Polska 07/08 Comarch Ekstraliga

Posted by: _zvonimir_

Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 25/08/2007 20:54

Na początek małe przypomnienie ubiegłego sezonu:

Tabela po rundzie zasadniczej:




Play - offy:

1 runda:

Cracovia Kraków - Naprzód Janów 3-0 (8-2; 4-3d; 9-3)
GKS Tychy - Unia Oświęcim 3-0 (5-2; 5-3; 4-1)
Stoczniowiec Gdańsk - TKH Toruń 3-2 (2-3k; 4-3; 6-2; 2-4; 4-0)
Wojas Podhale - Zagłębie Sosnowiec 3-0 (9-0; 3-2d; 7-4)

Półfinały:

Wojas Podhale - Cracovia Kraków 4-3 (4-0; 2-4; 4-2; 1-3; 1-6; 1-0; 3-2k)
GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 4-3 (8-3; 5-1; 8-1; 2-7; 2-3d; 2-3; 8-3)

o 3 miejsce:

Cracovia Kraków - Stoczniowiec Gdańsk 2-1 (3-0; 3-5; 3-1)

Finał:

Wojas Podhale - GKS Tychy 4-1 (2-1; 2-0; 3-4k; 2-1; 4-1)


Z Ekstraligi spadła KTH Krynica, a awansowała Polonia Bytom
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 04/09/2007 03:38

ZAGLEBIE SOSNOWIEC
CEL:
Zagłębie powinno w nadchodzącym sezonie być "czwartą siłą" w lidze obok Podhala, Cracovii i GKS Tychy i zajęcie 4 miejsca w zupełnosci ich zadowoli
ZMiANY w skladzie:
- przyszli
napastnicy: Zubomir Caban (Słowacja, KTH Krynica), Artur Ślusarczyk (GKS Tychy), Michał Belica (Słowacja, GKS Tychy), Łukasz Zachariasz (Stoczniowiec Gdańsk), Adrian Chabior (KTH Krynica), Marcin Jaros i Waldemar Kliniak (obaj Unia Oświęcim); obrońcy: Ales Holik (Czechy HC Sumperk ), Paweł Dronia (SMS Sosnowiec), Jerzy Gabryś (Unia).
- Odeszli bracia Gabriel i Teddy da Costa (choć ten drugi być może wróci z ligi czeskiej na play - off), Jaroslav Filo, Łukasz Rutkowski, Łukasz Podsiadło, Paweł Jasicki i Wojciech Soliński.

Wyniki sparingów:
Zagłębie - Polska U-20 8:2 (2:0, 6:2)
Zagłębie - Naprzód Janów 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Zagłębie - HK LK Presov 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Zagłębie - Bańska Bystrzyca 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Zagłębie - KH Sanok 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Zagłębie - GKS Katowice 5:1 (3:0, 2:1) - 2 x 30 minut
Zagłębie - Cracovia 8:4 (3:0, 2:3, 3:1)
Zagłębie - Cracovia 3:1 (2:0, 1:1) 2 x 30 minut
Zagłębie - HK LK Presov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Zagłębie - SK Karvina 6:3 (5:1, 0:2, 1:0)
Zagłębie - HK LK Presov 5:2 (0:1: 3:0: 2:1)
Zagłębie - HK Big Diamonds (Estonia) 2:6 (2:3, 0:1, 0:2)

***
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 05/09/2007 07:37

Made by Trewor & joesakic

Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk

Sezon hokejowy czas zacząć. Jeśli się nie mylę pierwsze do rywalizacji przystąpili w Rosji (chyba dzisiaj), jutro jeden mecz w niemieckiej, a w piątek rusza nasza skromna, rodzima PLH. Gdyby nie to, że to polska liga pewnie nawet nie wiedziałbym o jej istnieniu. Zero pieniędzy; zero sponsorów; zero kibiców; w niektórych klubach zero, no może przesadzam, pięć kijów... przykre, ale prawdziwe. Na szczęście teraz to ja nie o tym chciałem pisać. Najbliższa mi drużyną jest oświęcimska Unia i o tej drużynie wiem najwięcej. Do drzwi tego klubu po wielu tłustych latach ktoś zapukał i okazało się, że był to 'kryzys'. Kłótnie o należności za lodowisko, sprzedaż takich graczy jak Puzio, Jaworski, Kłys, wycofanie się głównego sponsora firmy Dwory zaowocowały' tym, że w poprzednim sezonie Unia zajęła w lidze 7. miejsce i odpadła w I rundzie PO. Już wtedy w Oświęcimiu grali sami wychowankowie i wydawało się, że gorzej już być nie może. A jednak mylono się. Przed tym sezonem doszło do tego, że zastanawiano się czy drużyny nie wycofać z ekstraligi i zgłosić ją tylko do 1. ligi. Ostatecznie zdecydowano się na podjęcia walki o hokej w Oświęcimiu, ale nie wiem czy nie jest to walka z wiatrakami. Klisiak, Jaros i Gabryś, czyli trójka na której opierała się gra w poprzednim sezonie, w tym roku będzie bronić barw sosnowieckiego Zagłębia, Stachura z Wojtarowiczem wylądowali w Naprzodzie i tak o to pierwsza piątka wyprzedana. Oprócz tego klub opuścili: Kowalówka, Noworyta (obaj Cracovia Kraków)
Chmeľo (powrót na Słowację), Radwan (JKH Jastrzębie), Witek (GKS Tychy)
Cinalski (Naprzód Janów), Bibrzycki (JKH Jastrzębie). Jak widać na załączonym obrazku pierwsze trzy piątki się rozleciały. W ich miejsce sprowadzono takich grajków jak Kwiatek, maj czy Pidło, którzy w zeszłym sezonie nie mieścili się w i tak słabej już kadrze. Wyniki sparingów tj. porażki z Jastrzębiem 1-9, 2-7; z Katowicami 3-5; 1-2 czy z Polonią 3-5 są wymowne.
Cel przed oświęcimską młodzieżą jest jeden: nie zajęcie ostatniego miejsca. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to niezbyt wygórowane wymagania działaczy, ale i o to będzie bardzo ciężko. Brak pieniędzy, problemy ze skompletowaniem składu (jeszcze kilka tygodni temu nie można było znaleźć 3 par obrońców), nieudolne władze... to wszystko skłania mnie ku postawieniu grubszych na Stocznię. Kurs jaki wystawił Bwin 1.8 (ja zagrałem już po 1.75, a teraz jest 1.6) uważam za tzw. 'promocję'. Szczerze przyznam, że nie lubię tego słowa i prawie nigdy go nie używam, ale w tym przypadku pasuje jak ulał. Wydaje mi się, że w kolejnych meczach już tak atrakcyjny nie będzie.
Jedynie czego się obawiam to reklamy jaka widnieje na koszulkach drużyny Unii. Na prawej piersi mają oni napis 'Paluszki Beskidzkie', które są produkowane w Osieku, a jak wiadomo wszystko co osieckie jest zdradzieckie \:p .

Typ: 2


__________________________________________________

Posted by: joesakic

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 05/09/2007 07:52

Podpisuję sie pod powyższym postem rękami, nogami... i mój krawiec wie czym jeszcze \:p No może za wyjątkiem tej części w której jest mowa o jakże pięknej i uroczej miejscowości w Polsce południowej \:\) a co do meczu to tak jak napisał Trewor Unia w tym sezonie wg.mnie jest skazana na pożarcie i myślę ze ciężko jej sie będzie utrzymać w tym sezonie w Ekstralidze, niestety.

A co do innych meczy to wydaje mi sie że kurs na tyski GKS jest troszkę zbyt niski Sanok powinien powalczyć w tym meczu. No i pamiętajmy ze tradycją pierwszej kolejki od paru lat jest to że murowani faworyci przegrywają swój mecz i tym samym siada kurs ok. 15-16. Może w tym roku też tak będzie i do Tych przyjedzie cała drużyna Ag Radwańskich i pokona team Marii Sharapovych \:D hehe Pewnie zagram symbolicznie na Sanok w tym meczu.
Posted by: unixos

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 06/09/2007 06:18

Sanok od bardzo dawna nie mial tak mocnego skladu jak obecnie, od bardzo odawna rowniez tak intensywnie nie przygotowywal sie do sezonu, potwierdzeniem tego niech bedzie fakt, ze w ostatnim meczu sparingowym zremisowali z beniaminkiem slowackiej ekstraklasy 4:4 na ich terenie. I nie byl to wcale drugi garnitur gdyz z pierwszego skladu Kezmaroku zabraklo bodajze 1 zawodnika. Oczywistym jest, ze faworytem tego meczu sa tyszanie, ktorzy beda chcieli zdobyc majstra w tym sezonie. Jednak kurs wystawiony na Tychy jest co najmniej smieszny. Sam symbolicznie zagram na Sanok... a noz gospodarze wyjda zbyt pewni siebie, z przekonaniem, ze Sanok to taka sama druzyna jak sezon temu...
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 06/09/2007 19:13

DOSTAŁEM dzis informacje ze POLSKA LIGA HOKEJOWA ma by wprowadzona do oferty TOTO-MIXA i prosze co widac ?

Oferta na jutro meczykow lacznie z liniamu under/over:
WOJAS PODHALE-POLONIA BYTOM 1.10 9.00 10.50 - 4.62 - 07 wrz 18:00
GKS TYCHY-KH SANOK 1.12 8.50 9.50 - 4.27 - 07 wrz 18:00
CRACOVIA-NAPRZÓD JANÓW 1.15 7.50 9.00 - 3.90 - 07 wrz 18:00
ZAGŁ.SOSNOWIEC-TKH TORUŃ 1.55 5.00 3.75 1.13 2.04 1.04 07 wrz 18:00
WOJAS PODHALE-POLONIA BYTOM LB 6,5 2.20 - 1.50 - - - 07 wrz 18:00
5212 GKS TYCHY-KH SANOK LB 6,5 2.20 - 1.50 - - - 07 wrz 18:00
5213 CRACOVIA-NAPRZÓD JANÓW LB 6,5 2.00 - 1.60 - - - 07 wrz 18:00
5214 ZAGŁ.SOSNOWIEC-TKH TORUŃ LB 5,5 2.10 - 1.55

Pamietam jak ze 4 lata temu profesjonal po 3-4 kolejkach zaprzestal dawac \:\) . Ciekawe jak bedzie teraz.
Posted by: Marcios

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 06/09/2007 20:43

No to na profesjonal nie mozemy niestety liczyć by dał nasz hokej napisałem maila do nich czy dadzą i teraz dostałem odpowiedź taką:

Dzień dobry,

Nie posiadamy licencji na polska ligę hokeja. W związku z tym nie będzie kursów na tę ligę.

Pozdrawiam,
aw
Posted by: joesakic

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 06/09/2007 22:36

No proszę człowiek we wtorek zagrał na Stocznie w tu w środe:


"Czterech młodych czeskich hokeistów podpisało w środę roczne kontrakty z Unią Oświęcim - poinformował dyrektor sportowy klubu Ryszard Kowalówka.


Unię zasilili: 20-letni obrońca czeskiej reprezentacji młodzieżowej Patrik Flaszar oraz napastnicy: 21-letni Lubomir Minarzik, reprezentant młodzieżówki Petr Waluszak i 21-letni Martin Buczek." ( za hokej.net)

Ale myśle ze Stocznia i tak bez problemu wygra to spotkanie.

I jeszcze z ciekawostek: kurs na Gdańsk poleciał z 1,8 do 1,4.
Na Sanok natomiast też spadł z 15 do 12,5 \:\)
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 07/09/2007 00:12

Mam pytanko do kibicow miejscowych druzyn czy wiadomo juz ktorzy gracze ewentualnie nie zagraja w 1 kolejce bo sa jeszcze nie zarejstrowani w PZHL ? Bo czytalem ze czesc klubow ma dlugi i nie wszystkich udalo sie zarejstrowac ? Czytalem ze Tyscy sa warunkowo zarejstrowani, ale spor problemy ma Zagelebie SOsnowiec a tam nowy zaciag jest spory.
CZy tez jak zwykle sie wszystko uda tuz przed startem ligi ? Moze ktos cos wie ?
Posted by: damianki

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 07/09/2007 05:27

Dzisiaj nie mam za bardzo czasu, więc tylko napiszę na szybko parę zdań. Jeśli chodzi o zespół z Sanoka, to mimo poczynionych transferów gra kiepsko. Myślę, że jutrzejszy mecz obnaży wszelkie słabości sanockiej drużyny szczególnie w obronie. Dlatego jeśli ktoś ma możliwość to może już w tej chwili grać Tychy 1, handicap jeśli gdzieś jest wystawiany i liczbę bramek powyżej 6,5 bo myślę że śmiało drużyna sanocka dostanie z 6-7 sztuk a na otarcie łez strzeli 1-2. Swój pesymizm popieram tym, że miałem okazję oglądać drużynę z Sanoka w meczach kontrolnych i nie wyglądało to dobrze. Dla tego jak najbardziej popieram Granie Tychów, na zwycięstwo kurs mizerny ale handi oraz większą ilość bramek już po lepszych kursach warto zagrać.
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 07/09/2007 23:56

DZis Cracovia ma grac tylko na 3 piatki bo jeszcze nie zostali potwierdzeni do gry przynajmniej na razie Drzewiecki, Galant, Dubela, S.Kowalowka.Nie zagra tez testowany rosyjski napastnik Spirin,a zrezygnowano ostatecznie z Iskrzyckiego z Podhala.
W sparingach Cracovia nie grala najlepiej (5-0-3) musza niepokoic w kontekscie walki o mistrzostwo 2 porazki z Zaglebiem Sosnowiec i 1 z Tychami ( drugi mecz z Tychami wygrali ). Przelozenie na dzisiejszy mecz nie powinno to miec az tak duze znaczenie bo gospodarze pewno wygraja, ale po tych nedznych kursach dzisiejszego meczu Craxy nie nalezy ruszac, zwlaszca w konteskcie tego ze Naprzod jednak sie trsozke wzmocnil w tym sezonie ( Cinalski, Wojtarowicz, Gretka, Stachura, A.Kowalowka ).
Naprzod gralo sporo gier sparingowych ale tez wiekszosc przegrywal ( 3-1-10 ).
Posted by: unixos

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 08/09/2007 03:26

Originally Posted By: damianki
Dzisiaj nie mam za bardzo czasu, więc tylko napiszę na szybko parę zdań. Jeśli chodzi o zespół z Sanoka, to mimo poczynionych transferów gra kiepsko. Myślę, że jutrzejszy mecz obnaży wszelkie słabości sanockiej drużyny szczególnie w obronie. Dlatego jeśli ktoś ma możliwość to może już w tej chwili grać Tychy 1, handicap jeśli gdzieś jest wystawiany i liczbę bramek powyżej 6,5 bo myślę że śmiało drużyna sanocka dostanie z 6-7 sztuk a na otarcie łez strzeli 1-2. Swój pesymizm popieram tym, że miałem okazję oglądać drużynę z Sanoka w meczach kontrolnych i nie wyglądało to dobrze. Dla tego jak najbardziej popieram Granie Tychów, na zwycięstwo kurs mizerny ale handi oraz większą ilość bramek już po lepszych kursach warto zagrać.
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 08/09/2007 03:34

Powiem jedno podsumowujac dzisiejsze wyniki - genialne \:\) :
Wojas Podhale - Polonia Bytom 3-4 po dogrywce(OT)
GKS Tychy - KH Sanok 5-4 po dogrywce (OT)
Podhale i Tychy tylko remisy
TH Unia Oświęcim - Stoczniowiec 2-4
Stocznia zgodnie z sugestiami Trewora i joesakic-a
KH Zagłębie - TKH ThyssenKrupp 1-7
Ale wpierdol Zaglebia, ciekawe bo Sosnowiec niezle gral w sparach, a tu taka wtopa u siebie , no chyba ze w Sosnwocu nie grali "nowo" zakontraktowani gracze.

