PLK 2009/2010

Posted by: TonyParker

PLK 2009/2010 - 08/10/2009 23:31

Trefl Sopot - Energa Czarni Slupsk
2.00 (Expekt)
5/10

Spotkanie otwierające nowy sezon PLK. Trefl Sopot to nowa drużyna, która wykupiła dziką kartę po odejściu Asseco wraz z koszykarzami do Gdynii. Czemu wygra Trefl? W sparingach prezentował się lepiej, a prócz tego ma moim zdaniem mocniejszych Polaków. Kitzinger to dobry zawodnik, który w Treflu ma ogromną szansę, na pewno jest lepszy od Sulowskiego, który gra na jego pozycji w Czarnych. Do tego w Słupsku mają duży problem z centrem, bo trener nie jest zadowolony z Dawida Przybyszewskiego, mocno go krytykując. W Treflu center Kuzminkas będzie miał ułatwione zadanie i może wyrządzić dużo szkód obronie Czarnych. Ważnym czynnikiem jest także, że Trefl gra we własnej hali i będzie niesiony dopingiem swoich kibiców.
Posted by: andrea

Re: PLK 2009/2010 - 08/10/2009 23:33

Kurs w chwili obecnej wynosi 1.83 na expie wiec nie zawyzaj... od poludnia jest kurs <1.9 i co chwile spadal
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 08/10/2009 23:36

Sorry, źle mi się wkleiło. W Pinnaclu jest 2.10, a na Expie rano, gdy pisałem pick było 2,00.
Posted by: muppet

Re: PLK 2009/2010 - 08/10/2009 23:56

W pinnaclu jest ~1.80 od dluzszego czasu
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 09/10/2009 02:24

Originally Posted By: Raffie
Trefl Sopot - Energa Czarni Slupsk
2.00 (Expekt)
5/10


59:54 dla Sopotu.

Co do tego kursu, to o 16:40 było 2,10. Wiadomo, że na Pinnacle kurs szybko się zmienia, a po co miałby zmyślać? Statystyk na tym forum nie ma smile
Posted by: muppet

Re: PLK 2009/2010 - 09/10/2009 02:32

Faktycznie, masz rację

*

Gadaliśmy z sebkosem po meczu i trochę smutne jest to, w jaki sposób oba zespoły wypromowały koszykówkę w Polsce grin
'Jeśli ktoś przypadkowy obejrzał choć fragment meczu, zainteresowany koszem podczas eurobasketu'... Lepiej nie konczyc tego zdania :Grin:

Najgorsze jest to, że niewiele wskazuje na to, by inne mecze były ciekawsze. Składy zespołów pozostawiają wiele do życzenia, obcokrajowcy pewnie będą zmieniać się z tygodnia na tydzień, tak, że szybko zapomnimy o rekordach Kowalczyka...
Eh, to nie będzie dobry sezon
Posted by: jarko 33

Re: PLK 2009/2010 - 09/10/2009 02:39

Originally Posted By: muppet
obcokrajowcy pewnie będą zmieniać się z tygodnia na tydzień, tak, że szybko zapomnimy o rekordach Kowalczyka...

ja o rekord Kowalczyka bylby spokojny grin kluby niebeda mialy kasy na 8 zawodnika z USA smile
choc firmy lotnicze zarobia na biletach z USA
co wnosi do Polskiej ligi zawodnik pokroju Dalibor Dapa smirk
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 09/10/2009 02:42

Ma to swoje plusy i minusy. Z drugiej strony, kiedy jest nikłe zainteresowanie ligą lepiej dla nas graczy. Mało jest osób dobrze znających się na PLK, to też mniejsza konkurencja w typowaniu. Z tymi zmianami kadrowymi w klubach także dobrze, bo często będzie można złapać ciekawe kursy.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 09/10/2009 02:57

Niektórych graczy Czarnych czeka wkrótce odyseja...jak mi się to spodobało:)
Posted by: Cypryjczyk

Re: PLK 2009/2010 - 10/10/2009 00:06

Originally Posted By: kreator1980
Niektórych graczy Czarnych czeka wkrótce odyseja...jak mi się to spodobało:)


Jeżeli przegrają u siebie z AZS-em Koszalin to napewno smile ktoś straci etat i będą potrzebne korekty pod koszem. Oba zespoły zagrały wczoraj typowy sparing.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 10/10/2009 22:45

Sportino Inowrocław (-2.5) - Polpharma Starogard Gdański
1.952 (Pinnacle)
5/10

Dla mnie wygra Sportino. DLaczego? Ma minimalnie lepszych graczy zagranicznych, a także Polaków. Ted Scott ze Sportino sprawia bardzo dobre wrażenie i może być jedną z gwiazd nowego sezonu. Jest lepszy od Angleya z Polpharmy, a także chimerycznego Weedena. Starogard ma słabo obsadzonych Polaków, bo Kulig i Majewski szału nie robią, a Jarecki, Ochońko i Dąbrowski to zawodnicy raczej słabi. W Sportino jest dwóch doświadczonych Polaków, od których można liczyć pewnego poziomu - Bigus i Arabas. Do tego Raczyński z Łuszczewskim, we własnej hali powinni rzucać 10-15 punktów.

Stal Stalowa Wola - PGE Turów Zgorzelec (-14.5)
1.85 (Unibet)
5/10

Stalowa Wola liczy praktycznie na samych średnich/słabych Polaków plus Amerykanków z pierwszej lepszej łapanki. którzy są bardzo słabi. Zapowiada się ostre lanie przeciwko mocnemu Turowowi. Jeśli w Stali najlepszy z Polaków jest Rafał Partyka, to trudno, żeby myśleć o pozytywnym wyniku, kiedy Polaka czeka pojedynek z Willie Deanem. Stal bazująca na koszykarzach głównie z I ligi jutro powinna odczuć różnicę poziomów lig.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 11/10/2009 21:01

Znicz Jaroslaw - Asseco Prokom Gdynia over 157.5
1.85 (Betsson)
5/10

Dwie drużyny, które zdecydowanie lepiej czują się w ataku. Preferują up-tempo, co powinno dziś pozwolić na dużo punktów. Znicz w sparingach rzucał bardzo dużo punktów, a Prokom zagra dziś z Loganem, którego brakło w sparingach, a napędza szybkie granie.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 11/10/2009 21:35

Tylko weź pod uwagę, że to początek sezonu i można się spodziewać sporo nieudanych zagrań z jednej i drugiej strony-to po pierwsze.
Po drugie Prokom we wtorek gra w Stalowej Woli a później 17 października Polonia 2011 i 21 Euroliga 23.10 Trefl. Myślę, że w tych wszystkich meczach ligowych ze słabeuszami Prokom nie będzie się wysilał(będą grali minimalnym nakładem sił) i dużo będą grali rezerwowi a u nich ze zdobywaniem punktów już tak różowo może nie być. W każdym bądź razie życzę powodzenia.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 12/10/2009 04:31

Originally Posted By: Raffie
Znicz Jaroslaw - Asseco Prokom Gdynia over 157.5
1.85 (Betsson)
5/10


98:65 = 163 smile

PLK Season
W-V-L 3-0-1
Staked: 20u Profit:+9.0u

Prośba z mojej strony jest taka abyś nie robil tutaj podsumowań po każdym meczu bo robi się twój pp...
PS. Super że podajesz typy z opisem wink

Posted by: Gaske

Re: PLK 2009/2010 - 12/10/2009 22:54

Szkoda, że prawa do PLK ma TVP, bo sobie za dużo nie pooglądamy tej koszykówki.
Posted by: twarog2006

Re: PLK 2009/2010 - 13/10/2009 05:56

Originally Posted By: Kerogh
Szkoda, że prawa do PLK ma TVP, bo sobie za dużo nie pooglądamy tej koszykówki.

po pierwszym ze spotkań które pokazali nie masz czego żałować
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 13/10/2009 23:23

Stal Stalowa Wola - Asseco Prokom Gdynia (-24.5)
1.90 (Stan James)
5/10

Pojedynek najsłabszej z najmocniejszą drużyną ligi. Stalówka ma szukać dalszych wzmocnień, bo obecny skład jest za słaby. Na razie jest zdecydowanie bliżej poziomu I ligi, niż PLK. Prokom jeśli nie oleje totalnie spotkania powinien pokryć z łatwością handicap. Drużyna trenera Tomasa Pacesasa od dwóch dni jest już w Stalowej Woli, bo wcześniej rozgrywała mecz w pobliskim Jarosławiu. Ogromnym atutem Asseco powinny być zbiórki, bo w składzie są - Łapeta (217cm), Jagla (211cm), Sow (208cm), Hrycaniuk (208cm), Woods (203cm). W Stali - Andrzejewski (204cm), Nelson (203cm), Gabiński (202cm).
Posted by: zalayeta

Re: PLK 2009/2010 - 14/10/2009 00:10

co myslicie o under 158.5 w meczu Asecco??

za i przeciw gospodarze licze3 ze rzuca cos okolo 50-56 zas asseco jak sie wkur... to narzucaja ile wejdzie ale czy beda chcieli sie laszczyc na punkty i meczenie sie . wedlug mnie juz w koncowce drugiej kwarty i cala (prawie) trzecia zagraja rezerwy i to od rezerwowych bedzie zalezec jaki wynik bedzie
Posted by: s_LP

Re: PLK 2009/2010 - 14/10/2009 03:10

Raffie - mógłbyś napisać kilka słów o ekipie ze Słupska? Roszady kadrowe, aktualna forma.

PBG Poznań w meczu z Kotwicą wyglądał ciężko. Brak klasowego centra, obydwóch rozgrywających zdecydowanie poniżej oczekiwań - olbrzymie braki na tych pozycjach. Mimo, iż statystyki mówią co innego, na żywo fatalnie wyglądała walka na tablicach oraz rzuty z dystansu - szczególnie za 3 punkty. Mecz wygrany w ostatniej kwarcie - w dużym stopniu wpływ na to miał okrojony skład Kotwicy - cała pierwsza piątka grała ponad 30 minut, podczas gdy żaden z graczy gospodarzy tyle nie przebywał na parkiecie. Jestem skłonny postawić przeciwko poznaniakom.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 14/10/2009 03:31

Czarni póki co grają fatalnie i nie zanosi się na jakąś zmianę. Nowo pozyskani zawodnicy są bez formy( mecz można było obejrzeć na TVP SPORT). Tak niskiego poziomu gry w ekstraklasie chyba jeszcze nie widziałem. Może z czasem coś zaczną grać bo nowi zawodnicy Daniels i Harris są w Słupsku dopiero od dwóch tygodni. Należy też dodać, że Czarni są raczej drużyną swojego parkietu.
Zastanawiałem się poważnie nad zagraniem Poznania ale teraz mam małe wątpliwości. Wydaje się, że w takiej sytuacji under będzie najlepszym rozwiązaniem w tym meczu.
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 14/10/2009 05:17

Proszę uważać na stwierdzenia, że jakaś drużyna jest drużyną
"swojego parkietu", albo szczególnie wpatrywać się na statystyki
z poprzednich sezonów. Z roku na rok prawie wszystkie ekipy
zbierają skład od nowa. W tamtym sezonie Czarni mogli być drużyną
własnego parkietu. W tym sezonie może to się zmienić.

Jutro napiszę kilka swoich przemyśleń co do meczów.
Posted by: Pistacjowy

Re: PLK 2009/2010 - 14/10/2009 18:04

Słów kilka o kolejce PLK:

Anwil-Trefl NO BET
Anwil jest teraz na tyle śmiesznym zespołem, że każdy mecz - dosłownie każdy - może wygrać 20 i przegrać 20. Kompletnie nieobliczalny. Tym bardziej, że i Trefl jest identyczny - wystarczy, że Kitzinger i Kinnard zagrają lepiej niż tydzień temu i wygra. Ale co, jeśli nie zagrają?

Basket - Energa
Energa jest cienka jak koniec węża. Średnio widzę odpowiedź na Ciricia. Mecz będzie na styku, ale Basket to wygra 4,5 punktami.

Kotwica - Sportino
Kotwica to nic wielkiego. Sportino również, ale do składu wróci Bagavac, który wygląda na dość ciekawego zawodnika jak na PLK. MOże być kimś, kto da iniowrocławianom małe zwycięstwo.

Polpharma - AZS
W starogardzie są takie nadzieje, że nie można przegrywać z AZS. Personalnie też są mocniejsi. AZS nie ma fizycznej odpowiedzi na Okafora. Będzie ok. 10 pkt przewagi.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 14/10/2009 23:12

Originally Posted By: "Raffie"
Stal Stalowa Wola - Asseco Prokom Gdynia (-22.5)
1.85 (Unibet) :+:
5/10


+26 dla Prokomu smile

Znicz Jaroslaw (+5.5) - Polonia Azbud Warszawa
1.90 (Stan James)
5/10

Znicz pierwsze spotkanie przegrał wysoko z Prokomem. Tym razem przeciwnik zdecydowanie łatwiejszy. Jeśli dziś rozgrywający Keddrick Mays zagra lepiej, niż z Prokomem, to Znicz może wygrać. Inni Amerykanie ze Znicza - Chappel oraz Williamson przeciwko Prokomowi wypadli dobrze. Polonia to średniak, który mocny będzie u siebie, na wyjazdach będą mieli duże problemy.
Posted by: walben

Re: PLK 2009/2010 - 14/10/2009 23:59

1. o ile Mays nie złapie szybkich fauli bo jest jedynym rozgrywającym. Dawid Witos w meczu z Prokomem doznał kontuzji (uszkodzenie więzadeł krzyżowych w kolanie)
2. Podczas turnieju Mazovia Cup Polonia pokonała Znicza 91:79.
3. W sobotę derby z Stalową Wolą
4. W Polonii gra Michael Ansley + występował w ubiegłym sezonie w Zniczu
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 15/10/2009 04:16

Originally Posted By: Raffie
Znicz Jaroslaw (+5.5) - Polonia Azbud Warszawa
1.90 (Stan James)
5/10


69:57 dla Zniczu smile

PLK Season
W-V-L 5-0-1
Staked: 30u Profit:+17.75u

Sebkos, staty będę podawał na zakończenie każdej typowanej kolejki, bo cel jest jasny +100 jednostek na zakończenie sezonu.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 16/10/2009 22:59

Polonia 2011 Warszawa (+26.0) - Asseco Prokom Gdynia
2.00 (PinnacleSports)
5/10

Asseco dotychczas w każdym spotkaniu radzi sobie z łatwością. W spotkaniu ze Stalą II kwarty grali na pół gwizdka, żeby na maksa zagrać jedynie w III, a na koniec wpuścić rezerwowych. Dziś kolejne łatwe spotkanie. Zawodnicy Prokomu rozluźnieni po wysokich wygranych dziś zlekceważą przeciwnika i nie utrzymają handi.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 17/10/2009 00:45

Tak się składa, że byłem na meczu Stal - Prokom i muszę powiedzieć, że się mylisz co do gry Prokomu na pół gwizdka. To Stal na początku grała dobrze(wygrali 1 kwartę). Prokom miał rzecz jasna ogromną przewagę na tablicach no i strasznie naciskali w obronie stąd wysokie zwycięstwo - czego należało się spodziewać. W czwartej kwarcie gdy trener Prokomu dał ograć Polakom to przez ładnych kilka minut nie mogli zdobyć punktu i Stal odrobiła sporo punktów.
Co do dzisiejszego meczu to wydaje mi się że powinno być jak do tej pory. Czyli łatwo szybko i przyjemnie dla Prokomu. Spodziewam się wysokiej wygranej i wysokiego wyniku tak ja do tej pry to miało miejsce. Śnieg dziś dostanie solidną lekcję koszykówki od Logana i spółki.

-13,5 do przerwy - Prokom 1,85
over 92,5 - Prokom - myślę że dziś 100 pęknie. W meczu ze stalówka Woods miał gorszy dzień(chyba ani razu nie trafił za 3, został zablokowany i pomylił się nawet przy wsadzie) Dziś myślę że rzuci swoje a cała drużyna będzie ponawiała ataki po zbiórkach w ataku. Liczę też na lepszą grę rezerw z młodymi(niskimi)graczami Polonii 2011
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 17/10/2009 23:38

Originally Posted By: "Raffie"
Polonia 2011 Warszawa (+26.0) - Asseco Prokom Gdynia
2.00 (PinnacleSports)
5/10


81:97 dla Prokomu smile

Sportino Inowrocław - Czarni Słupsk
1.85 (Gamebookers/Nordicbet)
5/10

Dla mnie faworytem jest Sportino. W drużynie zadebiutować ma Slavisa Bogavac, który wcześniej nie mógł zagrać z powodu kontuzji. Dziś powinien dać dużo mocy, bo wg mnie będzie prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem drużyny w sezonie. Do tego Anderson + Scott, którzy powinni stworzyć dobry duet guardów w lidze. Czarni w kryzysie, w drużynie najprawdopodobniej dojdzie do zmian kadrowych. Na razie są słabi i muszą czekać na wzmocnienia.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 18/10/2009 00:11

Też myślałem o zagraniu Sportino a to dlatego, że widziałem w tv pierwszy mecz Czarnych i była to tragedia. Jedyna rzecz jaka mnie martwi to praktycznie brak rotacji w drużynie z Inowrocławia(mają jedynie 7 zawodników do gry). Kurs zachęcający ale jeżeli w ogóle się zdecyduje zagrać Sportino to tylko 1/10
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 18/10/2009 00:35

W przedsezonowych sparingach Sportino dwukrotnie okazało się lepsze od Energi Czarnych Słupsk, zwyciężając z nią na turniejach w Inowrocławiu i Jezierzycach. W sobotę zagra z tym rywalem w lidze. Czy również i tym razem podopieczni Mariusza Karola będą cieszyć się ze zwycięstwa?



- To był słaby mecz, gorzej już grać nie możemy - tak środową potyczkę z Kotwicą podsumował szkoleniowiec Sportino Mariusz Karol. Była to druga porażka jego drużyny w obecnym sezonie, wcześniej uległa na inaugurację Polpharmie Starogard Gdański. W obu tych meczach w inowrocławskim zespole nie mógł zagrać Slavisa Bogavac, który odczuwał ból po skręceniu stawu skokowego. A w czasie, gdy jego koledzy walczyli w Kołobrzegu, załatwiał w swoim kraju ostatnie sprawy formalnościowe dotyczące wizy. - Slavisa przyleciał w piątek, ale wiele wskazuje na to, że wystąpi w sobotnim meczu. Z jego zdrowiem jest już dobrze. Podobnie zresztą ma się sytuacja z pozostałymi graczami. Żaden z nich nie narzeka na urazy - powiedział Artur Kisielewicz, rzecznik prasowy klubu. Serbski skrzydłowy powinien być dużym wzmocnieniem swojej ekipy. Dobrą grę pokazywał już podczas towarzyskich turniejów, a na jednym z nich otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika.

Od dwóch przegranych ligę zainaugurowali też koszykarze Energi Czarnych. W ich przypadku tak słaba postawa dziwi tym bardziej, bo przecież jeszcze przed sezonem, za cel postawiono im dojście do strefy medalowej. - Mamy zupełnie nowy zespół, potrzebujemy czasu aby się zgrać - wyjawił Wojciech Żurawski, skrzydłowy Czarnych. Oprócz nowego składu, zespół objął też nowy trener. I choć Igors Miglinieks doczekał się już negatywnych opinii o swojej pracy, nadal ma duże poparcie wśród swoich podopiecznych. - To bardzo dobry szkoleniowiec. Potrafi nas świetnie umotywować. Z każdego z nas wyciąga to, co ma najlepsze - dodał były zawodnik Polpharmy, który podobnie jak jego kolega z drużyny Jacek Sulowski, w zeszłym sezonie współpracował z obecnym trenerem Sportino &#8211; Mariuszem Karolem. Osiągnęli wtedy najlepszy wynik w historii klubu, a na co w tych rozgrywkach stać słupszczan? - Ja mam nadzieję, że poprawimy pozycję z zeszłego sezonu - powiedział obrońca Czarnych Mantas Cesnauskis. - Będzie to jednak niezmiernie trudne, zdajemy sobie z tego sprawę - dodał Litwin.

źródło: www.sportino.pl

Może komuś się to przyda w podjęciu decyzji.
Kursy na Sportino już spadły delikatnie na 1,75

Ostatecznie gam Sportino 2/10
Posted by: Twin Peaks

Re: PLK 2009/2010 - 18/10/2009 00:55

Czarni zagrali bardzo słabo z Sopotem. Ale już z Poznaniem nie było tak źle. Sportino też dwie porażki gdzie zagrali tragedię.
Skład nieporównywalnie lepszy mają Czarni: Harris, Daniels, Clark. Dwa razy nie wyszło, trzeci raz ma nie wyjść? Mi to nie pasuje smile


Gdyby nie to, że zagra Bogavac to bym grał mocniej Czarnych.

A tak ciut słabiej , ale jednak Czarni kurs 2.
Posted by: A.S.Romek

Re: PLK 2009/2010 - 18/10/2009 02:48

Originally Posted By: Twin Peaks
Czarni zagrali bardzo słabo z Sopotem. Ale już z Poznaniem nie było tak źle. Sportino też dwie porażki gdzie zagrali tragedię.
Skład nieporównywalnie lepszy mają Czarni: Harris, Daniels, Clark. Dwa razy nie wyszło, trzeci raz ma nie wyjść? Mi to nie pasuje smile


Gdyby nie to, że zagra Bogavac to bym grał mocniej Czarnych.

A tak ciut słabiej , ale jednak Czarni kurs 2.

Gratuluje trafnej decyzji, tylko czemu tak późno piszesz ?? 5 min przed meczem a ludzie już dawno zagrali.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 18/10/2009 22:17

Originally Posted By: "Raffie"
Sportino Inowrocław - Czarni Słupsk
2.04 (PinnacleSports)
5/10


79:88 dla Czarnych :|

Polonia AZBUD Warszawa (-2.5) - Polpharma Stargoard Gdański
2.00 (bwin)
5/10

W Polpharmie konflikt między trenerem, a Jareckim. Nie wpływa to dobrze na drużynę. Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu zawyża trochę potencjał Polpharmy, bo po prostu Sportino na razie jest bardzo słabe. Z Koszalinem było o wiele gorzej, a trener nie wygląda na zbytnio ogarniętego. Polonia doświadczony zespół, który u siebie będzie silny. Dziś powinien mieć zdecydowaną przewagę na obwodzie. Jeśli do tego ograniczy się Okafora, to będzie +10 dla Polonii.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 19/10/2009 01:39

Originally Posted By: "Raffie"
Polonia AZBUD Warszawa (-2.5) - Polpharma Stargoard Gdański
2.00 (bwin) :-:
5/10


63:75 dla Polpharmy. Tragiczna dla mnie kolejka, w następnej musi być lepiej.

PLK Season
W-V-L 6-0-3
Staked: 45u Profit:+12.75u
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 20/10/2009 20:10

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 78:67 (19:17, 24:19, 22:12, 13:19) Takim wynikiem zakończyło się spotkanie rozegrane pomiędzy wyżej wymienionymi zespołami w Kasztelan Basketball Cup ( turnieju tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Oba zespoły grały już wtedy w takich składach w jakich występują obecnie.
Spodziewam się bardzo podobnego scenariusza jak w turnieju przedsezonowym. Najgroźniejszym zawodnikiem w drużynie Trefla jest Kuzminskas(211cm). Jeżeli uda się drużynie ze Zgorzelca wyłączyć z gry tego zawodnika to należy się spodziewać pewnego zwycięstwa przyjezdnych. Bardziej doświadczeni i ograni zawodnicy Turowa powinni kontrolować przebieg spotkania od samego początku.

Turów do przerwy - hc (-4) 1,8 Expekt

Turów znany jest ze swojej świetnej obory(Krzysztof Roszyk będzie nękał rywali już na ich połowie) Zespól z Sopotu też nieźle broni z czego nawet zadowolony był ich trener w pomeczowych wypowiedziach.

Under 154,5 - 1,8 Expekt
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 20/10/2009 23:53

Trefl Sopot - PGE Turow Zgorzelec (-8.5)
1.85 (Gamebookers/Unibet/Nordicbet)
5/10

Trefl Sopot nie może złapać jeszcze właściwego rytmu. Trener uważa, że Trefl do właściwej formy dojdzie gdzieś za 2-3 tygodnie. Ważne ogniwa drużyny Kadziulis i Kinnard na razie są bez formy. Turów to z Prokomem zdecydowanie najmocniejsza drużyna, która ma wielu doświadczonych graczy. Dziś powinni zdominować Trefl pod koszem, bo prócz Kuzminskasa nie ma wartościowych wysokich. Do tego duża przewagą na rozegraniu, bo Hawkins dotychczas gra bardzo słabo. W drużynie Trefla nie zagra Marcin Stefański, o czym większość buków nie wie.
Posted by: mdoodek

Re: PLK 2009/2010 - 20/10/2009 23:56

Ale kursy Trefl 4.650 - Turow 1.235 (Pinnacle) nie sa zbytnim przegieciem ? Przyznaje, ze nie jestem na bierzaco ze skladami, ale czyzby miedzy tymi zespolami byla az taka przepasc ? Mnie az korci zeby zagrac na gospodarzy...
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 21/10/2009 00:09

[b]Trefl Sopot - PGE Turow Zgorzelec

under 154,5 pkt @ 1.70 (Expekt)

na razie Trefl radzi sobie średnio, w pierwszym meczu co ich widziałem tragedia w ataku, chociaż przy tym co zaprezentowali Czarni to i tak nie było tak źle. tak jak pisze Raffie, jeszcze nie są dobrze zgrani, poza tym nie są wirtuozami w ataku, do tego Turów całkiem nieźle broni, chociaż nie jest to już to co w latach poprzednich za czasów Saso. zauważyłem też, że kosze na tej hali są jakieś mega dziwne, sztywne, dawno nie widziałem takich koszy chyba od czasu Eurobasketu w Bydgoszczy, gdzie w większości padały undery. wydaje mi się, że to fakt dość istotny.
Posted by: Twin Peaks

Re: PLK 2009/2010 - 21/10/2009 00:13

Zgadzam się z kolegami, dziś zdecydowane zwycięstwo Turowa.
Składy to olbrzymia dysproporcja.Jeszcze do tego Chyliński podpisał kontrakt z Turowem, paka świetna. Pełno dobrych Polaków w składzie. shocked Dwa mecze i dwie demolki w wykonaniu Turowa.
Co do Trefla : Raffie pisze o braku Stefańskiego - sam Kuzminskas meczu nie wygra.
Posted by: mdoodek

Re: PLK 2009/2010 - 21/10/2009 03:41

Originally Posted By: mdoodek
Ale kursy Trefl 4.650 - Turow 1.235 (Pinnacle) nie sa zbytnim przegieciem ? Przyznaje, ze nie jestem na bierzaco ze skladami, ale czyzby miedzy tymi zespolami byla az taka przepasc ? Mnie az korci zeby zagrac na gospodarzy...


piwo
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 21/10/2009 03:47

Originally Posted By: Raffie
Trefl Sopot - PGE Turow Zgorzelec (-8.5)
1.85 (Gamebookers/Unibet/Nordicbet)
5/10


Masakra. 73:61 dla Trefla.

