Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009

Posted by: Rivaldinho

Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 27/11/2008 19:08

Kolejny.. miejmy nadzieje owocny sezon czas zaczac \:\)





Linki:

LIVE
biathlonworld.com


startujemy 3.12 w Oestersund
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 28/11/2008 00:31

A o to wyniki z zawodów w Beitostolen, przygotowujacych do Pucharu ¦wiata


1. Tora Berger NOR 1 37:38.4
2. Solveig Rogstad NOR 0 +8.3
3. Liv Kjersti Eikeland NOR 2 +1:52.0
4. Marie Laure Brunet FRA 4 +3:13.5
5. Anne Ingstadbjoerg NOR 4 +3:31.3
6. Ann Kristin Flatland NOR 6 +3:37.2
7. Sylvie Becaert FRA 5 +3:52.1
8. Sandrine Bailly FRA 8 +3:53.2

1. Emil Hegle Svendsen NOR 2 43:40.5
2. Frode Andresen NOR 3 +1.9
3. Lars Berger NOR 6 +45.1
4. Halvard Hanevold NOR 2 +1:05.4
5. Mathias Simmen SUI 4 +1:58.0
6. Stian Eckhoff NOR 6 +2:11.7
7. Vincent Defrasne FRA 6 +2:24.7
8. Lois Habert FRA 7 +2:30
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 28/11/2008 00:32

W fiñskim Muonio odby³ siê bieg na 15km stylem dowolnym, w którym startowa³ Tomek Sikora, w pokonanym polu zostawi³ m.in Kreczmera i Krê¿eloka, a sam sklasyfikowany zosta³ na 33 miejscu


Rach Ciach Ciach Tomek
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 29/11/2008 02:48

Witam,

Panowie
Chyba nic nowego nie napisze, jesli zaznacze ze OE Bjoerndalen TOP3 @ 1,2 to wg mnie 20% inwestycja na jakies 4 miesiace. Dla mnie to on i drugi Norweg beda poraz kolejny walczyc o tytul.

Emil Svendsen to ten ktory powinien w tym sezonie juz nie tylko deptac po pietac swojego bardziej doswiadczonego kolege. Wg ten rok moze byc przelomowy co do tego zawodnika. Jak dla mnie to wlasnie on bedzie numerem 1 w tym sezonie. Ciekawe jak przepracowal okres.

Tomek, tak jak Inzaghi78 zaznaczyl, swietnie pobiegl, ale... jak to bedzie wygladac ze strzelaniem ? No ja jestem ciekaw.

Kobiety
Madzia Neuner @ 1,35 TOP3
Szczerze to jakos nigdy nie bylem jej fanem. Jej postawa na strzelnicy dawala niekiedy niezle dac zarobic na LIVE [strzelanie na stojaka]. Ale wydaje mi sie ze w tym sezonie nie bedzie miala sobie rownych i jesli nie wygra Pucharu Swiata to bedzie dla mnie spora niespodzianka. JA nie widze dla niej rywalek.

Kursy niskie, ale to lokata dlugoterminowa.

Osobiscie powalcze z NB [dla mnie to on wyznacza kursy i wg nich nalezy kierowac sie], a potem z reszta.

pozdr
Posted by: blackjack

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 29/11/2008 04:10

Ojro jak lubisz lokaty a widzê ¿e gustujesz podobnie do mnie
To minus dla Ciebie
Unibet na te dwa zdarzenia daje ³±czn± lokatê 95% przy Twoich 62% to ró¿nica bardzo bardzo du¿a bior±c pod uwagê lokaty \:\)

Z bukmacherskim pozdrowieniem
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 01/12/2008 19:11



Östersund


Program zawodów:
3.12 17:15 - Individual [M]
4.12 17:15 - Individual [K]
6.12 12:00 - Sprint [M]
6.12 14:30 - Sprint [K]
7.12 11:00 - Poscig [M]
7.12 13:00 - Poscig [K]


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Östersund weather



Zaczynamy biegami individualnymi wiec na wstepie takie male przypomnienie:


Bieg individualny na 20 km mê¿czyzn i 15 km kobiet jest najstarsz± biatlonow± konkurencj±. Zawodnicy/-czki oddaj± po 4 rundy strza³ów ( 2 na le¿aka i 2 na stojaka).
Za ka¿dy nietrafiony cel dodawana jest 1 minuta kary . Podobnie jak w biegu sprinterskim zawodnicy/-czki startuj± co 30 sekund.

Karabinek o masie 3,5 kg wraz z amunicj± musi znajdowaæ siê podczas ca³ego biegu na plecach zawodnika. U¿ywane s± karabinki kalibru 5,6 mm. Musz± byæ ³adowane rêcznie przez zawodników, nie mo¿na u¿ywaæ broni automatycznej lub pó³automatycznej.
Cele na strzelnicy znajduj± siê w odleg³o¶ci 50 m. Przy ka¿dym strzelaniu zawodnik musi trafiæ w 5 kr±¿ków o ¶rednicy 45 mm w pozycji le¿±cej lub 115 mm w pozycji stoj±cej. Tarcza strzelnicza wyposa¿ona jest w specjalny mechanizm, który automatycznie zas³ania trafiony cel bia³ym kr±¿kiem. Dziêki temu biatloni¶ci s± na bie¿±co informowani co do skuteczno¶ci na strzelnicy.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 02/12/2008 06:03

Ze taki maly wstep przed sroda.

Tak sie zastanawialem, ktorego to zawodnika wybrac. Padlo na weterana biathlonowych tras Halvarda Hanevolda. W prawdzie to piersze zawody i tutaj nic nie jest przesadzone. Ale mimo wszystko chyba bede gral przeciwko niemu. 39 lat to juz sporo, a do tego trasa 20km to nie tak malo + 4 strzelania. I tylko dobre strzelanie moze mu pomoc byc wysoko. Ostatni seon pokazal [oprocz kilku dobrych wystepow] ze to chyba juz czas pomalu zegnac sie.

Wydaje mi sie ze Svendsen ma nawet spore szanse wygrac tutaj. Kursy nawet wysokie, poczatek sezonu.

Na razie tylko takie luzne przemyslenia.

Robin Clegg - Krzysztof Plywaczyk
ciekawa para z NB, muszze znalezc wyniki z ostatniego roku. Bo jak dla mnie to tutaj Polak, mimo czlapania na trasie jest w stanie leTko wygrac z Kanadyjczykiem.

Panowie, jakies linki co do ostatnich wynikow poprzedniego sezonu. Wiem wiem len jestem ;\)

pozdr
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 02/12/2008 06:10

Tylko, ze Krzysia P³ywaczyka w Oestersund nie zobaczymy.. ze startu wyeliminowa³y go k³opoty zdrowotne.

Podczas przygotowan drobne problemy ze zwrowiem mial takze niekwestionowany \:p krol Ole Einar.


Tu znajdziesz potrzebne Ci wyniki
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 03/12/2008 01:21

Sandrine Bailly - Tora Berger ( 2 ) 1.75 Bwin


Miedzy 22 a 28 wrzesnia mialem przyjemnosc ogladac na antenie eurosportu MS w nartorolkach. Bailly wypadla bardzo slabo szczegolnie pod katem przygotowania kondycyjnego.. w sprincie z 0+1 zajela dopiero 11 lokate (na 22 zawodniczki) w biegu przegrywajac z takimi potegami jak Katja Haller, Ekaterina Yurlova (obie po 0+1), Chastina Nadezhda (0+2) czy Iana Romanova (ktora miala 2 pudla wiecej ?)
Zwyciezczyni biegu Teja Gregorin wyprzedzila Sandrine az 2.06 min. a 2. na mecie.. kolezanka z reprezentacji Marie Laure Brunet o 1:40 min.
W Poscigowym 0+1+1+1 i ponownie 11 lokata (na 19 zawodniczek) ponownie slaby bieg i 3:37 straty.
Lato, nartorolki OK nie ma co az tak brac pod uwage tych wynikow.. ja jednak mam w pamieci testy przedsezonowych z at poprzednich i nie pamietam aby wygladalo to tak srednio w wykonaniu Sandrine ;/
Nadszedl czas na testy na sniegu. W corocznych zawodach otwieraj±cych sezon sportów zimowych w Norwegii w Beitostolen wystartowaly glownie ekipy norwegii i francji.
Wysoka forme zarowno biegowa jak i strzelacka blysnela Tora Berger dwukrotnie wygrywajac.. zarowno w sprincie jak i w poscigu.
Sprint:
1. Tora Berger NOR 0 21:36.3
2. Solveig Rogstad NOR 1 +28.2
3. Sandrine Bailly FRA 2 +1:06.6

Poscig:
1. Tora Berger NOR 1 37:38.4
2. Solveig Rogstad NOR 0 +8.3
8. Sandrine Bailly FRA 8 +3:53.2


W Beitostolen Tora 29/30, Sandrine 20/30 pozwala mi to wierzyc ze forma strzelacka obu pan jest na ten moment zgola odmienna i na starcie sezonu ta ktorej zaufam bedzie Norwezka.
Od niedawna trenerem reprezentacji Norwegii jest legenda tras biathlonowych Raphael Poiree i wydaje sie ze na starcie sezonu to wlasnie jego ekipa wydaje sie najlepiej przygotowana i bedzie najmocniejsza. Ekipa niemiecka jest da mnie zagadka.
W poprzednim sezonie podczas MS w Oestersund Tora w biegu individualnym zajela 4 miejsce 0+0+1+1 +2:28.5 przegrywajac walke o braz o 4 sekundy. Francuzka wypadla leTko gorzej plasujac sie na 26. miejscu 1+1+3+1 +6:07.9


Zadna peffka i pograne za niska stawke na otwarcie sezonu. Licze na dobre oko Norwezki i niemoc strzelecka Sandrine.

Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 03/12/2008 04:26

Kilka info w pigu³ce.. zapraszam do lektury:

  • Niemcy sk³uceni ze swoim trenerem Frankiem Ullrichem. Kadra narodowa niemieckich biathlonistów podzieli³a siê na dwa obozy po tym, jak Greis i Birnbacher postanowili trenowaæ pod wodz± Remo Kruga.
  • Na poczatku listopada Christian Sumann przerwa³ przygotowania do pierwszych zawodów Pucharu ¦wiata z powodu zapalenia p³uc.
  • Poczatek listopada: Problemy Bjoerdalena z grzypa zoladkowa.
  • Poczatek listopada: MAdzia Neuner od kilku dni walczy z infekcj± wirusow±
  • Rywalizacja w kadrze Rosjanek: Jak powiedzia³ stacji Allsport trener Aleksander Selifonows, w chwili obecnej tylko Albina Achatowa, Ekaterina Jurjewa i Swiet³ana Slepcowa prezentuj± na tyle wysok± formê, ¿e mog± byæ pewne wystêpu w grudniowych zawodach Pucharu ¦wiata. O dalsze cztery miejsca w dru¿ynie powalcz± ju¿ wstêpnie wybrane Olga Miedwiedcowa (Pylewa), Oksana Neupokojewa, Natalia Soko³owa i Olga Zajcewa, które bêd± musia³y zmierzyæ siê w wewnêtrznym sprawdzianie z Olg± Anisimow± i Ann± Bu³ygin±, wci±¿ maj±cymi jeszcze szansê wej¶æ do pierwszego sk³adu Rosjanek. Nie wiadomo natomiast co bêdzie z Tatian± Mojsejew±, która zmaga siê z ma³ymi problemami zdrowotnymi.
  • W ostatnich tygodniach pojawi³o siê wiele spekulacji na temat powrotu Anny Carin Olofsson-Zidek. Niedawno informowali¶my, ¿e 35-letnia mistrzyni olimpijska, która w czerwcu urodzi³a swoje pierwsze dziecko po rozmowach z w³adzami rodzimego biathlonu postanowi³a odpu¶ciæ rozpoczynaj±cy siê sezon i skupiæ sie na starcie olimpijskim. Tymczasem nazwisko Szwedki widnieje w sk³adzie szwedzkiej reprezentacji na zawody w Ostersund.
  • Po³owa listopada: Kathrin Hitzer nadal zmaga siê z silnym bólem spowodowanym stanem zapalnym w stopie, przez co nie mo¿e rozpocz±æ treningów. Z kolei Andrea Henkel czeka na now± parê butów do biegu d³ugiego: - Mam rozmiar buta 36, czyli wcale nie jaki¶ niesamowicie ma³y. Jednak w biegach nie jest to, niestety, rozmiar standardowy. Poza tym, proces gojenia po z³amaniu prawego kciuka trwa u Henkel d³u¿ej ni¿ siê spodziewano: - Przy niektórych ruchach kciukiem nadal czujê ból, ale lekarze mówi±, ¿e to normalne.
  • Krysia Pa³ka w okresie przygotowawczym zmaga³a siê z powa¿n± kontuzj± kregos³upa i niepewny jest jej wystep.
  • Krzys P³ywaczyk z powodów problemów zdrowotych powrócil do Polski. Nie zobaczymy go w pierwszych startach w Oestersund.
  • Martina Glagow --> Martina Beck
  • Anna Carin Olofsson --> Anna Carin Olofsson-Zidek
  • Simone Denkinger --> Simone Hauswald



Jak ktos posiada jakies ciekawe newsy to chetnie poczytam. Pzdr i powodzenia w typowaniu
Posted by: Kukis

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 03/12/2008 07:49

Ok, Bjoerdalen ma niby grype ale expekt wstawi³ go do pary z Simon Ederem po kursie 1.30 . Jak dla mnie promocja.

Jakie¶ wie¶ci z polskiego obozu dotycz±ce "serwismanów" smaruj±cych narty? Co roku ze smarowaniem Polacy maj± problem, jak jest teraz?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 03/12/2008 08:01

Ole mial problemy z grypa zoladkowa na poczatku listpada.. jednak troche one zachwialy tok przygotowan do startu w Ostersund. Jezeli wystartuje to pewnie juz to zaleczyl.. jednak jak wypadnie jest dla mnie zagadka. Dlatego jakiekolwiek bety z jego udzialem odpuszczam.. tymbardziej po 1.30 \:\)


Wypowiedz Tomka z konca listopada: Swoje przygotowanie oceniam bardzo pozytywnie, ale dopiero w przysz³ym tygodniu dowiem siê czy moje odczucia pokrywaj± siê z prawd±. Trasa w Ostersund nie nale¿y do tych, które lubiê. Do tego zaczynamy starty od najd³u¿szego dystansu. Wiem, ¿e bêdzie to dla mnie bardzo ciê¿ki tydzieñ, ale mo¿e przyszed³ czas by i ten obiekt polubiæ?

Gdzies predzej wyczytalem, ¿e w Ostersund Polacy mieli problemy z dopasowanie smarow.. ale to bylo w pierwszych dniach gdy przyjechali.. co w sumie nie dziwi
Na ten moment juz powinna byc sytuacja opanowa - powinna ;\)
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 03/12/2008 22:00

hmm...

widze ze buki juz faworyzuja Svendsena. Ciekawe czym sa spowodowane takie kursy:

W Unibet: V -> Svendsen 5,0 a OE Bjoerndalen 5,75
W Nordicu: V --> Svendsen 6,5 a OLe 8,0 - sporo na Olka, wiec kilka € postawie wlasnie na niego

w parze Bjerondalen jest dogiem 2,05 a kurs 1,67 zupelnie nieoplacalny przy tej klasie zawodnikow. No dobra moze i Bjoerndalem mial problemy zdrowotne ale taka roznica. No chyba ze wiedza wiecej niz My.

Poczatek sezonu, wiec tylko jeden zaklad na H2h:

Emil Hegle Svendsen - Simon Eder @ 1,45 Nordicbet 8/10

Poczatek, ciekawe jaka forma u Norwega. Ale skoro nrodyckie buki wystawiaja go na rowni z Olkiem lub nawet w roli faworyta to wydaje mi sie ze nie powinno byc zle. Dla mnie to najlepsza para do grana z H2H [sprawdzalem jeszcze oferte Unibetu]. Dalbym stawke nawet 10/10 ale ciekawe co pokaze Eder. Jedyna szansa to tylko i wylacznie strzelnica, bo do poziomu prezentowanego przez duo Sveni-Olek chyba nikt nie powinien zblizyc sie [pamietam o kilku innych zawodnikach, ale dla mnie techinka i wytrzymalosc to Norwedzy].

Szczerze przyznam ze korci mnie zagranie na Bjoerndalena w parze ze Svendsenem @ 2,05 no i zagranie zawodnika ktorego reprezzentuje, Bjoern Ferry. Ale na Szweda chyba zdecyduje sie dopiero w poscigu - jak dla mnie to bedzie zawodnik, ktory da niejednokrotnie zarobic na poscigu.

pozdr
Posted by: Master.com back

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 03/12/2008 22:56

Emil Hegle Svendsen - Simon Eder @ 1,45 Nordicbet 8/10

Nie znalaz³em nigdzie indziej tej pary, Eder wg mnie najs³abszy z ca³ej stawki - z zawodników licz±cych siê w zawodach, bez wiêkszych sukcesów, jeszcze bez podium, w poprzednim sezobnie 18 w klasyfikacji, kurs 1,45 chyba tylko z powodu poczatku sezonu, Svendsen 3 i blisko 2 razy wiêksza zdobycz punktowa. Nie s±dzê by Eder tak rewelacyjnie przygotowa³ siê do sezonu by nawi±zaæ walkê z najlepszymi.
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/12/2008 04:26

Najlepsze czasy biegu podczas dzisiejszych zawodów w Östersund:

1. Tomasz Sikora 57:17.9
2. Emil Hegle Svendsen 57:43.0
3. Ronny Hafas 57:43.4


Nic tylko siê cieszyæ z tak rewelacyjnej formy biegowej u progu sezonu, mieæ nadziejê ¿e dzisiejszy bieg nie jest jednorazowym wystrza³em i ju¿ od kolejnego startu graæ na zwyciêstwo Tomka bo je¶li ten dzisiejszy bieg nie jest przypadkiem (a niby dlaczego mia³by byæ...?) to pierwsza wygrana w Sezonie 08/09 mo¿e przyj¶æ prêdzej ni¿ siê ktokolwiek spodziewa


P.S. Czy dobrze mi siê wydaje, ¿e podczas dzisiejszego wystêpu za ka¿dym razem 2-gi strza³ Sikory l±dowa³ poza tarcz±?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/12/2008 04:39

Chyba na pierwszej probie pudlo zaliczyl na 4 krazku - tak kojarze, ale nie jestem pewien.
Obejrze retransmisje i bedzie wszystko jasne ;\)
Hafsas dal sie juz w poprzednim sezonie poznac jako niezly biegacz.. w pierwszym starcie niestety ponownie bledy na strzelnicy.. ale moze byc grozny.
3 ukraincow w czolowej 10-tce.. no no no.. szacun.

To jak zaczynamy progresje na V Sikory ? kursy powinny byc zadowalajace.. wiec chyba warto sie temu przyjrzec.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/12/2008 05:00

Z tym zwyciestwem Tomka to bym tak nie przesadzal ...

Zreszta Riva tak jak mowilismy, czesto Tomek swietnie biegnie i wtedy slabo strzela albo ma 20/20 ale biegnie zbyt wolno

Norwegowie jak zwykle biegowo rewelacja

Niemcy w moim przekonaniu z roku na rok sa coraz slabsi...
To juz nie czasy Franka Lucka, Ricco Grossa czy Svena Fishera nie takie dawne
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/12/2008 05:11

Swietny wystep biegowy Sikory - to bez dwoch zdan. Martwi troche dyspozycja strzelecka. Ale patrzac tak na sprint to jakby tak Tomek spudlowal 2 razy a biegl jak dzis to powinien byc wysoko.
No faktycznie trzeba bedzie przygladac sie bardziej przeciwnikom wystawianym z Tomaszem.

Szkoda ze Eder nie wystartowal, byly spore szanse wygrania zakladu ze Svendsenem.

Jutro kobitki, ciekawe co tam one pokaza.
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/12/2008 05:48

Ogl±da³em tylko do pierwszego strzelania Tomka, ale czas biegu
Oby tak dalej. W sprincie, ¿eby za du¿o nie straci³ to w po¶cigu zaatakuje \:\)
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/12/2008 16:51

Odradza³bym dzi¶ granie na Henkel.. ktora nadal zmaga sie z bolacym prawym kciukiem (skutki z³amanaia)
W parze ze swietna strzelczynia Albina widze spore szanse na zwyciestwo rosjanki 2.50 value
Andrea Henkel - Albina Akhatova (2) 2.50 Betsson

Wysoko natomiast upatruje dzis Iourieva.. na testach wypadla bardzo solidnie, wysoka skutecznosc i dobry bieg pozwalaja mi wierzyc ze bedzie dzis wysoko. Becik przeciwko Bailly wyglada sympatycznie \:\)
Ekaterina Iourieva - Sandrine Bailly (1) 1.70 Betsson

Planowa³em grac przeciwko Hitzer z uwagi na info zamieszczone kilka postow wyzej, ale jak na z³osc poki co nie znalazlem zadnej ciekawej pary z jej udzia³em. Procz jednej z expa \:\) tam pograny dubel z AKO 2.09:
Ekaterina Iourieva - Natalia Levtchenkova (1) 1.35
Kathrin Hitzer - Svetlana Sleptsova (2) 1.55


Z Bet365 ladnie wyglada para Solveig Rogstad vs Xianying Liu
W Beitostolen Norwezka dwa razy 2 miejsce za Tora Berger w sprincie 9/10 a w poscigu 20/20
Nie powinna miec zadnych problemow z pokonaniem Liu.
Solveig Rogstad vs Xianying Liu (1) 1.62 Bet365


a Unibet cos w kulki leci ;] prawie wszyscy sie wychylili juz z oferta a u nich cisza
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/12/2008 19:54

Zgadzam sie zeby nie grac na Henkel. Gdzie to czytalem ze miala tez problemy z doborem odpowiedniego sprzetu [chyba na IBU pisali].

A. Henkel - M. Ponza @ 2,46 profek 4/10
M, Ponza - M, Gwizdon @ 1,6 Betsson 6/10

Gram Wloszke dzisiaj. Przegladalem wyniki z zeszlego roku i pierwsze zawody w Kontiolahti Ponza miala zle, byla daleko. Ale juz 13 grudnia byla na drugim miejscu. Teraz tylko jestem ciekaw jak tam forma biegowa. Z tego co czytalem na jej stronie Michela Ponza homepage to bardzo solidnie przygotowywala sie na start na obozie treninogwym w Livigno.
Ciekawe jak tam u Gwizdon z forma biegowa, Osobiscie nie wyddaje mi sie zeby byla w takiej formie jak Tomek. Ale zawsze moge sie mylic.

Ciekawym zakladem moze byc Jonsson w parze ze Sleptsova @ 2,00 w Betsafe.

to tak na szybko
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/12/2008 21:09

Kaisa Mäkäräinen - Solveig Rogstad 1.75 expekt 2/10
O ile Finka znakomicie biega to na strzelnicy do or³ów nie nale¿y. W ubieg³ym sezonie, ani razu nie by³a w czo³ówce. Natomiast Norwe¿ka najwy¿sze miejsce osi±gnê³a w ubieg³orocznych Mistrzostwach ¦wiata w³a¶nie w Szwecji, plasuj±c siê w czo³owej dziesi±tce. W spradzianach przedsezonowych mo¿na zauwa¿yæ, ¿e trochê poprawi³a swoj± wytrzyma³o¶æ biegow±, przy okazji utrzymuj±c dobr± dyspozycjê strzeleck±. Wydaje mi siê, ¿e w tym sezonie odegra wiêksz± rolê ni¿ rok temu. Stawka niska, bo po pierwsze pocz±tek sezonu, a po drugie z kobietami nigdy nie wiadomo ;\)
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/12/2008 21:27

Kati Wilhelm - Magdalena Gwizdon 1.5 nordicbet 1/10
Zastanawia³em siê, czy warto to graæ. Wilhelm wiadomo, dobry bieg i strzelanie z roku na rok coraz lepsze. Zwykle w czo³ówce w biegu na 15km. Z drugiej strony nasze Brzydkie Kacz±tko. Ciekawe, jak forma biegowa, bo ze strzelaniem od zawsze ma problemy. Wg mnie brak jej sportowego wyrachowanie, nie my¶li na trasie. W takim biegu nale¿y maksymalnie skoncentrowaæ siê na strzelnicy. Tymczasem ona z uporem maniaka bez zastanowienia wali byle szybciej. Gwizdoñ, aby byæ przed Niemk± prawdopodobnie bêdzie musia³a mieæ mniej pude³, co wg mnie bêdzie trudne do wykonania, o ile Niemka dobrze zacznie.
Martina Beck - Helena Jonsson 1.55 fortuna 4/10
Popisowa konkurencja Niemki, dla przypomnienia w ubieg³ym sezonie zawsze by³a na pudle w tej specjalno¶ci. Helena te¿ w biegu na 15km osi±ga najwy¿sze lokaty, ale jednak gorsze od Niemki. Musi mieæ mniej b³êdów na strzelnicy od Beck, ¿eby byæ na wy¿szym miejscu. Wg mnie wcale nie musi tak byæ \:\) Oby ¶lub nie wp³yn±³ niekorzystnie na jej formê. Wtedy bêdê spokojny o ten typ ;\)
Posted by: Marian

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 05/12/2008 04:50

Panowie mam pytanie: obstawilem dzis dubla w biathlonie i jedna para weszla izi tj.Ponza-gregorin 1 w drugiej parze mialem sleptsova-akhatova 1 i po ost.strzelaniu sleptsoverj wylaczylem liva bo wskazywal ze popelnila lacznie 7 pudel! teraz sprawdzam na dwoch stronach i okazalo sie ze miala 5 (akhatova 2) i to pozwolilo jej wyprzedzic wspomniana akhatova! tak przynajmniej wskazuja ponizsze strony:

http://www.biathlonresults.com/ResultPanel/resultpanel800.html

http://uk.yahoo.eurosport.com/biathlon/w...66/result.shtml

a mnie bet365 rozliczyl ta pare jako "przegrana" skoro na dwoch stronach sa te same wyniki to chyba bet365 sie myli ;\) a moze mial ktos z Was te pare?
Posted by: bachus69

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 05/12/2008 07:10

wg oficjalnej strony biatlonu:
18. SLEPTSOVA
27. AKHATOVA

druga para tak¿e OK, wiêc my¶lê, ¿e wkrótce poprawi± i rozlicz± dobrze
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 05/12/2008 07:27

Bardzo sympatyczny dzisiaj dzionek a co wazniejsze na + \:\)
Szkoda UD na Albine pechowo przegranego.. tymbardziej boli bo wyczuta slabsza forma Henkel i Hitzer,
Z Iouriera Andrea na lajcie polegla.. ale 1.87 nie cieszy tak jak 2.50 ktore bylo do zgarniecia z Albina \:\)
Bailly - Berger 2 1.75 izzzzzi \:\) , Iourieva - Bailly 1 1.70 izzzzzzi \:\) , dubelek z Expa izzzzzi \:\) i pudlo na Rodstad z Liu \:\(
Ciekawe zaklady dla tych ktorzy maja konta w NB:

Michael Röesch - Michael Greis [H2H shooting] (2) 1.90
W individualu Greis 19/20 vs Roesch 16/20
Nie rozumiem kursow.. jak to jest mozliwe ze solidny od lat Greis.. przeciwko Roeschowi.. zawodnikowi ktory od lat jest dla mnie zagadka i zaliczam go do tych nieobliczalnych, nieustabilizowanych strzelcow.
1.90 przy zwrocie za remis wedlug mnie jest zdecydowana pomylka i trzeba skorzystac.
Greis wyglada na solidnie przygotowanego i mocnego na starcie sezonu.. powinnien sie liczyc w wace o wygranie sprintu.