i na razie:
ComArch Cracovia - Naprzód Janów 7-2
Posted by: _zvonimir_

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 08/09/2007 04:06

cieszy wygrana Polonii Bytom i porażka Zagłębia \:\) lepiej nie mogło być w 1 kolejce \:\)
Posted by: joesakic

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 08/09/2007 05:43

No udało sie Stoczni na szczęście \:\) Niby strzelili 3 bramki wydawąło sie że gałdkie zwycięstwo będzie, potem jednak niewykorzystany karny, 2 szybkie bramki oświecimskiej młodzieży i zrobiła sie nerwowa końcówka bo i stawka na kuponie była niemała \:\) Coś więcej pewnie napisze Trewor, jak już wróci z zakupów i wydawania cieżko zarobionych na tym meczu pieniędzy \:p

Szkoda troche tego Sanoka ze nie udało im sie wygrać bo trafiony kurs: 15 byłby pieknym ukoronowaniem dzisiejszego udanego dnia \:\)

A co do Unii To myśle ze w niedziele można spokojnie grać na sosnowiec, Ciekawe jak sie zaprezentuje oświecimki zaciąg w Zagłębiu \:\) oby tylko kurs był większy niz 1,2 :]
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 08/09/2007 05:45

Ja czekam na info jakim skladem zagrali Sosnowiczanie, bo ta wtopa mi nie pasuje cos ( za wysoka ).
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 08/09/2007 10:20

Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 2-4 *

Widzę, że joesakic zrobił mi wprowadzenie i wywołał do tablicy, a więc jestem. Wróciłem z zakupów i mam w domu dwie nowe rzeczy: licznik i zapinanie do roweru. Niby nic, a jednak... Licznik ma tyle różnych funkcji, że i tak z 10 minutowego wykładu danadama zapamiętałem tylko dwie: clock i speed :d. Co do zapinania to jak je zobaczyłem, to nie wiedziałem czy to jest do roweru czy do naszego samochodu. Opisze je jednym zdaniem: gdy będę widział, że ktoś się do niego dobiera, to spokojnie stanę sobie obok i potencjalnemu złodziejowi będę śmiał się prosto w twarz oraz polecę mu lekturę pt. 'Syzyfowe prace'. Jakby kogoś nie interesowały moje osobiste sprawy to proszę nie czytać tego, co już przeczytał \:p .

Wróćmy do samego meczu. O I tercji za wiele nie napiszę, a nawet nic, bo na nią nie zdążyłem. Wszedłem na halę w przerwie i na tablicy widniał rezultat 0-2. Z relacji Joe, wyniku oraz początku II tercji, kiedy to Stocznia zdobyła gola na 0-3 (którego notabene też nie widziałem, bo się zagadałem z Mary, którą serdecznie pozdrawiam ) jasno wynikało, że można już przeliczać i myśleć o zakupach. Tak też w SMSowej relacji pisałem Ediemu, którego przepraszam za wprowadzenie w błąd odnośnie pewnych . Po tej bramce zawodnicy z Gdańska trafili jeszcze w poprzeczkę, a następnie w 2 słupki jednocześnie. Po tej ostatniej akcji pozwoliłem sobie na żart, że teraz karta dla Unii się obróci i chłopcy zaczną grać. Jak się okazało żart ten wcale nie był śmieszny. Za chwilę karny dla przybyszów z nad morza wybroniony przez Szałaśnego, w 31. min. kara dla Rompkowskiegpo i Unia gra w przewadze 5/4, a minutę później już w 5/3. Okres tej przewagi został zwieńczony przez Valusiaka i razem z zaskakująco dużą ilością kibiców mogłem się cieszyć z 1. bramki Unii w nowym sezonie (1-3 wynik bezpieczny także mogłem oklaskami pogratulować chłopcom ambitnej postawy). Nie było mi za to do śmiechu kilka minut później, kiedy to Modrzejewski z literką 'C' na piersi (sytuacja ta świadczy o wielkich zmianach personalnych w klubie) wygrał pojedynek 1 na 1 z obrońcą i umieścił 'gumę' w bramce Solińskiego. Nagle zrobiło się 2-3 i licznik oraz zapinanie zaczęły zachodzić mgłą (o mgle będzie także za chwilę \:D ) i zmieniać się w odległe marzenia. Przy takim wyniku mimo ciągłej, optycznej przewagi Pomorzan nie mogło być mowy o spokoju, gdyż każda głupia kontra, głupi strzał śmierdziały bramką. Takich sytuacji było z 2-3, ale dzięki dobrej postawie Solińskiego nie zakończyły się one golem. Kiedy w 57 min. 25 sek. na ławkę kar powędrował Modrzejewski uspokoiłem się, a Joe'emu w końcu ustały lekkie drgawki, które go naszły po drugim golu dla gospodarzy ;\) . 57 min. + 2 min. kary to nam dawało 35 sekund szans dla Unii na wyrównującego gola. Z rachunku prawdopodobieństwa szybko obliczyliśmy, że jest to niemożliwe i stąd nasz spokój. Jednak rzeczywistość nie tylko w naszym rządzie jest brutalna. Również na lodzie różnie bywa i na kilkadziesiąt sekund przed końcem na ławkę kar powędrował zawodnik z Gdańska. Mimo otaczającego lodu zrobiło się naprawdę gorąco (wyraz twarzy Joe w tym momencie – bezcenne ;\) ). 49 sek. do końca, zgodnie z przewidywaniami Szałaśny wycofany z bramki i Unia gra w przewadze 6/4. Nic jednak z tego nie wyszło, a na 6 sek. do końca po błędzie przy wyprowadzaniu krążku Skutchan po asyście MVP meczu Vitka (2+2) zdobył 4. gola i tym samym Stocznia wygrała w Oświęcimiu na inaugurację PLH 4-2.

Jak widać mecz miał dziwny scenariusz. Przy wyniku 0-3 naprawdę nic a nic nie wskazywało na taki przebieg jakim byłem/liśmy świadkiem/świadkami. Gra w przewadze + błąd obrony i nerwówka gotowa. Mimo że mogę się nazwać kibicem Unii.... (wiem, że teraz mogą odezwać się różne głosy, że co to ze mnie za kibic skoro gram przeciwko swojej drużynie itp., ale na ten temat polemiki nie będę prowadził, gdyż uważam, że bycie kibicem to nie tylko ślepe zapatrywanie się w drużynę, ale również realna i obiektywna ocena jej możliwości... a może jednak nie jestem - nieważne) ...podtrzymuję słowa, że Unia w tym roku jest słaba nawet jak na naszą ligę. Oczywiście chłopcy grają ambitnie i tego im nie można odmówić (nawet podziękowałem im oklaskami za taką postawę), ale ambicja swoja szosą, a umiejętności swoją. O ich poziomie niech świadczy kilka sytuacji przy wyprowadzaniu krążka, kiedy to jeden uderza 'gumą' w drugiego albo 2 strzały spod niebieskiej, które rozbawiły publiczność. Mimo wszystko jeszcze raz brawa dla Unii za postawę. A jak wyglądała Stocznia na ich tle? Mimo wszystko bez rewelacji. Przewagę oczywiście miała, ale spodziewałem się czegoś więcej.
Już za 2 dni, a nawet już jutro (patrz godzina) do Oświęcimia zawita ekipa z 'Sosnowca'. Sosnowca w cudzysłowie, gdyż w jej szeregach są zawodnicy którzy więcej grali w Oświęcimiu niż niejeden obecny zawodnik Unii. Wymienię tu Klisiaka, Puzio, Jaworskiego, Jarosa czy też Gabrysia, którzy wiele długich lat (zwłaszcza pierwsza trójka) spędzili w Oświęcimiu. Podejrzewam nawet, że na zbiórkę przedmeczową zgłoszą się od razu na lodowisko przy ul. Chemików.

Vonseb pytał jak tam wyglądał skład Zagłębia w dzisiejszej zaskakującej jeśli chodzi o wynik potyczce z 'Piernikami' z Torunia. Pewnie już sobie znalazł, ale dla formalności za http://www.hokej.sport24.pl :
Skład Zagłębia: Tomasz Jaworski – Ales Holik, Jerzy Gabryś, Mariusz Puzio, Michał Belica, Waldemar Klisiak, Adrian Chabior, Kamil Duszak, Marcin Kozłowski, Tomasz Kozłowski, Pavel Urban, Artur Ślusarczyk, Łukasz Zachariasz, Lubomir Caban, Jacek Rutkowski, Marcin Kotuła, Marcin Jaros, Tobiasz Bernat, Rafał Twardy.
Jak widać niewiele nam tłumaczy, a już na pewno nie porażkę 1-7. Kadra z dużymi szansami na medal: ekipa z Oświęcimia, prosto z NHL Holik ;\) , Słowak Belica i Ślusar z Tych, zawsze groźny Caban, mający wszędzie 'plecy' Rutkowski i zapewne twardo grający Twardy. Jak widać nic nie widać. Jutro będę miał okazję przyjrzeć się tej drużynie z bliższa.

Joe pisał, że można grać na Sosnowiec i teraz to ja podpisuje się pod jego słowami rękami, nogami i czym tam tylko można. Nawet ten wczorajszy wynik Sosnowca mnie nie odstrasza, a jedyne co może to zrobić to kurs, który miejmy nadzieję, że będzie od 1.3 w górę... przynajmniej od 1.3 w górę.

Może ktoś w końcu weźmie ode mnie tą klawiaturę, bo już pewnie macie dość czytanie, jeśli w ogóle ktokolwiek to czyta .

Na zakończenie jestem winny rozwinięcie wątku pt. 'Mgła'. Nie będę się nad nim rozwodził tylko podam linka do niego. Temat oczywiście związany z tzw. lodowiskiem Cracovi o którym pisałem już artykuł pt. PLh - Polska Liga hokeja przez małe "h"' i który z sprawia, że tekst o mgle nie jest wzięty z kosmosu.

* liczba skaczących minek jest wprost proporcjonalna do stawki \:p

PS Rozmiary tekstu przekraczają moje możlwości autokorekcji, dlatego za wszystkie literówki przepraszam.


__________________________________________________

Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 09/09/2007 18:10

Dzis kurs w TOTO-MIXIE na SOSNOWIEC 1,75 w BaH 1,65 - chyba calkiem niezle Trewor ?
Ja licze ze ten mecz z Toruniem dla Zaglebia to byl wypadek przy pracy i zagram
Unia Oswiecim - Zaglebie Sosnowiec 2 1,75 6/10
W meczu z Toruniem sporo szans zmarnowal byly zawodnik Unii Jaros, dzis u siebie \:\) moze bedzie bardziej skuteczny.
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 09/09/2007 19:48

Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec

Aby mieć uzasadnienie tego meczu wystarczy złożyć moje 2 poprzednie posty, a więc nie będę się powtarzał.
Martwi trochę postawa Cabana odnośnie atmosfery w zespole, ale to będzie pojedynek Unii B (tej z Oświęcimia) kontra Unia A (ta z Sosnowca) i zwycięzca może być tylko jeden.
Toto-Mix: 1.75
BAH: 1.65 (wczoraj jeszcze 1.75)
Expekt: 1.55
Bwin: czekam... podczas pisania posta w końcu wystawili PLH i dali 1.7; dla mnie

Typ: 2 - nie widzę inaczej.


__________________________________________________

Posted by: kamasss

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 09/09/2007 20:22

witam,

zgadza się co do Unii, ale czy myślicie, że naprawdę nie są w stanie sprawić niespodzianki w postaci remisu w regulaminowym czasie, albo nawet zwycięstwa?

kurs na Zagłębie kusi, ale wątpliwości jednak są...
Posted by: ciacho1984

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 09/09/2007 20:38

Niespodzianka zawsze sie moze zdazyc, ale hokej jest gra silowa i juniorzy raczej musieliby dokonac cudu by pokusic sie o pkt w meczu z Zaglebiem, kurs 1,7 u netowych wzialem za wieksza kase i juz wiedze spadly do poziomu 1,5-1,55 co i tak jest zawyzonym kursem wg mnie.
Posted by: Ralph

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 09/09/2007 20:40

Mecz w Oświęcimiu na pewno z podtekstami ale Zagłębie wg mnie odbije sobie blamaż z inauguracji. Kurs 1.7 można śmiało w B&W grać.

Pozdr
Posted by: mike79

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 09/09/2007 21:02

WITAM !!
Jeszcze odnośnie piątkowego meczu Zagłębia z "piernikami". To był najgorszy mecz "Jawy" odkąd pojawił się w Sosnowcu(pierwsze dwa "strzały" w światło bramki i... dwa!! gole dla gości).
Klasyczny "ręcznik" w bramce. Jeśli dzisiaj zagrałby na podobnym poziomie, nie można wykluczyc wtedy niespodzianki.Wierzę jednak że tak się nie stanie i sosnowiczanie zainkasują komplet punktów w konfrontacji z oświęcimksą młodzieżą.
UNIA OŚWIĘCIM-ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC Typ2, 5/10, Kurs 1.6

I jeszcze jedno spotkanie.Szanuję "Stocznię" ale robienie z niej takiego faworyta w konfrontacji z Naprzodem-zespołem ciekawym kadrowo plus nieźle prezentującym się przed sezonem - wydaje mi się troszkę wątpliwe.Wierzę że gospodarze powalczą o punkt(y)
NAPRZÓD JANÓW - STOCZNIOWIEC GDAŃSK Typ1X, 4/10, Kurs 2.3
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 09/09/2007 21:12

Ja widać buki powoli idą po rozum do głowy - Bwin: 1.5 Expekt: 1.45.

@Kamasss
Niespodziankę sprawić każdy może i na tym właśnie polega bolączka grających. Wczoraj zrobili to Polacy, ostatnio Radwańska z Sharapovą, a dzisiaj może zrobi to oświęcimska młodzież itd. Jednak grać coś trzeba \:D . Kurs 1.7 jaki chwyciłem w BAWie (jakoś wolę starą nazwę) jest dla mnie dużą 'promocją' (chyba dopiero drugi raz używam tego słowa, gdyż go bardzo nie lubię; 1. raz był dwa posty wyżej). Ciężko znaleźć coś po takim kursie z tak dużymi szansami na trafienie. W , a zwłaszcza polskim (w NHL wygląda to inaczej) ciężko jest o niespodziankę, jeśli różnica w umiejętnościach jest duża. W ogromna przewaga na boisku, w umiejętnościach i w czymkolwiek jeszcze można ją mieć nie gwarantuje sukcesu, czego byliśmy wczoraj świadkami. Taktyką, zagęszczeniem środka pola już można pokusić się o remis. Tam jeden błąd nie jest równoznaczny ze stratą bramki czy też z sytuacją bramkową. jest na tyle szybką grą, że różnica poziomu gry jest raczej odzwierciedlana przez wynik. No chyba, że bramkarz będzie miał dzień konia, to wtedy może być różnie. Ja nikogo nie namawiam do grania moich typów, aczkolwiek niekóre z nich tak jak dzisiejsze wydaje mi się dobrą inwestycją...
Kończę powoli, bo nawet nie wiem czy z sensem piszę. Widzę, że już na wjechałem w temacie o PLH, a to już chyba niedobrze. Do tego ta klawiatura w której przyciski zostają w środku...
Posted by: chris

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 09/09/2007 21:36

W toto polecilo na 1,55.
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 10/09/2007 05:15

Originally Posted By: vonseb

Unia Oswiecim - Zaglebie Sosnowiec 2 1,75 6/10 \:\(

A jednak w tym sezonie bedzie bardzo ciekawa, dawno takiego fajnego startu naszej ligi nie widzialem. Sanok ogrywa Craxe, niedoceniona mlodzierz z Oswiecima wygywa z Sosonwcem, a na czele duet z Pomorza. Jedyne 2 zespoly z kompletem 2 zwyciestw - jak to brzmi.