PLK Season
W-V-L 6-0-4
Staked: 50u Profit:+7.75u
Posted by: damian1

Re: PLK 2009/2010 - 21/10/2009 17:23

Originally Posted By: mdoodek
Originally Posted By: mdoodek
Ale kursy Trefl 4.650 - Turow 1.235 (Pinnacle) nie sa zbytnim przegieciem ? Przyznaje, ze nie jestem na bierzaco ze skladami, ale czyzby miedzy tymi zespolami byla az taka przepasc ? Mnie az korci zeby zagrac na gospodarzy...


piwo

Coś mi się wydaje, że jesteś baaaaardzo "nie na bie rz ąco". Myślę, że ci co są na bieżąco ze mną się zgodzą;)
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 24/10/2009 02:38

Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot over 155.5
1.85 (Unibet/Bet365/Nordicbet/Bwin)
5/10

Tomas Pacesas będzie chciał dziś zabiegać Trefl Sopot, który ma wąski skład. Powinno to spowodować wiele punktów. W spotkaniach u siebie, to Prokom narzuca styl gry i zdobywa wiele punktów, ale ma słabą obronę. Trefl to ekipa underowa we własnej hali, ale na wyjeździe będą musieli działać, żeby dotrzymać kroku Prokomowi.
Posted by: Stoin

Re: PLK 2009/2010 - 24/10/2009 02:56

Napisałeś "analize' pod swój typ ... dostałeś info od Packa że będzie chciał zabiegać Trefl ? czy pasuje ci szybka gra potrzebna do overa.
Po drugie nie sądze zeby Trefl dał sie wciągnąć w taką gre skoro mówisz że to ekipa underowa czyli rozumiem że większy nacisk kładą na obrone min. niż inne zespoły więc dlaczego mają zmienić styl gry na kompletnie im nie pasujący np ze względu na krótką ławke

Typu nie neguje oczywiscie ale w/g uzasadnienie tylko pod swoj typ czyli a nóż się uda

Pzdr !
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 24/10/2009 03:04

Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot H(0.0 - 8.0) (HT) / 1 / 1.85 tobet.com

Ja tu wolę pograć handi sobie. Wiem, że Prokom nie raz robił jaja, ale tu mamy do czynienia z derbami ze specjalnym podtekstem. Asseco silne u siebie, w lidze. Ostatnio klęska w EL, czas odkupić się u siebie. Przewaga niemal na każdej pozycji Prokomu. Trefl nie będzie chłopcem do bicia, ale na własnym parkiecie. Ostatnio wygrana z Turowem, ale według mnie o niczym nieświadcząca za bardzo. Do tego mieli dzień konia. Liczę na szybkie uderzenie ze strony Pacesasa dlatego biorę handi do przerwy, bo potem nie wiadomo co się może dziać. Stawka niska, bo to w końcu Prokom.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 24/10/2009 03:33

Originally Posted By: Stoin
Napisałeś "analize' pod swój typ ... dostałeś info od Packa że będzie chciał zabiegać Trefl ? czy pasuje ci szybka gra potrzebna do overa.
Po drugie nie sądze zeby Trefl dał sie wciągnąć w taką gre skoro mówisz że to ekipa underowa czyli rozumiem że większy nacisk kładą na obrone min. niż inne zespoły więc dlaczego mają zmienić styl gry na kompletnie im nie pasujący np ze względu na krótką ławke

Typu nie neguje oczywiscie ale w/g uzasadnienie tylko pod swoj typ czyli a nóż się uda

Pzdr !


A jaka niby inna taktyke ma miec Pacesas? Taktyk z niego bardzo slaby, a najczesciej przeciwnikow probuje zabiegac, co czynil w PO oraz ostatnim spotkaniu Euroligi. Dzis Trefl ma krotka lawke, wiec Pacek znowu robi bieganine. A Trefl moze sobie grac wolno, ale jak sie dostaje w plecy 10/15 punktow, to raczej trzeba dzialac szybko smile
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 24/10/2009 23:28

Originally Posted By: Raffie
Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot over 155.5
1.85 (Unibet/Bet365/Nordicbet/Bwin)
5/10


84:78=162 smile

Anwil Wloclawek - Sportino Inwroclaw (+17.5)
1.83 (Sportingbet)
8/10

Anwil ma dotychczas bilans 3 wygranych 0 porażek a Sportino całkiem odwrotnie 0-3. Tym razem Inwrocław będzie mógł liczyć na zdrowego już lidera drużyny - Slavise Bogavaca, który będzie ogromnym wzmocnieniem powinien zdobyć 15-20 punktów. Do tego do drużyny doszedł doświadczony Michael Ansley, który pomoże pod koszem. W Sportino działać powinien jeszcze Ted Scott, który powinien jeździć z Plutą lub Szubargą. Taki handicap to skarb wg mnie, myślałem, że będzie 12,5-13,5. Sportino gorzej grać nie może, a dzięki wzmocnieniom jutro może sprawić niespodziankę.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 25/10/2009 23:40

Originally Posted By: "Raffie"
Anwil Wloclawek - Sportino Inwroclaw (+17.5)
1.83 (Sportingbet)
8/10


82:60. Cały mecz trzymali świetnie HC, to na ostatnie 5 minut zagrali totalny piach i porażka frown

Kotwica Kolobrzeg - Polonia Azbud Warszawa
3.370 (PinnacleSports)
5/10

Kotwica to zespół zbudowany z młodych zawodników, bo nie ma kasy zbytnio. Trzech zagranicznych z graczy, ale jeden jest bardzo słaby - Freeman. Polacy też bez szału, bo największa gwiazdą jest Diduszko, który za mocny nie jest. Polonia bez Ansleya, którego wyrzucono, ale z pozyskanym Eddie Millerem, który powinien okazać się świetnym wzmocnieniem. W ostatnim sezonie był liderem Sportino, to dobry zawodnik na PLK.

PGE Turów Zgorzelec (-9.5) - PBG Basket Poznań
1.85 (Nordicbet)
5/10

Turów po ostatnim blamażu będzie chciał się odbudować. Ekipa ze Zgorzelca będzie miała zdecydowaną przewage pod koszem, gdzie Poznań jest słaby, a dodatkowo stracił podkoszwego Cipriano, który odszedł. Michael Wright, Robert Witka i Adam Wójcik powinni dziś działać. Do tego są jeszcze Willie Deane + Justin Gray.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 26/10/2009 03:25

Originally Posted By: Raffie
Kotwica Kolobrzeg - Polonia Azbud Warszawa
3.370 (PinnacleSports)
5/10

PGE Turów Zgorzelec (-9.5) - PBG Basket Poznań
1.85 (Nordicbet)
5/10


Polonia po wielkim horrorze wygrywa 91:89 smile Turów 76:62 wink

PLK Season
W-V-L 9-0-5
Staked: 73u Profit:+19.25u
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 29/10/2009 19:29

Czas na pierwsze zwycięstwo w sezonie Polonii 2011 Warszawa.
W zespole z Jarosławia nie zagra ich czarnoskóry center Williamson(203cm) co jest sporym osłabieniem szczególnie biorąc pod uwagę bardzo niski skład gości i stosunkowo małą rotację. Mays(Znicz) to szybki ale i niezwykle chaotyczny zawodnik który podejmuje szalone decyzje i lubi dużo rzucać. Śnieg powinien wykorzystywać swoją przewagę wzrostu w grze 1 na 1 z tym graczem.
Polonia będzie walczyła w tym meczu o 1 zwycięstwo w PLK i myślę że jest ono wielce prawdopodobne. Dlatego gram już dziś to spotkanie. Kursy już lecą w dól.

Polonia 2011- 2.05 8/10

Czekam na Wasze opinie.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 30/10/2009 00:41

Polpharma Starogard - Kotwica Kolobrzeg under 150.5
1.85 (Expekt)
5/10

Dwie druzyny, ktore sa slabe w ataku. Maja kilku zawodnikow bardzo dobrych w obronie. Mysle, ze bedzie to popularny "mecz walki", gdzie wiecej bedzie defensywy i walki, niz latwych i efektownych punktow. Dodatkowo obie ekipy nie graja up-tempo, a rozgrywajacy nie forsuja szybkiego tempa.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 31/10/2009 00:05

Originally Posted By: Raffie
Polpharma Starogard - Kotwica Kolobrzeg under 150.5
1.85 (Expekt)
5/10


79:58=137 smile

30/10/2009 19:00 CET
Polonia Azbud Warszawa - Energa Czarni Slupsk over 146.5
1.85 (Expekt)
5/10

Polonia zmienila styl gry. Po odejsciu 42-letniego Michaela Ansleya zaczna grac znacznie szybciej co zapowiada trener. Do druzyny doszedl Eddie Miller, zawodnik preferujacy szybkie granie. Pod koszem ma grac Frasunkiewicz, ktory dotychczas gral na pozycji niskiego skrzydlowego, co powoduje, ze Polonia bedzie grala szybko i duzo rzucala z obwodu. Mysle, ze dzis bedzie easy over, bo linia powinna byc gdzies 150.5 przy zmianie stylu gry Polonii.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 31/10/2009 23:22

Originally Posted By: "Raffie"
Polonia Azbud Warszawa - Energa Czarni Slupsk over 145.5
1.85 (Betsson)
5/10


65:61=126 frown

Polonia 2011 Warszawa (-1) - Znicz Jaroslaw
1.85 (Expekt)
5/10

Znicz ma dzisiaj duzy problem, bo nie zagra kontuzjowany Williamson, a chory jest Dawid Witos, ktory dzisiaj rowniez nie wystapi. Sa ta ogromne oslabienia dla Znicza i prawdopodobnie Polonia 2011 odniesie dzieki temu pierwsze zwyciestwo w sezonie. Powinna byc ogromna przewaga w zbiorkach na korzysc Polonii.

Sportino Inwroclaw (+10.5) - PGE Turow Zgorzelec
1.85 (Gamebookers)
5/10

Sportino pozyskalo kolejnego zawodnika rozgrywajacego Lukasza Zytke, a wiec sklad jest naprawde szeroki. Ta druzyna musi odpalic, bo ma potencjal i czas zaczac grac lepiej. Turow dotychczas nie robi wiekszego wrazenia. Jest to druzyna zdecydowanie mocniejsza we wlasnej hali.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 31/10/2009 23:27

Originally Posted By: "Raffie"
Polonia Azbud Warszawa - Energa Czarni Slupsk over 145.5
1.85 (Betsson)
5/10


65:61=126 frown

Polonia 2011 Warszawa (-2.5) - Znicz Jaroslaw
1.85 (Expekt)
5/10

Znicz ma dzisiaj duzy problem, bo nie zagra kontuzjowany Williamson, a chory jest Dawid Witos, ktory dzisiaj rowniez nie wystapi. Sa ta ogromne oslabienia dla Znicza i prawdopodobnie Polonia 2011 odniesie dzieki temu pierwsze zwyciestwo w sezonie. Powinna byc ogromna przewaga w zbiorkach na korzysc Polonii.

Sportino Inwroclaw (+10.5) - PGE Turow Zgorzelec
1.85 (Expekt)
5/10

Sportino pozyskalo kolejnego zawodnika rozgrywajacego Lukasza Zytke, a wiec sklad jest naprawde szeroki. Ta druzyna musi odpalic, bo ma potencjal i czas zaczac grac lepiej. Turow dotychczas nie robi wiekszego wrazenia. Jest to druzyna zdecydowanie mocniejsza we wlasnej hali.

*wcześniejszy skasować, bo podalem zle linie/buki.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 01/11/2009 02:42

Originally Posted By: Raffie
Polonia 2011 Warszawa (-2.5) - Znicz Jaroslaw
1.85 (Expekt)
5/10

Sportino Inwroclaw (+10.5) - PGE Turow Zgorzelec
1.85 (Expekt)
5/10


Polonia 2011 i Sportino - dzięki. Szkoda słów na dzisiejsze spotkania, następnym razem musi być lepiej. Tragiczne statystyki mam w tym sezonie, a miało być +100 jednostek!

PLK Season
W-V-L 10-0-8
Staked: 93u Profit:+8.50u - żenada laugh
Posted by: przyborro

Re: PLK 2009/2010 - 05/11/2009 01:00

Mariusz Karol nie jest już trenerem koszykarzy Sportino.
Dziś został rozwiązany kontrakt z tym szkoleniowcem.

Zarząd klubu rozpatrywał kandydatury kilku osób na stanowisko nowego trenera zespołu. Decydowały warsztat, dorobek trenerski i możliwości finansowe klubu. Klub zdecydował się na zatrudnienie trenera Andrzeja Kowalczyka. Jeśli warunki zostaną dotrzymane, kontrakt zostanie podpisany jutro.

Andrzej Kowalczyk ma 55 lat. Największe sukcesy święcił z koszykarzami Stali Ostrów Wielkopolski. Z tym zespołem zdobył brązowy medal w sezonie 2001- 2002. Pracował też w lidze francuskiej oraz prowadził zespoły Turowa Zgorzelec i Czarnych Słupsk. Był również trenerem reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Nowym zawodnikiem Sportino jest Amerykanin Daryl Greene. 29-letni obrońca ma 185 centymetrów wzrostu. Występował już w polskiej ekstraklasie w barwach Turowa Zgorzelec i Górnika Wałbrzych. Zawodnik już trenuje z zespołem Sportino.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 08/11/2009 00:10

07/11/2009 18:00 CET
Energa Czarni Slupsk (-2.5) - Polpharma Starogard Gdanski
1.85 (Bwin)
5/10

Niezły value. Czarni to drużyna własnej hali, po ostatniej porażce z Polonią w Warszawie będą chcieli się odegrać. Polpharma nie robi na mnie większego wrażenia. Solidni rzemieślnicy i nic więcej. Jeśli ograniczy się Okafora oraz Weedena, to Polpharma praktycznie nic nie gra. Dziś jeśli dobrze zagrają Clark, Sroka oraz Daniels można być pewnym wygranej Czarnych.

07/11/2009 18:00 CET
Połowa spotkania
Stal Stalowa Wola - PBG Basket Poznań (-3.5)
1.85 (Expekt)
5/10

Stal to obok Polonii 2011 najsłabsza drużyna ligi. Mimo wzmocnień dalej nie ma szału. Poznań w tym sezonie bardzo solidny, ostatnio przyszła seria porażek, ale grali z mocnymi ekipami - Turów, Prokom, Anwil. Teraz czas na przełamanie i zwycięstwo. Poznań musi wyrobić sobie przewagę na początku spotkania, aby potem móc spokojnie kontrolować i wygrać bez nerwowej końcówki. Sądzę, że podopieczni trenera Kijewskiego będą prowadzić 6-12 punktami po II kwartach.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 08/11/2009 20:40

Originally Posted By: Raffie
Energa Czarni Slupsk (-2.5) - Polpharma Starogard Gdanski
1.85 (Bwin)
5/10

Połowa spotkania
Stal Stalowa Wola - PBG Basket Poznań (-3.5)
1.85 (Expekt)
5/10


Kryzys.

08/11/2009 14:00 CET
Asseco Prokom Gdynia - Sportino Inwroclaw over 160.5
1.85 (BetClick/Nordicbet)
8/10

Prokom to najbardziej ofensywna drużyna ligi, szczególnie we własnej hali. Dotychczas Asseco rozegrało u siebie trzy spotkania w lidze z Treflem (underowa ekipa) 84:78=162, oraz dwa Euroligowe z Armani Mediolan 88:83=171, Prokom - Oldenburg 81:87=168. Jak widać Prokom ma ogromny potencjał rzucając +80 punktów w Eurolidze. Dziś powinno być w okolicach 90-100 punktów. Sportino tragicznie broni, nie ma żadnego shotblockera pod koszem. Do tego debiutować w Sportino jako trener będzie - Andrzej Kowalczyk, który preferuje "streetball". Ma do tego wykonawców, bo Scott, Bogavac, Arabas, Anderson czy Greene to zawodnicy lubiący rzucać. Będą gonić wynik, więc nie będzie zwalniania gry.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 09/11/2009 00:01

Originally Posted By: Raffie
Asseco Prokom Gdynia - Sportino Inwroclaw over 160.5
1.85 (BetClick/Nordicbet)
8/10


93:74=167 smile

08/11/2009 18:00 CET
Anwil Wloclawek - Polonia AZBUD Warszawa over 150.5
1.85 (BetClick)
8/10

Tydzień temu Polonia zagrała słabo w ataku, ale grali z inną underową ekipą Czarnymi Słupsk. Dziś we Włocławku będą musieli gonić wynik i rzucą zdecydowanie więcej punktów. Polonia po odejściu Ansleya i przyjściu Eddiego Millera (streetballer) zmieniła styl gry na szybszy, co zapowiedział sam trener Polonii - Wojciech Kamiński. Anwil ma wielu strzelców, lubi grać z kontry. Sądzę, że dziś powinno być +160 punktów.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 09/11/2009 03:47

Originally Posted By: Raffie
Anwil Wloclawek - Polonia AZBUD Warszawa over 150.5
1.85 (BetClick)
8/10


81:73=154 +6.80, a cała kolejka niestety jedynie na +3.60 frown

PLK Season
W-V-L 12-0-10
Staked: 119u Profit: +12.10u
Posted by: sebkos

Re: PLK 2009/2010 - 09/11/2009 04:14

Ok... prowadzisz typy jak w pp, ale widząc jak temat sie leje jak krew z nosa niech tak będzie. Wytłumasz jak podając 4 typy na kolejka przy -18 j na 3 betach spudłowanych i 1 plusowym jesteś +3,6j na kolejce bo za nic nie mogę skumać smirk
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 09/11/2009 04:23

Nie, jak w PP, bo są "fachowe" krótkie/długie analizy smile Nie mam w tej kolejce trzech betów spudłowanych tylko dwa i tyle samo wygranych. Przy zwiększonej stawce wychodzi +3.60 smile Muszę przyznać, że tragicznie mi idzie i nie mogę w żadnej kolejce zrobić w końcu 3/3 lub 4/4. Mam nadzieję, że niedługo taki moment nadejdzie tongue
Posted by: wtapiacz

Re: PLK 2009/2010 - 13/11/2009 22:30

Wiadomo już coś o decyzji PLK w sprawie meczu Czarnych (przełożą czy nie)?
Posted by: tomo

Re: PLK 2009/2010 - 13/11/2009 22:40

Tak, przełożyli na 25 listopada.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 14/11/2009 18:14

Dziś czuje, że będzie tak:

Polpharma- Anvil 1 2,30 lub bezpieczniej +3,5 po 1,9

Anvil an wyjazdach nigdy nie grał rewelacyjnie i po dość szczęśliwych wygranych dziś przyjdzie czas na wyjazdową porażkę. Zdecydowany typ na przełamanie dobrej passy Avilu

Trefl(-7,5)-Znicz 1.9

Koniec dobrej passy Znicza, który nie gra jakiejś rewelacji. Do tej pory sprzyjający kalendarz plus sporo szczęścia. Pod koszem zdecydowana przewaga gospodarzy, dużo większa rotacja. Znicz może liczyć tylko na amerykanów których dobra obrona powinna znacznie ograniczyć.
Reasumując: licze na zbilansowany atak gospodarzy, ich szczelną obronę i przewagę pod koszem

Poznań-Polonia 2011 (+15,5)

Poznań bez rewelacji nie zbyt dobry na deskach z czym do tej pory mieli problemy gracze Polonii. Liczę, że Polonia dziś zagra dobre zawody i powalczy. Jeżeli będą mieli przyzwoitą skuteczność za 3 pkt i poprawią się z linii rzutów wolnych to powinno być tak źle i linia 15,5 nie powinna zostać przekroczona. No zobaczymy.


Może ktoś się wypowie. Zachęcam do dyskusji
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 14/11/2009 21:28

Polpharma Starogard Gdanski - Anwil Wloclawek
2.50 (Paddy Power)
5/10

Anwil dotychczas nie zanotował porażki, ale był kilkakrotnie w dużych opałach. Szczególnie w spotkaniach wyjazdowych z Poznaniem, gdzie wygrał dopiero po dogrywce, a także w Koszalinie. Polpharma gra w tym sezonie bardzo dobrze jest to zbilansowany zespół z liderami Okaforem i Weedenem. Jeśli obaj zagraj dziś dobre zawody to Polpharma powinna wygrać. Anwil zagra bez rezerwowego rozgrywającego - Mike'a Trimboliego, który został zwolniony. Szubarga prawdopodobnie będzie musiał zasuwać 40 minut.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 14/11/2009 23:22

Sportino Inwrocław (-6.5) - Stal Stalowa Wola
1.93 (Pinnacle)
8/10

Stal dosyc niespodziewanie wygrala z Poznaniem, ale to bylo we wlasnej hali. Sportino ma bilans 0-6, ale dzis to sie zmieni. Druzyna z Inwroclawia po prostu musi wygrac, bo inaczej spadek bedzie coraz realniejszy. Na papierze Sportino ma zdecydowanie mocniejszy sklad na praktycznie kazdej pozycji, zdecydowana przewage pod koszem. Po ostatnich trudnych przeciwnikach z jakimi zmagalo sie Sportino - Turow, Anwil, Prokom. Dzis zwyciestwo w okoliach +12/15.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 16/11/2009 00:55

Originally Posted By: "Raffie"
Sportino Inwrocław (-6.5) - Stal Stalowa Wola
1.93 (Pinnacle)
8/10

Polpharma Starogard Gdanski - Anwil Wloclawek
2.50 (Paddy Power)
5/10


W pizdu. Sportino prowadzilo juz 68:52, zeby skonczyc 79:78.

AZS Koszalin (+10.5) - Asseco Prokom Gdynia
1.97 (Pinnacle)
5/10

Bardzo wysokie HC. Prokom to dalej ta sama popelina bez obrony, którą można ograć, tym bardziej w spotkaniu wyjazdowym. Koszalin to jedna z najlepszych ekip domowych w lidze. Dziś po blamażu z Turowem ekipa AZSu ma coś do udowodnienia sobie oraz kibicom. Potencjał jest, a Prokom obecnie ma problemy z Q-Woodsem, który jest w kiepskiej dyspozycji. Do tego ogrywany przez Tomasa Pacesas powinien być nowy rozgrywający - Junior Harrington szykowany do spotkań Euroligi, a obecnie bez większej formy.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 16/11/2009 03:50

Originally Posted By: Raffie
AZS Koszalin (+10.5) - Asseco Prokom Gdynia
1.97 (Pinnacle)
5/10


77:63 dla Arki. Nie znam się i tyle.

PLK Season
W-V-L 13-0-12
Staked: 137u Profit: +6.60u
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 17/11/2009 06:56

Co do meczu AZSu z Prokomem. Spotkanie na super niskim poziomie.
Oba zespoły zagrały niezły piach. Duży chaos na boisku.
Skuteczność też lipa. Gdyby nie końcówka i te 2 trójki ( w tym
Wiśniewskiego z połowy boiska ) to AZS miałby 20% za 3. Treningi
na siłowni AZSu wyglądają tragicznie. Udają, że ćwiczą te 45 min
i lecą do domu. W tamtym roku Jeff miał wszystko zaplanowane a
tutaj jest "polski w-f". Milicic chyba zapomniał, że może
kozłować. Kuebler bez formy, a to on miał zdobywać te cenne
"trójki". Gdyby Prokom zagrał na 100% to z akademików nic by nie
zostało. Czeka ich ciężka praca jeśli chcą powalczyć o 6 miejsce
w tym sezonie.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 19/11/2009 00:13

Polonia 2011 Warszawa - Sportino Inwroclaw (-1.5)
1.85 Expekt)
8/10

Spotkanie najsłabszych drużyn ligi. Polonia 2011 nie odniosła dotychczas zwycięstwa, a w składzie nie ma żadnego obcokrajowca. Działacze zapowiadają, że po spotkaniu ze Sportino sprowadzeni zostaną dwaj zawodnicy z USA. Sportino powinno dziś szczególnie zdominować zbiórki, bo Polonia 2011 nie ma odpowiedzi na Rafała Bigusa oraz Saniego Ibrahima. Sportino już w ostatnim spotkaniu zagrało dobrze, ale rozluźnienie zawodników przy wysokim prowadzeniu spowodowało nerwową końcówkę i wygraną zaledwie jednym punktem. Nie sądzę, żeby P2011 w składzie II-ligowym dała radę doświadczonym ligowcom ze Sportino, którzy mają nóż na gardle.

