Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07

Posted by: Rivaldinho

Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 16/01/2007 14:13

17.01 (środa) 14:15 - sprint kobiet
18.01 (czwartek) 14:15 - sprint mężczyzn
19.01 (piątek) 14:15 - bieg pościgowy kobiet
20.01 (sobota) 14:15 - bieg pościgowy mężczyzn
21.01 (niedziela) 12:00 - bieg masowy kobiet
21.01 (niedziela) 14:00 - bieg masowy mężczyzn


Pokljuka - www
program zawodów




Bardzo ważne zawody - ostatnie przez MŚ w Anterselvie. Czas aby gwiazdy pokazały klase \:\)
Posted by: DARCIO

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 08:37

Dzisiaj z panienek zagralem na
Neuner z Wilhelm kurs 1.95
Hitzer z Malgina 1.8
Brankovic z Kocher 1.45
Anisimova i Buchholz 1.8
Porownywalem ich ostatnie starty w sprincie i masowce. Strzelanie i bieganie no i wyszlo mi tak ze panie na pierwszych miejscach jednak ostatnio lepiej sobie radza. Nie wiem jaka bedzie pogoda.
Zastanawiam sie takze nad Bailly z Olofsson. Francuska jednak ostatnio lepiej sobie radzi ze strzelaniem i bieganiem i to narazie Bailly prowadzi w klasyfikacji sprintu.
Ciezka do rozgryzienia jest takze para Apel z Becaert. Niemka miala przerwe wiec z forma niepewna a Becaert miala jak na swoja osobe bardzo udane ostatnio zawody. 6 w masowce i w sprincie 18 z jedna pala. To tyle. Powodzenia.
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 08:56

DARCIO nie pisz ze francuzka sobie lepiej radzi w bieganiu... w strzelaniu sa tak samo w sprincie jedno pudlo wiecej szwedki w masowce dwa wiecej francuzki... ale biegowo nie ma co porownywac szwedka jest w stanie odrobic jedno pudlo wiecej... ja zagram dzis

Oloffson z Grubben - norwezka zapewne na zero ale szwedka jest w stanie 2 pudla odrobic...

Hitzer z Gwizdon - niemka lepsza i na trasie i na strzelnicy

Baverel-Robert z Brankovic - licze na zero Francuzki a Slowenka strzelcem wyborowym nie jest

Bailly z Neuner- no tu licze na Francuzke ze wystep bedzie podobny do tego sprzed tygodnia a Niemka ma swoje zrobic na strzelnicy
Posted by: DARCIO

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 09:11

*** nartami a co za tym idzie szybciej biega ale jednak ostatnio jej strzelanie nie wychodzi i jednak przegrywa w sprincie z Francuzka.
Aha. Boubson zauwaz jednak ze Neuner popelnila dwie paly ostatnio a Bailly jedna i wyprzedzila ja az o 44 sekundy. To bardzo duzo wiec jesli Niemka popelni dwie paly dzisiaj a Bailly nawet zero to i tak ja moze wyprzedzic
Posted by: gremlin

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 09:51

dopuki Neuner nie poprawi swojego strzelania to ja gram przeciwko niej- to co ona wyprawia na strzelnicy to potrafia tylko niektore Chinki!!!
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 10:06

Magdalena Neuner - Anna Carin Olofsson @ 1,65 Expekt 7/10

Neuner, mloda jako tako doswiadczona zawodniczka, ale na strzelnicy fatalnie spisujaca sie [i mam tu na mysli 2 strzelanie, ktore czesto zawala]. Bardzo dobrze biega, to wie kazdy kto oglada zawody IBU. Nie wydaje mi sie aby Niemka 'wykrecila' taki rezultat jaki osiagnegla w Oberhofie?
Szwedka solidna , aczkowliek na strzlenicy nierowna, raz dobrze , raz zle. Ja jednak postawie na Olofsson, ze wzgledu na zblizajace sie MŚ we Wloszech.
Posted by: ferdynand

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 10:26

na dzisiaj dubelek z stsu
Baily-Apel 1 1,35
Beverel-Robert- Berger 1
wydaje mi sie ze nie powinno byc problemow , Berger na strzelnicy tak sobie za to biegowo coraz gorzej ,
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 10:33

