Rugby

Posted by: connor

Rugby - 18/11/2005 14:10

Nie znalazlem tematu o tym sporcie na mecz.pl
Posted by: connor

Rugby - 18/11/2005 14:17

Na jutro mam ciekawe zdarzenie;

England - New Zealand

Jako ze aktualnie znajduje sie w UK, sporo o przyg. do tego meczu czytalem, mialem tez mozliwosc sledzenia tych druzyn w tv, w zwiazku z tym mam pewne przemyslenia i polecam handi na England, bodajze +15,5 mozna wziac po kursie 1,95.
Posted by: Torsten

Re: Rugby - 21/11/2005 09:14

Dzięki za ten mecz.Mam nadzieję, że jeśli będą jakieś ciekawe zdarzenia sportowe na Wyspach. poza piłką, to zechcesz tu zamieścić.
Pozdrawiam
Posted by: connor

Re: Rugby - 21/11/2005 10:52

England - New Zealand 19:23

Kto sie zasugerowal moimi przemysleniami ma

PS. Torsten, oczywiscie jak cos bede mial interesujacego - a miejscowego - to napisze na mecz.pl
Posted by: Fro_Lech

Re: Rugby - 01/02/2006 14:14

Experto , Puchar 6 narodów rusza lada dzień. Jakie prognozy na wyspach ? wszak startuje Anglia,Walia,Szkocja,Irlandia...
Posted by: Fro_Lech

Re: Rugby - 03/02/2006 14:47

Na razie wpadły mi w oko 2 mecze 1 kolejki P6N :

Walia(+15)-Anglia (1) 1,8
Szkocja(+15)-Francja (2) 1,8

Czemu tak, a nie inaczej napiszę później...

Pzdr.
Posted by: connor

Re: Rugby - 04/02/2006 14:22

Niestety jestem ostatnio bardzo zabiegany.
Co do typow to tak na wyczucie:

WINNER : ENGLAND
kurs 3,0
gamebookers

oraz w jutrzejszym meczu:

Scotland - France
Scotland +14.5
kurs 1,91
gamebookers
Posted by: Spirit

Re: Rugby - 05/02/2006 16:06

A może macie gdzieś fajny live gdzie można śledzić wyniki? :-)
Posted by: Ghost

Re: Rugby - 05/02/2006 16:16

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/rugby_union/international/live_scores/default.stm
Posted by: connor

Re: Rugby - 06/02/2006 11:29

Quote:

Scotland - France
Scotland +14.5
kurs 1,91
gamebookers




Wyczucie mnie nie zawiodlo i tym razem, wygrana Szkotow, kurs pewnie okolo 8, ale dobre i 1,91

Teraz czekam na glowny typ, a wiec wygrana ENG.
Posted by: connor

Re: Rugby - 17/02/2006 10:29

Zaryzykuje z Blades;

So 18/02/06 15:55
Sheffield W - Sheffield U
2
2.25
Expekt
Posted by: connor

Picki - 20/02/2006 11:39

Quote:

Zaryzykuje z Blades;

So 18/02/06 15:55
Sheffield W - Sheffield U
2
2.25
Expekt






Kolejny typ wszedl, jak w maslo, nie ma to jednak jak miejscowe informacje, a niektorym ludziom wydaje sie ze bedac kilka tysiecy kilometrow dalej znajda w necie super informacje:)

Jednak, widze, ze wiele osob do tego tematu nie zaglada... Jesli 'troche' osob wygrywa na tych typach to niech dadza znac, bo ja jednak szanuje swoj czas, a na mecz.pl okazyjnie wrzucam interesujace informacje, ogolnie mowiac nie bede sie produkowal tutaj dla kilku osob.
Posted by: Lukass19

Re: Picki - 20/02/2006 12:29

ja jestem jednym z tych co zagladaja sadze ze jest ich wiecej
Posted by: verbena

Re: Picki - 27/02/2006 08:46

nie znam się na tym sporcie, ale sądzę że granie mało popularnych gier może dać wieksze profity, niż tych oklepanych. A dobre informacje są zawsze cenne.
Posted by: bcn1899

Re: Picki - 18/05/2006 15:50

Jeśli ktoś z Was gra rugby to chętnie wysłuchałbym opinii na temat jutrzejszego spotkania: Penrith Panthers - Parramatta Eels. Po przeczytaniu match preview pomyślałem o Eels +6.0 za 1.90. Hm?

--
pzdr.bcn1899 *BARCA. El millor equip d'Europa!*
Posted by: MURYN

Re: Picki - 09/09/2006 17:52

Zna ktoś wynik RPA - AUSTRALIA ?
Posted by: djviejo

Re: Picki - 09/09/2006 18:02

28 JAR - Australija 1.60 24:16
Posted by: gremlin

Re: Picki - 11/11/2006 20:07

zna ktos wynik meczu Anglia-Argentyna???
Posted by: gremlin

Re: Picki - 11/11/2006 20:35

juz znam - Anglia przegrala to tak dowiadomosci zainteresowanych
Posted by: djviejo

