Manipulacja kursami na betfair [2]

Posted by: Gianluca Comotto

Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 07:18

Temat uwazam za otwarty, rozpocznijmy od wrzucenia skana i dyskusji na temat arbitrage w platformie BF.

Pozdrawiam i licze na owocna dyskusje,
Gianluca Comotto.
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 07:31

"Manipulacja kursami" to moim zdaniem jeden z największych plusów betfair.W zasadzie to można wyróżnić dwie metody:granie na zmiany kursów jeszcze przed meczem albo w trakcie spotkania (live).Osobiście preferuję ten drugi typ,ponieważ w przypadku grania na ruchy kursów przed meczem zazwyczaj zarobek jest bardzo niewielki i nie zawsze jest łatwo przewidzieć kierunek zmian.Z tego co widzę to Gianluca właśnie skontrował na live,nieprawdaż?
Posted by: Danijel

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 07:38

Wiem ze nie kazdy bedzie chcial zdradzic swoich sposbow manipulacji ale moze jednak napiszecie kilka dorbnych wskazowek?
Posted by: Szewa

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 07:57

Jeżeli chodzi o manipulację, to mam dwa sposoby gry.

1. Gram undery w przerwie meczu gdy zespoły strzeliły 0 lub 1 brakę. Jest to bardzo loteryjny sposób ale jeżeli po przerwie żaden z zespołów nie strzeli gola w ciągu 10 - 15 min drugiej połowy meczu, to kontruję i jestem "all green"

2. Wybieram mecz między dwoma wyrównanymi zespołami i kilka min. po rozpoczęciu meczu wystawiam "lay" na remis, a po strzeleniu bramki przez którąś z drużyn gram ten remis po wyższym kursie. Oczywiście jeżeli przez większą część meczu nie pada bramka, to kontruję w celu minimalizacji strat.
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 08:11

Quote:

Wiem ze nie kazdy bedzie chcial zdradzic swoich sposbow manipulacji ale moze jednak napiszecie kilka dorbnych wskazowek?




Sposobów "manipulacji" może być wiele i najlepiej wybrać samemu optymalny dla siebie.Generalnie gram to co uważam za prawdopodobne.Ja szczególnie lubię do tego celu wykorzystać undery.W spotkaniu gdzie under wydaje mi się realny gram przed meczem under i po 10-15 minutach bez bramek można już z profitem skontrować.Radzę Ci pobawić się,poobserwować ruchy kursów...
Posted by: Danijel

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 08:40

Dzisiaj spotkanie: Middlesbrough - Charlton
Charton juz dwa mecze z rzedu notowal wynik 0:0, po rozpoczeciu meczu jak kurs na X spadnie wystawie X... po pierwszej bramce gram na X. Dobry plan ? W koncu ile mozna remisowac 0:0
Posted by: Szewa

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 08:45

Oczywiście, że możesz tak zrobić albo tak jak pisze El Camino. Postaw przed meczem under 2.5, a kilkanaście minut po rozpoczęciu meczu wystaw to zdarzenie. Generalnie, ilu graczy tyle sposobów gry. Sam musisz metodą prób i błędów znaleźć optymalny dla siebie sposób gry.
Posted by: Kacpro

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 10:00

na BA dla zainteresowanych dodam,że o ile pamiętam był dość obszerny post ze strategiami chłopaków co do betfair i sposobów na zarabianie tam.
Posted by: Adam de R

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 11:28

Po pierwsze to chyba słowo manipulacja jest tu niewłaściwie użyte. Żeby manipulować na Betfair trzeba by mieć bardzo dużą kasę. W związku z tym jedyne co można zrobić to dostosować się do istniejących kursów.


Czy ktoś z grających w taki sposób prowadzi jakieś statystyki swojego grania ? Czy przypadkiem ryzyko utraty kasy nie jest tutaj znacznie wyższe niż potencjalne zyski z takiego grania ? Jeżeli ktoś gra w ten sposób dłużej to proszę o zamieszczenie statystyki zysków i strat.
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 12:23

Quote:

Po pierwsze to chyba słowo manipulacja jest tu niewłaściwie użyte. Żeby manipulować na Betfair trzeba by mieć bardzo dużą kasę. W związku z tym jedyne co można zrobić to dostosować się do istniejących kursów.





Adam-czytaj między wierszami.Manipulacja to swego rodzaju metafora specyficznego sposoby gry,opartego na zmianach kursów w ciągu trwania zdarzenia.

Osobiście nie sądzę,by ta metoda była bardziej ryzykowna.Powiedziałbym raczej,że jest nieco mniej opłacalna,ale za to bardziej bezpieczna.Spójrz na wklejony powyżej kupon Gianluci-skontrował on w trakcie meczu i już wtedy był wygrany.Ale mógl równie dobrze nie kontrować,czekać do końca spotkania i wówczas jego wygrana byłaby nieco większa.
Gianluca-jeśli coś przekręciłem to popraw mnie .
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 12:35

Wszystko okay Camino. Jesli chodzi o przyklad to do gry wlaczylem sie przy wyniku 1-1 okolo 50 minuty (jak dobrze pamietam). Gralem i wystawialem tylko Rennes (po bardzo niskich kursach wystawialem sprzedawalem znacznie wyzej.

Adam - skad wiesz jaka kasa manipuluje ja czy Camino ze osadzasz odrazu? Z drugiej strony nie trzeba miec milionów zeby zarabiac dosc dobre pieniadze w BF, ale im wiecej tym lepiej

Pozdrawiam.
Posted by: Adam de R

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 13:49

O co chodzi to ja łapie bo sam staram się tak grać ale nazwa jest nie adekwatna do metody. To tak na marginesie bo Niechciał bym, żeby dyskusja o tym zdominowała temat.

Quote:


Adam - skad wiesz jaka kasa manipuluje ja czy Camino ze osadzasz odrazu? Z drugiej strony nie trzeba miec milionów zeby zarabiac dosc dobre pieniadze w BF, ale im wiecej tym lepiej

Pozdrawiam.




Widzę na Betfair jakie pieniądze się przelewają i wątpie aby ktokolwiek nie tylko na tym forum mógł manipulować kursami z korzyścią dla siebie. Nie mówię o sytuacji gdzie ktoś wie coś więcej od innych i skupuje zakłady albo wystawia po coraz wyższych kursach.


Nie za bardzo jestem przekonany zy jest mniej ryzykowna więc dlatego moje pytanie o to czy ktoś tak gra na tyle długo, żeby wiedzieć czy potencjalne zyski są wstanie zrekompensować straty jakie na pewno się pojawią. Nie wiem czy czekanie 10 min z nadziej że nikt nie strzeli w tym czasie bramki jest takie mało ryzykowne. Wydaje mi się że w tych wszystkich metodach brakuje jakiegoś elementu.


Żeby nie było, że tylko krytykuje to powiem jak ja próbuje grać.
Zauważyłem, że w trakcie kilku gemów w pierwszym secie kursy bardzo się zmieniają i każdy wygrany czy przełamany gem powoduje duże ruchy kursów.
Staram się wiec najpierw znaleźć spotkanie gdzie rynek jest bardzo wyrównany i już przed meczem kupić obu zawodników po kursie co najmniej 2,04 a jak się nie da to właśnie w ciągu tych kilku gemów dokupić brakujący zakład. Na razie idzie dobrze ale myślę, że wpadka to tylko kwestia czasu. Co sadzicie o tym ?
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 14:10

Sytuacja z kursami w tenisie jest analogiczna do przebiegu gry i zmiennosci sytuacji w samej grze to jasne i dlatego tenis jest jedna z najlepszych dyscyplin do arbitrage.
Posted by: emilio25

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 14:27

http://www.footballselect.co.uk/
czy ktos zna ten system ktory jest opisany na tej stronie?
Posted by: Belisariusz

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 14:48

Quote:

Sytuacja z kursami w tenisie jest analogiczna do przebiegu gry i zmiennosci sytuacji w samej grze to jasne i dlatego tenis jest jedna z najlepszych dyscyplin do arbitrage.




to żaden arbitraż nie jest przynajmnie w takim rozumieniu jak na giełdzie. Pytanie czy ktoś próbuje wykorzystywać niedoskonałości rynku na Betfair?
Posted by: ozzy123

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 19:01

Gianluca wyczyść skrzynkę.
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/04/2006 19:03

Skrzynia czysta jak Soplica
Posted by: Alphabet

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 13/04/2006 21:39

[...] Na razie idzie dobrze ale myślę, że wpadka to tylko kwestia czasu. Co sadzicie o tym ?




Trzeźwo myślisz i wydaje mi się, że dobra przyszłość przed Tobą w grze takich zdarzeń. Wpadka jak piszesz jest kwestią czasu i zwykle jest bolesna, jednak zyski zrekompensuja Ci w dłuzszym czasie takie wpadki, gdyz będa sie one zdarzeć stosunkowo rzadko. Nie wiem jak Ty grasz takie zdarzenia ale jest zależność, jeśli obracasz większymi pieniedzmi trzeba kupować/wystawiać każdą różnicę, nawet 0.05, byc cały czas w obiegu w trakcie meczu. Grając małymi stawkami, ryzyko wtopy się zwieksza, z racji tego, że czekamy na większe różnice między powiedzmy tym co wystawilismy, a co chcemy póżniej kupić.
Posted by: Szewa

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 13/04/2006 23:59

Święta racja Alphabet. Ja zaczynałem grę z budżetem 80 euro i bardzo ciężko było osiągnąć zadowalający zysk. Gdy jednak dysponujesz budżetem kilkakrotnie większym, to nawet lekkie wahnięcie kursu przyniesie oczekiwaną wygraną.
Posted by: siwy212

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 05:53

doradzcie czy dzis dobry typ na manU under/over teraz wystawic mozna under po 2,88 a mysle ze szybko kurs dzis wzrosnie po rozpoczeciu meczu
Posted by: nowy WK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 05:58

Wg mnie znacznie lepiej wystawic ten under po 2,8 i poczekac - zobaczyc co bedzie.

Wystawiajac po 2,88 jak jest kurs w druga strone 1,53 wystawiasz wlasciwie surebeta (co prawda 0% zysku)

Wojtek
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 06:02

Sezon piłkarski wlasnie sie konczy, czas powoli zaczac myslec o tenisie, ktory powinien przynosic wieksze korzysci. Tylko poczekajmy na jeden z tych wazniejszych turnieji, jakis z cyklu ATP Masters bo tu głownie chodzi o obroty duza kasa czyli duzo kursów wysokich do zlapania.
Posted by: siwy212

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 06:10

Quote:

Wg mnie znacznie lepiej wystawic ten under po 2,8 i poczekac - zobaczyc co bedzie.

Wystawiajac po 2,88 jak jest kurs w druga strone 1,53 wystawiasz wlasciwie surebeta (co prawda 0% zysku)

Wojtek



pewnie ze lepiej tylko czy sie taki kurs 2,8 pojawi dzis potem tylko podczas meczu zlapac 3 z kawalkiem i juz gotowy zielony kolorek
Posted by: siwy212

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 06:17

powiedzcie jak to jest wczoraj gralem wystawialme mecz tenisa bartoli z kims tam wystawilem bartoli potem zagralem bartoli bylem all green i bartoli skreczowala i kurza stopa nie mam tego zakladu rozliczonego ani w histori ani niegdzie jak to jest w betfair i zamiast byc -10 € to jestem -20 psia mac
Posted by: Alphabet

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 07:09

siwy212:
If the first set is not completed all bets on this market will be void.
Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 07:39

Może mi ktoś wytłumaczyć taką sprawe:

W tematach niektórych użytkowników, którzy grają w betfair jest przykładowy typ:
Inter - Celtic wynik inny niż 0:0 po kursie 15 za 90$ do wygrania 4$
A użytkownik ten zagrał taki typ za całe pieniądze ze swojego konta

A kiedy ja chce takie coś grać to muszę mieć jeszcze z 100$ na koncie, aby zwrócić pieniądze w razie nie wejścia typu? Jak można grać w taki sposób jak w przykładzie?

z góry dzięki za wyjaśnienie
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 07:42

Quote:

[...] Na razie idzie dobrze ale myślę, że wpadka to tylko kwestia czasu. Co sadzicie o tym ?




Trzeźwo myślisz i wydaje mi się, że dobra przyszłość przed Tobą w grze takich zdarzeń. Wpadka jak piszesz jest kwestią czasu i zwykle jest bolesna, jednak zyski zrekompensuja Ci w dłuzszym czasie takie wpadki, gdyz będa sie one zdarzeć stosunkowo rzadko. Nie wiem jak Ty grasz takie zdarzenia ale jest zależność, jeśli obracasz większymi pieniedzmi trzeba kupować/wystawiać każdą różnicę, nawet 0.05, byc cały czas w obiegu w trakcie meczu. Grając małymi stawkami, ryzyko wtopy się zwieksza, z racji tego, że czekamy na większe różnice między powiedzmy tym co wystawilismy, a co chcemy póżniej kupić.




Świetna uwaga.Rzeczywiście nawet na tak pozornie skromnej zmianie jak 0.05 można zarobić.Oczywiście wygrana jest tym lepsza im większą kasę wpuścimy w ruch.By nie być gołosłownym-miesiąc temu zagrałem Barsę,że wygra mistrzostwo (drużyna na fali,spora przewaga nad Realem i Valencią) po kursie 1.08.Dwa dni temu wystawiłem ten zakład po kursie 1.02.
Posted by: siwy212

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 08:47

Quote:

Może mi ktoś wytłumaczyć taką sprawe:

W tematach niektórych użytkowników, którzy grają w betfair jest przykładowy typ:
Inter - Celtic wynik inny niż 0:0 po kursie 15 za 90$ do wygrania 4$
A użytkownik ten zagrał taki typ za całe pieniądze ze swojego konta

A kiedy ja chce takie coś grać to muszę mieć jeszcze z 100$ na koncie, aby zwrócić pieniądze w razie nie wejścia typu? Jak można grać w taki sposób jak w przykładzie?

z góry dzięki za wyjaśnienie



bo to nie jest obstawianie zakladu tylko wystawianie sprzedawanie. Ktos ci to musi zagrac ze w tym meczu padnie 0-0 a ty wystawiasz ze nie padnie 0-0 czyli ten koles co od ciebie kupi ten zaklad gra zaklad za 4 euro ryzykujac 4 euro po kursie 15 a moze wygrac 60 a ty mu go sprzedajesz po kursie 15 masz do wygrania 4 ale ryzykujesz to co on moze wygrac troche zawile ale chyba zrozumisz
Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 09:30

nom rozumiem mniej więcej, tylko jak możesz to napisz mi jak można wystawiać typ do sprzedania????
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 09:35

Wystawic typ do sprzedania Co za terminologia pomieszana.
Posted by: Logan

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 09:36

Na platformach p2p jak betfair, to Ty stajesz sie bukmacherem i wystawiasz zdarzenie po okreslonym kursie a ktos inny moze je zagrac(kupic).
Posted by: siwy212

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 09:37

Quote:

nom rozumiem mniej więcej, tylko jak możesz to napisz mi jak można wystawiać typ do sprzedania????




no w betfair masz tam kwadraciki takie i tak po lewej msz normalne wystawianie a po prawej masz inny kolorek i to jest wlasnie wystawianie i patrzac na te kursy np najpierw mozesz sprzedac zaklad po jakims tam kursie a potem np przed samy spotkaniem albo juz w trakcie jak kurs po lewej sie zmieni odpowiednio mozesz to samo zagrac i odpowiednio dobierajac stawke wygrasz w kazdym przypadku
Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 09:51

Quote:

Quote:

nom rozumiem mniej więcej, tylko jak możesz to napisz mi jak można wystawiać typ do sprzedania????




no w betfair masz tam kwadraciki takie i tak po lewej msz normalne wystawianie a po prawej masz inny kolorek i to jest wlasnie wystawianie i patrzac na te kursy np najpierw mozesz sprzedac zaklad po jakims tam kursie a potem np przed samy spotkaniem albo juz w trakcie jak kurs po lewej sie zmieni odpowiednio mozesz to samo zagrac i odpowiednio dobierajac stawke wygrasz w kazdym przypadku




czyli te możliwe wygrane co oni piszą to grają w dwie strony i dlatego taki mały zysk czy jak, bo coraz mniej rozumiem ??
Posted by: Alphabet

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 09:57

skoczek, po prostu zarejestruj sie w Betfair, najlepiej z jakiegos referala [pewnie się zgłosi nie jedna osoba] wejdz na dany market i pobaw się back/lay [bez składania zakładu] betfair ma wbudowany kalkulator i kazdą możliwą opcje ci wyliczy jak i poda różne rozwiązania w zależności od wyniku zakładu. Inaczej, tego nie zrozumiesz.
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 09:59

Zgłos sie do mnie, ja oddaje cały bonus jak spełnisz warunki.
Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 10:09

Dobra nie bojcie się o bonusa, bo już jestem zarejestrowany kilka dni temu


Dobra już mniej więcej rozumiem. Dzięki za wskazówki
Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 10:41

wystarczyło powiedzieć, że kurs na lay 15 to tak jakby 1/15 i o to mi właśnie chodziło teraz już wszystko wiem, no może prawie wszystko
Posted by: Belisariusz

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 10:53

Ma ktoś jakies doświadczenia z koszykówka ?

