolone bledy, potem znow trafiam,itddd. prosze mnei oswiecic,czemu tak jest, no bo przelicznik 5,45 po 123 grach przy zalozeniu 50% skutecznsci to nci wielkiego.dziekuje
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/02/2004 10:29

Tygrysek a nie lepiej se puścić totka może szybciej trafisz :rolleyes:
Jak ty chcesz zagrać 123 razy nie mieć 2 pudeł pod rząd.
Przecież szansa na to że bedziesz miał 2 pudła wynosi ok 15% jak jestes bardzo dobrym typerem i osiągasz naprawdę świetne wyniki to spada poniżej 10% ale ciągle będzie się zdarzalo raz na 10 prob [statystycznie] a ty chcesz tak trafić 123 razy - zejdz na ziemię :zobacz:
Posted by: tygrysexx

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/02/2004 12:08

hej.no juz nie pierwszy raz na forum widze ze ktos zamaist odpowiaac na pytanie(lub w ogole nie odpowiadac) to filozofuje. jahu ja to wszystko wiem, ale moje pytanie bylo o zalozenai tej konkretnej progresji. czy ja powiedzialem ze bede gral 123 etapy? a moze zagram 30....nadal czekam az ktos odpowie na moje pytanie,z gory bardzo bardzo dziekuje
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/02/2004 17:51

tylko po co zajmować się czymś co nie ma szans powodzenia :rolleyes:
Posted by: eksplorator

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/02/2004 18:38

WłaSnie
nie chodzi tu o specjalńą filozowię czy sie uda czy nie uda i czy jes sens tak grać sam tak gram i jest ok przynajmniej na razie a przecierz jest to chyba najlepsza z możliwych progresji ponieważ ryzykując 100j możemy je powielić 100x ryzykujemy tylko te 100j nie powodując ciągłego popadania w pętle długu i to jest OK a jeśli ktoś jest innego zdania to niech nie gra tym systemem to ja ryzykuje MOJE pieniądze a nie czyjes i każdy wybiera dla siebie odpowiedni sposób gry skoro tygrysek zadaje konkretne pytanie to chciałby uzyskac konkretną odpowiedz a nie filozofie czy jest sens udzielić odpowiedzi czy nie .A może ci filozofowie pokarzą jak sie wygrywa bo ja mogę to udowodnić w każdej chwili wysyłając skany zaświadczen o wygranych a nie tylko pisząc że gra tym systemem przynosi mi profity 5 cyfrpowe ja napisze że 10 cyfrowe i co z tego jak i tak jest to wyssane z palca .Prosze o dowody a nie tylko czcze gadanie i narzekanie na buki i niewiadomo co tam jeszcze skoro człowiek sie interesuje i chcę może zagraĆ TYM SYSTEMEM TO udzielmy mu odpowiedzi a nie bluzgajmy go z błotem i wystawiajmy na publiczny lincz znam to z autopsji na rodzinie jak im powiedziałem że można tak dorobić sobie pare zł to mało mnie nie zjedli poprostu zadziałało prawo kraba polegające na tymże jeśli jeden z krabów chce wyjśc z koszyka to inne go sciągaja w dól z powrotem i podobnie jest tu jeśli tylko ktoś chce zagrac inaczej to zaraz znajdują sie filozofowie typu po co na co ci to nie graj stracisz kase najlepiej to zapomnij o bukmacherce oglądaj TV i najlepiej Mini Max bo tam nie ma przemocy teraz natomiast gdy widza że kupiłem mieszkanie zmieniłem auto i pare jeszcze innych drobiazgów to zaczynają wracac i pytać a z kad a po co a jak?Teraz to niech mnie w D.....e pocałuja Tak więc Panowqie Filozofowie Pokażcie jakie wy macie sukcesy???!!!
Posted by: eksplorator

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/02/2004 18:39

Sory za orty ale byłem bardzo zdenerwowany
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/02/2004 20:27

explorator widzę ze te aluzje pod moim adresem więc krotko:
Skanów z mojej gry nie przedstawię bo nie chcę nie mam w tym żadnego interesu - jak ktoś chce zarabiac na progresji to skorzysta z modyfikacji d'alamberta którą kiedyś w całości przedstawiłem.
Nie wierze że są inne skuteczne progresje - jk masz inne zdanie to przedstaw jakie.

Nikogo nie bluzgam z blotem tylko wyrażam swoją opinię o przedstawionej progresji - uważam ja za nie dajaca sukcesu - tyle o niej z mojej strony.
Posted by: tygrysexx

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/02/2004 02:04

czy ktos udzieli mi konkreta odpowiedz na moje pytanie??? a moze nei znacie odpowiedzi?ale dla mnei ta progresja jest ciekawa, no ale jesli przy zalozeniu 50% skutecznosci zamaist *100 mam * 5,5 to bez sesnu.dziekuje
Posted by: kredens

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/02/2004 03:23

Tygrysexx popełniłeś błąd w obliczeniach Teraz nie mam czasu na przedstawienie tego, bo już wieczorynka dawno była i trzeba iść spać ale przelicz to jeszcze raz... policzyłem tylko początkowe etapy i na czwartym etapie Tobie wyszło 109,02j a mi 111.97j tak więc rozbierzność jest spora biorąc pod uwagę wszystkie 123 poziomy.
Posted by: ROB77

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/02/2004 03:54

tygrysexx oczywiscie,ze popelniasz blad.po pierwsze twoje obliczenia to ciagle gra za 7,68%.twoje obliczenia drugiego etapu to gra za 7,68% budzetu ktory masz,a nie jak napisales 23%.jezeli przeprowadzasz symulacje progresji dla ako:1,5,przy zalozeniu ze raz trafiasz,a raz nie,a wiec ,ze nie mylisz sie dwa razy z rzedu bedzie wygladalo tak:
I poziom=25%
II poziom=75%
tak wiec twoj zysk na kazdym etapie wynosi 12,5% budzetu.
teraz sobie przelicz jak szybko pomnozysz kapital stokrotnie.dwie pomylki z rzedu i bankrut .ot co.
pozdrawiam
pozdrawiam
Posted by: Anonymous

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/02/2004 15:57

TaMaR -- Priv
Posted by: AKRIM33

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/02/2004 17:11

CZESC Najlepszy sposob na ogranie buka to taki, jaki buk stosoje przeciwko grajacym. Buk wystawil kurs 3,00 a my po analizie wiemy ze na wejscie tego typu jest np 50% szans.Nie ma innego systemu po prostu nie da sie oszukac matematyki. Zeby wygrac musisz wiedziec ze wygrasz jesli grasz i liczysz na szczescie przegrasz.zycze udanych analiz.
Posted by: Belisariusz

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/02/2004 20:59

To wszystko prawda, ale cała sztuka polega na tym żeby wiedzieć kiedy warto zagrać to 3,00 bo szanse są aż 50 %
Posted by: tygrysexx

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/02/2004 04:38

[QUOTE]Oryginalnie wysłał ROB77:
[qb]tygrysexx oczywiscie,ze popelniasz blad.po pierwsze twoje obliczenia to ciagle gra za 7,68%.twoje obliczenia drugiego etapu to gra za 7,68% budzetu ktory masz,a nie jak napisales 23%.jezeli przeprowadzasz symulacje progresji dla ako:1,5,przy zalozeniu ze raz trafiasz,a raz nie,a wiec ,ze nie mylisz sie dwa razy z rzedu bedzie wygladalo tak:
I poziom=25%
II poziom=75%
tak wiec twoj zysk na kazdym etapie wynosi 12,5% budzetu.
teraz sobie przelicz jak szybko pomnozysz kapital stokrotnie.dwie pomylki z rzedu i bankrut .ot co.
pozdrawiam
pozdrawiam [/qb][/QUOTE]hej.nie zorzumialem mnie, ja chce grac wg zasad tej progresji, czyli ze nei moge poplenic 3 bledow pod rzad. ale robie zalozenie ze trafiam co drugi kupon,wiec robilem tak,ze gdy trafilem to nastepny byl za 7,68%, a gdy nie trafilem to byl za 23%, oczywiscie jest mozliwosc ze nei trafie 2 razy pod rzad i bede musial skorzystac z pozosytalych 69%.a teraz przedstawiam trzy przykladowe obliczenia: 1. tyrafiam za kazdym razem i stawka to 7,68% 2. trafiam co drugi raz, tak wiec stawka raz 7,68% a raz 23,04% 3. trafiam co trzeci raz, tak wiec stawki 7,68%, 23,04% i tezn trzeci raz vabank. czemu sa takie roznice koncowe po 123 etapach?

1.
100
103,84
107,827456
111,9680303
116,2676027
120,7322786
125,3683981
130,1825446
135,1815543
140,372526
145,762831
151,3601237
157,1723525
163,2077708
169,4749492
175,9827872
182,7405263
189,7577625
197,0444606
204,6109678
212,468029
220,6268013
229,0988705
237,8962671
247,0314838
256,5174928
266,3677645
276,5962866
287,217584
298,2467393
309,6994141
321,5918716
333,9409994
346,7643338
360,0800842
373,9071595
388,2651944
403,1745778
418,6564816
434,7328905
451,4266335
468,7614163
486,7618546
505,4535099
524,8629246
545,0176609
565,9463391
587,6786785
610,2455398
633,6789685
658,0122409
683,279911
709,5178596
736,7633454
765,0550578
794,433172
824,9394058
856,617079
889,5111749
923,668404
959,1372707
995,9681419
1034,213319
1073,92711
1115,165911
1157,988282
1202,455032
1248,629305
1296,576671
1346,365215
1398,065639
1451,751359
1507,498612
1565,386558
1625,497402
1687,916502
1752,732496
1820,037424
1889,926861
1962,500053
2037,860055
2116,113881
2197,372654
2281,751764
2369,371031
2460,354879
2554,832506
2652,938075
2754,810897
2860,595635
2970,442507
3084,5075
3202,952588
3325,945967
3453,662292
3586,282924
3723,996188
3866,997642
4015,490352
4169,685181
4329,801092
4496,065454
4668,714367
4847,992999
5034,15593
5227,467518
5428,202271
5636,645238
5853,092415
6077,851164
6311,240648
6553,592289
6805,250233
7066,571842
7337,928201
7619,704644
7912,301302
8216,133672
8531,633205
8859,24792
9199,44304
9552,701653
9919,525397
10300,43517
10695,97188
11106,6972

2.