Ja bym sie bał grać przeciwko Madzi Neuner.. może i jest nierowna itd.. ale w sprincie są tylko 2 strzelania i jeśli jej się uda dobre strzelanie to ona wygra bo jest na dzień dzisiejszy zawodniczką najszybszą.. gdyby była to konkurencja na 4 strzelania to zagrałbym przeciwko niej w parze z Olofsson, ale w sprincie no bet

Mnie zainteresowała para z Nordicbetu: Florence Baverel Robert - Magdalena Gwizdon
Ten typ jest az za pewny.. wszystko przemawia na korzyść Flo - nawet w biegfu zauwazyłem wyrazny progres, jednak jest małe ale - przeczucie.. nie wiem czemu ale czuje że Flo może dziś tą pare przegrac :/ - w normalnej sytuacji dla mnie pewna 1-ka, ale dzis jakos się boje :/
Madzia Gwizdek dziś biegnie z numerem 1, Flo z 3

Przeczucie także podpowiada mi że dzis ruda Kati spisze się bardzo dobrze.. i postanowiłem tak też zagrać, POwodzenia
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 10:34

DARCIO spokojnie ostatnio tzn kiedy? oczywiscie nie przecze ze nie jest to pewny typ wiadomo ze bailly potrafi zawalic strzelanie ale napewno dla mnie pewniejsze jest ze francuzka bedzie przed niemka niz przed szwedka... Neuner ostatnio przy 8 bledach na 12,5 km o 47 sek szybciej od Bailly... ale trzeba brac pod uwage ze francuzka po 1 strzelaniu juz mogla sobie odpuscic a neuner do ostatniego strzelania byla wsrod 4 liderek... dystans tez byl dluzszy dzis dystans krotszy zapewne neuner jest w stanie odrobic do bailly jedno pudlo ale raczej nie dwa... wiec reasumujac tez gram bailly lecz w parze z neuner... nie mam nic przeciwko by nam obu weszlo i nie musisz sie tak unosic ja tylko zwrocilem uwage iz francuzka nie jest lepsza biegaczka od szwedki...
Posted by: DARCIO

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 10:52

Boubson przeciez ja sie wogole na nic nie unosze i nie wiem po jakiej wypowiedzi to stwierdziles ale sorki jesli to tak odebrales. Poczatek mojej wypowiedzi mi znikl a napisalem tylko ze Olofsson lepiej wyma c h u j e nartami i moze dlatego tak to zabrzmialo. Tak pomylka z mojej strony. Analizowalem zawody z Oberhofu a przeciez ostatnie byly w Ruhpoldingu, moja pomylka. Zgadzam sie z Toba w pelni ze Bailly powinna bardziej wygrac z Neuner niz ze Szwedka ale zauwazylem u Neuner ze jedne zawody ma na minus duzy w strzelaniu a nastepne lepsze. Dzisiejsze wychodza na plus ale przy jej wieku to nie jestem w stanie napisac tego na 100% czy tak bedzie. Jednak postawie na Olofsson z Bailly moze wezmie rewanz za Ruhpolding. Moze ktos cos napisac o pogodzie bo wszedzie szukam ale niczego nie moge znalezc.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 10:59

Pogoda
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 11:03

Przypomne tylko ze zawody z Oberhofie były bardzo loteryjne, wiatr tam sprawiał konkretne psikusy \:\) - nie wiał ciągle jak szalony lecz zmienial sie z minuty na minuty.. przez co jedni mieli bardzo złe zarunki wręcz fatalne.. a inni tylko zle \:\)

a co do zawodów w Ruhpolding to także nie nalezy zapominac o tym.. ze na trafia panowaly dodatnie temperatury i biathlonisci zmagali się na sztucznie wysypanych trasach. co także wplywa na wyniki zawodów
Posted by: DARCIO

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 11:10

Dzieki Rival za linka. Tak, warunki byly ogolnie niesprzyjajace do uzyskania dobrych wynikow w bieganiu ale moze dzisiaj juz bedzie inaczej sprawa wygladala. W Ruhpolding kobiety ogolnie strzelaly w sprincie tak jak strzelaja w sezonie w normalnych warunkach atmosferycznych. Oby nie bylo wiekszych wpadek przy strzelaniu i zycze sukcesow w doborze i trafnym typowaniu par.
Posted by: pixies

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 13:02

Riva, podałes linka na Ljubljanę, gdzie panują inne warunki. Pokljuka to region Bled.