Jest gdzies jakieś P2P Gdzie było by duże zainteresowanie US Sports bo na Betfair obroty są dosyć małe w tej kategori no może poza NBA
Posted by: siwy212

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 10:54

Quote:

wystarczyło powiedzieć, że kurs na lay 15 to tak jakby 1/15 i o to mi właśnie chodziło teraz już wszystko wiem, no może prawie wszystko




Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 11:40

tylko jeszcze jedno jak już wiem ,że kurs 15 na lay to tak jakby jest w zaokrągleniu 1.067 to taki kurs należy wpisać w tym miejscu gdzie tam sie wpisuje stawke itp., bo inaczej jeśli kurs jest 15 to trzeba mieć tyle razy więcej na koncie niż stawka, aby to zagrać??
Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 11:41

poprawiony post

tylko jeszcze jedno jak już wiem ,że kurs 15 na lay to tak jakby jest w zaokrągleniu 1.067 to taki kurs należy wpisać w tym miejscu gdzie tam sie wpisuje stawke itp. ?? , bo inaczej jeśli kurs jest 15 to trzeba mieć tyle razy więcej na koncie niż stawka, aby to zagrać
Posted by: zbycho

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 12:48

jeśli lubicie tą zabawę ( ja tak :P ) proponuję obejrzeć na BF zakłady na wyścigach konnych ... naprawdę sa ciekawe ...
zwłaszcza przy wyścigach na torach w USA ( live streamy ) no i czas trwania jest istotny ...

aczkolwiek ryzko wpadki dużo wyższe niż przy innych sportach ( zwłaszcza w porównaniu do tenisa ) ale ja nie narzekam :P

potwierdzam w pełni to coś ktoś napisał wyżej że Bf żeby na różnicach kursów zarobić na start potrzeba troch ę kasy wg mnie absolutne minium to 100 jednostek ( waluta do wyboru :P ) a żeby bez nerwówki było to najlepiej tak miec koło 1000 jednostek
Posted by: Maciek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 14:05

do tych co grają na all in:

Na jakiej podstawie dobieracie mecze w ktorych westawiacie kursy?
Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 16:01

Dobra ostatnia sprawa:

Jeśli chcę wystawić na lay i jest kurs np. 15 (czyli liczymy odwrotność kursu jakos kurs rzeczywisty, który w tym przypadku wyniesie 1,067) to w miejscu gdzie wpisujemy stawkę itp. mam wpisać 1,067 czy 15, bo jeśli 15 to, aby zagrać taki zakład za powiedzmy 40$ musiałbym mieć na koncie 600$, a nie mam tyle i nie mogę zagrać takiego zakładu. Więc co tam wpisywały osoby, które w swoich tematach grając po 250$ miały do wygrania 22$ na czysto, a pisały, że po kursie 15 czyli na koncie musiałyby mieć prawie 4000$. Dlatego jaki kurs mam wpisać 15 czy odwrotność 1,067 ??

Proszę o odpowiedź
Posted by: Randall

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 16:09

Jeśli dajesz lay czyli klikasz na różowe pole to wystawiasz zdarzenie, które kupuje od ciebie ktoś inny, a więc jeśli grasz lay po kursie 15 to w polu stawka wpisujesz ile chcesz wygrac, czyli za ile to zdarzenie ktos kupi od Ciebie.Jesli np wpiszesz, że chcesz wygrać 4$ to wtedy jesli twoj zaklad przegra to ktos wygrywa od Ciebie (4*15)-4 .$, a jesli ty wygrasz to wygrywasz te 4$.Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale.Poszukaj najlepiej tematu kursona w private picks.Tam w pierwszym jego poście masz dokładnie opisane co i jak.
Posted by: Belisariusz

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 16:21

Quote:

jeśli lubicie tą zabawę ( ja tak :P ) proponuję obejrzeć na BF zakłady na wyścigach konnych ... naprawdę sa ciekawe ...
zwłaszcza przy wyścigach na torach w USA ( live streamy ) no i czas trwania jest istotny ...

aczkolwiek ryzko wpadki dużo wyższe niż przy innych sportach ( zwłaszcza w porównaniu do tenisa ) ale ja nie narzekam :P

potwierdzam w pełni to coś ktoś napisał wyżej że Bf żeby na różnicach kursów zarobić na start potrzeba troch ę kasy wg mnie absolutne minium to 100 jednostek ( waluta do wyboru :P ) a żeby bez nerwówki było to najlepiej tak miec koło 1000 jednostek




Też próbuje pospekulować na wyścigach ale ja wybieram te w UK. Zalety to Wyścig co 15 – 20 min., na każdym wyścigu obroty 500.000 euro. Wady to bardzo szybki rynek zwłaszcza 10-20 min przed gonitwą. Jakbyś był chętny to może się wymienimy doświadczeniami. Grasz na zwycięzcę czy na miejsce ?
Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 16:23

Quote:

Jeśli dajesz lay czyli klikasz na różowe pole to wystawiasz zdarzenie, które kupuje od ciebie ktoś inny, a więc jeśli grasz lay po kursie 15 to w polu stawka wpisujesz ile chcesz wygrac, czyli za ile to zdarzenie ktos kupi od Ciebie.Jesli np wpiszesz, że chcesz wygrać 4$ to wtedy jesli twoj zaklad przegra to ktos wygrywa od Ciebie (4*15)-4 .$, a jesli ty wygrasz to wygrywasz te 4$.Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale.Poszukaj najlepiej tematu kursona w private picks.Tam w pierwszym jego poście masz dokładnie opisane co i jak.




Dzięki za wytłumaczenie, wreszcie ktoś kto wie o co mi chodzi
Posted by: sznikers

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 16:53

dla tych co nie chce czekac zbyt dlugo z wystawianiem kursow na zdarzenia polecam w Batfair- pokera i blackjacka.
obroty tez wygladaja tam zachecajaco.

pozdr.
Posted by: zbycho

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 17:13

[quote
Wady to bardzo szybki rynek zwłaszcza 10-20 min przed gonitwą.

Grasz na zwycięzcę czy na miejsce ?




to według mnie jest własnie zaleta zwłaszcza jak gra się na róznice kursów

z reguły gram na zwyciezcę ... a w zasadzie na lay z kontrą
gra na miejsce w BF jest dośc nietypowa jak na wyścigi konne odbiega dośc znacząco od klasycznego forecast czy tricast

a wolę w USA z dwóch względów
- wyścigi sa wieczorem naszego czasu ( pracuję dośc długo wiec w dzień nie mam czasu na hooby :P )
- w większości torów są live video ... a lubie sobie równiez pooglądac tory angielskie, waliskie czy irlandzkie jak tez autralia czy RPA sa dostępne ale na kodowanych kanałach które sa dostępne w zasadzie tylko w Anglii ... a ja jestem w Polsce
Posted by: kapitansb

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 17:15

Quote:



Też próbuje pospekulować na wyścigach ale ja wybieram te w UK. Zalety to Wyścig co 15 – 20 min., na każdym wyścigu obroty 500.000 euro. Wady to bardzo szybki rynek zwłaszcza 10-20 min przed gonitwą. Jakbyś był chętny to może się wymienimy doświadczeniami. Grasz na zwycięzcę czy na miejsce ?





Od czasu do czasu kusi mnie ,aby przynajmniej dla rozrywki pograc konie (stara milosc nie rdzewieje ) .

Czy ma ktos moze kalkulator na rozna liczbe koni ?
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 17:25

W bf masz wbudowany kalkulator.
Posted by: Belisariusz

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 17:26

Quote:

[quote
Wady to bardzo szybki rynek zwłaszcza 10-20 min przed gonitwą.

Grasz na zwycięzcę czy na miejsce ?




to według mnie jest własnie zaleta zwłaszcza jak gra się na róznice kursów

z reguły gram na zwyciezcę ... a w zasadzie na lay z kontrą
gra na miejsce w BF jest dośc nietypowa jak na wyścigi konne odbiega dośc znacząco od klasycznego forecast czy tricast





Jak jesteś po właściwej stronie to napewno zaleta bo zmiany kursów z 5,0 na 20,0 i odwrotnie nie są rzadkością.

Jakie są obroty na gonitwach w USA ? Kiedyś patrzyłem na te co są rano według naszego czasu i obroty były smienie małe rzedu 2-5 k
Posted by: zbycho

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/04/2006 18:57

obroty nie sa tak wysokie jak na biegach na torach angielskich ale na moje potrzeby sa wystarczające średnio w granicach 20-50 K ( na tych popularniejszych torach sa większe

co do pierwszego to własnie na tym polega żeby być po własciwej stronie :P
Posted by: fubuki

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/04/2006 11:53

ejjj!! które mecz są live na betfair???? myślałem że te podpisane dzisiaj w grze a tu zablokowane kursy na korone z górnikiem . może mi ktoś odpowiedzieć jak poznać mecze live??

pozdro
Posted by: Belisariusz

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/04/2006 12:35

Generalnie z tego co się pytałem supportu to Betfair nie daje gwarancji, że jakieś zdarzenie będzie live obojetnie co gdzies pisze na ten temat.
Posted by: fubuki

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/04/2006 12:47

widze wlasnie przed chwila zagralem korona gornik a teraz nie moge skontrowac . co za chamstwo!!!
Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/04/2006 13:15

Quote:

Jeśli dajesz lay czyli klikasz na różowe pole to wystawiasz zdarzenie, które kupuje od ciebie ktoś inny, a więc jeśli grasz lay po kursie 15 to w polu stawka wpisujesz ile chcesz wygrac, czyli za ile to zdarzenie ktos kupi od Ciebie.Jesli np wpiszesz, że chcesz wygrać 4$ to wtedy jesli twoj zaklad przegra to ktos wygrywa od Ciebie (4*15)-4 .$, a jesli ty wygrasz to wygrywasz te 4$.Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale.Poszukaj najlepiej tematu kursona w private picks.Tam w pierwszym jego poście masz dokładnie opisane co i jak.




Jeżeli w polu stawka wpisuje się ile chce się wygrać to jakim cudem w swoim temacie miałeś do wygrania 3.80$ jak mi wyskakuje, że minimalna stawka to 4$ I jeśli jest na to jakiś sposób to ile mogę najmniej wygrać na layu, mogę sobie np. wpisać 1$ w stawce, że chce wygrać, jeżeli ty miałeś do wygrania 3.80$?
Posted by: Randall

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/04/2006 13:49

Najmniejsza stawka za jaką możesz zagrac to 4$, a te 3.80$ to jest po pobraniu prowizji przez Betfair.Zaznacz sobie w opcjach, aby wyswietlalo Ci wykaz zyskow i strat po potraceniu prowizji.
Posted by: skoczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/04/2006 14:06

Tylko jakbyś mógł mi powiedzieć gdzie w tych opcjach się to ustawia, bo jakoś nie mogę na to trafić
Posted by: Randall

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/04/2006 14:14

Jak będziesz zalogowany to na jakimkolwiek rynku nad przyciskiem odśwież masz opcje.
Posted by: Belisariusz

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/04/2006 19:44

Quote:

widze wlasnie przed chwila zagralem korona gornik a teraz nie moge skontrowac . co za chamstwo!!!




JHak chcesz mieć dużą pewność, że zdarzenie będzie dostępne live musisz wybierać te najbardzie popularne a najlepiej te, które są zaznaczone w zakładce tv. Resztat to niestety loteria.
Posted by: Igor

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 09:31

Quote:


Jeżeli w polu stawka wpisuje się ile chce się wygrać to jakim cudem w swoim temacie miałeś do wygrania 3.80$ jak mi wyskakuje, że minimalna stawka to 4$ I jeśli jest na to jakiś sposób to ile mogę najmniej wygrać na layu, mogę sobie np. wpisać 1$ w stawce, że chce wygrać, jeżeli ty miałeś do wygrania 3.80$?



Oczywiście że można postawić mniej niż 4$.
Czasem się zdarza że ktoś chce postawić (niebieski) na dane zdarzenie po jakimś kursie i daje na to 10$. Ktoś przyjmuje (czerwony) to zdarzenie, ale nie za 10$ tylko za np. 8$.
Wtedy Ty możesz dać że chcesz przyjąć (czerwony) to zdarzenie za 4$ (minimalna stawka), ale przyjmie Ci tylko za 2$. Resztę będzie musiał ktoś inny postawić (niebieski). Ale nim ktoś inny to postawi to po prostu wycofujesz swoje 2$, które zostały i masz zakład za 2$.
Proste .
Posted by: Belisariusz

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 13:40

W teorii tak. Jednak Betfair nie pokazuje części po przecinku i zakład wyglądający na 2$ w rzeczywistości może być zakładem na 2,99 $
Posted by: nowy WK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 13:42

Moze tez zostac kilka zakladow z nizszymi / wyzszymi kursami ktorych tez nie widac - np grasz kurs 2,0 a zbierasz resztki 2,06 i 2,02.

Wojtek
Posted by: betx

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 15:15

Quote:

Sezon piłkarski wlasnie sie konczy, czas powoli zaczac myslec o tenisie, ktory powinien przynosic wieksze korzysci. Tylko poczekajmy na jeden z tych wazniejszych turnieji, jakis z cyklu ATP Masters bo tu głownie chodzi o obroty duza kasa czyli duzo kursów wysokich do zlapania.




założyłeś temat gianluca i liczyłem na to ze bedziesz zabieral w nim głos, a tymczasem Ty czekasz na więcej turnieJI:))))) i chyb aoczekujesz ze ktos ci sprzeda sposob na zarabianie na bf

mądrzysz się jak Ares ale na temat niewiele mozesz napisac i taki sam słaby typer z ciebie pozdro
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 15:18

Poprostu bez komentarza dla twojej głupoty.
Posted by: betx

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 15:22

Quote:

Poprostu bez komentarza dla twojej głupoty.





głupoty??? przeciez mnie wogóle nie znasz???

pomyśl zanim następnym razem założysz jakis temat bo jak sie nie ma co do napisania to lepiej wogóle nie pisac, osmieszasz sie tak jak Twoj guru,profesjonalizm zerowy
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 15:26

Jesli chodzi o manipulacje jakies tam pojecie mam moze nie takie jak moj "guru" ale zawsze jakies.

Wiedzialem ze wczesniej czy pozniej cos takiego sie stanie, wiec wszystkie osoby, które sa zainteresowane dalsza dyskusja zapraszam na priv.
Posted by: betx

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 15:41

Quote:

Jesli chodzi o manipulacje jakies tam pojecie mam moze nie takie jak moj "guru" ale zawsze jakies.

Wiedzialem ze wczesniej czy pozniej cos takiego sie stanie, wiec wszystkie osoby, które sa zainteresowane dalsza dyskusja zapraszam na priv.





cos takiego sie stanie czyli ktos kumaty zauwazy ze idziesz na latwizne i oczekujesz iz ktos poda ci na tacy sposoby zarabiania na bf? hahahahha oj długa droga przed toba, Twój guru jest kozak gra 600 typów dziennie i po roku czasu w serwisie uzyskał 1% zysku
Posted by: Alphabet

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 17:31

Nigdy temat nie bedzie rzeczowy, jeśli bedą zabierały głos osoby pokroju j/w. Akurat na Betfair, dzielenie sie sposobami "manipulowania" kursami nie są ze szkodą dla innych.. mało tego mogą zwiększyć obroty tam gdzie są potrzebne. Betx chcesz coś wnieść do tematu, proszę bardzo, jeśli nie, twój udział będzie jedynie okraszony ironicznym usmiechem typowym na jaki zasługują internetowi "głupcy".

Wesołych Świąt.
Posted by: Alphabet

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 17:41

A tak wogóle to betx... powinienem mówic Eugeniusz ? bywaj zdrów oszołomie.
Posted by: betx

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/04/2006 19:36

Quote:

A tak wogóle to betx... powinienem mówic Eugeniusz ? bywaj zdrów oszołomie.




ledwo sie pajacu zarejestrowales a juz wyzywasz?
oszolona znajdz sobie w rodzinie Eugeniuszu vel wasylu
Posted by: Adam de R

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 17/04/2006 04:25

Quote:

Jesli chodzi o manipulacje jakies tam pojecie mam moze nie takie jak moj "guru" ale zawsze jakies.

Wiedzialem ze wczesniej czy pozniej cos takiego sie stanie, wiec wszystkie osoby, które sa zainteresowane dalsza dyskusja zapraszam na priv.




E niby dlaczego wszscy mają pisać na priv z powodu jednego frustrata!

Co do ciebie betx jak masz problemy ze stawianiem meczy to albo tego nie rób albo idź do sychologa, który ci pomoże. Nie jesteś jedyny na swiecie, zeby wszyscy musieli czytać twoje żale po strceniu kasy
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 17/04/2006 05:52

Adam wiadomo ze gorzej pracuje sie w amosferze takiej jaka tu panuje.
Posted by: Neoplus

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 17/04/2006 12:57

Gianluca Comotto napisz coś wiecej o swojej grze jakie przynosi zyski i w jaki sposób możnaby nawiącać z tobą współracę. Grasz w betfair prawda?
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 17/04/2006 12:59

Zyski? Okolo 30% na meczu to chyba wystarczy Jak cos podaj namiary na priv.
Posted by: Neoplus

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 17/04/2006 13:01

Gianluca Comotto napisz na pravie do mnie na forum w jaki sposób masz na myśli współpracę.Ja mam konto w berfair lecz wypłąciłem z niej wszystkie pieniądze, Odpisz za privie
Posted by: emilio25

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 18/04/2006 19:04

czy ktos pamieta jaka jest prowizja od wygranej na correct score na betfair??
Posted by: arvid

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 18/04/2006 19:26

5% - Twój rabat.

Przy każdym rynku w zakladkach po prawej stronie są zasady rynku i tam podana jest równiez prowizja.

arvid
Posted by: bartlomeo

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 07:21

Witam,

Ciekawy temat - śledze go juz od dawna gdy posiadałem jeszcze stare konto z powodu braku odpowiedzi adminów postanowiłem założyc nowe bo męczy mnie brak możliwosći wypowiedzenia się w wielu kwestiach

Wiec co do "manipulacji" to jest naprawde chyba jedna z ciekawszych możliwości zaraobienia na BF - ryzyko wpadki jest stosunkowo niewielkie w porównaniu do możliwości osiągnięcia zysków.
Najlepiej jak to było zauważone grac na underki bo tam kursy dosc szybko spadają i w dość szybkim czasie można już osiągnąć spory zwrot. Najlepiej gdy mamy mozliwosc ogladania meczu bo wtedy bez zbędnych nerwów łatwiej możemy zrobic kontre w odpowiednim momencie lub nawet jej nie robić... w zależności od przebiegu meczu. Ja osobiscie obecnie to głównie gram tą manipulacje na mecze, które mam możliwość obejrzeć, pozostałem zagram ale za znacznie mniejsze stawki. Ważny jest też dobór meczu bo nie można grać wszystkiego i na siłe....

