Biathlon - Puchar Świata 2010/2011

Posted by: Rivaldinho

Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 08/11/2010 19:33




Linki:

LIVE
biathlonworld.com

Kalendarz:
  • [01.12 - 05.12.2010] Ostersund
  • [10.12 - 12.12.2010] Hochfilzen
  • [16.12 - 19.12.2010] Pokljuka
  • [05.01 - 09.01.2011] Oberhof
  • [12.01 - 16.01.2011] Ruhpolding
  • [20.01 - 23.01.2011] Anterselva
  • [07.01 - 09.01.2011] Nowe Mesto : IBU Youth/Junior WC
  • [04.02 - 06.02.2011] Lake Placid
  • [10.02 - 13.02.2011] Fort Kent
  • [03.03 - 13.03.2011] Khanty-Mansiysk : IBU WC
  • [17.03 - 20.03.2011] Oslo Holmenkollen



"Już niedlugo coraz blizej.." grin
Posted by: AdamsGkP

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 12/11/2010 21:30

Biathlon Najlepsze co moze byc do obstawianka:) czekamy omku na kolejny dobry sezon jak i rownież Naszych Kobiet smile zaczynamy w Ostersund:)
Posted by: DRAGO

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 13/11/2010 22:00

ciekawy jestem jak sie zaprezentuje Sikora który pod wodzą norweskie trenera zupełnie zmienił system przygotowań i daje to podobno bardzo dobre efekty no ale z tym to juz sie przekonamy niebawem koledzy
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 13/11/2010 22:21

http://www.beitoworldcup.com/2010/resultatlister/skiskyting/1311/7_5km_kvinner_off.pdf

na stronie Eurosportu napisane ze Polki w super formie... obawiam sie ze jest jednak inaczej... z zawodniczek z ktorymi sie mierzyly to w Pucharze Swiata zobaczymy zapewne tylko Flatland i Rogstad... a to ze Flatland miala pol minuty przewagi nad Nowakowska przy dwoch pudlach wiecej mnie akurat optymistycznie nie nastraja...


a i Tomus cos tragicznie pobiegl, skoro przy tej samej ilosci pudel stracil do Boe prawie dwie minuty (sic!)... mam tylko nadzieje ze teraz robil sobie ostrzejszy trening by za 2 tygodnie byc w formie... boks

Panowie, a konkursik? grin
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 23/11/2010 00:36

Wyniki przygotowan polskich biathlonistow... slabiutkie. Smutne nie jest to ze Tomek nie osiaga juz takich wynikow, ale ze nie ma kto go w przyszlosci zastapic.

http://www.tomaszsikora.net/

Kto zdobedzie Krysztalowa Kule ?... Olek iziii peffka piwo
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 30/11/2010 16:29



Oestersund

Program zawodów:
01.12 16:20 - Individual [K]
02.12 17:20 - Individual [M]
03.12 17:20 - Sprint [K]
04.12 14:15 - Sprint [M]
05.12 11:30 - Poscig [K]
05.12 14:15 - Poscig [M]


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 30/11/2010 20:57

to ja pierwszy z analka sie wcisne...

Ekholm Jonsson, H - Tora Berger... Ekholm Jonsson, H @ 1,65 Unibyt - moze i zadna promocja, ale mysle ze mala stawka, ciepla kawa i mozna ogladac. A powaznie, to Tora chora byla i ma (spore?) braki treningowe. Nie bylo jej w Beitostolen, gdzie Norwedzy sie przygotowywali. Ponadto uwazam ze Tora, jak to mialo miejsce w zeszylm roku, nie bedzie wysoko. Ciekawe czy bedzie chciala wystartowac w MS w narciarstwie klasycznym w Oslo :>
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 00:26

Niby tak Ojro, ale miej takze na uwadze to ze i Helena chorowala.. (wirus grypy żołądkowej).
Poczatkowo tez chcialem grac cos przeciwko Torze.. jednak odpuszczam.. w individualu najwaznijesze jest strzelanie.. a Tora nie raz pokazala ze gdy forma biegowa nie sluzy to wtedy lepiej wychodzi strzelanie..(przypomne kazde pudlo to dodawana jedna minuta do czasu koncowego - nie biegamy tutaj karych kolek) paradoksalnie moze to jej jutro pomoc.
Jakby nie bylo.. zdobyla zloto w individualu w Vancouver.. wiec na starcie odpuszczam gre przeciwnie niej - przynajmniej w tej konkurencji.
Co pogram/pogralem narazie nie zdradzam.. po co ulatwiac robote analitokom firm bukmacherskich.. start sezonu wiele zagadek smile trzeba czekac az sie pozostali wychyla z oferta, moze znajdzie sie jakas perelka : )
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 05:27

W biegu indywidualnym pewnie jak większość chciałem grać właśnie Szwedkę. W Oestersund w poprzednich dwóch sezonach, tak jak w tym roku odbywała się inauguracja biathlonowego sezonu i Helena spisywała się znakomicie, ale z powodu na ostatnie problemy odpuszczam sobie. Jutrzejszy bieg potraktuję więc przede wszystkim jako zapoznawczy.

Jeśli coś jednak zagram to na razie najbliżej mi do postawienia na Ukrainkę Khvostenko, jest to zawodniczka która biegowo nie prezentuje nic nadzwyczajnego, jest przeciętna w tym fachu, ale na strzelnicy należy do najpewniejszych w całej stawce. W Oestersund ostatnio podobnie jak Helena prezentowała się bardzo dobrze:

2008 ind. 4 miejsce 0 pudeł
2009 ind. 6 miejsce 0 pudeł

w zeszłym sezonie zajęła 26 miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, ale w klasyfikacji za biegi indywidualne była 7.

Cóż tu dużo pisać, zawodniczka bazująca na dobrym strzelaniu, biegowo już się zapewne nie rozwinie, stworzona do biegów indywidualnych gdzie za każde pudło do czasu doliczana jest karna minuta.

Khvostenko - Ponza 1 1.65 bwin

w kilku bukach dostępna ta para, rozbieżność w kursach spora. od 1.40 bet365 do 1.65 bwin. Krótko i na temat, Włoszka to także znakomita strzelczyni, ale biegowo jeszcze słabsza od Ukrainki, zwłaszcza w Oestersund, gdzie w tym elemencie (choć nie tylko w tym) w ostatnich dwóch sezonach w każdym z 5 różnych biegów lepsza była Ukrainka...

słabo też Zaitseva spisuje się ostatnimi czasy w Oestersund, wiele pudeł na strzelnicy w centrebet dostępna w parze z Khvostenko, kurs 2.30

Pierwsze zawody, wiadomo, trudno powiedzieć jak z formą, jeśli ktoś chce jednak zagrać myślę warto zwrócić uwagę na Ukrainkę Khvostenko, ja sam muszę jeszcze to przemyśleć, co sądzicie?
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 05:36

w Oestersund m.in. Helena Ekholm (Jonsson) choruje z powodu skażonej wody. Zawodniczka przez kilka dni zmagała się z silną biegunką, bólami brzucha i gorączką. Tą samą dolegliwością zostało dotkniętych kilku innych szwedzkich biathlonistów oraz Amerykanie i Francuzi.

wie ktoś może kto konkretnie?
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 06:03

Originally Posted By: AG
w Oestersund m.in. Helena Ekholm (Jonsson) choruje z powodu skażonej wody. Zawodniczka przez kilka dni zmagała się z silną biegunką, bólami brzucha i gorączką. Tą samą dolegliwością zostało dotkniętych kilku innych szwedzkich biathlonistów oraz Amerykanie i Francuzi.

wie ktoś może kto konkretnie?

tu masz garsc informacji
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 06:04

http://sport.freenet.de/wintersport/deut...680_489298.html
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 06:04

Co do Micheli Ponzy... osobiscie widzialbym ja jako doga do grania. Ostro trenowala nie tylko strzelanie, ale przede wszystkim dluzsze biegi. Minusem moze byc ciagla kontuzja stopy. Ale jak sama mowi, juz sie do tej kontuzji przyzwyczaila.
Jej glowny cel: zwyciestwo w Antholz/Anterselva (wlochy)
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 17:54

Makarainen - Nowakowska 1 1.40

Finka specjalistką od biegu indywidualnego nie jest, na strzelnicy na pewno pomyłki będą, ale pokazała że w formie jest dobrej na początku sezonu, do tego Nowakowska na strzelnicy podobny poziom, a biegowo to jednak Finka lepsza, wydaje sie izzi bet.
Posted by: NanekHKS

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 18:06

Jonsson - Henkel - Olofsson 1 1.95
Poczatek sezonu wiec ze stawka nie ma co szalec ale typ wydaje sie byc bardzo mocny Szwedki przed wlasna publicznoscia beda chcialy wypasc dobrze co do Henkel wiadomo ze doswiadczenie ale tez potrafi na szczelnicy pudlowac a za to juz doliczane beda minuty
Posted by: Raphaello

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 20:28

Originally Posted By: NanekHKS
Jonsson - Henkel - Olofsson 1 1.95
Poczatek sezonu wiec ze stawka nie ma co szalec ale typ wydaje sie byc bardzo mocny Szwedki przed wlasna publicznoscia beda chcialy wypasc dobrze co do Henkel wiadomo ze doswiadczenie ale tez potrafi na szczelnicy pudlowac a za to juz doliczane beda minuty

Wg mnie typ trochę bez sensu.
Nie lepiej zagrać np. Jonsson - Henkel 1 @ 1,6? Dużo wi ększe szanse a kurs na 3 drogowe zdarzenie jak dla mnie mały..
CHoć ja i tak bym tej Jonsson dzisiaj nie grał.


"szczelnicy" laugh laugh
Posted by: NanekHKS

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 20:43

graj co chcesz Twoja sprawa ja sobie zagralem to narazie
szybko pisalem "strzelnicy odmiana strzelac"zadowolony
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 21:53

Originally Posted By: Raphaello
Originally Posted By: NanekHKS
Jonsson - Henkel - Olofsson 1 1.95
Poczatek sezonu wiec ze stawka nie ma co szalec ale typ wydaje sie byc bardzo mocny Szwedki przed wlasna publicznoscia beda chcialy wypasc dobrze co do Henkel wiadomo ze doswiadczenie ale tez potrafi na szczelnicy pudlowac a za to juz doliczane beda minuty

Wg mnie typ trochę bez sensu.
Nie lepiej zagrać np. Jonsson - Henkel 1 @ 1,6? Dużo wi ększe szanse a kurs na 3 drogowe zdarzenie jak dla mnie mały..


też jestem zdania że po 1.95 granie takiego 3-drogowego zakładu i to w inauguracyjnych zawodach jest bez sensu.
Posted by: NanekHKS

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 01/12/2010 22:00

AG dlatego ze stawka nie szalalem gdzie grales ta Makarainen z Nowakowska ?
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 02/12/2010 06:25

Simon Fourcade - Tomasz Sikora... Simon Fourcade @ 1,65

Polki dzisiaj bardzo ladnie. Nawet zaskoczony jestem. W Szczegolnosci Cyl ladnie pobiegla, bo Gwizdon, a na pewno Bobak czlapaly... Wydaje mi sie ze i Sikora bedzie bardziej czlapal, niz biegl. Wcale nie zdziwilbym sie gdyby Tomek zrobil taki rezultat jak rok temu. Wtedy byl... 72 z 5 pudlami.
Francuzki ladnie, w szczegolnosci w biegu. To jutro wydaje mi sie ze duzo do powiedzenia beda mieli bracia: Fourcade.

EHS - OEB... OEB @ 2,3
W tym roku Olek dzwiga krysztalowa kule. Bez spinki... bedzie najlepszy. Wydaje mi sie ze jakos Emil na poczatku nie bedzie w gazie. Szkoda tylko ze Einar, kolejny rok, slabo na strzelnicy. W Beitostolen pudlowal az milo, ale za to w biegach nie mial rownych. On to powinien nawet walczyc w PS w narciarstwie klasycznym, stylem lyzwowym.

Zastanawiam sie nad graniem na Francuzow. Z reszty swiata to: Pffeifer, Ustyugov (bedzie czlapal, ale swietnie strzela) - zobacze jakie h2h moze jakas perelka z nim bedzie.

Simon Fourcade - Oleg Berezhnoy... SIMON, ale maly problem jest. Kurs 1,35 , a ja nie gram biathlonu ponizej 1,5 =| h2h jest w Betsafe. Dla mnie 8/10. Tylko jaka forme ma Martin :>
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 02/12/2010 21:02

Ole Einar Bjoerndalen TOP 10/TOP 15 ? TAKKK @ 1,55/1,42 Betway/Betsafe

O forme biegowa jestem spokojny, wydaje mi sie ze tutaj bedzie w top 3. A forma strzelecka slaba jak na jego mozliwosci. Jednak uwazam ze Olek dzisiaj bedzie bardziej skoncentrowany, niz w Beitostolen. Kursy jakie sa takie sa, dla mnie to tzw. peffki peff.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 03/12/2010 19:44

jesli na kogo kolwiek dzisiaj stawiac to tylko na peffki:

Ekholm, Brunet i ewentuanie Makarainen. Aczkolwiek ta ostatnia to peffka raczej nie jest. Brunet swietnie wyglada - od strony biathlonowej wink
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 03/12/2010 23:14


Ponza - Sleptsova h2h strzelanie 1 1.55

Włoszka pewnie miejsce zajmie dziś dalekie, biegowo wiadomo jak to u niej wygląda... ale jeśli chodzi o strzelanie należy do najlepszych. 2 pudła w indywidualnym to i tak było dużo jak na nią, dzisiaj max 1 pudło. Sleptsova mocna w sprintach, świetnie biega ale strzelecko nie należy do najlepszych, wyżej cenię umiejętności Włoszki w tym fachu.

Brunet shots missed under 1.5 1.52


Francuzka potwierdziła świetnym występem że będzie w tym roku bardzo groźna, w zeszłym sezonie świetna forma, 9 w generalnej klasyfikacji, w sprintach 8. Dzisiaj powinna znów walczyć o miejsce w szóstce, świetny bieg przedwczoraj. Strzelecko to bardzo równa zawodniczka, w zeszłym sezonie to przede wszystkim właśnie postawie na strzelnicy zawdzięcza świetne wyniki. Myślę, że aż dwóch pudeł na strzelnicy z jej strony dziś nie ujrzymy. W środę miała w 4 strzelaniach ledwie 2 błędy.

Ekholm 5/5 w 2 strzelaniu 1.65


Widać że jednak Szwedka jest w dobrej formie, dobry bieg, dobre strzelanie, zdziwiłem się jej błędem w ostatnim strzelaniu w biegu indywidualnym, w stójce jest wyśmienita, dziś już powinno być 5/5 smile

Groźna może być Dorin, widać że podobnie jak Brunet jest w formie, ciekawe jak dzisiaj zaprezentuje się Zidek, jakoś nie wierzę, by powtórzyła występ na strzelnicy. Bachmann widać że biegowo świetnie przygotowana, w sprintach dobra, w betway 1.95 na nią w parze z Romanovą, a w bet365 2.50 w parze z Ekholm, typ na sam czas biegu, w środę dzieliła je sekunda... może ktoś chce spróbować wink
Posted by: grajus87

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 03/12/2010 23:22

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale jeśli chodzi o czas biegu w środę Ekholm i Bachmann to Szwedka biegła o 37 sekund szybciej.
Posted by: podstawek

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 03/12/2010 23:37

37 sekund to jest ogólna różnica od startu do mety. Składa się na to czas biegu i czas spędzony na strzelnicy
Posted by: grajus87

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 03/12/2010 23:42

faktycznie , nie uwględniałem tego wink
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 03/12/2010 23:43

AG Ma racje.. Helena w indivudalu w samym biegu (nie bierz pod uwage czasu na strzelnicy) byla szybsza od Tiny o 0.9 sekundy.
Ja bym uwazal z typami na 5/5.. duzy mroz utrudnia strzelanie.. ja celuje pod tym katem bardziej w niespodzianki po lepszych kursach.

Brunet swietny start.. obiecujacy prognostyk na ten sezon : ) moze dzis V ? wink
Olofsson z tlumikiem nowinka niczym podwojny dyfuzor w F1 przed rokiem ;] ciekawe sie ten sezon rozpoczyna.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/12/2010 03:44

Można by pomyslec, ze Niemki wiele stracily w konteksie sztafety gdy kariery zakonczyly Beck, Hauswald, Wilhelm.. a dzis mile zaskoczenie.. Gossner (wiadomo bylo ze dobrze biega - dzis dolozyla strzelnice - pozniej pewnie bedzie roznie, ale poki co duzy plus) - moze wyrosnac na nowa Neuner. Bachmann.. dzis rewelacyjny bieg.. - tak swietnie przepracowany okres przygotowawczy ? a moze niedlugo uslyszymy i sie kula?. Jest takze szansa ze i Hitzer sie rozkreci i wroci chociazby do swojej dyspozycji sprzed 2 sezonow.
Patrzac na top 5 w biegu widzimy 3 niemki - dodatkowo musieli dzis trafic ze smarowaniem.

Co dziwne.. panujacy dzis mroz w okolicach -20 wcale tak mocno nie przeszkadzal zawodniczkom nma strzelnicy jak sie tego spodziewalem.. bylo cholernie zimno.. ale dziewczyny daly rade ; )
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/12/2010 06:47

Thomas Sikora - Frode Andresen... Sikora @ 1,5 betsafe

Wg mnie w miare pewny zaklad. Dziwie sie ze Frode bierze udzial. Z tego co czytalem to mial przeniesc sie na klasyczne i tam razem z Bergerem sie scigac...
Oby nie bylo tak, ze na 20km mial 7 pudel i odpuscil bieg. Zajal ponad 70 miejsce, a jutro pobiegnie i postrzela jak natchniony.
No i Sikora... spodziewalem sie katastrofalnej formy na poczatku, a tu jeb... najlepsza od 16 lat :||| blush i 5te miejsce w czwartek. Spodziewam sie co najmniej jednego pudla, jak bedzie na 0 na lezaku, to pewnie w stojce ostni krazek zawali. Oby tylko przed 'oszustem' byl.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/12/2010 06:59

Co do zwyciestwa to najblizej mi do... Emil Hegle Svendsen. Gdyby nie on, to OEB rzadzilby i dzielil, a tak mamy ciekawa odmiane. Czuje ze jutro Olek bedzie 4-10 miejscem. Emil niesamowicie biegnie a do tego pewniejszy na strzelnicy. Ja wzialbym go na winnersa @ 3,0 i z Olkiem w h2h, widzialem nawet > 1,75 , a min. to 1,57

czarnym koniem moze byc Martin Fourcade, ciekawe co powiedza Austriacy ?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/12/2010 07:23

co powiedza austryjacy?? hmm u nich raczej nieciekawie.. Dominik biegunka (sraczka :D).. Sumann i Eder takze narzekali na zatrucie wirusem.. u Edera sie sprawdzilo.. 62 czas biegu.. Sumann "jakos sie spial" i cos tam pobiegl.. ale tez nie za rewelacyjnie.. takze na austryjakow to ja bym jutro nie liczyl..

Norwegowie biegowo rzadza i dziela.. takze napewno beda grozni.. dzis niemki ladnie posmarowaly.. moze stary list Greis jutro powalczy ? ; )


Posted by: zibi04

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/12/2010 18:12

BERGMAN-SEDNEV 1 1.85 7/10 tutaj w sprincie nie powinno byc zadnej niespodzianki i zdecydowanie wyzej widze szweda w biegu niz ukrainca
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/12/2010 19:04

Originally Posted By: Ojro
Thomas Sikora - Frode Andresen... Sikora @ 1,5 betsafe

Wg mnie w miare pewny zaklad.

