Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009

Posted by: Rivaldinho

Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 07/02/2009 01:23


Pyeong Chang, Korea


Program zawodów:

14.02 - 08:45 Sprint K
14.02 - 11:15 Spint M
15.02 - 09:00 Bieg na dochodzenie K
15.02 - 11:15 Bieg na dochodzenie M
17.02 - 06:15 Bieg indywidualny M
18.02 - 10:15 Bieg indywidualny K
19.02 - 10:00 Sztafeta M+K
21.02 - 09:15 Bieg ze startu wspólnego M
21.02 - 11:15 Sztafeta K
22.02 - 09:00 Bieg ze startu wspólnego K
22.02 - 11:15 Sztafeta M


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Pogodynka
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 07/02/2009 01:33

31 godzin podróży
31 godzin zajęła polskiej reprezentacji w biathlonie podróż do Korei gdzie od 14 do 22 lutego rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata.
- Podróż przebiegła sprawnie chociaż trochę długo. Daje nam w kość zmiana czasu ale z dnia na dzień powinno być lepiej - powiedziała Weronika Nowakowska.
Tomasz Sikora zauważa, że trasy w Korei nic się nie zmieniły od zeszłorocznego Pucharu Świata. - Za mną już pierwszy trening. Biegamy na nartach bez strzelania. Trenujemy po godzinie 16 i w tym czasie jest bardzo ciepło - mówi Tomasz Sikora. - Starty są później więc mam nadzieję, że temperatura będzie minusowa.
- Trzeba przyznać, że trasy nie należą do najlżejszych... no ale dla wszystkich będą przecież takie same - zdanie Sikory podziela Nowakowska.
Cele naszej ekipy jasno określa sekretarz Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk: - Tomek będzie walczył o medale. Z dziewczyn mam nadzieję, że Magdalena Gwizdoń znajdzie się w pierwszej dziesiątce. Jeźeli pozostałe uplasują się w czołowej dwudziestce to będzie super. Najbardziej w Korei liczymy jednak na uzyskanie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.


Norweskie nominacje na Pyeongchang
Ole Einar Bjoerndalen, Emil Hegle Svendsen oraz Tora Berger będą liderami norweskiej reprezentacji na rozpoczynające się 14 lutego Mistrzostwa Świata w Pyeongchang.
Trenerzy kadry norweskiej Knut Tore Berland oraz Mikael Loefgren powołali dwunastoosobową kadrę, która w dalekiej Korei będzie miała za zadanie wygrać klasyfikację medalową mistrzostw.
Kobiety: Tora Berger, Ann Kristin Flatland, Liv Kjersti Eikeland, Julie Bonnevie-Svendsen, Anne Ingstadbjoerg, Solveig Rogstad
Mężczyźni: Lars Berger, Ole Einar Bjoerndalen, Ronny Hafsas, Halvard Hanevold, Alexander Os, Emil Hegle Svendsen
W Mistrzostwach Świata, inaczej niż w Pucharze Świata obowiązuje limit czterech zawodników z danego kraju. W związku z tym w sprincie (jeśli nikt nie zachoruje) nie wystartują Eikeland i Ingstadbjoerg wśród kobiet oraz Berger i Hafsas wśród mężczyzn.


Norwegowie boją się grypy...
Norwescy biathloniści, aby uniknąć grypy przed mistrzostwami świata i podczas ich trwania otrzymali specjalne instrukcje. Nie mogą absolutnie nikomu podawać ręki, zbliżać się do nikogo i spędzać jak najwięcej czasu na powietrzu w samotności. Otrzymali też maski na twarze jaką nosi Michael Jackson.
- Konferencje prasowe będą odbywać się na powietrzu, aby jakiś dziennikarz kaszląc nie spowodował zakażenia. Podczas nich biathloniści będą w miarę potrzeby mieli maseczki aseptyczne na twarzach, jak w szpitalach. Najlepszy byłby pobyt na biegunie północnym w jakimś igloo i tylko wyjazdy na zawody, ale to jest niestety niemożliwe - powiedział lekarz norweskiej reprezentacji Lars Kolsrud.
- Opracowaliśmy dokładny plan ochronny w najmniejszych szczegółach - powiedział Kolsrud. - Nasi biathloniści podczas posiłku siedzą pojedynczo przy osobnych stolikach w pewnej odległości od siebie. Przed i po posiłku muszą myć ręce środkami antybakteryjnymi i próbują, choć to trudne, jeść tylko jedną ręką. Wykluczone jest jakiekolwiek podawanie rąk, nawet najbliższej rodzinie. Spotkanie z żoną może odbywać się tylko na powietrzu.
Norweski lekarz porównał sytuację ekipy do programu Big Brother.
- Izolacja jest konieczna, ponieważ choroba podczas tak ważnej imprezy oznacza katastrofę. Jeżeli już ktoś z ekipy zauważy najmniejsze symptomy grypy zostanie natychmiast odizolowany i przeniesiony od innego hotelu. Kontakt będzie utrzymywany tylko telefonicznie. Będziemy się starać, aby był to hotel, w którym zamieszkają Niemcy - zażartował Kolsrud.
Słynny biathlonista Ole Einar Bjoerndalen trenował ostatnio we Włoszech, ale nie mógł znaleźć hotelu ani ośrodka, w którym mógłby wypełnić zalecenia lekarza reprezentacji, więc przebywał u teściów, którzy prowadzą pensjonat w Toblach. Razem z żoną Nathalie Santer otrzymali specjalne, codziennie dezynfekowane pomieszczenie do spożywania posiłków, a kelnerzy musieli przechodzić dezynfekcje przed każdym podaniem posiłku.
- Nie pojechałem do Norwegii, aby nie spędzać zbyt dużo czasu z rodziną, ponieważ takie spotkania są niebezpieczne z punktu widzenia zarażenia. Tutaj codziennie wielokrotnie myję ręce środkiem antybakteryjnym. Nikomu nie podaję ręki i do nikogo się nie zbliżam. Najbardziej martwię się podróżą do Korei ponieważ w samolocie jest ciasno, obieg klimatyzacji zamknięty i nie wiadomo czy któryś z pasażerów nie będzie przeziębiony. Na czas lotu założę jak koledzy z ekipy maseczkę ochronną jak Michael Jackson - powiedział Bjoerndalen.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 07/02/2009 01:48

Jeszcze jedna ciekawostka z norweskiego obozu,Emil Hegle Svendsen myje ręce w alkoholu smile
Posted by: qlman

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 08/02/2009 23:38

Panowie:
czy pomoże mi ktoś wyjaśnić czym róznią się poniższe zakłady (taka sama treść, dwa różne kursy...) Podejrzewam że w pierwszym przypadku brakuje słowa złoty przed wyrazem medal... smile
można pokusić się o zagranie... , tylko czy Bwin uzna zakład za ważny...

Czy Emil Hegle Svendsen (NOR) wygra co najmniej jeden medal? (Wyłącznie indywidualne konkurencje. Zakład ważny, tylko jeżeli zawodnik weźmie udział w co najmniej jednej konkurencji)
Tak 1.85
Nie 1.85

Czy Emil Hegle Svensen (NOR) wygra co najmniej jeden medal? (Wyłącznie indywidualne konkurencje. Zakład ważny, tylko jeżeli zawodnik weźmie udział w co najmniej jednej konkurencji)
Tak 1.25
Nie 3.55
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 00:03

Pomylka i beda zwroty bankowo smile juz to omawialem z Inzaghim.. pierwszy zakład jest na złoto a drugi na jakikolwiek medal
Pozniej juz poprawnie sa te zaklady podpisywane.. (u kobiet)

Sprobowac mozna.. ale wedlug mnie szkoda czasu, zamrozonej kasy i ewentualnych komplikacji.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 00:03

Originally Posted By: qlman
Panowie:
czy pomoże mi ktoś wyjaśnić czym róznią się poniższe zakłady (taka sama treść, dwa różne kursy...) Podejrzewam że w pierwszym przypadku brakuje słowa złoty przed wyrazem medal... smile
można pokusić się o zagranie... , tylko czy Bwin uzna zakład za ważny...

Czy Emil Hegle Svendsen (NOR) wygra co najmniej jeden medal? (Wyłącznie indywidualne konkurencje. Zakład ważny, tylko jeżeli zawodnik weźmie udział w co najmniej jednej konkurencji)
Tak 1.85
Nie 1.85

Czy Emil Hegle Svensen (NOR) wygra co najmniej jeden medal? (Wyłącznie indywidualne konkurencje. Zakład ważny, tylko jeżeli zawodnik weźmie udział w co najmniej jednej konkurencji)
Tak 1.25
Nie 3.55


Masz racje wink

Juz rozmawialismy o tym z Riva i doszlismy do wniosku ze szkoda czasu i pieniedzy bo napewno beda zwroty !!!
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 05:36

Powoli przymierzam sie do typowania zawodow w KOrei. Czuje ze to beda trudne mistrzostwa dla nas typerow.. "egzotyczna" korea nie kazdemu europejskiemu zawodnikowi przypasuje. Na poczatek ostroznie dwa dlugoterminowce + zaklad na czas biegu.

Ile medali wygra Carl Johan Bergman (SWE) ? *
Typ: Bez medalu
Kurs: 1.65
Buk: Bwin.
5/10

* (Wyłącznie indywidualne konkurencje. Zakład ważny, tylko jeżeli zawodnik weźmie udział w co najmniej jednej konkurencji)


Nie widze medalu dla 31 letniego Szweda.. W swojej karierze zdobyl tylko jeden medal na MS i to nie w konkurencji individualnej a w sztafecie mieszanej w 2007 w Anterselvie.
Ostatnimi czasy złapal calkiem niezla forme.. dlatego mamy taki oto zakladzik w bwinie.. ja jednak czuje ze podium nie dla niego.
W tym sezonie tylko raz sie na nim znalazl, bylo to w Oberhofie w biegu massowym (2 miejsce).
Przed rokiem w Pyeong Chang Carl w sprincie sie nie popisal 3+2 i 50 lokata. Na powtorke liczyc nie moge.. ale cos mi sie wydaje ze trasa, klimat i cale to male zolte zamieszanie nie przypasuja Szwedowi.


Bjoern Ferry - Ivan Tcherezov [czas biegu - sprint]
Typ: Ferry
Kurs: 1.83
Buk: Bet365
6/10

Ponownie zaklad na bieg Ivana smile tym razem w druga strone.
Bo:
ladny kurs i uwazam Ferryego za duzo lepszego biegacza..
+ zwyzka formy biegowej w Anterselvie gdzie w klasyfikacji biegu byl najlepszy (39.4 s szybszy od Ivana)
Przed rokiem w sprincie w "egzotycznej Korei" szwed zaprezentowal sie duzo lepiej.
Afera dopingowa w reprezentacji rosji wedlug mnie zadziala in minus na reprezentantow sbornej. (dziwne ze Ivan nie jest tam zamieszany - dwukrotnie podejrzany i dziwnym trafem okazal sie czysty)


Jak pisalem mysle ze to beda trudne mistrzostwa.. ciekawy jestem jak europa spisze sie w pierwszych startach.. teoretycznie latwiej z aklimatyzacja powinny miec np. Chinki smile tym tropem postanowilem pojsc i wycelowac w jakis bet z Xianying Liu
Tutaj klania mi sie Nordic i ten oto becik:

Induvidual Specials (Total hits for Xianying Liu during the four individual races)
Must finish all four races or the bet is voided
Typ: Over 59.5
Kurs: 2.15
5/10

Fajny kursik.. wedlug mnie zbyt wysoki, wiec sprobowac trzeba.
Liu w tym sezonie naprawde niezle spisuje sie na strzelnicy.. mysle ze spokojnie jest w stanie ustrzelic te 60/70 (85.7% - musialaby uzyskac lub wiecej aby zakład byl na +)
Ogolne staty strzeleckie Liu w tym roku to 84.3 % (220/261) jednak ten procent bardzo psuja jej wystepy w sztafecie 70.7 % (29/41) gdzie wiadomo jak bardzo sie ryzykuje.. szczegolnie bedac na nizszych pozycjach. Gdyby nie liczono sztafet do ogolnego byloby duzo lepiej.
Pozostale staty tegoroczne Xianying:
Sprint: 90.0 % (54/60)
Poscig: 90.0 % (72/80)
Individual: 92.5 % (37/40)
Mass: 70.0 % (28/40)

Massowy takze wypacza strzelanie Liu.. mysle jednak ze niejako na swoich smieciach Xianying jest w stanie powalczyc. Dobry kurs i wiara wink
Wiadomo ze decydujacym czynnikiem bedzie tutaj pogoda.. oby byla laskawa.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 05:56

Cytat:
Wiadomo ze decydujacym czynnikiem bedzie tutaj pogoda.. oby byla laskawa.


własnie ,na pogodę narzekają na razie wszyscy.Krótko mówiąc wiosna.Temperatury ok 8-10*C,o sniegu (naturalnym )oczywiście, nie ma mowy.Niby ten granulat (jakis koreanski zamiennik śniegu)preferuje tych co słabiej biegają.Zobaczymy.
A może jeszcze zima tam wróci(jezeli była ) smile
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 06:14

Dzieki za info Forty.. wedlug roznych stronek na ktorych "probowalem" rozkminic temperature/pogode.. podawali ze bedzie w dzien dochodzic do 5-7*C. Zawody beda rozgrywane porami wieczornami.. i ma niby byc chlodniej.. jednak pewnie ponizej zera nie zejdzie.