Re: Picki - 25/01/2007 11:48

dawno nic się nie działo w tym temacie a już niedługo rozpoczyna się puchar 6 narodów

http://www.rbs6nations.com/index_6nations.htm

oto link oficjalnej strony

Saturday 3rd February

Italy v France


Saturday 3rd February

England v Scotland


Sunday 4th February

Wales v Ireland

panowie do dzieła może coś ugramy
Posted by: Ghost

Re: Picki - 30/01/2007 15:36

Jak można wyczytac na tej stronie, Francuzi będą bardzo osłabieni w meczu inaugurującym 6 Nations. Zabraknie kilku podstawowych graczy, ale w ich miejsce są powołani gracze w dobrej formie, którzy dodatkowo będą zmotywowani chęcią załapania się do składu na World Cup. Włosi grają coraz lepiej ale jeszcze dłuuuga droga przed nimi aby mogli się liczyc w tym turnieju. Handicap -14,5 myślę, że Francuzi są w stanie przeskoczyc.
Posted by: djviejo

Re: Picki - 02/02/2007 07:28

Projekt rewolucyjnych zmian w przepisach rugby

Od 6 stycznia IRB wprowadza testowo w szkockim Super Cup
nowe przepisy gry w rugby. Celem zmian jest stworzenie gry,
w której piłka jest czyszczona o wiele szybciej niż teraz i
dłużej zostaje w grze, na którą ma być teraz więcej miejsca.
Ma być mniej karnych, a więcej przyłożeń. Przepisy były
testowane przez ponad rok w Stellenbosch w RPA, teraz czas
na profesjonalną ligę szkocką.

A oto propozycje zmian:

Aut:
- Przy szybkim wrzucie do autu piłka może być
wrzucona prostopadle do linii bocznej bądź w stronę drużyny
wrzucającej,
- Zawodnik z przodu formacji autowej może odklejać
się jak tylko piłka opuści ręce wrzucającego,
- Wyskakujący musi stać 2 metry od linii wrzutu,
- Młynarz drużyny przeciwnej nie musi stać w polu
5 metrów,
- W aucie musi brać udział co najmniej 2 graczy,
ale ma górnego ich limitu,
- Nie musi być jednakowej ilości zawodników po obu
stronach autu,
- W przypadku wrzutu tendencyjnego dyktowany jest
wolny bądź wrzut przeciwnika.

Przegrupowanie:
- Zawodnicy dochodzący do przegrupowania muszą
zrobić to od tyłu, a nie z boku. Surowo przestrzegane,
- Natychmiast po szarży występują linie spalonego
za ostatnimi nogami,
- Szarżowany musi natychmiast zagrać piłką i nie
może być powstrzymywany przez nikogo kto nie stoi,
- Ktokolwiek inny grający piłką w przegrupowaniu
musi stać na nogach,
- Jeśli piłka jest niemożliwa do zagrania,
dyktowany jest wolny dla broniących,
- Jeśli zawodnik złapie piłkę bezpośrednio po
kopie i zostanie zaszarżowany, a piłka będzie niemożliwa do
zagrania, dyktowany jest wolny dla drużyny zaszarżowanego.

Maul:
- Broniący maula mogą go zawalać,
- Dochodzić do maula można jedynie od tyłu. Surowo
przestrzegane,
- Gdy piłka jest niemożliwa do zagrania, dyktowany
jest wolny dla broniących.

Pole 22 metrów:
- Jeśli broniący złapie piłkę poza polem 22 metrów
i poda bądź wbiegnie doń, to:
o Jeśli piłka zostanie wykopana bezpośrednio w aut
- aut z miejsca kopu,
o Jeśli nastąpi szarża, maul lub ruck, a następnie piłka
zostanie wykopana bezpośrednio w aut
- aut z miejsca przecięcia z linią boczną.

Młyn dyktowany:
- Linia spalonego dla zawodników nie biorących
udziału w młynie to 5 metrów za ostatnimi nogami.
Sankcje:
- Za wszelkie wykroczenia poza spalonym, nie
dochodzeniem do przegrupowań od tyłu i faulami dyktowany
jest wolny,
- Karny dyktowany jest tylko w trzech przypadkach
(poza niebezpieczną grą) w przegrupowaniach:
o Za spalony przez nie dochodzenie od tyłu,
o Za spalony przez przekroczenie linii ostatnich nóg,
o Gdy zawodnik na ziemi uniemożliwia zagranie piłki.

Sędziowie:
- Sędziowie boczni (nazwani teraz dla wyróżnienia
sędziami chorągiewkowymi) mogą
wskazywać spalone podczas szarż poprzez uniesienie
chorągiewki w stronę drużyny atakującej. Sędzia po drugiej
stronie boiska pokazuje wtedy to samo, aby zwrócić uwagę
sędziego głównego,
- Słupki przy liniach pola punktowego i rogach
boiska są cofnięte o 2 metry.


Źródło: Rugby World

na podstawie tłumaczenia opracował - Jerzy Głowacki

wkleiłem te zmiany bo nie jestem pewny czy wszyscy o nich wiedzą .

pewnie o uszy się obiło ale tu jest całość zmian .
Posted by: Ghost

Rugby 2007 - 03/02/2007 07:41

Jak się okazuje, wszystkie mecze turnieju 6 Nations, będą transmitowane przez Canal + Sport \:\)

A typ na Francuzów nie wydaje mi się już zbyt dobry. Wygląda na to, że Włosi jednak bardziej powalczą.
Posted by: TCJ23

Re: Rugby 2007 - 03/02/2007 13:50

A masz jakikolwiek typ w tych zawodach albo przereasumuj ten Włochy Francja na jakies inne handi...
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 03/02/2007 15:47

Okazało się, że nie było się czego obawiac ze strony Włochów. Gładka porażka 3 do 39, szkoda tylko, że się z typu wycofałem...