PGE Turów Zgorzelec (-8.5) - Polpharma Starogard Gdański
1.90 (Pinnacle)
5/10

Świetny match-up dla Turowa. Najlepsi w Polpharmie Weeden oraz Okafor będą dziś mieli bardzo trudne życie. Okafor będzie musiał się męczyć z fenomenalnym w PLK - Michaelem Wrightem, który jest zawodnikiem zdecydowanie lepszym. Weeden będzie kryty przez jednego z najlepszych defensorów ligi - Krzystofa Roszyka, który powinien zdecydowanie ograniczyć świetnego w ostatnich spotkaniach Tony'ego. Turów musi zmazać blamaż z ostatniego spotkania z Polonią, gdzie niespodziewanie przegrał. Dziś powinno być wysokie zwycięstwo.

PBG Basket Poznan - Trefl Sopot
2.08 (PinnacleSports)
5/10

W PBG Basket nie zagra dziś Adam Waczyński (24 min, 9,7 pkt), który jest bardzo ważnym ogniwem drużyny wobec wymogu ciągłego pobyty dwóch Polaków na parkiecie. Drużyna z Poznania ma ogromny problem, bo w rotacji pozostają tylko - Białek, Szawarski, Radke (drewno) oraz dwóch młodzików Mowlik i Bartosz. Do tego na ławce trenerskiej Eugeniusz Kijewski, którego myśl trenerska kończy się na słowach "grajcie coś". Trefl to poukładana drużyna z dobrym trenerem. Będą mieli zdecydowana przewagę pod koszem, gdzie Kuzminskas jest zdecydowanie lepszy od "drewnianych" Radke i Klaiejvića.
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 19/11/2009 01:05

Nie pozostaje nic innego jak grac na Sportino. Jednak część zawodników Polonii 2011 zagrała w barwach Temcoldu.
Posted by: przyborro

Re: PLK 2009/2010 - 19/11/2009 01:08

Originally Posted By: shane
Nie pozostaje nic innego jak grac na Sportino. Jednak część zawodników Polonii 2011 zagrała w barwach Temcoldu.


Ja tez w nich wchodze. Szubi kontuzjowany, wypada na 2 tygodnie jak nie na dluzej
Posted by: iti

Re: PLK 2009/2010 - 19/11/2009 01:28

Originally Posted By: shane
Nie pozostaje nic innego jak grac na Sportino. Jednak część zawodników Polonii 2011 zagrała w barwach Temcoldu.


Nie jestek w temacie chyba :/ W barwach czego? :>
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 19/11/2009 01:33

Tempcold AZS Politechnika Warszawska.

Jankowski
Sulima
Pełka
Posted by: s_LP

Re: PLK 2009/2010 - 19/11/2009 01:38

na szybko bo mało czasu zostało
Młodzi z Poloni bardzo groźni - równie dobrze mogli z Poznania wywieźć zwycięstwo - zawalalili ostatnią kwartę - bardzo mocną stroną rzuty z dystansu.
Skoro piszesz, że Radke jest drewnem to czym jest Bigus smile.
W każdym razie co do tego się zgodze natomiast Klaiejvića do tej kategori bym w żaden sposób nie zaliczył, gorzej jak złapie szybko faule - wtedy będzie problem. Brak centra w Poznaniu odczuwalny - wkrótce ma pojawić się nowy zaciąg na tę pozycję. W każdym razie kursy odzwierciedalają sytuacje i raczej mecz będzie do końca na styku - może zdarzyć się wszystko, więc dawanie 5/10 uważam za przesadzone.

Ciekawostka.
Polonia i Poznań - dwie białe drużyny smile :papa
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 19/11/2009 05:07

Originally Posted By: Raffie
Polonia 2011 Warszawa - Sportino Inwroclaw (-1.5)
1.85 Expekt)
8/10

PGE Turów Zgorzelec (-8.5) - Polpharma Starogard Gdański
1.90 (Pinnacle)
5/10

PBG Basket Poznan - Trefl Sopot
2.08 (PinnacleSports)
5/10


Sportino mnie w tym sezonie rozwaliło już na nich zrobiłem -39 jednostek.

PLK Season
W-V-L 15-0-13
Staked: 155u Profit: +8.30u
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 22/11/2009 03:16

Kurde, wklejałem pick w pośpiechu myślałem, że wysłałem. Poszedłem na mecz, a tu teraz wracam i nie ma picku jednak wysłanego frown A pick jest taki...

Sportino Inowroclaw - Trefl Sopot
2.85 (Expekt)
8/10

Sportino powoli się rozkręca. Z meczu na mecz jest coraz lepiej. Zwycięstwo z Polonią 2011 podbudowało morale. To trzecie spotkanie w ciągiu tygodnia dla obu drużyn. Trefl gra małą rotacją 7-8 zawodników, co może dziś się odbić. Do tego Hawkins jest jedynym rozgrywającym drużyny i nie ma zmiennika. Sportino ma 12 zawodników zdolnych do gry. Szczególnie mogą męczyć Hawkinsa, bo Ino ma 3 zawodników do rozgrywania - Greene'a, Andersona i Żytkę. Wysocy Bigus i Ibrahim powinni zastopować Kuzminskasa, który jest najlepszym zawodnikiem drużyny. Jeśli uda się ograniczyć Hawkinsa oraz Kuzminkasa, to Sportino wygra. Kurs jest warty pogrania. W tej lidze atut własnej hali zazwyczaj jest ogromnym atutem. Trefl ostatnio wygrywał, ale przeciwnicy byli osłabieni. W PBG nie było Cirica i Waczyńskiego, a Znicz grał bez Johna Williamsona. Wszyscy wymienieni są ważnymi ogniwami swoich ekip.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 22/11/2009 20:58

Originally Posted By: Raffie
Sportino Inowroclaw - Trefl Sopot
2.85 (Expekt)
8/10


Urwa, na Sybir z nimi.

22/11/2009 14:00 CET
Energa Czarni Slupsk - Anwil Wloclawek
3.39 (Pinnacle)
8/10

W internecie jest złe info o kontuzji nowego koszykarza Czarnych - Tyrone'a Brazeltona, który dziś zagra. Powinno to być duże wzmocnienie. Brazelton ostatnie dwa sezony grał w Prokomie jako rezerwowy rozgrywający. Jest dobry w obronie, a także sprawdza się w ataku. Do tego zagrać powinien Chris Daniels, lekarze z Polski wyrażają zgodę na jego występ. To walczak, więc nie sądzę, aby odpuścił takie spotkanie. W Anwilu dziś nie zagra lider drużyny Krzysztof Szubarga (14,7 pts, 7,4 as). To bardzo duże osłabienie, a do tego problem z rotacją Polaków. Jedynym "true pg" będzie dziś Dru Joyce, bo Pluta oraz Chanas to rasowi shooting guards. Anwilowi od lat źle się gra we Włocławku. Dla mnie ten mecz jest 50/50. Czarni zawsze świetnie mobilizują się na Anwil i wielokrotnie wygrywali z tą drużyna u siebie.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 22/11/2009 21:54

Czarni są marni.Brezelton pierwszy mecz w czarnych na dodatek jest po chorobie. Nie pewny występ Danielsa i konflikt z tego powodu z klubem(groźba rozwiązania umowy) po drugiej stronie brak Szubargi.Dlatego proponuje w tym meczu under 153,5. Myślę że to najlepsze rozwiązanie na ten mecz

Under 153,5 1,9 3/10
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 22/11/2009 22:02

Na dodatek większość zawodników Czarnych ostatnio chorowała i do meczu przygotowywali się zaledwie dwa dni.Myślę że znacząco powinno to wpłynąć na grę. Dużo niecelnych rzutów i strat tego się spodziewam.

Ostatecznie Under 5/10
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 23/11/2009 00:02

Originally Posted By: Raffie
Energa Czarni Slupsk - Anwil Wloclawek
3.39 (Pinnacle)
8/10


71:73. Dobra tam, it's ova. Nadaje sie na wyciag, a moje picki mozna sobie w dupe wsadzic.

Polonia AZBUD Warszawa - Stal Stalowa Wola over 152
1.97 (Pinnacle)
5/10

Polonia gra coraz szybciej. Do drużyny doszedł Harding Nana, który preferuje szybkie granie i rzucanie. Nana jest bardzo dobry w ataku i nie będzie "patologii", jak z Czarnymi, kiedy było 65:61 dla Polonii. Myślę, że dziś będzie mecz ataku z mniejszą ilością obrony.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 23/11/2009 00:16

Stalówka na wyjazdach gra bardzo słabo. Zawsze byli drużyną swojego parkietu. Wszystko będzie zależało od tego czy będą trójki wpadały bo pod koszami nie ma za bardzo komu walczyć. Miszczuk ma 211 woli odpalać trójki:) Nie widziałem żadnego meczu Polonii więc ciężko mi coś powiedzieć o ich grze.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 23/11/2009 02:51

Originally Posted By: Raffie
Polonia AZBUD Warszawa - Stal Stalowa Wola over 152.5
1.97 (Pinnacle)
5/10


75:77=152 piwo

PLK Season
W-V-L 15-0-16
Staked: 176u Profit: -12.70u piwo
Posted by: tomo

Re: PLK 2009/2010 - 23/11/2009 04:27

W Expie od startu do mety wisiała sobie w najlepsze linia 150,5.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 23/11/2009 07:05

Originally Posted By: tomo
W Expie od startu do mety wisiała sobie w najlepsze linia 150,5.


Bylo, bylo. Czarni +5.5/6.5 tez byli. Chcialem wiecej, nie mam nic. Raz sie wygrywa, raz sie przegrywa. Mimo wszystko uwazam, ze pick na Czarnych byl swietny, bo z przebiegu spotkania Czarni mieli prawie ciagle przewage, ale tragicznie zagrali koncowke. Mimo wszystko buki zrobilby ogromny blad z takim wysokim kursem, bo realnie wygladalo to na "rzut moneta", czyli 50-50%. Coz, zycie. Mysle, że sie odbuduje i bede mogl z radoscia napisac, ze sie wygrywa i WYGRYWA. Jest -12u, a wystarczylo rzucic Polonii jeden punkcik, a Czarnym obronic akcje Dru byloby +20 jednostek. Po prostu kolejny raz potwierdza sie, ze wazne jest obeznanie, ale takze szczescie. Bez niego nie da rady.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 26/11/2009 00:18

Energa Czarni Slupsk (-5.5) - Kotwica Kolobrzeg
1.85 (Gamebookers)
5/10

Czarni w ostatnim spotkaniu z Anwilem przegrali bardzo pechowo, bo 71:73. Dziś czas na odbudowanie się. Kotwica na wyjazdach ma bilans 0-5, jest to drużyna własnej hali. Problemy ma Bartosz Diduszko, który jest najlepszym Polakiem w drużynie. W ostatnim spotkaniu z Anwilem w ogóle nie wystąpił. W Czarnych po chorobie wraca Michał Hlebowcki, który będzie dużym wzmocnieniem.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 26/11/2009 07:05

Originally Posted By: Raffie
Energa Czarni Slupsk (-5.5) - Kotwica Kolobrzeg
1.85 (Gamebookers)
5/10


85:77 dla Czarnych.

PLK Season
W-V-L 16-0-16
Staked: 181u Profit: -8.45u
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 28/11/2009 23:49

PBG Basket Poznan - Sportino Inwroclaw (-7.0)
2.00 (PinnacleSports)
5/10

Dla mnie 50-50%. Poznań dziś bez Cirica (15,5 pts) oraz Waczyńskiego (9,5 pts). To ogromne osłabienia PBG Basket, który jest w kryzysie. Ostatnio fatalne spotkanie ze Zniczem we własnej hali przegrane 82:93. Sportino gra coraz lepiej z Treflem trzy kwarty bardzo dobre, ale ostatnia zagrana źle i porażka Sportino. Teraz z drużyny odszedł Bigus, który miał konflikt z trenerem. Myślę, że są w stanie wygrać w Poznaniu, gdzie jest tylko 5 koszykarzy na poziomie PLK - Kliajević, Szawarski, Duvnjak, Graves, Białek. Reszta to retardy.
Posted by: tomo

Re: PLK 2009/2010 - 29/11/2009 00:02

Ex +8,5
Posted by: mamuska26

Re: PLK 2009/2010 - 29/11/2009 00:06

Ja czytałem,że jest szansa na grę Cirica i Waczynskiego.
Posted by: Danielsan

Re: PLK 2009/2010 - 29/11/2009 00:07

Originally Posted By: mamuska26
Ja czytałem,że jest szansa na grę Cirica i Waczynskiego.


poznańska wyborcza o tym dziś pisała
Posted by: muppet

Re: PLK 2009/2010 - 29/11/2009 00:19

Waczynski gra na 100%
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 00:36

Originally Posted By: "Raffie"
PBG Basket Poznan - Sportino Inwroclaw (-7.0)
2.00 (PinnacleSports)
5/10


80:72 dla PBG.

Znicz Jaroslaw - Anwil Wloclawek
2.25 (Gamebookers)
5/10

Anwil zagra dziś bez Krzysztofa Szubargi (14,7 pts, 7,4 as) oraz Mujo Tuljkovica (13,0 pts). To duże osłabienia, które będą miały dziś duże znaczenie. Znicz ma trzech świetnych graczy amerykańskich - Maysa, Chappela oraz Williamsona. Cała drużyna będzie bardzo zmobilizowana do spotkania i chęci pokazania, że trzeba się z nimi liczyć w obecnych rozgrywkach. Anwil już w Słupsku wygrał dzięki szczęściu. Tym razem sądzę, że przejebią. Do tego Anwil musiał pokonać daleką drogę autobusem do Jarosławia.

Polonia 2011 Warszawa - Polonia Azbud Warszawa (+4.)
1.85 (Expekt)
5/10

Myślę, że starsza Polonia dokopie młodzikom z 2011. Do drużyny Azbud doszedł Harding Nana, który jest dużym wzmocnieniem. Po ostatniej wpadce ze Stalówka dziś podopieczni Wojtka Kamińskiego będą chcieli się odbudować. Polonia 2011 musi czekać na wzmocnienia, a na razie jest wg mnie zasłaba, żeby pokonać Azbud.
Posted by: phantom

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 04:06

ustawka w meczu polonii niestety.
nietrafiane seryjnie osobiste,oddawanie pilki juniorom w koncu faule w ataku i brak gry obronnej.
czyzby przypadek?
nie sadze.
ale i tak plk niz z tym nie zrobi bo w jakim kraju 2 kluby moga grac w extraklasie?
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 04:08

rotfl

A co ma zrobić, skoro oba kluby nie mają ze sobą za wiele wspólnego? Ustawka? W meczu, w którym każdy chciał wygrać?

smile
Posted by: muppet

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 04:14

Originally Posted By: phantom

ale i tak plk niz z tym nie zrobi bo w jakim kraju 2 kluby moga grac w extraklasie?


Jest kilka krajów w Europie, gdzie mogą grać 2 kluby w extraklasie, czasem nawet jest więcej - 14, 16. Różnie to bywa.

Ale fakt, masz rację. Pamiętam jak rok temu w ACB Joventut masowo ustawiał mecze z Barceloną, jeśli chodzi o dzielenie stadionu to znane są fixy w spotkaniach Milanu z Interem, czy TSV z Bayernem w przeszlości

STOP KORUPCJI W SPORCIE
Posted by: tomo

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 04:25

Originally Posted By: phantom
ustawka w meczu polonii niestety.
nietrafiane seryjnie osobiste,oddawanie pilki juniorom w koncu faule w ataku i brak gry obronnej.
czyzby przypadek?
nie sadze.
ale i tak plk niz z tym nie zrobi bo w jakim kraju 2 kluby moga grac w extraklasie?

laugh laugh laugh

papa
Posted by: jarko 33

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 06:05

Amerykanin, Hiszpan, Włoch, Litwin, Słoweniec i trzej Polacy chcą prowadzić reprezentację koszykarzy.
Polscy kandydaci to Radosław Czerniak, Mariusz Karol i Tomasz Służałek.
Karol laugh
Posted by: tomo

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 06:28

To, że Karol tak wysoko mierzy to i tak jest mały pikuś w porównaniu z tym, że faworytem do objęcia tej intratnej posadki jest podobno niejaki Tomas Pacesas, wychowanek samego euGeniusza.
Posted by: muppet

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 07:39

Originally Posted By: tomo
To, że Karol tak wysoko mierzy to i tak jest mały pikuś w porównaniu z tym, że faworytem do objęcia tej intratnej posadki jest podobno niejaki Tomas Pacesas, wychowanek samego euGeniusza.


Uuu z tego co wiem to zdecydowanie nie

Powinno byc dobrze, ja 3mam kciuki bo to megaważny moment dla polskiego kosza!!!
Posted by: tomo

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 07:48

Ja w tej sprawie wiem tyle co zasłyszę z mediów, żadnych wtyków w PZKosz nie mam wink
Posted by: Cypryjczyk

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 07:50

tak sobie ostatnio myślalem nad tym w ilu już M.Karol klubach pracował ktore obecnie graja w Extraklasie i...
Kotwica
SKS
Turów
Sportino
AZS K[obecnie]
Prokom Trefl Sopot [teraz niewiadomo jaki to spadkobierca ale chyba APG]

trener obieżyPolska smile

btw. porażka Kamyka to kolejny duży cios w jego strone, naściaga dobrych ale tanich Amerykanów z ktorych nie potrafi jednak wycisnac dobrego miejsca w lidze. Budzety w PLK nie grają aż tak wielkiej roli jak w LM.
Posted by: Mitul

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 15:37

przeciez jeszcze trenował Polpharmę niedawno smile
Posted by: jarko 33

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 17:25

Originally Posted By: Cypryjczyk


btw. porażka Kamyka to kolejny duży cios w jego strone, naściaga dobrych ale tanich Amerykanów z ktorych nie potrafi jednak wycisnac dobrego miejsca w lidze. Budzety w PLK nie grają aż tak wielkiej roli jak w LM.

kamyk zatrzymal sie w rozwoju jakies 5 lat temu gdy byl mlodym zapowiadajacym sie trenerem od tego czasu zatrzymal sie w rozwoju jak cala Polonia Warszawa
Karol w ostatnich 5 sezonach prowadzil 7 klubow w PLK wiec ma rozeznanie o zawodnikach najlepsze w lidze laugh
w tym sezonie srubuje rekord kariery narazie 0-7 laugh
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 30/11/2009 22:54

1. Trefl Sopot - Energa Czarni Slupsk 2.00 (Expekt) 5/10
2. Sportino Inowroclaw (-2.5) - Polpharma Starogard 1.95 (Pinnacle) 5/10
3. Stal Stalowa Wola - PGE Turow Zgorzelec (-14.5) 1.85 (Unibet) 5/10
4. Znicz Jaroslaw - Asseco Prokom Gdynia over 157.5 1.85 (Betsson) 5/10
5. Stal Stalowa Wola - Asseco Prokom Gdynia (-23.5) 1.85 (Betway) 5/10
6. Znicz Jaroslaw (+5.5) - Polonia Azbud Warszawa 2.00 (Expekt) 5/10
7. Polonia 2011 Warszawa (+26.0) - Asseco Prokom Gdynia 1.85 (Pinnacle) 5/10
8. Sportino Inowroclaw - Energa Czarni Slupsk 1.85 (Gamebookers) 5/10
9. Polonia Azbud Warszawa (-2.5) - Polpharma Starogard 2.00 (bwin) 5/10
10. Trefl Sopot - PGE Turow Zgorzelec (-8.5) 1.85 (Gamebookers) 5/10
11. Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot over 155.5 1.85 (Unibet) 5/10
12. Anwil Wloclawek - Sportino Inowroclaw (+17.5) 1.83 (Sportingbet) 8/10
13. Kotwica Kolobrzeg - Polonia Azbud Warszawa 3.37 (Pinnacle) 5/10
14. PGE Turow Zgorzelec (-9.5) - PBG Basket Poznan 1.85 (Nordicbet) 5/10
15. Polpharma Starogard - Kotwica Kolobrzeg under 150.5 1.85 (Expekt) 5/10
16. Polonia Azbud Warszawa - Czarni Slupsk over 146.5 1.85 (Expekt) 5/10
17. Polonia 2011 Warszawa (-2.5) - Znicz Jaroslaw 1.85 (Expekt) 5/10
18. Sportino Inowroclaw (+10.5) - PGE Turow Zgorzelec 1.85 (Expekt) 5/10
19. Energa Czarni Slupsk (-2.5) - Polpharma Starogard Gdanski 1.85 (bwin) 5/10
20. Stal Stalowa Wola - PBG Basket Poznań (-3.5) 1.85 (Expekt) 5/10
21. Asseco Prokom Gdynia - Sportino Inwroclaw over 160.5 1.85 (Nordicbet) 8/10
22. Anwil Wloclawek - Polonia AZBUD Warszawa over 150.5 1.85 (BetClick) 8/10
23. Polpharma Starogard Gdanski - Anwil Wloclawek 2.50 (PaddyPower) 5/10
24. Sportino Inowroclaw (-6.5) - Stal Stalowa Wola 1.93 (Pinnacle) 8/10
25. AZS Koszalin (+10.5) - Asseco Prokom Gdynia 1.97 (Pinnacle) 5/10
26. Polonia 2011 Warszawa - Sportino Inowroclaw (-1.5) 1.85 (Expekt) 8/10
27. PGE Turów Zgorzelec (-8.5) - Polpharma Starogard Gdański 1.90 (Pinnacle) 5/10
28. PBG Basket Poznan - Trefl Sopot 2.08 (Pinnacle) 5/10
29. Sportino Inowroclaw - Trefl Sopot 2.85 (Expekt) 8/10
30. Energa Czarni Slupsk - Anwil Wloclawek 3.39 (Pinnacle) 8/10
31. Polonia AZBUD Warszawa - Stal Stalowa Wola over 152.5 1.97 (Pinnacle) 5/10
32. Energa Czarni Slupsk (-5.5) - Kotwica Kolobrzeg 1.85 (Gamebookers) 5/10
33. PBG Basket Poznan - Sportino Inowroclaw (+7.0) 2.00 (Pinnacle) 5/10
34. Znicz Jaroslaw - Anwil Wloclawek 2.25 (Gamebookers) 5/10
35. Polonia 2011 Warszawa - Polonia Azbud Warszawa (-4) 1.85 (Expekt) 5/10

PLK Season
W-V-L 16-0-19
Staked: 196u Profit: -23.45u

O/U - 5W, 2L
ML - 4W, 4L
AH - 7W, 13L
Podsumowanie: -52 jednostki jestem na Sportino. Bez tej drużyny jestem +29 jednostek do przodu. Wszystko wygląda tragicznie, bo -23 to mega żenada. Cóż, straciłem "szacunek ludzi ulicy". Na wszystko trzeba od nowa pracować. Dzięki dla osób, które nie odwróciły się, bo większość tylko jest kolegą, kiedy wygrywasz. Myślę, że czas najwyższy wejść na prawdziwe obroty. W poprzednim sezonie właśnie od grudnia była najlepsza forma.
Posted by: jarko 33

Re: PLK 2009/2010 - 02/12/2009 02:48

masakra jakie slabe "nazwiska" chca byc trenerem naszej kadry frown
Kandydaci - kadra męska

Dario Cornejo (Hiszpania), Gordon Herbert (Kanada), Aleksandar Kesar (Serbia), Dejan Mijatovic (Serbia), Terry Layton (USA), Teodor Mołłow (Bułgaria), Slobodan Subotić (Słowenia), Mariusz Karol (Polska), Tomasz Służałek (Polska), Radosław Czerniak (Polska)
Posted by: muppet

Re: PLK 2009/2010 - 02/12/2009 23:46

['] :/ a miala byc petarda na ostatnia chwile frown
Byle nie Polak (z tej slity), byle nie Mołłow laugh a reszta to chyba bez roznicy, damn it.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 06/12/2009 00:11

Sportino Inwroclaw - Znicz Jaroslaw
1.87 (Expekt)
5/10

To nie jest pick na przełamanie. Tym razem Sportino ma dobrze pasującego przeciwnika. Znicz Jarosław to 3 murzynów + zgraja słabych Polaków. Do tej pory radzili sobie świetnie, ale praktycznie cała liga wie o ich taktyce. Myślę, że po porażce z Anwilem 60:76 u siebie złapią teraz kryzys. Dzisiaj trudne dla nich spotkanie, bo nie mają zbytnio, jak zatrzymać Saniego Ibrahima, który jest wyższy o kilka centrymetrów od Johna Willamsona centra Znicza, który mierzy jedynie 198 centrymetrów. Do Sportino doszedł z Arisu Saloniki - Quinton Day. Rozgrywający, który w poprzednich rozgrywkach grał właśnie w Zniczu Jarosław, gdzie był liderem drużyny rzucając 17,6 punktów na mecz.

Kotwica Kolobrzeg (-4) - Stal Stalowa Wola
1.85 (Expekt)
5/10

Ważne spotkanie dla losów dolnej tabeli. Kotwica po ostatnich porażkach powinna dziś wygrać, żeby odbić się od dna. Stal to beniaminek i ekipa własnej hali. Ostatnio Kotwicy brakowało najlepszego Polaka - Bartosza Diduszki, który był kontuzjowany. Bez niego drużyna traci dużo na wartości. Stal nie ma prawdziwego centra, to też dziś poszaleje center Kotwicy Darell Harris, który może nawet mieć dzisiaj 15 zbiórek lub więcej.
Posted by: s_LP

Re: PLK 2009/2010 - 06/12/2009 23:23

Ogólnie cały czas byłem sceptycznie nastawiony co do grania na PBG Poznań, ale...
1) sprowadzono nowych graczy: Jamesa Maye (który zdążył już wygrać ostatni mecz dla PBG), a także dwóch wysokich zawodników Chrisa Johnsona oraz Roberta Tomaszka
2) wreszcie w pełni zdrowia będzia Waczyński, może zagra Cirić - zawodnicy, których brakowało w przegranych meczach
3) pojawiła się szansa na pieniądze dla poznańskiej koszykówki - jednak warunkiem są wyniki
4) rywal, który ewidentnie nie zachwyca

Mecz jak dla mnie 50 na 50, więc kursy 2,4 na gości są godne uwagi, oczywiście ze stawką nie ma co szaleć, bo PBG to drużyna zupełnie nieprzewidywalna.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 07/12/2009 00:12

Originally Posted By: Raffie
Sportino Inwroclaw - Znicz Jaroslaw
1.87 (Expekt)
5/10

Kotwica Kolobrzeg (-4) - Stal Stalowa Wola
1.85 (Expekt)
5/10


Sportino znowu dalo dupska, a Kotwica zagrala fatalnie w IV kwarcie.