Ciezko narazie cos wyrokowac.. trzeba czekac na 1. polaczenia lajf na eurosporcie.. wtedy bedziemy duzo madrzejszi.
Wiatr z tego co sie rozeznalem w miare spokojny ~2m/s. Ze sniegiem jak pisales problemy a raczej jego brakiem.. wiec na strzelnicy warunki wydaja sie byc przyzwoite na ten moment.
Trzeba czekac.. dla mnie narazie troche za dzika ta Korea. smile

Pozdro i zapraszam fanow tego pieknego sportu do zywej dyskusji cool

Riva piwo


---


Przy okazji.. jezeli ktos operuje biegle niemieckim to chetnie dowiem sie co u ekipy naszych sasiadow.. Mi niestety nie udalo sie posiasc tej wiedzy (nie trawie po prostu tego jezyka i nigdy nie strawie)
Bede bardzo wdzieczny... na jakie *.de biathlonowe nie wejde nigdzie ne ma ENG wersji - tacy sa laugh
LINK 1
LINK 2
LINK 3
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 06:24

Przyjmuje zaproszenie, i dalej o warunkach atmosferycznych.
Maxim Czudow (moje wolne tłumaczenie)-Jeżeli nie nastąpi radykalne ochłodzenie i będziemy jeżdzić na tym nibyśniegu,to w uprzywilejowanej sytuacji będą zawodnicy z początku listy startowej.Potem coraz gorzej i będzie można się pogrzebac.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 15:29

News,news i plotki


Wyniki kontroli próbek B, bedą zanane 12/02/09.
8 zawodników podejrzanych(z rosji,austrii i ukrainy)
Niemcy liczą na 7-9 medali.
Madzia Nuener-Nie jestem gwiazdą,gwiazdy to Ole i Katia Wilhelm smile papa
Posted by: trueneo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 18:14

ruskim i ukraincom sie nei dziwie, ale austrajacy po wpadce niczego sie nie nauczyli?? na ktorym pietrze teraz beda mieli pokoj??
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 18:26

smile

wiecej o dopingu na blogu Tomka Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego - polacam - ciekawa lektura w najlpszej oprawie grin

KLIK - LINK

"Wyczytałem bowiem, że owa naganna trójca stosowała w grudniu środek, który
dopiero w styczniu został zabroniony. Popatrz, jacy sprytni i
wszechwiedzący... "

- ach Ci rosjanie smirk

"Dla mnie nie ma i nie powinno być kar trzydniowych,
tygodniowych, rocznych, dwuletnich, itd. Jeśli dyskwalifikować, to raz
a dobrze. Panu lub pani dziękujemy. Prosimy zając się czymś innym.
Do komputera, albo do łopaty. W zależności od umiejętności."

- Ten text przebija wszystko grin pan Krzysztof dal rade smile

Dla wszystkich fanow nonsensopedii (polskiej encyklopedii humoru) cytaty pana Krzysztofa i pana Tomka
KLIK - pozadna dawka smiechu smile

+

ze stronki Tomka:

"Dziś odbył się pierwszy trening ze strzelaniem. Warunki na strzelnicy były bardzo ciężkie zresztą podobnie jak w ubiegłym roku. Silne podmuchy wiatru z różnych stron bardzo utrudniały stzrelanie. Aura nas nie rozpieszcza, ponieważ temperatury utrzymują sie powyżej zera i warunki na trasie z dnia na dzień starją się coraz trudniejsze."
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 21:43

W koncu znalazlem czas [chory jestem, wiec wolne mam] dlatego cosik napisze.

Individual Specials (Tomasz Sikora wins an individual medal)
YES @ 1,92 Nordicbet 7/10

Wnioskujac ze chodzi tutaj o obojetnie jakiego koloru medal, jestem przekonany ze to valuebet. Dlaczego ?
Tegoroczne wyniki Tomak pokazaly ze jest w stanie pokusi sie o krazek np. w bardzo popularnm Sprincie. Ja jednak widze medal w biegu ze startu wspolnego [15km]. Jesli pogoda bedzie sprzyjala to licze na dobre strzelanie.
Faworytow jest wielu, jak to w biathlonie bywa, ale w tym sezonie to wlasnie Sikora zasluzyl na niego. Z tym ze za zaslugi medalow nie przyznaja, ale wydaje mi sie ze forma Tomka wystrzeli podwojnie wlasnie w Korei.
Moj typ jest nie wazny jesli NB chodzi o zloto, wtedy dalbym NO.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 21:53

Chodzi o jakikolwiek individualny medal. zloto srebro lub braz - bez znaczenia.


Sikora: problemem jest... kuchnia

- Największym problemem, jak do tej pory, to przyzwyczaić się do koreańskiej kuchni - uważa wicelider biathlonowego Pucharu Świata Tomasz Sikora, który już od tygodnia trenuje w Pyeonchang, gdzie w sobotę rozpoczną się mistrzostwa świata.
- Wczoraj przeniesiono nas do innego hotelu, który jest położony bliżej tras w tym pięknym narciarskim kurorcie. Mieszkają w nim wszystkie ekipy - powiedział Sikora. - Ogólnie czuję się dobrze choć jeszcze daje znać o sobie różnica czasu. We wtorek mamy bieg kontrolny i dopiero wtedy będę mógł ocenić swoje przygotowanie.
Trenujący w Korei Płd. biathlonisci mają spore problemy ze sprawdzeniem swoich umiejętności strzeleckich. - Najcięższe zadanie jak do tej pory to strzelanie. Nie było jeszcze dnia bez wiatru a co gorsza bardzo często zmienia on kierunki - dodał wicemistrz olimpijski z Turynu. - Dlatego ciężko zrobić dobrą korekcję na przyrządach celowniczych. Dniami jest bardzo ciepło a wieczorem temperatura bardzo szybko schodzi poniżej zera. Śnieg na trasie zaczyna marznąć i z góry tworzy się skorupa lodowa - kończy Sikora.



dziwne, że nasi muszą sie truc koreanskimi specjalami.. zamiast wziasc swoich kucharzy, swoja kapuche i zjesc swojski bigos (pol zartem pol serio)
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 22:13

wlasnie przegladale niemieckie strony Biathlon-online.de i biahtlon2b.de

dziwi mnie fakt iz wiecej pisza o dopingu niz o zawodach. Ja czekam na news o Neuner. Nie mialem okazji sledzic zawodow na biezaco, ale kiedys tam widzialem ze Madzia miala 'prawie' pewne zwyciestwo i na ostatnim strzleaniu miala 5 pudel shocked ehh ta Madzia...

Nie wiem jak Wy ale ja tam cosik postawia na ta Niemre. Wg biatloh2b.de faworytami calych MS sa [TOP TEN]:

kobiety:

Helena Jonsson [10], Kati Wilhelm [8], Sleptsova [6], Madzia Neuner [4], Iourieva [2]

panowie:

Michael Greis[9], Tomek [7] - cos nisko oceniany, Ole Einar [5] - wydaje mi sie ze to on obok Svendsena bedzie zgarniaj medale, Maxim Tchoudov [3] - chyba na wyrost tak wysoka pozycja, Svendsen [1]
Posted by: Moro-Typ

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 09/02/2009 23:09

Nie wiem jak Wy panowie ale ja licze na dużo niespodzianek w tych mistrzostwach,szczególnie beda mnie interesowały kursiki na azjatów wink może coś ciekawego się trafii Pozdrawiam wink
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 10/02/2009 04:18

Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński biathlon na wesoło

Ich rozmowy podczas biegów przeszły już do historii i stały się kultowe. Amerykańscy naukowcy twierdzą, że taka para trafia się raz na milion. O biathlonie potrafią powiedzieć wszystko.

* Schemat komentowania Krzysztofa Wyrzykowskiego i Tomasza Jarońskiego:
o Etap 1: Przywitanie się

o Etap 2: Opowiedzenie o historii miejsca biegu od czasów prehistorycznych do współczesnych oraz widoki na przyszłość

o Etap 3: Obaj panowie opowiadają o swoich wzajemnych przygodach związanych a to ze spotkaniem z jakimś biatlonistą lub jakąś „prześliczną biatlonistką”.

o Etap 4: Relacja z obozu polskich biatlonistów

o Etap 5: Oczekiwanie na start biegu; opowiadanie biografii biatlonistów/biatlonistek widzianych na starcie.

o Etap 6: Relacja ze strzelnicy; jeśli bieg panów to na razie nudno, bo nie strzela Tomasz Sikora; jeśli bieg pań, to zaczynają oceniać biatlonistki pod względem urody.

o Etap 7: Pierwsze strzelanie: Jeżeli Sikora/Gwizdoń strzela bezbłędnie jeden z komentatorów wykrzykuje słynne: „Rach Ciach, Ciach!”; Jeśli błędne, komentatorzy wyrażają obawę o formę strzelecką naszych reprezentantów i życzą szczęścia w kolejnych biegach skreślając ich szanse na wstępie.

o Etap 8: Ponieważ już po strzelaniu Polaka, komentatorzy zaczynają przytaczać biografie zawodników, bądź opowiadają śmieszne historie, które ich spotkały, lub podziwiają widoki.

o Etap 9: Drugie strzelanie: Najpierw wyrażają nadzieję na dobre strzelanie potem -> Patrz pierwsze strzelanie

o Etap 10: Jeżeli Sikora/Gwizdoń w czołówce, ekscytują się i krzyczą: „Dalej panie Tomaszu/panno Magdaleno”! Jeżeli gdzieś dalej, podziwiają widoki i martwią się o fromę reprezentantów lub śmieją się z własnych „błyskotliwych” dowcipów.


o Etap 11: Jeżeli jest trzecie i czwarte strzelanie, wszystko jest mniej więcej podobnie, jeżeli nie ma, w zależności od zajmowanych miejsc przez Polaków, ekscytują się lub nie.

o Etap 12: Tomasz Puda dobiega do strzelnicy, jeden z komentatorów informuje, że będzie biegał cztery karne rundy. Po czterech minutach informuje, że Puda jest ostatni lub przedostatni i wyprzedza tylko Oystina Slettemarka z Grenlandii.

o Etap 13: Sikora/Gwizdoń dobiega do mety. Radość lub rozpacz.


o Etap 14: Powolne żegnanie się z widzami, zaznaczając, że nie chcą się żegnać.

o Uwagi: Co jakiś czas wspominają o zawodnikach takich jak Ole Einar Bjoerndalen, Emil Hegle Svendsen lub Michael Greis. Poza tym w przypadkowych momentach, najczęściej wspominając o Sikorze, pozdrawiają całą jego rodzinę słowami: „Pozdrawiamy panią Danutę, Wodzisław Śląski, Radlin” i „całe Laliki trzymają kciuki, cieszy się Żywiec.”
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 10/02/2009 20:46

Opisu do zakladu na over 7.5 medalu niemiec nie zamieszzcam bo widze ze juz zostal zdjety w oferty (wczoraj gdy zamieszcalem na innym forum byl to ladny kasek po 2.55 :)) - jezeli wroci.. przekleje opis.
Na ponizszy zaklad wczoraj bylo 2.30 dzis tylko 2.05 - ale moze kogos zainteresuje.


World Championship 2009 - France: Total Number of Medals
How many Medals will they win?
Typ: under 0.5
Kurs: 2.30/2.05
Unibet
2/10



Panowie: Defrasne, Jay a moze ktorys z braci Fourcade medal ? nie ma takiej opcji. w sztafecie meskiej takze odpada.
Panie: Brunet, Becaert, Dorin, Carraz a moze totalnie bez formy 58 w genaralce Bailly ? - nie widze szans na individualny medal.
Jedyna szansa Francji aby ugrac medal to moze i to przy duzym szczesciu sztafeta kobiet. ewenrtualnie mieszana - zaleznie jakie sklady posla pozostale ekipy.
Po 2.30 sprobuje.. ale delikatnie.. bo jakby nie patrzec jest 11 konkurencji i nawet slepej kurze moze trafic sie ziarno.
Byc moze pojdzie kontra wlasnie na bieg sztafetowy na TOP 3 - na ten moment jednak francja wedlug mnie bez medalu.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 11/02/2009 16:55

Najnowsze wieści z obozu rosyjskiego

Pomimo atmosfery wyczekiwania na wyniki próbki B,i decyzji IBU cały cykl szkoleniowy jest wykonywany.Niestety warunki pogodowe są tak mocno zmienne,że trudno wyciągnąć jakiekolwiek wnioski o formie czy to biegowej,czy to strzeleckiej.W tej chwili mróz,trasa b.mocno zlodzona, a wiatr 5-6metrów na sekundę.
Trasa o bardzo trudnym profilu.Przewiduję wiele upadków
.To trener men Rosji Władimir Alikina

Z kolei trener kobiet Siergiej Efimov:
Z powodu warunków pogodowych(wiatr)sobotni sprint to bedzie jedna wielka loteria,nie sposób przewidzieć zwycięzcy.
Nawet nie podajemy dziewczynom czasów jake osiągają na poszczególnych kólkach trasy, bo to w takich warunkach jest bezsensowne
.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 11/02/2009 17:00

aha,odbył się sprawdzian kobiet drużyny rosyjskiej na trasie 6km. wygrała Olgą Zaitseva drugie - Olga Medvedtseva trzecie - Svetlana Sleptsova.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 12/02/2009 08:10

Wewnętrzny sprawdzian naszych reprezentantów

Dzisiaj nasza reprezentacja przeprowadziła w Korei wewnętrzny sprawdzian. Tomasz Sikora jest zadowolony ze startu, chociaż ma zastrzeżenia do tras na których rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Do pierwszych startów pozostało jeszcze kilka dni i organizatorzy mają sporo czasu na wykonanie poprawek.
Sprawdzian wypadł dobrze także dla naszych pań, które nie chciały go jednak komentować. Weronika Nowakowska przynała, że ten sprawdzian to informacja przed wszystkim przydatna trenerom i zawodniczkom. Nasze biathlonistki nie chcą się niepotrzebnie 'nakręcać' dzisiejszymi wynikami.
W Korei jest bardzo wietrznie. Wiatr sprawia sporo kłopotów, bo jest dość silny i niestety zmienia kierunki. Bardzo prawdopodobne, że tak będzie podczas mistrzostw.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 12/02/2009 19:38

W UB pojawila sie szersza oferta na MS. Jest i przedstawiany przez Rive zaklad na under 0,5 medali dla Francji @ 2,05. Osobiscie nie gram tego, aczkolwiek kusi niesamowicie. Ale obawiam sie sztafet, w szczegolnosci [tu moze byc niespodzianka] meskiej.

Co do sprintow w sobote ?

Sleptsova lub Neuner [1-3] @ 2,25 - 2,05 , tu sie wacham, ale wydaje mi sie ze jedna z nich na mur-beton bedzie na podium. Bardziej sklanialbym sie na Niemke, ale tej jej strzelanie pozostawia wiele do zyczenia. Tym bardziej zze przy takih warunkach to moze jej bieg nie pomoc.

Svendsen [1-3] @ 2,05
Czy to nie za duzo jak na faworyta calych MS. Uwazam ze w koncu z najlepszy pokaze sie Olek i to on bedzie krolem biathlonu na MS, ale mlodszy Norweg nie mial jakis slabych momentow w tym sezonie i nie przewiduje aby teraz cos sie stalo.

NB wystawil juz pary, ja jeszcze poczekam, ale ciekawie wyglada Svendsen z Ferrym @ 1,55 i Olek z Sikora @ 1,58
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 00:05

Ponawiam prosbe do osob operujacych jezykiem niemieckim smile
Jezeli moglby ktos w skrocie napisac co tam w obozie niemieckim.
Szczegolnie intresuja mnie pierwsze dwa linki.

LINK 1
Link 2
LINK 3
LINK 4
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 04:37

Ciekawe rzeczy dzieją się w Korei.