NOOOO I JUZZZ TAKI PEWNY NIE JEST!!!

stanowczo odradzam dzisiaj granie na Tomka, lepiej zagrac przeciwko, bo:

Cytat:
Dzisiejszy start będzie dla mnie bardzo ciężką próba. Od trzech dni mam problemy z żołądkiem i objawy się nasilają. Dzisiejsza noc była bardzo krótka, zasnąłem ok czwartej nad ranem po walce z bólem. Mam nadzieję że dam radę i wszystko będzie ok


Zródlo: http://www.tomaszsikora.net/

pukeOjro , trzeba bylo poczekac...
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/12/2010 22:12

Greis - Sikora 1 1.70

Gram dzisiaj przeciwko Sikorze, uważam że dzisiaj nie odegra żadnej roli. Greis to świetny sprinter, nawet bez problemów naszego powinien sobie z nim poradzić.

Ferry - Sikora 1 1.70

Szwed bieg indywidualny przegrał pierwszym strzelaniem, ale pokazał jednak że w formie jest dobrej. Dzisiaj u siebie może być groźny. O Sikorze wiadomo, problemy...

Norwegia - reszta 1 1.50

Uważam że dzisiaj bardzo ciężko będzie komuś pokonać dwójkę EHS/OEB. Nie wiem który wygra ale myślę że jeden z nich wink do tego Boe, Berger przy dobrym strzelaniu mogą powalczyć o podium, dobry typ smile
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 01:28

Kilka refleksji po sprincie panow wink

Ponownie norwegowie zdominowali bieg. W individualu kolejno: Emil, Olek, Boe i Lars.
Dzis: Emil, Boe, Lars, Olek (upadek)
Dobrze biega Martin.. i o dziwo naturalizowany sloweniec Fak : )
W individualu 5 czas biegu, dzis 6 - steryd ? grin
AG gdzie byl ten bet z Norge vs reszta ? bo jakos mi umknal.. ? z ciekawosci pytam.. na przyszlosc smile
Jest chwila na przeanalizowanie biegow sprinterskich i poukladanie sobie tego wszystkigo "po swojemu".. zanim pojawia sie kursy : ) [wtedy "cza" brac wyndke i lowic grin]

do uslyszenia, Riva. santa



aha, i taka mala prosba na przyszlosc.. panowie piszcie bukmacherow.. biathlon, to nie pilka ; )
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 01:57

Laure Marie Brunet - Iana Romanova... Brunet @ 1,62 bet365

OK, ruska swietnie strzela, ale tutaj dystans do pokonania dosyc spory jak na kobiety + pudlo to karna runda, czyli znowu bieg. A patrzac na bieg Rosjanki na 15km to blush miala 0 pudel a i tak Brunet przescignela ja o 3 minuty ?! (dobrze licze). Nie wiem dlaczego akurat tak wysoki kurs, moze ja cos zle patrze.
Podsumowanie:
Brunet: szybki bieg, strzelanie niezle, karne rundy i 10km.
Romanova: swietnie strzela, slabiutki bieg, a tu karne rundy =/

chyba iziii, co nie :>

Tina Bachmann - Teja Gregorin... Tina Bachmann @ 2,0 betsafe

tutaj tez nie rozumiem kursow, na jakiej podstawie Teja jest faworytem, dobrze biega ? tutaj stawiam na Niemke. Moze 15km slowenka byla lepsza w biegu, ale sprint to lepiej poszedl Tinie.

Martin Fourcade - Jakov Fak... Jakov Fak @ 3,4 tobet

nie lubie stylu i ogolnie osoby Fak`a, ale kurs spory, a Jakov udowodnil, ze mimo ze to Chorwat we slowenskiej szacie to swietnie radzi sobie na biathlonowych trasach. Mysle ze jutro moze byc czarnym koniem. Nie mowie ze Martin bedzie slabszy, wcale przegrac nie musi. Stawiam ten typ, bo kurs to value wg mnie.
1,27 na Martina laugh nie polecam...

Tim Burke - Lars Berger... Tim Burke @ 1,57 tobet

Tutaj Ameryka! polecam Burke w h2h, wg mnie jutro powinien byc wysoko, a Berger --> laugh dzisiaj strzelal, jak na niego, wysmienicie - 2 pudla, ale bieg slaby, jak na jego mozliwosci. A i Tim pokonal 'pedziwiatra' w biegu LOOOL. Jedyny minus to wg mnie kurs, troche slabo.

na razie te typy wpadly mi w oko
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 02:38

Lars nie pobiegl slabo.. on slaba pozycje zawdziecza bardzo dlugiemu strzelaniu.. :
1. strzelanie:
97 czas (50 sekund - kiedy najszybszy Eder strzelal 24 sekundy)
2. strzelanie
95 czas (44.5 sekundy - najlepszy Boe (16.2 - swir smile
w samym biegu dzis LArs byl szybszy od Tim o 24 sekundy.

takie male naprostowanie.
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 03:01

Originally Posted By: Rivaldinho

AG gdzie byl ten bet z Norge vs reszta ? bo jakos mi umknal.. ? z ciekawosci pytam.. na przyszlosc smile


fonbet.

Riva: dzieki : )
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 17:37

Makarainen - Domracheva - jak dla mnie bet dnia - spora przewaga (47 sek), niezla forma Finki plus tragiczny bieg Domrachevej na 15 km - to wszystko powoduje ze kurs @1,5 biore z pocalowaniem reki

Brunet - Khvostenko - kurs @1,3 w fortunie niby na kolana nie powala, lecz i powalac nie ma prawa... ja bym tu dal nawet 1,15... Francuzka wczoraj 2 pudla w stojce - moim zdaniem wypadek przy pracy, zawsze slynela z kapitalnego strzelania... dodatkowo Oksana mimo ze nie pudluje to w porownaniu do Francuzki czlapie po trasie... wczoraj Brunet jedno pudlo wiecej a mimo to wygrala o 10 sekund... w indywidualnym biegu przy tej samej liczbie pudel Ukrainka przegrala biegowo z Francuzka o 3 i pol minuty... wiec wychodzi mi ze nawet przy 2 pudlach wiecej Francuzka spokojnie Oksane lyknie...

Boe - Os - niby cos mi tutaj smierdzi, lecz patrzac po wynikach jakie osiaga Boe, a takze patrzac na jego szybkosc wydaje mi sie ze Osa on pokona spokojnie... no chyba ze wydarzy sie cos co ciezko przewidziec - patrz Ole wink
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 17:38

*moze bieg Domrachevej nie byl tragiczny na 15 km, bardziej chodzilo mi o strzelnice...
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 19:20

Miriam Gossner - Tina Bachmann [1] 2.30 Betway

Miriam 30 sekund na starcie przewagi, w sprincie 14 sekund szybszy bieg.. troche nierozumiem kursow : )

Kusi mnie V Olka.. taka byla pierwsza mysl.. placa ~3, z drugiej strony.. potrojne zwyciestwo Emila to by bylo "cos".
Olek aby wygrac musi byc bardzo skuteczny na strzelnicy, moze jakis zaklad na strzelanie ? : )
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 19:28

Hitzer top10 - nie 1.30 betsafe

Niemka to jeszcze bardzo przeciętna biatlonistka, ani biegowo specjalnie mocna nie jest ani na strzelnicy zbyt równa, nie widzę podstaw by w tak wyrównanej stawce mogła się jeszcze przesunąć wyżej, izzi bet wydaje się wink

Gwizdoń - Rasimoviciute 1 1.75 betway

Polka fatalny zeszły sezon, ale biegają na podobnym poziomie a Litwinka to jednak specjalistka od sprintu, Magda lepiej strzela, w środę zdecydowanie lepsza nasza, w piątek równo, dziś przy 4 strzelaniach stawiam na Polkę.

Brunet - Boulygina 1 1.32 betway

Bardzo pewna Francuzka vs. świetnie biegająca Rosjanka, która na strzelnicy ma przeważnie spore problemy, przy 4 strzelaniach Brunet powinna spokojnie być przed Boulyginą

Hitzer - Sleptsova 2 1.50 expekt

o Hitzer pisałem wyżej. Sleptsova biegowo niezbyt rewelacyjnie w sprincie, ale nie ma też tragedii, z słabą Niemką powinna sobie poradzić, Sleptsova to wyższy level wink

Romanova - Khvostenko 1 1.85 sportingbet

dla mnie kurs nieco zawyżony, w zeszłym sezonie lepsza w Pucharze Świata Romanova, w pościgowych Romanova, tutaj w Oestersund w indywidualnym lepsza Romanova, w sprincie lepsza Romanova, myślę że i dzisiaj będzie podobnie, w sprincie Romanova 15sek szybsza biegowo...

Zidek - Boulygina (strzelanie) 1 1.45 tobet

wyniki mówią same za siebie, strzelecko dużo lepsza Szwedka

Ekholm - Zidek 1 1.30 sts\

Ekholm biegowo lepsza, świetnie strzela, izzi
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 19:46

Originally Posted By: AG

Zidek - Boulygina (strzelanie) 1 1.45 tobet

wyniki mówią same za siebie, strzelecko dużo lepsza Szwedka



AG Tobet startowal tutaj z 1.75 grin to byl dopiero swir : )
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 20:17

laugh

5/7

wyższe kursy niestety nie weszły. Gwizdoń strasznie słabła na trasie, obie po 4 pudła, biegiem przegrała. Romanova na strzelnicy tragedia, zawiodła.

Makarainen 20/20 blush
Riva gratuluje typu na Gossner smile
jestem pozytywnie zaskoczony jej występem na strzelnicy, nie podpaliła się choć w kolejnych strzelaniach nie zaczynała dobrze, brawo.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 20:22

Makarainen WOOW... jadnie ta Finka zaczela sezon!

Tina, gdyby nie te pudla to izii wzielaby Gregorin. Szkoda, ze sobie nie poradzila na strzelnicy.

Brunet z Romanova iziii piwo

teraz tylko czekac na panow... mam nadzieje ze ladnie pokaze sie Burke, licze ze bedzie wysoko. Oby Berger bardziej skupiony na srzelaniu niz na biegu byla a baedzie dobrze.

Zastanawiam sie czy nie dac jednago UD do konkursu. A mam ze dwa typy...
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 20:47

biegowo daje rade, ale jakoś ciężko uwierzyć mi że w stójce i to w biegu pościgowym, w którym nigdy nie był wyżej niż szósty nagle strzeli dobrze. W walce bezpośredniej sądzę że będzie jak zwykle czyli coś koło 7/10 w tej pozycji.
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 21:17

Tchoudov - Sednev 2 2.45 betsafe

Rosjanin słabiej w zeszłym sezonie w biegach pościgowych od Ukraińca. Tutaj wyraźnie bez formy biegowej, w obu pod tym względem lepszy Sednev, w indywidualnym 50 sekund i pomimo jednego niecelnego więcej był wyżej w klasyfikacji, a w sprincie 20 sekund szybszy, znów jeden niecelny więcej, wystartuje 7 sekund za Tchoudovem. Ukrainiec to dobry strzelec i po takim kursie jak najbardziej warto zagrać smile
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 21:51

Svendsen - M.Fourcade 1 1.45 betsafe

1:37 lepszy biegowo w indywidualnym Emil, 35 sekund lepszy w sprincie, strzelecko nic nie wskazuje by Svendsen miał nie wiadomo ile napsuć, ma 14 sekund przewagi, myślę że nawet przy 3 pudłach więcej będzie w stanie powalczyć z Francuzem.
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 22:12

Fak - Greis 1 1.50 betsafe

Fak w obu biegach szybszy od Greisaa, jest w formie, świetnie się tu prezentuje i do tego będzie miał sporą przewagę nad Niemcem już na starcie, nic tylko grać smile
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 22:15

Ja jakos nie moge zaufac Fakowi, a widze ze sporo osob dzis na niego gra, w roznych ukladach.
Wzialem bety na strzelanie:

Ole Einar Bjoerndalen - Tomasz Sikora [1] 1.75
Christian de Lorenzi - Andreas Birnbacher [2] 1.80
AKO: 3.15 tobet

z kobiet wszystko powlazilo.. wiec pewnie tu bedzie mina grin
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 22:28

Niestety zdarzylem tylko pograc w konkursie bez opisu doga na
Berger - Bricis 2 ale narazie jest optymistycznie smile

ech ten Birnbacher jak na niego zagram to cieniuje , jak przeciwko to ma wystep zycia grin
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/12/2010 23:04

3/3

bez najmniejszych problemów, miło, łatwo i przyjemnie, oby tak zawsze smile
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 08/12/2010 23:09




Hochfilzen

Program zawodów:
10.12 11:30 - Sprint [M]
10.12 14:30 - Sprint [K]
11.12 10:45 - Poscig [M]
11.12 14:15 - Sztafeta [K]
12.12 11:00 - Sztafeta [M]
12.12 11:00 - Poscig [K]



Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 09/12/2010 07:08

Cytat:
Trzy dni temu zakończyła się dwuletnia kara nałożona za używanie środków dopingowych na rosyjskich biathlonistów - Albinę Achatową, Dmitrija Jaroszenkę oraz Jekaterinę Jurjewą. Tym samym cała trójka może już bez przeszkód uczestniczyć w międzynarodowych zawodach.

osobiscie chetnie wygwizdalbym ich na biathlonowych trasach. Ciekawe jak tam Riva, bo z tego co pamietam Yaro nalezal do Twoich ulubionych.

Zwyciestwo Kaisy przyjalem z rezerwa, pamietajac ze Kaisa Varis rowniez wygrywala, a potem pokazlo sie ze brala doping. Oby Makarainen na czysto jechala... swoja droge sliczna z niej blondynka tongue

W ten weekend wraca krolowa, Madzia Neuner. Cikawe jak tam kondycja po grypie. Poczytam o Magdalence i sie zastanowie. Mysle ze wygrywac zacznie dopiero od nowego roku.

Typow nie podaje, ani nie zamierzam bukom pomagac. Juz mam upatrzone typy i na chwile obecna kursy mi wystarczaja. Tobet sie z oferta wychylil, ciekawe co inne skandynawskie buki daja.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 10/12/2010 18:52

wg mnie dzisiaj Ekholm WIN @ 8,0 lub TOP 3...

nie polecam grac na Neuner, to juz lepiej wybrac Makarainen.

Z facetow ciezkie pary... wybralem tylko Fak`a z De lorenzim. Uwazam ze przebierany Sloweniec bedzie znowu wysoko, co juz nie bedzie niespodzianka.
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 10/12/2010 19:06

U mnie pograne w nocy i z rana:
Fak z De Lorenzim w betway po 1.85 - kursu kompletnie nie rozumiem, sam dalbym z 1.5 max, Fak zdeydowanie lepiej prezentuje sie napozatku sezonu niz przecietny Wloch - spore value

Do tego pobralem Martina Fourcade z Ederem po 1.4 oraz w bwin Shipulina S.Fourade po 1.72 - bety glownie grane pod slaba dyspozyje Francuzow. Martin wiadomo jaka forma, Shipulin natomiast swietnie przepraowal wolny okres i sami trenerzy wypowiadali sie, ze ze startu na start bedzie coraz lepiej takze trzeba miec chlopaka na uwadze

W sts przeciwko Sikorze - facet ma spore problemy zdrowotne, w srode jeszcze nie myslal wcale o startach, jednak jest na liscie startowej takze trzeba grac, poszedl Greis po 1.7

Poki co tyle - reszta na livebettingu
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 10/12/2010 19:23

Originally Posted By: Ojro

Zwyciestwo Kaisy przyjalem z rezerwa, pamietajac ze Kaisa Varis rowniez wygrywala, a potem pokazlo sie ze brala doping. Oby Makarainen na czysto jechala... swoja droge sliczna z niej blondynka tongue


Makarainen już nieraz pokazała że świetnie biega wink
to świetnym strzelaniem zaskoczyła w Oestersund, ciekawe jak będzie dzisiaj

co do dzisiejszych sprintów jest wiele niewiadomych...

co biegowo pokażą Rosjanie i Rosjanki, w Oestersund było słabo, tu inne warunki atmosferyczne, powinno być choć trochę lepiej.

co pokażą ci którzy mieli m.in. z powodu tej nieszczęsnej wody w Oestersund,
niespecjalnie wierzę w świetne wyniki Sikory czy Landertingera, nie wiem co z Simonem Fourcadem,
zupełnie liczyć się nie powinien Sumann, który stracił kilka kilogramów w ciągu nieco ponad tygodnia

bracia Fourcade na trasach w Hochfilzen nie należeli nigdy do najlepszych czy się to potwierdzi, zwłaszcza chodzi oczywiście o Martina.

Originally Posted By: Ojro
wg mnie dzisiaj Ekholm WIN @ 8,0 lub TOP 3...

nie polecam grac na Neuner, to juz lepiej wybrac Makarainen.

Z facetow ciezkie pary... wybralem tylko Fak`a z De lorenzim. Uwazam ze przebierany Sloweniec bedzie znowu wysoko, co juz nie bedzie niespodzianka.


podobnie jak ty na początku tygodnia zagrałem Helenę, kurs 11 aż prosił się oto, a jeśli będzie tu biegać na poziomie z przed roku szansa na to może być spora.

również odradzam grać Neuner, sama twierdzi że nie jest jeszcze w formie, więc traktowanie jej jako głównej faworytki... nie nie ona tu dzisiaj nie wygra.
Makarainen jest zbyt niestabilna jak dla mnie na strzelnicy, wątpie by znów tak dobrze się zaprezentowała.

nie wystąpi Boulygina, a widać wiele zakładów z nią, uwaga bo będą zwroty.

a teraz 3 typy na sprint mężczyzn:

Sumann top 10 nie 1.55
betway - tak jak pisałem Austriak był wśród tych którzy mieli problemy zdrowotne,
schudł kilka kilogramów, uważam że dzisiaj nie będzie się liczył,1.55 na to że nie będzie w dziesiątce jak najbardziej do grania smile

Sumann - Peiffer 2 1.95 betsson. O problemach Sumanna wyżej, Peiffer to świetny sprinter,
zajął 6 miejsce w klsyfikacji sprintów w zeszłym sezonie, poprawnie w Oestersund, powinien dać radę wink

Greis - Sumann 1 1.62
betway. Jak wyżej, dziś gram przeciwko Sumannowi, a Greis podobnie jak młodszy kolega z reprezentacji Peiffer,
w sprintach prezentuje się dobrze, w zeszłym sezonie 10 miejsce w tej specjalności, bardzo solidny biatlonista.

trochę jeszcze moich przemyśleń nt. sprintu mężczyzn, choć tych typów nie gram.

Birnbacher pierwsze strzelanie 5/5 1.90 bet365 - zależy oczywiście od warunków w jakich zawody będą rozgrywane,
ale tak czy siak to wysoki kurs, Niemiec to dobry strzelec. Podobnie Cyl po 1.80, w pozycji leżącej spora szansa na 5/5

W parze De Lorenzi - Wolf kursy 1.57 - 2.25, a obaj biegowo to ten sam poziom, w Oestersund Włoch lepszy w biegu o 2 sekundy.
W poprzednich latach w Hochfilzen również prezentowali ten sam poziom, jedynie sprint w zeszłym roku Wolfowi nie wyszedł, ale to wyjątek.

Ustyugov dostępny w parze z Ferrym po 1.85 i Tchoudovem po 1.95 w zakładach na strzelanie,
uważam że Ustyugov od obu jest w lepszej obecnie strzelecko formie, typy dostępne w tobet i betway.

W wielu parach zestawiony jest Slesingr jako faworyt, m.in z Austriakami Ederem i Mesotitschem, a specjalistą od sprintu nie jest,
u siebie Austriacy mogą powinni pokazać się lepiej niż tydzień tamu, bynajmniej ci, którzy są zdrowi.

w sts-ie ciekawe zakłady z udziałem Tomka Sikory, zwłaszcza dwa, Greis M. - Sikora T. 1 1.70
Sikora T. - Os A. 2 1.93
Nie wierzę by Sikora dzisiaj odegrał jakąś większą rolę, Greis i Os są dobrymi sprinterami, powinni być dzisiaj lepsi.