Naprzód Janów - Stoczniowiec 2-4
KH Sanok - ComArch Cracovia 5-2
TKH ThyssenKrupp - Polonia Bytom 5-2
TH Unia Oświęcim - KH Zagłębie 4-3
Wojas Podhale - GKS Tychy 2-0
Posted by: Ralph

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 10/09/2007 14:52

Witam!
No i Sosnowiec dał "ciała".Jutro grają z Naprzodem Janów i obawiam się, że też mogą być problemy. Nie tak start nowego sezonu wyobrażano sobie w Sosnowcu...

Trzeba zwrócić uwagę na Sanok. Wspaniały początek, dobrze przepracowany okres letni, wypełniona Arena - tutaj każdy będzie miał problemy. Myślę ,że sanoczanie pójdą za ciosem i pokuszą się jutro o kolejne 2 punkty w meczu ze "Stocznią". Trzeba się temu spotkaniu "przyjrzeć" i zobaczyć jaki kurs zaoferują buki na win "STS-u".

Pozdr
Posted by: herrkacu

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 11/09/2007 19:40

w toto mixie kurs wymarzony na sanok, jak widzialem jak sie ciesza slowaccy zawodnicy sanoku gdy strzelaja, widac ze bardzo chca grac-dobrze grac, Stoczniowiec moim zdaniem zamiast sie wzmocnic to wyglada na to ze troszke slabszy jest... ciekawe jak to bedzie, ja osobiscie gram SANOK po kursie 2.5
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 12/09/2007 05:59

Dzis spowodu przerwy w dostawie netu nie moglem nic napisac ale kolejka przebiegla zgodnie z przewidywaniami - no moze za wyjatkiem kolejnej wtopy Sosnowca. Ale pisza ze tam byl bunt, ze druzyna zajechana itp, ale z kolei wracac ma Teddy da Costa, a na testach przebywa Czech 25-letni Vladimir Luka.
A w tabeli dalej na czele duet z Pomorza i oba dzis udzielily lekcji druzyna kotre zrobily niespodzianki in plus poprzedniej kolejki.

Sanok - Stoczniowiec 1-6
Zaglebie - Naprzod 2-4
Tychy - Polonia 3-2
Cracovia - Podhale 7-2
TKH Torun - Unia O. 10-1
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 12/09/2007 07:37

Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 4-3

Trochę późno, ale trzeba się rozliczyć ze swojego typu. Na lodowisko przyszedłem w połowie 2. tercji przy wyniku 2-3. Z SMSowej relacji wiedziałem, że po 1. był remis 1-1 i to było już dla mnie lekkim zaskoczeniem. Jeszcze większe przeżyłem, gdy spytałem pewnego gościa jak szedł wynik. Gdy usłyszałem, że Unia wygrywała 2-1, to zrobiłem . Jak tylko wszedłem, to co chwilę ktoś z Sosnowca lądował na ławce kar. Jedną taką sytuacje wykorzystał Bucek, a zrobił to we wspaniałym stylu. Wyprowadził krążek ze swojej tercji i wprowadził do pola ataku objeżdżając po drodze 3 zawodników przyjezdnych. gdy już szarżował na bramkę Jawy, który był przekonany, że napastnik zaraz odda strzał, Bucek zamarkował uderzenie, objechał bramkę i już bez problemów umieścił krążek w bramce, tzw. gol od kuchni. 3-3 i zaczęło być nieciekawie. Zagłębie nie robiło jakiegoś większego zagrożenia pod bramką Szałaśnego, a każda próba strzału padała jego łupem. 2. tercja skończyła się podwójną karą dla Oświęcimian, ale w tej części gry nie padły już bramki. 3. tercję Sosnowiec zaczął jeszcze z minutową przewagą 5/3, ale podobnie jak wcześniej nic z tego nie wyszło. Chwilę po wyrównaniu liczby zawodników na lodzie gumę w Sosnowieckiej bramce umieścił Kwiatek, zrobiło się 4-3 i mając na uwadze dotychczasową postawę oraz grę Zagłębie nie pozostało mi nic innego jak dołączyć do kolegów i zacząć krzyczeć: Unia!!! Unia!!! Unia !!!. W dalszej części meczu Oświęcim cofnął się do defensywy raz po raz wyprowadzając groźne kontry. Zagłębie często przebywało pod bramką Szałaśnego, ale bez większych efektów, mimo częstej gry w przewadze. Gdy w 60 min. po raz ostatni zawyła syrena, kibice zgotowali zawodnikom owację na stojąco, bo zasłużyli na to.
Mecz potwierdził, że wcześniejsza porażka Zagłębia z Toruniem 1-7 nie była jednak przypadkiem, wypadkiem przy pracy. Świadczy o tym również dzisiejsza kolejka, w której to Zagłębie poniosło drugą porażkę u siebie, tym razem z Naprzodem 2-4. Przed tym meczem w prasie i internecie ukazał się artykuł (vonseb o nim wspominał), który tłumaczy co nie co przyczyny tych porażek oraz słabej postawy Sosnowca. Jak widać w drużynie nie najlepiej się dzieje: konflikt na linii trener – zawodnicy, przetrenowanie (jakby nie było w meczu z Unią i Naprzodem prowadzili odpowiednio 3-2 i 2-1, a mecze przegrali 3-4 i 2-4, czyli coś w tym jest), widoczny brak zgrania...
Jak spisali się eks-unici? Tak jak całe Zagłębie, czyli kiepsko. Klisiak słabo; Puzio co prawda strzelił 2 bramki, ale poza tym średnio; Gabryś jak to Gabryś; a Jaros... jakbym nie wiedział, że przeszedł do Sosnowca, to pewnie bym nawet nie zauważył, że grał w tym meczu. Jak przyjęli eks-unitów kibice? Słyszałem tylko gwizdy pod adresem Klisiaka. W głównej mierze, a może wyłącznie było to spowodowane jego wypowiedzią w prasie. Osobiście jej nie widziałem. Podobno powiedział coś w ten deseń, że nie będzie grał w Oświęcimiu za chleb i smalec. Po meczu powiedział, że jest mu przykro z przyjęcia przez kibiców i że nie chce komentować swojej wypowiedzi, bo znowu ktoś ją przekręci. Nie wiem jak to tam wyglądało, ale nie od dziś, nie od wczoraj wiadomo, że tam gdzie tam się gra. Dla mnie Waldek jak na swoje umiejętności to i tak długo trzymał się 'oświęcimskiego titanica' i za to trzeba go uszanować. A to, że miałem kiedyś okazję zjeść obiad w jego towarzystwie, nie ma żadnego wpływu na moją opinię \:p .

Dzisiaj mieliśmy kolejną, już 3. kolejkę PLH. Wyniki były chyba do przewidzenia, ale i kursy marne. Jedyne zaskoczenie to pewnie porażka Zagłębia, ale o tym już pisałem. Należy odnotować jeszcze kilka faktów, czyli wysokie zwycięstwo Cracovii z mistrzem Polski Podhalem 7-2, męczarnie Tychów z beniaminkiem z Bytomia 3-2 i okazałe zwycięstwo Torunia z Unią 10-1. Ciekawie również wygląda tabela, a zwłaszcza jej lider - TKH Toruń: 3 mecze, 22 br. strzelone, 4 br. stracone, 9 punktów, jak dla mnie .


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 15/09/2007 20:13

Unia Oświęcim - Polonia Bytom 3-5

Znowu miałem okazję oglądać 'popisy' oświęcimskiej młodzieży, ale niestety znowu od połowy 2. tercji, gdy na tablicy widniał już wynik 2-4 (2. dol dla Unii wpadł akurat jak wszedłem). Na trybunach ogólna frustracja, gdyż każdy spodziewał się chyba, że po wygraniu z Zagłębiem i delikatnie mówiąc wpadce w Toruniu Unia będzie walczyć o coś więcej niż tylko przedostatnie miejsce. Do połowy meczu ponoć przewaga Polonii była duża, o czym dobitnie świadczył wynik. Jeszcze w 2. tercji Unia doprowadziła do stanu 3-4. Ostatnia część meczu rozpoczęła się przy głośnym dopingu grupki 'gimnazjalistów'. Mimo że gospodarze nie ustrzegli się wielu błędów w obronie (brak odpowiedniego krycia, ustawienia się, problemy z wyprowadzeniem krążka itp.), w ataku mieli dwie dogodne okazje na doprowadzenie do remisu. Niestety ani Kwiatek, ani Ziaja nie potrafili pokonać bramkarza gości, a dokładniej pisząc nie potrafili oddać celnego strzału z bliskiej odległości. Za te niewykorzystane sytuacje szybko zostali skarcenie, bo gdy na ławkę kar powędrował Maj (kto się domyśla, że za głupi faul to ma rację) Polonia szybko to wykorzystała strzelając 5. gola w meczu. Wynik spotkania już do końca nie uległ zmianie. W drużynie z Oświęcimia rzuca się w oczy brak odpowiednich obrońców, bo gdy się patrzyło na Ryczkę, który został przesunięty do tej formacji, to się aż płakać chciało. W nd do małopolski zawita kolejny zespół ze Śląska, a mianowicie Naprzód Janów i tym razem po raz kolejny zagram dwójeczkę ze świadomością, że dobrze ulokowałem swoje .


__________________________________________________

Posted by: Tomasz Frankowski

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 16/09/2007 17:35

Dzis kolejna kolejka naszego "krazka " i spotkania
CRACOVIA-POLONIA BYTOM
ZAGŁ.SOSNOWIEC-WOJAS PODHALE
TKH TORUŃ-KH SANOK
D.UNIA OŚWIĘCIM-NAPRZÓD JANÓW

Na podhale w toto na ich zwyciestwo jest 1.75 , za mala stawke warto stuknac , drugim moim typem to spotkanie Uni-z Naprzodem o ytuacji gospodarzy i ich grze wiemy wiele dzieki koledze , mimo wszystko sadze ze goscie tez nie sa bez szans i 2.35 tez warte rozpatrzenia .
Zapraszam do analiz bo temat oklapl calkowicie .
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 16/09/2007 21:18

Unia Oświęcim - Naprzód Janów

O Unii jak i o tym meczu już trochę się napisałem, a więc Bwin i właśnie wystawione 2.15.
Dzisiaj w końcu obejrzę całe spotkanie.

'Trzeba się spieszyć z zarabianiem na PLH, gdyż ten larytas chyba będzie powoli uciekał z ramówek buków. Dzisiaj trzeba było czekać do godziny 14:00 na to, żeby Bwin i Expekt wystawili ofertę na PLH. Natomiast BAH, który już w tamtym sezonie regularnie wystawiał polski hokej w ofercie zwlekał z tym do ok. 16:00 i ostatecznie nie wiem czy wystawił go czy nie.'

Dzięki.

Typ: 2


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 17/09/2007 03:36

Unia Oświęcim - Naprzód Janów 3-5

Wynik oraz przebieg meczu podobny jak 2 dni temu z Polonią. Już w 48 sek. gola na 0-1 zdobył Słodczyk po ładnej solowej akcji i zwodzie, który był za szybki, żebym mógł go skomentować (ale spokojnie, bez szału, dla mnie sama jazda na łyżwach już jest niezłym wyczynem \:D ). Do remisu doprowadził Czech Bucek, który wykorzystał grę w podwójnej przewadze swojego zespołu. Warto tutaj pochwalić Czecha, który obok Valusiaka jest najlepiej prezentującym się zawodnikiem Unii (obaj rocznik 1986 - przyp. red. ;\) ). Ponownie w 40 sek. tym razem 2. tercji gola na 1-2 zdobył Wojtarowicz w przewadze 5/4. 4 minuty później ładnym strzałem w okienku popisał Elżbieciak. Swój udział przy tym golu miał również bramkarz Unii Szałaśny, gdyż odległość była duża, a kąt dosć ostry. Potem było 2-3 po bramce Kwiatka w przewadze. W 3. tercji Naprzód w końcu udokumentował swoją przewagę w całym meczu golami: 2-4, 2-5 i spokojna gra do końca. Dopiero na 50 sek. przed końcową syreną gola dla Oświęcimian zdobył Ryczko, notabene jeden ze słabszych zawodników.
Naprzód Janów zaprezentował chyba najlepszy hokej z ekip, które dotychczas gościły w Oświęcimiu. Jak widać wygrana z Toruniem 5-4 OT, a także ich prowadzenie w tym meczu 4-1 nie było przypadkowe. Ich przewaga na lodzie nie podlegała dyskusji. Przemyślane akcje, bardzo dobra gra w przewagach, kiedy to stwarzali duże zagrożenie pod bramką gospodarzy. Oprócz tych 5 sytuacji zakończonych bramkami mieli także 2-3 słupki i kilka dobrych okazji którym zapobiegł Szałaśny.
Z innych wyników warto wspomnieć o tym co wydarzyło się w Sosnowcu. Zagłębie w meczu z Podhalem przegrywało w 41 min. 2-6, aby ostatecznie wygrać 7-6. Bohaterem meczu chyba Marcin J., który najpierw golem na 3-6 poderwał kolegów do walki, a na 45 sek. do końca zdobył zwycięską bramkę wykorzystując grę w przewadze. W ogóle byli Unici zaprezentowali się chyba dobrze, gdyż Puzio gol, a Waldek gol + asysty. Piszę 'chyba', gdyż wnioski wyciągam z suchego wyniku.


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 21/09/2007 06:18

KH Sanok - Unia Oświęcim

Jak widać buki nie dają za wygraną i dalej walczą z naszą uroczą PLH.
Na tapecie jak zwykle mecz oświęcimskiej Unii, ale tym razem mój typ może Was trochę zdziwić. Niebiescy zawitają dzisiaj do Sanoka, gdzie czeka ich zadanie równie trudne jak w Toruniu. O Unii nie będę już pisał, no chyba że zajdą u nich jakieś zmiany, to wtedy coś wystukam (czyt. w 2012 r. ). O Sanoku też za wiele nie wiem, ale o ich dyspozycji, formie niech świadczą dotychczasowe wyniki:
Tychy - Sanok 5-4 OT (kurs 9; grałem wtedy '2' po kursie 13, było blisko)
Sanok - Kraków 5-2 (6.35)
Sanok - Stocznia 1-6 (2.05)
Sanok - Zagłębie 1-2 (2.55)
Toruń - Sanok 1-4 (9.5)

Z kursów jakie wchodziły w meczach z udziałem Sanoka, można wyciągnąć dwa wnioski: pierwszy to że wygrywają, gdy nikt się tego nie spodziewa; drugi że są najbardziej niedocenianą drużyną w PLH. Osobiście przychylam się do wniosku nr 2.
Jak widać terminarz nie rozpieszczał SKH, gdyż ich dotychczasowi rywale to faworyci do pierwszej '6', a mimo to zgromadzili już 7 pkt. Dzisiaj dopiero spotkają się z typowym rywalem z dołu tabeli... głębokiego dołu, a wynik z 08.10.2004 kiedy to Unia wygrała w Sanoku 20-1 dalej pozostanie jedynie daleką przeszłością. Eh.. to były czasy.

Typ: 1 - mówiłem, że może Was zaskoczyć; zawsze grałem '2' \:p

Chaos...