Manipulacja wydaje sie znacznie lepsza od grania layów na 0:0 lub wynik wyższy niż 3:3 czy sume goli... chociaz tam tez mozna zrobic ładnego "all greena" lecz ryzyko jest zdecydowanie wieksze.

Zdecydowanie jeżeli platformy takie jak BF beda sie rozwijały w takim tempie jak sie rozwijają to tradycyjne buki beda powoli wypierane z rynku.
Posted by: kocobul

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 10:29

a kto będzie dawal parlaye jak buki znikną z rynku?? Będziemy tylko na single grać ?? a Betfair będzie brać 5% prowizji od każdej stawki. I o to chodzi. To jets największy minus betfair.
Co innego jest postawić:

Parlaja o kursie 8,00 na 3 mecze na asian handicap np. za 100 usd i wygrać +700 a co innego:

1)Postawić 100 usd na kurs 2,00 prowizja 5%
2) Potem wygrana postawić 200 ( circa) na 2,00 i miec 400
3) postawic 400 na 2,00 i mieć circa 800

Jka ktoś nie widzi różnicy to jego problem ale mówię wam że różnica dla buka jest zasadnicza. Kto wie jaka ? Niech zgadnie? Bo ja wiem ? Ale 90% tego nie rozumie.
Posted by: bartlomeo

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 10:43

Wiadomo, że same platformy p2p istniec nie moga ale myśle, że bedą zdobywały coraz większą przewage nad tradycyjnymi bukami a za jakis czas to zapewne na takich plaformach łatwiej będzie grac również combosy. Tradycyjne buki też są dobre ale taka zmiana zmusiłaby je może do spojrzenia na grających jako na partnera a nie jako na złodzieja, który mimo, że wpłacił swoje pieniądze to chce je potem ukraść z ich skarbca....
Posted by: Alphabet

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 10:49

Różnica jest taka, że w 1 przypadku masz koło 12% szans na trafienie takiego parlaya przy uwzględnieniu, że na każdy mecz po kursie masz 50% co da Ci szanse na trafienie tripla 12% [w rzeczywistości masz nawet mniej, koło 9%..]

W drugim przypadku różnica jest widoczna, masz 50% dla każdego singla na trafienie.

Quote:


Jka ktoś nie widzi różnicy to jego problem ale mówię wam że różnica dla buka jest zasadnicza. Kto wie jaka ? Niech zgadnie? Bo ja wiem ? Ale 90% tego nie rozumie.





Może tym razem Ty zauważysz różnice bo należysz do tych 90% o których piszesz.
Posted by: kocobul

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 11:00

Nie o to chodziło Alphabet. To to każdy wie. Ale wyjaśnię:

Ja mówię o przypadku 1 i 2 jako jednym tylko, żeby zagrać parlaya na betfair muszę 3 razy obstawić - najpierw 100 potem to cow ygram itd. Chodzi o efekt jak ktoś chce zagrać parlaya w betfair vide trebla u klasycznego buka.

W pierwszym przypadku ryzykujemy tylko 100 usd a w drugim 100+200+400 i sznase mamy takie same ja grając jednego trebla.

Róznica jest zasadnicza dla buka bo tu ryzykujemy 100 usd a w betfair 700 bo stawiamy aż 3 razy. Różnica polega na tym że buk ma większy obrót. A prwadopodobieństwo wygrania jest takie samo a nie że tu singiel a tam treble.

Tak wyjaśnia to ktoś , kto się na tym zna.

http://www.professionalgambler.com/parlays.html

A lot of bettors won't bother to read this article because it's about parlays. They have already decided parlays are bad bets, so why read an article about them? A lot of them were taught about the evils of parlays by their bookmakers.

.....But some bookmakers refuse to accept certain parlay bets, such as parlaying the runline with the total on a baseball game. Some don't even allow parlaying the pointspread with the total on a pro basketball game. Sometimes you will find much lower betting limits on parlay bets than on 'normal' bets, or even short payouts, such as 6-FOR-1 against 3-bet parlays rather than the more acceptable 6-TO-1. Think about it...No bookmaker seems anxious to promote the use of parlay bets. One well-known Las Vegas sportbook manager insists he is protecting bettors from parlays by limiting their use. Meanwhile, he invites us to bet on who will win the next World Series charging 30+ percent vigorish on futures bets.

Does any of the above seem a little strange to you?

Let's get real. The truth is, if parlay bets were really bad for bettors bookmakers would be promoting the hell out of them.

Take a look at this proposition:

TRUE OR FALSE:
A 3-bet parlay paying 6-to-1 has less vigorish than three single bets risking 11 to win ten.

I am sure you will agree that most sport bettors would answer "False" to that statement. Even many very experienced handicappers think a 3-bet parlay has higher vigorish charges than 3 'normal' 11-10 bets.

The statement is true. A 3-bet parlay paying 6-to-1 costs less in vigorish than three separate bets risking 11 to win 10.....Here's the proof:

Ignoring ties, eight different outcomes are possible with any three sport bets:

W-W-W
W-W-L
W-L-W
L-W-W
W-L-L
L-W-L
L-L-W
L-L-L

With 8 possible outcomes a bookmaker could get 8 different 3-bet parlays from 8 different bettors on the same three propositions. Let's say that happens, and say each of the 8 different bettors risks $100 to win $600.

When the games are over, seven bettors lose their $100 and the eighth bettor wins $600. The bookmaker, who originally received a total of $800 from the eight different bettors, gives the winner a total of $700.....$600 in winnings plus the $100 originally risked by the bettor. The remaining $100 is profit for the bookmaker.

This is where most gamblers go wrong when figuring the bookmaker's profit. They conclude that since $100 is 12.5% of $800, the bookmaker made a whopping profit of 12.5 percent.

But hold on a minute. Let's take a closer look at what really happened here.....Remember, a 3-bet parlay is exactly that: Three bets. Not one bet. Three bets tied together ("parlayed"). Suppose the three bets were laid individually, rather than as a parlay. Assume a bettor laid $100 on a standard "11-10" bet to win $91, and does win, and then suppose he re-bets the entire $191 on a second bet, and wins again. The payback on the second bet is $191 x 1.91, or $365. Now suppose he risks the entire $365 on yet a third bet and wins again.....$365 x 1.91 = $697. He's won a total of $597. The bettor began with $100, he won all three bets, he ended with $697.

Seen as individual bets, it's easy to see that the bettor risked a lot more than the original $100. He risked $100 on the first bet, then he risked $191 on the second bet, then he risked $365 on the third bet. That's a total risked of $656 on the three bets to win a profit of $597. Note that had he simply risked $100 on a 3-bet parlay he would have ended with $700 instead of $697...the 3-bet parlay actually costs slightly less. (It works out to about 4.35% per bet rather than the 4.55% charged on single bets.)

The eight bettors who risked $100 each on the eight different 3-bet parlays did not bet only $800. Not at all. Four of those eight bettors were fated to win their first bet and re-bet everything on the second bet. Two of those four bettors were then bound to win the second bet and re-bet everything on the third bet...Those eight bettors actually bet a total of $2,294, not $800. The $100 that was finally kept by the bookmaker is about 4.35% of $2,294.

So, is that why bookmakers don't encourage the use of parlays, - because the bookmaker's commission is slightly lower? No, that doesn't float. His commission is slightly higher on most other parlays. The difference in vigorish is insignificant. In fact, if more bettors used parlays it would result in a big increase in gross business for the bookmaker. In effect, $100 bettors would be betting $191 on that second game and $395 on that third game. In effect, that translates to a giant increase in "sales" for the bookmaker. Going by that, it seems that parlays would be a great deal for bookmakers.

If that were the case, you can bet your lungs bookmakers would encourage parlays.

Then why don't they encourage parlays? The reason is obvious. Those bettors who understand how and when to use parlays can use them to their advantage. Bookmakers are afraid of knowledgeable bettors using parlays.

Here's an illustration showing the "correct" odds of various size parlays, the "fair" payoff relative to a vigorish charge of 4.55%, and your chances of winning the parlay if you have a 55% winning probability on each individual bet....
Posted by: Szewa

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 11:14

Przecież różnica jest kolosalna. Przy odpowiednim budżecie gra w betfair jest o wiele bezpieczniejsza niż u tradycyjnego bukmachera.

Przykładowo stawiamy "back" za 400 j po kursie 2.12 i za chiwlę kontrujemy "lay" za 445,50 j. po kursie 2.10. i już jesteśmy "all green", a różnica w kurise wynosi tylko 0,02!!! Nawet prowizja 5% nie jest tutaj przekszodą. Oczywiście zdarzają się wpadki ale przy takim sposobie manipulacji ryzyko jest naprawdę minimalne. Oczywiście zakładam, że każdy kto tak gra jest racjonalistą i wcześniej selekcjonuje zdarzenia, które będzie grał, bo głupotą jest gra wszystkiego "jak leci" Ja staram się grać zdarzenia, które oglądam w TV, a jeżeli nie mam takiej możliwości, to staram się w miarę starannie analizować to zdarzenie, kóre mam zamiar zagrać w przyszłości albo kieruję się specyfiką danej ligi/dyscypliny sportu (np. undery we Francji)

Nie ma się co oszukiwać, żaden buk nie oferuje takich możliwości jak platformy w stylu betfair. To jest przyszłość. I szczerze mówiąc, nie brakuje mi ani trochę combosów
Posted by: arvid

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 11:36

Szewczenko,
Teraz to trochę przesadziłeś z tymi obliczeniami Przy takich liczbach jak podałeś to wygrywasz tylko jak zakład "back" nie wejdzie. Wygrywasz wtedy 45,5 e Jak wejdzie tracisz 42 .

Prawidłowo stawiając 400 po kursie 2.12 kontrujesz za 403.8 po kursie 2.1 i wygrywasz niezależnie od wyniku 3.8 e.

Dość szybko to obliczałem więc może nie być zbyt dokładnie , ale tak to mniej więcej się przedstawia.

arvid
Posted by: arvid

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 11:40

Oczywiście taki sposób grania osobiście mogę polecić i uważam go za bardzo dobry. Potrzebne sa tu jednak duże stawki a wtedy w miarę bezpiecznie można zarabiać.

arvid
Posted by: Szewa

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 11:41

Nie zrozumiałeś mnie - w polu "lay" wpisujesz stawkę jaką chcesz wygrać ( w tym wypadku około 405 j.) a porgram sam oblicza stawkę, którą trzeba postawić (w tym wypadku 445,50 j.). Wszystko się zgadza. Ty mówisz o stawce, którą chcemy wygrać, ja napisałem stawkę, którą trzeba postawić

pozdrawiam.
Posted by: Alphabet

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 12:05

OK jeśli przedstawiamy sprawę w ten sposób to mamy [biorąc pod uwagę ze wszystko przegrywamy]:

single
100 = 195
195 = 380.25
380.25 = 741.49

tripel
100 = 765

8 x triple = -280
48 x single = -2.832

--------------------------------------------

Zastosujmy prawdopodobieństwo won/lost

tripel u tradycyjnego buka, 10% szans na win
100 kuponów = zwrot -2.000 EUR

single 50% szans na win
100 kuponów = zwrot 0.00 EUR


Jeśli gdzieś się nie pomyliłem, to proszę poprawić.
Posted by: Belisariusz

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/04/2006 12:36

Quote:



Wiec co do "manipulacji" to jest naprawde chyba jedna z ciekawszych możliwości zaraobienia na BF - ryzyko wpadki jest stosunkowo niewielkie w porównaniu do możliwości osiągnięcia zysków.



Masz jaieś potwierdzenie swich słów ?? Czy tylko tak ci się wydaje. bo twoja wypowiedż kłóci się z podstawowym prawem "Im większe ryzyko tym większy zysk"

Quote:


Najlepiej jak to było zauważone grac na underki bo tam kursy dosc szybko spadają i w dość szybkim czasie można już osiągnąć spory zwrot.





1. Kurs na under musi spadać tak samo szybko jak no over rosnąć bo w innym wypadku można by robić surbety.
2. Wiesz jakie jest statystyczne prawdopodobieństo, że w 1 minucie padnie bramka ??


Quote:



Najlepiej gdy mamy mozliwosc ogladania meczu bo wtedy bez zbędnych nerwów łatwiej możemy zrobic kontre w odpowiednim momencie lub nawet jej nie robić... w zależności od przebiegu meczu. Ja osobiscie obecnie to głównie gram tą manipulacje na mecze, które mam możliwość obejrzeć, pozostałem zagram ale za znacznie mniejsze stawki. Ważny jest też dobór meczu bo nie można grać wszystkiego i na siłe....




Pochwal sie jak oceniasz czy warto kontrować czy nie.
Posted by: law

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 23/04/2006 10:31

No wlasnie przyklad: Barcelona kurs na under do 15 minuty spadl bardzo szybko. Natomiast wczorajszym meczu under w meczu VFB-Eintracht do 15 minuty kurs byl bodajze 2,20 a baw bylo 2,40. Z tego widac czy mniej ludzi gra mecz tym kursu wolniej ida w gore badz w dolu i wszystko rowniez zalezy od popularnosci meczu.
Posted by: law

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 23/04/2006 10:33

Ciekawa strona do U/O
http://www.for2bet.com/default_eng.asp
Posted by: Szewa

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 23/04/2006 11:49

@ law. Masz rację, im popularniejszy mecz tym więszke wahania kursów i większa szansa na zarobek. Wedłyg mnie nie opłaca się grać polskiej ligi, bo kursy bardzo wolno się zmieniają, podobnie było też z wczorajszym meczem Borussia - Norynberga. Nie cieszył się od wielką popularnością i mimo, że była możliwość obejrzenia go w TV, to osobiście odpuściłem granie tego meczu.
Posted by: jarolka

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 25/04/2006 16:27

Czy jest w Betfair takie cos jak gra dla zabawy za wirtualne pieniądze? Szukam tego na stronie i jakoś nie mogę tego znaleźć, a pewnie pomogło by to zrozumiec gre w tym buku...
Posted by: bartlomeo

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 25/04/2006 16:46

Gry dla zabawy to w żadnym buku nie ma..... Tutaj dostępne jest tylko demo objasnaijące krok po kroku co i jak.
Jeżeli chcesz spróbować pobawić się w manipulację to mozna grac minimalnymi stawkami po 4€ bo to taki majatek nie jest a mozna wyciagnac kilka wnioskó jeżeli ktoś nie chce od razu na głębokie wody wypływać.

W manipulacji na underach liczy się przede wszystkim odpowiedni dobór meczy i nic na siłę a jak juz meczyk jest do obejrzenia to cudownie jest wtedy
Posted by: Szewa

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 25/04/2006 16:56

Oczywiście, że jest coś takiego

http://www.playbetfair.com/ - logujesz się i grasz za wirtualne jednostki.
Posted by: bartlomeo

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 25/04/2006 18:16

Quote:

Oczywiście, że jest coś takiego

http://www.playbetfair.com/ - logujesz się i grasz za wirtualne jednostki.




Szczerze powiedziawszy nie spotkałem się z tym wczesniej, nie ma o tym nawet informacji nigdzie. Jednak jest tam tylko kilka wybranych pozycji z piłki nożnej i nie ma zakładów LIVE.
Ale tak dla zabawy na poczatek to mozna
Posted by: bartlomeo

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/04/2006 20:52

Musze do swoich manipulacji wprowadzić kolejną zasadę:
- Nie grac nic co polskie.....


*przekonała mnie do tego dzisiejsza wtopa na PP ale na szczeście jest LM i można odrobić
Posted by: Benek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 28/04/2006 21:41

Ja osobiście gram w Betfair tylko tenis na live i przy wyrównanym pojedynku zawsze wychodzę do przodu czego i wam życzę
Posted by: noel

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/04/2006 00:03

Chlopaki jak nie wiecie co to lay i back, albo ktore zaklady na BF sa live a ktore nie to nie pchajcie sie tam bo na roznicach kursów nie zarobicie. Mozecie tylko stracic ta wplacona kase. Gra na kursach nie jest wcale taka wspaniala jak sie wydaje, poniewaz wymaga poswiecenia kilku godzin dziennie, znajomosci nie tylko danej dyscypliny ale i zasad danego rynku oraz pewnych podstaw ekonomii. Jest tez kilka sposobow na zastawianie pulapek ktore trzeba poznac na wlasnej skorze Zycze powodzenia ( i zwiekszania obrotów na rynkach BF)

PS
Zmiencie nazwe tematu na "zaklady live" bo wszyscy opisuja tutaj raczej ten sposob grania
Posted by: Belisariusz

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/04/2006 08:18

Quote:

Chlopaki jak nie wiecie co to lay i back, albo ktore zaklady na BF sa live a ktore nie to nie pchajcie sie tam bo na roznicach kursów nie zarobicie. Mozecie tylko stracic ta wplacona kase. Gra na kursach nie jest wcale taka wspaniala jak sie wydaje, poniewaz wymaga poswiecenia kilku godzin dziennie, znajomosci nie tylko danej dyscypliny ale i zasad danego rynku oraz pewnych podstaw ekonomii. Jest tez kilka sposobow na zastawianie pulapek ktore trzeba poznac na wlasnej skorze Zycze powodzenia ( i zwiekszania obrotów na rynkach BF)

PS
Zmiencie nazwe tematu na "zaklady live" bo wszyscy opisuja tutaj raczej ten sposob grania




Fakt, że nie jest to takie proste jak niektórzy sie podpalają.
Jakie podstawy ekonomii masz na myśli ??
Posted by: bartlomeo

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 01/05/2006 06:52

Quote:



Fakt, że nie jest to takie proste jak niektórzy sie podpalają.
Jakie podstawy ekonomii masz na myśli ??




