Skoki narciarskie

Posted by: Jose

Skoki narciarskie - 21/11/2013 18:05

Przydatne linki:

http://www.fis-ski.com/ski-jumping/ - strona oficjalna

http://www.skijumping.pl/index.php - informacje, wyniki, kalendarz, relacje live

http://www.skokinarciarskie.pl/ - podobnie jak wyżej

http://www.skispringen.com/ - informacje, wyniki, komentarze

http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie - strona eurosportu gdzie często znajdziemy informacje na temat warunków pogodowych jakie będą panować przy okazji najbliższego konkursu

10 free spinow bez depozytu na Butterfly Staxx i wiele innych promocji

100% bonus up to 100€. Bonus code: 100RALLY

5 EUR free bet bez depozytu, 120€ bonus & 50 EUR free bet /NEW/

Duzy wybór zdarzeń + bardzo dobry live betting /NEW/

100% sport bonus do 150€


Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 22/11/2013 20:30

Zapomniałem jeszcze o jednej bardzo ważnej stronce.

http://berkutschi.com/de/front/home - relacje live, informacje, zapowiedzi, kamerki z skoczni, pogoda i dużo, dużo więcej
Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 23/11/2013 14:55

Lista startowa na dzisiejszy konkurs drużynowy [klik]

Niemcy - Polska 1 @2.56 betsson

Może mało patriotycznie, ale widzę value po stronie Niemców. Wczoraj bardzo chwaliłem Bieguna, ale dzisiaj to o niego mam największe obawy. Treningi i kwalifikacje to troszkę inna bajka. Dzisiaj już konkurs, początek sezonu, Niemcy na swoim. W trzeciej grupie zawodników Kubacki vs Wellinger. W kwalifikacjach co prawda lepszy Dawid, ale na treningach skakał bardzo przeciętnie i gorzej od Niemca. Zobaczymy jak będzie, oczywiście kibicuje naszym, kursy po treningach i kwalifikacjach jasno pokazują, że Polska faworytem, ale jeśli komuś z tej czołówki dzisiaj ma nie wyjść skok, to w naszej drużynie upatruję dwóch kandydatów o których wcześniej wspomniałem.

Słowenia - Japonia 2 @2.13 betsson

Trzeba przyznać, że bardzo ciężka para 50/50 więc biorę lepszy kurs. Nie pewny jestem przede wszystkim Jaki Hvaly, tutaj moim zdanie Kasai wygra wyraźnie. Prevc, Krancjec czyli nie wiem czego się po nich spodziewać. Prevc wczoraj słabo w treningach potem wypalił w kwalach, ale miał bardzo mocny wiatr pod narty. Zapewne nie jest to ten sam Prevc z początku poprzedniego sezonu. No zobaczymy jak to będzie, biorę doga za parę dukatów. wink
Posted by: anmar

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 23/11/2013 15:10

ja widzę value w zagraniu WIN Niemcy 4.0 kurs smaczny więc nie przejdę obojętnie obok niego smile konkurs to co innego niż zawody, wystarczy jeden zepsuty skok i o zwycięstwo będzie trudno.
Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 23/11/2013 16:24

Finlandia - Rosja 1 @1.56 betsafe

Teraz zauważyłem taką parę. Rosja w składzie z Hazetdinovem i Maksimochkiem. W Finladi mamy trzy silne punkty i Muotka. Mimo wszytko na Rosjan powinno wystarczyć.

Good luck!
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 23/11/2013 17:33

To ja tez dołożę swoje dwa zdania wink

Finlandia - Czechy 1 1.66 bet365

Do składu Finlandii po latach posuchy wraca Janne Ahonen, jak wiele znaczy to dla ich skoków nie muszę nikomu tłumaczyć.
Przy nim Asikainen i Happonen (ten drugi wraca po kontuzji) oddali wczoraj trzy zadowalające skoki kwalifikując sie bez problemu do niedzielnego konkursu. Od tej trójki zdecydowanie odstaje Muotka, ale on natomiast na tle Czechów wypada porównywalnie.
Reprezentacja naszych południowych sąsiadów już na starcie osłabiona brakiem Koudelki, który nieco później dołączy do zespołu. Jan Matura wczorajsze 3 próby wskazują na to, ze poprzedni sezon był jego pierwszym i ostatnim najlepszym w karierze. Koziszek jak to młodziak raz lepiej raz gorzej.
Janda gaśnie z kazdym kolejnym sezonem. LUkas Hlava, ktory na treningach wydawał się najpewniejszy nawet nie wszedł do niedzielnej rozgrywki. Naziemna fortuna dosadnie wskazała faworyta tego pojedynku wystawiajac na Finow 1.31 grin
Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 24/11/2013 06:09

Kamil Stoch - Andreas Bardal 1 @1.51 Betsson

Norwegowie zdecydowanie przytłumieni. Widać, że póki co bez formy. Dzisiaj drużynówka dopiero szóste miejsce, ani jednego z skoku nie można uznać za wybitny. wink Wręcz przeciwnie Polacy, po Stochu widać, że może w Niemczech zrobić wszystko. Już raz zagroził rekordowi tej skoczni. Dzisiaj znów solidnie, podobnie jak w kwalach. Nie chce mi się za bardzo wierzyć aby był jutro gorszy od Norwega. Jeśli się nie mylę to w treningach, kwalifikacjach i wczorajszej drużynówce Kamil zawsze był lepszy od Bardala. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie podobnie. smile
Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 24/11/2013 15:15

Witam! santa

http://data.fis-ski.com/pdf/2014/JP/3829/2014JP3829SLR1.pdf - lista startowa do dzisiejszego konkursu

Robert Kranjec - Michael Neumayer 1 @1.50 bwin

Słoweńcy bardzo dobrze przygotowani do sezonu. W drużynie Niemiec wyraźnie odstaje właśnie Neumayer, który tutaj oprócz jednego skoku w kwalifikacjach niczego jeszcze nie pokazał. Warto dodać, że w tym skoku miał solidny wiatr pod narty uzyskując wynik 136 metrów ale tracąc aż 11.8 pkt. W zasadzie to miał najlepsze warunki z całej grupy zawodników w sesji kwalifikacyjnej. W treningach skakał już słabo. Kranjec jak i cała reprezentacja Słowenii widać, że przygotowana jest solidnie co potwierdzili wczoraj w konkursie drużynowym. Jeśli wiatr nie będzie szalał to dla mnie faworyt tej pary jest oczywisty. smile

Noriaki Kasai - Jane Ahonen 2 @2.20 Expekt

Całkiem ciekawą parę wymyślił Expekt. smile

Jeśli mam być szczery to myślałem, że Fin będzie wyglądał gorzej na początku sezonu. Spisuje się tutaj solidnie. Wczoraj zawalił skok, ale skakał w strasznych warunkach i nie było z czego odlecieć. Z tego co dobrze pamiętam to w kwalach Ahonen trafił również na nie ciekawe warunki ale uzyskał 130 metrów i mimo skoku Japończyka na 137 metrów i tak zajął lepszą pozycje z nie wielką przewagą nad Kasaim. W treningach skakali podobnie, może trochę lepszy był Fin. Dla mnie typowe 50/50 więc pobiorę powracającego na skocznie weterana.
Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 24/11/2013 15:24

Nie zauważyłem jeszcze pary z betsafe Kofler - Matura, no tutaj to wyraźnym faworytem jest Kofi. Było 1.63 teraz już tylko 1.51 ale warto pograć. Nie wyszło w drużynówce, ale dzisiaj powinien spokojnie być lepszy od Matury. Do tej pory oprócz tej drużynówki chyba w kwalach i treningach był lepszy.

