Eurobasket 2009 - POLAND

Posted by: zw1

Eurobasket 2009 - POLAND - 05/08/2009 19:54



Oficjalna strona

Dzisiaj startują eliminacje o jedno wolne miejsce w turnieju głównym.
GRUPA A
Portugalia - Bośnia i Hercegowina
1. Portugalia 0/0 0
2. Bośnia i Hercegowina 0/0 0
3. Belgia 0/0 0



GRUPA B
Włochy - Francja
1. Włochy 0/0 0
2. Francja 0/0 0
3. Finlandia 0/0 0

Są też mecze o utrzymanie sięw dywizji A:

GRUPA C
Węgry - Ukraina
Estonia - Czechy
1. Węgry 0/0 0
2. Estonia 0/0 0
3. Czechy 0/0 0
4. Ukraina 0/0 0

Dla Francji nie zagra dzisiaj Tony Parker i to troche ostudziło mój zapał do grania na Zabojadów. Mecz bedzie na RAI SPORT , ktory to kanał pewnie wielu z Was ma.

Poza tym turniej główny jak wszyscy wiecie odbedzie się w Polsce. Macie bilety??
My z kilkoma innymi forumowiczami bedziemy oglądali grupę "warszawską". 2 rundę i fazę finałową też zamierzamy obejrzeć na żywo.
Enjoy
Posted by: skrzypo555

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 05/08/2009 21:20

Włochy - Francja

Francja bez Tonego Parkera w pierwszym meczu eliminacji. Jest to
z pewnością duży problem drużyny przyjezdnej. To ten zawodnik
ciągnie tą drużynę i jest jej najważniejszym ogniwem. Włosi w
całkiem dobrym składzie. Większość zawodników gra w rodzimej
lidze. Głównie w drużynach euroligowych jak AJ Milano i
Lottomatica. Do tego Belinelli i Bargnani z Toronto Raptors.
Drużyna Francji jest bardzo młoda. W gronie 12 zawodników
znalazły się gwiazdy drużyny U20 : Edwin Jackson i Antoine Diot.
Większość zawodników gra we Francji. Zawodnicy z NBA : Johan
Petro, Nicolas Batum, Boris Diaw, Ronny Turiaf. Tak się składa,
że wszyscy to wysocy, dobrze zbudowani zawodnicy na pozycje 4 i 5.
Brak w tym teamie playmakerów i shooterów na wysokim
poziomie. Dużym argumentem na korzyść Włochów jest hala.
Dla mnie Włochy -3,5 jest dobrym betem.

Składy :

Włochy :
5. Giachetti Jacopo
6. Mancinelli Stefano
7. Soragna Matteo
8. Poeta Giuseppe
9. Mordente Marco
10. Vitali Luca
13. Datome Luigi Dal
15. Gigli Angelo
20. Amoroso Valerio
22. Belinelli Marco Stefano
31. Cusin Marco
35. Bargnani Andrea

Francja :
4. Antoine Diot
5. Nicolas Batum
6. Johan Petro
7. Alain Koffi
8. Aymeric Jeanneau
9. Edwin Jackson
10. Yannick Bokolo
11. Florent Pietrus
12. Nando De Colo
13. Boris Diaw
14. Ronny Turiaf
15. Ali Traore
Posted by: zw1

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 05/08/2009 23:34

Originally Posted By: skrzypo555



Brak w tym teamie playmakerów i shooterów na wysokim
poziomie



Mam trochę odmienne zdanie na ten temat.
Nando De Colo powinnien godnie zastąpić TP. Widziałem tego chłopaka w akcji i z całą pewnością talentem bije na głowę takie tuzy klepania jak Giuseppe Poeta czy Marco Mordente.
Nie zapominaj ,że w tym meczu nie zagra najwiekszy "kiler" Włochów GL Basile(pisałem wcześniej o Bullerim ale na myśli miałem właśnie GLB) i to według mnie jest wieksze osłabienie niż brak Tonego Parkera w ekipie Francji.
Posted by: przyborro

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 05/08/2009 23:54

troszke sie kolega zw1 zapedzil z porownaniem Parkera z Bullerim, troszeczke chlopaki z innej pólki... Dla mnie mecz no bet, mozna sobie go obejrzec i tyle. Co do wyjazdow na euro jade do Wroclawia na mecz Polakow z Turkami, i na wszystkie do Bydgoszczy. pozdrawiam
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 06/08/2009 01:04

on nie porównywał Tonego z Bulkiem tylko pisał o porównywalnej wartości dla zespołó a to lekka róznica...
Posted by: Mitul

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 06/08/2009 02:55

jak ktoś ma jakieś wolne bilety na mecze we Wrocławiu i na finał to proszę o kontakt na priva
Posted by: yaaho

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 06/08/2009 04:14

Originally Posted By: Mitul
jak ktoś ma jakieś wolne bilety na mecze we Wrocławiu i na finał to proszę o kontakt na priva


na eventim.pl od 1 sierpnia jest nowa pula biletow i na final jeszcze mozna kupic, do Wroclawia juz nie
Posted by: thunder7

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 06/08/2009 08:01

Co myslicie o zakladzie terminowym na hiszpanow ze wygraja cala impreze ~ 1.8 ?? , jakos nie widze ekipy ktora moglaby ich zatrzymac , chociaz litwa grecja i ruskie latwo sie nie poddadza
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 06/08/2009 17:35

Rosja będzie taka groźna, że mogą z grupy nie wyjść przy kiepskim wietrze tongue
Posted by: thunder7

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 06/08/2009 23:41

przyjąłem...a ty więcej czytaj
Posted by: skrzypo555

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/08/2009 00:17

Originally Posted By: muppet
Rosja będzie taka groźna, że mogą z grupy nie wyjść przy kiepskim wietrze tongue


Bez przesady ... Łotwe powinni pokonać bez większego problemu.
Posted by: twarog2006

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/08/2009 21:43

Dziś mamy ciekawe kursy na spotkania o utrzymanie w dywizji A i dziwi mnie niski kurs na Czechów? lepsi są?
Posted by: rafako

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 10/08/2009 18:56

jutro odbedzie sie mecz finlandia 2.20 15.00 1.666 włochy , czy wlosi maja jesze szanse na awans? bo bedzie chyba jeszcze jedna koleja spotkan ? czy ktos lepiej sie orintuje? bo kurs na wlochow dosyc atrakcyjny.
Posted by: yaaho

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 10/08/2009 23:08

Wlosi musza wygrac wiecej niz +3 we Francji, zeby awansowac (pod warunkiem, ze i Francuzi i Wlosi wygraja z Finami wszystko)

tak czy tak w jutrzejszym meczu warto lekko na Wlochow zagrac
Posted by: Boubson

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/08/2009 20:59

dodam od siebie ze mecz z Francja byl na Raisportsat, mozliwe ze dzis tez bedzie...

szczerze mowiac niespecjalnie polecam granie Wlochow, Francuzi nic wielkiego nie grali a mimo to wygrali na ich terenie... i to jak dla mnie 6 pkt, to ze sedziowie ostatniej trojki nie zaliczyli to moim zdaniem maly uklon w strone gospodarzy... jak dla mnie do przeanalizowania under w tym spotkaniu, Wlosi musza bronic od poczatku, Finowie zbyt mocnym w ataku zespolem nie sa...

czy ktos zwraca uwage na fajny kurs na Chorwatow dzisiaj??? moim zdaniem nasi zajechani, pierwszy sparing przed wlasna publicznoscia, mecz w TVP2 (wielki szok), brak Lampego, nienajwyzsza forma Koszarka, sam Ignerski meczu nie wygra... a Gortat? nie wierze...
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/08/2009 21:20

Chorwaci w sierpniu nie mieli jeszcze kontaktu z piłką do kosza, zważając na to, że bazują na grze z dystansu, mogą mieć problemy z trafianiem dziś tongue
Przyjechali w pełnym składzie, tylko bez Prkacina.

Shane mi pisał 'under' i przychyliłbym się do tego, gdyby nie fakt, że to mecz towarzyski tongue
Ja wierzę w Polaków i ciekawe widowisko. Uważam, że w tych dwóch sparingach padnie wynik 1:1, a nasi mają większe szanse dziś, niż jutro. Logan pewnie będzie się spinał, żeby dobrze wypaść - nie zapominałbym też o Wójciku, podobno jest w dobrej dyspozycji.
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/08/2009 21:21

Originally Posted By: Boubson
czy ktos zwraca uwage na fajny kurs na Chorwatow dzisiaj??? moim zdaniem nasi zajechani, pierwszy sparing przed wlasna publicznoscia, mecz w TVP2 (wielki szok), brak Lampego, nienajwyzsza forma Koszarka, sam Ignerski meczu nie wygra... a Gortat? nie wierze...


uwierz mi że nie inaczej jest z Chorwatami wink
Posted by: antyfutbol

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/08/2009 22:02

Podobno jeszcze bardziej zajechani sa Chorwaci, mimo wszystko to nasi rywale sa zdecydowanym faworytem.
Posted by: twarog2006

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/08/2009 22:46

a może under warto jak obie ekipy zajechane?? 154,5 to dosyc duża linia
Posted by: zerodwadwa

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/08/2009 19:16

Gortat wczoraj ładnie. Formacja z 3 niskimi zawodnikami była dobrym rozwiązaniem, nieźle szło a zabrakło sprytu i doświadczenia(?) w ostatnich minutach. Po 75, akcja na prowadzenie, Logan kozłuje w noge rywala. Poźniej sie potyka, już nie pierwszy raz.
Logan w charakterze rozgrywającego to błąd. Lepiej sprawdzał się w roli rzucającego defensora.

2.80 na Polaków to słaba 'okazja', ale ja wczoraj po pierwszej połowie złapałem 5.7 na livie i nie żałuje, było blisko.
Posted by: chicane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/08/2009 20:24

jak widzicie dzisiejszy mecz,jakie podejście ma Repesa a wiec i jego zawodnicy do rewanżu,pozwolą Polakom wygrać czy będą walczyć o 2 zwycięstwo,wiadomo że to tylko towarzyski mecz ...

jak będą chcieli znów wygrać to wygrają to nie ulega wątpliwości...
Posted by: rafako

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/08/2009 20:54

macie jakies info co do innego sparingu a mianowicie liwa - lotwa? jakimi skladami zagraja oba zespoly?
Posted by: Master.com back

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/08/2009 22:03

Dzisiejsze spotkanie Polaków z Chorwatami to jeszcze większa niewiadoma niż wczoraj. Liczyłem na łatwe zwycięstwo Chorwatów, ale o zwycięstwo było bardzo trudno, z dużą dozą szczęścia się udało.

Repesa - trener Chorwatów niewiele mówił na temat dzisiejszego spotkania:

Jesteśmy po ciężkim zgrupowaniu w Słowenii, gdzie pracowaliśmy nad przygotowaniem fizycznym. Był to nasz pierwszy mecz w tym cyklu treningowym. Bardzo dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie. Trzecia kwarta była już znacznie gorsza, ale udało nam się utrzymać prowadzenie i wygrać ten mecz - powiedział Repesa.

Zdaje chyba sobie sprawę, że o nie zwycięstwa w tych meczach chodzi i to może trochę odstraszać od stawiania na faworyzowanych Chorwatów.

Dzisiaj ma zagrać Maciej Lampe - teoretycznie dość znaczne wzmocnienie, zobaczymy jak to będzie w praktyce.

Wczoraj fantastycznie zagrał Roko Ukic, widać że poziom NBA nie ma jednak sobie równych. Gortat pokazał się z bardzo dobrej strony, wygrywał walkę z Vujcic`iem, dużo bardziej doświadczonym środkowym już Olympiakosu, Nikola wczoraj rzucił - co warto odnotować - tylko 4 pkt., z dobrej strony pokazał się Kasun, również doświadczony środkowy Efesu Pilsen.

Mimo wszystko nie krytykowałbym aż nadto Logana, rozegrał wg mnie dobre spotkanie, 16 pkt. - lider w tej klasyfikacji w polskiej drużynie - to dobry wynik jak na debiut. W pierwszej kwarcie zdobył on połowę ze swoich punktów - 8.

Wczoraj Polacy starali się grać kombinacyjnie, nie zawsze to wychodziło, wtedy pojawiał się Logan i trafiał. Granie na Gortata przyniosło w III kwarcie efekty, myślałem, że Vujcić zagra mimo wszystko lepiej - a może już zbyt wiele wymagam.

Nadal obawiałbym się dzisiaj Gortata, gra bardzo dobrze w defensywnie, bardzo szybko przechodzi z ofensywy do defensywy i odwrotnie, mimo że zdobył "tylko" 11 pkt. i mimo jego słów, że to Logan był najlepszym zawodnikiem w drużynie, wg mnie to właśnie Marcin zagrał po prostu na swoim poziomie, bardzo wysokim poziomie i jego potencjał na pewno nie został wczoraj wykorzystany. Nie spodziewam się by dzisiaj pozostali nasi reprezentanci nauczyli się "grać z Marcinem".

Gdyby był to mecz ME, o jakąś stawkę zapewne zagrałbym Chorwatów, mają potężny skład, z całą czołówką europejską na czele i graczami NBA, w tym fenomenalny Ukic. Z drugiej strony Polacy to również nie są amatorzy, Gortat, Lampe, Dylewicz, czy Logan to nazwiska znane nie tylko w Polsce, ale nie nazwiska tu grają, Polacy (i Logan) to nie do końca zgrany zespół, co jest naturalną koleją rzeczy, gra kombinacyjna często nie wychodzi. Chorwaci znają się, potrafią "ze sobą" grać, potrafią grać "nieprzewidywaną" koszykówkę, ale wygrywać dzisiaj nie muszą.

Wczorajszy mecz był bardzo wyrównany, najwyższe prowadzenie 7 pkt. dla Chorwacji samo o tym świadczy, a większa cześć spotkania to po prostu gra pkt. za pkt.

Mimo wszystko uwierzę jeszcze raz w doświadczenie, zgranie i bardzo dobrą koszykówkę Chorwatów.
Posted by: Master.com back

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/08/2009 22:07

Originally Posted By: typer 1986
macie jakies info co do innego sparingu a mianowicie liwa - lotwa? jakimi skladami zagraja oba zespoly?


Litwa:

Obrońcy:

Delininkaitis Tomas, Budivelnyk Kijów, 192 cm, 1982
Jasaitis Simas, Galatasaray Stambuł, 202 cm, 1982
Kalnietis Mantas, Żalgiris Kowno, 195 cm, 1986
Mazutis Andrius, ASK Ryga, 180 cm, 1981

Skrzydłowi:

Jankunas Paulius, Żalgiris Kowno, 203 cm, 1985
Jomantas Arturas, Lietuvos Rytas Wilno, 200 cm, 1985
Kleiza Linas, Denver Nuggets, 203 cm, 1985
Lukauskis Mindaugas, ASVEL Villeurbanne, 198 cm, 1979
Maciulis Jonas, Armani Jeans Mediolan, 198 cm, 1985

Środkowi:

Javtokas Robertas, Khimki Moskwa, 211 cm, 1980
Lavrinović Darjus, Real Madryt, 212 cm, 1979
Lavrinović Ksystof, Montepaschi Siena, 210 cm, 1979
Petravicius Marijonas, Armani Jeans Mediolan, 208 cm, 1979
Posted by: Aslan

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 13/08/2009 00:01

Ja w meczu Polaków z Chorwatami zastanawiam się nad underem. Linia bardzo podobna do wczorajszej, bo 155,5 pkt. Wczoraj było 154,5. Obie drużyny po zgrupowaniach, w których kładzie się nacisk raczej na fizyczne aspekty koszykówki. Wczoraj padło co prawda 160 punktów, ale warto zauważyć, że były momenty, w których "trójki" padały seriami, a linia nie została mocno przekroczona. Czy dziś znowu trójkowi gracze będą mieli "dzień konia"? Nie sądzę. My będziemy sprawdzać różne warianty taktyczne, Chorwaci zapewne również. Wysoki wynik ciężko mi sobie wyobrazić.
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 14/08/2009 20:18

Już dużo osób pograło zapewne po większym kursie, ale w bet365 nadal widnienie na Polaków kursik 2.0 w dzisiejszym meczu z Wielką Brytanią. Szkoda, by nie spróbować. Brytole niemal drugim garniturem. Oprócz gwiazd Denga i Gordona na pewno nie zobaczymy:

"ARCHIBALD, BETTS, BOYD, VANDERBEKEN, & LEVEN are all out! Together with Pops Mensa Bonsu (still in the US sorting contract out)."

cytat z interbasketu.

Jak się mamy dobrze zaprezentować, to nie widzę innej opcji jak ogranie dzisiejszego rywala.

Nie wiem czemu, ale kusi mnie też over 151,5 pkt @ 1.83 Czuję, że dzisiaj sobie chłopaki porzucają. Bez kitu z tym składem Brytole to kompletne cieniasy na tym turnieju tongue
Posted by: skrzypo555

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 14/08/2009 22:00

W dzisiejszym składzie Wielka Brytania powinna przegrać. Nie widzę
innego rozwiązania jak zwycięstwo Polski. Nasza reprezentacja
jest z pewnością dobrze zmotywowana. Każdy chce się zaprezentować
z jak najlepszej strony. Mimo, że jest to mecz towarzyski to
zagrałem dość grubo.

Polska @1.65
Posted by: KUERTEN.

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/08/2009 04:31

a rano w Fortunie 2.36 bylo
Posted by: Baqu

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/08/2009 06:24

Originally Posted By: KUERTEN.
a rano w Fortunie 2.36 bylo


to fantastycznye, bo w bet365 bylo na starcie po 2.5
Posted by: Boubson

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/08/2009 17:01

hmmm... na dzis moja uwage zwrocil mecz Finlandia - Francja... Francja wygrala u siebie 10 pkt, ale w tej chwili nie gra juz o nic - zapewnione zwyciestwo w grupie i awans dalej.... ja tam lekko Suomi sprobuje, zwazywszy na to ze jest to mecz czysto towarzyski... ponadto hc +8 jak najbardziej do wziecia...
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/08/2009 20:55

NO Francja już czeka na finałowego przeciwnika, grają bez Batuma, a i pewnie Tonek nie będzie nadwyrężay jak wogóle powącha parkietu...na pewno lekko można spróbować Finów bo obwód mają groźny
Posted by: Bombej22

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/08/2009 21:11

Originally Posted By: Boubson
hmmm... na dzis moja uwage zwrocil mecz Finlandia - Francja... Francja wygrala u siebie 10 pkt, ale w tej chwili nie gra juz o nic - zapewnione zwyciestwo w grupie i awans dalej.... ja tam lekko Suomi sprobuje, zwazywszy na to ze jest to mecz czysto towarzyski... ponadto hc +8 jak najbardziej do wziecia...


Podobnie myslalem jak Ty, wzialem Finlandie HT/FT @ 5.75, 2/10
Posted by: hunters

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/08/2009 03:02

Originally Posted By: sebkos
NO Francja już czeka na finałowego przeciwnika, grają bez Batuma, a i pewnie Tonek nie będzie nadwyrężay jak wogóle powącha parkietu...na pewno lekko można spróbować Finów bo obwód mają groźny


Brawo! Podziękował smile
Posted by: piotr666

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/08/2009 03:14

Originally Posted By: sebkos
NO Francja już czeka na finałowego przeciwnika, grają bez Batuma, a i pewnie Tonek nie będzie nadwyrężay jak wogóle powącha parkietu...na pewno lekko można spróbować Finów bo obwód mają groźny


od pt wiadomo ze zagraja z Bosniakami wiec nie wiem na kogo jeszcze czekaja
Posted by: Boubson

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/08/2009 04:39

piotr a mozesz mi wytlumaczyc skad to wiadomo? Francja piwo mam nadzieje ze pare osob skorzystalo... smile

p.s. sorki ze nie odpisalem ostatnio ale nie bylo mnie w domu a ten numer jest z internetu
Posted by: Boubson

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/08/2009 04:43

http://www.eurobasket2009.org/pl/cid_hJ6mq3FsG5Ud,KyUXx54F0.teamID_2602.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2009.roundID_6375.coid_qfSJOyB6HDEGrkZcZjoYu2.articleMode_on.html

chyba ze tym sie kierowales - ja nie wiem kto pisze takie bzdury - ale juz przed startem sie kompromitujemy laugh
Posted by: yaaho

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/08/2009 04:49

w grupie A o wszystkim zadecyduje mecz za 3 dni... Portugalia - Belgia, jesli Belgowie wygraja maja awans, przegraja to Bosnia gra z Żabami, u siebie po ciezkim meczu mieli tylko +6, mam nadzieje, ze buki wystawia ladny kurs na nich w drugim meczu smile
Posted by: yaaho

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/08/2009 04:55

Originally Posted By: Boubson
http://www.eurobasket2009.org/pl/cid_hJ6mq3FsG5Ud,KyUXx54F0.teamID_2602.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2009.roundID_6375.coid_qfSJOyB6HDEGrkZcZjoYu2.articleMode_on.html

chyba ze tym sie kierowales - ja nie wiem kto pisze takie bzdury - ale juz przed startem sie kompromitujemy laugh


newsy na stronie eurobasket2009.org nie sa pisane przez Polakow, robi to jakas angielska firma
Posted by: rafako

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/08/2009 06:30

hmmm no oki ale i tak obojetnie kto zagra nie ma szans z Francja w walce o ostatnie miejsce na Eurobaskecie:)
Posted by: yaaho

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/08/2009 19:57

bwin jako pierwszy wyskoczyl z kursami na jutrzejsze mecze...

spodziewalem sie z 1.4 - 1.5 na Belgow... a tu mnie nie mile zaskoczyli kursem 1.22.. pozostaje czekac co zrobi pinnacle, pewnie duzo wyzej nie bedzie

motywacja, skład i doswiadczenie po stronie Belgow, jedyne co przemawia za Portugalia to atut wlasnego parkietu, no, ale po 1.22 to ja tego nie ruszam, handicap pewnie tez bedzie zbyt wysoko ustawiony
Posted by: rafako

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 30/08/2009 05:40

JUtro decydujacy mecz o awansie do eurobasketu, w pierwszym dosc nieoczekiwanie Francja przegrala z Belgia 70-66,ciekawe jak by wygladal wynik gdyby nie fenomenalny Parker zdobywca 26 pkt, reszta druzyny zaprezentowala sie dosc bezbarwnie, jestem przekonany ze u siebie Francuzi z nawiazka spokojnie odrobia straty, a ze najlepszym atakiem jest obrona mysle ze warto postawic under 65,5 pkt zespolu gosci smile
Posted by: pp140278

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 05/09/2009 19:40

szukam buka ktory daje do obstawiania zawodnikow kto lepszy, ilosc punktow w danym meczu lub na caly turniej
na te chwile widze ma expect, sportingbet,
kto jeszcze??
Posted by: rafako

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 05/09/2009 19:58

apropo punktkow rzuconych przez zawodnikow:)
w unibet.com jest sa tego typu zaklady, ciekawie wyglada np logan:) linia dla niego ustalona na poziomie 14,5 mysle ze rzuci sredni o wiecej pkt,licze na jego wejscia pod kosz i samicowanie:D ostatni mecz z hiszpania zagral fenomenalnie tongue
a co powieciena linie 17,5 na p. gasola? mysle ze zawodnik ten nie jest w pelnej dyspozycji, poza tym bedzie napewno oszczedzany w poczakowych meczach gdzie bez problemu zastapi go mlodszy brat,zreszta druzyna hiszpanii jest na lype wyrownana ze kilku zawodnikow moze wziasc na siebie ciezar zdobywania punktow on sam zas bedziesz gral w poczatkowej fazie 10-15 min , wiec w przeciagu calego turnieju nie powinien przekroczyc granicy 17,5 pkt, co o tym sadzicie?
i jescze jedno zdarzenie a mianowicie najlepszy strzelec grupy A
R. Ukic (CRO) 3,8 , chorwacja ma dobry skald i powinna daleko zajsc, a czolowym jej strzelcem jest mlody Ukic, ktory w wiekszosci sparingow byl jej najlepszym strzelcem, zdobywajac czesto ponad 20 pkt
Posted by: rafako

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 05/09/2009 20:03

chodzi mi o zaklad najlepszy strzelce Grupy A - Ukic po kursie 3,8 smile
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 05/09/2009 20:11

wiesz Roko już nie jest taki młody...25 lat to już można powiedzieć doświadczony gracz patrząc w jego CV tongue
Posted by: GBocian84

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 05/09/2009 20:51

Gdzie można zagrać na to, że Polska w końcowej klasyfikacji będzie na miejscach 1-4 albo 1-8? W Fortunie jest 1-4. A w necie?
Posted by: 10seba40

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 06/09/2009 18:12

witam czy ktos moze cos wiecej napisac o bułgarach i turkach...?? co sądzicie o hc(-7,5) na polaków, do przeskoczenia...?
Posted by: Przemyslanin

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 06/09/2009 23:12

Ad 10seba40 mówisz i masz..