__________________________________________________

Posted by: maths

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 21/09/2007 20:03

dla mnie najlepszym typem na mecz w Sanoku jest under \:\)

under 6,5 (1,909 w pinnacle)

Jeszcze dwa-trzy lata temu zdecydowanym faworytem tej konfrontacji byliby goście. Teraz faworytem jest Sanok, bo oświęcimianie to najmłodsza drużyna ekstraligi. Po wycofaniu się strategicznego sponsora Unia od dwóch sezonów boryka się z problemami finansowo-organizacyjnymi. W kadrze ma aż 15 juniorów. Zespół dobrze znanego w Sanoku Miroslava Doleżalika zajmuje dopiero ostatnie miejsce w tabeli.

Ale nie spodziewam się pogromu gości. Wręcz odwrotnie... Sanok, choć w ostatniej kolejce ograł na wyjeździe lidera rozgrywek, TKH Toruń, może mieć problemy. - W tamtym spotkaniu zagraliśmy skutecznie w obronie, co okazało się kluczem do sukcesu. Graliśmy z kontry, a więc tak, jak najbardziej lubimy - mówi w wywiadzie dla "GW" Marcin Ćwikła, kapitan sanoczan. - Nie widziałem Unii w tym roku i ciężko mi prorokować, jak zagra w Sanoku. Myślę jednak, że oświęcimianie skupią się na obronie i mocno zagęszczą dostęp do własnej bramki. Przez to ciężko będzie nam prowadzić grę - analizuje Ćwikła.

Ćwikła wie, co mówi... Sanoczanie nie lubią grać z pozycji faworyta, nie lubią atakować. Dlatego dwa wcześniejsze spotkanie w sanockiej Arenie - ze Stoczniowcem Gdańsk (1:6) i słabiutkim Zagłębiem Sosnowiec (1:2) skończyły się klapą. Unia raczej takiej krzywdy sanoczanom nie sprawi, ale można spodziewać się dość ciężkiej przeprawy i niskiego wyniku. Tym bardziej, że Doleżalik na pewno świetnie zna zespół KH i dobrze przygotuje taktycznie swój zespół na spotkanie w Sanoku.

[ maths.blox.pl ]
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 22/09/2007 05:51

KH Sanok - Unia Oświęcim 5-3

Kolejna porażka Unii, kolejne na koncie... Wartym odnotowania jest fakt, że jedną z bramek dla zespołu z Oświęcimia zdobył Maciej Szewczyk.
'Do drużyny Unii został dołączony nasz młodziutki wychowanek Maciej Szewczyk, który poprzednie 2 sezony spędził w czeskiej Opavie grając w drużynie juniorskiej. Jeśli zagra będzie najmłodszym zawodnikiem (ur. 14.11.1989) występującym obecnie na lodowiskach PLH.' - źródło http://www.unia.hokej.pl

@Maths
Co prawda po fakcie, ale... Zdarzeń typu under/over staram się unikać i na razie dobrze mi to wychodzi. Różnie to bywa z tymi golami, co widać najlepiej na przykładzie tego meczu, gdzie padły dwa SH, co w sumie rzadko się zdarza. W hokeju w końcówkach może się zdarzyć wycofanie bramkarza, gol do pustej i też mogą być frytki itp. Ale to tylko taka moja mała dygresja z którą można się zgodzić, nie zgodzić albo w ogóle jej nie czytać.
Quote:
Myślę jednak, że oświęcimianie skupią się na obronie i mocno zagęszczą dostęp do własnej bramki. Przez to ciężko będzie nam prowadzić grę - analizuje Ćwikła.

Wydaje mi się, że w meczu w Toruniu również wyszli z takim założeniem, a jak to się skończyło, wszyscy wiemy. Nie wiesz? (patrz kilka postów wyżej). Dzisiaj mogło być podobnie. Zawodnicy Sanoka oddali 53 strzały na bramkę Szałaśnego.
Quote:
Tym bardziej, że Doleżalik na pewno świetnie zna zespół KH i dobrze przygotuje taktycznie swój zespół na spotkanie w Sanoku.

Możliwe, że Dolezalik dobrze przygotował swój zespół taktycznie i możliwe również że robi to co mecz, ale przekazać taktyczne założenia i uwagi zespołowi to jedno, a wykonać je to drugie. To pierwsze może i w zespole Unii ma miejsce, ale z tym drugim to sprawa wygląda już znacznie gorzej.

Już w niedzielę do Oświęcimia zawita zespół z Nowego Targu i trzeba poważnie zastanowić się nad graniem '1' w tym meczu.


__________________________________________________

Posted by: unixos

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 22/09/2007 07:10

Originally Posted By: Trewor

'Do drużyny Unii został dołączony nasz młodziutki wychowanek Maciej Szewczyk, który poprzednie 2 sezony spędził w czeskiej Opavie grając w drużynie juniorskiej. Jeśli zagra będzie najmłodszym zawodnikiem (ur. 14.11.1989) występującym obecnie na lodowiskach PLH.' - źródło http://www.unia.hokej.pl


w tamtym sezonie w barwach Sanoka debiutowali Wilusz i Mazur (obaj rocznik 90') wiec cos ten unia.hokej.pl nie do konca ma racje
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 23/09/2007 21:24

Unia Oświęcim - Podhale NT

Sezon dla zespołu z Oświęcimia przebiega kiepsko, co by nie napisać słabo, a raczej fatalnie, czyli zgodnie z przewidywaniami. Porażki z takimi drużynami jak Polonia, Sanok czy Janów świadczą o tym, że przyszłość Unii w ekstralidze stoi pod dużym znakiem zapytania. Przed nimi jeszcze 3 spotkania I rundy, ale na poprawę sytuacji nie mogą liczyć,a wręcz przeciwnie. Najpierw mecz u siebie z NT, potem wycieczka do Tychów i na deser mecz z Craxą. 3 mecze i 3 porażki? Pewnie tak, chociaż jak to ktoś powiedział: dopóki krążek w grze wszystko jest możliwe.

Typ: 2 - w poprzednim poście z tym graniem '1' to taki żart sceniczny, co by zmylić ludzi z 'zewnątrz' tu zaglądających. Kiedyś napisałem Joe, że gram grubo na Stocznię i zaraz mi kurs poleciał, także uważajcie na niego ;\) .

Edit: To co powyżej pisałem w piątek. Dzisiaj BAW wystawił kursy, które jak widać nie rozpieszczają i kończą pewien etap w bukmacherce pt. 'Graj przeciwko Unii'. Kurs na Podhale 1.25 nadaje się chyba wyłącznie do jakiegoś dubla czy coś w tym stylu. Na szczęście buki późno doszły do wniosku, że Unia jest słaba i co zarobiłem to moje \:\) .


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 26/09/2007 00:42

Unia Oświęcim - Podhale NT 1-7

Z jednej strony szkoda, że buki otrząsnęły się w końcu i dają przeciwko Unii kursy rzędu ~1.2, bo trochę się można było nachapać. Z drugiej jednak te porażki powoli przestały mnie bawić, gdyż uświadomiłem sobie, że już w przyszłym roku możemy nie zobaczyć w ekstralidze najbardziej zasłużonej drużyny hokejowej w Polsce. Smutne, ale prawdziwe. Różnica między Podhalem a Unią była aż nadto widoczna. Wyglądało to jakby juniorzy Iskry Brzezinki grali z seniorami tego klubu, co będzie miało miejsce chyba już w środę. Doszło już nawet do tego, że jedyna bramka Bucka dała kibicom Unii (tym prawdziwym) więcej radości niż kibicom Podhala te siedem, zdobytych przez ich pupili. O samym meczu już chyba więcej nie trzeba pisać, bo w sumie po co.
Należy wspomnieć o tym co się działo na trybunach. Na lodowisku przy ul. Chemików zjawiła się grupka kibiców przyjezdnych. Niby nic, doping z obu stron, jakieś tam wzajemne wyzwiska, do czego się już niestety człowiek przyzwyczaił i nie robi to na nim większego wrażenia. Jednak podczas 2. tercji doszło do nieprzyjemnego incydentu, kiedy to z barierek została zerwana jedna z flag Podhala (ale po co je przywozili ze sobą?). Wtedy zaiskrzyło na lodowisku i na trybuny musiała wejść policja. Wszystko udało się zażegnać przy pomocy kapitana Podhala - Różańskiego oraz prezesa Unii - (wujek Google się kłania). Wszyscy wrócili na swoje miejsca i trwali tam do 3. tercji. Wtedy to znowu grupa kibiców Unii biegła z jednego końca hali na drugi, aby zmierzyć się z przyjezdnymi, i znowu interweniowała policja, i znowu wszystko rozeszło się po kościach (przynajmniej na lodowisku, bo nie wiem co się działo poza jego terenem). Ludzie z Nowego Targu chyba nie zdawali sobie sprawy kto siedział tuż obok nich na sektorze B. Była tam mała, skromna dziewczyna, która za niedługo będzie bronić licencjat na temat związany z ludobójstwem. Nie wiem jak oni, ale ja mając to na uwadze nie wszczynałbym żadnych awantur w jej towarzystwie, gdyż kobita zna się na rzeczy i wie co zrobili Hutu z milionem Tutsi...

Cracovia Kraków - TKH Toruń

Jako że na Unii już raczej się nie zarobi, trzeba szukać gdzieś indziej. ja dzisiaj je ulokuję w zespole z Krakowa, który podejmuje dzisiaj TKH. Nie będę za wiele pisał, gdyż spotkanie rozpoczyna się już za 20 min., a w TV grają Polki. Krótko...

Typ: 1


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 28/09/2007 22:45

Cracovia Kraków - TKH Toruń 3-2

Mecz oglądałem oczami wyobraźni dzięki komentarzom na stronce Cracovii. Wg nich Pasy przeważały raczej całe spotkanie, ale nie potrafiły pokonać ostatniej przeszkody w postaci Kachniarza, notabene byłego bramkarza Cracovii. Gdy gospodarze wygrywali 2-0, ja oczywiście liczyłem już . Ale jak wiemy, starożytna maksyma mówi: dopóki krążek w grze... I tak też było. Najpierw Toruń zdobył bramkę w przewadze, a potem wyrównał po rzucie karnym. Na szczęście dla mnie i mojego komputera, któremu zmieniam image w 55 minucie mój nowy kolega - Pasiut, zdobył zwycięskiego gola.


Unia Oświęcim - Cracovia Kraków

Kursy na Cracovię w granicach ~1.15 zmuszają szukać jakiegoś innego rozwiązania, typu na ten mecz. Z joesakic'em właśnie się nad tym głowimy i wymyśliliśmy rzecz na pierwszy rzut oka bardzo prostą: Craxa -2.5 (1.55). A jak będzie w praktyce? Lodowisko przy ul. Chemików godz. 18:00. Wszystkich chętnych zapraszam.

Typ: Cracovia -2.5


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 03/10/2007 17:45

Unia Oświęcim - Cracovia Kraków 5-6 OT

Co prawda już 5 dni po meczu, no ale...
Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Gdy na zegarze była 20 sekunda, rzuciłem w stronę kolegów: 'ostatnio często tracą gole około 40 sek...' Nie udało mi się dokończyć zdania, bo L. Laszkiewicz właśnie umieszczał krążek w bramce. Wznowienie, kara dla Unity i Pasy szybko wykorzystują grę w przewadze, a dokładniej Badzo. Kilka minut później brutalnego faulu dopuszcza się Wajda, za co zostaje ukarany karą meczu, a Craxa gra przez 5 minut w osłabieniu. Sytuację tą wykorzystuje Bucek i na lodowisku słyszy się skromne oklaski, połączone z małym zdziwieniem. Oklaski i podziw zwiększają się, gdy w 14 min. Połącarz zdobywa wyrównującego gola podczas gry w osłabieniu. W 16 min. wszyscy przecierają oczy ze zdziwienia po bramce Połącarza w podwójnej przewadze, a co się dzieje po bramce Szewczyka w 19 min. to sobie możecie sami wyobrazić. Koniec 1. tercji, a na tablicy wynik 4-2 dla gospodarzy. Przed meczem się tego nikt nie spodziewał, a co dopiero po pierwszych 2 minutach meczu, kiedy to Cracovia prowadziła już 0-2. Cztery bramki w 1. tercji, trzy gole w przewadze, jeden w osłabieniu? Kurę z grzędą temu kto mógł to przewidzieć. Początek 2. tercji, szybka kara dla Unii, ale co się dzieje? Unia po raz kolejny (tak, tak można tutaj użyć słowa 'kolejny') zdobywa gola w osłabieniu. 5-2 i na trybunach niesamowita radość, której nie oglądaliśmy przy ul. Chemików już od dawna. W 2. tercji padł jeszcze jeden gol. Na 3 min. do końca tej części gry zdobył ją L. Laszkiewicz. Gol ten okazał się złym zwiastunem dla Oświęcimia. Na ostatnią tercję Unici wyszli z wynikiem 5-3, a kibice z pełna obawą o wynik końcowy. Gra obu zespołów powróciła do tych z pierwszych dwóch minut spotkania. Craxa żądna wygranej przycisnęła gospodarzy, którzy zaczęli się gubić i do czego nas przyzwyczaili popełniać proste błędy. 51 min. i gol L. Laszkiewicza w osłabieniu na 5-4. Na 6 min. przed końcem na ławkę kar powędrował zawodnik z Oświęcimia i powoli stawało się jasne, że komplet punktów w Oświęcimiu nie pozostanie. Za sprawą Marcińczaka stało się to faktem. Gol w przewadze i na trybunach znowu konsternacji, tym razem trochę spodziewana, bo tego, że Unia będzie prowadzić 5-2 nikt się nie spodziewał, ale to że z wyniku 5-2 pozwolą dość rywalowi na 5-5... to już inna kwestia. W ostatniej minucie zawodnik Unii znowu został odesłany na ławkę kar i nawet mały punkcik, który w Oświęcimiu zostałby przyjęty z wielką radość stanął pod znakiem zapytania. Na szczęście udało się odeprzeć napór Pasów i doszło do dogrywki. W doliczonym czasie stało się chyba to co najgorsze, czyli bramka Hloucha już w 40 sek. W ogólnym rozrachunku ani 3 punktów ani hanicapu. Mimo wszystko zawodnikom Unii należą się ogromne brawa za ten mecz (jak wiemy 3 dni później w Gdańsku nie było już tak wesoło). Na szczególne wyróżnienia zasługują Ci co zawsze, czyli Bucek, Valusiak, Modrzejewski. szkoda, że wśród wymienionych nie ma żadnego obrońcy.
Ze względu na wydarzenia jakie miały miejsce podczas meczu z Podhalem został wystosowany zakaz wpuszczania na mecze w Oświęcimiu kibiców gości. Z tego też chyba powodu przed wejściem na mecz z Cracovią grupa policjantów spisywała dane bardziej lub mniej podejrzanych kibiców. Bardziej, bo spisali joesakic'a, a mniej, bo wzięli też moje dane \:p . Ja trafiłem do policjanta, który miał przy sobie psa (albo na odwrót ;\) ). Gdy podchodziłem mundurowy zaczął mówić, żebym uważał, bo pies... I podobnie jak ja na meczu nie zdążył skończyć swojej kwestii, bo nogi niezłego w rozmiarach wilczura już była na moich spodniach. I tutaj chciałbym poruszyć sprawę tego psa (w sensie wilczura ;\) ), który miał niebywałe szczęście. Po pierwsze miał czyste nogi i moje spodnie zostały nienaruszone. A po drugie co ważniejsze, wyjątkowo przed meczem nie wybraliśmy się do Turka (miejsca gdzie robią najlepsze kebapy w Polsce). Pewnie spytacie co ma Turek do psa? Wbrew pozorom ma i to dużo. Gdybyśmy się tam udali na pewno wziąłbym coś na wynos na lodowisko i zapewne trzymał to w ręce podczas spisywania danych. Teraz łatwo sobie wyobrazić mnie z kebapem w ręce i skaczącego na mnie wilczura. Wierzcie mi lub nie, ale gdyby zaczął dobierać się do mojego ulubionego posiłku doszłoby do rękoczynów, a dokładniej do szczękoczynów. Już widzę te nagłówki gazet: 'W Oświęcimiu doszło do niecodziennego zdarzenia. Człowiek w obronie kebapa zagryzł psa policyjnego...'