Nie mam czasu już rozwijać swojej myśli, ale Kofler - Matura 1 @1.51 wygląda bardzo dobrze. smile
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 24/11/2013 19:01

Ja dzisiaj odpuszczam, małe kursy na pary które chciałbym zagrać, ponad to pogoda nie pewna.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 24/11/2013 19:32

Biegun - Ziobro 1 1.50
Morgi - Ammann 1 1.60

Biegun pokazał wczoraj, że forma jest. Ponadto poskakał trochę więcej na tej skoczni, więc im dalej tym lepiej. Morgi wczoraj też pokazał się solidnie i tutaj intuicyjnie, bowiem para wyrówana. Ale patrząc na to co robi wiatr, to wątpię by poskakali.
Posted by: dziura

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 24/11/2013 19:35

Początek konkursu został przesunięty na 13:45, jednak trudno być optymistą, patrząc na wichurę na skoczni...
Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 27/11/2013 18:12

28-30.11.2013
Kuusamo HS142:




Plan zawodów:

Czwartek, 28.11.2013
17:00 oficjalny trening - 2 serie
19:00 kwalifikacje

Piątek, 29.11.2013
15:00 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa

Sobota, 30.11.2013
15:30 kwalifikacje
17:00 pierwsza seria konkursowa
Posted by: mln

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 27/11/2013 20:52

Norwegowie przygotowujący się do Lillehammer nadal bez Jacobsena, a także Bardala i Hilde.
Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 28/11/2013 20:07

Nie przepadam za obstawianiem kwalifikacji, ale coś tam na dzisiaj wybrałem.

Kamil Stoch - Janne Ahonen 1 1.47 Fortuna

Umówmy się, jeśli tylko będą skakać w przybliżonych warunkach to Stoch powinien zdeklasować weterana. Wiadomo, że konkurs w Finlandii, ale różnicę widać gołym okiem. Przed sezonem Janne przyznał, że ma być liderem finów w Soczi, Polacy już wystrzelili z formą i kto wie jak to będzie podczas olimpiady. Póki co Polak wyraźnym faworytem.

Daiki Ito - Noriaki Kasai 1 1.40 Fortuna

Dzisiaj ma wiać pod narty i w takim przypadku Ito powinien odlecieć. Po Kasaim widać, że lata lecą. W drużynówce był najsłabszym zawodnikiem w kadrze Japonii. Jeśli prognoza pogody się potwierdzi to Ito nie powinien mieć problemów z swoim starszym kolegą.

Descombes V. - Colloredo S. 1 1.57 STS

Sportowo bardziej cenię Francuza. Lepszy technicznie, szybciej składa się na progu. Colloredo wydaje się jeszcze słabszy niż rok temu. Przed sezonem o dziwo na gazzetta.it znalazłem artykuł o skoczkach narciarskich. Nie wygląda to najlepiej, mieli nie udane przygotowania, nikt tam się nimi za bardzo nie interesuje. Trochę to przekłada się to na słaby początek sezonu. Najlepszy Francuz w kadrze powinien dzisiaj dać sobie radę z słabszym Włochem.

Schlierenzauer G. - Morgenstern T. 1 1.50 STS

Czy trzeba tych skoczków przedstawiać. No chyba nie. wink Każdy wie co potrafią. Jedyne czym się kierowałem typując na Gregora, to sytuacja z Kligenthal, będzie chciał trochę zmyć obraz obrażalskiej gwiazdy i myślę, że pokaże na co go stać. W Niemczech mimo, że nie musiał się kwalifikować przywalił 139.5 metra.

To by było na tyle. Krótko bo na prawdę nie mam zbyt wiele do napisania. Dzisiaj będą treningi potem kwalifikacje, dowiemy się więcej i na pewno jutrzejszy konkurs będzie nam się typować zdecydowanie łatwiej.

Pozdrawiam! balwan1
Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 29/11/2013 07:43

Coś z konkursu głównego na dobry początek. wink

Jan Matura - Wolfgang Loitzl 2 @1.781 Pinnacle

Loitzl to dla mnie zawodników dużo bardziej stabilny. Matura w ubiegłym tygodniu 32 miejsce w indywidualnym. W kwalifikacjach katastrofa 111,5 metra przy 127 metrach Austriaka. W treningach też mało przekonywująco 116 i 120 metrów. Fakt, że Loitzl jeden skok zawalił i wylądował na 106 metrze, ale w drugim już wystrzelił i uzyskał 130 metrów. Rok temu skakało mu się tu bardzo dobrze. W indywidualnym dziewiąte miejsce, a w nieoficjalnych wynik zawodników z drużynówki zająłby miejsce czwarte. Kurs dobry i trzeba spróbować zawodnika zdecydowanie bardziej stabilnego.
Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 29/11/2013 19:04

K. Biegun - J. Ziobro 2 3.10 Toto Mix

Value i to olbrzymie. Jasiek nie skakał źle, w kwalifikacjach nawet lepiej od Bieguna. W indywidualnym dziewiąta pozycja. Krzysiek jest młody, doświadczenie zerowe. Chłopak na prawdę po tym zwycięstwie może się "spalić" w dodatku, że będzie skakał jako ostatni. Dla mnie obaj zawodnicy są na porównywalnym poziomie, ale zwycięstwo Krzyśka zrobiło swoje co widać po kursach na tą parę.