Ivan Tcherezov - Daniel Graf (1) 1.60 - dzis juz 1.45
Bet pograny wczoraj.. dzis juz mocny spadek.
Obaj w idndividualu czlapali niesamowicie.. jednak Daniel to juz mega zolw.
Prosta matematyka.. Ivan majac 1 pudlo wiecej od Grafa wygrywa z nim o 1.20 czyli w samym biegu o 2:20. Sprint dystans polowa krotszy, wiec czysto teoretycznie Ivan ma przewage 1.10 min.
Co oznacza dla mnie nie mniej, nie wiecej jak to.. ze nawet majac 2 pudla wiecej w sprincie wygrywa ta pare. Jak sie troche sprezy na bieg to jest w stanie wygrac z Danielem nawet przy 3 bledach wiecej.
Rosjanin bardzo dobry strzelec dlatego o jakas jego mega wpadke sie nie boje.. biega narazie slabo jak na jego mozliwosci.. ale jego forma biegowa napewno pojdzie w gore i znowu bedzie grozny dla najlepszych. Pewnie jeszcze nie tu w Ostersund.. ale z czasem.. z czasem.
Bet godny polecenia \:\) tak mysle.
Posted by: Marian

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 05/12/2008 07:31

Originally Posted By: bachus69
wg oficjalnej strony biatlonu:
18. SLEPTSOVA
27. AKHATOVA

druga para tak¿e OK, wiêc my¶lê, ¿e wkrótce poprawi± i rozlicz± dobrze


ano napisalem do bet365,poprawili blad i kasa juz jest na moim koncie ;\)
Posted by: Banik

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 02:15

Postaralem sie o najwieksza oferte na biathlon mezczyzn w betsson - 42 pary w tym 12 na Tomasza Sikore...

Do tego promo:

Wygraj "sikore" z Sikora. Postaw w dniach 06-07.12 na jeden z 12 zakladow h2h z Tomaszem Sikora naszym najlepszym biathlonista w historii i wylosuj jeden z 4 markowych zegarkow! Minimalna stawka 10zl
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 02:18

Banik, Ty to wystawiles ? A moze jaki inny oddsmaker ?

Ja widze ze 2 peffy na Tomka i jesli dzis nie zbankrutuje ;\) to zagram 10/10.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 03:57

No i zbankrutowalem w Betssonie

Tomek Sikora - Carl-Johan Bergman @ 1,57 Betsson 10/10

Tak jak pisalem, mam 2 peffy. Oto jedna z nich. Jezeli Sikora pobiegnie mniej wiecej tak, jak to zrobil na 20km i spudluje ze 2/3 razy przy 10/10 Szweda to i tak wierze ze sie uda przeskoczyc Bergmana. Ale jestem przekonany ze przeciwnik popelni ze 2 pudla, wtedy Tomek wyprzedzi na lajcie.

Tomek - Maxim Tchoudov @ 2,0 Betsson 10/10
Tutaj stawka podyktowana jest kursem. Ciekawe czyzby Betsson przewidywal ze Tomek nie bedzie biegl tak szybko ? Tchoudov swietny biegacz, ale w poprzednim sezonie. Z drugiej strony ciezko porownywac sezony, a takze wydawac werdykty po pierwszych zawodach.

Ja jakbym mial srodki na koncie zagralbym na 100% przeciwko Szwedowi. W drugim swietny kurs na Sikore z nieprzkonywujacym mnie Ruskim.

Frode Andressen wsrod kandydatow [wg Betssona] do V \:D Jak dla mnie jutro triumfuje krol nart, Ole Einar Bjoerndalen.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 04:07

Co do kobiet:

Madzia Neuner - Sandrine Bailly @ 1,5 NB 7/10
Nie wiem czy ostatecznie Sandrine odpuscila bieg widzac ze i tak wysoko nie bedzie. Ale forma strzelecka podpowiada ze raczej nic jutro nie zdziala. Z druhttp://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=newreply&Board=12&Number=2763403&page=0&what=showflat&fpart=2giej strony Neuner poprawila strzelania, ale bieg troche odpuscila. A moze to spowodowane perypetiami na poczatku listopada ? Ja jestem przekonany ze mamy tutaj Inwestycje 2h na 50%. Ktory bank tak daje ? ;\)

Ciekawie wyglada Neuner TOP3 @ 2,65 + Olek/Svendsen top3 2,35/2,15
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 16:21

Ekaterina Iourieva - Sandrine Bailly 1

Z braku czasu przejrzalem tylko kilka ofert buków w poszukiwaniu jakiejs sensownej pary na Iourieva lub jakiejs oplacalnej przeciw Bailly a tu Expekt po³aczyl oba te moje pragnienia umieszczajac obie panie naprzeciw siebie
W biegu Indywidualnym Bailly az 7 pudel i ponad 9 minut straty
Mysle ze strata ta byla spowodowana odpuszczeniem biegu po wynikach na strzelnicy co nie zmienia faktu ze Francuzka jest chyba bez formy.
Tego nie mozna powiedziec o Iourievej ktora moim zdaniem moze nawet tu wygrac, gdyz jej forma jest na fali wznoszacej
Posted by: Marian

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 17:16

witam, Panowie mam pytanko w bet365 jest mozliwosc postawienia zakladu H2H (czas) domyslam sie ze chodzi o czas biegu ;\) z tym ze o ile w biegu dlugim latwo bylo policzyc (czas koncowy odjac karne minuty) to tutaj jak ma to wygladac? beda zatrzymywali czas na okres biegniecia rundy karnej \:\) czy co? no bo jesli nie to H2H (czas) bedzie polegac na tym samym co H2H! z gory dzieki za odpowiedz!
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 17:32

To nie do konca to jest tak ze w dlugim czas biegu to jest czas koncowy odjac karne minuty.. Podczas lajfu na stronce dostepne sa szczegolowe statystyki w tym statystyka samego biegu.. i tutaj rowniez uzgledniany jest czas jaki zawodnik spedzil na strzelnicy. (ulozenie sie do strzalu i samo strzelanie itd.)

Niestety na wspomnianej stronce lajf te statystyki w milej dla oka formie graficznej sa dostepne okolo do 30 minut po zakonczonych zawodach.
Pozniej mozna to znalesc gdzies na stronie biathlonworld.com w pdf.ach - ale z ta nowa szata graficzna nadal walcze takze dokladnie nie wiem gdzie to teraz znalesc.
Ja akurat od lat robie sobie print screeny zaraz po zawodach tych wlasnie statystyk biegowych, bo zdecydowanie wole w takiej formie graficznej jak lajf niz na malo czytelnych pdf-ach. [zamotalem, ale mniej wiecej wiadomo o co chodzi ;)]

btw. Zgadzam sie z typkim Inzaghiego.. poki co jest to chyba najlepszy zaklad h2h u pan jaki znalazlem i pogralem.
Sleptsova dzis po V-ke !
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 17:33

W oficjalnych wynikach publikowanych przez Miêdzynarodow± Uniê Biathlonow± w postaci PDF jest te¿ rubryka z czasem biegu ka¿dego zawodnika - czas ten nie uwzglêdnia tego co dzieje siê pomiêdzy punktem kontrolnym tu¿ przed strzelaniem ("Before Shooting" na LIVE) i tym umieszczonym na wyj¶ciu ze strzelnicy.
Posted by: qlman

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 18:13

Ja te¿ szukam na dzisiaj rywalki dla Sleptsowej..

na razie mam do wyboru:
Neuner 1.7 Nordic
Beck 1.55 GB
Olofsson 1,65 GB
Jonsson 1,65 GB
Iourieva 1,85 Bwin
Domracheva 1,38 Fortuna
Wilhelm 1,9 Unibet

My¶lê ¿e "naj³atwiej" bêdzie wybraæ Beck patrz±c na bieg indywidualny mia³a przewagê ok. 3 minut (pud³a: Beck 1 - rosjanka 5), dwa strzelania mniej dla rosjanki to teoretycznie mniej szans na pope³nienie b³êdu, przy utrzymaniu ¶wietnej dyspozycji biegowej nawet karna runda nie powinna tutaj wiele zmieniæ...
pozosta³e rywalki ró¿niece w biegu w granicach do minuty
Posted by: Marian

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 18:34

dzieki Panowie za odpowiedz!

w zwiazku z tym godne uwagi sa takie typy: (opierajac sie na czasach z ostatnich zawodow)

iourieva-makarainen 1 1.71 (H2H czas) (rosjanka miala lepszy czas o ok.50s i wydaje mi sie ze mozna sprobowac po takim kursie)

sleptsova-olofsson 1 1.83 (H2H czas) (tu w miare wyrownana para ale cos mi sie wydaje ze sleptsova dzisiaj powalczy o podium!)

Chunli Wang-Sofia Domeij 1 1.83 (H2H czas) (tu pomimo 7 pudel chinka miala i tak lepszy czas,a przypuszczam ze mogla troche odpusic wiedzac ze i tak nic nie osiagnie(co prawda sofia mogl zrobic to samo bo miala 5 pudel no ale...)

ciekawie tez wygladaja te pary (H2H)
sleptsova-olofsson 1 1.66
wolf-birnbacher 1 1.83

co o tym sadzicie?
Posted by: FIQU

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 18:48

Witam ja dzisiaj parze na oferte GB i nie mogê uwierzyæ w 3 pary:

Liu X. (CHN) v Ponza M.(ITA) 1 1.60
Liu czas 2 dni tem 46:00, Ponza 49.03 to jakies skromne 3 minuty !!

Sleptsova S. (RUS) v Beck M. (GER) 1 1.50
Sleptova czas 43:42 ,a Beck 46:41 to znowu skromne 3 minuty róznicy.

Defrasne V. (FRA) v Bergman C.-J. (SWE) 2 1.70
Bergman 59:04 , Defrance 1:01:42 to jakies 2:48 róznicy,Chyba "dziadek" Defranse nie przygotowany na poczatku sezonu.

Z tych trzech par ako kusz±ce 4.08 \:D ale mo¿a te¿ zagraæ jako single.

Co o tym myslicie ?
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 19:18

Tomasz Sikora - Alexander Os -1 k.1.87 8/10

Specjalne przygotowania do sezonu Sikory powinny procentowaæ z ka¿dym startem.Ju¿ pierwsze zawody pokaza³y ,¿e jest mocny i powinien siê liczyæ w stawce.Poprawi strzelanie i bêdzie w stanie pokonaæ ka¿dego ,nie tylko Alexandra (z krainy Os?:D)

Emil Svendsen - Ole Einar Bjørndalen - 1 k. 1.75 8/10

Jeste¶my ¶wiadkami zmiany pokoleñ biegaczy Norweskich .Ju¿ w ubieg³ym roku by³o widaæ ,¿e uczeñ zaczyna przerastaæ mistrza .Dzisiaj stawiam na m³odo¶æ.
Posted by: Marian

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 19:29

po glebszym zastanowieniu puszczam taki dubel:

iourieva-makarainen 1 1.71 (H2H czas)
sleptsova-olofsson 1 1.83 (H2H czas)
kurs:3.20

a wiec Iourieva+Sleptsova szybciutko biegnijcie ;\)
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 19:30

Nikolai Krouglov - Alexander Wolf 2.0 expekt
Kruglov jak zwykle chodzi po trasie, co uniemo¿liwia mu walkê o wysokie lokaty. Nawet bezb³êdne strzelanie nie gwarantuje mu miejsca w TOP10. Natomiast Wolf to przeciwieñstwo Rosjanina. Bardzo dobry bieg po³±czony z chimerycznym i niepewnym strzelaniem. Wg mnie mo¿e pozwoliæ sobie na 2-3 b³êdy wiêcej ni¿ Rosjanin i powinien siê zmie¶ciæ w tym przedziale. Z reszt± to jest najlepsza konkurencja ze wzglêdu na zaledwie dwa strzelania

Michael Greis - Andreas Birnbacher 1.4 expekt
Rozumiem, ¿e pocz±tek sezonu, ¿e nie warto graæ takich kursów, ¿e ró¿nie mo¿e byæ na strzelnicy. Jednak z drugiej strony nie widzê atutów ze strony Andreasa, które mia³yby przechyliæ szalê na jego korzy¶æ. Greis solidny na strzelnicy i ca³kiem dobry w biegu. Musia³aby siê wydarzyæ "zadymka" podczas strzelania Greisa, aby zak³ad nie wszed³.

Mattias Nilsson Jr - Maxim Tchoudov 1.35 expekt
Argumentacja za tym typem jest identyczna jak wy¿ej. Tutaj jeszcze wiêksza ró¿nica w umiejêtno¶ciach. Jedynie beznadziejne strzelanie Tchoudova mo¿e spowodowaæ nietrafienie typu. Ró¿nica kilku klas. Tchoudov bêdzie walczy³ o podium, a Nilsson o miejsce w czo³owej 20.

Ole Einar Bjørndalen - Daniel Graf 1.3 expekt
Te¿ niski kurs, ale warty gry. W biegu na 20km Olek pobieg³ szybciej od Grafa o 5 minut. Dla mnie to wystarczy, aby zagraæ ten typ

Michael Greis - Michael Rösch 1.47 betsson
Kolejny typ na Greisa, który bêdzie nale¿a³ do g³ównych aktorów dzisiejszedo widowiska. O ile w biegu podobnie siê prezentuj±, mo¿e z ma³± przewag± Greisa to w strzelaniu ta ró¿nica jest kolosalna. Ile to ju¿ razy Roesch zawala³ strzelanie, które uniemo¿liwia³o mu walki o czo³owe lokaty

Tomasz Sikora - Nikolay Kruglov 1.45 betsson
Drugi typ przeciwko Rosjaninowi. Niestety nie wierz± w drugi tak znakomity bieg Tomka, ale mimo wszystko jego forma biegowa znacznie odbiega od formy Kruglova. Dzisiaj przeczuwam max. 2 pud³a Tomka, a to pozwoli na wygranie z bezb³êdym Kruglovem \:\)

Dmitri Yarochenko - Emil Hegle Svendsen 1.55 GB
Ciê¿ko powiedzieæ cokolwiek o formie Yarochenki. Czy ten s³aby start by³ wypadkiem przy pracy, czy mo¿e ¶wiadczy o obni¿ce formy? Ciê¿ko odpowiedzieæ na to pytanie. Dla mnie Svendsen jest faworytem do wygrania Pucharu ¦wiata. Lepszy bieg, pewniejsze strzelanie
Posted by: Geremi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 19:36

Tchoudov - Wolf 1,55

W pierwszych zawodach sezonu Tchoudov zaj±³ 13 miejsce , natomiast Wolf 27. Obaj panowie mylili siê na strzelnicy. Pierwszy 2 razy, drugi 4. Biegowo na tym samym poziomie w tym wy¶cigu. Tchoudov spud³owa³ 2 raz w ostatnim strzelaniu, natomiast Wolf równo po jednym pudle za ka¿dym razem. Rosjanin jest znany z dobrego oka na strzelnicy, liczê ¿e dzi¶ bêdzie na zero a Niemiec do³o¿y pud³a. Dla mnie kurs do grania zachêcaj±cy i gram tylko tego singla dzi¶ z biathlonu.
Posted by: kumichal

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 19:39

Sikora-tcherezov 1 1.55
Greis-Roesch 1 1.45
Os-Wolf 1 1.55

Wszystko toto-mix. Ci, na ktorych stawiam przy jednym pudle wiecej od swojego rywala na pewneo go wyprzedza na trasie, nawet przy dwoch jest szansa. Licze na dobre strzelania, chociaz 8/10 i rywal jedno to zaklady wszystkie beda izzi. Sa biegowo mocni POLECAM
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/12/2008 23:54

Bieg Panów

Tomek Sikora pokazal dzis klase i potwierdzil swoja wysoka forme
Mam nadzieje ze jutro powalczy o zwyciestwo

Na uwage zasluguje fakt doskonalej jak zwykle zreszta formy biegowej Norwegow (w czolowej 8 znalazlo sie ich az 6 )
Zdziwiony jestem natomiast fantastyczna wrecz postawa Wlochow ktorzy nigdy nie byli tuzami Biatlonu a tu prosze az 2 znalazlo sie w czowolej 7
Nie wiem co sie dzieje z Rosjanami ktorzy narazie nie blyszcza forma a honor uratowal im dzis Tcherezov ktory jako jedyny znalzl sie w 20
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/12/2008 00:08

Bieg Pañ

Chinka Wang i wszystko jasne
Bwin najlepiej sie dzis zaprezentowal podczas zakladow Live
Wszytsko mieli pod kontrola dopoki Wang nie ustrzelila drugi raz 5/5 Wtedy pojawil sie na nia kurs 6,5 jakby analitycy Bwin nie wierzyli ze to moze byc prawda
Po tym jak pogralem spadlo na 1,40 co i tak moim zdaniem bylo oplacalne bo juz w tym momencie nikt jej nie mogl zagrozic

A poza tym podobnie jka u Panow nie wiem co sie dzieje z Rosjankami
Poza Sleptsova, reszta pobiegla po prostu TRAGICZNIE !!!
Trzeba zwrocic uwage na mocny atak Azjatek, ktore w tym sezonie moga byc grozne ...
Aha Madzia Neuner 10/10 jak zacznie jeszcze biegac na swoim poziomie to uuuuuuuuuuuu
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/12/2008 05:43

Tomek Sikora szkoda ze nie mialem okazji obejrzec...

To co jutro Tomek top3 izii \:p
Zastanawialem sie czy kurs 1,55 na Svendsena z Tomkiem sie oplaca. Ale nie wezme. Przed rozpoczeciem sezonu wzialbym z pocalowaniem reki, teraz nie. Wg mnie jutro Norweg wygra to w cuglach, a drugi bedzie znowu Tomek. Ale nie proponuje brac Polaka @1,7 w parze z Olkiem. w prawdzie Olek slabszy poczatek, ale zawsze jest mocny.

Jutro proponuje grac na Sleptsova. Top3 @ 2,15 Unibet to bardzo ciekawa oferta. Z tego co pamietam to 'ruda' wlasnie w tej konkurencji najlepiej sie czula [a moze to bieg ze startu wspolnego?].

Sleptsova,S - M. Beck @ 1,67 Unibet 6/10
Sleptsova, S- Semerenko, Vita

'Ruda' powinna spokojnie wygrac ten h2h. Beck, z calym szacunkiem, ale co Ty wyprawiasz ? Przeciez Ty tylko w indywidualnym jestes dobra =/ Ja jutro nie przewiduje niespodzianki i nawet jesli 'Slepa' nie trafi 2/3 to biegiem powinna spokojni dac rade.
Mnie osobiscie wystep Ukrainki nie przypadl do gustu [mowie tylko o suchych sttach i koncowy]. Wydaje mi sie ze to pojedynczy wyskok i jutro raczej beda okolice 10-15 niz wyzej. A Ruska wydaje mi sie ze bedzie walczyla o zwyciestwo.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/12/2008 05:48

Co do niespodzianek: to fajnie wyglada Eva Tofalvi lepsza od Wang Chunli @2,7 uni. Wydaje mi sie ze to pojedynczy wyskok Chinki i jutro bedzie juz daleko daleko. A Eva 19/20 lub 20/20 i pierwsza dziesiatka.

W nordicu jest jeszcze fajny zaklad:

Vita Semerenko - Chunli Wang @ 1,55 Nordi 8/10

j.w.
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 *DELETED* - 07/12/2008 08:06

Post deleted by tomo
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/12/2008 08:57

Emil Svendsen - Tomasz Sikora 1.45 expekt
Ciê¿ko bêdzie Tomkowi poprawiæ dzisiejsze osi±gniêcie. Powoli zaczyna siê era Svendsena i takie biegi bêdzie wygrywaæ w cuglach. Dzisiaj, na ostatniej rundzie biegowej pokaza³, jakie drzemi± w nim mo¿liwo¶ci

Rustam Valiullin - Carl-Johan Bergman 1.65 bwin
Wystartuj± praktycznie razem. Bergman w sprincie pokaza³, ¿e jego pozycja w biegu indywidualnym nie by³a przypadkiem i forma jest w miarê stabilna. Tego na pewno nie mo¿na powiedzieæ o Valiullinie. O ile na le¿±co strzela ca³kiem skutecznie to w stójce bêdzie pud³owaæ na potêgê

Michael Greis - Alexander Wolf 1.45 expekt
Greis na progu sezonu pokazuje dobr± formê biegow± i niez³± strzeleck±. Wolf, jak na siebie, zaskakuj±co dobrze strzela, ale z biegiem kiep¶ciutko. Wg mnie typ powinien wej¶æ bez wiêkszych przygód

Dmitri Yaroshenko - Jay Hakkinnen 1.55 nordicbet
Yaroshenko s³abo wygl±da w Oestersund. Bardzo wolno biega, jak wszyscy Rosjanie. Mo¿e szykuj± formê na drug± czê¶æ sezonu? Mimo to Rosjanin powinien w cuglach wygraæ z nerwusem Hakkinnenem. My¶lê, ¿e Amerykanin bêdzie mia³ min. 5-6 pude³,a nie chce mi siê wierzyæ, aby Yaroshenko wtedy z nim przegra³

Ivan Tcherezov - Christian De Lorenzi 1.5 bwin
Na pocz±tku sezonu Tcherezov okazuje siê najlepszym z Rosjan. G³ównie za spraw± bardzo dobrego strzelania, bo biegaj± wszyscy podobnie, czyli s³abo. Jutro te¿ pewnie zaprezentuje siê solidnie. De Lorenzi dzisiaj mia³ swój dzieñ konia i starczy. Jutro czêsto powinien odwiedzaæ ogródek. Ma³o prawdopodobne, aby dwa razy z rzêdu wysz³o mu strzelanie

Mo¿e jutro przed samym startem dorzucê co¶ jeszcze. Na razie Bettson i ziemniaki nie maj± oferty
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/12/2008 18:47

Simon Fourcade - Christian De Lorenzi- 1 k.1.60 6/10

Obaj o podobnych osi±gnieciach ,obaj zajmuj± miejsca blisko siebie.W ubieg³ym roku wy¿ej by³ Fourcade maj±c jedno pud³o mniej .Teraz jak by ciut wy¿sza forma tego pierwszego,wiêc dlatego taki typ.

2/0
Posted by: kardynal20

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/12/2008 18:55

sikora-bjoerdalen 1


trzeba korzystac dopoki mozna , sikora rewelka a u olliego jeszcze szczytu formy nie ma na czysto na strzelnicy nie wyjdzie norweg tomek pewnie tez nie wiec mysle ze bieg zadecyduje a tu 2 poprzednie biegi wyznaczaja tomka

os -wolf 1

typ zdecydowanie na sam bieg , norweg znakomicie radzi sobie w machaniu kijkami, niespodzianka w indywidualce + dluzszy dystans tego biegu wskazuje mi na zwyciestwo aleksandra

fourcade - wintisch 1

pechowy wystep w indywidualce francuza natomiast w sprincie o niebo lepiej i czysciej, jak dla mnie wystêp wlocha z tak wysokiej pozycji to ma³y wypadek przy pracy \:\) dobre strzelanie i lepszy bieg ktory prezentuje franccuz powinno zadecydowac

typy z BWIN
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/12/2008 20:00

Oksana Khvostenko - Natalia Levtchenkova - 1 k.1.75 8/10

Porównuj±c osiagniêcia z ubieg³ego roku i start w tej samej miejscowo¶ci dochodzê do przekonania ,¿e warto postawiæ na t± pierwsz±.Strzela doskonale i z form± widaæ trafi³a.


Trafione 3/Przegrane 0
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/12/2008 20:37

Dzisiejsze typy na bieg po¶cigowy mê¿czyzn delikatnie mówi±c nieudane ;\) Valiullin i Hakkinenn zaskakuj±co dobrze strzelali, czego na pewno nie mo¿na powiedzieæ o Bergmanie \:\) Poza tym Svendsen dopiero 21. czas biegu. Zapewne nie trafi³ ze smarami

Ekaterina Iourieva - Sandrine Bailly 1.55 millenium
Iourieva s³abo biega na pocz±tku sezonu, ale strzelanie ma bardzo dobre. Bailly strzela jak zwykle, a poza tym jeszcze gorzej biega ni¿ nas do tego przyzwyczai³a. 22sek. przewagi te¿ zrobi± swoje

Kati Wilhelm - Martina Beck 1.7 fortuna
Kati znacznie lepiej biega od Martiny. Powinno to przechyliæ szalê na jej korzy¶æ, bo w Oestersund strzelaj± podobnie

Oksana Khvostenko - Albina Akhatova 1.7 totomix
Khvostenko jeszcze nie pomyli³a siê na strzelnicy. 30/30 robi wra¿enie. Mam nadziejê, ¿e Akhatova nie obudzi siê w tym starcie \:\)

Ann Kristin Flatland - Michela Ponza 2.0 nordicbet
Dziwny kurs. Po sprincie Flatland ma kilkana¶cie sekund przewagi nad W³oszk±, która s³abo prezentuje siê na otwarcie sezonu. Byæ mo¿e jaki¶ wp³yw bêdzie mia³ fakt, ¿e Flatland nie startowa³a w biegu indywidualnym, przez co bêdzie mia³a wiêcej si³.