Po sprincie mężczyzn będzie więcej wiadomo wtedy uderzę w kobity smile
Posted by: zibi04

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 10/12/2010 19:27

zdaje się,że po opadach śniegu w Hochfilzen wyszło słońce,ale w tle widać niskie ciemne chmury tak więc nie wiadomo do końca jak będzie na trasie,a pogoda tutaj napewno może rozdawać karty,wiaterek napewno będzie na strzelnicy i spodziewam sie sporo pudeł dzisiaj
Tomek (biegnie w doborowym towarzystwie,bo pomiedzy dwoma norwegami),ale jak to już zostało napisane ma dalej problemy zdrowotne i zagrałem z Sumannem
poza tym Eder z Jayem i Os z Birnbacherem
u pań widzę Finke z Magdą po 2,00
a także Zajcevą z Valij,która na strzelnicy powinna ze dwa pudła zrobić
nie wiem jaką forme prezentuje Berger,ale zagrałem ją z Vitą,która na strzelnicy lubi zawodzić
powracając do panów zagrałem też Bergera z Burke po 2,30 ,bo myślę,że norweg dzisiaj zaskoczy i nie będzie miał problemów z maszyna jak ostatnio,chodx wiadomo co potrafi na strzelnicy wyprawiać...no ale tak czuję
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 10/12/2010 21:03

cóż pogoda pogarszała się z każdym kolejnym startującym zawodnikiem, Sumann w 10 się nie znalazł ale obu Niemców pokonał, Peiffer biegowo zawiódł, widać w tych warunkach się nie odnalazł, już czekam na bieg pościgowy gdzie będzie można zagrać za wieksze sianko, na pewno ciekawe pary będzie można znaleźć smile

tak z pozostałych rzeczy większość z tego co pisałem się zgadzało
- Rosjanie nieco lepiej pobiegli, choć nadal to nie jest to.
- bracia Fourcade znów słabo biegowo w Hochfilzen.
- Wolf wygrał z De Lorenzim biegowo 4 sekundy, czyli znów podobnie, choć Niemiec miał sporo niższy numer startowy.
- Ustyugov strzelecko lepiej od Tchoudova, z Ferrym równo czyli zwrot.
- Austriacy lepsi od Slesingra, obaj jednak mieli niższe numery startowe.
- Sikora 8-dziesiątka jeśli chodzi o bieg, Greis lepszy, Os fatalny występ.

przy takich wynikach jutro na pewno kilka ciekawych zakładów się znajdzie smile
Posted by: zibi04

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 10/12/2010 21:34

Mamy po pierwszym biegu...pogoda przemieszała dzisiaj trochę,teraz zmniejszyły sie opady śniegu,ale wiaterek kręci,niebo dosyc ciemne tak więc warunki pewnie sie jeszcze pogorszą do startu pań.Hmm z moich obserwacji wynika,że rosyjscy serwismeni trafili dzisiaj ze smarowaniami,tak węc u pań myślę,że będzie podobnie.
Podtrzymuję powyższe typy co do kobiet i do tego Brunet z Hitzer po 1,50 i przy odpowiednim pudłowaniu Flatland stawiam na jej porażkę z Dorin po 2,30
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 10/12/2010 22:28

bwin:
zwycięstwo sprint kobiet
Neuner 4.00
Ekholm 7.00

h2h Neuner - Ehholm 2.00 - 1.72 smile

a co do typów na dzisiaj:
Kuzmina - Bogali h2h czas biegu 1 1.76

Kuzmina w zeszłym wypadła w Hochfilzen bardzo dobrze, świetnie biegła, forma biegowa tak naprawdę nie była zła w Oestersund,
myślę że powinna sobie poradzić z Bogali (1.76 bet365),
jakoś nie wierzę w średniej klasy biegowo Rosjankę.

Zaitseva - Valj Semerenko 1 1.80
GameBookers

Rosjanka w poprzednich latach w Hochfilzen świetne rezultaty, widać że lubi tutejsze trasy, w Oestersund również pokazała że biegowo jest dobrze przygotowana, dla mnie jest większą faworytką w tej parze niż pokazuja to kursy. Ukrainka często w Hochfilzen słabe rezultaty.

S. Sleptsova/A. Bogaliy-Titovets 1 1.62 tobet

Podobnie jak Ziatseva tak i Sleptsova dobre występy w Hochfilzen w ostatnich latach. Pokazała w Oestersund że strzelecko jest ok, a biegowo te dwie świetne Rosjanki powinny być jeszcze mocniejsze niż ostatnio. Bogali jest po prostu słabsza i jakoś nie pokazuje by była w dobrej dyspozycji.

do tego wydaje mi się że po 2.30 można spróbować Zaitsevą w parze z Makarainen, Finka znów tak dobrze nie strzeli zapewne. w większości buków jest tylko neico ponad 2, max. 2.15, bwin 2.30
Posted by: zibi04

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 18:28

Witam
odnosnie wczorajszych pań napiszę tylko,że Zajceva dała popis aż bolało smile
Dzisiaj pogoda w Tirolu- niebo zachmurzone od czasu do czasu wychodzi słońce,temp.powietrza -2*C,śniegu -1*C,wilgotność 80%,wiaterek kręci w różnych kierunkach o sile 8 km/h

w expie ciężkie pary,powiedziałbym że nie do grania(przynajmniej dla mnie),ale żeby lepiej się oglądało to wybrałem taki dublet:
Alexander Wolf - Arnd Peiffer
Kto lepszy in Men's 12.5 Km Pursuit - Hochfilzen (AUT) 2 1.60

Alexander Os - Christian De Lorenzi
Kto lepszy in Men's 12.5 Km Pursuit - Hochfilzen (AUT) 1 1.90
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 18:36

1/4
Sleptsova i Zaitseva zawiodły :/

na dzisiaj:
Svendsen w top3 1.50 bwin. Było nawet 1.70 w betway, wszędzie pospadały, przeważnie teraz 1.30 na to zdarzenie,
najwyżej bwin 1.50. Wiadomo Svendsen w formie, biegowo elegancko, na strzelnicy też nie jest źle, na podium ma dziś spore szanse.

Birnbacher - Maric 1 1.52 tobet. Dla mnie Niemiec o wiele lepszym strzelcem jest,
wczoraj obaj po 4 pudła w stójce ale traktuję to jako słabszy dzień Niemca.
Maric to oprócz Bergera, Burka, swojego rodaka Bauera i jeszcze kilku asów jeden z najgorszych strzelców w pozycji stojącej.

Sednev - Boeuf 1 1.57 betsafe. Widać że Ukrainiec robi wielkie postępy, jest w formie, Francuz na strzelnicy nie jest taki regularny.
Myślę że cztery strzelania zdecydowanie w roli faworyta stawiają Sedneva.

Sednev w top 10 1.90 tipsport. Ukrainiec jak będzie strzelał jak dotychczas w tym sezonie,
to nie ma po prostu żadnych podstaw do tego by wypaść z dziesiątki.
Posted by: zibi04

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 18:40

słońca to juz chyba nie zobaczymy na trasie biegu poscigowego,śnieg zaczął padać dosyć mocno i warunki będą podobne do tych jakie panowały na wczorajszym sprincie
ciekawy jestem rywalizacji tego młodego Boe z "księciem",jak sie nie spali na strzelnicy,nie będzie czuł oddechu na plecach innych zawodników to może być dobrze,ale jak zrobi pudło na poczatku i wbiegnie z kilkona zawodnikami na strzelnice,to będzie ciężko...osobiscie trzymam za niego kciuki:)
Posted by: zibi04

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 18:46

AG ja w Sedneva nie wierzę,ale to może dlatego,że mam do niego jakiś uraz,a co do 10 ja widzę go poza nią,ale byc może to przez tą ansę do niego...rozpadało sie na dobre
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 18:47

Dzis moj konik czyli sztafety grin
ale po pierwsze poczatek sezonu, po drugie ekipy sie bardzo wyrownaly a po trzecie jak bedzie taka pogoda jak wczoraj to zamiast analizy lepiej rzucic koscmi wink

Widze to wstepnie tak :

1/2 Niemcy/Rosja
3 Ukraina
4/5/6/7 Nor/Fra/Szw i Blr
dalej widze ciemnosc ...
chyba CHn i Nasze laluchny boks

Szkoda ze startuje Gwizek, nie dosc ze mnie wkur.... to jeszcze jest slaba , mogli puscic Monisie , pewnie gorzej by nie bylo ale na przyszlosc by nabierala doswiadczenia
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 19:40

Mysle ze miejsca 1-2 sa zarezerowane dla Rosji i Niemiec i zamierzam je pograc w parach z innymi, niskie kursy ale nie mam innych pomyslow ?!

pozostale ekipy wyjatkowo slabe narazie zeby zagrozic
Francja poza przecietna jak dotad Brunet nie ma nikogo
szwecja ma Ekholm i Zidek ale Nilson i Domeji to inna liga
Norwegia i Ukraina nawet niezle ale chyba nie na tyle
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 19:47

Dzisiaj Boe juz ladnie wygral, wiec teraz:

Rosjanki @ 2,75 - troche malo, ale chyba wyzej juz nie bedzie

Sleptsova,Zaitseva,Iourieva, Bogali a na przeciwko Neuner,Henkel, Hitzer, Bucholz...

Neuner po chorobie, Henkel daleko od jej najlepszej formy (troche duzo pudel jak na nia), Hitzer i Bucholz moga w kazdej chwili zepsuc. Mysle ze po I kolku ruskie beda prowadzic, ciekawe jak na 2 zmianie bedize radzila sobie Madzia :>
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 19:56

Kurs warty gry jak najbardziej ale nie zgadzam sie z kilkoma faktami ?! Nie mam teraz niestety czasu ale tak z grubsza to Neuner po chorobie miala wczoraj najlepszy czas biegu smile

Henkel daleko od formy tak samo jak Sleptsova czy Zaitseva ?!

aha i nie startuje Iourieva tylko Yurlova a to uwierz mi robi znaczna roznice wink
Posted by: zibi04

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 20:33

co do Magdy to sie zgadzam w zupełnosci,sam myślałem,że słabiej zacznie sezon a tutaj nie dość,że szybko biaga to na strzelnicy spokojniej sie zachowauje(ostatni strzał ewidentnie zerwała),czyli na tarczy powinno byc dobrze
widzę dzisiaj Ukrainki wysoko...niemkom i rosjankom nie powinny zagrozic,ale o trzecie powinny powalczyć ze szwedkami i mimo wszystko z francuzkami
ja mam zagrane
Białorus-Polska 1
Rosja-Ukraina 1
Niemki-Szwedki 1
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 21:02

ja pogralem dosyc grubo dubla:

Niemcy-Szwecja... Niemcy
Rosja-Francja... Rosja

AKO: 1,65 9/10

Grubo i z niskimi kursami, ale na prawde nie widze, jak to Niemki i Rosjanki moga zle wypasc. Szwedki, tylko Zidek i Ekholm. Dziwie sie ze na 1 zmianie dali Domeij, mogla biegnac Zidek. Zobaczymy boks
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 21:37

Originally Posted By: Inzaghi78
Mysle ze miejsca 1-2 sa zarezerowane dla Rosji i Niemiec i zamierzam je pograc w parach z innymi, niskie kursy ale nie mam innych pomyslow ?!

pozostale ekipy wyjatkowo slabe narazie zeby zagrozic
Francja poza przecietna jak dotad Brunet nie ma nikogo
szwecja ma Ekholm i Zidek ale Nilson i Domeji to inna liga
Norwegia i Ukraina nawet niezle ale chyba nie na tyle


ja to już chyba nie powinienem się wypowiadać po swoich typach z rana, ale widze zupełnie inaczej dzisiejsze zawody.
Składy, forma, warunki atmosferyczne itp. wszystko według mnie wskazuje właśnie na to że Niemki i Rosjanki nie odjadą reszcie.

Originally Posted By: Ojro
ja pogralem dosyc grubo dubla:

Niemcy-Szwecja... Niemcy
Rosja-Francja... Rosja

AKO: 1,65 9/10

Grubo i z niskimi kursami, ale na prawde nie widze, jak to Niemki i Rosjanki moga zle wypasc. Szwedki, tylko Zidek i Ekholm. Dziwie sie ze na 1 zmianie dali Domeij, mogla biegnac Zidek. Zobaczymy boks


Nic w tym dziwnego nie ma, zawsze tak występują...
1 Domelj/Hogberg - zaleznie od formy
2 Zidek
3 Nilsson
4 Ekholm

ogólnie jak patrzę na składy poszczególnych sztafet w tym zawodach i porównuję z zeszłym sezonem, to sporo ekip jest słabszych...
* Niemki bez stabilnej Beck i świetnej biegowo Hauswald, mają Hitzer i Buchholz
* Rosjanki zmuszone do wystawienia Yurlovej
* Francuzki też słabsze niż sezon temu
* Norweżki raczej też, zupełnie nie wierzę w Solmdal i Horn.

Według mnie wcale dziś nie będzie tak że o zwycięstwo walczyć będą tylko Niemki z Rosjankami, liczę na Ukrainki i Szwedki że namieszają.

Szwedki mają bardzo stabilny skład, zależnie od formy tylko na pierwszej zmianie wystepuje Domelj/Hogberg. Jako jedna z niewielu ekip Szwecja nie zawodzi w sztafetach strzelecko, wiadomo że biegowo Domelj straci, ale nie ma tragedii, Nilsson w sztafecie przeważnie mocny punkt, pomimo tego że indywidualnie wcześniej wygląda to bardzo przeciętnie. Ukrainki widząc jak biegli Ukraińcy już dla mnie takimi faworytkami nie są, watpliwe by biegowo było tak dobrze jak wczoraj, ale i tak powinny dobrze strzelić co i tak może dać miejsce w okolicach podium. Szwedki najpewniejsze wydają mi sie w zestawieniu z Norweżkami, nawet jakby coś Szwedki niespodziewanie zawaliły można spokojnie liczyć na to że i Norweżki coś zawalą, wyżej stawiam formę Zidek i Ekholm niż Flatland i Berger. Liczę również że bardziej doświadczone Domelj i Nilsson spiszą się lepiej od niewiadomych jakimi są Solemdal i Horn. W zeszłym sezonie tylko raz lepsze były w sztafecie Norweżki od Szwedek, na ogół dużo lepsze Szwedki były, więc:

Szwecja - Norwegia 1 1.60 betsson

to jedyne co stawiam w tych zawodach.

Hitzer/Neuner/Buchholz/Henkel - to nie jest wielki zestaw, może ktoś chce spróbować over 8.5 dobieranych 1.60 fonbet. Ja odpuszczam bo za dużo już wtopiłem ostatnio, ale wczoraj miały razem 9 niecelnych w sprincie, w zeszłym roku Niemki w silniejszym składzie miały 12 doładowań. Według mnie każda z nich może zawalić na strzelnicy a pojedyncze doładowania wręcz pewne patrząc na ich formę.
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 11/12/2010 21:44

Jeśli zaś Szwedki zaprezentują się równie dobrze na strzelnicy jak przeważnie, to poniżej 8.5 doładowań powinno tez izzi wejść,
Zidek i Ekholm razem to powinno być 18/20 czyli dla Domelj i Nilsson 6 doładowań, jak najbardziej do zrobienia.

No i na ch** tą Gwizdoń wystawił, wiem że Hojnisz młoda, niedoświadczona,
że niskie numery wczoraj miały wczoraj lepsze warunki itd itp,
ale to co Gwizdoń od roku robi to mi Mateje zaczyna przypominać w skokach :/
jednym słowem PORAŻKA, szkoda że nie dał szansy młodej, nic do stracenia nie miał uważam.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 12/12/2010 02:34

NORWAY
OS Alexander
BJOERNDALEN Ole Einar
SVENDSEN Emil Hegle
BOE Tarjei

dziwne ze Emil nie konczy...

kursy na win 1,35 Bwin, no coz, jesli jakiegos doga postawic to widze ze Rosja (Tcherezov,Tchoudov, Shipulin,Ustygov) moze zamieszac
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 12/12/2010 07:42

ale ten Unibyt ma uboga oferte na biathlon smirk skandynawscy WSTYD grin

ogolnie nie bede pomagac zimalom w konkursie, mam jeszcze jedna peffke z kobiet, ale na razie czekam, moze cos jeszcze ciekawego 'wyplynie' u bukow.

Sztafeta, na pierwszy rzut oka, wskazuje na Norwegow. Na poczatku tez tak myslalem, ale Rosjanie, Austriacy, a nawet Slowency

I tak sobie mysle, ze Slowency, z Jakovem Fakiem, ktory dzis odpoczywal, moga wyjsc na prowadzenie po 1 zmianie. Bet365 ma 6,0 na nich. Tcherezov sie odrodzil, i to jego faworyzuja. OK, ale zeby tylko 2,0 dawac :> no i sa jeszcze: Os (NOR) i Mesotitsch... Os nie straci wiele, ale jego widze ok 10-20 sekund po prowadzacym, slabszy bieg, a i na strzelnicy moze nie wytrzymac. Daniel bedzie chcial powalczyc u siebie.

Ja jednak postawilbym na Fak`a @ 6,0 WIN po 1 zmianie. Juz mnie raz zawiodl, teraz lecisz na pelnejjj kurrr...

Jesli pograc Norge to tylko livebetting. Uwazam ze na 100% Os nie bedzie prowadzil, a wtedy powinny byc kursy wyzsze na nich.

Ogolnie ten Hochfilzen mi nie lezy pod granie... moze Pokljuka w Slowenii :>
Posted by: zibi04

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 12/12/2010 21:56

dobrze,że przespałem start do druzynówki,bo pewnie gdzieś bym ugrał rosjan,a oni dzisiaj jakis wielki wałek odwalili :)ufff ;
przed nami pościgówka pań,w expie widzę kilka ciekawych zestawień i tak:
Valj Semerenko - Vita Semerenko
Kto lepszy in 10 km Pursuit - Hochfilzen (AUT) 1 1,55
jeżeli siostry sie nie zmówią :)to dla mnie faworytka jest Valj, a na tarczy mam nadzieję,że bedzie odwrotnie niż wczoraj (3-0);

Helena Ekholm - Marie Laure Brunet
Kto lepszy in 10 km Pursuit - Hochfilzen (AUT) 1 1,40

na trasie szybsza jest szwedka,na tarczy też jest lepszą strzelczynią,swoją droga ładnie Marie wczoraj wyprowadziła na "ostaniej" drużynę:) ;

Anastasiya Kuzmina - Ann Kristin Flatland
Kto lepszy in 10 km Pursuit - Hochfilzen (AUT) 1 1,70
nie jestem jakimś fanem rosjanki ze słowacką licencją,ale na tarczy zrobiła postęp,a biegowo potrafi się spiąć i wczoraj końcówkę trochę odpuściła,pewnie mając w głowie dzisiejszy bieg, w którym może odegrac czołową postać-co do Kristin,to na pewno ładnie z niej kobieta i tutaj przewagę napewno ma :),jednak lubi ona sobie postrzelać obok czarnych krążków i w tym elemencie wietrzę sukces Anastasii...poza tym 25 sekund przewagi - to jest jedne pudło smile

Darya Domracheva - Kaisa Mäkäräinen
Kto lepszy in 10 km Pursuit - Hochfilzen (AUT ) 2 2,00
wczoraj Finka odpoczywała-jak dla mnie duży plus,według mnie lepsza dyspozycja od początku sezonu i mam nadzieję,że Kaisa będzie strzelała nie gorzej niż w ostatnich startach;białorusinka kojarzy mi się z fatalnym pudłowaniem sprzed kilku sezonów,ponoć miała wtedy jakies problemy z karabinkiem jak dobrze pamiętam i może na tarczy teraz jest lepiej to ja za każdym razem jak podbiega do strzelnicy nie widzę "0" na tarczy(niech powtórzy wczorajsze strzelanie i będzie OK smile )

Teja Gregorin - Anna Carin Zidek
Kto lepszy in 10 km Pursuit - Hochfilzen (AUT) 2 1,75

tutaj po prostu liczę na dobry wystep szwedki,bo w obecnej formie obydwu pań jest podobny poziom...(agrane delikatnie do komba);