@TCJ23
To pierwsza kolejka i trudno jeszcze powiedziec, na co stac te drużyny. Zaraz sobie obejrzę mecz Anglia-Szkocja i będę mądrzejszy ;\) Na jutro skłaniam się ku Irlandii z minusowym handi. Irlandia jest faworytem całego 6 Nations i z podobno osłabioną Walią powinna sobie poradzic. Tylko, że za Walijczykami stoi 70 tysięcy kibiców na Millenium Stadium...
Posted by: kfjatek

Re: Rugby 2007 - 08/02/2007 18:50

Ghost - widzę że posiadasz wiedzę. Napisze krótko - warto Twoim zdaniem grać na Irlandie w niedzielnym meczu z Francją po kursach ~ 1.6 ?
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 08/02/2007 20:20

W sobotę będę wiedział więcej, na razie uważam, że nie warto. Francuzi owszem eksperymentują ze składem, ale jeśli Irlandczycy zagrają bez O'Driscolla to może byc im ciężko. Po pierwszej kolejce to Francuzi pozostawili o wiele lepsze wrażenie.

W pierwszej kolejce faworyci wygrali swoje mecze przeskakując handicapy. Nie wierzę, żeby to się powtórzyło i w tym tygodniu.
Posted by: konstruktor1

Re: Rugby 2007 - 08/02/2007 21:47

Pomyslalem,ze napisze pare slow,moze pomoze w podjeciu decyzji.Otoz,mecz z Francja jest dla Irlandczykow absolutnie wyjatkowy ze wzgledu na miejsce na ktorym sie odbedzie czyli Croke Park.Jest to przepiekny,nowoczesny(przebudowany pare lat temu) 80-tysieczny stadion w centrum Dublina(mieszkalem przez poltora roku jakies 200 metrow od niego,jak byly koncerty U2 w 05` to spokojnie mozna bylo sluchac siedzac w oknie).
Co czyni fakt,ze tam graja wyjatkowym? Historia.W Wielkanocna Niedziele 1919 lub 1920 roku w czasie gdy na Croke Park odbywal sie mecz futbolu galickiego na stadion wkroczyly wojska brytyjskie i doszlo do masakry,zginelo bodajze 18 ludzi,w tym 2 zawodnikow.Od tamtej chwili wladze organizacji sportow galickich GAA,(futbol galicki i hurling to te sporty) podjela decyzje o zakazie rozgrywania na tym stadionie tzw.sportow zagranicznych.Ostrze tego posuniecia bylo wymierzone w futbol(soccer),rugby oraz krykiet jako,ze te sporty sa angielskimi wynalazkami. Duzo by opowiadac,ale wierzcie mi,ze sentymenty antyangielskie sa wciaz u Irlandczykow bardzo zywe.
Dwa lata temu doszlo do nieslychanie waznej decyzji podjetej przez Kongres GAA.W zwiazku z zamknieciem na czas przebudowy stadionu na Lansdowne road,gdzie swoje mecze rozgrywaja reprezentacje pilkarska i rugby zezwolono na zawieszenie zakazu i stad mozliwe jest rozegranie meczow Turnieju Szesciu Narodow na Croke Park.Gdyby do tego nie doszlo
irlandzkie reprezentacje musialyby grac poza granicami kraju,gdyz nie ma tu innego stadionu spelniajacego miedzynarodowe standarty.Posuniecie to podzielilo caly ruch sportow galickich,jak i mozna smialo powiedziec spoleczenstwo.Przeciwnicy tego ruchu uwazaja,ze to zaprzedanie tradycji dla pieniedzy, zwolennicy podkreslaja,ze jest to zezwolenie tylko tymczasowe(poki co tylko na lata 2007-08,moze byc przedluzone jesli prace na Lansdowne beda sie przeciagac)i dobrze,ze druzyny narodowe nie musza emigrowac.
Dlatego irlandzcy rugbisci beda niesamowicie zmobilizowani.Croke Park dla tych sportowcow dotychczas to byl tylko i jedynie Stuff of Dreams,teraz maja szanse to marzenie spelnic i wystapic na tym przepieknym obiekcie, ktory bez cienia watpliwosci bedzie wypelniony po brzegi.

Jeszcze pare newsow z dzisiejszej prasy:
Powraca do skladu Shane Horgan,ktory byl kontuzjowany w ostatnim meczu Heineken Cup granym przez Leinster przeciwko Gloucester.
Wciaz nie jest pewny wystep O`Driscolla i Stringera(50%/50%),ale jezeli beda mieli jakiekolwiek szanse napewno wystapia biorac pod uwage jak wielka okazja jest ten mecz.
Francuzi zmieniaja 5 zawodnikow w porownaniu z meczem we Wloszech,ale jak stwierdzil irlandzki coach O`Sullivan trudno uznac te zmiany jako oslabienia.Ghost wspominal,ze Francuzi traktuja caly turniej jako przygotowanie do swojego glownego celu w tym roku czyli Mistrzostw Swiata na jesieni na swoim podworku.