Anna Carin Olofsson-Zidek - Oksana Neupokoeva 2.2 nordicbet
G³ównym powodem zagrania typu jest 46 sekund przewagi Rosjanki nad Szwedk±. Pewnie Olofsson mocno zacznie, ¿eby jak najszybciej odrobiæ stratê po sprincie, co mo¿e zaowocowaæ pud³ami na strzelnicy. Rosjanka jest dla mnie zagadk±. Oby tylko nie zaliczy³a zbyt du¿o karnych rund

Pavlina Filipova - Liv Kjersti Eikeland 1.7 nordicbet
Podobnie strzelaj±, Norwe¿ka trochê lepiej do tej pory bieg³a w Szwecji i dlatego typ na ni±. Nigdy nie by³em fanem Filipovej i lubiê graæ przeciwko niej

Magdalena Gwizdoñ - Darya Domracheva 1.95 bwin
bwin chyba trochê pomyli³ siê z kursami. Darya notuje dobre wyniki w Oestersund. Po Gwizdoñ spodziewam siê tego co zwykle, czyli du¿ej ilo¶ci pude³ \:\)
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 11/12/2008 17:12



Hochfilzen


Program zawodów:
12.12 11:30 - Sprint [M]
12.12 14:15 - Sprint [K]
13.12 11:45 - Poscig [M]
13.12 14:15 - Poscig [K]
14.12 11:00 - Sztafeta [M]
14.12 14:15 - Sztafeta [K]

Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Posted by: antyfutbol

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 12/12/2008 07:19

Tomasz Sikora - Ivan Tcherezov
1
1,60



Polak fantastycznie zacza³ sezon. Wygra³ bieg poscigowy i 2 w sprincie. Biegowo jest fantastycznie przygotowany, co by³o juz wiadomo troche przed startem sezonu, bowiem wystartowal w biegach narciarskich gdzie spisa³ sie najlepiej z Polakow. Rosjanin narazie ¶rednio. O ile na strzelnicy radzi sobie dobrze, choæ zdarzaja mu sie wpadki, bo biegowo duzo gorszy od Polaka.
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 12/12/2008 18:03

Dzisiaj diametralnie przeciw Rosjanom.Formê szykuj± na styczeñ co by³o widaæ na ostatnich zawodach i nies±dzê by ich gorsze wyniki by³y spowodowane z³ym smarowaniem.Podobno te¿ mieli k³opoty z podró¿± na dzisiejsze zawody przesiadaj±c siê kilkakrotnie co mo¿e wp³yw na ich z³y stan psychiczny,nie wspominaj±c o zmêczeniu.

#5 Tomasz Sikora - Ivan Tcherezov-1 k.1.60

#6 Michael Greis - Maxim Tchoudov -1 k.1.45

#7 Emil Svendsen - Ivan Tcherezov 1 k.1.40

Trafione 4/Przegrane 0
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 12/12/2008 19:03

Sprint M

Svendsen - Kruglov 1
Greis - Hafsas 1
Sikora - Tchudov 1

kombo: 2.48 4/10 Prof

Kombo grane glownie na zawodnikow dobrze spisujacych sie w ostatnich zawodach. Svendsen zdecydowanie lepszy biegacz od Kruglova, strzelecko nie jest zle takze spokojnie jest w stanie odrobic nawet 2 okrazenia
Greis biegowo podobnie jak Hafsas, strzelecko duzo stabilniejszy Niemiec
Tomek wiadomo poczatek sezonu i znakomita forma biegowa, Rusek stabilny na strzelnicy, ale w sezon biegowo jeszcze nie wszedl odpowiednio i jak cala plejada Ruskow slabo spisuje sie takze poki mozna to trzeba grac przeciwko Rosjanom

Biathlon do 11:30
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 12/12/2008 19:19

Michael Rösch - Bjørn Ferry 1.6 expekt
Niemiec jeszcze nie mia³ bezb³êdnego strzelania w stójce i liczê, ¿e tak pozostanie. Ferry pokaza³ na co go staæ podczas biegu po¶cigowego w Oestersund. Mo¿liwe, ¿e po pierwszym strzelaniu zak³ad bêdzie zagro¿ony, ale pó¼niej Roesch powinien pomóc

Aleksander Wolf - Michael Rösch 1.72 bwin
Kolejny zak³ad przeciwko Roeschowi. Wolf zaskakuj±co dobrze i równo strzela, czemu zawdziêcza niez³e miejsca we wszystkich biegach. Stawiam tutaj na równiejszego Niemca

Michael Greis - Dmitri Iarochenko 1.47 betsson
Trochê niski kurs, ale wg mnie pewniak. Wszyscy Rosjanie w s³abej formie biegowej. Dodakowo Iaroshenko nierówno strzela. A Greis powinien walczyæ o zwyciêstwo i Rosjanina powinien pokonaæ bez ¿adnych problemów

Dmitri Iarochenko - Halvard Hanevold 2.00 betsson
Hanevold na razie zawsze w czo³ówce i mam nadziejê, ¿e tak pozostanie. Lata ju¿ nie te i cz³apie na trasie, ale ze s³abym Iaroshenk± powinien sobie poradziæ

Tim Burke - Jay Hakkinen 1.615 sportingbet
Burke nie startowa³ w biegu na 20km, a w sprincie zaj±³ bardzo odleg³e miejsce. Zarówno s³abo strzela³ i wolno pobieg³. Natomiast Hakkinen bardzo pozytywnie mnie zaskoczy³. Wyj±tkowo dobre strzelanie. Nie liczê dzisiaj na powórzenie wyniku z Oestersund, ale mimo wszystko powinien byæ lepszy od Burke

Daniel Graf - Michal Slesingr 1.85 sportingbet
Cekam na przebudzenie Czecha. Fatalnie siê zaprezentowa³ w Szwecji i dzisiaj ma okazjê do rehabilitacji. Na Grafa nie musi siê zbytnio wysilaæ, byleby pokaza³ siê na swoim normalnym poziomie. Natomiast Niemiec jest zdecydowanie najgorszy w swojej kadrze. S³abo strzela, wolno biega

Frode Andresen - Lars Berger 1.5 sts
Frode biega jak zwykle, czyli szybko ,a strzela lepiej od Bergera. Wydaje mi siê, ¿e typ bez historii

Michael Greis - Maxim Tchoudov 1.5 sts
To samo co w przypadku Iaroshenki. Tchoudov jedynie trochê lepiej strzela, ale biega s³abiutko. Mam nadziejê, ¿ê na dzisiejszych zawodach jego forma nie wystrzeli.
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 12/12/2008 21:03

No proszê.... i pe³ne zaskoczenie podstaw± Rosjan.Jedynie Svedsen stano³ na wysoko¶ci zadania.
Wobec powy¿szego stanu(raczej niespodzianki) przewidywania co do pañ nijak siê maj± do ich obecnej formy i mogê tylko mniemaæ, która z pañ zamelduje siê przed któr±.
I tak przewidujê:


#8 Natalia Levtchenkova - Oksana Khvostenko- 2 k.1.6

#9 Martina Beck - Darya Domracheva- 1 k.1.60

Trafione 5/Przegrane 2
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 12/12/2008 22:05

Helena Jonsson - Anna Carin Olofsson 1.9 betsson
W tej parze stawiam na m³odsz± Szwedkê. Jonsson bardzo dobrze i pewnie strzela. Zarówno podczas biegu indywidualnego, jak i po¶cigowego mia³a 20/20. Jedynie w sprincie jej nie posz³o. Dzisiaj liczê na jej bardzo dobre strzelanie i niez³y bieg. Olofsson biega du¿o lepiej od Jonsson, ale my¶lê, ¿e dzisiaj da znaæ o sobie jej nierówna forma na strzelnicy.

Chunli Wang - Vita Semerenko 1.55 expekt
Póki jest szansa to trzeba korzystaæ z par z Chunli Wang. Jej pojedynczy wyskok nie mo¿e przes³oniæ rzeczywistej formy Chinki. Przede wszystkim formy strzeleckiej. Tak naprawdê to jej 10/10 w Szwecji by³o przypadkiem potwierdzaj±cym regu³ê. Vita pewnie jak zwykle 9-10/10, kiepski bieg. My¶lê, ¿e wystarczy to na niestabiln± Wang

Sylvie Becaert - Albina Akhatova 1.65 expekt
Akhatova w ka¿dym starcie by³a lepsza od Becaert. Mam nadziejê, ¿e dzisiaj bêdzie podobnie. Mo¿e i Rosjanki dzisiaj poka¿± siê na trasie z dobrej strony? Becaert w porównaniu z ubieg³ym sezonem poprawi³a bieg. Jednak daleko jej do formy sprzed kilku lat. Liczê na dobre strzelanie Rosjanki i lepszy bieg ni¿ w Szwecji

Martina Beck - Ann Carin Olofsson 1.75 betsson
Beck pewnie jak zwykle nie pomyli siê na strzelnicy. Dodaj±c do tego przyzwoity bieg powinna wyprzedziæ Olofsson, która bêdzie meczyæ siê podczas strzelania

Darya Domracheva - Magdalena Gwizdoñ 1.68 betsson
Darya lepiej strzela i szybciej biega i nie widzê przes³anek, aby dzisiaj by³o inaczej

Albina Akhatova - Olga Zaitseva 1.55 sportingbet
Na progu sezonu Akhatova jest znacznie lepsza od Zaitsevej. Lepiej strzela, szybciej biega, jest równiejsza. Typ bez historii

Eveli Saue - Sylvie Becaert 1.6 sportingbet
M³odziutka Estonka na pocz±tku sezonu pope³nia du¿o b³êdów na strzelnicy. Z biegiem te¿ jeszcze nie najlepiej. Becaert bêdzie walczyæ o 20. natomiast Saue o punkty

kobiety : 5/10 -1,55j
mê¿czy¼ni : 13/18 +2,66j
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 13/12/2008 09:42

Czy Michael Greis (GER) bêdzie w Top 10?
Typ: Tak
Kurs: 1.60
Bwin

Greis moj cichy faworyt do walki o zajecie jutro miejsca na podium. Biegowo prezentuje sie bardzo dobrze (dzis w klasyfikacji biegu byl 3 majac taki sam czas jak Emil Svendsen. Rywali w tej klasyfikacji zdeklasowal po raz kolejny nasz pan Tomasz \:\)
W Ostersund Greis z 14 lokaty przedar³ sie w poscigowym na miejsce czwarte majac tylko jedno pudlo 1+0+0+0 - tym razem taki wyczyn to niemal pewne podium.
Greis nalezy do solidnych strzelcow.. dzis mu nie poszlo 1+1 licze jutro na rehabilitacje i wlaczenie sie do walki o najwyzsze lokaty. Jutro doswiadczony niemiec wystartuje z 8 lokaty.. Przed nim: Svendsen, Tcherezov, Os, Sikora, Ferry, Nilsson, Tchoudov.
Emil i Nasz Tomek prezentuja sie bardzo solidnie.. i z nimi rywalizowac moze byc ciezko.. jednak pozostala piatka jak najbardziej w zasiegu. Przy formie biegowej jaka prezentuje niemiec zakaldajac ze nie bedzie katastrofy na strzelnicy jestem spokojny ze znajdzie sie w czolowej dziesiatce.
Poscigowki sa stworzone pod takich zawodnikow jak Greis, Bjoerndalen, Hanevold, Ferry, Yaro (w poprzednich sezonach, bo narazie tragedia..) Tcherezov, Kruglov


Halvard Hanevold - Carl-Johan Bergman (1) 1.57 Betsson, Betsafe

Hanevold niby juz staruszek jednak ciagle w czolowce.. W takich biegach jego doswiadczenie jest bezcenne. Nalezy do grupy tych najlepszych z niezawodnych na strzelnicy. Jest zawodnikiem ktoremu w biegach dlugich nie boje sie zaufac i mysle ze po raz kolejny mnie nie zawiedzie. Moze warto go pograc jako UD - jak znajde odpowiednia pare pewne przyatakuje.
W Ostersund Hanevold 48/50, Carl 41/50. Biegowo prezentuja sie podobnie.. - wynik tej pary rozstrzygnie sie na strzelnicy.. a tutaj kilkakrotnie bardziej ufam norwegowi.
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 13/12/2008 19:23

Alexander Wolf - Carl-Johan Bergman 1.5 expekt
Wolf powoli wyrasta na nr 2 w niemieckim biathlonie. Wreszcie w miarê stabilnie strzela, co do tej pory by³o jego piêt± achillesow±. Równie¿ zacz±³ biegaæ na swoim poziomie. Wolf, aby przegraæ z Bergmanem bêdzie musia³ pope³niæ min. 1-2 pud³a wiêcej. Niekoniecznie musi tak byæ. Dla mnie Niemiec jest cichym faworytem do TOP5

Alexander Os - Mattias Nilsson Jr 1.45 expekt
Nilsson trochê przez przypadek znalaz³ siê w czo³ówce i liczê na to, ¿e dzisiaj wróci na swoje miejsce w szeregu. Os zapewne bêdzie mia³ kilka pude³, ale powinien poradziæ sobie z Nilssonem

Sergei Novikov - Maxim Maksimov 2.0 betsafe
Maksimov musi odrobiæ stratê 17 sekund do Bia³orusina. Bior±c pod uwagê bieg Novikova jest to ¿adna strata. Tylko jakie¶ wielkie mêczarnie na strzelnicy Maksimova mog± spowodowaæ, ¿e typ nie wejdzie

Aleksander Wolf - Halvard Hanevold 1.57 betsafe
O Wolfie napisa³em ju¿ wy¿ej. Hanevold musi strzelaæ 18-20/20, ¿eby powalczyæ z Niemcem. Na pewno jest w stanie to zrobiæ, ale to nie musi oznaczaæ zwyciêstwa nad Niemcem

Bjørn Ferry - Michael Greis 1.72 betsafe
Najrówniejszy i najlepszy z Niemców powinien dzisiaj byæ wysoko. Do tej pory prawie w ka¿dym biegu by³ w czo³ówce. Ferry pewnie te¿ skoñczy w czo³ówce, ale ni¿ej ni¿ Greis

Simon Fourcade - Sergei Novikov 1.75 sportingbet
Francuz w normalnej dyspozycji bez problemu poradzi³by sobie z Novikovem przy identycznym strzelaniu. Mo¿e podczas sprintu smary zawiod³y? Dzisiaj powinien odrobiæ t± stratê z nawi±zk±

Nikolay Kruglov - Michael Roesch 1.5 sportingbet
Wygl±da na to, ¿e wraca forma biegowa u Rosjan. Obaj podobnie biegaj±, ale Kruglov zdecydowanie lepiej strzela i nie powinien mieæ problemów z pokonaniem nierównego Niemca

Christoph Stephan - Matthias Simmen 1.52 sportingbet
Obydwaj zdecydowanie lepiej biegaj± ni¿ strzelaj±. Stephan praktycznie od tego sezonu startuje w P¦ i trzeba zwróciæ na niego uwagê. Za kilka lat mo¿e byæ czo³owym biathlonist±. Ze Szwajcarem wg mnie wygra, bo i lepiej biega i pewniej strzela

kobiety : 10/17 -0,02j
mê¿czy¼ni : 13/18 +2,66j
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 13/12/2008 19:23

#10

Alexander Os - Mattias Nilsson Jr - 1 k.1.45
Tomasz Sikora - Ivan Tcherezov- 1 k.1.80
AKO 2.61

#11

Nikolai Krouglov - Halvard Hanevold - 1 k.1.75


#12


Martina Beck - Helena Jonsson- 1 k.1.70


Wystêp juniora, my¶lê by³ jednorazowym wyskokiem i Os powinien siê uporaæ z nim bez problemów.Sikora w formie,tylko zabrak³o dystansu by wygraæ z Tcherezovem.Odrobienie tych 9s nie powinno byæ problemem.Liczê na dobre strzelanie a zwyciestwo przyjdzie samo.

Do wczoraj wydawa³o siê, ¿e Rosjanie bez formy.W tym pojedynku stawiam na tego pierwszego licz±c na z³e dotychczasowe starty Hanevolda w biegach po¶cigowych...bo dystans d³u¿szy...i biegaæ siê nie chce . A teraz na serio.Pomimo swojego wieku Hanevold trzyma formê i zaskakuj±co dobrze sprawuje siê w tym roku.Przy równych strzelaniach ciut wy¿ej wyceniam jednak Krouglova .

Obie zawodniczki to podobna klasa w tym roku.Uwa¿am ,¿e zadecyduje dyspozycja dnia i odrobina szczê¶cia.

Wygrane 6/Przegrane 3
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 13/12/2008 21:07

No niestety 3 typy na styk przegrane. Greis wypru³ siê i nie mia³ si³y na finisz. Os przegra³ o sekundê z Nilssonem, a Stephan o 6 z Simmenem, który zaskakuj±co dobrze strzela³. Szkoda.

Eva Tofalvi - Julie Bonnevie-Svendsen 1.65 nordicbet
Stawiam na solidno¶æ Rumunki. Parktycznie w ka¿dym biegu w czo³ówce. Przeciwieñstwem jej jest Norwe¿ka, która przeplata dobre wyniki ze s³abszymi. Dzisiaj pora na ten s³abszy \:\)

Kathrin Hitzer - Solveig Rogstad 1.55 nordicbet
Po Hitzer widaæ, ¿e nie dosz³a do pe³nej sprawno¶ci. Minimalnie wygra³a z Rogstad, mimo ¿e celniej strzela³a. Z reszt± osi±gnê³a dopiero 36. czas biegu, a to o czym¶ ¶wiadczy. Musi strzelaæ lepiej od Norwe¿ki, aby j± wyprzedziæ. Jednak wydaje mi siê to ma³o prawdopodobne

Simone Hauswald - Albina Akhatova 2.5 expekt
Nie mo¿na nie zagraæ po takim kursie. Nie oszukujmy siê, wczorajsze zwyciêstwo Simone by³o przypadkowe. Jest to przeciêtna zawodniczka i tak ju¿ pozostanie. Dzisiaj wróci na swoje miejsce. Mam nadziejê, ¿e Akhatova bêdzie dobrze strzelaæ i wyprzedzi Niemkê. Typ zagrany g³ównie ze wzglêdu na kurs. Dla mnie value

Albina Akhatova - Olga Medvedtseva 1.55 unibet
Kolejny typ na Albinê, która jest stabiln± biathlonistk±. Olga dopiero dochodzi do formy po dwuletniej karencji i dzisiaj powinna byæ s³absza od Akhatovej

Andrea Henkel - Simone Hauswald 1.62 unibet
To samo co wy¿ej. Poza tym, ¿e Henkel jest jeszcze lepsz± zawodniczk± od Akhatovej i ma mniejsz± stratê. Powinno wej¶æ na luzie

Darya Domracheva - Magdalena Gwizdoñ 1.6 betsson
Oczywi¶cie nie mog³em nie zagraæ tego typu \:\) Co zawody stawiam t± parê i jeszcze siê nie przejecha³em. Oby dzisiaj by³o podobnie

kobiety : 10/17 -0,02j
mê¿czy¼ni : 17/26 +1,23j
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 13/12/2008 22:02

Berger - Ashatova 1 1.60 NB

Mysle ze Norwe¿ka nie powinna mieæ problemów z pokonaniem Rosjanki
Co prawda 9 sek. roznicy to nic na trasie biegowej ale moim zdaniem Berger jest w o wiele lepszej formie, Ashatova zas to juz albo narazie nie ta sama zawodniczka co przed laty i na ta chwile nie jest az tak dobrze dysponowana aby zagrozic Norwezce


Olofsson- Hitzer 1 1,65 Bwin

Tutaj typ bardziej przeciwko Hitzer niz na Szwedke ale przyznam ze duzym zaskoczeniem jest dla mnie postawa swizo upieczonej mamuski, ktorej wystepy staly pod duzym znakiem zapytania
Raczej miala sie przygotowywac do Igrzysk a tu prosze
Hitzer natomiast jest dla mnie zawodniczka bardzo himeryczna na strzelnicy, nie jest mnie w stanie zdziwic nawet 0/5 strzelanie w jej wykonaniu a do tego dochodza jeszcze przedsezonowe problemy, ktore maja dosc mocne odbicie na jej formie biegowej
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 13/12/2008 23:02

Originally Posted By: Inzaghi78
Berger - Ashatova 1 1.60 NB

Mysle ze Norwe¿ka nie powinna mieæ problemów z pokonaniem Rosjanki
Co prawda 9 sek. roznicy to nic na trasie biegowej ale moim zdaniem Berger jest w o wiele lepszej formie, Ashatova zas to juz albo narazie nie ta sama zawodniczka co przed laty i na ta chwile nie jest az tak dobrze dysponowana aby zagrozic Norwezce


Olofsson- Hitzer 1 1,65 Bwin

Tutaj typ bardziej przeciwko Hitzer niz na Szwedke ale przyznam ze duzym zaskoczeniem jest dla mnie postawa swizo upieczonej mamuski, ktorej wystepy staly pod duzym znakiem zapytania
Raczej miala sie przygotowywac do Igrzysk a tu prosze
Hitzer natomiast jest dla mnie zawodniczka bardzo himeryczna na strzelnicy, nie jest mnie w stanie zdziwic nawet 0/5 strzelanie w jej wykonaniu a do tego dochodza jeszcze przedsezonowe problemy, ktore maja dosc mocne odbicie na jej formie biegowej


Bardzo mocno jestem rozczarowany postawa Norwe¿ki, ktora 28 sekund przegrala biegowo z Albina
Zak³ada³em ze nawet przy jednym pudle wiecej poradzi sobie na trasie a tu przy identycznym strzelaniu przegrala w biegu ...
Za to Szwedka mnie nie rozczarowala i dopelnila dubelek z Greisem w 10
Na uwage zasluguje fakt 2 czasu biegu
Lepsza okazala sie tylko Sleptsova ale obecnie ona jest poza konkurencja biegowo


Kolejny raz uwaga na Azjatki bo prawie wszystkie poprawily swoje miejsca ze sprintu !!!

Liu z 12 na 8
Kong z 35 na 28
Dong z 60 na 36
Song z 50 na 37

Tylko:

Wang z 23 na 35
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 13/12/2008 23:06

Nie ogl±da³em biegu, ale niez³a zadymka musia³a byæ na strzelnicy. Pud³owa³y a¿ mi³o. Tylko szkoda, ¿e nie te, które powinny \:D
Posted by: ArtekPotito

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 01:55

kiedy mniej wiêcej pojawi± siê sk³ady sztafet ? czy mo¿e ju¿ s± ?
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 02:31

Co do jutrzjszych sztafet jest jedna bardzo wazna rzecz na ktora o dziwo nie wszyscy zwracaja uwage a mianowicie sklady poszczegolnych sztafet

U Panow ciekawostka jest brak Bjoerdalena w skladzie co jest powaznym oslabieniem Wikingow
Nie jestem rowniez przekonany do Os bo to zawodnik bardzo himeryczny ktory moze na strzelnicy powyprawiac rozne cuda

U Niemców brak Greisa czy tez Birnbachera, ktory moim zdaniem jest o wiele lepszy niz np. Graf

Rosjanie w bardzo silnym skladzie choc ten Maksimov tez nie jest tak pewny jak Yaro (choc w tym roku narazie bez formy)

Ciekawy jestem co zaprezentuja jutro Francuzi ktorzy indywidualnie w tym sezonie sa tlem i poza Fourcardem ktory probuje ratowac honor ekipy reszta nic soba nie prezentuje

Mam pewne przemyslenia ale nie chce ulatwiac pracy bukom przy wystawianiu par wiec z niecierpliwoscia czekam jak ustawia pojedynki
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 02:42

Panie

U Niemek brak Neuner ?! Ciekawe czy przestali jej ufac
Zarty, Zartami ale przy tej formie Hauswald Madzia mimo bycia jedna z glownych faworytek tego sezonu moze poleciec ze skladu
Wiadomo jak wazne jest w sztafecie strzelanie a u Madzi jak wiemy bywa to roznie

Rosjanki bardzo fajny sklad, w zasadzie nic dodac nic ujac

Norwezki na ta chwile chyba rowniz optymalne zestawienie

Francuzki podobnie jak Panowie tlo kazdych zawodow
W sprincie najlepsza z nich Macabies byla 24 ale jej nie ma w skladzie sztafety

Nie wiem co moga zaprezentowac Ukrainki bo po bardzo udanym wystepie w Ostersund teraz nic specjalnego nie pokazaly
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 06:41

Analityk Bwin chyba troszeczke popil w ten sobotni wieczor wystawiajac 2,85 na zwyciestwo Rosji \:D

Po niespelna 50 minutach juz obnizyli na 2,05

Rosja ma duze szanse na zwyciestwo biorac pod uwage oslabienia Niemiec i Norwegii o ktorych pisalem wczesniej (brak Olka i Greisa)

Uwazam ze najsprawiedliwszy bylby kurs 1,8-2 dlatego 2,85 bez wzgledu na jutrzejsze rozstrzygniecie traktuje jako prezent
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 06:54

Wydaje mi sie ze jutro nie bedzie wszystko takie proste jak to wyglada na pierwszy rzut oka ...
Po pierwsze sa to pierwsze zawody sztafetowe a poza tym jest to poczatek sezonu wiec tak naprawde nie wiemy w jakiej dyspozycji sa do konca poszczegolni zawodnicy

Oprocz wspomnianej Rosji ktora byla mocno przeceniona fajnym typem jest tez :

Szwecja - Francja 1.55 Nordic

Bergman, Brink, Ferry , Nilsson - wygladaja o wiele lepiej niz czworka Francji
Nawet Brink ma lepsza dyspozycje niz np. Jay czy Habert
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 08:29

poczekajmy lepiej z komentarzami do czasu kiedy naziemniaki wrzuca oferte
poczatek sezonu, moze byc ciekawa oferta
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 17:54

Pamiêtam w ubieg³ym roku kilkakrotnie zmieniano tu¿ przed samym startem obsadê kilku ekip,wiêc pozwolê sobie nie do koñca wierzyæ w te ich newsy.Na dzieñ dzisiejszy uwa¿am ¿e ekipa Norwegów jest silniejsza ni¿ Rosjanie i tak w³a¶nie stawiam.

Norwegia - Federacja Rosyjska -1 k.2.10

Wygrane 8/Przegrane 4
Posted by: magic321

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 18:10

Szwecja-Niemcy 1
Kurs na Szwedow 2.00. W sprincie Szwedzi byli lepsi od awizowanych na dzis Niemcow lacznie o 2min i 13sekund. Co prawda Niemcy pobiegli 3 kolka karne wiecej ale gdyby je odliczyc to i tak zostaje ok. minutowa przewaga Szwedow. Biegowo wiec Szwedzi powinni byc lepsi. Jesli chodzi o strzelanie w sprincie lepiej strzelali Szwedzi 5-8 a w poscigu obie ekipy mialy po 18 pudel. Zwraca tu uwage jednak postawa Nilssona w spincie gdzie byl bezbledny. W poscigu natomiast na pierwszym strzelaniu zaliczyl az 4 pudla by potem w 3 kolejnych pomylic sie tylko raz. Sadze wiec ze to 1 strzelanie to wypadek przy pracy i w sumie Szwedzi powinnibyc tez lepsi w strzelaniu. A mysle ze nawet 1-2 kolka karne wiecej jesli sie zdarza nie wykluczaja wygranej Szwedow w tej parze.
Posted by: (J)

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 18:10

Moim zdaniem przesad± by³y kursy na win Rosjan 2.85 wystawione przez Bwin. Natomiast teraz przesadza wiêkszo¶æ zaczynaj±c faworyzowaæ Rosjan. Pierwsza sztafeta w sezonie wiêc ró¿nie to mo¿e byæ.

Je¶li chodzi o kobiety to dziwi mnie kurs w parze Polska - Rumunia.
Bo je¶li kursy odzwierciedlaj± tylko ró¿nice liderek obu ekip (Gwizdoñ - Tofalvi) to ja biorê 2.50 na Rumunki z poca³owaniem w rêke. Reszta sk³adu wyrównana. Zazwyczaj miejsca w okolicach 30, 40 i ni¿ej. Dlatego s³aby wystêp mo¿emy zobaczyæ zarówno w wykonaniu Rumunek jak i Polek.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 18:28

Uwazam ze granie Rosjan po kursie 2 lub nizszym jest nieoplacalne bo to pierwsze zawody i wszystko jest mozliwe

Generalnie dzis ustawilem sie anty Francja

W³ochy - Francja @2 5/10

Bialoru¶ - Francja @2,55 3/10

Wczesniej opisywana

Szwecja -Francja @1,55 9/10
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/12/2008 20:12

Bieg trwa,ale panowie fatalnie.Zagra³em ¼le,ale mam nadziejê ,¿e panie mi to wynagrodz±.