Energa Czarni Slupsk (+10.5) - Asseco Prokom Gdynia
1.85 (Gamebookers/Unibet)
5/10

Czarni graja coraz lepiej. Ostatnio pokonali Turow na wyjezdzie. Dzis duzo do pokazania bedzie mial rozgrywajacy Czarnych - Tyrone Brazelton, z ktorego zrezygnowano w Prokomie. Asseco po czwartkowym spotkaniu Euroligi bedzie dzis chcialo odpoczac i wiecej pograja rezerwowi, bo juz w srode kolejne spotkanie tym razem u siebie z Realem Madryt.

AZS Koszalin - PBG Basket Poznan over 154.5
1.85 (bet-at-home/Unibet/Bettson)
5/10

Obie druzyny slabo bronia. Do tego w Koszalinie jest nowy trener Mariusz Karol, ktory preferuje up-tempo i na centrze stawia George Reese'a, ktory jest skrzydlowym, a wiec jeszcze bardziej napedza szybkie granie. Dzis powinna isc mocna strzelanina, w ktorej bedzie duzo punktow. Poznan takze zatrudnil nowego centra, ktory preferuje szybkie granie.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 07/12/2009 04:56

Originally Posted By: Raffie
Energa Czarni Slupsk (+10.5) - Asseco Prokom Gdynia
1.85 (Gamebookers/Unibet)
5/10

AZS Koszalin - PBG Basket Poznan over 154.5
1.85 (bet-at-home/Unibet/Bettson)
5/10


Czarni 68:79, Koszalin 81:72=153.

Początkowo porażki mnie denerwowały, ale teraz jedynie śmiać mi się chce. Najwidoczniej nie znam się, bo nie można przy tylu betach zrzucać tego na brak szczęścia. Po prostu brak wiedzy i umiejętności. Lepiej zająć się piciem nalewek smile Ostatnio też z mojej strony fajna seria 10L, 1W. Odechciało mi się analizować, czytać o tej lidze, bo lepiej typowałbym na ślepo, niż czytając te wszystkie gówna.

Ta liga lekko mówiać jest "popierdolona". Nigdy nie można polegać na info. Drużyna, która ma problemy z kontuzjami zawsze wygrywa. Wczoraj Williamson przed spotkaniem w szpitalu, a zaraz wychodzi na parkiet i wymiata. Tydzień temu P2011 bez Pamuły i Mokrosa, a Karwowski i Śnieg grali z gorączką golą na luzaku Polonię Azbud, która za tydzień nokatuje dosyć mocny Trefl Sopot.


PLK Season
W-V-L 16-0-23
Staked: 216u Profit: -43.45u
Posted by: Cypryjczyk

Re: PLK 2009/2010 - 07/12/2009 09:25

AZS Koszalin - PBG Basket Poznan over 154.5

jeszcze 2dni temu linia 152,5pkt na unibecie była...
nie ma sie co łamać Raffie tylko typować valuebety smile

Na Czarnych tez chciałem grać +11 ale odwiodła mnie mysl że Czarni nie mają wysokich na poziomie,ba nie mają nawet solidnych silnych skrzydłowych wiec ich porażka taką różnica dzis tylko przez deske,a nie brak umiejetności.
Posted by: ALEX

Re: PLK 2009/2010 - 11/12/2009 15:02

na wekend dwa typy:
Znicz - Turów 2 1.9
jakoś nie chce mi się wierzyc aby urlep przełknął kolejną gorycz porażki, osttanio ich za dużo, idealny mecz na przełamanie, kadrowo turów jest o wiele mocniejszy niż wskazuje na to tabela, pewna wygrana gości.
Prokom - Anwil Prokom -9,5 1.9
uśmiałem się gdy zobaczyłem ten kurs, analitycy zawiesili sobie pętle wystawiającac taki kurs i linie, Prokom podbudowany wygrana z Realem powinien się również przejechać po slizgającym się z meczu na mecz Anwilem, który mnie osobiście nie przekonuje, jutro Prokom pokaże kto rządzi a linie powinien po 2 kwarcie juz zalatwic
Posted by: jarko 33

Re: PLK 2009/2010 - 11/12/2009 16:37

Originally Posted By: ALEX
na wekend dwa typy:
Znicz - Turów 2 1.9
jakoś nie chce mi się wierzyc aby urlep przełknął kolejną gorycz porażki, osttanio ich za dużo, idealny mecz na przełamanie, kadrowo turów jest o wiele mocniejszy niż wskazuje na to tabela, pewna wygrana gości.

Alex podaj buka ktory daje az 1.9 na "urlepa" cool
Posted by: ALEX

Re: PLK 2009/2010 - 11/12/2009 18:23

Originally Posted By: jarko 33
Originally Posted By: ALEX
na wekend dwa typy:
Znicz - Turów 2 1.9
jakoś nie chce mi się wierzyc aby urlep przełknął kolejną gorycz porażki, osttanio ich za dużo, idealny mecz na przełamanie, kadrowo turów jest o wiele mocniejszy niż wskazuje na to tabela, pewna wygrana gości.

Alex podaj buka ktory daje az 1.9 na "urlepa" cool

oczywiscie 1.4 z pocałowaniem rączki biore:)
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 12/12/2009 20:36

Dla mnie najlepszy typ tej kolejki to :

Sportino Inowrocław - AZS Koszalin
Typ : AZS Koszalin
Kurs : 2.20


Oba zespoły grają bardzo słabo. Mieliśmy także roszady w
składach obu zespołów. Sportino opuścili : Bigus, Greene,
Anderson, Arabas. Doszli : Day i Budzinauskas. Budzinauskas ?
36 lat, asystent trenera. Ostatni sezon w którym grał :
2004-2005. Nie powinien być wzmocnieniem. W AZS zrezygnowali z
usług Navickasa. Do zespołu dołączył Dante Swanson, który zagrał
już 2 mecze. W tej chwili skład drużyny z Inowrocławia wygląda
beznadziejnie. Raczyński, Scott, Day, Ibrahim, Robak,
Łuszczewski, Budzinauskas, Stanevicius - 8 zawodników do gry
przy czym nie możemy oczekiwać wiele po Budzinauskasie, czy
Robaku. AZS miał małe przemeblowanie i nie powinno być
zamieszania na boisku. Kurs 2.20 biorę z pocałowaniem ręki.
Życzę powodzenia.
Posted by: ALEX

Re: PLK 2009/2010 - 13/12/2009 00:22

Polonia - Poznań +5,5 1.9
Nie moge wyczuc tego meczu, ma ktos jakies propozycje???, wygrana Polonii z Treflem moze byc troche mylaca co do siły stołecznych, ta gra opiera się na chaosie, nie ma co zrobic to trzeba rzucac za 3 takie wrzenie odnosze, moze i polonia wygra ale nie sadze aby pokryła handi, skoro buki az takiego faworyta widza w Polonii to linia 5,5 jest smieszna dlatego gram na dodatnie handi
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 13/12/2009 00:55

Tym razem bardzo krótko bo nie mam dużo czasu.

Zagrałem także na Stal Stalowa Wola. W zespole Czarnych
ciągle problemy. Ostatnio część zespołu miała grypę. W ekipie
Igorsa Miglinieksa wciąż następują zmiany kadrowe, nie zobaczymy
Michała Hlebowickiego i Chrisa Danielsa. Na sobotni mecz do
Stalowej Woli nie w pełni zdrowia pojechali Alex Harris (skręcona
kostka) i Marcin Sroka (choroba). Do zespołu nie dołączył jeszcze
Gabe Muoneke.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 13/12/2009 23:37

Originally Posted By: "Raffie"
Znicz Jaroslaw - PGE Turow Zgorzelec (-5)
2.02 (Pinnacle)
5/10

Turów ma nowego trenera - Andreja Urlepa, który powinien ogarnąć zawodników. Dotychczas mają bilans 6-5 i czas zacząć gonić, żeby wejść na trzecie miejsce. Znicz gra dotychczas świetnie, ale z mocnymi ekipami przegrywa. Poległ z Asseco Prokomem, Anwilem oraz Treflem. Dziś Turów ma ogromną przewagę pod koszem, gdzie nie ma odpowiedzi na Michaela Wrighta, który dziś zdobędzie 20 punktów albo więcej. Najlepszym w Zniczu strzelcem Chappellem powinien zająć się dobry obrońca Krzysztof Roszyk. Znicz dziś będzie miał ogromny problem pod koszem, gdzie gra Williamson mając 198 cm. Klasowe drużyny na luzie to wykorzystują, bo w Jarosławiu Prokom wygrał 98:65, a Anwil 77:60.


75:60 dla Turowa. Wiem, ze tutaj picku nie bylo, ale nie bylo mnie na chacie i pozostal jedynie na forach zamknietych.

Polonia 2011 Warszawa - Kotwica Kolobrzeg under 166.5
1.83 (bet365)
5/10

Dziwi mnie taka wysoka linia. Polonia 2011 teraz będzie zwalniać swoje granie, bo do drużyny doszedł wolny center Rafał Bigus, który nie nadaje się do szybkiego grania. Do tego ważny mecz dla losów utrzymania, a więc powinno być więcej walki, niż łatwych punktów.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 14/12/2009 04:09

Originally Posted By: Raffie
Polonia 2011 Warszawa - Kotwica Kolobrzeg under 166.5
1.83 (bet365)
5/10


79:83=162 smile

PLK Season
W-V-L 18-0-23
Staked: 226u Profit: -34.10u
Posted by: jarko 33

Re: PLK 2009/2010 - 14/12/2009 17:47

W poniedziałek i wtorek komisje pod przewodnictwem członka zarządu i szefa wyszkolenia Kazimierza Mikołajca zarekomendują zarządowi Polskiego Związki Koszykówki nazwiska kandydatów na trenerów reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn.
Rekomendacji szkoleniowca kadry mężczyzn dokonają oprócz Mikołajca dwaj byli trenerzy reprezentacji Eugeniusz Kijewski i Dariusz Szczubiał, Zbigniew Polatowski jako przedstawiciel klubów PLK, prezes Anwilu Włocławek oraz komentator telewizyjny Mirosław Noculak. shocked laugh
mialo byc lepiej a bedzie jeszcze gorzej frown
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 17/12/2009 06:13

Amerykanin Ted Scott i Nigeryjczyk Sani Ibrahim nie są już
zawodnikami Sportino Inowrocław. We wtorek działacze klubu
rozwiązali z nimi obowiązujące kontrakty. W najbliższym czasie do
zespołu ma dołączyć polski koszykarz na pozycję silnego
skrzydłowego, a jeszcze przed rundą rewanżową dwaj kolejni
gracze, z którymi obecnie prowadzące są negocjacje.

No to widzę Sportino zrobiło jazdę bez trzymanki ...
Niestety kurs na ich porażkę w kolejnym meczu - 1.05 smile
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 19/12/2009 23:52

Polonia Azbud Warszawa - Sportino Inwroclaw (+20.5)
1.85 (Gamebookers/bwin/Bettson)
5/10

Przesada zdecydowana. Sportino moze jest slabe, ale Polonia nie jest taka firma, zeby pokrywac takie HC. Zreszta Sportino powinno zaczac grac lepiej, bo odeszli Scott i Ibrahim, ktorzy wiecej siedzili w barach, niz trenowali. Do tego psuli chemie w druzynie.

AZS Koszalin (-2.5) - Znicz Jaroslaw
1.85 (Gamebookers/PartyBets)
5/10

Mysle, ze Koszalin wchodzi na wlasciwe tory. Znicz natomiast bazuje na trzech amerykaninach, a to musi w koncu sie zakonczyc tym bardziej w spotkaniach wyjazdowych. Tym razem Znicz musial przejechac prawie cala Polske, zeby dojechac do Koszalina. Dzis AZS powinien szczegolnie zdominowac zbiorki.
Posted by: sHybki

Re: PLK 2009/2010 - 20/12/2009 00:52

Czy pokonanie Sportina i PBG basket przez AZS koszalin można nazwać wejściem na właściwe tory smile Mnie te zwycięstwa absolutnie nie przekonują bardziej schylam się ku zagraniu Znicza podobnie jak mówi Zabłocki z Jarosławia "Musimy zwrócić szczególną uwagę na liderów i zarazem na dostarczycieli
największej ilości punktów - Georga Reese i Michaela Kueblera.
Myślę, że jeżeli ich powstrzymamy to powinniśmy spokojnie wygrać mecz.
Ja już od dłuższego czasu powtarzam, że my gramy lepiej na wyjazdach
niż u siebie i coś mi mówi, że przyjedziemy z Koszalina ze zwycięstwem..." powodzenia smile
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 21/12/2009 00:16

Originally Posted By: Raffie
Polonia Azbud Warszawa - Sportino Inwroclaw (+20.5)
1.85 (Gamebookers/bwin/Bettson)
5/10

AZS Koszalin (-2.5) - Znicz Jaroslaw
1.85 (Gamebookers/PartyBets)
5/10


Polonia 77:64, Koszalin 91:75 smile

Polpharma Starogard Gdanski - PBG Basket Poznan (+14.5)
1.85 (Unibet/Betsson)
5/10

Przesadone HC dla mnie. W Poznaniu doszlo do zmiany trenera. Odszedl w koncu Kijewski, ktory tragicznie prowadzil zespol PBG. Teraz Jankowski powinien lepiej ogarnac sytuacje i druzyna z Poznania powinna grac lepiej. Polpharma jest dobra, ale nie sadze, zeby pokryla HC, a moze wydarzy sie nawet niespodzianka i PBG wygra?
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 21/12/2009 04:02

Originally Posted By: "Raffie"
Polpharma Starogard Gdanski - PBG Basket Poznan (+14.5)
1.85 (Unibet/Betsson)
5/10


86:76 dla Polpharmy smile W końcu triple 3/3.

PLK Season
W-V-L 21-0-23
Staked: 241u Profit: -21.35u

Połowa strat nadrobiona teraz jeszcze 20 jednostek i będzie plus.
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 29/12/2009 06:15

Już jutro kolejna kolejka PLK. Liczę na wasze uwagi i spostrzeżenia.
Ja wypatrzyłem dwa wartościowe typy :

Polonia Warszawa - Koszalin
Typ : Polonia -4,5
Kurs : 1.95


Po reformie w Koszalinie dzieje się lepiej bo zespół wygrywa.
Wydaje mi się, że drużyna dalej nie jest stabilna, a ostatnie
zwycięstwa są wynikiem wysokiej skuteczności (43-44% za 3pkt)
oraz słabej gry przeciwników. AZS dalej ma przestoje, które były
widoczne w ostatnim meczu ze Zniczem. Polonia ostatnio gra
dobrze. Co ma wygrać to wygrywa. Po wzmocnieniach ( Miller i Nana )
mają jeszcze większy potencjał. AZS nigdy nie był drużyną dobrze
grającą na wyjazdach. Liczę na przestoje przy gorszej
skuteczności akademików.

Polpharma Starogard - Sportino Inowrocław
Typ : Polpharma -15,5
Kurs : 1.91


Sportino jest ostatnią drużyną w tabeli. Zwolnili zawodników,
którzy odgrywali kluczowe role w zespole. Zatrudniony w roli
trenera Andrzej Kowalczyk pozbył się Bigusa, Arabasa, Ibrahima,
Scotta oraz Andersona. UWAGA: W pierwszym meczu ze Starogardem
Anderson 36 min, Scott 34 min, Ibrahim 31 min, Arabas 31 min,
Bigus 22 min. Wynika z tego, że na pozostałych graczy przypadło
tylko 45 min. Sportino dysponuje teraz kiepskim i bardzo wąskim
składem. Nowi zawodnicy ( Kęsicki i Stężewski ) nie powinni
wnieść zbyt wiele ... no może trochę chaosu, którego w
Inowrocławiu nie brakuje. Nie wiem po co oni ściągają takich
zawodników ... O Kęsickim : "Latem powrócił do Hiszpanii i
związał się z występującą na zapleczu ACB Vive Menorca. W czasie
pobytu tam zaliczył 19-sekundowy epizod. Trafił w tym czasie
jeden z dwóch rzutów wolnych." Jeśli w 2 lidze hiszpańskiej
przebił się do składu i zagrał 19 sekund to musi być świetnym
zawodnikiem. Na koniec wypowiedź Łukasza Żytko - Nie powinienem
mówić takich rzeczy, ale my nie jesteśmy już nawet na dnie.
To jest coś gorszego. I nie możemy z tego wyjść. Nie ma żadnych
pozytywów.(&#8230;) Z każdym przeciwnikiem, no oprócz Asseco Prokomu, w
pewnych momentach prezentowaliśmy się naprawdę nieźle. Jest to
jednak tylko kilka minut, i z zespołu, który fajnie gra, nagle
robi się drużyna juniorów, czy streetball'owców, którzy nie wiem,
co tu w ogóle robią.
Jeśli Polpha się postara to może być nawet +30.
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 29/12/2009 06:30

Co do drugiego typu.

Bałbym się. Sportino jest cienkie jak dupa węża, ale w pewnym momencie muszą zaskoczyć. Nie mówię oczywiście o wygranej, ale wolałbym odpuścić wysoki handicap. Wątpię, by Polpharmie się chciało tym bardziej, że znają swoją wartość i nie muszą Sportino roznosić w pył. Zaryzykowałbym over. Sportino słabo broni, Kowal nie stawia w ogóle na obronę. W Polpharmie ma kto rzucać i mają kilku dobrych strzelców na czele z Weedenem. Do tego Angley będzie miał w miarę proste zdanie, bowiem Żytko potentatem w obronie nie jest i ma jeszcze gorsze warunki fizyczne. Sportino nie ma nic do stracenia.

Ja się spodziewam overowego spotkania. Skusiłbym się nawet na dobry typ jakim jest mianowicie W KTÓREJ POŁOWIE PADNIE WIĘCEJ PUNKTÓW - drugiej. Nie pamiętam kto dawał takie zakłady, ale jak ktoś znajdzie to warto spróbować.
Posted by: przyborro

Re: PLK 2009/2010 - 29/12/2009 08:22

Wcisnę dwa zdania, co do wpisu Skrzypo to wzmocnili klub Kęsicki i Storożyński( Stężewski to moze sie w 12 zlapie), a co do wpisu Wojtka to Inowrocławianie sa cieńsi niż dupa węża :), ale Żyto ma lepsze warunki od Angleya i wydaje mi się że obronę to akurat ma dobrą. pozdrawiam
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 29/12/2009 08:58

Żytko to przeciętniak, który za sezon lub dwa powinien pykać w 1 lidze. Przepisy o Polakach tylko go ratują, podobnie jak kilku innych graczy w PLK. Angley wciąga takich nosem. A Storożyński to bardzo dobry transfer. Jeden z lepszych jakie mogli wykonać działacze jeśli chodzi o transfer na linii Sportino - 1 liga.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 30/12/2009 00:03

Anwil Wloclawek - Polonia 2011 Warszawa (+20.5)
1.85 (Unibet)
5/10

W Anwilu dziś nie zagra Alex Dunn (8,9 pts, 5,9 reb). Sam Rashard Sullivan to trochę mało i może mieć dziś problemy z przewinieniami i wyższym Rafałem Bigusem. Działać powinien Dardan Berisha, który jest świetny w ataku, a Anwil nie ma zbytnio kim go pokryć. Przerwa świąteczna powinna mocniej się odbić na koszykarzach Anwilu, bo wiadomo, że najwięcej problemów jest z zawodnikami z USA, a Sullivan narzekał już na jakieś bóle. W Polonii 2011 praktycznie sami młodzi Polacy, to problemu nie powinno być.

Polpharma Starogard Gdanski - Sportino Inowroclaw (+18.5)
1.85 (Nordicbet)
5/10

Sportino pozyskało kolejnych już zawodników. Tym razem Storożyńskiego i Kęsickiego. Tego drugiego nie znam i niewidziałem nigdy w akcji. Natomiast Storożyński na razie jest lekceważony, ale powinien poprawić chemię oraz zdecydowanie ożywić grę Sportino. Jest to koszykarz lepszy od Robaka i jest to wzmocnienie dla Sportino. Polpharma po przerwie świątecznej może zlekceważyć przeciwnika, a sama drużyna nie jest też taka super, żeby kryć takie HC. W końcu jest Okafor, Weeden, Angley, który nie potrafi rzucać i zgraja średnich Polaków. W Sportino liczę, że dziś będzie działał Quinton Day.
Posted by: retoox

Re: PLK 2009/2010 - 30/12/2009 01:24

Witam, byłbym wdzięczny gdyby ktoś wypowiedział się na temat tych dwóch zakładów:

PGE Turów Zgorzelec - Stal Stalowa Wola
Typ: Stal Stalowa Wola +18,5
Typ: Stal Stalowa Wola over 68,5pkt

Mi wydają się interesujące, ale to nie do końca moje podwórko. Opieram się tu na tym co widziałem na własne oczy ( mam tu na myśli 3 spotkania Stali przed własną publiczności) opinia kolegów jak i informacjami w lokalnej prasie. Jeśli chodzi o linie 68,5 to Stal 8 razy przeskakiwała ta linie. 5-krotnie rzucili mniej z czego trzy takie spotkania to pierwsze trzy kolejki tego sezonu. Znajomi mówią że Stal z meczu na mecz prezentuje się lepiej, drużyną się na prawdę fajnie zgrała a do tego co sam zauważyłem wychodzą im rzuty za 3. Czy w związku z tym warto coś z tych zakładów zagrać. Proszę o opinie.

P.S.
Jak na razie pograłem delikatnie hc+18,5 ale mam ochotę dołożyć jeszcze 2-3j tylko nie wiem na co i czy aby na pewno warto...
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 30/12/2009 23:36

Originally Posted By: Raffie
Anwil Wloclawek - Polonia 2011 Warszawa (+20.5)
1.85 (Unibet)
5/10

Polpharma Starogard Gdanski - Sportino Inowroclaw (+18.5)
1.85 (Nordicbet)
5/10


Polpharma 74:58, Anwil 87:78.

Asseco Prokom Gdynia - Znicz Jaroslaw over 160.5
1.85 (Betsson)
5/10

Zespoły, które preferują up-tempo. Myślę, że Prokom odjedzie i Znicz będzie grał szybko, żeby nadrabiać straty. Prócz Adama Łapety, który mierzy 217 centymetrów wszyscy poruszają się bardzo szybko, a Znicz ma tylko jednego zawodnika, który ma powyżej 200 cm. Po świętach będzie mecz ataku z małą ilością obrony i szybką grą z obu stron.
Posted by: Mak0ss

Re: PLK 2009/2010 - 30/12/2009 23:41

Raffie, a co myslisz dzis o Zniczu +20,5 ? Kusi mnie to, ale bardziej po statach, bo plk za bardzo jak ogladac nie mam
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 31/12/2009 00:06

Originally Posted By: Mak0ss
Raffie, a co myslisz dzis o Zniczu +20,5 ? Kusi mnie to, ale bardziej po statach, bo plk za bardzo jak ogladac nie mam


Jeśli Znicz przegrał u siebie 65:98, to nie warto stawiać na nich dziś HC. Dla mnie no bet, najlepiej zagrać "overazzo" laugh
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 31/12/2009 02:50

Originally Posted By: Raffie
Asseco Prokom Gdynia - Znicz Jaroslaw over 160.5
1.85 (Betsson)
5/10


104:92=196 smile Cała kolejka drugi raz triple 3/3.

PLK Season
W-V-L 24-0-23
Staked: 256u Profit: -8.60u

W końcu jest dobrze. Teraz streak W8, a mam nadzieję, że jeszcze będzie trwał smile Jestem zadawolony, bo już było -43 jednostek, ale praktycznie minus został zniwelowany i czas zacząć wychodzić na plus. Szkoda, że ten sezon został zmarnowany przez Sportino, na którym zrobiłem progresję ze zwiększaniem stawek, ale to tylko mój błąd, którego już nie powtórzę.
Posted by: grajus87

Re: PLK 2009/2010 - 31/12/2009 22:19

PLK w Fortunie smile
Posted by: przyborro

Re: PLK 2009/2010 - 01/01/2010 22:12

Originally Posted By: grajus87
PLK w Fortunie smile


skad to info ze sie dogadali?
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 02/01/2010 08:46

Originally Posted By: grajus87
PLK w Fortunie smile


Kiedyś może i bym się cieszył. Teraz to wuj z nimi. Dawniej ogromnym atutem dla mnie w Fortunie i Toto-Mixie były o/u i pojedynki zawodników. Teraz Tobet wprowadził o/u na zawodników, a więc Fortuna straciła swój atut. Do tego z obecnie wprowadzonym podatkiem i wymysłem logowania się na stronie nie będę nawet szedł do tej speluny.