100
103,84
95,865088
106,9087461
98,69815443
110,0681818
101,6149455
113,3209872
104,6179354
116,6699215
107,7096715
120,1178257
110,8927767
123,6676246
114,169951
127,3223294
117,5439745
131,0850403
121,0177092
134,9589493
124,594102
138,9473426
128,2761867
143,0536034
132,0670866
147,281215
135,9700177
151,6337637
139,9882907
156,1149418
144,1253142
160,7285504
148,3845978
165,4785034
152,7697544
170,3688301
157,2845039
175,4036788
161,9326762
180,5873205
166,7182143
185,9241526
171,6451777
191,4187022
176,7177458
197,0756302
181,9402218
202,8997353
187,3170356
208,8959581
192,8527486
215,0693852
198,5520564
221,4252533
204,4197938
227,9689541
210,4609384
234,7060385
216,6806148
241,6422216
223,084099
248,7833872
229,676823
256,1355931
236,4643795
263,705076
243,4525262
271,4982572
250,6471911
279,5217475
258,0544773
287,782353
265,6806683
296,2870813
273,5322335
305,0431468
281,6158331
314,0579771
289,9383244
323,3392194
298,5067673
332,8947469
307,3284304
342,7326656
316,4107968
352,8613206
325,7615712
363,2893042
335,3886857
374,0254622
345,3003067
385,0789021
355,5048424
396,4590002
366,010949
408,1754104
376,8275388
420,2380713
387,9637874
432,6572158
399,4291416
445,4433787
411,2333272
458,6074065
423,3863577
472,1604661
435,8985423
486,1140544
448,780495
500,480008
462,0431434
515,2705135
475,6977381
530,4981175
489,7558621
546,1757374
504,2294408
562,3166723
519,1307519
578,9346145
534,4724361
596,0436608
550,2675076
613,6583245
566,5293652
631,793548

3.
100
103,84
95,865088
73,77777172
110,6666576
114,9162572
106,0906887
81,64739401
122,471091
127,1739809
117,4070192
90,35644196
135,5346629
140,739194
129,9304239
99,99445423
149,9916813
155,7513619
143,7896573
110,6605203
165,9907804
172,3648264
159,1272077
122,464299
183,6964486
190,7503922
176,1007621
135,5271465
203,2907197
211,0970834
194,8848274
149,9833632
224,9750447
233,6140864
215,6725246
165,9815749
248,9723624
258,5329011
238,6775743
183,6862612
275,5293918
286,1097204
264,1364939
203,2794457
304,9191686
316,6280646
292,3110293
224,9625681
337,4438522
350,4016961
323,4908459
248,958555
373,4378325
387,7778452
357,9965067
275,5141116
413,2711673
429,1407802
396,1827682
304,9022584
457,3533877
474,9157578
438,4422276
337,4251383
506,1377075
525,5733955
485,2093587
373,4171224
560,1256837
581,6345099
536,9649796
413,2482483
619,8723724
643,6754715
594,2411953
457,3280239
685,9920358
712,33413
657,6268688
506,1096383
759,1644574
788,3163726
727,7736751
560,0946204
840,1419306
872,4033807
805,4028011
619,8379957
929,7569936
965,4596621
891,3123601
685,9539923
1028,930988
1068,441938
986,3855975
759,1223559
1138,683534
1182,408982
1091,599972
840,0953382
1260,143007
1308,532499
1208,037203
929,7054314
1394,558147
1448,10918
1336,894395
1028,873926
1543,310889
1602,574028
1479,496342
1138,620385
1707,930578
1773,515112
1637,309151
1260,073123
1890,109684
1962,689896
1811,955312
1394,480808
2091,721212
2172,043307
2005,230381
1543,225301
2314,837951
tak wiec widac, ze jesli zalozoymy ze skutecznosc bedzie 50%,trafiamy co drugi raz(ale bierzemy pod uwage ze mozemy sie jednak czasem pomyslic 2 razy, wiec gramy wg procentow 7, 23 i 69), wynika ze po ok 123 etapach pomnozymy kase 6krotnie,to smieszne, i nei uczcie mnie matmy, wrzucie sobei do exela i sami zobaczycie:)
Posted by: -FoX-

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/02/2004 14:52

[QUOTE]Oryginalnie wysłał tygrysexx:
czemu sa takie roznice koncowe po 123 etapach?

Roznice sa poniewaz policzyles jako etap rowniez nietrafione qpony. Jesli zakladasz ze bedziesz trafial za kazdym razem, wtedy to potrwa 123 etapy. Jesli bedziesz trafial co 2 raz to zrobienie 100-krotnosci kapitalu zajmie ci 246 etapow. I nastepnie trafiajac co 3 etapy poczekasz 369 etapow (rok ) Za etap uwaza sie tylko trafne qpony.
POZDRO
Posted by: Hassan

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/02/2004 20:07

Co sądzicie o sposobie gry tego doktora? Gościu typuje z pomocą jakiegoś programu wyliczjącego błędy bukmacherów w ocenie szans drużyn. http://shootingstats.drpunter.com/bets.php klikając na ten napis: Click here to view all previous bets, ujżycie historię picków. Ostatno typer miał duże wachnięcie w dół. Mimo wszystko myślę, że możnaby było wyizolować typy z jego strony z określonymi współrzędnymi procentowymi wyliczonymi przez program, które przynosiłyby stały dochód. Jeśli ktoś ma ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego linka niech napisze coś kreatywnego, co pomoże nam być może w poprawnej interpretacji typów pana doktora i pozwoli osiągać lepsze wyniki w ogrywaniu buków:)
pozdro dla all...
Posted by: TaMaR

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 10/02/2004 21:38

mimo,ze ja w przciwienstwie do Jahu jestem zwolennikiem progresji ,to sory tygrysexx ,ale nie masz szans na koncowy sukces,co wiecej watpie,aby udalo ci sie przejsc 10-15 etapow,lepiej graj progresja rozlozona na 3 stopnie

p.s. jahu zaczalem grac d'al... i od razu czarna seria zaczynam od 2zl w weekend 6 poziom :rolleyes: i mam do ciebie 2 pytania:

1)czy zarabiam w tej progresji tylko wtedy,gdy powroce do 1 etapu(oczywiscie trafiajac pozniejsze kupony)?
2)jaka miales najdluzsza serie w okresie twojej gry?
Posted by: qwerty

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 10/02/2004 22:42

[QUOTE]Oryginalnie wysłał TaMaR:
[qb](...) 1)czy zarabiam w tej progresji tylko wtedy,gdy powroce do 1 etapu(oczywiscie trafiajac pozniejsze kupony)?[/qb][/QUOTE]O ile pamiętam w tego rodzaju progresji nie jest to konieczne. Wystarczy trafiać "w kratkę" i można być na plus nawet na dziesiątym poziomie.
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/02/2004 01:06

TaMar d'alambert polega na tym że nie odrabiasz jednym strzałem wszystkiego ale spokojnie czekasz na swój trend wzrostowy gdzie znów bedziesz trafiał więcej niż to wynika z prawdopodobieństwa.

Moja najdłuższa seria to coś pod 30 poziomów w prawo a mimo to nie stawiałem wtedy więcej jak 180zł.
Posted by: hpc

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 11/02/2004 16:00

witam

Temat progresji przewija sie nieprzerwanie przez łamy Forum od pięciu lat. W kilkunastu tematach wypowiadały się w tej sprawie wszystkie największe osobistości naszego 5.000-ego grona.
Chciałbym teraz opisać dwa rodzaje progresji, która jest nieopisana przez literaturę i chyba jeszcze niezdefiniowana.
Dziwię się, że jeszcze nikt tu jej nie lansuje.
Nazwałbym ją "progresja blokady okienka" @R
Na czym to cudo polega.
Nie bedę sie za bardzo wgłębiał w zawiłości, ale powiedzmy:
gramy singla - nie wchodzi
dubla - nie wchodzi
treble - nie wchodzi
kwarte - nie wchodzi
i tak dalej i dalej.
Obecnie wielu graczy znajduje się na 30-tym poziomie i odczuwam to zagryzając nerwowo szczęki - jako kolejkowicz profa, sts czy mix.
System ma niewątpliwy minus w postaci ograniczenia stawianych meczy na kuponie przez w/w firmy, za to niewątpliwy plus w postaci stałej stawki 2zł.

Druga z progresji nieopisana i chyba jeszcze nieodkryta to zwiekszanie wieklości kursów zamiast wielkości włózonej kasy
Otóż grając kurs
2,00 - nie wchodzi, gramy następnie:
4,20 - 8,40 - 16,80 - 33,60 i tak dalej.
Dochodzimy w konsekwencji do istoty całej tej progresji.
Z braku innych możliwości musimy wreszcie dojść do jedynego typu który jest jeszcze mozliwy.
Polska Mistrzem Świata w piłce noznej
I to by było na tyle.

Prosze jednakże potraktować ten głos w dyskusji jako pewien żart i nie wbijać tych cyferek do excella.

pozdrawiam
pawel, hpc
Posted by: Anonymous

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/02/2004 00:59

witam wszystkich
znalazłem pewną stronkę
www.bukmacher.hg.pl/buk2.php
co o tym myślicie a może macie jakieś doświadczenia w tym temacie
pozdrawiam all
Posted by: Mondex

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/02/2004 01:07

[QUOTE]Oryginalnie wysłał gregory2:
[qb]witam wszystkich
znalazłem pewną stronkę
www.bukmacher.hg.pl/buk2.php
co o tym myślicie a może macie jakieś doświadczenia w tym temacie
pozdrawiam all[/qb][/QUOTE]może i przydatny program ale wątpie aby dużo ludzi go kupywało, niedługo będzie go można ściągnąć z internetu (o ile będzie przydatny).

Pozd
Posted by: mpbrowar

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/02/2004 01:22

Bez problemu taki napiszę, jeżeli będzie zainteresowanie oczywiście.