Niemcy - Federacja Rosyjska -1 k.1.85

Wygrane 8/Przegrane 5
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/12/2008 18:27



Hochfilzen


Program zawodów:
18.12 10:30 - Individual [M]
18.12 14:15 - Individual [K]
20.12 10:30 - Sprint [M]
20.12 14:15 - Sprint [K]
21.12 10:45 - Sztafeta [M]
21.12 14:15 - Sztafeta [K]

Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow

Po raz kolejny biathlonisci beda zmagac sie na trasach w Hochfilzen.. ponizej Pokljuka nie da³y rady organizacyjnie.
Posted by: ArtekPotito

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 00:34

Tomasz Sikora - Alexander Os (czas biegu) @1.6 7/10 Nordicbet
Pan Tomasz w tym sezonie biega du¿o lepiej od Norwega. Zw³aszcza w Oestersund w biegu indywidualnym Polak pobieg³ wspaniale i podejrzewam, ¿e tu bêdzie podobnie. Wed³ug mnie musia³o by siê staæ co¶ na prawdê niespodziewanego, ¿eby Sikora przegra³ w biegu z Os'em.
Posted by: ArtekPotito

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 00:35

oczywi¶cie typ na "jedynkê" czyli na naszego rodaka \:\)
Posted by: Big Ben

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 05:46

Mam pytanie czy jest jaka¶ strona gdzie mo¿na znale¼æ statystyki odno¶nie strzelania?

Kto strzela z jak± skuteczno¶ci± w tym sezonie?
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 08:45

Maxim Maksimov - Sergei Novikov 2.65 expekt
W tej parze stawiam na lepszego strzelca. Maksimov prawie w ka¿dym starcie zawala wystêp na strzelnicy. Natomiast Novikov to jest s³aby biegacz, ale dobry strzelec. Jutro wa¿niejszy bêdzie ten drugi element, dlatego stawiam na Bia³orusina

Ole Einar Bjørndalen - Nikolai Krouglov 2.35 expekt
To samo co wy¿ej. Kruglova uwa¿am za jednego z lepszych strzelców w ca³ej stawce. Dodatkowo tydzieñ temu pokaza³ siê z dobrej strony na trasie biegowej. A Ole raczej nie lubi tej konkurencji. Chyba w tej specjalno¶ci odnotowa³ najmniej zwyciêstw. Mam nadziejê, ¿e jutro bêdzie pud³owaæ

Michael Greis - Christian De Lorenzi 1.35 expekt
Typ nie wymaga t³umaczenia. Dwa ró¿ne ¶wiaty. Dobry bet do dubla z nastêpnym typem

Maxim Tchoudov - Friedrich Pinter 1.45 expekt
Czy mo¿e byæ odwrotny wynik? Dla mnie nie. Pinter dalej szuka formy z pocz±tku ubieg³ego sezonu, a Tchoudov to ca³y czas szeroka czo³ówka ¶wiatowa

Dmitri Yarochenko - Alexander Wolf 1.9 expekt
Kurs z kosmosu. Expekt chyba liczy na cudowne przebudzenie Yaroshenki. Ja nie, dlatego stwiam na solidnego Wolfa. Nigdy nie by³em fanem Rosjanina, a teraz z du¿± chêci± stawiam przeciwko niemu.

Nikolay Kruglov - Dmitri Yaroshenko 1.45 nordicbet
Miko³aj powinien bez problemu pokonaæ Yaroshenkê. Przede wszystkim du¿o lepiej strzela i to bêdzie jutro widaæ

Halvard Hanevold - Maxim Maksimov 1.55 unibet
W tej chwili jest to chyba jedyna konkurencja, gdzie Norweg mo¿e co¶ zdzia³aæ. Lata ju¿ nie te, s³absza forma biegowa. Jednak tutaj jego ogromne do¶wiadczenie mo¿e procentowaæ. S³abszy bieg mo¿na zatuszowaæ ¶wietnym strzelaniem i na to liczê

Jean Philippe Leguellec - Christian De Lorenzi 1.55 unibet
Pierwsza para, jk± zauwa¿y³em z Kanadyjczykiem. Jest to rewelacja pocz±tku sezonu, bardzo równy. Przeciêtny biegacz i równy, dobry strzelec. W³a¶nie ta stabilno¶æ przekona³a mnie do zagrania tego typu

Carl-Johan Bergman - Dmitri Yaroshenko 1.85 sportinbet
Kolejny bet przeciwko Rosjaninowi. Bergman bardzo równy w tym sezonie. Dobrze strzela

Tomasz Sikora - Dmitri Yaroshenko 1.5 betsafe
10/10 smile Czy Yaroshenko mo¿e wygraæ w tej parze? Jedyn± mo¿liwo¶ci±, aby tak by³o, jest s³abe strzelanie Tomka i ¶wietne Yaroshenki. Poza tym Yaroshenko musia³by szybko przebiec te 20km, a Tomek mieæ s³abo posmarowane narty. Chyba za du¿o tych warunków do spe³nienia smile

kobiety : 11/23 -4,47j
mê¿czy¼ni : 17/26 +1,23j
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 09:08

Bergman - Burke 1
Greis - Defrasne 1

dubel 2.10 6/10 Betsafe

Cholera wie skad oni takie pary wzieli i na obie pary kursy po 1.45...
Bergman dobrze wszedl w sezon, dosc szybki na trasie, strzelecko duzo stabilniejszy niz sprzed laty, bardzo doswiadczony biathlonista. Burke natomiast kompletnie bez formy, biegowo mizernie, na strzelnicy tez potrafi szopke odwalic
W indywidualnym i sprincie poprzednio nie startowal co ukazuje jego przygotowanie do poczatku sezonu.

Greis podpora kadry niemieckiej, bardzo dobry zawodnik, biegowo coraz lepiej, strzelecko podobnie, Francuz natomiast podobnie jak Burke, poczatek bardzo slaby, biegowo nie jest na silach aktualnie, strzelecko w ostatniej sztafecie niezle, ale nie biore tego jako rownowaznik jego formy. 1.45 to ja bym dal z duzo lepszym aktualnie Fourcade.

Moja wycena, max 1.3 w obu parach takze 2.1 w dublu bardzo duze value



Sikora - Yaroshenko 1 1.50 4/10 betsafe

Tomek w bardzo dobrej formie, biegowo jeden z najlepszych aktualnie, strzelecko nie jest zle, strzela w pleni skoncentrowany i co najwazniejsze nie spieszy sie. Rusek od poczatku sezonu naprawde slabe wyniki, biegowo w sprintach tracil prawie do Sikory po minucie w biegu co jest kolosalna roznica. Ruski w ostatnich zawodach pokazali lepsze przygotowanie, ale Jarosz znaczacej poprawy nie pokazal. Bet grany glownie pod aktualna forme obu biathlonistow
Posted by: Yuri Orlov

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 09:21

Panowie mogliby¶cie napisaæ co¶ o takich parach:

Sikora-Kruglov 1 1,52
Greis-Sumann 1 1,33
Hanevold-Dostal1 1,25

Zdarzenia z fortuny. Z góry dziêki
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 09:25

co do 1 pary Tomek w duzo lepszej formie choc Ruskow sie boje, glownie Kruglova i Tcherezova, ten pierwszy potrafi strzelic na 0 takze staram sie unikac par z Kuyglovem
Suman w sprincie pokazal, ze pomalu bedzie notowal coraz to lepsze starty, a z poprzedniego sezonu mozna wywnioskowac, ze facet ogorkiem nie jest i po 1.33 lepiej odpuscic
Hanevold stary wyjadacz tras biathlonowych, biegi dlugie lubi i z Czechem powinien spokojnie wygrac

Na pierwszy rzut oka same 1, ale jakos oplacalnosci w dwoch pierwszych betach nie widze
Posted by: Yuri Orlov

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 09:39

Dziêki Hagii za odp. szanuje Twoje wypowiedzi i zdanie. Je¿eli móg³by¶ napisaæ co¶ jeszcze o:

Sikora-Sednev 1 1,28
Cerezov-Birnbacher 1 1,35
Tchoudov-Ch.Zhang 1 1,3

I wiêcej Ciê nie mêczê. Dziêki i dobranoc
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 09:43

Sikora spokojnie w tej parze
Tak jak napisalem wyzej Tcherezov moze byc grozny jutro takze z przecietnym Birnbacherem, ktory na strzelnicy tuzem nie jest powinien sobie poradzic
Zhang niespodzianke predzej moze w sprincie zrobic niz w biegu dlugim takze kolega Tcherezova powinien takze sobie poradzic

Ta trojka zdecydowanie lepsza niz poprzednia

Pozdrawiam
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 16:51

Pogoda w Hochfilzen nie rozpieszcza.. dodatnie temperatury sprawiaja ze trasa moze byc dzis, trudna a dla niektorych nawet uciazliwa.
Rozwazam bety przeciwko "wagowym", wysokim zawodnikom.. zastanawiam sie czy nie warto pocelowac przeciwko Ferry'emu ?
Na moje oko grozny bedzie dzis Tchoudov.. w biegu individualnym jednak kluczowe jest strzelanie.. i o tym zapominac nie nalezy wink
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 17:21

Tak to prawda dzis Norwegowie tez moga nie blyszczec bo to silni masywni zawodnicy ale z kolei zawodnicy skromnej budowy fatalnie strzelaja smirk

Czyli mozna dzis probowac grac dogi bo sporo ich moze wejsc ...
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/12/2008 21:10



Ekaterina Iourieva - Martina Beck-2 k.1.87



Andrea Henkel - Svetlana Sleptsova-2 k/1.70


Poranny bieg panów pokaza³ ,¿e liczy siê przede wszystkim strzelanie.Swedsen który mia³ dwa pud³a zajo³ odleg³e 18-te miejsce.Kto s³ysza³ wcze¶niej o niejakim Bilanenko 10 miejsce(0pude³)poprzednio w zawodach ok 70-tego miejsca.I dlatego stawiam na te które znakomicie strzelaj±,ale te¿ nie najgorzej biegn±.
Posted by: march88

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 19/12/2008 21:35

Wiecie czy Ole i Svendsen wystartuj± w sobotnim sprincie?
W ofercie bet365 na zwyciêstwo nie ma tych Norwegów
Posted by: march88

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 20/12/2008 02:07

Potwierdzi³a siê absencja dwóch najlepszych Norwegów w tym sezonie.
Moim typem na jutro jest wygrana Tcherezova po kursie 6 (bet365). Rosjanie z ka¿dym startem coraz lepiej biegaj±. W masówce Tcherezov uzyska³ najlepszy rezultat biegowy (przed Tomkiem i Norwegami)! Poza tym jest ¶wietnym strzelcem i pod nieobecno¶æ Norwegów to on moim zdaniem jest faworytem do wygrania jutrzejszego sprintu.
Warto tak¿e zainwestowaæ pare groszy na Tomka. Pod nieobecno¶æ Svendsena ma olbrzymi± szansê za³o¿yæ ¿ó³t± koszulkê lidera w nastêpnych zawodach. Wystarczy, ¿e Sikora bêdzie jutro na podium (3miejsce-48pkt). Napewno w jutrzejszym sprincie motywacji mu nie zabraknie, oby tylko stójka mu wysz³a.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 20/12/2008 07:12

Sprint [M]
Christoph Sumann - Lars Berger
Typ: 1
Kurs: 1.50
UnibeT
6 J


Jak dla mnie zdecydowanie nr 1 jutrzejszej oferty biathlonowej..
Sumann z³apal bardzo wysoka forme.. zarowno biegowa jak i na strzelnicy.. Lars juz niz nie jest takim "pedziwiatrem" jak niegdys.. Ma problemy z utrzmaniem sie w skladzie norwegow na puchar swiata, procz tego przechodzil niedawno infekcje wirusowa co napewno na jego dyspozycje biegowa nie wplynie dobrze...
W czwartek w individualu nie startowal.. w poprzednich zawodach w Hochfilzen takze nie.. Lars od lat znany jest z fatalnej postawy na strzelnicy.. nalezy do grupy tych u ktorych nawet 0/5 na strzelnicy mnie nie dziwi.
Kilka slow o Sumannie.. 32 letni doswiadczony zawodnik.. solidny na strzelnicy... w biegu solidny sredniak. Tutaj jednak u siebie w Hochfilzen prezentuje wyborna forme.. W individualu na tej trudnej trasie uzyskal 5. czas biegu ustepujac Tcherezovovi, Sikorze, Tchoudovowi i Gredremowi (?)..
Jezeli pobiegnie tak jak w czwartek jestem pewien ze czas biegu bedzie mial zdecydowanie lepszy od Larsa.. ktory malo ostatnio startuje i zmaga sie z problemami zdrowotnymi..
Na strzelnicy miedzy nimi przepasc i nie widze zadnej przewagi na ten moment po stronie Larsa.
Lars udzial w jutrzejszych zawodach zawdziecza temu ze nie wystartuje jutro Krol Ole Einar i "nowy krol" Emil Hegle Svendsen" - Gdyby obaj startowali... dla Larsa napewno nie byloby miejsca.
Stawka wysoka jak na sprint.. jednak mam duze przekonanie do tego betu.
Pzdr
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 20/12/2008 07:23

Andreas Birnbacher - Nikolay Kruglov 1.75 expekt
Uwa¿am Kruglova za bardzo solidnego zawodnika, który w ka¿dych zawodach jest w stanie sprawiæ niespodziankê. Bardzo dobry strzelec. Natomiast Niemiec rzadko wychyla siê ponad przeciêtno¶æ. Max jest to mo¿liwo¶ci to miesjce oko³o 10. Wydaje mi siê, ¿e Rosjanin bez problemu odprawi Niemca z kwitkiem

Christoph Stephan - Matthias Simmen 1.65 expekt
Raz przejecha³em siê na tej parze. Jednak tym razem znowu spróbuje. Simmen tamtym wynikiem zaskoczy³ pewnie nawet sam siebie. Jutro kilka pude³ powinien zaliczyæ, a Stephan my¶lê, ¿e poka¿e siê z dobrej strony

Maxim Tchoudov - Carl-Johan Bergman 1.55 expekt
Pod nieobecno¶æ dwóch Norwegów Tchoudov bêdzie jutro jednym z faworytów. Na pewno lepiej biega od Szweda. Poza tym jest pewniejszy na strzelnicy.

Halvard Hanevold - Jay Hakkinen 1.55 unibet
Amerykanin zaskakiwa³ na pocz±tku sezonu bardzo dobr± form± strzeleck±, co wiadomo nie jest jego najmocniejsz± stron±. Mam nadziejê, ¿e zaliczy choæ jedno pud³o wiêcej, a tyle powinno wystarczyæ

Alexander Os - Toni Lang 1.55 unibet
Lang zaliczy³ jeden dobry wystêp w tym sezonie. Akurat w ostatnich zawodach. Jest to dobry biegacz, ale równie¿ bardzo nieobliczalny strzelec. Os mo¿e nie bryluje w tym elemencie, ale poczyni³ znaczne postêpy. W tej parze stawiam na tego bardziej stabilnego

Nikolay Kruglov - Daniel Mesotitich 1.55 unibet
W moim mniemaniu Austriak jest gorszy od Rosjanina w ka¿dym elemencie. W±tpiê, ¿eby mia³ mniej pude³ od Kruglova

Halvard Hanevold - Michael Röesch 1.6 (czas biegu) nordicbet
Roesch jest znacznie lepszym biegaczem od dziadka Hanevolda. Norweg mo¿e liczyæ jedynie na s³absze pierwsze strzelanie i mo¿e odpuszczenie dalszej czê¶ci. Ja na to nie liczê

Nikolay Kruglov - Halvard Hanevold 1.55 bwin
Powtórzê siê po raz kolejny. Hanevold musia³by lepiej strzelaæ od praktycznie najlepszego strzelca z czo³ówki ¶wiatowej. No way

Ivan Tcherezov - Christoph Sumann 1.45 bet365
Wg mnie value. Jakie¶ 1.3 by³oby ok. Tcherezov jutro bêdzie walczy³ o zwyciêstwo

Sergei Novikov - Aleksander Syman 1.9 betsafe
S³abo mi wychodz± typy z betsafe, ale mo¿e teraz bêdzie lepiej. Syman najlepszy jest w biegu na 20km, gdzie wa¿ne jest strzelanie. Czym wa¿niejszy jest tym gorzej wypada. Wg mnie Novikov bez problemu pokona rodaka

Chengye Zhang - Halvard Hanevold 1.45 centrebet
Zhang jeszcze bez dogrego wyniku w tym seoznie i oby tak pozosta³o

kobiety : 11/23 -4,47j
mê¿czy¼ni : 23/36 +2,43j
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 20/12/2008 16:30

Wiemy.....¿e kobieta zmienn± jest,ale ¿eby facet? laugh No.... jeszcze nie tak dawno ,cz³owiek mia³ unikaæ Rosjan jak ognia a tu proszê ......maskowali siê psia maæ i zaczeli wygraywaæ.Dzisiaj rosyjsko jêzyczny zak³ad brzmi dumnie...i korzystaj±c z pomocy kolegów....wybiorê sobie dwa w jednym.


Maxim Tchoudov - Carl-Johan Bergman-1 k.1.55
Andreas Birnbacher - Nikolai Krouglov-2 k.1.65
AKO 2.56
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 20/12/2008 18:23

¦.p.Kaziu mawia³,ze zwyciêskiej dru¿yny siê nie zmienia.Id±c tym tokiem my¶lenia pozostawiam obie panie z poprzedniego zak³adu, które wygra³y dla mnie troszkê kasy.


Kati Wilhelm - Svetlana Sleptsova-2 k.1.50
Kaisa Mäkäräinen - Martina Beck-2 k.1.40
AKO 2.10

Tylko w jednym przypadku Beck przegra³a w tegorocznych zawodach ze swoj± dzisjejsz± przeciwniczk±,a w³a¶ciwie pogod±(chlapa,¶nieg sypa³), bo znana jest w³a¶nie z gorszej postawy przy takich warunkach.
Posted by: laser

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 20/12/2008 18:27

"Dziwny jest tez ¶wiat" - ju¿ dawno wiadomo, ¿e nie bêdzie Norwegów, a przed chwil± wpad³ ma³y gratis wink

Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 20/12/2008 18:28

Originally Posted By: Big
¦.p.Kaziu mawia³,ze zwyciêskiej dru¿yny siê nie zmienia.Id±c tym tokiem my¶lenia pozostawiam obie panie z poprzedniego zak³adu, które wygra³y dla mnie troszkê kasy.


Kati Wilhelm - Svetlana Sleptsova-2 k.1.50
Kaisa Mäkäräinen - Martina Beck-2 k.1.40
AKO 2.10

Tylko w jednym przypadku Beck przegra³a w tegorocznych zawodach ze swoj± dzisjejsz± przeciwniczk±,a w³a¶ciwie pogod±(chlapa,¶nieg sypa³), bo znana jest w³a¶nie z gorszej postawy przy takich warunkach.



Widzê teraz ,¿e tam ¶nieg sypie .Wiêc jezeli kto¶ siê zdecyduje to zagraæ to za minimaln± stawkê
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 20/12/2008 20:35

Natalia Levtchenkova - Michela Ponza 1.55 expekt
Na sprint pañ gram tylko jeden typ. Mo³dawianka du¿o lepiej biega, przez co mo¿e pozwoliæ sobie na 1-2 pud³a wiêcej do W³oszki. Ponza ¶wietnie strzela, ale biega katastrofalnie. Najgorzej z czo³ówki. Nawet bezb³êdne strzelanie mo¿e nie daæ jej miejsca w czo³owej 20.
Posted by: march88

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 21/12/2008 03:35

Ja mam takie pytanie.
Na jakiej podstawie rozliczaj± pojedynki "czasowe" poszczególnych zawodników?

Ja w bet365 postawi³em Eva Tofalvi vs Olga Medvestseva na Tofalvi, a bet365 rozliczy³ mi jako przegran±. Wg biathlonworld szybsza o 2 sekundy by³s w³a¶nie Tofalvi.


¯eby nie by³o ot. Jutro powinni¶my mieæ zwyciêstwa Rosjan i Rosjanek. maja najbardziej wyrównane sztafety i podobnie jak tydzien temu ze spor± przewag± powinni wygraæ swoje biegi
Posted by: grajus87

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 21/12/2008 07:54

By³a szybsza o minutê i 6 sekund Rumunka . Powinien byc wygrany , pewnie siê poprawi±
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 21/12/2008 08:39

Ukraina - Chiny 1.50 Bwin


UKRAINE +2:45.7
CHINA +4:33.6


Tak bylo w pierwszych zawodach sztafetowych

Chinki pobiegna w identycznym skladzie natomiast u Ukrainek jedna zmiana : Efremova zastapi Pidhrushina, ktora calkiem niezle radzila sobie w sprincie
U Chinek cala nadzieja w Wang ktora zawalila sztafete biegajac dwie karne rundy wink
Rowniez w sprincie Wang potwierdzila swoja dyspozycje strzelecka notujac az 5 pudel shocked

Mysle ze Ukrainki nie tyle w biegu co na strzelnicy zalatwia sprawe bo nie wierze zeby wszystkie Chinki wypadly na czysto
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 21/12/2008 09:11

Niemcy - Francja 1 1.50 Unibet

Niemcy +4:10.8
Francja +4:49.2


U Francuzów zamiast Habert pobiegnie Beatrix, ktorego nie znam specjalnie ale nie sadze zeby zrobil tutaj jakas rewelacje
Jestem pewien ze Francuzi pobiegna lepiej niz ostatnio bo ich wynik ku mojej radosci byl zenujacy grin
Mysle ze DeFrasne moze tutaj sporo namieszca ale to i tak bedzie za malo na Niemcow u ktorych jest jedna ale za to bardzo wazna zmiana Graf=Greis
To co zrobil ostatnio Graf to chyba juz wyklucza go ostatecznie z jakichkolwiek przymiarek do sztafety tym bardziej ze jeszcze jest Birnbacher lub ostatecznie Lang na ktorego szybciej trener postawi niz na Grafa

Najwieksze obawy mam jednak co do Stephana ktory jakos nie budzi mojego zaufania choc ostatnia sztafeta nie wyszla mu wcale tak zle ...
Posted by: kaka85

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 21/12/2008 18:36

Szwecja - Ukraina- kobiety 1,9 Milenium

Wczoraj swietna postawa siostr Semerenko zarowno w biegu jak i na strzelnicy,co prawda Olofsson i Jonnson tez swietnie sie zaprezentowaly,lecz mysle ze kluczem bede 2 pozostale zawodniczki.U Ukrainek solidna Khvostenko i mloda Pidhrushina ktorych umiejetnosci cenie wyzej od Nilsson i Domeij.Patrzac tez na wczorajsze wyniki sprintu duza szansa dla Ukrainek w tej parze.
Posted by: KRAJAN

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 21/12/2008 20:01

Niez³e jaj dziej± siê w sztafetach panów Rosjanie i Niemcy krêc± kó³ka a¿ mi³o - czy podobnie bêdzie u pañ. Nie powinno. Rosjanki i Niemki maj± bardzo du¿e zapasy czasowe (sam bieg) - i nie powinny oddaæ 1/2 miejsca. Jednak kursy ustawione przez buczków conajmniej mnie zaskoczy³y? 1.30 Rosja 4.00 Niemcy??? czy to aby mnie lekka przesada?
Sztafeta to zdecydowanie co innego ni¿ biegi indywidualne - wystarczy jedno s³absze ogniwo aby wysi³ek pozosta³ych poszed³ na marne.
Dla mnie kluczowe bêd± strzelania Slpecowej i henkel - jak bêdzie podobnie jak wczoraj buczki bêd± zadowolone ze swoich analiz - ale jak obie nie bêd± biega³y wg mnie mo¿e byæ ró¿nie.
Hitze i kole¿anki wcale nie musz± byæ gorsze od Rosyjskiej rakiety
szanse oceniam 60/40 dla Rosjanek - ale po kursie 4.00 zatryzykujê za niedu¿± stawkê Niemki.
Nic co oczywiste nie jest pewne - a niemiecki sk³ad nie jest wbrew pozorom taki salby (choæ bez Rudej i niebieskiej czapeczki ;))
Posted by: Radzio1

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 28/12/2008 00:55

ma kto¶ linka do live dzisiejszych zawodów w Veltins?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 28/12/2008 01:10

KLIK
Posted by: Radzio1

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 28/12/2008 01:23

Dzieki, ale gdzie tam jest live ?:)
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 28/12/2008 02:34

Nie widze tam lajfu ;/
Byc moze tutaj znajdziesz cos wiecej: KLIK

Niestety nie sledze dzisiejszych zawodow - jestem teraz nieco zajety i na forum tylko z doskoku.


btw. Wesolych wszystkim zycze grin santa
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/01/2009 01:29



Oberhof


Program zawodów:
07.01 17:20 - Sztafeta [K]
08.01 17:20 - Sztafeta [M]
09.01 17:30 - Sprint [K]
10.01 17:20 - Sprint [M]
11.01 13:00 - Massowka [K]
11.01 16:00 - Massowka [M]

Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/01/2009 04:18

Rosja WIN 6/10 1.50 GB

Czy jutro po raz trzeci wygraja Rosjanki ???
A moze lepiej bedzie zapytac, z jaka przewaga wygraja Rosjanki grin
A tak na powaznie jutro nie polecam grac grubymi stawkami gdyz byla dluga przerwa w zawodach i tak naprawde nie wiadomo jak zawodniczki wykorzystaly ten okres ...