Odnosnie Bułgarów..

Na pewno warto zwrócic uwagę na takich zawodników jak doświadczonego bo mającego za sobą występy chocby w ACB Teodora Stoykova (bodajze Pamesa jak dobrze pamietam) czy też zawodnika Granady Filipa Videnova.Siła druzyny skoncentrowana zdecydowanie na obwodzie. Ponadto kilku ciekawych naturalizowanych graczy a więc przedewszystkim amerykańscy rozgrywający Ibrahim Jaaber (nie wystąpi w turnieju), Earl Rowland, Andre Owens ,którzy stanowią wazne ogniwo w zespole. Moim zdaniem jednak gra pod koszem, a więc środkowi to pięta achillesowa tej druzyny zarówno Banev jak i Mladenov a takze Georgiev nie powinni stanowić zagrozenia dla naszych centrów. Według ekspertów najslabsza druzyny naszej grupy.. oby sie nie mylili.. smile

Odnosnie Turków..
Na pewno solidna druzyna w moim odczuciu jednak do ogrania. Wedlug mnie raczej Europy nie zawojują półfinal to max na co ich stac choc, trudno będzie nawet o taki wynik przy tak mocnej stawce (Hiszpania,Grecja, Litwa ,Rosja, Serbia itd, itp.)
Kilku naprwde świetnych zawodników ale najwazniejsze pytanie czy będa stanowić zespół według mnie nie..
Owszem nikt nie kwestionuje klasy Turkoglu czy Ilyasovy, których wspierac powinni tak doświadczeni zawodnicy jak Ender Arslan, Karem Tunceri ,czy Gonlum, Okur, Erdogan jednak druzyna jak najbardziej do ogrania co pokazal ostatni sparing. Siła druzyny to z pewnościa obwód, słabośc hmm.. ławka ?
Posted by: Thingol

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 05:04

Poszukując niespodzianek, które mogą być dziełem jakiejś drużyny w pierwszym dniu mistrzostw, skupiłbym się na meczu Turcja - Litwa. Faworytem według bukmacherów są Litwini ( kursy w granicach 1,5). Jednak patrząc na listę nieobecnych w drużynie Litewskiej nie jestem pewny czy oni są aż takimi faworytami. Co prawda Turcy np w meczu z Polską nie zagrali jakiejś wielkiej koszykówki, ale przy braku takich graczy jak Siskauskas, Jasikevicius, Kaukenas, Macijauskas ( on jednak już nie gra dobry rok), szansę Turków idą sporo w górę.
Zwłaszcza brak klasowego rozgrywającego u Litwinów może być nie do przeskoczenia, bo co z tego, że mają Kleizę skoro Turcy spokojnie mogą przeciwstawić im Hedo. Pod koszem wyrównany powinien być pojedynek Lavrinoviczow i Javtokasa przeciwko Savasowi i Ilyasowie.
Biorę również pod uwagę to, iż jest to pierwszy dzień troche nerwówki każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony i dobrze zacząć, a nie zawsze może wszystko wychodzić. Podsumowując zwycięstwo Turków ewentualnie dodatni HC to według mnie dobra opcja do gry.
Posted by: rafako

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 05:56

A ja polecam zagranie over 14,5 Lampe w jutrzejszym meczu, Bulgaria jest teoretycznie najslabszym zespolem ,ich sila koncentruje sie glownie na obwodzie, mysle ze nasi wysocy zawodnicy zdominuja walke podkoszowa. Lampe ktory jest czolowym strzelcem naszej druzyny powinien spokojnie przekroczyc 14 pkt:)

pozatym zgralem over 13,5 ukica smile taki dubelek smile pozdrawiam
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 06:55

Jeśli mierzyć się na absencje, to myślę ze brak Okura, Tunceriego (kontuzjowany), Kuqo, Pekera i zalozmy ze w formie sprzed 2 lat: Kutluaya i Erdogana, to zdecydowanie wieksze oslabienia.

O Ilyasovie ciezko powiedziec, ze jest graczem podkoszowym.

Savas to nie wiem jak ma toczyc wyrownana walke z Lavrinovicami i Javtokasem, z nimi w tej grupie to tylko Gortat bedzie toczyl wyrownana walke (mowie o defensywie wink ) a tak to bedzie masakra

Litwini maja bardzo poukladany, madrze zbudowany sklad, tam każdy potrafi rzucać za 3 i nieważne czy nazywa się Siskauskas czy Delininkaitis wink Litwa jest doskonale wyszkolona techniczne, gra szybko i zywiolowo, ambitnie, nie ma wsrod nich graczy-nieporozumien jak conajmniej kilku w reprezentacji Turcji. Wg mnie Litwa wygra i to dość gładko.Jak bedzie - zobaczymy
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 07:00

Tylko jeszcze dorzucę wyniki poprzedniego Eurobasketu w wykonaniu Turkow:
03.09.2007 vs LTU 69-86
04.09.2007 vs GER 49-79
05.09.2007 vs CZE 80-72
08.09.2007 vs SLO 51-66
10.09.2007 vs ITA 75-84
12.09.2007 vs FRA 64-85

I statsy:
http://www.eurobasket2007.org/en/cid_BqypGFJPHy-Nw4lwIAq,v3.pageID_EGajPKhiHO6wAXOCLq-EN2.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2007.roundID_5169.teamID_376.html

Okura, Kutluaya, Pekera nikt nie zastąpił w tej druzynie. Wg mnie są dużo słabsi niz 2 lata temu, gdzie nie zaprezentowali absolutnie nic.
Posted by: deker84

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 07:29

Originally Posted By: Thingol
Poszukując niespodzianek, które mogą być dziełem jakiejś drużyny w pierwszym dniu mistrzostw, skupiłbym się na meczu Turcja - Litwa. Faworytem według bukmacherów są Litwini ( kursy w granicach 1,5). Jednak patrząc na listę nieobecnych w drużynie Litewskiej nie jestem pewny czy oni są aż takimi faworytami. Co prawda Turcy np w meczu z Polską nie zagrali jakiejś wielkiej koszykówki, ale przy braku takich graczy jak Siskauskas, Jasikevicius, Kaukenas, Macijauskas ( on jednak już nie gra dobry rok), szansę Turków idą sporo w górę.
Zwłaszcza brak klasowego rozgrywającego u Litwinów może być nie do przeskoczenia, bo co z tego, że mają Kleizę skoro Turcy spokojnie mogą przeciwstawić im Hedo. Pod koszem wyrównany powinien być pojedynek Lavrinoviczow i Javtokasa przeciwko Savasowi i Ilyasowie.
Biorę również pod uwagę to, iż jest to pierwszy dzień troche nerwówki każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony i dobrze zacząć, a nie zawsze może wszystko wychodzić. Podsumowując zwycięstwo Turków ewentualnie dodatni HC to według mnie dobra opcja do gry.

Z jednym napewno się nie zgodze wink sytuaja pod koszem zdecydowanie na plus litwinów. Nic nie ujmując Savasowi, czy Ilyasovie, ale bracia L, Robertas Javtokas czy niedoceniany przez niektórych Marijonas Petravicius to zdecydowaie większy handicap w grze podkoszowej i przede wszystkim możliwość rotacji jaką powinien stosować trener Butautas.
Zgodzę się napewno że brak Sarunasa może być odczuwalny. Ale są inni. Kalnietis czy Delinikaitis nie są laikami koszykówki,choć moim zdaniem są raczej strzelcami, a nie kreatorami gry. Jestem bardziej skłonny ulokować pare złoty mimo wszystko w zwyciętwo Litwinów, choć może pomyśle nawet nad hc, w zależności jakie będzie wystawione. Myśle że granica 5 jest jak najbardziej do zaakceptowania.
A co do niespodzianek!Hmm kusi mnie ta Macedonia ;)może szaleństwem byloby zagranie samego winnera, ale handicap na granicy 11-12pkt jak najbardziej do wzięcia. No i chyba Łotwa. Rosjanie bez swoich gwiazd, niestety moim zdaniem w sferach marzeń pozostanie osiągnięcie rezultatu sprzed 2 lat. A Łotwa, solidna ekipa z Biedrinsem na czele, może pokusić się o niepodziankę na inaugurację EuroBasket 2009.
Tyle narazie odemnie wink Może coś więcej naskrobie jutro piwo
Posted by: zylaa

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 14:23

Bedzie mozna gdzies obejrzec wszystkie mecze euro w TV???
Posted by: paoblo

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 15:18

na tvp sport
Posted by: rafako

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 16:19

na tvp sport? oj chyba nie:
plan na I runde

7.09.2009 (poniedziałek)

Rosja – Łotwa TVP SPORT (16.20-18.25)
Polska – Bułgaria TVP2, TVP HD (18.00-20.00), TVP SPORT (23.20-1.05)
Turcja – Litwa TVP HD, TVP SPORT (21.05-23.15)

8.09.2009 (wtorek)

Serbia – Hiszpania TVP SPORT (14.40-16.15)
Niemcy – Rosja TVP SPORT (16.20-18.25)
Litwa – Polska TVP2, TVP HD (18.00-20.00), TVP SPORT (23.20-1.05)
Bułgaria – Turcja TVP SPORT, TVP HD (20.40-23.15)

9.09.2009 (środa)

Grecja – Chorwacja TVP SPORT (15.40-17.10)
Polska – Turcja TVP2, TVP HD (18.00-20.00), TVP SPORT (23.20-1.05)
Litwa – Bułgaria TVP HD (21.05-23.15), TVP SPORT (22.40-23.15
)
wieciemoze na jakich zagraniczych kanalach beda transmitowane mecze eurobasketu?
Posted by: deker84

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 16:23

Originally Posted By: typer 1986
na tvp sport? oj chyba nie:
plan na I runde

7.09.2009 (poniedziałek)

Rosja – Łotwa TVP SPORT (16.20-18.25)
Polska – Bułgaria TVP2, TVP HD (18.00-20.00), TVP SPORT (23.20-1.05)
Turcja – Litwa TVP HD, TVP SPORT (21.05-23.15)

8.09.2009 (wtorek)

Serbia – Hiszpania TVP SPORT (14.40-16.15)
Niemcy – Rosja TVP SPORT (16.20-18.25)
Litwa – Polska TVP2, TVP HD (18.00-20.00), TVP SPORT (23.20-1.05)
Bułgaria – Turcja TVP SPORT, TVP HD (20.40-23.15)

9.09.2009 (środa)

Grecja – Chorwacja TVP SPORT (15.40-17.10)
Polska – Turcja TVP2, TVP HD (18.00-20.00), TVP SPORT (23.20-1.05)
Litwa – Bułgaria TVP HD (21.05-23.15), TVP SPORT (22.40-23.15
)
wieciemoze na jakich zagraniczych kanalach beda transmitowane mecze eurobasketu?

http://www2.myp2p.eu/competition.php?competitionid=&part=sports&discipline=basketball
tu narazie jeszcze nic nie ma, ale pozniej powinno byc
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 18:54

Najlepszy strzelec grupy D - Hedo Turkoglu [Turcja]
3.50 (Sportingbet)
5/10

Turek jest faworytem wg bukmacherów. I słusznie, ale kurs trochę przesadzony. W tej grupie nie ma żadnych wybitnych atakujących. W reprezentacji Bułgarii nie ma nikogo, kto mógłby zagrozić Turkoglu. Wśród Litwinów jest Linas Kleiza (3.75), ale on jest chimeryczny, a Litwa rozkłada dorobek punktowy jeszcze na braci - Ławrynowicz i Petraviciousa. Dlatego Kleiza się "wykolei", w którymś ze spotkań i zdobędzie mało punktów. W Polsce najgroźniejszy będzie David Logan, ale piłki będą mu zabierać jeszcze Lampe oraz Gortat. W Turcji jedynie Ilyasova będzie gonić Hedo, ale Ilyasova jest chimeryczny i będzie rzucał mniej. Turkoglu po świetnym sezonie w Orlando Magic za mocno poczuł się gwiazdą. Będzie oddawał wiele rzutów, a w Turcji nie ma nikogo, kto mógłby mu tego zabronić. W Orlando mając wielu świetnych graczy często grał indywidualnie, a więc w reprezentacji powinno być jeszcze więcej grania samodzielnie.
Posted by: Fercio

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 19:45

Mam pytanie do najwiekszych kotow znających sie na koszu.

czy w przypadku rownej ilosic pkt licza sie bilan spotkan czy roznica koszy.

chodzi mi o mecz slowenia-wlk.brytania czy pojada angoli 15 pkt slowency na czele z lakovicem lorbekiem i smodisem czy odpuszcza mecz pod konie czeby jutro jebnąc serbie bo tam beda mieli problemy tym bardzie jak serbia przegra dzis z Espania * jak mam grac slewnie za 1.10 frnacje za 1.12 to wole zagrac 1.85 -14.5 pkt slowenia-wlk.brytania bo moim zdnaiem polkna ich ale chcialbym uslyszec jakies info na ten temat 8
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 19:50

Nie bardzo rozumiem, bo skoro i Słowenia i Serbia przegrają z Hiszpanią (bo chyba takie założenia robisz) oraz obydwie te ekipy wygrają z Brytyjczykami, to mecz Słowenia-Serbia będzie pojedynkiem o drugie miejsce w grupie.
Posted by: Fercio

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 20:03

chodzi mi oto co bedzie jesli kazda z druzyn serbia hiszpania i slowenia bedą mieli po 1 porazce co wtedy sie liczy - mnie sie wydaje ze robi sie tabelke z tymi 3 druzynami a mecz z wlk.brytania wogole sie nie bierze pod uwage

Ale z kolei zaluzmy ze w 1 rundzie slowenia 1 mijesce wygran z hiszpania 3 pkt hiszpania 2 miejsce wygrana z serbia 2 pkt serbia 3 miejsce wygrana z slowenia 1pkt

W 2 rundzie slowenia i hiszpanie zalozmy chorwacja i litwa maja po tyle samo pkt czyli kazdym z kims tam wygral i przegral to co wtedy sie liczy bilans bezposredni w malej tablece czy roznica koszy.
Posted by: hrabia

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 20:36

Na dzisiaj podoba mi się taki tripel z kosza

Francja Niemcy -10.5 1 1.7 Moim zdaniem znaczna roznica w potencjalach zespołow moze Niemcy przez 15 min pograją na rowno ale skończy się 15pkt lub więcej


Wielka Brytania Słowenia under 151 sparing przed mistrzostwami o ile pamiętam okolo 120 pkt a tu taka linia kurs 1.7 jak najbardziej do wzięcia

Polska Bułgaria Win 1.25 z ewentualną dogrywką

Innej możliwości poprostu nie widze:)

Sędziowie pomogą jakby co Klucz to gra pod kosz grin



Ako z tego tripla 3.25 hura
Posted by: brokstar

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 21:02

Ja widzę inny klucz do zwycięstwa. Kiedy się da napędzać duże tempo akcji. Mamy zawodników, którzy lubią biegać smile Niechaj więc biegają.
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 21:18

Originally Posted By: brokstar
Ja widzę inny klucz do zwycięstwa. Kiedy się da napędzać duże tempo akcji. Mamy zawodników, którzy lubią biegać smile Niechaj więc biegają.


dodając do tego zamiłowanie Bułgarów to sypania trójkami i fakt, że pod koszem w rywalizacji z naszymi podkoszowymi wieżami nie mają czego szukać wychodzi overowo, ale grać over w inauguracyjnym meczu mistrzostw, gdy ręce się jeszcze trochę trzęsą to jakoś tak głupio tongue
Posted by: Thingol

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 22:26

Jeśli chodzi o Polaków to chyba najważniejsza może okazać się pierwsza kwarta, czy nawet pierwsze 5minut gry. Z nami już tak jest mamy taka mentalność ( wiem, że Pan Gortat ma inne zdanie :P), że jak już coś idzie od początku to będzie szło do końca, a jak klapa od początku to potem jest męka. Koszykarsko jesteśmy lepsi to pewne. Poza tym jak za pięć dwunasta gra się mecz towarzyski z Hiszpanią i o mały włos nie wywozi się zwycięstwa nie można sie spodziewać nic innego jak min 10 punktowe zwycięstwo z Bułgarią.
Posted by: Pablo987

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 07/09/2009 23:15

A mi wpadły w oko takowe bety z oferty toto-mixu:

Biedrins PKT over 13,5 (Ros-Łot) 1.85

Rosja jak wiadomo osłabiona i trochę osób typuje że Łotwa może pokusic się o niespodziankę w dzisiejszym meczu. A jeżeli tak ma byc to kim mają grac? Dla mnie odpowiedź wydaje się oczywista. Do centra GSW będzie dzisiaj podawane wiele piłek, bo jest to największa i chyba najskuteczniejsza broń Łotyszy. Linia wg mnie nie wysoka, osobiście dałbym jakieś 16,5 pkt, dlatego overek 13,5 wygląda bardzo fajnie:)

Gortat PKT over 12,5 (Pol-Buł) 1.50

Analogiczna sytuacja jak w meczu Łotwy. Też center, też NBA, pamiętam drugie spotkanie z Chorwacją, gdzie zawodnicy podkoszowi na pewno przewyższają umiejętnościami bułgarskich i tam Marcin rzucił ponad 20 pkt. A to że Polska będzie grac pod kosz na Gortata i Lampe (i Szewczyka), bo na obwodzie zdecydowanie słabiej to nie mam wątpliwości.

Turkoglu PKT over 13,5 (Lit-Tur) 1.50

Small Foward Turkoglu, na codzień gwiazda parkietów za oceanem to kolejny lider, na którego over punktowy dzisiaj stawiam. Kto pociągnie Turków w trudnym meczu z uporządkowaną Litwą? no jeżeli Turcja ma nawiązac walkę to dużo rzucac musi (i trafia) Hedo. W sumie Ilyasova tez nominalnie gra na SF, ale są to zawodnicy wysokiego wzrostu (obaj bodajże po 208cm) i myślę, że trener ustawi Ilyasovę jako PF bo na tej pozycji mizernie w zespole tureckim. Hedo dysponuje doskonałą "trójką" i w czasie trzydziestukilku minut jakie spędzi na parkiecie powinien przynajmniej ze 3 razy za 3 pkt trafic, do tego jakies wejscie pod kosz, jakies rzuty i myślę że spokojnie ponad 13,5 pkt się uzbiera.
Posted by: Hokej_Fan

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 01:07

Originally Posted By: Pablo987
A mi wpadły w oko takowe bety z oferty toto-mixu:
Gortat PKT over 12,5 (Pol-Buł) 1.50


No to ładnie wyszukałeś... Kurs żałosny i jeszcze masz podatek... smirk
Bwin ma linię 12,5. Na Twój over jest kurs @1,75. Unibet ma linię 13.5 i kursy po @1,85.

Osobiście wziąłem under 13.5 po @1,85 w unibecie. Moim zdaniem Marcin będzie więcej walczył na deskach niż rzucał. Over na zbiórki mnie kusił w unibecie ale jednak sądzę, ze under 13,5 jest lepszym rozwiązaniem.

Powodzenia. I daj sobie spokój z Toto syfem kolego.
Posted by: Pablo987

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 02:36

Originally Posted By: LegiaWarsaw
Originally Posted By: Pablo987
A mi wpadły w oko takowe bety z oferty toto-mixu:
Gortat PKT over 12,5 (Pol-Buł) 1.50


No to ładnie wyszukałeś... Kurs żałosny i jeszcze masz podatek... smirk
Bwin ma linię 12,5. Na Twój over jest kurs @1,75. Unibet ma linię 13.5 i kursy po @1,85.

Osobiście wziąłem under 13.5 po @1,85 w unibecie. Moim zdaniem Marcin będzie więcej walczył na deskach niż rzucał. Over na zbiórki mnie kusił w unibecie ale jednak sądzę, ze under 13,5 jest lepszym rozwiązaniem.

Powodzenia. I daj sobie spokój z Toto syfem kolego.


może i kurs wyższy znalazłeś, ale źle potypowałeś... powodzenia na przyszłosc "kolego'...
Posted by: s_LP

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 03:09

Pablo - LW chciał Ci pokazać jaka różnica w kursach wystąpiła - wszystko dla Twojego portfela, więc bez spinek, bo w kolejnym temacie zaraz zrobi się syf
Posted by: thunder7

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 06:32

czy ktos wie dlaczego w hiszpanii nie gral rudy fernandez ??
1 dzien ciekawy , porazka hiszpanow , meczarnie francuzow,chorwatow noi mimo wszystko porazka litwinow , widac ze prawdziwych Faworytow nie ma - tym lepiej dla takich zespolow jak POLSKA!
Posted by: Thingol

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 06:48

Po pierwsze: Zwycięstwo Serbów to spora niespodzianka, zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę, styl tego zwycięstwa. Hiszpanie ani przez chwilę nie mieli szans pokonać Serbów.

Po drugie: Polacy pokazali ładny uporządkowany basket, może jedynie w obronie jest troszkę do dopracowania, ale plan wykonany, styl gry ładny, więc nie warto się rozwodzić i czepiać czegokolwiek.

Po trzecie: Chociaż nie byłem na żadnym z meczów można być zadowolonym z organizacji, ilości ludzi na trybunach i realizacji samych ME.