Swego czasu bardzo interesowalem sie rugby,zwlaszcza Six Nations,jako,ze tu mozna ogladac wszystkie mecze w TV,i jesli chodzi o ta piekna dyscypline sportu kibicuje Irysom.Mam nadzieje,ze naswietlenie tla dla tego spotkania sie przyda. Ocenienia szans druzyn nie podjalbym sie,gdyz ostatnio skupilem sie calkowicie na pilce, ale jedno czego mozna byc pewnym to,ze bedzie sie odbywalo w niesamowitej atmosferze.

Pozdrawiam wszystkich fanow jaja \:\) .

PS: Jeszcze taka mala ciekawostka,kibice gosci maja zostac ulokowani na trybunie zwanej Hill 16.Jest to miejsce gdzie w czasie meczow gaelic futbolu zbieraja sie najbardziej zywiolowo reagujacy kibice Dublina( w rozgrywkach biora udzial druzyny 32 hrabstw),a zbudowana zostala ona z ruin zwiezionych z O`connell Street,glownej arterii miasta znajdujacej sie jakies 2 km od Croke Parku po tym jak owa arteria zostala uszkodzona podczas walk w czasie Powstania Wielkanocnego w 1916 roku, stad tez nazwa Hill 16.
Posted by: kfjatek

Re: Rugby 2007 - 09/02/2007 08:08

Konstruktor piękny post. Już widzę tą atmosfere na stadionie.. :]
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 09/02/2007 09:10

Ja chyba sobie w takim razie odpuszczę ten mecz \:\)


Wszystko będzie transmitowane na żywo na C+ Sport 2.

CANAL+ SPORT2 10 lutego, sobota
14:15 Rugby Puchar Sześciu Narodów: Anglia - Włochy
16:15 Rugby Puchar Sześciu Narodów: Szkocja - Walia

CANAL+ SPORT2 11 lutego, niedziela
15:45 Rugby Puchar Sześciu Narodów: Irlandia - Francja
Posted by: djviejo

Re: Rugby 2007 - 09/02/2007 09:22

na niedzielę prof wystawił handi i ...trzeba spróbować

wydaje mi się , że irlandia wygra z francją ale po meczu na styku a to daje wejście handi .

R36 Irlandia-Fran.+5.5 1.78 1.78 ---- > 2

grajcie póki się nie zmieni .
Posted by: konstruktor1

Re: Rugby 2007 - 09/02/2007 14:55

Wlasnie Sky News podalo info,ze w meczu z Francja nie zagraja jednak ani O`Driscoll ani Stringer...
Posted by: djviejo

Re: Rugby 2007 - 09/02/2007 21:44

Originally Posted By: konstruktor1
Wlasnie Sky News podalo info,ze w meczu z Francja nie zagraja jednak ani O`Driscoll ani Stringer...



takie info zmienia postać rzeczy .

żeby tylko francuzi nie uwierzyli w zwycięstwo przed meczem . \:D
Posted by: konstruktor1

Re: Rugby 2007 - 09/02/2007 23:16

A co byscie powiedzieli na over w meczu Irlandii? Na Croke Parku nie ma trawy,tylko nawierzchnia semisyntetyczna,wiec dla takich druzyn jak Irlandia i Francja to bardzo dobra wiadomosc bo maja lepsze boczne linie niz pake(choc i te sa niczego sobie).Widzialem na Gamebookers,ze ustawili linie na 40.5.Sprawdzilem wyniki w poprzednich 7 latach i przekroczyli te granice 5 na 7 razy,na mistrzostwach swiata w Australii w cwiercfinale tez byl dosc wysoki wynik.Moze to jest opcja? Kurs 1.85

Zastanawiam sie jak zagra Irlandia bez Stringera.O`Driscoll to oczywiscie ogromna strata ale on ma problemy z kontuzjami non stop wiec juz maja warianty gry bez niego opracowane,no i jest niesamowity Gordon D`arcy,Man of The Match w Cardiff.Natomiast jak jestem prawie 4 lata tutaj to bedzie pierwszy raz gdy nie zagra Stringer.Ciekawe .

Pozdrawiam
Posted by: konstruktor1

Re: Rugby 2007 - 09/02/2007 23:17

Ech,pozna pora.Chodzilo mi o tylne linie,a nie boczne
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 09/02/2007 23:21

Na jutro najlepiej chyba wygląda Walia -5. W pierwszej kolejce Walijczycy postawili dośc trudne warunki Irlandczykom, a to już o czymś świadczy. Z kolei mecz Szkotów oglądałem i o ile na początku dotrzymywali kroku Anglikom, o tyle później nie mieli już nic do gadania. Moim zdaniem Szkoci są po prostu drużyną może nie klasę ale przynajmniej "pół klasy" gorszą od Walijczyków.

Previous Results:

2006: Wales won 28-18, Millennium Stadium
2005: Wales won 46-22, Murrayfield
2004: Wales won 23-10, Millennium Stadium
2003: Wales won 23-9, Millennium Stadium
2003: Scotland won 30-22, Murrayfield


Jeszcze co do meczu Irlandia-Francja
2003: Ireland won 15-12 in Dublin
2003: France won 43-21 in Melbourne
2004: France won 35-17 in Paris
2005: France won 26-19 in Dublin
2006: France won 43-31 in Paris
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 09/02/2007 23:25

Originally Posted By: konstruktor1
A co byscie powiedzieli na over w meczu Irlandii?