Szkoda, że za Tobetem nie idą inne buki poszerzając ofertę dla graczy. W Expekcie byłoby to możliwe, ale oddsmaker jest za leniwy tongue

Jeszcze chciałbym się wypowiedzieć odnośnie transmisji w TV. Często oglądam spotkania krajowej ligi w piłce nożnej na C+. Kibice piłkarscy mają 20x lepiej. Trzy spotkania + trzy magazyny ligowe w każdej kolejce. PLK? Jeden mecz na krzyż i nie ma magazynu ligowego, nie wspominając o TOP 5 akcji kolejki. Sto lat za murzynami i tyle.
Posted by: Mak0ss

Re: PLK 2009/2010 - 02/01/2010 08:55

Wiesz, wynika to tylko i wylacznie z zainteresowania ludzi. Koszykowka to sport nr hmm 4? Pilka nozna, siatkowka, zuzel i potem kosz. a moze i pilka reczna jest przed.
Ogladalnosc magazynow, samych spotkan zenujaca...nie pamietam dokladnych liczb, ale spotkania PLK na tvpsport oglada po 100k w porywach. Dlatego ze nie oplaca sie np robic profesjonalnej strony www poswiecanej tylko i wylacznie koszykowce, zbyt maly target, by mozna bylo na tym zarobic jakos
Posted by: muppet

Re: PLK 2009/2010 - 02/01/2010 21:53

Magazyn ligowy, slaby bo slaby, ale jest

Magazyny, ogladalnosc TV itd. - to moze pojsc dopiero w momencie kiedy liga pozyska duzego sponsora, ktoremu bedize zalezalo na promowaniu swojej inwestycji.

To nie jest poczatek lat 90tych, ze TV pokazuje to, co ludzie chca ogladac. Pokazuje sie to, na czym mozna zarobic, a to nie zawsze jest scisle zwiazane z iloscią widzów.
Jestem przekonany ze takiej popularnosci siatkowka NIGDY by w Polcse nie zyskala gdyby nie doskonaly marketing zbudowany praca wielu osob, przez wiele lat. Po prostu PLUSowi zależy i doskonale wywiazuja sie z zalozen swojej strategii.

U nas ERA niby probowala cos zrobic ale zabraklo albo determinacji, albo pieniedzy, albo cierpliwosci. Zreszta w marketingu sportowym tej firmy zawsze bylo widac ze cos nie gra wink

Jedyna szansa dla naszej koszykówki to duży sponsor dla ligi, a to oznacza kumatych ludzi we wladzach danej firmy. Bo jesli spojrzec po prostu na ogladalnosc w ostatnich miesiacach, to fakt - nie ma o czym mowic. Ale patrząc kilka lat wstecz, liczby były zupelnie inne. I nie ma zadnego powodu, by do nich nie powrocic + rozwijać dalej.
No ale to juz jest zadanie dla władz PLK
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 03/01/2010 01:07

Originally Posted By: muppet
Magazyn ligowy, slaby bo slaby, ale jest


Ten magazyn to szkoda słów. Jedynie raz Sobczyński dobrze powiedział o "starej kokocie". Sam nie oglądam tego magazynu, bo nie dowiem się niczego ciekawego, a 30-sekundowe skróty ze spotkań w jakości PRL mnie nie interesują. Smokowski z Twarowskim ze swoją L+ niszczą ich 10:1 smile

Co do tranmisji PLK. Po prostu niektóre stacje mają dziury w ramówkach. Na takim nSport mają obecnie tylko LM i mogliby tanio pozyskać prawa do PLK, bo widzowie mocno narzekają na forum kanału, że brakuje transmisji live i są same powtórki. Byłyby dwa spotkania live w każdej kolejce, jak niedawno na Polsacie Sport smile Szkoda, że tylk to marzenia.
Posted by: muppet

Re: PLK 2009/2010 - 03/01/2010 02:07

Originally Posted By: Raffie
Originally Posted By: muppet
Magazyn ligowy, slaby bo slaby, ale jest


Ten magazyn to szkoda słów. Jedynie raz Sobczyński dobrze powiedział o "starej kokocie". Sam nie oglądam tego magazynu, bo nie dowiem się niczego ciekawego, a 30-sekundowe skróty ze spotkań w jakości PRL mnie nie interesują. Smokowski z Twarowskim ze swoją L+ niszczą ich 10:1 smile

Co do tranmisji PLK. Po prostu niektóre stacje mają dziury w ramówkach. Na takim nSport mają obecnie tylko LM i mogliby tanio pozyskać prawa do PLK, bo widzowie mocno narzekają na forum kanału, że brakuje transmisji live i są same powtórki. Byłyby dwa spotkania live w każdej kolejce, jak niedawno na Polsacie Sport smile Szkoda, że tylko to marzenia.


Ja mysle, ze predzej polsat to zrobi - kupi nbam eurolige, uleb, plk i otworzy kanal 'polsat basket'. Sadze ze to mozliwe w ciagu najblizszych 10 lat wink
Posted by: Mak0ss

Re: PLK 2009/2010 - 03/01/2010 02:14

Koszykowce w Polsce potrzebny jest jakis impuls zeby cos sie ruszylo. A najlepsze co sie moze zdarzyc, to jakis sukces, bo to przyciaga. Mamy przyklad w skakach, zuzlu i siatkowce. Owszem Plusliga jest profecjonalnie prowadzona. Do tego 3 transmisje w tygodniu, mecze pucharowe, reprezentacja i sie napedza.

a co z koszem? Byl eurobasket, marketing - zero. W Poznaniu byly 3 mecze, jesli nie doszlo sie w promien 50 metrow od hali, to rownie dobrze moglby sie tam odbywac targi ksiazki albo wystawa mineralow.
Gortat, mozna by wykorzystac jakos, tylko ze transmisje NBA trzyma canal, mecze na jakims poziomie euroligowe tez c+. Wiec dostep ograniczony.
Polsat extra pokazuje ACB, ale to juz w ogole dla fanatykow, a dostep do tego kanalu minimalny.

Co by nie mowic, nie ma przyszlosci dla koszykowki, czyt. PLK w najblizszym czasie. Poziom ligi bardzo mizerny, hale puste. Po domowym podworku moge mowic, niby od 2 lat walcza, cos sie staraja, a mimo to jak przychodzi 1000 osob na mecz to jest mega szal, w 500 tysiecznym miescie, aglomeracja pod milion.
Mozna dodac jeszcze takie niby malo wymagajace rzeczy jak obsluga meczu -> mecz pokazywany hmm z 2? 3? kamer, wszystko wyglada jak transmisje z tzeciego swiata.
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 03/01/2010 03:04

AZS Koszalin - Polpharma / 2 / @ 2.40 Gamebookers

No proszę Was. 2.40 na dobrze grającą Polpharmę na wyjazdach? Lekko przesadzili. Owszem AZS ostatnimi czasy zaskoczył, ale myślę, że po takim kursie warto spróbować Polpharmę. AZS niby szerszy skład, ale jakościowo chyba lepiej. Swanson robi dobrą robotę dla AZSu, ale myślę, że u Farmaceutów jest komu go pokryć. Pod koszem przewaga Polpharmy - Okafor jest 2x lepszym zawodnikiem, lepiej gra pod koszem i jest zwrotniejszy od Ticy moim zdaniem. Zobaczymy jak to będzie, bo wynik może paść każdy. Angley już doszedł do siebie po lekkiej kontuzji nosa.

Jeśli chodzi o resztę spotkań to ciężko wyczuć. Bardzo wysoki HC Prokomu, może po ostatnim blamażu Stalówka coś zagra, ale tu też loteria. Grałbym Kotwę @ 1.66 ze Sportino na wyjeździe, ale bardziej chyba rekreacyjnie i kieruję się mottem 'bić najsłabsze ogniwo ligi'. Nie daje na nich nawet złotówki, bo mi jej szkoda. Śmieszny zespół ze śmieszną polityką klubową.

Under 151 w Sopocie na meczu Trefl - Anwil też wygląda nieźle. Anwil to taka ekipa co dostosuje się do gry rywala. U siebie strasznie potrafią się rozstrzelać, ale na wyjazdach o wiele bardziej przykładają się do obrony. A Trefl u siebie jest straszliwie underowy. Można próbować.
Posted by: Gaske

Re: PLK 2009/2010 - 03/01/2010 03:12

Wg mnie Polsat nic nie kupi. Od kilku lat cały czas się cofają i teraz jedyne co mają na poziomie to jest boks, bo z niego mają chyba wszystko i siatkówkę, której nie puszczą na pewno. Kiedyś było więcej, teraz Polsaty Futbol wymyślili i jest słabo.

TVP ma najlepszy start, bo najwięcej ludzi chyba ma do niej dostęp, ale tam jest tylko żużel i PLK, a mimo to z kolejki pokazują jedynie jeden mecz, mimo że nic więcej nie mają do pokazania, a sezon żużlowy trwa przecież jak nie ma kosza i odwrotnie. Do tego jakość ich przekazów to tragedia, wszyscy poszli do przodu, oni zostali.

C+ to już coś, ale mało kto ma do tego dostęp. Aktualnie chyba mają najlepszą ofertę, ale nic za darmo.

nSport chyba w najbliższym czasie najbardziej będzie się rozwijać, mam od kilku dni, fajne programy, fajni dziennikarze, ale wszystko tylko o LM, bo tylko to mają, fajnie jakby Euroliga, PLK, NBA jeszcze tam było.

Szkoda, że mało kosza jest w EuroSporcie, ale to i tak chyba z C+ najlepszy kanał z powodu przede wszystkim tenisa. Większa stacja, może kiedyś coś wezmą.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 03/01/2010 23:58

Sportino Inowroclaw - Kotwica Kolobrzeg
2.16 (Expekt)
5/10

Nie rozumiem w ogóle dlaczego Kotwica jest faworytem? Klub ma problemy z wypłatami, kontuzjowany jest lider Bartosz Diduszko. Do tego drużyna frajersko przegrała u siebie z PBG Basket Poznań, co powinno obniżyć morale. Mocno krytykowany jest trener Blechacz, którego kibice chcą, żeby wywalić. Sportino to spotkanie musi wygrać, bo Kotwica odjedzie na dwa punkty. Dlatego zrobią wszystko, aby wygrać. Ważny będzie pojedynek rozgrywających Quinton Day (Sportino) vs Omni Smith (Kotwica). Day jest o wiele lepszym strzelcem, Smith nie grozi rzutem i uważam, że Sportino będzie miał przewagę na tej pozycji, a to może się okazać kluczowe.

Trefl Sopot - Anwil Wloclawek under 151.5
1.85 (Bettson/Bwin)
5/10

Trefl u siebie to underowa ekipa, co można zobaczyć na samym dole. Anwil rzuca dużo punktów u siebie, ale na wyjazdach jest słabszy i gra mocniej w obronie. Trefl to ekipa, w której nie ma żadnych szalonych akcji, a wszystko jest ustawiane przez trenera. Linia wysoka, więc trzeba grać. Dotychczas w Sopocie nie padło nawet 140 punktów.

Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk 59:54=113
Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 73:61=134
Trefl Sopot - Stal Stalowa Wola 81:57=138
Trefl Sopot - MKS Znicz Jarosław 66:64=130
Trefl Sopot - AZS Koszalin 68:65=133
Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański 57:61=128
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 04/01/2010 04:45

Originally Posted By: Raffie
Sportino Inowroclaw - Kotwica Kolobrzeg
2.16 (Expekt)
5/10

Trefl Sopot - Anwil Wloclawek under 151.5
1.85 (Bettson/Bwin)
5/10


Sportino 77:79, Trefl - Anwil 73:80=153.

Miało być +100 jednostek, a jest -18. Ogólnie kompromitacja i żenada. Po dzisiejszych spotkaniach odechciewa się życia. W Sopocie po połowie spotkania under był praktycznie pewny, ale oczywiście musieli rzucić 153 punkty. Sportino przegrało dwoma punktami, w ostatniej akcji mieli jeszcze trzy rzuty, którymi mogli doprowadzić do remisu i dogrywki. Jednak są leszczami i lecą do I ligi - gratki.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 04/01/2010 23:56

Polonia Azbud Warszawa - Znicz Jaroslaw over 153.5
1.5 (Gamebookers)
5/10

W obu ekipach nie ma centra, który zwalnia tempo. Jest wielu amerykańskich graczy, który preferują styl grania "streetball". Dlatego dziś będzie wyścig kto rzuci więcej. Polonia nie ma odpowiedzi na centra Williamsona, który powinien dziś zrobić kolejne double-double w tym sezonie. W drużynie przeciwnej szaleć będą Nana oraz Eddie Miller, którzy uwielbiają szybkie granie i szalone akcje.
Posted by: Mak0ss

Re: PLK 2009/2010 - 05/01/2010 00:06

Raffie jakis blad Ci sie wkradl w kurs chyba? W expie 153 po 1.83
Posted by: loipop

Re: PLK 2009/2010 - 05/01/2010 00:22

mi sie wlasnie wydaje ze znicz bedzie sie staral nieco spowalniac gre. un/ov nigdy nie gralem i nie gram ale wygrana znicza i handi zagrane. Czemu przy poniedzialku nie zrobic niespodzianki gdy oferta uboga i kazdy szuka pewniaka smile . Sklady wyrownane gra obu ekip dla mnie to padaka z pomyleniem wiec bierzemy wyzszy kurs smile
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 05/01/2010 00:40

loipop, własnie Znicz woli szybszą grę.

Wypowiedz trenera Polonii : "Nie możemy pozwolić rywalom narzucić
ich stylu gry. Jeśli pójdziemy na wymianę rzutową, może być nam
trudno ich pokonać."

Długie rozgrywanie i oczekiwanie na sytuację ?

under/over loteria tongue
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 05/01/2010 04:40

Originally Posted By: Raffie
Polonia Azbud Warszawa - Znicz Jaroslaw over 153.5
1.85 (Gamebookers)
5/10
[/quote]

77:73=150 aplauz

Fajnie, naprawdę fajnie. Wczoraj Anwil i Trefl miały 32 rzuty za 2. Dziś Znicz i Polonia 48 i 40. Do tego masa rzutów za 3 - 11/42. Naprawdę, że ten over nie wszedł to tylko talent obu drużyn, bo przy takim tempie i tylu rzutach over powinien "izi" wejść.

Trzy pieprzone spotkania tej kolejki, gdzie brakło 1-3 punktów. Wszędzie zabrakło szczęścia. Ja uważam, że w PLK decyduje 50% umiejętności, a 50% szczęście, los, przeznaczenie tongue Weszłyby to byłbym już "letko" na plusie, a tak jestem znowu na ładnym minusie. "Mogłeś być królem, a zostałeś chu.jem" - smile


PLK Season
W-V-L 24-0-26
Staked: 271u Profit: -23.60u
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 05/01/2010 06:37

1. Trefl Sopot - Energa Czarni Slupsk 2.00 (Expekt) 5/10
2. Sportino Inowroclaw (-2.5) - Polpharma Starogard 1.95 (Pinnacle) 5/10
3. Stal Stalowa Wola - PGE Turow Zgorzelec (-14.5) 1.85 (Unibet) 5/10
4. Znicz Jaroslaw - Asseco Prokom Gdynia over 157.5 1.85 (Betsson) 5/10
5. Stal Stalowa Wola - Asseco Prokom Gdynia (-23.5) 1.85 (Betway) 5/10
6. Znicz Jaroslaw (+5.5) - Polonia Azbud Warszawa 2.00 (Expekt) 5/10
7. Polonia 2011 Warszawa (+26.0) - Asseco Prokom Gdynia 1.85 (Pinnacle) 5/10
8. Sportino Inowroclaw - Energa Czarni Slupsk 1.85 (Gamebookers) 5/10
9. Polonia Azbud Warszawa (-2.5) - Polpharma Starogard 2.00 (bwin) 5/10
10. Trefl Sopot - PGE Turow Zgorzelec (-8.5) 1.85 (Gamebookers) 5/10
11. Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot over 155.5 1.85 (Unibet) 5/10
12. Anwil Wloclawek - Sportino Inowroclaw (+17.5) 1.83 (Sportingbet) 8/10
13. Kotwica Kolobrzeg - Polonia Azbud Warszawa 3.37 (Pinnacle) 5/10
14. PGE Turow Zgorzelec (-9.5) - PBG Basket Poznan 1.85 (Nordicbet) 5/10
15. Polpharma Starogard - Kotwica Kolobrzeg under 150.5 1.85 (Expekt) 5/10
16. Polonia Azbud Warszawa - Czarni Slupsk over 146.5 1.85 (Expekt) 5/10
17. Polonia 2011 Warszawa (-2.5) - Znicz Jaroslaw 1.85 (Expekt) 5/10
18. Sportino Inowroclaw (+10.5) - PGE Turow Zgorzelec 1.85 (Expekt) 5/10
19. Energa Czarni Slupsk (-2.5) - Polpharma Starogard Gdanski 1.85 (bwin) 5/10
20. Stal Stalowa Wola - PBG Basket Poznań (-3.5) 1.85 (Expekt) 5/10
21. Asseco Prokom Gdynia - Sportino Inwroclaw over 160.5 1.85 (Nordicbet) 8/10
22. Anwil Wloclawek - Polonia AZBUD Warszawa over 150.5 1.85 (BetClick) 8/10
23. Polpharma Starogard Gdanski - Anwil Wloclawek 2.50 (PaddyPower) 5/10
24. Sportino Inowroclaw (-6.5) - Stal Stalowa Wola 1.93 (Pinnacle) 8/10
25. AZS Koszalin (+10.5) - Asseco Prokom Gdynia 1.97 (Pinnacle) 5/10
26. Polonia 2011 Warszawa - Sportino Inowroclaw (-1.5) 1.85 (Expekt) 8/10
27. PGE Turów Zgorzelec (-8.5) - Polpharma Starogard Gdański 1.90 (Pinnacle) 5/10
28. PBG Basket Poznan - Trefl Sopot 2.08 (Pinnacle) 5/10
29. Sportino Inowroclaw - Trefl Sopot 2.85 (Expekt) 8/10
30. Energa Czarni Slupsk - Anwil Wloclawek 3.39 (Pinnacle) 8/10
31. Polonia AZBUD Warszawa - Stal Stalowa Wola over 152.5 1.97 (Pinnacle) 5/10
32. Energa Czarni Slupsk (-5.5) - Kotwica Kolobrzeg 1.85 (Gamebookers) 5/10
33. PBG Basket Poznan - Sportino Inowroclaw (+7.0) 2.00 (Pinnacle) 5/10
34. Znicz Jaroslaw - Anwil Wloclawek 2.25 (Gamebookers) 5/10
35. Polonia 2011 Warszawa - Polonia Azbud Warszawa (-4) 1.85 (Expekt) 5/10
36. Sportino Inwroclaw - Znicz Jaroslaw 1.87 (Expekt) 5/10 62:72 (my fault)
37. Kotwica Kolobrzeg (-4) - Stal Stalowa Wola 1.85 (Expekt) 5/10 77:84 (Kotwica prowadziła po III kwartach - 66:55)
38. Energa Czarni Slupsk (+10.5) - Asseco Prokom Gdynia 1.85 (Gamebookers/Unibet) 5/10 68:79
39. AZS Koszalin - PBG Basket Poznan over 154.5 1.85 (bet-at-home/Unibet/Bettson) 5/10 81:72=153
40. Znicz Jaroslaw - PGE Turow Zgorzelec (-5) 2.02 (Pinnacle) 5/10 60:75 -
41. Polonia 2011 Warszawa - Kotwica Kolobrzeg under 166.5 1.83 (bet365) 5/10 79:83=162
42. Polonia Azbud Warszawa - Sportino Inwroclaw (+20.5) 1.85 (Gamebookers) 5/10 77:64
43. AZS Koszalin (-2.5) - Znicz Jaroslaw 1.85 (Gamebookers) 5/10 91:75 -
44. Polpharma Starogard Gdanski - PBG Basket Poznan (+14.5) 1.85 (Unibet) 5/10 86:76
45. Anwil Wloclawek - Polonia 2011 Warszawa (+20.5) 1.85 (Unibet) 5/10 87:78
46. Polpharma Starogard Gdanski - Sportino Inowroclaw (+18.5) 1.85 (Nordicbet) 74:58 -
47. Asseco Prokom Gdynia - Znicz Jaroslaw over 160.5 1.85 (Bettson) 104:92=196
48. Sportino Inowroclaw - Kotwica Kolobrzeg 2.16 (Expekt) 5/10 77:79 - (Sportino w ostatniej akcji miało trzy rzuty na dogrywkę)
49. Trefl Sopot - Anwil Wloclawek under 151.5 73:80=153 (w ostatnich 2 minutach padło 14-16 punktów)
50. Polonia Azbud Warszawa - Znicz Jaroslaw over 153.5 77:73=150 (mecz z szalonym tempem)

PLK Season
W-V-L 24-0-26
Staked: 271u Profit: -23.60u

Over/Under - 7W, 5L
ML - 4W, 6L
Asian Handicap - 13W, 15L

Podsumowanie: Dalej -53.50 na Sportino. Ten klub zniszczył mnie w tym sezonie. Dodatkowo uważam, że brakuje mi szczęścia. W ostatnich 15 spotkaniach popełniłem tylko jeden duży błąd, kiedy dałem na Sportino u siebie ze Zniczem. W innych przypadkach brakło 1-2 punktów, a Kotwica nie wiem co zrobiła przeciwko Stali, kiedy miała wygrany mecz i przegrała siedmioma punktami. Ja miałem farta w spotkaniu Polpharma - Sportino, ale w innych przypadkach były to raczej przekonujące wygrane prócz PBG Basket. Niestety, bety są złe. Jest ich za dużo, żeby zwalać na szczęście. Moje pomysły powoli się wyczerpują.

Sorry za prywatę, ale i tak mało się dzieje w tym temacie. Więcej jest rozmów ogólnych od picków. Myślę, że mogę sobie czasami wklejać staty i napisać moje przemyślenia.
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 05/01/2010 08:18

Originally Posted By: Raffie
Ten klub zniszczył mnie w tym sezonie.


No, a Ty z uporem maniaka grasz na ten najsłabszy w lidze zespół wink

Są cieńcy jak barszcz, olej ich. Tam nie ma kto grać. Oprócz Day'a niemal wszyscy nadają się do 1 ligi.

Originally Posted By: Raffie
(Kotwica prowadziła po III kwartach - 66:55)


Stary, wybacz, ale co to jest 11 pkt? smile

Nie mniej życzę powodzenia, bo liga jest ciężka do obstawiania. Kiedyś była bardziej klarowna moim zdaniem.

piwo
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 05/01/2010 08:50

Originally Posted By: shane
No, a Ty z uporem maniaka grasz na ten najsłabszy w lidze zespół

Są cieńcy jak barszcz, olej ich. Tam nie ma kto grać. Oprócz Day'a niemal wszyscy nadają się do 1 ligi.


Na początku rozgrywek myślałem, że namieszają. Mieli zawodników, którzy powinni Sportino zaprowadzić do środka tabeli. Szczególnie zawiódł mnie Slavisa Bogavac, który świetnie grał w sparingach. Miał być liderem, a został zerem. Z Kotwicą było spotkaniem o wszystko. Porażka powoduje, że Sportino praktycznie księguje spadek.

Originally Posted By: shane
Stary, wybacz, ale co to jest 11 pkt?

Nie mniej życzę powodzenia, bo liga jest ciężka do obstawiania. Kiedyś była bardziej klarowna moim zdaniem.


Wiem, że to nie dużo. Mimo wszystko w spotkaniu u siebie ze Stala Stalowa Wola, to bardzo duża przewaga. Ogromnie się zdziwiłem, że stracili te prowadzenie i dostali takie lanie.

Czemu liga jest ciężka do obstawiania? Poziom zdecydowanie się obniżył. Wysoki był w 2006/07 i od tamtej pory z roku na rok jest coraz gorzej. Przy niskich umiejętnościach trudno wygrywać, bo wystarczy zobaczyć na dzisiejsze spotkanie, gdzie uważam, że był bardzo dobry. Jednak dam opis spotkania: Akcja meczu: kontratak Polonii, podanie na alley-oop Alexandra do Millera zakończone pudłem, niecelną dobitką i wreszcie błędem 3 sekund A chwilę później gracze z Jarosławia zrewanżowali się podobną akcją..

Asseco Prokom miało podobną ilość rzutów w ostatnim spotkaniu. Prokom - Polonia za 2 29/46:26/48 za 3 10/24:4/22 za 1 14/18:13/24. Prokom rzucił 102, a Polonia Azbud 77. Ewidetnie po tym widać, że w dzisiejszym spotkaniu było świetne tempo pod over, ale brak skilla spowodował under. Dlatego co z tego, że dobrze zagrasz, jak wiele decyduje od przypadku.

Jeszcze chciałbym zanalizować Trefl - Anwil. W Treflu nie grał świetny Kuzminskas, a kontuzji w trakcie początku spotkania doznał Kadziulis. Anwil Włocławek, który kandyduje do tytułu mistrzowskiego męczył się cały mecz z tak osłabionym Treflem, gdzie pod koszem grali wymiatacze - Ratajczak i Kowalczuk. Grający pełnym składem Anwil powinien ich pozamiatać na luzie +10/15.

Na koniec zapraszam na www.planetakosza.blox.pl/ Można tutaj poczytać czasem moje zdanie oraz mojego kolegi na temat koszykówki smile
Posted by: huczek

Re: PLK 2009/2010 - 09/01/2010 08:45

Szczerze mowiac slabo znam sie na koszykowce ale wydaje mi sie,ze kilka handich wystawinych przez expekt jest wartych gry.