LINK
Posted by: gremlin

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 13:47

po dzisiejszym biegu widac wyraznie ze Neuner jeszcze bardzo dlugo nie zaistnieje na szczytach biathlonu bo jak na dzis to blizej jej do Chinek niz do solidnych Niemek!!!
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 14:12

Jakie solidne niemki ?? te które od 2 lat nie potrafia wygrać sztafety ? \:D
Solidne to od zawsze i na zawsze był rosjanki (mowa o strzelnicy :))

Nie zmienia to faktu.. że MAdzi bardzo bardzo nie idzie na strzelnicy, a szkoda \:\)
Posted by: gremlin

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 14:15

Originally Posted By: Rivaldinho
Jakie solidne niemki ?? te które od 2 lat nie potrafia wygrać sztafety ? \:D
Solidne to od zawsze i na zawsze był rosjanki (mowa o strzelnicy :))

Nie zmienia to faktu.. że MAdzi bardzo bardzo nie idzie na strzelnicy, a szkoda \:\)


mowiac solidne Niemki mialem na mysli calosc ich wynikow a nie sztafety - w tym wypadku musisz przyznac ze jej jeszcze bardzo daleko do tej solidnosci- co do strzelnicy (bo w tym problem) nie widze szans na poprawe sytuacji w najblizszym czasie ba powiedzialbym ze jest coraz gorzej.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 17:07

typy na jutrzejszy sprint mezczyzn:

Tomasz Sikora - Ricco Gross @ 1,6 Bwin 7/10

Sikora, jak wiadomo przygotowuje sie do MŚ w Antholz, gdzie zdobyl zloty medal na 20 km ! No i juz widac ze forma strzelecka idzie w gore [moze nie jest to jakas tam eksplozja, ale lekka progresja]. Biega, jak biega - kiepsko [to moja opinia, poniewaz stac go na lepsze przebieranie nartami]. Ale juz w Ruhpolding (GER) bylo widac efekty przygotowan na najwazniejsza impreze. Sprint - 8 miejsce [0+0 strzelanie], Bieg Masowy - 12 miejsce [0+0+1+1].
Gross caly ten sezon strzela, powiedzialbym nawet, fantastycznie, a biega jak za przeproszeniem emeryt. Bieg MAsowy - 11miejsce[0+0+0+1], Sprint - 15ty [0+0]. I jesli tylko Sikora nie popelni bledow na strzelnicy to powinien Niemca powiezc. Ja od Grossa oczekuje kolejnych 0+0 na strzelnicy, poniewaz kazdy blad bedzie oznaczal spore 'doly' w koncowej klasyfikacji.

Jeszcze zastanawialbym sie nad Francuzem Defrasne w parze z Niemcem Fischerem. Widac ze forma strzelecka francuzkich biathlonistow [kobiet i mezczyzn] idzie w gore. A Sven to nie jest juz ten sam Sven co kiedys. I tylko moze [jeszcze] biegiem nadrobic to co stracil na strzelnicy.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 18:22

Moim cichym faworytem podczas jutrzejszych zawodów jest Raphael Poiree \:\) Jutro warunki mają być równie dobre jak to miało miejsce dziś więc powinniśmy mieć jutro walkę między biegaczami o nawyższe lokaty, a pod nieobecnośc Norwega Ole Einara to właśnie Poiree wydaje się wraz z młodym Svendsenem być najszybszy. Francuż w ostatnich zawodach w Ruhpolding w biegu masowym był najszybszy wyprzedzając (w samym biegu) samego Ole Einara, a także Svendsena, Andresena czy Bergera. Jeżeli tylko nie zawali na strzelnicy co mu sie już zdarzało w tym sezonie to powinnien być jutro wysoko. W zeszłym sezonie walczył do samego końca o triumf w klasyfikacji generalnej z Ole właśnie dzięki dobremu strzelaniu i bardzo liczę że przez zbliżającymi sie MŚ franzuc pokaże klasę skupi się i strąci 10/10 - warunki na strzelnicy jak najbardziej sprzyjające.
Ciekawe co tak naładowało francuza, bo bniegowo widać zwyżkę formy.. czyzby narodzny dziecka podziałały tak mobilizująco ?? - mam nadzieje.. Dla mnie jest to głowny kandydat aby wygrać bieg pościgowy (ale aby tak się stało musi zagwarantować sobie jutro dobrą pozycję wyjściową) i przede wszystkim bieg masowy. w Sprincie liczę że zajmie miejsce 1-3 (@ 2.00 kursik w Unibecie)bo jednak to jest walka korespondencyjna, a Raphael mocniejszy jest w tej prawdziwie męskiej \:D bark w bark. \:\)