Myślę, że to zdecydowanie bezpieczniejszy wariant niż handicap na którąś z drużyn. Zdecydowanie do zagrania.
Posted by: djviejo

Re: Rugby 2007 - 23/02/2007 07:01

Saturday 24th February 2007


15:00 GMT Scotland vs Italy

17:30 GMT Ireland vs England

20:00 GMT France vs Wales


oto zestaw par na mecze pucharu 6 narodów


dla mnie szkocja zerżnie dupke włochom ,
francja puknie walię ,
a jeśli chodzi o hit tej kolejki to irlandia jako gospodarz nie będzie chciała oddać u siebie punktów odwiecznemu rywalowi .

będzie bomba meczyk .

notowania z profa
-------------------


`Rugby' SIX Nations-3.k. 24.02.2007 16.00
1 0 2 10 02
R31 Szkocja-Wlochy 1.19 26 4.15 1.14 3.6
R32 Irland.-Anglia 1.48 20 2.52 1.38 2.24
R33 Francja-Walia 1.1 26 5.8 1.07 4.75

`Rugby' SIX N.-3k-handicap 24.02.2007 16.00
1 2
R34 Szkocja-Wloch+11.5 1.78 1.78
R35 Irland.-Anglia+6.5 1.78 1.78
R36 Francja-Walia+16.5 1.78 1.78

jak dla mnie to spróbuję handi na szkotów .może nie będą oszczędni w tym meczu.

francja " na podatek "

zielona wyspa powinna wygrać ale czy 7 punktów różnicy ?

mam wątpliwości .

wolę zagrać gołą 1 .
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 23/02/2007 18:25

Mecz Irlandii z Anglią to oczywiście najciekawsze spotkanie tej kolejki ale również najtrudniejsze do typowania. Wprawdzie do składu Irlandii wracają już O'Driscoll i Stringer (prawdopodobnie) ale Anglicy nie zamierzają się położyc na boisku. Mecz na styku jak dla mnie.

Od początku turnieju 6 Nations mówi się, że Francuzi potraktują ten turniej tylko jako przygotowanie do Pucharu Świata. Miały byc eksperymenty kadrowe i taktyczne i są, tyle, że nie przeszkadza to im wygrywac. Tym razem grają u siebie, a Walia bardzo ale to bardzo rozczarowuje swoich kibiców. W składach obu drużyn nastąpi jednak wiele zmian. Walijczycy są podobno bardzo zdesperowani aby zmazac plamę z meczu ze Szkocją. Dodając do tego całkiem niezłe w przeszłości występy Walijczyków w Paryżu, muszę przyznac, że bardzo kusi mnie zagrac na nich hcp +14.

Jeszcze na jutro rano , jako rozgrzewkę przed 6 Nations, planuję zagrac sobie meczyk ligi Super14: Western Force v Lions. Hcp +10 na Lions jest moim zdaniem nieusprawiedliwiony. W końcu to Lwy w ostatniej kolejce ograły aktualnego jeszcze mistrza. Mecz powinien byc bardziej wyrównany, z +/- 5 punktową wygraną którejś z druzyn. A jak będzie zobaczymy rano \:\)
Posted by: konstruktor1

Re: Rugby 2007 - 23/02/2007 18:57

Ja mysle,ze Irlandczycy zmasakruja Anglikow.Juz mecz z Francja mieli praktycznie wygrany,a dali sie zrobic jak mali chlopcy,strata O`Driscolla okazala sie jednak zbyt powazna.jesli chodzi o plusy z tamtego spotkania to gra obronna.Po beznadziejnym kwadransie gdy Francuzi zdobyli 13 punktow pozbierali sie i przez ponad godzine nie pozwolili im na zdobycie chocby 1,niestety w ostatniej minucie stalo sie... \:\( Nie zagra Geordan Murphy,ktory przeciw Francji gral bardzo slabo.
Anglicy grali dotychczas ze slabszymi zespolami a dopiero jutro prawdziwy test umiejetnosci nowego coacha.Nie zagra autor trzech przylozen w poprzednich meczach Robinson(kontuzja).Anglicy takze czaruja,ze problemy z miesniem czworglowym ma Johny Wilkinson ale widzialem konferencje prasowa z Edim O`Sullivanem i troszeczke sie z tego nabijal,twierdzac,ze gdyby Wilkinson rzeczywiscie byl niedysponowany Anglicy nie polecieliby z ta informacja wprost do prasy.Typowe "mind games".

Irlandczycy wygrywaja z Anglikami wszystko od 2004 roku(odwrotnie niz z Francuzami),maja pelny sklad,nie maja juz na swych barkach presji zwiazanej z Grand Slamem,a za to bardzo realne na zwyciestwo Triple Crown(co tez jest bardzo prestizowo tu oceniane),pierwsze doswiadczenia zwiazane z Croke Parkiem maja juz za soba, no i Anglicy zawsze wyzwalaja w nich jakies 20 % wieksze zaangazowanie niz pozostali rywale.