Anna Bogaliy-Titovets - Eveli Saue
napewno rutyna zdecydowanie za rosjanką,ale 1,35 na Anne,przy dzisiajeszych wałkach rosjan,to bym wolał zagrać 2,95 na mało znana Estonkę,która w sprincie na "0" a wczoraj solidarnie z rosjanką po dwa pudła...no bet

poza tym mocno awansować może dzisiaj norweżka Berger,która wczoraj pokazała sie z bardzo dobrej strony wyprowadzając druzynę na pudło...może dzisiaj bedzie podobnie,bardzo dobrze na strzelnicy i do tego jej ambitny bieg,bez kalulacji,aby do przodu,pod górkę bardzo mocno pracuje,myślę że dzisiaj bedzie wysoko

pozdrawiam i życzę wysokich $$$$
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 15/12/2010 19:34




Pokljuka

Program zawodów:
16.12 10:30 - Individual [M]
16.12 14:15 - Individual [K]
18.12 11:15 - Sprint [M]
18.12 14:00 - Sprint [K]
19.12 12:15 - Sztafeta MIX


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/12/2010 05:40

Sikora - Mesotitsch... mozna na tej parze sure beta zrobic:

Betsafe: Mesotitsch @ 2,1
Betway: Sikora @ 2,05

laugh

ja pobralem juz w poniedzialek h2h SHOOTING ONLY: Sikora z Ferrym, bylo na Tomka 2,1 teraz 1,75. Wydaje mi ze ktos sie pomylil i taki kurs trzeba bylo zagrac 10/10. Teraz raczej juz nie 10/10, ale wg mnie i tak wejdzie.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/12/2010 18:09

Tarjei Boe - Michal Slesingr typ:2 @3.55 Tobet

Chyba kogos pojeb...... Kurs kompletnie nieadekwatny do tego zdarzenia i nie moge przejsc obok obojetnie grin
Boe jest faworytem jak najbardziej ale nie az takim jak wskazuje kurs bo Slesingr bardzo lubi ten bieg i czesto jest w czolowce o czym najlepiej swiadczy fakt ze zajal 7 miejsce w Pucharze swiata w tej specjalnosci przed rokiem
Posted by: zibi04

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/12/2010 18:29

Pogod widać w Pokljuke dopisuje,świeci słoneczko ok -10*C,wiaterek 6KM/H
Sikora-Furcade S. 1 1,70 8/10
Bo-Sumann 1 1,60 6/10
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/12/2010 18:42

Originally Posted By: zibi04
Pogod widać w Pokljuke dopisuje,świeci słoneczko ok -10*C,wiaterek 6KM/H
Sikora-Furcade S. 1 1,70 8/10
Bo-Sumann 1 1,60 6/10



oczywiscie moze wejsc ale ja nie h=gram w indywidualnych przeciwko takim zawodnikom jak: Sumann , Bergman, Slesingr, Greiss, Mesotitch, Burke czy nawet Hurajt
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 17/12/2010 23:14

10km Sprint

dubel Betsafe:

Tarjei Boe - Michal Slesingr... Tarjei Boe @ 1,45
Emil Hegle Svendsen - Bjørn Ferry... Emil Hegle Svendsen @ 1,35

AKO: 1,96 4/10

Tym razem dubel o niskich kursach z Betsafe. Oba typy powinny bez wiekszych problemow wejsc. Oczekuje, ze zarowno Svendsen jak i Boe zrobia max. 2/3 bledy, a i tak wygraja swoje pary. Nie ma co powielac co post isch zdolnosci biegowych. EHS to top3, Boe - powiedzialbym - top10.
Ferry laugh co za sezon... rozczarowanie za rozczrowanie. Zarowno w biegu, a juz strzelnica to WOOW. Osobiscie w Pokjuce pogralbym przzeciwko Szwedowi, ciekawe co pokaze po przerwie swiateczno-noworocznej.
Slesingr... rowniez podobne rozczarowanie. Jak nie ustrzeli 10/10 to nie ma co marzyc o top20. A w tym sezonie strzelanie nie nalezy do jego zalet.

Ostersund
Boe 5ty (1 karna), Slesing 29ty (2 karne)
Svendsen 1szy (1 karna), Ferry 57ty (4 karne) - tutaj trzeba wziazc pod uwage zatrucie Szweda

Hochfilzen
Boe 1szy (0 karnych), Slesingr 46ty (3 karne)
Svendsen 4ty (2 karne), Ferry 11ty (1 karna)
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 17/12/2010 23:20

Patrzac na sam bieg Ferry'ego w individualu to byl bardzo szybki.. zajal 3 miejsce w tym zestawieniu.. [1. Berger, 2. Svendsen +3s, 3. Ferry +4.9s, 4. Boe +7s]
Strzela tragicznie.. ale jakos mam przeczucie ze w sprincie spisze sie duzo lepiej..

Boe w kazdym starcie Top 5 w biegu : )
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 17/12/2010 23:28

Originally Posted By: Rivaldinho
Patrzac na sam bieg Ferry'ego w individualu to byl bardzo szybki...

Zgadza sie, ale Ferry vs. EHS, OEB, Boe, M.Fourcade to zaden dog. Mysle ze Norwedzy, a w szczegolnosci Olek beda wysoko i na pewno nie gram przeciwko nim, nawet kursow >2,5-3,0

U kobiet raczej na Neuner i Makarainen. Na pewno nie przeciwko. Fajnym dogie jest Miriam, ale jej strzelanie smirk

wiecej nie powiem... konkurs boks tongue
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 17/12/2010 23:43

najpierw to trzeba sie dowiedziec czy znow wiatr bedzie krecil na strzelnicy chyba, ze samobojcami jestescie to typujcie niskie kursy.
Jak ma znow krecic to dobra opcja bedzie granie underdogow - ja osobiscie czekam za konkretnymi informacjami o pogodzie
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 18/12/2010 06:08

Neuner - Henkel... NEUNER @ 1,5 bwin 10/10
Henkel TOP 6? NIEEEEEEE @ 1,4 betsafe 10/10

dla mnie peffki... wg mnie Madzia jutro wygrywa, a na pewno bedzie wysoko. Henkel bez polotu i powinna sprezyc sie na Oberhof, Rupo. Za duzo ma pudel jak na nia, a wiadomo, ze w biegu rzadzi 'krolewna Madzia'

Andrea nie bedzie w TOP 6 ? Bo, Neuner, Maka, Ekholm, Domracheva, moze cosik Zidek, Sleptsova pokaza. Ogolnie jestem na NIEEEgranie na Henkel. Bedzie poza 10.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 18/12/2010 19:38

Originally Posted By: Ojro

Ferry laugh co za sezon... rozczarowanie za rozczrowanie. Zarowno w biegu, a juz strzelnica to WOOW. Osobiscie w Pokjuce pogralbym przzeciwko Szwedowi, ciekawe co pokaze po przerwie swiateczno-noworocznej.



Zebys sie jeszcze nie zdziwil grin
nie uwazam ze Ferry jest w jakiejs beznadziejnej formie, wielu zawodnikow ma rozne etapy przygotowywania sie do sezonu
a poza tym Ferry to jeden z moich ulubionych zawodnikow wiec uwazaj boks tongue
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 18/12/2010 23:06

Dzis bardzo dobry dzien bo udalo sie trafic 4/4 i to w sytuacji kiedy kmpletnie sie tego nie spodziewalem ale tak to juz jest smirk

Brawo Ferry piwo hura
Mam niesamowita satysfakcje ze chlopak dzis wygral zawody piwo
Jakby nie patrzec czuje sie niejako jako ojciec Ferrego laugh

Riva pewnie pamieta o co chodzi a dla mniej wtajemniczonych jakis czas temu , oj juz nie pamietam kiedy to bylo ... chyba watek biatlonowy dopier oco tutaj powstawal mocno lobowalem zwyciestwo Ferrego w jakis zawodach gdzie jeszcze nie bylo o nim w zasadzie nic slychac i o dziwo sie udalo bo Ferry wtedy wygral te zawody po kusie cos okolo 10 juz nie pamietam smile

Poza tym cieszy dobra forma Tomka, ktory biegowo jeszcze sobie nie radzi ale wiem ze przyjdzie i na to czas bo Tomek juz nie jest nastolatkiem zeby caly puchar byc w top formie !!
Ciesze sie takze z dobrej formy Cyl ktora wyraznie wyrasta na czolowa gwiazde naszego kobiecego biatlonu choc nie moge caly czas odzalowac tych 3 pudel na ostatnim strzelaniu w indywidualnym ... szkoda
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 18:53

Sztafeta MIX

Czechy - Polska... Czzechy @ 1,67 tipsport 10/10

Czechy (VEJNAROVA Zdenka, TOMESOVA Barbora, SOUKUP Jaroslav, SLESINGR Michal) powinni lekko i przyjemnie pokonac nasza sztafete w skladzie Cyl, Gwizdon, Szczurek, Plywaczyk.
Mielibysmy jakies szanse gdyby Czesi pudlowali, ale tutaj rowniez sa dobierania 3 naboi, wiec dla mnie nie ma innej opcji. Bieg Naszych, tffuuu czlapanie naszych pozwoli Czechom na spokojne pudlowanie. Soukup i Slesingr byli wystawiani na rowni z Sikora, a teraz maja przegrac z Plywaczykiami i Szczurkami? NIE SADZE.
Poza tym, naszych poludniowych sasiadow widze jako ta ekipe, ktora moze sprawic niespodzianke. WIN @ 50,0 UB

Slownia, Ukraina, Czesi, Bialorus - ekipy ktore spokojnie moga byc w top5.
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:03

Ukraina, Słowenia tak, ale Czesi i Białoruś???
Niemcy, Rosja, Szwecja, Francja, wszyscy w mocnych składach...
nie widzę miejsca w top5 dla Białorusi bez Domrachevej, a z Pisarevą i Chepelinem oraz Czech,
którzy wyglądają na równych ale jednak trochę zbyt wolnych, raczej miejsca 7-10 uważam.

jak najbardziej popieram typ na naszych południowych sąsiadów w parze z nami, w drugiej części zdecydowanie mocniejsi powinni być,
nie widać by ktoś mógł na strzelnicy u nich zawalić, a biegowo są lepsi.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:12

Wedlug mnie dzisiejsza sztefate bierze ekipa Szwecji lub Francji, moze Ukraina wreszcie cos namiesza bo maja potencjal (choc liczylem na mocniejszy sklad)
Nie wierze w ekipe rosji, licze ze beda poza top 3 : )

Z wyzszych kursow pogralem:
Rosja TOP 3? nie 3.50 fonbet
Francja - Rosja (1) 2.60 GB (2.40 bwin, bet24, unibet, fonbet)
Posted by: Azazel

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:16

na dziś proponuje;
Mixed Relay 2x6km + 2x7,5km (Pokljuka/SLO)
Head-To-Head Niemcy/Ukraina
Typ: Ukraina 2.30

4-1 PIDHRUSHNA Olena
4-2 SEMERENKO Vita
4-3 SEMENOV Serhiy
4-4 SEDNEV Serguei

2-1 BACHMANN Tina
2-2 GÖSSNER Miriam
2-3 WOLF Alexander
2-4 BIRNBACHER Andreas

ukraina bardzo solidny skład, świetni strzelcy bez wyjatku a i w biegu nie odstają, sklad niemiec to mieszanka wybuchowa i nie zdziwie sie jak 2 karne rundy zaliczą, lekka przewaga biegowa po stronie niemiec, ale na strzelnicy beda sie szkopy męczyć potwornie wink
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:19

tak tylko, ze Niemcy nawet w slabszym skladzie potrafia wygrywac

wystarcczy spojrzec na dokonania Ukrainy i Niemiec w zeszym sezonie w Kanty Mansiysku i Kontiolahti

Francja pograna i Czechy rowniez wink
Posted by: Valverde

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:24

Lindstrom w sztafecie szwedzkiej zamiast Ferrego :/
Posted by: kardynal20

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:29

ja juz wczoraj pogralem win niemcow

pamietajmy ze mozna doberac naboje

a wiec po kolei

bachmann i miriam pokazaly wczoraj jak sie biega szybko
mysle ze we 2 wyprowadza facetow na prowadzenie a oni to dociagna
2 razy mixed w tamtym roku
1 WIn raz 2 miejsce

co do szwedek ekholm biega wolno i zidek tez nie najszybciej
obie rosjanki dosyc czlapia
francuzow nie stac na wygrana
i tak naprawde koncza mi sie inne mozliwosci
bo wiadomo u norwegow babki zawala od razu

wczoraj @5 dzisiaj @6 dolozylem

wiem ze sytans tylko 6km u babek i 7,5 le mys;le ze przygotownie biegowe wyjdzie i zadecyduje
Posted by: kardynal20

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:31

no i dodatkowo jak napisal Valverde
pokazne oslabiebie szwedow
Posted by: Azazel

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:39

Originally Posted By: kardynal20
ja juz wczoraj pogralem win niemcow

pamietajmy ze mozna doberac naboje

a wiec po kolei

bachmann i miriam pokazaly wczoraj jak sie biega szybko
mysle ze we 2 wyprowadza facetow na prowadzenie a oni to dociagna
2 razy mixed w tamtym roku
1 WIn raz 2 miejsce

co do szwedek ekholm biega wolno i zidek tez nie najszybciej
obie rosjanki dosyc czlapia
francuzow nie stac na wygrana
i tak naprawde koncza mi sie inne mozliwosci
bo wiadomo u norwegow babki zawala od razu

wczoraj @5 dzisiaj @6 dolozylem

wiem ze sytans tylko 6km u babek i 7,5 le mys;le ze przygotownie biegowe wyjdzie i zadecyduje

a w jakich składach w zeszłym roku niemce biegały ?
Posted by: Azazel

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:40

włochy - norwegia 1 @1.5 wyglada na fajną lokatę wink
Posted by: kardynal20

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:41

w jednym np bieg pfeeifer i schemp

chcialem tylko pokazac ze niemcy zawsze traktuja to powaznie i mimo ze czasem biega zmieniony sklad jakby nadaja sie do tej konkurencji
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:49

Kardynal ma sporo racji.. ja sam postanowilem nie ruszac zakladow z ekipa niemiec bo sa dzis dla mnie wielka niewiadoma.
Jakby nie patrzec Bachmann i Grossner wsrod pan maja zdecydowana przewaga w biegu.
Jezeli nie zawala strzelnicy to po 2 zmianach Niemcy powinni prowadzic.

Mozna gdzies w necie pograc zaklad kto bedzie prowadzil po 2 zmianach? bo tego nie widze poki co



Lider po 1. etapie ? NIEMCY @ 7.00 bet365 lekko pograne wink
Posted by: grajus87

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:49

zgadzam się w 100% że panie z Niemiec zrobią swoje wink
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:55

Baaaaardzo rzadko mamy z Riva inny punkt widzenia ale chyba dzisiaj tak jest tongue
Wspominajac o ekipach ktore powalcza o zwyciestwo moim zdaniem zapomnial o Niemcach !!!
Tutaj zgadzam sie z kardynal20, uwazam ze Niemcy moga spokojnie to wygrac bo maja calkiem niezly sklad, bardzije boje sie o Wolfa niz Gossner ale moze dlatego ze Wolf juz nieraz zawalil sztafete a to wszystko dopiero przed Miriam smile
Mysle tez ze Rosja bedzie wysoko znaczy sie w 3 a to chociazby dlatego ze musza zmazac plame z ostatnich zawodow sztafetowych i to zarowno panie jak i panowie mimo iz panowie to juz dali czadu na calego - byc za Polska laugh
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:59

Originally Posted By: Rivaldinho
Kardynal ma sporo racji.. ja sam postanowilem nie ruszac zakladow z ekipa niemiec bo sa dzis dla mnie wielka niewiadoma.
Jakby nie patrzec Bachmann i Grossner wsrod pan maja zdecydowana przewaga w biegu.
Jezeli nie zawala strzelnicy to po 2 zmianach Niemcy powinni prowadzic.

Mozna gdzies w necie pograc zaklad kto bedzie prowadzil po 2 zmianach? bo tego nie widze poki co



Lider po 1. etapie ? NIEMCY @ 7.00 bet365 lekko pograne wink


a jednak pisales w tym samym momencie co ja wiec cofam to ze sie nie zgadzamy piwo

Prosze nie piszcie juz o typach 10/10 czy lokatach confused
w Biatlonie nie ma czegos takiego i uwierzcie juz nie takie rzeczy widzialem ...

Ja dzis pogram dwa typy ktore sa moim zdaniem value, pewnie nie wejda ale po takich kursach to w innej dyscyplinie nie wiem co bym musial wytypowac a tu szansa jakas jest wink

Slowenia win @18 Tobet
Ukraina win @18 Tobet
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 19:59

Tak, Niemcy potrafia sprezyc sie na sztafety kazdej masci. Ale tutaj tylko 6km + 7,5km, wiec troche slabsi w biegu (nie mowie o naszych czlapajacych) moge sie sprezyc. Gossner i Bachmann zbyt duzej przewagi nie powinny zrobic na swoich kolkach.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/12/2010 21:57

Dzis dla mnie fatalne zawody i caly czas nie moge sie z tym pogodzic mad

juz 2 typy w Pokluce przegralem o 2 sek. ale dzis dopelnila sie czara goryczy ...

Przegrac o 0,3 sek. kurs @18 to nic tylko usiasc i plakac mad
to sa te chwile kiedy nie zal straconej stawki ale potencjalnego zysku ...
i nawet nie pociesza mnie to @2.55 na miejsce w 3 Ukrainy
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 26/12/2010 19:31

W zeszły czwartek szwedzka policja znalazła w jednym z hoteli w Oestersund torebkę zawierającą środki dopingowe. Podczas zawodów inaugurujących sezon mieszkały tam reprezentacji Białorusi, Niemiec oraz Rosji. Na razie nie wiadomo do kogo należały specyfiki. Śledztwo prowadzą szwedzcy policjanci. Nie jest też pewne kiedy będą znane jego rezultaty.

znowu to samo ;]
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 27/12/2010 06:33



Stadion Schalke zniszczony przez śnieg!
Jak widać nawet najbardziej nowoczesne obiekty są bezradne w starciu z naturą. Fragment dachu stadionu Schalke 04 Gelsenkirchen, Veltins Arena, nie wytrzymał pod naporem śniegu.
Gdyby do zdarzenia doszło 30 grudnia, wówczas skutki zarwania dachu byłyby o wiele bardziej opłakane. Właśnie tego dnia miał się odbyć World Team Challenge, organizowane od dziewięciu lat, nieprzerwanie na stadionie Schalke, drużynowe zawody biathlonistów.
- Ochrona kibiców i uczestników sportowego widowiska, jest dla nas najważniejsza - powiedział Rudriger Mengede zarządzający obiektem. - Dlatego nie mieliśmy innego wyboru, jak odwołanie wszystkich najbliższych imprez z powodów bezpieczeństwa - dodał.
Dach stadionu Schalke jest wykonany z włókna szklanego i teflonu. Zalegający śnieg, oraz obfite niedzielne opady spowodowały jego zarwanie. W styczniu śnieg również uszkodził dach, przez co przełożono kilka spotkań Bundesligi.
Nie wiadomo, jak długo potrwają prace naprawcze, ale niewykluczone, że wzmacnianie konstrukcji może się przedłużyć nawet do połowy stycznia.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 03/01/2011 22:31




Oberhof

Program zawodów:
05.01 17:30 - Sztafeta [M]
06.01 19:30 - Sztafeta [K]
07.01 17:30 - Sprint [M]
08.01 17:40 - Sprint [K]
09.01 15:30 - Mass [M]
09.01 18:15 - Mass [K]


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 19:39

wracamy na tray biathlonowe, Panowie piwo

Francja top 3 - sztafeta po raz drugi w tym sezonie, w pierwszym wystepie Francuzi zajeli 3 pozycje w skladzie z Beatrixem i Habertem... dzis w ich miejsce pobiegnie Simon FOurcade i Boeuf - bez watpienia nie jest to zamiana in minus... do tego Martin + Jay na pierwszwej zmianie i zastanawiam sie czy nie sa oni w stanie zakrecic sie nawet kolo zwyciestwa.. wszystko zalezy od tego czy w okresie swiateczno-noworocznym bracia Fourcade doszli do dobrej formy biegowej - jezeli tak to sa oni glownym dla mnie faworytem do dzisiejszego zwyciestwa
Posted by: rosalinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 19:44

BUBson uwazam typ rowniez za ciekawy, a jak jest Twoja opinia co to tego typu. CZE - SŁOW 1?
Posted by: antyfutbol

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 19:46

Sam osobiscie czeka na info odnosnie pogody i ewentualnych zmian w skladach, czego nienawidze.
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 19:59

michael89 - masz racje, juz chyba cos zaczynaja zmieniac, bo kurs na Norwegie w Bwin polecial na @4,00...

rosalinho, z takimi pytaniami to na QC, poza tym nie wiem co uwazasz za SŁOW grin jezeli Slowacje to Czesi powinni ich pyknac, co do Slowenii - gram na Slowencow i mam nadzieje ze Bauer na 1ej zmianie oszczedzi sobie kolek
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 20:12

teraz dopiero otworzylem oferte w Fortunie i przyznam zainteresowala mnie jak rzadko kiedy...