Bardzo jestem ciekawy jak zaprezentuje się jutro będący we wspaniałej dyspozycji wspomniany młody Norweg Svendsen a także Greis który po wspaniałym początku sezonu wyrażnie traci zarówno w biegiu jak i na strzelnicy gdzie był bardzo mocny - pora na poprawę.. MS tuż tuż..
Trzeba także zwrócic uwagę na Sumanna który w niemieckim Ruhpolding zadziwił mnie bardzo - ciekawe czy to tylko jednorazowy wybryk czy na stałe wślizgnie się do ścisłej czołowki.

Ps. Swoją droga pieknie sie uśmiałem jak usłyszałem dziś że Tomasz Sikora biega na nartach Wieska Ziemnianina \:D - bo to Polska nie elegancja Francja \:D
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 17/01/2007 19:32

Ciekawy jestem formy panow jutro?!
Emil Hegle SVENDSEN to ostatnio najczesciej pojawiajace sie nazwisko na wiekszosci moich kuponow:)
Trzeba korzystac poki buki daja go w ciekawych parach bo chlopak naprawde jest dobry!
Moze w koncu obudza sie Niemcy i przestana ogladac sie na swoje kolezanki z druzyny?! Nie wiem co sie dzieje z Greisem ale jest cieniem zawodnika ktorym byl na poczatku sezonu, Fischer- nigdy go nie lekcewaze i byc moze juz forma nie ta co kiedys ale Sven to zawsze "stary lis", Roesch jest na tyle nieobliczalny ze nie zdziwi mnie jego miejsce na podium ani tez poza czolowa 60:)

Jesli chodzi o weszenie jakiejs sensacji to takim moim cichym faworytem nie koniecznie do zwyciestwa ale chociaz na podium jest Bjorn FERRY:) Od poczatku sezonu jak przegladam czolowa 10 kazdego sprintu to pojawiaja sie rozne nazwiska ale zawsze wsrod nich jest solidny Szwed:)
Posted by: czuczu1910

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 07:50

Widze ze wszyscy rzucaja sie na tego mlodego svendsena ktory przyznam szczerze nie przypadl mi szczegolnie do gustu Jest to jeszcze bardzo himerycny zawodnik na strzelnicy Biega to fakt wybornie ale nie zdziwie sie jak walnie ze 2-3 pudla uwazam ze wlasnie jest do tego zdolny - młodosc

Summan-Tchoudov 2 1,65

Maxim lepszy w biegu napewno o jakies 15-20 sec w sprincie czyli o prawie 1 karna runde Obaj sa nie zdyt dobrymi strzelcami mimo ze summan poszalal w biegu masowym ale dzis wali 2 pudla i jestem pewien ze przegrywa z ruskiem ktory jest w bardzo dobrej formie Nie zdziwie sie jak zdoabedzie jakis medal na mistrzostwach swiata bo jest solidny
Posted by: Hornblower

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 08:30

Pary z GB
1.72 Greis M. (GER) v Tchoudov M. (RUS) 2.00
1.85 Krouglov N. (RUS) v Tcherezov I. (RUS) 1.85
1.65 Poiree R. (FRA) v Svendsen E. (NOR) 2.10
1.85 Tchoudov M. (RUS) v Krouglov N. (RUS) 1.85
2.10 Wolf A. (GER) v Gross R. (GER) 1.65