Za chwilę treningi, na skoczni warunki bardzo dobre. Wiatr nie przekracza 2 m/s smile
Posted by: thomas_1500

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 29/11/2013 19:35

i co nikt nie pokazuje kwalifikacji ? puke
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 15/12/2013 16:13

Jeśli ktoś szuka kursu na podbicie ako w fortunie to para
Takeuchi - Hvala 1 1.20 wysmienicie się do tego nadaje.
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 28/12/2013 18:35

TCS klasyfikacja generalna
Bardal - Wellinger 1 1.45

W turnieju czterech skoczni, żeby być w czubie trzeba równo skakać przez cztery zawody. Jak dotąd Norwej jest najrówniejszym zawodnikiem tego sezonu kończąc wszystkie swoje starty (nie liczać DNS w Klingental) w TOP 10, a 5na6 startów kończył w TOP 5. Wellinger natomiast jest rozchwianym zawodnikiem podatnym na ruchy wiatru przykład pierwszy z brzegu, Engelberg 25 w sobotę , drugi w niedzielę ( drugie miejsce akurat tu nie robi na mnie wrażenia bo rok temu też był na podium w engelbergu). Podejrzewam, że konkursy w niemczech mu wyjdą, ale austria już może być dla niego za duzym wyzwaniem. W poprzednim sezonie (obersdorf i GaPa top 10, inssbruck i bischofs 21/19). Stawiam w tym pojedynku na równość i doświadczenie.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 28/12/2013 18:43

na dzisiejsze kwale:

Kraft - Matura kwal. [1] 1.45 /w każdych zawodach PŚ w tym sezonie Kraft plasuje się wyżej/

Prevc - Hvala kwal. [1] 1.50 /Prevc może nie w formie z ubiegłego sezonu, ale bardziej równy i przeważnie także plasuje się wyżej od rodaka/
Posted by: Bouldermaster

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 28/12/2013 21:16

ja mam Loitzl-Janda @1.45 ale za późno już żeby zagrać.

Po upadku Morgiego chyba nie ma śladu na psychice. Walnął 135m na treningu i tylko Takeuchi i Kasai skoczyli nieznacznie dalej. Będzie się Morgi liczył w TCS
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 11/01/2014 18:24

Freund - Koch 1 1.68

Kulm czyli loty. Koch jak wiemy był świetnym lotnikiem, ale ten sezon jest wyjątkowo nieudany dla zawodnika z austrii. Nie łapie się do ścisłej kadry,w pucharze kontynentalnym też niczego wielkiego nie pokazał, występuje tutaj dzięki kwocie startowej gospodarza. Freund ten sezon przeplata dobrymi i zlymi wynikami. Wiecej ma tych dobrych dlatego jeśt w czołowej dziesiątce pucharu świata. Wczorajsze dwa skoki treningowe na korzyść Niemca, kwalifikacje na remis jednak trzeba wziąć pod uwagę, że koch skakach z wiatrem pod narty natomiast freund obok Wellingera mial najgorsze warunki z zawodnikow nie muszących się kwalifikować, po rekomensatach gate/win wiszedł remis mimo, ze Koch oddal dłuższy o 6 metrów lot.
Kurs wyjściowy przy tym zdarzeniu ustawiłbym na poziomie 1.35-1.4
Posted by: Rivaldinho

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 19/01/2014 17:05

Jernej Damjan vs Richard Freitag [1] 1.41

Jernej mega mocny w zakopcu... regularnie trzaska ponad 130 m. Freitag takze regularnie ale lekko ponad 120 : )
Damjan 132 probna, wczoraj 134 i 134.5
Rysik 124 probna, 126 i 122
Nie zdziwie sie jak Damjan powalczy dzis o top3
Ryskowi z takimi odleglosciami bedzie ciezko o top 10
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 09/02/2014 07:42

Stoch - Hayboeck [1] 1.80
Trochę dziwi mnie kurs na tą parę. Owszem zgodzę się, że Ausriak skacze tutaj dobrze, że odpowiada mu ta skocznia, ale przejść obojetnie obok takiego kursu na lidera PŚ? Kamil skocznię już wyczuł, problemy na dojeździe wyeliminowane. W kwalifikacjach miał najgorsze warunki z całej czołówki, a mimo to 100m (+4.7pkt za wiatr). Hayboeck skoczył tylko metr więcej przy wietrze minimalnym w plecy (+1.1pkt). Poza tym Kamil piątkowe treningi rewelacja, co jednoznacznie pozwala twierdzić, że będzie się tu bił o najwyższe cele. Doświadczenie także po stronie skoczka z Zębu. Co jeszcze... Kamil skacze ładniej stylowo, no i z pewnością odda dwa równe dalekie skoki, co w przypadku Hayboecka nie jest takie pewne.

Kot - Damjan [1] 1.55
Tutaj także gram w strone naszego reprezentanta. I to nie patriotycznie, tylko czysto sportowo. Wyraźnie widać, że ta skocznia odpowiada Maćkowi, każda próba to wynik w granicach 100 metrów. Damjan także nie skacze tutaj źle, jednak nasz reprezentant jest bardziej równy. Gdyby była to skocznia duża, to wtedy szanse Damjana byłyby zapewne znacznie większe. W kwalach oboje z wiatrem w plecy, nieco większym Słoweniec i od razu problem, bo tylko 93.5 metra. Maciek jest tu po prostu solidny i bardziej równy i to powinno wystarczyć.
Posted by: Leyton

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 09/02/2014 16:58

HS 106 Złoty medalista Kamil Stoch 3.50 betsson

Pierwszy olimpijski konkurs.
Stoch spore szanse na złoto jest stawiany w roli faworyta do złotego medalu bardziej niż Małysz za swoich najlepszych lat.
Mam nadzieje, że ta presja go nie zje.
W pierwszy dzień Kamil miał ponoć jakieś problemy z wyczuciem skoczni, ale już wszystko opanowane, skacze dobrze.
Większe szanse rzecz jasna będzie miał na większej skoczni, jednak dziś wieczorem też powinien zdobyć medal.
Ja liczę na złoto.
Posted by: Gapi

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 09/02/2014 17:41

Kamil Stoch wygra HS106 (4.0) Bwin

Po piątkowych treningach gdzie Kamil Stoch był 2,1,1 a odległościowo 1,1,1 można było pomarzyć o takim kursie na zwycięstwo lidera naszej reprezentacji. Wczoraj troszkę gorzej to wyglądało ale trzeba wziąć pod uwagę, że obydwa skoki oddał przy tylnych wiatrach, w kwalifikacjach miał +4,7 i skoczył 100m gdzie taki Freund miał -1 i odległość 104m więc takiej dużej różnicy by nie było i trzeba też wspomnieć o ładnych stylowo lądowaniach Stocha gdzie na mniejszej skoczni przy małych różnicach punktowych noty za styl mogą okazać się decydujące a tu widzę przewagę naszego zawodnika.