Na jutro kursów, jeszcze nie ma, ale wydaje mi się, że Litwini po prostu zmobilizują się na Polskę w 100% i obawiam się, że może wejść każdy handicap, nawet ten ok 14-15 punktów.
Skoro Francuzi strasznie męczyli się z odmłodzonymi bez swojej największej gwiazdy Niemcami to mogą nie mieć już tyle szczęścia z solidnymi Łotyszami, którzy troche frajersko dali się dość łatwo ograć Rosji.
Oczywiście jak najbardziej do grania są również Izrael oraz Turcja, gdyż wydaje mi się, że pierwsze mecze nie skłamały, aż tak bardzo i pokazały siłę Macedonii. Z całym szacunkiem, ale nie wolno na ME przegrywać, aż 30 punktami! Bułgaria także spokojnie zajmie ostatnie miejsce w naszej grupie, z tak słabym obwodem i wysokimi nie mają co szukać na tej imprezie. Obrona Bułgarii to również jakieś nieporozumienie, pierwszy mecz a oni tracą 90 punktów, przy większym skupieniu Polacy mogli nawet dobić do 100.
Posted by: Thingol

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 06:52

Dla mnie absolutny no bet na jutro to mecz Słowenia - Serbia. Nie można zapominać, że to jednak bałkańskie ekipy o bardzo podobnym stylu gry. To, że Serbowie ograli dziś łatwo Hiszpanów wcale nie świadczy o tym, że ograją Słoweńców. Słowenia z pewnością nie zlekceważy swoich przeciwników i będzie grała na maksa.
Posted by: thunder7

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 09:39

ja gram na serbów, mysle ze nie po to ograli hiszpanow zeby teraz przegrac ze slowenia i ewentualnie stracic pierwsze miejsce w grupie , tym bardziej ze slowency na wiecej pozwolili brytolom niz serbowie hiszpanom , ktorzy nawet przez moment nie powachali zwyciestwa,

Jesli natomiast chodzi o jakas niespodzianke w 2giej serii to sklaniam sie ku lotwie w meczu z francja,, jesli francuzi zagraja na podobnym poziomie co w meczu z niemcami to sa spokojnie w zasiegu lotyszy, a kurs 5.5 to w tym przypadku value nie do pogardzenia
Posted by: Hakan

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 17:09

Ta Łotwa i value grin może jakby grali 10 na 5 to byłoby to value, ale po tym co zaprezentowali wczoraj, to złamanego grosza na nich nie postawię. Kompletny chaos w ofensywie, po za Kambala nikt się nie wyróżniał, nie potrafili korzystać z prezentów od Rosji, ileż kontr zmarnowali, a ta kiedy wyszli 3 na 1 i nie zdobyli punktu, to był już szczyt. Kreowanie ofensywnych akcji na żenującym poziomie, dużo piłek na aferę, rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Zbieranie pod tablicami też momentami zawodziło. Jeżeli laik koszykarski ma im tyle do zarzucenia, to co dopiero eksperci smile
Posted by: jarko 33

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 17:18

Originally Posted By: Hakan
Ta Łotwa i value grin może jakby grali 10 na 5 to byłoby to value, ale po tym co zaprezentowali wczoraj, to złamanego grosza na nich nie postawię. Kompletny chaos w ofensywie, po za Kambala nikt się nie wyróżniał, nie potrafili korzystać z prezentów od Rosji, ileż kontr zmarnowali, a ta kiedy wyszli 3 na 1 i nie zdobyli punktu, to był już szczyt. Kreowanie ofensywnych akcji na żenującym poziomie, dużo piłek na aferę, rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Zbieranie pod tablicami też momentami zawodziło. Jeżeli laik koszykarski ma im tyle do zarzucenia, to co dopiero eksperci smile

masz czesciowa odpowiedz na to smile
Kaspars Berzins poza kadrą Łotwy na mistrzostwa Europy. Koszykarz złamał wewnętrzny regulamin zespołu i teraz zapłaci za to najwyższą karę. Choć media spekulują, że środkowy ma jeszcze szanse powrotu do reprezentacji, trener Kęstutis Kemzura pozostaje nieugięty i wszystko wskazuje na to, że Łotysze będą radzili sobie w Polsce bez tego centra.
Wszystko zaczęło się w poniedziałkowy wieczór. Po kilku morderczych treningach, będących konsekwencją piątkowej porażki z Macedonią, trener reprezentacji Łotwy Kęstutis Kemzura dał swoim koszykarzom wolny wieczór i zielone światło jeśli "wszystko pozostanie pod kontrolą".

Tę, nieco ogólnikową zasadę, złamał jednak Kaspars Berzins, na co dzień środkowy Alty Gestion Fuenlabrada. Rzecznik prasowy reprezentacji Łotwy nie przekazał dotychczas żadnych dokładnych informacji, co tak naprawdę rozwścieczyło trenera Kemzurę. Faktem jest jednak, iż litewski szkoleniowiec w mgnieniu oka zdecydował o wyrzuceniu z kadry 24-letniego centra.

Co ciekawe, na decyzję trenera od razu zareagowali inni gracze, na czele z Andrisem Biedrinsem bliskim przyjacielem Berzinsa, którzy poparli niesfornego koszykarza i poprosili w jego imieniu o złagodzenie kary. Eksperci twierdzą jednak, że Kemzura nie zamierza iść na jakiekolwiek ustępstwa, gdyż wówczas jego autorytet byłby narażony na szwank.
info sprzed kilku dni
Posted by: deker84

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 17:25

Originally Posted By: Hakan
Ta Łotwa i value grin może jakby grali 10 na 5 to byłoby to value, ale po tym co zaprezentowali wczoraj, to złamanego grosza na nich nie postawię. Kompletny chaos w ofensywie, po za Kambala nikt się nie wyróżniał, nie potrafili korzystać z prezentów od Rosji, ileż kontr zmarnowali, a ta kiedy wyszli 3 na 1 i nie zdobyli punktu, to był już szczyt. Kreowanie ofensywnych akcji na żenującym poziomie, dużo piłek na aferę, rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Zbieranie pod tablicami też momentami zawodziło. Jeżeli laik koszykarski ma im tyle do zarzucenia, to co dopiero eksperci smile

Francja drugi raz nie powinna takieg0 gowna zagrac jak wczoraj. Tylko ze ten kurs jest smieszny
ale +26 na Wielka Brytanie to chyba lekka przesada blush
do tego Slowenie biore +5,
Posted by: marzano

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 17:46

3.10 na Polske w Betssonie czy ten kurs aby nie jest przesadzony? nie jestem specjalistą od basketu ale po takim kursie gospodarzy turnieju po wczorajszej dobrej grze z Bułgarami i porażce Litwinów z teoretycznie słabszymi Turkami chyba warto zagrać?
Posted by: szymonez

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 18:23

Bułgaria nie ma szans na dobrą sprawę z Turcja. Nie oszukujmy się, ale jak zagrają w 75% tak jak wczoraj to i tak ich powiozą.. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi na Ilyasove i Turkoglu i to raczej wystarczy smile
Posted by: szymonez

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 18:25

A jeśli mowa o Polakach, bo coś pokrętnie odpisałem jakby nie na temat;) to ja proponuje spokojnie usiąść i ogladac mecz.. Różne rzeczy mogą sie wydarzyć, choć niestety ale słabo widzę szanse Polskki.. Przy bardzo twardej obronie Litwinów może być cieżko, do tego nie wydaje mi się że Ignerski powtorzy wczorajszy wspanialy wystep, a i pod koszem na pewno już tak łatwo nie będzie...
Posted by: shaggyr

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 19:45

[quote=ThiPo drugie: Polacy pokazali ładny uporządkowany basket, może jedynie w obronie jest troszkę do dopracowania, ale plan wykonany, styl gry ładny, więc nie warto się rozwodzić i czepiać czegokolwiek.[/quote]
Pozwolę się nie zgodzić i to nie dlatego, żeby szukać dziury w całym.
Atak Polaków wyglądał nie najgorzej, ale umówmy się, że obrona Bułgarów nie była za dobra (żeby nie powiedzieć mocniej). Pokazaliśmy parę fajnych zagrań pod kosz, choć powinno być tego dużo więcej w tym akurat meczu.
Fajnie, że np. Gortat trafił dwa razy z dystansu, ale tak naprawdę to nie jego rola i wolałbym go oglądać jak dostaje piłkę max 2-3 metry od kosza i wykorzystuje swoją siłę i dynamikę. Koszarek pokazał się z dobrej strony (dla mnie i pewnie nie tylko to zawodnik, zdecydowanie lepiej prezentuje się, gdy wychodzi w pierwszej piątce). Na plus można zapisać aż 9 asyst Logana, który poza tym, że pokazał kilka indywidualnych akcji, ładnie szukał kolegów. Poza tym tylko 3 jego straty, choć myślę, że przy mocniejszej obronie może być gorzej. Dobra dyspozycja rzutowa Ignerskiego (jak w wywiadach przed meczem wszyscy podkreślali, poprawa wzięła się z samodzielnej pracy po treningach) i ten Fadeaway (mniam). Jak to ostatnio ładnie w ataku zagrał Lampe, a moment gdy był pierwszy pod koszem rywali w kontrze - bezcenne. Na tym opis plusów się kończy.

Teraz co mnie wk***, denerwowało znaczy wink
Brak jakiejkolwiek rotacji w zespole. Ja rozumiem, że Muli lubi sporo grać pierwszą piątką, ale... Logan 38, Gortat 38, Ignerski 35, Lampe 31 (pewnie tylko dlatego, że miał kłopot z faulami), Koszarek 27 (tu ok Szubarga musiał odpocząć to kolejny problem bo widać było, że wczoraj nie grał swojej gry). Z całym szacunkiem to jest turniej, w którym rozkład jazdy jest tak napięty, że rotacja 10 osobowa to minimum. Wygrywamy powiedzmy 17 pkt. to dlaczego nie wchodzi na więcej minut Szewczyk, Roszyk, czy w ogóle pominięty w tym meczu Wójcik (dla mnie ogromne zaskoczenie, a przecież tyle miejsca było pod koszem, że spokojnie jego klasyczne 1na1 mógłby grać + coś dołożyć na dystansie). Chyliński był bardzo zagubiony (szybkie 2 straty) co może niepokoić bo to nasz podstawowy zmiennik obwodowy. Brak rotacji wiąże się z rzeczą kolejną, czyli agresywną obroną. W takich turniejach kto dobrze nie broni wcześnie pakuje walizki i wraca do domu, a umówmy się, że wczoraj obrona Polaków była po prostu słaba. Te kolejne dogrania na czyste pozycje 1 metr od kosza denerwowały z każdą minutą coraz bardziej (podania do zawodników, którzy ledwo odrywali się od parkietu). Słaby nacisk na zawodnika z piłką i za mało pomocy w obronie. Tylko, żeby grać agresywnie w obronie potrzeba... częstej rotacji bo 5-6 zawodników nie zrobi tego w jednym meczu, a co dopiero w trzech meczach pod rząd. Ten element do poprawy natychmiastowej.
Ostatnia rzecz to zastawianie na bronionej tablicy. To co wczoraj wyprawialiśmy wołało o pomstę. Miejmy nadzieję, że chłopaki z trenerami dokładnie to przeanalizują przed dzisiejszym meczem, bo w przeciwnym wypadku Litwa, czy Turcja mająca zdecydowanie więcej atutów pod koszem...

Także pierwsze koty za płoty trzeba zakasać rękawy i ... eliminować mankamenty.

Po długości od razu widać, że mi się pracować nie chce tongue
Teraz krótkie prediction:
Izrael - FYR Macedonia @1.30
Na dokładkę do jakiegoś kuponu jak znalazł. Macedonia tak słabo jak wczoraj już nie zagra, ale potencjał Izraela dużo większy.

Słowenia - Serbia
Dla mnie NO BET. Serbia straciła wczoraj sporo sił w wieczornym meczu z Hiszpanami i mimo tego, że Słoweńcy zaprezentowali się przeciętnie to bitwie bałkańskiej będą zdeterminowani w walce. Wg mnie bardzo wyrównany mecz. Ewentualnie można się zastanowić nad UNDER 140,5.

Litwa - Polska @1.42
Daje naszym więcej szans w trzecim meczu.

Teraz czas się zastanowić nad UNDER/OVER
Posted by: shaggyr

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 19:47

Originally Posted By: Thingol
Po drugie: Polacy pokazali ładny uporządkowany basket, może jedynie w obronie jest troszkę do dopracowania, ale plan wykonany, styl gry ładny, więc nie warto się rozwodzić i czepiać czegokolwiek.

Miało być w odniesieniu do tego kawałka, a wyszedł elaborat laugh
Posted by: - c1amak -

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 20:26

Thingol: nie wiem co Ty wczoraj oglądałeś, ale ja widziałem grę Polaków i wg mnie nie można nazwać jej uporządkowaną. Jeżeli tak słaba drużyna jak Bułgaria potrafiła zebrać nam na tablicy aż 17 piłek (a przecież mamy w składzie 2 wieże). W drugiej połowie były takie momenty, że obie drużyny grały praktycznie bez obrony i w tym czasie Bułgaria nas dogoniła na 72:79 odrabiając kilkanaście punktów, a nasi nie potrafili z dobrych pozycji trafiać.

Nie chcę być pesymistą ale z Litwą to my nie mamy szans wg mnie. Meczu nie gram, ale wg mnie Litwa przebije handi i wygra min. 10pkt.

Oczywiście jak stanie się cud i wygramy to będę zadowolony ale też bardzo zaskoczony.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 20:27

Filip Videnov [Bulgaria] over 11.5 points
1.85 (bwin)
5/10

Bułgarski koszykarz wczoraj rozegrał słabe zawody przeciwko Polakom. Rzucił 11 punktów na słabej skuteczności za 2 - 4/11, a wg mnie stać tego zawodnika na zdecydowanie więcej. Jest jednym z najważniejszych ogniw reprezentacji Gershona. Videnov na EuroBaskecie 2005 był trzecim najlepszym strzelcem mistrzostw po Navarro oraz Nowitzkim.
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 21:35

Polska - Litwa

38, 38, 35, 31, 27 - tyle minut na parkiecie spędzili wczoraj nasi gracze z piątki. Dodając do tego niezwykle wysokie tempo wczorajszego meczu nie wróży to dobrze dla naszej narodowej drużyny. Szczególnie, że Liwini nie za bardzo mogą sobie pozwolić na kolejną porażkę.
Bo co tu dużo gadać, jeśli chodzi o doświadczenie w meczach na tego typu imprezach nie mamy nawet startu do porównań z Liwinami. Myślę, że od początku zostaną nam postawione trudne warunki i (nie)stety nie utrzymamy się w grze przy jakby nie patrzeć gościach.
Dodatkowo liczę dziś na lepszy występ Kleizy. Ogranie w NBA to bardzo duży atut, w pierwszym meczu nie grał źle, ale dziś powinien już zdecydowanie brać ciężar gry na siebie.

Litwa @1,50
Litwa (-1,5) 1.kw @1,95
Kleiza over 13,5 @1,85


kosz kosz kosz

Hiszpania - Wlk. Brytania

Niedźwiedzią przysługę zrobili Brytyjczykom Serbowie pokonując wczoraj Hiszpanów grin
Rozdrażnili ich zapewne do granic możliwości. Dlatego dziś Gasole, Navarro i spółka od początku meczu ostro ruszają na Brytyjczykow i pokazują 'who is who'.

Hiszpania (-11,5) HT @1,85

kosz kosz kosz

Słowenia - Serbia

Serbowie na każdym kroku podkreślają, że obrona jest ich główną bronią. Nie można się z tym nie zgodzić, szczególnie biorąc pod uwagę, że pozwolili wielkiej Hiszpanii na rzucenie jedynie 57 oczek blush
A że Słowenia w obronie również świetna..

UNDER 143 @1,75

kosz kosz kosz

Ben pogodnie
Posted by: Thingol

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 08/09/2009 21:53

Originally Posted By: - c1amak -
Thingol: nie wiem co Ty wczoraj oglądałeś, ale ja widziałem grę Polaków i wg mnie nie można nazwać jej uporządkowaną. Jeżeli tak słaba drużyna jak Bułgaria potrafiła zebrać nam na tablicy aż 17 piłek (a przecież mamy w składzie 2 wieże). W drugiej połowie były takie momenty, że obie drużyny grały praktycznie bez obrony i w tym czasie Bułgaria nas dogoniła na 72:79 odrabiając kilkanaście punktów, a nasi nie potrafili z dobrych pozycji trafiać.

Nie chcę być pesymistą ale z Litwą to my nie mamy szans wg mnie. Meczu nie gram, ale wg mnie Litwa przebije handi i wygra min. 10pkt.

Oczywiście jak stanie się cud i wygramy to będę zadowolony ale też bardzo zaskoczony.


To właśnie jest to co nazywam czepianiem :p, jakbym mial sie czepiac, tez pewnie bym napisal to co Ty, tylko, ze ja nie widze sensu w tym bo mecz meczowi nierówny. Wydaje mi sie, ze takie lepsze i gorsze momenty wynikaly z tego co zauwazylo wiele osob czyli braku rotacji. Ja rozumiem, ze nasza pierwsza piatka grala bardzo dobrze, ale w takim mecuz gdzie momentami prowadzi sie 20 pkt to trzeba dawac szanse innym.
Dzis parkiet zweryfikuje wszystko. Przed meczem Turcja - Litwa wiele osob pisalo , ze Litwini pod koszem sa duzo lepsi od Turkow, a co z tego wyszlo widzielismy.
Posted by: Ghost

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 04:39

Właśnie wróciłem z meczu Słowenia - Serbia smile Wygrana Słowenii nawet na chwilę nie była zagrożona, świetny mecz Nachbara, Dragić i Laković też bardzo widoczni. Nie wiem jak Serbowie grali wczoraj ale jeśli tak samo i wygrali z Hiszpanią, to jutro Słoweńcy zmiotą Hiszpanów, czego im bardzo życzę. Zwłaszcza, że Słowenia gra prawie jak u siebie, bo na ponad 4000 kibiców na Torwarze, to tak na moje oko Słoweńców było ze 2500-3000. Doping niesamowity i to im na pewno pomaga.
Posted by: Tekken

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 06:08

09/09/09r. laugh

Grupa A
16.15 Macedonia-Chorwacja
19.15 Izrael Grecja

Grupa B
16.30 Rosja-Francja
19.15 Niemcy-Łotwa

Grupa C
18.15 Hiszpania-Słowenia
21.15 Wielka Brytania-Serbia

Grupa D
18.15 Polska-Turcja
21.15 Litwa-Bułgaria


P.S - Bukmacherzy raczej nie mają gdzie nas zaskoczyć. Kursów jeszcze nie ma, ale myślę że Polska-Turcja to będzie coś ala` 1.40-2.80 tak jak to było w meczach Litwa-Turcja i Litwa-Polska.

Jeżeli coś będzie gdzieś >1.40 za win Polski - STAWIAM NA TO SAMOCHÓD.
Posted by: Tekken

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 06:10

P.S - No może nie samochód :D, ale czy ktoś ma wątpliwości jeżeli chodzi o wygraną naszej reprezentacji?
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 06:11

No jasne, ja mam i to spore.
Posted by: ajdam

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 06:12

Originally Posted By: Tekken
P.S - No może nie samochód :D, ale czy ktoś ma wątpliwości jeżeli chodzi o wygraną naszej reprezentacji?


bwin ktory daje 2,6 na Polske laugh
Posted by: Max11

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 06:14

Bwin daje 5.50 na Słowenię z Hiszpanią shocked
Posted by: _Korver_

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 06:27

Originally Posted By: shane
No jasne, ja mam i to spore.


Proszę o rozwinięcie. wink

Turasy silniejsze od Litwinów?
Posted by: g00niek

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 06:34

07.09.2009 Turcja - Litwa 84:76 (19:22, 20:17, 24:19, 21:18)

tongue

To odpowiedz najprostsza na powyzsze pytanie.. Rozmiary zwyciestwa nad Bulgaria odpowiednio naszej reprezentacji i Turkow takze moga cos powiedziec.. i to w sytuacji gdy Turkoglu i Ilyasova nie grali tyle ile mogli..

Post o kursach 1,4-2,8 Polska-Turcja... Tekken, nie zrobilbym Cie oddsmakerem gdybym posiadal firme laugh

I jeszcze jedno.. strasznie mnie denerwuje pisanie o tym ze naszym zabraknie sil na caly turniej.. Kurcze czy taki trener jak Katzurin nie zna mozliwosci fizycznych swoich graczy.. ja rozumiem.. to jest turniej i zwyciezca bedzie musial zagrac 9 meczow na najwyzszym poziomie, ale nie dajmy sie zwariowac.. Lampe powiedzial ze sil im nie zabraknie, jemu wierze laugh

Bedzie jutro bardzo trudny mecz.. kibicowsko za naszymi calym sercem ale cos mi podpowiada ze jednak polegniemy.. No bet.

Ale ciekawie sie zapowiada kilka spotkan jutro.. jak starczy czasu to popisze

Pozdrawiam
Posted by: brokstar

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 08:41

Korver chodzi o to, że Turcja bardzo dobrze gra w obronie. Jak dotąd najlepsza defensywa w naszej grupie. Jeżeli wieże poradzą sobie z Ilyasovą i "zamkną" drogę pod kosz to może być bardzo ciekawie.

Czy naszym nie starczy sił?
Na takim poziomie zawodnicy są pod ciągłą kontrolą sztabu medyczno-trenerskiego. To nie te czasy kiedy Franek Smuda na "nosa" dozował obciążenia treningowe podczas zimowych zgrupowań.

Pozdrawiam,
brokstar
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 18:03

Polska - Turcja

under 158,5 pkt @ 1.9 (bet365)


mecz dzisiaj o godzinie 18:15

Jakby ktoś znalazł wyższą linię to byłoby jeszcze lepiej. Nie ma się co oszukiwać. 3 mecz pod rząd dla obu ekip, zresztą dla wszystkich na tych mistrzostwach. Czas trochę spasować tempo, odpocząć. Obie ekipy są na pewno w kolejnej fazie turnieju, żadna z nich nie gra o życie. Przypuszczam, że w końcu w naszej ekipie pojawią się rezerwowi, co raczej owocnymi wynikami punktowymi nie wróży. To samo u Turasów. Już wczoraj liderzy sobie spokojnie odpoczywali, którzy są głównymi maszynami do zdobywania punktów. Oczywiście nikt w tym meczu nie odpuści, ale z tego co widziałem, a widziałem wszystkie mecze w grupie, Turcy bronią najlepiej. I jeśli my skupimy się na tym samym to raczej overowego meczu nie ma się co spodziewać. Myślę, że warto zaryzykować tym bardziej, że w końcu trójka siedzieć przestanie.
Posted by: Davidian

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 18:10

Niemcy - Łotwa 1 1.72

Moim zdaniem zbyt wysoki kurs na Niemców i mówię sprawdzam. Łotysze moim zdaniem nie dadzą rady, wczorajszy ich mecz i 51 pkt z Francją o czymś świadczy.
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 18:13

Originally Posted By: shane
To samo u Turasów. Już wczoraj liderzy sobie spokojnie odpoczywali, którzy są głównymi maszynami do zdobywania punktów.


Hedo i Ilyasova odpoczywali bo wynik na to pozwalał (+20 kilka punktów) i oszczędzali się właśnie na dzisiejszy mecz

Originally Posted By: shane
Oczywiście nikt w tym meczu nie odpuści, ale z tego co widziałem, a widziałem wszystkie mecze w grupie, Turcy bronią najlepiej.


tutaj zgoda

Originally Posted By: shane
Myślę, że warto zaryzykować tym bardziej, że w końcu trójka siedzieć przestanie.


bez przesady, aż tak kosmicznie triple nam nie siedzą, odpowiednio 41 i 38% w tym elemencie gry, choć jak już wpadają to rzeczywiście w kluczowych momentach i to może nieco zamazywać obiektywizm w tym elemencie wink

tyle z moich małych uwag, ale co do typu jak najbardziej popieram smile
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 18:25

Originally Posted By: Davidian
Niemcy - Łotwa 1 1.72

Moim zdaniem zbyt wysoki kurs na Niemców i mówię sprawdzam. Łotysze moim zdaniem nie dadzą rady, wczorajszy ich mecz i 51 pkt z Francją o czymś świadczy.