Rosjanki swoim mocnym skladem ale tym razem testuja Zaitseva
Zarówno MEDVEDTSEVA jak i BOULYGINA spisaly sie bardzo dobrze wiec tym trudniejsze zadanie przed Zaitseva

A rywalki :

Niemki: tym razem z Kati i Buchholz
Francja: bez Bailly (chyba nie powalcza)
Norwegia: silny sk³ad i tu moze byc bardzo dobry wynik

Dla mi³o¶ników SureBetów calkiem ladny profit:

Rosja 1.50 GB
Rest of the field 3.55 NB

Jakby nie liczyc 5,45% piwo
Posted by: blackjack

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/01/2009 22:41

Norwe¿ki dzisiaj nie biegn±
Posted by: blackjack

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/01/2009 22:44

U rosjanek zmiana Medvedtseva za Akhatov±
Posted by: (J)

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/01/2009 22:51

Dzi¶ mo¿e byæ ¶wi±teczno-noworoczna sztafeta smile
Granie niskich kursów moim zdaniem bez sensu.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 07/01/2009 23:00

Originally Posted By: (J)
Dzi¶ mo¿e byæ ¶wi±teczno-noworoczna sztafeta smile
Granie niskich kursów moim zdaniem bez sensu.



zadna tam noworoczna,co roku biegaja o tej porze sztafetê
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 08/01/2009 05:51

Na pierwszy rzut oka i bez glebszych analiz zobaczylem ciekawe typy ktore "letko" sobie zagram

Race Specials (Number of extra shots by Switzerland)

14 or more - 3,75 NB 2/10

Szwajcarzy nigdy wybornymi strzelcami nie byli, tego nie da sie ukryc
Linia ustawiona jest dosc wysoko ale tez kurs jest odpowiedni i moim zdaniem warty ryzyka

Hochfilzen I 17 extra shots
Hochfilzen II 15 extra shots


Moze i tym razem dadza pokonac linie



Race Specials (Number of extra shots by France)

0-6 - 4,50 NB 1/10

Przechodzimy do drugiej skrajnosci czyli rewelacyjnie strzelajacych Francuzow
Moze w tym sezonie narazie zupelnie bez formy biegowej i sredniej formie strzeleckiej ale ja od lat pamietam ze Francuzi nalezeli zawsze do scislej czolowki swiatowej na strzelnicy

Hochfilzen I 13 extra shots
Hochfilzen II 5 extra shots


Czyli raz by sie udalo raz nie ale kurs jest tak smakowity ze nie moge obok niego przejsc obojetnie grin
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 08/01/2009 21:03

Norwegia - Austria 1.5 gamebookers
Norwegia wreszcie wystawia swoich dwóch asów atutowych - Svendsena i Olka. Dodatkowo wspieraæ ich bêdzie do¶wiadczony Hanevold. Zagadk± jest postawa Brattsveena. Je¶li zaprezentuje siê na poziomie Pintera lub Landertingera to typ powinien wej¶æ. Oby tylko Norwegowie nie strzelali na wiwat, co ju¿ nie raz w dru¿ynówce siê im zdarzy³o

Niemcy - Francja 2.25 sportingbet
Francja w swoim najmocniejszym sk³adzie. Natomiast w dru¿ynie niemieckiej szansê pokazania sowich umiejêtno¶ci dostali Toni Lang i Arnd Peiffer. Dodatkowo pobiegn± równie¿ Greis i Roesch. Lang jest niepewny na strzelnicy. Natomiast Peiffer do tej pory wystêpowa³ jedynie w Pucharze Europy, nie notuj±c jakich¶ osza³amiaj±cych wyników. Kilka razy by³ na podium, ale ani razu na najwy¿szym jego stopniu. Z tego te¿ wzglêdu stawiam przeciwko Niemcom i liczê na dobr± formê Francuzów, której zwiastun mo¿na by³o zauwa¿yæ podczas zawodów przed¶wi±tecznych

Francja - Ukraina 1.75 expekt
Kolejny typ na Francjê. Ukraiñcy jak zwykle, wyborni na strzelnicy i s³abi na trasie biegowej. Francuzi powinni wygraæ w cuglach

W³ochy - Szwecja 1.6 unibet
Szwedzi daj± odpocz±æ swoim dwóm najlepszym zawodnikom. Nie zobaczymy dzisiaj ani Ferry'ego, ani Bergmana. Wobec tych absencji reprezentanci Trzech Koron bêd± t³em w dzisiejszych zawodach. W³osi powinni byæ lepsi. Liczê na dobre wystêpy de Lorenziego i Windischa


kobiety : 12/24 -3,92j
mê¿czy¼ni : 31/47 +4,43j
Posted by: kardynal20

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 09/01/2009 00:57



chyba po raz pierwszy podziele sie tego roku przemysleniami nad biathlonem

1) po pierwsze primo tego kursu nie rozumiem zbyt dobrze 2 razy sztafeta w tym sezonie podobne sk³ady za ka¿dym razem (nie te same nazwiska ale umiejêtno¶ci) i zawsze w cuglach wygrywali helweci, kurs dla mnie niezrozumia³y

2) po drugie primo sk³ad + wyniki poprzednich tego sezonowych sztafet to ca³kowita pora¿ka ekipy niemieckiej , sam greis sztafety nie wygra, roesch i 2 ¿ó³todziobów z których jeden s³abo strzela drugi s³abo biega (moje osobiste przemy¶lenia po ma³ej analizie ich wyczynów) to tylko ludzie którzy mieli zape³niæ t± sztafetê a nie j± wzmocniæ a Francuzi wyrównany sk³ad z m³odym fourcadem który miewa³ ju¿ przeb³yski w tym sezonie, ogólnie Francuzi to ekipa ukszta³towana a nie zebrana po to by wystartowaæ i czekaæ czy który¶ z m³odych wybuchnie talentem

3) po trzecie primo ultimo tutaj dla mnie decyduj± wyniki 2 poprzednich sztafet + lepszy bieg panów z Ukrainy, kolosalnej przewagi mo¿e nie byæ ale my¶lê ze problemów z bia³orusk± ekip± mieæ nie bêd±
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 09/01/2009 01:18

na szybko pewka:


Sztafeta [M]
Która dru¿yna bêdzie prowadziæ po 1. zmianie: Rosja/Norwegia
Typ: Norwegia
Kurs: 1.65
Buk: Bwin

Rosja na 1 zmianie: Evgeny Ustyugov ?
Norwegia na 1 zmianie: Emil Hegle Svendsen

komentarz zbedny.
Posted by: (J)

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 09/01/2009 01:22

Trochê pó¼no Riva smile
Zagra³em to ko³o 16, chwilê pó¼niej by³o ju¿ po 1.57, potem nie pamiêtam tongue

bet bardzo fajny Svendsen kontra Ustyugov. Kurs baaardzo ciekawy
Posted by: (J)

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 09/01/2009 01:24

edit, ko³o 17 jeszcze by³o 1.65
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 09/01/2009 01:27

ja wysylalem okolo 16:47 u kumpla bylo 1:65
Jak wrocilem do domu nie patrzylem juz ile bylo.. kumpel kilka minut temu pogral tak jak mowisz 1.57 - nizej, ale nadal oplacalne wink


Niech nam zyje bwin grin
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 01:11

Simone Hauswald - Magdalena Neuner 1.65 betsson
Ju¿ najwy¿sza pora, ¿eby Neuner pokaza³a na co j± staæ. Po ¶wi±tecznej przerwie wydaje mi siê, ¿e wróci w du¿o lepszej formie, przede wszystkim biegowej. Co by³o jej wizytówk±. Natomiast Hauswald pewnie zaliczy ze 2-3 pud³a i zajmie miejsce w drugiej dziesi±tce

Kaisa Mäkäräinen - Xianying Liu 1.7 expekt
Stawiam na Chinkê, która jest du¿o bardziej stabilna. Nie pope³nia seryjnie b³êdów na strzelnicy. Natomiast Finka jest lepsz± biegaczk±, ale i niepewn± strzelczyni±. W tej parze stawiam na równiejsz± zawodniczkê

Helena Jonsson - Vita Semerenko 1.6 betsson
Jonsson ¶wietnie zaprezentowa³a siê w sztafecie. Du¿o lepiej pobieg³a ni¿ w zawodach zamykaj±cych ubieg³y rok. Dok³adaj±c do tego bardzo dobre strzelanie powinna zaj±æ wysokie miejsce. Ukrainka szybko biega, ale potrafi± przydarzyæ siê jej seryjne pud³a na strzelnicy

Darya Domracheva - Kaisa Mäkäräinen 1.75 unibet
O Fince ju¿ wcze¶niej napisa³em. Jedyna ró¿nica do poprzedniej pary jest taka, ¿e Bia³orusinka lepiej radzi sobie na trasie biegowej. Równie¿ zdecydowanie lepiej strzela od Makarainen

Martina Beck - Olga Zaitseva 1.55 unibet
Martina pewnie jak zwykle 10/10. Pomimo kiepskiego biegu, powinna zaj±æ wy¿sze miejsce od Rosjanki, która od pocz±tku sezonu szuka wysokiej formy

Ekaterina Iourieva - Helena Jonsson 1.55 unibet
Dla mnie Rosjanka jest dzisiaj g³ówna faworytk± do zwyciêstwa. Dobry bieg i pewne oraz szybkie strzelanie.

Solveig Rogstad - Natalia Levchenkova 1.71 sportingbet
Mam nadziejê, ¿e Mo³dawianka nie straci³a swojej wysokiej formy podczas ¦wi±t. Bardzo stabilna zawodniczka, zajmuj±ca miejsca w drugiej dzisi±tce. Rogstad potrafi zaj±æ miesjce w 10. by na nastêpnych zawodach nie za³apaæ siê do 30. Nierówna zawodniczka

Olga Medvedtseva - Olga Zaitseva 1.8 gamebookers
Wydaje siê, ¿e Medvedtseva wraca do wysokiej formy. W biegu sztafetowych pokaza³a siê z bardzo dobrej strony. Jest w wy¿szej formie od Zaitsevej

Olga Medvedtseva - Solveig Rogstad 1.57 bet365
Nie wydaje mi siê, aby Norwe¿ka by³a w stanie pokonaæ Rosjankê. Jedynie kilka pude³ Olgi mo¿e sprawiæ, ¿e przegra z Rogstad

Kati Wilhelm - Oksana Khvostenko 1.57 centrebet
Sk±d taki kurs? Nie da siê porównaæ klasy obydwu zawodniczek, Niemka jest zdecydowanie lepsz± biathlonistk±. Oby tylko nie zawali³a strzelania

Eva Tofalvi - Olga Anisimova 1.8 betsafe
Rosjanka g³ównie wystêpuje w Pucharze Europy. Natomiast Rumunka notuje zaskakuj±co dobre wyniki w obecnym sezonie. Mam nadziejê, ¿e podtrzyma dobr± passê

Marie Lauret Brunet - Olga Nazarova 1.5 betsafe
Francuska coraz pewniej radzi sobie w Pucharze ¦wiata, zajmuj±c miesjca w drugiej i trzeciej dziesi±tce. Natomiast Nazarova to nie jest ta zawodniczka co jeszcze kilka sezonów temu. Stawiam na m³odo¶æ

Pavlina Filipova - Paulina Bobak 1.57 betsafe
Bobak s³abo prezentuje siê na trasie biegowej. W polskiej reprezentacji jedynie Nykiel jest od niej gorsza. Zdarzaj± siê jej równie¿ pud³a na strzelnicy. My¶lê, ¿e Filipova pokona Polkê

Sporo wolnego czasu to i typów du¿o tongue

kobiety : 12/24 -3,92j
mê¿czy¼ni : 32/51 +2,18j
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 01:37

Stream do live biathlon
http://eurovision2.feedroom.com/?
Posted by: Moro-Typ

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 01:40

jak ja na liscie Youruevej nie widze ??????????????????
Posted by: (J)

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 01:46

Youruevej tam nie znajdziesz.

Ale Iourieva startuje z 67 numerem. Posty do kasacji.
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 02:51

Rosyjski biathlonista Iwan Czerezow zosta³ zawieszony przez Miêdzynarodow± Uniê Biathlonu (IBU) na piêæ dni, bowiem przed czwartkowym biegiem sztafetowym Pucharu ¦wiata w Oberhofie wykryto u niego podwy¿szony poziom hemoglobiny we krwi.
W sztafecie zosta³ on zast±piony przez Jewgienija Ustjugowa.


Czy to nie kolejne problemy Tcherezova? Chyba kiedy¶ mia³ podobn± sytuacjê...
Posted by: march88

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 05:41

Unibet wystawil jursy na zwyciestwo:

Berger win @15
Landertinger, D @75

a h2h:

Berger, Lars v Landertinger, D 1 1,72


Jak dla mnie to ³adna promocja. Jakies 2-3 pudla wiecej Norwega nie powinno go zepchn±æ za Austriaka
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 06:19

Austryjacy u siebie, mooocno podbudowani zwyciestwem w sztafecie, wiec ja bylbym ostro¿ny w graniu przeciwko nim.

Jak dla mnie ciekawie wygl±da:
Svendsen - Sikora 1 nordicbet
Svendsen - Os 1 unibet
emil b. ³adnie w sztafecie, jutro powinien spróbowac powalczyc o wygran±, nie wierzê, ¿e chaotyczny Os w sprincie go przeskoczy. A z Tomkiem te¿ róznie bywa, moze byc jutro wysoko, ale za Norwegiem

Zastanawiam siê te¿ nad Yaroszenk± z Bergmanem, wprawdzie Szwed w tym roku prezentuje sie bardzo przyzwoicie, ale Yaroszek w ubieglym roku rewelacyjnie w sprincie (to jego koronna konkurencja), ponadto widac by³o ju¿ wczoraj, ze w formie, a w tym sezonie rozne numery go przesladowaly, w szczegolnosci problemy z karabinkiem- jutro jak nie zdarzy sie nic nie oczekiwanego Jaroszy bêdzie b. gro¼ny i na Bergmana powinno wystarczyæ:)

pozdrawiam
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 06:24

Originally Posted By: podstawek87
Rosyjski biathlonista Iwan Czerezow zosta³ zawieszony przez Miêdzynarodow± Uniê Biathlonu (IBU) na piêæ dni, bowiem przed czwartkowym biegiem sztafetowym Pucharu ¦wiata w Oberhofie wykryto u niego podwy¿szony poziom hemoglobiny we krwi.
W sztafecie zosta³ on zast±piony przez Jewgienija Ustjugowa.


Czy to nie kolejne problemy Tcherezova? Chyba kiedy¶ mia³ podobn± sytuacjê...


Tak w poprzednim sezonie Ivan mial podobne problemy.. wtedy mu sie udalo.. wyslizgnal sie - nic mu nie udowodniono.. zobaczymy jak to bedzie w tym roku.
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 18:41

Wiêc jeszcze raz na sprint dzi¶.

Svendsen - Os 1.35 unibet
Berger - Landertinger 1.60 unibet
Austryjak najslabszy w sztafecie, i dzis pewnie te¿ bêdzie najslabszy wsrod rodaków, Svendsen po zwyciêstwo.

Yaroshenko - Pinter 1.72 nordicbet
o Jaroszku pisa³em, liczê dzi¶ na wreszcie dobry wystêp, z form± biegow± jest nie¼le, tylko poprawic strzelanie. Moze wreszcie dzis?

Svendsenp - Sikora 1.55 nordicbet
Ciekaw jestem co zaprezentuje Tomek po ¶wiêtach, tj. moze byc niezle, ale ja dzis jestem nastawiony na zwyciêstwo Norwega.

Sumann - Mesotsich 1.45 Nordicbet
Pojedynek Austryjaków, liczê na ¿e najlepszy poka¿e dzis klase.

i na koniec dubel:
Tchoudov - Sikora 2.10 Nordicbet
Rosch- Birnbacher 1.60 Nordicbet
Rosch w sztafecie bardzo dobrze, przyzwoita forma strzelecka, dzis moze byc gro¼ny. Birnbacher nierówny, licze na gorszy jego dzieñ.

powodzenia! smile
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 19:21

Emil Hegle Svendsen - Ole Einar Bjørndalen-1 k.1.70
Nikolay Kruglov - Alexander Os-2 k.1.65
AKO 2.81 5/10


Z dwojga z³ego wybieram lepszego crazy.Oczywi¶cie mam tu na my¶li obie pary..W dotychczasowych startach Svendsen zdecydowanie potwierdza równ± formê nad koleg± z reprezentacji,zw³aszcza w sprincie.
Odnosi to siê równie¿ do drugiej pary, gdzie osiagniecia sprinterskie siê maj±:Kruglov 22/16/16, Os 2/3/16.

Dlaczego dubel?hmmm...oj wiele by mówiæ...czynników jest tak du¿o....a w skrócie:jeden zak³ad...w razie wpadki,jedna strata...w przypadku wygranej...spory zysk. tongue

expekt
Posted by: lleyton

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 19:34

panowie ma ktos dostep do czasow biegu ze sztafety? chodzi mi o sam bieg...
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 20:42

Nie wiem czy o to chodzi,ale tu jest sporo informacji.

http://statystyki.livezone.onet.pl/statistics/onet/?stageid=18308
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 20:58

http://services.biathlonresults.com/results.aspx?RaceId=BT0809SWRLCP04SMRL
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 10/01/2009 21:47

Alexander Wolf - Michael Roesch 2.0 gamebookers
Nie uwa¿am, ¿e Roesch jest faworytem w tej parze. Wolf jest zdecydowanie równiejszym zawodnikiem. Byæ mo¿e trochê s³abiej biega od Roescha, ale du¿o lepiej strzela. Roesch, o ile siê nie mylê, nie mia³ jeszcze bezb³êdnego strzelania w stójce. To o czym¶ ¶wiadczy

Maxim Tchoudov - Tomasz Sikora 2.0 bet365
Tomek narzeka³, ¿e nie móg³ sprawdziæ siê na trasie, jak i strzelnicy podczas sztafety. Poza tym nie pojecha³ na mini zgrupowanie w okresie ¶wi±tecznym z powodu choroby. Mo¿e to negatywnie wp³yn±æ na jego formê biegow±

Dmitri Yaroshenko - Alexander Os 1.9 bet365
Rosjanin podczas przed¶wi±tecznym zawodów pokaza³, ¿e powoli odzyskuje formê z poprzednich sezonów. Przede wszystkim lepiej zacz±³ strzelaæ. Os osi±ga wyj±tkowo dobre wyniki w tym sezonie. Jednak jego forma strzelecka zawsze jest zagadk±. Mam nadziejê, ¿e spud³uje kilka razy

Nikolai Kruglov - Simon Fourcade 1.7 expekt
Stawiam na chyba najrównieszjego zawodnika Pucharu ¦wiata. Zapewne Kruglov zajmie miejsce gdzie¶ w drugiej dziesi±tce. A Fourcade oby podtrzyma³ formê ze sztafety

Bjørn Ferry - Andrei Makoveev 1.57 betsafe
Trzeba spróbowaæ Szweda po takim kursie. Jest lepszy w ka¿dym elemencie biathlonowego rzemios³a. Tylko katastrofa na strzelnicy mo¿e spowodowaæ, ¿e typ bêdzie przegrany

Aleksander Wolf - Friedrich Pinter 2.1 betsafe
Przyznam, ¿e nie ogl±da³em sztafety, ale wnioskuj±c po suchych wynikach i kursach Pinter pokaza³ siê tam z dobrej strony. Ale byæ mo¿e by³ to pojedynczy wyskok tego zawodnika. W ka¿dym b±d¼ razie biorê Wolfa po takim kursie

Michael Greis - Michael Roesch 1.6 centrebet
O Roeschu ju¿ napisa³em. Natomiast Greis, bardzo solidny zawodnik, bêdzie walczyæ o wysokie miesjce w 10. Na t± chwilê Roescha nie staæ na taki wystêp

Nikolai Kruglov - Toni Lang 1.45 centrebet
Typ powinien wej¶æ bez wiêkszych problemów. Kruglov musia³by spud³owaæ 2-3 razy, co bardzo rzadko mu siê zdarza

Halvard Hanevold - Andreas Birnbacher 1.65 sportingbet
Na razie Niemiec zawodzi od pocz±tku sezonu. Nie pokaza³ nic za co mo¿na by go pochwaliæ. Z kolei Norweg o zwyciêstwo walczyæ nie bêdzie, ale swoje (druga dziesi±tka) pewnie ugra

Emil Hegle Svendsen - Tomasz Sikora 1.55 nordicbet
Je¶li Svendsen nie pope³ni serii b³êdów podczas strzelania to bez problemu poradzi sobie z Tomkiem, który mo¿e byæ lekko os³abiony

Dmitri Yarochenko - Friedrich Pinter 1.72 nordicbet
Yaroshenko mo¿e pozwoliæ sobie na wiêcej b³êdów na strzelnicy, a mimo to i tak wygra w tej parze.

Ole Einar Bjoerndalen - Alexander Os 1.55 bwin
Liczê, ¿e z k³opotów zdrowotnych z pocz±tku sezonu ju¿ nic nie zosta³o. Olek zapewne solidnie przepracowa³ okres ¶wi±teczny i dzisiaj powinien to pokazaæ

Dmitri Yaroshenko - Lars Berger 1.6 expekt
Nie wierzê w kolejny dobry wystêp Bergera. Jego zwyciêstwo by³o mocno przypadkowe, pewnie sam siebie nawet zaskoczy³. Dzisiaj powinien wróciæ do swojej formy, czyli pokonaæ kilka razy ogródek

Daniel Mesotitsch - Arnd Peiffer 1.72 unibet
Liczy³em na s³aby wystêp Niemca w sztafecie i siê przeliczy³em. Jednak wydaje mi siê, ¿e ju¿ dzisiaj tak dobrze nie bêdzie. Mesotitsch wystarczy, aby zaprezentowa³ siê na swoim ¶rednim poziomie, a pokona Niemca

Hans Martin Gjedrem - Daniel Bohm 1.55 unibet
Obaj zawodnicy zwykle wystêpuj± w Pucharze Europy. Przejrza³em na szybko wyniki i podobnie strzelaj±, ale Norweg du¿o lepiej biega. Mam nadziejê, ¿e niemiecka publiczno¶æ nie poniesie Bohma

Michael Greis - Friedrich Pinter 1.55 unibet
Ró¿nica kilku klas. Greis zarówno lepiej strzela, jak i biega. Mam nadziejê, ¿e typ bez historii

Andrei Makoveev - Anton Shipulin 1.55 unibet
Shipulin ¶ci±gniêty z Pucharu Europy kontra sta³y uczestnik Pucharu ¦wiata. Shipulin nawet na zapleczu walki najlepszych nie bryluje wiêc spodziewam siê, ¿e dzisiaj bêdzie t³em w rywalizacji

Nikolai Kruglov - Andriy Derezemlya 1.65 unibet
Jeszcze jeden typ na Kruglova. Ukraiñcy s± najbardziej nieobliczaln± reprezentacj±. Raz potrafi± znakomicie pobiec, by pó¼niej byæ najwolniejszymi w stawce. Ponadto Derezemlya na strzelnicy te¿ potrafi zawaliæ


Kolejny raz sporo tego wysz³o tongue ka¿dy znajdzie co¶ dla siebie wink

kobiety : 21/34 +0,42j
mê¿czy¼ni : 32/51 +2,18j
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 11/01/2009 02:07

No to w³a¶nie spe³nia siê jedno z dwóch sportowych marzeñ pana Tomka piwo , teraz czekamy na Vancouver... boks
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 11/01/2009 19:12

Dla zainteresowanych all-green:

Henkel- Jonhsson nordicbet: 1.60 - 2.20
Henkel - Jonhsson unibet: 2.05 - 1.67

:D:D
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 11/01/2009 19:36

Jonsson, H - Martina Beck 1 1.55

* Helenka w tej chwili znajduje sie w o wiele lepszej dyspozycji, a patrzac na to co zrobila Beck w sprincie nasuwa sie pytanie czy to byl przypadek, zle dobrane smary , zniechecenie czy tez kompletny brak formy ??!!


Maxim Tchoudov - Dmitri Yaroshenko 1 1.45


*Maxim biega jak biegal ale za to strzela zupelnie inaczej niz jak nas przyzwyczail w poprzednich sezonach, mysle ze nie powinien ,iec problemow z Yaro ktory chyba powoli wraca do swojej dyspozycji ale jeszcze nie teraz


Henkel, A - Tofalvi, E 1 1.50


*Tutaj licze przede wszystkim na doswiadczenie Andrei, ktora w tego typu wyscigach "ramie w ramie" czuje sie bardzo dobrze i ma przewage nad o wiele mniej utytulowana rywalka , aczkolwiek wielkie brawo w tym sezonie dla Rumunki



Liu Xianying - Brunet, M-L 1 1.57

*Mysle ze dyspozycja biegowa Chinki jest na tyle wysoka ze spokojnie wystarczy na dobrze strzelajaca Brunet, choc juz nie tak dobrze radzaca sobie w biegu zwlaszcza w tlumie jaki dzis bedzie na trasie



Bjoerndalen, O-E - Yaroshenko, D 1 1.62

* Gram przeciw Yaro kolejny typ bo czuje ze juz nie dlugo bedzie stawiany w roli niespodzianki, trzeba wykorzystac ta jego jeszcze nie wysoka forme


Bjoerndalen, O-E miejsce 1-7 1.75

* Obok takiego kursu na Olka w 7 nie moge przejsc obojetnie bo to prawdziwy kasek. Jak za bardzo Olek nie poszaleje na strzelnicy to powinno spokojnie wejsc a swoja droga nie pamietam zeby placili tyle na Olka smile


Hauswald, S - Gwizdon, M 1 1.55


*Mysle ze Niemka zrobi swoje, wydaje sie byc mocna a napewno swiadomosc wystepu na swoich smieciach doda jej skrzydel, Magda dla mnie za bardzo himeryczna , raz udany wystep , za chwile tak tragiczny ze ciezko uwierzyc ...


Henkel, A - Medvedtseva, O 1 1.65


*Kolejny typ na zawodniczke gospodarzy, ktora jest nie ukrywam jedna z moich ulubionych zawodniczek . Bardzo dobrze biega i jesli tylko nie bedzie dramatu na strzelnicy to pokona Pylewa, ktora zaczyna byc jak stare wino, im starsza tym lepsza grin


santa
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 11/01/2009 19:40

Na dzi¶ nieco trudniejsze zestawy par. Wybra³em:

Henkel, A - Jonsson, H 2.05 Unibet
Niemka u siebie, przedwczoraj ³adny wystêp, przy solidnym strzelaniu powinna pokonaæ Szwedkê. Para wyrównana, jednak value w kursie na korzysc Henkel.

Sleptsova, S - Jonsson, H 1.67 Unibet
Rosjanka po ostatnim slabszym wystêpie dzi¶ powinna pokazac klase, znow typ przeciw Jonsson, bo do niej jakos nie mam przekonania i licze na kilka pudel.

Hauswald, S - Liu Xianying 2.10 Unibet
Normalnie zastanawialbym sie nad typowaniem, ale po takim kursie biore z pocalowaniem rêki. Chinka nierówna ³adnie w sprincie, tragicznie w sztafecie, Hauswald równie¿ nieobliczalna, ale biegowo lepsza.

i jeszcze juz za mniejsz± staweczkê:

Hauswald, S 4,50
Liu Xianying 4,50
Mäkäräinen, K 5,00
Domracheva, D 5,00
Zaitseva, O 5,00
Gwizdon, M 7,50

Kto najlepszy z tego zestawienia, jak dla mnie zdecydowanie Bia³orusinka, ewentualnie obawiam siê o Hauswald, ale kurs 5, moza spróbowac ;]
no i poki co z mê¿czyzn, moze potem jeszcze cosik do³o¿ê tongue
Christoph Sumann - Alexander Wolf 2.00 Nordicbet
Sumann jakos ostatnio potwornie na³adowany, wczoraj przeszar¿owa³ na pocz±tku i sil brak³o, choc strzelecko piêknie. Wolf wczoraj przeciêtnie, nierówno strzela..ogolnie zagadka. Wczoraj kurs na Sumanna wynosil 2.20...