Zaryzykuje,ze Irlandia wygra pokrywajac 6,5- punktowy handicap,kurs 1.91 w gamebookers.
Posted by: djviejo

Re: Rugby 2007 - 24/02/2007 18:26

Scotland 17 - Italy 37

no to ładnie
Posted by: djviejo

Re: Rugby 2007 - 24/02/2007 19:47

Ireland 43 - England 13

ale im ładnie dupkę złoili ho ,ho
Posted by: konstruktor1

Re: Rugby 2007 - 24/02/2007 19:56

Originally Posted By: konstruktor1
Ja mysle,ze Irlandczycy zmasakruja Anglikow.Juz mecz z Francja mieli praktycznie wygrany,a dali sie zrobic jak mali chlopcy,strata O`Driscolla okazala sie jednak zbyt powazna.jesli chodzi o plusy z tamtego spotkania to gra obronna.Po beznadziejnym kwadransie gdy Francuzi zdobyli 13 punktow pozbierali sie i przez ponad godzine nie pozwolili im na zdobycie chocby 1,niestety w ostatniej minucie stalo sie... \:\( Nie zagra Geordan Murphy,ktory przeciw Francji gral bardzo slabo.
Anglicy grali dotychczas ze slabszymi zespolami a dopiero jutro prawdziwy test umiejetnosci nowego coacha.Nie zagra autor trzech przylozen w poprzednich meczach Robinson(kontuzja).Anglicy takze czaruja,ze problemy z miesniem czworglowym ma Johny Wilkinson ale widzialem konferencje prasowa z Edim O`Sullivanem i troszeczke sie z tego nabijal,twierdzac,ze gdyby Wilkinson rzeczywiscie byl niedysponowany Anglicy nie polecieliby z ta informacja wprost do prasy.Typowe "mind games".

Irlandczycy wygrywaja z Anglikami wszystko od 2004 roku(odwrotnie niz z Francuzami),maja pelny sklad,nie maja juz na swych barkach presji zwiazanej z Grand Slamem,a za to bardzo realne na zwyciestwo Triple Crown(co tez jest bardzo prestizowo tu oceniane),pierwsze doswiadczenia zwiazane z Croke Parkiem maja juz za soba, no i Anglicy zawsze wyzwalaja w nich jakies 20 % wieksze zaangazowanie niz pozostali rywale.

Zaryzykuje,ze Irlandia wygra pokrywajac 6,5- punktowy handicap,kurs 1.91 w gamebookers.





A slowo cialem sie stalo \:\) Przepiekny mecz , przepiekny.Nie widzialem jeszcze Irlandii tak grajacej,tym bardziej szkoda tej ostatniej minuty z Francja.To najwyzsze zwyciestwo w historii meczow pomiedzy Irlandia i Anglia. Ogladal ktos jeszcze? Jakie wrazenia?
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 24/02/2007 21:54

Niestety nie udało mi się obejrzec tego meczu i żałuję. Gratulacje dla Irlandii i dla konstruktora za wyczucie i dobry typ. Ja się nie odważyłem postawic na Irlandczyków, jednak weekend z rugby i tak był dla mnie udany \:\)
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 02/03/2007 18:59

Coś na sobotni poranek.

Liga Super14
3 Mar 08:10
Brumbies v Bulls
Typ: 1 (-4.5) @ 1.83 bet365

Handicapy na ten mecz sporo się różnią u bukmacherów. W Centrebecie i gb jest -6.5 a w bwinie nawet -7.5. Obie drużyny wygrały i przegrały po dwa mecze. Ale zespół Bulls jest zespołem z RPA, a te znane są z raczej słabego grania na terenie Australii i Nowej Zelandii. W całej historii ligi drużyna Brumbies przegrała w Canberrze tylko raz z drużyną z RPA. Trudno przewidywac jakąś odmianę bo Bulls wcale nie grają rewelacyjnie, w przeciwieństwie do swoich ziomków, drużyny Lions, która wygrała już mecz na wyjeździe i planują wygrac też drugi. Jedna drużyna z RPA pustosząca Australię i okolice wystarczy \:\)
Posted by: djviejo

Re: Rugby 2007 - 10/03/2007 06:50


przed nami 4 kolejka pucharu 6 narodów

Saturday 10th March
Scotland v Ireland


Saturday 10th March
Italy v Wales


Sunday 11th March
England v France


a dla przypomnienia dotychczasowe wyniki

1 kolejka
------------
Saturday 3rd February 2007
Italy 3-39 France
England 42-20 Scotland
Sunday 4th February 2007
Wales 9-19 Ireland

2 kolejka
-------------
Saturday 10th February 2007
England 20-7 Italy
Scotland 21-9 Wales
Sunday 11th February 2007
Ireland 17-20 France

3 kolejka
----------------
Saturday 24th February 2007
Scotland 17-37 Italy
Ireland 43-13 England
France 32-21 Wales

na mnie osobiście największe wrażenie zrobiły dwa wyniki:

1- wygrana włochów w szkocji .

to , że wygrali to jest niespodzianka ale ...ile wygrali .