Zapewne miał na myśli podstawy ekonomii pozwalające zrozumiec zadady działania rynku giełdowego. BF to jest giełda a każdą giełdą rządzą podobne, analogiczne mechanizmy. Dodatkowo inne mankamenty ekonomiczne jak i statystyczne napewno są pomocne - nie zawsze znajmośc poziomu sportowego jest ważne ale napewno pomaga.
Posted by: Alphabet

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 03/05/2006 11:55

Quote:

Quote:



Fakt, że nie jest to takie proste jak niektórzy sie podpalają.
Jakie podstawy ekonomii masz na myśli ??




Zapewne miał na myśli podstawy ekonomii pozwalające zrozumiec zadady działania rynku giełdowego. BF to jest giełda a każdą giełdą rządzą podobne, analogiczne mechanizmy. Dodatkowo inne mankamenty ekonomiczne jak i statystyczne napewno są pomocne - nie zawsze znajmośc poziomu sportowego jest ważne ale napewno pomaga.




Szczególnie ostatnie zdanie w wielkim stopniu odwzorowuje mechanizm zachowań kursów na Betfair, gdzie znajomość sportu ogranicza sie jedynie do znajomości zasad danego sportu. Znajomość zasad + znajomość "wartości statystycznych" [mam tu na mysli dla przykładu statystyke dotyczącą % strzelanych bramek w jakims określonym przedziale czasowym] danego sportu który tam gramy, potrafi wytworzyć sporą przewagę nad resztą stawki.

Pozdrawiam,
A
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2006 09:09

Panowie doradźcie w następującej sytuacji:

Wczoraj grałem na livie mecz Boro-Sevilla.Gdzieś w okolicy 60 minuty (przy stanie 0:1) zagrałem overa po kursie ok. 3.10.Chyba w 72 minucie padła 2 bramka i kurs na under skoczył do poziomu 1.70.Chciałem zagrać undera po takim kursie,że zrobić sure'a.Mimo że zrobiłem to naprawdę szybko,to niestety nie zdążyłem i mój bet pzreszedł na stronę "lay".Under spadł natychmiast do poziomu 1.58.Więc gram to po takim kursie i sytuacja jak poprzednio-nie zdążyłem i zakład przechodzi na stronę "lay".Kurs na under spadł do poziomu 1.54 i dopiero po tym kursie udało mi się zagrać.Niestety kurs na under zamiast dalej spadać, podskoczył i ktoś kupił ten mój under po 1.58.Reasumując-zamiast mieć mały, bezpieczny zysk pojawiła się strata.Pytanie brzmi-jak się przed takimi sytuacjami uchronić?
Posted by: Dev

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2006 09:54

El Camino - od razu wpisuj nieco nizszy kurs niz ten co jest aktualnie do zagrania. W ten sposob nie bedziesz musial co chwile czekac 5-8 sekund zeby w koncu zdarzyc na kurs jaki jest do zagrania, a od razu ci przyjmie zaklad (no hcyba ze spadnie jeszcze bardziej i bedzie mniejszy niz ten co wpisales). Jesli kurs sie nie zmieni tzn nie spadnie to tym lepiej - zawsze ci przyjmie zaklad po najlepszym oferowanym kursie.
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2006 12:50

@Dev

Dzięki,masz całkowitą rację.A to co się działo z kursami wczoraj po drugiej bramce to istne wariactwo-kurs na undera spadł z 1.70 od razu na 1.58.
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2006 12:58

Aha i jeszcze jedno-mój zakład,który przeszedł na stronę lay i nie został wzięty,nie może być przeze mnie anulowany?
Posted by: siwy212

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2006 13:02

no jak nie moze jak moze
jak nie wziety to mozesz anulowac
Posted by: Dev

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2006 13:05

moze zostac anulowany w kazdej chwili, jesli zdarzysz go anulowac zanim ktos go wezmie. w zakladce moje zaklady masz tam zaklad, dajac na "x" i klikajac "przeslij" mozesz go anulowac
Posted by: z o ® r o

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2006 21:22

Quote:

A to co się działo z kursami wczoraj po drugiej bramce to istne wariactwo-kurs na undera spadł z 1.70 od razu na 1.58.




Właśnie tuż po zdobytej bramce dzieją się często o wiele większe wariactwa. Zanim kursy się ustablizują jest kilkunastosekundowy chaos. Wtedy najłatwiej złapać coś dobrego. Dlatego najlepiej nie czekać na tę stabilizację ale tuż po otwarciu rynku samemu wyłożyć natychmiast swoją ofertę.
Posted by: Alphabet

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/05/2006 06:45

Quote:

Quote:

A to co się działo z kursami wczoraj po drugiej bramce to istne wariactwo-kurs na undera spadł z 1.70 od razu na 1.58.




Właśnie tuż po zdobytej bramce dzieją się często o wiele większe wariactwa. Zanim kursy się ustablizują jest kilkunastosekundowy chaos. Wtedy najłatwiej złapać coś dobrego. Dlatego najlepiej nie czekać na tę stabilizację ale tuż po otwarciu rynku samemu wyłożyć natychmiast swoją ofertę.




Dokładnie tak. To samo dzieje się w tenisie po zakończeniu 1 seta.
Posted by: Szewa

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 12/05/2006 08:46

Właśnie zagrałem parę rozdań w pokera na betfairgames.com i stwierdzam, że dosyć łatwo zrobić tam all green. Mam w związku z tym pytanie do bardziej doświadczonych graczy z tej dziedziny Czy opłaca się zainwestować tam trochę większą gotówkę i jak wygląda sprawa skyteczności po kilkuset, kilku tysiącach rozdań ?
Posted by: kriz88

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/05/2006 17:52

mam pytanie jak na betfair jest powiedzmy lay o kursie 1000, to grajac to za 4e ryzykujemy 4000 tys i tyle tez musimy miec na koncie? co jesli przykladowo mamy polowe tego lub 3000. Gdy damy na lay i wpiszemy stawke 4 to wezmie nam ten zaklad powiedmy za 3e jesli mamy 3000 czy w ogole go odrzuci, bo mamy za malo kasy? dzieki za opdowiedz
Posted by: Gianluca Comotto

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/05/2006 17:57

Odrzuci, musisz miec kase na zobowiazanie. No ale wystawianie kursu 1000 to juz chyba bylo by przegiecie
Posted by: Adik

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/05/2006 18:32

kurs 1000 najczesciej wystawiany jest przez automat najczesciej po zakonczeniu jakiegos meczu
Posted by: staller

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/05/2006 23:12

Witajcie, dawno tu nie bylem, ale jak zapewne wiekszosc z Was kojarzy, ze to ja zalozylem 1 temat i wszczalem dyskusje o zarabianiu na "manipulacji" kursami na BF. Przy okazji podziele sie moimi aktualnymi uwagami a ten temat.
Rzadko zagladam na forum bo po prostu praktycznie caly czas poswiecam pracy na zmiane z poswiecaniem czasu "all-greenom" Prowadze statystyki i miesiac w miesiac powiekszam zyski. Co natomiast sie zmienilo w mojej grze od czasu jak ostatnio tu sie wypowiadalem - dzialam pratycznie tylko na livie. Zbyt czasochlonna jest manipulacja kursami przedmeczowymi. Coraz mniej jest tez "perelek" takiego typu, ze kurs rosnie o 100%, a nie bawia mnie zyski po 10 czy 20 Euro, kiedy full czasu trzeba spedzic na wylapywaniu potencjalnych korzystnych kursow i porownywaniu ich z innymi na betexplorerze.

Postanowilem, ze wole isc do przodu na zasadzie: 10 krokow w przod, 5 krokow w tyl, 10 krokow w przod, 5 krokow w tyl, niz po 1 kroczku (i to nie zawsze) w przod. Stad skupilem sie na live. Podziele sie z Wami moim ostatnim odkryciem, ktorym jest manipulacja live bez ryzyka zmianu rezulatatu, a jest to gra live... w przerwie meczu. Nie bede tak do konca zdradzal co i kiedy robic. Wystarczy poobserwowac kursy w czasie przerwy przy danych sytuacjach meczowych.
No i trzeba miec wieksza gotowke do tego - mysle, ze od 1000 Euro mozna juz sie fajnie bawic. Poza tym najczesciej skupiam sie na szybkim kupowaniu i szybkim sprzedawaniu troche "podsmazonych" kursow. Kilka razy w trakcie manipulacji live trafil mi sie niespodziewany gol nie w ta strone, to jest czasem wlasnie te "5 kroczkow w tyl" . No ale ten kij ma dwa konce, bo czesto zdarzal mi sie rowniez gol w pozadana strone strone, np. ostatnio w meczu Swansea, gdy porowadzila na wyjezdzie 0:1 wystawilem laya po kursie 5 na Brentford, zaraz potem Swansea strzelila na 0:2 i postanowilem nie kontrowac, bacznie przygladajac sie meczowi. Bylem gotowy do kontry w przypadku 1:2, no ale do konca meczu utrzymalo sie 0:2. Takich prezentow juz sie nie oddaje i nie kontruje, to sa wlasnie te wisienki na torcie manipulacji
Posted by: chris

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/05/2006 12:31

jak rozliczaja krecz na BF?
Posted by: siwy212

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/05/2006 15:49

jak nie ukonczony pierwszy set to zwrot a jak ukonczony to juz normalnie ten co kreczuje przegrywa
Posted by: staller

Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 16/05/2006 22:21

Przez pomyłkę zgarnąłem dziś ponad 1500 Euro!!!

Jak to sie stało?
Zasiadłem sobie przed TV gdy zaczynała się na Eurosporcie druga połowa meczu U20 Francja - Meksyk, Francja strzeliła gola z karnego na 1:0 a potem właściwie powoli zaczęli dominowac Meksykanie. Odpalam Betfair i oczom nie wierzę, kursy na Francją strasznie zaniżone - myślę sobie: jacy frajerzy obstawiają Francuzów po kursie 1.10, gdy Meksyk nieźle walczy i jest jeszcze 25 minut do końca meczu... Dałem za 160 EUR laya na Francje, że nie wygra będąc pewien, że dziwnie niski kurs na ten moment za chwilkę jeszcze podskoczy i sprzedam, ale zapomniałem o "drobnym" szczególe... Mecze w U20 trwają 80 a nie 90 minut! Jaki byłem zdziwiony, gdy kurs zaczął nadal i to szybko maleć a komentator zaczął mówić o ostatniej minucie meczu... Mówię sobie: taka wtopa, nici z manipulacji, bo co ja teraz mogę z kursem 1,01 zrobić, skontrować, żeby stracić 158,5 EUR a nie 160? Nie ma sensu... A więc wkurzony ogladam ostatnia minutę doliczonego czasu gry i co nieprawdopodobne na 10 sekund przed końcem Meksyk strzela gola!!! A ja tym samym zgarniam przez pomyłkę 1520 Euro...

Thank You God!

Posted by: Szewa

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 16/05/2006 22:39

Staller
Posted by: andrzejek_84

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 17/05/2006 07:43

hehe a ja chcialem zagrac na francje po kursie 1,1 ale sie jakos rozmyslilem
Posted by: El Camino

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 17/05/2006 07:53

Gratulacje Staller ładnie pojechałeś.

Bardzo podobna sytuacja była w poniedziałek w meczu U17 Czechy-Rosja.Wówczas wyrównywująca bramka dla Czechów (na 1:1) padła w 84 minucie,tj. w 4 minucie doliczonego czasu gry.Można było walnąć na lay Ruskich po 1.01, czyli zagrać po kursie 100.

I tu mam pytanie-czy w tej sytuacji nie lepiej byłoby zagrać Czechów po kursie,na przykład,200?Tylko czy ktoś by taki kurs wziął?(Być może nie wyraziłem się jasno-chodzi mi o to,że wpisuję w okienku "back" kurs 200 na Czechów i przechodzi on na stronę "lay").
Posted by: arvid

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 17/05/2006 09:12

El Camino,
Na Czechów to raczej w takiej sytuacji nie było warto. W końcu , aby taki zagkład wygrał to Czesi musieliby strzelić 2 bramki. Pewnie też nie udałoby się tego sprzedać .... po bramce w doliczonym czasie kursy mogłyby nie zdążyć się ustabilizować na satysfakcjonującym nas poziomie. A czy ktoś weźmie ??? trzeba spróbować na Czechów w doliczonym czasie gry , gdy przegrywają to pewnie momentalnie by Ci wzięli.

Pozdrawiam
arvid
Posted by: El Camino

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 17/05/2006 09:59

@arvid

Źle się wyraziłem,chodziło mi o zagranie, że Czesi wyrównają,tzn. że będzie remis.Oglądałem ten mecz i po stracie bramki Czesi grali naprawdę ładnie-raz po raz atakowali i bramka wisiała w powietrzu.Niestety nie wiedziałem,że mecz trwa tylko 80 minut i zagrałem overa po kursie 20-w sumie to nie tak wiele zabrakło (Rosjanie zmarnowali jedną wyśmienitą setkę).

Generalnie chodziło mi o odpowiedź na pytanie-czy ludzie grają przeciw tak kosmcznym kursom jak np. 200?
Posted by: z o ® r o

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 17/05/2006 11:23

Quote:


Generalnie chodziło mi o odpowiedź na pytanie-czy ludzie grają przeciw tak kosmcznym kursom jak np. 200?



Jeżeli w grę wchodzi różnica jednej bramki to bardzo rzadko. Ewentualnie w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, kiedy sędzia sięga po gwizdek ale też rzadko.
Posted by: michal2121

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 18/05/2006 20:29

witam, jeżeli jest ktos chetny aby pozyskac na swoim koncie nowego referala to pisać do mnie na priv'a bo też bym chciał trochę pospekulować na tych kursach w betfair
Posted by: Izajasza53

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 18/05/2006 20:50

Dobra jak chce ktoś to może do mnie napisać przecież
Posted by: chris

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 20/05/2006 08:24

Mam pytanie czy jest cos takiego na betfair przez pierwszy rok, ze dostaje sie co 3 miesiace 29euro w promocji?
Posted by: oiram

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 20/05/2006 08:47

Quote:

Mam pytanie czy jest cos takiego na betfair przez pierwszy rok, ze dostaje sie co 3 miesiace 29euro w promocji?




Tak jest cos takiego ale musiałes sie zapisac ze specjalnego kodu i dokonac depozytu w inny sposob niz MB czy li przelew bankowy np. Jak potrzebujesz specjalny kod wal smiało na priv
Posted by: chris

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 20/05/2006 09:37

Nie ja juz konto na BF mam bardzo dlugo . Tyle, ze moj kumpel sobie zalozyl niedawno i pytal o promocje i nie pamietalem. Dzieki za odpowiedz.
Posted by: trampol

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 21/05/2006 15:26

Chciałbym założyć konto w betfair, czy są tam aktualnie jakies promocje ?
Posted by: mechuuu

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 21/05/2006 21:57

Quote:

Quote:

Mam pytanie czy jest cos takiego na betfair przez pierwszy rok, ze dostaje sie co 3 miesiace 29euro w promocji?




Tak jest cos takiego ale musiałes sie zapisac ze specjalnego kodu i dokonac depozytu w inny sposob niz MB czy li przelew bankowy np. Jak potrzebujesz specjalny kod wal smiało na priv




To dziwne bo ja wpłacałem kase przez MB i dostałem bonus 29 euro
Posted by: chris

Re: Przez pomyłkę wygrałem dziś ponad 1500 Euro!!! :) - 22/05/2006 09:46

Bo wlasnie to jest to.... Niby sie nie dostaje a wiele osob, ktore znam rózniez dostaly te pieniadze mimo wplaty przez MB.
Posted by: Adik

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 27/05/2006 11:33

Quote:

Gra na kursach nie jest wcale taka wspaniala jak sie wydaje, poniewaz wymaga poswiecenia kilku godzin dziennie, znajomosci nie tylko danej dyscypliny ale i zasad danego rynku oraz pewnych podstaw ekonomii.




Tajemnicą do sukcesu jest przede wszystkim ogladanie spotkania na zywo i dobor zdarzen. Przykladem niezłego zarobku moze byc mecz dzisiejszy Waske-Karlovic, kiedy kursy zmienialy sie znaczenie nawet po jednej wygrane pilce przez odbierajacego. Kto chociaz troche zna sie na tenisie ten wie, ze Karlovic nawet przy stanie *0-30 potrafi wyjsc z opresji na luzie serwujac 2-3 gwozdzie z rzedu, ktore Niemiec moze jedynie odprowadzic wzrokiem. Z kolei Waske to typowy serv&volley, ktory gra nie rowno i po dobrym returnie moze byc mijany bardzo łatwo.



tutaj dolozylem na IVO po przelamaniu w drugim secie:

Posted by: staller

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 31/05/2006 18:32

czy ktos pamieta moze jakie byly kursy na betfair wczoraj w meczu niemcy - japonia, w momencie, gdy japonia prowadzila 2:0?
Posted by: Szewa

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 31/05/2006 20:39

Tak - 1.13 Przegrałem na tym 40e i nawet nie zdążyłem skontrować Zrobiłem kolosalny błąd, bo obstawiłem zdarzenie którego nie miałem możliwości oglądać. Ale nic, walczymy dalej
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 01/06/2006 10:48

Quote:

Tak - 1.13 Przegrałem na tym 40e i nawet nie zdążyłem skontrować Zrobiłem kolosalny błąd, bo obstawiłem zdarzenie którego nie miałem możliwości oglądać.




Podpisuję się pod tym obiema rękoma.Oglądanie obstawianego meczu/zdarzenia to bardzo dużo i przynajmniej mnie daje coś co nazwałbym "komfortem psychicznym".Dużo łatwiej jest zminimalizować ryzyko wtopy.
Posted by: staller

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 02/06/2006 15:59

Quote:

Quote:

Tak - 1.13 Przegrałem na tym 40e i nawet nie zdążyłem skontrować Zrobiłem kolosalny błąd, bo obstawiłem zdarzenie którego nie miałem możliwości oglądać.




Podpisuję się pod tym obiema rękoma.Oglądanie obstawianego meczu/zdarzenia to bardzo dużo i przynajmniej mnie daje coś co nazwałbym "komfortem psychicznym".Dużo łatwiej jest zminimalizować ryzyko wtopy.