Trener reprezentacji Szwecji,domaga się wycofania całej reprezentacji Rosji z MŚ.
Od kilku dni prowadzi na rzecz wycofania Rosjan kapanię ,zbierając podpisy pod petycją do IBU.
Na razie nie wiadomo ilu jest sygnatariuszy tej petycji,wiadomo ,że zostanie ona(petycja)wręczona dla szefów IBu, jutro podczas konferencji prasowej,na której mają być ogłoszone wyniki ostateczne, kontroli antydopingowej.
Trener Szwedów, Wolfgang Pichler upubliczni wówczas nazwiska wszystkich ,którzy podpisali petycję.


najnowsze wieści.

próbki B,potwierdziły doping u 3 biathlonistów rosyjskich.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 16:42

Doping potwierdzony
W laboratorium antydopingowym w Lozannie zakończyła się analiza próbek B należących do trojga rosyjskich biathlonistów, którzy są podejrzewani o stosowanie dopingu. Według rosyjskiej agencji informacyjnej 'AllSport' badanie potwierdziło obecność niedozwolonych środków w organizmach zawodników.
Rosjanie próbowali podważyć wyniki badań, wskazując, że środki, których ślady odnaleziono w badanych próbkach, nie są formalnie uznawane za doping. Tłumaczenia te nie przyniosły żadnego efektu. Wciąż jednak nie wiadomo, o jakie środki chodzi.
Wynik badań zostały przesłane do siedziby IBU w Salzburgu. Nazwiska zawodników przyłapanych na dopingu zostaną podane podczas jutrzejszej konferencji prasowej w Pyeongchang.


Ostatnie przygotowania do mistrzostw świata
Rozpoczęte zostały ostatnie przygotowania przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Dzisiejszego dnia ekipy techniczne zajmowały się montażem banerów oraz rozmieszczeniem ponad 30 kamer na trasie i stadionie. Nie obyło się bez kilku problemów, które związane były między innymi z osiąganiem zbyt dużych prędkości przez zawodników w niektórych fragmentach trasy.
Kolejnym utrapieniem dla organizatorów, zdaje się być topniejący śnieg, powodujący powstawanie kałuż. Mimo to, jeden z sędziów Christophe Vasallo zapewnił, iż trasa nadaje się do rozegrania rywalizacji i jest w pełni bezpieczna. Jednakże prognoza pogody na jutrzejszy dzień nie wygląda zbyt optymistycznie. Z dużym prawdopodobieństwem spodziewane są opady deszczu oraz temperatura sięgająca nawet 10 stopni Celsjusza.
Piątek będzie ostatnią szansą dla wszystkich uczestników na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony. Po zakończeniu sesji treningowej trenerzy przedstawią listy startowe na sobotnie zawody.
Posted by: travis

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 16:44

Originally Posted By: Rivaldinho
Ponawiam prosbe do osob operujacych jezykiem niemieckim smile
Jezeli moglby ktos w skrocie napisac co tam w obozie niemieckim.
Szczegolnie intresuja mnie pierwsze dwa linki.

LINK 1
Link 2
LINK 3
LINK 4


Link 1:
Nic ciekawego to tylko opis samego miasta i pogody w Pyeong Chang.

Link 2:
Magda Neuner opowiada,że chciałaby zdobyć 7 złoto na MŚ i że byłoby naprawdę super wygrać już w pierwszym starcie.Powtarza sobie w kółko żeby tylko nie pomylić trasy tak jak rok temu na tej trasie,kiedy zleciała z prowadzenia na 6 miejsce w poscigowym.
Forma idzie w górę,z biegowej jest zadowolona,Missigang mówi,że ze strzelecką też jest OK,potrzeba jej tylko stabilizacji i skupienia na tym co potrafi,w Ruhpolding strzelała bardzo dobrze.
Uwe:największa szansę na złoty medal mamy w sztafecie.
Magda chciałaby pobiec po raz pierwszy na MŚ w biegu na 15 km,w tym sezonie była 4. i 7.

Link3:
Wałkowanie tematu dopingu.
Z powodu wysokich temperatur i deszczu odwołano dzisiejsze treningi,na razie głównym zmartwieniem biathlonowego cyrku jest czy zawody w sobotę dojda do skutku.
Pinter wygrał wewnętrzną austriacką kwalifikację z Eberhardem o miejsce w biegu na 20 km.

Link 4 :
Oprócz tematu dopingu nie ma tu żadnych świeżych informacji o reprezentacji.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 16:50

Tomasz Sikora: wzbudziłem podejrzenia
Tomasz Sikora, aktualny wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, będzie naszą wielka nadzieją na medal podczas rozpoczynających się w sobotę, 14 lutego, mistrzostw świata w biathlonie w południowokoreańskim Pyeong Chang.

W której konkurencji czuje się Pan najmocniejszy?
- Najbardziej lubię bieg sprinterski, ale myślę, że w każdej konkurencji będę walczył o dobry wynik. W poprzednich latach bardzo dobrze czułem się w biegu indywidualnym. W sprintach właściwie nie miałem szans. Wprawdzie byłem bardzo dobrym strzelcem, ale biegowo odstawałem od czołówki. Teraz jest odwrotnie, o wiele lepiej biegam niż strzelam, dlatego wolę pobiec na rundę karną niż mieć doliczoną minutę. Teraz najlepiej czuję się sprintach. W tych biegach startuję najrówniej. Nie nastawiam się jednak tylko na tę konkurencję. Wiem, że praktycznie w każdym biegu mam szansę na walkę o medale, z tym, że najcięższy bieg dla mnie, to w tej chwili bieg na 20 km.

A to ciekawe, bo przecież jest Pan mistrzem (1995 rok) i wicemistrzem świata (2004 rok) w tej konkurencji.
- Od kilku lat w tym biegu moje wyniki nie są rewelacyjne. Można powiedzieć nawet, że najgorsze ze wszystkich konkurencji. Dlatego może czuję też coraz mniejszy sentyment do tego biegu.

Ostatnio głośno jest aferach dopingowych w biathlonie. Jak często jest Pan poddawany tego typu kontrolom?
- U nas ostre kontrole dopingowe są już od pięciu lat. Przed biegiem losowanych jest sześciu bądź dziesięciu zawodników do kontroli krwi. Po biegu również jest kontrola. Podczas pierwszego startu w Oestersund chyba zaskoczyłem wszystkich, stąd wzięły się u mnie częstsze niż zwykle kontrole antydopingowe. Pewnie wzbudziłem u nich podejrzenie. W czasie tych zawodów w Szwecji badany byłem trzykrotnie. Nawet w dzień wolny zbudzono mnie rano i zawieziono do kontroli.

W tym sezonie spisuje się Pan znakomicie. Co zmienił Pan w przygotowaniach, że ta forma jest tak wysoka?
W przygotowaniach praktycznie nic się zmieniło, bo treningi było bardzo podobne do tych, jakie miałem rok, czy dwa lata wstecz. Jedyne co zmieniłem, to zmieniłem miejsce pobytu. Od 15 lat jeździłem w te same miejsce i może było już lekkie znużenie tymi obiektami treningowymi. Zmieniłem też praktycznie cały sprzęt, począwszy od nart, a skończywszy na kijkach. Oczywiście przed sezonem była obawa, czy są to dobre decyzje, ale teraz mogę powiedzieć, że trafiłem w "10". Sprzęt mam naprawdę bardzo dobry i myślę, że to miało głównym wpływ na poprawę moich wyników biegowych.

W tym sezonie jest Pan "królem zimy" w naszym kraju. Czy to mobilizuje dodatkowo?
- Z tym "królem" to lepiej poczekać do końca sezonu, bo startów jest jeszcze naprawdę dużo. Oczywiście cieszy mnie to, że dzięki moim sukcesom popularność biathlonu w Polsce rośnie. Zresztą dostaję bardzo dużo maili od kibiców, co jest bardzo sympatyczne. Oczywiście nie daje rady na wszystkie odpisywać.



Wyglada na to ze nasz Tomek jest czysty hura

dzięki Travis piwo
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 17:12

Tomasz Sikora: Oj, będzie ciężko się ścigać - w tym sezonie jeszcze nie widziałem tak źle przygotowanych tras jak w Korei

Sikora przestrzega, że warunki w Pyeongchang będę piekielnie trudne. - Tak źle nie było nigdy. Trasy są bardzo nierówne. Śniegu mało, jest brudny. W wielu miejscach to właściwie nie śnieg, lecz lód. W dzień jest ciepło, ale wieczorem łapie duży mróz i robi się ślizgawka - opowiada Sikora, wicelider PŚ

Koreańczycy dostali od Międzynarodowej Unii Biatlonowej (IBU) organizację MŚ, bo nie mają co robić z obiektami olimpijskimi. Byli murowanym faworytem w wyścigu o organizację igrzysk w 2014 r., ale na ostatniej prostej przegrali z rosyjskim Soczi, które mocno wsparł politycznie ówczesny prezydent Władimir Putin. Teraz starają się o jak najwięcej imprez zimowych, byle tylko obiekty nie stały puste. - Obiekty są wspaniałe. Obok toru biatlonowego mamy skocznie, trasy biegowe. Hotele też są w porządku. Nasza trasa pozostawia jednak wiele do życzenia - mówi trener Kadry Roman Bondaruk.



Milej lektury..
duch rach duch ciach duch ciach duch !!!!! duch
Posted by: Ramzes

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 19:50

Troje rosyjskich biathlonistów, w tym liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Jekaterina Juriewa, zostało tymczasowo zawieszonych za stosowanie środków dopingujących i nie wystąpi w rozpoczynających się w sobotę mistrzostwach świata w południowokoreańskim Pyeongchang.
Oprócz Juriewej zawieszono szóstą w klasyfikacji PŚ Albinę Achatową oraz Dmitrija Jaroszenko - co ogłosiła w piątek Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU), nie podając jednak jakie zakazane substancje wykryto podczas testów.
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 19:52

Jeżeli na prawdę chodzi o Dimę i Achatową to jakieś strasznie trefne te dopalacze musiały być laugh
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 19:58

Yaro bral doping shocked

no nie no, dla mnie szok. W przeciwienstwie to Jourievej i Albiny to Dimie ten doping zaszkodzil laugh laugh

W takim razie szanse Neuner sporo wzrastaja, w moich oczach.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 20:21

Wszystkiego naj Łojro smile


W sportingbecie jest fajny bet do ktorego sie przemierzalem:
Russia v Sweden - Most Medals
Typ: Russia -1.5
Kurs: 1.526

W Ostersund Rosja 11 medali, Szwecja 0.
Szwedom wyliczylem max 3 medale.. a rosjanie 3 to powinni w samych sztafetach zdobyc.
Iourieva OUT to troche psuje beta.. ogolne zamieszanie w ekipie rosyjskiej takze niewiadomo jak wplynie na ta ekipe - wedlug mnie na niekorzysc
Gdyby nie cala ta afera pogralbym mocniej ten zaklad.
Zadna peffa ale chyba nadal warto go polecic.
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 20:26

Panowie czy widział ktoś u jakiegoś buka zakład typu "Bjoerndalen - Svendsen kto więcej medali?" lub coś podobnego?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 20:52

W Nordicu do gry zaklad H2H shooting 1 x 2
1.67 Emil Hegle Svendsen - Ole Einar Bjorndalen 2.08

Ale to raczej nie o to Ci chodzi. Z mi dostepnych i tych bukow ktorych przegladalem nic takiego nie znalazlem (a sam szukalem) mozna pokombinowac recznie np. w Unibecie/sportingbecie

+ w Unibecie cos takiego jest:
Kto wygra najwięcej indywidualnych medali?
Zwycięzca
Neuner 3,65
Svendsen 3,75
Bjoerndalen 4,00
Wilhelm 11,00
Sleptsova 12,50


ale to tez raczej nie tedy droga. MOze warto wejsc w zaklad ile medali dla NOR smile zalezy tylko jak widzisz Emila i Olka na tych MS wink
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 21:01

Strzelanie mnie średnio interesuje... a w Nordiku to tym bardziej laugh

Generalnie chciałem postawić jakieś H2H na Olka ze Svendsenem (ale właśnie nie na pojedyncza konkurencję tylko coś na zasadzie "Który z nich będzie lepszy w całych MŚ") gdyż uważam, że to będzie jego impreza.
Svendsen miał świetny start w tegorocznym PŚ, ale nie wierzę by potrafił utrzymać tą absolutnie najwyższą formę aż do teraz. Olek przeciwnie - wchodził w sezon spokojnie, bez szaleństw, ale z każdymi kolejnymi zawodami było widać, że jest coraz lepiej i lepiej no i sądzę, że w Peyong-Chang to właśnie on będzie główną gwiazdą.