__________________________________________________

Posted by: Raphael

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 05/10/2007 23:23

Sosnowiec vs. Unia -2,5 1 1,60 Expekt

Sosnowiec gonna destroy Unia.

Torun vs. Bytom 2 4,75 Bet365

Why Torun is the favorite here?
Posted by: magic321

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 07/10/2007 21:36

Unia Oswiecim- TKH Torun 1 +2.5(kurs 1.9-bet365)
Do tej pory tylko Podhale pokonalo Unie wieksza róznica niz 2 bramki. W pozostalych najczesciej róznica 2-bramkowa ale mlodziez z Oswiecimia potrafila wygrac z Sosnowcem jak i niedawno stoczyc zaciety mecz z liderm Krakowa. Natomiast druzyna z Torunia jest w wyraznym odwrocie inie zmienia nawet tego faktu ostatnia wygrana z Polonia. Licze na zaciety pjedynek na styku niewykluczajac tez nawet wygranej Uni.
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 12/10/2007 21:27

Unia Oświęcim - Polonia Bytom 2-9

Tak słabego meczu w wykonaniu Oświęcimian to jeszcze nie było. Można powiedzieć, że zaczęło się jak zwykle, czyli od prowadzenia Unii po golu Połącarza. Piszę jak zwykle, bo ostatnimi czasy 1. tercje Unia ma naprawdę udane. Niestety tylko na tyle było stać niebieskich. Dominacja Bytomian nie podlegała dyskusji, a to co wyprawiali obrońcy gospodarzy woła o pomstę do nieba. Największe pretensje należy mieć do Maja, który tylko dzięki wygranej bójce w ostatnich minutach z Grabarczykiem zachował jako tako twarz i mógł spokojnie zjechać z lodu. Najsłabszy mecz, najmniejsza widownia... nawet najwięksi optymiści zaczynają się chwytać za głowę.


Naprzód Janów - Unia Oświęcim

Co tu dużo pisać. Nie chcę się powtarzać o sytuacji Unii, niech jej wyjazdowe wyniki przemówią same za siebie.

Typ: 1

Cracovia Kraków - Polonia Bytom

Po wyjazdowym zwycięstwie 9-2 Bytomianie zostaną sprowadzeni na ziemię. Poza tym proponuje grać na wygraną Cracovii na własnym lodzie, gdyż mają już serię jednej porażki z rzędu u siebie ;\) .

Typ: 1


__________________________________________________

Posted by: _zvonimir_

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 13/10/2007 20:47

Aktualna tabela:

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 14/10/2007 21:45

Naprzód Janów - Unia Oświęcim 4-2

Było gorąco...

Cracovia Kraków - Polonia Bytom 2-3 SO

...a tutaj gorąco pozostało :/ To już drugi mecz Craxy u siebie, w którym tracą punkty. O ile we wtorek stracili je nie z byle kim, bo z GKS Tychy, o tyle dzisiejszy rywal sprawił dużą niespodziankę.


Unia Oświęcim - KH Sanok

Lepiej zagrać i żałować, niż żałować, że się nie zagrało.

Typ: 2


__________________________________________________

Posted by: _zvonimir_

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 18/10/2007 05:59

19 października:



Zapraszam do dyskusji
Posted by: joesakic

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 19/10/2007 21:22

Na dziś taki oto dubelek:

Cracovia - Zagłębie 1x
Polonia - Stoczniowiec x2

\:\)
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 19/10/2007 22:47

Unia - KH Sanok 4-3 SH

Drużyna Sanoka wygrała konkurs pt.: 'Najsłabsza drużyna, która przyjechała do Oświęcimia'. Obiektywnie można nawet przyznać, że byli oni słabsi od gospodarzy. Grać dwa razy przez minutę w przewadze 5 na 3 i nie potrafić tego wykorzystać, to jest nie lada wyczyn. Sanok właśnie tego dokonał w tym meczu. Widowisko słabe, kibiców mało... Jedyny pozytyw tego meczu to zwycięstwo Unii. Kebap - 7 zł, bilet - 5 zł, radość w oczach garstki fanów po zwycięstwie - bezcenne. Mimo że jak napisał wcześniej, że ludzi było mało, to po ostatnim karnym obronionym przez Stańczyka na hali zapanowała ogromna radość. Czemu ogromna? Bo kto wie kiedy będzie następna okazja do świętowania .

Na dzisiaj podobnie jak kolega wyżej proponuję zagrać na Craxę lub Stocznię albo na Craxę i Stocznię.
Jeśli chodzi o pojedynek w Krakowie to gospodarze nie wygrali u siebie już od dwóch meczy z rzędu. Seria jednego meczu była już długa, a teraz... Remis w tym meczu można wykluczyć ze względu na serię trzech z rzędu w wykonaniu Pasów. Jeśli chodzi o Sosnowiec to jak dotąd wygrał wszystkie mecze wyjazdowe (przyjmuje że korzystna dla nich decyzja walkoweru z Unią zostanie podtrzymana). Jest to dość rzadko spotykana seri, a jak wiadomo każda kiedyś musi się skońćzyć. Czy będzie to dzisiaj? Każdy z Was musi podjąć decyzję sam.

Jeśli chodzi o spotkanie Poloni Bytom ze Stoczniowcem Gdańsk, to jak wiadomo Ślązacy po raz pierwszy zagrają na własnych śmieciach. Wracają tam po 14 meczach wyjazdowych. Takiej serii nawet w NHL nie notują ;\) . Jednak ze względu na personalia w składzie oraz na ich serie trzech meczy bez porażki widziałbym tu raczej zwycięstwo przybyszów z nad morza.

To były takie luźne przemyślenia, z którymi zostawiam Was teraz samych \:\) .


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 21/10/2007 22:14

Cracovia Kraków - Zagłębie Sosnowiec 3-1
Polonia Bytom - Stoczniowiec 3-6


Naprzód Janów - Podhale Nowy Targ

Patrząc na skład personalny oraz na to co prezentował dotychczas, klub z NT nie zasługuje na 5. miejsce w tabeli, gdyż powinien być znacznie wyżej. W dodatku, gdy zobaczyłem, że mają oni zaledwie 4 pkt. przewagi nad dzisiejszym rywalem to się lekko zszokowałem. Jednak wierzę/wiem/mam nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu się to zmieni na korzyść gości. Naprzód od czterech meczy niepokonany w reg. czasie gry, w dwóch ostatnich spotkaniach notował remisy, czyli dzisiaj porażka.

Typ: 2

Oświęcimskiej Unii po ostatnich traumatycznych wydarzeniach i przeżyciach z Nowego Targu damy spokój. Mam nadzieję, że dzisiaj nie będę świadkiem tego, o czym w Oświęcimiu starają się zapomnieć... 12-1...


__________________________________________________

Posted by: _zvonimir_

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 23/10/2007 00:52

23 października:




Zapraszam do dyskusji
Posted by: _zvonimir_

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 23/10/2007 00:52

Aktualna tabela:

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 23/10/2007 21:25

Naprzód Janów – Podhale Nowy Targ 5-4


Dzisiaj pod lupę proponuję wziąć 2 spotkania:

Podhale Nowy Targ - KH Sanok

Mimo niedzielnej porażki znowu zaufam ekipie z Nowego Targu. W przypadku górali atut własnego lodu to duży handicap, który powinni dzisiaj wykorzystać. Sanok w trzech ostatnich meczach zdobywał punkty dzięki czemu wyprzedza Podhale o 1 pkt. Ich dobra passa dzisiaj się skończy i wszystko wróci do normy. Sanok wyżej niż Podhale .

Typ: 1

Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec

Hokeiści Polonii nie będą miło wspominać powrotu na własne śmiecie. Po 14 meczach wyjazdowych przegrali pierwsze spotkanie u siebie ze Stocznią 3-6 i po trzech zwycięstwach z rzędu zostali sprowadzeni na ziemię. W niedzielę również ekipa Sanoka pokazała Bytomianom, gdzie ich miejsce wygrywając 6-1. Dzisiaj misji pt. 'Bytom - do szerego wróć' ciąg dalszy. W rolach głównych drużyna Zagłębia, która na wyjeździe spisuje się rewelacyjnie. Przegrała tylko mecz w krakowskiej stodole, co ujmy nie przynosi. Jaros, Klisiak, Da Costa, Puzio, ...

Typ: 2


__________________________________________________

Posted by: Domingos

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 23/10/2007 22:48

Ja podpowiem tylko tyle ze na BW overy sa na 5,5 bramki ,mozna wybrac ze 2 meczyki a kursy przyzwoite ok 1,50-1,55
Posted by: MARSHALL213

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 23/10/2007 23:13

Zgadzam sie z Treworem co do typu na Zaglebie Sosnowiec, ale jezeli chodzi o drugi typ to mam watpliwosci. Wg mnie blizej tam 2 niz 1 \:D to tylko moja sugestia. Pozdro

PS. Live do Polskiej Ligi Hokejowej gdzie moge znalezc ?
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 23/10/2007 23:55

Originally Posted By: MARSHALL213


PS. Live do Polskiej Ligi Hokejowej gdzie moge znalezc ?

http://www.hokej.sport24.pl/ i tam na srodku live do tej kolejki
Posted by: _zvonimir_

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 25/10/2007 00:20

26 października:




Zapraszam do dyskusji
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 26/10/2007 21:55

Podhale Nowy Targ - KH Sanok 8-4
Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 2-7

Kursy niezłe, wyniki pewne, czyli to co gumisie lubią najbardziej \:p .


Polonia Bytom - Podhale NT

Uparcie będę twierdził, że miejsce Podhala powinno być wyższe niż wskazuje na to tabela. Dzisiaj będą gościć się w Bytomiu i pomimo skąpstwa gospodarzy, jeśli chodzi o zaplecze itp. sprawy, górale wezmą to co im się należy, czyli 3 pkt. Po Stoczni i Sosnowcu teraz NT pokaże Polonii, że ich miejsce jest między 8. a 10. miejscem.

Typ: 2


__________________________________________________

Posted by: joesakic

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 26/10/2007 23:14

No cóż ogólnie dzisiejsza kolejka wydaje sie bardzo przewidywalna i zwycięstwa faworytów powinny stać sie faktem. Mam tutaj na myśli zwłaszcza spotkania Cracovii i Stoczniowca, po tym co widziałem na meczu we wtorek nie ma innych możliwości niż pewne zwycięstwa gospodarzy.

No i tak jak wyżej wspomniał Trewor alias Trzytysięcznik ;\)
Również Podhale powinno wygrać swój mecz, może już nie tak łatwo jak ekipy z Krakowa i Gdańska ale jednak.
Posted by: _zvonimir_

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 27/10/2007 22:13

28 października




Zapraszam do dyskusji
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 28/10/2007 05:20

Polonia Bytom - Podhale NT 2-3

Dobrze, że zvonimir wklei tu coś od czasu do czasu, bo jeszcze poczułbym się jak u siebie \:p .


O ile ostatnia kolejka była dosyć łatwa do przewidzenia o czym pisał Joe, o tyle jutrzejsza już taka nie jest. Ja idąc teoretycznie po najmniejszej linii oporu wybrałem jeden mecz.

KH Sanok - Cracovia Kraków

Już w niedzielę kolejna kolejka kolejnego sezonu \:\) . Krakowskie Pasy zawitają do Sanoka. Gospodarze, bo buńczucznym początku sezonu, remisie w Tychach, zwycięstwie właśnie z Craxą, pokonaniu Torunia w Toruniu i Nowego Targu w Sanoku powrócili na właściwy tor. Na ostatnie dziesięć meczy siedem zakończyło się ich porażką w reg. czasie gry, jedno przegrali po OT, jedno wygrali po OT, a wygrali też tylko jedno nie z byle kim, bo z... Bytomiem \:D . Można powiedzieć, że Cracovia na wyjeździe też nie zachwyca, ale zwycięstwo w Gdańsku po OT oraz w Toruniu może napawać optymizmem fanów z Krakowa przed jutrzejszą wyprawą do Sanoka. Dodając do tego wtorkowy trening strzelecki Pasów w meczu z Unią oraz pokonanie zawsze niewygodnego Janowa 4-1 również we mnie rozbudziło nadzieję na kolejny przypływ \:p .

Typ: 2

Osobiście zasiądę na innym meczu, a mianowicie Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec. Stara gwardia po raz drugi w tym sezonie zawita do Oświęcimia. Ostatniej wyprawy nie wspominają miło, gdyż przegrali 4-3, a kurs wynosił na nich ok. 1.6. Jutro sytuacja będzie zgoła odmienna, bo po pierwsze kurs na ich zwycięstwo to już tylko marne 1.15, a wynik zapewne też będzie inny.


__________________________________________________

Posted by: joesakic

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 30/10/2007 22:38

THM Polonia Bytom - MUKS Naprzod Janow

powyżej/poniżej 2,5 Gola
typ: powyżej 2,5
kurs: 1,6
buk: Expekt

Nie wiem czy to jakiś błąd, czy po prostu ludzie w Expie nie wierzą w 3 bramki w tym meczu i dlatego wystawili linię 2,5 ,ale ja ten zakład gram za gruba stawkę. \:\)
Posted by: Randall

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 30/10/2007 22:50

Ciekawe czy będą robic zwroty \:\) bo to raczej jakis blad jest.
Posted by: joesakic

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 30/10/2007 22:55

Wczoraj w Bwin można było obstawiać mecz Rangersów z Tampą do godziny 1.00 chociaż zaczęli o północy, straszanie dużo ludzi zaczęło grać, az w końcu poblokowali te opcje które już weszły, a rano i tak zrobili zwroty.

A tydzień temu z kolei Sportingbet wystawił handicap +4,5 w meczu Minnesota - Calgary i tez zrobili zwroty.

Co do dzisiejszego meczu w PLH można jeszcze dać kontrę na dokładne wyniki 0-0 1-0 0-1 1-1 2-0 i 0-2 kursy od 18 do 100 \:\)
Posted by: jackm

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 30/10/2007 23:31

i juz znamy rezultat.. Zakłady na liczbe bramek 2.5 w meczu Poloni zostaly uniewaznione i expekt zrobil zwrot..
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 01/11/2007 08:53

KH Sanok - Cracovia Kraków 1-6

Podczas gdy Cracovia wygrywała dla mnie , w Oświęcimiu Unia pokonywała Zagłębie. Początek spotkania nie wskazywał na taki przebieg wydarzeń. W 5 min. były Unita, a chyba dalej Oświęcimianin Jaros otworzył wynik. Znowu w 5 min. tym razem już 2. tercji Chabior wykorzystał grę w przewadze i podwyższył wynik. W tym momencie można już było zastanawiać nad wymiarami porażki. Na szczęścia dla widowiska, kibiców i samych siebie zawodnikom Unii nawet przez myśl to nie przeszło i szybko wzięli się za odrabianie strat. Już minutę po trafieniu Chabiora Połącarz odpowiedział bramką, a w 38 min. najnowszy nabytek gospodarzy Hegegy popisał się ładną indywidualną akcją i umieścił gumę w bramce Jawy. Do końca regulaminowych 60 min. gole już nie padały. W dogrywce początkowo inicjatywę przejęli goście, ale na minutę przed jej końcem na ławkę kar powędrował Pawlak. To otworzyło przed Unią szanse na przeprowadzenie decydującego ataku. Tak też się stało na 26 sek. przed końcową syreną, a w roli głównej po raz drugi wystąpił Hegegy. Jego trafienie i upragnione zwycięstwo Unii dało kibicom wiele radości. Tego samego nie można powiedzieć o Jaworskim, który po ostatnim golu szybko udał się pod prysznic.