Niby bym się zgodził, ale Łotysze kiedyś muszą zaskoczyć. Jak na razie nic ciekawego nie prezentują, ale to się musi zmienić. Wczoraj Niemcy pokonali Rosjan. Inaczej - to Rosjanie przegrali. Tak kalecznego meczu dawno nie widziałem, nie chciało mi się już tego oglądać. Bez wątpienia MVP leci do Bykova i Sokolova laugh Ja bym tutaj zaryzykował typ na Łotwę. Zresztą ta grupa jest żenująca a jedyną gwiazdą w niej jest... Longoria laugh
Posted by: deker84

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 18:39

Originally Posted By: Davidian
Niemcy - Łotwa 1 1.72

Moim zdaniem zbyt wysoki kurs na Niemców i mówię sprawdzam. Łotysze moim zdaniem nie dadzą rady, wczorajszy ich mecz i 51 pkt z Francją o czymś świadczy.

o niczym nie swiadczy. Zeby nie przebudzenie himerycznego na tym turnieju Parkera w czwartej kwarcie, wynik moglby moglby byc w druga strone.
Niemcy wczoraj chwialami niezle grali, zwlascza Jagla, gdzie zdominowal deske. Ale to tylko przestoj Rosjan w pierwszej polowie zadecydowal o koncowym wyniku. I oczywicie fatalnie wykonywane rzuty wolne. 21 spudlowanych to katastrofalny wynik. Polowa z nich zeby wpadla wynik wygladal by inaczej.
Łotysze dzisiaj graja o byc albo nie byc. Kambala z Biedrinsem powinnii dzisiaj zdominowac deske, dlatego tez Jagla,Femerling,Shultze i Olbrecht watpie zeby zagrozili gra pod koszem. Owszem handicap u Jagli czy Svena Shultze jest taki, ze mimo swojego wzrostu swietnie czuja sie na dystansie. Ale od tych zawodnikow sie wymaga czegos innego, a nizeli rzuty 3pkt. Dla Shaffartzika drugi taki mecz jak wczoraj juz nie wyjdzie. Rzuty z 7 czy 8 metra z obronca przy sobie robily wrazenie.
Co moze matrwic u Łotyszy to brak zespolowosci. Kompletnie zawodza głowni kreatorzy gry, a wiec Blums i Skele.Ciezar gry na siebie bierze Kambala, a ze nie ma wsparcia zadnego w ofensywie, niestety wyglada to jak wyglada. Wiecej sie spodziwalem bo Biedrinsie, przede wszystkim w ataku.
Ja na spokojnie zagram sobie Łotwe +4 i sprobuje Łotwa over 70,5 + Blums over 7,5
Posted by: podstawek

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 19:08

A jak zapatrujecie się na +8,5pkt na Słowenię po 1,85? Na razie Hiszpanie są największą niespodzianką in minus w tym turnieju. Przegrali z Serbią i wymęczyli zwycięstwo z Wielką Brytanią. Natomiast Słoweńcy na razie komplet zwycięstw. Raczej Hiszpanom nie zaskoczy gra teraz. Jeśli mają się odbudować to dopiero w fazie zasadniczej po odpoczynku. Dla Słoweni byłoby to bardzo prestiżowe i cenne w kontekście dalszej gry zwycięstwo więc nie ma mowy o jakimś odpuszczaniu.
Jakieś przeciwwskazania?
Posted by: deker84

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 19:09

Originally Posted By: podstawek87
A jak zapatrujecie się na +8,5pkt na Słowenię po 1,85? Na razie Hiszpanie są największą niespodzianką in minus w tym turnieju. Przegrali z Serbią i wymęczyli zwycięstwo z Wielką Brytanią. Natomiast Słoweńcy na razie komplet zwycięstw. Raczej Hiszpanom nie zaskoczy gra teraz. Jeśli mają się odbudować to dopiero w fazie zasadniczej po odpoczynku. Dla Słoweni byłoby to bardzo prestiżowe i cenne w kontekście dalszej gry zwycięstwo więc nie ma mowy o jakimś odpuszczaniu.
Jakieś przeciwwskazania?

mysle nad handi, a napewno zagram over 71.5 Slowenia
Posted by: Mr. Federer

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 20:13

Popieram typ szejna. I nawet wejde w under 157 (fortuna) w meczu Polaków z Turcją ( z lenistwa nie chce mi sie szukac wyzszego progu i sobie zadzwonie do punktu ) Nie bede powtarzał autora typu ale równiez wchodze w tą teorie. Pasuje, zgadzam sie, gram wink

I tak przy okazji to co nasuwa mi sie na myśl odnosnie tych mistrzostw. Szkoda ze coraz bardziej "gwiazdorskie ekipy" zaczynaja zlewac sobie Mistrzostwa Europy (jeszcze dochodzi fakt ze w Polsce, dwa lata temu w Hiszpani ekipy były mocniejsze, no ale to w Hiszpanii ). Wystarczy popatrzec w jakich składach ekipy grały rok temu na olimpiadzie w Pekinie. W Litwie brak tu Siskauskas (CSKA) Kaukenasa (ostatnie lata Siena obecnie Real) Jasikeviciusa (Panata). Rosja bez Holdena Khryapy Kirlenki można tak wymieniac i wymieniać. W Niemczech mówi sie głośno ze Nowitzki sam poprosił Cubana by nie puscil go na ME (ponoc nie chciał zarywać sobie wakacji z przygotowaniami praktycznie 1.5 miesiaca by mu zleciało i trza meczyc organizm a sezon przeciez ciezki). Coz Mistrzostwa Europy zawsze przegrywały rangą z Olimpiadą czy MS ale to juz troche przesada. Ci co przyjechali czesto wielce odbiegają od formy prezentowanej w sezonie ligowym przez co poziom i prestiz ME traci na wartości. Mam nadzieje ze MY to wykorzystamy i strefa medalowa nas nie ominie wink
Posted by: Thingol

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 09/09/2009 21:23

Niemcy - Łotwa 1 1,7

Skoro Niemcom udało się ograć dość pewnie Rosję, a na dodatek prowadzili bardzo równy mecz z Francją, to wynik meczu z Łotyszami jest łatwy do przewidzenia. Chyba jednak należy zweryfikować swój obraz na temat Łotyszy. Grają słabo i przegrywają mecze łatwo nie walcząc nawet na całego. Nie po to Niemiaszki ograły Rosjan by nie wygrać z Łotwą. Mecz jest również o wejście to drugiej rundy, ale nie będize się liczył w dalszym rozrachunku.

Słowenia - Hiszpania 1 3,33

Chyba trzeba między bajki włożyć mity o potędze Hiszpanii. Grają bardzo niemrawo, tak jakby nie zależało im na jakimś sukcesie. Okazuje się, że nasza porażka z vice mistrzami Europy nie była jakimś specjalnym wyczynem bo nawet Brytyjczycy dali radę w meczu z Hiszpaniom i nie skompromitowali się. Słoweńcy pewnie ograli zarówno Brytyjczyków jak i Serbów, także na Hiszpanów powinno to wystarczyć. Nie mam pojecia skąd takie dziwne kursy na ten mecz.

Rosja - Francja 1 3,14

Nie wierze, że Francuzi będą niepokonaną drużyną w tej grupie. Rosjanie po porażce z Niemacami, muszę się bardziej skoncentrować i pogonić Francję, aby w dalszej fazie mieć jakieś zwycięstwo. Sądzę, że pełna mobilizacja w Sbornej powinna zaprocentować i są spore szanse na sukces w tym spotkaniu.
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 10/09/2009 05:56

Gratuluje tym, ktorzy wierzyli od poczatku w Turcje smile
Dla mnie to najwiekszy shocker turnieju, nie wiem jak to sie dzieje ze oni graja tak dobrze.

Co do innych wynikow, to wstrzymalbym sie z surowa ocena Francuzow i Hiszpanow. Zmiana hal też moze wplynac na wyniki meczow... Ciekawy turniej!
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 10/09/2009 07:37

No i po Warszawie...laborat mógłbym napisać co myślę po oglądnieciu seri 3 dniowej, faktem jest że dziś doczekałem się meczu dla którego wybrałem akurat tą grupę.
Fantastyczne widowisko na boisku i na trybunach jakie zrobili Słoweńcy długo zostanie w mojej pamięci, tak jak mecz z Włochami w Alicante.
Hiszpanie zagrali dziś najlepszy mecz bez dwóch zdań z trzech tutaj...i może to oznaka że wchodzą w turniej smirk
Co by niemówić dziś w zwycięstwie pomogli im sędziowie (daszki) i cwaniactwo bosikowe (te wymuszanie fauli heh). W bardzo dobrej formie jest Reyes i Llul, rozegra się Navaro i Rudy. Średnio Paul i Ricky. Klapa to Marc - mieliśmy z niego niezłą uciechę z chłopakami szczególnie w dwóch pierwszych dniach. Reszta bezbarwna
Słowenia ma ogromny potencjał...muszą jednak być drużyną.
Serbia ...za młoda jednak na duży sukces tu...to ekipa przyszłości - świetni Ci chłopcy z Partizana.
A Angole...no cóż - walczyli ale ich celem jest Londyn i jak posciągają naturalizowanych z NBA będą mocni.
Z punktu bukmacherskiego średnio...choć zw1 to cwaniak (z lapem na bieżaco na każdym meczu nawijał grin )
PZDR cool
Posted by: umarex

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 15:51

EUROBASKET- BYDGOSZCZ

Dzisiejsze mecze w Bydzi pod znakiem Chorwacji i Grecji, to jak dla mnie zdecydowanie lepsze ekipy, mialem przyjemnosc obejrzenia obu w Poznaniu, w tv dzisiejszych rywali.
Rosja to z obecnymi brakami kadrowymi kandydat do bicia na dzis, nie mniejszym beda Niemcy, zagraja z fenomenalnie na razie poczynajacymi sobie Grekami(ich gra w obronie dotychczas to miod)ktorzy napedzani przez niesamowitego Spanoulisa w moich oczach wyrastaja na kandydata do zlota.
Grecy z latwoscia powinni pokryc handi nawet do 20pkt, nie odpuszczaja jak pokazal mecz z izraelem, nawet jak teoretycznie mecz o nic to stawiaja sobie cele, np. zdobycie 100pkt i rezerwowi wypruwaja sobie flaki by to zrobic, bardzo podoba mi sie podejscie calej ekipy do rzeczy, nie ma klotni z sedziami po niekorzystnych decyzjach tylko walka przez 40min.
GRECJA w calym turnieju praktycznie nie byla z tylu, jedynie w meczu z Izraelem przez pierwsza kwarte szli na wymiane ciosow potem odjechali. TO O CZYMS SWIADCZY.
Chorwaci rozkrecaja sie z meczu na mecz. O ich grze w obronie niech swiadczy postawa w 2.polowie z Macedonia. -18 by wygrac 10pkt, podwojenia Antica, wysokie wyjscie strefa i masa przechwytow, Ukic nie musi grac kosmosu zeby dzis zdeklasowac SBORNA
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 16:19

Byłem wczoraj w nocy na Łuczniczce w Bydgoszczy. Astoria grała sparing, żeby sprawdzić czy wszystko ładnie śmiga w kwestiach elektroniki (zegary, TV, monitory, tablice itd). Zainstalowali nowe kosze, które są strasznie sztywne i okrutnie wszystko wypluwały. Tragedia. Może to być ważne info do grania underów ;]
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 16:27

Originally Posted By: shane
Byłem wczoraj w nocy na Łuczniczce w Bydgoszczy. Astoria grała sparing, żeby sprawdzić czy wszystko ładnie śmiga w kwestiach elektroniki (zegary, TV, monitory, tablice itd). Zainstalowali nowe kosze, które są strasznie sztywne i okrutnie wszystko wypluwały. Tragedia. Może to być ważne info do grania underów ;]


świetne info piwo
Posted by: mario145

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 17:08

witam. Pytanko mam czy ktos widzial mecz rosja-francja ?? Dlaczego bykov zagral tylko 12 minut?? jakas kontuzja ?? czy po prostu dali mu odpoczac?? dzieki za info
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 17:15

Originally Posted By: mario145
witam. Pytanko mam czy ktos widzial mecz rosja-francja ?? Dlaczego bykov zagral tylko 12 minut?? jakas kontuzja ?? czy po prostu dali mu odpoczac?? dzieki za info


biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy tego pojedynku, to na pewno nie 'dawali mu odpocząć',

niestety nie wiem czemu spędził na parkiecie tylko tyle czasu
Posted by: mario145

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 17:18

no bo ruscy dzis maja ciezki mecz i taki bykov jesli mu cos jest to mozna by bylo zagrac underka punktowego... moze ktos widzial ten mecz i cos napisze zobaczymy...
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 17:29

ciężko będzie dziś o niespodzianki, jedynie Ruscy mogą podgryźć Chorwatów którzy suma sumarum dość przeciętni w 1 fazie
Posted by: lesterekk

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 17:37

ruscy maja szanse myslisz z kusiem?ale why
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 18:50

Originally Posted By: sebkos
ciężko będzie dziś o niespodzianki, jedynie Ruscy mogą podgryźć Chorwatów którzy suma sumarum dość przeciętni w 1 fazie


Zgadzam się. Szans na niespodziankę upatrywałbym właśnie w tym meczu.

I teraz coś ode mnie:

Group Winner - Group E

Grecja @ 1.4 (bwin)


Nie oszukujmy się. Grupa zdecydowanie pod dyktando Greków, którzy w tym turnieju spisują się bardzo dobrze. Po tym co widziałem podczas pierwszej fazy Eurobasketu nie widzę ekipy, która mogłaby zagrozić Grekom. 1.4 - można grać.

Francja - Macedonia

Macedonia +14,5 pkt @ 1.45 (bet365)


Handicap dość bezpieczny. Kurs na Francję śmieszny, mimo, że wygrali grupę to jednak w nie najlepszym stylu. Jak to było już pisane - w grupie A największą gwiazdą była Longoria. Francuzi mimo, że z meczu na meczu się rozkręcają, to śmiało mogę to samo napisać o ekipie Macedonii. Kłopoty Chorwatów, wygrana z teoretycznie lepszym Izraelem. Macedonia nie ma nic do stracenia. Linie pokazują, że będzie underowy mecz. Dodając do tego dobrą dyspozycję Macedończyków w rzutach za 3 pkt Francuzi dzisiaj mogą mieć z nimi nawet lekkie problemy. Jeśli wynik będzie niski - tym lepiej dla mojego handicapu.

Grecja - Niemcy

Grecja -11,5 @ 1.45 (bet365)
over 142,5 pkt @ 1.9 (Gamebookers)


Nie ma co kombinować, tylko trzeba brać handi na zdecydowanych faworytów. Zespól o wiele bardziej doświadczony z lepszymi strzelcami. Niemcom udał się tak naprawdę jeden mecz - z Rosją, która zagrała TOTALNĄ padakę, a mimo to była bliska pokonania ekipy niemieckiej. Myślę, że handi -11,5 jest do pokrycia tak samo jak over w tym meczu po dobrym kursie.
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 18:57

Granie na win grupy przez Grecję po takim kursiwie odpada i Tobie shane też radzę odpuścić, zresztą na sam mecz z francją będziesz miał więcej...
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 19:04

Originally Posted By: sebkos
Granie na win grupy przez Grecję po takim kursiwie odpada i Tobie shane też radzę odpuścić, zresztą na sam mecz z francją będziesz miał więcej...


No czy będę miał więcej to bym się kłócił jak dzisiaj rozniosą Niemców.

Ode mnie jeszcze taka perełka.

Rosja - Chorwacja

under 143,5 @ 2.30 (bet365)


Obie ekipy raczej za dużo sobie nie porzucają. Rosjanie z meczu na mecz chyba są strzelecko gorzej dysponowani. Jedynie porzucali sobie w meczu z Łotwą, no ale tak zagrali dobry mecz, a Łotwa była strasznie chaotyczna. Dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z Chorwatami, którzy według mnie bronią dość dobrze. Jak Ruskie znowu będę robić takie szopki na linii rzutów wolnych, a przyłożą się do obrony to możemy mieć niski wynik. No i te kosze, które wszystko wypluwają. Kurs wart ryzyka.
Posted by: dewoj

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 19:20

skoro z bykovem nie wszystko ok to moze zaklad kto wiecej pkt ukic-bykov 1.70-2.05
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 19:32

Originally Posted By: dewoj
skoro z bykovem nie wszystko ok to moze zaklad kto wiecej pkt ukic-bykov 1.70-2.05


a skąd niby wiesz że z Bykovem nie wszystko OK? wink

---------

nie wiedziałem, że na angielskiej wersji oficjalnej strony Eurobasketu są nieco inne wiadomości niż na polskiej wersji(a może w wersji polskiej są one po prostu z opóźnieniem, nie wiem) i tam wynalazłem kilka ciekawostek:

- Anton Ponkrashov. The Russian playmaker seems to have become coach David Blatt's point guard of choice over Sergey Bykov

- "They have a lot of good players, but I think Kelly McCarty is the person we need to stop, and we'll have to do a team work to make it happen." -Croatia center Marko Banic

cool
Posted by: aker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 19:33

Nie jestem ekspertem jezeli chodzi o kosz ale fajnym typem wydaje mi sie handi +7,5 na Turcje po kursie 1,85.
Turcy wydają mi sie silni a Hiszpanie nic wielkiego narazie nie pokazali.
Co o tym myslicie?
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 19:44

Originally Posted By: aker
Nie jestem ekspertem jezeli chodzi o kosz ale fajnym typem wydaje mi sie handi +7,5 na Turcje po kursie 1,85.
Turcy wydają mi sie silni a Hiszpanie nic wielkiego narazie nie pokazali.
Co o tym myslicie?


Ciężko cokolwiek powiedzieć. Turcy według mnie to jedna z rewelacji tego turnieju, a może i jedyna tongue Ale cholera wie czym zaskoczy nas Hiszpania, która do tej pory nie grała za dobrze... Dla mnie no-bet.
Posted by: loipop

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 19:46

Czemu takie hurra za rosja

Rosjanie duzo stracili na skladzie , chorwaci solidnie do tej pory, wiadomo z grekami 3/4 meczu baty co bylo wiadome ale lepsze to niz dostac od niemcow. Rosjanie mimo ze obroncy tytulu grali slabo wszystkie mecze do tej pory, poczatkowo myslalem ze potrzebuja czasu na rozkrecenie sie ale oni po prostu nie maja motoru napedowego...rzeczywiscie poza McCarty'm. Chorwaci wydaja mi sie solidniejsi i ufam w swoje przewidywania zeby polozyc pare zlotych na ich win. Do tego pan Bykov (?)
Posted by: lesterekk

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 20:15

Jezeli przejzysz statystki meczowe to widac jasno ze chorwaci maja 8rzucajacych a ruscy 5 no i obrecze bardziej wkur...ruskich mysle
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 20:17

Originally Posted By: loipop
Czemu takie hurra za rosja


confused

słucham? crazy

kto? gdzie? kiedy?

tongue

----------

Rzeczywiście nie widać dziś zwycięstwa underdoga.

Francja w defensywie zniszczy Macedończyków, widać, że jak tylko ktoś przyciśnie to ci się gubią w ofensywie (54pkt przeciwko mocnej greckiej obronie, 23pkt w drugiej połowie meczu z Chorwacją).
Wszyscy zachwycają się Grecją, a Trójkolorowi po cichu, mało efektownie, i obecnie są w takiej samej sytuacji jak Grecy, aż strach pomyśleć co będzie jak ich gra zacznie się naprawdę zazębiać wink

Grecja obecnie co najmniej 2 klasy lepsza od młodej i osłabionej brakiem gwiazd z NBA ekipy Niemiec.

Chorwacja również przy obecnych sytuacjach kadrowych potencjałem bije na głowę Sborną. W pierwszej fazie Hrvatska bez rewelacji, ale na mocno przeciętnych Rosjan moim zdaniem wystarczy.
Posted by: dewoj

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 21:23

wg mnie ciekawie wyglada under 146,5(betclick) w meczu Francja-Macedonia.
Francuzi jak na razie nie rzucaja za duzo pkt, a takze nie traca ich szczegolnie duzo:
FRA vs. GER 70-65
LAT vs. FRA 51-60
RUS vs. FRA 64-69

Uwazam, w tym meczu rzuca ponizej 80pkt a Macedonia 60-65(ogolnie ponizej 65).

dotychczasowe mecze Mkd
MKD vs. GRE 07.09.2009 54-86
ISR vs. MKD 08.09.2009 79-82
MKD vs. CRO 09.09.2009 71-81
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 21:32

B. Diaw [France - Macedonia] over 10.5
1.85 (Sportingbet
5/10

Dotychczas Borysek słabo działa w ofensywie. Tego koszykarza Charlotte Bobcats stać na zdecydowanie więcej. Dziś powinien się przebudzić i zamiast rzucać za 3 będzie więcej działał pod koszem. W ostatnim spotkaniu z Rosją "Borysek" zdobył 19 punktów.
Posted by: Portland #22

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 22:06

Emano...

Dzisisaj dwa duble grubiej:

Chorwacja (-3) 1.4
Francja - Macedonia poniżej (150.5) 1.4

AKO. 1.97


Macedonia (+15) 1.4
Rosj - Chorwacja poniżej (154.5) 1.4

AKO. 1.97

W ogóle myśle,że będzie underowo w tych meczach,długie przemyślane akcje,bo jest dużo do stracenia,każdy mecz jest ważny
ozdoba
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 22:22

Chorwacja -3.0 po 1.40 ?

Na rynku można spokojnie znaleźć ML-kę po 1.37-1.40 :|
Posted by: Portland #22

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 22:26

Originally Posted By: muppet
Chorwacja -3.0 po 1.40 ?

Na rynku można spokojnie znaleźć ML-kę po 1.37-1.40 :|


Ja gram na Bet365,nie obchodzą mnie inne rynki,chyba ,że wypad na bronca...
Posted by: tomo

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 23:20

Pozazdrościć bukowi takich klientów... wink
Posted by: _Korver_

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 23:41

Originally Posted By: tomo
Pozazdrościć bukowi takich klientów... wink


Każdy chyba musi to przejść, sympatia do jednego buka kiedyś sama minie... wink
Posted by: Mathiass

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 11/09/2009 23:56

Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: tomo
Pozazdrościć bukowi takich klientów... wink


Każdy chyba musi to przejść, sympatia do jednego buka kiedyś sama minie... wink
Nawet nie w tym rzecz. ML na chorwatow byl po 1.32, a handi alternatywne w bet365 zawsze sa zanizane. Dla przykladu cho-1 bylo po 1.25:D Niektorzy sie jednak lapia
Posted by: hooltek

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 00:05

Obrona Francji solidna, póki co najwiecje pkt stracili z Niemcami 65. Dzis linia na Macedończyków 66,5 ,under wydaje sie dobrym rozwiązaniem smile. To ze Francja dala sobie wbci 65 najwiecej nei znaczy ze Macedonai tego nie dokona,ale ofensywa Maceodni to nie jest ich mocna strona smile. Do tego Grecja - 7,5 Half Time tez raczej powinno byc ale to juz ostrozniej
Posted by: Mr.Eco

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 01:35

Z kim teraz będzie grała Rosja ? :Grin:
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 01:37

Z Grecją.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 06:27

Originally Posted By: "Raffie"
B. Diaw [France - Macedonia] over 10.5
1.85 (Sportingbet)
5/10


Ehh, Borysek jedynie asystowal. Punktow nie zdobyl w ogole.
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 19:18

Polska - Serbia / Polska -2,5 / @ 2.9 (bet365)

Trochę patriotycznie, ale jednak warte zagrania. Myślę, że dwa dni dobrze posłużyły naszym reprezentantom. Sami zresztą mówili, że czują się trochę zmęczeni. Doświadczenie jest po naszej stronie, wszak średnia wieku Serbów to jakieś 22 lata na tym Eurobaskecie. Hala też będzie po naszej stronie. To dla nas ważny mecz, jeśli jeszcze chcemy cokolwiek ugrać na tej imprezie to po prostu musimy dzisiaj wygrać. Śmiało bym go porównał do meczu z Bułgarią, który był dla nas najważniejszy, bo presja była ogromna. Serbia dobrze broni, ale chyba jednak dzisiaj nasz atak będzie górą. Serbia w 1 meczu co prawda pokonała Hiszpanów, ale to co zagrali reprezentanci Hiszpanii to kpina. Potem przegrana ze Słowenią i męki z Wlk Brytanią. Naszym ostatnio nie szło, ale wierzę, że po raz kolejny zaliczymy tak dobry mecz jak z Litwą. Serbowie są w naszym zasięgu, reszta niestety nie. Warto zaryzykować, szczególnie, że nie chcę drugi raz być w sytuacji, że na kuponie mieć Litwę, a kibicować naszym. Dzisiaj serce i kupon za POLSKĄ!

boks
Posted by: dewoj

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 19:34

Chodzi mi po glowie under 74 Turcji.
Hiszpania widac ze sie rozkreca i z meczu na mecz gra lepiej.
U Turkow Hedo robi roznice ale reszta zawodnikow bedzie miala klasowych odpowiednikow np Ilyasova = Reyes. Zostaja Rubio i Navvaro oraz Rudy i Marc na lawce.
Co do Turkow to mysle ze Asik nie pogra juz tak sobie jak z Polska kiedy rzucil +20pkt.
Hiszpania tracila srednio ok73pkt, dzisija musza sie sprezyc i postarac sie wygrac. Po 1 rundzie maja 1-1 przy 2-0 Turcji.
Co prawda Turcy rzucaja srednio ok 88pkt ale raczej ze slabszymi rywalami.
Dywagacje dywagacjami a i tak wszystko zostanie zweryfikowane na boisku.