Innymi słowy - dotychczasowe występy wskazują, że Olek postawił w tym sezonie na MŚ, podczas gdy dla Svendsena od początku sezonu celem numer 1 było zdobycie Kryształowej Kuli.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 21:09

No to widze ze tutaj sie zgadzamy.. popieram 100% tego co napisales..
Ja generalnie zalozylem sobie plan nie mogac zagrac wspomnianego h2h na medale ze zagram na Olka lepszego od Svendsena 2.15 w sprincie. Jak sie nie uda dogram w poscigu, po kursie podobnym lub wyzszym zakaldajac ze to Olek bedzie musial gonic.
I tak dalej w individualu i mass. Jednym slowem zdecydowalem sie na progresje.. i mysle ze spora szansa ze ukoncze ja juz na 1 etapie.. lub na 2 (poscig) gdzie Olek zdecydowanie dominuje w tej konkurencji (33 zwyciestwa - jego koronna)
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 23:37

Ja się skłaniam do tego ,ze będą to MŚ niespodzianek, a tu nie widzę ani Olka, ani Magdy.
Tu będzie rządzić pogoda.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 13/02/2009 23:50

Poki co pogoda rzadzi smile zobaczymy jak sie do niej dopasuja biathlonowe gwiazdy cool


Sprint [K]
Solveig Rogstad TOP 15 ?
Typ: NIE
Kurs: 1.50
Betsafe
6/10


Nie widze szans Solveig na miejsce w czolowej 15. Norwezka zmagala sie z problemami zdrowotnymi (wedlug nieoficialnych - [moich] zrodel miala problemy z plecami)
W tym sezonie bardzo malo startow. Wystartowala w inauguracyjnych zawodach w Ostersund, potem w kolejnych zawodach w Hochfilzen i w Hochfilzen (za poklujke) gdzie zaliczyla tylko wystep w biegu individualnym i tutaj zaczynaja sie schody.
W Oberhofie DNS, W Ruhpolding wraca i przy 0+1 zajmuje 59 miejsce i 70 czas samego biegu. W poscigu nie pobiegla. W ostatnich zawodach w Anterselvie takze nie wystapila.
Podsumowujac.. od 18 grudnia zaliczyla tylko 1 start w pucharze swiata (w pucharze europy nie biegla) we wspomnianym Ruhpolding notujac fatalny wynik.
W cuda nie wierze.
Posted by: Banik

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 01:59

Nowe promo na MS w biathlonie w Korei:

Postaw na zwyciestwo Tomasza Sikory w sprincie w zakladce (World Championships 2009 - special bets) i jesli nasz najlepszy biatlonista nie wygra, ale zdobêdzie medal Betsson zwróci Ci pieniadze! To nie wszystko wsród wszystkich, którzy postawia przynajmniej jeden zaklad na biatlon w ciagu calych mistrzostw swiata za minimum 10 zl rozlosujemy nagrody! 3x25kg worki z ryzem z ukryta niespodzianka (!)i za pierwsze miejsce dodatkowo koreanski odkurzacz.
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 03:23

Widział ktos gdzieś wyższy kurs na Bjoerndalena niż 2.10? Albo Emila powyżej dwóch? Oczywiście w zestawieniu na sprint h2h, póki co znalazłem taki zestaw:

Betsafe
Ole Einar Bjørndalen - Emil Hegle Svendsen 1.72 - 2.00
&
Nordicbet
Emil Hegle Svendsen -Ole Einar Bjørndalen 1.65 - 2.10
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 03:32

Zastanawiają mnie jeszcze 2 bety przeciwko Fourcard'owi z Greisem albo z Roeschem- odpowiednio 1.67 i 1.85.
Czyżby Francuz się tak znakomicie przygotował?
Posted by: sebkos

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 03:57

Francuz jest dobrym strzelcem a tacy przy złych warunkach wietrznych moga byc tu promowani przez pogodę..tak sobie myślę
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 04:00

Originally Posted By: sebkos
Francuz jest dobrym strzelcem a tacy przy złych warunkach wietrznych moga byc tu promowani przez pogodę..tak sobie myślę


To myslimy tak samo smile
Posted by: magic321

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 04:23

Jesli pogoda ma byc sprzymierzencem strzelcow to co myslicie Ponzie w parach z Bailly i Rogstad. Wloszka w 6 rozegranych w tym sezonie sprintach pomylila sie tylko raz. Bailly wiadomo zupelnie bez formy przy jednym pudle i bezblednym strzelaniu Ponzy moze ja pokonac ale 2 pudla moim zdaniem daja wygrana Wloszce a kurs na Ponze 2.1. Z kolei z Rogstad w jej ostatnim sprincie Ponza wygrala o 35 sekund a obie zawodniczki mialy po jednym pudle. Oczywiscie forma rogstad powinna zwyzkowac ale czy osiagnie forme do mistrzostw? Raczej nie.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 04:39

Originally Posted By: forty
Originally Posted By: sebkos
Francuz jest dobrym strzelcem a tacy przy złych warunkach wietrznych moga byc tu promowani przez pogodę..tak sobie myślę


To myslimy tak samo smile


A ja myśle że może to się troche inaczej rozwiązać, jeżeli warunki będą mocno tragiczne to wszyscy będą strasznie pudłować i wtedy decydujący może okazać sie bieg ...
Posted by: sebkos

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 04:49

hmm wiesz ja z doświadczenia wiem że złe warunki strzelcy dobrzy potrafia wykorzystać ...
Ogólnie sądzę że trzeba sobie darować granie na Rosjan zarówno na diewuszki jak i malczików. Atmosfera jest na bank prze hoojowa...jak coś szukać coś przeciwko np. Sleptsovej
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 05:00

Chyba mi nie chcecie wmowic ze Fourcade jest lepszym strzelcem od Greisa smile

Greis 86.6 %
Fourcade 84.7 %

w tym sezonie.
Wyglada na to ze Greis zaleczyl uraz.. bo biegowo w Anterselvie byl 4 (4 sekundy za Ferry'm - sprint)
Simon stracil do niego minute w samym biegu..
ta pare Greis wygrywa na lajcie.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 05:33

cała kasa na tego biathloniste!!!!!
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 05:36

2 pytania


- czy ktoś się orientuje kiedy szanowni organizatorzy raczą opublikować listę startową? Zazwyczaj robiono to dzień przez zawodami, a w Korei to już raczej wszyscy smacznie śpią.

- czy wzorem lat ubiegłych tegoroczne MŚ są jednocześnie zawodami Pucharu Świata?
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 05:38

1. pytanie do organizatorow

2. tak

co do Tomka to nordicbet ma fajny zaklad @1,88 bylo 1,92 na medal
Posted by: szmalec

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 06:40

- czy wzorem lat ubiegłych tegoroczne MŚ są jednocześnie zawodami Pucharu Świata?

tak
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 06:47

Gdzie macie ten zaklad Greis - Fourcade po 1.67 ?? bo chcialem przylozyc.. a nigdzie tego nie widze.. jedynie nordic po 1.50 :/
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 06:51

a wlasnie w nordicu jeszcze o 19 tak było... a teraz...;/
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 06:55

Originally Posted By: tomo

- czy ktoś się orientuje kiedy szanowni organizatorzy raczą opublikować listę startową? Zazwyczaj robiono to dzień przez zawodami, a w Korei to już raczej wszyscy smacznie śpią.


To wszystko to jedna wielka komedia.. caly dzien czekam na ta liste.. bo opracowalem sobie pewna strategie/plan gry i nadal nic.

Ta korea to jakas totalna amatorka i nieporozumienie.. jak mogli im dac te mistrzostwa. Rozumiem obiekty itd. ale te zolte karly w ogole nie wiedza "o co kaman"
To wszystko robi sie nie tylko smieszne ale powoli zenujace ;/
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 06:58

Originally Posted By: Rivaldinho
Originally Posted By: tomo

- czy ktoś się orientuje kiedy szanowni organizatorzy raczą opublikować listę startową? Zazwyczaj robiono to dzień przez zawodami, a w Korei to już raczej wszyscy smacznie śpią.


To wszystko to jedna wielka komedia.. caly dzien czekam na ta liste.. bo opracowalem sobie pewna strategie/plan gry i nadal nic.

Ta korea to jakas totalna amatorka i nieporozumienie.. jak mogli im dac te mistrzostwa. Rozumiem obiekty itd. ale te zolte karly w ogole nie wiedza "o co kaman"
To wszystko robi sie nie tylko smieszne ale powoli zenujace ;/


masz racje Riva bo o tym samym pomyslalem...

ale tak to jest jak nie daje się organizacji tym ktorzy tym zyja tylko na zasadzie zeby "otrzec lzy" po porazce olimpijskiej mad

Tak samo bylem zazenowany jak we Wloszech Malysz zdobywał złote krążki przy pustych trybunach smirk
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 07:02

mistrzostwa tuż tuż więc ode mnie kilka typów smile

na całe mistrzostwa :
czy Alexander Os zdobędzie medal w konkurencjach indywidualnych? NIE 1.4 bwin
Os zgubił formę z początku sezonu. Formę przede wszystkim strzelecką, bo o bieg możemy być spokojni. Wg mnie jedyne szanse na medal ma w sprincie, gdzie są tylko dwa strzelania. Jednak mocny wiatr na strzelnicy może uwidocznić braki w tym elemencie.

większa liczba medali : Norwegia - Niemcy? NIEMCY 1.526 sportingbet
Na dorobek medalowy Norwegii przede wszystkim składają się medale Olka i Svendsena. Oprócz tego mogą zdobyć medale w męskiej mieszanej sztafecie. Trzeba też liczyć jakąś niespodziankę. Os, a może Berger? Chociaż nt. szans Osa napisałem wyżej. W najlepszym wypadku daje to jakieś 7-9 medali. U Niemców dorobek medalowy nie jest uzależniony od wąskiej grupy zawodników. Wśród kobiet każda startująca biathlonistka niemiecka ma realną szansę na zdobycie medalu. Dodatkowym elementem pomagającym Niemkom będzie bez wątpienia brak dwóch Rosjanek. Henkel, Neuner i Wilhelm wspomagane przez Beck (przede wszystkim 15km) albo inną zawodniczkę. Poza tym w każdej sztafecie mają sporą szansę na medal. Najmniejszą w sztafecie męskiej, ale medal w niej nie będzie wielką sensacją. W rywalizacji mężczyzn czołową rolę powinien odgrywać Greis. Zawsze trzeba uważać też na atakujących z drugiego szeregu Roescha, Wolfa i Stephana. Wydaje mi się, że Niemcy bez większych problemów zdobędą minimum 10 medali.

Czy Kati Wilhelm zdobędzie medal w beigu indywidualnym? TAK 1.48 sportingbet
W tym sezonie 6 razy na podium, liderka PŚ. W każdej konkurencji w 10. W pościgowym i masowym prowadzi. Forma rośnie z każdym startem. Nie widzę możliwości, żeby Wilhelm nie zdobyła medalu.

Kto będzie lepszy na strzelnicy : Roesch - Greis? GREIS 1.78 nordicbet (1.704 pinnacle)
Greis już ma za sobą problemy zdrowotne. Dla mnie jest o wiele lepszym strzelcem od Roescha. Przede wszystkim nie ma kompromitujących wpadek, które Roeschowi zdarzają się co jakiś czas. Nie opieram tego typu na żadnych statystykach, jedynie na swojej wiedzy. Po prostu nie widzę innej możliwości w tej parze.
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 07:31

Halvard Hanevold - Michael Greis 1.65 expekt
Dziadek Hanelvold nie powinien się liczyć w biegu sprinterskim. Dla niego dwa strzelania to za mało, żeby nadrobić braki na trasie biegowej. A solidny Greis powinien zakręcić się koło podium. Mam nadzieję, że Hanevold nie przygotował jakiejś super formy na mistrzostwa, do czego już zdążył przyzwyczaić

Alexander Os - Tomasz Sikora 1.6 expekt
Tak jak napisałem we wcześniejszym poście. Wydaje mi się, że Os szczyt formy ma już za sobą i niewiele po nim zostało. Powtórzę, że na strzelnicy powinny być widoczne jego braki z powodu mocnego wiatru. Biegowo obaj są podobni. Oby tylko Tomek dał jutro powody do zadowolenia smile

Maxim Tchoudov - Dominik Landertinger 1.55 unibet
Tchoudov jest najpoważniejszym kandydatem Sbornej do medalu. Myślę, że Tcherezov nie będzie w zbyt wysokiej formie po pertubacjach w Anterselwie. Więc najlepszy Rosjanin kontra średni Austriak. Dla Landentingera są to chyba pierwsze mistrzostwa i zapłaci frycowe.

Michael Greis - Dominik Landertinger 1.55 unibet
Co samo co wyżej smile

Magdalena Gwizdoń - Sofia Domeij 1.72 unibet
No cóż. Pierwszy raz w tym sezonie zagram na Polkę. Okazja wydaje się wyborna. Szwecka nieco lepiej biega, ale strzela jeszcze gorzej niż Gwizdoń. Poza tym dużo rzadziej zdarzają jej się dobre strzelania. Liczę, że Polka przebudzi się w dalekiej Korei.

Stawki oczywiście bardzo małe, bo trzeba zobaczyć na żywo jak wyglądają trasy, strzelnica i forma poszczególnych zawodników
Posted by: jarko 33

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 08:35

http://www.eurosport.pl/biathlon/mistrzo...912/story.shtml
czy jest sens stawiac cos na sprinty smirk
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 15:45

Widzę,że czołówka,nie licząc Ślepcowej wybrała start na koncu stawki.
W takim wypadku zakładając ,że jest to błędna decyzja (to znaczy ja zakładam,że błędna) gram na zawodniczki które wystartują jako pierwsze.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 16:14

Svedndsen ,prawdopodobnie dzis (i jutro oczywiscie )nie wystartuje.
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 16:36

No... z tego co ja widze na eurosporcie to pogogda nie jest aż taka zła jak wszyscy krzyczą dookoła..
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 16:42

Trochę wieje... smile
Zobaczymy jak to wyjdzie
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 16:47

Sorry za post pod postem
W na liście startowej mężczyzn też widać duże rozstrzelenie. Na początku startują jedynie Tchoudov i Tomek. W środku stawki Greis, Roesch i Tcherezov. Cała reszta startuje na końcu. Niewątpliwie będzie to miało wpływ na wyniki, tylko pytanie jakie laugh
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 17:22

Sleptsovej kazali odstawić koksy po ostatnich wydarzeniach i od razu wykręciła w biegu rewelacyjny czas laugh laugh laugh

Oj coś mi się wydaje, że to będą baaardzo udane MŚ dla całej reprezentacji Rosjan wink
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 17:56

czyli można już ogłosić, ze pierwszym medalistą, a raczej medalistką koreańskich mistrzowstw jest Kati Wilhelm smile

ogolnie nie było tak tragicznie, wiatr az tak bardzo nie przeszkadzał, ale oczywiście konieczne było bezbłędne strzelanie. Rosjan jeszcze bym do końca nie wykluczał- mobilizacja w ekipie jest jednak duża, zeby zmazac te plamy w postaci Iourievej i reszty (nawiasem mówiąc już troszkę są wymazane - i to dosłownie - z tabel pucharu świata laugh ), co widać a propos Pyljewej i Bołyginy.

Czekamy teraz na mężczyzn;]
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 18:34

Alexander Os - Maxim Tchoudov 1.57
Os nieobliczalny, najważniejsze bedzie strzelanie a u niego z tym różnie, Tchoudov tu z karabinkiem solidnie, poza tym upatruje, jak pisalem o tym powyżej, mobilizacji u Rosjan, w Tchoudovie wobec porannego niewypału w postaci Slepcovej, nadzieja największa.