Który kraj będzie miał wyżej uplasowanego skoczka?
Norwegia - Japonia 2(1.85) Bwin

U Norwegów wiadomo Bardal to zawodnik, który nie schodzi poniżej pewnego poziomu od kilku sezonów ale w porównaniu z pozostałymi latami ciężko wskazać drugiego Norwega, który regularnie by zajmował dobre miejsca, Fannemel i Velta mają przebłyski dobrych skoków ale o regularności nie ma mowy, w reprezentacji Japonii może też niema regularności poza Kasaim ale Tekeuchi i Shimizu pokazali bardzo dobre przygotowanie do IO, chyba dobrze zrobił im dłuższy pobyt w Japonii. Shimizu wygrał jeden z czwartkowych treningów, kilka razy był w pierwszej dziesiątce, we wczorajszych kwalifikacjach trzeci, Takeuchi w piątek był 1 i 3, Kasai może specjalnie nie błyszczał ale kręcił się koło czołówki. U Nowegów najlepiej prezentuje się Bardal, Fannemel ma przebłyski dobrej formy. Widzę więcej atutów po stronie Japonii decydujące w tym typie będzie pokonanie Bardala a każdy z trzech wymienionych Japończyków może to zrobić.
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 09/02/2014 17:56

Matura - Deschwanden 2 2.06

Deschwanden regularnie skacze czy to trening czy seria próbna czy kwalifikacje po 100 metrów. Widać ta "franca" mu leży, Matura raz lepiej raz gorzej. najlepszy skok przzypadł na kwalifikacje gdzie był przed Szwajcarem, który we wczorajszym skoku z notami bardziej walczyl o odległość niż o styl bo jak wiemy ciężko było odpaść z turnieju głównego skoro odpadało tylko 11 i to takich z trzeciej ligi skoków narciarskich. Value jest więc próbuję wink (stawka płaska)
Posted by: Santi

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 09/02/2014 18:46

Tepes - Koivuranta 2 1.60 profek
Damjan 1-15 2.00 profek
Posted by: Gapi

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 11/02/2014 16:48

TAKANASHI Sara wygra(1.6) bwin

AVVAKUMOVA Irina - LUNDBY Maren 1(1.6) Bwin

Najlepsza skoczkini ostatnich miesięcy pokazała w treningach, że jest główną faworytką do osiągnięcia olimpijskiego złota zajmując miejsca 1,2,2,2,3,1,1,2,1, dobrze zaprezentowała się także jej główna rywalka Daniela Iraschko-Stolz, natomiast Sarah Hendrickson wracająca po kontuzji odczuwa jeszcze ból w kolanie ale się uwzięła i będzie brać udział w IO ale na wiele z jej strony bym nie liczył. W początkowych treningach Takanashi narzekała na trudną skocznię i nie była zadowolona ze swoich prób, natomiast późniejsze treningi pokazują, że wyciąnęła odpowiednie wnioski i w treningu nr 7 i 9 była zdecydowanie lepsza od swojej głównej rywalki Danieli Iraschko-Stolz dwukrotnie o około 8pkt przegrywając tylko nieznacznie ósmą próbę.
Lundby to ósma zawodniczka Pucharu Świata, która chyba pewnego poziomu nie przeskoczy notując miejsca w okolicach pierwszej dziesiątki, natomiast Rosjanka to skoczkini, która w tym sezonie kilkakrotnie wskakiwała na podium i jest czwartą zawodniczką Pucharu Świata. Obie zawodniczki spisują się tutaj poniżej swoich możliwości ale to zawodniczka gospodarzy pokazywała wielokrotnie, że jest zdolna do osiągania czołowych pozycji.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 11/02/2014 21:27

Maja Vtic - Coline Mattel [1] 1.78

Na treningach obie dziewczyny różnie, raz jedna lepiej, raz druga. Patrząc jednak na wszystkie skoki, to Maja w seriach gdzie była lepsza skoki miała kilka metrów dłuższe. Coline skacze równo w granicach 96-97m, a Maja niejednokrotnie skakała pod 100m, mając po drodze dwie wpadki typu 93-94m. Poza tym forma Słowenki w ostatnim czasie wyższa niż Francuzki, dlatego gram tą pierwszą smile
Posted by: Rivaldinho

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 15/02/2014 20:56

Michael Hayboeck vs Marinus Kraus [1]1.60 Betsson

Debiut Krausa na olimpiadzie.. na malej nie wystapil.. na duza wskakuje za Wanka
Lepiej prezentowal sie na treningach, wiec decyzja sztabu niemieckiego w zasadzie zrozumiala.
Hayboeck jednak to zdecydowanie wyzsza polka.
Swietne skoki.. mistrz kwalifikacji jak mawiaja ostatnio o mlodym austyrjaku.
Dzis Hayboeck jst jednym z powazniejszych kandydatow do medalu..
Chlopak jest w niesamowitym gazie.. po raz kolejny wygral kwale.. dzis widze go w czolowce walczacej o medale.
W mojej ocenie Kraus nie udzwignie ciezaru i nawet jezeli 1 skok mu sie uda, drugi nie musi byc juz tak samo udany. Dla mnie okolica top 10 to max.

Posted by: analityk

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 16/02/2014 00:14

Tripel na dziś:

Jacobsen - Vasilliev 1.60
Wellinger - Morgerstern 1.40
Schlierenzauer - Amman 1.60

boks
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 01/03/2014 16:59

Norwegia - Japonia 1 1.30

Japończycy w mlocno okrojonym składzie z Tochimoto,Takeuchim,Watase i Shimizu. Norwegowie w zestawieniu Bardal,Velta,Fannemel,Stjernen. Różnica na treningach, kwalifikacjach i samych zawodach, aż nadto widoczna więc nie będę przedłużał.
Posted by: ray#52

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 01/03/2014 17:46

Gdzieś to jeszcze masz? w większości pozdejmowane już w nocy
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 01/03/2014 17:53

rano jeszcze zdążyłem, a teraz juz widze tą pare tylko u ziemniaow o 1.25(sts) lub 1.2(milen)
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 01/03/2014 19:14

Bukmacher: Betsson Analiza:
Na dzisiaj wybrałem typ na aktualnych Mistrzów Olimpijskich w drużynie Niemców, przeciwko Słoweńcom. Wczorajszy konkurs indywidualny troszkę pewnie zatarł różnicę między obiema ekipami, jednak druga seria była trochę loteryjna. Porównując zawodników obu drużyn, to mniej więcej na podobnym pułapie wyglądają Kraus z Tepesem i Wellinger z Damjanem. Może nieco lepiej tutaj wyglądają Słoweńcy, ale różnica punktowa tutaj nie powinna być duża. Dużo inaczej prezentują się z kolei dwie inne pary : Wank z Dezmanem i Freund z Prevcem. Pierwsza para to spora różnica, Niemiec tutaj powinien sporo zyskać nad nieopierzonym Dezmanem, któremu brak jeszcze doświadczenia na większych imprezach. Natomiast ostatnia para, to też różnica kilku metrów na skok. Co robi Freund po igrzyskach widzimy, wygrywa wszystko w cuglach. Strach pomyśleć, gdyby ta forma u niego przyszła 2 tygodnie wcześniej. Prevc też solidny, ale jednak w każdym skoku traci aktualnie do Niemca. Dlatego w tej parze wybieram grę na Niemców.