Serbia Hiszpania 66 - 57
Hiszpania Wielka Brytania 84 - 76
Hiszpania Słowenia 90 - 84 d (reg 78-78)


Turcja Litwa 84 - 76
Bułgaria Turcja 66 - 94
Polska Turcja 69 - 87
Posted by: sHybki

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 19:36

shane "męki z Wlk Brytanią" chyba kpisz "Reprezentacja Serbii bez większych problemów pokonała w ostatnim meczu pierwszej fazy EuroBasketu Wielką Brytanię 77:59, prowadząc od piątej minuty spotkania do samego końca"
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 19:40

Z mękami przesadziłem, ale z tego co widziałem to tak łatwo nie było. 1 kwarta tylko znaczna przewaga, reszta kwart wyniki zbliżone. Łatwo nie było.
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 19:56

Z całym szacunkiem, ale lepiej powiedz, że popełniłeś błąd, a nie teraz się tłumaczysz "1 kwarta tylko znaczna przewaga, reszta kwart wyniki zbliżone" grin

Serbia jako jedyna w grupie wygrała wszystkie kwarty w meczu z Brytyjczykami, mieli ten mecz od początku do końca pod kontrolą, więc co byś chciał +10 każdą kwartę i wtedy byłoby to dla Ciebie pewne zwycięstwo tongue

kosz

Turkoglu over 13,5

Jak na razie Hedo schowany za plecami Ilyasovy, jednak dziś bierze sprawę (piłkę) w swoje ręce. Linia jak na takiego grajka śmieszna

pzdr
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 20:03

Originally Posted By: Big Ben
Turkoglu over 13,5

Jak na razie Hedo schowany za plecami Ilyasovy, jednak dziś bierze sprawę (piłkę) w swoje ręce. Linia jak na takiego grajka śmieszna

pzdr


ustawiona wedle średniej meczowej. na razie linię 13,5 przekroczył tylko raz. mecz z Hiszpanami może być jeszcze trudniejszy. ale typ popieram, bo myślę, że wraz z Ilyasovą będzie ciągnął wynik.

smile
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 20:34

D. Logan [Poland - Serbia] over 15.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Z graczy obwodowych reprezentacji Polski, to Logan jest zdecydowanie najwazniejszy. Dzis kluczowy mecz dla Polakow, a wiec Logan spedzi na parkiecie 34-38 minut. Mysle, ze po ostatnim slabym spotkaniu z Turcja wyciagnie wnioski i dzis zagra zdecydowanie lepiej.

O. Savas [Turkey - Spain] under 8.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Savasa czeka dzis trudny pojedynek z bracmi Gasol. Turek jest troche nieporadny i popelnia blad krokow lub placze sie o wlasne nogi. Mysle, ze dzis bedzie miec problemy z przewinieniami i duzo sobie nie pogra.

M. Petravicius [Lithuania - Slovenia] under 13.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Litwin srednia zrobil sobie w pierwszym spotkaniu z Turcja, gdzie zdobyl 20 punktow. W ostatnich dwoch spotkaniach rzucal na swietnej skutecznosci juz po 13 punktow, a dzis moim zdaniem skutecznosc rzutow mu spadnie i bedzie under.
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 12/09/2009 21:03

Originally Posted By: shane
[b] Doświadczenie jest po naszej stronie, wszak średnia wieku Serbów to jakieś 22 lata na tym Eurobaskecie.
boks


Chciałeś napisać że chyba wiek po naszej stronie, bo chciałbym żeby nasi mieli takie doświadczenie jak te chłopaki z Serbii od kilku lat tłukąc się z dużym powodzeniem w Eurolidze i nie tylko wink
Ale co do typu też tak dam tzn win Naszych, bo to jedyna szansa na Katowice...
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 13/09/2009 05:54

Originally Posted By: "Raffie"
D. Logan [Poland - Serbia] over 15.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

O. Savas [Turkey - Spain] under 8.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

M. Petravicius [Lithuania - Slovenia] under 13.5
1.85 (Sportingbet)
5/10


Wszystko zepsul Logan, ktory rzucil jedynie 10 punktow. Savas dzis 2 punkty, a Petravicius 4. Jutro kolejne triple, ale mam nadzieje, ze jutro wszystko wejdzie wink
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 13/09/2009 18:26

Dzisiejszy dzień widzę underowo.Szczególnie Greja-Rosja. Z obu stron mocna defensywa. Widziałem Greków w meczu z Niemcami i zrobili na mnie duże wrażenie. Spokojna gra, bez przypadkowości, wszystko pod kontrolą. Każdy zawodnik wnosi coś do gry, wszyscy walczą, nie ma odpuszczania.Generalnie bardzo mocny,wyrównany skład na każdej pozycji i jak do tej pory wszystko im wychodzi nie to co Litwie:)która niby robi wszystko jak należy ale nie wpada.
U Ruskich największe zagrożenie w moi przekonaniu to Mozgov. Świetnie warunki fizyczne, motoryka i koordynacja ruchowa jak na tak wysokiego gracza. Na dodatek wie co zrobić z piłką jak dostanie ją w pomalowanym.Problemem jest tu brak wartościowego zmiennika dla Mozgova i problem z faulami tego gracza.Grecy na pewno to wykorzystają i będą dogrywać wiele piłek do swoich wysokich graczy.Mc Carty'm bym się nie przejmował już Chorwaci potrafili go wyłączyć z gry a Grecy mają na tej pozycji świetnych defensorów którzy skutecznie powinni uprzykrzać mu życie.
Reasumując: spodziewam się twardej gry z obu stron. Zatem
Rosja- under 68,5
Mecz- under 144.5
Grecja -4 do przerwy
Grecja -7 mecz
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 13/09/2009 18:53

Macedonia- Niemcy
Tak się składa że Macedonię widziałem tylko w meczu z Francuzami.Kto oglądał to komentarz zbędny a i wynik odzwierciedla w tym przypadku to co działo się na parkiecie.
Niemcy póki co imponują mi swoją grą w obecnym składzie. Mają kilku młodych dobrych grajków...Stwarzają zagrożenie zarówno z za łuku jak z pod kosza.Mają wielu graczy którzy potrafią rzucić za 3 i oddają tych rzutów bardzo dużo.Jeżeli będzie siedziała 3 to powinni sobie spokojnie porazić z Macedonią.
Niemcy win 1,4 Expekt, z hendi też można prubować
Ilość celnych rzutów za 3: Niemcy -1,5 kurs 2,1 Bwin

To tyle na początek:)
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 13/09/2009 19:19

Chorwacja-Francja
Widziałem tylko po 1 meczu obu drużyn. Francuzi mocna deffensywa połączona z duża finezja w ataku ale nie ma się co dziwić jak grają sami afroeuropeczycy. Przyjemnie się patrzy na taką grę Francuzów. Są szybcy skoczni, dużo biegają i mają świetnego lidera - kreatora gry, który w ważnych momentach pociągnie zespół. Jedynym problemem wydaje się brak centymetrów w tej drużynie.Nadrabiają skocznością ale czy to wystarczy w każdym meczu?Wydaje mi się, że kluczowa będzie tu walka na tablicach i generalnie w strefie podkoszowej.
Chorwaci do tej pory nie zachwycali ale potencjał na pewno mają i mogą być groźni. Największy mankament to brak zgrania,brak lidera. Kogoś takiego jak Tony Parker:). Próbują indywidualnych akcji ale nie zawsze wychodzi nawet takim świetnym graczom jak Palninic.Ukic gra mało odpowiedzialnie, rzuty z nieprzygotowanych pozycji.
Myślę że może być to wyrównane spotkanie. Francuzi jeżeli wygrają to małą ilością punktów.I skłaniam się tu do undera.


Zachęcam do dyskusji:)
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 13/09/2009 19:45

N. Batum [France - Croatia] over 8.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Batum to świetny atletyczny gracz z NBA, który miał niedawno lekkie problemy z kontuzją. Staty zepsuł sobie w spotkaniu z Rosją, kiedy nie zdobył w ogóle punktów. Dziś dla Francuzów ważne spotkanie, a więc Batum powinien grać około 30-35 minut i powinien zdobyć w tym spotkaniu +10 punktów.

J. Bourousis [Grecce - Russia] under 11.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Bourousis najbardziej spręża się na najważniejsze mecze Greków. Dziś z Rosją nie powinno być problemów. Dlatego powinien więcej odpoczywać, a na parkiecie grać będą jego zmiennicy coraz lepiej grający Sofo oraz Koufos.

J. Jagla [Germany - Macedonia] over 10.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Trener Niemców na mocniejszych przeciwników daje Jagli mniej czasu gry ogrywając młodych koszykarzy. Dziś z Macedonią Jagla dostanie dużo czasu, bo dla Niemców to kluczowe spotkanie.

T. Gecevski [Germany - Macedonia] over 9.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Center macedoński nie robi na tym turnieju dobrego wrażenia. Jest drewniany i jego gra mocno irytuje. Dziś z Niemcami więcej czasu powinien grać Smardziński, a Gecevski pobiega na parkiecie 12-17 minut. Nie sądzę, aby rzucił dziś 10 punktów lub więcej.

P. Antić [Germany - Macedonia] over 9.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Od tego koszykarza oraz Masseya najwięcej zależy w Macedonii. Antić także jest oszczędzany przez trenera na najważniejsze mecze i dziś powinien dużo rzucać.
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 13/09/2009 21:28

Co do pojedynków to wart uwagi wydaje mi się typ:
Który gracz uzyska najwięcej punktów?
Antonis Fotsis (GRE) -0,5 1.85
Sergey Bykov (RUS) +0,5 1.85

Typ: Fotsis Buk: Bwin

Bykov gra co raz mniej. Nie wiadomo nawet czy wyjdzie w 1 piątce a nawet jeśli to myślę że długo nie pogra. Traci wiele piłek a przy greckiej obronie nic nie wskazuje na jakąś zmianę w jego grze. Poza penetracjami pod kosz nic nie wnosi, słabo wykonuje rzuty wolne.
Fotsis- 1 piątka, świetny rzut, bardzo dobry gracz. Powinien spokojnie rzucić więcej od Bykova ale parkiet jak zwykle wszystko zweryfikuje. Myślę, że tu warto zainwestować pare złotych.
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 13/09/2009 21:54

Nikt się nie wypowie na temat dzisiejszych spotkań?

Jestem obserwatorem tego forum od kilku lat.Dopiero teraz się zarejestrowałem ponieważ wcześniej były jakieś problemy z wysyłaniem maili na interie.
Dziwi mnie to że mimo iż jest Eurobasket na dodatek w Polsce(niektórzy zapewne oglądają mecze w hali) to tak mało osób zabiera głos.Chyba na tym polega to forum żeby dzielić się swoimi spostrzeżeniami i znajdować ciekawe zakłady?
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 13/09/2009 22:25

Witam!
Ja postanowiłem pograć Macedonię bo nie widzę podtsaw aby była aż takim UD skoro pokonali Izrael i z Niemcami grali dwa towarzyskie gdzie ogólnie byli lepsi...
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 14/09/2009 03:37

Croatia - France
2.90 (Expekt)
5/10

Chorwacja ma dobrych graczy. Z. Planinic, Leki-Ukic - to liderzy zespołu. Vujcić, Popović, Kus, Kasun czy Prkanic to dobry graczy w ligach europejskich. Francja w tej chwili wygrała 4 mecze i nie przegrała żadnego. Francuzi mają małą rotacje. Gra zaledwie 7-8 koszykarzy. Do tego czasami brakuje koncentracji i gra francuska jest "leniwa". Dziś mogą zlekceważyć Chorwatów, którzym na wygranej zależeć będzie o wiele bardziej.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 14/09/2009 06:00

Originally Posted By: "Raffie"
N. Batum [France - Croatia] over 8.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

J. Bourousis [Grecce - Russia] under 11.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

J. Jagla [Germany - Macedonia] over 10.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

T. Gecevski [Germany - Macedonia] under 9.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

P. Antić [Germany - Macedonia] over 9.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Croatia - France
2.90 (Expekt)
5/10


Jednym slowem - tragedia.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 14/09/2009 18:48

Poland - Slovenia
3.45 (Expekt)
5/10

W Słowenii nie zagra dziś najlepszy obrońca obwodowy - Goran Dragić. Dodatkowo lider drużyny Jaka Laković narzeka na lekki uraz. Brak Dragicia, to szansa dla Davida Logana. Rzucający obrońca będzie miał słabszych obrońców i może w końcu rzucić 15-20 punktów. Katzurin powinien dziś więcej rotować składem, a Gortat będzie miał łatwiej, bo Lorbek oraz Brezec są slabsi od Krstica, którego musiał kryć w ostatnim meczu z Serbią.
Posted by: gomes

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 14/09/2009 23:00

Jaka Lakovic under 15,5 - 1,85
Dzisiaj Slownenia bez Dragicia, wiec Lakovic bedzie musial wiecej popracowac w obronie. Tym razem Polacy powinni dostac dobrze rozpracowanego przeciwnika, bo jak znowu ktos im powie, ze Slowency nie rzucaja za trzy to juz bedzie cyrk a nasi obroncy skupic powinni swoja uwage wlasnie na Lakoviciu (15/28 za 3) bo w obwodzie Jure Zdovc ma slabszego Jake Klobucarsa i im dluzej on bedzie gral tym nasze i underka szanse wieksze. Dodatkowo kolega Raffie wspomnial o jakims lekkim urazie, zobaczymy czy bedzie to mialo jakis wplyw na gre rozgrywajacego Slowencow.

Hidayet Turkoglu under 14,5 - 1,85
Turek gra w kratke - kolejno zdobywal 19, 8, 13 i 2 punkty. Uwazam, ze dzisiaj znowu zaliczy slabszy wystep bo dodatkowo narzeka na jakis uraz a Turcja awans ma zapewniony wiec dzisiaj z Serbami Tanjevic bedzie mogl dac odpoczac troche liderom i da szanse rezerwowym, mysle ze Turkoglu pogra maksymalnie 20-25 minut i nie przekroczy 14 punktow.

do tego:
Slowenia - Polska - Polska +9 - 1,7
Posted by: przyborro

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 00:11

jak turcy moga dzis odpuscic mecz? Cos sie koledze pomieszalo, przegraja dwa mecze i moga spasc na miejsa 3-4 co oznacza gre z Francja lub Grecja.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 03:08

Originally Posted By: "Raffie"
Poland - Slovenia
3.45 (Expekt)
5/10


Moja obecna forma, to wielka żenada.

Serbia - Turkey
2.30 (Sportingbet)
5/10

Dla Serbów to zdecydowanie ważniejszy mecz. Walczą o awans do TOP 8. Turcja na razie wygrała wszystkie spotkania, ale musi przyjść czas na porażke. Jakieś problemy ma Turkoglu, ale dziś zagra. Znajomy Turecki dziennikarz uważa, że dziś jego ziomkowie przegrają z Serbią, bo są dla nich złe match-upy.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 06:50

Originally Posted By: "Raffie"
Serbia - Turkey
2.30 (Sportingbet)
5/10


69:64 dla Turcji po dogrywce. Czyli kolejny bet przegrany.
Posted by: tomo

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 09:03

Znajdzie się ktoś mądry kto nakreśli (albo zarzuci linkiem) wszelkie możliwe scenariusze związane z naszym awansem przed ostatnią kolejką w naszej grupie?


Tak, tak... wiem, że Hiszpania wklepie nam +30 wink
Posted by: gomes

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 15:58

@przyborro zle zrozumiales moja wypowiedz, ani slowem nie wspomnialem o odpuszczaniu tylko o rotacji, ktora zazwyczaj stosuje turecki coach. W tym elemencie wczoraj sie pomylilem bo Ilyasova i Turkoglu grali po 35 minut, ale co do wystepu Turkoglu mialem racje - beznadziejna skutecznosc i jedynie 4 punkty, choc mogl zostac bohaterem Turcji jakby trafil w ostatniej sekundzie. W ogole wczoraj skutecznosc byla marna o czym swiadczy niski wynik i jedynie 5 punktow Turcji w dogrywce i cale 0 Serbow.

Jaka Lakovic under 15,5 cool 14 punktów
Hidayet Turkoglu under 14,5 cool 4 punkty
Polska +9 blush

Po bardzo dobrej pierwszej kwarcie Polacy zupelnie staneli... w 5 minut rzucili 1 punkt i z +6 zrobili duzy minus. Duzy minus dla naszych koszykarzy.
@Tomo tu nie ma wielu scenariuszy, albo wygramy z Hiszpania i mamy awans albo przegramy i odpadamy. Nie sadze, zeby byla jakakolwiek mozliwosc na zajecie wyzszego niz 4 miejsce, ale nie mowie w 100% bo nie jestem pewny co sie bedzie liczyc w przypadku rownej liczby punktow wink
Posted by: tomo

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 16:24

Nie mam 100% pewności, ale chyba w przypadku równej liczby pkt. o miejscu w tabeli decyduje bilans małych pkt., a nie bezpośredni mecz, a jeśli tak to samo 1-pkt. zwycięstwo nad Hiszpanią może nie wystarczyć...
Posted by: jarko 33

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 16:26

Originally Posted By: tomo
Znajdzie się ktoś mądry kto nakreśli (albo zarzuci linkiem) wszelkie możliwe scenariusze związane z naszym awansem przed ostatnią kolejką w naszej grupie?


Tak, tak... wiem, że Hiszpania wklepie nam +30 wink

wygrywamy mamy awans z 4 miejsca
nawet jak Serbia przegra z Litwa mamy 4 miejsce Serbia trzecie bo robi sie mala tabelke a w niej Serbia 2 win Polska 1w 1L Hiszpania 2 L
Posted by: kamasutra

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 17:41

Ale z taka gra jak wczoraj to najwyzej mozna cos wygrac na fujarce....

Hiszpanie moze i nie graja rewelacji ale podobala mi sie wczoraj ich gra w ost. trzech kwartach.

Nie jestem ekspertem od kosza , ale nie sadze by nasi byli w stanie zagrozic hiszpanom tym bardziej ze ten mecz jest tak samo wazny dla nich jak dla nas.

Nasi co mogli to juz zrobili...Nie oszukujmy sie , awans do drugiej rundy to dobry wynik jak na aktualne mozliwosci druzyny..
Posted by: gomes

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 18:48

Ronny Turiaf under 9,5 - 1.85
Mam nadzieje, ze dzisiejszy mecz dnia Francja-Grecja bedzie godny miana hitu, a po krotce napisze czemu wybralem underek na Turiafa: center Golden State bedzie mial dzisiaj ciezkie zadanie, uwazam, ze pod koszem o wiele lepiej prezentuje sie druzyna Grecji, ma wiekszy potencjal i jak narazie go wykorzystuje. Francuzi raczej beda dzisiaj unikac gry do wysokich pod koszem i skupia sie na obwodzie. Turiaf nie prezentuje sie rewelacyjnie w tym turnieju a przede wszystkim lapie duzo fauli i odpoczywa na lawce. Dobrze zaprezentowal sie tylko z Niemcami i Rosja, gdzie rzucil 15 i 18 punktow i zebral po 14 pilek ale w tych spotkaniach gral po 30-35 minut. W pozostalych meczach przebywal na parkiecie maksymalnie 14 minut i rzucal malo. Jak widac Ronny gra nierowno. Mysle, ze dzisiaj Greccy podkoszowi beda potrafili wylaczyc skutecznie tego gracza z gry. A jak zlapie szybko faule to znowu bedzie grzal krzeselko na lawce.

Jan-Hendrik Jagla under 9,5 - 1,85
Dzien w Bydgoszczy zapowiada sie ciekawie, bo spotkanie Niemcy-Chorwacja tez powinno byc bardzo interesujace. Kto zwyciezy awansuje do cwiercfinalu. Gdyby odpadla Chorwacja, bylaby to obok slabo grajcej Litwy, jak dotychczas najwieksza niespodzianka tych ME. W zespole Jasmina Repesy ciezko przewidziec, kto wezmie na siebie role lidera, kto bedzie trafial. Planinic, Ukic, Vujcic, Popovic. Kazdy z nich moze pociagnac zespol. Niemcy ostatni mecz przegrali nawet z Macedonia i gdyby nie grupowe zwyciestwo nad Rosja sytuacja bylaby dramatyczna. Ale przejde do typu na Jagle. Czeka go dzisiaj bardzo trudne zadanie, bedzie musial duzo pracowac w obronie. W defensywie dobrze zbiera ale w ofensywie jak dotychczas pod tablicami gra slabo. Tylko podczas swietnego meczu z Rosja zebral 7 pilek w ataku. W pozostalych 4 spotkaniach tylko 1 ofensywna zbiorka... Jagla probuje tez rzucac za trzy, ale dotychczas na 19 prob trafil tylko 5 - jest tu zadziwiajaco regularny bo trafia za trzy raz na mecz smile za dwa tez rewelacji nie ma - 10 trafien na 27 prob. Niemiec dzisiaj w pojedynku z Chorwatami bedzie musial uwazac na faule. Uwazam, ze nie zdobedzie dzisiaj 10 punktow.