Pozdrawiam
mpbrowar
Posted by: michel85

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/02/2004 17:17

Djacie znać jak będzie można sobie ściągnąć ten programik z netu bo chciałbym go przetestować.
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/02/2004 21:24

[QUOTE]Oryginalnie wysłał gregory2:
[qb]witam wszystkich
znalazłem pewną stronkę
www.bukmacher.hg.pl/buk2.php
co o tym myślicie a może macie jakieś doświadczenia w tym temacie
pozdrawiam all[/qb][/QUOTE]przecież takie coś można sobie w excelu zrobić!! nawet to żeby nam wybieral odpowiednią kombinacje typów w zależności od naszych potrzeb!
Posted by: Scamander

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 21/04/2004 05:20

jahu witam
Zakładam, ze stawka rośnie o 1 tj. 1,2,3...,n
mając p*k=100. Gram z kursami 1,1 tj 1 na 10 nie trafiam (statystycznie). W przybadku nietrafienia za 1, gram za 2 w ten sposób by zejsc do stawki 1, tj 5 wygranych po 0,2 i w ten sposób pozostaja 4 "puste" ktore trafiam za stawke 1 i ta wygrana idzie mi do kieszeni. Np gdy nietrafie 10 razy pod rząd to pozostaje mi 90 "trafień", po 22 trafieniach dochodze do stawki 1 i mam 68 trafien za 1 tj 6,8 zysku. Czy masz jakieś zastrzeżenia do tego systemu (pomijając aspekt zysku). pozdry
Posted by: Scamander

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 21/04/2004 05:24

oczywiście nietrafić pisze się osobno
pozdry
Posted by: sniper

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 21/04/2004 12:03

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
...Temat progresji przewija sie nieprzerwanie przez łamy Forum od pięciu lat. W kilkunastu tematach wypowiadały się w tej sprawie wszystkie największe osobistości naszego 5.000-ego grona.
Chciałbym teraz opisać dwa rodzaje progresji, która jest nieopisana przez literaturę i chyba jeszcze niezdefiniowana.
Dziwię się, że jeszcze nikt tu jej nie lansuje.
Nazwałbym ją "progresja blokady okienka" @R
Na czym to cudo polega.
Nie bedę sie za bardzo wgłębiał w zawiłości, ale powiedzmy:
gramy singla - nie wchodzi
dubla - nie wchodzi
treble - nie wchodzi
kwarte - nie wchodzi
i tak dalej i dalej.
Obecnie wielu graczy znajduje się na 30-tym poziomie i odczuwam to zagryzając nerwowo szczęki - jako kolejkowicz profa, sts czy mix.
System ma niewątpliwy minus w postaci ograniczenia stawianych meczy na kuponie przez w/w firmy, za to niewątpliwy plus w postaci stałej stawki 2zł.
...[/QUOTE]Paweł napisales o tym 12 lutego i co...ano mozliwe ze ten system wykorzystali slynni "matematycy"
przy czym "progresja blokady okienka" skończyła się dla nich "blokadą okienka"
Posted by: -FoX-

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 22/04/2004 18:11

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Scamander:
[qb]jahu witam
Zakładam, ze stawka rośnie o 1 tj. 1,2,3...,n
mając p*k=100. Gram z kursami 1,1 tj 1 na 10 nie trafiam (statystycznie). W przybadku nietrafienia za 1, gram za 2 w ten sposób by zejsc do stawki 1, tj 5 wygranych po 0,2 i w ten sposób pozostaja 4 "puste" ktore trafiam za stawke 1 i ta wygrana idzie mi do kieszeni. Np gdy nietrafie 10 razy pod rząd to pozostaje mi 90 "trafień", po 22 trafieniach dochodze do stawki 1 i mam 68 trafien za 1 tj 6,8 zysku. Czy masz jakieś zastrzeżenia do tego systemu (pomijając aspekt zysku). pozdry[/qb][/QUOTE]Moglbys opisac to na jakims przykladzie
Posted by: Scamander

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 23/04/2004 01:27

Moge

p*k=100 przy kursie 1,1 mam skuteczność 9/10
gram za 1, nie trafiam. Statystycznie wychodzi, że 9 razy powinienem trafić. Jestem -1. Gram teraz za 2 i znowu nie trafiam, więc według p*k powinienem trafić teraz 18 razy. Jestem -3j. Gram za 3 trafiem więc jestem teraz - 2,7 zresztą pokaże to przejżyściej
0 stawka 1 pudło
-1 stawka 2 pudło
-3 stawka 3 ok
-2,7 stawka 3 ok
-2,4 stawka 3 ok
-2,1 stawka 3 ok
-1,8 stawka 3 ok
-1,5 stawka 3 ok
-1,2 stawka 3 ok
-0,9 stawka 2 ok
-0,7 stawka 2 ok
-0,5 stawka 2 ok
-0,3 stawka 2 ok
-0,1 stawka 2 ok
+0,1 odrobiłem straty (i mam mały plus). Jak zauważyłeś 2 razy nie trafiłem tzn że powinienem trafić 18 razy. Do odrobienia strat użyłem 12 gier więc zostało mi 6 gier, które napewno! kiedyś dadzą mi zysk w postaci +0,6.

inna sytuacja stały kyrs 1,1 p*k=100
+/- stawka wygrana/przegrana
0 1 pudło
-1 2 ok
-0,8 2 ok
-0,6 2 ok
-0,4 2 pudło
-2,4 3 ok
-2,1 3 ok
-1,8 3 ok
-1,5 3 ok
-1,2 3 ok
-0,9 2 pudło
-2,9 3 ok
-2,6 3 ok
-2,3 3 ok
-2 3 ok
-1,7 2 ok
-1,5 2 ok
-1,3 2 ok
-1,1 2 ok
-0,9 2 ok
-0,7 2 pudło
-2,7 i tak przez pół roku , ale gwarantuje ci ze przy p*k=100 napewno przy każdym pudle jestes 0,x do przodu i kiedyś te pieniądze zobaczysz. Jak to policzyć to zaliczyłeś 4 pudła ale wykożystałeś 17 trafień więc zostaje ci jeszcze 19 więc
-2,7 3 ok
-2,4 3 ok
-2,1 3 ok
-1,8 3 ok
-1,5 3 ok
-1,2 3 ok
-0,9 2 ok
-0,7 2 ok
-0,5 2 ok
-0,3 2 ok
-0,1 2 ok
+0,1 1 ok
+0,1 1 ok
+0,1 1 ok
+0,1 1 ok
+0,1 1 ok
+0,1 1 ok
+0,1 1 ok
+0,1 1 ok
+0,1 no i teraz zakończyłęś cały cykl i jesteś całe 0,9 do przodu .
Mam nadzieje, że zrozumiałeś o co chodzi. lepiej nie potrafie wytłumaczyć. Jeszcze to dopracuja i potem napisze jak nie czekać pół roku na profity.
pozdry
Posted by: Scamander

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 23/04/2004 03:24

Mały błąd się wkradł więc poprawka na przykładzie

0 stawka 1 pudło
-1 stawka 2 pudło
-3 stawka 3 ok
-2,7 stawka 3 ok
-2,4 stawka 3 ok
-2,1 stawka 3 ok
-1,8 stawka 3 ok
-1,5 stawka 3 ok
-1,2 stawka 3 ok
-0,9 stawka 3 ok
-0,6 stawka 3 ok
-0,3 stawka 3 ok
0,0 odrobiłem straty. Wykożystałem przy tym 12 zagrań zostaje mi 8 więc 8*0,1 daje 0,8 i to jest nasz zysk

i nastepny przykład
+/- stawka wygrana/przegrana
0 1 pudło
-1 2 ok
-0,8 2 ok
-0,6 2 ok
-0,4 2 pudło
-2,4 3 ok
-2,1 3 ok
-1,8 3 ok
-1,5 3 ok
-1,2 3 ok
-0,9 3 pudło
-3,9 4 ok
-3,5 4 ok
-3,1 4 ok
-2,7 4 ok
-2,3 4 ok
-1,9 4 ok
-1,5 4 ok
-1,1 4 ok
-0,7 4 ok
-0,3 4 pudło
-4,3 i tak przez pół roku , ale gwarantuje ci ze przy p*k=100 napewno przy każdym pudle jestes 0,x do przodu i kiedyś te pieniądze zobaczysz. Jak to policzyć to zaliczyłeś 4 pudła ale wykożystałeś 17 trafień więc zostaje ci jeszcze 19 więc
-4,3 5 ok
-3,8 5 ok
-3,3 5 ok
-2,8 5 ok
-2,3 5 ok
-1,8 5 ok
-1,3 5 ok
-0,8 5 ok
-0,3 5 ok
+0,2 1 ok
+0,3 1 ok
+0,4 1 ok
+0,5 1 ok
+0,6 1 ok
+0,7 1 ok
+0,8 1 ok
+0,9 1 ok
+1,0 1 ok
+1,1 1 ok
+1,2 no i teraz zakończyłęś cały cykl i jesteś całe 1,2 do przodu .
Mam nadzieje, że zrozumiałeś o co chodzi. lepiej nie potrafie wytłumaczyć. Jeszcze to dopracuje i potem napisze jak nie czekać pół roku na profity.
pozdry
Posted by: -FoX-

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 23/04/2004 03:38

Dobre,
ale wlasnie trzeba byc pewnym ze wejdzie na bank przynajmniej te 9 z 10
Posted by: Scamander

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 23/04/2004 04:06

mozna tym sposobem rozpisac dla róznych kursów np. dla p*k=100 przy kursie 1,25 musisz miec skuteczność 4/5. Dla kursu 2 musisz mieć 50%. Dla 3 33% (chyba na 3 stronie jahu rozpisal, nie wiem czy to to samo ale pisząc dla kursu 1,1 wzorowałem sie na tym co on napisał). Co do skuteczności to w private type->Urodzeni typerzy->Barsa. Jest zajebiście dobrym typerem, ma skuteczność ponad 90%. Wystarczy przyjąć, że ma skuteczność 80% (jakby mu sie czasem pogorszyła, czego nie życze) oraz wziąć średni kurs napewno będzie powyżej 1,25 rozpisać i grać. pozdry

Ps. nie ręcze za ten system
Ps2. prosze o jakieś opinie, błędy, udowodnienie, że ten system się nie sprawdzi itp.
Ps3. wiem jak nie czekać pół roku na profity, a i zysk jest większy. pozniej to opisze.
Posted by: psycho

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/05/2004 06:50

Scamander opisz to już
Posted by: Budowlaniec

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/05/2004 17:38

Pytanie do fanów progresji. Czy jesteście zdolni utopić progresje trzystopniową z kursem 1,15 na stopień? Mnie się to udało jakiś czas temu. Niemożliwe? A jednak.
Posted by: Scamander

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/05/2004 18:17

Witam
calkiem zapomnialem
przyklad
1 wtopa
wiec gramy za 2. Zeby odrobic wtopiona 1j musimy piec razy zagrac za 2 z kursem 1.1 a ze raz wtopilismy wiec mamy 9 wygranych. wiec pierwsze 4 zwyciestwa biezemy sos do kiedzeni a dalej gram po to zeby zejsc do 1
np.
0 1j wtopa
-1 2j ok 2.2 wiec 0.2 do kieszeni
-1 2j ok 0.2 do kieszeni
-1 2j ok 0.2 -||-
-1 2j ok 0.2 do kieszeni
od tej pory zaczynamy odrabiac straty
-1 2j ok
-0,8 2j ok
-0,6 2j ok
-0,4 2j ok
-0,2 2j ok
no i własnie odrobilismy straty
Chodzi o to ze po kazdej wtopie wyliczasz ile razy wedlug rachunku prawdopodobienstwa powinienes trafic oraz wyliczasz wciagu ilu zagran odrobisz straty. Odejmujesz od pierwszego drugie i wychodzi ci ile razy twoja wygrana pojdzie do ciebie do kieszeni.