Niemcy - Słowenia [1] 1.50 Betsson
Posted by: hallik

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 01/03/2014 22:55

pobralem ta pare, ale szkoda gadac. Niemcy zenada
Posted by: Gustawo Lima

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 01/03/2014 23:16

Dojcze miszcze laugh
Posted by: antyfutbol

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 02/03/2014 00:04

Nimecy przegonili Norwegow ufff
Posted by: hallik

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 02/03/2014 00:05

Prevc aplauz izi weszło
Posted by: jadanek

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 02/03/2014 00:06

haha dziekujmy Prevcowi wink
Posted by: hallik

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 02/03/2014 00:07

ciezko uwierzyc w to co zrobil Prevc laugh laugh podziekowal za typ
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 02/03/2014 04:35

Severin Freund - Kamil Stoch [1] 1.55 Betsson

Jutro kolejny konkurs indywidualny PŚ. Wybrałem tę parę ze względu na formę obu zawodników. Kamil po igrzyskach notuje lekki spadek formy, zresztą jak cała nasza reprezentacja. Nie twierdzę, że Kamil skacze źle, ale nie walka o najwyższe lokaty przychodzi mu znacznie ciężej niż w Sochi. Z kolei Severin jest na zupełnie innym biegunie. W Sochi pech na skoczni normalnej przez upadek przy lądowaniu. Na dużej skoczni miał ogromną szansę na medal, ale nie wytrzymał presji. Za to w cyklu skandynawskim spisuje się wyśmienicie. W zasadzie robi co chce, wygrywa serię po serii z dużą przewagą. Zwyciężył w Falun, Lahti, dzisiaj także skakał najdalej w drużynowce. Nie widzę więc innej opcji jak kolejny konkurs, gdzie Niemiec będzie walczył o zwycięstwo. Kamilowi z kolei brakuje chyba świeżości, więc jutro nie da rady Niemcowi.
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 02/03/2014 17:29

Originally Posted By: Green Arrow
Norwegia - Japonia 1 1.30 gora



Przed nami kwalifikacje do konkursu indywidualnego ktore rozpoczna sie o 12:30. Moja pewka dotyczy właśnie ich:

F.Cecon wejdzie do konkursu typ NIE kurs 1.27
Absolutny debiutant w stawce. Syn słynnego przed laty Roberto.
Czemu jego debiut przypadl na tak trudną skocznię nawet dla naszych orłów tego nie wiem, ale na treningach i kwalach piątkowych wlóski skoczek wypadł bardzo , bardzo blado.
95,5metra 65 lokata,100m 64 lokata, w 94m kwalach 62 lotaka na 65 muszacych się kwalifikować. No nie widże chłopaka w 1 serii, bó żeby sie zakwalifikowac, trzeba tu skoczyc over 110m i to moze nie dac kwalifikacji (murańka 112m nie dalo kwali).
Zakład jest obostrzony sentencją "kwalifikacje musza się odbyć", takze w razie czego bedziemy mieli zwrot za typ. Polacam
Posted by: mln

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 02/03/2014 17:49

Piękne pary wystawił nam Betsson z Veltą, trzeba skorzystać!

Kraft - Velta 1 1.58 Betsson

W piątkowym konkursie indywidualnym zaprezentował się znakomicie, zajął drugie miejsce, od Velty miał notę o prawie 30pkt lepszą. Wcześniej na obu treningach również zdecydowanie lepszy, Kraft ścisła czołówka na obu a Velta okolice 50 miejsca, jedynie w kwalifikacjach ta różnica była mniejsza ale tam Norweg trafił na lepsze warunki. Betsson chyba jako jedyny zasugerował się wczorajszym konkursem drużynowym, fakt wyszły Norwegowi dwa dobre skoki, ale już w serii próbnej nie było tak dobrze, oddał tam słaby skok, nie wierzę by i dzisiaj oddał dwa tak świetne skoki, ale nawet jeśli znów tak by się stało i tak powinien przegrać z Kraftem, który tu skacze znakomicie.

Koivuranta - Velta 1 1.60 Betsson

Podobnie jak Kraft Koivuranta skacze tu świetnie, widać, że Fin u siebie czuje się bardzo dobrze. W indywidualnym piątkowym konkursie był lepszy prawie o 23pkt od Velty. Wcześniej w treningach oddał dwa świetne skoki, był w obu w czołówce a Velta okolice 50 miejsca. W kwalifikacjach Norweg trafił świetne warunki ale i tak był gorszy od Koivuranty. Wyszły Velcie dwa skoki w drużynówce a i tak przegrał by zapewne indywidualnie z Finem, także w próbnej Koivuranta dużo lepszy. Tylko Betsson w ten sposób zestawił pary z Veltą, sugerując się wczorajszym konkursem drużynowym, u innych jest on zestawiony z dużo słabszymi rywalami, trzeba skorzystać z tego błędu.
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 02/03/2014 18:36

Originally Posted By: Green Arrow


Przed nami kwalifikacje do konkursu indywidualnego ktore rozpoczna sie o 12:30. Moja pewka dotyczy właśnie ich:

F.Cecon wejdzie do konkursu typ NIE kurs 1.27
Absolutny debiutant w stawce. Syn słynnego przed laty Roberto.
Czemu jego debiut przypadl na tak trudną skocznię nawet dla naszych orłów tego nie wiem, ale na treningach i kwalach piątkowych wlóski skoczek wypadł bardzo , bardzo blado.
95,5metra 65 lokata,100m 64 lokata, w 94m kwalach 62 lotaka na 65 muszacych się kwalifikować. No nie widże chłopaka w 1 serii, bó żeby sie zakwalifikowac, trzeba tu skoczyc over 110m i to moze nie dac kwalifikacji (murańka 112m nie dalo kwali).
Zakład jest obostrzony sentencją "kwalifikacje musza się odbyć", takze w razie czego bedziemy mieli zwrot za typ. Polacam
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 04/03/2014 21:06