Vitalii Fridzon over 7,5 - 1.85
To moj ostatni typ na dzisiejsze u/o. Rosja walczy o jak najlepsze rozstawienie do cwiercfinalu wiec na Macedonie tez powinna sie dobrze zmobilizowac. A Macedonczycy pokazali, ze potrafia byc grozni.
Fridzon jak narazie gra poprawnie, swoje rzuca (8,2 pkt na mecze) i zbiera (3,4 zbiorki). Po dwoch meczach w pierwszej piatce w kolejnych wchodzil z lawki, ale Zozulin ktory go zastapil w wyjsciowym skladzie gra slabo. Nie wiem jaki ma plan David Blatt ale dzisiaj jest duza szansa ze Vitalii powroci do wyjsciowego zestawienia. A nawet jesli bedzie wchodzil z lawki to swoje powinien rzucic. Linia 7,5 zaproponowana przez Milenium mnie zadowala i mysle, ze przeciwko Macedonczykom Fridzon zdobedzie troche wiecej niz 7 punktow.
Posted by: Mr. Federer

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 21:42

Originally Posted By: tomo
Nie mam 100% pewności, ale chyba w przypadku równej liczby pkt. o miejscu w tabeli decyduje bilans małych pkt., a nie bezpośredni mecz, a jeśli tak to samo 1-pkt. zwycięstwo nad Hiszpanią może nie wystarczyć...


aktualny reg fibowski

http://www.fibaeurope.com/files/{A1E7F7B7-BE56-4002-813A-F1BB6F1B2346}.pdf

strona 68 wink
Posted by: tomo

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 22:20

Aha... czyli kibicujemy jutro Serbii (a ja głupi wczoraj kebabom klaskałem), potem pykamy Hiszpanię i ćwierćfinał nasz... iziii... laugh
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 22:45

Grecce - France
1.90 (Expekt)
5/10

Francja dotychczas nie przegrała na EuroBaskecie. Moim zdaniem z Grecją mają złe match-upy. Pod koszem Grecja powinna dominować. Bourousis i Sofo, to lepszy zestaw od chimerycznego Turiafa oraz Traore. Do tego Grecy powinni zamknąć strefę podkoszową i pozwolić Francuzom na rzucanie za 3.

J. Bourousis [Grecce - France] over 11.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Grecki center powinien dziś zdominować tablice. Francja na centrze ma Turiafa oraz Traore. Turiaf ma częste problemy z faulami, a Traore jest słaby technicznie. Bourousis będzie im rzucał punkty, a przeciwnicy będą łapać przewienia na rezerwowym centrze Sofoklisie, który gra bardzo siłowo.

M. Popović [Croatia - Germany] under 12.5

Popović zagrał super spotkanie przeciwko Francji. Rzucił 30 punktów na świetnej skuteczności za 3, do tego doszło wiele rzutów wolnych. Gorzej w tym spotkaniu grali Planinic oraz Leki-Ukić, ale to od nich się wymaga liderowania i punktów. Popović jest tylko rezerwowym i nie grał nigdy w NBA. Linia moim zdaniem za wysoka.
Posted by: tomo

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 15/09/2009 23:35

Originally Posted By: bet4life
Originally Posted By: tomo
Nie mam 100% pewności, ale chyba w przypadku równej liczby pkt. o miejscu w tabeli decyduje bilans małych pkt., a nie bezpośredni mecz, a jeśli tak to samo 1-pkt. zwycięstwo nad Hiszpanią może nie wystarczyć...


aktualny reg fibowski

http://www.fibaeurope.com/files/{A1E7F7B7-BE56-4002-813A-F1BB6F1B2346}.pdf

strona 68 wink

Dobra czyli suma sumarum mecz Serbii nam nie robi - oni i tak już awans mają.
Tak więc prosta sprawa jutro - jedziemy Espanię i ćwierćfinał nasz laugh
Posted by: szuwi1

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 01:26

A coś tam komentatorzy podczas meczu Polska-Sowenia przebąkiwali, że liczy sie chyba bezposredni mecz. To jak to w koncu jest?
Posted by: tomo

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 01:50

Dokładnie tak.
Posted by: szuwi1

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 03:06

Własnie w Wiadomosciach powiedzieli, że dla nas inne mecze nie mają dla nas znaczenia i musimy "tylko" wygrać z Hiszpanią:) Serbia, Turcja i Słowenia mają już zapewniony awans.
Posted by: dewoj

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 06:22

znamy juz polowe cwiercfinalistow
1. Francja 5/0 10
2. Rosja 3/2 8
3. Grecja 3/2 8
4. Chorwacja 2/3 7
Posted by: dewoj

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 07:35

czyzby bez Logana??
http://www.sport.pl/koszykowka/1,84989,7042531,EuroBasket_2009__Logan_moze_nie_zagrac_z_Hiszpania.html
Posted by: kiziorro

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 08:30

bedzie gral Logan, lekarz czy masazysta mowil, ze to nic powaznego i do jutra tj. do dzisiaj bedzie zdrowy
Posted by: kuerten

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 17:32

Dziś oczywiście porażka Polaków z Hiszpanami, ale nie ma co się sępić na kurs.
Ciekawym rozwiązaniem tego spotkania może być: gra przeciwko Lampie.

Expekt, under 11.5pkt Lampe 1.85

2 ostatnie mecze tragiczna gra, na tragicznej skuteczności, zniechęcony. Dziś Hiszpania nie odpuści i odjedzie naszym..
Jak już będzie po meczu i po mistrzostwach Lampe usiądzie na ławie.
Ponadto chciałbym przypomnieć, że przed Mistrzostwami w sparingu, Hiszpanie odcięli Maćka od gry, znaleźli na niego sposób i w ogóle sobie nie pograł.
Statystki z tego meczu: SPA 88:83 POL
M. Lampe 0pkt 19:11 0/4
Posted by: jacekplacek

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 17:37

dla informacji linia na punkty Lampego w tobet jest 13,5 @1.85
Posted by: sergiush

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 17:42

Originally Posted By: dewoj
znamy juz polowe cwiercfinalistow
1. Francja 5/0 10
2. Rosja 3/2 8
3. Grecja 3/2 8
4. Chorwacja 2/3 7
mam pytanie
jak sa dobierane pary cierfinalistow?
1-4 2-3 w przeciwnych grupach czy losowanie czy inny klucz?
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 17:45

Originally Posted By: sergiush

jak sa dobierane pary cierfinalistow?
1-4 2-3 w przeciwnych grupach
Posted by: jacekplacek

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 17:47

17.09.2009 France - F4
17.09.2009 Russia - F3
18.09.2009 Greece - F2
18.09.2009 Croatia - F1
Posted by: sergiush

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 17:53

Originally Posted By: Big Ben
Originally Posted By: sergiush

jak sa dobierane pary cierfinalistow?
1-4 2-3 w przeciwnych grupach


czyli przy wygranych turcji ,hiszpani serbi tabela bedzie jak teraz
Turcja 4 4 0 303:269 8
2. Słowenia 4 3 1 321:277 7
3. Hiszpania 4 2 2 291:283 6
4. Serbia

w drugiej grupie
1.francja
2.rosja
3.grecja
.4 chorwacja
czy im to bedzie pasowalo?
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 18:04

Originally Posted By: sergiush
Originally Posted By: Big Ben
Originally Posted By: sergiush

jak sa dobierane pary cierfinalistow?
1-4 2-3 w przeciwnych grupach


czyli przy wygranych turcji ,hiszpani serbi tabela bedzie jak teraz
Turcja 4 4 0 303:269 8
2. Słowenia 4 3 1 321:277 7
3. Hiszpania 4 2 2 291:283 6
4. Serbia

w drugiej grupie
1.francja
2.rosja
3.grecja
.4 chorwacja
czy im to bedzie pasowalo?


przy wygranych wymienionych przez Ciebie drużyn bedzie tak
1. TUR 5/0
2. SŁO 3/2
3. SER 3/2
4. HISZ 3/2

w bezpośrenich meczach Słowenia-Serbia-Hiszpania wszyscy mają bilans 1/1 z tym, że SŁO +5, SER -2, HISZ -3 bilans koszy

prosze mnie poprawic jesli sie myle wink

PS. Slowenia wygra z Turcja
Posted by: gomes

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 18:41

W przypadku wygranej Polski nie wazny bedzie mecz Serbii bo Polacy beda maksymalnie na 4 miejscu a Turcja ze Słowenią zagraja o pierwsze miejsce.
Zwyciestwo Słoweńców daje im pierwsze miejsce a Turcja zajmuje drugie.
W przypadku wygranej Hiszpanii i porażki Serbii to Hiszpanie wyprzedzaja Serbow

Wygrane Serbii, Hiszpanii, Turcji
1. Turcja
2. Słowenia
3. Serbia
4. Hiszpania
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 19:51

Originally Posted By: "Raffie"
Grecce - France
1.90 (Expekt)
5/10

J. Bourousis [Grecce - France] over 11.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

M. Popović [Croatia - Germany] under 12.5
1.85 (Sportingbet)
5/10


Znowu lipa. Czas sie zajac tylko wlasnym podworkiem, czyli Polakami.

M. Ignerski under 11.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Ignerski w ogóle dziś nie pasuje do koncepcji. Będzie musiał kryć o wiele niższego i dynamicznego - Rudego Fernandeza. Ignerski nie jest za dobrym obrońcą i więcej czasu powinien dziś spędzić Krzysztof Roszyk, który jest najlepszym obrońcą Polaków i zajmować się będzie Fernandezem.
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 19:54

nie chcę krytykować twego typu, ale skoro Roszyk ma się zając Rudym to nie pogra za dużo grin, a nam trzeba będzie punktów które co by nie mówić Ignaś z Hiszpnią gwarantuje bo na nich się spina x3 co pokazał w sparze. Krzyś do Rudego to se może...bez obrazy dla Krzysia z przeciw któremu miałem przyjemność grac dobrych kilka lat wstecz
Jeśli mamy powalczyć musi Ignaś overa dać
Posted by: _REKIN_

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 20:13

Na dzisiaj najlepszy typ to LITWA na win (4,10 w unibecie) dla mniej odważnych LITWA z hendi +7,5 za 1,9 u wiekszosci buków . . .
Dla Serbii ważnieje się wydje oszczędzanie sił szczególnie że QF dla nich już jutro.
pozdro
Posted by: gomes

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 20:24

Ale jest jeszcze kwestia z kim ten cwiercfinal zagraja. To jest pierwszy mecz dnia a duzym faworytem w meczu z Polską jest Hiszpania. Nie wiem na ile Serbowie chca sobie wybrac Francje albo Rosje, ale jesli wola zagrac z Rosja to nie beda sie dzisiaj tak bardzo oszczedzac.
Jednak +7 na Litwe dla mnie tez wyglada ciekawie, bo Litwini beda zdeterminowani zeby nie skonczyc z bilansem 0-5.
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 20:28

Originally Posted By: _REKIN_
Na dzisiaj najlepszy typ to LITWA na win (4,10 w unibecie) dla mniej odważnych LITWA z hendi +7,5 za 1,9 u wiekszosci buków . . .
Dla Serbii ważnieje się wydje oszczędzanie sił szczególnie że QF dla nich już jutro.
pozdro


zgadza się, ale chyba lepiej w tym ćwierćfinale zmierzyć się z Rosją niż z Francją

poza tym Litwini muszą być rozbici psychicznie, a nie pomaga w tym fakt, że Kalnietis pojechał już do domu, występ Jasaitisa jest pod znakiem zapytania
Posted by: g00niek

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 20:44

Mialem przyjemnosc byc w Lodzi w poniedzialek i ogladac na zywo mecze naszej grupy.. i moje przemyslenia i spostrzezenia z wplywem na dzisiejszy dzien..

Po pierwsze pozasportowe wrazenia bardzo pozytywne, z mojej perspektywy kibice super, zadnych niesnasek pomiedzy nacjami, siedzialem i obok Serbow i Litwinow i Slownecow i Turkow i wszystko jak najbardziej ok smile Grupa Litwinow podczas ostatniego spotkania potrafila porwac cala hale chociazby inicjujac meksykanska fale.. i mile jest gdy oni skanduja POlska, Polska.. potem cala hala Lietuva, Lietuva i Slovenija Slovenija.. Zabraklo mi tylko Srbija i Turkiye bo to w koncu mecz tych druzyn byl laugh

A teraz do sportu.. Hiszpania - Polska rano -10,5 teraz juz -11,5 ale napiesz szczerze.. nie widze zadnych szans dla POlakow.. zadnych.. Wszystko inne niz wysokie zwyciestwo Hiszpanow bedzie dla mnie duzym zaskoczeniem.. Nawet mimo tego ze graja ponizej swoich mozliwosc (czy to roztrenowanie po sezonie, czy tez nieprzygotowanie, nieprofesjonalne podejscie do ME.. sam nie wiem) ale piatka Rubio, Navarro, Fernandez, Garbajosa i Pau.. toz to smietanka europejskiego basketu.. mysle ze zdecydowanie za pozno niektorzy skreslili Hiszpanow. A co my mamy..? Bliska mi osoba z wieloletnim doswiadczeniem kibicowskim i nie tylko kochajaca kosza od wielu lat powiedziala do mnie w poniedzialek ze dac walory defensywne Gortata - Lampemu a ofensywne odwrotnie mielisbysmy prawdziwe 2 wieze.. Co Wy na to? Bo ja jakos tego potencjalu ofensywnego Lampego nie widze.. mialem mieszane odczucia co do takich slow..

Dramat naszego zespolu rozpoczal sie juz w 2 kwarcie meczu ze Slowenia, niesamowita obrona byla caly czas, naprawde brawa dla naszych za obrone, to co widzialem bedac bardzo blisko parkietu bylo niesamowite, ale utrata skutecznosci od 1 kwarty a od 3 niesamowita skutecznosc Slowencow, pewnie tez to widzieliscie, wszystko im siedzialo. Reasumujac Hiszpania -10,5 zagrane rano 7/10 przyprawione jeszcze zmniejszonym value w postaci -11,5 3/10 czyli full stake dla mnie.. Broniac sie przed komentarzami ze nie jestem patriota, na pewno na quasi nie bede pisal "Hiszpania go go" itp... laugh Zasiade przed tv tym razem niestety i bede sie delektowal smile Z bukmacherskiego punktu widzenia, po tym co widzialem tak mi wyszlo..

I drugi mecz ktory dzisiaj zagram na deser to bedzie Turcja - Slowenia.. Wiecie, ogladajac mecz Slowencow z naszymi Orlami w pewnej chwili naszla mnie taka mysl i przekonanie ze bede kibicowal Slowenii zeby wygrala te ME... Fantastyczna druzyna jak dla mnie, nazwiska na tablicy swietlne przyprawily mnie o zawrot glowy laugh Lakovic, Brezec, Erazem Lorbek, Nacbar, Udrih, Golemac.. ominelo mnie cos czy Smodis ma szanse zagrac? Nazwiska rewelacyjne.. pierwsza kwarta rozczarowanie ale to co zaczeli grac potem bardzo mi sie podobalo, Brezec super skutecznosc, E.Lorbek spod kosz i za 3.. Lakovic klasa..

Co z Turcja? Bardzo zawiodl Turkoglu w meczu z Serbia, rzucal z nieprzygotowanych pozycji czesto na sile, na przelamanie i nic nie wchodzilo.. Ilyasova trzymal Turkom mecz, na ta chwile Slowenia duzo bardziej mi sie podoba i powtorze, sa moimi kandydatami do zdobycia zlotego medalu..

Slowenia @1,952 w pinnacle ewentualnie doprawie jeszcze samodzielnym handicapem z be365 SLO -4 @2,4

Dzieki za uwage
Posted by: Marian

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 21:10

Originally Posted By: Big Ben
Originally Posted By: _REKIN_
Na dzisiaj najlepszy typ to LITWA na win (4,10 w unibecie) dla mniej odważnych LITWA z hendi +7,5 za 1,9 u wiekszosci buków . . .
Dla Serbii ważnieje się wydje oszczędzanie sił szczególnie że QF dla nich już jutro.
pozdro


zgadza się, ale chyba lepiej w tym ćwierćfinale zmierzyć się z Rosją niż z Francją

poza tym Litwini muszą być rozbici psychicznie, a nie pomaga w tym fakt, że Kalnietis pojechał już do domu, występ Jasaitisa jest pod znakiem zapytania
zgadzam sie z Benem! Serbia jak wygra zajmie 3 miejsce, co bedzie oznaczac ze w 1/4 zmierza sie z Rosja (ktora gra bardzo slabo) co widac bylo we wczorajszym meczu z Macedonia (wystarczy pokryc Mozgova i heja wink ) dlatego ze strony Serbow na pewno nie bedzie mowy o odpuszczaniu! a ze Litwa gra piach (mialem przyjemnosc ich ogladac na zywo w 3 meczach we Wroclawiu, wiec wiem co pisze) +brak Kalnietisa jak napisal Ben + tragiczna forma Kleizy +ewentualna nieobecnosc Jasaitisa , wszystko to przemawia za SERBAMI!!! Liwini nie maja juz o co grac, jedyne co mnie martwi to to, ze beda chcieli sie wspiac na wyzyny swoich umiejetnosci (ktore w tym turnieju sa srednie) i wygrac ostatni mecz dla swoich kibicow (ktorzy sa rewelacyjni) nie wiem jak w Lodzi ale w Hali Stulecia bawili sie kapitalnie!!!

ps.moze ktos wie czy przed Eurobasketem Litwa nie grala z Serbia sparingu?
Posted by: KRAJAN

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 21:19

g00niek zgodzę się z Tobą w 100% - choć mam pograne troszkę inaczej bo wkomponowałem w te dwa typy jeszcze 3-ci - a mianowicie Litwę /4.60BF - singiel/ i Litwę w zbiórkach /1.72/
a jako ciekawostkę Słoweńców zagrałem nie tylko ml ale pokusiłem się o ponad +6 (zakład trzydrogowy w UB)
dlaczego tak sądzę?
Napewno żadna z drużyn nie będzie wypruwała sobie flaków (bo i po co?) Turcy i tak sporo już zwojowali - czas na słabszy mecz.
Po tym co Chorwaci pokazali z Niemaszkami - pewnie Słoweńcy bardziej zmotywowani aby grać właśnie przeciwko nim niż nieobliczalnym Grekom.
Co do Litwy - ktoś wyżej napisał - jest to drużyna z ambicjami której po prostu nie wyszły te mistrzostwa (nie wiadomo czemu?) - ostatni mecz w turnieju - będą chcieli mocno wygrać - Serbowie napewno będą celowali w młodych Rosjan (niż we Francuzów) - ale wg mnie to i tak przedostatni ich występ.
Personalnie napewno nasi sąsiedzi nie są gorszym zespołem - a o wszystkim rozstrzygnie sfera mentalna
Co do Polaków - nie dość że są po prostu słabsi to jeszcze kłótnie i wypominki w zespole - do tego brak wiary w win i pewnie skończy się +20 Espana
Posted by: Busta

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 21:29

Ja parę słów o dzisiajszym meczu Polska-Hiszpania, cóż na pierwszy rzut oka Hiszpania pewne zwycięstwo ale po tak miernym kursie( oczywiście spodziewałem się takiego) ja tego nie ruszam chociaz przeczucie mówi mi ,że bedzie lanie i to srogie. Ale nauczony doświadczeniem meczu Polaków z Litwinami wole skoncentrować się na ilości punktów. Jak wiemy atakiem Hiszpanów nie pokonamy mają zbyt dużo atutów po swojej stronie zostaje nam obrona,obrona i jeszcze raz obrona. Teraz pytanie na ile bedziemy w stanie bronić cały mecz nie faulując zbytnio i nie ustępując pola nawet przez moment, gdyby to nam sie udało powinniśmy zatrzymac Hiszpanie w granicach 70-75 punktów biorąc pod uwage to że ten mecz przegramy nie powinniśmy przekroczyć 65 punktów co daje max średnią przeze mnie wyliczoną 140 punktów co przy linii ustawionej przez buków 153,5 pkt(zagrane wczoraj w bwin) daje nam możliwość poślizgu 10-15 pkt. Troszke chaotycznie , ale jestem w pracy i warunki nie takie jak trzeba smile Reasumując:

Hiszpania po kursie 1,11 no way
Hiszpania z handi -11,5 na upartego
under 153,5 pkt jak najbardziej.

P.s. Nawet jak Hiszpanie zleją nas niemiłośiernie różnicą około 20 pkt to myśle że 80 pkt nie przekroczą przy czym my nie przekroczymy 60 punktów.
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 22:20

O ile pod koszem jeszcze możemy podjąć walkę /Gortat, Lampe, Szewczyk/ o tyle na obwodzie zdecydowanie odstajemy od Hiszpanów:

Rubio - Szubarga
Navarro - Logan
Fernandez - Roszyk

te match-up'y to dla nas klęska.

Kolega Busta napisał, że powinniśmy szukać swojej szansy w mocnej obronie. Tylko, czy potrafimy bronić na tyle mocno, szczególnie na obwodzie?

Przypominam, że jedyne zwycięstwa podczas Eurobasketu odnieśliśmy z Bułagarią i Litwą, a więc w pojedynakch gdzie rywal dał sobie narzucić szaleńcze tempo nakręcane przez naszych "małych" Szubargę, Logana i Koszarka.
Natomiast gdy rywal był bardziej wyrafinowany nie mieliśmy za wiele do powiedzenia (-18 z Turcją, -16 ze Słowenią, z Serbią również nasza strata wynosiła juz pod 20pkt choć udało się ją zredukowac do zaledwie 5 oczek na koniec meczu).

Hiszpanie z kolei po słabym początku ME mogą już grać tylko lepiej, a run 23-0 z drugiej kwarty pojedynku z Litwą jest tu bardzo dobrym prognostykiem dla podopiecznych Sergio Scariolo.

Każdy wynik inny niż co najmniej 15-punktowe zwycięstwo gości będzie dla mnie zaskoczeniem, ale to jest sport i już większe cuda miały miejsce.

kosz
Posted by: _REKIN_

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 22:40

Co do meczu Polska-Hiszpania to nie szalal bym z hendi ... Hiszpanom zależy na zwycięstwie i na zachowniu jak najwiekszej ilosci sil na cwiercfinal. Jak odskocza na bezpieczna przewage 8-12 pkt, to nie beda na sile ciagnac wyniku.

rozkład meczy bardzo niekorzystny dla drużyn 3i4 z naszej grupy stawiam na ich porazki w QF

Kursy na litwe rosna 4,6 widzialem oby to bylo zle proroctwo smile
Posted by: _REKIN_

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 16/09/2009 22:42

oczywiscie jesli nie stawimy oporu moze sie skonczyc 90-60 dla Hiszpanii
Posted by: rafako

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 00:31

witam, czy to prawda ze Hedo jest poza kadra Turcji? gdzies wyczytalem takie info,orientuje sie ktos czy to pewne?
Posted by: Marian

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 00:36

Originally Posted By: typer 1986
witam, czy to prawda ze Hedo jest poza kadra Turcji? gdzies wyczytalem takie info,orientuje sie ktos czy to pewne?
nawet mi nie mow :), godzine temu zagralem grubo over 9,5pkt wink
Posted by: dd

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 00:41

na BA piszą że trener Turecki w wywiadzie powiedział ze da odpocząć Hedo i być może kilku innym zawodnikom.
Posted by: Marian

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 00:43

Originally Posted By: dd
na BA piszą że trener Turecki w wywiadzie powiedział ze da odpocząć Hedo i być może kilku innym zawodnikom.
daj linka jak mozesz smile
Posted by: javapl

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 00:44

Wie ktoś może czy P.Gasol rzucał w tym turnieju za 3? W Ladbrokes jest ciekawy typek czy Gasol rzuci choć raz za 3 i na opcję NIE jest kursik 2.1 hm..ma ktoś może jakieś statsy zawodników z całego turnieju?
Posted by: Stoin

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 00:46

Originally Posted By: Marian
Originally Posted By: dd
na BA piszą że trener Turecki w wywiadzie powiedział ze da odpocząć Hedo i być może kilku innym zawodnikom.
daj linka jak mozesz smile


laugh i bana w promocji
Posted by: pkubik

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 01:05

Pau rzucal raz co najmniej na pewno i trafil w dodatku
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 03:09

oj Michał Michał, kompletny zawód na całej linii, grał dużo, miał się wtrzelic żeby nawiązać walkę i wyszła jedna wielka kupa. W dalszym ciągu jednak uważam że założenie do grania typu było złe...
PS. Jednak graty piwo
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 03:18

Originally Posted By: "Raffie"
M. Ignerski under 11.5
1.85 (Sportingbet)
5/10


Tym razem Eazy-E. Ignerski 0 punktów.