Rosja top 2 @1,65 - u wiekszosci to Rosjanie sa faworytami dzisiejszych zawodow, biegna praktycznie w najsilniejszym skladzie, podczas gdy inne zespoly mieszaja... osobiscie jakos nie przekonuja mnie Austriacy, Rosjanie z Francuzami (o ile bracia F. w formie) powinni walczyc o zwyciestwo, a taki kurs na top 2 bardzo mi sie podoba

Francja - Ukraina 1 @1,42 - nie bede sie powtarzal, powiem tylko ze buki chyba sie kieruja ze skoro Ukrainki potrafia walczyc z najlepszymi to i panowie dadza... a moim zdaniem nie dadza grin

Rosja 1-2 @1,65
Francja - Ukraina 1 @1,42
ako - @2,31




ponadto mniej pewne choc wpadlo mi w oczy:


Rosja - Norwegia 1 @1,42 - jezeli Norwegowie lada moment nie zmienia skladu to powinno izzi
Francja top 5 - @1,20
Czechy - Szwajcaria 1 @1,55


wazne mam pytanko - ktos wie do ktorej mozna zmieniac sklady?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 20:57

wazne mam pytanko - ktos wie do ktorej mozna zmieniac sklady?
Napewno jest to gdzies opisane w regulaminie, ale teraz nie mam na to czasu.. na oko jak obserwuje biathon kilka lat.. to nie przypominam sobie aby zmieniali pozniej jak 10 min przed zawodami, ale moge sie myslic.

Co do typow na dzis..
ponownie nie ufam Rosjanom.. w tym samym skladzie w Hochfilzen byli na 14 miejscu z 6 karnymi.. dzis napewno tak slabego wyniku nie zalicza, ale.. Z rosjanami po przerwie noworocznej bywa roznie.. znajac metalnosc tego narodu i to ze oni sezon traktuja z przemruzeniem oka nastawajac sie na MS w Khanty nie postawie dzis na nich ani zlotowki.
Dla mnie faworytem nr 1 sa Austryjacy. Dzis w najsilniejszym skladzie.. w skaldzie ktory w Vancouver mialby zloto gdyby w koncowce Sumann sie nie zakrecil, choc i srebro bylo swietnym wynikiem. W Oberhofie zawsze dobrze im sie startowalo..
Dalej.. grozni napewno bede Francuzi.. tak jak pisal Boubson.. dzis zmiany in plus w porownaniu z Hochfilzen gdzie byli a 3 miejscu z 2 rundami karnymi co nie zdarza im sie czesto.
No i gospodarze o nich nie mozna zapominac.. sklad ciekawy mocniejszy jak w Hochfilzen kolo top 3 powinni sie zakrecic.
Ja standrdowo bede takze kibicowal Ukraincom smile
Posted by: forty

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 21:00

Originally Posted By: Rivaldinho
wazne mam pytanko - ktos wie do ktorej mozna zmieniac sklady?
Napewno jest to gdzies opisane w regulaminie, ale teraz nie mam na to czasu.. na oko jak obserwuje biathon kilka lat.. to nie przypominam sobie aby zmieniali pozniej jak 10 min przed zawodami, ale moge sie myslic.

Co do typow na dzis..
ponownie nie ufam Rosjanom.. w tym samym skladzie w Hochfilzen byli na 14 miejscu z 6 karnymi.. dzis napewno tak slabego wyniku nie zalicza, ale.. Z rosjanami po przerwie noworocznej bywa roznie.. znajac metalnosc tego narodu i to ze oni sezon traktuja z przemruzeniem oka nastawajac sie na MS w Khanty nie postawie dzis ani zlotowki na Rosjan.
Dla mnie faworytem nr sa Austryjacy. Dzis w najsilniejszym skladzie.. w skaldzie ktory w Vancouver mialby zloto gdyby w koncowce Sumann sie nie zakrecil, choc i srebro bylo swietnym wynikiem. W Oberhofie zawsze dobrze im sie startowalo..
Dalej.. grozni napewno bede Francuzi.. tak jak pisac Boubson.. dzis zmiany in plus w porownaniu z Hochfilzen gdzie byli a 3 miejscu z 2 rundami karnymi co nie zdarza im sie czesto.
No i gospodarze o nich nie mozna zapominac.. sklad ciekawy mocniejszy jak w Hochfilzen kolo top 3 powinni sie zakrecic.
Ja standrdowo bede takze kibicowal Ukraincom smile


tak gwoli scisłości to Rosjanie jutro maja Święta Bożegonarodzenia,także u nich cały czas okres swiąteczny trwa
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 21:29

Teraz kilka slow ode mnie wink

rowniez nie ufam Rosjanom, Boubson pisze ze w najmocniejszym skladzie i zgoda ale ten sklad zrobil najwieksza plame w historii rosyjskiego biatlonu bedac za Polakami laugh
Dla mnie faworytem podobnie jak i Rivy jest Austria - ciagle mocni i jeszcze dzis pobiegnie Eder ktory jest lepszy w moim odczuciu niz Eberhard wiec dodatkowo wzmocnieni !!
Niemcy mnie mocno ostatnio zawiedli wiec dzis im nie zaufam smile

A ja tak jak Riva Ukrainie bede dzis standardowo kibicowal Sloweni smile
Znow gram pod kurs 6,75 za miejsce w 3 to lekka przesada bo Slowency maja spokojnie na to papiery tylko wreszcie musza przestac strzelac w niebo a tam kazdy ma takie predyspozycje niestety ale kurs mocno przesadzony jak dla mnie smile

no i na koncu moja perelka ...

Szwecja- Bulgaria 1 1,75 UB
bez jaj szwedzi mocno oslabieni ale Bulgarzy to nie ta liga, wszystko sie moze zdarzyc ale na dzis nie widze pewniejszego zdarzenia. Nawet czlapiacy Szwedzi moga ograc niedoswiadczonych Bulgarow smile

nie mowie juz o swirze Szwecja -Wlochy za 2,95 shocked
kur.... Wlosi przeciez tez lubia pobiegac karniaki a kurs jakby Szwedzi mieli Szczurka w skladzie grin
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 21:40

jak sie nie myle to Villermouz`owi i Sylvie Becaert urodzila sie coreczka smile ciekawe czy ta sytuacja go zmotywuje czy bedzie myslami gdzies indziej.

Ja akurat zaufalbym Czechom... w tipsporcie (chyba) jest para ze Szwajcarami. Mysle, ze nie powinno byc wiekszych problemow. Mysle ze nasi poludniowi sasiedzi powinni byc znowu w TOP 8.

Polacy smirk coz by tu o nich napisac. Czekam jak sie pokaze Sikora i tyle. Wg mnie Polak w tej czesci sezonu powinien zlapac lepsza forme.

Wygrywa ktos z: Francja, Niemcy
Dogi: Ukraina, Czechy, Slowenia
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 21:59

Chcialbym przy okazji pozdrowic analitykow Unibetu piwo i zaznaczyc ze juz nigdy tak wczesnie nie ujrza typu bo mimo iz najpierw gram a pozniej pisze to troche przesadzili papa

niecale 30 minut i z 1.75 zrobilo sie 1.45 laugh

ale skoro mam taka sile to wiem co robic jak bede chcial grac doga grin
Posted by: twarog2006

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 22:00

Originally Posted By: Inzaghi78
Chcialbym przy okazji pozdrowic analitykow Unibetu piwo i zaznaczyc ze juz nigdy tak wczesnie nie ujrza typu bo mimo iz najpierw gram a pozniej pisze to troche przesadzili papa

niecale 30 minut i z 1.75 zrobilo sie 1.45 laugh

ale skoro mam taka sile to wiem co robic jak bede chcial grac doga grin

nie powiem bo po tym co napisałeś sam sporo zagrałem i z 1.65 na 1.50 spadło;P
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 22:08

Inzaghi szwecja byla po 1.75? szok?
Aktualnie widze 1.45, a przyxznam szczerze, ze zapomnialem o ofercie ub
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/01/2011 22:11

no bylo bylo ... ale wbrew temu nie zagralem za nerki grin

gdyby to bylo 2 tygodnie temu albo za 2 tygodnie to stawka bylaby x3 spokojnie ale zawsze po przerwie swiatecznej jestem stonowany ze stawkami nawet na w miare pewne zdarzenia bo nigdy nie wiadomo kto za duzo zjadl z wigilijnego stolu lub za duzo wypil szampana w sylwestrowa noc grin
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/01/2011 00:20

Ukraina - Wlochy... Ukraina @ 1,5 Bet24
Ukraina ma wyrownany sklad i dlatego tez sa wysoko oceniani, nie tylko na mecz.pl/forum. Porownujac sklady, to w oby ekipach sa ci sami zawodnicy co w Hochfilzen. Z tym, ze Wlochy zmienili miejsca poszczegolnych zawodnikow. Osobiscie licze na slaba postawe Windischa. Oby jak najwiecej stracil, bo jako ostatni pobiegnie De Lorenzi, ktory dobrze sobie radzi w tym sezonie. Typ nie pyffa pyff, ale 8/10

Austria - Norwegia... Austria @ 1,48 betway
Ten typ mial isc do konkursu, ale nie doczekalem sie kursow =>1,5. Norwegia ma... Olka, ktory w swojej najlepszej formie na pewno nie byl. W chwili obecnej nic ciekawego na swojej stronie i na FB nie pisze. Os, Berger, Braatsven - nie ta liga. Nie mozna jednak calkowicie skreslac Norwegow, ale przeciwko maja, chyba najrowniejsza ekipe z dobrymi biegaczami. Eder automat na strzelnicy, ale slaby bieg. Mysle ze on wyprowadzi sztafete w okolicach 3-5 miejsca. Potem nie powinni spadac, a piac sie wyzej.

Zaryzykowalbym zwyciestwo Bilanenki po 1 zmianie @ 26 bet365 i Tcherezova. Ivan musi byc zmotywowany, bo jak to tak, konczyc sztafete dalekoooo za najlepszymi.

Z wyzszych kursow... Czesi TOP 8 @ 2,5 tipsport. Jednak wiele daje do myslenia, ze dosyc wysokie kursy wystawiaja czeskie buki. Osobiscie nie licze na Slowencow, za duzo u nich chimerykow: Bauer, MAric i Fak - onni moga wygrywac, ale i odwalic maniane na strzelnicy.
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/01/2011 00:33

dokladnie to co pisze Ojro - Czesi najbardziej sa niedoceniani przez swoich bukmacherow - jest mozliwosc ze oni wiedza wiecej niz my... mimo wszystko skusze sie jak pisalem wczesniej na nich ze Szwajcarami... zastanawiam sie co wrzucic - Slowenia top 8 czy tez moze Austria - Norwegia 1... jezeli Norwegia nie zmieni skladu to powinno byc izzii... choc z drugiej strony - Os nie powinien jakos bardzo zawalic, pozniej jest Berger - jezeli da rade nie biegac karnej rundy to Norwegowie powalcza nawet o podium... Niemcy? wielka zagadka, lecz mimo wszystko raczej in minus ich widze... Francja po podium jak juz pisalem... i nie wierze dzis w Ukraincow, absolutnie...
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/01/2011 00:34

i chcialem powiedziec ze to jest najbardziej za-je-bi-sc-ie konstruktywny temat na forum panowie piwo grin
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/01/2011 00:41

co do pierwszej zmiany - Slowenie widzialem wczoraj bodajze po 7.00 ... jezeli Bauer nie bedzie kolek biegal to moim zdaniem jest bardzo realne ze wejdzie
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/01/2011 00:49

Czesi sa niedoceniani to fakt ale moze dlatego ze zawsze im ktos spieprzy sztafete ... odkad pamietam a troche juz ogladam wink to za kazdym razem potrafil byc to ktos inny ale niemalze regularnie ktos musial zawalic

dla mnie 1 zmiana to loteria wiec jesli juz grac to tylko bardzo wysokie kursy!! nawet slabsi zawodnicy sa w stanie sie utrzymac przy biegu w grupie
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/01/2011 00:52

Patrzac na 1 zmiane.. na sam bieg tych zawodnikow to rzeczywiscie Bauer tu wyglada najmocniej. Gdyby nie musial strzelac na stojaka grin to by ta zmiane pewnie wygral..
Ja czekam na przekaz tv i zobacze jakie sa warunki.. bo rozne strony roznie podaja pogodynke na dzis i ciezko zaufac.
kurs 7.00 w bet365 na Slowenie po 1 zmianie wyglada niezle - jezeli beda dobre warunki i Bauer sie zapnie, to na papierze stac go na to. : )
Chyba ze nasz pedziwiatr Szczurek spłata figla cool
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/01/2011 01:24

ja dzisiaj odpuszczam granie, zdarzyć może się wszystko jak dla mnie...

Niemcy - dzisiaj bym ich nie skreślał, z racji tego że ich skład porównując ich z innymi wcale nie jest słabszy, a w podobnym składzie ostatnimi laty w Oberhofie stawali na podium prezentując
się wyśmienicie.

Norwegia w składzie z Bergerem to duża niewiadoma

Rosjanie i ich forma to także spora niewiadoma

Francuzi mogą być dzisiaj mocni

Austria - wydaje mi się że powinni być lepsi od Norwegów i Rosjan, ale odpuszczam

po dłuższej przerwie wolę zobaczyć jak się kto prezentuje a zagrać coś w kolejnych dniach smile
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/01/2011 03:56

Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/01/2011 20:11

Wczoraj loteria na strzelnicy, dzis warunki maja byc podobne.. wiec nie pozostaje mi nic innego jak sprobowac swirkow po wyzszych kursach:

Polska - Wlochy [2] 2.55 Betway [2.25 betsafe, tipsport]
Norwegia - Białorus [2] 2.55 Unibet

Nad kilkoma jeszcze mysle.. napewno bede kibicowal Ukrainie i Francji, to moge byc najlepiej strzelajace dzis ekipy : )
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/01/2011 20:49

Ja dzisiaj widze dwie sztafety, nie liczac Niemek, ktore beda sie liczyc:
Roman
Ukraina - rowny sklad, czesto niedoceniany

Norwezki - bez wielkich gwiazd, mozee Tora, ale mysle ze powinny co najmniej powtorzyc miejsce z Hochfilzen

Ciekawy bet w Tobet:
(Shooting Special (Fewest extra shots used)), czyli chodzi o uzycie jak najmniejszej ilosci dodatkowych naboi

Hitzer - Romanova... Romanova @ 1,95 5/10
Niemka znana z tego ze swietnie biega, gorzej a wrecz czasami fataalnie pudluje. Rosjanka znowu odwrotnie. Trudnosci moga wystapic dzisiaj, bo jesli bedzie taka loteria jak wczoraj to dziekuje. A mimo wszystko Iana jest gorzej notowana niz Kathrin :-> Dla mnie bet warty rzucenia okiem.

Z peffek:

Norwegia - Polska... Norwegia @ 1,4 betsafe, gdy tobet ma 1,25
dla mnie Norwezki beda niespodzianka, czego nie bedzie mozna powiedziec o Polkach. Nasze tylko beda mialy szanse gdy beda celnie trafiac, a wiadomo jakie warunki beda panowac na strzelnicy. Ja jestem przekonany i daje Norge 10/10.

Norwegia - Szwecja... Norwegia @ 2,3 bet24 3/10
Zastanawiam sie nad tym typem do konkursu jako UD. Jesli zmian nie bedzie to raczej zapodam. Norwegia bez zmian, a u Szwedem Jenny jako pierwsza i juz moze stracic sporo. Nie mowie ze Solemdal nie popelni bledu, ale wydaje sie byc pewniejsza. Zidek i Ekholm maja juz swoje nazwiska, ale nie pomogly im w zdobyciu dobrego miejsca w Hochfilzen.

Jesli mialbym grac to rowniez przeciwko Rosjankom. Slabszy sklad niz w Austrii, a poza tym wydaje mi sie ze cos zlego dzieje sie w obozie Rosjan; pan i panow... czyzby doping ?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 07/01/2011 08:17

Sikora chory [goraczka], jutro nie wystartuje.. takze nie grac, bo beda zwroty.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 07/01/2011 20:25

08.01 17:40
Vita Semerenko - Valj Semerenko [1] 2.25 2/10 Tobet

Valja dzis niemilosiernie zjebala Ukrainkom sztafete.. mialy nemal pewne 1 miejsce.
Na zmianie miala ponad 50 sek przewagi nad szwedka.. i totalnie zawalila strzelnice zaliczajac lacznie 5 karnych rund.. 3 na lezaka i 2 na stojaka.. siostra wypadla duzo lepiej, dobierajac 3 razy.. biegowo siostry z miare podobnie.. mysle ze Valja jeszcze dlugo moze miec w glowie jak zawalila sztafete kolezankom.
Kurs bajka.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 07/01/2011 20:29

Niemcy bardzo fajnie wypadli biegowo w sztafecie (dobre smarowanie?) mysle czy jakos nie uderzyc w Peiffera, ktory do tego dobrze spisal sie na strzelnicy w tych trudnych warunkach.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 07/01/2011 20:36

wiesz Riva jedno jest pewne zeby nie lapac kursow ponizej 1,7-1,8
to absolutne minimum bo i tak bedzie straszna loteria wiec nie ma sensu ryzykowac za jakies dziadoskie kursy

tez myslalem o Niemcach ?! moze Miki mam do niego slabosc wink
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 07/01/2011 20:38

Tak tak.. ja wlasnie przegladam Peiffera jako jakiegos sympatycznego UD, z kursem przynajmniej 2.00

Stephan 2 czas biegu na swojej zmianie.. szkoda ze zawalil troche strzelanie, choc ogolnie to niezly strzelec.
Wolf biegowo swoja zmiane wygral.. ale Wolf to Wolf.. i juz jakis czas temu tego pana skreslilem i jezeli gram to tylko przeciwko niemu.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 07/01/2011 20:57

Dzisiaj obstawiam zwyciestwo Svendsena lub TOP 3 @ 4,5/1,85 fortuna/tipsport

Mozna tez dac Emila z Olkiem @ 2,0 betsafe. Niestety ale tutaj jest przyklad jak to uczen przerosl nauczyciela. Emil mial troche dluzej wolne, ciekawe jak to wplynelo na jego organizm. Mysle ze jesli na strzelnicy nie beda sie dzialy 'cuda wianki' to Emil powinien wygrac to.

Bjoern Ferry TOP 10 @ 1,7
Sednev TOP 15 @ 2,0

ale jeszcze bokiem mi wychodzi wczorajsza sztafeta babskich ukrainek boli

Ogolnie zagralbym na Ferrego w parze z Fakiem, Hoferem > 1,5 w tipsporcie.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 07/01/2011 21:06

Ciezko w takich warunkach typowac V, bo widzielismy jakie cuda sie dzialy przez te 2 dni..

ciezkie pary z Peifferem wystawiaja go glownie z Sumannem i to jeszcze jako faworyta ~1.70 dziwne ;/ i ja tego nie kupuje.. kilka par jest na mlodego niemca np. z Fakiem po 1.55 Unibet (1.50 betway), czy np Peiffer top 15 po 1.67 w betsafe, ale tez odpuszczam

Nastawilem sie na UD, ale skoro nigdzie nic nie ma ciekawego to dam sobie spokoj.. poki co.