Gregor Schlierenzauer - Noriaki Kasai [1] 1.69 Betsson

Dzisiaj kolejna odsłona PŚ, tymrazem w Kuopio. Wybrałem parę Schlieri - Kasai z typem na Austriaka. Gregor skacze coraz lepiej, wraca do optymalnej formy i widać, że świetnie mu to wychodzi. W Sochi był przybity, miał pretensje, że nie ma z nim jego własnego trenera, no i ciążyła duża presja, bowiem brakuje mu olimpijskiego złota. Teraz wyraźnie widać, że te problemy już za nim i każdy skok daje dużo radości. Zresztą nie tylko jego forma, ale i całej drużyny mocno poszła tu w Skandynawii do góry. W sobotę Gregor wraz z drużyną na luzie wygrali drużynówkę, a w niedzielę znalazł się trzecim stopniu podium. To wszystko potwierdza, że w końcówce sezonu będzie się liczył w każdym konkursie. Z kolei sympatyczny Japończyk odczuwa już trudy tego sezonu. Najpierw problemy z kręgosłupem, a teraz wydaje się jeszcze większe z kolanami. Odpuszcza wszelkie treningi i kwalifikacje, w sobotę także drużynówkę. Noriaki mimo tych problemów skacze nadal daleko, jest wysoko w konkursach jednak coraz ciężej mu bić się o pierwszą trojkę. Jeśli pogoda nie spłata żadnych figli, to dzisiaj także powinien być wysoko, ale Gregorowi rady nie da. Uważam, że Gregor dzisiaj podobnie jak w niedzielę ma dużą szansę na podium.
Posted by: wojbest1987

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 04/03/2014 21:11

albo to skopiowałeś, albo na innym forum masz inny nick smile
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 04/03/2014 21:20

Originally Posted By: wojbest1987
albo to skopiowałeś, albo na innym forum masz inny nick smile


tak, mam inny nick tongue wink
Posted by: wojbest1987

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 04/03/2014 21:20

grin
Posted by: MDSSDM

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 04/03/2014 23:13

w bet365 Larinto win aktualnie po 3 a w betssonie po 11 laugh

BIOREEE Larinto win po 11 za 50 zł boks
Posted by: MDSSDM

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 04/03/2014 23:14

juz spadło do 7 laugh
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 05/03/2014 05:09

Originally Posted By: DJ_wAgLiK
Gregor Schlierenzauer - Noriaki Kasai [1] 1.69 Betsson dol

Dzisiaj kolejna odsłona PŚ, tymrazem w Kuopio. Wybrałem parę Schlieri - Kasai z typem na Austriaka. Gregor skacze coraz lepiej, wraca do optymalnej formy i widać, że świetnie mu to wychodzi. W Sochi był przybity, miał pretensje, że nie ma z nim jego własnego trenera, no i ciążyła duża presja, bowiem brakuje mu olimpijskiego złota. Teraz wyraźnie widać, że te problemy już za nim i każdy skok daje dużo radości. Zresztą nie tylko jego forma, ale i całej drużyny mocno poszła tu w Skandynawii do góry. W sobotę Gregor wraz z drużyną na luzie wygrali drużynówkę, a w niedzielę znalazł się trzecim stopniu podium. To wszystko potwierdza, że w końcówce sezonu będzie się liczył w każdym konkursie. Z kolei sympatyczny Japończyk odczuwa już trudy tego sezonu. Najpierw problemy z kręgosłupem, a teraz wydaje się jeszcze większe z kolanami. Odpuszcza wszelkie treningi i kwalifikacje, w sobotę także drużynówkę. Noriaki mimo tych problemów skacze nadal daleko, jest wysoko w konkursach jednak coraz ciężej mu bić się o pierwszą trojkę. Jeśli pogoda nie spłata żadnych figli, to dzisiaj także powinien być wysoko, ale Gregorowi rady nie da. Uważam, że Gregor dzisiaj podobnie jak w niedzielę ma dużą szansę na podium.


Ech... 1 seria zaważyła. W drugiej już było planowo, ale zabrakło 3 pkt. Coś mam pecha do typów w cyklu skandynawskim :/
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 14/03/2014 19:03

Peter Prevc - lider po 1 dniu rywalizacji @1.75 Betsson

Na dzisiaj wybrałem MŚ w lotach, a dokładniej pozycję lidera po 1 dniu w osobie Petera Prevca. Treningi i kwalifikacje to popis Słoweńca, w każdej z serii nie miał sobie równych. Odległości 212.5m i 214m muszą budzić respekt. Peter ostatnio nie miał szczęścia w PŚ, ale też widać było wyraźnie, że popełnia błędy praktycznie w każdym ze skoków. Jednak skoki, które oddaje w Harrachovie, to zupełnie inna bajka. Słoweńscy skoczkowie od lat liczą się w lotach nawet jeśli cały sezon jest przeciętny. Co do Petera to według mnie jest on murowanym faworytem do złota, bo jak inaczej uważać skoro skacze tutaj po około 10 metrów więcej od najgroźniejszych rywali. Przeszkodzić może mu co najwyżej pogoda. Dzisiaj warunki mają być stabilne, jutro juz nieco gorzej, w związku z czym gram tylko klasyfikację po dzisiejszym dniu, aby do zminimalizować prawdopodobieństwo złych warunków atmosferycznych i loterii w konkursie
Posted by: hallik

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 14/03/2014 19:20

czy zaklad w bet 365: po. 1 rundzie oznacza to samo? czy chodzi o pierwszy skok?
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 14/03/2014 21:13

Originally Posted By: hallik
czy zaklad w bet 365: po. 1 rundzie oznacza to samo? czy chodzi o pierwszy skok?


biorąc to na chłopski rozum to pierwszy skok, bo jak przeglądałem oferty, to gdzieś widziałem opisane jako po 2 rundzie i dodatkowo zapis, że chodzi o dzisiejszy dzień.
Posted by: hallik

Re: Skoki narciarskie 2013/2014 - 14/03/2014 21:52

tak czy inaczej moze byc kapa, bo Freund nie odpuszcza blush
Posted by: hallik

Re: Skoki narciarskie - 14/03/2014 21:59

probuje po 1. skoku: Freund 3,75 i Kasai 6,50
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 12/12/2016 20:37

Po raz pierwszy w historii w jednych kwalifikacjach do konkursu z cyklu Pucharu Świata wystąpią trzej bracia Prevcowie. Do liderującego w klasyfikacji generalnej Domena, a także broniącego Kryształowej Kuli Petera, już w szwajcarskim Engelbergu dołączy dwukrotny triumfator zawodów Pucharu Kontynentalnego w Vikersund - Cene.

za skijumping.pl

Już nie moge się doczekać gwizdek
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 27/12/2016 20:49

najlepsi w swoich reprezentacjach w T4skoczni

Polska,Finland,Slowenia -Stoch+Maeaettae+Domen boks
Posted by: Rivaldinho

Re: Skoki narciarskie - 27/12/2016 21:26

Forty gdzie i ile wyszlo ako ?
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 28/12/2016 07:40

Originally Posted By: Rivaldinho
Forty gdzie i ile wyszlo ako ?

1.4 x 1.35 x 1.18=2.23
Posted by: akagi

Re: Skoki narciarskie - 28/12/2016 08:11

forty, gdzie tam w Białym skocznia ?