Slovenia - Turkey
1.92 (Expekt)
5/10

Trener Turcji Tanević mówi, że chciałby trochę dać odpocząć swoim najlepszym koszykarzom. Szczególnie Hedo Turkoglu, który narzeka na lekki uraz. Słowenia jeśli wygra trafi na chaotycznych Chorwatów, grając na tym turnieju bardzo słabo. Dlatego Słowenii powinno dziś bardziej zależeć i wygra.
Posted by: Marian

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 03:29

Originally Posted By: Raffie
Originally Posted By: "Raffie"
M. Ignerski under 11.5
1.85 (Sportingbet)
5/10


Tym razem Eazy-E. Ignerski 0 punktów.

Slovenia - Turkey
1.92 (Expekt)
5/10

Trener Turcji Tanević mówi, że chciałby trochę dać odpocząć swoim najlepszym koszykarzom. Szczególnie Hedo Turkoglu, który narzeka na lekki uraz. Słowenia jeśli wygra trafi na chaotycznych Chorwatów, grając na tym turnieju bardzo słabo. Dlatego Słowenii powinno dziś bardziej zależeć i wygra.
aha czyli mam rozumiec ze Kebabom nie zalezy na wygranej i ze wola grac z silniejsza ekipa Grecji niz z Chorwacja? jak masz pisac analizy na sile, to lepiej w ogole nie pisz, bo ta jest moim zdaniem do dupy nie podobna smile
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 03:36

Zwyciezca tej grupy, po wygranej (ewentualnej) w 1/4 , w polfinale NIE wpada na zwyciezce pary Francja - Hiszpania.
Dywagacje, rozkminianie, a i tak wszystko rozstrzygnie się po prostu na parkiecie. Wg mnie bedzie tak jak w meczu Grecja - Francja, nikt nie zagra tego meczu na 100%, troche pobiegając rezerwowi, co ma być to będzie.

A zdecydowanie szerszy skład mają Slowency i to oni sa wg mnie faworytem, zwlaszcza ze po prostu sa lepsi, maja ze soba sporą rzesze fanow itd.
Posted by: Ragnarök

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 05:35

21:25 ekipa Chorwacji melduje się w eskorcie 1 suki w hotelu 200 metrów obok spodka bodajże jest to Etap.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 05:57

Originally Posted By: "Raffie"
Slovenia - Turkey
1.92 (Expekt)
5/10


Wydawało się, że będzie Eazy-E. Jednak Turasy odrobili i mogli wygrać mecz, ale na szczęście Turek spudłował w ostatniej akcji za 3 smile
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 20:56

B. Diaw [France] over 8.5 points
1.85 (Sportingbet)
5/10

Za niska linia. "Borysek" się opierdala w meczach ze słabszymi przeciwnikami notując dużo asyst, ale mało punktując. Przeciwko najmocniejszym przeciwnikom Niemcom (15) i Rosji (19) zdobył 34 punkty. W pozostałych czterech zaledwie 13. Ostatnie spotkanie z Grecją olał i więcej siedział na rezerwie. Dziś najważniejszy mecz turnieju dla Francji. Przeciwnikiem będzie Hiszpania. Borys musi dorzucić 10-15 punktów, żeby Francja wygrała.
Posted by: brokstar

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 22:53

Originally Posted By: Raffie
B. Diaw [France] over 8.5 points
1.85 (Sportingbet)
5/10

Za niska linia. "Borysek" się opierdala (...)Przeciwko najmocniejszym przeciwnikom Niemcom (15)(...)



Jak się nie mylę to przeciwko "mocnym" Niemcom zanotował 7 punktów. Poza tym to nie zawodnik decyduje o tym ile minut spędzi na parkiecie.
Posted by: pawka85

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 22:55

panowie kogo dzis typujecie francja czy Hiszpania??
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 23:27

Originally Posted By: brokstar
Jak się nie mylę to przeciwko "mocnym" Niemcom zanotował 7 punktów. Poza tym to nie zawodnik decyduje o tym ile minut spędzi na parkiecie.


***ło mi się z Chorwacją, której rzucił 15 punktów. Może zawodnik nie decyduje ile minut spędzi na parkiecie, ale Borys po Parkerze, to najważniejszy koszykarz Francji. Dziś jeśli nie będzie problemu z przewinieniami zagra 30-35 minut.
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 23:40

Hiszpania na początku turnieju miała spore problemy ale teraz wydaje się że są one już poza nią. Najsłabszą pozycją w drużynie Hiszpanii jest moim zadaniem pozycja rozgrywającego. Ricky-podstawowy rozgrywający jest niestety bardzo słabym strzelcem. A każdy kto kiedyś grał w koszykówkę wie, że gdy nie ma rzutu to kryje się inaczej takiego gracza. Na tej pozycji widzę zdecydowaną przewagę Francji(Tony Parker). Hiszpanie powinni natomiast dominować pod tablicami. Bracia Gasol, Reyes, Mubru powinni zrobić swoje. Będzie to na pewno ciekawy mecz. Dużo biegania i dynamiczne akcje - tego należy się spodziewać. Pomimo dobrej obrony Francuzów myślę że będzie że oba zespoły rzucą ponad 143 punkty.
Hiszpania - 1,4
Over - 142,5
Posted by: lesterekk

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 23:41

ros ser under 141 bo to dwie podobne druzyny bedzie walka brak snajperow+stawka
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 17/09/2009 23:56

Expekt:

S Bykov (RUS) 2.05
Nierozstrzygnięty 13.00
M Tepic (SER) 1.70


Myślę że pojedynek wart uwagi. Tepic jest zwyczajnie lepszm strzelcem od Bykova. Lepiej rzuca za 3 lepiej wykonuje rzuty wolne. Jedyne co może martwić to duża rotacja w drużynie Serbii i co za tym idzie Bykov może być dłużej na parkiecie.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 05:57

Originally Posted By: "Raffie"
B. Diaw [France] over 8.5 points
1.85 (Sportingbet)
5/10


Borys rzucił 9 punktów smile
Posted by: kasparov

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 18:12

jakies problemy z ramieniem u Nachbara , jego wystep stoi pod znakiem zapytania , moze warto pobrac under punktowy 11,5 ?
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 18:20

Originally Posted By: kasparov
jakies problemy z ramieniem u Nachbara , jego wystep stoi pod znakiem zapytania , moze warto pobrac under punktowy 11,5 ?


Skąd to info? A co z Dragicem? Doznał jakiejś poważniejszej kontuzji?Jest szansa, że dziś zagra?
Posted by: kasparov

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 18:27

Originally Posted By: kreator1980
Originally Posted By: kasparov
jakies problemy z ramieniem u Nachbara , jego wystep stoi pod znakiem zapytania , moze warto pobrac under punktowy 11,5 ?


Skąd to info? A co z Dragicem? Doznał jakiejś poważniejszej kontuzji?Jest szansa, że dziś zagra?


http://www.vecer.com/clanekspo2009091705469956
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 18:33

A mógłbyś streścić ten artykuł. Widzę, że jest tam wzmianka na temat Dragica również.
Posted by: kasparov

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 18:42

z tego co pisza na BA Nachbar narzeka na uraz ale zarowno on jak i D.Lorbek maja zagrac , wystep Dragica pod duzym znakiem zapytania , Smodis raczej OUT
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 18:55

Czyli śmiało można próbować under Nachbara. Jeżeli Słoweńcy sobie będą radzić z Chorwatami a wszystko na to wskazuje to trener powinien dać odpocząć Nachbarowi mając w pespektywie kolejne mecze do rozegrania.
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 19:09

Przykro było oglądać wczoraj świeto koszykówki w Spodku przy pustych trybunach (całe szczęście że Hiszpanów zjechało naprawdę sporo i robili sporo zamieszania). Najwięcej było na meczach ... Litwinów. A Polacy - cóż kosz to u nas dyscyplina niższowa niestety.
Co do samych meczy - cóż dwa podobne scenariusze tj. brak odpowiedzi przeciwnika na wysokich rywali - to zadecydowało wg. mnie. Poztym Hiszpanie już całkiem inna forma niż w Wawie - widać że przygotowali się do TURNIEJU...
Dziś powinno byc lepiej przynajmniej na meczu Bałkańskim no chyba że Słoweńcowm skończyła się buła wink
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 19:18

Dziś Grecja powinna się uporać z rewelacyjnie grająca do tej pory reprezentacją Turcji. Podobnie jak we wczorajszym meczu gra na tablicy będzie miała ogromne znaczenie i tu upatruje przewagi Greków. Brak wartościowego zmiennika dla Asika, który będzie miał dużo roboty w obronie. Powinien złapać parę przewinień na ostro atakujących kosz: Schortsanitisie, Bourousisie, Kufosie innych graczach którzy również potrafią walczyć na tablicach.
Grecja - 1,76 Bwin
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 21:46

E. Lorbek [Slovenia] over 14.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Słowenia ma problemy z kontuzjami na urazy narzekają Nachbar oraz Dragić. Ten pierwszy najprawdopodobniej zagra, ale drugi nie. Dziś potrzebne będą punkty z pomalowanego, a więc Lorbek powinien punktować. Za 3 będą rzucać Nachbar oraz Laković. Chorwacja nie ma żadnego wysokiego tytana w obronie, a umiejętności Lorbeka można było zobaczyć, kiedy krecił Gortatem.
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 22:01

Originally Posted By: Raffie
E. Lorbek [Slovenia] over 14.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Słowenia ma problemy z kontuzjami na urazy narzekają Nachbar oraz Dragić. Ten pierwszy najprawdopodobniej zagra, ale drugi nie. Dziś potrzebne będą punkty z pomalowanego, a więc Lorbek powinien punktować. Za 3 będą rzucać Nachbar oraz Laković. Chorwacja nie ma żadnego wysokiego tytana w obronie, a umiejętności Lorbeka można było zobaczyć, kiedy krecił Gortatem.


Czy ja wiem:Mario Kasun 2,11 i jeszcze 4 zmienników na tej pozycji. Choć Słowenia moim zdaniem będzie miała przewagę na deskach. Ale czy Lorbek rzuci 15 punktów? Na pewno sporo też pogra Brezec. Dużo też będzie zależało od tego czy nie złapie kilku przeiwnień na początku.
Posted by: g00niek

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 18/09/2009 22:58

Originally Posted By: sebkos
Przykro było oglądać wczoraj świeto koszykówki w Spodku przy pustych trybunach (całe szczęście że Hiszpanów zjechało naprawdę sporo i robili sporo zamieszania). Najwięcej było na meczach ... Litwinów. A Polacy - cóż kosz to u nas dyscyplina niższowa niestety.


Powiem szczerze ze bylem w szoku frown 1/3 hali wypelniona? Moze.. Bylem niemym i przypadkowym swiadkiem rozmowy w ktorej zywa legenda Kajetan Hadzelek byl oburzony frekwencja.. gdzie sie podzialy te bilety w takim razie? Z moich informacji wynikaloby ze nie bylo wolnych biletow na cwiercfinaly.. Ludzie kupili i nie przyszli??

Odnosnie meczow.. mnie rozczarowaly. 600 km Warszawa-Katowice-Warszawa i powrot o 2 w nocy... czy bylo warto..? Chyba jednak tak, chociaz spodziewalem sie bardziej wyrownanej walki w obu cwiercfinalach.. Ale mialem przyjemnosc posiedziec chwile obok gwiazd francuskiej i hiszpanskiej koszykowki.. zawitali w koncowce 1 cwiercfinalu.. i bardzo przystepni Navrro nikomu nie odmowil zdjecia ani auografu.. troche gorzej chyba z Rickym bo widac po nim troche wody sodowej w glowie tongue
Rosja - Serbia bez historii w pierwszej kwarcie jeszcze walczyli ale potem dobra obrona Serbow sprawila.. chyba 4 punlkty w 2 kwarcie laugh Mozgov slaby, Bykov slaby, MAK KARTI jak mial napisane na koszule slaby.. Rosja slaba, Blatt sie wk.... ale co mogl zrobic.. nie ma glebi skladu nie ma gwazd wiec 1/4 to i tak duzo jak na ten zespol..
Francja - Hiszpania - zwyciestwo spodziewane ale czy tylko mi nie podobalo sie sedziowanie?? Wydawalo mi sie ze strasznie gwizdza przeciwko Francuzom.. 3 kwarta i Turiaf out Traore out, kilka decyzji sedziowskich dla mnie bardzo wapliwych

A co dzisiaj? Ja widze Slowency -handi, bede sie trzymal swojego wyboru czyli Slowenia mistrzem Europy smile -6,5 do wziecia. Co do meczu Grecja - Turcja to bylem zdziwiony ze Grecy sa faworytami.. ale przyznaje ze nie widzialem Grekoww akcji jeszcze ani razu... Moze ktos cos napisze bo na razie Turcja ML @2,1 lub wiecej mi bardzo pasuje.. ale powtarzam nie znam obecnej sily Grekow..

I na koniec.. moim zdaniem bardzo prawdopodobne jest ze w 1/2 znajda sie Hiszpania, Serbia, Slowenia i Turcja... co to znaczy? Nie chce bronic naszej reprezentacji ale... wink
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 00:46

Mam nadzieję że się nie okarze po ME że była jakaś afera biletowa... liczę jednak że jutro i w niedzielę będą super widowiska i fajna atmosfera na trybunach...organizatorzy zapowiadają spro atrakcji...
PS. Dziś myślę podobnie jak g00niek że grupa Łódzka zatriumfuje, swoją droga pierwszy raz widziałem żeby na losowaniu wydymali organizatora...ale t w końcu tylko Polska... i jeszcze jedno - ponoć Kaczyłapy znowu chcą ogłośić Qur....... żałobę narodową od jutra (no ja wiem że ginną ludzie ale)
Posted by: tomo

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 01:04

Bardzo dużo biletów jest w rękach Litwinów (co zresztą wczoraj w TV dało się zobaczyć i usłyszeć), no ale wiadomo, że mimo ogromniej miłości do basketu większość z nich jednak sobie odpuściła i wróciła do domu.
W pn i śr w Łodzi pod halą mnóstwo Litwinów próbowało odsprzedać swoje bilety do Katowic.

A co do dzisiejszych spotkań to podzielam zdanie kolegów - Slovenija i Turkiye !!!
Posted by: nawoj

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 01:07

W pierszych kwartach wymiatają aż miło .W/g mnie dobre overy 35.5-36.Ale to raczej typ osoby słabo znającej się na rzeczy.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 05:56

Originally Posted By: "Raffie"
E. Lorbek [Slovenia] over 14.5
1.85 (Sportingbet)
5/10


Eazy-E. Lorbek rzucił 27 punktów smile
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 06:15

No to Brytole mogą śmiało powiedzieć że grali w grupie z najlepszymi zespołami w Europie grin
My szukamy usprawiedliwień że mieliśmy cięższą grupę, a oni...
Jutro czas wyrównywania porachunków
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 06:23

Ciekawe jak jutro Turcja ogarnie mecz o nic (dla nich o nic) o 12:00...
Posted by: jarko 33

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 06:28

Originally Posted By: muppet
Ciekawe jak jutro Turcja ogarnie mecz o nic (dla nich o nic) o 12:00...

pograja Erdeny Gulemy i inni cool
Posted by: Cendruś

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 06:37

Originally Posted By: jarko 33
Originally Posted By: muppet
Ciekawe jak jutro Turcja ogarnie mecz o nic (dla nich o nic) o 12:00...

pograja Erdeny Gulemy i inni cool
To co Francja do gry?
Ciekawe jaki kurs bedzie...
Posted by: Baqu

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 06:47

Originally Posted By: Mario_

Ciekawe jaki kurs bedzie...


kursy już są 1.45 np w bwin czy interwetten
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 06:56

Mecz o 12:00 czyli godzina iście niekoszykarska:)

Turcy mają około 15 godzin na regenerację sił, ale po cholerę mają się bić o MŚ skoro i tak je organizują. Dzisiaj porażka po dogrywce z Grekami, w takich chwilach psycha trochę siada skoro przegrywa się w końcówce a jest się rewelacją turnieju i gra naprawdę dobrze. Dla nich to już jest koniec. Francuzi po wtopie z Hiszpanią mają jeszcze co do udowodnienia ooo
Posted by: yaaho

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 07:34

Originally Posted By: g00niek
Originally Posted By: sebkos
Przykro było oglądać wczoraj świeto koszykówki w Spodku przy pustych trybunach (całe szczęście że Hiszpanów zjechało naprawdę sporo i robili sporo zamieszania). Najwięcej było na meczach ... Litwinów. A Polacy - cóż kosz to u nas dyscyplina niższowa niestety.


Powiem szczerze ze bylem w szoku frown 1/3 hali wypelniona? Moze.. Bylem niemym i przypadkowym swiadkiem rozmowy w ktorej zywa legenda Kajetan Hadzelek byl oburzony frekwencja.. gdzie sie podzialy te bilety w takim razie? Z moich informacji wynikaloby ze nie bylo wolnych biletow na cwiercfinaly.. Ludzie kupili i nie przyszli??

dokladnie tak, Litwini wykupili bardzo duzo biletow, czesc pojechala do domu z biletami, czesc zostala i oglada dalej, na jutro i niedziele biletow juz tez praktycznie nie ma i hala pelna pewnie tez nie bedzie

chociaz dzisiaj juz bylo duzo lepiej, bardzo duzo Slowencow, Grecy zrobili swietna atmosfere, dobrze, ze te dwa zespoly wygraly, bo kibicow maja najlepszych z zespolow, ktore nadal graja

jak narazie wszystkie 4 mecze w Spodku mam zaliczone, jutro kolejne 4, w niedziele to samo... laugh

na jutro na pewno warto pograc Żaby, Longoria ma przyleciec w niedziele i Tony pewnie nie chcialby, zeby żona juz na 12sta musiala isc na mecz i to o 7 miejsce, w dodatku jak juz to zostalo napisane Turcy juz o nic nie graja i w glowach pewnie maja dzisiejszy rzut o polfinal i frajerska strate wczesniej
Posted by: Busta

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 07:57

Wróciłem właśnie z Katowic pierwsze wrażenia. Mecz Greków z Chorwatami zaczął się tak naprawde od 4 kwarty, przez pierwsze 3 mieliśmy ( przynajmniej takie miałem wrażenie ) troszke chodzonej koszykówki bez ikry,zęba czy czegokolwiek co powinno się oglądac u drużyn walczącej o półfinały ME. Pierwsze trzy kwarty to dużo rzutów Greków za 3 pkt. i odpowiedzi Turków,minimalna obrona szczególnie na obwodzie i cały czas mecz na styku. Jak pisałem wyżej gra zaczeła się dopiero od 4 kwarty, mam tu na myśli obrone i nie odpuszczanie żadnej akcji. Grecy odskoczyli na bodajże 5 pkt. i wtedy wszedł na boisko Hedo i trafił podajże 3 kosze z rzędu, międzyczasie Grecy stracili troche zimnej krwi i mieli 3 lub 4 straty z rzędu co pozwoliło Turkom odskoczyć ale nie na długo celne rzuty Greków dały im 2 pkt przewage zostało niecałe 10 sek Turcy doprowadzili do dogrywki gdzie polegli.
Z przekroju meczu moge śmiało stwierdzić ,że nie widze cienia szansy dla zespołu greckiego w jutrzejszym meczu z Hiszpanami, może tak się mecz ułożył nie wiem ale na pewno mnie nie przekonali i myśle , że jutro czeka ich ciężka przeprawa z Hiszpanami, chociaż to juz półfinały a więc wszystko siemoże zdarzyć.

Drugi mecz był o niebo lepszy, powiedziałbym że przez wszystkie kwarty można było zobaczyć to co w meczu Greków można było zobaczyc tyko w 4 kwarcie. Widać było od początku niesamowitą walkę i determinacje. Przewaga Chorwatów w pierwszej połowie wynikała moim zdaniem z przewagi jaką robił Ukic, wszystkie piłki szły przez niego dobrze rozgrywał i Chorwatom siedział rzut (rzucili do przerwy 47 pkt). W drugiej połowie Słoweńcy wzięli się do roboty żaczęli przede wszystkim odcinać Ukica odpodań a sami konsekwentnie odrabiali straty w czym pomogli im niewątpliwie kibice w liczbie około 300 osób (chorwackich była garstka). Co do drugiego półfinału Słowenia - Serbia, poczekam na linie wystawioną przez buki i prawdopodobnie zagram under w tym meczu.

P.s. Hala świeciła pustkami, najlepsze jest to ,że daliśmy 150 zł za 4 bilety u gościa gdzie w kasie byly po 120 za 1 sztuke. Może 1/4 Spodka była wypełniona.
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 18:22

Wczorajszy mecz Słoweńców z Chorwatami obfitował przede wszystkim w ogromną ilość walki dosłownie i w przenośni. Można było się spodziewać takiego scenariusza bo i stawka ogromna a i temperament obydwu drużyn znany powszechnie. Muszę powiedzieć że tak się złożyło, że mecz oglądałem bez głosu(może to i lepiej bo komentarze naszych komentatorów czasami bywają mocno denerwujące)Jedynie żałuje że nie mogłem usłyszeć wywiadów przeprowadzonych w trakcie i po meczu. Wydaje mi się że zawodnicy mogli mieć spore pretensje do sędziowania. Moim zdaniem są to uzasadnione pretensje. Jedynym usprawiedliwieniem było to, że mecz był naprawdę ciężki do sędziowania. Patrząc ze strony sędziów moim zdaniem najtrudniejszy na tych mistrzostwach. Bałem się że sędziowie mogą nawet wypatrzyć wynik. Na szczęście do tego nie doszło i wygrał moim zdaniem zespól, który na to zasługiwał- zespól lepszy. Słowa uznania należą się szczególnie Erazmowi Lorbekowi - świetny, wszechstronny zawodnik. Szkoda tylko, że Słoweńcy mają braki kadrowe.


Ciekaw jestem co inni sądzą o poziomie sędziowania w wyżej opisanym meczu.
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 18:32

Francuzi powinni dziś zwyczajnie zabiegać Turków. Potrafią grać szybko, są skoczni dynamiczni a przy tym dysponują mocną obroną. To wszystko plus większa motywacja powinny wziąć dziś górę nad zmęczonymi Turkami, którzy na tych mistrzostwach i tak osiągnęli wiele, swoją dobrą grą.
Francja -5,5 wydaje się być dobrym rozwiązaniem
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 18:43

Myślę że Parker będzie się chciał zrehabilitować za swój słaby występ z Hiszpanami i mocno zmęczonym Turkom nawrzuca sporo punktów.

Parker - over 17,5 1,75 Bwin
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 18:58

Monia - over 6,5 pkt 1,65 Bwin

Monia gra coraz lepiej. Spędza na parkiecie wiele minut. Jest dobrym graczem ataku i obrony. Posiada dobry rzut za 3. Dobrze zbiera co zawsze może zaowocować jakąś dobitką. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami rzucił co prawda tylko 2 punkty ale na 5 oddanych za 3 nie trafił żadnego. Liczę, że dziś wpadnie mu co najmniej jedna 3.