Friedrich Pinter - Christian de Lorenzi 1.80
Austryjacy dobrze prezentowali się w tym sezonie, licze na podtrzymanie, biegowo Pinter solidniejszy, na strzelnicy z tego co pamiętam w Anterselvie było nieźle. Włoch moze miec 10/10 jak i 6/10-nieobliczalny, biegowo slabszy. Kurs chyba wart ryzyka

Michael Greis - Simon Fourcade 1.50
O tym było pisane wyżej, Miki Greis to stary wyjadacz, wobec absencji Svendsena powinien walczyc nawet o zwycięstwo. Simon niby solidny strzelec, ale ale.. moze nie dzis tongue

Stawki, jak to na mistrzostwach w Azji, niewygórowane wink

p.s.Ponadto kusi mnie delikatnie na Olka? smile
Posted by: skalisty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 18:36

Svendsen nie startuje? a jak tak to czemu?
Posted by: Bouldermaster

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 18:47

nie ma go na liście startowej. Wie ktoś o co chodzi??
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 18:56

Jest przeziębiony.
Pierwotnie był na liście startowej, ale poszła zmiana na Bergera.
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 19:03

To teraz typ na większą liczbę medali Niemiec niż Norwegii wygląda bardzo bardzo obiecująco smile
Raczej już nie powinno być problemów, ale oczywiście bez księgowania jeszcze tongue
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 19:14

A ja znalazłem jeszcze jeden ciekawy becik w betsafe:

Ole- Hannevold - Os 1.60
Chyba uzasadniać nie trzeba.. tongue
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 19:30

Originally Posted By: podstawek87
To teraz typ na większą liczbę medali Niemiec niż Norwegii wygląda bardzo bardzo obiecująco smile
Raczej już nie powinno być problemów, ale oczywiście bez księgowania jeszcze tongue


Nie wiem jak Ty ale ja ten bet pobralem z handi +0.5 dla Niemiec smile i to juz byla parelka

SB piwo grin
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 20:45

Originally Posted By: Rivaldinho
Originally Posted By: podstawek87
To teraz typ na większą liczbę medali Niemiec niż Norwegii wygląda bardzo bardzo obiecująco smile
Raczej już nie powinno być problemów, ale oczywiście bez księgowania jeszcze tongue


Nie wiem jak Ty ale ja ten bet pobralem z handi +0.5 dla Niemiec smile i to juz byla parelka

SB piwo grin


jeszcze nie opijaj smile
Posted by: Szewa

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 20:46

Norwegowie pozamiatali, mocni są jak cholera.

Ciekawe jakie kursy w sztafecie na nich będą smile
Posted by: sebkos

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 20:47

Ta ale jaja z tymi Norwegami
to oni jutro pewnie znowu z 2-3 w pośigowym lol
Ale jaja to były z czasmi kontrolnymi w trakcie - koreancom się zgrzał serwer
Posted by: sebkos

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 20:47

Originally Posted By: Szewa
Norwegowie pozamiatali, mocni są jak cholera.

Ciekawe jakie kursy w sztafecie na nich będą smile


był w BAwie 2,2....
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 20:48

Ależ nam dzis Norwegowie odstawili spektakl! smile
I Ole, Ole, Ole.. <piwo>
wprawdzie Czudow i Miki, troszke gorzej... no ale i tak jestem kontent,bo takiego obrotu sprawy nie spowdziewał się chyba nikt! smile
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 20:53

Originally Posted By: forty


jeszcze nie opijaj smile


Wlasnie schowalem szampana do lodowki tongue


ale pocisneli dzis.. szacunek dla nich i to bez Svendsena shocked

Bwin przed 2 strzelaniem Olka dawal 4.50 na V Olka laugh

piwo dla nich

zaklad na czas biegu Ferry - Tcherezov izi cool o prawie 50 sekund.

Bergman tez tragedia - zaklad na to ze nie bedzie mial medalu mozna prawie ksiegowac tongue


Kiedy zdjeli V NOR w sztafecie bo chcialem wlasnie przylozyc a widze ze nie ma frown
Posted by: kumichal

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 21:01

I tu wychodzi klasa zawodników smile Są MŚ, pełna koncentracja, dobre przygotowania i efekty widać. Tomek ciężko o medal, trzeba liczyć na masowy, no chyba, że jutro wszyscy zaczną pudłować i Tomek to wykorzysta wink
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 21:36

Originally Posted By: Rivaldinho
Originally Posted By: podstawek87
To teraz typ na większą liczbę medali Niemiec niż Norwegii wygląda bardzo bardzo obiecująco smile
Raczej już nie powinno być problemów, ale oczywiście bez księgowania jeszcze tongue


Nie wiem jak Ty ale ja ten bet pobralem z handi +0.5 dla Niemiec smile i to juz byla parelka

SB piwo grin

zagrałem już wczoraj
pomimo dzisiejszych wyników Norwegów nadal wydaje mi się, że problemów nie będzie
chyba można mieć tylko jeden dzień konia laugh
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 14/02/2009 23:47

Swój udział w sukcesie Larsa Bergera ma oczywiście Svendsen;który nie dość że oddał swoje miejsce w biegu to jeszcze oddał swoje buty,dla Larsa,(miał zmoczone po treningu)


Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 00:35

Tora Berger,po biegu;

tak długo, póki zwycięzca jest czysty,cieszę się razem z nią

Anna Bulygina,po biegu;

cieszę się,z miejsca swojego i Olgi Zajcevej,zewsząd widzimy wyrazy potępienia naszej ekipy

juriewa;

moje sumienie jest czyste smile
Posted by: ryf

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 01:07

Originally Posted By: Rivaldinho
Originally Posted By: forty


jeszcze nie opijaj smile


Wlasnie schowalem szampana do lodowki tongue


ale pocisneli dzis.. szacunek dla nich i to bez Svendsena shocked

Bwin przed 2 strzelaniem Olka dawal 4.50 na V Olka laugh

piwo dla nich

zaklad na czas biegu Ferry - Tcherezov izi cool o prawie 50 sekund.

Bergman tez tragedia - zaklad na to ze nie bedzie mial medalu mozna prawie ksiegowac tongue


Kiedy zdjeli V NOR w sztafecie bo chcialem wlasnie przylozyc a widze ze nie ma frown


Rivaldinho kurs tuż przed 2 strzelaniem był 4,5 - ale tuż po 1 strzelaniu na Olka było 10...



Szkoda, że bwin przez batlon założył mi blokadę na maksymalną stawkę na kupon do 100PLN (czasami sięz tego cieszę hehe)
Posted by: magic321

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 06:43

World Championships - Womens 10 km Pursuitt - Pyeong Chang - (To hit 10 shots)
08:00
Helena Jonsson 4.00
Martina Beck 4.50
Andrea Henkel 5.00
Tora Berger 5.00
Kati Wilhelm 6.00
Kaisa Makarainen 7.00
Svetlana Sleptsova 7.00
Magdalena Neuner 9.00
Madara Liduma 11.00
Sandrine Bailly 11.00
Anna Carin Olofsson 12.00

I co bukmacher mial na mysli wystawiajac taki zaklad??????
Bo to chyba same peffy.
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 17:42

Dzisiaj karty rozdaje strasznie silny wiatr, przez co na strzelnicy idzie pudło za pudłem.

W tej sytuacji u panów trzeba grać na dobrych strzelców, którzy na pewno zdecydowanie lepiej poradzą sobie w tych anormalnych warunkach, udowodniły to przed chwilą doskonale Jonsson i Beck.

To co... Hanevold?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 18:35

Hanevold - Berger 1 -> masowka grin

Ja wierze dzis w Greisa. Przeczucie/wiara ciezko powiedziec.. rozchorowalem sie i ciezko z mojej strony o cos konstruktywnego.
Miki po medal boks
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 19:12

Szybko bo zaraz poczatek :

Ja dzis nie gram Hannevolda - Berger bo jakos tego nie czuje smirk

ale za to jak zaryzykowac to za porzadny kurs :

Havevold - V - Bwin 7.00
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 20:46

Z tego co widać czołówka pomyliła trasę!!!!!!!!
obecnie klasyfikacja wygląda tak :
1. Tchoudov
2. Os
3. Bjoerndalen
4. Hanevold
5. Fourcade
6. Sikora

ale możliwe są jeszcze zmiany
Posted by: antyfutbol

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 20:46

Zwycięzca niedzielnego biegu na dochodzenie podczas biathlonowych mistrzostw świata, które odbywają się w południowokoreańskim Pyeongchang, Norweg Ole Einar Bjoerndalen oraz dziesięciu innych zawodników z czołówki (w tym srebrny medalista Maksim Czudow i brązowy Aleksander Os) tego wyścigu prawdopodobnie rozpoczęło rywalizację biegnąc złą trasą.
Jury biathlonowych MŚ obraduje i nadal nie podano oficjalnych wyników. Tomasz Sikora sklasyfikowany został na czwartej pozycji, ale startował z 16. miejsca, więc możliwe, że jego lokata się poprawi.

zrodlo: onet.pl

laugh laugh laugh
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 20:55

Już są wyniki:

1. Tchoudov
2. Os
3. Bjoerndalen

6. Sikora


Wszyscy którzy pomylili trasę dostali po 1 minucie kary, Sikora niestety też nie ogarnął frown
Posted by: MaTHiaS

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 20:58

Wg wstępnych informacji Sikora też został ukarany za pomylenie trasy.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 21:02

Ale amatorka w tej koreii. Watpie aby to byl blad zawodnikow... pewnie znowu jakies fatalne oznaczenie trasy i teraz cyrk.
Bedzie afera to jest pewne laugh jedyna sluszna opcja to powtorzyc ten bieg ? smile
Mi akurat nie bardzo to na reke.. ale chyba sprawiedliwsze niz odebranie Olkowi zlota ;/


Sikora jednak 6. Zwycięstwo Czudowa ?
Maksim Czudow zwycięzcą biegu pościgowego na 12,5km podczas MŚ w Pyeongchang. Tomasz Sikora został przesunięty na 6. miejsce.
Zwycięzca niedzielnego biegu na dochodzenie podczas biathlonowych mistrzostw świata, które odbywają się w południowokoreańskim Pyeongchang, Norweg Ole Einar Bjoerndalen oraz dziesięciu innych zawodników z czołówki tego wyścigu prawdopodobnie rozpoczęło rywalizację biegnąc złą trasą.
Jury biathlonowych MŚ obraduje i nadal nie podano oficjalnych wyników. Tomasz Sikora sklasyfikowany został na czwartej pozycji, ale startował z 16. miejsca, więc jżeli organizatorzy zdyskwalifikują zawodników Tomasz Sikora może otrzymać złoty medal!
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 21:10

skopiuje swoje wypociny z quasi smile
Originally Posted By: podstawek87
Originally Posted By: podstawek87
Z wyników po 1. strzelaniu widać, że trasę pomylili :
Bjoerndalen
Berger
Roesch
Deremezlja
Sikora
M. Fourcade
Burke
Fak
Bauer
Maric
Landertinger

czyli 1-2 i 10-18 ze sprintu
Hanevold miał stratę do Bergera więc pobiegł inaczej to samo Windisch, który był za M. Fourcade.
A znowu Maric miał stratę do Hallenbartera 8sek. więc też go nie widział i pobiegł skrótem


wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby powtórzenie biegu, ale wtedy protest mogą zgłosić ci, którzy nie pomylili trasy
Posted by: Bouldermaster

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 21:26

powtórzyć biegboks rach ciach ciach
Posted by: KRAJAN

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 22:57

Karygodne - wczoraj pomyłki z wynikami - nie wspomnę o pokazywaniu ch. wi kogo? Dzis przlała się czara - MŚ i taki skandal - ciekawe jak to rozwiążą?
Jednak takie impry nie powinny się odbywa w niezoierentowanych krajach.
I nie piszę tego z racji zmian jakie nastąpił na kuponach (jeszcze nie zatwierdzone) - bo tu akuratnie takie rozwiązania byłby dla mnie idealnie -wchodzi prawie max. kuponów (Tomek do 3-ki i tak nie nabiegał)
chodzi o zamianę Roecha z Graisem (CB)
i
Strusia z Hanewoldem (EXP)

ale mają buki teraz zgrzyt

Typ: : BJØRNDALEN, Ole Einar @ 1.20 Otwarty
Wydarzenie: Biathlon Mens, BJØRNDALEN, Ole Einar vs BERGER, Lars
Dyscyplina: Head to Head, 15 lutego 2009 11:15
Typ: : GREIS, Michael @ 1.30 Otwarty
Wydarzenie: Biathlon Mens, RÖSCH, Michael vs GREIS, Michael
Dyscyplina: Head to Head, 15 lutego 2009 11:15
Typ: : FOURCADE, Simon @ 1.35 Otwarty
Wydarzenie: Biathlon Mens, FOURCADE, Simon vs HALLENBARTER, Simon
Dyscyplina: Head to Head, 15 lutego 2009 11:15
Typ: : SIKORA, Tomasz @ 1.50 Otwarty
Wydarzenie: Biathlon Mens, SIKORA, Tomasz vs LANDERTINGER, Dominik
Dyscyplina: Head to Head, 15 lutego 2009 11:15
Typ: : WILHELM, Kati @ 1.33 Wygrany
Wydarzenie: Biathlon Womens, WILHELM, Kati vs HAUSWALD, Simone
Dyscyplina: Head to Head, 15 lutego 2009 09:00
Typ: : BECK, Martina @ 1.53 Wygrany
Wydarzenie: Biathlon Womens, LIU, Xianying vs BECK, Martina
Dyscyplina: Head to Head, 15 lutego 2009 09:00
Typ: : BERGER, Tora @ 1.40 Wygrany
Wydarzenie: Biathlon Womens, BERGER, Tora vs TOFALVI, Eva
Dyscyplina: Head to Head, 15 lutego 2009 09:00
Łączny kurs 9.000

itd
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:04

Norwegowie się odwołują.. trwają narady zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie.. pewne jest ze cokolwiek teraz nie zrobią.. ktos na tym ucierpi smirk i smród po tym zamieszaniu jeszcze długo będzie się unosił nad Koreą
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:05

Na stronie są już oficjalne wyniki. Kary zostały cofnięte. Trochę dziwna decyzja, bo w końcu skrócili sobie trasę. Obojętnie z czyjej winy
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:09

skandal
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:11

Jak można uznać za obowiązujące wyniki biegu, w którym niektórzy zawodnicy pokonali krótszy dystans?

Dla mnie jest to niepojęte...
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:12

Originally Posted By: podstawek87
Na stronie są już oficjalne wyniki. Kary zostały cofnięte. Trochę dziwna decyzja, bo w końcu skrócili sobie trasę. Obojętnie z czyjej winy


to dobrze bo mialem pogranego Olka na V i miejsce 1-2 w Bwin piwo

ale te MŚ w Korei to jakieś nieporozumienie frown

dlaczego takie kraje nie moga organizaowac sobie imprez np. w Taekwon-do
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:15

Originally Posted By: tomo
Jak można uznać za obowiązujące wyniki biegu, w którym niektórzy zawodnicy pokonali krótszy dystans?

Dla mnie jest to niepojęte...


wiem ze tak byc nie powinno ale co innego jakby odwolanie zlozyli FAK Jakov czy PUURUNEN Paavo a co innego Tomek czy Olek smirk

Zawsze będąrówni i równiejsi i nic na to nie poradzimy ...
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:20

Niby tak, ale z drugiej strony jak mozna ukarac zawodnikow za to ze te zolte kitajce nie potrafly prawidlowo oznaczyc trasy laugh
Wiesz.. jaka by nie byla decyzja i tak bedzie to niesprawiedliwe w tym momencie..