Daj spokój z Januszami. wink
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 28/12/2016 21:02

Kraft-M.Kot(T4M-C)
1
1.30
+
T4M-najlepszyCzech(C)
+
ŠTURSA Vojtěch
1.85
+
M.Hayboeck-Freund(T4M-C)
1
1.42

boks
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 29/12/2016 17:59

Pięknie Kamil odpalił aplauz aplauz aplauz
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 30/12/2016 11:27

tande+stoch 1-6 boks boks
Posted by: craax

Re: Skoki narciarskie - 30/12/2016 11:37

Tande sie "obsra"
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 30/12/2016 11:44

Originally Posted By: craax
Tande sie "obsra"


ale, nie dzis
Posted by: craax

Re: Skoki narciarskie - 30/12/2016 11:47

Originally Posted By: forty
Originally Posted By: craax
Tande sie "obsra"


ale, nie dzis

az tak wybitnie skakal ? widzialem tylko wyniki kwali, mam przeczucie ze skoczy niezle w pierwszej a w drugiej popuszcza gacie
Posted by: ssaczu

Re: Skoki narciarskie - 30/12/2016 18:31

No kurwa Kocur z Koflerem przegral o pol metra. Reszta siedzi na luzie....
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 30/12/2016 18:53

Originally Posted By: forty
tande+stoch 1-6 boks boks
dobrze
Posted by: craax

Re: Skoki narciarskie - 30/12/2016 19:55

Originally Posted By: forty
Originally Posted By: forty
tande+stoch 1-6 boks boks
dobrze

Tande sie obsral jednak wczesniej to mu pozwolilo na luzie skoczyc w drugiej serii smile

brawo
Posted by: Rivaldinho

Re: Skoki narciarskie - 31/12/2016 11:14

http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/15525,Problemy_zdrowotne_Tande

Kostka Tande nie wyglada najlepiej.. niby nic, ale jakos w to nie wierze ze mu to nie przeszkadza.
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 31/12/2016 15:21

Po stylu lądowania Krafta i Domena śmiem twierdzić, że nie chcieli skakać ze Stochem w parze grin
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 01/01/2017 10:22

stoch top 5+kraft top 6 boks
Posted by: ssaczu

Re: Skoki narciarskie - 01/01/2017 11:57

Tande - Hayboeck 2 @2.95 betsson boks

Troche przesadzili z kursem. W uni @2,10.
Posted by: Izajasza53

Re: Skoki narciarskie - 01/01/2017 15:04

Po 1 serii
Żyła 3 miejsce
Stoch 5 miejsce
Kot 6 miejsce
Posted by: Rivaldinho

Re: Skoki narciarskie - 01/01/2017 15:56

Stochu 143 shocked
Posted by: Izajasza53

Re: Skoki narciarskie - 01/01/2017 15:57

Stoch w 2serii 143m.
Posted by: ssaczu

Re: Skoki narciarskie - 01/01/2017 15:58

Tande oby troche zepsul skok bo mam go jeszcze z Krafetem boks
Posted by: Izajasza53

Re: Skoki narciarskie - 01/01/2017 16:03

Kamil znowu 2miejsce
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 01/01/2017 16:04

Originally Posted By: forty
stoch top 5+kraft top 6 boks
dobrze2
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 01/01/2017 16:23

Stoch liderem TCS dobrze2
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 01/01/2017 18:45

Originally Posted By: Green Arrow
Stoch liderem TCS dobrze2
jest dobrze
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 02/01/2017 12:15

Innsbruck

Klimov-Štursa(kval.)+
1
1.35
Freitag-Geiger(kval.)+
1
1.25
Zyla-Kubacki(kval.)
1
1.30
boks boks boks
Posted by: Izajasza53

Re: Skoki narciarskie - 03/01/2017 04:51

HS130-Innsbruck
WIN: Kamil Stoch @4 boks
1-3 miejsce @1,60 boks
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 03/01/2017 15:03

Originally Posted By: forty
Innsbruck

Klimov-Štursa(kval.)+
1
1.35
Freitag-Geiger(kval.)+
1
1.25
Zyla-Kubacki(kval.)
1
1.30
boks boks boks
dobrze2
Posted by: TEO

Re: Skoki narciarskie - 06/01/2017 11:26

Stoch-Tande generalka 1
Żyła-Eisenbihler 1
Wellinger-Domen 1
Lahye-P Prevc 1
Descombes-Stjernen 1
Kubacki-Hula 1
Ako ponad 12
Posted by: Bullet

Re: Skoki narciarskie - 22/01/2017 08:44

PŚ Zakopane
Typ: Peter Prevc top 3
Kurs: 1.49

Peter Prevc dość słabo jak na niego skakał do tej pory w PŚ w tym roku. Nie pojechał na ostatnie zawody PŚ w Wiśle tylko wziął się za solidny trening w tym czasie i widać efekty. W dwóch pierwszych treningach w Zakopanem był najlepszy. Potem oddał najdłuższy skok w kwalifikacjach, a wczoraj w drużynówce znów wypadł bardzo dobrze. Jego forma ewidentnie zwyżkuje. Jest na pewno jednym z faworytów dzisiaj a miejsce na podium wydaje się bardzo prawdopodobne.
Posted by: Pawka

Re: Skoki narciarskie - 22/01/2017 11:51

Originally Posted By: Bullet
PŚ Zakopane
Typ: Peter Prevc top 3
Kurs: 1.49

Peter Prevc dość słabo jak na niego skakał do tej pory w PŚ w tym roku. Nie pojechał na ostatnie zawody PŚ w Wiśle tylko wziął się za solidny trening w tym czasie i widać efekty. W dwóch pierwszych treningach w Zakopanem był najlepszy. Potem oddał najdłuższy skok w kwalifikacjach, a wczoraj w drużynówce znów wypadł bardzo dobrze. Jego forma ewidentnie zwyżkuje. Jest na pewno jednym z faworytów dzisiaj a miejsce na podium wydaje się bardzo prawdopodobne.


Co do treningu to niewiem czy trenował solidnie ale wiem, że wypoczywał na Kanarach a o śnieg tam trudno chyba, że na zboczu wulkanu
Posted by: Rivaldinho

Re: Skoki narciarskie - 22/01/2017 12:06

Mizerny ten kurs na top 3 ;/
ja biere Żyłke top 3 @ 4.00 grin
i zyczeniowo V @ 15
Posted by: Bullet

Re: Skoki narciarskie - 22/01/2017 12:33

Originally Posted By: Pawka
Originally Posted By: Bullet
PŚ Zakopane
Typ: Peter Prevc top 3
Kurs: 1.49

Peter Prevc dość słabo jak na niego skakał do tej pory w PŚ w tym roku. Nie pojechał na ostatnie zawody PŚ w Wiśle tylko wziął się za solidny trening w tym czasie i widać efekty. W dwóch pierwszych treningach w Zakopanem był najlepszy. Potem oddał najdłuższy skok w kwalifikacjach, a wczoraj w drużynówce znów wypadł bardzo dobrze. Jego forma ewidentnie zwyżkuje. Jest na pewno jednym z faworytów dzisiaj a miejsce na podium wydaje się bardzo prawdopodobne.