Dokladnie! Mecz Niemcy - Japonia, a zwlaszcza 2 polowa byla toczona w niewiarygodnym tempie, akcja za akcję. Bylem w szoku, bo dawno nie widzialem meczu towarzyskiego toczonego w tak szybkim tempie!
Posted by: Skiper

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 28/06/2006 22:13

Średnio na temat ale nie będę zakładał nowego topica dla jednego newsa.

http://sports.espn.go.com/sports/tennis/wimbledon06/news/story?id=2502709

W skrócie chodzi o to że poszła duża kasa - $546,000 na Richard Bloomfielda w meczu 1 rundy Wimba z Berlocqiem; i generalnie jest rozkmina czy był wałek czy nie; ten Bloomfield jest 81 pozycji w rankingu niżej od Berlocqa.
Posted by: kain1@poczta.onet.eu

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 21/08/2006 20:42

Witam,
co sądzicie o takim sposobie ?

gram live najczęściej piłkę - zdarzenia których kurs spada (under przy 0:0, na daną drużyne przy jej prowadzeniu i.t.p.) i najczęściej kontruje (zamykam pozycje w trakcie) raczej nie czekam do końca spotkania

no i miałem dylemat czy :
mała stawka i długo "w grze" (mała strata ale ryzyko że padnie gol duże)
czy większa stawka ale krócej (minimalizujemy ryzyko ale w przypadku niepowodzenia większa strata) ?

no i wymysliłem sobie taki sposób (wartości przykładowe) :

zakład BACK za 40 po 1.05
zakład lay za 16 po 1.04
zakład lay za 12 po 1.03
zakład lay za 8 po 1.02
zakład lay za 4 po 1.01

przy takiej stawce wygrana = 0.80 (minus prowizja)

w skrócie przyjmuje zakład i w trakcie stopniowo go odsprzedaje/kontruje
Posted by: Monity

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/08/2006 05:23


Co to ma być?Wogóle się nie postarałeś!!!!!!!!Spróbuj jeszcze raz poszukać,powinieneś znależć jeszcze niższe współczynniki.Im niższe tym jesteś bliżej celu!!!!To oczywiste!Ja jestem za tą ostatnią opcją.Najbezpieczniejsza!
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/08/2006 08:35

Skąd ty mieszkasz? Wiesz w ogóle o co tu chodzi?
Posted by: kain1@poczta.onet.eu

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/08/2006 17:28

ok nie ma co się denerwować

jak już napisałem wartości (kursy) podałem przykładowe - czyli takie dla opisania samego procesu/sposobu gry

chodzi o pewną strategię zmniejszanie stawki ("otwartych zakładów") z upływem czasu.

na podanym przykładzie ryzyko wygląda tak : 40 - 24 - 12 - 4 (skok po zmianie kursu o 0,01)

jak dobrze policzyłem to zysk 0,80 dla 40 to 2%, 24 - 3.3%, 12 - 6,6 %, 4 - 20 %
- nie odliczyłem prowizji żeby było łatwiej policzyć - no i wygląda lepiej
dla porównania może lepiej zagrać
za 40 i "odsprzedać" po zmianie kursu o 0,02
lub za 20 po zmianie kursu o 0,04
a może za 4 i zamknąć po zmianie kursu o 0,20 ?
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 22/08/2006 19:19

Quote:

Witam,
co sądzicie o takim sposobie ?

gram live najczęściej piłkę - zdarzenia których kurs spada (under przy 0:0, na daną drużyne przy jej prowadzeniu i.t.p.) i najczęściej kontruje (zamykam pozycje w trakcie) raczej nie czekam do końca spotkania

no i miałem dylemat czy :
mała stawka i długo "w grze" (mała strata ale ryzyko że padnie gol duże)
czy większa stawka ale krócej (minimalizujemy ryzyko ale w przypadku niepowodzenia większa strata) ?





Myślę,że ten sposób jest jak najbardziej dobry i sam go stosuję.Z reguły gram na undery lub "no goals" w piłce nożnej i zazwyczaj stawiam większe stawki by zaraz skontrować po kursie mniejszym choćby o 0,05 lub 0,10.To czy wolisz grć za mniejsze stawki i być długo w grze lub robić wręcz przeciwnie-to już tylko i wyłącznie Twoja decyzja.Każdy wariant ma swoje plusy i minusy,osobiście wolę większe stawki i szybkie kontry.Jednak przy tym sposobie najlepiej oglądać mecz,by lepiej kontrolować sytuację.Ewentualne potknięcie jest tu dość bolesne.Poza tym trzeba mieć dobre wyczucie-zdarzało mi się postawić undera,mija minuta-dwie, pada bramka i jest kiepsko...A potencjalna wygrana to tylko 5% lub 10%...decyzja należy do Ciebie.
Posted by: happymetal

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/08/2006 18:19

witam
jesli powiedzmy postawilismy przed meczem na under i jak pada szybko pierwsza bramka, to wtedy mamy dwie mozliwosci tak ?
1) to poczekac moze dlugo nie padnie drugi gol i kurs na over wzrosnie ?
2) skontrowac to takim kursie jaki jest aktualnie, zeby ograniczyc ew straty ?

a i jeszcze jedno pytakno czy jesli gracie under,wszystko jest ladnie okej to potem stawiacie na over ( back ) czy stawiacie ze nie bedzie undera (lay) ? czy to jest bez znaczenia ?

pozdrawiam
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 27/08/2006 08:31

Quote:

a i jeszcze jedno pytakno czy jesli gracie under,wszystko jest ladnie okej to potem stawiacie na over ( back ) czy stawiacie ze nie bedzie undera (lay) ? czy to jest bez znaczenia ?





grając na 'under' możesz kontrować grając 'over' albo 'lay under'- bez znaczenia, warto wybrac te opcje gdzie jest lepszy kurs.
Posted by: happymetal

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 27/08/2006 12:42

tak patrze jak sie kursy zmieniaja i w sumie wygrana wychodzi praktycznie taka sama, bez wzgledu czy kontrujemy grajac over po wyzszym kursie robiac tym samym sure beta, czy wystawijac lay na under, lecz chyba lepszym rozwiazaniem jest postawic na over [ back ] poniewaz wtedy kupimy zaklad a jak wystawimy lay na under to zanim nam ktos kupi zaklad moze sie juz kurs pozmieniac... nie gralem nigdy na betfair i nie wiem jak szybko zostaja kupione wystawione przez nas zaklady aczkolwiek na peirwszy rzut oka granie back na over wydaje sie bezpieczniejsze niz wystawianie lay na under...

pozdrawiam
Posted by: happymetal

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 27/08/2006 13:19

wogole to jesli np padna szybko w miare dwie bramki a postawilismy przed meczem na under to potem juz nie bedize nawet jak tego skontrowac i przegramy kase ktora dlugo zbieralismy ... choc w sumie do tego chyba sprowadza sie odpowiedni dobor spotkan i ... szczescie ...
Posted by: zbychal

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 29/08/2006 09:34

Quote:

tak patrze jak sie kursy zmieniaja i w sumie wygrana wychodzi praktycznie taka sama, bez wzgledu czy kontrujemy grajac over po wyzszym kursie robiac tym samym sure beta, czy wystawijac lay na under, lecz chyba lepszym rozwiazaniem jest postawic na over [ back ] poniewaz wtedy kupimy zaklad a jak wystawimy lay na under to zanim nam ktos kupi zaklad moze sie juz kurs pozmieniac... nie gralem nigdy na betfair i nie wiem jak szybko zostaja kupione wystawione przez nas zaklady aczkolwiek na peirwszy rzut oka granie back na over wydaje sie bezpieczniejsze niz wystawianie lay na under...

pozdrawiam




Jak postawisz na over, to nie wiem na czym polega bezpieczenstwo tego zakladu skoro z kazda minuta kurs na over spada i dopiero bramka zmienia tendencje.
Oczywiste jest, ze w zdecydowanej wiekszosci przypadkow bramka nie pada w pierwszych minutach wiec cala sztuka i szczescie to wybrac underowy mecz i zagrac under, ktory kontrujesz po wyznaczonym przez siebie czasie...
Posted by: GumoL

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 29/08/2006 10:33

Quote:

Jak postawisz na over, to nie wiem na czym polega bezpieczenstwo tego zakladu skoro z kazda minuta kurs na over spada i dopiero bramka zmienia tendencje.




Kursy na over rosna, a na under spadaja.. Zapedziles sie
Posted by: GumoL

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 05/09/2006 11:15

Trener Szwecji wpadł w szał i wyrzucił trzech najlepszych piłkarzy!
za http://sport.onet.pl/0,1248713,1383661,wiadomosc.html

Tutaj jest dobra możliwość pokombinowania, teraz sprzedac Szwedów za 1.05 - 1.06, a potem kupić.. Myślę, że przed meczem kurs będzie conajmniej wynosił 1.08
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 06/09/2006 09:26

w sumie tak, ale... przy tego typu niskich kursach i najbardziej prawdopodobnym końcowym rezutacie kurs ten za szybko nie poleci do góru. Minim 15-20 minut aby wzrósł do 1.1 a w miedzyczasie wiele sie moze zdażyc
Posted by: czyzyk

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 29/09/2006 15:17




Talent pewnej osoby plus dobry refleks, a mianowicie ktoś wystawił kurs 80 na Koubka przez chwile, a ta chwila długo nie trwała
Posted by: SebaKoza

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 13/10/2006 17:32

Widzę, że temat stoi, więc wrzucam screen i liczę na owocną dyskusję

[image]http://img182.imageshack.us/my.php?image=gbhb4.png[/image]
Posted by: zbovid

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 13/10/2006 20:31

JAk sie to robi?
Posted by: SebaKoza

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/10/2006 06:15

Mówisz o gb ? Zobacz sobie co się dzieje, kiedy kurs na back jest wyższy niz na lay
Posted by: SebaKoza

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/10/2006 14:23

Najwyższy GB w mojej karierze :
[image]http://img85.imageshack.us/my.php?image=gbgv1.jpg[/image]
Posted by: SebaKoza

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/10/2006 15:12

Posted by: llllllll

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/10/2006 16:00

dobra edycja w paincie moj rekord to 100 tys euro
Posted by: SebaKoza

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/10/2006 16:15

Edycja w poincie :| ? Kolego coś nie tak ?
Posted by: jacuś

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/10/2006 18:04

Quote:






Niezle Seba
Nie zebym ci nie wierzyl ale chcialbym zobaczyc cala historie tego zakladu tzn. co kupowales/sprzedawales i za ile i przy jakim wyniku spotkania ?

Pozdro
Posted by: SebaKoza

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 14/10/2006 18:10


Proszę bardzo
Posted by: staller

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 24/10/2006 11:13

Widzę, że gdybym pobierał prowizję za wygrane wg mojego pomysłu, to uuuuUUUuuu
a tak na powaznie to witam Seba w 1 lidze
Posted by: DJ SOSNA

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 24/10/2006 11:26

Quote:

Widzę, że gdybym pobierał prowizję za wygrane wg mojego pomysłu, to uuuuUUUuuu
a tak na powaznie to witam Seba w 1 lidze




O jakim konkretnie pomyśle myślisz?

PS: Seba, gratulacje! Tylko nie mów że jesteś kibicem LFC,hehe
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 24/10/2006 12:01

Quote:

Widzę, że gdybym pobierał prowizję za wygrane wg mojego pomysłu, to uuuuUUUuuu




a łyżka na to...
Posted by: SebaKoza

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 24/10/2006 13:34

Dzięki wielkie za gratulacje, a kibicem LFC nie jestem :P
Posted by: SebaKoza

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 24/10/2006 13:35

Sory, że jedno pod drugim :P Ale co do kibicowania, to myślę, że ze Stallerem się polubimy
Posted by: staller

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 24/10/2006 16:58

Quote:

Quote:

Widzę, że gdybym pobierał prowizję za wygrane wg mojego pomysłu, to uuuuUUUuuu
a tak na powaznie to witam Seba w 1 lidze




O jakim konkretnie pomyśle myślisz?






A kto zaozył pierwszy wątek na tym forum o maipulacji kursami, ha? A kto powklejał pierwsze screenshoty gb, ha?
Ale tak na powaznie to byl maly zart, przeciez ja dalem tylko narzedzia a nie gotowy sposob wygrywania...
Posted by: zbovid

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/10/2006 07:04

no jest to rowniez sposob na przegrywanie bo tak naprawde chodzi o przewidzenie kierunku rozwoju jakiegos zdarzenia a kierunki sa zawsze 2 tak wiec szanse sa 50 na 50 Czyli ruletka szanowni panstwo
Posted by: JasiuZ

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/10/2006 08:01

Quote:


Proszę bardzo



moze mi to ktos rozjasnic?
on w tych szeciu zakładach wyszedł na plus mimo ze ma trzy przegrane kupony?
Posted by: maycj

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/10/2006 08:49

nie liczy sie ilość, ale jakość

policz sobie:

1000-1000+5304+4000-573-5426= +3305

pozdr
Posted by: Michauek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/10/2006 09:13

To i ja sie pochwale. TO jest z poczatku sezonu:



Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/10/2006 10:47

Michauek i SebaKoza ,po prostu wymiatacie.Szacunek dla Was.

@Michauek

Rozumiem że przed wyścigiem postawiłeś na Schumiego i Alonso?Jeśli nie to wyprowadź mnie z błędu.A ha i jeszcze jedno-jak wysoka była pierwsza stawka w tym przypadku?
Posted by: staller

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/10/2006 12:46

Quote:

no jest to rowniez sposob na przegrywanie bo tak naprawde chodzi o przewidzenie kierunku rozwoju jakiegos zdarzenia a kierunki sa zawsze 2 tak wiec szanse sa 50 na 50 Czyli ruletka szanowni panstwo




Po pewnym doświadczeniu jesteś w stanie przewidzieć kierunek wzrostów lub spadków prawie nieomylnie w danej sytuacji. A co do 2 kierunków, to wiesz... zawsze mozna próbować zjeść zupę nożem i pokroić bułkę łyżeczką
Posted by: SebaKoza

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/10/2006 15:10

Quote:

To i ja sie pochwale. TO jest z poczatku sezonu:







Nieźle, ale mogłeś jeszcze pomanipulować i zrobić wyzszy zysk na Alonso. Ale gratulacje
Posted by: milanak

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/10/2006 15:25

a gdzie widać ile Michauek i na co stawiał w tej Formule 1??
Posted by: SebaKoza

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/10/2006 15:27

Nie widać, ale można się łatwo domyśleć, pomysl chwilę i napewno się domyślisz.
Posted by: z o ® r o

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 28/10/2006 11:41

Quote:

Widzę, że gdybym pobierał prowizję za wygrane wg mojego pomysłu, to uuuuUUUuuu
a tak na powaznie to witam Seba w 1 lidze



Myślę, że pownieneś poważnie zastanowić się nad opatentowaniem tego sposobu na wygrywanie. Jest naprawdę unikalny Spiesz się zanim ktoś inny na to wpadnie.
Posted by: staller

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/10/2006 11:16

OK. Minął prawie rok od otwarcia pierwszy raz tematu. Chciałbym stworzyć pierwsze podsumowania, nie chodzi mi jednak o chwalenie się nawzajem swoimi osiągnięciami (choć kto chce może zrobić bilans ) ale o stworzenie konkretnej listy z problememi i zagrozeniami jakie napotykamy w manipulacji. Może zacznę od moich przemysleń i doswiadczeń zebranych podczas roku z Betfair (pod kątem piłki noznej):

1. Zbyt mała (mimo wszystko) oferta na mecze na żywo (mogło by byc np. tyle ile w bwin, zwłaszcza, że rola Betfair ogranicza sie do wstrzymywania i kasowania kursów).
2. Zbyt małe obroty. Mimo, iż Betfair jest największą giełdą, to operując większymi sumami można działać tylko w niektórych ligach i tylko na kursy meczu. Kursy np. na liczbę goli na żywo w wielu ligach pozostają nietknięte.
3. Kursy są zawieszane na zbyt długi okres czasu. Zdarzyło mi się, ze kurs został zawieszony do końca meczu i nie mogłem skontrować (tu akturat szczęśliwie)
4. Zagrożenie, że nie zdąży się skontrować z przyczyn tecznicznych, np. awaria dostawcy internetu. Przy tysiącach Euro to już nie jest do śmiechu.
5. Przy manipulacji "off line" (czy tam nie wiem jak to nazwać, chodzi mi o manipualcje kursami zanim mecz sie zacznie) groźba spóźnienia się na mecz i braku możliwości skontrowania przed meczem lub ma początku. Zdarzyło mi sie to 2 razy podczas roku (raz mecz Meksyk - Portugalia - szybki gol Portugalii i zwycięstwo w meczu oraz jeszcze jesienia w meczu Guimaraes z kims tam, szybka strata gola w 1 minucie i porazka 0:3) Obydwa razy wtopa.

Ogólnie jednak bardzo pozytywnie podsumowuje rok małżeństwa z Betfair
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/10/2006 12:23

1.Co do ilości meczy live to rzeczywiście mogłoby być lepiej,ale myślę że i tak jest dobrze.Ważny jest sam trend,który ma tendecję wzrostową.Niewątpliwie jest więcej meczy live niż kiedyś.
2.Najlepiej z wysokością obrotów jest chyba w LM oraz lidze angielskiej.W ligach całkiem popularnych jak np. niemiecka już nie jest tak różowo.
3.Tu trochę mnie zaskoczyłeś;takie mecze to pewnie bardzo rzadkie przypadki.Zwróciłbym jeszcze uwagę na inną sprawę.Może jestem w błędzie,ale chyba wydłużył się okres przyjmowania zakładu i to chyba aż do 10 sekund.Jak dla mnie to trochę długo.
Posted by: Maciek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/10/2006 12:47

a jak myślicie lub wiecie ,ktorzy bukmacherzy wyrównują na betfair ?

ja słyszałem o 10bet.
Posted by: nowy WK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/10/2006 12:49

Co do punktu 4 to wg mnie zdublowane polaczenie z internetem jest koniecznoscia. Minimum to jakies stale lacze + mozliwosc polaczenia sie przez GSM w awaryjnej sytuacji. Warto miec jednak dwa komputery z niezalezym dostepen do sieci.