Kotwica Kolobrzeg(hc +8,5) - AZS Koszalin 1
Kotwica nie przegrala jeszcze z nikim w tym sezonie wiecej niz 8 punktami, a u innych bukow jest tylko handi 6,5

Asecco Prokom Gdynia (hc-19,5)- Polonia 2011 Warszawa 1
Na slabsze druzyny wystawiano taki handi przeciwko Poloni.Poza tym wiekszosc bukow daje tu handiego -21,5

Co o tym sadzicie??
Posted by: huczek

Re: PLK 2009/2010 - 09/01/2010 08:46

Oczywiscie Kotwica nie przegrala taka iloscia punktow u siebie...
Posted by: moor6

Re: PLK 2009/2010 - 09/01/2010 19:00

mysle ze prokom nie pokryje tego hc,w nastepnym tygodniu maja mecz o zycie w Eurolidze z Khimiki który musza wygrac !!
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 11/01/2010 00:23

Anwil Wloclawek - PBG Basket Poznan (+15.5)
1.85 (bwin/bet-at-home/gamebookers)
5/10

Poznań wzmocniłem się nowym koszykarzem - Nenadem Misanovicem. Do tego w drużynie już są James Maye, Robert Tomaszek, Zbigniew Białek, Adam Waczyński, Wojtek Szawarski. To skład bardzo dobry na PLK. Handicap wg mnie trochę zawyżony. Poznań obroni takie HC.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 12/01/2010 01:05

Originally Posted By: "Raffie"
Anwil Wloclawek - PBG Basket Poznan (+15.5)
1.85 (bwin/bet-at-home/gamebookers)
5/10


78:56 dla Anwilu.

Znicz Jaroslaw - Stal Stalowa Wola under 156
1.96 (Pinnacle)
5/10

Spotkanie derbowe. W pierwszym pojedynku było 70:65 dla Znicza. Powinna być powtórka i mecz walki, gdzie gra będzie wolniejsza, a zdobycie punktów będzie wymagało dużego wysiłku.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 12/01/2010 02:35

Walka - to jedyna rzecz jakiej można być pewnym w dzisiejszym pojedynku Stal ze Zniczem w Jarosławiu. Byłem na meczu w Stalowej Woli i powiem wam, że stal mogła wtedy wygrać choć powiedzmy sobie szczerze była na tamtą chwilę zespołem słabszym od Znicza. W tej chwili sytuacja wygląda nieco inaczej. Stal prezentuje się dużo lepiej niż na początku sezonu gdzie brakowało zgrania a skład się ciągle krystalizował.
Założenia taktyczne każdej drużyny grającej przeciwko Zniczowi są proste i oczywiste: należy ograniczyć poczynania Amerykanów. Jeżeli się to uda to Stal stać na wygraną w Jarosławiu. Under/Over odpuszczam ponieważ w tym meczu będzie to loteria. Oba zespoły grają szybko i dużo rzucają na dodatek może być dogrywka(scenariuszy może być wiele)
Spodziewam się że wynik będzie na styku dlatego proponuje zagrać Stal +6,5 pkt a dla odważnych zwycięstwo stali. Dużo szerszy skład stali powinien mieć duże znaczenie w tym pojedynku. Stal zrobi wszystko żeby to wygrać bo to drużyna składająca się z samych walczaków.


Stal + 6,5 Expekt 8/10
Stal ml 2,9 Expekt 2/10
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 12/01/2010 09:15

Originally Posted By: Raffie
Znicz Jaroslaw - Stal Stalowa Wola under 156
1.96 (Pinnacle)
5/10


94:83=177.

PLK Season
W-V-L 24-0-28
Staked: 281u Profit: -33.60u

Nie będę po raz kolejny pisał o pechu. Przy takiej ilości porażek i takim bilansie po prostu widać ewidetny brak umiejętności. W tym sezonie totalnie się pogubiłem. Może jednak "pokora", której mi brakowało przyda mi się. Pisałem w tym temacie, że moim celem jest +100 jednostek. Patrząc na moje wyniki pewnie myślicie: "co on pieprzy, koleś jest tragiczny, ma ogromny minus i gada coś o +100 jednostek - hahaha." Poprzednie rozgrywki w sezonie regularnym skończyłem z bilansem - 48 wygranych, 30 porażek i +93 jednostkach, co można zobaczyć na innym konkurecyjnym forum. Jednak to było i trzeba patrzeć na obecne wyniki, a one są tragiczne.

Pozostaje mi jedynie mój ulubiony zwrot - "don't ever underestimate the heart of a champion!" A sam zamiast pieprzyć i pieprzyć muszę w końcu zacząć zarzucać dobrymi pickami smile
Posted by: tomo

Re: PLK 2009/2010 - 14/01/2010 22:50

Orientuje się ktoś na co zaniemógł Kuzminskas z Trefla i jaka jest szansa na jego występ w niedzielę przeciwko Asseco?

Wietrzę pierwszą i ostatnią porażkę Prokomu w sezonie zasadniczym w tym niezwykle prestiżowym meczu bo Trefl wyjdzie na ten mecz szczególnie zmotywowany, a w Asseco może nastąpić rozluźnienie bezpośrednio po zrealizowaniu jednego z najważniejszych celów na ten sezon, no ale bez świetnego (jak na polską ligę) Litwina pod koszem szanse na niespodziankę maleją dość drastycznie.
Posted by: buczer

Re: PLK 2009/2010 - 14/01/2010 22:57

oficialnie juz trenuję ale kontuzja pleców to jedna z najgorszych kontuzji do wyleczenia więc wszystko możliwe,

Trefl podpisał umowe z Hlebowickim smile
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 14/01/2010 23:14

Nie widzę jakichkolwiek szans dla Trefla tym bardziej, że mecz ten będzie meczem w pewien sposób wyjątkowym i śmiem twierdzić, że Asseco może pokazać miejsce w szeregu sopocianom. Pod koszem nie widzę odpowiedzi na Vardę, Burrella, Jaglę, Łapetę czy Hrycaniuka. Kto ma ich zatrzymać? Kowalczuk, Stefański, RATAJCZAK? laugh Asseco zna halę jak własną kieszeń. Obwód też lepszy chociaż na pewno Ivo z Hawkinsem mogą poszalec, swoje dorzuci Kinnard, ale taki Kadziulis to już tylko nazwisko. Może under? Chociaż na swojej hali Logan, Woods i Ewing mogą się wstrzelić. Ciężka sprawa.
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 16/01/2010 00:02

George Reese na wczorajszym wieczornym treningu skręcił kostkę.
Nie wiadomo czy zagra w jutrzejszym meczu przeciwko Czarnym Słupsk.
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 16/01/2010 00:09

Jakby skręcił to by nie zagrał. Jeśli nie wiadomo - to podkręcił i może się wylizać wink
Posted by: Farciarz

Re: PLK 2009/2010 - 16/01/2010 01:07

Jak zobaczyłem te 5,90 na Czarnych to aż mnie przytkało. To tyle co było np. na Trefl z Turowem lub Kotwicę z Anwilem (na wyjazdach).
No bez jaj ...
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 16/01/2010 03:08

Originally Posted By: shane
Jakby skręcił to by nie zagrał. Jeśli nie wiadomo - to podkręcił i może się wylizać wink


Info od kolegi który ma treningi po AZS.
Posted by: huczek

Re: PLK 2009/2010 - 16/01/2010 08:25

Witam
Nie jestem znawca kosza ale ostatnio typowanie go wychodzi mi nie najgorzej.Po lekkiej analizie
moim zdaniem takie typy sa warte gry

Trefl Sopot +10,5 - Asecco 1
Poznan KK +8,5- Turów Zgorzelec 2
Ziemny Koszalin - Czarni Słupsk +10,5 2
Starogard Gdansk - Znicz Jarosław +6,5 1
Sportino Inowroclaw+13,5 - Anwil Włocławek 1

Pozostale spotkania odpuszczam.
Posted by: huczek

Re: PLK 2009/2010 - 16/01/2010 08:43

Odpuszczam jednak takze Sportino, w ktorym szykuje sie szpital.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 16/01/2010 16:23

Polpharma(-6,5) - Znicz 1 1,85 Expekt

W pierwszym meczu w Jarosławiu minimalnie wygrał Znicz. Wtedy Mays równo z końcową syreną trafił trójkę. Dziś na własnym parkiecie liczę na srogi rewanż Polpharmy, która prezentuje najlepszą obronę w lidze. Myślę, że dziś Polpharma zatrzyma amerykański zaciąg Znicza i pewnie wygra to spotkanie. Pierwsze co mi się rzuca w oczy to ogromna przewaga na desce Polpharmy. Tercet Okafor,Kulig,Mirkowić zdominuje walkę na tablicach. Liczę też na lekką zadyszkę Znicza.
Wypowiedz D.Szczubiała:


Przyjeżdżamy z wielką ochotą na zwycięstwo. Podróż do Starogardu zaczęła się bardzo wcześnie rano w piątek. Dodatkowo w poniedziałek graliśmy mecz ze Stalą i w ostatnim czasie chyba więcej jeździmy niż trenujemy. W zespole problemy zdrowotne miał Andrzej Misiewicz, ale może zagra już w sobotę. Znam atuty Polpharmy, podobnie jak trener Bogicević zna nasze mocne strony, myślę jednak, że rozegramy bardzo ciekawy mecz. Nam zależy na przebiciu się do ścisłej czołówki. Miło wspominam czas spędzony w Starogardzie, do dziś mam tu wielu znajomych i wiem jak mocny doping dają drużynie kibice. Liczę jednak na to, że 2 punkty trafią do nas.
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 16/01/2010 19:52

Sportino Inowrocław - Anwil Włocławek
TYP: Anwil -11,5 pkt
KURS: 1.90
BUKMACHER: Betsson

Data i godzina meczu: 17.01.2010 (niedziela), godz. 18:00


1) Różnica dwóch klas jak nie trzech
2) Derby - chęć pokazania się z jak najlepszej strony
3) Podobno dużo kibiców Anwilu się na to spotkanie wybiera, więc na pewno dobrze, by było zniszczyć rywala
4) Na poziomie PLK w Sportino gra tylko Day - reszta to poziom I ligi
5) PLK nie zgodziło się na przełożenie meczu mimo, że część zawodników Sportino nadal narzeka na zdrowie
6) Anwil w tym roku bardzo stabilna forma, bez głupkowatych wtop, bo na pewno nie można taką nazwać porażki na wyjeździe z silną Polpharmą, a porażka z Asseco była niemal planowana
7) Sportino jest słabe i przegrywa mecze w sposób frajerski
8) Ze Sportino odszedł Raczyński do 1-ligowego Zastalu
9) Sorry, ale na moje tu może być pogrom i szkoda, by było przegapić kurs 1.9
10) Lać Sportino! Polonia 2011 ma pozostać w lidze smile
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 16/01/2010 21:30

Originally Posted By: skrzypo555
Originally Posted By: shane
Jakby skręcił to by nie zagrał. Jeśli nie wiadomo - to podkręcił i może się wylizać wink


Info od kolegi który ma treningi po AZS.


George jednak zagra. Było to lekkie skręcenie.
Posted by: ALEX

Re: PLK 2009/2010 - 16/01/2010 23:36

ja dzis pogram sobie over polfarmy ze zniczem 160,5. Znicz lubi sobie porzucac, licze na skutecznosc "3" bo pod koszem moze byc ciezko
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 22/01/2010 23:08

Energa Czarni Slupsk - Sportino Inowroclaw (+20.5)
1.85 (BetClick/Bwin/Nordicbet)
5/10

Początko na necie było info, że nie zagra Quninton Day oraz nowy zawodnik Rosnowski. Obaj dziś zagrają, do tego do drużyny wrócił Daryl Greene. Dla tego dla mnie handicap zdecydowanie zawyżony.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 04:09

Originally Posted By: "Raffie"
Energa Czarni Slupsk - Sportino Inowroclaw (+20.5)
1.85 (BetClick/Bwin/Nordicbet) :-:
5/10


97:76. Fajnie, fajnie. Kolejny raz dobre info, że zagrają Rosnowski, Day oraz Bogavac. Tylko, że znowu porażka jednym punktem. Biała flaga - poddaję się. Jedynie boli mnie, że ciągle mocno się starałem, a gówno z tego wyszło, a moja kasa ładnie się wyzerowała. Nie jest tak, że się mocno starasz i przykładasz, a wyniki przyjdą. Nie ma żadnej reguły. Jebać biedę.

PLK Season
W-V-L 24-0-29
Staked: 286u Profit: -38.60u
Posted by: Amir_Khan

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 04:15

Raffie nie łam sie dopoki walczysz jestes zwyciezca bo wygrywanie jest nawykiem smile
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 04:32

Niestety, ale za dużo porażek. Do tego jako osoba, która nienawidzi przegrywać mam już tego serdecznie dość i limit, żeby "walczyć" dalej się skończył. To kolejna porażka, w której decyduje ostatnia akcja spotkania, gdzie przegrywam. Pierdolę to.

Czas się schować i zamknąć ryj, bo jestem do dupy z typowaniem PLK. Zapowiadałem się na +100 jednostek, a jaki jest mój bilans - bez komentarza. Teraz jedynie rekracyjnie mogę pobawić się z Prokomem w Eurolidze.

Gratki dla muppeta, który napisał mi kiedyś, że moja "przygoda" z bukmacherką zakończy się właśnie gdzieś po roku, a ta rozmowa była właśnie z 365 dni temu. Miałeś rację, wygrałeś. Zabrakło mi pokory.

Przepraszam też, że zaśmieciłem tyle stron tego tematu. Ktoś może napisać, że fajnie, bo chociaż temat był żywy. Gówno tam. Chodzi tylko o wygrywanie, a tego w przypadku moich betów brakowało.
Posted by: buszmen

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 04:48

No to ja tylko nie kumam, czemu na swój typ ostatniej szansy(bo tak mniemam z tego tekstu) wybrałeś Sportino, które powiozło cie najbardziej i na złym oszacowaniu ich siły głównie poleciałes?
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 04:57

Rozmawiałem z jedną osobą, która wystawia kursy PLK. Wynikało z niej, że bukmacherzy są zdezorientowani odnośnie informacji występów zawodników, których wcześniej wymieniłem - Day'a, Bogavaca, Rosnowskiego. Więkoszość buków zdarzenia PLK robi na zasadzie kopiuj/wklej. Ja wiedziałem, że zagrają, a więc handicap był wg mnie dosyć wysoki.

Ten mecz był przełożony. Za pierwszym razem hc było 9,5, a składy drużyn nie zmieniły się zbytnio. Ba, Sportino miało mocniejszy skład, niż wtedy.
Posted by: buszmen

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 05:03

Nie mój biznes, ale Szejn Ci dobrze radził, a z boku wygląda to na szaleństwo.
Posted by: mistrz41

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 06:04

Day zagrał tylko 9 minut i nie zdobył punktu.To chyba główna przyczyna tej wysokiej porażki.Jednak coś mu dolegało.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 08:17

Buszmen, ale czemu szaleństwo? Sportino ma w lidze 6-9 budżet. Sprowadzono wielu zagranicznych playerów - Anthony Anderson, Ted Scott, Sani Ibrahim, Daryl Greene, Quinton Day, Michael Ansley, Vitalijus Stanevicius, Mindaugas Budzinauskas, Slavisa Bogavac. Zmieniano trenerów, ale nic nie pomogło. Taki Znicz Jarosław śmiga od początku z 3 anonimowymi amerykanami + słabi Polacy, a są w środku tabeli.

Najbardziej mnie ze Sportino zmyliły mecze towarzyskie, w których prezentowali się bardzo dobrze. Wiele osób typowało ich na "czarnego konia" rozgrywek. Gratki dla osoby, która inwestowała kasę w Sportino. Kilka "kolesiowskich" transferów, jak Ansley czy Budzinauskas sprowadziły klub na dno. Osoby/osoba odpowiedzielna za transfery w tym klubie ma ode mnie 0/10, przy takiej kasie gorszych wyników się nie dało wykręcić.

Mistrz41, Day zagrał jedynie 9 minut, bo zrobił dwa przewinienia techniczne, po których zawodnik nie może grać dalej.

Reasumując - jebać biedę.
Posted by: mistrz41

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 17:27

Originally Posted By: Raffie
Mistrz41, Day zagrał jedynie 9 minut, bo zrobił dwa przewinienia techniczne, po których zawodnik nie może grać dalej.


Bardzo mądrze.Jak na lidera przystało laugh Ale coś mi się nie chce w to wierzyć.Tam coś musi być nie tak.Może konflikt w drużynie?!A tak Day dał sobie 2 techniki i miał to w dupie.


Raffie ale skoro już zagrałeś ten handicap do gry (osobiście sam o tym myślałem powiem szczerze ale ostatecznie odpuściłem) a nie grasz za jakieś astronomiczne kwoty mogłeś wybrać na wszelki wypadek najwyższą linię na rynku aby mieć teoretycznie największe szanse na zwycięstwo skoro kursy są porównywalne.W tym przypadku wystarczyło zagrać w 10bet gdzie było handi +21.0 po kursie @1.91.Tam spokojnie za stawke 200-300zł mógł byś zagrać i buk oczywiście może mało popularny ale w 100% wypłacalny a ty miał byś zwrot.Ale jak to się mówi mądry Polak po szkodzie.
Posted by: muppet

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 22:14

10bet nie jest wypłacalny, to raz wink

Raffie nie pi.erdol, to dwa

pozdrawiam
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 23/01/2010 22:20

Originally Posted By: mistrz41
[Bardzo mądrze.Jak na lidera przystało laugh Ale coś mi się nie chce w to wierzyć.Tam coś musi być nie tak.Może konflikt w drużynie?!A tak Day dał sobie 2 techniki i miał to w dupie.


Nie, to raczej przez sędziów. Kilka wypowiedzi z forum Czarnych odnośnie wcześniej omawianych kwestii:

"Przyborowski trafił w ostatniej sekundzie. Obie drużyny już stały w miejscu i tylko podbiegł do kosza i wrzucił, co nie zmienia faktu, że Przybyszewski nic nie gra zupełnie."

"co do meczu sędziowie wykluczając dwoma nsportami Daya dali nam w tym meczu zdecydowane fory i tak mecz byłby wygrany ale gdyby był Day byłoby +15 max , fajnie że zagrał Przyborowski wreszcie dostał szanse."

"Dwa niesportowe dla Day'a i do widzenia. Chociaż ten drugi mocno dyskusyjny. Sędziego chyba jednak trochę poniosło."
Posted by: mistrz41

Re: PLK 2009/2010 - 24/01/2010 04:39

Originally Posted By: muppet
10bet nie jest wypłacalny, to raz wink


Zdania są podzielone.Ludzie tam nie grają ale ja 2 tygodnie temu zaryzykowałem wpłacając tam 100zł.Ugrałem ponad 200,dostałem jednak bonus.Nie miałem jednak czasu na obracanie go tylko wypłaciłem normalną kasę i tyle.Pieniądze miałem na koncie po 2 dniach na mb.Bez problemów.Kwota ta duża nie była więc może dlatego wypłacili.
Posted by: ALEX

Re: PLK 2009/2010 - 24/01/2010 15:44

dzis All Stare Game powiedzmy sobie:-), tobet wystawil linie 205,5 czy nie za mało? 1 kwarta powinni załatwic overka a potem kontrolowac, no chyba, że kwarta zakonczy sie wynikiem 15:9:-)
Posted by: Amir_Khan

Re: PLK 2009/2010 - 25/01/2010 01:33

Postaram sie regularnie podawać to co gram z PLK w tym temacie aby ten temat ożył bo widze że już praktycznie nikt ze '' starej gwardii '' nie udziela się tutaj i szczerze mnie to nie dziwi.

Zaczynamy nietypowo bo od meczu gwiazd który dzisiaj sie odbedzie pomiedzy liga polska i liga gwiazd zagranicznych.Kazdy typ stawkuje stala stawka 10 jednostek, dla kazdego to indywidualna sprawa ile ten pułap wynosi.


1.

Liga PLK - Gwiazdy zagraniczne ligi


Over 205,5 - @ 1,85 - Unibet.

Z jednej strony Pacesas z drugiej Griszczuk , czyli dwaj czołowi trenerzy naszej ligi, a na podstawie aktualnej tabeli PLK można powiedzieć z czystym sumieniem że to najlepszy duet ligi.

W obu drużynach wielu graczy preferujących szaloną koszykówkę , wątpię aby dzisiaj akcje były ustawiane przez obu trenerów.Po pierwsze że nie ma na to czasu , po drugie to ma być show dla kibiców, będzie dużo zabawy i jeszcze więcej punktów dlatego ta linia zostanie przekroczona.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 25/01/2010 04:45

Poziom, poziom, poziom. Nawet z dogrywką dalej było daleko do overa. Wychodzi, że Tobet dał niezłe promo z linią 205,5, ale mało osób spodziewało się chyba takiego rozstrzygnięcia. Najlepszym momentem odzwierciedlającym poziom spotkania był spudłowany rzut Maye'a spod samego kosza sam na sam, a zaraz kontratak Polski i rzut lay-up sam na sam z koszem Logana także spudłowany smile
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 31/01/2010 15:45

Wie ktoś może czy dziś w Zniczu zagra Jeremy Chappell?Ostatnio miał jakiś uraz mięśni kręgosłupa i jego występ w dzisiejszym meczu z Polonią2011 miał być niepewny.
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 31/01/2010 17:40

Jeremy Chappell nie zagra w dzisiejszym meczu.
Posted by: jarko 33

Re: PLK 2009/2010 - 31/01/2010 17:55

Originally Posted By: skrzypo555
Jeremy Chappell nie zagra w dzisiejszym meczu.

mozesz podac zrodlo tego newsa?
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 31/01/2010 18:37

W sportowychfaktach jest informacja ze Chappell jednak wystąpi.

Przepraszam za zamieszanie.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 31/01/2010 21:42

Mieli nie zagrać wszyscy amerykańscy zawodnicy z powodu zaległości finansowych, ale obiecano im kasę na przyszły tydzień. Jednak koszykarze opuścili kilka treningów. Może się skończyć popularnym - "nie ma sianka, nie ma granka".
Posted by: muzzy

Re: PLK 2009/2010 - 06/02/2010 07:10

Originally Posted By: Raffie
Mieli nie zagrać wszyscy amerykańscy zawodnicy z powodu zaległości finansowych, ale obiecano im kasę na przyszły tydzień. Jednak koszykarze opuścili kilka treningów. Może się skończyć popularnym - "nie ma sianka, nie ma granka".

może się skończyć wyrzuceniem Znicza z ligi, bo się okazuje, że działacze (jeszcze przed zatrudnieniem dyrektora Romańskiego) oszukali ligę z tymi gwarancjami finansowymi.
Marma, która ponoć uratowała Znicz i była sponsorem tytularnym, w rzeczywistości dała tylko 130 tys. zł i jeszcze jakąś sumę pożyczyła. Miasto daje niecałe 0,5 mln zł rocznie.. Do dwóch dużych baniek od początku sporo brakowało. No ale Roman załatwił zaproszenie do PLK i git laugh
Murzyni teraz będą grać pod siebie, nie pod zespół (tak grali z Polonią 2011).
Over i Kotwicę biorę w ciemno, big stake smile
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 06/03/2010 21:59

Mialem juz olac, ale ogladajac, ogladajac i ogladajac spotkania doszedlem do wniosku, ze wracam.

Znicz Jaroslaw - PBG Basket Poznan
2.10 (bwin/b365)
5/10

Dla mnie zawyzony kurs. W Jaroslawiu wiecznie maja problemy z wyplatami. W poprzednim tygodniu zawodnicy praktycznie nie trenowali. Zwyciestwo z Czarnymi to ogromny przypadek, ktory po prostu pokazal jaki zenujacy poziom jest w obecnych rozgrywkach. Nie sadze, zeby dzis znowu mieli takiego farta. Znicz sczegolnie razi brakami podkoszem. Po odejsciu Johna Williamsona pozostali Tomasz Zablocki, Dariusz Wyka oraz Lukasz Diduszko. Zestaw pasujacy lige nizej. Poznan powinien zdecydowanie to dzis wykorzystac. Szczegolnie Tomaszek, ktory powinien pozamiatac na zbiorce. Wiadomo, ze latwiej spotkania wygrywa sie oddajac rzuty blisko kosza. Dzis Poznan powinien totalnie zdominowac "pomalowane". Mnie ciekawi odpowiedz Jaroslawia na 217 cm Misanovica, ktory dzis powinien skrupulatnie wykorzystac atut swojego wzrostu.
Posted by: kreator1980

Re: PLK 2009/2010 - 07/03/2010 00:49

Stal Stalowa Wola - Polonia Warszawa(-4,5) TYP:2
Buk:Sportingbet


Stalówka dziś mocno osłabiona. Nie zagrają Jarecki, Gabiński a pod znakiem zapytania stoi występ Wołoszyna i Miszczuka. Na dodatek trener Polonii pochodzi ze St. Woli i na pewno będzie chciał tu wygrać jak sam podkreśla w wywiadach. Jedyne co może martwić to beznadziejny wręcz bilans spotkań Polonii na wyjazdach( tylko jedna wygrana na 9 spotkań). Z drugiej strony z kim mają wygrać na wyjeździe jak nie z osłabioną stalówką.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 07/03/2010 04:10

Originally Posted By: Raffie
Znicz Jaroslaw - PBG Basket Poznan
2.10 (bwin/b365)
5/10


Mysle, ze bardzo dobrze "przeczytalem" spotkanie. Poznan zdominowal zbiorke 35-17, a Tomaszek zanotowal 14 zbiorek. Jedynie pomylilem sie z Misanovicem, bo zagral tylko 2 minuty.