Co do treningu to niewiem czy trenował solidnie ale wiem, że wypoczywał na Kanarach a o śnieg tam trudno chyba, że na zboczu wulkanu


Faktycznie masz rację. Nie sprawdziłem, nie doczytałem i wyszedł niezły babol. Tak czy siak widać, że przerwa mu dobrze zrobiła chyba.
Posted by: Danielsan

Re: Skoki narciarskie - 15/02/2017 09:58

15.02.2017 12:00
Kot vs Hayboeck
typ: 1
kurs: 1,42
Skoki Narciarskie, Pjongczang

Kot świetna forma w Azji potwierdzona zwycięstwem w Sapporo. Hayboeck przeciwnie, po świetnym grudniu, lekki spadek formy w styczniu, a w Azji poza pojedyńczymi wyskokami regularnie lepszy skok. Skocznia w Pjongczang dla wszystkich niewiadoma, ale wydaje się po wczorajszych treningach, że profilem odpowiada naszym skoczkom, w tym Kotkowi. Uwzględniając formę w ostatnim czasie i doskonałą atmosferę w polskiej reprezentacji Kot wydaje się zdecydowanym faworytem tej pary.
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 17/11/2018 06:53

Niemcy win @1.95 boks

Niemcy-Polska 1 @1.45 + Japonia-Słowenia 1 @1.30 + Rosja-Szwajcaria @1.35 total @2.54 boks
Posted by: Józef Małolepszy

Re: Skoki narciarskie - 17/11/2018 14:49

Niemcy-Norwegia 1
Japonia-Slowenia 1
Rosja-Szwajcaria 1

@2,40

Leyhe i Geiger nadspodziewanie dobrze i to oni są tutaj najmocniejsi wśród Niemców. Forfang i Tande z problemami w przygotowaniach do sezonu.

Bracia Kobayashi i spółka to czarny koń do podium. Młodzi Słoweńcy bez szans(na papierze).

7 przeciętniaków i jeden wybitny Klimov, który rozstrzygnie rywalizację w tej parze.
Posted by: mafia

Re: Skoki narciarskie - 17/11/2018 15:10

już z rocznika 2003 skaczą w oficjalnych zawodach
pora umierać
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 17/11/2018 16:56

Wąsacz zdyskwalifikowany za strój. Norge 10 plac i out grin
Posted by: Józef Małolepszy

Re: Skoki narciarskie - 17/11/2018 17:38

Originally Posted By: Józef Małolepszy
Niemcy-Norwegia 1 gora
Japonia-Slowenia 1 gora
Rosja-Szwajcaria 1 dol




Wszyscy Rosjanie poniżej oczekiwań
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 17/11/2018 17:58

Originally Posted By: forty
Niemcy win @1.95 boks

Niemcy-Polska 1 @1.45 + Japonia-Słowenia 1 @1.30 + Rosja-Szwajcaria @1.35 total @2.54 boks


zle + zle
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 18/11/2018 10:36

Jeśli ktos szuka typu na tzw. podatek to Kuba Wolny top 8 Nie kurs 1.27 w wzb.
(zakład jest ważny tylko przy rozegraniu 2 serii konkursowych) <- to eliminuje kwestię przypadku smile
Posted by: TEO

Re: Skoki narciarskie - 18/11/2018 12:17

Teraz to mnie rozbawiłeś do łez. Skoki na podatek.
Powieje chujowo. Skoczy 105 i po podatku laugh
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 18/11/2018 12:41

No to jak skoczy 105 to nie będzie w ósemce proste piwo
Posted by: TEO

Re: Skoki narciarskie - 18/11/2018 12:51

Originally Posted By: Green Arrow
No to jak skoczy 105 to nie będzie w ósemce proste piwo

Żle przeczytałem. Myślałem że ma być w ósemce.
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 18/11/2018 17:10

Originally Posted By: Green Arrow
Kuba Wolny top 8 Nie kurs 1.27 w wzb. dobrze2
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 23/11/2018 15:25

Wieje,wieje dzis na skoczni
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 23/11/2018 18:59

forty startujesz w Fantasy Ski Jumping ?
Posted by: forty

Re: Skoki narciarskie - 23/11/2018 19:15

Originally Posted By: Green Arrow
forty startujesz w Fantasy Ski Jumping ?


brak czasu na takie zabawy
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 25/11/2020 16:35

Pierwsza reprezentacja Austrii z Covidem (Schiri i Aszenwald) reszta na przymusowej kwarantannie.

Do Finlandii jedzie rezerwowy skład : Manuel Fettner, David Haagen, Timon-Pascal Kahofer, Clemens Leitner, Markus Schiffner i Marco Woergoetter.

za skijumping.pl
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 25/11/2020 16:36

Nawet się nie dziwię , ze nasze orły nie lecą do Ruskich (Niżny Tagił) bo przy ewentualnym Covidzie odpadliby z MŚ w lotach w Planicy uff
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 29/11/2020 20:53

Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny , Aleksander Zniszczoł.

Tak wygląda kadra Polski na Niżny Tagił.

Najlepsi będą przygotowywać się na MŚ w Lotach
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 12/12/2020 12:38

Dymy u Śłoweńców.
Zajc wykluczony z kadry, a że Prevc i Jelar zostali zgłoszeni jako przedskoczkowie. Gospodarze nie maja drużyny na jutrzejszy konkurs drużynowy crazy.

Trwają rozmowy z FIS-em jak rozwiązać tą sytuację
Za skijumping.pl
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 12/12/2020 14:46

Tak patrząc na wczorajsze loty. Granerud 2x nie trafił na dobre warunki, a i tak odrobił sporo do Geigera. dzisiaj bedą skakać już według klasyfikacji ( czyli jeden obok drugiego).
5 punktów jest spokojnie do odrobienia skoro wczoraj w drugim skoku odrobił , aż 10.

Kursy na parę Granerud-geiger od 1.4 do 1.5 w zależności od buka na Norwega uważam do gry boks
Posted by: Green Arrow

Re: Skoki narciarskie - 12/12/2020 16:16

Originally Posted By: Green Arrow
Dymy u Śłoweńców.
Zajc wykluczony z kadry, a że Prevc i Jelar zostali zgłoszeni jako przedskoczkowie. Gospodarze nie maja drużyny na jutrzejszy konkurs drużynowy crazy.

Trwają rozmowy z FIS-em jak rozwiązać tą sytuację
Za skijumping.pl


Ostatecznie FIS zgodził się na występ Petera prevca w konkursie drużynowym. Jednak mimo wszystko kuriozalna sytuacja