Mozgov - over 12,5 pkt

W pierwszym meczu Chorwaci nie mieli recepty na Mozgova rzucił 18 punktów na świetnej skuteczności przy czym nie wykorzystał 4 rzutów wolnych.
Oby nie złapał jakiś głupich fauli na początku to ta linia powinna zostać przekroczona.
Posted by: rafako

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 20:53

w zakonczonym meczu mimo prowadzenia Turcji 17 pkt, to Francja wygrala mecz 80-68, w drugiej polowie widac bylo zmeczenie zawodnikow tureckich ktorzy wczoraj przegrali po dogrywce z Grecja.
O godzinie 18.30 greccy koszykarze zagraja z Hiszpania, mysle ze Hiszpania nie powinna miec wiekszych problemow z pokonianiem przeciwnika, mieli o jeden dzien wiecej odpoczynku, maja bardziej wyrownany sklad i rowna lawke, wczoraj 3 czolowych zakwodnikow greckich gralo po 40 min ( Fotsis A.-43min, Zisis N.-38, Spanoulis V. -41) Hiszpanie zwyczajnie zabiegaja przeciwnikow, swietnie przedwczoraj zastopowali Parkera ktory dzis rzucil 28 pkt, wiec Spanoulis, V. nie bedzie mial latwo.
Hiszpania 1,16 10/10
Hiszpania -9,5 1,98 4/10
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 20:55

M. Popović under 10.5
1.85 (Sportingbet)
5/10

Popović poszalał z Francją, ale teraz inne drużyny bardziej go pilnują i gra słabo. Wczoraj przez niego Chorwacja stracila przewage, bo zrobil glupi techniczny. Nie sadze, aby po jednym dniu nagle zaczal grac lepiej. Dlatego bedzie under.
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 21:38

J Navarro (ESP) 1.95
Nierozstrzygnięty 13.00
V Spanoulis (GRE)

Ja próbuje tu zagrać Navarro.Dlaczego?Dość dużo gra, jest w świetnej dyspozycji i nie jest zmęczony, mało fauluje(zazwyczaj faule taktyczne na powstrzymanie kontr).
Spanoulis co prawda rzuca dużo i spędza na parkiecie mnóstwo minut ale myślę, że dziś może się to odbić na jego grze. Wczoraj grał prawie cały mecz. Moim zdaniem trener Greków wczoraj popełnił błąd nie dająć zmian Spaoulsowi. Zawodnik ten ewidentnie nie miał sił w końcówce przez co mnóstwo jesgo strat w 4 kwarcie.

Navvaro 1,95 Expekt
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 19/09/2009 23:25

Originally Posted By: Raffie
M. Popović under 10.5
1.85 (Sportingbet)
5/10


J. Laković [Slovenia] over 13.0
1.85 (Expekt)
5/10

Laković we wczorajszym spotkaniu zdobył 11 punktów będąc w cieniu Lorbeka. Dziś Serbowie skupią się na Lorbeku, a Laković powinien szaleć, bo Serbowie nie mają żadnego niskiego guarda. Laković mierzy tylko 186 cm, a rozgrywający Serbii Tedosić - 195 cm. W spotkaniu grupowym Jaka zdobył 16 punktów grając 31 minut. Dziś zagra 38-40, więc jest duża szansa, że rzuci overa.
Posted by: Big Ben

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 20/09/2009 03:58

Originally Posted By: Raffie
Laković we wczorajszym spotkaniu zdobył 11 punktów będąc w cieniu Lorbeka. Dziś Serbowie skupią się na Lorbeku, a Laković powinien szaleć, bo Serbowie nie mają żadnego niskiego guarda. Laković mierzy tylko 186 cm, a rozgrywający Serbii Tedosić - 195 cm. W spotkaniu grupowym Jaka zdobył 16 punktów grając 31 minut. Dziś zagra 38-40, więc jest duża szansa, że rzuci overa.


wczoraj Lakovic grał całe 40 minut, bardzo szczerze wątpię czy wytrzyma to tempo fizycznie, bo o takie cuda to ciężko nawet w NBA, a tutaj dodatkowo zawodnicy mają już trudy całego turnieju w nogach, jestem przekonany, że właśnie mocny nacisk na rozgrywającego Słoweńców jest kluczem do sukcesu Serbów,

według tego toku rozumowania Spanoulis zrobił dziś undera, myślę, że z Lakovicem będzie i tak zagrałem

Laković UNDER 13,5 pkt

kosz
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 20/09/2009 06:29

Originally Posted By: "Raffie"
J. Laković [Slovenia] over 13.0
1.85 (Expekt)
5/10


Laković zagrał najgorszy mecz w turnieju. Do tego właśnie przez niego Słowenia odpadła, przy takich cegłach i fatalnych rzutach wolnych młodszy od niego o 9 lat Teodosić wyglądał przy nim, jak profesor.

Koniec streaku W6 frown
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 20/09/2009 17:57

France - Croatia
2.85 (Expekt)
5/10

Francja dziś bez Borisa Diawa, który nabawił się wczoraj kontuzji. Nie rozumiem dlaczego Francja jest faworytem. Wczoraj było widać, że trudno o nich z mobilizacją. Grają bardzo leniwie, w meczu o nic będą się zapewne mocno oszczędzać. Chorwacja ma długi wyrównany skład i na pewno stać ją dziś na wygraną. Dla mnie dziś Chorwatom będzie bardziej zależeć na wygranej.
Posted by: luki75

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 20/09/2009 19:01

Po meczu Raffie zrozumiesz czemu Francuzi byli faworytem..., powodzenia w obstawianiu Chrowatów
Posted by: kreator1980

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 20/09/2009 19:44

Originally Posted By: luki75
Po meczu Raffie zrozumiesz czemu Francuzi byli faworytem..., powodzenia w obstawianiu Chrowatów


Po meczu to będzie jak się skończy. Tak jak się należało spodziewać grają rezerwowi. Obyś się nie zdziwił jak Chorwaci to jeszcze wygrają. I Twoi wielcy faworyci po 1,4 przegrają.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 20/09/2009 20:50

Originally Posted By: "Raffie"
France - Croatia
2.85 (Expekt)
5/10


Ten pieprzony Popović w ostatnich trzech spotkaniach gra taki piach, że żal patrzeć. Jest głównym ojcem porażki ze Słowenią, a dziś cegłował i znowu dzięki niemu Chorwacja poległa. We Francji brak Parkera, Diawa, Pietrusa, a Turiaf grał moment. Pojechali ich gnojkowie - Diot i De Colo.

Grecce (-3.5) - Slovenia
1.85 (Expekt)
5/10

Słowenia "zdechnie" po wczorajszym spotkaniu. Dodatkowo powinni leżeć psychicznie. Liderzy drużyny Lorbek i Laković są zajechani. Grecja gra szerszym składem i powinna dobrze radzić sobie pod koszem, gdzie działać będą Bourousis i Sofo.

Spain (-10.5) - Serbia
1.88 (Expekt)
5/10

Serbia ma o wiele mniejszy potencjał od Hiszpanii. Koszykarze z Serbii będą zjebani po wczorajszym trudnym spotkaniu, gdzie wygrali po dogrywce. Hiszpania ma o wiele więcej sił, a grać powinna do końca i powinna rozwalić Serbów.
Posted by: b3str_

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 20/09/2009 21:23

Originally Posted By: Raffie
[quote="Raffie"]

Pojechali ich gnojkowie - Diot i De Colo.

Trójki De Colo ratowały tyłek Francji w meczach z Łotwą i Niemcami...
Posted by: SEFE

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 21/09/2009 03:14

Spain - Serbia

Total 3pointers scored: under 16,5 @ 1,70

Średnia na mecz każdej z drużyn to 8 celnych rzutów za 3pkt.
Sądzę że stawka oraz zmęczenie turniejowe odbije się na celności.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 21/09/2009 03:31

J.C. Navarro - N. Krstic
1.727 (Sportingbet)
5/10

Krstic ma trudne zadanie w defensywie, bo bedzie musial kryc braci Gasol. Navarro natomiast powinien dzis szalec, bo Serbia nie ma zbytnio dobrego obronce na niego. Dla tego dla mnie dzis wiecej rzuci Navarro.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 21/09/2009 03:42

Originally Posted By: luki75
Po meczu Raffie zrozumiesz czemu Francuzi byli faworytem..., powodzenia w obstawianiu Chrowatów


To mi wytłumacz, czemu byli faworytem? Zagrali bez F. Pietrusa, Diawa, Parkera. Turiaf pograł moment. Grali gnojkowie + murzyneria. Kurs na pewno był warty pogrania, bo brak Planinica przy jego formie na EuroBaskecie, to akurat wzmocnienie. Zabrakło za to Ukica, który w ostatnich spotkaniach prezentował się dwukrotnie lepiej od pierdolącego wszystko Popovica.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 21/09/2009 06:09

Originally Posted By: "Raffie"
Grecce (-3.5) - Slovenia
1.85 (Expekt)
5/10

Spain (-10.5) - Serbia
1.88 (Expekt)
5/10

J.C. Navarro - N. Krstic
1.727 (Sportingbet) ANULOWANY
5/10


Szkoda slow, zenujaca forma z mojej strony.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 21/09/2009 06:29

Czas na podsumowanie mojego typowania EuroBasketu 2009. Przez cały turniej napisałem 27 picków. Niestety, forma była fatalna. Zaledwie 13 wygranych, 13 przegranych i 1 anulowany. Zgubiła mnie Chorwacja, na którą dwukrotnie stawiałem, kiedy grali z Francją. Boli także pierwszy bet, czyli najlepszy strzelec grupowy na początku turnieju - Hedo Turkoglu (3.50). Dobrze szło obstawianie pojedynczych zawodników o/u, gdzie weszło 11 picków, a 6 było przegranych. Wielki błąd popełniłem obstawiając w półfinale na over Lakovica, który jest cipką w najważniejszych spotkaniach.

Jestem bardzo zawiedziony. Zamierzałem nastukać +20/30 j, a skończyłem z -10. Przez cały turniej nie wszedł mi żaden wysoki kurs, a na kilka takowych polowałem. Sam jestem zadowolony, że EuroBasket się kończy, bo lipnie szło. Teraz czas zrobić porządny rozpierdol w PLK, gdzie po porażkach na Euro mam motywację do zrobienia +100/120 jednostek (ostatni sezon - +85 jednostek na samej PLK i Prokomie w Euro), ale z I ligą i Prokomem w Eurolidze. Tylko, żeby I liga była do obstawiania, bo Tobet podobno może nie mieć już oferty na tę ligę.

***ący.
Posted by: lesterekk

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 21/09/2009 06:53

Raffie nie martw sie
poczytaj analize typera
Smyka
opis finalu
Posted by: SEFE

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 21/09/2009 06:57

Originally Posted By: SEFE
Spain - Serbia

Total 3pointers scored: under 16,5 @ 1,70 + ooo

Średnia na mecz każdej z drużyn to 8 celnych rzutów za 3pkt.
Sądzę że stawka oraz zmęczenie turniejowe odbije się na celności.




Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 21/09/2009 17:03

***ący.
Posted by: TonyParker

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 21/09/2009 17:06

Wracając jeszcze do mojego podsumowania, które jest ucinane z powodu cenzury i zostaje glupie "***ący": Ciekawe, czy bukmacherzy będą wystawiać o/u na zawodników w PLK. Ostatnio było z tym słabo, a po bogatej ofercie EuroBasketu, powrót do ubogiej oferty na indywidualnych zawodników PLK jest wkurzający.
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 02:32

Pieknie było...dla mnie wygrała Słowenia i jej kibice - naprawdę piekne mecze z ich udziałem hura
PS. A tak poważenie Hiszpania była nie do ugryzienia w Katowicach.
Do zobaczenia z Euro na Litwie (może jak mały będzie na tyle duży uderzymy z familią grin )
Posted by: yaaho

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 02:42

Po Słoweńskich kibicach do teraz mi szumi w uszach... a sporo z nich nie weszlo na Spodek, bo byli zbyt pijani i ich ochrona nie przepuszczala, ta grupka kibicow z Grecji tez fajnie dopingowala
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 02:50

Ta Grecy na bębnach walili aż miło przez 2h i jesie na finale dalej...Hiszpanie swoje bębny też mieli - siedzielismy pod nimi ...masakra grin ESPANOL ESPANOL ESPANOL
Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 03:33

I jesie jedno na koniec...oglądałem większość meczy Hiszpanów oraz Finał z muppem i naszym zdaniem MVP powinien trafić w inne ręce tzn. do GASOLA z nr 13 grin ... wymiatał
Posted by: yaaho

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 04:12

Originally Posted By: sebkos
I jesie jedno na koniec...oglądałem większość meczy Hiszpanów oraz Finał z muppem i naszym zdaniem MVP powinien trafić w inne ręce tzn. do GASOLA z nr 13 grin ... wymiatał


mam z nim zdjecie laugh
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 04:51

Ta, ciekawe czy Pau się smiał mocno z Marca jak ten był mały tongue

Moment, w ktorym Hiszpanie zaczeli spiewac 'Polska, bialo-czerwoni' -> bezcenny i niesamowity. Fantastyczna atmosfera, szkoda ze final bez walki
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 05:08

Fajna atmosfera na trybunach przez cały Eurobasket mimo, że nie we wszystkich miastach frekwencja dopisała. Szkoda jednostronnego finału.

Kibice większości ekip niesamowici. Trochę szkoda Litwinów, bo wiadomo, że u nich przed religią jest koszykówka, a ich pupile wyraźnie zawiedli smile

Jedno mnie tylko martwi. Eurobasket wyszedł jak wyszedł, ale o koszu siłą rzeczy musiało być głośno w tym czasie. Był to jeden z niewielu momentów kiedy to polski basket miał chociaż minimalne[!] szanse na wyjście z dołka. Ale akurat w tym czasie siatkarze odnieśli sukces zdobywając ME! Oczywiście szczerze gratulacje dla nich, ale to po raz kolejny niestety przyćmi sport jakim jest koszykówka w naszym kraju.

Pozdrowienia dla toma, którego spotkałem na meczu Polska - Słowenia. Jego mina po końcowym gwizdku mówiła sama za siebie grin

A tu kibice Grecji, którzy najliczniej zawitali do Bydgoszczy.

Posted by: sebkos

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 05:19

Dopiero teraz przeglądam komentarze po Euro...i spadłem właśnie z krzesła... Panie Prezesie idź pan w pizdu (przepraszam frown )

\Szczególnie na początku mistrzostw często pojawiały się jednak opinie, że EuroBasket był za słabo promowany.

- Mecze odbywały się w dużych miastach. Może nie wszystkie z nich wykorzystały tę szansę, jaką dawała promocja. Ale liczby mówią za siebie. EuroBasket pokazywało 147 stacji telewizyjnych. Zorganizowaliśmy tez kilka bardzo ważnych dla koszykówki imprez, jak choćby bicie rekordu Guinessa w jednoczesnym kozłowaniu piłki. W układzie globalnym ta promocja miast była bardzo duża. Przez ostatnie dwa tygodnie, kiedy odbywał się turniej, o tych miastach też mówiło się bardzo często. Mistrzostwa pokazywano nawet w Chinach czy Stanach Zjednoczonych. Do końca nie zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że było słabo z promocją imprezy. Wystarczyło wieczorami, po meczach, przespacerować się po tych wszystkich miastach i można było zobaczyć mnóstwo kibiców. Promocja była zatem dobra, bo trafili do naszego kraju i wiedzieli, że tutaj odbywa się wielkie koszykarskie święto.
Posted by: tomo

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 05:56

Mówi to co dla niego samego wygodne, to raczej oczywiste i spotykane nie tylko w koszykówce... a świecące pustkami hale w Gdańsku i Bydzi (nie wiem jak tam Poznań i stolica) mówiły więcej niż 1000 słów prezesa.
Ja sam w trakcie Eurobasketu miałem przyjemność gościć we Wrocławiu i Łodzi i w obu miastach wyglądało to w taki sposób, że gdybym nie wiedział po co tam jestem to z bilboardów czy innych nośników reklam też bym się tego nie dowiedział...

Kibice wszystkich drużyn oczywiście rewelacja - doping, wzajemne skandowanie nazw swoich krajów, wspólne zdjęcia, ehh... na piłce kopanej to tak nigdy nie będzie...


W Łodzi fajna ta nowa hala tylko rozwaliło mnie to, że dla zmotoryzowanych kibiców nie było przygotowanych żadnych parkingów, jak okrążając Arenę po raz trzeci zagadałem do jakiegoś policjanta czy są tu jakieś strefy parkowania to wzruszył tylko ramionami i rzucił rozbrajające "na własną rękę".

W efekcie tego zaparkowałem w taki sposób, że teraz mogę przesłać za pośrednictwem mecz.pl gorące pozdrowienia dla Straży Miejskiej Łódź-Widzew laugh


P.S. Wojtuś - a co to za mina była? grin
Posted by: shane

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 06:10

Teraz rodzi się tylko pytanie czy jakby grupy E i F zamieniono miejscami to frekwencja byłaby taka sama? wink

Tam gdzie Polska - tam komplety, to logiczne. Moim zdaniem system biletowy miał sporo niedociągnięć, no i ceny raczej odstraszały na mecze drugiej rundy (Łódź, Bydgoszcz).

Z tym parkingiem to masz rację, kierowca mojego bolidu też krążył i krążył, ale w końcu coś znaleźliśmy.

Ale są też plusy - KFC na hali grin piwo

@ tomo - myślę, że ten gif dobrze ową minę ukazuje wink



Teraz pozostaje nam tylko EUROLIGA i PLK do obejrzenia, chociaż Grecy bardzo zapraszali do siebie do Salonik na mecz ligowy. Kiedyś chciałbym skorzystać z takiego zaproszenia, to jedno z moich marzeń smile
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 19:04

Jan Jagla, reprezentant Niemiec i uczestnik EuroBasketu 2009, będzie nowym koszykarzem mistrza Polski Asseco Prokom Gdynia

Według prezesa PZKosz Romana Ludwiczuka mistrzostwa były sukcesem. - Wykonaliśmy kawał dobrej roboty - przekonuje.

grin
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 19:08

łokurde sorry co ja tu wkleilem

w pierwszym zdaniu mialo byc, ze Planinic mowi ze to najgorszy Eurobasket w jakim bral udzial tongue
Posted by: Meister

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 19:49

Widzisz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Dla Hiszpanów czy Serbów był jednym z najlepszych.
Posted by: antyfutbol

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 19:51

Tak, ale tu chodzi o organizacje(a nie o wynik sportowy), ktora wg ekspertow byla bardzo slaba.
Posted by: Baqu

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 22/09/2009 21:09

Originally Posted By: michael89
Tak, ale tu chodzi o organizacje(a nie o wynik sportowy), ktora wg ekspertow byla bardzo slaba.


możesz podać ich nazwiska ? bo uogólniać to każdy potrafi smile
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 23/09/2009 03:56

Planinic grin
80% polskich dziennikarzy obecnych na turnieju, 95% zagranicznych. Szef FIBA Europe to dyplomata, co mial powiedziec wink

Inna sprawa ze moim zdaniem bylo po prostu slabo/przecietnie, ale zadna wielka katastrofa sie nie wydarzyla. Po prostu, taki minimalizm. Nic sie zlego nie stalo to nie ma co narzekac.

Fajnie jakbysmy kiedys dostali MŚ, moze w okolicach 2030 roku smile
Posted by: dewoj

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 23/09/2009 04:13

80% polskich dziennikarzy z Gazety koszernej.

pewnie o zblizajacych sie ME w siatke beda pisac same peany a to dopiero bedzie klapa.

Jak dla mnie impreza udana(bylem na 3 meczach we wro,1 w Łodzi i 2 w Katowicach- 1 dzien przed hala, 2 w hali).

Nie wiem dlaczego polacy musza zawsze narzekac. Mielismy Euro w kosza i powinnismy sie cieszyc. Jakos kibice we Wro,Łodzi i Katowicach wiedzieli ze sa mecze. Kibice z innych panstw takze przyjechali na czas a nie miesiac pozniej:)
Przecierny kibic mogl znalezc info o ME czy koszulkach(reklamy na portalach sportowych). Gdyby bylo bombardowanie info o ME to pewnie wszyscy by mowili po co tyle kasy poszlo na promocje. Ehh Polakom nigdy nie dogodzil(jest powiedzenie ze nawet k.... wszystkim nie dogodzi :)) )
Gadzinowka oczywiscie pisze ze gdyby nie Gortat to by nikt nie przyszedl. Za to ja pisze ze gdyby nie wymyslili koszykowki to tez bby nikt nie przyszedl.
Ciekawe co by pisali gdyby byla frekwencja jak na tureckich ME w siate?!
Za kilka dni ME w siate k, pozniej ME w pile i MS w siate - jak widac swiatowe organizacje daja nam organizowac duze inprezy.
Posted by: muppet

Re: Eurobasket 2009 - POLAND - 23/09/2009 06:02

1/ Nie, 80% polskich dziennikarzy
2/ Nie sądzę + wielu z nich o siatce pisać nie będzie
3/ Dla kibiców, którzy wiedzieli gdzie chcą iść i po co, udana. Gorzej było chociażby z obsługą mediów
4/ Z EURO każdy się cieszy. Kibice przyjezdni - kto chciał to przyjechał, jak wszędzie. Ale wystarczyło zaoferować, przygotować jakieś specjalne pakiety/opcje dla kibiców wraz z zapewnieniem jakichkolwiek atrakcji w Polsce jako kraju. Ci kibice, którzy tu byli, w 90% przyjechaliby też do Kazachstanu czy Albanii. Rozumiem, że te miasta to nie są wyspy kanaryjskie zeby się nastawiać na wakacje, ale można w jakiś sposób to zrobić - to już jednak leży po stronie miast, a nie PZKosz.
5/ Widziałeś jak Turcja promowała się ze swoimi MŚ już teraz? Zresztą, już na MŚ w 2006 i na ME w 2007 robili to samo. My zaczęliśmy wiosną i to też tylko u siebie.
6/ 'reklamy na portalach sportowych'. Jak ME się zaczęły, to pojawiały się informacje o tym, jak grali Polacy, to było tego nawet dużo. Ale informacje zamieszczane w prasie, a marketing jako taki to dwie zupełnie inne rzeczy.
7/ Myślę, że gdyby nie wylosowano Polaków we Wrocławiu, to mogłoby być ciężko z frekwencją, którą ratowali też Litwini, o czym się zapomina.
8/ pisaliby dużo gorzej. Ciekawe co by pisali, gdyby... po co tak gdybać?
9/ Mocna pozycja polskiej siatkówki to w głównej mierze zasługa PLUSa i osób pracujących przy tym projekcie od wielu, wielu lat.
Imprezy dają nam teraz, bo nigdy ich nie mieliśmy, a jestesmy na tyle dużym i znaczacym krajem, ze wszystkim wydaje się kuszące, by sprobowac naszych sił. To, że dostalismy szanse to swietna sprawa. To, czy ja wykorzystalismy to okaze się za jakiś czas. Np. jesli chodzi o torunskie MS w hokeju dywizji B, to zakonczylo sie to totalna klapą i nie sądzę byśmy w najblizszych latach mogli marzyć o czymkolwiek. Pierwszy raz latwo jest cos dostac, gorzej jest utrzymac łatkę 'dobrego organizatora' - ratują nas siatkarze, ale jak juz wczesniej wspomnialem, to nie jest zasluga PZPS tak naprawde. Jest zasluga to, ze nie przeszkadzaja, tylko oddają 'władze' w rece ludzi, ktorzy sie na tym znają i dobrze wykonuja swoją robote, a nie rozstrzygają przetargi po znajomosci (casus Effectiki Schetyny).

Nie należy ganić organizatorów za brak frekwencji, to w większości była wina miast. Miasta miały za pomocą Eurobasketu promować siebie, zapraszać ludzi itd. - a nie promować imprezę jako taką, zapraszać ludzi do hal. Oni niewiele z tego mieli, tak naprawdę!
Organizatorow mozna ganić za złą obsługę gości, brak przygotowania i jakiejkolwiek wspolpracy z miastami, baza hotelowa jest jaka jest, ale byla niewystarczajaca jak na taką impreze i za to zaplacimy jako Polska/PZKosz, jakkolwiek niewiele mozna bylo tutaj wskórać.