mam nadzieje ze wszystko jest zrozumiale bo mi sie nie chce przeprowadzac symulacji
pozdry
Posted by: nikolb

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/05/2004 18:40

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Budowlaniec:
[qb]Pytanie do fanów progresji. Czy jesteście zdolni utopić progresje trzystopniową z kursem 1,15 na stopień? Mnie się to udało jakiś czas temu. Niemożliwe? A jednak.[/qb][/QUOTE]ja z kursem min 1.5 nie moge utopic jak narazie mam zysk 700% jak ktos chce przebieg calej progresji to na priv
Posted by: Anonymous

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/05/2004 01:22

nie czytalem calego watku bo czasu nie mam.. mam za to swoja progresje ktora gram... najpierw moze przyblize Wam sam system gry... bazuje on na standardowej progresji 2,4,8 itp...
Mamy więc kolejno etapy:
1
1
2
4
8
16
32
64

W sumie daje nam to 8 poziomow za kwote 128 j. W moim systemie gramy tylko 7 poziomow. Przelicznik gry wynosi okolo 3. Dlaczego gram tylko 7 poziomow a nie 8 ?? Proste, zeby nie przegrac wszystkiego.. jak przegrywam 7 poziom zostaje mi na koncie polowe pieniedzy i zaczynam system od poczatku. Stawki podane u gorysa przykladowe poniewaz po kazdej wygranej wyliczam nowa stawke - procentowow zaleznosci od kwoty ktora mam na koncie. Poziom pierwszy jest to 0.78% z tego co mam na koncie. Z moich wyliczen wynika ze przez miesiac zysk wychodzi okolo 80-100% przez miesiac. Przykladowo ostatnio wyrobilem 100% w 24 dni. System przyjmuje ze trzeba puszczac okolo 2-3 razy dzienie kupon. Sam nie znam sie za bardzo na sporcie. Przy obstawianiu patrze na opinie ludzi na forum a takze przegladam strony zwiazane z typowaniem. Mysle ze ten system jest dosc pewny i mozna na nim dosc duzo wygrac. Przykladowo zaczynajac od 100 zl to przez pol roku bedziemy mieli na koncie 3200 zl czyli jestesmy na plusie 3000 zl Wiem ze te obliczenia sa czysto teoretyczne ale uwazam ze sie sprawdza. Wszystkich chetnych zapraszam do mojego topicu w private pics. Niestety nie ma tam wszystkich typow bo nie zawsze mam czas je wstawiac.
Pozdrawiam all.
Posted by: Nonda

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/05/2004 12:54

Poszukuje jakiegos sposobu gry grając łącznie nie wiecej niz 10-12 zł.Jezeli byscie cos mieli to piszcie tutaj.
Posted by: ph9

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/06/2004 05:04

Najprostszy sposob dla "glupszych typerow":
TOTO-LOTEK
Nie wierze, ale TRAFILEM ! No nie "szóstke" ale "piątek" w totka. Rozmarzylem sie, ze jednak przeciez ciezko trafic "aż piątke" i dopiero motor mnie uswiadomil na GG, ze to tylko cos od 5-7 tyś. zł. No cóż, za 3.75zł warto było nawet dla takiej wygranej. Łezka sie w oku kreci myslac, ze bylem o 1 cyferke od rekordowych 20 milionów zł...
SKAN:
Posted by: barister

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 03/06/2004 05:09

GRATULUJE - teraz to tylko pomnożyć wystarczy
Posted by: AndrzejO

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/06/2004 01:02

fajny sposób gry to:
codziennie wybierasz w oferty bukmachera wszystkie najwyższe kursy i ostawiasz za płaską stawke, czyli
masz 100 spotkań i obstawiasz 100 kuponów z wydażeniami na które są najwyższe kursy i gwarantuje że po miesiącu grania przynajmniej bedziesz na mały plus czyli jakieś 20% początkowej stawki
Posted by: donic

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/06/2004 02:19

[QUOTE]Oryginalnie wysłał AndrzejO:
[qb]fajny sposób gry to:
codziennie wybierasz w oferty bukmachera wszystkie najwyższe kursy i ostawiasz za płaską stawke, czyli
masz 100 spotkań i obstawiasz 100 kuponów z wydażeniami na które są najwyższe kursy i gwarantuje że po miesiącu grania przynajmniej bedziesz na mały plus czyli jakieś 20% początkowej stawki[/qb][/QUOTE]Nie możesz czegoś takiego gwarantować, to jest po prostu istna loteria i coś takiego może przynieść (przy wielkim farcie) zysk 1 raz lub 2 na rok , ale w ogólnym rozrachunku będziesz na grubym minusie.
Posted by: PAWi

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/06/2004 12:22

satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniedzy u AndrzejO :-)
Posted by: Pooggoo

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/06/2004 15:50

Dobrym systemem, sprawdzającym się ostatnio przeze mnie, jest granie tenisa na dużych imprezach na live, tenis kobiecy, na przełamania, gram tak od początku Roland Garros, oczywiście wyselekcjonowawszy zawodniczki, które mają słabszy serwis. Kursy rzędu: na początku meczu 3, później po kilku przełamaniach, 1,7 i 2,2. Hmm zawsze w meczu jest przełamanie, jakby grać to progresją, praktycznie nie ma mozliwości, że w tenisie kobiecym nie będzie przełamania w meczu. Nawet Serenka czy Venus są przełamywane a kursy na nie były 3,5!

Pozdrawiam,
Pooggoo
Posted by: JackyX

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 31/10/2004 23:15

Witam,

Sprawdzałem kilka tu opisanych systemów na sucho oto moje wnioski.
Najbardziej interesujące wydały mi:

Pierwszy system:
Na początek mamy 1000 zł
- gramy single o ako 1,2-1,22 za 12,5% stawki początkowej (początkowej kasy)
- jak wejdzie to znów stawiamy 12,5% całej naszej kasy
- jak nie wejdzie to stawiamy całą pozostałą kasę va bank
- jak to nie wejdzie to jesteśmy BANKRUT

Po 25 odstawieniach dwa razy miałem sytuację że dwa mecze pod rząd nie weszły i dlatego zrezygnowałem ze sprawdzania tego systemu (w tym momencie byłem na + 241 zł) na pewno bym zbankrutował bardzo szybko. Poza tym jak obliczyłem po trzech miesiącach obstawiania codziennie osiągnąłbym zysk ok. 100% początkowego kapitału, &#8211; ale najgorsze jest to, że na pewno bym zbankrutował.


Drugi system:
System podobny do poprzedniego nie można się pomylić 3 razy z rzędu, bo tracimy wszystko
- pula 1000 zł
- ako ok. 1,5

Dobór stawek
1. poziom 7,68% puli
2. poziom 23,04% puli (gdy nie trafię powyżej)
3. poziom 69,28% puli
formuły działają tylko dla 1 poziomu czyli 7,68% w przeciwnym razie ręcznie wstawiać korekty

Po 11 zakładach trafiła się zła passa i zbankrutowałem. Może to tylko przypadek. Zacznę od nowa by się przekonać.


Trzeci system:

Podzieliłem grę na 3 etapy z malejącym ryzykiem jak wejdzie pierwszy etap to za wszystko gram drugi etap jak i ten wejdzie to na koniec trzeci etap. Jeśli na którymś etapie nie wejdzie to zaczynam grać od początku od stawki podstawowej.
- w pierwszym składam kupon o kursie 1.8
- w drugim 1.50
- w trzecim 1.30
Po 3-ech etapach jest 350% minus stawka początkowa, co daje 250% in plus. Potem zaczynam od nowa.

Stawka to 100 zł i po 42 kuponach (niedawno zacząłem grać kilkoma ciągami na raz by przyśpieszyć testy) jestem na plusie ok. 700 zł. Trudno obliczyć ile najwięcej byłem na minusie, ale nie więcej jak 1000 zł.

Napiszcie, które systemy Wam się sprawdziły.

Pozdrawiam all
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 00:16

Czy moglibyście napisać swoje sposoby doboru granych zdarzeń??

na razie tylko są opisane sposoby stawkowania ( i to najczęściej progresja, która do niczego dobrego nie prowadzi!!)

czesto piszecie na zasadzie " najpierw sklejamy kuponik o kursie 1,80 a potem po kursie 1,50 i wtedy bedzie git" czy jakoś tam, ale w ogole nie piszecie w jaki sposób dobrać te zdarzenia. na chybił trafił??

a właśnie chodzi mi o to żeby dociec na jakiej podstawie dobierać zdarzenia żeby oczekiwać najwyższy zwrot??? przecież dobieranie zdarzeń jest nawet ważniejsze niż sposób stawkowania!!
Posted by: insane

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 01:02

Witam maycj.

No to może ja coś napisze.

U mnie selekcja zdarzeń jest dość prosta.

Typuję głównie piłkę nożną. Gram single i duble.
1. Wybieram z oferty zdarzenia gdzie według mnie szansa 'wejścia' wynosi minimum 45-50% i zachowane jest (oczywiście to bardzo subiektywne odczucie) p*k>1. Odbywa się to na analizie typowo statystycznej (statystyki H2H, aktualna forma itp.).
2.Potem następuje selekcja typów - szukanie informacji o znaczących kontuzjach, kartkach itp. i eliminowanie tych spotkań.
3.Kolejny krok to konfrontacja moich typów z sieciowymi ekspertami i spojrzenie na kursy lokalnych bukmacherów.
To by było tyle.

Zyski są dla mnie zadowalające - jak dotąd w 2004 roku rentowność mam na poziomie 8,5% (puszczonych prawie 500 zakładów). Stawkowanie też dość ostrożne - maksymalna stawka na zakład to 5% kapitału, średnio zaś około 3,5%.

A teraz czas się już ubierać i na piwko do pubu zmykać, w końcu długi weekend jest, niestety we wtorek znowu do roboty...