Wedlug mnie powinni powtorzyc ten bieg, chociaz mam watpliwosci powoli czy i to by bylo sprawiedliwe.

Trener Sikory twierdzi ze mozliwe jest powtorzenie biegu !
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:21

Myślisz, że jakiś wpływ miało odwołanie Sikory? Wg mnie, gdyby nie chodziło o Bjoerndalena to decyzja byłaby inna i odwołanie Sikory nic by nie dało
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:25

Orientuje sie ktos moze o mniej wiecej jakis dystans wspomniana gromadka skrocila sobie trase biegu ?
Posted by: Ludwiczek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:25

Jakby w Europie tras nie było.
Ja rozumiem pchac ich do USA , bo ZIO co jakiś czas tam są - dobra można przełknąć , bo jeszce jacyś zawodnicy tam są co kojarze.

Ale po kiego pchać sie do Korei ?? Nie znam tam zawodnika , z Japonni jeszce jayś byli znani.

Widac , że $$ zadecydowało.
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:28

Wina ich albo niech to w tym momencie nie ma znaczenia bo jak można uznać wyniki biegu w którym np. jeden zawodnik biegnie dystans 12,5 km, podczas gdy inny 12 km (wiem że wyolbrzymiłem)?!

Trzeba było oszacować ile mniej więcej czasu zyskali zawodnicy na tej zmianie trasy (podejrzewam że jakieś kilkanaście sekund) i wtedy dopisać takiemu delikwentowi np. 15 sekund kary do końcowego wyniku.
Klasyfikacja by się niewiele zmieniła, a nie byłoby takiego niesmaku...

Tym bardziej mnie to dziwi, że jakiś mądry pan z IBU gdy ogłaszał wcześniej kary 1 min. powiedział tekst w stylu "za takie przewinienie normalnie powinna być dyskwalifikacja, ale tym razem..."

Jakakolwiek decyzja podjęta w tej sytuacji będzie dla kogoś krzywdząca, ale z tego wszystkiego uważam że najrozsądniejsze byłoby powtórzenie biegu w dniu jutrzejszym.
Posted by: Ludwiczek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:29

A jeszce mnie jedna rzecz zastanawia.

Z Francji jest/było dużo świetnych zawodników , a zawodów tam nie ma - ośrodków tam nie mają??
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:32

http://svt.se/svt/jsp/Crosslink.jsp?d=59681&a=1444882&lid=puff_1444884&lpos=rubrik
Widać, że trasa była dobrze oznaczona
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:34

Wiesz... Pyeong Chang przegralo batalie z Soczi o organizacje zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014. To po ukladzie dostali MS w biathlonie..
Obiekty maja niezle, nie w tym problem.. cale zaplecze hotele, komunikacja itd takze na wysokoim poziomie.

Problemem jest organizacja.. IBU zawinilo.. bo powinni im pomoc.. wyslac sztab ludzi zlozonych z norwegow, niemcow, rosjan itd. czyli z krajow ktore zyja ta dystyplina i potrafilyby to spiac w jedna calosc..
Tego zabraklo.. Druga sprawa to termin.. mozna bylo sie wstrzelic w moment kiedy maja naturalny snieg (o ile w korei maja ?).. kiedy maja odowiednia temperature.. a nie wiosenne +8*C
Posted by: herkules

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:34

Originally Posted By: podstawek87
http://svt.se/svt/jsp/Crosslink.jsp?d=59681&a=1444882&lid=puff_1444884&lpos=rubrik
Widać, że trasa była dobrze oznaczona
dokladnie tak . Skandal i tyle.
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:36

No przecież pod koniec filmu ewidentnie widać, że leżały na śniegu te "belki" co wyznaczają trasę.


Dla mnie ta decyzja to jest ogromny SKANDAL.
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 15/02/2009 23:38

Za coś takiego nie powinno być doliczania czasu, bo niby za co? Przecież ewidentnie widać, że są belki ograniczające trasę. Dyskwalifikacja i tyle
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 00:00

Nie ma co mówić.kompromitacja .
Gdyby to wygrał ktokolwiek inny a nie Ole byłaby pełna dyskwalifikacja .
Zresztą były juz takie przypadki w biegach narciarskich i zawsze była dyskwalifikacja(np.Lukas Bauer)
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 01:13

Rosjanie nie daja za wygraną(i tu akurat im się nie dziwię),
zapowiedzieli odwołanie od decyzji jury IBU,do trybunału arbitrażowego(CAS)w Lozannie.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 01:20

Jak się okazuje,Jaroszenko miał w tym sezonie 3 kontrole antydopingowe i wszystkie pokazały,że stosował niedozwolony doping.
Swoją drogą,jak zobaczyłem wczoraj całą w pryszczach Kati Wilhelm,eh(ech)szkoda słów
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 01:22

Originally Posted By: forty
Rosjanie nie daja za wygraną(i tu akurat im się nie dziwię),
zapowiedzieli odwołanie od decyzji jury IBU,do trybunału arbitrażowego(CAS)w Lozannie.

szkoda tylko, że nie wpłynie to na zakład Hanevold-Berger wink
Posted by: jarko 33

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 05:27

http://www.sport.pl/celebrities/1,96780,6278336,Biathlonowe_MS__Czolowka_pobiegla_zla_trasa___obraduje.html
Posted by: dondo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 05:50

Niezłe jaja. Ten filmik podstawka87 dokładnie pokazuje co się stało i to Bjoerndalen pomimo mojej ogromnej sympatii do niego powinien być zdyskwalifikowany szczególnie, bo to on zmienił trasę a reszta owczym pędęm pojechała za nim laugh a oni mu złoto dają ...
PS: Czy ktoś wie jakie były tłumaczenia Norwegów, a szczególnie jak tlumaczył się ze zmiany trasy pomimo wyraźnego oznakowania trasy sam Ole ?
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 06:12


Norwedzy nic nie tłumaczą ,całą winę za zamieszanie składają na organizatorów.Podkreslają ,że z takiego a nie innego obrotu sprawy
zadowoleni byli przedstawiciele innych ekip( z Polski też)
Posted by: sebkos

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 16:59

Dajcie że spokój olowi - on w dupie miałby jakiś skrót - jest najlepszy, umie się perfekcyjnie przygotować do takiej imprezy - mógłby tu ze dwie karne nawijać jesie i by wygrał pod musem...krzywdzące by było odebranie mu złota. Od czego tych kilku pacanów tam stało - od razu powinni im nakazać wracać, a podejżewam że nie nadrobili nawet 100m.
Także zostawmy temat w spokoju i nie ma co szukać dziury w całym. Jutro kolejna konkurencja
Posted by: mejor-pl

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 22:11

Już jutro bieg indywidualny i moim zdaniem typem wartym ryzyka jest wyższe miejsce Tchoudova od O.E.Bjoerndalena. Obaj bardzo dobrze prezentują się na tych mistrzostwach ( oczywyście Norweg troche lepiej :P) jednak bieg indywidualny od jakiegos juz czasu Bjoerndalenowi nie leży. Do tego Tchoudov wydaje się być pewniejszy na strzelnicy a biegowo nie przegra więcej niż minutę. Wyniki z biegów indywidualnych z tego sezonu przemawiają również za Rosjaninem ( jest wiceliderem tej klasyfikacji). Kurs zdecydowanie wart ryzyka więc dlaczego by nie spróbować smile

O.E.Bjoerndalen- M.Tchoudov 2 kurs 2.75 (bet365)
Posted by: sebkos

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 22:13

Minutę na 20km to Ruski na bankier przegra z Olkiem i tu nie mam żadnych wątpliwości - wcale nie jestem przekonany że mu Olo 2 nie dołoży. Ale czy to wystarczy na pokonanie Maxima to już inna strona medalu...
Posted by: sebkos

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 22:15

jeszcze pytanie z innej beczki...czy znany jest już oficjalnie powód absensji Svendsena? Bo jak była choroba jak się mówiło to 20km trochę męczocy dystans...
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 22:27

Dla jutrzejszym faworytem jest Maxim Tchoudov. Najlepiej strzela na tych mistrzostwach, dodatkowo nienajgorszy bieg. W już pewnie w sprincie zdobyłby medal, gdyby pobiegł w ostatniej grupie. Za drobne puszczę jego win
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 16/02/2009 22:34

Originally Posted By: sebkos
jeszcze pytanie z innej beczki...czy znany jest już oficjalnie powód absensji Svendsena? Bo jak była choroba jak się mówiło to 20km trochę męczocy dystans...


Oficjalnie ,to rozbolała Go nóżka i ogólnie żle się poczuł, a nieoficjalnie to chyba się domyslasz smile pozdro
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 00:47

Do tej pory nigdzie nie znalazłem typów ze Svendsenem. bet365 nawet wystawił parę Berger-Hafsas. Czyżby znowu Emil nie wystartował?
Swoją drogą dosyć zagadkowa jest ta absencja. Nigdzie nie ma jakiejś szerszej informacji. Śmierdzi mi to jakimś wspomaganiem. Może nie chcieli na raz wsypać liderów PŚ i oszczędzili Svendsena na mistrzostwa
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 01:13

Koniec MŚ dla kruglova(podobno zachorował)
Slepcova nie wystąpi w środowym biegu na 15 km
Po za tym w reprezentacji Rosji, wsio ok.
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 01:15

Podobno ta słynna już trasa "przez mostek" była nawet o 2-3 sec. dłuższa i stąd jury podjęło decyzję o nienakładaniu jakichkolwiek kar - tak mówił dzisiaj Bondaruk.

No jeżeli jest to prawda to jestem ostatecznie w stanie zrozumieć tą decyzję.


Co do Svendsena... śmierdzi to wszystko na kilometr. Jak zawodnik zachoruje na grypę albo niechcący walnie głową o futrynę to nikt z tego żadnej tajemnicy nie robi, ot ludzka rzecz.
Tutaj zero jakiejkolwiek informacji, wszystko owiane tajemnicą, no nie jest to normalne i każdy głupi się domyśla co tu może być grane.

Jutro niby ma wystartować (jest na liście), ale jak zmienią go w ostatniej chwili na Hafsas to się specjalnie nie zdziwię, no a jeśli jednak wystartuje to chyba wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi jaki wynik biegowy wykręci... wink

Pary ze Svendsenem na jutro są ...ale tylko na ziemi, w necie jedynie na sztandarowa z Bjoerndalenem. No i wcale się bukom nie dziwię...
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 01:18

Originally Posted By: forty
Koniec MŚ dla kruglova(podobno zachorował)
Slepcova nie wystąpi w środowym biegu na 15 km
Po za tym w reprezentacji Rosji, wsio ok.


No kazali jej odstawić koksy to w samym biegu była wolniejsza od niejakiej Weroniki Nowakowskiej (swoją drogą czuję, że w przyszłości ta panna da nam wiele powodów do radości), a skoro strzelała zawsze średnio to po co w tej sytuacji w ogóle startować... wink
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 01:22

Na 99% Emil Svendsen nie wystąpi w jutrzejszym biegu!!!
Posted by: Niepoprawny_Pesymista

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 01:40

oj psuje się nam ta piękna dyscyplina sportu, psuje...
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 02:11

Sleptsova moim zdaniem brala i jestem tego pewien na 95%
Brakuje mi tylko oficjalnego potwierdzenia grin

Jako ze oprocz samych wynikow sledze dosc wnikliwie czasy biegow to bylo to dla mnie wrecz niewiarygodne jakie wyniki biegowe osiagala Rosjanka w tym sezonie ...

I nikt mi nie powie o lepszym czy gorszym przygotowaniu do sezonu bo to co robila Sleptsova w biegu to byla MIAZGA !!!

W Ostersund w samym biegu pokonala Wilhelm o 20sek. a taka Neuner o 40 sek. shocked i to w sprincie !!

Tez w Ostersund na duzo dlyzszym dystansie w biegu indywidualnym pokonala Wilhelm 46sek. a Neuner 1.50sek. shocked

Wszystko rozumiem ale bez przesady ...



Co do Nowakowskiej bardzo na nia licze w przyszlosci bo zaczyna fajnie startowac i od poczatku sezonu miala kilka ciekawych startow piwo
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 03:33

Ostersund to byl poczatek sezonu.. Neuner nie mogla sie w pelni przygotowac do sezonu bo sporo chorowala (o czym pisalem na 1 stronie tematu.) - stad jej slabsze wyniki na poczatku sezonu (biegowe).
Oczywiscie nie zmienia to faktu ze Sleptsova "smierdzi" na kilometr.. niestety podobnie jak Emil ;/

Tak Nowakowska bardzo pozotywnie.. w bet365 dawali ja z Grzybek w poscigu po 2.00 grin
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 03:47

Nasze panie całkiem dobrze startują w tym sezonie. Brakuje tylko błysku, który był w poprzednich sezonach. Jednak jest to spowodowane słabą formą Gwizdoń.
Nowakowska, Grzybek, Pałka, czy Bobak to obiecujące zawodniczki. Akurat Paulina jest z tego grona najsłabsza, ale swoje pięć minut też miała w tym sezonie. Pałkę ciężko jest ocenić po problemach z kręgosłupem, ale jest to mocny punkt sztafety. Nowakowska bardzo dobrze biega, gdyby nie dwie wywrotki to w sprincie byłaby około 20. miejsca przy dwóch pudłach. Grzybek jest dosyć uniwersalną zawodniczką. Potrafi i dobrze strzelać i czasami w biegu zaskoczy. Szkoda tylko, że rzadko wychodzi jej i jedno, i drugie.
Ogólnie jak każda poprawi się w biegu, co jest możliwe ze względu na wiek, to możemy mieć pociechę z tych dziewczyn.

Gorzej sytuacja wygląda u panów. Gdyby nie Tomek to wyniki byłyby żałosne. Strzelanie jest jeszcze jako tako. Fatalnie wygląda bieg. Tutaj nawet młody wiek nie usprawiedliwia człapania po trasie
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 03:52

Heh,kolejne ciekawostki.
Tym razem ze Szwecji,jak ktoś uważnie przeglądał listę startową jutrzejszego biegu,to może zauważył brak takich nazwisk jak
B.Ferry czy Carl Johan Bergman.(ten drugi podobno strasznie załamany ).
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 06:53

Ja sobie odpuscilem bieg individualny, bo jakos nie przepadam za ta konkurencja (pogralem za drobne kilka betow, ale to raczej aby sie ciekawiej ogladalo niz z checi zysku wink
Ale do rzeczy.. bieg rozgrywany o 6:15 naszego czasu.. wiec tam w korei bieg bedzie rozgrywany 2 h wczesniej.. co za tym idzie.. temperature bedzie wyzsza.. i tak sobie mysle ze biegowo lepiej wypadna Ci ktorzy beda biegali w pierwszych grupach.. i tam mamy Tomasza Sikorke z numerem 3 smile bardzo bede mu kibicowal.. bo zzasluzyl w tym sezonie aby zdobyc przynajmniej jeden medal.
bieg jak bieg.. najwazniejsze jutro bedzie strzelanie.. niestety.. ;/
Tchoudov z 8, Greis z 9 - uwaga na tych panow smile
Jest takze z 11 Suman - on troszke odpoczal wink wiec toerytycznie jest swiezszy od rywali i ma glod za nieudany sprint.

ot taka luzna mysl.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 16:09

Kur.. kur.. kur.. mad

Jak mozna tak zajebiscie biec i wszystko zaprzepascic na strzelnicy frown
Jestem po prostu zalamany, bo Tomkowi jak malo komu w tym kraju w sporcie sukces sie po prostu nalezal ...