Pozostaje wlaczyc gaz pod koniec sezonu regularnego smile
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 12/03/2010 21:23

Znicz Jaroslaw - Sportino Inowroclaw over 157.5
1.85 (bet-at-home)
5/10

Dwie druzyny, ktore preferuja "streetball style". Mysle, ze dzis moze pojsc niezla wymiana strzelecka na linii Mays vs Day. Obaj beda pewnie chcieli sobie udowodnic, ktory lepiej rzuca za trzy. Znicz po odejsciu Williamsona gra jeszcze bardziej chaotyczna koszykowke. Nie maja zadnego podkoszowca, ktory moglby pograc post-up, a role centra spelniaja Zablocki i Diduszko nie posiadajacy zadnych manewrow centra. Dlatego sadze, ze bedzie niezla bieganina polaczona wieloma rzutami.
Posted by: przyborro

Re: PLK 2009/2010 - 13/03/2010 00:14

Ciekawe stwierdzenie ze Sportino gra streetball, koszykowke Krutikowa charakteryzuja raczej spokojnie rozgrywane akcje i konsekwentne granie taktyki. Co do Znicza masz racje.
Posted by: muzzy

Re: PLK 2009/2010 - 13/03/2010 00:38

@przyborro
Krutikow przyszedł w trakcie sezonu i musi dopasowywać taktykę do graczy. Sprowadzenie Rosnowskiego sugeruje, że woli mieć kolejną strzelbę w zespole niż spokojnego rozgrywającego. Z drugiej strony jego przedmeczowa wypowiedź brzmi antyunderowo:
- Trzeba wyeliminować wariackie zagrania, które nam się zdarzają. Realizować założenia, jakie nakreśliliśmy sobie przed spotkaniem. Defensywa musi być szczelna. Cały czas gramy z nożem na gardle, ale walczymy póki nadzieja na utrzymanie jest realna i z takim nastawieniem wybieramy się do Jarosławia.

Pytanie, czy defensywa z Dayem, Żytką i Rosnowskim może być szczelna? laugh tu by chyba nawet Ettore Messina nic nie poradził laugh
Posted by: donkrzyzol

Re: PLK 2009/2010 - 13/03/2010 17:58

PBG Basket - AZS Koszalin
Typ: PBG Basket

Poznaniacy na fali wznoszącej, w bojowych nastrojach. Myślę, że akademicy są w zasięgu PBG i po niezłym spotkaniu spodziewam sie zwycięstwa gospodarzy różnicą +6
Posted by: sHybki

Re: PLK 2009/2010 - 13/03/2010 18:37

Originally Posted By: donkrzyzol
PBG Basket - AZS Koszalin
Typ: PBG Basket

Poznaniacy na fali wznoszącej, w bojowych nastrojach. Myślę, że akademicy są w zasięgu PBG i po niezłym spotkaniu spodziewam sie zwycięstwa gospodarzy różnicą +6


Z tą falą wznoszącą to bym nie przesadzał owszem poprawili jakościowo grę i wygrali ze ostatnio ze Zniczem ale głównie dzięki wygranej tablicy z Azs już tak łatwo nie będzie Tomaszek z Reesem stoczy ciężki bój a na obwodzie przewaga po stronie AZS, ciężko mi sobie wyobrazić zwycięstwo +6 PBG raczej przyjezdni mają więcej argumentów
Posted by: crossmen

Re: PLK 2009/2010 - 13/03/2010 19:07

Nie śledzę kosza w tym sezonie na bieżąco,ale chodzi mi po głowie zagrać na Kotwicę Kołobrzeg coprawda obniżyli mocno loty w tym sezonie , ale patrząc na terminarz,chcąc się utrzymać największe szanse mają dziś bo pózniej rywali mają bardzo trudnych.
Proszę o dwa zdania kogoś kto śledzi rozgrywki.pozdro
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 13/03/2010 21:56

Originally Posted By: Raffie
Znicz Jaroslaw - Sportino Inowroclaw over 157.5
1.85 (bet-at-home)
5/10


67:60=127. Chaos byl, ale punktow malo. W koncu jednak zasluzony awans Sportino do I ligi.

PBG Basket Poznan - AZS Koszalin under 167.5
1.96 (Pinnacle)
5/10

Ej, spokojnie. Dosyc wazny mecz dla ukladu tabeli, a tu taka linia. Oba zespoly laduja ostatnio duzo punktow, ale grali z druzynami, ktore maja slaby defence - P2011 oraz Sportino. Do tego grali na bardzo wysokim % za 2 i 3. Wysrubowali wysoka linie, ale dzis skonczy sie "dzien dziecka" i nie wierze, ze powtorza znowu taka skutecznosc rzutow.

Polonia 2011 Warszawa (+8.5) - Polpharma Starogard Gdanski
1.85 (Gamebookers/Bwin/Betsson/Bet-at-home)
5/10

Dla Polonii 2011 super wazny mecz. Przegrana powoduje praktycznie pewny spadek. Mlody zespol gra zdecydowanie lepiej we wlasnej hali, gdzie pokonal juz m.in. Turow. Polpharma stoi wysoko w tabeli i osiaga dobre wyniki, ale ogladajac ich kilka spotkan do tej pory nie pojmuje, jak tacy rzemieslnicy moga zajmowac 3 miejsce w tabeli?! Szalu zdecydowanie nie ma, ale wyniki sa. Jednak dzis dla mnie nie obronia HC.
Posted by: przyborro

Re: PLK 2009/2010 - 13/03/2010 23:36

Raffie kiedy to Poznan lub Koszalin grali ze Sportino ostatnio bo jakos mi sie zdaje ze dopiero beda grac ze soba laugh
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 13/03/2010 23:48

Racja. Powalilo mi sie ze Zniczem Jaroslaw.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 14/03/2010 07:06

Originally Posted By: "Raffie"
PBG Basket Poznan - AZS Koszalin under 167.5
1.96 (Pinnacle)
5/10

Polonia 2011 Warszawa (+8.5) - Polpharma Starogard Gdanski
1.85 (Gamebookers/Bwin/Betsson/Bet-at-home)
5/10


Poznan 94:92=186, Polpharma 89:67.

OK, pas definitywny. Nie ogarniam w ogole tego burdelu. Znicz w przedostatniej kolejce zaladowal 167 punktow, zeby w nastepnym streetballowym spotkaniu ze Sportino, gdzie obrona jest slowem obcym laduja razem 127 punktow. Skad do cholery ogarnac takie cos? Nie wiem, najwyrazniej za malo pije/jaram, zeby skumac. Dzis gra Poznan z Koszalinem. Spotkanie o wazny uklad w tabeli. I co? Obie druzyny laduja sobie 186 punktow. W tym Poznan 33 w jednej kwarcie! Mozna napisac, ze spotkaly sie polskie odmiany - Phoenix Suns i Golden State Warriors smile

Polskie nadzieje koszykowki, ktore graja w Polonii 2011 dostaja lanie od Polpharmy. Sorry, ale do cholery ogladalem te Polpharme na zywo w hali, to zalamywalem sie jak taka druzyna moze tyle osiagnac w PLK. Wrzucic taka ekipe do europejskich pucharow to bilans skoncza bez zadnej wygrany. Druzyna, w ktorej liderami sa jednostronny Okafor (w barwach Anwilu pokazal skilla), wszysycy wiedza co zagra "mieli" praktycznie kazda druzyne. Weeden jednostronny strzelec, ktory nie majac dnia tylko przeszkadza swojej druzynie oraz Angley ze slabym (tragicznym?) rzutem. To jest 3 sila Polski.

Na Turow to w ogole dzis zal bylo patrzec. Odkad odszedl Filipovski druzyna stacza sie na dno. Urlepowska druzyna gra totalny streetball, gdzie Gray wszedl trenerowi na glowe. Nie ma zadnej obrony, pomyslu, druzyna wali glowa o sciane. Anwil majacy chyba najgorszy roster od kilku lat z liderem 65-letnim Andrzejem Pluta ma na luzie 2 miejsce.

Bieganie moze przez jakis czas fajnie sie oglada, ale NBA, liga niemiecka oraz polska pokazuja, gdzie to prowadzi. Zawsze solidna z druzyna z dobra obrona przemieli run'n'gun, bo ta taktyka jest dobra, kiedy siedzi, a przez caly mecz/serie tak nie bedzie. Dlatego Phoenix Suns nigdy nie wygra NBA z Nashem jako liderem, a polskie i niemieckie beda lane przez kontrolowane druzyny. Niemcy nie maja zadnej druzyny w TOP 16, a Prokom to wyjatek, bo akurat zebrali przez dwa lata swietnych koszykarzy do tego stylu gry, ale juz przez Olympiakos zostana zniszczeni.

Ogolnie zrobila sie "burdel league". Polowa druzyn gra totalny street, gdzie taktyki tyle ze murzyn z samolotu pojalby ja w 3 minuty. Podobne spotkania mozna zobaczyc na wiekszosci podworek w Polsce. Zrobila sie bieganina, w ktorej decyduje kto ma lepszy dzien rzutowy, bo taktyka odeszla w zapomnienie. Dlatego mam dosyc analizowania tego, bo to tylko od dluzszego czasu notoryczne odbijanie sie od sciany.

Ten sezon jest totalnie przegrany przez moja osobe, a mi smutno, ze polski basket upadl tak nisko. Jeszcze w sezonie 2006/07 mielismy super lige, gdzie wiekoszsc grala, ze milo sie ogladalo. Teraz podobnie spotkania do PLK, czyli glupawa bieganina bez taktyki i masa rzutow rozgrywane sa na wiekoszsci boisk betonowych/orlikow w kraju.

W nastepnym sezonie PLK przyleci/przyplynie nastepny kontygent murzynow i moze bedzie lepiej? Wiec - "nie boj sie zmiany na lepsze" wink
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 16/03/2010 23:32

Mial byc pas, ale ostatnie kolejki to bedzie nieeezle kombinowanie, a ja do tego kombinowania sie dolaczam.

Anwil Wloclawek - Znicz Jaroslaw over 157.5
1.85 (Gamebookers/Bettson/Bwin/Unibet)
5/10

W pierwszym spotkaniu padl wynik 60:77 dla Anwilu, a obie druzyny zagraly na bardzo slabej skutecznosci. Odnosnie match-upow. Znicz ma swietny duet Mays-Chappell, na ktory nie ma odpowiedzi w Anwilu, bo tam niscy zawodnicy sa slabymi obroncami. Dlatego obaj beda dzis mieli duzo wolnego miejsca. W Zniczu natomiast brakuje wysokich zawodnikow, a centrzy Anwilu Dunn z Sullivanem powinni pozamiatac na zbiorce i moga dzis zdobyc duzo latwych punktow po zbiorkach w ataku. Mecz praktycznie o nic, a wiec czeka nas "streetball game".
Posted by: patelmistrz

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 03:24

Wynik 72-68 czyli under. Masz pecha co do tych analiz. Wszystko wchodzi ale odwrotnie
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 06:23

Originally Posted By: Raffie
Anwil Wloclawek - Znicz Jaroslaw over 157.5
1.85 (Gamebookers/Bettson/Bwin/Unibet)
5/10


Originally Posted By: patelmistrz
Wynik 72-68 czyli under. Masz pecha co do tych analiz. Wszystko wchodzi ale odwrotnie


Hmm, sam nie wiem. Analizy sa dobre, bo Mays i Chappell rzucili razem 46 punktow, a Dunn i Sullivan mieli razem 21 zbiorek. W przypadku dzisiejszego spotkania zadecydowala fatalna skutecznosc rzutow za trzy w pierwszej polowie oraz slaba dyspozycja rzutowa Anwilu za 2.

W przypadku takiej ilosci porazek jednak nie mozna mowic o pechu. Po prostu popelniam duzo bledow, ale w koncu zwyciestwa ciesza, a porazki ucza. Dlatego mam nadzieje, ze wyciagne odpowiednie wnioski i niedlugo w koncu sie obudze.
Posted by: trypek

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 06:26

podobno w meczu anwil - znicz testowali inne kosze o zmniejszonej srednicy....
Posted by: iti

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 06:36

To tak sobie moga w srodku ligi cos testowac? wink Cos mi to nie bardzo pasuje wink
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 06:46

Originally Posted By: trypek
podobno w meczu anwil - znicz testowali inne kosze o zmniejszonej srednicy....


To czemu nie zagrales underu? Rozumiem jakas krytyke, z ktorej mozna wyciagnac wnioski. Napisalem przeciez odnosnie dzisiejszego spotkania, ze to moj blad. Krytykowac i nabijac sie nic nie robiac jest latwo. Trypek, ZAPRASZAM do zapisywania swoich pickow w tym temacie.
Posted by: Radmanovic

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 06:54

ja chcialbym tylko zapytac pana moderatora tego dzialu dlaczego usunol posta nie pamietam juz kogo dokaldnie w ktorym pisal iz nalezy grac typy odwrotne do podanych przez Raffiego.Zaznaczyl co wazne ze nic do niego niema bo nie mozna miec.Byc moze pare osob pokierowalo by to w dobrym kierunku. Tak dalej panie mod,swietna robota
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 07:04

Originally Posted By: Radmanovic
ja chcialbym tylko zapytac pana moderatora tego dzialu dlaczego usunol posta nie pamietam juz kogo dokaldnie w ktorym pisal iz nalezy grac typy odwrotne do podanych przez Raffiego.Zaznaczyl co wazne ze nic do niego niema bo nie mozna miec.Byc moze pare osob pokierowalo by to w dobrym kierunku. Tak dalej panie mod,swietna robota


Hehe, szkoda, ze nie zauwazylem tej wiadomosci. Sam napisalbym ja jeszcze raz. Nie ma sprawy, jak ktos chce niech gra odwrotnie. Obecnie rzeczywiscie bylaby to swietna metoda. Zapewne moderator nie chcial robic mi przykrosci, bo staram sie od poczatku sezonu ciagle podawac picki z analiza, co w tym dziale jest rzadkoscia. Ja juz jednak napisalem kiedys - same starania nie wystarcza, w bukmacherce to nie ma odzwierciedlenia. Moge siedziec 24h i analizowac spotkania, a wszystko i tak jest w rekach koszykarzy. Rozumiem, ze irytuje wiele osob swoimi fatalnymi pickami, bo nie jestesmy tu dla przyjemnosci, tylko pieniedzy.
Posted by: Radmanovic

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 07:21

Originally Posted By: Raffie
Originally Posted By: Radmanovic
ja chcialbym tylko zapytac pana moderatora tego dzialu dlaczego usunol posta nie pamietam juz kogo dokaldnie w ktorym pisal iz nalezy grac typy odwrotne do podanych przez Raffiego.Zaznaczyl co wazne ze nic do niego niema bo nie mozna miec.Byc moze pare osob pokierowalo by to w dobrym kierunku. Tak dalej panie mod,swietna robota


Hehe, szkoda, ze nie zauwazylem tej wiadomosci. Sam napisalbym ja jeszcze raz. Nie ma sprawy, jak ktos chce niech gra odwrotnie. Obecnie rzeczywiscie bylaby to swietna metoda. Zapewne moderator nie chcial robic mi przykrosci, bo staram sie od poczatku sezonu ciagle podawac picki z analiza, co w tym dziale jest rzadkoscia. Ja juz jednak napisalem kiedys - same starania nie wystarcza, w bukmacherce to nie ma odzwierciedlenia. Moge siedziec 24h i analizowac spotkania, a wszystko i tak jest w rekach koszykarzy. Rozumiem, ze irytuje wiele osob swoimi fatalnymi pickami, bo nie jestesmy tu dla przyjemnosci, tylko pieniedzy.


Raffie kawal dobrej roboty odwalasz bo gdyby nie Ty to ten dzial by pewnie umarl,wybitnie Ci nie idzie ale jak zawsze karta sie kiedys odwroci.W tym sezonie "nalezalo"grac odwrotnie niz Ty.Niezrazaj sie,forma i celnosc wroca,tego zycze
Posted by: trypek

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 07:22

Polonia Warszawa - Polonia 2011 2 @5.94 pinnacle

Derby, rządzą się swoimi prawami. Ostatnia szansa dla "gości" na utrzymanie się w lidze. Widząc taki kurs trzeba zagrać chociaż za drobne na najmłodszą drużynę w PLK.

Polonii 2011 zostały potyczki z :Kotwicą na wyjeździe i ze Słupskiem u siebie.

Jeżeli młode wilczki wygrały w 1 rundzie to dlaczego teraz mając nóż na gardle maja tego nie wygrać?

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34868,7669032,Polonia_wbije_gwozdz_do_trumny_Polonii_2011_.html
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 21:12

Czarni Slupsk - Turow Zgorzelec
10/10 uwaga
2.15 (Expekt/Betway)

Mega blad praktycznie wszystkich bukow, ale w sumie to 3-5, bo reszta to robi tylko kopiuj/wklej. Jakie urwa 2.00-2.15? Dla Turowa lepiej ten mecz przegrac. Urlep, ktory juz kilkakrotnie kombinowal w naszej lidze i tym razem na pewno juz widzi, co trzeba zrobic. Druzyna nie ma juz szans na "wymarzone" 3 miejsce, a 4 takze jest bardzo odlege. Blisko natomiast jest upragnionego 6, gdzie ominie Prokom w polfinale. Co trzeba zrobic? Oczywiscie dzis przegrac z Czarnymi, a potem z Prokomem na wyjezdzie. Takie porazki bedzie latwo wytlumaczyc, a jesli Koszalin wygra u siebie z Treflem, Sportino oraz na wyjezdzie ze Zniczem, to zajmie 5 miejsce. Jesli Koszalin nie bedzie kombinowal to powinien bez wiekszych problemow wygrac wszystko (jedynie z Treflem moze sie pomeczyc). Turowa zaden inny klub nawet przy porazkach nie moze wyprzedzic, bo nie wierze, zeby Czarni wygrali z Prokomem na wyjezdzie. Tym bardziej, ze Prokom walczy o 1 miejsce na koniec regularnego z Anwilem.

Odnosnie juz czysto samego spotkania. Czarni wygrali w Zgorzelcu 88:83, bez jednego z najwazniejszych dla nich zawodnikow - Chrisa Danielsa. Mysle, ze Booker, Leonczyk oraz Daniels moga zastopowac Wrighta, a to juz polowa sukcesu. Na Graya jest Brazelton oraz Cesnauskis. Ale jak wczesniej pisalem, dla Turowa nie ma praktycznie sensu zwyciestwo. Sport to biznes, a tutaj zdrowy rozsadek mowi, zeby zajac 6 miejsce. Inaczej bedzie najgorszy sezon od kilku lat Turowa, a tak moga przejechac sie po Polpharmie i pokonac Anwil w polfinale.

Co do stawki to z 10/10 nie szarzuje, bo to moj pierwszy pick w historii przy takiej stawce w PLK. Po prostu realna linia to gdzies 1,35-1,50.
Posted by: mistrz41

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 22:53

Dla mnie to szarzujesz bo jak Czarni wygrają to po walce i sportowemu.Urlep już dostał kare w zeszłym sezonie za układanie spotkań Basketu Kwidzyn.Myślę, że teraz to się nie powtórzy bo ponownie dokładnie się będą przyglądac Turowowi w końcówce sezonu czy czegoś nie kombinują.

Dla mnie dzisiaj bet Polonia 2011 +9.5.Mają już w sumie tylko teoretyczne szanse na utrzymanię się ale ciągle są.Muszę do końca sezonu wygrac wszystkie mecze czyli dzisiaj z Polonią w derbach potem Kotwica powyżej 4 punktami i z Czarnymi a Kotwica wtopic w Sopocie z Treflem co jest bardzo prawdopodobne.Dla tych młodych grajków i tak wszytskie mecze w PLK są bardzo wazne i zagrają do upadłego.
Posted by: shane

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 22:54

Czarni 10/10?

Ja bym ich nie tykał nawet jakby grali z I-ligowcem.
Posted by: Amir_Khan

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 22:56

Jezeli Urlep chce uniknac kompromitacji w PO to dobrze wie ze
musi RS zakonczyc na 6 pozycji wiec ?
Posted by: zenekk

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 23:38

a skad pewnosc ze prokom wygra sezon zasadniczy? wystarczy ze anwil pokona u siebie prokom 14pkt lub wiecej i nici z planu turowa z zajeciem 6 miejsca,bo onosprawi ze i tak trafia na prokom,malo tego pewnie odpadna w cwiercfinale z polpharma
Posted by: zenekk

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 23:47

poza tym zakladajac ze turow musi pokonac znicz za tydzien(jak nie pokona to moze spasc nawet na nizsze miejsce niz 6),to koszalin musi wygrac wszystkie mecze zeby przeskoczyc turow,a w ostatniej kolejce gra w jaroslawiu wiec dostanie w leb,takze urlep to nawet nie musi kombinowac,bo i tak nic z tego nie wyjdzie,zeby jeszcze mial pewnosc ze prokom wygra zasadniczy,ale to i tak male szanse ze na 6 spadna
Posted by: hot_sauce_1986

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 23:54

wierzysz w to ze w meczu o pierwsze miejsce po zasadniczym Prokom dostał 14 pkt z Anwilem? Ja nie
Posted by: hot_sauce_1986

Re: PLK 2009/2010 - 17/03/2010 23:56

*dostanie
Posted by: zenekk

Re: PLK 2009/2010 - 18/03/2010 00:18

puki nie jest pewne ze porazka daj im 100% 6 miejsce i ze to 6 miejsce sprawi ze w polfinale nie trafia na prokom to niczego nie beda odpuszczac,jezeli czarni wygraja to po czystym meczu a nie po jakims odpuszczaniu rywala,a turow jest cieniutki i czarni go pokonaja w czystym meczu,a nie jakies brednie o odpuszczaniu
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 18/03/2010 06:09

Originally Posted By: Raffie
Czarni Slupsk - Turow Zgorzelec
10/10 uwaga
2.15 (Expekt/Betway)


Nie bede tego komentowal, bo jako przegrany na totalnym dnie nie mam prawa glosu.

Gratki za rozwiązanie zagadki - mistrz41, shane oraz zenekk.
Posted by: forty

Re: PLK 2009/2010 - 18/03/2010 14:26

póki,--jak coś
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 18/03/2010 19:01

Tak teraz patrze chlodnym okiem i wczorajsze zwyciestwo Turowa bylo GłUPOTĄ. Sami na siebie ukrecili bata. Teraz beda musieli walczyc w cwiercfinale z Treflem, ktory wg mnie jest mocniejszy od Polpharmy. Juz tutaj Turow ma duze szanse, zeby odpasc. Jesli uda sie przeczolgac dalej, to w polfinale czeka Prokom, ktory wybije marzenia o kolejnym finale.

Turow zagral wczoraj fair, ale z drugiej strony to bylo "pyrrusowe zwyciestwo", ktore moze byc poczatkiem konca zespolu. Wladze chcialy final i mistrzostwo, a skonczy sie jeszcze na pozycjach 5-8. To Urlep i spolka wykombinowali.
Posted by: limar

Re: PLK 2009/2010 - 18/03/2010 21:48

Jesli mają miec problemy z Treflem , to tak samo lub nawet tym bardziej mieliby je grając z Polfarmą , ktora skonczy na trzecim. Obie te druzyny mając przewage wlasnego parkietu są w stanie wyeliminowac tak grający Turow.

No a w kolejnej rundzie, zeby dojśc do finalu z 6-tego musieliby wyeliminowac Anwil, ktory wlasnie ograł ich w Zgorzelcu.

Wiec moze doszli do wniosku, ze musza zaczac lepiej grac, a później myslec o kombinacjach, bo teraz grają jak druzyna z miejsc 5-8.

No i tez lepiej w polfinale odpasc z Prokomem i grac o brąz z Polfarmą, niz w polfinale odpasc z Anwilem i o brąz grac z Treflem czy Koszalinem.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 27/03/2010 20:52

Energa Czarni Slupsk (-6.5) - Stal Stalowa Wola
1.95 (Pinnacle)
5/10

Czarni ostatnio graja tragicznie, ale Stal nie jest wcale lepsza. W Slupsku doszlo do zmiany trenera. Mysle, ze dzis nastapi efekt "nowej miotly" i Czarni pozamiataja w dzisiejszym spotkaniu. Stal po odejsciu Loyda jest bardzo slaba. Jest to druzyna zlozona z samych przecietnych Polakow oraz slabego Goldbolda.

Polpharma Stargogard Gdanski - Trefl Sopot (+5.5)
1.95 (Pinnacle)
5/10

Dla Polpharmy spotkanie o nic, bo ma pewne trzecie miejsce w tabeli. Trefl walczy z Turowem o zajecie 4 lokaty i atut wlasnej hali w PO. Druzyna z Sopotu ma duzy potencjal, ale na razie trwa dokladne zgranie miedzy Cincadze, a reszta druzyny. Polpharma to niespodzianka rozgrywek, ale druzyna jest bardzo mocno uzalezniona od Patricka Okafora, a tego czeka dzis trudny match-up z Sauliusem Kuzminskasem.
Posted by: sHybki

Re: PLK 2009/2010 - 27/03/2010 21:42

Raffie mam nadzieję, że wiesz iż ani Cincadze ani Stefański z Polpharmą dziś nie zagrają jednakże typ ciekawy trener powinien dać pograć tym co zazwyczaj grają mniej minut na boisku,

Polonia 2011 może pokusić się o niespodziankę, zespół nieobliczalny tylko czy ktoś wie Harris i Harrington dziś zagrają w Kotwicy ?
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 30/03/2010 20:24

Originally Posted By: Raffie
Energa Czarni Slupsk (-6.5) - Stal Stalowa Wola
1.95 (Pinnacle)
5/10

Polpharma Stargogard Gdanski - Trefl Sopot (+5.5)
1.95 (Pinnacle)
5/10


Czarni 74:60, Trefl 79:78 smile

AZS Koszalin - Sportino Inowroclaw over 157.5
1.85 (BetClick/Unibet/Sportingbet)
5/10

Spotkanie sparingowe, bo dla obu druzyn mecz o nic. Dla zawodnikow szansa na poprawienie statystyk. Koszalin gra jedno z lepszych up-tempo w lidze. Dzis ze slabiutkim Sportino moga sie pokusic o zdobycie 100 punktow. Obecny trener AZS-u Mariusz Karol, ktorego zwolniono na poczatku rozgrywek z Inowroclawia na pewno bedzie chcial sie pokazac i nie ustapi.