Pozdrawiam
Posted by: Zbych

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 03:48

Twierdzisz że progresja nie wchodzi... i tak i nie...
Przeglądając przez kilka lat to forum nie znalazłem w temacie progrsja progresji. Jest tylko zabawa w przełamanie serii. Jak długo trzeba czekać - popatrz na arsenal. Progresja jst rodzajem typowania który w założeniu ma przynosić stały, niewielki dochód - tak jak surebety. Najlepsze do gry progresją są sporty amerykańskie, idealna MLB z powodu dwudrogowego wyniku. Oczywiście grając progresywnie gramy tylko jedną drużyną np. NYY ( bo zaczynali sezon ).Opierając się na statystyce za poprzednie lata obliczam ilość wygranych spotkań i średni kurs oraz ilość przegranych i średni kurs. Wychodzi na to, kursy na wygraną NYY są zaniżane, zaś na przegraną zawyżane ( ilość wygranych * kurs < ilość przegranych * kurs ). Wobec powyższego ekonomiczniej będzie grać progresją na przegraną NYY. Teraz muszę tylko założyć czy chcę zarobić na każdym meczu, czy tylko na przegranych. Jeżeli na każdym - seria wygranych może być zabójcza, jeżeli tylko na przegranych to wygram tylko 40% - ale i tak wszystko zależy od kasy. Zakładam wygraną na każdym meczu po 10 zł i gram.
1. Tampa NYY ( 1 ) 3,05 za 4,89 T jestem +10
2. Tampa NYY ( 1 ) 3,10 za 4,78 N
3. Tampa NYY ( 1 ) 2,70 za 14,70 T jestem +30
itd aż do 90% kolejek - potem daję sobie wolne
Posted by: Michauek

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 04:00

Zbych a skad bierzesz takie dane o kursach z poprzednich sezonow?
Posted by: Zbych

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 04:10

Trefik
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 05:28

Zbychu, nie wiem co chcialeś udowodnić pisząc jakiś tam przykład o NYY. W ogóle nie wytłumaczyłeś jak robiłeś te wszystkie oboliczenia, ale anyway...

Po pierwsze. Progresja nie jest rodzajem typowania, tylko rodzajem stawkowania, a żaden system stawkowania nie przyniesie ci zysku jeśli będziesz miał złe typy. A jeśli będziesz miał dobre typy to będziesz równie dobrze mógł wygrywać grając płaską stawką i nie ma potrzeby sie pchać w coś tak ryzykownego jak progresja!!!

W progresji zawsze sie może trafić ze nie trafisz ileśtam meczy z rzędu. Doprowadzi cie to do tego że albo skończy ci sie kasa, albo do tego że będziesz musiał obstawić 1000 jednostek żeby wygrać tylko 1 jednostke, co jest w ogole nieracjonalne.
Posted by: Zbych

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 05:56

maycj - czytaj napisałem wyraxnie dlaczego gram na przegraną NYY : ilość wygranych spotkań * kurs < ilości przegranych spotkań * kurs.

Ad po pierwsze - dla Ciebie to może jest stawkowanie - ponieważ nie rozumiesz zasady progresji. TYPOWANIA dokonałem w poprzednim kroku - TYPUJĘ KAŻDORAZOWO PRZEGRANĄ NYY - i z tego powodu nie mam złych typów. Grając progresją nie zastanawiam się kto gra i w jakiej jest formie, tylko stale typuję 1 wynik.

Ad 2 - oczywiście że zakładam serie przegranych. MYY miało serię 9 spotkań wygranych z rzędu. I co z tego ? Zakładałem że wygram 10 zł na każdym spotkaniu i je mam .Co prawda w 10 spotkaniu musiałem postawić ok. 2000 zł aby wygrać 100 ( 10 zł z każdego spotkania ) ale w sumie grając 60 spotkań niezależnie od wyniku wygrałem 600 zł. I nie staraj się udowodnić, że mogłem te 2000 zł zaiwestować w spotkanie z kursem 1,05 i mieć tyle samo.
Posted by: maycj

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 06:54

a co jeśli ta seria by sie przedłużyła do 15 wygranych??? miałbyś jakieś 10000zł żeby pokryć straty??? a jeśli by doszła do 20 wygranych??? wtedy realny kurs by wyniósł jakoś 1,005 czy nawet mniej, a pdpdbieństwo trafienia na pewno nie korzystne na tyle by p*k>1!! nie wiem czy każdy by chciał takie pieniądze inwestować w tak niepewną sprawe.

PS.
ilość wygranych spotkań * kurs < ilości przegranych spotkań * kurs <= to jeszcze nic nie znaczy. Nie zapewnia to tego że zwiększona częśtotliwość danego zdarzenia pokryje marże buka!!
Posted by: insane

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 15:23

Temat progresji znowu powrócił
Chciałbym nadmienić, iż osobiście uważam granie na przełamanie za coś kompletnie nieracjonalnego. To, że zespół X nie zremisował od iluś spotkań wcale nie oznacza, że w najbliższym czasie zremisuje. To jest czysta droga do bankructwa, zwłaszcza, że ci co w ten sposób grają operują zwykłym Martingale'm . Tak samo gra wszyskich spotkań danej drużyny (vide Zbych) - też się dla mnie to mija z celem. Jak już ktoś gra progresją to według mnie powinien grać tylko starannie wyselekcjonowane pozycje a nie wszystko tak jak leci. Teraz pewnie się narażę forumowym progresistom, ale uważam iż selekcja spotkań powinna być nawet surowsza niż przy zywkłym graniu płaską stawką i nawet p*k>1 nie chroni nas przed bankructwem. Poza tym jeśli już progresja to chociaż poziomowo/kapitałowo ograniczona, żeby potem nie było potrzeby wyprowadzać się pod most po np. 12 wtopach (co wcale nie jest jakims wielkim pechem, ale jak najbardziej możliwe).

Maycj - zastanawiałeś się jak dobierane są stawki przez Zbycha (zakłada on zysk bez względu na wynik) - jest to pewna modyfikacja Martingale'a.
Stawka=(W+n*Z)/(k-1)
Gdzie:
W - ile na danym procesie już wydaliśmy
n - poziom progresji
Z - zakładany Zysk przy każdym poziomie
k - kurs
dla kursu 2,00 i 10j zysku wygląda to tak: 10, 30, 70, 150, 310...
gdy kończymy progresję na 1 poziomie zarabiamy 10j, gdy na drugim - 20j, itd...

To by było na tyle,
pozdrawiam
Posted by: Zbych

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 17:00

maycj - właśnie dlatego MLB. Seria 9 w MLB jest wielkim wyjątkiem, rekord MLB to seria 13 spotkań. Kursy w MLB są bardzo ciekawym tematem, jednak muszę Cię rozczarować. Buki nie patrzą na serie. Kurs jest ustalany dla każdego spotkania oddzielnie, i nawet po serii 9 wygranych kurs na przegraną był powyżej 3. Zawsze możesz stosować wariant dla ubogich - chcesz zarobić 10 zł tylko w przypadku dobrego typu. Wtedy nakłady są dużo mniejsze.
Co do ps - nie liczę tutaj marży buka tylko podejmuję decyzję co typować - typuję to co wskazuje na mniejsze nakłady
Co do p*k>1 w progresji, raczysz chyba żartować
Od jutra przeliczę Ci cały sezon.
Posted by: insane

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 17:11

Oj Zbychu nie żartuję Wiadomo, że gdy grasz p*k>1 to progresja nie potrzebna, ale może w jakimś stopniu zwiększyć Twoje zyski (teoretycznie). Załóżmy, że grasz tylko kursy 2,00 (żeby było prościej ). Na 100 zdarzeń trafnie typujesz powiedzmy 55, a więc szacujesz szanse zespołów lepiej od buka (p*k=1,1). No ale wtapiasz 45 razy, czyż nie? A więc powiedz mi czy takie dziwne byłoby to że z tych 45 zdarzeń na przykład 15 pojawi się po kolei? Raczej nie... a w długim okresie (pojęcie względne) jest to nieuniknione. Wtedy grając zwykłym Martingalem bez modyfikacji i zakladając, że startujemy od 1 jednostki. stawka będzie 1*2^15 czyli 32768, ehhh... sam widzisz. Zresztą prędzej czy później sam się o tym przekonasz (nie życzę Tobie źle, wręcz przeciwnie - po prostu ostrzegam).
Pozdrawiam
Posted by: Zbych

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 17:23

Ta. a ja głupi myślałem że algorytm Martingale'a dotyczy sposobu inwestowania ( zarządzania ) kapitałem poprzez optymalizację stawki dla osiągnięcia maksymalnego zysku przy określonym prawdopodobieństwie korzystnego wyniku zdarzeń ... i chyba miałem rację.
Insane - zauważ subtelną różnicę pomiędzy graniem progresywnym ( tzn. obstawiasz ciągle jeden zespół i jeden wynik !!! ) a obstawianiem progresywnym gdzie obstawiasz progresywnie byle co z określonym kursem zaliczając jakieś wydumane stopnie.
Granie ( typowanie ) progresywne ma z góry określone założenia oparte na statystyce retrospektywnej spotkań z kilku ostatnich lat. Wiesz mniej więcej na jaką ilość zdarzeń pozytywnych możesz liczyć. Wiesz jaki są kursy na wyniki korzyste i niekorzystne. Na przykład NYY na 80 spotkań wygrywa ok. 60 % z średnim kursem 1,4 i przegrywa 40% z średnim kursem 3,0 i tak jest co roku .
Czyli dla obstawiania progresywnego muszą zaistnieć 2 warunki.
1/ średnia ilość pozytywnych zdarzeń * średni kurs > 1,0
2/ muszę mieć do dyspozycji kwotę na pokrycie najdłuższej serii + 2 spotkania
Natomiast ja osobiście nie rozumiem sensu obstawiania progresywnego. Zaliczanie poziomów jest dla mnie głupotą.
Posted by: insane

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 17:28

"2/ muszę mieć do dyspozycji kwotę na pokrycie najdłuższej serii + 2 spotkania"

Nie rozumiem tylko jednego - opierasz się na danych statystycznych z poprzednich sezonów. A jaką masz pewność, że w sezonie następnym seria nie będzie dłuższa o powiedzmy 3 spotkania? Co wtedy?
Posted by: fistah

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 18:03

Ja mam małe pytanko (raczej nie o progresji) do starych wyjadaczy:

Jaka jest szansa, że trafię 4 kupony z rzędu z AKO=4 mając do dyspozycji 30 prób? (każda próba to 4 kupony).
Posted by: Zbych

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 18:10

Rekord serii ???
mam nadzieję że nie.
W praktyce robię to inaczej - gram portfelem 4 spotkań, w przypadku serii 3 niekorzystnych kolejne gram tylko na zwrot.
Posted by: insane

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 18:16

Zbych, dzięki za wyjaśnienie. Mam nadzieję, że ta seria nigdy Ciebie nie dopadnie Jeszcze jedna uwaga: NYY: 40% skuteczności przy kursach 3,00 co daje grając płaską stawką rentowność rzędu 20%, a przy zmodyfikowanym D'Alembercie jeszcze więcej - to chyba bezpieczniejsze, nie uważasz?
Posted by: insane