Fajnie wyglada Sednev z Martinem Fourcade po 2.52 w Pinnku : )
Posted by: Stich

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 07/01/2011 22:01

To moze i ja cos skrobne, biathlon ogladam kazde zawody to cos tam w glowie pozostaje smile

dzis wg. mnie ciag dalszy dobrej postawy Niemcow, poniesie ich wlasne podworko dlatego zgadzam sie co do Peiffera.Do tego mi sie podoba Birnbacher ze Slesingrem, 1,85 Tobet i Greis z Ustugovem 1,8 Tobet.

Dogi to moze Ferry- Landertinger 2 2,3 i Stephan - Bauer 1 2,0

pozdro
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 07/01/2011 23:21

Stich ja akurat w tej parze gralem na Ferryego, Dominik po problemach z zatruciem mnie nie przekonuje, a Ferry po wpadnce na strzelnicy w individualu w Pokljuce.. sie ogarnal.. wygrana w sprincie + swietny wystep w sztafecie kiedy mocno poprawil pozycje Szwedow, pozwala mi wierzyc ze dzis nie zawali.

Originally Posted By: Dyniu
No właśnie, orientuje się ktoś jaka pogoda ma być dzisiaj?

dodatnie temparatury, a wiec mokry ciezki snieg, wiaterek jak przez ostatnie 2 dni 5-6 m/s (gdzie niegdzie nawet mocniejszy zapowiadaja) + opady sniegu/deszczu

Standardowo w Oberfofie najlepiej jednak wstrzymac sie do polaczenia sie z eurosportem.. zawsze jest te kilka minut aby pograc bety zanim rusza zawody.


Mozna zaufac prognazom lub nie.. ja jednak na jakas nagla poprawe pogody bym nie liczyl.
Posted by: Stich

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 08/01/2011 02:41

no to Peiffer wygral, przeczucie nie mylilo smile
zawiodl Birnbacher, reszta ok smile

A Rosjanie to dla mnie jedna wielka... tajemnica.
Do jutra ;]
Posted by: Stich

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 08/01/2011 02:42

tfu oczywiscie chodzilo, ze dobrze pobiegl, do wygranej troche braklo (niestety - konkurs) wink
Posted by: Stich

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 08/01/2011 20:18

To moze ja zaczne:

Tobet
Helena Ekholm - Magdalena Neuner 1 1,95
Anastasiya Kuzmina - Marie Laure Brunet 2 1,75
Lepsze strzelanie: Marie Laure Brunet - Tora Berger 1 1,7

Unibet
Brunet - Vita Semerenko 1 1,5
Oksana Khvostenko - Iana Romanova 1 2,0
Zaitseva - Zidek 1 1,95
Brunet TOP 1-3 4,5 , TOP 1-10 1,45

Moj czarny kon na dzis to Brunet... dlatego tez jesli o gre w parach to stawiam ja nr 1, ciag dalszy przeciw Rosji, wiec i przeciwko Romanovej, ktora fatalnie w sztafecie. Khvostenko za to bardzo dobre strzelanie. Przeciw Rosji... ale nie przeciw Zaitsevej dzis.. jakos kolejne przeczucie, ze bedzie grozna, a Zidek moze jakas zadyszka ze strzelaniem?
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 08/01/2011 22:48

Stich mi sie udalo wylapac Ekholm nawet po ponad 2.50 np w pinnQ - kilka dni temu kilku bukow mialo oferty na sprint (po sztafecie). teraz widze ze juz ta para pospadala i slusznie.
Brunet zgadam sie jak najbardziej.. wzialem ja z Flatland ~1.76 i ze Slepa 1.65
Dzis malo czasu bez wiekszego pomyslu.. Przejrze na spokojnie oferty, bo dopiero teraz znalazlem chwile wolna.. ale ogolnie trudne zawody jak dla mnie, bez pomyslu poki co
Wierze dzis w dobry wystep Jonsson, przed rokiem byla druga.. nie bede zly jak powtorzy wynik smile
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 09/01/2011 19:01

Tarjei Boe - Ole Einar Bjorndalen [2] 2.10 1.5/10 Unibet, Expekt
Tarjei Boe - Ivan Tcherezov [2] 3.13 0.5/10 Pinn


Z zawodow na zawody Boe coraz bardziej mi imponuje.. niewatpliwie odkrycie i gwiazda tego sezonu. Nie poznal jednak jeszcze smaku biegu massowego. To bedzie dopiero jego drugi start w tej konkurencji - debiut przed rokiem w Rupholding zakonczyl sie fatalnie.. zajal ostatnie miejsce z 4 pudlami. Przez ten rok zrobil jednak ogromny progres szczegolnie w biegu.. W tym sezonie w kazdych zawodach jest w scislym topie biiorac pod uwage sam bieg.
Massowka jednak to koronna konkurencja Olka. Przed rokiem wygral tu w Oberhofie.
Typ bardziej pod przeczucie ze Boe jutro wypadnie slabiej.. Jakby patrzec na forme to jednak jest po stronie mlodziaka, lidera klasyfikacji generalnej. Licze tu na doswiadczenie , stary lis Olek potrafi z zimna krwia wykorzystac slabosci rywali : )
Ivan pod kurs, dobry strzelec. przed rokiem wygral jedna massowke, dobry w tej konkurencji, udany wystep w sprince.. moze troche go podbuduje, bo narazie sezon zaczal srednio.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 09/01/2011 19:42

Slesingr TOP 20 [TAK] 1.55
Alexis Boeuf - Christian De Lorenzi [1] 1.60
AKO: 2.48 2/10 Betsafe



Czech fajnie spisal sie w spincie gdzie po 10/10 zajal wysokie 3 miejsce, do tego 5 czas biegu. Mimo slabszej formy jak przed laty.. nadal uwazam go za dobrego strzelca i zawsze bardzo chetnie gralem go w biegach dlugich z 4 krotnym strzelaniem. Za wysoki przedzial kiedy dzis startuje tylko 36 zawodnikow. Ja spokjnie widzie Slesingra w top 15.
Buki wystawiaja go w parach z mocnymi zawodnikami jak Ferry, Greis czy Tcherezov.. takze widza z nim groznego rywala.
Boeuf lepiej biega i uwazam go za duzo lepszego stzrelca. Wlochowi przytrafiaja sie koszmarne wpadki na strzelnicy.. przy 4 strzelaniach nie wroze mu rewelazji - ogon stawki.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 09/01/2011 19:56

Bardzo ciekawy bet na Czecha + kurs jak na top 20 tez dobry. Popieram.

Poza tym popieram typy na Olka dzisiaj. Svendsen cos marnie biegnie w tym roku. Ogolnie jakims entuzjasta Boe nie jestem, stad moze gra przeciwko jemu.

Z kobiet licze na wysokie miejsce Kaisy.

Jak mialbym grac to przeciwko wczorajszej zwyciezczyni Ann Karin flatland. Wydaje mi sie ze dzis bedzie poza top10. A niektore h2h z nia sa wrecz do pogrania grubiej. Osobiscie mam przerwe wiec NB.
Posted by: NanekHKS

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 09/01/2011 20:06

Witam smile to i ja cos napisze od siebie...
Vita Semerenko - Valj Semerenko 1 1.72
Maxim Tchoudov - Simon Eder 2 2.15
taki dubel wydaje mi sie dobrym rozwiazaniem dzis bieg w ktorym sa 4 strzelania a po ostanich wyczynach Valji w sztafecie grzech bylo by nie sprobowac na dodatek widac ze warunki na strzelnicy moga byc ciezkie wiec bet na Vite wydaje sie byc dobrym rozwiazanie na ta chwile Vita jest poprostu w lepszej formie co pokazal sprint
Dzis licze na ponowne szybkie i celne strzelana Edera po takim kursie grzech nie sprobowac o Rosjanie co tu duzo pisac narazie slabo cala ekipa sie prezentuje fatalnie na strzelnicy oby tak bylo dzis piwo
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 09/01/2011 22:40

Podoba mi sie jeszcze jeden typek z oferty Bwin:
Arnd Peiffer - Martin Fourcade [1] 1.60

Niemiec imponuje tutaj forma zarowno na strzelnicy jak i w biegu (2 czas w sprincie 14 sek straty do Boe) Martin bez formy bez blysku.. nie zdziwie sie jak bedzie daleko poza czolowa 10 dzisiejszych zawodow.
Do dubla jak znalazl smile
Posted by: kardynal20

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 09/01/2011 22:53

ja przejrzalem oferte pinka dzisiaj

i jedyne co mnie blokuje to nadal brak wyplaty na mb z bet365

do rzeczy
cyl - hitzer 1

agnieszka dobry sezon rowno niezle strzelanie w ostatnim czasie przewaga w biegu nad niemka a najbardziej co mnie przekonuje to ze w 4 strzelaniach Polka jest regularniejsza natomiast hitzer to przede wszystkim sprint
oczywiscie to moja opinia

os - berger dla mnie 1 choc kurs nie jest rewelacyjny

alex bardziej mnie przekonuje a lars chimera straszna jak dla mnie moze byc duza roznica w miejscach

greis - ferry 1

typ pod koronny dystans niemca bo wiadomo ze szwed w wysokiej dyspozycji

neuner- henkel 1

jak powyzej to koronny dystans niemki ostatnie 3 wystepy w masowce to 1 3 1

zaitseva - slepstova 1

zaitseva robi wrazenie wprzekroju calego skladu rosjanek
w dodatku zawsze dobrze startowala w masowkach
jak dla mnie dobrze wygladajaca para


to takie moje male przemyslenia

jak kasa nie wplynie to wybiore co z malej oferty bet365
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 10/01/2011 17:46




Rupholding

Program zawodów:
12.01 14:15 - Individual [M]
13.01 14:15 - Individual [K]
14.01 14:15 - Sprint [M]
15.01 14:15 - Sprint [K]
16.01 13:15 - Poscig [M]
16.01 15:15 - Poscig [K]


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 12/01/2011 19:39

Simon Eder vs Vincent Jay... Vincent Jay @ 2,1 Ladbrokes 5/10

Wszystko roztrzygnie sie na strzelnicy. W biegu Eder ciut lepszy, mimo ze biega wolniej niz reszta Austriakow. Jakos nie wglebialem sie w ich statystyki, ale wwydaje mi sie ze to Jay jest bardziej regularny na strzelnicy. Eder to automat, ale i jemu zdarzaja sie wpadki. Wg mnie kursy powinny byc bardziej wyrownane. Poza tym typuje dzis Francuza, ze bedzie wysoko, tak TOP 10.
Posted by: mirekinter

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 13/01/2011 17:58

mam pytanie do fachowców od Biatlhlonu bo ja taki na bank ,, jeszcze" nie jestem...dziś zauważyłem u buka taką parę

Dorin - Romanova 1 kurs 1,6...oglądałem zawody w oberhofie i z tego co pamiętam to Dorin tam dobrze strzelała co dziś przy aż 4 strzelaniach i minutach za pudła może być sprawą najwazneijszą..Roamnova wówczas pudłowała strasznie...czy dobrze kalkuluję ?
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 13/01/2011 18:25

w Oberhofie były bardzo ciężkie warunki atmosferyczne, nijak się mają do tych w Rupholding.

W dwóch biegach indywidualnych rozegranych w tym sezonie lepsza była Romanova,
w zeszłym sezonie lepsza też w tej konkurencji była Rosjanka.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 13/01/2011 21:22

Darya Domracheva vs Svetlana Sleptsova (shooting only)... Svetlana Sleptsova @ 1,83 Ladbrokes 6/10

Bieg sie nie liczy, tylko strzelanie. Tutaj Darya musi miec dobry dzien, bo inaczej sa pudla. Prawdepowiedziawszy Bialorusinka powinna byc znacznie wyzej, ale jej strzelanie pozostawia wiele do zyczenia. Slepa jakims wirtuozem tarczy nie jest, ale znaczenie poprawila sie, porownujac zeszly sezon.

Poklujka 15km:
Slepa: 2 karne
Domra: 4 karne

Ostersund 15km:
Slepa: 3 karne
Domra: 5 karnych

Zawody zawodom nie rowne, ale daje to do myslenia. Jesli Sveta bedzie strzelala wolniej to jestem spokojny. Poza tym jesli chce byc wysoko powinna miec co najmniej 18/20, bo i tak slabiej biega, chocby od Daryi.
Wiatru nie powinno byc i spodziewam sie bardziej wyrownanych zawodow, a co za tym idzie i duzo trafionych. Oby Darya miala o jedno wiecej.
Posted by: Azazel

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 13/01/2011 21:30

Slepa w pościgowym ostatnio na czysto, a tam też 4 strzelania..
Posted by: MasterHewitt

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 14/01/2011 18:52

Men's 10km Sprint Ruhpolding - Zwyciezca - Tarjei Boe @ 3.25

Dzisiaj w niemieckim Ruhpolding w godzinach popoludnowych odbedzie sie sprint mezczyzn na 10 km. Glownym faworytem biegu jest rewelacyjny Norweg Tarjei Boe, ktory ten sezon fenomenalnie rozpoczal i zasluzenie lideruje zarowno w generalnej klasyfikacji biatlonistow jak i w sprincie. Dotychczas w tym sezonie w sprincie wygral dwukrotnie w Hochfilzen i Oberhhofie i raz zajal 2 miejsce w Pokljuce. Po tych wynikach mozna latwo zauwazyc, ze swietnie czuje sie w sprincie i jest w bardzo dobrej forme. Dzisiaj licze, ze szczescie dopisze mu na strzelnicy, a o bieg jestem spokojny, bo biega genialnie. Takze czas na kolejne zwyciestwo.
Posted by: rosalinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 14/01/2011 20:14

Zgadza się biega świetnie, udowodnił to także 2 dni temu. Widać, że ten sport przynosi mu radość. Ja bym się trochę obawiał się właśnie o strzelnice. Strzela bardzo szybko i boje się, żeby dziś go to nie zgubiło. Jakie są dziś opinie ekspertów. Riva, Kreczmer i forty skrobniecie coś w temacie?
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 14/01/2011 20:46

wyniki biegów indywidualnych zachęcają do zagrania, oby i dzisiaj nie było większych niespodzianek...

Tcherezov - Berger 1 1.57
tipsport. Rusek świetnie pobiegł w indywidualnym, 2 pierwsze okrążenia był najlepszy biegowo, trzecie też w bardzo dobrym tempie i dopiero po 2 pudłach na 3 strzelaniu na ostatnich dwóch okrążeniach pobiegł słabiej. Liczę i dzisiaj na dobry bieg Ivana, forma jest. Na strzelnicy pewny, dużo lepszy od bardzo słabego w tym elemencie Norwega, który zapewne na strzelnicy 10 na 10 mieć nie będzie, liczę na 3 pudła z jego strony a na jedno Ruska. W Ruhpolding w sprintach w ostatnich latach Tcherezov wygrywał z Bergerem. Ewentualnie jest też 1.60 w tipsorcie na Ruska w top10.

Peiffer - S.Fourcade 1 1.65 betsafe. W sprincie Niemiec będzie bardzo groźny, lubi startować w tej konkurencji, był w kalsyfikacji sprinterskiej w czołówce w zeszłym sezonie, podobnie jest i w tym. Francuz lepiej strzela niż biega, a do tego dopiero wraca do formy. Przy jednej karnej rundzie więcej Peiffer spokojnie powinien być przed Simonem Fourcadem.

Wydaje mi się że w obecnej formie Bjoerndalen nie ma większych szans z Svendsenem, który po prostu jest lepszy obecnie (1.45 bet24).

Zgadzam się oczywiście z typem strzeleckim na Greisa w parze z Osem (1.65 betway). Greis podobnie jak Peiffer to dziś kandydat do dziesiątki, bardzo regularny na strzelnicy, jest w formie. Os w rozsypce.

Myślę że z Bergerem powinien poradzić sobie także Landertinger (1.40 unibet). Biegowo dobrze, strzelecko lepszy...

Boe w top10 1.20 unibet. Można gdzieś dorzucić bo nawet przy swoim szybkim strzelaniu i powiedzmy 2 pudłach, które w końcu mogą mu się przytrafić, dzięki formie biegowej i szybkiemu strzelaniu jest w stanie się w tej dziesiątce znaleźć.

Svendsen top10 1.25 unibet. Wysoka, stabilna forma, na dziesiątkę spokojnie powinno wystarczyć.

W tipsporcie na top15 dość przywoite kursy:
Landertinger 1.30
Greis 1.30
Peiffer 1.35
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 14/01/2011 20:53

Ze wszystkim bym sie zgodzil oprocz tego Bergera smirk nie lubie przeciw niemu grac bo jest nieobliczalny !! Jesli akurat bedzie mial dzien konia na strzelnicy to Tcherezova zdmuchnie wink
W ostatnim sprincie zanotowal 4 pudla na stojaka i stracil 1.25sek do rosjanina ?!
Napewno Ivan jest tutaj faworytem ale nie bede ryzykowal po takim kursie ?!

co do typow na 10 - Boe ok raczej pewniak w obecnej formie ale Svendsen ma jakies dziwne jazdy czasami jak np. w Pokljuce gdzie przy zaledwie 2 pudlach byl 17 smirk
Posted by: mirekinter

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 14/01/2011 20:53

dziś liczę na dobre występy 2 panów : Landertingera i Therezova..ruske tak jak AG napisał jest w formie rosnącej i to jest już widoczne wieć myślę , że dziś przy 2 strzelaniach i naprawe dobrym biego może być w czołówce nawet w pierwszej 6 ..

Dominik - przedwczoraj pechowe pudło bo gdyby nie to mogło być byc nawet zwyciestwo...miejsce w 10 jak najbardziej do gry po kursie 1,5

Schipulin - Mesotisch 1 ...austriak pogubił sie całkiem ja zagrma po kursie 1,7 na Schipe..
Posted by: HAGIi

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 14/01/2011 21:11

Ktos wie czemu Fak nie biegl w biegu na 20 km?

Zastanawiam sie nad pograniem na Hofera po 1.8 - ewidentni mu sprint lezy

To samo zastanawiam sie na pogranie Ferrego z Sumanem po 1.72, ktory takze nie biegl 2 dni temu.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 15/01/2011 04:52

Originally Posted By: Inzaghi78
Ze wszystkim bym sie zgodzil oprocz tego Bergera smirk nie lubie przeciw niemu grac bo jest nieobliczalny !! Jesli akurat bedzie mial dzien konia na strzelnicy to Tcherezova zdmuchnie wink


o kur... laugh

ale nie wiedzialem ze az tak nieobliczalny grin
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 15/01/2011 19:14

ja dzisiaj gram przeciwko Sleptsovej.