Warto postawic na Greisa i Grossa?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 08:40

Moim zdaniem na Greisa z ostatnich tygodni NIE, ale na Greisa z poczatku seznu zdecydowanie TAK \:\)

Dziś powinno być dobre strzelanie więc może w koncu się chlopak obudzi, jednak Maxim mimo że nieobliczalny to jest w lepszej formie (biegowej) i ja taj pary nie tkne. Co do drugiej pary to Gross zapewne 10/10 ale co z Wolfem ? miewał wpadki.. więc całkiem możliwe że Rico tą pare wygra.. jednak jego bieg :-/ pozostawia wiele do życzenia. Jest jeszcze jeden ważny myślę aspekt.. Wolf z irnbacherem walczy o miejsce w sztafecie.. więc napewno da z siebie wszystko - tak samo jak jego kolega \:\)
Wiele nie pomogłem, ale dla mnie te pary są nie do grania

Ziemniaki rzuciły ofertę trzeba rzucic okiem \:\)
Posted by: lodzianin

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 08:43

ja narazie czekam na oferte mixa bo tam zawsze sa wyrownane pary a co za tym idzie interesujace kursy
Posted by: DARCIO

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 09:14

lodzianin ja mam u swojego buka takie pary i po ich ogladnieciu dochodzisz do wniosku ze zadna nie jest do grania

Poiree R. - Svendsen E. 1.60 2.10
Tchoudov M. - Kruglov N. 1.75 1.90
Gross R. - Wolf A. 1.65 2.05
Greis M. - Fischer S. 1.50 2.30
Sikora T. - Sumann C. 1.70 1.95
Rösch M. - Andresen F. 1.70 1.95

No ale jdnak cosik trzeba zagrac wiec z tych par wybralem
Zwyciestwo ogolne Francuza Pory kurs 5
Pozniej rewelacyjnie ostatnio sie spisujacego Kruglova, Tchoudov biega na rowni z kolega z druzyny i strzela podobnie ale na dzien dzisiejszy jednak Kruglov robi na mnie lepsze wrazenie
Nastepnie wybralem Greia poniewaz musi sie w koncu przebudzic po ostatnich nieudanych startach
No i zostaly najciezsze pary do rozgryzienia
Gross z Wolfem chyba jednak Gross ze wzgledu na nierowna forme strzelecka Wilka
Sumann jednak powinien przegrac z Tomkiem poniewaz w sprincie Tomek biega jak moja babcia ale jednak ostatnio bardzo dobrze strzela a Sumannowi w sprincie strzeanie ostatnio nie wychodzi
Ostatnia ciekawa para to Rösch z Andresenem. Norweg zawsze strzela w sprincie do kaczek ale przy zlych warunkach pogodowych. Dzisiaj maja byc lepsze wiec i powinien lepiej strzelac. Biegowo wiadomo wiec jednak dzsiaij zrobie wyjatek i postawie troszke kasy na Norwega.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 09:30

Póki co z STS prócz UD zainteresowały mnie 1 typek - aż za pewny się wydaje \:\)

Michael Roesch - Sergei Tchepikov [1] 1.40


w Rupholding:

- sprint:
Michael:
23 miejsce , 1+1 , +1:37.1
Sergei:
32 miejsce , 0+0 , +1:54.3

- masowy:
Michael:
5 miejsce , 0+0+0+1 , +53.2
Sergei:
nie stawrtował, poza 30 m.

- sztafeta:
Roesch pewnie tylko raz dobierał, mocny bieg
Sergei nie startował \:\)



Oberhof (wiadomo jakie był warunki atmosferyczne)

- Sprint:
Michael:
27 miejsce , 2+2 , +1:27.7
Sergei:
46 miejsce , 1+3 , +2:10.9
(miałby i 2 pudła mniej i też by przegrał :D)

- poscigowy:
Michael:
24 miejsce , 2+1+1+2 , +2:56.6
Sergei:
37 miejsce , 1+2+0+1 , +4:17.8
(Niemiec 2 pudła więcej i jeszcze powieksza przewage, co pokazuje jak slaby w biegu jest rosjanin)



Hochfilzen [2]

- sztafeta:
Micheal mocno 0+0 \:\)
Sergei nie startował rzecz jasna

- Sprint:
Michael:
2 miejsce , 0+0 , +0.9
Sergei:
50 miejsce , 3+0 , +2:08.1

Sprint(2):
Michael:
17 miejsce , 1+1 , +44.4
Sergei:
16 miejsce , 1+0 , +40.6



Hochfilzen [1]

- sztafeta:
Micheal ponownie mocno 0+0 \:\)
Sergei nie startował

- Sprint:
Michael:
12 miejsce , 2+0 , +1:14.0
Sergei:
30 miejsce , 1+0 , +1:45.6

itd.