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 18:19

Fistah:
Czysto matematycznie: szansa na trafienie kursu 4,00 (zakładam marżę buka w wysokości 10%) to 22,5%, a to, że trafisz taki kurs 4 razy z rzędu to 0,225^4 czyli okolo 0,256%.
Pozdrawiam
Posted by: hi_res evil

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 18:45

Quote:

Na przykład NYY na 80 spotkań wygrywa ok. 60 % z średnim kursem 1,4 i przegrywa 40% z średnim kursem 3,0 i tak jest co roku .




nie opowiadaj glupot

2002: NYY przegral 37.0%, sredni kurs na zwyciezce (przeciwnika NYY) - 2.704
2003: NYY przegral 38.9%, sredni kurs na zwyciezce (przeciwnika NYY) - 2.497
2004: NYY przegral 38.2%, sredni kurs na zwyciezce (przeciwnika NYY) - 2.462
Posted by: Zbych

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 20:43

he he he ... ale mi dowaliłeś tymi procentami ( co prawda licząc tylko sezon zasadniczy w ilości spotkań wychodzą mi ułamki - ale to nie jest ważne ). Co do kursów - podałeś przeciętne ?

jutro, jak wrócę do domu zrobię analizę samograjka ( samograj - tylko 75% spotkań ) - czyli progresja ala Wałęsa - na przegrane i na wygrane .
Posted by: hi_res evil

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 20:58

Quote:

he he he ... ale mi dowaliłeś tymi procentami ( co prawda licząc tylko sezon zasadniczy w ilości spotkań wychodzą mi ułamki - ale to nie jest ważne ).




no to policz dla calosci sezonu


Quote:


Co do kursów - podałeś przeciętne ?




nie - z pinakla

a jezeli znajdujesz kursy o 20% lepsze od tych z pinakla, to chyba nie musisz robic zbednych zalozen typu NYY przegrywaja 40% spotkan, rownie dobrze moze to byc Boston lub TB, czyz nie?

chyba, ze ta 20% przebitka jest tylko na przeciwnikow NYY

domyslam sie, ze nie bedziesz chcial zdradzic gdzie znajdujesz takie kursy (i ja bym nie zdradzil), ale radze (i jest to dobra rada) przyjrzyj sie takze (tam, gdzie grasz) kursom przeciwnikow Olympiakosu, Arsenalu, Glasgow (C&R), Galatasaray, zeby ograniczyc sie do soccera
Posted by: Zbych

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 21:37

Oczywiście - można grać prawie każdym zespołem z MLB. W MLB z reguły dobre kursy ma Expekt.
Co do kursów - wiesz od kilku lat prowadzę z kolegami spółdzielnie surebetową i korzystam z profesjonalnego serwisu, gdzie mam wgląd w surebety, valuebety i kursy u poszczególnych buków. W MLB to nie jest zbyt wygodne, ponieważ podają mnóstwo pier... lini, co mnie strasznie męczy. Do piłki chyba najlepszy będzie xbet - czytelnie, z kolorkami.
Posted by: Zbych

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 21:41

Sorki... nie potrafię wyedytować.
Dla grających tzw. progresją w piłce nożnej - polecam program SSTracker - uczy pokory
Posted by: hi_res evil

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 21:48

Quote:

Oczywiście - można grać prawie każdym zespołem z MLB. W MLB z reguły dobre kursy ma Expekt.




20% lepsze od - przypominam, nie od sredniej - od pinakla?

coz... ja nie chce odwodzic nikogo od grania progresja, po prostu chcialbym abys nie szerzyl herezji co do popelniania przez buki bledow typu puszczanie przez X sezonow zdarzen z p=0.4 i kursem oscylujacym okolo 3.0

it's not that simple
Posted by: Zbych

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 01/11/2004 22:49

Nabije postów jak DJ Sachi
od jutra walnę analiże poprzedniego sezonu i policzymy.
Jak można dołączyć tutaj plik w excelu???
Posted by: jaja

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 29/11/2004 09:32

Przedstawię Wam swój system,którym gram od paru dni.System ten stosuję wyłącznie do meczów tenisa i piłki nożnej.Parę miesięcy temu w dziale Private Picks miałem temat "Singiel typowany w trzy strony" i ten system jest rozwinięciem tamtego typowania.Może wydać się on trochę skomplikowany,ale opanowanie go,przynosi ciekawe rezultaty.Oto moje główne założenia tego systemu:
I/Z ulotki kursowej wybieram dwa mecze o wskażnikach 1,70 - 1,90 np.
a/Tipsarevic - Okun 1.70 - 1.90
b/Delgado - Puerta 1.75 - 1.85
II/Mecze te poddaję analizie i z analizy wynika mi,że wygra Tipsarewic i Delgado.Z mojej wiedzy wynika więc,że wystąpią dwie jedynki.
III/W dwóch meczach tenisowych mogą zaistnieć tylko i wyłącznie cztery zdarzenia tz:
a/ 1-1
b/ 1-2
c/ 2-1
d/ 2-2
IV/Zakładam,że oczywiście w którymś meczu będzie psikus,wykluczam jednak,że popełnię błąd aż w dwóch zdarzeniach.Jeżeli na dwa mecze popełnię aż dwa błędy to jest to bardzo żle.
V/Z tych dwóch meczy wybieram mecz moim zdanie pewniejszy i jego stawiam na pierwszym miejscu w swojej hierarchii wysyłania.
VI/Uznałem,że Tipsarević pewniej wygra z Okunem,niż Delgado z Puertą.Obstawiam więc nastepująco :
VII/
a/ 1-1 5.00 zł AKO 2.98 wygr.5,00 x 2.98 = 14.90 zł
b/ 1-2 3.00 zł AKO 3.15 wygr.3.00 x 3.15 = 9.45 zł
c/ 2-1 2.00 zł AKO 3.33 wygr.2.00 x3.33 = 6.66 zł
Wykluczyłem więc wariant dwóch dwójek.
W przypadku wejścia wariantu 1-1 zarobiłem 4,90 zł i w następnym dniu całą zabawę zaczynam od początku.
W przypadku wejścia wariantu 1-2 odzyskałem 9.45 zł i jestem na minusie 0.55 zł.
W tej sytuacji w typowaniu muszę zwiększyć stawki tak,żeby wejście układu 1-1 dało mi zwrot straty z poprzedniego dnia i dało zysk.Stawki mogą więc wyglądać następująco:
a/ 1-1 7.00 zł AKO 2.98 wygr.20.86 zł
b/ 1-2 5.00 zł AKO 3.15 wygr.15.75 zł
c/ 2-1 3.00 zł AKO 3.33 wygr.9.99 zł
Zawsze,gdy trafię dwie jedynki odrabiam wszystkie ewentualne straty i całą zabawę zaczynam od początku.
Wiem,że systemik ten nie jest doskonały,bo takiego nie ma.
Jeżeli kogoś zainteresowałem,odpowiem w miarę możliwości na ewentualne pytania.Dla meczów piłkarskich typy przedstawiają się następująco :
a/ 1-1
b/ 1-X2
c/ X2-1
Pozdrawiam
Posted by: Kosjo

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 29/11/2004 17:19

Witam.
Jeśli macie jakieś dobre arkusze do excela do pomocy w graniu w Progresje dajcie tutaj linki lub wyślicjie mi na maila: kosjo@2gb.pl
Posted by: Beerhouser

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/12/2004 20:50

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnosnie strony www.systemy100.prv.pl i mozliwosci nabycia u autora tej strony.Autor zapewnia iz sa ta systemy ktore gwarantuja 100% zysk.Grajac nawet za 24zl tygodniowo osiaga sie zysk rzedu 18zl.Co myslicie na temat systemow ,czy sa wiarygodne?Bardzo prosze o odpowiedz na forum lub na maila nexxus@op.pl
Z gory dzienki.
Posted by: KAMIL=TYPER

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 04/12/2004 21:40

I system mi wygląda na progresje a II na sure bets.I tyle.Nie ma 100%sytemów nie raz to juz było przerabiane...niestety.
Posted by: dakid

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 05/12/2004 13:34

Dla mnie to jest dziwne, koleś odkrył (:) !!!) 100% system dzieki ktoremu moze zarobic ile chce, a sprzedaje je za marne 89 zl czy 49 (w promocji). Śmiech na sali
Posted by: badyl99

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/12/2004 22:00

Quote:

No dobra moj system TaMaR zapewne znasz Gram progresyjka na kupony o AKO 2. Przy kazdym pudle mnoze stawke razy 2 i tak az w koncu do trafienia. To tyle jak dla mnie jeden z lepszych systemow







ok
Posted by: badyl99

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/12/2004 22:02

; )))
Posted by: badyl99

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/12/2004 22:04

wre wetwe trtret rg werfg df gdfg rfg er gdf
Posted by: badyl99

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 06/12/2004 22:05

gre gr grg rg reg dfg fdgvdf gdf fdf f f
Posted by: insane

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 07/12/2004 15:58

A Tobie badyl co się stało? Zatwardzenie?
Posted by: _BUNIO_

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2004 17:43

Witam wszystkich szanownych forumowiczów.
Niedawno mając trochę czasu porównywałem sobie dwie metody doboru stawek metodę DJLAMBERT oraz dobór stawek przy pomocy ciągu Fibonacciego. O pierwszej metodzie nie będę się rozpisywał, można ją znaleźć poziom wyżej, napiszę tylko że przy kursie realnym 3.0 jeśli nie powiedzie się 5-6 razy to wtedy zaczynają się tyły w kasie.
Natomiast przy ciągu Fibonacciego takie coś nie ma miejsca. Pewnie pisał już ktoś o tym ale pozwole sobie powtórzyć.
Ciąg Fibonacciego tworzą liczby gdzie każda następna jest sumą dwóch poprzednich czyli zaczynając od 0 i 1:
0,1,1,2,3,5,8,13,21,34,itd.
100j kurs=3.0 wtopa zainwestowane: 100j
100j kurs=3.0 wtopa zainwestowane: 200j
200j kurs=3.0 wtopa zainwestowane: 400j
300j kurs=3.0 wtopa zainwestowane: 700j
500j kurs=3.0 wtopa zainwestowane: 1200j
800j kurs=3.0 WIN zainwestowane: 2000j zysk: (800 x 3)-2000= 400j
Co o tym myślicie, proszę o uwagi
Pozdrawiam
Bunio
Posted by: Pio_FCI