GKS Tychy - Wisła Kraków 1-3

Wczoraj miałem okazję oglądać w akcji piłkarzy Tychów, którzy przegrali z Wisłą Kraków 1-3 w meczu o Puchar Polski. Jakie wrażenia? Czułem się troszkę nieswojo, chociaż Bracia przyjęli mnie jak swojego, za co chciałem im serdecznie podziękować \:p . Z każdej strony otaczała mnie masa kibiców w szalikach GKS-u Tychy, którzy w dodatku śpiewali: Cracovia. Jeśli chodzi o sam mecz, to jak łatwo się domyślić Wisła przewyższała rywali kulturą gry, wyszkoleniem technicznym itp. Ciężko ocenić podejście graczy z Krakowa do meczu, ale niektóre akcje naprawdę warto było obejrzeć lub odnotować w notatniku, jak to robili przyszli trenerzy, którzy oglądali ten mecz pod względem taktycznym \:D .


Polonia Bytom - GKS Tychy

Tego czego Tyskim kibicom nie dali 'kopacze', dadzą jutro 'slizgacze' *. Będą oni się gościć w Bytomiu, gdzie gra drużyna słaba - patrz tabela, ale niewygodna - patrz wyniki. Ja liczę na pewne 3 pkt. przyjezdnych.

Typ: 2


Co do afery z linią na mecz Polonią Bytom - Naprzód Janów, to buki (dokładnie jeden) nie okazały się tak głupie, jak na to mogło się zanosić. W porę przed meczem zrobiły zwroty, ale co ciekawe typ na over 2.5 gola w rzeczywistości, w czasie meczu nie wyglądał już tak ciekawie. Pomimo niedoszłej promocji trochę nerwów by się straciło.

* aby to jedno zdanie miało sens musiałem wkleić relację z


__________________________________________________

Posted by: _zvonimir_

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 02/11/2007 06:02

2 listopada




Zapraszam do dyskusji
Posted by: _zvonimir_

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 05/11/2007 03:58

Aktualna tabela:

Posted by: _zvonimir_

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 12/11/2007 23:23

14 listopada




Zapraszam do dyskusji
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 16/11/2007 22:06

Polonia Bytom - GKS Tychy 1-5


Po reprezentacyjnej przerwie hokej wraca na europejskie podwórka. Kolejka PLH była już w środę, ale niestety z przyczyn technicznych nie mogłem podać ani zagrać jakiegoś typu. A szkoda, bo Sosnowiec wyglądał apetycznie. Miejmy nadzieję, że co się odwlecze, to nie uciecze. I tak oto na dzisiaj proponuję:

Polonia Bytom - Cracovia Kraków

PLH po środowym zwycięstwie Cracovii w Tychach ma nowego lidera i są nimi Pasy. Cenne zwycięstwo 2-1 na Śląsku pozwala teraz Craxie patrzyć na wszystkich z góry. Sam mając ok. 183 cm wzrostu wiem, że jest to miłe uczucie (Mały musisz uwierzyć na słowo ;\) ). Mam nadzieję, że lider naszej ligi też tak uważa i dzisiejszym meczem oraz następnymi będzie udowadniał, że na to miano zasługuje. Dla Polonii Bytom będzie to pierwsze spotkanie po przerwie. Ich środowe spotkanie z Unią zostało przełożone ze względu na panującą grypę żołądkową wśród graczy z Oświęcimia. Dobrze, że wały przy Wiśle są dość szczelne, bo teraz pewnie w najlepszym przypadku leżałbym w łóżku, a tak to siedzę sobie przed kompem i korzystam z uroków weekendu, które rozpoczynam już od środowego popołudnia \:p . Hm.. aha, hokej, PLH, mecz w Bytomiu \:\) . Jeśli chodzi o kadrę to niebo, a ziemia; jeśli chodzi o miejsce w tabeli to niebo, a ziemia; jeśli chodzi o wynik to wystarczy...

Typ: 2

Unia Oświęcim - Naprzód Janów

'W związku z trudną sytuacją w drużynie spowodowaną plagą grypy żołądkowej zostaliśmy zmuszeni o poproszenie Zarządu Polonii Bytom o przełożenie środowego meczu na inny termin. Zarząd Polonii Bytom wyraził zgodę na przełożenie meczu za co uprzejmie dziękujemy. Oprócz podziękowań dla Zarządu Polonii Bytom pragniemy wyrazić zadowolenie, że we wzajemnej rywalizacji obu naszych drużyn zwycięża duch sportu.'
'Powoli kurują się nasi zawodnicy i do piątku powinni być w większości gotowi do gry. Tak więc, wbrew rozpowszechnianym plotkom, mecz z Janowem odbędzie się zgodnie z planem czyli 16.11.2007 o godzinie 18:00. Janowianie są opromienieni nokautem jaki zadali drużynie z Torunia. Czy starczy im "pary" na wygłodniałą od hokeja Unię?'

Na powyższe newsy należy patrzeć trochę z przymrużenie oka i nie zastawiać swoich domów oraz posiadłości, ale dodając je do tego co już wiemy o obu drużynach, to wychodzi mi...

Typ: 2


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 29/11/2007 23:01

Polonia Bytom - Cracovia Kraków 1-3
Unia Oświęcim - Naprzód Janów 2-6


KH Sanok - GKS Tychy

Forma tyskiej ekipy po 4 meczach w których zdobyła zaledwie jeden punkt, powoli wraca na właściwy tor. Zwycięstwo z Unią 9-0 i w Janowie 7-1 to potwierdza. Czasami może się wydawać, że takie mecze niczego nie dają, jednak takie zwycięstwa podbudowują, drużyna czuje się pewniej, może pograć na luzie itp. Sanok stracił u mnie jakiekolwiek resztki szacunku po meczu w Oświęcimiu. Przegrali wtedy 4-3 po karnych, ale nawet nie chodzi o sam wynik. Gra jaką wtedy zaprezentowali i o której pewnie pisałem wiele z prawdziwą grą nie miała wspólnego.

Typ: 2


Unia Oświęcim - Cracovia Kraków 1-12

Wybierając się na ten mecz zagrałem sobie zakład powyżej 6.5 gola, aby się lepiej oglądało, gdyż lachmacuna kończę jeść zazwyczaj po 3-4 minutach od rozpoczęcia meczu ;d Grałem to ze względu na skuteczność gości, ale jednocześnie liczyłem, że Unici również dołożą coś od siebie. Jednak takiego przebiegu meczu i takiego wyniku to się nie spodziewałem. Już 1. tercja mimo, że zakończona wynikiem tylko 0-2 była zwiastunem tego, co miało się zdarzyć. Ekipa Pasów w tej części gry, jak i w całym spotkaniu miała ogromną, niepodlegającą żadnej dyskusji przewagę. Tafla lodu pod bramka Jakubowskiego była praktycznie nienaruszona. Najlepsze wrażenie zostawił po sobie Hluch i zawodnik, który moim zdaniem marnuje się w naszej lidze (coś o tym wiem z autopsji) L. Laszkiewicz. Kilka razy tak zakręcił obrońcami Unii, że Ci podobno do dzisiaj szykują drzwi wyjściowych z lodowiska. W 2. tercji stało się nieuniknione. Worek z bramkami pękł, a gole padały tak szybko, że nie można było napisać porządnego SMSa z wynikiem. 24, 26, 27,28, 36, 39, 40 – liczby te to nie wyniki dużego lotka czy multi lotka, tylko minuty w których Stańczyk wyciągał krążki z bramki. W międzyczasie Unia grała przez 2 minuty w przewadze 5/3 i wbrew pozorom był to moment meczu w których można było utracić resztki wiary i nadziei w zespół gospodarzy. W ciągu tych dwóch minut jeden raz udało im się założyć zamek, ale było to już na sekundy przed zakończeniem jednej z kar. W tym czasie gdy pięciu zawodników nieudolnie zakładało zamek, trójka Krakowian stworzyła sobie sytuację sam na sam. Co nie udało się grając w 5/3, udało się w 5/4. Wtedy to Bucek zdobył 'honorowe' trafienie winszując zakład powyżej 6.5 gola. 3. tercji niczym nie różniła się od poprzednich. Na uwagę zasługuje jedna z bramek, która padła w 2. tercji. Zawodnik Pasów za daleko wypuścił sobie krążek, który zmierzał spokojnie po tafli lodu w stronę Stańczyka. Ten będąc w pozycji bramkarskiej tzn. na kolanach z kijem poprzecznie ułożonym na lodzie (nie potrafię tego fachowo nazwać) czekał aż krążek dojedzie do niego, zatrzyma się na kiju i chwyci go. Wszystko by się zgadzało, gdyby nie fakt, że krążek zatrzymał się dopiero w bramce. W ogóle ciekawa sytuacja jeśli chodzi o obsadę bramki Unii. Mecz zaczął Szałaśny, ale już w 12 minucie meczu po puszczeniu dwóch goli zastąpił go Stańczyk. Ten z kolei w 2. tercji puścił aż 7 goli i w 3. tercji znowu pojawił się Szałaśny. Sądzę, że gdyby na ławce Unii było jeszcze w dwóch innych golkiperów, to oni również mieliby okazję sobie zagrać.
Chodzę już na mecze Unii kilka dobrych, ale takiego czegoś nigdy nie widziałem. Kiedyś to Oświęcimianie odprawiali rywali z dwucyfrowym bagażem, a teraz... Pozostaje mieć nadzieję, że tłumaczenie tak słabego wyniku brakiem trzech podstawowych zawodników jest uzasadnione i już nigdy nie przyjdzie mi oglądać takiego czegoś.


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 02/12/2007 00:20

KH Sanok - GKS Tychy 2-5

Był to chyba mój 8. z kolei trafny typ z PLH \:p .
Mecz transmitowany w TV. Na uwagę zasługują dwa gole Tyszan wciągu jednego osłabienia i bramka Gonery . W Oświęcimiu od początku sezonu czekam na bramkę spod niebieskiej, nie mówiąc już o zza niebieskiej.

Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 3-4

Po piątkowym spotkaniu z Cracovią mało kto spodziewał się dobrej gry, nie mówiąc już o dobrym wyniku w niedzielnym w meczu ze Strocznią. Jednak oświęcimska młodzież za sprawą czeskiej młodzieży zostawiła po sobie naprawdę bardzo dobre wrażenie. Porażkę 3-4 z czystym sumieniem można nazwać pechową. Prowadzenie dla Unii zdobył Bucek (PP), który powoli wraca do swojej normalnej dyspozycji, czyli wysokiej jak na nasze polskie warunki. Niestety gdy już niektórzy byli myślami w szatni na 1 min. 30 sek. do końca Jurasek (PP) zdobył wyrównującego gola. Już w 3 min. drugiej tercji Gdańszczanie znowu wykorzystali grę w przewadze (to właśnie znaczy to tajemnicze PP) i wyszli na prowadzenie z którego cieszyli się do 36 minuty. Wtedy to ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych na trybunach gumę w bramce Solińskiego umieścił Ryczko (podejrzewam, że niejeden kibic do dzisiaj się zastanawia jak on mógł zdobyć bramkę ). W trzeciej tercji bardzo dobrą okazje zmarnował Valusiak, a że niewykorzystane sytuację lubią się mścić chwilę później Rzeszutko pokonał Szałaśnego. Gdy wiara niektórych (w tym moja) w korzystny rezultat już powoli wymierała wspaniałą akcją popisali się dwaj Czesi. Grając w osłabieniu Bucek wybił krążek z tercji Unitów, za którym popędził Valusiak. Za bramką przechwycił go zawodnik Gdańska, ale ambitna postawa Valusiaka pozwoli mu wyłuskać gumę, którą bez namysłu zagrał przed bramkę przyjezdnych. Jako jedyny za akcją, która zresztą sam zainicjował popędził Bucek i z 'pierwszego krążka' uderzył między parkanami Solińskiego. Akcja ta była jakby zwieńczeniem bardzo dobrej postawy młodych gniewnych z południa. Niestety ich wysiłek włożony w mecz nie przełożył się na punkty. W 58 min. 21 sek. gdy niektórzy myśleli już o dogrywce Kostecki zdobył zwycięskiego gola. Końcowe sekundy po wycofaniu bramkarza Unici grali w 6/5. Rezultat nie uległ już zmianie mimo okazji Juraska, który pędził przez pół lodowiska sam na sam z... pustą bramką i z ok. 5-8 m trafił w słupek wywołując salwę śmiechu na trybunach.
Mecz przegrany, ale cieszy postawa drużyny. Szczególne wyróżnienia dla Czechów, Szałaśnego i Bernasia, a 'Złota Malina' już nie pierwszy raz dla Maja, któremu działacze Unii powinni już dawno podziękować za współpracę. Po raz kolejny miał on udział przy bramkach, niestety przy bramkach dla przeciwnika.


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 05/12/2007 01:02

Polonia Bytom - GKS Tychy

Tyszanie po kilku porażkach i słabszych meczach od kilku kolejek prezentują się bardzo dobrze. Okazałe zwycięstwa z Unią, w Janowie oraz w Sanoku dobrze rokują przed dzisiejszym meczem. W ostatniej kolejce co prawda przegrali z Podhalem 2-3 po dogrywce, ale padają tam różne zastrzeżenia co do słuszności niektórych goli dla gości. W tym spotkaniu do składu Tyszan dołączył ich kapitan Adrian Parzyszek, który nie grał w ostatnich meczach. Dzisiaj GKS zmierzy się z drużyną, która nie jest pokroju Nowego Targu (nawet tego w dołku). Polonia Bytom, obok Unii drugi outsider ligi zmienił ostatnio nawet trenera, ale nie przyniosło to wielkich zmian, jeśli chodzi o grę drużyny. Dalej przegrywają mecz za meczem i niech tak pozostanie.

Typ: 2


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 15/12/2007 07:57

Polonia Bytom - GKS Tychy 2-6

9. z rzędu trafny typ z PLH...


'A po nocy przychodzi dzień...'

Polonia Bytom - Unia Oświęcim 0-3

Dzisiaj Oświęcimska Unia rozegrała zaległe spotkanie PLH. Mecz ten nie odbył się w pierwotnym terminie (czyt. 14 listopada), gdyż w ekipie z małopolski zapanowała gorzka żołądkowa yy.. tzn. grypa żołądkowa ;\) . Około 15:00, gdy wchodziłem na halę lodową przy ul. Chemików 4 wychodziła z niej grupa hokeistów z torbami i całym ich sprzętem. Patrząc na nich myślałem, że to jacyś juniorzy. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w środku dowiedziałem się od kolegi, że to drużyna seniorów udaje się do Bytomia. Oczywiście wiedziałem, że tego dnia mają mecz w Bytomiu (o czym szerzej później), ale nie sądziłem, że oni są aż tak młodzi. Jak już wiecie Unia wygrała to spotkanie 3-0 po golach Bucka (jeden w PP) i jednym trafieniu Valusiaka (PP). Mecz ten był 'pierwszym' pod kilkoma względami: były to pierwsze punkty niebieskich na wyjeździe, pierwsze zwycięstwo na wyjeździe i pierwszy mecz bez straconej bramki. Dla mnie osobiście ten mecz również był 'pierwszym'. Jeszcze nigdy nie zagrałem solo za tak dużą stawkę kursu 12.5 !!! Przy tym wydarzeniu nawet te dwa remisy w NBA, które trafiłem swego czasu tracą na znaczeniu.