Jak patrze na czasy biegu to szok shocked

Berger 50 sek do Sikory, Tchoudov prawie 2 minuty ale co z tego ...

P.S. Kto to jest Fak smirk troche czlowiek ten Biatlon oglada ale kto to jest ??
Posted by: djviejo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 16:47

no ale z 4 pudłami to trudno wygrać mistrzostwa .

w tym sezonie bieg super ale strzelanie ..... trudno .
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 17:04

Musze przyznac ze zaimponowalo mi strzelanie Faka.. mlody chlopak a na wielkim luzie na strzelnicy.. szybko i pewnie. Bardzo szybko bym powiedzial.. ciekawe co stanie sie dalej z tym chlopakiem.
Wielki szacun dla wielkiego mistrza Ole Einara jeszcze dlugo bedzie niekwestionowanym krolem tej dystypliny.

Tak jak pisaliscie szkoda Tomka frown jedno pudlo mniej i byloby zloto
Posted by: kumichal

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 17/02/2009 21:45

Originally Posted By: Inzaghi78
Kur.. kur.. kur.. mad

Jak mozna tak zajebiscie biec i wszystko zaprzepascic na strzelnicy frown
Jestem po prostu zalamany, bo Tomkowi jak malo komu w tym kraju w sporcie sukces sie po prostu nalezal ...

Jak patrze na czasy biegu to szok shocked

Berger 50 sek do Sikory, Tchoudov prawie 2 minuty ale co z tego ...

P.S. Kto to jest Fak smirk troche czlowiek ten Biatlon oglada ale kto to jest ??
1996 rok- kto to jest Sikora?
Który to już raz ostatni strzał decyduje o miejscu po za podium? :/
Posted by: buldog

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 18/02/2009 03:07

Nowakowska - Gwizdon - Grzybek 1 2.25

czyżby promocja ?
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 18/02/2009 03:17

Originally Posted By: buldog
Nowakowska - Gwizdon - Grzybek 1 2.25

czyżby promocja ?


na pewno nie promocja,bo to kobiety,a z nimi nigdy nie wiadomo,ale typ warty grania smile
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 18/02/2009 03:35

Promocja jak promocja.. strzelecko bije na glowe narazie swoje rywalki.. a przeciez to w biegu individualnym najwazniejsze.. co pokazal dzis chociazby Fak smile
Nowakowska jak narazie w Korei 46/50 - dobre rokowania smile
Biegowo wydaje sie byc slabsza od Gwizdon i Grzybek.. ale te straszni pudluja..
Gwizdon odpoczela troszke dluzej bo sie do poscigowki nie zakwalifikowala.. ale nie wroze jej zadnych rewelacji.
Kurs moglby byc wyzszy... szczegolnie ze to bet od ziemniaka wiec mamy tylko 2.025 - czy warto ? hmm trudno powiedziec.. jezeli utrzyma strzelecki procent z Pyeong to bedzie najlepszą z Polek.
Posted by: Speedway_Matador

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 18/02/2009 05:54

Jesli ktos bylby zainteresowany to jestem w posiadaniu wlasnego programu z wynikami i statystykami zawodnikow(takze strzeleckich z procentami) z tego sezonu, umozliwia on porownywanie statystyk zawodnikow (zaklady H2H) i posiada okno grupujace w obrazowy sposob wyniki zawodnikow do sztafet 4 vs 4 ( to tez ulatwia typowanie H2H)
Posted by: kaka85

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 18/02/2009 06:26

Moją foworytką jutro jest Darya Domracheva. Wynik w sprincie był wypadkiem przy pracy. W pościgowym dokonała rzeczy wielkiej, awansując z 53 miejsca na 5. Wysoką, równą formę prezentuje już od dłuższego czasu. Pomimo tego jednego fatalnego startu, w którym strzelała w złej pozycji, już w kolejnym starcie pokazała na co ją stać. Jutro dobre strzelania i dobry, solidny bieg.
A więc: Darya Domracheva win, kurs: ok. 10
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 18/02/2009 06:32

Mnie zaciekawiła para Ponza-Khvostenko.
Na tych mistrzostwach Ponza 27/30, a Khvostenko 26/30. W sprincie obie podobnie pobiegły, a w pościgu nieznacznie lepsza okazała się Włoszka.
W biegu na 15km w tym sezonie obie mają 38/40. W obydwu biegach zdecydowanie lepsza była Ukrainka, ale nie należy przywiązywać do tego wagi, bo na początku sezonu Włoszka człapała po trasie biegowej. Teraz jej bieg zdecydowanie uległ poprawie.

Buki faworyzują Khvostenko, ale ja zagrałem Ponzę
2.15 exp
Posted by: Big

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 18/02/2009 06:37

Wilhelm, K Pozycja 1/3 k.2.25 unibet

Typ wydaje się bardzo prawdopodobny z prostego faktu.Wilhelm na ostatnie 8 indywidualnych wyścigów ,aż 7 razy stawała na pudle,strzela znakomicie ,więc typ nie podlega dyskusji.Biatlon to jest jedna z tych dyscyplin, gdzie jeden błąd decyduje o tym że ktoś zdobywa medal lub ląduje na dalekiej pozycji .Oczywiscie mam tu na myśli ostatni niecelny strzał Sikory który praktycznie pozbawił go złotego medalu,pomimo najlepszego biegu.Szkoda,wielka szkoda.

Martina Beck - Oksana Khvostenko-1 k.1.40
Helena Jonsson - Eva Tofalvi-1 k.1.30
AKO 1.82
expekt

Zawodniczki umieszczone na pierwszych pozycjach są zdecydowanymi faworytkami więc kompozycja w dublecie daje nam już lepszy kurs,oby wygrany.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 18/02/2009 15:52

Originally Posted By: Big
.Oczywiscie mam tu na myśli ostatni niecelny strzał Sikory który praktycznie pozbawił go złotego medalu,pomimo najlepszego biegu.Szkoda,wielka szkoda.


1 niecelny strzał pozbawił złotego medalu nie tylko Tomka ale i 8 innych zawodników,to tak dla sprawiedliwości dziejowej,bo wszyscy mówimy tylko o Sikorze a w takiej samej sytuacji byli przecież i inni smile
pozdrawiam

smile P.S Nie wierzę dzis w Wilhelm
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 02:19

Ciekawe o ktorej beda sklady na mixy grin cos czuje ze czeka nas nocne czuwanie smirk
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 03:12

\sklad Rosji,to ja znam
czerezow,czudow,,slepcowa,zajcewa(tu może być zmiana na miedwiediewą)
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 03:16

Te Mistrzostwa są chyba tylko dla tych ktorzy nie maja nic do robienia frown

Dla mnie to najgorsze mistrzostwa w historii jak sie interesuje bo nie mam czasu zeby czuwac i czekac calymi dniami na jakakolwiek informacje... jak chocby sklady ...

puke
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 03:46

Originally Posted By: Inzaghi78
Te Mistrzostwa są chyba tylko dla tych ktorzy nie maja nic do robienia frown

Dla mnie to najgorsze mistrzostwa w historii jak sie interesuje bo nie mam czasu zeby czuwac i czekac calymi dniami na jakakolwiek informacje... jak chocby sklady ...

puke

smile
My mamy czas
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 03:53

Dzisiaj podczas transmisji Jaroński mówił, że Norwegia i Niemcy mają dać szansę drugiemu garniturowi.
Z tego co forty napisał to Rosja w najmocniejszym składzie. Pewnie to samo we Francji i Szwecji, bo mogą to być ich jedyne szanse medalowe. Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 04:46

Francja- Marie-Laure Brunet, Sylvie Becaert, Vincent Defrasne i Simon Fourcade.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 04:56

niemcy- Andrea Henkel, Magdalena Neuner, Arnd Peiffer und Michael Greis
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 06:44

Oficjalne składy będą zapewne jutro przed południem, czyli jakoś niedługo przed wschodem słońca nad Polską.

Norwegia i Niemcy mają tak silne ekipy, że na pewno w tej, traktowanej nieco po macoszemu, konkurencji wystawią zawodników drugiego planu i zawodników typu Bjoerndalen czy Wilhelm raczej nie ma się co spodziewać.

Nie wiem co się dokładnie dzieje z Ferrym i Bergmanem (nie startowali w indywidualnym), ale jeśli nic strasznego to Szwedzi jutro powinni wyjść składem Olofsson, Jonsson, Bergman i Ferry i dla mnie jest to w tym momencie główny kandydat do zwycięstwa.
Dla takich ekip, będących na co dzień nieco w cieniu, sztafeta mieszana to idealna okazja do wywalczenia medalu MŚ i ekipy pokroju Szwecji czy Francji powinny wystawić swoje najsilniejsze składy.

No ale... trzeba czekać... zresztą buki, poza pojedynczymi wyjątkami, też czekają...
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 07:05

Nie wypada sie z Toba nie zgodzic.. mysle ze dobra opcja teraz poki nie ma skladow jest atak na Szwecje V po @ 7.25 or Francje V @ 13.00 w Bwin.
Jak beda znane sklady.. mozemy zapomniec o takich kursach. (Jezeli najmoniejsze ekipy puszcza 2 garnitury - a niejednokrotnie tak robily)

Stawki bez szalenstw bo troche strzelamy slepakami.. ale kursy do ustrzelenia bajka smile
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 10:56

Są składy... ale ja po ich lekturze jestem głupszy niż byłem...


Dobranoc wink
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 16:49

Slovenia - Czech Rep. ( 2 ) 2.55 betsafe
Mixed Relay | Gregorin, Maric, Rezlerova and Dostal must start for bets to stand.

Moim zdaniem para na styku.. zawyzony kurs na czechow.. wedlug moich wstepnych obliczen/typowan/przymiarek (jakkolwiek to nazwac) czesi byli wyzej, wiec po taklim kursie mysle ze warto lekko sprobowac.
Posted by: KRAJAN

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 17:08

Gdyby ktoś wkleił listy do dzisiejszego mixa - lub dał link który by się otwierał
THX
Posted by: TEO

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 17:10

http://services.biathlonresults.com/results.aspx?RaceId=BT0809SWRLCH__MXRL
Posted by: Big Ben

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 17:13

Panowie!!!!!

NIEMCY-Francja @2,70 !!!

(@TOTOLOTEK)

To chyba błąd bukmachera.

Proszę o szybkie potwierdzenie, bo juz sam głupi jestem

smile
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 17:16

blad, blad
Posted by: Big Ben

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 17:27

No to poszło na naszych zachodnich sąsiadów smile

(limit 250zł smirk )
Posted by: jarko 33

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 17:34

zmiana za Neuner biegnie Huswald
Posted by: muppet

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 19:21

Originally Posted By: Rivaldinho
Nie wypada sie z Toba nie zgodzic.. mysle ze dobra opcja teraz poki nie ma skladow jest atak na Szwecje V po @ 7.25 or Francje V @ 13.00 w Bwin.
Jak beda znane sklady.. mozemy zapomniec o takich kursach. (Jezeli najmoniejsze ekipy puszcza 2 garnitury - a niejednokrotnie tak robily)

Stawki bez szalenstw bo troche strzelamy slepakami.. ale kursy do ustrzelenia bajka smile


uwaga ale kur.wy z bwinu, oh fuck blush

Zwroty porobili - jakby ktoś jeszcze nie wiedział. Szkoda słów. Wie ktoś kiedy porobili te zwroty? Przed zawodami czy w trakcie?
Jajebię, co to ma znaczyc. Gra się na kraj, a nie na lineup przeciez - a oferta była dostępna. Co to ma byc w ogole
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 19:28

mi zrobili zwrot pod koniec 3 zmiany, nie wiem jak u pozostalych.
Ta firma to mega kurestwo :rzygi:

Ostatnio babole robia, czekaja jak sie zakonczy i jak jest WON to robia void jak jest LOST to rozliczaja

MEGA KUREWSKI BUK!!!!!
Posted by: Speedway_Matador

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 19/02/2009 19:28

no nie mowcie naprawde porobili zwroty ludzia ? Jezeli to utrzymaja to masakra. Nie mozna tego inaczej nazwac jak oszustwo.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 20/02/2009 15:32

Posted by: Banik

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 05:09

Serio z tymi zwrotami , po 7,25 dali zwrot? - Szwecje i po 9 mozna bylo brac...
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 05:43

Originally Posted By: forty
Simone Hauswald Andrea Henkel, Martina Beck Kati Wilhelm ,
zastanawiam się czy jest druzuna która może je pokonać w
sztafecie?

może Francja/? BRUNET ,BECAERT ,DORIN , BAILLY

może szwedki?Ta ekipa rewelacyjnie na tych zawodach?
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 05:44

Ole Einar Bjoerndalen wielkim sportowcem jest. Ale jego sukcesy wymagają wyrzeczeń. Norweski biathlonista nie pije, nie pali, a śpi na żelaznym łóżku. "Aby nie stracić motywacji, wprowadziłem kilka ważnych zasad w moim życiu. Najważniejsza to wystrzegać się jakiejkolwiek formy luksusu, ponieważ właśnie on sprawia, że człowiek czuje się zadowolony i traci chęć do walki" mówi sportowiec.



Biathlonista opowiadał w norweskich mediach, że podczas sezonu staje się odludkiem i najchętniej śpi na niewygodnym żelaznym łóżku w niedogrzanym i nieumeblowanym pokoju i często niedojada, aby nie czuć nasycenia.

"Jakiekolwiek używki nie wchodzą w grę. Nie wiem jak smakują papierosy i alkohol, a pierwszą i ostatnią szklankę piwa wypiłem kiedy miałem 12 lat. Wtedy też postanowiłem trenować i być najlepszym, podczas gdy moi koledzy bawili się na imprezach. Może dlatego dzisiaj nie mam wielu przyjaciół, ale na razie mi to nie przeszkadza. Wino zacznę pić po zakończeniu kariery" dodaje.