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2004 19:35

Witam wszystkich forumowiczów!!!
To mój pierwszy post i od razu kieruje do Was prośbę.Jestem juz dosc zaawansowanym typerem, ale jak do tej pory juz za duzo zaplacilem frycowych bukom...Teraz musze obmyslic jakis systemik...na poczatku lepiej w miare latwy...Ostatnio zeby podreperowac stan kasy poscilem za 5 zl 6 meczy i wygralem 15,40 Postanowilem pozniej jednak, ze jak tak latwo przyszlo to trzeba to wykorzystac...postawilem 3 kupony po 5 zl...i teraz jestem juz tylko 0,40 zl na plus ?( przez Wolves, Austrie i Rapid Wiedeń ) Potrzebuje pilnie jakiegos systemu...plis...Pomozcie...Zdaje sie na Was, bosów typerów.
Posted by: insane

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2004 20:55

Quote:

Witam wszystkich szanownych forumowiczów.
Niedawno mając trochę czasu porównywałem sobie dwie metody doboru stawek metodę DJLAMBERT oraz dobór stawek przy pomocy ciągu Fibonacciego. O pierwszej metodzie nie będę się rozpisywał, można ją znaleźć poziom wyżej, napiszę tylko że przy kursie realnym 3.0 jeśli nie powiedzie się 5-6 razy to wtedy zaczynają się tyły w kasie.
Natomiast przy ciągu Fibonacciego takie coś nie ma miejsca. Pewnie pisał już ktoś o tym ale pozwole sobie powtórzyć.
Ciąg Fibonacciego tworzą liczby gdzie każda następna jest sumą dwóch poprzednich czyli zaczynając od 0 i 1:
0,1,1,2,3,5,8,13,21,34,itd.
100j kurs=3.0 wtopa zainwestowane: 100j
100j kurs=3.0 wtopa zainwestowane: 200j
200j kurs=3.0 wtopa zainwestowane: 400j
300j kurs=3.0 wtopa zainwestowane: 700j
500j kurs=3.0 wtopa zainwestowane: 1200j
800j kurs=3.0 WIN zainwestowane: 2000j zysk: (800 x 3)-2000= 400j
Co o tym myślicie, proszę o uwagi
Pozdrawiam
Bunio




Po pierwsze D'Alembert, a nie DJ Lambert

Cóż - zwiększasz stawki po prostu o około 60% na każdym kolejnym etapie progresji. Dzięki temu im dalej zajdziesz w progresji tym twój zysk na danym procesie będzie większy.

Zauważ, że grając tradycyjną, najbardziej popularną odmianą progresji (zwiększasz stawkę o taką sumę, aby zniwelować straty i zarobić stawkę początkową) na każdym kolejnym poziomie musiałbyś grać za kwotę o 50% wyższą od poprzedniej, zakładając, że grasz kursy 3,00 (proste obliczenie: kurs/(kurs-1)=3/(3-1)=1,5), czyli:
100
150
225
337,5, itd.

Czyli stawka rośnie w zastraszającym tempie, a co dopiero tak jak w twoim przypadku zwiększać ją o 60%... za szóstym razem stawiasz już dziesięciokrotność stawki początkowej, a przecież to nic niezwykłego spudłować 6, 7 czy 8 razy przy kursie 3,00 (jak dłużej będziesz grał to prędzej czy później na taką serię trafisz, czego Tobie oczywiście nie życzę, ale zawsze lepiej mieć świadomość tego, co może się zdarzyć).

Pozdrawiam
Posted by: _BUNIO_

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 08/12/2004 23:33

Insane
tak masz rację co do tego ze moze się pojawić czarna seria.
Przy ako 3.0 progresja gdzie nastepną stawkę generujemy mnożąc poprzednią przez 1.5 jest jednak średnio mniej skuteczna (chodzi o zyskiw procentach) zakładając choćby np 10 etapów progresja daje zysk po pomyślnym etapie 1,7 % natomiast Fibonacci oscyluje między 0,6% a 15% ogólnie to daje średnią 4,5% przy takiej samej wadze każdego etapu progresja na 10 etapów to koszt 113j a Fibonacci 143j nie wiele więcej a można go stosować dla ako powyżej 2,65 zeby się opłacało jakkolwiek ale to wszystko przy założeniu że gramy na 10 etapów.
Pozdrawiam
Bunio
Posted by: insane

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 09/12/2004 15:25

Załóżmy, że jesteś w stanie trafiać 33,3% zakładów po kursie 3,00 (pk=1). Szansa, że spudłujesz 10 razy z rzędu to około 1,74% a więc jest to całkiem realne...

Mówisz, że granie Fibbonaccim (zwiększasz stawkę o około 60%) jest efektywniejsze, jeśli chodzi o ewentualny zysk w porównaniu ze zwiększaniem stawki o 50% @3,00... no oczywiście, ale równie dobrze ja mogę powiedzieć, że zwiększanie stawki o 70% wygeneruje mi jeszcze większy zysk. To czy jest to bezpieczny sposób na zarządzanie budżetem to już inna sprawa.

I jeszcze jedno: napisałeś, że grając D'Alembertem po 5-6 pudłach zaczynają się tyły w kasie, ale zauważ, że grając tym sposobem po trafieniu nie wracasz do stawki początkowej, ale cofasz się w szeregu o kilka etapów, więc z czasem (teoretycznie) i tak powinieneś pokryć wcześniejsze straty.

Pozdrawiam
Posted by: piotras

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 09/12/2004 16:48

poszukuje arkuszy(excel) do progresji 3-stopniowej prowadzonej kiedys z dobrym efektem tutaj na forum przez hotdoga, czy ma ktos takie arkusze lub zna linki?
prosze o pomoc.
Posted by: insane

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 09/12/2004 16:51

Jotte ma te arkusze na swojej stronie: http://wygraj.info
Pozdrawiam
Posted by: piotras

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 09/12/2004 17:06

Dokladnie to jest to! chodzilo mi o arkusze Jotte
Super! dzieki Insane
Posted by: kozaxxx

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 13/12/2004 18:28

a w tej prgoresji 3 stopniowej, to jak sie nie trafi na 1 poziomie to na drugim ile % budzetu sie stawia ??
Posted by: tangerine

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 22/12/2004 21:39

jotte i cała reszta --> zaczynam progresję na remisy... i teraz właśnie szukam strategii zarządzania kapitałem...

co mnie interesuje ? wysoka wygrana czyli nie jakieś mizerne 10-20% inwestycji... załóżmy, że gram single za 500... 20% inwestycji to nic innego jak kurs 1,20 (to chyba łatwiej grać singlem 1,20 niżli progresję z łączną sumą inwestycji 500 i wygraną +100 na czysto)...

dlatego rozważałem możliwość grania :

a) kolejne potęgi liczby 3 (3,9,27,81)

Ia --> 9 - 6 = 3 (200%)
II --> 27 - 12 = 15 (167%)
III --> 81 - 39 = 42 (108%)
IV --> 243 - 120 = 123 (103%)

dalsza gra tym systemem nie ma sensu... tutaj się zaczyna druga część mojej strategii progresyjnej wyhamowywanie ...

jezeli IV etap nie wchodzi = przegrana 120 jednostek... jeżeli przydaży mi sie coś takiego to zamierzam grać dalej, ale tak by wyjść na zero... czyli dalsze etapy mają dać ogólny wynik progresji 0%...

V --> (3s) - (120+s) = 0 (0%) --> 2s = 120
s = 60

VI --> 2s = 180
s = 90

VII --> 2s = 270
s = 135

i to chyba wystarczy - trzy etapy żeby nic nie stracić... ja polecam minimalizowanie inwestycji, w przypadku etapu V zamiast grać stawka 60 x kurs 3,0 lepiej za mniejszą stawkę x kurs 7 (dodając pewniaki)...
Posted by: tangerine

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 22/12/2004 22:32

próbował ktoś ciągi logarytmiczne ?
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 24/12/2004 10:11

Witam zwolennikow progresji.
Veride a możesz nieco jaśniej opisać jak chcesz odrabiać ten zadluzony ciąg jak nietrafisz na 4 poziomie - bo to może być klucz do Twojej progresji.
Posted by: tangerine

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 24/12/2004 21:34

rozpis strategii w jednostkach :

I etap --> stawka 3, wygrana 9, inwestycja 3, zysk 6 = 200% inwestycji
II etp --> stawka 9, wygrana 27, inwestycja 12, zysk 15 = 167%
III etap --> stawka 27, wygrana 81, inwestycja 39, zysk 42 = 108%
IV etap --> stawka 81, wygrana 243, inwestycja 120, zysk 123 = 103%
V etap --> stawka 60, wygrana 180, inwestycja 180, zysk 0 = 0%
VI etap --> stawka 90, wygrana 270, inwestycja 270, zysk 0 = 0%
VII etap --> stawka 135, wygrana 405, inwestycja 405, zysk 0 = 0%

więcej szczegółów w temacie AnJaya ...
Posted by: viking24

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 24/12/2004 21:47

Czesc Jak możesz to podaj link do tego tematu AnJaya .Dzieki
Posted by: tangerine

temat AnJay'a - 25/12/2004 08:03

AnJay prowadzi temat w dziale "Private Picks" pt. "AnJay - Graj na REMISY a wygrasz"... trzecia część tego tematu aktualnie ma ponad 200 postów więc po nowym roku powstanie nowy temat (nie wiem jaka będzie nazwa)... oto skrót do części trzeciej...

remisy

znajdziecie tam rozpis progresji 7 etapowej (z 4 etapami aktywnymi i 3 etapami pasywnymi)... zamierzam zacząć ten projekt w styczniu...
Posted by: lukas

Re: veride - 25/12/2004 11:49

Co sądzicie o tym systemie z progresją na AKO około 2,0 z kapitałem 500j i zakładając początkowe stawki:
I 10j (zysk+10j) Trafiam wracam do I. Nie trafiam :
II 30j (zysk+20j) Trafiam wracam do I. Nie trafiam :
III 70j (zysk +30j) Trafiam wracam do I. Nie trafiam :
Po III stopniu jeżeli będzie pudło nastąpi wyhamowywanie aby odzyskać straconą kasę czyli:
IV 80j (odzyskuję tu 80j włożonych i jestem 30j na minusie)
Trafiam na IV etapie :
V 30j
Trafiam i jestem na zero
,wracam do I.
Nie trafiam V:
VI 60j
Trafiam i jestem na zero
wracam do I.
Nie trafiam VI:
Wracam do IV ale gram go za
90j.
Nie trafiam IV (-190j lub -210):
V 80j lub 90j
Trafiam,wracam doIV za 80j lub 90j .
Nie trafiamV(-270 lub -300):
VI 160j lub 180j.
Trafiam wracam do IV.
Nie trafiam:
zostaje 70j lub 20j.
BANKRUT

Muszę pomyśleć nad rozłożeniem stawek na VI poziomie tak aby jeszcze opóźnić porażkę przy dłuższej liczbie pudeł,ale żebym nie musiał trafić 3 kuponów pod rząd w celu odzyskania kasy.
Na innym forum założyłem temat z tym systemem i mam zamiar go wypróbować w praktyce ,ale z chęcią bym usłyszał waszych opinii i może sposobów modyfikacji.
Posted by: jahu