2- słaba postawa angoli a ostatnia porażka z koniczynkami 30 oczkami budzi respekt .

jeśli chodzi o obecną kolejkę to jedynie zacięty szykuje się mecz włochów z walią bo reszta to zdecydowane winy faworytów irlandii i francji ( w anglii ).

widać , że anglicy mają kryzys personalny i zmiana trenera nic im nie dała .
Posted by: djviejo

Re: Rugby 2007 - 10/03/2007 17:35



Scotland - Ireland 18-19



Italy - Wales 23-20

brawo włosi
Posted by: Master Flamaster

Re: Rugby 2007 - 11/03/2007 12:24

Ma ktoś jakiś live stream do meczu Anglia-Francja? Bardzo mi zależy na obejrzeniu go, a wiem tylko, że bbc przeprowadza transmisję online, ale jakość jest strasznie kiepska. Pomoże ktoś?

PS: wszystkie znakmi na niebie i ziemi wskazują dzisiaj na Francuzów. Mam ndzieję, że będącym w przebudowie Anglikom (bez Wilkinsona) nie wyjdzie mecz życia i Francja pokryje 7 punktowe handi
Posted by: konstruktor1

Re: Rugby 2007 - 11/03/2007 12:29

Na tej stronce powinno to leciec : http://www.rte.ie/sports ale jakos tez zadna rewelacja.
Posted by: Master Flamaster

Re: Rugby 2007 - 11/03/2007 13:04

Dzięki Konstruktor. A jak oceniasz szanse Francuzów? Dzisiaj czytałem w londyńskiej gazecie wypowiedź byłego zawodnika Angielskiego Robinsona (nie pamiętam imienia), który był wqrzony, że Anglicy z tak silnym rywalem grają eksperymentalnym składem.
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 11/03/2007 13:16

Anglikom zabraknie nie tylko Wilkinsona ale także Andy'ego Farrella i przede wszystkim kapitana Phila Vickery'ego. Naprawdę ciężko prorokowac jakiś sukces dla tej drużyny, w zasadzie jedyne co działa na ich korzyśc to własne boisko i tylko w tym fakcie można by upatrywac jakiekolwiek szanse.
Posted by: konstruktor1

Re: Rugby 2007 - 11/03/2007 13:31

Jesli Francja dzis wygra i potem pokona u siebie Szkocje ma Grand Slama, dobry omen przed Mistrzostwami Swiata.4 lata temu z Anglia bylo podobnie.Dla Anglikow nie zagra Wilkinson, ich najmocniejsza bron karne nie bedzie takim zagrozeniem.Ten koles.ktory za niego gra gral na jesieni z Argentyna i byl kiepski, ogolnie rzecz biorac to malo nadziei dla Anglikow.Ja sie tez zastanawiam czy Francuzi moga wygrac wiecej niz 7 punktami czy moze Anglicy podniosa sie jak Szkoci i zagroza Trojkolorowym.Ale ja bym sie sklania,ze jednak Francja sie po Anglikach przejedzie,za duza roznica w klasie jak na ta chwile.
Posted by: Master Flamaster

Re: Rugby 2007 - 11/03/2007 13:44

No ja mam taką nadzieję, bo poszło gruuubo na Francję -7, więc otoczony browarami czekam na meczyk. Nie jestem jakoś przerażony, bo większość atutów wydaje się być po stronie Trójkolorowych. Widziałem ich wszystkie mecze i wydają się solidni, skuteczni, zgrani i przede wszystkim nie odpuszczają (patrz mecz z Irlandią). No i motywacji im zapewne nie zabraknie, gdyż kto choć raz był w Anglii powinien wiedzieć, że obie strony nie darzą się szczególnym respektem. Jedyna rzecz, której się obawiam to fakt, że zmiennicy będą próbowali się pokazać i zagrają na 110%, wspierani przez fanatycznych kibiców. Na szczęście chcieć nie zawsze znaczy móc, więc pełen wiary czekam na ten meczyk.

Pozdrawiam
Master Flamaster
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 11/03/2007 14:03

Ciekawym typem może byc

England v France / Anytime Tryscorer -> Dimitri Yachvili @ 5.50

Yachvili zdobywa masę punktów w meczach z Anglią, dlatego też został powołany na dzisiejszy mecz. Za małą stawkę można spróbowac.
Posted by: Master Flamaster

Re: Rugby 2007 - 11/03/2007 15:15

http://www.rte.ie/sports - działa wam to?
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 11/03/2007 15:27

Originally Posted By: MasterFlamaster
http://www.rte.ie/sports - działa wam to?


For copyright reasons, this content can only be accessed by viewers on the island of Ireland...
Posted by: Master Flamaster

Re: Rugby 2007 - 11/03/2007 15:38

shit
Posted by: djviejo

Re: Rugby 2007 - 12/03/2007 07:07

ANGLIA - FRANCJA 26:18

to się angole pokazali
Posted by: djviejo

Re: Rugby 2007 - 17/03/2007 10:23

dzisiejszy rozkłąd jazdy .

ostatnia kolejka


zwróćcie uwagę na irlandię i francję .

obydwa zespoły walczą o wygranie pucharu i małe punkty będą decydować o końcowej klasyfikacji .
13:30
Italy - Ireland
15:30
France - Scotland
18:30
Wales - England
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 17/03/2007 23:47

No i wszystko jasne.