'You are so beatiful'

zdaje sobie sprawę, że nie pisałem o tym wcześniej, ale nie chciałem po prostu, żebyście mnie wzięli za wariata. Tak szczerze to kto uważałby, że grając na Unię Oświęcim byłem w pełni świadom swoich czynów niech podniesie rękę do góry? Tak jak myślałem, tylko Joe, ale jego można zrozumieć... A z drugiej strony w tym temacie czuję się trochę niczym w swoim PP .


__________________________________________________

Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 15/12/2007 20:01

Zebys nie czul sie samotny JA w tym meczu gralem ( juz poraz drugi z rzedu na ta pare ) gralem undera 6,5 tym razem po kursie 2,30.
Posted by: Lopez

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 19/12/2007 22:13

Nie mam czasu opisywać (praca)

Naprzód - Unia 10/10
Podhale - Zaglebie 8/10
KH Sanok-TKH Toruń under 6,5 6/10
Posted by: Gogi

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 20/12/2007 01:38

Originally Posted By: Lopez
Nie mam czasu opisywać (praca)

Naprzód - Unia 10/10
Podhale - Zaglebie 8/10
KH Sanok-TKH Toruń under 6,5 6/10


co do undera to bym uważał, młodzo bramkarze TKH są nieobliczalni dobre mecze przelpatają z tragicznimi
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 20/12/2007 01:53

GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk

PLH coś ostatnio gra tak nietypowo, bo w środy, ale nie mniejsza z tym. Gdańszczanie musieli przebyć dzisiaj całą Polskę, aby zawitać na Śląsk. Trochę mi ich szkoda. Dla nich ta podróż to niczym 'syzyfowa praca', bo punków to oni dzisiaj nie zdobędą. Wyobraźcie sobie, że na przełomie lipca/sierpnia jedziecie na wymarzone wakacje nad Bałtyk. Przyjeżdżacie, a tu kiszka. Cały tydzień leje, a w Polsce po raz pierwszy notuje się tak silne huragany. Piszę to, aby zobrazować sytuację Stoczni. Nie wierzę, aby dzisiaj na gorącej tafli tyskiego lodowiska zdołali coś ugrać. Do składu GKSu powrócili już Bacul i Parzyszek dzięki czemu siła ofensywna gospodarzy będzie optymalna. Ostatnio przekonała się o tym Cracovia, kiedy to przegrała z nimi u siebie 4-0. Już za godzinę na lodowisku ul. de Gaulle'a 2 może nie będzie do zera, ale czarno-zielono-czerwoni umieszczą krążek w siatce rywala o jeden raz więcej niż zrobią to Gdańszczanie.

Typ: 1


Quote:
Naprzód - Unia 10/10


Też mam nadzieję, że Unia wygra, ale żeby od razu 10/10 ;\)


__________________________________________________

Posted by: Lopez

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 20/12/2007 06:38

Originally Posted By: Lopez
Nie mam czasu opisywać (praca)

Naprzód - Unia 10/10 6-2
Podhale - Zaglebie 8/10 5-2 \:\)
KH Sanok-TKH Toruń under 6,5 6/10 1-3
Wszystko izi.Gogi 4 konfrontacje w tym sezonie miedzy Toruniem i Sanokiem i 4 undery ;\)
Posted by: Lopez

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 21/12/2007 21:39

TKH Toruń - Wojas Podhale 1 7/10
Stoczniowiec - Cracovia under 6.5 7/10
Posted by: AL_Capone

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 21/12/2007 21:43

Lopez TKH twoim zdaniem jest az takim faworytem kurs jest na
nich bardzo dobry ?
Posted by: grajus87

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 21/12/2007 21:47

Ostani mecz z JAnowem Torunianie zagrali prawie koncertowo ;p
Ale wiadomo Wojas to nie Janow \:\)
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 21/12/2007 23:05

Originally Posted By: Lopez
TKH Toruń - Wojas Podhale 1 7/10

Byc moze Lopez to oceny tego meczu dodal to ze ostatnie 9 meczy wygrywali gospodarze w tej parze( vide podróz przez 3/4 Polski ) + bezposrednio walka o miejsca 5-7 ( plus Janow).
Posted by: craax

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 21/12/2007 23:48

nie zapominajcie o tym jak zagralo ostatnio Podhale, ten mecz ma duzo podtekstow i jest piekielnie wazny dla obu zespolow , wiadomo ze TKH u siebie bardzo dobrze gra , przy wygranej wyprzedzaja Szarotki i sytuacja sie klaruje dla nich bardzo , wiadomo to miejsce o ktore walcza w obecnej fazie jak najwazniejsze dla wszystkich druzyn,
tak jak koledzy lekkiego faworyta upatruje w Toruniu jedynie ta ostatnia seria mnie martwi i ta niemoc Podhala na wyjazdach , ktora musi w koncu minac , ale 7/10 nigdy w zyciu , 5/10 max , takie mecze sie nie gra, to mozna ogladac \:\)

duzo bardziej podoba mi sie wygrana GKS-u ( i tak liderem nie beda hehe ) w Sosnowcu , Zaglebie niby ostatnio niezle gra, stwarza sytuacje ale jest zajebiscie nieskuteczne , a dlaczego mialoby takie nie zostac na dzisiejszy mecz ? naprzeciw przecietnych ostatnio atakujacych z Sosnowca stanie rewelacja 3 ost kolejek SOBECKI , i mysle ze moga miec gracze Zaglebia maly problem , bramkarz + ostra obrona Tychow noi nienaganna ostatnio gra z przodu ( nawet wygrana z nami 4-0 w Krakowie) powinna dac im PIERWSZE w tym sezonie zwyciestwo z Zaglebiem ( 3 porazki dotychczas ) , sa zapewne w lepszej formie a wygrana zapewnila by im juz praktycznie na pewno 2 miejsce przed Zaglebiem , kurs 2.20 tak dosc powaznie sprobuje \:\)
( wybaczcie bledy ale spiesze sie i zmykam grac co powiedzialem )
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 22/12/2007 00:44

GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 5-1
Przepraszam za wulgaryzm, ale... k... dobry jestem \:D 10. z rzędu trafny typ z PLH .


Unia Oświęcim - KH Sanok

Typu nikomu nie proponuję, bo wiadmomo co i jak. Jednak dla mnie grzechem byłoby nie zagrać na Unię. Mecze z Bytomiem i Sanokiem to jedyna okazja, żeby ich spróbować i nie wyjść przy tym na wariata ;\) . Kurs ponad 3 więc delikatnie można spróbować, bo i adrenalinka będzie większa na meczu.

Typ: 1*

* typu tego nie będę wliczał do mojej passy, gdyż emocje odgrywają tu zbyt wielką rolę \:\) .

Cieszę się, że w końcu temat jakoś ruszył i pojawiło się tu kilka nowych nicków.


__________________________________________________

Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 22/12/2007 01:41

Ja dzis
Janow - Bytom 1 1,50 ( teraz) 6/10
Bo musza walczac o 6-tke a tu jeszcze tylko 4 KOLEJKI do konca tej fazy.
Sosnowiec - Tychy 2 2,05 ( teraz) 4/10
Forma Tyszan rosnie, ale Sosnowiec wygral w tym sezonie wszystkie 3 spotkania czas na GKS.
Posted by: Lopez

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 22/12/2007 19:48

[*** dawno nie widzialem
Stoczniowiec - Cracovia under 6.5 7/10 3-3 \:\)[/quote] PLH 4/5
Posted by: Lopez

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 22/12/2007 19:54

TKH Torun - Wojas Podhale 1 7/10 3-5 \:\(

Dziekujemy Pachucki za piekne drukowanie.
Takiego sedziowania dawno nie widzialem. Podhale bylo minimalnie lepsze ale pasiak nie musial tak pomagac i mecz mogl sie inaczej skonczyc. Szkoda tego meczu poniewaz Podhale zawsze nam w Toruniu "lezalo". Trudno trzeba walczyc dalej
Stoczniowiec - Cracovia under 6.5 7/10 3-3 \:\)

PLH 4/5
Posted by: vonseb

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 23/12/2007 23:10

Sanok - Janow 2 2,50 4/10 /BaH/

Janow walczy zaciekle o pierwsza 6tke z Toruniem (teraz 7) i Podhalem ( 5) ktore juz odskoczylo na 4 pkty. Do konca tylko 3 KOLEJKI.
5. Podhale N T33 55
6. Janów 33 51
7. Torun 33 50

Naprzodowi zostaly mecze z Podhalem u siebie, i z Tychami na wyjezdzie, a Toruniowi dzis b.ciezki z Tychami na wyjezdzie, u siebie z Cracovia i derby ze Stoczniowcem na wyjezdzie.
Jaki widac dla Janowa dzis najlatwiejszy przeciwnik i zwyciestwo dzis dac swietna pozycje wyjsciowa do 6-tki ( przy ewentualnej porazce Torunian w Tycach - Tychy moga bardziej promowac bliskie wyjazdy do janowa niz dalekie do Torunia i ostro przylozyc sie do meczu z Toruniem).
Janow niezla forma ( choc akurat z Polonia w piatek mimo wygranej 3-1 nie zachwycili) w przeciwienstwie do Sanoka ktory teraz kiepsko sie spisuje, jednak na lodowisku u siebie Sanok zawsze jest grozny i trzeba sie z nim liczyc ... ale powiem szczerze nie do konca rozumiem tak wysokich kursow na Janow w obliczu tego ze sa mocno potrzebujacy. Skoro we srode dal rade wygrac tu Torun 3-1 to czemu nie mialby to zrobic Janow.
Stawka srednioniska ale kurs fajny.
Posted by: unixos

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 24/12/2007 09:46

Sanok wcale nie gra ostatnio slabo. Sanok gra strasznie pechowo. Zarowno mecze z Toruniem i ostatnio z Oswiecimiem powinny zakonczyc sie pewnym zwyciestwem sanoczan. Wczoraj najlepiej to bylo widac, kiedy grajaca zupelnie na luzie druzyna Sanoka pewnie pokonala gryzacy lod Janow. Jozel Centofolaksy zrobil z Sanoka zupelnie inna druzyne i jestem pewien, ze gdyby trenowal nas od poczatku sezonu to teraz my a nie Janow gralibysmy o 6.
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 04/01/2008 01:48

Unia Oświęcim - KH Sanok 4-5 OT

Panowie w czerni dość, że okradają mnie na boisku jak gram, to w dodatku i na lodzie jak obstawiam. Już od dawien dawna wiadomo, że poziom sędziowanie w PLH jest dramatycznie słaby. Nie jest to moja subiektywna ocena i pretensje o to, że Więckowski w 2. tercji gwizdał faule tylko przeciwko Unii, ale obiektywne spojrzenie na to co się dzieje w lidze. Czasami nawet jak jest gwizdana kara dla przeciwników to jestem zdziwiony. W tym meczu sędzia nałożył 52 minuty kar, co mogłoby świadczyć, że spotkanie było bardzo ostre + jakaś bójka. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Co prawda było zacięte, ale spokojne niczym nie odbiegające od innych. Jednak zostawiam już ten wątek, bo to temat rzeka, które zapewne będzie się jeszcze ciągnął latami.
Co do samego meczu to szkoda wyniku. Początek 1. tercji to przewaga Sanoczan na co duży wpływ miała ich częsta gra w przewadze. Jednak brakowało im skuteczności i zimnej krwi pod bramką Szałaśnego, który notabene spisywał się wyśmienicie przez całe spotkanie, no prawie całe o czym będzie za chwilę. W 7 minucie Więckowski nakładał już czwartą karę w meczu. Na ławkę powędrował gracz gości, a Valusiak wykorzystał grę w przewadze. Sędzia dalej nakładał sobie kary i raz jedni, raz drudzy grali w przewadze. Pod koniec tej części gry Unia wykorzystała ten fakt i grając w podwójnej przewadze Obstarczyk zdobył swojego pierwszego gola w sezonie. W 2. tercji Sanok szybko zdobył kontaktowego gola, a sędzia zaczął swój 'panalty show'. Goście co chwilę grali w przewadze. Jednak w 28 minucie, gdy na ławkę kar powędrował Valusiak nastąpił 'Maj show'. Jeden z najsłabszych zawodników Unii, obrońca, który w jednej akcji potrafi popełnić 3-4 błędy przechwytuje krążek w środkowej strefie, wprowadza go w tercję rywala mijając przy okazji kilku rywali i umieszcza krążek w okienku bramki Kubalskiego. Legenda głosi, że niektórzy do dzisiaj przecierają oczy, bo nie wierzą w to co widzieli. Gdy kibice świętowali wyczyn Maja, Valusiak wchodząc na lód po zakończeniu kary otrzymał krążek i w sytuacji sam na sam umieścił go między parkanami Kubalskiego. Niestety jak się później okazało było to ostatnie trafienie gospodarzy w tym meczu. Pomimo kilku dogodnych okazji w tym słupka i poprzeczki nie udało im się powiększyć dorobku bramkowego. Co innego Sanok. Przegrywając 1-4 jeszcze w 2. tercji wykorzystali grę w przewadze (36 min.) i w podwójnej przewadze (39 min.). Z 1-4 zrobiło się nagle 3-4 i wszystko przestało tak pięknie wyglądać. W 3. tercji padł tylko jeden gol i jego autorem był... Szałaśny. Ćwikła oddał strzał spod niebieskiej i to w dodatku spod bandy, a Szałaśny popełnił jedyny błąd w tym meczu, ale jakże kosztowny. Wynik 4-4, dogrywka i już w pierwszej minucie Sanok zdobywa zwycięskiego gola. Szkoda punktów, kasy, która mogła wpaść i wysiłku włożonego w mecz, a zwłaszcza szkoda, że mecz z akcentem 'Maj show' nie zakończył się zwycięstwem.


__________________________________________________

Posted by: craax

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga *DELETED* - 11/01/2008 22:53

Post deleted by vonseb
Posted by: craax

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 11/01/2008 22:54

Originally Posted By: craax
CRACOVIA - GKS TYCHY

Niewatpliwie szlagier , decydujacy praktycznie mecz o rozpoczeciu play off z pierwszego miejsca ,jak wiadomo Pasom w tym roku nie idzie wogole walka z Tyszanami , nawet zdarzylo sie w Krakowie przegrac bardzo wysoko co bylo bardzo zaskakujace , bardzo twarda gra Tyszan kontra raczej techniczna gra Cracovii zawsze daje piekne widowiska ale w tym dzisiejszym niestety znow upatrywal bym zwyciestwa Tyszan ,a to dlatego , ze Cracovia zagra bez Daniela Laszkiewicza , Cernego , Damiana Słabonia i nawet wystep Wajdy jest pod znakiem zapytania , Leszek Laszkiweicz przyznal w wywiadze ze z Hlouchem i Spirinem nie rozumie sie tak dobrze jak z bratem i Damianem ,a Gks ostatnio w bardzo dobrej formie , na wyjazdach troszke slabiej ale w takich meczach jak dzisiejszy na pewno walka bedzie na 150 %, chec rewanzu Cracovii za PP ( porazka w Tychach po rzutach karnych ) na pewno bedzie olbrzymia ale kto wie czy wystarczy , mysle ze mozna warto sprobowac GKS po ok 2.70 kursie , mecz bodajze na itvp !

konczac chcialbym napisac " DO BOJU CRACOVIA " !:) POZDRAWIAM
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 22/01/2008 21:33

Najwyższy czas powrócić po krótkiej przerwie. Podczas gdy byłem tu tylko myszką, a nie klawiaturą trochę się wydarzyło. Liga została podzielona na 2 części, a Unia Oświęcim ostatecznie nie zakwalifikowała się do pierwszej szóstki ;\) . Trochę nieoczekiwanie znalazła się tam ekipa z Janowa, która na finiszu wyprzedziła Toruń. Po kilku grach II etapu zmienił nam się też lider. Gdy wydawało się, że hokeiści Craxy już na dobre zadomowili się na 1. miejscu, do ataku przystąpił tyski GKS. 8 zwycięstw z rzędu, w tym jedno w Krakowie i teraz to oni spoglądają na wszystkich z góry. Gdy w tej górnej części trwała/trwa walka o lidera, w dolnej już 'kolejne' zwycięstwo odniosła ekipa z Oświęcimia \:p . W ostatni piątek w dość ważnej konfrontacji psychologicznej odnośnie walki o utrzymanie pokonała po raz drugi w ostatnim czasie Polonię Bytom. Tym razem było to tylko 2-0, co przy ostatniej wygranej 3-0 wygląda trochę blado ;\) . Mam nadzieję, że przyjście byłego trenera Polonii - A. Tkacza, zaowocuje w 'mini PO' i PLH pozostanie w Oświęcimiu. Ale dość już o tym co było...