Alexander Os - Dmitri Iarochenko 1.55 Nordicbet
Os- sezon ¿ycia rewalacja, ale dziwny to zawodnik ¶wietny biegowo, roznie na strzelnicy licze ¿e dzis po³o¿y wystêp, z kolei Jaroszenko znow moze byc gro¼ny ;]

pozdrawiam smile
Posted by: bolo_lacznik

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 11/01/2009 20:09

Cytat:
Bjoerndalen, O-E miejsce 1-7 1.75
mozna wiedziec gdzie tyle plac± ?
ps. Kobity powychodzily za m±z i ciezko mi sie odnalezc w biathlonie , powinny miec nazwiska dwuczlonowe grin



Riva: W bwin.
Posted by: grajus87

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 11/01/2009 20:22

Olga,Medvedtscheva - Khvostenko 1 1,85
Rosjanka bardzo dobrze strzela + biega zdecydowanie szybciej ni¿ Ukrainka , potrafi nadrobic nawet 1-2 pud³a w samym biegu .
Typ 9\10

Berger-Neuner 1 1,85
licze na kilka pude³ Niemki która w tym roku nie dominuje tak w biegu jak rok temu . Norwe¿ka jak zawsze solidna. Jej plusem w tym becie bed± 4 strzelania .
Typ 8\10
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 12/01/2009 04:03






Program zawodów:
14.01 17:40 - Sztafeta [K]
15.01 17:40 - Sztafeta [M]
16.01 14:30 - Sprint [K]
17.01 14:15 - Sprint [M]
18.01 12:15 - Poscig [K]
18.01 15:00 - Poscig [M]

Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/01/2009 08:14



Sztafeta [K]
Szwedki - Bia³orusinki
Typ: Szwedki
Kurs: 1.57
Buk: Bet24
Bylo 1.60 - spadlo. Nordicbet 1.55


1 Sofia Domeij
2 Helena Jonsson
3 Anna Carin Olofsson
4 Anna Maria Nilsson

vs

1 Liudmila Kalinchik
2 Darya Domracheva
3 Olga Nazarova
4 Olga Kudrashova


Po jednej zmianie w porownaniu z poprzednimi zawodami w Oberhofie.. U Szwedek wypada najslabsze ogniwo Elisabeth Hogberg za nia Anna Carin Olofsson. Elisabeth na swojej zmianie wypadla fatalnie.. zajela 11 miejsce (+1.25 do pierwszej Brunet) przy tylko jednym dobieraniu - fatalny bieg..
Kolezanki po tak fatalnym wystepie Elisabeth wywalczyly 7 lokate.. wyprzedzajac na mecie osme bialorusinki o 18 sekund.
Gorsza jednak od wspomnianej Elisabeth byla tylko jedna zawodniczka.. Olga Kudrashova (zaliczyla upadek na poczatku biegu - tutaj stracila kilka sekund)
Ona jednak nie wyleciala ze skladu.. Zmiana Kalinchik za Skardinho. Wedlug mnie zmiana in minus.. Skarbinho solidna na strzelnicy.. wedlug moich obserwacji lepsza takze w biegu od Kalinchik.
Podsumowujac.. znaczaca zmiana in plus w ekipie szwedzkiej.. i zmiana in minus w bialorusi.. to powinno zaowocowac green betem smile
Wedlug moich obliczen Szwedki beda walczyc o 4 lokate.. Bialorusinki okolice 7 miejsca.
Posted by: janiszelk

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/01/2009 20:15

I ja wrzuce swoje kilka groszy....typ ryzykowny ale kurs dobry...zagram na Polki z Bialorusinkami,kurs z sts 2.68.....w naszej sztafecie nie startuje Magdalena Gwizdon,a jak wiemy to ona najwiecej zawalala na swojej zmianie...pomimo to dwa razy w tym sezonie nasze byly lepsze od bialorusinek,raz przegraly(pierwsze zawody)...po analizie co napisal kolega wyzej,uwazam ze typ dobry i kurs ladny...w miejsce Madzi pobiegnie Bobak....zastanawialem sie jeszcze nad Rosja,ale ze nie wystawili najsilniejszego skladu(bez Iourievej i Sleptcovej)sztafete ta odpuscilem,chociaz tez mozna pomyslec nad nimi przeciwko Niemkom(w tym sezonie strzelaja tragicznie,chociaz nie zawsze)
Posted by: Szmajchel

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 14/01/2009 21:11

No to ja równie¿ co¶ dodam.
Dzisiejsz± sztafetê widzê jako:
1-2
Pojedynek Rosjanek z Niemkami i raczej wygran± Niemek.
Dlaczego:
Zgodnie z awizowanymi sk³adami u Rosjanek brak najlepszych zawodniczek Sleptsovej i Iourievej, zamiast nich Zajceva i Boulygina. Oczywi¶cie s± to warto¶ciowe zmienniczki, niemniej na pewno sumarycznie w najlepszym przypadku o (¿e tak powiem) minutê gorsze od dwóch wy¿ej wspomnianych. Szczególnie Boulygina to inna klasa.
W mojej opinii Niemki w najlepszym zestawieniu, z Henkel i Neuner, oboma bardzo chimerycznymi na strzelnicy, ale fantastycznymi w biegu i na pewno bardzo zmotywowanymi do udowodnienia swojej warto¶ci. Ostatni wystêp Henkel w sprincie w Oberhofie napawa optymizmem.
W ostatniej sztafecie w miejsce tych zawodniczek bieg³y Hauswald (tu bym powiedzia³ bez zmian - równiez ¶wietna biegaczka, ale fatalnie na strzelnicy) i Buchholz (tutaj ju¿ du¿a ró¿nica).
W sumie : je¿eli Niemki chc± wygraæ jak±¶ sztafetê w tym sezonie, to w³a¶nie dzisiaj w Ruhpolding.
Typ: Niemcy - Rosja 1 (1,6 expekt).
3-5
Pojedynek Francuzek, Szwedek i Norwe¿ek.
Francuzki z Bailly, Szwedki z Olofsson, Norwe¿ki z bêd±cymi w dobrej formie ostatnio Berger i Flatland stawiam w kolejno¶ci Francja-Szwecja-Norwegia.
6-8
Pojedynek Chinek, Ukrainek i Bia³orusinek.
Chinki fatalne na strzelnicy, i to w ka¿dym starcie, Ukrainki bez Khvostenko ( w sk³adzie Pysarenko - to dla mnie zagadka) i Bia³orusinki dobrze strzelaj±ce ale fatalnie biegaj±ce.
Wiêc zgodnie z powy¿szym:
Typ: Szwecja - Chiny 1 (1,5 expekt).
Francja - Norwegia 1 (1,4 expekt).
ewentualnie Francja - Ukraina 1 (1,3 expekt).

Nie wiem czemu, ale jako¶ obawiam siê najbardziej Norwe¿ek, jakie¶ dziwne przeczucie, ale mam nadziejê ¿e nieuzasadnione.
Ukrainki dzisiaj na pewno du¿o s³abiej ni¿ przed tygodniem.

Pozdrawiam i ¿yczê udanych typów.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 00:44

Madzia Nuener
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 00:46

w kasku ladniej wyglada laugh laugh

Ukrainki - Wloszki 1.50 lekkim dydkiem, ale interwetten wiec smieszne limity, ale kto ma czyste konto to troche przyjmie
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 00:59

U Polek wymianka na 2 zmianie:

Magdalena Nykiel za Pauline Bobak

+

Debiut roku dla Slepcowej smile
W sobotni wieczór na specjalnej gali w Oberhofie podsumowano miniony rok w biathlonie. Od 2003 roku imprezie towarzyszy uroczysto¶æ wrêczonia nagród wybitnym zawodnikom, trenerom, dzia³aczom oraz dziennikarzom, którzy w minionym roku specjalnie zas³u¿yli siê dla biathlonowej rodziny.
Za najlepszych biathlonistów minionego roku uznano Magdalenê Neuner oraz Emila Svendsena. Najbardziej z przyznanej nagrody radowa³a siê jednak Swiet³ana Slepcowa.
- Cieszê siê, ¿e tak wiele osób doceni³o mój sukces - mówi³a Rosjanka po odebraniu nagrody za debiut roku. - Nie czujê jednak z powodu tego wyró¿nienia jakiego¶ dodatkowego obci±¿enia. Wrêcz przeciwnie. Jest to dla mnie ¼ród³o motywacji - chcê osi±gaæ coraz to nowsze cele.

Ruhpolding mia³o byæ bez Sikory
W sobotnim sprincie w Ruhpolding Tomasz Sikora broniæ bêdzie ¿ó³tej koszulki lidera Pucharu ¦wiata.
- Trasy w Ruhpolding nie lubiê. Nigdy tam nie mia³em dobrych wyników. Ze styczniowych zawodów pucharowych najbardziej czekam na bieganie w mojej ulubionej Anterselvie
- podkre¶la na ³amach "Dziennika Zachodniego" Sikora, który nawet rozwa¿a³ odpuszczenie tego wystêpu. Fakt faktem, ¿e w Ruhpolding Sikora na podium nigdy nie sta³. W zesz³ym roku by³ dopiero 47. w sprincie i nie wystartowa³ w biegu na dochodzenie.
- Je¶li by³ taki pomys³, to Tomek pewnie nawet nie my¶la³, ¿e bêdzie liderem Pucharu ¦wiata. Dzi¶ nie ma tematu wycofania naszego lidera z nastêpnych zawodów - zapewni³ prezes Polskiego Zwi±zku Biathlonu, Zbigniew Wa¶kiewicz.
Posted by: AdamsGkP

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 05:44

Panowie gdzie sa sklady na jutro ze sztafet mezczyzn:)?
Posted by: antyfutbol

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 05:47

Originally Posted By: AdamsGkP
Panowie gdzie sa sklady na jutro ze sztafet mezczyzn:)?

http://services.biathlonresults.com/results.aspx?RaceId=BT0809SWRLCP05SMRL
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 07:53

Powoli buki sie wychylaja z ofertami na jutrzejsza sztafete mezczyzn.
Standardowo jednym z pierwszych jest Nordicbet. Przyjemny dubelek.. na start:

Norwegia - Francja 1 1.40
Austria - Szwecja 1 1.52
2.13
4/10



Norwegia moj faworyt jutro do V.. Szczerze wierze w ich zwyciestwo.. biegowo maja najmocniejszy sklad ze wszystkich startujacych ekip.. na strzelnicy dzis warunki byly bardzo dobre... na jutro prognozy sa podobne.
Jay, Defrasne i bracie Fourcade vs Svendsen, Os, Hanevold, Bjoerndalen - Biegowo przepasc.. na kazdej zmianie w tym elemenacie goruje zawodnik NOR
Podsumowujac: Norwegowie moga sobie pozwoli na kilka dobieran... byle nie krecili karnych kolek i bedzie green bet.
Austria: Mesotitsch, Pinter, Eberhard, Sumann vs Szwecja: Ekholm, Nilsson, Ferry, Bergman
Austria niezwykle mocna w sztafecie w tym sezonie.. dwukrotnie wygrali i raz zajeli drugie miejsce... maja zelazna 3 zawodnikow: Mesotitsch, Pinter, Sumann i rotuja tym czwartym: Dominik Landertinger lub Tobias Eberhard.
Dominik zaliczyl 2 wystepy... najpierw w Hochfilzen slabiutko 0+1 2+3 na strzelnicy i Austria przez jego wystep zajela "dopiero" drugie miejsce.. i przed kilkoma dniami w Oberhofie 0+2 0+2.
Tobias mial narazie jedna szanse i zdal ja celujaco nie dobierajac ani razu.
W mojej opini Tobias jest solidniejszym zawodnikiem i to on bedzie w Korei tym 4 brakujacym ogniwem. Austria tworzy kolektyw.. to jest klucz do sukcesow w sztafecie.. Szwecja mnie nie przekonuje.. wedlug moich obliczen beda walczyc max o 5 lokate.
Austia w mojej rozpisce walczy o 2 lokate z ekipa Rosji.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 19:14

Wlochy - Polska 1 1.60 STS

Sam Tomek nam sztafety nie wygra smile
Przed rokiem wlosi bardzo udanie zaprezentowali sie w Ruhpolding.. Wysoka 4 lokata - respekt. Nasze Or³y 17 miejsce.
Po jednej zmianie w porownaniu z poprzednim sezonem w obu ekipach. Szczurek za Pude i Vuillermoz za Cole. Ale to bylo rok temu.
Na dzien dzisiejszy Polska ma niezastapionego Tomasza S. i dalej nic pozytywnego. Pierwszy start Krzysia Plywaczyka w tym sezonie ? nie wroze mu zadnych rewelacji.. niestety.
Szczurek i Kwak fatalnie biegowo ze strzelaniem roznie..
Tomek tych tras nie lubi.. poza tym wiadomo ze znaczacej roli dzis nie odegramy.. wiec nie powinnien biec na 100% - lepiej ta energie zachowac na sprint i niedzielny poscig.
W³osi gwiazdy nie maja.. ale ich zawodnicy prezentuje sie rowniej niz nasza ekipa. De Lorenzi klilka udanych startow w tym sezonie.. on na ten moment jest cichym liderem w swojej ekipie.




Posted by: Marczajka

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 19:23

W sts jest jakie¶ minimum zdarzeñ dla biathlonu?
Posted by: grajus87

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 19:33

Niemcy - Francja
1 zmiana : Roesch - Jay Roesch wci±gnie Francuza w samym biegu o oko³o 30-50 s.
2 zmiana : Stephan - Defranse przy obecnej dyspozycji obu panów wychodzi w okolicach remisu .
3 zmiana M .Fourcarde- Pffeifer Niemiec rewelacyjnie strzela wiec nie straci do Francuza .
4 zmiana S. Fourcarde - Birnbacher równo

Myslê ¿e z minuta przewagi spokojnie bêdzie .

Typ 9\10 Kurs 1,60

Austria - Szwecja 1,60

Austria rewelacja powinni sobie poradzic spokojnie
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 20:17

Originally Posted By: Marczajka
W sts jest jakie¶ minimum zdarzeñ dla biathlonu?


Gra³em dubla (drugi typ to hokej). Ale z singlami nigdy problemu nie mialem.
Posted by: Marczajka

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 20:59

W³a¶nie wróci³em z sts no i musia³em zagraæ 3 zdarzenia. To jak to jest, w jednym oddzia³ach mo¿na graæ single a w innych nie??
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 21:06

Francja - W³ochy 1 @1.60 (obecnie 1.35 grin)

W³ochy - Polska 1 @1.50 (obecnie 1.30 grin)

STS


W³osi jakimi¶ wirtuozami biatlonu nie s± i my¶lê ze z Francuzami nie maja czego szukaæ...
Wszystko jest co prawda mo¿liwe bo Francuzi s± dla mnie mdli i mog± byæ zarówno w trójce przy strzelaniu na poziomie 100% ale moga te¿ byæ w ogonie bo nie nale¿± do sprinterów
Generalnie wyniki Francuzów w tym sezonie mnie bardzo zaskakuj± bo w dru¿ynie o wiele lepiej wypadaj± ni¿ indywidualnie

Co do drugiej pary to nie analizowa³em nawet za bardzo bo nie wyobra¿am sobie ¿eby Kwak czy Szczurek mogli cokolwiek zwojowaæ i nawet nie ma co porównywaæ szans
Posted by: Sim

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 21:25

Witam!co my¶licie o takiej parze:Switzerland - Poland 2,00 - 1,72 ,kurs 2,0 na Szwajcarów,tydzieñ temu w sztafecie zajeli 7 miejsce a Polska 19,czy¿by dzi¶ taki s³aby sk³ad szwajcarów?
Posted by: ferdynand

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 21:30

pochwal sie gdzie masz ten kurs, bo z tego co widze szwajcarzy w podobnym skladzie, a biegowo sa znacznie lepsi
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 21:30

HALLENBARTER
WEGER
BÖCKLI
STEBLER

sklad mega cienizna, poza Hallenbarterem same ogóry
Posted by: Sim

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 21:34

Befsafe
Posted by: janiszelk

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 21:35

no tak samo jak i u nas....aha tydzien temu to Polacy nie zostali sklasyfikowani....wiec tego biegu nie bierz pod uwage......juz na pierwszej zmianie po problemach z bronia wycofal sie Kwak o ile dobrze pamietam....
Posted by: janiszelk

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 21:56

troche szkoda ze wczesniej tego nie zagralem,bo tak po analizie to pomimo ze Wlosi slabo strzelaja....to w biegu sa o kilka minut lepsi ......a teraz kursiwo slabiutkie juz jak na biathlon....ale caly czas sie zastanawiam nad Niemcami z norwegami....jesli norwedzy beda slabo strzelali a wiemy ze potrafia to nie maja szans ,kurs bardzo dobry....STS daje 2.68.....Prosze zobaczyc jakie byly wyniki w ostatnim sprincie....zaden z norwegow nie byl lepszy od najslabszego Niemca....co ciekawe cala czworka byla w pirwszej osemce..Norwegowie lepiej pobiegli w biegu masowym....ale juz w ostatniej sztafecie przegrali,dziwi wiec mnie troche kurs jaki jest na Niemcow....domyslam sie ze jest tak bo nie biegnie Greis,a Norwegowie wystawili najsilniejsza ekipe w tym momencie.......osobiscie ich zagram,nie wiem jeszcze za ile ale raczej spokojnie bo wczoraj troche poplynalem na Polkach.....
Posted by: arvid

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 22:52

Pamietaj, ¿e pud³o w sprincie to nie to samo co w sztafecie. W sprincie jest karne okr±¿enie a tu jest do³adowanie.
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 22:53

Zastanawiaj±ca jest bardzo dobra forma dru¿y Austrii na poszczególnych zawodach.Przecie¿ indywidualnie tak nie b³yszcz±....jedynie niedawno Sumann wygra³ w biegu masowym.....ale poprzedniego dnia w sprincie by³ 40. Metamorfoza niesamowita.My¶lê ....¿e to raczej szczê¶cie z trafieniem smarowania nart.....bo jakby niepatrz±c .... sk³ady Rosjan czy Norwegów....bij± ich w przedbiegach.Wiêc dzisiaj diametralnie przeciw Austriakom.Jak nie jedni ,to drudzy powinni daæ radê.Na dok³atkê.... ekipy moim zdaniem bardziej wyrównane ni¿ przeciwnicy.

Russia - Austria-1 k.1.45
Germany - Sweden-1 k.1.65
AKO 2.39

Norway - Austria-1 k.1.60
Germany - France-1 k.1.45
AKO 2.32
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 23:14

Austryjacy bardzo solidni i stabilni, co najwaziejsze radza sobie dobrze strzelecko i nie spedzaja duzo czasu na dobieraniu.
Summan byl i 40-sty, ale to wina smaru, aktualnie lapie forme i bedzie bardzo silny w kazdych zawodach. Na Norwegow bym uwazal, na papierze wygladaja mocno, ale po wynikach widac jak podchodza do sztafet, do tego slyszalem od znajomego, ze trener Norwegow mowil, ze chce dac dzis szanse Andresenowi takze sklad do konca znany na 100% nie jest i uwazalbym na ten bet
Aktualnie ciezka oferta, pobralem jedynie Francuzow z Wlochami oraz Austryjakow ze Szwajcarami (1 runda)
Posted by: kardynal20

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 15/01/2009 23:52

czy w nordicbecie zagram powiedzmy za oko³o 1k na ten bieg

i bêdzie bezproblemowo kupon przyjêty ??


bo szukam na necie optymalnych par a nordic ma spory wybor ale nie mam pewnosci
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 16/01/2009 05:54

Przegl±dam oferty i ciê¿ko mi wyszukaæ co¶ sensownego.. póki co podoba mi siê zaklad przeciwko Bailly - jednak nie jest to ¿adna peffa.

Darya Domracheva - Sandrine Bailly 1 1.50 Bet24

Sandrine wraca po czterotygodniowej przerwie w startach spowodowanej wirusow± infekcj± zatok przynosowych.
Porównuj±c wyniki samego biegu w sztafecie Daria wygra³a z francuzk± o ~32 sekundy.
Czysto teoretycznie Darya mo¿e sobie pozwoliæ na jedno pud³o wiêcej od Francuzki i mimo to powinna byæ wy¿ej.
Bia³orusinka ostatnio spisuje siê bardzo dobrze biegowo.. kilka dni temu w Oberhofie w sprincie by³a siódma.. Na moje oko na ten moment Sandrine mo¿e tylko pomarzyæ o takim wyniku.
Posted by: janiszelk

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 16/01/2009 17:16

Yourieva-Berger 1 1.55 Mysle ze typ dobry,kurs tez niczego sobie....przegladalem ostatnie wyniki,w biegu rosjanka lepsza mimo ze tora tez niezle biega,w strzelaniu wskazanie na rosjanke....ogolnie jesli bedzie wszystko ok ze smarami to mysle ze nawet jesli Ekaterina bedzie miala jedno pudlo wiecej to spokojnie wygra tak jak to zrobila w Oberhofie tydzien temu(miala jedno pudlo ,a TOra bezblednie a pomimo to przegrala z Ekaterina o 20 sekund)......
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 16/01/2009 18:56

Marie Laure Brunet vs Olga Kudrashova 1 1.55 Exp

Zgadam siê z typem Inzaghiego na Marie Laure Brunet.. wczoraj bylo 1.65 ale nie mia³em czasu napisaæ.. dzi¶ ju¿ tylko 1.55
Brunet bardzo solidna na strzelnicy.. trudno wytlumaczyæ wpadkê w sztafecie, bo jak na ni± byl to wynik conajmniej dziwny..
Francuzka nie poradzi³a sobe na "le¿aka" i musiala zaliczyæ 1 karna rundê. Na stojaka juz posz³o lepiej 5/5
W sztafecie pobieg³a jednak 15 sekund lepiej od bia³orusinki.
W Oberhofie w sprincie patrz±c na klasyfikacjê samego biegu francuzka wygra³a o ~50 sekund !
Marysia nigdy biegiem siê nie wyró¿nia³a.. ale widaæ ¿e poprawi³a siê w tym elemencie. Jej mocn± stron± zawsze bylo strzelanie.. i mam nadziejê ¿e udowodni to w dzisiejszym biegu sprinterskim.
Przeczucie mówi mi, ¿e dzi¶ o V powalczy Madzia Neuner, Kati Wilhelm i Tora Berger - tak to widzê.


Posted by: janiszelk

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 16/01/2009 19:33

Nie wiem dlaczego upatrujesz w Torze faworytke(oczywiscie jej nie ujmuje,swoje potrafi)......faktem jest ze w sztafecie strzelala bezblednie,ale nauczony doswiadczeniem dzisiaj pewnie jej sie to nie uda,zazwyczj tak jest ,jeden bieg i strzelanie super a nastepny jakas pomylka....dlatego zakladam ze dzis sie pomyli przynajmniej raz........jesli chodzi o Neuner,to wszyscy wiemy ze biega swietnie,gorzej ze strzelaniem,ale moze w koncu jej wyjdzie,tylko nalezy pamietac ze jesli bedzie miala 2 pudla to ma marne szanse na zwyciestwo a pudlowac lubi...zreszta podobna sytuacja jest z finka Makarainen,biega swietnie i jak jej wyjdzie strzelanie to tez jest w czubie......Dla mnie faworytka wiec z tej trojki pozostaje Kati,ostatnio strzela bardzo dobrze,troche gorzej z biegiem ale nie jest zle wiec podsumowujac jak zapewne wszyscy wiemy wszystko zalezy od strzelania.......
Posted by: Szmajchel

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 16/01/2009 19:34

Typ na Brunet jak najbardziej na tak, chocia¿ to w g³ównej mierze dziêki niej Francuzki zawali³y sztafetê i przegra³y z Norwe¿kami (mnie winiê Bailly, która jest aktualnie po prostu du¿o s³absza od Berger).
I a propos Bailly - moim zdaniem wyg³upi³a siê dzisiaj trochê Fortuna z par± : H. Johnsson - S. Bailly - 1,47. Jak dla mnie 90% szansy trafienia tego zak³adu.
Nic tylko ³±czyæ z par± Rutkowski - Stoch (1,37) i AKO prawie 2 w Fortunie do grania smile
Co do biathlonu:
ciekawe pary to Olofsson - Beck - > 1 (kurs 1,75; exp) i Tofalvi - Liu (kurs 1,75; exp). Olofsson powoli wraca do formy, w sztafecie niez³y wystêp,biegowo od Beck zdecydowanie lepsza, ocenia³bym nawet na 2 rundy zapasu, tak¿e je¿eli tylko Beck nie strzeli na czysto, to du¿a szansa na wej¶cie.
Z kolei Tofalvi bardzo ustabilizowana forma, w sprintach dobrze strzela, zdecydowanie poprawi³a siê biegowo, wystêp w sztafecie równie¿ niez³y. Biegowo - nieznaczna przewaga Rumunki, na strzelnicy - równie¿ nieznacznie na korzy¶æ Tofalvi, wiêc 1,75 do pogrania.
Z mniejszych kursów kusi Neuner z Makarinen (chociaz Finka w sztafecie bardzo dobrze, Neuner jak to Neuner, du¿o pude³, ale bieg z innej planety) i Hauswald z Hitzer (Hitzer biegowo zdecydowanie gorsza, z kolei strzelanie Hauswald to ¿enada..).

Pozdrawiam
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 16/01/2009 20:09

14/01/br. dostali¶my wyra¿ny znak ,¿e Rosjanki dzisiejszy bieg bêd± traktowa³y jako priorytet w tej serii zawodów.Oczywi¶cie mam na my¶li Sleptsov± i Iourievê które nie wystartowa³y w sztafecie.Ja dzisiaj im zaufam i postawiê trochê grosza na obie zawodniczki ...i nie bêdê protestowa³ jak zawody zakoñcz± siê tak jak 20/12/2008 w Pokljuka laugh

Ekaterina Iourieva - Olga Medvedtseva-1 k.1.35
Kati Wilhelm - Svetlana Sleptsova-2 k.1.65
AKO 2.23
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 16/01/2009 21:43

Ekaterina Iourieva - Olga Medvedtseva 1.35 expekt
Iourieva odpoczywa³a w ¶rodê. Mam nadziejê, ¿e zregenerowa³a siê po wyczerpuj±cym dla niej biegu masowym i wygra z Olg±

Andreja Mali - Michela Ponza 2.0 expekt
Ponza w niczym nie przypomina zawodniczki sprzed tego sezonu, no mo¿e poza wybornym strzelaniem. Mali to zawodniczka trzeciej i czwartej dziesi±tki. Mo¿e pozwoliæ na 1-2 pud³a, aby wygraæ z Ponz±. Zak³ad ogranicza siê praktycznie do tego, czy Ponza spud³uje. Liczê, ¿e tak

Anna-Carin Olofsson - Martina Beck 1.75 expekt
Ju¿ wy¿ej by³o napisane o tej parze. Je¶li Beck nie poprawi³a biegu to tylko seryjne pud³a Szwedki mog± przeszkodziæ

Marie Laure Brunet - Olga Kudrashova 1.55 expekt
Zagra³em wczoraj po 1.65 Nie ma sensu rozpisywaæ siê, bo ju¿ wszystko zosta³o napisane

Natalia Levchenkova - Michela Ponza 1.44 sportingbet
Dwie dobre strzelczynie, z tym ¿e Mo³dawianka jest du¿o lepsz± biegaczk±. Ponza w biegu masowym mia³a zdecydowanie najgorszy czas biegu, przegrywaj±c z przedostatni± zawodniczk± o 30-40sek.