Wojtek
Posted by: Belisariusz

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/10/2006 15:49

Quote:


5. Przy manipulacji "off line" (czy tam nie wiem jak to nazwać, chodzi mi o manipualcje kursami zanim mecz sie zacznie) groźba spóźnienia się na mecz i braku możliwości skontrowania przed meczem lub ma początku. Zdarzyło mi sie to 2 razy podczas roku (raz mecz Meksyk - Portugalia - szybki gol Portugalii i zwycięstwo w meczu oraz jeszcze jesienia w meczu Guimaraes z kims tam, szybka strata gola w 1 minucie i porazka 0:3) Obydwa razy wtopa.






Czasami mi się tak zdrzyło 3 razy. Mecz nie jest live mimo że by zapowiadany jako live.
Posted by: staller

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/10/2006 16:49

Quote:

a jak myślicie lub wiecie ,ktorzy bukmacherzy wyrównują na betfair ?

ja słyszałem o 10bet.




nie wiem, ale na pewno niektórzy z nich, po padnięciu bramki, czekaja na to jakie będą nowe kursy betfair
Posted by: z o ® r o

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 31/10/2006 11:32

Quote:

Quote:

a jak myślicie lub wiecie ,ktorzy bukmacherzy wyrównują na betfair ?

ja słyszałem o 10bet.




nie wiem, ale na pewno niektórzy z nich, po padnięciu bramki, czekaja na to jakie będą nowe kursy betfair


Posted by: staller

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 02/01/2007 10:35

cos w temacie:
http://tysiacprocentzysku.blog.pl
Posted by: emilio25

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 02/01/2007 19:54

czesc
jake jest pelna nazwa strony na ktorej to znalazles?
Posted by: staller

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 02/01/2007 20:39

Originally Posted By: emilio25
czesc
jake jest pelna nazwa strony na ktorej to znalazles?


blog.pl
Posted by: strik5000

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 03/01/2007 13:09

mam pytanie
jak to jest jezeli gram na live betfair i np stawiam LAY 6 goli i powyżej czyli że suma goli nie bedzie wieksza niz 5 i stawiam kurs na LAY 11 za 10E a na bet aktualnie jest 9 to czy jezeli postawie LAY to od razu bede miał zaliczony czy dopiero jak na BET wzrosnie do 11?
chodzi mi o to czy kupując LAY trzeba czekac az BACK bedzie rowny lay zeby wszedł?
i pytanie drugie jezeli kur na LAY jest 11 to czy moge wystawic LAY 10 i mi wejdzie od razu?
Posted by: lukpiasek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 03/01/2007 14:36

Originally Posted By: strik5000
mam pytanie
jak to jest jezeli gram na live betfair i np stawiam LAY 6 goli i powyżej czyli że suma goli nie bedzie wieksza niz 5 i stawiam kurs na LAY 11 za 10E a na bet aktualnie jest 9 to czy jezeli postawie LAY to od razu bede miał zaliczony czy dopiero jak na BET wzrosnie do 11?
chodzi mi o to czy kupując LAY trzeba czekac az BACK bedzie rowny lay zeby wszedł?
i pytanie drugie jezeli kur na LAY jest 11 to czy moge wystawic LAY 10 i mi wejdzie od razu?


1.jesli wystawisz lay po kursie np: 10 to pokaze on sie w bet,jezeli bedzie tam nizszy niz twoj,jesli w bet bedzie tez 10 to sie zwiekszy kwota za ktora mozna to kupic w obu przypadkach bedziesz czekal az ktos kupi to zdarzenie po tym twoim kursie

2.jesli niechcesz czekac na to gdy ktos kupi twoj zaklad to mozesz wystawic lay po takim kursie jaki jest w rozowym pierwszym polu wtedy automatycznie wystawiasz laya
Posted by: strik5000

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 04/01/2007 06:34

no dobrze ale jezeli kura na LAY jest 10 aktualnie czyli rózowe pole jest 10 i jezeli to wezmę to zakład jest od razu wystawiony czy musze na cos czekać?
Posted by: zmarcin

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 05/01/2007 10:57

Jeżeli klikniesz na lay, to znaczy, że ktoś u Ciebie postawi po kursie 10. I zakład jest przyjęty, gdy klikniesz "Submit".
Posted by: zbovid

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/01/2007 10:03

A ja mam takie zblizone pytanko. Jak wiecie np. w pilce noznej gdy padnie gol wszystkie zaklady nieprzyjete zostaja anulowane.
Czy znacie jakies narzedzie, czy wogole one istnieja ktore same beda wystawiac ponowne anulowane zaklady po oczekiwanym przez gracza kursie?
Wystawiam zaklady na lay na ponizej 3,5 lub 4,5 i sa takie chwile ze musze kontrolowac 20-30 spotkan naraz co jest troszku upierdliwe, szczegolnie gdy lacza sa kiepskie :-)
Posted by: jackey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/02/2007 09:21

Blog tysiacprocentzysku już nie istnieje. Zapewne autor zamiast 1000% zysku uzyskał 100% strat.
Posted by: m_k_polska

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/02/2007 09:47

Jackey bzdury wygadujesz!!odwiedziłeś choć raz ten blog??chyba nie....autor miał spory zysk po pierwszym miesiącu gry, a dlaczego blog już nie istnieje tego niestety nie wiem, a szkoda....
pozdrawiam m_k_polska
Posted by: jackey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 19/02/2007 12:44

Często oglądamem ten blog, bo miałem go zapisanego w ulubionych.
Niestety nie widziałem rozliczenia po pierwszym miesiącu. Autor pisząc o sukcesach zapewne pomijał większe porażki (choć był opisany przypadek ratowania się z pewną stratą)
Autor gra(ł) bardzo wysokie kursy na 4 i więcej bramek.
Czyli np. wystawiając 100e z kursem 20, w wypadku powodzenia uzyskiwał 100e, a w przypadku porażki tracił 1900e.
Wystarczy zatem 5% porażek, aby kapitał zniknął. A były w tym roku już przypadki że 2 bramki padły w minutę, a nawet 3 bramki w 2 minuty. Dodatkowo zawsze może zdarzyc się karny.
Przy każdej wyglądające bramkowo sytuacji (czasem tez kartkowej)
Betfair wstrzymuje zawieranie zakładów. Tak więc sądze że mogło to się wydarzyc. Oczywiście najlepiej byłoby gdyby na ten temat wypowiedział się sam autor.
Posted by: happymetal

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/03/2007 19:02

witam !
mam takie pytania a mianowicie:
1) jak i kiedy kontrujecie ? czy to kwestia tylko wyczucia czy moze macie zalozony jakis % od postawionej kwowty ktory jesli sie zworci to juz kontrujecie ? macie przy tym jakies scisle okreslone reguly ?

2) jaki procent stawki na jeden zaklad stanowi wygrana ?

pozdrawiam
Posted by: happymetal

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 15/03/2007 20:46

a co powinno sie robic jesli stawiamy np na under a szybko pada bramka ?
Posted by: moonlight

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 16/03/2007 08:49

Originally Posted By: happymetal
witam !
mam takie pytania a mianowicie:
1) jak i kiedy kontrujecie ? czy to kwestia tylko wyczucia czy moze macie zalozony jakis % od postawionej kwowty ktory jesli sie zworci to juz kontrujecie ? macie przy tym jakies scisle okreslone reguly ?

2) jaki procent stawki na jeden zaklad stanowi wygrana ?

pozdrawiam



Typowanie meczu z nastawieniem , że później skontrujemy na bf nie jest tak do konca właściwym podejściem. W czasie meczu może się wiele rzeczy wydarzyć i bywa tak że pod wpływem emocji możemy podejmować błędne decyzje, po kilkudziesieciu tak zagranych meczach ( wygranych i przegranych ) bilans może wyjść niezaciekawie.
Lepszym rozwiązaniem jest gra na bf małymi stawkami ( małymi - dobranymi do wielkości budżetu ) i sprzedawanie lub kupowanie kursów wg Twojego oszacowania zawyzonych w danym momencie - na różne wyniki zdarzeń. Tak strategia jest także bardzo dobra na live.

Originally Posted By: happymetal
a co powinno sie robic jesli stawiamy np na under a szybko pada bramka ?


Po pierwsze nie panikować. Bywa i tak, że szybko padają 2 bramki w pierwszych minutach a potem już nic. I sytuacja odwrotna - postawiliśmy na over a do 80 minuty 0-0 a wkońcówce mogą paść nawet i 3 bramki - są takie przypadki..
Warto śledzić na żywo mecz, można niekiedy wyczuć kilkanaście minut naporu jakieś drużyny ( lub obustronnej wymiany ciosów ) wtedy można skontrować - oczywiście po opłacalnym kursie, bo to jest najważniejsze... Należy pamiętać, że nie musimy zawsze zarobić na danym meczu, ważne żebyśmy np. co miesiąc odnotowali zyski w ogólnym bilansie. To tak ogólnie z mojego pkt widzenia, rozpisałem się ... chyba nie nauczę się pisać krótko i na temat ... ;\)
Posted by: tomekh

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 17/03/2007 15:31

czy to ma sens:

dajmy na to mecz z premiership, 17 marca, Blackburn - West Ham

bierzemy sume goli i stawiamy na 3 gole lub wiecej po stronie nie wygra czyli kurs 2.11

potem bierzemy under/over 2.5 i stawiamy na powyżej 2.5 gola co daje nam kurs 2.08

oba te kursy sie wkluczaja wiec mozna zagrac surbeta 2.11 - 2.08 co daje przy łacznej stawce np 100 zeta jakies 6.50 wygranej, pewnej wygranej (surbet 6.5%)

co o tym myslicie? bo niebardzo znam sie na betfair i niewiem czy dobrze kombinuje

dzieki za odp
Posted by: tomekh

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 17/03/2007 15:31

czy to ma sens:

dajmy na to mecz z premiership, 17 marca, Blackburn - West Ham

bierzemy sume goli i stawiamy na 3 gole lub wiecej po stronie nie wygra czyli kurs 2.11

potem bierzemy under/over 2.5 i stawiamy na powyżej 2.5 gola co daje nam kurs 2.08

oba te kursy sie wkluczaja wiec mozna zagrac surbeta 2.11 - 2.08 co daje przy łacznej stawce np 100 zeta jakies 6.50 wygranej, pewnej wygranej (surbet 6.5%)

co o tym myslicie? bo niebardzo znam sie na betfair i niewiem czy dobrze kombinuje

dzieki za odp
Posted by: DetoX

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 17/03/2007 16:06

Originally Posted By: tomekh

bierzemy sume goli i stawiamy na 3 gole lub wiecej po stronie nie wygra czyli kurs 2.11

Ty taki kurs wystawiasz wiec gdzie Ty tu maz surebeta?
Posted by: m_k_polska

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 17/03/2007 16:38

wystawiając 2,11 to tak jakbyś grał zakład po kursie 1,9, bo 2,11/1,11=1,9, więc to nie jest surebet
pozdrawiam
Posted by: szupes

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 19/03/2007 10:02

Witam ! Mam pytanie o betfair a raczej o to zeby byc "all green". Chcialbym na przykladzie pokazac jak ja gram i prosze o ewentualna korekte np. obstawiam przed meczem po kursie 1.8 under 2.5 za 100E (w tym czasie kurs na over jest 2.02) po 20 min kontruje (jesli nie bylo gola)stawiajac 70E ale dopiero wtedy gdy kurs na over bedzie 2.58 bo wtedy jestem all green: +10E(under), +10.60(over). Bardzo prosze o jakies korekty czy moze wszystko jest ok i wy tez tak gracie???
A co jesli padnie bramka w trakcie oczekiwania na kontre wiadomo ze kurs na overa autoatycznie spada i trzeba znowu czekac? czy kontrujecie od razu obawiajac sie kolejnych bramek?
Z gory dziekuje
Posted by: szupes

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 19/03/2007 10:18

Mam jeszcze drugie pytanie odnosnie meczy na zywo. W ktorej zakladce jest wykaz w danym dniu. Na weekend jest zawsze napisane sobota na zywo, niedziela na zywo ale nigdy nie widziale jeszcze w tygodniu cos takiego. Np teraz jest: "Poniedzialkowy kupon" mam rozumiec ze wszystkie mecze beda na zywo??? na pewno Man Utd ale czy reszta???
Posted by: szupes

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 19/03/2007 10:20

czy to jest moze Monday In-Play czy te mecze beda na zywo????
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 19/03/2007 11:51

Originally Posted By: szupes
czy to jest moze Monday In-Play czy te mecze beda na zywo????

Tak.
Posted by: raf

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 19/03/2007 14:26

A ja z nieco innej beczki; Kiedys ktos tu wklejal linka na blog.pl gdzie jakis gosc (nawet nie wiem kto) prowadzil dziennik swojej manipulacji w BF. Nazywalo sie to tysiac procent zysku. Obserwowalem sobie te jego zmagania, ciekawy jak sie to rozwinie, ale nagle ktoregos dnia blog zniknal. Moze ktos zna inny adres, moze ten ktos sie przeniosl gdzie indziej czy cos w tym stylu? Dzieki za ew. odpowiedz.
Posted by: El Camino

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 20/03/2007 10:56

Regularnie odwiedzałem tę stronkę i też byłem ciekaw co się wydarzyło.Nie znam 100%-wej odpowiedzi,ale najprawdopodbniej gość poległ.Nie wiem jak wy,ale ja jestem zdania że grał nieco zbyt agresywnie,tzn. zbyt dużymi stawkami (nieadekwatnymi do posiadanego kapitału).
Posted by: AlexNotman

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 24/03/2007 08:19

Zastanawiam się, czy ktoś gra lay na kursy 1.01? W końcu, czy raz na sto prób nie wejdzie ten dużo wyższy kurs? A jeśli gracie, to jakie dyscypliny? Podobno na koniach zdarzają się takie historie, ale nie jestem w temacie, więc nie wiem, jak to wygląda w tym przypadku.
Posted by: rafal08

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 24/03/2007 09:20

Originally Posted By: AlexNotman
Zastanawiam się, czy ktoś gra lay na kursy 1.01? W końcu, czy raz na sto prób nie wejdzie ten dużo wyższy kurs? A jeśli gracie, to jakie dyscypliny? Podobno na koniach zdarzają się takie historie, ale nie jestem w temacie, więc nie wiem, jak to wygląda w tym przypadku.


Tenis,NBA
Posted by: zbovid

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 25/03/2007 05:34

A kto Ci kaze czekac az kurs 1.01 nie wejdzie. Wystarczy tylko ze sie zmieni na np. 1.05 wtedy kupujesz i jestes 1.04 do przodu przy okazji bedac all green :-)
A to sie zdarza naprawde bardzo bardzo czesto
Posted by: agr1

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 25/03/2007 15:24

Originally Posted By: AlexNotman
Zastanawiam się, czy ktoś gra lay na kursy 1.01? W końcu, czy raz na sto prób nie wejdzie ten dużo wyższy kurs? A jeśli gracie, to jakie dyscypliny? Podobno na koniach zdarzają się takie historie, ale nie jestem w temacie, więc nie wiem, jak to wygląda w tym przypadku.


Tenis, Kosz, w Pilce koncowka I polowy i koncowka meczu, w sportach zimowych tez czasami warto (biathlon, skoki, narciarstwo alpejskie)

Moim zdaniem jednak tenis jest najlepszy do takiej gry.
Posted by: Szewa

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/03/2007 07:01

Jak by nikt tych kursów nie kupował, to nie byłoby na nich takich obrotów \:\)
Posted by: qbasmuggy

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/03/2007 16:56

czasami gram małe kursy na lay, jak na razie tylko raz weszło, mecz CSKA w eurolidze, przegrywali ~15 punktami na 3 minuty przed końcem, wystawilem 1.02, niestety tylko za 50 euro \:\( CSKA wyrównało i wygrało po dogrywce
Posted by: moonlight

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/03/2007 17:05

Historyczny mecz : AC Milan - Liverpool w LM ( 3-0 do przerwy )
Do dzisiaj co niektórzy żyją z tego meczu \:\)
Posted by: rafal08

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/03/2007 17:25

Wczoraj mecze

Hingis LAY 1,04
Henin LAY 1,04 póżniej można było spokjnie sprzedać po kursie ponad 3
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/03/2007 18:46

brawo Rafal \:\)
Posted by: wilczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/03/2007 19:44

bjoerndalen w biegu masowym po 1.02 ostatnie strzelanie w ch-m
5 sek pozniej ksiegowanie
Posted by: sasboss

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 27/03/2007 18:49

panowie zalozmy ze kupuje mecz nadal-xxxx po kursie 1,5 to po ile musialbym sprzedac zeby wyjsc na plus jak wy to liczycie??


Wystarczy tylko ze sie zmieni na np. 1.05 wtedy kupujesz i jestes 1.04 do przodu przy okazji bedac all green :-)
A to sie zdarza naprawde bardzo bardzo czesto. Czyli wystawiam po 1.01 a kupuje po 1.05 ten sam typ?? wygrana gracza x??? A co w sytuacji odwrotnej gdy najpierw kupuje apotem chce wystawic???
Posted by: yarek..

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 27/03/2007 21:53

Originally Posted By: sasboss
panowie zalozmy ze kupuje mecz nadal-xxxx po kursie 1,5 to po ile musialbym sprzedac zeby wyjsc na plus jak wy to liczycie??


sprzedać po kursie niższym, niż kupiłeś. Odwrodnie do sytuacji, gdzie wystawiasz po kursie np. 1.3 a kupujesz jak kurs wzrosnie.

Kupujesz Nadala po 1,5. Nadal wygrywa dwa pierwsze gemy, więc kurs spada do 1,3 więc sprzedajesz ten zakład wg zasady x/x-1 czyli 1,3/0,3 = 4,3333. Czyli grasz po kursie 4,333.