---------


Widać jaka kolosalna przepaść biegowa dzieli obu panów.. niemiec jest w stanie na trasie nadrobic spokojnie 2 pudła więcej..
Pozycja w sztafecie niemieckiej Michaela jest niby niepewna (dla mnie jednak ma on zagwarantowane miejsce) więc nie może on zawalić zawodów poprzedzających MS \:\) warunki na strzelnicy sa dobre więc jestem spokojny o jego wystep. Kurs niski ale typ wydaje się pewny..
Posted by: lodzianin

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 09:32

jawybralem z mixa 3 pary do zagranie :
poiree-greis 1 1.60 niemie ostatnio jakby zatracil forme w biegu slabszy na strzelnicy robi bledy dawno nie mial na zero a poiree wlasnie jakby jego dyspozycja byla coraz lepsza i sadze ze moze miec nawet o 1 pudlo wiecej od greisa a i tak wygra z nim

ferry-bergman 1 1.50 dwoch szwedo w tym sezonie ferry zdecydowanie lepszy w sprincie regularnie w 10 jest i tak samo jak wyzej biegowo rowniez lepszy i sadze ze moze miec 1 runde wiecej a i tak pojedzie bergmana ale jeszce jeden argument na stzrelnicy rowniez ferry lepszy od sewgo rodaka

birnbacher-wolf dwoch niemcow walcza o udzial w sztafecie wolf troche gorzej stzrela a i birnbacher jestem slabiutki birnba okolo 85% wolf jeszce gorzej biegowo podobnie wiec wszystko rozegra sie na stzrelnicy i tego sie oabwiam bo wolf ma czasami odchyly i wali w maire dobzre ale ja gram na birnbachera jesli walnie 1 pudlo powinien pojechac wolfa

zastanawiam sie nad:
andressen-fischer sven ostatnio slaboa le tak jak juz ktos napisal to jest stary wilk i nigdy nic nie wiadomo jesli frode zrobi gora 3 bledy bedzie walka i szansa jesli zrobi 2 pudla spokojnie wygra z fischerem a kursy po 1.80
Posted by: lodzianin

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 09:33

jeszce jedna para z mixa :
sikora-gross ktos juz chcial tu gra cna tomka ja bym odradzal w przypadku zcystego stzrelania grossa a raczej takie bedzie toemk walnie 1 pudlo i jzu jest napewni za niemcem bo jego forma biegowa slabitka jets jak narazie mzoe bedzie sie poprawiala
Posted by: M4CI3K

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 09:52

Originally Posted By: lodzianin
jeszce jedna para z mixa :
sikora-gross ktos juz chcial tu gra cna tomka ja bym odradzal w przypadku zcystego stzrelania grossa a raczej takie bedzie toemk walnie 1 pudlo i jzu jest napewni za niemcem bo jego forma biegowa slabitka jets jak narazie mzoe bedzie sie poprawiala


możesz przetłumaczyć to co napisałeś
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 13:48

ehh dziś totalna loteria \:\( wszystko pod górke.. nagle Rozkov wystrzelił ni z gruszki niz z pietruszki z 0+1 :/ wystepu Poiree nie skomentuje \:\( coz szkoda..

ale chcialem napisac jedno.. wielkie wielkie bravo dla Inzaghiego za wspaniałe wyczucie co do Fery'ego. Jestem pod wielkim wrazeniem \:\) ciekawe jaki byl kurs na jego win ? grał ktoś - brawo !
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 18/01/2007 17:35

Dzieki Rivaldinho

Co prawda moj "czarny kon" dzis nie wygral ale jakze byl blisko a przeczucie co do Fery'ego chodzilo za mna od tygodnia
Oby wiecej takich dni
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 07:22