Bjoerndalen wyjaśnił, że w dzisiejszym sporcie zwycięstwa oznaczają duże pieniądze i w wielu biednych krajach sportowy sukces otwiera wszystkie drzwi. "Ja to rozumiem, ponieważ pochodzę z bardzo biednej, wiejskiej rodziny. Rodzice pracowali praktycznie przez całą dobę. Dla mnie też sport był jedyną drogą do wyrwania się z tego życia i awansu społecznego".

Bjoerndalen jeszcze przed sezonem powiedział, że będzie startował przynajmniej do 2010 roku i zimowych igrzysk olimpijskich i podkreślił, że jego rezerwy motywacji starczą jeszcze na wiele lat.
dziennik
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 05:55

Tomek - Emil Hegle Svendsen @ 2,05 Betsson 10/10

Rzadko podaJe typy z biathlonu na 10/10 stawke. Ale tutaj kurs [osobiscie uwazam ze i tak troche za nisko, tak ze 2,2 mogli dac] jak na zawodnika pierwszego szeregu to nic tylko brac. Nie mowie ze Tomek nie jest z pierszego, jest i owszem, ale gdyby Emil statowal od poczatku mistrzostw to kursy pewnie bylyby odworcone zanizone na Norwega.
Nie sprawdzilem info o zdrowiu Svendsena, ale jesli startuje to musi byc juz OK, w innym wypadku pewnie by to olal. Tomek bedzie mial tu spore szanse na wygrana - dlugi dystans, swietny bieg, ale... strzelnica,, no wlasnie. Emil byl bardziej regularny - tak mnie sie wydaje.

WINNER 15km --> Svendsen - wypoczety, jedyna okazja na indywidualny triumpf.

Potem stawialbym na Olka, Sikore, Greisa...
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 05:59

forty piwo

tak, tak, nawet taki Svendsen moze czyscic buty/karabin Olkowi. Jak dla mnie bez dwoch zdan biathlonista wszechczasow.

Co do MS, to jedna wielka farsa, nawet ich mi sie nie chce ogladac. Wole juz jak po raz n-ty startuje w Oberhofie/Rupo tam to czuje sie odrazu atmosfere.

doping, i jak zwykle Ruskie smirk
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 06:00

Originally Posted By: Ojro
Tomek - Emil Hegle Svendsen @ 2,05 Betsson 10/10

Rzadko podaJe typy z biathlonu na 10/10 stawke. Ale tutaj kurs [osobiscie uwazam ze i tak troche za nisko, tak ze 2,2 mogli dac] jak na zawodnika pierwszego szeregu to nic tylko brac. Nie mowie ze Tomek nie jest z pierszego, jest i owszem, ale gdyby Emil statowal od poczatku mistrzostw to kursy pewnie bylyby odworcone zanizone na Norwega.
Nie sprawdzilem info o zdrowiu Svendsena, ale jesli startuje to musi byc juz OK, w innym wypadku pewnie by to olal. Tomek bedzie mial tu spore szanse na wygrana - dlugi dystans, swietny bieg, ale... strzelnica,, no wlasnie. Emil byl bardziej regularny - tak mnie sie wydaje.

WINNER 15km --> Svendsen - wypoczety, jedyna okazja na indywidualny triumpf.

Potem stawialbym na Olka, Sikore, Greisa...


osobiście obstawiam win Sikory :)a co do Svendsena? Wielka niewiadoma ,przez ostatni tydzień jeden dzień treningowy-dzisiaj
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 06:01

10/10 w biathlonie to ciekawe grin
i to jeszcze wszystko oparte na domyslach. Oj Ojro Ojro.. no nic powodzenia smile
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 06:09

jak dla mnie do Emil zagra VABANK, jak juz wyzej pisalem, pewnie w ogole nie startowalby gdyby nie byl pewien swego zdrowia.

Kurs > 2,0 na faworyta przed MS z Tomkiem , msui byc zagrane 10/10, jak zdaze jutro to zagram 50 Ojro, a potem tylko czekac az podejde do kasy do Banik`a wink laugh
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 06:10

W pinnacle masz na Svendsena 2.15

Ja nie ruszam żadnej pary ze Svendsenem. Jego forma jest jedno wielką niewiadomą, to jak wróżenie z fusów. Osobiście bardziej skłaniam się obniżce formy niż jakiejś ekslozji. Ta tajemnicza choroba może mieć duże znaczenie wink
Sleptsova też chyba chorowała przed mistrzostwami, bo teraz jej nie idzie tongue
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 06:16

Przeglądając listę reprezentacji na jutrzejszą sztafetę zauważyłem, że Rosja jest dopiero z 22. numerem więc ich wyniki sztafetowe też zostały usunięte.
Ale po co o tym piszę?
Otóż dzięki temu Polki awansowały na trzecie miejsce podczas przedświątecznych zawodów w Hochfilzen hura brawo
Posted by: Banik

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 07:10

Originally Posted By: Ojro
jak dla mnie do Emil zagra VABANK, jak juz wyzej pisalem, pewnie w ogole nie startowalby gdyby nie byl pewien swego zdrowia.

Kurs > 2,0 na faworyta przed MS z Tomkiem , msui byc zagrane 10/10, jak zdaze jutro to zagram 50 Ojro, a potem tylko czekac az podejde do kasy do Banik`a wink laugh


z checia wyplace smile
We wszystkich parach mam zanizonego Sikora - w koncu w sztefecie byl w koncu bezbledny i mial zdecydowanie najlepszy czas indywidualnie. Minus taki ze ma juz swoje lata i nie wiadomo jak kondycja , a juz cos narzekal ze w wywiadzie ze sil brakuje, ale podobnie bylo na olimpiadzie gdzie w masowce zdobyl srebro. Miejmy nadzieje ze jutro bedzie podobnie, nawet jesli 1 mialby byc svendsen wink
Posted by: Banik

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 07:11

Przypominam tez kazdy zaklad o wartosci 10zl w betssona na biathlon na Ms bierze udzial w losowaniu nagrod - 25kg workow z ryzem w ukryta niespodzianka i koreanskiego odkurzacza wink
Posted by: Big

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 07:20

Tomasz Sikora - Michael Greis -1 k.1.70 expekt


Mam nadzieję ,że limit pecha Tomek już wyczerpał i jutro stanie na pudle.Wybrałem tą parę ze wzgledu na to że kurs niezły i stosunek między tymi zawodnikami wyglada tak,że Tomak w tym sezonie zwyciężął nad Greisem 11 razy przy czterech przegranych. Przy równych strzelaniach (tak już się zdarzyło)Greis w biegu nie ma szans.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 07:36

Jutro bardzo wazny bieg dla Tomka Sikory ...
Troche się boje o jego wystep bo znajac mentalnosc Polakow to w razie niepowodzenia znow bedzie wiele proznego gadania i wytykania bledow, ze taka forma byla i taki zawod itd...
Potrafimy sie wspaniale cieszyc z sukcesow ale tez bardzo ciezko znosimy porazki... ech juz tacy jestesmy ... smirk

Ja wierze jutro w Tomka ale jednoczesnie w razie niepowodzenia bede z nim i napewno nie bede go krytykowal bo wiem ze chlopak wklada serce w to co robi i naprawde daje z siebie wszystko boks


Tomek Sikora miejsce 1-5 8/10 1.75
Tomek Sikora miejsce 1-3 5/10 2.50
Tomek Sikora ZŁOTO grin 2/10 6.50

BWin
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 07:39

Tomek Sikora ZŁOTO grin 2/10 6.50 u mnie to 7.5/10
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 08:44

hanevold - nilsson 1.50 Betsafe 5/10

Wiekszosc analitykow sadzi, ze jutro Norweg gorzej pobiegnie ze wzgledu na slaby bieg na 20km - pomylka!
Hani mial 5 pudel po dwoch strzelaniach i koncowke totalnie odpuscil zbierajac sily na masowke
W formie jest co pokazal w sprincie.
Szwed przecietniak, biegowo nie powinien byc lepszy, strzelecko za to totalnie nie przewidywalny, watpie aby jutro przy wspolnym strzelaniu i dodatkowych emocjach byl lepiej dysponowany od zawsze rownego Norwega

tchudov - tcherezov 1.55 expekt 5/10

Strzelecko podobnie dysponowani, licze na dobry bieg Tchoudova i o dobrych parnascie sekund przed jego kolega z druzyny

deryzemlya - burke 1.65 ub 3/10

Biegowo podobnie spisujacy sie zawodnicy. Typ grany glownie pod dyspozycje strzelecka. Ukrainiec raczej rowny na strzelnicy, Burke natomiast potrafi pudlowac i przy dosc szybkim tempie masowki licze na chociazby 2 pudla wiecej od Deryzemlyi
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 08:45

Po pierwsze primo chciałem powiedzieć, że zazdroszczę Banikowi takich klientów jak Ojro, a po drugie primo to chciałem zapytać czy ktokolwiek gdziekolwiek potwierdził jutrzejszy start Svendsena?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 08:56

Ja sie nie zdziwie szczerze powiem.. jak Svendsena nie zobaczymy nawet do konca sezonu smirk
Jezeli ma cos na sumieniu.. i zalezy mu na udziale w olimpiadzie.. to musi sie oczyscic smile
Moja teoria.. ale mysle ze calkiem realna.

btw mialem pisac post do typu na pare Hanevold - Nilsson ale widze ze mnie HAgi ubiegl wiec juz nie bede klepal tego samego.. dodam tylko ze junior ma 72.3 % na strzelnicy smile
izzzzi Hanevold.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 14:18

[quote=Rivaldinho]Ja sie nie zdziwie szczerze powiem.. jak Svendsena nie zobaczymy nawet do konca sezonu smirk

Ma wystapić,i okazuje się ,że ma za sobą 3 dni treningowe,(chociaż sam nie wie w jakiej jest formie)
Posted by: kumichal

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 16:37

Każdy już jest zmęczony. Tomek walczy do końca i dziś da z siebie wszystko. Jazda Tomek boks Trzymamy kciuki wink
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 18:35

Originally Posted By: Ojro
Tomek - Emil Hegle Svendsen @ 2,05 Betsson 10/10

Rzadko podaJe typy z biathlonu na 10/10 stawke. Ale tutaj kurs [osobiscie uwazam ze i tak troche za nisko, tak ze 2,2 mogli dac] jak na zawodnika pierwszego szeregu to nic tylko brac. Nie mowie ze Tomek nie jest z pierszego, jest i owszem, ale gdyby Emil statowal od poczatku mistrzostw to kursy pewnie bylyby odworcone zanizone na Norwega.
Nie sprawdzilem info o zdrowiu Svendsena, ale jesli startuje to musi byc juz OK, w innym wypadku pewnie by to olal. Tomek bedzie mial tu spore szanse na wygrana - dlugi dystans, swietny bieg, ale... strzelnica,, no wlasnie. Emil byl bardziej regularny - tak mnie sie wydaje.

WINNER 15km --> Svendsen - wypoczety, jedyna okazja na indywidualny triumpf.

Potem stawialbym na Olka, Sikore, Greisa...


BIJE SIE W PIERS...
Posted by: magic321

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 19:01

Rosja- Francja 2 kurs od 2.5 w zwyz
W biegu mieszanym 2 Francuzki lepsze od 2 Rosjanek o 61 sekund lacznie. Natomiast Dorin i Bailly w sprincie przegraly z 2 Rosjankami nie biegnacymi w mieszanym o ...61 sekund zaliczajac pudlo wiecej. wiec moim zdaniem sanse w tej parze sa wyrownane a nawet z lekkim wskazaniem na Francuzki. Zespol Francji ewidentnie koncentruje sie na sztafetach jedynie tam widzac mozliwosc walki o medale. Sztuka ta juz raz sie udala w biegu mieszanym.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 19:04

Wierze dzis w dobry wystep Ukrainek - przy dobrych wiatrach nawet w medal. Pobralem UKR z Francja po 2.75 i tutaj widze ladne value.
Ponad to Ukraina - Norwegia 1 po 2.00 wyglada bardzo sympatycznie.
Kazdy inny wynik jak zloto niemiek bedzie sensacja.
Posted by: ryf

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 19:13

http://services.biathlonresults.com/results.aspx?RaceId=BT0809SWRLCH__SWRL

Ma ktoś info czy to już aktualne składy? Bo teraz mi w głowie w studiu TVP namieszali, że Neuner na 3 zmianie biegnie - a tu widnieje na 2 zmianie... Pewnie TVP błąd
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 21:28

Originally Posted By: forty
Tomek Sikora ZŁOTO grin 2/10 6.50 u mnie to 7.5/10


to jestes bardzo bogatym i rozrzutnym czlowiekiem... smirk

W biatlonie nigdy na zadnego zawodnika nie dalbym 7.5/10 na wygrana chyba ze w biegu poscigowym, jak po sprincie mialby minute przewagi nad nastepnym
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 21/02/2009 21:33

Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: forty
Tomek Sikora ZŁOTO grin 2/10 6.50 u mnie to 7.5/10


to jestes bardzo bogatym i rozrzutnym czlowiekiem... smirk

W biatlonie nigdy na zadnego zawodnika nie dalbym 7.5/10 na wygrana chyba ze w biegu poscigowym, jak po sprincie mialby minute przewagi nad nastepnym


grin Odrabiam w biegu obecnym
Posted by: Big

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 22/02/2009 18:17

Austria - Norway-2 k.1.80

Pomimo ostatnich suksesów Austriaków wyżej dziś oceniam szansę Norwegów.Wczorajszy ich indywidualny sukces, może się odbić na kondycji w dzisiejszych zawodach, jak też może nastąpić pewnego rodzaju rozprężenie po tak wielkim ,przecież podwójnym sukcesie Austriaków.W zespole Norwegów dwie indywidualności plus dwaj nieżli zawodnicy gwarantują mocną ekipę i zwycięstwo w tych zawodach.
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 22/02/2009 18:33

Wielkie piwo,dla Wilhelm ,za co? Za to ze nie zeszła z trasy.
Szlak mnie trafia, jak ktoś odpuszcza rywalizację,bo mu się niepowodzi.
Nie wiem co tam było z Ukrainkami wczoraj w sztafecie,(Włoszki to widziałem),ale jak zeszły, bo nie miały już szans ,powinnna być moim zdaniem dyskwalifikacja na cały następny sezon.
Albo o jest sport albo to są tylko wyniki!!
Posted by: forty

Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 - 01/03/2009 14:45

Okazuje się ,że MŚ cały czas trwają. Rosjanie,nie darują sytuacji
ze skróceniem trasy i anulowaniem kar.
W poniedziałek złożą oficjalną skargę do Arbitrażu Sportowego(CAS)w Lozannie.