1,5 i 4,333 to jest all green. - w opcjach zaznacz sobie, że chcesz miec od razu liczone zyski i straty.

A pozniej jest najlepsza rzecz. System uwalnia ci pieniądzę i mozesz grać dalej.
Posted by: wilczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 28/03/2007 18:43

wszystko co sprzedajesz po kursie nizszym niz kurs zakupu jest na plusie i odwrotnie wszystko co kupujesz po kursie wyzszym niz wystawiles robi ci dobrze proste \:\)
Posted by: Devaas

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/03/2007 15:36

Witam
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi w tym kontrowaniu na betfair??
Nie grałem wcześniej na betfair i nie mogę sobie tego wyobrazić, nawet po przeczytaniu 100 postów na tym forum!!1
Podam przykład:

Stawiamy na Under 2.5 [back] za stawke 100$ kurs 1,8;
do wygrania = 180$
I co teraz? Czekamy aż stawka spadnie na live i obstawiamy?? No właśnie co???
Jeżeli stawka spada na [back] to chyba także na [lay] wiec powiedzmy ze spadnie do 1,6 i wystawiamy za 160$ ;
do wygrania = 100$

Sumując teraz mamy pewność że nieważne co padnie mam pewną wygraną ale odpowiednie w przypadku 1 = 180$ a w 2 = 100$ a suma naszych zainwestowanych pieniędzy była równa 260$
I teraz zasadnicze pytanie gdzie tu zysk????

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!
Posted by: qbasmuggy

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/03/2007 15:47

grasz back za 100 po kursie 1.8 do wygrania 80
wystawiasz lay chcac wygrac 100 twoje zobowiazanie bedzie = 60
czyli w 1 sytuacji masz zysk 80 - zobowiazanie 60 = 20 zysku
a w 2 zyak 100 - strata 100 =0

odpowiednio dobierając stawki mozesz sobie rozłożyć zysk na pół, żeby mieć 10 zysku bez wzgledu na wynik
Posted by: bolo_lacznik

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/03/2007 15:49

nerus saras
zaznacz sobie w opcjach "Wykaz Zysków i Strat" najlepiej odznacz wszystko i skumasz to w 5 sekund.
Posted by: Devaas

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 30/03/2007 17:32

Dzięki już chyba łapie tylko z tym [lay] mam problem ale chyba juz teraz sobie poradze.
Posted by: AlexNotman

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 01/04/2007 17:14

Zastanawiam się nad kolejną alternatywą, lay na mało prawdopodobne zdarzenia, o wysokich kursach, czyli na przykład lay przeciwko murowanemu faworytowi, powiedzmy, że przegra 0:2, możliwości jest dużo. Jest sens? Macie z tym jakieś doświadczenia, a konketniej, czy ktoś przejechał się może na takiej grze?
Posted by: emilio25

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 01/04/2007 18:14

w tamtym sezonie wystawilem bodajze to byl mecz bleckburn-newcastle lay 0-3 po kursie 48:) i mialem pecha przegralem wtedy ok GBP 200 takze takie rzeczy tez sie zdarzaja
Posted by: o.O_V

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 01/04/2007 19:47

Originally Posted By: AlexNotman
Zastanawiam się nad kolejną alternatywą, lay na mało prawdopodobne zdarzenia, o wysokich kursach, czyli na przykład lay przeciwko murowanemu faworytowi, powiedzmy, że przegra 0:2, możliwości jest dużo. Jest sens? Macie z tym jakieś doświadczenia, a konketniej, czy ktoś przejechał się może na takiej grze?


Poszukaj sobie w PP tematow Kursona, on tak gra i calkiem niezle na tym wychodzi \:\)

Pozdro
Posted by: AlexNotman

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 01/04/2007 23:58

Może mi ktoś powiedzieć, co dzieje się z kursami (dokładniej - na kolejny gol w meczu), gdy podyktowany zostanie rzut karny? Są zawieszane? Maleją znacząco? A jeśli tak, to jak bardzo?
Posted by: Dev

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 02/04/2007 00:30

gdy pada jakas bramka, jest rzut karny, czy ktos dostaje czerwona kartke to wsyzstkie zaklady sa momentalnie zawieszane, w innych przypadkach baaardzo rzadko sie zdarza zeby zawieszali zaklady jak to jest np w bwin, gdzie przy kazdej grozniejszej akcji, wolnym, czy rzucie roznym zaklady sa zablokowane.
Posted by: Rob

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/04/2007 00:51

Witam. Zamieszczam ten post w tym temacie. Sposob grania oparty o live-betting na betfair.
Czy czytał ktos opinie lub uzywa programu Raja Patela Soccer Revolution Co myslicie na ten temat tej metody?
Posted by: wilczek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/04/2007 02:20

moim zdaniem sciemniacz jakich malo
przyklad z podwajaniem kasy co miesiac zenujacy
na cos takiego moga sie nabrac ludzie nie slyszacy wczesniej o gieldzie
i oczywiscie zdecydowanie za krotki okres prezentowanch zyskow
Posted by: luki85

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/04/2007 04:55

gdzie w private picks znajde typy ludzi grajacych na BF
Posted by: rafal08

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/04/2007 05:01

Originally Posted By: luki85
gdzie w private picks znajde typy ludzi grajacych na BF


Jeśli chodzi ci o manipulacje kursami to nigdzie.Tego sie nie da przedstawić w PP
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/04/2007 06:17

da sie... ale tutaj musialbym przekierowac do innego forum, a to mogloby zostac niemile odebrane.
Posted by: rafal08

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 26/04/2007 06:18

Originally Posted By: punter UK
da sie... ale tutaj musialbym przekierowac do innego forum, a to mogloby zostac niemile odebrane.


Da sie wiadomo ,ale ze screenami samym opisem to nikomu by sie nie chciało a przynajmniej mnie
Posted by: khalee

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 27/04/2007 03:12

Witam serdecznie,

Chciałbym zapytać doświadczonych graczy: co sądzicie o BET ANGEL
http://www.betangel.com
służącego do manipulacji kursami pod betfair?
Czy ktoś z was ma jakieś komentarze, spostrzeżenia czy odczucia odnośnie tego systemu?

Człowiek, który to wymyslił Peter Webb http://www.peterwebb.co.uk/ zna sie na prawdopodobienstwie i od 7 lat zajmuje sie wspolpraca z betfair i uwazam, że ma autentyczna wiedze na temat zakładów i prawdopodobienstwa i wogole specyfiki handlowania ryzykiem na takich rynkach jak betfair. Godna polecenia jest strona
http://www.probabilitytheory.info
na której jest kilka uzytecznych darmowych arkuszy excellowskih min. do wyliczania prawdopodobienstwa konkretnych wyników w meczach pilki noznej.

Prosze o wszelkie uwagi odnosnie systemu BET ANGEL

Pozdrawiam serdecznie uzytkowników forum.

Khalee
Posted by: spokojest

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 28/04/2007 04:09

Sorki za takie pytanie troche off-topic, ale nie miałem jeszcze wiele doświadczeń z BetFair

Pod kursami meczów są kwoty, powiedzcie mi czy dobrze rozumiem:

jeśli już tuż przed rozpoczęciem danego spotkania pod kursem np. na remis widnieje kwota 30 Euro, to znaczy że muszę stawkować tak, by ewentualna wygrana nie przekroczyła tej kwoty (30E) ?
Posted by: bolo_lacznik

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 28/04/2007 06:02

zle rozumiesz , pod kursami sa podane stawki za ile dany kurs mozesz obstawic jak masz na ten przykładowy X 30E to mozesz zagrac za 30E po tym kursie.
Posted by: spokojest

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 28/04/2007 06:15

dziękuję
Posted by: luki85

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 06/05/2007 19:56

PYTANKO: jak na zdarzeniu 2-drogowym byc all green jak obliczac po ile wziasc a po ile sprzedac?
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 06/05/2007 23:27

Przedstawię jeden ze sposobów, który moim zdaniem jest najlepszy dla początkujących.


Załóżmy, że mamy dany taki mecz:


Oglądamy go na żywo i uważamy, że Nadal ma spore szanse na wygraną po kursie 4.5.

Gramy go sobie za 10 euro:


Po obstawieniu zobaczymy mniej więcej coś takiego:


Jeżeli wygra Nadal, to jesteśmy do przodu 35 euro. Jeżeli wygra Federer tracimy 10 euro.

Po pewnym czasie Nadal doprowadził do wyniku, który zmienił kursy następująco:


W tym momencie chcemy zabezpieczyć się tak, aby bez względu na wynik być do przodu. Wcześniej graliśmy na Nadala, więc teraz musimy zagrać na Federera (po zajebistym kursie 1.73 - oczywiście możemy zaproponować większy, ale jako że jesteśmy niecierpliwi i nerwowi, to bierzemy 1.73).

I teraz nasuwa się pytanie - za ile zagrać Nadala, aby zysk był w miarę równomierny?

Klikamy na kurs 1.73. Przy wygranej Nadala jesteśmy do przodu 35 euro, więc wpiszmy na razie w pole stawki 30 euro (35-30=5 euro zysku w przypadku wygranej Nadala). W tym momencie gramy tak jakby za pieniądze "buka" (dokładniej innej osoby, u której zagraliśmy zakład). W polu "Twój zysk" pojawi się ewentualny zysk. Widzimy zatem coś takiego:


Podsumowując, gdybyśmy zagrali taki zakład, to bylibyśmy +5 euro na Nadalu (35-30) lub +11.90 euro (-10+21.90) na Federerze ("lub" ponieważ wygra jeden z nich). To nas nie zadowala, bo chcielibyśmy, aby wygrane były rozłożone bardziej równomiernie. Są na to dwa sposoby - zmiana stawki lub kursu. W tym przypadku nikt o zdrowych zmysłach nie zmniejszy sobie kursu, bo wtedy zysk byłby mniejszy w przypadku wygranej Federera, a w przypadku Nadala ten sam. Kurs można by było zmienić, jeśli ewentualny zysk na Nadala byłby wyższy.

Zatem zmieniamy stawkę. Jak ją zmienić? Chcemy, aby zysk na Nadala był nieco większy, więc zmniejszamy stawkę na Federera. Zmniejszmy do 25 euro. Zobaczymy coś takiego:


W tym momencie bylibyśmy +10 euro w przypadku wygranej Nadala (35-10=25) lub +8.25 euro w przypadku wygranej Federera (-10+18.25).

Niektórych to zadowoli, innych nie. Chcemy bardziej równomierny zysk, więc wpiszmy 26 euro.


Teraz zysk rozkłada się w następujący sposób:
-Nadal +9 (35-26)
-Federer +8.98 (-10+18.98)

Jak widać zysk jest już równomierny (różnica 2 centów). Więc potwierdzamy zakład.

Zobaczymy satysfakcjonujący nas widok \:p



Może przeczytanie i zrozumienie tego czegoś zajęło kilka/kilkanaście minut, ale w praktyce trwa około 3-5 sekund (jeżeli już się wprawimy). Podkreślam, że jest to tylko jeden ze sposobów na zrobienie all green.
Posted by: Maciek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 06/05/2007 23:51

wsyzstko ok ,tylko mi teraz powiedz co zrobić żeby nie czekać 3 sekundy !!!

pytanie za 100 pkt.
Posted by: Maciek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 06/05/2007 23:51

wsyzstko ok ,tylko mi teraz powiedz co zrobić żeby nie czekać 3 sekundy !!!

pytanie za 100 pkt.
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 06/05/2007 23:58

Których 3 sekund. "Czekać 3 sekundy" brzmi dwuznacznie. Bo 3-5 sekund zajmuje nam robienie czegoś, a nie czekanie \:p Być może chodzi ci o przetwarzanie zakładu, które trwa 5 sekund. naprawdę nie rozumiem
Posted by: luki85

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 06/05/2007 23:59

ja stosuje taki jakis wymyslony sposób przy strzeleniu gola np. na 1-0 biore zakład na over 2.5 przy strzeleniu 2 gola sprzedajew go po nizszym kursie
Posted by: Maciek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 00:22

Zbigniew jesteś pewien że wszyscy czekają 5 sekund ?
Posted by: Maciek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 00:23

Zbigniew jesteś pewien że wszyscy czekają 5 sekund ?
Posted by: Marcios

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 00:28

Originally Posted By: Maciek
Zbigniew jesteś pewien że wszyscy czekają 5 sekund ?

mógłbys napisac jak ustawic by nie czekać 5 sekund na wysłanie? z góry dzięki Pozdrawiam
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 01:57

Originally Posted By: Maciek
Zbigniew jesteś pewien że wszyscy czekają 5 sekund ?

W tym momencie już nie. Bot do gry na Betfair? Fairbot?
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 02:12

Ok, przeczytałem opis Fairbota i już jestem pewny \:\) Tylko cena odstrasza.
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 02:18

Dawaj 100 punktów \:p
Posted by: Randall

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 02:42

Fairbota można znaleźć w sieci za darmo.
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 02:44

Legalnego?
Posted by: Randall

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 02:54

no nie bardzo \:\) ale z patchem \:\)
Posted by: Randall

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 02:57

a tak wogóle to betfair pozwala na używanie botów?
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 03:07

Tak.
Posted by: luki85

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 07:41

a co to jest ten fair boot
Posted by: Maciek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 07:53

haha tj temat tabu na mecz.pl \:\)
Posted by: Maciek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 08:00

Zbigniew i tak masz ode mnie 100 pkt ;\) pozdrawiam
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 08:14

Originally Posted By: Maciek
haha tj temat tabu na mecz.pl \:\)


tak? a dlaczego?
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 08:47

Originally Posted By: luki85
a co to jest ten fair boot

Google nie gryzie.
Posted by: Maciek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 09:13

Ktoś kto ma możliwość obstawiania zakładów na live na bf szybciej niż czekając 5 sekund ma niesamowitą przewagę nad resztą co czekają 5 skeund ,temat tyle stron a nikt nie poruszył tego wątku co jest istotą rzeczy ,nie gram na betfair ale logicznie myśle.

Giełda to giełda - taka gra ,jednemu weźmie drugiemu da - proste.
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 11:09

jeśli mówicie o tym programie http://www.binteko.com/fairbot.php to niegdzie nie jest napisane,ze program ten pozwala ominąć twz. '5 sec delay'. podstawą tej opcji jest wyrównanie szans osób ogladajacych dane zdarzenie na zywo i tych ogladająch przez stalite/kabel - z opóźnieniem. zupełnie obcy soft nie jest w stanie ingerowac w system Betfair.
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 14:25

Czyżby? Nie znam dobrze angielskiego, ale wydaje mi się, że to coś znaczy:

Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 19:05

'It allows you to place single bets, or trade, on Betfair instantly, using just one mouse click. There is no need for waiting, no bet confirmation or changing of prices or amounts, although these facilities are there if required.'

'Pozwala to na obstawianie pojedynczyczch zakładów, lub handel kursami, natychmiast, uzywajac pojedynczego klikniecia. Nie ma wymogu oczekiwania (...)'

ten fragment dotyczy tylko i wyłącznie do opisu opcji obstawiania pojedynczym klikiem zdarzeń - opcje te posiada każdy użytkownik Betfair ale ma ona zastosowanie tylko przy zdarzeniach NIE NA ŻYWO
Posted by: Zbigniew

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 19:30

No to się nie da \:p
Posted by: Randall

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 07/05/2007 21:35

Dokładnie.Nie ma takiej możliwości, aby ominąć te 5 sekund.Nie zmienia to jednak faktu, że przydatny jest ten program do tradingu i gry na live.
Posted by: grey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 01:19

Nie wiem jaka może być różnica w czasie między transmisją telewizyjną (zwykła kablówka lub naziemna, nie telewizja internetowa) a czasem rzeczywistym, ale nie przypuszczam by było to więcej niż 5 sekund.

Obserwując kursy w tenisie (to głównie obstawiam) i mając dostęp do transmisji telewizyjnej często widzę jak te zmieniają się w ułamku sekundy po zakończenia punktu. Stąd też wydaje mi się, że są ludzie, którzy porafią pobić tę 5-sekundową zwłokę... ale z pewnością nie za pomocą ogólnodostępnego softwaru.
Posted by: Conrad

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 01:36

Betfair jest tak doskonałym systemem, że nie potrzeba żadnego softu zewnętrznego. Jeśli ktoś gra popularne zdarzenia to BF jest bardzo fajnym miejscem. Tym bardziej, że można tam ubezpieczyć grube zakłady szybko i łatwo, licząc na to, że tam się nie wygra żeby nie płacić prowizji. Ja bardzo lubię BF - to jest przyszłość bukmacherstwa.
Posted by: sports

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 01:54

w momencie gdy uporaja sie z kombosami firmy bukmacherskie zaczna padac z dnia na dzien
Posted by: grey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 02:08

Originally Posted By: sports
w momencie gdy uporaja sie z kombosami firmy bukmacherskie zaczna padac z dnia na dzien

jest jeszcze kwestia pobudzenia "liquidity" na wielu rynkach; trudno w sumie postawić coś np na europejskiego kosza (może prócz euroligi), hokeja, czy nawet w pierwszych runadach mniejszych turniejów tenisowych (szczególnie wta)
Posted by: Randall

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 02:27

Obroty na niektórych mniej popularnych rynkach sa wręcz żenujące \:\)
Posted by: grey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 04:27

Następny casus, tenis, Rzym, turniej Masters

mecz Simon - Murray

piłka meczowa dla Simona (adv - 40), jego podanie, back na niego 1.06 lay 1.07;
po krókiej wymianie Szkot łąduje piłke w siatkę, gsm, rynek zostaje natychmiast zawieszony...

mimo tego po kursie 1.01 zostało "przehandlowane" 2 tysiące euro...
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 04:44

grey, grajac na Betfair nigdy nie zdarzyło Ci się, że obstwiasz cos @2.0, a przyjmowane jest po 2.2? gdy to zdarzenie gra kilka osób, zminy będą powolne, natomiast gdy kilka (-nascie) tysięcy osób zmiany kursów sa często niewidoczne. pewnie ktos zagrał grubo po 1.01 i wyczyścił rynek, od 1.01 w górę.
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 04:48

Originally Posted By: Randall
Obroty na niektórych mniej popularnych rynkach sa wręcz żenujące \:\)


przynajmniej znasz te obroty i jesteś w stanie wyciagnąć wnioski. w przeciwieństwie do buków, które ustajniają tego typu informacje.

tak naprawdę sam sobie odpowiedziałeś: tylko kwestia czasu, aż dane rynki zyskają na popularności, a za tym podąży 'liquidity'
Posted by: grey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 05:18

punter,

Teza, którą staram się tu "przepchnąć" jest kontrowersyjna i trąci lekko jakąś teorią spiskową; to fakt; i oczywiście, jak zawsze w przypadku takich teorii większe szansą są na to że się mylę, niż że mam rację...