Helena Ekholm vs Svetlana Sleptsova... Helena Ekholm @ 1,61 Ladbrokes 6/10
Kaisa Makarainen vs Svetlana Sleptsova... Kaisa Makarainen @ 1,62 bet365 7/10

Nie wierze ze dzisiaj Slepa nie popelni jakis bledow na strzelnicy. O dziwo dobrze biegla na 15km. Dobre smary czy dzialanie dopingu z Ostersund ? Nie wiem. Wiem, ze dzisiaj Makarainen bedzie wysoko, a Ekholm stala dobra forma. U obu przewiduje po jednej karnej rundzie, wierzac ze Slepa walnie 2 lub 3 pudla. Makarainen w biegu lepsza, ale wlasnie daje do myslenia ten 15km Indywidualny.
Ja Svete widze miedzy 10-20 miejsce, podczas gdy Kaise TOP 5 a Ekholm TOP7
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 06:55

Race Specials (Lars Berger will lead after the 1st shooting) YES @ 1.65

Berger na starcie 21.7 sekund przwagi nad Martinem, 23.8 nad Ivanem, dalej Svendsen 47.4.
Lars jeszcze kilka sekund dolozy na trasie i wbiegajac na strzelnice bedzie mial przewage ktora nawet przy 1 pudle pozwoli mu zachowac pozycje lidera po 1 strzelaniu.
Warunki na strzelniy w Ruhpolding dobre.. przez ostatnie trzy dni obserwowalismy bardzo dobrze strzelania.. Lars to Lars wiadomo.. jednak w pozycji lezacej nie jest taki najgorszy... duzo gorzej wyglada to na stojaka.
w takich warunkach 2 pudel raczej nie zrobi, choc to zadna pewka : )
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 07:04

Miki Greis - Krzys Sumann [1] 1.55 Bwin

Sumann sie popsul.. fatalne starty ostatnio.. mimo wielkiej sympatii jaka darze austryjaka nie widze szans aby mogl wygrac z bedacym w swietnej formie ostatnio niemcem. BIegowo Miki go deklasuje w tym momencie.. jezeli nie bedzie serii pudel na strzelnicy to bedzie izzzi wink
Wystarczy przesledzic starty po przerwie noworocznej obu panow jak na dloni widac jak wiele ich dzieli.
Posted by: kacperek76

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 07:16

Originally Posted By: Rivaldinho
Race Specials (Lars Berger will lead after the 1st shooting) YES @ 1.65

Berger na starcie 21.7 sekund przwagi nad Martinem, 23.8 nad Ivanem, dalej Svendsen 47.4.
Lars jeszcze kilka sekund dolozy na trasie i wbiegajac na strzelnice bedzie mial przewage ktora nawet przy 1 pudle pozwoli mu zachowac pozycje lidera po 1 strzelaniu.
Warunki na strzelniy w Ruhpolding dobre.. przez ostatnie trzy dni obserwowalismy bardzo dobrze strzelania.. Lars to Lars wiadomo.. jednak w pozycji lezacej nie jest taki najgorszy... duzo gorzej wyglada to na stojaka.
w takich warunkach 2 pudel raczej nie zrobi, choc to zadna pewka : )
@riva gdzie ten wynalazek jest do pobrania??
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 07:28

Originally Posted By: kacperek76
gdzie ten wynalazek jest do pobrania??

tobet, w zakladce 'wiecej zakladow'

W poscigowym to na Norwegow trzeba stawiac, dobrze ssobie radza jesli chodzi o walke karabin w karabin.

Pedziwiatr w Betsafe wyceniany jest na 5 z hakiem (zaklad 'rest of the field'), a reszta >10. Czy jest mozliwe aby Lars strzelil chocby te 17/20 ? Chcialbym napisac ze tak, ale bardzo watpliwe. Czuje ze jak bedzie wysoko to i tak na 4 strzelaniu sie posypie. Ja jednak nie skreslam go calkowicie i czekam na TOP 5/7/10. Mysle ze teraz ma spora szanse na cos wiecej.

Jutro raczej gra na Svendsena i Boe. Te szybkobiezne norweskie pociagi w sam raz pasuja do tego wyscigu. Licze ze i tym razem odegraja znaczace role.

U kobiet stawiam na Zaitseva, a na pewno nie PRZECIWKO. Czuje ze jutro Rosjanka TOP3 bierze na karabin.
Posted by: Valverde

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 17:01

Kto wygra IBU Biathlon Men World Cup 2010/2011 - 12.5km Pursuit Ruhpolding
Typ: M. Fourcade
Kurs: 4.00
Buk: Ladbrokes
Biathlon, Bieg pościgowy mężczyzn

Jako, że nic dwa razy się nie zdarza w dzisiejszym biegu pościgowym stawiam na zwycięstwo Martina Fourcade. Lars Berger miał wczoraj dzień konia i dzięki bezbłędnemu strzelaniu i tradycyjnej już świetnej dyspozycji biegowej wygrał bieg sprinterski. Powtórki w dniu dzisiejszym się nie spodziewam, gdyż strzelań będzie dwa razy więcej, a w dodatku będą one wykonywane przy dużo większej presji goniących zawodników. Tym samym naturalnym typem wydaje mi się zwycięstwo Martina Fourcade, który traci do Norwega 21.7 sekundy. W sobotę w biegu Francuz nie tracił zbyt wiele (miał czwarty czas ze stratą 13.2 podczas gdy taki Svendsen siódmy! ze stratą 20.8), dlatego też zakładam, że 2-3 pudła więcej Larsa powinny pozwolić "salamandrze" wskoczyć na pierwszą pozycję. Nie bez znaczenia jest również to, że Francuz w sobotnim starcie wypracował sobie sporo przewagę nad innymi rywalami, jak Boe czy Svendesen, którzy tracą do Fourcade ok. 25 sekund. Z kolei Tcherezov, którego oddech Martin będzie czuł na swoich plecach od samego startu pomimo świetnej dyspozycji strzeleckiej jest nieco gorszy w biegu od Fourcade.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 19:22

Lars Berger vs Christoph Sumann... Lars Berger @ 1,83 Ladbrokes 4/10

Pisze to z lekko drzaca reka. Berger to TOP 3 biegu, z reszta w TOP 3 mam samych Norwegow. Ale strzelanie to u niego pieta Achillesowa, kula u nogi itp. i wlasnie najwiekszze obawy mam tutaj. Sumann ma strate prawie 57 sekund, duzo. MUSI strzelac na '0' aby zblizyc sie do Bergera, ktory majac nawet 3/4 pudla jest w stanie spokojnie wyprzedzic go na trasie. Podsumowujac: Berger fanatstyczny bieg, strzelanie -> laugh Sumann strzela bardzo dobrze, bieg -> puke
Nie wiem czemu ale czuje ze dzisiaj bedzie norweskie podium i... Lars na najwyzszym stopniu. Powaznie.

p.s. co ciekawe w sprincie kobiet triumfowala 'pedziwiatrowa' siostra aplauz
Posted by: hallik

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 19:36

Originally Posted By: Ojro

Nie wiem czemu ale czuje ze dzisiaj bedzie norweskie podium i... Lars na najwyzszym stopniu. Powaznie.


akurat w to nie wierze.. Lars nie bedzie strzelal na czysto, nie ma takiej opcji. Za to M. Fourcade juz calkiem mozliwe ze zakreci sie przy 18-19/20. W biegu, az tak ogromnje roznicy miedzy nimi nie ma. W zasadzie licze na 2 pudla wiecej Bergera i zwyciestwo Francuza w tej parze.
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 19:49

Originally Posted By: Ojro

Nie wiem czemu ale czuje ze dzisiaj bedzie norweskie podium i... Lars na najwyzszym stopniu. Powaznie.


nie widzę szans na zwycięstwo Bergera.
4 strzelania to po prostu za dużo. Może prowadzić po pierwszej zmianie, może być lepszy od Sumanna, ale aż tak dobrze by wygrać nie będzie.
W świetnej formie jest Martin Fourcade, bardzo mocny Tcherezov a do tego dodać jeszcze trzeba Svendsena i Boe...
Któryś z wymienionej czwórki na pewno poradzi sobie z Bergerem, dla mnie to oczywista oczywistość wink
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 20:37

na początek pościgowy mężczyzn...

Boe w top6 1.35 betsafe. Młody Norweg w świetnej formie, lider Pucharu Świata, najlepszy w klasyfikacji biegów pościgowych. Nie ma większych wpadek, dziś znów sporo powinien nadrobić szybkością strzelania do tego biegowo bardzo dobrze, myślę że w top6 będzie spokojnie.

Tcherezov - Sumann 1 1.35 unibet. Widać że jest w wysokiej formie, strzelecko nie powinien zawalić, a forma biegowa dobra. 33 sekundy przewagi nad nie najlepiej biegającym Sumannem, powinien dać rade.

Boe - Sumann 1 1.33
tipsport. Biegowo zbyt duża różnica między nimi, Boe spokojnie sobie z nim poradzi.

M.Fourcade top6 1.38 tipsport. Według mnie główny faworyt do zwycięstwa, wyniki mówią same za siebie, lepszy biegowo od Tcherezova, czy faktycznie wygra nie wiem, zobaczymy, ale nie wierzę by mógł wypaść z szóstki, musiałby koszmarnie pudłować, co jest bardzo wątpliwe.

no i z wyższych kursów podoba mi się Bergman - Stephan 2 2.35 betsafe. Biegowo i w indywidualnym i w sprincie lepszy Niemiec, jakoś Szwed mnie nie przekonuje od dłuższego czasu, bardzo przeciętne występy, dlatego spróbuję za drobne bo Niemiec strzela przyzwoicie i typ jak najbardziej ma szanse wejść smile
Posted by: Kameleon

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 20:40


Madzia Neuner @3.5 <ladbrokes>
O zwycięstwo w dzisiejszym biegu powalczy moim zdaniem pierwsza startująca trójka czyli Berger, Henkel oraz Neuner. Pozostałe zawodniczki być może będą potrafiły wdrapać się na podium, jednak najwyższe miejsce pozostawiam dla jednej z wymienionych. Moim zdaniem będzie to reprezentantka gospodarzy, Madzia Neuner, mistrzyni olimpijska w tej specjalności. Będzie to dla niej pierwszy start w biegu pościgowym w tym sezonie. W Ruhpolding wygrywała już w sezonie 2008/2009. Magdalena oczywiście biega najlepiej ze stawki, a i na strzelnicy liczę dziś na jej dobry występ. Pogoda ma być ładna na trasie, bez opadów, bez wiatru. Patrząc na to jak Madzia leci po trasie, nawet przy dwóch pudłach powinna pozamiatać konkurencje i zwyciężyć.

Berger? Chyba swój limit szczęścia już wykorzystała i dziś będzie pudłować.
Henkel? Strzela tu bardzo dobrze, jednak podobnie jak Berger nie wierze, że będzie strzelała na czysto.

W innych bukach @4 wink
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 16/01/2011 22:06

Swietne bety AG, dzieki za Stephana.. tez chcialem to grac i sie wahalem ostatecznie mnie przekonales : )
Szkoda Larsa.. on sie nigdy chyba nie zmieni grin brawa dla Ferryego, choc kibicowalem Mikiemu.

u kobiet kibicuje Madzi, Henkel zlapala wysoka forme.. ona bedzie jej glownym rywalem. Duza szansa ze obie stana na podium.

mozna sprobowac w bet365 roznice zwyciestwa:
0-9.9 s. @ 4.50
10-14.9 @ 6.00
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 20/01/2011 02:21




Anterselva

Program zawodów:
20.01 14:30 - Sprint [M]
21.01 14:30 - Sprint [K]
22.01 13:00 - Poscig [K]
22.01 15:30 - Poscig [M]
23.01 12:45 - Mass [K]
23.01 14:45 - Mass [M]


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 20/01/2011 14:48

Ciekawa oferta u Tobet:

Shooting Special (H2H Prone/Standing Shooting)

Bjoern Ferry - Tomasz Sikora... Tomasz Sikora @ 2,05/2,25 8/10 i 8/10

Tomek bedzie biegl po chorobie. Watpie aby szybko biegl. Za to moze wolniej ale pewniej strzelac, a w obecnnym sezonie na prawde idzie zarobic na jego strzelaniu. Konkurent jesli ma swietny dzien to jest na '0', ale czesciej zdaza mu sie byc gorszym na strzelnicy. Wg mnie kursy warte ryzyka i wyzszej stawki. W szczegolnosci te na stojce.

Gralbym ten NA Summana, a PRZECIWKO Bergerowi.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 21/01/2011 01:12

Originally Posted By: Ojro
Ciekawa oferta u Tobet:

Shooting Special (H2H Prone/Standing Shooting)

Bjoern Ferry - Tomasz Sikora... Tomasz Sikora @ 2,05/2,25 8/10 i 8/10

mam pytanie: Czy ktos z Was zagral te zaklady? I jak zostaly rozliczone ? Czy Tobet/NB pozwolil zagrac za duze stawki >1k ?

jesli nie tutaj, to prosilbym na priv piwo
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 21/01/2011 18:06

Marie Laure Brunet vs Svetlana Sleptsova... Marie Laure Brunet @ 1,72 LB 6/10

Ciekawa para w Ladbrokes. Osobiscie nie wystawilbym tego, a jak juz to kurs na Marie bylby <1,6. Dlaczego tak nisko? Francuzi dobrze sobie radza w Nowym Roku. Zadziwiajaco dobrze jezdza, co moze byc spowodowane dobrym wytrenowaniem lub dobraniem smarow. Ponadto, Brunet dobrze strzela, nie robi zbyt wielu bledow na strzelnicy i jest bardziej regularna.
Sleptsova, slabiej biega, ogolnie Rosja slabo wypada i nie mam tutaj na mysli tylko biegi. Na strzelnicy roznie, raz swietnie i 100% raz kiepsko i potrafi po 'lezaku' byc wysoko, a potem z marszu 2/3 pudla i spada.
Kurs na Slepa 2,0 nie reprezentuje dla mnie zadnego value, a Brunet mimo ze faworytka to i owszem. Ja wystawilbym Brunet z Zaitseva, a nie ze Sveta.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 21/01/2011 18:14

lool, a w toto Slepa jest faworytka 1,75 - 1,85. NIGDY boks

hmm... nie chce pisac ze to smieszne i drwic z oddmakerow, bo jakby tak Sveta wygrala z Marie. Ale ja uwazam ze dzisiaj Slepa nie bedzie w top10. A stawiac ja jako faworytke ?

znalazl ktos zaklad na necie gdzie Brunet w parze ze Sleptsova jest dogiem ?
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 21/01/2011 19:00

i ja zrobie SZYBKI sprint:

w betway:

zaitseva-slepa '1' @ 1,55 dla mnie peffka 8/10
Brunet, Marie Laure - Teja Gregorin '1' @ 1,5 6/10
Bescond, Anais - Dorin, Marie '2' @ 1,55 6/10

nie wiem dlaczego naziemne faworyzuja Slepa, a netowe Brunet. WG mnie netowe maja racje i to zdecydowanie.

mozna sprobowac doga:

Makarainen TOP 6 ? NIEEE @ 2,3 betway... maka cos slabo w sprintach

betsafe:
Marie Lauret Brunet - Tina Bachmann '1' @ 1,5 9/10, Tina musialaby dobrze strzelac, ona to jak Berger wsrod panow. Ale watpie aby obudzila sie tak jak on to zrobil

Anastasyia Kuzmina - Agnieszka Cyl '1' @ 1,4 9/10... tylko 9/10 bo nie wiadomo jak tam ze zdrowiem, moze byc juz calkowicie zdrowa, ale watpie zeby to nie mialo odbicia w biegu. Kuza TOP10 dzisiaj, tak mysle

Kaisa Mäkäräinen - Anastasyia Kuzmina '2' @ 2,6 mozna sprobowac doga, bo Finka slabo ostatnio w Sprintach sobie radzi. Stawka 3/10

Agnieszka Cyl - Iana Romanova '2' @ 2,25... j/w Iana ostatnio slabo strzelala a to bylo jej najwiekszym atutem. Cyl po chorobie... 4/10
Posted by: Yuri Orlov

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 21/01/2011 19:02

ojro to wcale nie jest taka pefka, brunet ostatnio gorzej na strzelnicy
Posted by: Yuri Orlov

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 21/01/2011 20:16

Henkel-Makarainen na Henkel 1,6 - henkel w super formie, biegowo a ostatnio nawet strzelecko bardzo ładnie. Tak jak Ojro pisał wyżej, Makarainen słabo ostatnio w sprintach

Zaitseva-Sleptsova na Zaitseve 1.50 jak wyżej 9/10

Ekholm top 10 1,4 - ostatnio zawsze była w 10. Wiadomo na strzelnicy rewelka, trochę bieg lipa ale powinno wejść
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 21/01/2011 21:46

Originally Posted By: Rivaldinho

Anterselva

Program zawodów:
20.01 14:30 - Sprint [M]
21.01 14:30 - Sprint [K]
22.01 13:00 - Poscig [K]
22.01 15:30 - Poscig [M]
23.01 12:45 - Mass [K]
23.01 14:45 - Mass [M]


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow


Riva sorry ze ingeruje ale tu nie mamy poscigow !

22.01 13:00 - Women 4 x 6 km Relay
22.01 15:30 - Poscig [M]
23.01 12:45 - Mass [K]
23.01 14:45 - Men 4 x 7.5 km Relay
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 22/01/2011 01:41

moj blad, w pospiechu przeklejalem z ktoregos z szablonow i nie poprawilem : )
a szkoda, bo przymierzalem sie do gry na V Greisa grin
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 22/01/2011 02:27

Originally Posted By: Rivaldinho
moj blad, w pospiechu przeklejalem z ktoregos z szablonow i nie poprawilem : )
a szkoda, bo przymierzalem sie do gry na V Greisa grin


to fakt, jedyny ktory moim zdaniem moglby mu zagrozic to 9 Tcherezov grin oczywiscie przy 20/20 ale to do wykonania dla Ivana
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 22/01/2011 17:17

Simon Eder vs Carl Johan Bergman... Simon Eder @ 1,53 LB 6/10

Ani Eder ani Bergman to nie fachowcy od biegania, a MAss start tego wymaga. Oczekuje dobrego strzelania u Edera i bycia w TOP10. Podczas gdy Bergman moze miec ciezkie chwile. Najlepiej dla niego to 20/20, bo im wiecej karnych rund tym gorzej w biegu. Kursy nie powalaja na kolana, ale mysle ze Simon bedzie na pewno wyzej niz Szwed.
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 22/01/2011 17:33

Szwedki top5 1.35 tipsport. Po pierwsze nie wiem jak podejść do dzisiejszego biegu sztafetowego, te składy faworytek... hmmm mogą być niespodzianki, Szwedki widzę dzisiaj nawet na podium, na to kurs w tipsporcie 2.20, przy ok. 1.60 przeciętnie, a że będą w top5 to spokojnie powinno wejść. Wysoko widzę też Ukrainki.
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 22/01/2011 17:38

Skład dobry, pewnie na pierwszej zmianie nie będzie tak dobrze jak w sprincie, ale nawet jeśli Jonsson trochę straci to i tak nie powinno być źle, Nillson potrafi w sztafecie się sprężyć, Zidek regularna w tym sezonie a Helena biegowo dobrze się spisywała, strzelecko wiadomo, wierzę dziś w te Szwedki smile
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 23/01/2011 16:38

Marie Dorin vs Svetlana Sleptsova... Svetlana Sleptsova @ 2,0 Ladbrokes 7/10

Svetlana Sleptsova - Michela Ponza... Svetlana Sleptsova @ 1,55 expekt 10/10

Nie bede ukrywal, ze dzisiaj faworyzuje Sleptsova... Jesli przesledzimy wyniki w wyscigach gdzie trzeba lokci i widzisz swoje przeciwniczki to Rosjanka jest bardzo wysoko (chocby ostatni Mass start w Oberhofie, gdzie byla na podium). Martwi mnie jedynie jej forma strzelecka, cos ostatnio sie zacina i dosyc duzo pudel, a przy nie najszybszym biegu, moze byc roznie.
Dorin - bdb strzela, slaby bieg, tak krotko mozna ja scharakteryzowac. Nie widze jej w top 10 wyscigu. 12,5 km to dla niej troche za duzo. Wg mnie swietnie sprawdza sie w 6km druzynowce, gdzie sa doladowania i krotki bieg.
Ponza - kiedys swwetnie strzelala i slabo biegla, dzis kiepsko strzela i slabiutko biega. I co tu sie dziwic ze dalem 10/10 dla Svety, bo ja Ponzy nie widze nawet w top 15. I nie wierze ze obecnosc rodziny itp cos w tym pomoze. Jak dla mnie to zmarnowala sezon. W ostatnim biegu masowym nie brala udzialu. Nie sprawdzalem dlaczego, ale watpie aby byla to choroba, poprostu byla slaba i nie uzbierala wystarczajaco punktow.

p.s. Dorin-slepa w betssonie i tipsporcie kursy na odwrot. Dorin 2,35/2,0 tip/betsson, a slepa 1,5/1,72 wink
Posted by: rafael86

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 23/01/2011 17:52

Bogali - Zidek (2) 1.95

Jak dla mnie Zidek pewniejsza na strzelnicy, a biegowo powinno być podobnie. W pościgach i biegach ze startu wspólnego Szwedka spisywała się bardzo dobrze w tym sezonie

Ekholm - Flatland (1) 1.5

Flatland jest szybka, ale groźna może być tylko jak będzie dobrze strzelać - tyle że Norweżka strzela słabiutko (szczególnie w stójce) i te kilka rund zapewne zaliczy. Ekholm świetnie strzela i ja ją dziś widze w top5