Naprzód Janów - Cracovia Kraków

Naprzód Janów spełnił już chyba plan maksimum na ten sezon, czyli awans do górnej części rozgrywek. Ten fakt już był/jest sporą niespodzianką, gdyż większość widziała na ich miejscu zespół z Torunia. Nie wiem które rozwiązanie byłoby lepsze odnośnie atrakcyjności rozgrywek, ale chyba jednak to z Toruniem. Taki wniosek można wyciągnąć po ostatnich wynikach Janowa. 3 ostatnie mecze to 0 pkt. i stosunek bramek 3-15, więc chyba coś tu nie halo. Cracovia Kraków też ostatnio nie ma zbyt wielu powodów do radości. Jak już wspominałem stracili fotel lidera, przegrali na własnej tafli mecz z bezpośrednim rywalem 1-3, a na wyjeździe nie odnieśli zwycięstwa już od 4 meczy. Zważywszy na ten ostatni fakt i dodając do tego to, że ekipa z Krakowa nie wygrała jeszcze w tym sezonie w Janowie w reg. czasie gry widzę tutaj...

Typ: 2


__________________________________________________

Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 23/02/2008 18:50

Naprzód Janów - Cracovia Kraków 4-7

Mniejsza z tym, bo teraz liczy się tylko...


Unia Oświęcim - Polonia Bytom 5-4 SO

'Nigdy nie spadnie, Oświęcim nigdy nie spadnie...' taką pieśń można było wczoraj usłyszeć na ulicy Chemików ok. 20:30. Zapraszając wczoraj wszystkich chętnych na mecz nie spodziewałem się, że mój temat przegląda tyle osób i że na hali zjawi się około 2500 ludzi \:D . Wszyscy Ci, którzy zawitali wczoraj na lodowisko Unii nie mieli czego żałować. Było w tym meczu wszystko co w hokeju najlepsze. Na dzień dobry gospodarze zagrali to co zwykle, czyli stracili gola już w 1:13 po strzale Rutkowskiego i asyście Iskrzyckiego, który debiutował na pozycji obrońcy. Zaraz po tym na ławkę kar powędrował Kwiatek, a gdy wchodził na lód przybił sobie piątkę z Majem, który go wymienił w boksie. Na szczęście Unici szczęśliwie wybronili się z tej opresji. W 12 min. Grzesiu Maj pozazdrościł Iskrzyckiemu asysty i wystawił krążek Lustincowi. Na wysokości zadania stanął jednak Szałaśny i zapobiegł utracie gola. Nie udało mu się to w 16 min., kiedy to znów grająca w przewadze Polonia zdobyła drugiego gola po strzale Tokosa. Na 26 sek. przed końcem, kiedy to niektórzy udawali się już na popularnego 'pecika' akcją zakończoną golem popisał się Adamus, który zagrał przed bramkę do nieobstawionego Ryczki i ten z najbliższej odległości nie dał szans Kowalczykowi. 2. tercja rozpoczęła się od ataków Polonii i nieporadności oświęcimskich obrońców. Pozwalali oni na bardzo dużo przyjezdnym, którzy skrupulatnie to wykorzystali. W 25 min. Puzio pokonał bezradnego Szałaśnego, a w 29 min. powtórzył to Lustinec. Przy stanie 1-4 mało kto wierzył jeszcze w korzystny wynik. Wiarę w serca wlał na 4 min. przed końcem Modrzejewski, który wykorzystał grę w liczebnej przewadze. Pod koniec tej części gry wspaniałą interwencją popisał się bramkarz gości. Leżąc już na lodzie wystawił rękę w górę i złapał krążek, który zmierzał pod poprzeczkę. Interwencja, której nie powstydziliby się nawet najlepsi bramkarze NHL. 3. tercja rozpoczęła się w spokojnym tempie, które wraz z upływem minut wzrastało. Kilka niewykorzystanych sytuacji z obu stron i bezradne strzały zawodników Unii spod niebieskiej. Tak to wyglądało do 53 min. Wtedy to Szewczyk zagrał do Bucka, który wepchnął krążek do bramki Kowalczyka. nie muszę chyba pisać co się działo wtedy na trybunach, a był to tylko przedsmak tego co się miało dziać. Już minutę później z kontrą poszedł Hegegy, zagrał do Zubka, a ten popisał się ładnym i w końcu mocnym i celnym strzałem dając gospodarzą upragniony remis. 4-4 i cała hala na stojąco dopinguje swój zespół. W końcówce na ławkę kar powędrował jeszcze Ryczko, ale gospodarze umiejętnie się wybronili oddając jeszcze groźny strzał równo z końcową syreną. Dogrywka to już ostrożna gra z obu stron. Tak bardzo, że w pewnym momencie na lodzie pojawiło się 5 zawodników z Bytomia i jeden powędrował na ławkę kar. Unia za długo nie grała w przewadze, gdyż 20 sek. później do boksu został odesłany Obstarczyk. Przez niecałe 2 min. drużyny grały 3 na 3 i była to mała parodia hokeja. Żadna z ekip chyba nie ćwiczyła tego elementu, gdyż zawodnicy za bardzo nie wiedzieli co mają robić, jak się ustawić, w ilu zaatakować. Jedyna okazje miał Valusiak, który niestety nie zakończył golem indywidualnej akcji. Tak minęło 5 minut i o zwycięstwie miały zadecydować karne. Najpierw gola zdobył Zubek, a po nim zaraz krążek w okienku umieścił Puzio. W drugiej serii najpierw Bucek położył bramkarza i wpakował gumę do bramki. Tego samego nie powtórzył już Lustinec, gdyż Szałaśny wygrał z nim pojedynek. O losach meczu mógł zadecydować Szewczyk, który jako trzeci wykonywał rzut karny w ekipie Unii. Młody gniewny z Oświęcimia wytrzymał presję, zdobył gola i tym samym na lodowisku zapanowało szaleństwo. Można powiedzieć, że przypomniały się dawne mistrzowskie lata.
Stan rywalizacji teraz to 1-1 i obie ekipy dalej maja takie same szanse na utrzymanie się w PLH. Kolejny mecz już w niedzielę o godz. 17:00 i znowu zapraszam wszystkich chętnych z okolic Oświęcimia i nie tylko.


__________________________________________________

Posted by: Nasz

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 08/03/2008 00:04

Kto bedzie mial dzis silniejsze nerwy w Tychach? Sadze , ze jednak Gks. Bo ktoz poza Pasami moglby nie grac w wielkim finale?
Posted by: Trewor

Re: Polska 07/08 Comarch Ekstraliga - 12/03/2008 03:34

'To nie tak miało być...'

'To nie tak miało być...' słowa z piosenki Budki Suflera idealnie pasują do tego co miało miejsce podczas niedzielnego spotkania. Spotkanie rozpoczęło się już około godziny 16:40, kiedy to pod 'lodowiskiem' (lodowiskiem - w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu) pojawiła się grupa oświęcimskich kibiców. Dała ona o sobie szybko znać śpiewając 'Nigdy nie spadnie, Oświęcim nigdy nie spadnie...' i wiele innych piosenek o kulturalnym charakterze, co jak się okaże będzie miało znaczenie w późniejszym czasie. Ich liczba i głośny śpiew były tak duże, że przypadkowi spacerowicze zaczęli sobie zadawać pytanie, czy aby nie zaszli już za daleko i czy nie najwyższy czas zawrócić, żeby jeszcze przed zmrokiem zdążyć wrócić do Bytomia.
Na sektor z napisem 'VIP' Unici weszli ok. 17:20 i przez 20 minut tylko ich chóralne śpiewy rozchodziły się po całej hali (hali - w dosłownym tego słowa znaczeniu). Dopiero po tym czasie, na chwilę przed właściwym rozpoczęciem spotkania na lodowisku pojawili się kibice Polonii Bytom, którzy swoją liczbą nie zachwycili (piszę to z perspektywy meczów w Oświęcimiu, czyli trochę subiektywna ocena). Od tego momentu dało się słyszeć głośny doping dla obu ekip.
Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Najlepszą okazję miał Tokos, jednak Szałaśny spisywał się bez zarzutu. Po chwili sędzia zaczął wysyłać zawodników na ławkę kar. Najpierw zawędrował tam Adamus, a następnie dwóch zawodników Polonii i goście przez 30 sek. grali w podwójnej przewadze. Mimo to wynik nie uległ zmianie. Jednak jak mówi przysłowie 'co się odwlecze to nie uciecze'. W 14 min. pod bramką Szydłowskiego znalazł się Valusiak i umieścił gumę w jego siatce. W sektorze zajmowanym przez kibiców gości wybuchł szał radości. Kiedy jeszcze nie skończyli się cieszyć z pierwszego gola śpiewając 'Jeszcze jeden, jeszcze jeden...' Piecuch popełnił błąd przy wyprowadzaniu krążka, przejął go Bucek i ładnym strzałem nie dał szans Szydłowskiemu. Chyba nie trzeba pisać co się działo na trybunach. Z jednej strony cisza, a z drugiej ogromna radość. W 1. tercji nie padło już więcej goli.
2. tercji to przede wszystkim napór gospodarzy, którzy dążyli do zdobycia kontaktowej bramki. Ich upór został nagrodzony, gdy na ławkę kar jednocześnie zostali odesłani Szewczyk z Obstarczykiem. Ciężko jest wytrzymać grę w podwójnym osłabieniu przez pełne 2 minuty. Unii się to nie udało i w 33 min. Lustinec wlał w serce gospodarzy nadzieję na korzystny wynik. 4 minuty później bytomska publiczność eksplodowała radością, gdy Urban wykorzystał fakt, że na ławce kar ponownie siedział zawodnik gości, tym razem Bucek i pokonał Szałaśnego.
Na początku 3. tercji szybki cios zadał Kowalski wyprowadzając zespół gospodarzy na prowadzenie i uciszając na chwilę publikę z Oświęcimia, która nie mogła uwierzyć w to co się stało. Szybko jednak się otrząsnęła i znowu kontynuowała swój doskonały doping. Dał się on chyba słyszeć im pupilom, gdyż zaczęli się żwawiej poruszać po lodzie, byli o wiele szybsi od swoich starszych rywali i coraz częściej nękali Szydłowskiego. Robili to do tego stopnia, że w 52 min. przy kolejnej interwencji doznał on kontuzji. Wtedy też stała się rzecz dziwna, coś w stylu 'Z archiwum X' czy też raczej 'Scooby Doo', gdyż było to mało profesjonalne. Gdy na tafli masażyści opatrywali kontuzjowanego bramkarza Polonii, który nie był zdolny do dalszej gry, nad taflą zgasła część świateł. Patrząc na cały obiekt nie budziłoby to większych podejrzeń, ale okoliczności tego zajścia dawały/dają wiele do myślenia. Mecz został przerwany na około 20 minut i zawodnicy na ten czas udali się do szatni. Poloniści zbierać siły, których mieli coraz mniej, a Kowalczyk - rezerwowy bramkarz rozgrzewać się, aby nie wchodzić na lód z marszu, tak jak powinno to mieć miejsce. W tym samym czasie Unici przechodząc przez otwartą przestrzeń udali się do swojej szatni, która mieściła się w budynku obok. Gdy cierpliwość sędziego powoli kończyła się, nastąpił cud na miarę Kany Galilejskiej i światło zostało przywrócone. Ostatnie 8 minut to napór gości, którym w końcówce mimo gry w podwójnej, a przez chwilę nawet w potrójnej (wycofanie bramkarza) nie udało się doprowadzić do wyrównania. Końcowa syrena i eksplozja radości wśród graczy bytomskiej Polonii i ich kibiców. Kibicom Unii nie pozostało nic innego jak podziękować swoim graczom za trud i wysiłek włożony zarówno w to spotkanie, jak i cały sezon który był bardzo trudny dla ekipy z małopolski. Jednocześnie oklaskami nagrodzili zawodników z Bytomia.
Na koniec należy wspomnieć o - delikatnie mówiąc - negatywnym zachowaniu sporej grupy kibiców z Bytomia. Po tym jak w piątek spokojnie przechadzali się po sektorze, trybunach i całym lodowisku w Oświęcimiu, w niedzielę od połowy 2. tercji zaczęli śpiewać niecenzuralne teksty w stronę kibiców i zawodników Unii. Szkoda, że nie potrafili się oni bawić tak jak kibice przyjezdni, którzy próbowali nawet zorganizować na trybunach falę. Niestety nie wyszła ona poza ich sektor. Jak się później okazało nie było to spowodowane jakąś złą wolę tutejszej publiczności. Można podejrzewać, że po prostu nie potrafili oni jej zrobić. W pewnym momencie inicjatywa fali wyszła z ich strony, ale wyglądała ona jak jezioro w bezwietrzną pogodę.
Po meczu władze Unii Oświęcim złożyły protest w sprawie zgaszonego światła i 'przymusowej' przerwy. Jak już wspomniałem wcześniej patrząc na obiekt przy ulicy Puławskiego nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego. Dziwne są jednak wydarzenia, które towarzyszyły temu zdarzeniu. Mam tu na myśli rosnący napór gości, coraz bardziej opadających z sił gospodarzy i przede wszystkim kontuzje Szydłowskiego. Zgaszone światła dały możliwość i czas na przygotowanie się rezerwowego bramkarza do gry i ten fakt nie ulega wątpliwości. A to czy światła zostały zgaszone specjalnie, niech sobie każdy sam oceni w domowym zaciszu. Ja tylko Wam podpowiem, że z własnego źródła wiem, że podczas rozmów z zawodnikami Polonii nie wypowiadali się oni wprost co do ingerencji pracowników obiektu w awarię oświetlenia, ale ich twarze mówiły same za siebie. Dziwne jest również to, że jakoś nigdy wcześniej sytuacja taka nie miała miejsca. Osobiście nie wierzę, aby protest przyniósł jakieś skutki w postaci powtórzonego spotkania, ale daje on na pewno wiele do myślenia.
Unia w 1. lidze? Niestety trzeba się z tym pogodzić. Nie podlega wątpliwości fakt, że byli oni najsłabszą ekipą zasadniczej części sezonu. Ale jak wiemy o mistrzostwie, brązowym medalu czy też spadku decyduje faza PO i tutaj już to wyglądało trochę inaczej. Teraz nie pozostaje nic innego jak budować ekipę, która szybko przywróci oświęcimskiemu hokejowi należne mu miejsce. No chyba, że ten protest...


__________________________________________________