Ale,

trzymając się dalej przykładu meczu Simona z Murrayem...

Przed jak się okazało ostatnią piłką w meczu, "ktoś" mógł kupić Francuza po 1.06 i mniej... ale kursy wciąż było dostępne na rynku; jak tylko Murray władował piłkę w siatkę, rynek został natychmiast zawieszony, ale "ktoś" zdążył ściągnąć wszystko co było jeszcze do złapania na rynku, w tym prawie 2 tysiące euro na 1.01.

Być może jest jakieś inne wytłumacznie, ale to, które dla mnie brzmi najprawdopodobniej to takie, że "ktoś" czekał aż mecz się skończy, miał przygotowane do wysłania back 1.01, i jak tylko Szkot przegrał ostatni punkt nacisnął "submit" i system mu to przyjął, mimo, że niemal równoczesnie rynek został zawieszony...

I jeszcze jedno... jeżeli się nie mylę (wielkie "jeżeli") to dla mnie raczej nie jest tak, że dla Bf są klienci lepsi i gorsi, raczej tak, że ktoś znalazł jakąś dziurę w systmie i to po prostu wykorzystuje...
Posted by: Randall

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 05:30

To nie tak.Niektórzy grający mogli po prostu dać lay 1.01 i czekać na przyjęcie zakładu, aby zapewnić sobie zysk.To, że stało się to przy piłce meczowej niczego nie zmienia.Inni dali back 1.01 w nadziei, że ktoś przyjmie taki zakład i tak doszło do wymiany dolarów już po zakończeniu meczu.
Posted by: z o ® r o

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 05:37

Raczej wątpliwa teza. Na piłce bardzo często, jeśli wynik jest remisowy lub któraś z drużyn wygrywa jedną bramką na back w momencie zamknięcia nierzadko jest kurs z przedziału 1.05-1.15 i to za niemałe pieniądze. Boty nie są po to by omijać 5-sekundowe opóźnienie. Mimo to są na pewno bardzo użyteczne w wielu innych zastosowaniach.
Posted by: z o ® r o

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 05:47

Po drugie gdyby jednak istniała taka możliwość, to na pewno byłaby wykorzystywana do osiągnięcia dochodów znacznie (delikatnie mówiąc) przewyższających 20 euro (2000 x 1.01) a cały proceder byłby widoczny gołym okiem dla każdego.
Posted by: SyKo

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 05:52

Z tymi botami to tez bywa roznie. Kiedys czytalem ze zalatwil jednego kolesia na 50 tys funtow, bo "pomylilo" mu sie i przestawil gospodarza z gosciem (mecz byl rozgrywany na neutralnym boisku wiec o to bylo nietrudno). Bot wystawial i wystawial a gracze zbierali.. \:\)
Posted by: grey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 06:03

Randall, tyle że rynek został zawieszony ułamek sekundy po tym jak Szkot przegrał mecz; a to o czym piszesz, jeżeli ja chciałbym w tym momencie zarobić jeszcze "free money" po kursie 1.01 musiałbym odczekac te 5 sekund zwłoki po wysłaniu zakładu...

Zorro, nie wiem jak to jest w futbolu (nie obstawiam), ale w tenisie czesto jest tak, że gdy back 1.01 nie schodzi do ostatnich piłek w meczu, tuż po "gem set mecz" i zawieszeniu rynku (w przypadku większych turniejów rynek jest zawieszany w momencie rozegrania ostatniej piłki w meczu) nagle po 1.01 przehandlowane jest i kilkadziesiąt tysięcy euro... To że ktoś tutaj zarobił niecałe 20 euro (to było niecałe 2000 euro po 1.01) tylko dlatego, że tyle jeszcze tylko było do ściągnięcia z rynku.

A czy to można zobaczyć gołym okiem... pewnie ktoś kto obsrwuje tenisa może... W większych turniejach są dziesiątki sytuacji dziennie gdzie sytuacja wygląda tak (tu przykład): 30-30 w gemie, na serwującego kurs 1.28 i dziesiątki tysięcy euro na ten kurs wystawione, wygrywa piłkę, jest 40-30 i ułamek sekundy po tym jak punkt zdobył (wg transmiji telewizyjnej) są już dziesiątki tysięcy euro na niego ale na lay 1.21...

Jasne, nie zamierzam kruszyć kopii o to czy mam rację i nikomu niczego udawadniać... jak napisałem wyżej, jestem świadomy tego, że pewnie można to jakoś wyjaśnić i większe szanse są na to, że się mylę.... ale ja chyba pozostanę przy swojej opini...
Posted by: rafal08

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 06:11

Ja w pełni sie zgadzam z tym co pisze grey .Tez gram tylko tenisa live i takie sytuacje maja miejsce bardzo często.

Ale to wszystko nic w porównaniu z grami betfair.Tam sobie mozna cudowne ;\) rozdania pooglądać \:D Ale to nie ten temat \:p
Posted by: sports

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 06:19

a nie bierzesz pod uwage ze ktos mogl kliknac zlecenie na 1.01 podczas wymiany i akurat 5 sec uplynelo z koncem meczu ???
Posted by: rafal08

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 06:21

Originally Posted By: sports
a nie bierzesz pod uwage ze ktos mogl kliknac zlecenie na 1.01 podczas wymiany i akurat 5 sec uplynelo z koncem meczu ???


No tak nie brałem desperatów pod uwage \:D
Posted by: Randall

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 06:24

Mogą być tacy, którzy wysyłają zakłady przed końcem wymiany \:\) Może jacyś jasnowidze \:\)
Posted by: z o ® r o

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 06:26

Originally Posted By: grey

Zorro, nie wiem jak to jest w futbolu (nie obstawiam), ale w tenisie czesto jest tak, że gdy back 1.01 nie schodzi do ostatnich piłek w meczu, tuż po "gem set mecz" i zawieszeniu rynku (w przypadku większych turniejów rynek jest zawieszany w momencie rozegrania ostatniej piłki w meczu) nagle po 1.01 przehandlowane jest i kilkadziesiąt tysięcy euro... To że ktoś tutaj zarobił niecałe 20 euro (to było niecałe 2000 euro po 1.01) tylko dlatego, że tyle jeszcze tylko było do ściągnięcia z rynku.
Ja z kolei nie wiem jak jest w tenisie (rzadko obstawiam) ale jeśli byłyby takie boty to chyba można by ich używać do wszystkich rynków.

Penetracja takich "ułatwień" jest największa wśród graczy z najgrubszym portfelem. I żaden poważny gracz mając tak gigantyczną przewagę nad resztą rynku nie zawracałby sobie głowy kursami typu 1.01 czy nawet 1.10. Myślę, że dysponując już kilkudziesięcioma tysiącami $ można by śmiało wrzucić w koszta przelot w klasie biznes na mecz + miejsce w loży vipowskiej z podłączeniem do Internetu i obserwacją boiska z kilku kamer. Początkowo zysk rzędu 20 tys $/mecz, w dalszej perspektywie nawet 100-200 tys.

Nie trzeba zakładać, że takich graczy byłoby coraz więcej. A kilkanaście milionów $ podążających każdego miesiąca w jednym kierunku spowodowałoby niechybnie odpływ mniejszych graczy z giełdy - czyli w dłuższej perspektywie zupełnie nie opłaciłoby się betfair. Drugi scenariusz to popularyzacja bota wśród graczy do tego stopnia, że po jakimś czasie 5-sekundowy poślizg dotyczyłby już tylko nielicznych. Innego nie widzę.
Posted by: grey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 06:46

jeżeli już (jeżeli) coś takiego naprawde istnieje, to nie jest to moim zdaniem polityka betfair, dająca uprzywilejowaną pozycję jednym graczom względem innych, ale umięjętność wykorzystania przez jakąś grupę osób dziur w sytsemie informatycznym befaira... i to z pewnością nie za pomocą jakiegoś ogólnodotępnego bota...
Posted by: Maciek

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 07:08

Pewnie i nie polityka betfair choc nie wiadomo ,to że mają mnostwo szmalu nic nie znaczy.
Posted by: Conrad

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 08:55

Sports, promocja w Paddy Power też robi swoje, można tam było obstawiać mistrza podczas mundialu... a jeśli drużyna odpadła w karnych, to zwracali kasę. \:\)

Często też widzę lepsze kursy od Betfair u Pinnacle, gdzie grają "najkonkretniejsi" gracze. ;\)

Do tego liquidity na Betfair jest tragiczne na niektórych rynkach, czasami możesz postawić ot cale 10 Euro i to po najgorszym kursie na świecie.

Ale ogólnie to Betfair jest bardzo dobry do obstawiania popularnych zdarzeń i służy jako wspaniałe zabezpieczenie do kontrowania "dużych inwestycji".
Posted by: moonlight

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 16:52

Originally Posted By: grey
Nie wiem jaka może być różnica w czasie między transmisją telewizyjną (zwykła kablówka lub naziemna, nie telewizja internetowa) a czasem rzeczywistym, ale nie przypuszczam by było to więcej niż 5 sekund.


Na finale ME U19 w Poznaniu w czerwcu zeszłego roku, Eurosport miał około 5 s. poślizg, przynajmniej dla osoby, która oglądała ten mecz "na żywo" w tv w Niemczech, natomiast nie zauważyłem podobnego przypadku jeszzce raz ... Choć zwykle jak jestem na stadionie staram się dzwonić do oglądających znajomych w tv i z ciekawości sprawdzać ...


Co do gry na live na bf -- nie jest czasem tak , że odpowiedni bot może nam anulować wysłany zakład w ostatniej chwili ? Chodzi mi oto, że wysyłamy zakład spodziewając się za kilka sekund wygranej gracza, czas upływa 5 .. 4 .. itd jeżeli nie potwierdzimy to program w ostatniej chwili anuluje wysłanie, natomiast jeżeli dosłownie w ostatniej sekundzie potwierdzimy - to propozycja zakładu zostanie "wrzucona" na rynek i wówczas tuż po wygranym gemie obserwujemy zawierane zakłady , dosłownie chwilę zanim system zablokuje rynek.

Co do nagłych zmian na rynku - to można wystawić kilka opcji i odpowiednio anulowywać propozycje zakładów w zależności od przebiegu gry, anulowanie zakładu wystawionego przebiega w czasie rzeczywistym, jeżeli jeszcze gracze posługują się odpowiednim programem, kursy zmieniają się płynnie w ułamkach sekund np. po jakimś wygranym serwie czy wrzuconym koszu itp ...

Jestem podobnego zdania jak niektórzy , że raczej ta 5 sekundowa zwłoka ma być pewna barierą do równych szans, dla tych co na żywo , załóżmy , obserwuja mecz na stadionie i dla tych co mają tv z kilkusekundowym poślizgiem. Poza tym jest to czas do niwelowania czasu reakcji osoby obsługującej dany mecz w betfair ...

Ot, kilka moich refleksji ;\)
Posted by: sports

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 08/05/2007 17:15

Conrad - ja mam gdzies te wszystkie promocje, potem wiecej problemu jest niz pozytku, dostajesz jakies grosze a potem wygrasz wiecej to zaraz albo limit albo ze wyludadzasz kase. Ja dziekuje za takie prezenty, jak jestes dobry to sam zarobisz....

a jesli chodzi o obrot to zgadza sie ze czasem jest smieszny ale to jest w duzej mieze spowodowane brakiem kombo i zle wystawiana oferta przez betfair np sporty zimowe to praktycznie same outrighty
Posted by: grey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 10/05/2007 23:19

Originally Posted By: sports
a nie bierzesz pod uwage ze ktos mogl kliknac zlecenie na 1.01 podczas wymiany i akurat 5 sec uplynelo z koncem meczu ???

40-30, serwis i pika meczowa dla Volandriego.

Federer w siatkę. Rynek natychmiast zawieszony. Ponad 25 tysięcy euro wymienione na Volandriego po kursie 1.01.
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2007 00:02

grey, jaki był kurs na Volandriego przed serwisem?
Posted by: grey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2007 02:31

nie chcę skłamać, lay na niego był 1.18, back mógł być na poziomie 1.13-1.15 (mam na myśli ostatnią piłkę w meczu, nie ostatni gem serwisowy)
Posted by: grey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2007 02:40

sorry za post pod postem

małe uściślenie, lay na Volandriego 1.18 był po tym kiedy wygrał piłkę na 40-30 w ostatnim gemie
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2007 06:31

hmm, nawet na doga 1.13-1.15 przy piłce setowej to wysoki kurs.

ale ja trzymam sie mojej wersji:

załóżmy że do wziecia były nastepujące kwoty:
na 1,01 25k, na 1.02 25k i na 1.03 25k i w pomiedzy nimi i kurem 1.13 100k. załózmy, ze przymierza sie do serwisu Volandri, zostalo 5-6 sekund.
ktos zagrywa 100k po 1.01 chcąc miec pewność przyjętych pieniędzy, wiedząc, iż system Betfair przyjmie mu po najlepszym obecnie kursie czyli od 1.01 do 1.13. przy duzym popycie (a mecze z udzialem Rogera takie właśnie są) istnieje duza szansa, ze system przyjmie mu wlasnie po takim, który byl żądany czyli 1.01. gdyby Roger obronił piłkę to kurs na Volandrigo skoczył by wyzej od 1.13, powiedzmy 1.18 (back) i taki kurs został by przyjety.
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2007 06:54

*przy piłce meczowej oczywiście
Posted by: grey

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2007 08:12

Przyznaje punter, to co napisales ma sens i nie patrzylem na to wczesniej w ten sposob...

Jedno małe ale...

Co jeżeli wymiana nie potrwa te 5-6 sekund.

Jeżeli trwa krócej, wtedy to czy czy ktoś wtgral jakieś pieniądze czy nie, zależy po prostu od tego jak szybko przed serwisem ktoś wysłał zakład tak aby zdążyć jeszcze przed zamknięciem rynku (w takich meczach rynek zamykany jest natychmiast po rozegraniu ostatniego punktu)...

Jeszcze ciekawiej jest jeżeli wymiana potrwa dłużej. Mija 5 sekunda, piłka w grze, ktoś kto wysłał 100 tys euro w momencie serwisu Włocha, zawiera zakład po najwyższych kursach obecnie dostępnych, powiedzmy że czyści wszystko do 1.2o. Punkt zdobywa jednak Federer. Później po kilku przewagach Szwajcar odłamuje Volandriego jest po 5. Jestem przekonany, że w tej chwili kursy na makarona byłyby over 2.oo.

Innymi słowy, ktoś w meczu Federera, kiedy bronił piłki meczowej, założył, że wymiana potrwa około 5-6 sekund i ze prawdopodobnie wygra ją Włoch (bo wtedy szczyści wiele z tego co zostało na rynku). Na zaistnienie tej koniukcji ktoś wykłada 100 tysięcy euro. Dużo kasy i dużo jeżeli...

Gdyby wymiana trwała dłużej i co więcej, Szwajcar zdobyłby punkt, na Volandriego byłyby około 1.40. I 100 tysięcy euro w niebezpieczeństwie...
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2007 09:28

mój powyzszy opis dotyczył przedstawionej przez Ciebie sytuacji, kiedy ktos wysłał zlecenie na 100k na 5-6 przed zaiweszeniem rynku - czyli w międzyczasie było podejscie do linii, podrzut piłki, serwis i krotka wymiana.
Tego typu operacje wymiany pieniedzy odbywaja sie w mgnieniu oka.
Posted by: punter UK

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 11/05/2007 09:33

Gdyby wymiana trwała dłużej i co więcej, Szwajcar zdobyłby punkt, na Volandriego byłyby około 1.40. I 100 tysięcy euro w niebezpieczeństwie...



zgoda, ale kto nie ryzykuje ten... na Bf jak i u buków jest sporo osób, które grają prawie 100% zdarzenia. Stąd też pojawaja się Ci, którzy graja lay @1000 (!) Inni to biorą - tak było i będzie.
Posted by: luki1985

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 03/11/2007 19:16

A co sądzicie o graniu w betfair na opcje lay że nie bedzie remisu w meczach hokeja np. dajemy za 10 e kurs 4.8 mozna wygrac 10 a stracic 38 jezeli trafiamy to gramy tak dalej a jezeli wtapiamy to wtedy w kolejnym etapie stawiamy tyle ile wtopilismy czyli 38 grajac tylko na odzyskanie kasy i po odzyskaniu dalej jedziiemy za 10
Posted by: qbasmuggy

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 03/11/2007 19:22

Originally Posted By: luki1985
A co sądzicie o graniu w betfair na opcje lay że nie bedzie remisu w meczach hokeja np. dajemy za 10 e kurs 4.8 mozna wygrac 10 a stracic 38 jezeli trafiamy to gramy tak dalej a jezeli wtapiamy to wtedy w kolejnym etapie stawiamy tyle ile wtopilismy czyli 38 grajac tylko na odzyskanie kasy i po odzyskaniu dalej jedziiemy za 10

w koncu trafisz na serie kilku remisów, zabraknie ci kapitału i po zabawie ...
Posted by: luki1985

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 03/11/2007 19:29

no to tez wzielem pod uwage
ale licze na szczęście
Posted by: maycj

Re: Manipulacja kursami na betfair [2] - 03/11/2007 20:49

jak liczysz na szczęście to idź grać w totka

__________

nowy temat