Zaitseva - Kuzmina (1) 1.6

Zaitseva po dość kiepskim początku sezonu, rozkręciła się i teraz cały czas notuje miejsca w czołówce. Kuzmina bardzo dobra forma biegowa, ze strzelaniem bywa u niej różnie, dlatego też pograłem przeciwko niej.

unibet
Posted by: zibi04

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 23/01/2011 20:30

Szwecja-Francja 2 1,60 kumaki górskie od dłuższego czasu mają dobrą wyrównaną drużynę,którą stać o walkę na podium i jeśli szwedzi nie bedą mieli "dnia konia" to według mnie przegrają;

Italy-Ukraina 1 1,40 gospodarze niesieni dopingiem powinni odjechać ukraińcom,w sprincie włosi byli bardzo wysoko co przekonuje mnie,żeby na nich zagrać;

Norwedzy chyba w najmocniejszym składzie,chociaż Lars w wyśmienitejformie,ale chyba trenerzy wystraszyli się jego poczynań na strzelnicy i wczorajszym wystepem zapewne przekreslił swój wystep w drużynie na korzyść przeciętnego Osa,główni faworyci do zwycięstwa,myślę,że jak ten BÖHM nie zawali to dzisiaj niemiaszki mogą pokrzyżować plany Norwegom,ostatnio na tarczy Niemcy lepsi od skandynawów i tutaj upatruję ich szansę nawet na WIN w dzisiejszych zawodach(oczywiscie STEPHAN też musi się spiąć,bo o PEIFFERA i GREISA jestem spokojny,tylko czy nie będzie za dużo straty po 2 zmianach?)
Rosjanie bez Tcherezova chyba ciężko dzisiaj będzie im stanąć na pudle,myślę,że powalczą z Austriakami
Posted by: mln

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 27/01/2011 15:59

Svendsen w sztafecie

Wszystko wskazuje na to, że wiadomo już kto pobiegnie na trzeciej zmianie norweskiej sztafety na mistrzostwach świata w Oslo.
Spośród biathlonistów, którzy kandydowali do tego miejsca, wybrany został Emil Hegle Svendsen, który wyraził już wstępną zgodę.
Oznacza to, że straci on możliwość występu we wszystkich konkurencjach biathlonowych mistrzostw świata, które w tym samym czasie będą rozgrywane w Chanty-Mansijsku, jednak w zamian wystąpi przed własną publicznością w biegach.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 29/01/2011 02:44

szok laugh przed rozpoczeciem sezonu Olek mial biec, poziej byly glosy ze Lars ma najwieszy szanse, a wzieli Emila grin - dla mnie spore zaskoczenie, bo jakiejs mega formy biegowej nie ma.

a gralem dlugoterminowca Emil - Olek 1 1.75 myslalac ze Olek pobiega u siebie, heh.
Posted by: Boubson

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 29/01/2011 02:54

troche bez sensu jak dla mnie... najlepszym rozwiazaniem bylby Berger - wolniej niz Svendsen raczej by nie pomogl, a wiadomo ze Svendsen ma zdecydowanie wieksze szanse w biathlonie niz Lars...

ale to nie nasz klopot... nastepuje spodziewana zmiana wart w biathlonie - lecz wyglada na to ze nastepcą Ole zostaje namieszczony nie Svendsen lecz Boe laugh
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 29/01/2011 03:26

no tak.. zeby Polska miala takie problemy : )
Sikora trenerem naszych biathlonistow smile
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 29/01/2011 03:34

Zdaje sie ze Sikora z Enevoldsen`em sie nie mieli 'ku sobie'... Cyl chce juz konczyc kariere laugh a Norweg cos gadal ze Szczurek zrobil postepy LOOOL.

Sikora juz jakis czas sam trenowal, bo uznal ze treningi Norwega nie poprawia jego wynikow.

Ogolnie jestem za tym aby Sikora, Cyl, Hojnisz i moze Nowakowska-Ziemniak brali udzial w PS, reszta wynocha boks bo ilez mozna czekac az Bobak, Kobus, Szczurek, bracia Witek czy Plywaczyk zrobia znaczny postep...
Posted by: kaka85

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 29/01/2011 05:40

Ja na postępy wyżej wymienionych zawodników już nie liczę. Pamiętam jeszcze igrzyska w Salt Lake City, wówczas też nie mieliśmy mega zawodników, ale taki Kozub, czy Topór chociaż przyzwoicie biegali i szkoda, że po tych igrzyskach zakończyli kariery. Pewnie nie osiągaliby takich sukcesów jak Tomek, ale mogli zajmować miejsca spokojnie w 30stce.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 03/02/2011 05:00





Presque Isie

Program zawodów:
04.02 15:30 - Sprint [M]
04.02 18:15 - Sprint [K]
05.02 20:25 - Sztafeta MIX
06.02 16:00 - Poscig [M]
06.02 18:00 - Poscig [K]


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/02/2011 03:47

Cold Temperatures; Warm Welcome - link
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/02/2011 18:14

Norwegia w rozsypce ?
Lars z powazna kontuzja kolana, przez co niepewny jest jego wystep podczas MS w Khanty, Svendsen koncentruje sie na biegach w Holkenkollen, Olek bez rewelacji w tym sezonie.. Czy Boe utrzyma rewelacyjna forme jaka prezentowal od poczatku sezonu ? smiem watpic.. juz jego loty mam wrazenie sie obnizaja.. moga to byc bardzo slabe mistrzostwa dla norwegow tak sobie mysle wink

Co do samych zawodow w Presque Isie, ciezko jakos to ugrysc.. pomyslow brak
Olek nie wystapi w zawodach w USA, cwiczy u siebie w Obertillach - wystep w Font KEnt pod znakiem zapytania.
Posted by: Tomasz Frankowski

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/02/2011 21:00

a posiada ktos wyniki z poprzedniego sezonu z tych zawodow ? dzieki za pomoc piwo
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/02/2011 21:11

nikt ich nie posiada... to pierwsze zawody w Maine

http://services.biathlonresults.com/Schedule.aspx
Posted by: janik85

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/02/2011 22:50

04.02.11 17:15
Biathlon,sprint kobiet
Typ : Neuner top3
Kurs : 1.61

Po 2 tygodniach przerwy wracamy na trasy biathlonistow do Stanow Zjednoczonych. Fawotek do zwyciestwa jest kilka m.in. Tora Berger - ostatnio w bardzo dobrej formie sprinterskiej, Andrea Henkel czy Magdalena Neuner. Zostanmy przy tej ostatniej. Jest ona niewatpliwei najszybsza biegaczka sposrod calej stawki. Jednak jej mankamentem jest strzelnica. Jesli nie popelni ani jednego bledu na strzelnicy lub przynajmniej raz spudluje ma olbrzymia szanse na zwyciestwo. Neuner opuscila poczatek sezonu i zajmuje 12 lokate w klasyfikacji generalnej. Jednak juz w klasyfikacji sprintu zajmuje 5 lokate z niewielka strata do liderki, mimo ze nie startowala we wszystkich sprintach. Miejsce na podium jest jej dzisiaj po prostu pisane.
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 04/02/2011 23:04

Svetlana Sleptsova - Andrea Henkel... Andrea Henkel @ 1,57 Tobet 6/10

Jesli mialbym cos postawic dzis to ten zaklad na pewno bylby glownym, a na pewno jednym z glownych. Licze ze Andrea utrzyma wysoka dyspozycje i nie bedzie jej przeszkadzalo, te 6/7 godzin roznicy. Peiffer jest tego przykladem.
Slepa swietna do 'grania' ale w wyscigach gdzie rywalizacja jest na lokcie. A Sprint raczej jej nie lezy. Mysle ze Rosjanke trzeba bedzie brac pod uwage w niedziele, a dzis Niemka powinna byc w miare iziii.
Mysle ze Henkel TOP 5/7. Sleptsova 15-25 (no moze troche wyzej z racji tego ze ograniczona liczba uczestnikow).
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/02/2011 17:23

Henkel boli cos ty zrobila...

dzisiaj peffka peff ==>

Rosja - Rest of the field... SURE BET

Betsafe 1,72-2,0
Fonbet 2,3-1,55

chyba dobrze patrze, wiec spokojnie mozna pograc i czekac grin Mam swoich faworytow ale jeszcze czas na spowiedz...
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 05/02/2011 23:11

Włochy - Słowenia... Włochy " 1,83 LB 3/10

Co mnie odciaga do grania tego mocniej? SLO to bardziej stabilna ekipa, u Wlochow moze znalezc sie osoba, ktora caly dorobek moze zniweczyc, np. Hofer w Poklujce. Licze jednak ze dobre wyniki w sprincie przyniosa rowniez dobry wynik w tym wyscigu.
Fak wcale juz nie biega szybko, mniej pudluje ale biega wolniej, byl miejsce wyzej w sprincie niz De Lorenzi, przy czym Wloch mial 1 pudlo wiecej. Miedzy innymi to jest argumentem aby postawic na Wlochow.
Pierwszy i za razem ostatni wyscig w Poklujce dal wynik: 5. SLO 6. ITA, przy czym, Wlosi bylo bodajze w TOP 3 ale niestety dla nich Hofeer zniszczyl wszystko.


Ponadto, uwazam ze dzisiaj maja duuuza szanse byc naprawde wysoko. Jedynie co mnie martwi to ostatnia zmiana i człapak... Szczurek.
Ale i tak uwazam ze bety NA Polakow niz PRZECIWKO
Posted by: Ojro

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 06/02/2011 17:23

Carl Johan Bergman vs Michal Slesingr... Michal Slesingr @ 2,4 LB 5/10

Obaj swietnie biegaja poscigi, czesto konczac na wysokich miejscach. W Sprincie Slesingr mial 1 karna runde wiecej i stad pewnie kursy takie a nie inne. Bergman to doswiadczony Szwed, ale nie cenie go wyzej niz Ferrego - jednego z najlepszych biathlonistow w poscigowce. Oboje nie startowali wczoraj w Mixed relay wiec pewnie beda wypoczeci.
Troche duza jest ta przewaga sekundowa, wynosi 30 sekund, no ale jedno kólko moze zmniejszyc dystans. Gorzej jesli wiecej kolek bedzie musial robic Czech, wtedy na pewno w biegu nie wygra z leciwym Szwedem.

Martin Fourcade Zwyciezca ? TAKKK @ 2,5 LB 5/10

Peiffer ma 16 sekund przewagi nad Francuzem. Duzo, ale trzeba zauwazyc ze Martin biegl jedna runde wiecej, wiec na mecie pewnie bylby lepszy. Poza tym Fourcade juz jest na tyle doswiadczonym biegaczem, ze w poscigu powinien sobie spokojnie poradzic. Arnd, chyba jego pierwsze zwyciestwo.
Francuz jesli nie popelni bledow na strzelnicy (max. 2 pudla) to powinien wygrac. Watpie, aby Niemiec po triumfie w sprincie mial nerwy aby strzelac dobrze w poscigu.
Posted by: Valverde

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 12/02/2011 20:38

12.02.2010 15:15
Bieg pościgowy 12,5 km mężczyzn - Fort Kent
Typ: E. H. Svendsen (outright)
Kurs: 2.75

E. H. Svendsen po zwycięstwie w biegu sprinterskim na tresie w Fort Kent będzie walczył o zwycięstwo w biegu pościgowym. w mojej ocenie Norweg ma wszelkie predyspozycje, aby po 12.5 m biegu jako pierwszy zameldować się na mecie. Strzela, do czego zdążył już wszystkich przyzwyczaić, doskonale. Biegowo na chwilę obecną też nikt nie potrafi mu zagrozić. Jeśli zaś chodzi o doświadczenie w tego typu sytuacjach, Svendsen niejednokrotnie udowadniał już, że potrafi sobie poradzić z presją. Wypracowana przewaga może nie jest bardzo duża, ale w mojej ocenie Norweg nie tylko jej nie roztrwoni, ale co więcej powiększy. Wśród najgroźniejszych rywali upatrywałbym w osobach M. Fourcade, który jednak nietypowo dla siebie ostatnio strzela bardzo nierówno oraz T. Boe, którego jednak forma biegowa gdzieś uciekła. Z uwagi na powyższe liczę na kolejne zwycięstw E. H. Svendsena.
Posted by: Valverde

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 13/02/2011 19:41

12.02.2010 16:00
Biathlon mężczyzn, Bieg ze startu wspólnego mężczyzn - Fort Kent
Typ: E. H. Svendsen (outright)
Kurs: 2.75

Dzisiaj spodziewam się powtórki z rozrywki, czyli kolejnego zwycięstwa Svendsena. Norweg pomimo tego, że wczoraj wygrał dopiero dzięki powtórce z foto-finiszu w mojej ocenie od startu do mety kontrolował przebieg wyścigu. Tym samym Svendsen potwierdził doskonałą formę biegową i strzelecką oraz to, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o końcowy triumf w Pucharze Świata. W dzisiejszym biegu masowym, podobnie zresztą jak wczoraj, jedynym rywalem dla Norwego będzie M. Fourcade. Jednak spodziewam, iż ponownie zadecyduje większe doświadczenie i opanowanie Svendsena. Co więcej pomimo dwóch zwycięstw z rzędu Norwega bukmacherzy wciąż oferują doskonałe kursy na zwycięstwa Emila.
Posted by: Inzaghi78

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 13/02/2011 23:00



RACH CIACH CIACH santa
aplauz aplauz aplauz
Posted by: mirekinter

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 17/03/2011 15:46

dziś kolejna runda pucharu świata tym razem gopsodarzem jest Oslo !!
miałem 3 faowrytów na wygranie dzisiejszego biegu spritnerskiego i liczyłem że może któregoś buki nie docenią ale jednak się myliłem i faworyci śa trzej - Emil , Boe i Fourcade.. 10 km to krótki dystans , jeżeli któryś z 3 zawodników zawali strzelanie to nawet świetny bieg może nie wystarczyć..jak dla mnie najlepszy w strzelaniu i chyba zawodnik znajdujący się w najlepszej formie to Francuz i zagram na Jego zwycięstwo..dodatkowo

Boe-Sumann 1 ..strzelnica mniej wiećej to samo ale biego to już Norweg..

Hofer-Ustyugov 1 ..forma biegowa Hofera rewelka , jeżeli tylko na strzelnicy nie będzie katastrofy to powinnien być lepszy od Rosajnina , który na strzelnicy też lubi zawalic

Tcherezov-Ole 2 ....dla Ivana sezon chyba się skończył wraz z MŚ , teraz bardziej potrzebuje odpoczynku niż kolejnych zawodów..rywal Król tu w Oslo napewno nie odpuśći , dystans krótki jeżeli dobrze strzeli może być wysoka lokata..

Greis-Ferry 2 ..niemiec moze mieć doła bo zawalił kolegą występ poandto forma biegowa słaba i doświadczony zawodnik chyba już lekko odczuwa sezon , Szwed powalczy i jak dla mnie będzie lepszy..
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/03/2011 16:05

Do konca sezonu dwa starty pan i dwa panow.. toczy sie walka o duza krysztalowa kule.. w mezczyzn Boe po slabym wystepie pozwolil Svendenowi sie podgonic i w tym momencie Emil traci 47 punktow - biorac pod uwage daleka pozycje Boe po sprincie mozna liczyc ze Svendsen i w poscigu ladnie odrobi i o tym kto wygra puchar swiata zadecyduje niedzielna massowka. braz dla Martina Iglesiasa Fourcade

Jeszce wiecej emocji jest u kobiet.. w walce o duza krysztolowa kule jest teoretycznie 5 zawodniczek:

Dzis Madzia pewnie przegoni Kaske i rownie ciekawie powinno byc w niedziele
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/03/2011 16:10

Toczy sie takze walka o male krysztalowe kule za poscig:


Boe 44. po sprincie, Martin 35.. a Emil 6.. tutaj takze bedzie ciekawie.. Emil z szansami na wygrana.. dzis widze go w top3

u Kobiet mala kule zgarnie Kaisa ktora ma 45 punktow przewagi nad Helenka i 46 nad Andrea
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/03/2011 16:40

O ile dobrze licze.. jezeli Emil bedzie:
3. Martin aby obronic mala krysztalowa kule musi byc min. 20, jezeli Emil bedzie 4 - Martin musi byc min 25, 5 - 28, 6 - 30, 7 - 32

Czolowka po sprincie mocno zaskakujaca.. Emil mimo minutowej straty moze nawet zawalczyc o V bo wyzej Birnbacher, Wolf, Semenov, Lindstroem na 4 strzalaniach ich nie widze.. glownym rywalem wydaje sie byc Ferry, choc i on miewal wpadki na strzelnicy.. takze sprobuje dzis Emila.. ktory startuje u siebie, ma o co walczyc.. takze o mobilizacje sie nie boje.
Czytalem ze Emil nie byl zadowolony ze smarowania po sprincie.. dzi sma byc lepiej.. napewno stac go na duzo lepszy bieg jak ten ktory pokazal w czwartek.. co zreszta niejednokrotnie udowadnial wink

mozna zlapac nawet 4.50 betsafe, reszta okolo 3.50
Posted by: tomo

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 19/03/2011 18:17

Madzia Neuner nie startuje w pościgowym.
Posted by: Rivaldinho

Re: Biathlon - Puchar Świata 2010/2011 - 20/03/2011 17:08

Biathlon, bieg massowy kobiet, 14:00
Dzis ostatnie zawody.. Sprobuje becik z zawodow kobiet:
Liderka Kaisa Makarainen przed ostatnimi zawodami ma wydaje sie bezpieczna 41 punktowa przewage nad Tora Berger, 44 nad Helenka i 50 na Andrea.. Za wygrana 60 punktow.. takze przewaga wydaje sie bezpieczna..


Kaisa aby stracic tytul na rzecz Tory Berger (zakladajac jej wygrana) musialaby byc 22 (na 30 startujacych zawodniczek), Helenka V - Kaisa 25, Andrea V - Kaisa 31.
Wydaje sie ze Finka sobie poradzi i zdobedzie puchar swiata.. ciekawa jednak walka bedzie o nizsze stopnie podium.. Neuner ma nie startowac, choc na liscie jest i nagle uzdrowienie mnie nie zdziwi. Trwa takze walka o mala krysztalowa kule:


Przegladajac biegi massowe u kobiet smialo mozna powiedziec sa w tym sezonie bardzo wyrownane i postanowilem wybrac sobie bet wlasnie tego typu:

Typ: Roznica zwyciestwa: 0 do 9.9 sek. (włącznie) @ 2.40 Bet365, 2.20 LB, Bwin

W tym sezonie rozegrane zostaly 4 biegi massowe i w 3 z nich ten bet zdecydowanie wchodzil.. jedynie w Fort Kent.. Madzia Neuner (ktora raczej dzis nie wystapi) zdominowala zawody i wygrala o 23 sekundy nad Henkel.

1 zawody: Oberhof:
1. Ekholm 0+0+0+0
2. Henkel 0+1+1+0 +1,6 s
3. Slepa 0+0+0+0 +5,2 s

2 zawody: Anterselva
1. Tora Berger 0+1+0+1
2. Brunet 0+0+0+1 +0,6 s
3. Domracheva 0+0+0+0 +5,8 s

3. Fort Kent
1. Neuner 0+0+0+1
2. Henkel 0+0+1+0 +23,8 s
3. Domracheva 1+0+0+0 +28,7 s

i 4. MS w Khanty MAnsiysku:
1. Neuner 0+1+2+1
2. Domracheva 2+1+0+0 +4,8 s
3. Tora Berger 2+1+0+0 +14 s


Typ mocno statystyczny.. ale jakby skreslic Neuner ktora dzis nie wystapi z wynikow w Fort Kent.. to na 4 zawody ten zaklad wchodzi smile dzis dodatkowo ostatni start, napewno bedzie nerwowo.. i mysle w tych 10 sekundach moga sie zamknac 3-4 dziewczyny, pod nieobecnosc Madzi zdecydowanej faworytki brak, wiec sprobujemy taki becik po przyjemnym kursie.

Powodzenia, Riva.