Tora Berger - Anna-Carin Olofsson 1.57 gamebookers
Tora zarówno lepiej biega, jak i lepiej i stabilniej strzela

Helena Jonsson - Martna Beck 1.4 bet365
Helena od zawsze bardzo dobrze strzela³a. W tym sezonie poprawi³a siê równie¿ w biegu. Beck ostatnio jakby bez formy.

Olga Medvedvtseva - Olga Zaitseva 1.85 betsafe
Medvedtseva jest osi±gnê³a fromê sprzed dyskwalifikacji za doping. Ostatnie wyniki bardzo obiecuj±ce. Stale miesjca w dziesi±tce. Zaitsevej trudniej przychodzi powrót do wysokiej formy. Na razie zawodniczka na drug± dziesi±tkê

Svetlana Sleptsova - Kaisa Mäkäräinen 1.57 betsafe
Trzeba spróbowaæ. Finka czêsto zawodzi na strzelnicy. Sleptsova na pewno jest bardziej wypoczêta

Anna Boulygina - Eva Tofalvi 1.8 betsafe
Zdecydowane value. Tofalvi notuje bardzo dobre wyniki w tym sezonie. Na pocz±tku charakteryzowa³o j± dobre strzelanie. Teraz do tego do³o¿y³a dobry bieg. Ta mieszanka daje miejsca na pograniczu dwóch pierwszych dziesi±tek. Poza tym sprint to jest koronna konkurencja. Boulygina dopiero zaczyna wystêpowaæ w Pucharze ¦wiata po d³u¿szej przerwie. Na razie pud³uje na potêgê


kobiety : 21/34 +0,42j
mê¿czy¼ni : 39/67 -1,7j
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/01/2009 06:29

Alex Os - Lars Berger 1 1.50
Maxim Tchoudov - Michael Greis 1 1.60
2.40 3/10
Nordic


Przyznam, ¿e nabralem szacunku do Alexa.. w tym sezonie znacznie poprawil sie nie tylko biegowo ale takze strzelecko.. efektem jest drugi w klasyfikacji sprintu i 8 w generalce.
Do Larsa nigdy przekonania nie nabiore.. ostatnio, gdy gralem przeciwko niemu.. nieoczekiwanie mnie wykiwal 10/10 i zaliczy³ V w Hochfilzen (Pokljuka) shocked obiecalem sobie ze mi ta kase odda i oddal cool w Oberhofie kiedy to przy 2+2 byl 51. laugh
Os w sztafecie nie zawiodl.. to napewno doda mu pewnosci siebie.. dobrym wystepem zapewnil sobie miejsce w sztafecie w Korei..

Maxim bardzo pozytywnie zaprezentowal sie w sprincie.. upatruje w nim jednego z kandydatow do zwyciestwa w jutrzejszych zawodach.. Greis wraca (o ile wystapi) po urazie kolana przez ktory musial wycofac sie ze startu w Oberhofie (Najpierw zaliczyl fatalny wystep w sztafecie - karna runda + slaby bieg)
Problemy z kolanami + trudna trasa (morderczy podbieg) - mysle ze biegowo bedzie odstawal od najlepszych.. nie zdziwie sie jezeli biegowo Tchoudov wykreci sobie przewage 1 pudla.

Poza tym mysle ze Svendsen jutro bedzie przed naszym Tomaszem S.
Posted by: Master Flamaster

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/01/2009 20:23

Mam taki zak³ad w Bet365 dotycz±cy tylko czasu biegu (bez strzelania):

Sikora - Os
1.66 - 2.10

Sikora wiadomo - ¶wietny biegacz, a co do Osa to nie bardzo siê orientujê. Pomo¿e kto¶?
Posted by: Mathiass

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/01/2009 20:26

Originally Posted By: Master Flamaster
Mam taki zak³ad w Bet365 dotycz±cy tylko czasu biegu (bez strzelania):

Sikora - Os
1.66 - 2.10

Sikora wiadomo - ¶wietny biegacz, a co do Osa to nie bardzo siê orientujê. Pomo¿e kto¶?
Po pierwsze to nie ta dyscyplina/temat.
Po drugie tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne ci statystyki http://services.biathlonresults.com/datacenter.aspx .
Po trzecie po co graæ dyscypline o której siê nie ma ¿adnego pojêcia?
Posted by: Master Flamaster

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/01/2009 20:30

Originally Posted By: Mathiass
Originally Posted By: Master Flamaster
Mam taki zak³ad w Bet365 dotycz±cy tylko czasu biegu (bez strzelania):

Sikora - Os
1.66 - 2.10

Sikora wiadomo - ¶wietny biegacz, a co do Osa to nie bardzo siê orientujê. Pomo¿e kto¶?
Po pierwsze to nie ta dyscyplina/temat.
Po drugie tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne ci statystyki http://services.biathlonresults.com/datacenter.aspx .
Po trzecie po co graæ dyscypline o której siê nie ma ¿adnego pojêcia?


Sk±d wysnu³e¶ wniosek, ¿e nie mam o niej bladego pojêcia laugh
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/01/2009 20:31

os biegacz jeszcze lepszy.
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/01/2009 20:50

Christoph Sumann - Emil Hegle Svendsen-2 k.1.50
Tomasz Sikora - Carl Johan Bergman-1 k.1.55
AKO 2.33

Osi±gniecia tegoroczne Svendsena do Sumanna nie podlegaj± ¿adnej dyskusji .Jednorazowy wyskok tego drugiego uwa¿am .....¿e siê niepowtórzy.
Jak wiemy Sikora mocny biegowo....odrobina szczê¶cia w strzelaniu ...i ja bêdê szczê¶liwy.W przypadku równego strzelania.... stawiam wy¿ej Polaka.
Posted by: janiszelk

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/01/2009 21:25

A ja osobiscie stawiam dzis na Svendsena w roznych konfiguracjach,szczegolnie w parze z Bjerdalenem.....odpuszczam Sikorke bo jesli bedzie mial tylko jedno pudlo to powalczy o podium,tak wiec mysle ze tylko jego nie postawie w parze ze Svendsenem.....Dzisiaj mysle ze Rosjanie pokaza lwi pazur,no i oczywiscie wszystkie mozliwe zaklady przeciwko Greisowi,szczegolnie w parach z rosjanami........
Posted by: janiszelk

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/01/2009 21:27

Originally Posted By: Mathiass
Originally Posted By: Master Flamaster
Mam taki zak³ad w Bet365 dotycz±cy tylko czasu biegu (bez strzelania):

Sikora - Os
1.66 - 2.10

Sikora wiadomo - ¶wietny biegacz, a co do Osa to nie bardzo siê orientujê. Pomo¿e kto¶?
Po pierwsze to nie ta dyscyplina/temat.
Po drugie tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne ci statystyki http://services.biathlonresults.com/datacenter.aspx .
Po trzecie po co graæ dyscypline o której siê nie ma ¿adnego pojêcia?
No jesli Ty tak sie orientujesz to czemu piszesz ze to nie ta dyscyplina?????/zaklad dotyczy samego biegu ale to biathlon....
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/01/2009 21:57

Originally Posted By: Niepoprawny_Pesymista
os biegacz jeszcze lepszy.


ta jak xx.uj laugh

sikora do gry po takim kursie

ogolnie ciezko dzis cos sensownego wybrac, kursy dobre, bedzie trzeba livebet przypilnowac
obecnie tylko pograny svendsen z frodem i summan z roeschem
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 17/01/2009 22:07

Hagi smile

Patrzac na sam bieg OSa i Sikory w sprintach w tym sezonie wyglada to tak:


Oberhof Os prawie 4 sekundy lepszy czas.
Hochfilzen (za Pokljuke) Os lepszy czas o ~22 sekundy
Hochfilzen 22 sekundy lepszy Sikora
Ostersund Sikora lepszy o 2 sekundy.

- takie sa fakty - mam na to papiery grin


Nie polecam typu ani nie neguje.. Sikora bardzo nie lubi tej trasy.. marudzi wszedzie w wywiadach ze to nie trasa biathlonowa a scianka wspinaczkowa laugh
Naszemu najlepszemu biathloni¶cie trasa w tej miejscowo¶ci wyj±tkowo siê nie podoba. - Sk³ada siê z d³ugich prostych odcinków, a potem nastêpuj± podbiegi, które nawet trudno tak nazwaæ, bo praktycznie na nie siê wchodzi, a nie wbiega. To s±... ¶ciany! - mówi Sikora.

Tak jak rozmawialem z Qcz'em.. moze to tylko "gra pod publike" sztuczne naglasnianie.. bo jak zawodnik jest w formie to i tutaj powinnien sobie poradzic.

Niestety nie dysponuje wynikami biegu ze sztafety - i nie moge porownac jak sie spisali tutaj w Ruhpoling.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 01:50

Ostatnio 8/8 w temacie wiec pora na wtope grin - joke wink
Wychodze niebawem.. i to chyba bedzie ostatni pick z Ruhpolding:

Ekaterina Iourieva - Olga Zaitseva 1 1.55 4/10
Iourieva moja ulubiona zawodniczka jezeli chodzi o biegi dlugie.. jak pisalem kiedys u niej 20/20 nigdy mnie nie zdziwi. Olga nie jest tak pewna na strzelnicy.. bieg na podobnym poziomie. Stawiam na solidna Ekaterine. Widze ja na podium, dlatego na nia pada moj wybor.
Mam to pograne w dublu z Svendsen - Sikora 1 - wczoraj nie opisalem.. bo czasu zabraklo..
Jezeli mialbym cos z Unibetu polecic do dubla to bet na Domracheva z Makarainen po 1.85 co daje ladne AKO: 2.87 2/10


btw. Dominik shocked no to teraz trener austryjakow ma trudny orzech do zgryzienia. Ciekawe na kogo wypadnie smile
Posted by: qlman

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 02:51

Anna Carin Olofsson-Zidek - Chaoqing Song 1.55 10/10
Nie wiem co knuj± analitycy z Bwin... ale ja tak± okazjê biorê w ciemno... Chinka oprócz ¿yciowego wyniku w pi±tkowym sprincie, przybiega w okolicy 40 miejsca...w dodatku Ollofson startuje z 15 sekundow± przewag±.

statytyki zdecydowanie dla szwedki ...
Shooting
Season 08/09 Ollofson - Song
ALL78.1(121/155) - 73.2 (115/157)
IN 77.5 (31/40) - 75.0 (30/40)
PU 72.5 (29/40) - 65.0 (26/40)


Olofsson
Ruhpolding, Women 7.5 Km Sprint 10
Ruhpolding, Women 4x6 km Relay 3
Hochfilzen, Women 4x6 km Relay 8
Hochfilzen, Women 7.5 Km Sprint 9
Hochfilzen, Women 15 km Individual 19
Hochfilzen, Women 4x6 km Relay 6
Hochfilzen, Women 10 km Pursuit 13
Hochfilzen, Women 7.5 Km Sprint 10
Oestersund, Women 10 km Pursuit 19
Oestersund, Women 7.5 Km Sprint 43
Oestersund, Women 15 km Individual 13

Song
Results
Ruhpolding, Women 7.5 Km Sprint 12
Ruhpolding, Women 4x6 km Relay 4
Oberhof, Women 7.5 Km Sprint 41
Oberhof, Women 4x6 km Relay 5
Hochfilzen, Women 7.5 Km Sprint 81
Hochfilzen, Women 15 km Individual 40
Hochfilzen, Women 10 km Pursuit 37
Hochfilzen, Women 7.5 Km Sprint 50
Oestersund, Women 10 km Pursuit 44
Oestersund, Women 7.5 Km Sprint 46
Oestersund, Women 15 km Individual 58

Dla rozwiania w±tplio¶ci czas biegu ze sztafety rozegranej w ¶rodê Ollofson 16:58 - Song 17:39

Ollofson 1.55 all in cool
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 16:48

Czy,Kto¶ mo¿e mi wyt³umaczyæ ,po co Sikora gania siê w sztafecie?
¯eby to jeszcze chocia¿ jeden z pozosta³ej trójcy wiedzia³ o co tu chodzi.Ale nie oni nie wiedz±>dla nich wystarczy byæ.A Tomek?
wczoraj ledwie cz³apa³,bo kto¶ mu kaza³ biegaæ wcze¶niej bezsensown± sztafetê.Gdyby nie bra³ udzia³u w biegu sztafetowym,
wczoraj wynik na 100% w okolicach 3 -5 miejsca.A tak, ka¿dy widzia³.Po co oni Mu to robi±.Zaje¿d¿± Go.
To sku......stwo w czystej postaci.
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 18:41

Wg Ciebie wczorajszy wynik biegu to sprawa sztafety?
Jakos pozostali zawodnicy z czolowki bioracy udzial w sztafecie wczoraj dobrze wypadli! To sa zawodowcy, dla nich taka sztafeta to dobra przeprawa przed zblizajacymi sie sprintami itp - szansa sprawdzenia smarow i trasy - bardzo wazna rzecz w gruncie rzeczy
Z tym czlapaniem to tez spora przesada, Tomek caly czas dobrze sie spisuje i chwala mu za to - aktualnie to polski nr 1 w sportach zimowych aktualnego sezonu !
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 18:45

Originally Posted By: HAGIi
Wg Ciebie wczorajszy wynik biegu to sprawa sztafety?
Jakos pozostali zawodnicy z czolowki bioracy udzial w sztafecie wczoraj dobrze wypadli! To sa zawodowcy, dla nich taka sztafeta to dobra przeprawa przed zblizajacymi sie sprintami itp - szansa sprawdzenia smarow i trasy - bardzo wazna rzecz w gruncie rzeczy
Z tym czlapaniem to tez spora przesada, Tomek caly czas dobrze sie spisuje i chwala mu za to - aktualnie to polski nr 1 w sportach zimowych aktualnego sezonu !

tak, ale tam co zawody to inna sztafeta,ja upieram siê przy tym ¿e Tomkowi zaszkodzi³a(dzisiejszy bieg to zweryfikuje)
mam nadzieje siê myliæ ale zle go dzis widzê w biegu
pozdrawiam piwo
Posted by: jamar0

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 19:05

Bergman - Summan 1 1.71 Pinn

Bardzo ciekawy zak³ad proponuje Pinnacle zestawiajac w parze Bergmana z Summanem. Dla mnie zdecydowanym faworytem w tej dwojce jest szwed. Begrman zaj±³ wczoraj 5 miejsce ze strat± 57sek do Bjorndalena natomiast Summan by³ 11 ze strat± 1:07. Austriak ¶wietnie rozpocz±³ bieg mial najlepszy czas po pierwszym strzelaniu na drugim by³ zaraz za Bjorndalnem jednak pó¼niej zacz±³ zdecydwaonie zwalnia³ nie wiem mo¿e by³o to efektem zbyt szybkiego startu jednak¿e mimo
bezblednej postawy na strzelnicy Suumman zaj±³ dopiero 11 miejsce. Bergman który musia³ biegaæ jedn± karn± runde zaprezentowa³ siê bardzo dobrze co da³o mu wysokie 5 miejsce. Dzi¶ nie daje zbyt wielu szans austraikowi na dogonienie szweda.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 20:06

Darya Domracheva - Chunli Wang 1.35 8/10

Te zawodniczki to zupelnie inna pó³ka, Darya ostatnio rewelacyjne wystepy, nawet ten w ktorym pomylila sie i zamiast na le¿±co strzelala na stoj±co ...
Wang w sprincie zawsze grozna ale w po¶cigu wszystkie Chinki no mo¿e poza Liu bed± traciæ swoje doskona³e pozycje ze wzgledu na 4 strzelania a tego Chinki nie lubia


Kati Wilhelm - Svetlana Sleptsova 1.45 7/10

Na w³asnych ¶mieciach Kati czuje sie bardzo dobrze, ostatnio wstrzeli³a sie ¶wietnie i praktycznie ro¶nie nam dominatorka tras biatlonowych (choæ latka uciekaja nieublaganie)
Tutaj stawiam przede wszytskim ze wzgledu na przewage po sprincie 32sek. ktore nie bedzie latwo Slepej odrobiæ biorac pod uwage dyspozycje biegowa Kati


Ekaterina Iourieva
- Olga Zaitseva 1.55 7/10

Mysle ze Iourieva bedzie dzis walczyla o podium i zostawi w polu swoja kolezanke z druzyny
Co tu duzo mowic, lepsza forma biegowa, wieksza klasa i inne cele to powody dla ktorych nie nie mam watpliwosci kto bedzie w tej parze lepszy
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 20:10

piszcie buki Panie i Panowie smile
Posted by: march88

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 21:08

47. O.E.Bjorndalen 19 lub 20 celnych strza³ów 5,0 Bet365

Ole wczoraj wszystkie strza³y odda³ idealnie w sam ¶rodek tarczy. Strzela³ rozs±dnie. Przed ostatnim strza³em w stójce chwile poczeka³, by za bardzo siê nie podpaliæ i przypadkiem nie chybiæ. Pamiêtam we wcze¶niejszych latach jak mia³ formê strzeleck± to czêsto zdarza³o mu siê zestrzeliæ wszystkie 20 kr±¿ków i wygrywaæ z przewag± ponad 1 minuty. po tym co wczoraj widzia³em na strzelnicy i dzisiejszych bardzo dobrych warunkach jestem w stanie zagraæ ten typ po tak wy¶mienitym kursie
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 21:44

Tomasz Sikora - Christoph Sumann-1 k.1.80 expekt


K³opoty Sikory mia³y podobno wynikaæ... ze z³ego smarowania i st±d ta pozycja .Dzisiaj ma byæ inaczej.....walka na ca³ego.Austriak prowadzi tylko 8s .....wiêc przewaga niewielka.Przy równym strzelaniu.... przewaga po stronie Polaka powinna byæ...tym bardziej ¿e trasa d³u¿sza i wyra¿na zadyszka Sumanna w drugiej czê¶æi zawodów.
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 18/01/2009 21:59

Z tego co wspominali panowie Jaroñski i Sikora to w Ruhpolding nie ma Jewgienija Durkina - g³ównego serwismena polskiej ekipy (a mo¿e wrêcz samego Tomka Sikory?).

Podczas wczorajszego sprintu ca³a polska ekipa mia³a wyra¼nie ¼le posmarowane narty - pokazuje to wynik Sikory, ale tak¿e pozosta³ych Polaków, którzy co prawda na codzieñ siê cz³api±, ale wczoraj cz³apali siê jeszcze 2x wolniej.

Tak¿e widaæ, ¿e przed Wie¶kiem Ziemianinem jeszcze d³uga nauka... jak posmaruje dzisiaj? Na dwoje babka wró¿y³a...
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 19/01/2009 20:03




Program zawodów:
22.01 14:15 - Sprint [K]
23.01 14:15 - Sprint [M]
24.01 12:45 - Poscig [K]
24.01 14:45 - Poscig [M]
25.01 12:15 - Mass [K]
25.01 14:15 - Mass [M]


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Pogodynka
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 21/01/2009 09:15

Nasz Tomek powiedzia³:

- Dwunaste i ósme miejsca w Ruhpolding nie s± spe³nieniem moich marzeñ, ale taki jest sport i rywale na tych trasach okazali siê lepsi. Teraz czas zapomnieæ o tym co by³o i skoncentrowaæ siê na startach w Anterselwie. Jest to bardzo wa¿ny puchar, poniewa¿ s± tu a¿ trzy indywidualne starty i co bardzo wa¿ne nie mamy dnia odpoczynku wiêc niedzielny bieg masowy mo¿e byæ ju¿ bardzo ciê¿ki. Po poprzednich startach odczuwam jeszcze zmêczenie, ale mam czas na regeneracjê a¿ do pi±tku. Nie ma sensu odpuszczaæ którego¶ z biegów, bo pó¼niej mamy przerwê w startach a¿ do Mistrzostw ¦wiata.


Taka ciekawostka wink Alex Os ma dzis urodziny.. popije czy okaze sie profesjonalista ? smile
Nie wiem dlaczego Alex wycofal sie z biegu poscigowego w Ruhpolding - ale chetnie sie dowiem - jakby ktos posiadal takowe info.. to prosze o notke.

Przed rokiem Os 36ty w sprincie 2+0, Sikor 53ta lokata z 0+2
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 22/01/2009 06:25

Darya Domracheva - Tora Berger 1 2.00 Unibet 2/10

W poprzednim tygodni pisalem ze licze na dobry wystep Tory w sprincie. U niej jednak nic sie nie zmienilo.. biega ponizej oczekiwan i mysle ze w Ansterselvie zaprezentuje sie podobnie.. W ruhpolding trasa byla jak najbardziej "pod nia" dlatego upatrywalem ze spisze sie lepiej..
Dzis postanowilem ponownie zaufac bialorusince.. Darya jest w zdecydowanie na fali wznoszacej.. biega bardzo mocno o czym pisalem wyzej.. ze strzelaniem takze coraz lepiej.
Biegowo w Oberhofie Darya wygrala z Tora o ~25 sekund, w Ruhpolding o 40 sekund..
Jezeli bialorusinka nie zawali strzelnicy jest duza szansa ze bedzie przed Tora po 2.00 sprobuje.
Tora 95 % (38/40) sprint
Darya 90 % (45/50) sprint
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 22/01/2009 07:08

Tora Berger - Chunli Wang [H2H shooting] 1 1.52 4/10 Nordic

Drugi bet tym razem na Tore i przeciwko chince.. strzelecko jednak. Jak widac wyzej procentowo Tora wyglada bardzo dobrze... spojrzmy na Chunli Wang:
Sprint: 80% (40/50) - tegoroczny

A tak wygladaja procenty w 3 latach startow chinki:

Season ALL IN SP PU MS RL
08/09 70.9 (158/223) 72.5 (29/40) 80.0 (40/50) 70.0 (42/60) 45.0 (9/20) 71.7 (38/53)
07/08 74.5 (286/384) 71.7 (43/60) 68.9 (62/90) 82.5 (99/120) 71.7 (43/60) 72.2 (39/54)
06/07 72.2 (148/205) 81.7 (49/60) 72.0 (36/50) 66.3 (53/80) 0.0 (0/0) 66.7 (10/15)

Statystyczny typ, ale wyglada calkiem niezle. Co Prawda w Ruhpolding Wang ustrzelila 10/10 ale dzisiejsze prognozy zapowiadaja opady sniegu - wiec w powtorke nie wierze. Zaufam procentom smile
* zwrot przy remisie.
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 22/01/2009 21:59


Simone Hauswald - Ekaterina Iourieva-2 k.1.40
Xianying Liu - Chunli Wang-1 k.1.70
AKO 2.38

Na tyle nie jestem fanem Hauswald by wszystko o niej wiedzieæ i nie znam przyczyny dlaczego nie startowa³a w Ruhpolding.Czy¿by spadek formy?Oberhof 18 miejsce,Hochfilzen 50-te.Gdyby tak by³o.... to nie wraca siê od razu na szczyt,gdzie siedzi Iourieva.
Chinka przeciw Chince .Te¿ raczej strzelecko...bo Wang potrafi i z trzy pud³a zaliczyæ na tak krótkim dystansie.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 22/01/2009 22:01

Neuner, M - Iourieva, E 1 @1.55 UB 5/10

Wilhelm, K - Sleptsova, S 1 @1.78 Nordic 5/10

Neuner, M - Sleptsova, S 1 @1.68 Nordic 5/10

Wilhelm, K - Iourieva, E 1 @1.65 Nordic 5/10

Dzis gram ewidentnie pojedynki niemiecko-rosyjskie i to z mocnym wskazaniem na Niemki tongue
Dlaczego ??
Bo uwa¿am ze obecnie Niemki sa na fali wznoszacej, bardzo dobre ostatnie wystepy co prawda na swoich ¶mieciach ale i tak zrobily na mnie wrazenie
Po drugie i chyba o wiele wazniejsze mysle ze cos z Rosjankami zaczyna sie dziac niedobrego
Slyszalem tez ze Slepa ma jakies problemy z obciazeniem psychicznym ktore wywieraja na nia kibice i media
Mowi tez sie o nienajlepszym zdrowiu Iourievej wiec wszystko wskazuje na to ze dzis powinien byc niemiecki dzien ...
oby nie w pilce recznej grin
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 23/01/2009 02:13

Ze startów we w³oskiej Anterselvie zrezygnowa³ Norweg Ole Einar Bjoerndalen,
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 23/01/2009 18:42

Friedrich Pinter vs Ivan Tcherezov [czas biegu] 2 2.00 4/10 Bet365

Nie wiem czym kierowal sie tutaj bet365 wystawajac kursy ale wedlug mnie zrobil duzy blad.