Irlandia wygrała bardzo wysoko 51-24 z Włochami, przez to Francuzi musieli wygrać ze Szkocją przynajmniej 23 punktami. Wygrali 27 punktami i teraz cała Francja świętuje zwycięstwo w turnieju 6 Narodów \:\) To dla nich bardzo dobry prognostyk przed Pucharem Świata, który odbędzie się na jesieni właśnie we Francji.

Anglicy znowu słabo, bez szans w Walii, i pomyśleć, że jako jedyni pokonali Francję...

Na plus postawa Włochów, ta drużyna rozwija się i gra coraz lepiej. W następnym 6 Nations mogą być już sporym zagrożeniem dla wszystkich.
Posted by: Urguruk

Re: Rugby 2007 - 16/06/2007 16:52

IRB Nations Cup

1. Emerging Springboks 9 pts (1 bonus point)
2. Argentina A 9 pts (1 bonus point)
3. Georgia 4 pts
4. Romania 4 pts
5. Italy A 1 pts (1 bonus point)
6. Namibia 0 pts

05/06/2007, 15:00 Argentina A 27 - 20 Italy A Bucharest
05/06/2007, 19:00 Romania 7 - 61 Emerging Boks Bucharest
05/06/2007, 17:00 Georgia 26 - 18 Namibia Bucharest
10/06/2007, 15:00 Namibia 13 - 47 Argentina A Bucharest
10/06/2007, 17:00 Emerging Boks 24 - 7 Georgia Bucharest
10/06/2007, 19:00 Romania 19 - 8 Italy A Bucharest
16/06/2007, 15:00 Italy A - Georgia Bucharest
16/06/2007, 17:00 Romania - Namibia Bucharest
16/06/2007, 19:00 Emerging Boks - Argentina A Bucharest

na dzisiaj tak sobie mysle, ze zakonczy sie to wszystko wygranymi:
Gruzji
Rumunii
Emerging Boks
jesli ktos inaczej mysli to poprosze opinie dlaczego bo ja to tylko sugeruje sie wynikami nic poza tym..
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 16/06/2007 20:33

Urguruk ciężko coś powiedzieć o tym turnieju. Informacje są raczej skąpe. Teoretycznie wszystkie te wskazane przez Ciebie drużyny powinny wygrać, ale Argentina A to dość silny zespół i w starciu z młodzieżówką RPA nie stoi wcale na straconej pozycji.

Znacznie więcej informacji będzie można znaleźć o zaczynającym się dzisiaj turnieju Tri Nations Cup czyli nieoficjalnych mistrzostwach półkuli południowej.

[Tri Nations Cup]
Sat, 16 Jun 2007 South Africa v Australia - Newlands 15:00 (local)
Sat, 23 Jun 2007 South Africa v New Zealand - Kings Park Stadium 15:00 (local)
Sat, 30 Jun 2007 Australia v New Zealand - Cricket Ground 20:00 (local)
Sat, 07 Jul 2007 Australia v South Africa - Stadium Australia 20:00 (local)
Sat, 14 Jul 2007 New Zealand v South Africa - Jade Stadium 19:35 (local)
Sat, 21 Jul 2007 New Zealand v Australia - Eden Park 19:35 (local)

RPA ma bardzo silny zespół i są już w tej chwili drugim faworytem do wygrania jesiennych mistrzostw świata we Francji.
Jednak w dzisiejszym meczu eksperci radzą grać na plusowe handi na Australię. Ja sie też pewnie skuszę \:\)
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 23/06/2007 20:43

Pierwszy mecz Tri Nations przebiegł zgodnie z moimi oczekiwaniami. Australia nie odpuściła i w zasadzie Afrykanie wygrali dość szczęśliwie.

Tym razem rywali mają jeszcze trudniejszych, bo Nowa Zelandia w rugby to ktoś na poziomie IMHO wyższym niż Brazylia w futbolu. Dodatkowo mówi się, że kontuzje i zmęczenie osłabią RPA. Fachowcy z jednej z lepszych stron o rugby typują 15-punktowe zwycięstwo All Blacks i taka też była moja pierwsza myśl. Ale im bliżej meczu tym bardziej zaczynam się skłaniać ku zupełnie odwrotnemu rozwiązaniu, mając poparcie w typach kilku osób, którzy nawet typują czyste zwycięstwo RPA. Nowa Zelandia podobno też nie zachwyciła grą w meczach kontrolnych a dodatkowo dochodzi problem gry na afrykańskiej ziemi bo RPA udowodniło, że potrafią u siebie z nimi wygrywać.

Podsumowując, nie zdziwi mnie żaden wynik, ale myślę, że RPA postawi twarde warunki gościom, więc hcp +6 punktów jak najbardziej do wzięcia.

Dla rozrywki zagram sobie jeszcze na tryscorera: Isaia Toeava (New Zealand) - anytime @ 3.25 bet365

Mecz dziś o godzinie 15.00
Posted by: Ghost

Re: Rugby 2007 - 24/06/2007 00:21

South Africa 21 - New Zealand 26

Dobrze jednak czasem nie trzymać się pierwszej myśli w typowaniu. Tym razem to All Blacks mieli wyjątkowe szczęście. Przegrywali praktycznie cały mecz ale pod koniec pokazali klasę i w ostatnich minutach wydarli zwycięstwo. Komentator z livescore'a podkreślił, że raczej nie zasłużyli na nie. No nic, zobaczymy co wymyślą za tydzień na Australijczyków.