Re: veride - 25/12/2004 12:40

Veride a co jak nie trafisz 7 poziomu a prędzej czy póżniej nie trafisz....
Posted by: Zbych

Re: veride - 25/12/2004 15:19

Czytam, czytam i zaczynam Was podziwiać. Jak z uporem maniaka przed tak długi czas potraficie walić głową w mur, kombinując pseudonaukowe teorie obstawiania, mieszając pojęcie progresywnego typowania z formułami zarządzania kontem ( optymalizacji strat ). Nie szkoda Waszego czasu ??? Kilka lat temu, przed pojawieniem się buków w RP zajmowaliśmy się tymi tematami i to wszystko jest dokładnie przerobione.
Typowanie progresywne jest metodą polegającą na STAŁYM typowaniu tego samego rezulatu tej samej drużyny. Czyli np. typuję remis Wisły w meczu u siebie zakładam wygraną np. 100 zł... i czekam, w przypadku przegranej ustalam progresywnie stawkę, aby wyrównać stratę i czekam

Optymalizacja zarządzanie kontem - to m.in formuła Kellego wraz z modyfikacjami ustalająca optymalną stawkę w stosunku do prawdopodobieństwa uzyskania korzystnego wyniku. Ciekawszym rozwiązaniem optymalizacji stawiania moim skromnym zdaniem jest Stake Wizard pozwalający poustawiać spotkania na kuponach minimalizując prowizję
bukmacherów
Posted by: tangerine

Re: veride - 25/12/2004 18:25

jahu --> strata 405 jednostek i tyle, jeśli nie trafię ale nie zamierzam...
Posted by: BliźniaKSC

Re: veride - 26/12/2004 15:12

"1. poziom 7,68% puli
2. poziom 23,04% puli (gdy nie trafię powyżej)
3. poziom 69,28% puli"

Zastanowiło mnie to! a raczej powinienem powiedzieć zaciekawiło!
Ale czy to się da grać u buków naziemnych? (raczej czy jest sens?)
Posted by: lukas

Re: veride - 27/12/2004 12:18

Mam pytanie.
Wie ktoś może jakie jest prawdopodobieństwo nie trafienia 5 kuponów o AKO 2,0 pod rząd?
Może być wzór.
A co do systemu na 3 poziomy BliźniaKSC , to na jakie AKO to jest? Coś koło 1,7?
Wydaje mi się że 3 poziomy to za mało i prędzej czy później nastąpi bankrut (obym się mylił).
Posted by: Nobody1111

Re: veride - 27/12/2004 12:38

lukas - Zależy to wszystko od ilości meczów na kuponie, marży bukmachera oraz od kursów (czy są przeszacowane, czy też niskie). Ale mniej więcej. W zależności od tych czynników prawdopodobieństwo nietrafienia 5 kuponów o AKO 2,0 pod rząd (tylko z matematycznego punktu widzenia) wynosi 3-5%
Posted by: n.b.w

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 27/12/2004 21:18

Witam
co myslicie o takiej ala progresji...

Stawka Kurs Postawiona kasa Wygrana Zysk
1 100,00 2 100,00 200,00 100,00
2 300,00 2 400,00 600,00 200,00
3 700,00 2 1100,00 1400,00 300,00
4 1500,00 2 2600,00 3000,00 400,00


narazie sie sprawdza, ciekawe co z tego wyjdzie na dluzsza mete ? bo nie wydaje mi sie zebym 4 razy z rzedu nie trafil po kursie 2 ?
Posted by: Maciek

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 27/12/2004 21:45

bo nie wydaje mi sie zebym 4 razy z rzedu nie trafil po kursie 2 ?


Odradzam ten sposob kiedys tak gralem musze sie przynac ale bardziej rekreacynie i wlasnie nie trafilem za 4 tym razem heh.
Posted by: lukas

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 28/12/2004 21:28

System dobry ale raczej nie z 4 poziomami.Ja gram z pięcioma,jak narazie na 30 kuponów trzy razy byłem na 3 poziomie a raz na 4 i juz było gorąco.Trzeba naprawdę dokładnie analizować mecze ,ale jestem 460 do przodu.Sądzę że gra z 6 poziomami byłaby już w miarę dobrym zabezpieczeniem ,choć sport to sport a i kasa na 6 poziomie wysoka (630).
Życzę sukcesów.
Posted by: jahu

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 28/12/2004 22:27

N.B.W i Lukas - przy kursie 2.0 i przy super przeanalizowanych meczach to nawet na 10 poziomow wam zabraknie kasy bo prędzej czy póżniej wtopicie wszystko przy czarnej serii.

N.B.W pytasz czy to dobre na 4 poziomy?- oczywiście że nie że blyskawicznie prowadzi do bankructwa.

Jedyny sensowny sposób progresji to modyfikacje d'alamberta pisalem o tym wielokrotnie - niestety i tu przy czarnych seriach robi sie ciepło jednak nie bankrutujesz , zbankrutujesz dopiero gdy przytrafi sie niesamowity ciąg pudeł [bardzo mało prawdop. z punktu widz rach. prawdop.]

Trudno traktowac progresji jako bezpieczny sposób zarabiania kasy ale nie dyskredytowalbym bym jej tak całkowicie jak to robi większośc zawodowych graczy.
Niektore jej mutacje mogą być całkiem sensowne.
Posted by: dinedl

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 28/12/2004 23:41

Quote:

widze ,ze systemow gry nie za wiele ,wiec czas na konkrety:
"Od kilku lat szukam najlepszego sposobu gry. Najlepszego, czyli takiego, który móglby przyniesc zyski, a nie straty. Wymyslilem kilka takich, niektóre sie sprawdzily w praktyce, inne tylko w teorii Sposoby opieraja sie glównie na znajomosci zasad matematyki, statystyki matematycznej popartej oczywiscie znajmoscia sportu oraz dobra analiza "puszczanych" zdarzen.
Postanowilem przedstawic jeden z nich. Zaczne od tego najbardziej szalonego, ale kto wie, czy wlasnie on nie okaze sie skuteczny...
Piszecie na forum, ze jezeli typer jest w stanie zarobic 100-200 % budzetu w ciagu roku, to jest to wynik bardzo dobry. Ja chcialbym podjac sie zadania o wiele trudniejszego. Otóz chcialbym zarobic 1000 % w ciagu zaledwie 100 dni.
Na czym polega mój plan? Oto jego zalozenia.
Na poczatku dysponujemy kwota równa 100 "talarów". Plan zaklada "puszczenie" 100 kuponów, czyli jeden kupon dziennie. Kazdy kupon to glównie singiel o kursie 1,20 lub niewiele powyzej. Niewiele, czyli maksymalnie 1,22. Moze sie tak zdazyc, ze beda to dwa mecze, ale wtedy AKO na pewno nie przekroczy 1,22, a nie bedzie mniejsze od 1,20.
Glówne zalozenia planu - mozemy sie pomylic nawet 50 razy, czyli miec zaledwie 50% skutecznosci (co przy kursie 1,20 wydaje sie dziecinnie proste). Istnieje jednak NAJWAZNIEJSZE obostrzenie, czyli WARUNEK KONIECZNY. Nie mozemy pomylic sie dwa razy z rzedu !!!!!!!!
Jezeli spelnimy ten warunek, to po 100 grach wypracujemy zysk niewiele ponad 1000 %, czyli staniemy sie posiadaczami ponad 1100 "talarów" .
Jezeli jednak pomylimy sie dwa razy z rzedu - tracimy wszystko .

Szczególy (dla uproszczenia obliczen przyjalem staly kurs 1,20): pierwszy zaklad stawiamy za 12,5 % budzetu.

Jezeli wygramy, nasze konto wzbogaci sie o 2,5%. Bedziemy dysponowali wtedy suma 102,50 "talarów". Druga gra - równiez stawiamy 12,5 % budzetu, wiec w tej sytuacji 12,81 "talarów". Jezeli trafimy, to bedziemy mieli 105,06 "talarów", itd...

Co robic, gdy nie trafimy? Otóz wtedy gramy "va banque". Gdy "nie wejdzie" pierwszy kupon, zostaje nam 87,50 "talarów" i za cala kwote gramy na drugi dzien. Jezeli trafimy mamy na koncie 105,00 "talarów", a wiec po dwóch dniach mamy budzet prawie identyczny z budzetem, który wypracowac moglibysmy grajac dwa razy i dwa razy trafiajac. Trzecia gra juz oczywiscie za 12,50% budzetu, czyli za 13,13 "talarów", itd...

Powtarzam raz jeszcze najwazniejsze zalozenie tego planu. NIE MOZNA SIE POMYLIC DWA RAZY Z RZEDU. JEZELI TAK SIE STANIE - PRZEGRYWAMY WSZYSTKO !!!!

Zdaje sobie oczywiscie sprawe z tego, ze zdarzenia o kursie 1,20 nie sa w zadnym wypadku pewniakami, gdyz takich nie ma. Wydaje mi sie natomiast, ze sa to zdarzenia mocno prawdopodobne. Cala sztuka polega na takim wybraniu tychze zdarzen mocno prawdopodobnych, zebysmy jak najczesciej trafiali. I oczywiscie nie mozemy pomylic sie dwa razy z rzedu
Oczywiscie pojecie "dzien" jest wzgledne. Jezeli danego dnia nie znajdziemy zadnych zdarzen, które chcialibysmy zagrac, przekladamy gre na dzien kolejny, itd...
Plan przeprowadzony musi byc oczywiscie za pomoca buków internetowych, gdyz gra przy kursie 1,20 jest nieoplacalna u buków stacjonarnych ze wzgledu na zzerajacy cala ewentualna wygrana 10-procentowy podatek..."

jest to swego rodzaju progresja i jeszcze jedno:
NIE PISAC BZDUR ,CHYBA ,ZE WNOSILYBY COS DO TEMATU!!!




To faktycznie daje 1000% zysku ??? Bo cos mi sie nie chce wierzyc ... powiedzmy ze zaczynam z kwotą 10 Euro ! to co za pierwszym razem stawiam 1,25 Euro ? Przy stawkach 1,2 !!! mam pomnozyc kapitał 1000 razy w 100 dni jakas paranoja ! nie wykonalne ktos to obliczał czy tak sie da w ogóle ?
Posted by: emtebuki

Re: wszystkie systemy gry jakie znacie... - 29/12/2004 00:42

1000% zysku to nie pomnozyc kapital przez 1000 tylko przez 10. To sie da.

Kontynuacja tematu TUTAJ