W pierwszych zawodach sezonu w Ostersund Ivan wygral z Pinterem w samym biegu o ~ 1 minute.
W Hochfilzen Ivan wygral w biegu o 1.04 min. Pozniej w ponownie w Hochfilzen (zawody za Pokljuke) znowu Ivan gora o 26 sekund.
Nastepnie w Oberhofie Ivan nie wystapil (afera dopingowa) - tam jednak Pinter takze niczym szczegolnym w biegu nie blysnal. 41 lokata w klasyfikacji biegu z 1.11 min straty do najlepszego wowczas Hafsasa - gdyby Ivan bieg w mojej opinii mialby czas lepszy.
Ostatnie zawody to Ruhpolding i tutaj jakims cudem Pinter uzyskal 2 sekundy czas lepszy od Ivana i byl to jedyny lepszy czas w sprincie w tym sezonie.
W Ruhpolding rosjanie zdecydowanie nie trafili ze smarami na bieg sprinterski o czym swiadczy chociazby slabszy wystep wysmienitego biegacza Tchoudova.
Pintera zawsze cechowalo dobre oko.. do czolowki biegowej nigdy nie nalezal..
Kurs bajka.. w mojej opinii duze value.
Posted by: jarko 33

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 23/01/2009 19:04

Originally Posted By: Rivaldinho
Friedrich Pinter vs Ivan Tcherezov [czas biegu] 2 2.00 4/10 Bet365

Nie wiem czym kierowal sie tutaj bet365 wystawajac kursy ale wedlug mnie zrobil duzy blad.


sorki za pytanko ale jak bedzie liczony bieg jak bede karne rundy one beda tez zaliczane?
wiem ze jakby byl bieg indywidualny to byloby latwiej policzyc czas ale w sprincie?
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 23/01/2009 19:09

Brany jest pod uwagê tylko czas biegu. Czas spêdzony na strzelnicy - strzelanie, karne rundy nie s± brane pod uwagê
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 23/01/2009 19:13

Na lajfie KLIK- LINK masz zakladke ANALYSIS a nastepnie klikasz TOTAL COURSE

Kiedys Tomo bardzo zgrabnie ubral to w slowa.. pozwole sobie przekleic ta notke:
W oficjalnych wynikach publikowanych przez Miêdzynarodow± Uniê Biathlonow± w postaci PDF jest te¿ rubryka z czasem biegu ka¿dego zawodnika - czas ten nie uwzglêdnia tego co dzieje siê pomiêdzy punktem kontrolnym tu¿ przed strzelaniem ("Before Shooting" na LIVE) i tym umieszczonym na wyj¶ciu ze strzelnicy.
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 23/01/2009 20:37

Friedrich Pinter - Alexander Wolf-1 k.1.70
Emil Svendsen - Christian De Lorenzi-1 k.1.30
AKO 2.21

Wolfa zawsze uwa¿a³em za rewolwerowca...strzela szybko ...i jak jest na zero..to jest w stanie wygraæ z ka¿dym.Ale ju¿ od jakiego¶ czasu ...celownik mu siê rozregulowa³ i zajmuje odlegle miejsca.W ostatnich czterech zawodach 25 miejsce to jego najlepsze pozycja... z koleji u Pintera 23-cie to najgorsze.
W drugiej parze chyba wszystko jasne ...i 4-ta pozycja De Lorenzi na zawodach w Ruhpolding nie robi na mnie wra¿enia.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 23/01/2009 23:25

Oficialnie musze oddac honory analitykowi bet365.. spodziewalem sie izzzi green beta a tu takie nerwy.. wazne ze z happy endem.. Pinter mocno zaczal i poniosl tego konsekwencje.. wraz z dystansem mocno biegowo tracil i w efecie przegral z Ivanem o ~ 1 sekunde.
Szczescie trzeb miec.. i ja je dzis mialem smile

1 kolko: Pinter wygral o 18.1
2 kolko: Ivan wygral o 6.9
3 kolko: Ivan wygral o 12.1
Posted by: ferdynand

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 24/01/2009 01:24

1.Henkel-Hitzer 1 1.60
2. Berger- Wilhelm 1 1.67
3. Kudrashowa-Saue 1 1.72
4,60
Henkel ostatnio znowu wrocila do formy, biegowo podobnie, jednak na strzelnicy przepasc.
Wydaje mi sie ze Berger zlapala naprawde dobra forme, dodatkowo 20 sekund przewagi na starcie. Mysle ze powalczy o win.
Spokojnie kudrashowa powinna ja machnac, porownujac ostatnie dwa
dochodzenia kudrashowa zdecydowanie lepsza.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 24/01/2009 04:51

Darya Domracheva vs Kaisa Makarainen 1 1.60 Bwin 3/10

Bylo 1.60. aktualnie 1.50
Darya na ten moment lepsza zarowno biegowo jak i na strzelnicy.
Wedlug mnie stac ja jutro nawet na wygrana (8.00).
Finki w biegach dlugich nie widze.. w sprintach stac ja dobre wyniki, ale przy 4-krotnym strzelaniu mnie nie przekonuje.
Bym zapomnial... Darya 24 sekundy na starcie.



Darya Domracheva vs Kaisa Makarainen [H2H shooting]* 1 1.72 3/10 Nordic

Bylo 1.72, aktulnie 1.62
Nordic wystawia dla mnie fajny bet smile Do textu powyzej dodam tylko staty strzeleckie w poscigu:

Makarainen: 71.7 %
Domracheva 82.5 %

Ogolne %
Kaisa: 79.3 %
Darya: 85.1 %

* zwrot przy remisie.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 24/01/2009 05:03

Darya Domracheva vs Kaisa Makarainen 1

Tutaj Riva dobrze uzasadnil typ i jedyne co moge dodac od siebie to taka rada ktora mnie sie nasuwa od jakiegos czasu
Grajmy Domracheva poki buki daja na nia ladne kursy, bo pewnie niedlugo sie zorientuja i pewnie po zabawie ...
Pamietam jak Svedsen szalal to na poczatku ladnie placili a potem hmmm... zobaczyli ze to "nowy krol" po Olku

M. Neuner - Helena Jonsson 1 1.50 Unibet

Madzia zaczyna dominowac powoli ale juz widoczne sa jej przewagi w biegu smile
Startuje z 15 sek. przewagi a to daje jej jakies 3 a moze nawet 4 pudla przewagi
Wielu sie pewnie zasmieje ale ja nie zartuje wink
W Ruhpolding po sprincie Madzia miala nad Jonsson 49,5sek. przewagi a po poscigu zostalo jej 41sek. czyli starcila 8 sek. przy 3 pudlach wiecej shocked
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 24/01/2009 18:11

W Millenium fajny zaklad na singla:

Domracheva - Beck - Henkel
Typ: Darya
Kurs: 2.30

Darya na starcie przewaga 32 sekund nad Glagow (Beck) i 37 nad Henkel..
W sprincie wszystkie panie po 1 bledzie.. wiec widac jak duza jest przewaga biegowa bialorusinki.
Wierze ze stac ja dzis na V smile
Posted by: blackjack

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 24/01/2009 18:28

Originally Posted By: Rivaldinho
W Millenium fajny zaklad na singla:

Domracheva - Beck - Henkel
Typ: Darya
Kurs: 2.30

Darya na starcie przewaga 32 sekund nad Glagow (Beck) i 37 nad Henkel..
W sprincie wszystkie panie po 1 bledzie.. wiec widac jak duza jest przewaga biegowa bialorusinki.
Wierze ze stac ja dzis na V smile

Wszystko fajnie pieknie tylko jedno ma³e ale je¿eli Beck bêdzie strzela³a jak w poprzednich po¶cigowych to wygra raczej t± trójkê Darya wygra przy jedym lub dwóch pud³ach wiecej
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 24/01/2009 18:40

Moze sobie pozwolic na 2 pudla wiecej od obu pan - przy tej formie biegowej i przewadze juz jednego pudla na starcie bedzie gora - zakladajac ze pobiegnie jak w ostatnim sprincie czy np. Ruhpolding.
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 24/01/2009 18:46


Tora Berger - Kati Wilhelm-1 k.1.70
Darya Domracheva - Anna Boulygina-1 k.1.30
AKO 2.21

Berger ma dzisiaj ogromn± szansê wygraæ t± seriê.... i z pewno¶ci± zrobi wszystko... by tak siê sta³o...maj±c jeszcze w zapasie parê sekund...a tak naprawdê ...du¿o bêdzie zale¿±³o od dyspozycji dnia...bo potencja³ zawodniczek podobny.Domracheva po raz kolejny wysoko...i ja j± biorê na deser...skoro ona taka dobra w tej chwili.

expekt
Posted by: qlman

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 06:18

Sumann Christoph - Kruglov Nikolay 1.55 Unibet 10/10

Gdzie by nie spojrzec w statystki obecnego sezonu, za ka¿dym mamy spor± przewagê na korzy¶æ austriaka. Dzisiaj (po¶cig), przy takiej samej ilo¶ci pude³ (po 4) 1:40 sekund dla Sumanna, ktory jutro broni koszulki lidera w biegu masowym.

Do tego mo¿na do³±czyæ Greiss-Tcherezov 1,62 5/10
Niemiec jest w dobrej formie (dzisiaj z³amany kijek pozbawi³ go miejsca na pudle) w pi±tek w sprincie gdyby by³ na czysto wlaczy³by z Sikor± i Ferrym o podium. Do trzech razy sztuka? No tak, ale jutro wraca Bjoerndalen (który wygra wink ) sportowa z³o¶æ Greiss'a na Tcherezova powinna wystarczyæ

Gdzie indziej trzeba poszukaæ dla Greissa ³atwiejszego rywala... widzicie jakie¶ propozycje?
Posted by: lleyton

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 06:32

Originally Posted By: qlman
Sumann Christoph - Kruglov Nikolay 1.55 Unibet 10/10

Gdzie by nie spojrzec w statystki obecnego sezonu, za ka¿dym mamy spor± przewagê na korzy¶æ austriaka. Dzisiaj (po¶cig), przy takiej samej ilo¶ci pude³ (po 4) 1:40 sekund dla Sumanna, ktory jutro broni koszulkmiejsca na pudle) w pi±tek w sprincie gdyby by³ na czysto wlaczy³by z Sikor± i Ferrym o podium. Do trzech razy sztuka?


napisales tu chlopie neimzla bzdure- owszem krogulow przegral dzis 1:40 z sumannem przy tej smej ilosci pudel- szkoda tylko, ze pominales fakt, iz sumann juz na starcie do dzisiejszego biegu mial 1:30 przewagi- czyli dzis tak naprawde wygral z krogulcem o jakies 10 sek...
Posted by: qlman

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 06:34

W Bwin znalaz³em Greisa w pierwszej 5 za 2.0 (4/10)

Nie widzê Svendsena na li¶cie startowej, czy wiecie dlaczego jutro nie wystartuje?
Posted by: qlman

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 06:57

Originally Posted By: lleyton
Originally Posted By: qlman
Sumann Christoph - Kruglov Nikolay 1.55 Unibet 10/10

Gdzie by nie spojrzec w statystki obecnego sezonu, za ka¿dym mamy spor± przewagê na korzy¶æ austriaka. Dzisiaj (po¶cig), przy takiej samej ilo¶ci pude³ (po 4) 1:40 sekund dla Sumanna, ktory jutro broni koszulkmiejsca na pudle) w pi±tek w sprincie gdyby by³ na czysto wlaczy³by z Sikor± i Ferrym o podium. Do trzech razy sztuka?


napisales tu chlopie neimzla bzdure- owszem krogulow przegral dzis 1:40 z sumannem przy tej smej ilosci pudel- szkoda tylko, ze pominales fakt, iz sumann juz na starcie do dzisiejszego biegu mial 1:30 przewagi- czyli dzis tak naprawde wygral z krogulcem o jakies 10 sek...


fakt, ¼le spojrza³em i pomylilem siê grubo... Sumann mia³ w biegu tylko 6,6 sek. przewagi smirk nie mniej i tak nie zmienia to mojego zdania.

p.s. nie wiem dlaczego nieprawdzwie cytujesz moje s³owa, wtedy naprawdê wychodz± bzdury...
Cytat:
w pi±tek w sprincie gdyby by³ na czysto wlaczy³by z Sikor± i Ferrym o podium. Do trzech razy sztuka?

powy¿sze zdanie dotyczy³o przecie¿ Greissa...
Posted by: iti

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 10:16

Originally Posted By: qlman
W Bwin znalaz³em Greisa w pierwszej 5 za 2.0 (4/10)

Nie widzê Svendsena na li¶cie startowej, czy wiecie dlaczego jutro nie wystartuje?


Nie ma Svendsena, ale jest Bjoerndalen i mysle, ze wychodzi na to samo wink
Posted by: AdamsGkP

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 13:43

PANOWIE W JUTRSZEJSZYM BIEGU POSCIGOWYM ZA KAZDY BLAD BIEGNIE SIE RUNDE KARNA CZY JEST DOLICZANA ZA BLAD NA STRZELNICY 1 MINUTA odp BARDZO WAZNE!!!??
Posted by: jarko 33

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 17:14

Originally Posted By: AdamsGkP
PANOWIE W JUTRSZEJSZYM BIEGU POSCIGOWYM ZA KAZDY BLAD BIEGNIE SIE RUNDE KARNA CZY JEST DOLICZANA ZA BLAD NA STRZELNICY 1 MINUTA odp BARDZO WAZNE!!!??

jest bieg masowy i jak sobie wyobrazasz wszyscy ruszaja razem i np. Sikora spudlowal raz na 1 strzelaniu to co wtedy sedziowie go zatrzymuja na minute? czy pobiegnie karna runde ? odpowiedz sobie sam
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 19:12

Originally Posted By: AdamsGkP
PANOWIE W JUTRSZEJSZYM BIEGU POSCIGOWYM ZA KAZDY BLAD BIEGNIE SIE RUNDE KARNA CZY JEST DOLICZANA ZA BLAD NA STRZELNICY 1 MINUTA odp BARDZO WAZNE!!!??


Jest doliczana minuta - zawodnicy dobiegaj± na metê, a potem sêdziowie bior± kalkulatory w d³oñ i doliczaj± wybrañcom odpowiedni± liczbê karnych minut i i w ten bardzo prosty sposób po kilku chwilach oczekiwania poznajemy wreszcie zwyciêzcê smile
Posted by: mefistofeles

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 19:30

minuta za pudlo doliczana jest automatycznie na strzelnicy do czasu w zaleznosci ile razy kto spudlowal tyle minut mu do czasu doliczaja smile bynajmniej tak bylo
Posted by: grajus87

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 19:36

Originally Posted By: mefistofeles
minuta za pudlo doliczana jest automatycznie na strzelnicy do czasu w zaleznosci ile razy kto spudlowal tyle minut mu do czasu doliczaja smile bynajmniej tak bylo

laugh laugh

Przecie¿ to masówka , biega siê karne rundy za pud³o !
Posted by: magic321

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 19:41

Bzdury. za pudlo sedziowie wracaja zawodnika na start tak jest od tego sezonu
Posted by: krashan

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 19:44

z tego co sie orientuje minute doliczajaja w biegu indywidualnym w masowce biega sie rundy...
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 19:58

kila i mogila!!!!
dzis dwa bardzo ciekawe biegi, a wy se jaja urzadzacie

Co do betow warto wg mnie wziac Sikore z Kruglovem po 1.45
Rusek wiadomo w jakiej formie, biegowo kompletnie sie nie wstrzelili i moze byc ciekawie na MS, Tomek jak to Tomek forma jest i bedzie, spokojnie powinien sobie poradzic z kompletnie bez formy Kruglovem

Bergman ze Slesignrem po 1.55 takze wg mnie oplacalne. Obaj Szwedzi trafili z bardzo dobra forma, dodatkowo Bergman poprawil strzelanie i aktualnie jest grozny w kazdym biegu, Czech strzela jak zawsze na wysokim poziomie, ale z biegiem odstaje od czolowki, dzis bedzie szybkie tempo, powinien spuchnac i spudlowac cos na strzelnicy

Mlody Lander. z Osem takze do gry, Norweg lekko siada, bieg caly czas mocny (wczoraj najlepszy czas) lecz na strzelnicy potrafi szopke odwalic. W ostatniej masowce ostatni. Austryjak biegowo prawie taki sam, Austryjacy trafili idealnie z forma, strzelecko wg mnie duzo stabilniejszy niz chimeryk Os takze kursy kolo 1.55 do gry

Reszta raczej na livebecie, licze, ze Jarosz i Kruglov dobrze zaczna na pierwszym strzelaniu i zlapie sie jakies sensowne bety przeciwko nim
Posted by: hokuy

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 20:20

Michael Greis V @9 [Centrebet]

Miki wczoraj bardzo dobry bieg, widaæ, ¿e wraca do dobrej formy po kontuzji, gdyby nie wczorajsza wywrotka i zabawy z kijkiem to kto wie czy Sikor by³by 4, a Emil 3. Strzelaæ bezb³êdnie Greis te¿ potrafi, co nie raz udowadnia³. Kurs w centrebecie lekko zawy¿ony, w innych bukach waha siê od 6-7. Moim zdaniem warto, jak nie zwyciêstwo to TOP3, a je¿eli nie dzi¶ to na M¦ Miki we¼mie nie jeden medal.
Posted by: hokuy

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 20:23

Zapomnia³em dodaæ, ¿e to w³a¶nie tutaj w Anterselvie, 2 lata temu Michale zdoby³ z³oty medal w mistrzostwach ¶wiata w biegu masowym, wspomnienia na pewno mi³e, a czy bêd± lepsze?
Posted by: Kukis

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 20:49

Originally Posted By: hokuy
Michael Greis V @9 [Centrebet]

Miki wczoraj bardzo dobry bieg, widaæ, ¿e wraca do dobrej formy po kontuzji, gdyby nie wczorajsza wywrotka i zabawy z kijkiem to kto wie czy Sikor by³by 4, a Emil 3. Strzelaæ bezb³êdnie Greis te¿ potrafi, co nie raz udowadnia³. Kurs w centrebecie lekko zawy¿ony, w innych bukach waha siê od 6-7. Moim zdaniem warto, jak nie zwyciêstwo to TOP3, a je¿eli nie dzi¶ to na M¦ Miki we¼mie nie jeden medal.


Greis jeszcze za wolno biega, nawet gdyby mu kijek wczoraj nie upad³ to Sikora lekko by go dogoni³, w±tpie czy zdo³a byæ w TOP 3 tym bardziej, ¿e wystartuje Bjoerdalen.

Ja wzi±³em na dzi¶ Sikora - Greis 1, po 1.87
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 20:53

Originally Posted By: kukis13
Originally Posted By: hokuy
Michael Greis V @9 [Centrebet]

Miki wczoraj bardzo dobry bieg, widaæ, ¿e wraca do dobrej formy po kontuzji, gdyby nie wczorajsza wywrotka i zabawy z kijkiem to kto wie czy Sikor by³by 4, a Emil 3. Strzelaæ bezb³êdnie Greis te¿ potrafi, co nie raz udowadnia³. Kurs w centrebecie lekko zawy¿ony, w innych bukach waha siê od 6-7. Moim zdaniem warto, jak nie zwyciêstwo to TOP3, a je¿eli nie dzi¶ to na M¦ Miki we¼mie nie jeden medal.


Greis jeszcze za wolno biega, nawet gdyby mu kijek wczoraj nie upad³ to Sikora lekko by go dogoni³, w±tpie czy zdo³a byæ w TOP 3 tym bardziej, ¿e wystartuje Bjoerdalen.

Ja wzi±³em na dzi¶ Sikora - Greis 1, po 1.87


za wolno? zeby nie kijek to by mial jeden z lepszych czasow biegowych, zaraz za Osem i nadziej± Austryjakow
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 21:30

.....do tej pory czujê ten zbucza³y deser...bo panna siê niepopisa³a i oczywi¶cie zameldowa³a za kole¿ank± z pary.Przyznam siê.... ¿e dzisiaj te¿ zagra³em t± sam± parê ...daj±c szansê rewan¿u...i znowu zbuk...ale na szczê¶cie ten smród... musia³em sam znosiæ.


Tomasz Sikora - Michael Greis-1 k.1.87
Ole Einar Bjørndalen - Simon Eder-1 k.1.35
AKO 2.52


Sikora zajmujac pierwsze lub drugie miejsce... odzyska fotel leadera....wiec motywacja jest.
W drugiej parze,hmmm.....Ten pierwszy zawsze by³ pierwszy przed tym drugim......dotychczas. laugh
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 21:36

Big skad para Olek - Eder?
Posted by: Big

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 21:48

expekt
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 22:12

szybko, szybko bo zaraz start...

Ole 1-3 kurs 1,50 - Ole pokazal juz tydzien temu ze wraca do wielkiej formy, nie wiem czemu nie startowal w 2 zawodach tutaj, mam tylko nadzieje ze nie zajechal sie treningiem... nie widze zbytnio kto moze go z podium wypchnac, moze Ferry, moze Sikora przy dobrym strzelaniu... jednak jak dla mnie kurs w porzadku...

Slesingr - S.Fourcade - Czech wraca do formy, dwa dobre miejsca w tym tygodniu pozwalaja wierzyc ze dzis pyknie Francuza... kurs 1,8 smile

co do pudel, kazdy moze dobierac na strzelaniu po 3 pociski od kolegi z dywanika obok, pod warunkiem ze tamten sie nie polapie
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 22:13

a propo koszulki lidera - czy wciaz tak jest ze dwa najslabsze starty nie licza sie do koncowej klasyfikacji??? jak dla mnie poroniony przepis, przez to ta klasyfikacja jest tak naprawde malo przejrzysta
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 23:29

Jest, chyba nawet nie 2 tylko 3.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 25/01/2009 23:31

3 najslabsze starty nie licza sie do klasyfikacji koncowej z tego co pamietam wiec jesli 3 razy nie wystartuje zawodnik to nie traci nic ...

dla mnie to idiotyczne przepisy ale coz ...
Posted by: blackjack

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 26/01/2009 03:41

Originally Posted By: Inzaghi78
3 najslabsze starty nie licza sie do klasyfikacji koncowej z tego co pamietam wiec jesli 3 razy nie wystartuje zawodnik to nie traci nic ...

dla mnie to idiotyczne przepisy ale coz ...

co¶ mi siê obi³o o uszy ¿e cztery smile
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 26/01/2009 04:10

a ja mam pewniaka cool


Punkty do klasyfikacji Pucharu ¦wiata otrzymuj± zawodnicy, którzy plasuj± siê w pierwszej 30.
Najlepszy zawodnik otrzymuje 50 pkt,
2. - 46 pkt,
3. - 43 pkt,
4. - 40 pkt,
5. - 37 pkt,
6. - 34 pkt,
ka¿dy nastêpny do 15. miejsca otrzymuje o 2 punkty mniej,
a potem - o 1 pkt.

Od sumy punktów z ca³ego sezonu ka¿dy zawodnik odejmuje wyniki z 3 najgorszych dla niego konkurencji sezonu
Posted by: march88

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 26/01/2009 04:27

Riva, troszkê stare t± punktacje masz.
Aktualnie jest za 1-60pkt 2-54 3-48
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 26/01/2009 04:30

Oj Riva Riva... da³e¶ popis niczym Madzia na "szczelnicy" wink

Zwyciêzca otrzymuje 60 pkt., a punktuje top 40.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 26/01/2009 05:31

Przeciez ja sam tego nie pisalem laugh przekleilem to z jakiejs strony.. przepraszam.. rzeczywiscie nie zwrocilem uwagi co wklejam.

oj ja juz dzis nie pije grin wybaccie.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 27/01/2009 18:41


Christoph Stephan
"Zwyciêstwo by³o 3000 razy
lepsze ni¿ seks "
Posted by: sebkos

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 03/02/2009 16:13

Oj Ruskie Ruskie oni nigdy nie mog± qurwa nic normalnie...
Ruskie dali w ¿y³ê
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 03/02/2009 16:36

Originally Posted By: sebkos
Oj Ruskie Ruskie oni nigdy nie mog± qurwa nic normalnie...
Ruskie dali w ¿y³ê

Czy¿by ,Jurieva? Co prawda pobrane próbki dotycz± zawodów w Ostersund na pocz±tku grudnia,ale ostatnio Juriewa w jednym biegu potrafi³a prawie 1 min straciæ na odcinku po ostatnim strzelaniu,aby parê dni pózniej smigaæ jak nowonarodzona?
Tak sobie spekulujê/
Rosn± sznse naszych smile
Posted by: Sturmwind

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 03/02/2009 16:38

Originally Posted By: forty
Originally Posted By: sebkos
Oj Ruskie Ruskie oni nigdy nie mog± qurwa nic normalnie...
Ruskie dali w ¿y³ê

Czy¿by ,Jurieva? Co prawda pobrane próbki dotycz± zawodów w Ostersund na pocz±tku grudnia,ale ostatnio Juriewa w jednym biegu potrafi³a prawie 1 min straciæ na odcinku po ostatnim strzelaniu,aby parê dni pózniej smigaæ jak nowonarodzona?
Tak sobie spekulujê/
Rosn± sznse naszych smile


powinno siê to skoñczyæ do¿ywotni± dyskwalifikacj±. niech idzie do pracy w markecie.
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 03/02/2009 20:29

Iourieva, Sleptsova, Tcherezov - to moje typy wink
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/02/2009 21:39


Jak na razie nie podano nazwisk biatlonistów, którzy nie przeszli kontroli antydopingowej, bo jeszcze nie opublikowano wyników badañ próbki B. Prezydent ¦wiatowej Organizacji Biatlonu Anders Besseberg mia³ powiedzieæ, ¿e rosyjska trójka nie u¿ywa³a substancji EPO, tak popularnej w¶ród zawodników uprawiaj±cych sporty wytrzyma³o¶ciowe.

Nie mówimy o EPO. To zupe³nie nowy lek cytuj± Besseberga rosyjskie media. To wielki prze³om w walce z dopingiem - dodaje.

Bessenrg nie chcia³ podaæ nazwisk sportowców, ale rosyjska gazeta "Komsomolskaja Prawda" powo³uj±c siê na nieoficjalne ¼ród³a twierdzi, ¿e chodzi o Ekaterinê Iouriew± (liderkê kobiecego pucharu ¶wiata), Albinê Akatow± oraz Dimitrija Jaroszenkê.
Posted by: sebkos

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/02/2009 21:51

uuu - to Riva jedzie na koksie w konkursie - dyskwalifikacja grin
PS. Co najwy¿ej mo¿e konkurs prowadziæ...
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 04/02/2009 21:58

Originally Posted By: sebkos
uuu - to Riva jedzie na koksie w konkursie - dyskwalifikacja grin
PS. Co najwy¿ej mo¿e konkurs prowadziæ...


bez dwóch zdan,dyskwalifikacja. smile piwo
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 05/02/2009 05:55

dzieki chlopaki za dobre serce smile

a tak calkiem powaznie.. to jakies srednie te koksy maja..
Akhatova ponizej oczekiwan/mozliwosci.. napewno stac ja na wiecej niz to co pokazuja w tym sezonie.
Tegorocznych wystepow Yaro nawet nie chce mi sie komentoweac.. wypada mu tylko doradzic aby zmienil dealera.

Iourieva frown tak ja lubilem..
Posted by: grajus87

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 05/02/2009 06:13

Yaro na bank dealowa³ tongue
Odrazu jego osoba siê rzuca w oczy
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 05/02/2009 15:59

Je¿eli próbka B,potwierdzi wyniki kontroli antydopingowej,
to zawodnicy przy³apani(wci±¿ na 100% nie wiadomo kto)
nie do¶æ ¿e nie wyst±pi± za rok w Vancuver,to olimpiada w Soczi te¿ dla nich temat definitywnie zamkniêty.
W Rosji,gdzie biathlon jest najpopularniejsz± zimow± dyscyplin±
ogólne oburzenie na IBU,wiara w spisek ,przeciwko Rosjanom









5
Posted by: Sturmwind

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 05/02/2009 22:42

przeciez Achatowa to cz³apala a nie biegala wiec co to za doping? przy 0 strzelaniu potrafila i minute stracic do zwyciezczyni ..dziwne to wszystko. Jaroszenko tez wcale nie lepszy
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/02/2009 02:09

Najnowsze plotki(z Francji)donosz± ,¿e przyczyna sukcesu Austriaków te¿.
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/02/2009 02:43

Oby tylko nasz Tomasz nie by³ w co¶ zamieszany
Posted by: santiago

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/02/2009 02:47

Wystarczy spojrzec na Tomasza aby byc pewnym ze nie jest w nic z³ego zamieszany. Tak¿e luzik:)
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar ¦wiata 2008/2009 - 06/02/2009 03:41

Oj nie tacy mistrzowie byli niemal pewni ze sa czysci a wiadomo jak to sie konczylo - niestety smirk
Tomek jest napewno jednym z objawien sezonu.. mam jednak nadzieje ze jest to naturalna sprawa a nie jakies cudowne specyfiki.
Zblizaja sie MS wypadaloby dobrze przetrzepac czolowke.. aby medale zdobyli Ci ktorzy naprawde na to zasluzyli.