Dzis ciekawy wydaje sie pojedynek M.Neuner-T.Berger kurs 1,5 B&W

W ostatnim biegu masowym Niemka mimo 3 karnych rund wiecej wyprzedzila Norwezke o blisko minute a to juz moim zdaniem przepasc:)
W poprzednim biegu poscigowym w Oberhofie tez byla lepsza o 35 sek mimo iz miala 6 karnych rund przy zaledwie 3 Berger:)
A tak na marginesie to ostatni raz zaufalem Neuner bo juz kilka razy mnie przewiozla przez to swoje chinskie strzelanie:)
Posted by: czuczu1910

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 08:00

Witam
Panowie dzis strasznie kusi postawic na zwyciestwo ROBERT w unibecie kurs 10 dl mnie lekka przesada bo ona ostatniojak na siebie poprawila swoj bieg i biega na prawie swoim najlepszym poziomie a strzela wiemy jak a wiec jesli dzis zawodniczki beda pudlowac to uwazam ze szanse na zwyciestwo rosna znaczaco

robert win 10 unibet za pare zlotuweczek ukuje

a poza tym wydaje sie najlepiej wygladac para Apel-Neuner
Nuener stracila w sprincie 1 sec przy 3 rundach wiecej to nokaut jak na moj gust a kursik takze zachecajacy bo 1,6

pozdro
Posted by: pacyfista

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 10:20


Witam 14.15 bieg poscigowy kobiet

taki dubelek z sts Wilhelm-Bailly 1
Neuner-Gwizdon 1
ako 1,69
Wilhelm wystartuje z 1min,18 sek przewagi nad Bailly,zachowujac kontakt wzrokowy z prowadzaca po sprincie Olofsson,francuska zeby dzisiaj sie liczyc musi ryzykowac na strzelnicy a to nie przeklada sie na precyzje.Neuner tez przewaga popnad 1 minuty znakomita dyspozycja biegowa nawet pudlujac powinna wygrac z Gwizdon.
Posted by: bodescu_wampir

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 10:43

siemka wiem ze przynudzam , ale jak to jest bieg poscigowy to jakie sa kary za pudlo na strzelnicy , bo juz nie pamietam czy 1 minuta?? dziekuje
Posted by: qlman

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 10:53

karna runda 150 m
Posted by: MIDA$

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 10:54

Originally Posted By: bodescu_wampir
siemka wiem ze przynudzam , ale jak to jest bieg poscigowy to jakie sa kary za pudlo na strzelnicy , bo juz nie pamietam czy 1 minuta?? dziekuje


kilka postow wyzej kolega inzaghi na przykladzie Neuner napisał
"W poprzednim biegu poscigowym w Oberhofie tez byla lepsza o 35 sek mimo iz miala 6 karnych rund przy zaledwie 3 Berger:)" ----wnioskuje ze biega sie karne rundy .
Posted by: studzien

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 10:58

Dzisiaj szybkość wiatru ma być podobna do tej wczorajszej i wynosić ok. 18 km/h, w związku z czym obawiam się o dość loteryjne rozstrzygnięcia, jak np. wczoraj występ pana Poiree ;\)

Dlatego osobiście nic nie ruszam z par, ale atakuję ilość pudeł.
Liczę że wiatr pomoże paniom nie trafiać w krążki, szczególnie tym, które ze strzelaniem różnie się mają ;\)

Pozdrawiam
Posted by: MIDA$

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 10:59

a ja mam pytanie czy z pary sokolova - kocher obie wytsartują bo jest ta para w sts z dziwna godzina rozpoczecia 23:55 oraz czy majac 43 sec przewagi Natalia wyjdzie zwyciesko z tej rywalizacji?
prosze o jakies opinie
Posted by: hunter007

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 11:01

ile razy dzis kobitki strzelaja 2 czy 3 ?
Posted by: Hornblower

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 11:02

GB

1.50 Gregorin T. (SLO) v Brankovic T. (SLO) 2.40
Brankovic 35 s straty

Na to chyba sie skusze,ale ciekawi mnie jednak druga para - skad taki kurs?