Ostatnie 4 spotkania AZS-u we wlasnej hali:
17 marca: AZS Koszalin - Trefl Sopot 84:73=157
28 luty: AZS Koszalin - Stal Stalowa Wola 88:74=162
6 luty: AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 90:75=165
16 stycznia: AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 82:94=176

Wynik z Treflem bardzo dobry, bo ta druzyna gra poukladany, wolny basket. W przeciwienstwie do chaotycznego Sportino, ktore dzis bedzie musialo pewnie ciagle gonic wynik.
Posted by: - c1amak -

Re: PLK 2009/2010 - 07/04/2010 06:11

Znicz Jarosław - AZS Koszalin typ: 1 kurs: 3,2 (Unibet) stawka: 6/10

do tego podwójny wynik @4,75 na Znicz w bet365 za 3/10

Originally Posted By: plkk.pl
Ostatni mecz rundy zasadniczej ma większe znaczenie dla Znicza Jarosław, którzy w przypadku wygranej nad AZS Koszalin wskoczy na siódme miejsce w tabeli. AZS ma już pewne 6.miejsce i nic tego nie zmieni.
Gospodarze będą mieli trochę ułatwione zadanie, bo w szeregach akademików zabraknie liderów George Reese&#8217;a i Dante Swansona. Obaj Amerykanie dostali wolne i czas na odpoczynek od trenera Mariusza Karola, to jednak nie znaczy, że AZS odda mecz bez walki.


Chyba nie muszę pisać jakie znaczenie dla AZSu mają wymienieni zawodnicy. Kurs w granicach 3 to wg mnie spore value i dlatego warto spróbować.
Posted by: Stik

Re: PLK 2009/2010 - 07/04/2010 18:21

Jak najbardziej zgadzam sie z c1amak. AZS napewno bedzie gral w ustawieniach ktorych jeszcze nie widzielismy...beda probowac roznych ustawien przed faza play-off,wiec powinien byc to mecz troche pod taktyke AZSu niz walke o punkty.
Znicz ma doskonala okazje zeby zakonczyc sezon tuz za AZS,wiec wydaje mi sie ze beda wystarczajaco skoncentrowania aby wygrac.

Musze tutaj tylko kolege troszke poprawic odnosnie kursu tongue W unibecie na Znicz jest po 2,50 smile
Rowniez sam sprobuje na Znicz 6/10 smile
Posted by: - c1amak -

Re: PLK 2009/2010 - 07/04/2010 18:35

nie musisz mnie poprawiać wink jak piszę o czymś co gram to wpisuję kurs jaki zagrałem a nie jaki sobie wymyśliłem. Kursik @3,2 zagrany wczoraj popołudniu a tutaj masz dowód:
Posted by: Stik

Re: PLK 2009/2010 - 07/04/2010 18:47

To sorki, patrzalem wieczorem i musial spasc do 2,50 smile
Na przyszlosc pisz ze zlapales po takim,bo o tej godzinie ktorej napisales posta byl calkiem inny cool
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 09/04/2010 02:51

Originally Posted By: Raffie
AZS Koszalin - Sportino Inowroclaw over 157.5
1.85 (BetClick/Unibet/Sportingbet)
5/10


103:80=183 smile

Odnosnie spotkania Znicz - Koszalin. Kolejny "public bet" z PLK przegrany. W ostatnich dwoch sezonach o ile dobrze pamietam mielismy cztery spotkania tego typu: Anwil - Polonia (2), Kwidzyn - Sportino (2), Czarni - Turow (1) oraz wlasnie wczorajszy mecz. Z tych wszystkich zdarzen tylko Sportino sie spisalo i wygralo swoj mecz.
Posted by: trypek

Re: PLK 2009/2010 - 09/04/2010 07:04

Originally Posted By: Raffie
Originally Posted By: Raffie
AZS Koszalin - Sportino Inowroclaw over 157.5
1.85 (BetClick/Unibet/Sportingbet)
5/10


103:80=183 smile

Odnosnie spotkania Znicz - Koszalin. Kolejny "public bet" z PLK przegrany. W ostatnich dwoch sezonach o ile dobrze pamietam mielismy cztery spotkania tego typu: Anwil - Polonia (2), Kwidzyn - Sportino (2), Czarni - Turow (1) oraz wlasnie wczorajszy mecz. Z tych wszystkich zdarzen tylko Sportino sie spisalo i wygralo swoj mecz.



co ma ten over do Twoich wypocin?
Posted by: limar

Re: PLK 2009/2010 - 10/04/2010 16:50

Originally Posted By: Raffie

Odnosnie spotkania Znicz - Koszalin. Kolejny "public bet" z PLK przegrany. W ostatnich dwoch sezonach o ile dobrze pamietam mielismy cztery spotkania tego typu: Anwil - Polonia (2), Kwidzyn - Sportino (2), Czarni - Turow (1) oraz wlasnie wczorajszy mecz. Z tych wszystkich zdarzen tylko Sportino sie spisalo i wygralo swoj mecz.



Przegrany ML, ale to kolejna masówka wygrana z hc. Tylko trzeba stawiac zaraz po uzyskaniu informacji o absencjach itp, a zanim linie mocno pospadają. Ostatnie pare "masówek" :

Znicz Jarosław - Ziemny Koszalin , hc spadł z +5,5 na -2 , 95:96 po dogrywce

tydzien temu :
Samara BC - CSKA (CSKA pojechalo bez Siskauskasa, Langdona i Kauna ) hc spadl z +9,5 na +7, 74-76 po dogrywce

z tego sezonu Euroligi:
Panathinaikos-Maroussi (Panata bez Perperoglu, Diamantidisa, Spanoulisa, Pekovica) , hc spadł z -5 na -2 , 82-79

Cibona Zagreb-Fenerbahce (Fener pojechalo bez Greera i Asika) , hc na Cibone wzrosl z -1,5 na -3,5, 80-77

Asvel Lyon-Cibona (Z Cibony wyrzucili Gravesa, Gordon mial dzien wczesniej wypadek samochodowy i mial nie grac), hc na Asvel spadlo z -1,5 na -4,5, 71-68

Stawiając wieczorem , dzien wczesniej, gdy byla znana juz ta informacja, a buki jeszcze nie zareagowaly, weszło 5/5.

Stawiając przed meczem, gdy "masówka" ostro wplynełą na linie wszedł tylko 1/5, czyli warto bylo grać na odwrót..
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 19/04/2010 20:53

PGE Turow Zgorzelec (-18.5) - Kotwica Kolobrzeg
1.97 (Pinnacle)
5/10

W Kotwicy zabraknie dzis Bartosza Diduszki (10,7 pts, 3,1 reb). To dosyc wazna strata, bo Diduszko jest najlepszym polskim koszykarzem w Kotwicy. Dzis rotacja Polakow w Kotwicy wygladac bedzie bardzo slabo - Wichniarz, Stelmach, Rduch, Brek. W sezonie regularnym Turow wygral u siebie 94:70. Druzyna ze Zgorzelca po blamazu z Prokomem, gdzie mecz zakonczyl sie 95:75, dzis bedzie chciala odbudowac morale. Sytuacja jest swietna. Kotwica to zgraja slabych Polakow + sredni zagraniczniacy Harris, Smith oraz Harrington. Michael Wright powinien dzis zdemolowac wysokich graczy Kotwicy. W Zgorzelcu przeciwko Kotwicy w zaledwie 16 minut zdobyl 15 punktow.

AZS Koszalin (-17.5) - Stal Stalowa Wola
1.85 (Expekt)
5/10

Czy roznica miedzy dobra ekipa PLK grajaca we wlasnej hali, a mocna ekipa I-ligowa to tylko 17,5? Na pewno nie. W Stali zabraknie dzis Michala Gabinskiego (8,5 pts, 5,4 reb). Pozostaja - Partyka, Malczyk, Klima, Andrzejewski, Miszczuk, Woloszyn, Jarecki oraz Godbold. Wszyscy oprocz Miszczuka wiele sezonow grali na poziomie I-ligi. Stal ma problem, bo Miszczuk od polowy sezonu gra zdecydowanie gorzej, a Godboldowi daleko do Loyda, ktory odszedl do Turowa. Po Stali widac, ze dzialacze mysla juz bardziej o nowych rozgrywkach. Jesli Koszalin zagra cale spotkanie na pelnych obrotach to szykuje sie blowout.
Posted by: skrzypo555

Re: PLK 2009/2010 - 20/04/2010 00:43

Handi na AZS Koszalin z pewnością jest do przejścia. Tylko czy
potraktują przeciwnika poważnie ? Z moich informacji wynika, że w
ogóle nie przygotowują się na Stal i od ponad tyg. trenują
zagrywki na Polpharme. Co z tego będzie zobaczymy ? Boję się
słabego początku i zbytniego rozluźnienia. Życzę powodzenia smile
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 20/04/2010 06:23

Originally Posted By: Raffie
PGE Turow Zgorzelec (-18.5) - Kotwica Kolobrzeg
1.97 (Pinnacle)
5/10

AZS Koszalin (-17.5) - Stal Stalowa Wola
1.85 (Expekt)
5/10


Turow 83:80, Koszalin 84:80. Te spotkania to bylo odzwierciedlenie polskiego podejscia do sportu. Koszalin jeszcze nie awansowal dalej, ale analizuje juz Polpharme. Prowadzi 31:7 po I kwarcie, a wiec przeciwnik sie polozy i bedzie czekal na wyzszy wymiar kary. Niestety dla AZS-u, ale "Stalowka" ma ambicje i byla bardza bliska wygranej. Wielka szkoda, ze Koszalin nie zostal ukarany za swoje lekcewazace podejscie. To samo jest rokrocznie w europejskich pucharach w wykonaniu krajowych kopaczy. Juz mysla o Barcelonach, Manchesterach, a dostaja lanie od Levadii, Vetry Wilno czy Szachtiora Szaligorsk.

Co do Turowa, to juz napisalem kiedys w tym temacie, ze zal patrzec. Jeszcze niedawno grali w cwiercfinale EuroCup, a teraz sa rownorzednym przeciwnikiem dla slabiej i biednej finansowo Kotwicy Kolobrzeg.

Jeszcze jedna kwestia jest coraz blizsze zacieranie sie poziomow I-ligi i PLK. Stal majac obecnie praktycznie I-ligowy sklad pokonala prawie Koszalin. Jeszcze niedawno roznica obu lig byla ogromna. W sezonie 2006/07 ekipa z 5-6 miejsca spuscila niezly lomot Stali w obecnym skladzie. Wowczas ekipy PLK na ogromnym luzie laly ekipy z nizszych lig. Wyniki w tegorocznym Pucharze Polskie prawdopodobnie w niektorych spotkaniach nie byly dzielem przypadku.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 20/04/2010 06:26

*WCZEŚNIEJSZY POST DO KASACJI

Originally Posted By: Raffie
PGE Turow Zgorzelec (-18.5) - Kotwica Kolobrzeg
1.97 (Pinnacle)
5/10

AZS Koszalin (-17.5) - Stal Stalowa Wola
1.85 (Expekt)
5/10


Turow 83:80, Koszalin 84:80. Te spotkania to bylo odzwierciedlenie polskiego podejscia do sportu. Koszalin jeszcze nie awansowal dalej, ale analizuje juz Polpharme. Prowadzi 31:7 po I kwarcie, a wiec przeciwnik sie polozy i bedzie czekal na wyzszy wymiar kary. Niestety dla AZS-u, ale "Stalowka" ma ambicje i byla bardza bliska wygranej. Wielka szkoda, ze Koszalin nie zostal ukarany za swoje lekcewazace podejscie. To samo jest rokrocznie w europejskich pucharach w wykonaniu krajowych kopaczy. Juz mysla o Barcelonach, Manchesterach, a dostaja lanie od Levadii, Vetry Wilno czy Szachtiora Szaligorsk.

Co do Turowa, to juz napisalem kiedys w tym temacie, ze zal patrzec. Jeszcze niedawno grali w cwiercfinale EuroCup, a teraz sa rownorzednym przeciwnikiem dla slabiej i biednej finansowo Kotwicy Kolobrzeg.

Jeszcze jedna kwestia jest coraz blizsze zacieranie sie poziomow I-ligi i PLK. Stal majac obecnie praktycznie I-ligowy sklad pokonala prawie Koszalin. Jeszcze niedawno roznica obu lig byla ogromna. W sezonie 2006/07 ekipa z 5-6 miejsca spuscilaby niezly lomot Stali w obecnym skladzie. Wowczas ekipy PLK na ogromnym luzie laly ekipy z nizszych lig. Wyniki w tegorocznym Pucharze Polskie prawdopodobnie w niektorych spotkaniach nie byly dzielem przypadku.
Posted by: iti

Re: PLK 2009/2010 - 20/04/2010 21:23

Dlaczego Koszalin gra znowu u siebie dzisiaj..?
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 20/04/2010 21:50

Bo taka amatorska jest obecnie liga smile

AZS Koszalin (-14.5) - Stal Stalowa Wola
1.95 (Pinnacle)
5/10

Mysle, ze dzis juz Koszalin zagra na normalnym swoim poziomie. Wczoraj po Q1 zlekcewazyli totalnie przeciwnika i potem bylo blisko przegranej. Roznica obu druzyn jest duza i jesli AZS nie odpusci tym razem, to powinnien latwo pokryc HC.
Posted by: iti

Re: PLK 2009/2010 - 21/04/2010 00:39

Czyli jezeli dzisiaj Stalowa Wola wygra to decydujacy mecz beda grac u siebie? laugh
Posted by: jarko 33

Re: PLK 2009/2010 - 21/04/2010 00:45

Originally Posted By: iti
Czyli jezeli dzisiaj Stalowa Wola wygra to decydujacy mecz beda grac u siebie? laugh

tak choc to raczej malo realne smile
wynik 1 kw wczoraj byl spowodowany tym ze Stal pomylila godziny meczu i przybyla na hale 20 minut przed meczem wiec wyszli na mecz nierozgrzani smile
Posted by: pettersen

Re: PLK 2009/2010 - 21/04/2010 00:50

Originally Posted By: jarko 33

wynik 1 kw wczoraj byl spowodowany tym ze Stal pomylila godziny meczu i przybyla na hale 20 minut przed meczem wiec wyszli na mecz nierozgrzani smile


a co oni z innej strefy czasowej lecieli? laugh laugh laugh laugh


zawodowstwo pelna gębą laugh
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 21/04/2010 23:47

Originally Posted By: Raffie
AZS Koszalin (-14.5) - Stal Stalowa Wola
1.95 (Pinnacle)
5/10


108:83 dla AZS-u smile

Znicz Jaroslaw (-1.5) - Polonia Warszawa
1.92 (Pinnacle)
5/10

W Polonii nie zagra Josh Alexander (12,2 pts, 5,0 reb). Przez to warszawska ekipa jest bardzo uzalezniona od Eddie'ego Millera. W pierwszym spotkaniu to wlasnie ten zawodnik zrobil roznice, kiedy mial serie 4x3. Mysle, ze dzis Znicz wyrowna serie. W swojej hali ekipa ma wiecej energii, a lepiej czuja sie "x-factorzy" dzisiejszego spotkania - Witos, Zablocki oraz Sarzalo. Polonia na wyjazdach jest bardzo slaba (bilans: 3-10) i jesli bez formy bedzie Miller to powinni dostac lanie.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 23/04/2010 00:26

Originally Posted By: Raffie
Znicz Jaroslaw (-1.5) - Polonia Warszawa
1.92 (Pinnacle)
5/10


76:73 dla Znicza.

Kotwica Kolobrzeg - Turow Zgorzelec under 158.5
1.85 (Gamebookers/Betson/bet-at-home)
5/10

W koncu mamy PO, a wiec powinno byc zwolnienie akcji, mocniejsza obrona. W Zgorzelcu o/u typowalbym over. We wlasnej hali Turow laduje zdecydowanie wiecej punktow, a na wyjazdach duzo traci w ataku. Kotwica to team z jedna z najslabszych ofensyw w lidze. Do tego przy kontuzji Bartka Diduszki musza grac wolno, bo rotacja jest bardzo mala, a wiec tempa nie beda nie forsowac, bo w strzelaninie z Turowem nie maja szans.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 24/04/2010 00:47

Originally Posted By: "Raffie"
Kotwica Kolobrzeg - Turow Zgorzelec under 158.5
1.85 (Gamebookers/Betson/bet-at-home)
5/10



78:80=158. Mega szczescie smile Dla niektorych nauczka, ze trzeba grac najlepsza linie jaka jest mozliwa, sam sie na tym przejechalem dwukrotnie w tym sezonie, ale tym razem wnioski wyciagniete.

Polonia Warszawa - Znicz Jaroslaw (+7.5)
1.85 (Gamebookers/Bwin/Unibet/Bet-at-home)
5/10

Finalowe spotkanie serii. W Polonii na pewno nie zagra Mariusz Bacik (7,5 pts 4,7 reb). Polak doznal kontuzji w ostatnim spotkaniu. Z tego powodu Polonia bedzie miala dzis problem z punktami polskich zawodnikow. Czujkowski, Nowakowski, Perka, Frasunkiewicz oraz Przybylski rzucaja bardzo malo punktow. Tutaj jest przewaga Jaroslawian, bo Witos, Sarzalo, Diduszko oraz Wyka sa juz przyzwyczajeni do wspomagania duetu Mays+Chappell. Obie druzyny sa na podobnym poziomie i najprawdopodobniej o awansie decydowac beda ostatnie sekundy spotkania. Pod znakiem zapytania w Zniczu stoi wystep Zablockiego. Jesli zagra to Znicz stac na niespodzianke.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 27/04/2010 22:04

Originally Posted By: Raffie
Polonia Warszawa - Znicz Jaroslaw (+7.5)
1.85 (Gamebookers/Bwin/Unibet/Bet-at-home)
5/10


88:79 dla Polonii Znicz mial w ostatniej akcji rzut za 3, ale Sarzalo spudlowal.

Trefl Sopot (-2.5) - Turow Zgorzelec
1.85 (Unibet/Bwin/Betsson/Bet-at-home)
5/10

Turow w tym sezonie to jedynie nazwa. Druzyna gra fatalnie. Z ogromnymi problemi uporala sie ze slaba Kotwica Kolobrzeg w Pre-PO. Teraz przeciwnik jest o wiele trudniejszy. Trefl mial wiele czasu na dokladne sie przygotowanie na Turow. Najwiekszym atutem w serii dla Trefla jest mocniejszy zestaw rozgrywajacych - Cincadze/Hawkins, Turowowi wlasnie tego brakuje najbardziej, bo Gray to SG, a Loyd i Glavas sa slabi. Na najlepszego koszykarza Turowa - Wrighta bedzie Kuzminskas, ktory powinien dzialac w ataku, bo Wright jest slaby w obronie. W sezonie regularnym Trefl wygral we wlasnej hali 75:63.
Posted by: Twin Peaks

Re: PLK 2009/2010 - 27/04/2010 22:06

Polecam artykuł, bardzo fajnie opisane. smile

http://polskikosz.pl/news/22316/play_off_plk__przed_cwiercfinalami.html
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 28/04/2010 22:53

Originally Posted By: Raffie
Trefl Sopot (-2.5) - Turow Zgorzelec
1.85 (Unibet/Bwin/Betsson/Bet-at-home)
5/10


79:63 dla Trefla smile

Polpharma Starogard Gdanski - AZS Koszalin (-4.5)
1.85 (bwin/Unibet/bet-at-home)
5/10

Wczoraj Polpharma wygrala 81:68. Waznym czynnikiem jednak dla tej serii jest dopiero wczorajsza informacja o kontuzji podstawowego rozgrywajacego Polphy - Brody'ego Angleya (7,3 pts, 4,2 reb 3,1 as). Wczoraj druzyna ze Starogardu totalnie zdominowala zbiorke - 39:19. Nie sadze, aby dzis sie to powtorzylo. Swietne spotkanie rozegrali Weeden oraz Wisniewski (razem 8/11 za 3). W AZS-ie slabo zagrali Reese oraz Swanson. Nie wierze, ze dzis bedzie powtorka wczorajszego spotkania. Dzis Koszalin zagra lepsze spotkanie i moze pokusic sie o zwyciestwo.
Posted by: GreyTiger

Re: PLK 2009/2010 - 28/04/2010 23:24

chyba AZS +4,5 wink
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 01/05/2010 21:00

Originally Posted By: Raffie
Polpharma Starogard Gdanski - AZS Koszalin (-4.5)
1.85 (bwin/Unibet/bet-at-home)
5/10


74:84 dla AZS-u smile

Czarni Slupsk - Asseco Prokom Gdynia over 152.5
1.85 (Betsson/Sportingbet)
5/10

W G2 Prokom zagral tragicznie w ataku, a mimo to zdobyl 78 punktow. To pokazuje o sile ofensywy druzyny. Logan (0 pts, 0/7 za 3), Jagla, Burrell zagrali tragiczne zawody w ataku. Dzis Logan bedzie zmobilizowany i licze na jego 15-20 punktow. Do tego druzyna Prokomu zlekcewazyla Czarnych u siebie. Dzis beda musieli sie postarac, zeby skonczyc serie i miec odpoczynek. Czarni graja waskim skladem, a wiec znajac Pacesasa Prokom bedzie gral szybko, zeby zabiegac Czarnych. Do tego to ostatnie spotkanie i Czarni w ostatnich minutach moga specjalnie faulowac i powodowac wolne, zeby przedluzac "nadzieje" na wygrana.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 02/05/2010 19:01

Originally Posted By: Raffie
Czarni Slupsk - Asseco Prokom Gdynia over 152.5
1.85 (Betsson/Sportingbet)
5/10


65:111=176. Eazy-E smile

Turow Zgorzelec - Trefl Sopot over 153.5
1.85 (Expekt/Betway/Sportingbet/bet-at-home)
5/10

Wiele osob uwaza, ze o/u to przypadek. W tym spotkaniu uwazam jednak, ze bukmacherzy popelniaja blad. Nie zagra kontuzjowany center Saulius Kuzminskas, z ktorym na parkiecie Trefl gra wolniej. Nie bedzie gry post-up, a wiecej bieganiny. Turow w tym sezonie to streetball team. Dlatego dla mnie taka linia w tym wypadku jest warta pogrania.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 02/05/2010 23:01

Originally Posted By: Raffie
Turow Zgorzelec - Trefl Sopot over 153.5
1.85 (Expekt/Betway/Sportingbet/bet-at-home)
5/10


68:75=143 frown

AZS Koszalin (-6.5) - Polpharma Starogard
1.85 (Unibet/Gamebookers)
5/10

Koszalin wczoraj przegral 84:87. Jednak w tamtym spotkaniu marnowali wiele czystych rzutow za 3 (Milicic 1/4, Kuebler 1/4, Arabas 1/7, Kovac 1/4). Dzis powinna byc lepsza skutecznosc. Polpharma powinna byc bardziej zmeczona, bo liderzy druzyny Okafor i Weeden grali po 35 minut. Nie wierze, aby skonczyli serie w G4. Ten mecz bedzie nalezal do AZS-u.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 03/05/2010 22:46

Originally Posted By: Raffie
AZS Koszalin (-6.5) - Polpharma Starogard
1.85 (Unibet/Gamebookers)
5/10


77:89 dla Polpharmy. Moj blad, bo nie wzialem pod uwage, ze trenerem AZS-u jest Mariusz Karol, czyli "many", z ktorym trudno o sukces. Wygral PP, bo jego zespol to "jumperek team" - druzyna opierajaca sie praktycznie tylko na samych zawodnich preferujacych rzuty z 4-7 metra (Reese, Milicic, Kuebler, Arabas) jak siedzi moga pokonac kazdego, a jak nie to i od kazdego otrzymac lanie (vide spotkanie ze Stalowka).

Koszalin z druzyn NBA mozna porownac do Dallas Mavericks i Phoenix Suns. Przy mocniejszej obronie i zwolnieniu gry sa bezradni, tracac wiele swoich atutow. Dlatego tak juz odchodzac od tematu wspomne o nadchodzacej serii NBA: Suns vs. Spurs. 2.10-2.20 na awans Spurs to wg mnie niezly value. Spotkanie twardej obrony, zwalniania gry, graczy z wysokim IQ koszykarskim (Duncan, Ginobili) i swietnego trenera (Popovich) z Nashowska bieganina. Pewnie sie skonczy jak zawsze, czyli Spurs po raz kolejny pokonaja Suns w PO smile

Odnosnie mojego bettingu to od feralnych Czarnych (stawka 10/10), kiedy wielu mnie skreslilo zanotowalem bilans W:9, L:5 - to bardzo dobry wynik, a nastepny sezon po tych wszystkich doswiadczeniach bedzie lepszy.
Posted by: TonyParker

Re: PLK 2009/2010 - 25/05/2010 20:09

Czas na ostatni bet w tym sezonie.

Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdanski (+6.5)
1.85 (bwin/Unibet)
5/10

W Treflu nie zagraja Saulius Kuzminskas (13.9 pts, 7.8 reb), Michał Hlebowicki (8.4 pts, 4.4 reb) oraz najlepszy obronca druzyny Marcin Stefanski (7.3 pts, 5.6 reb). W G1 o brazowy medal cala trojka zdobyla 52 punkty (19/28 za 2)! To ogromna strata i duzy problem z wysokimi koszykarzami, bo zostaja tylko Kowalczuk i Ratajczak, ktorzy sa w fatalnej dyspozycji oraz Kinnard. Druzyne Trefla moze jedynie uratowac swietna dyspozycja rzutowa za 3.
Posted by: PaweLSH

Re: PLK 2009/2010 - 01/06/2010 07:29

David Logan w Caja Laboral!