1.50 Grubben L. (NOR) v Moiseeva T. (RUS) 2.40
Moiseeva ma 25 s przewagi
Posted by: Oli2424

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 11:19

gdzie sprawdzić kto i jaką ma przewage w biegu???
Posted by: allpd

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 11:21

http://www.biathlon.pl/
Posted by: Danielos

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 11:44

Originally Posted By: Hornblower
GB

1.50 Gregorin T. (SLO) v Brankovic T. (SLO) 2.40
Brankovic 35 s straty

Na to chyba sie skusze,ale ciekawi mnie jednak druga para - skad taki kurs?

1.50 Grubben L. (NOR) v Moiseeva T. (RUS) 2.40
Moiseeva ma 25 s przewagi


skad taki kurs??

Otoz Grubben jest lepsza na strzelnicy i pewnie zanotuje mniej pudel niz Moiseeva a kazde pudlo to karna runda czyli dodatkowe sekundy \:\) i na tym Grubben bedzie zyskiwac:)
Posted by: Hornblower

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 19/01/2007 12:04

dzieki, Danielos

a ta druga para?
Posted by: lysy1

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 20/01/2007 21:47

proszę o info, czy jutro za "pudło" jest runda karna czy doliczona min.... z góry dzieki
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 20/01/2007 22:05

karna runda
Posted by: ryf

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 21/01/2007 10:15

Czy ktoś wie co stało się wczoraj z Kruglovem że osiągnął tak słaby wynik przy dość dobrym strzelaniu? Miał jakieś problemy z kijkiem, smarowaniem czy co?
Posted by: studzien

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 21/01/2007 10:17

Originally Posted By: ryf
Czy ktoś wie co stało się wczoraj z Kruglovem że osiągnął tak słaby wynik przy dość dobrym strzelaniu? Miał jakieś problemy z kijkiem, smarowaniem czy co?


Dostał 2 minuty kary za strzelanie nie do swojej tarczy
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 21/01/2007 10:18

Kruglov mial dodane 2 minuty:) wiec jesli chcesz uzyskac jego rzeczywisty wynik odejmi je sobie od tego co masz w oficjalnych wynikach
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 21/01/2007 10:42

Sprostowanie:

Kruglov dostał 2 minuty kary za to, że po ostatnim strzelaniu przebiegł jedną karną rundę mimo iż ustrzelił 2 pudła.
W związku z tym jego 'realny' wczorajszy rezultat będzie o ok. 1:35 lepszy od tego widniejącego w oficjalnych wynikach.
Posted by: sero2004@poczta.onet.eu

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 21/01/2007 11:55

potrzebuje wynik pary NEUNER - Anisimova
Posted by: ryf

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 21/01/2007 11:56

Dzięki chłopaki za szybką odpowiedź, niestety wczoraj nie mogłem oglądać biegu pościgowego, i odrazu wydał mi się bardzo podejrzany czas Kruglova. Teraz wszystko jasne. Dzięki.
Posted by: ryf

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 21/01/2007 12:52

Jedno jeszcze mnie zastanawia.
Po co na TVP1 i TVP Sport oraz na eurosporcie pokazują jednocześnie skoki. O ile Eurosport rozumię, bo na euro2 pewnie bedzie biatlon o tyle TVP to paranoja... Nie mogliby 40 minut poswiecic na biatlon w TVP Sport a potem przeniesc sie naa skoki skoro na TVP1 bedzie i tak cala relacja i jest to stacja ogólnodostępna.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 21/01/2007 12:59

TVP chyba nie ma praw do transmisji biathlonu.
Nie pierwszy raz ma miejsce taka sytuacja.. i rowniez jestem zmiesmaczony.. tymbardziej ze nie mam "rezerwowego" ZDF-u \:p
Posted by: ryf

Re: Biathlon - Ruhrgas IBU World Cup 6 - Pokljuka 17-21.01.07 - 21/01/2007 13:01

TVP Sport pokazuje sporo biegow bietlanowych ale dzis oczywiscie pokazuja skoki... A tu wiatry opozniaja start i nic nie zobaczymy, ani skoków ani biatlonu, a ZDF mi w kablowce odlaczyli...