Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS

Posted by: Conrad

Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 19/04/2001 14:19

Ostatnio byłem w oddziale Toto-Mixu by skasować kupony i zobaczyłem plakat: Jeśli interesuje Cię sport i duże pieniądze, zostań naszym partnerem! (0-22) 654-83-54 , 654-83-64

Jak wygląda sprawa otwierania punktu bukmacherskiego pod szkrzydłami Toto-Mixu czy STS? Czy oni płacą np. jedynie prowizję od przyjmowanych zakładów, pensję, czy jedno i drugie? Kto pokrywa czynsz za pomieszczenie?
Posted by: MT-book

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 20/04/2001 01:44

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
Ostatnio byłem w oddziale Toto-Mixu by skasować kupony i zobaczyłem plakat: Jeśli interesuje Cię sport i duże pieniądze, zostań naszym partnerem! (0-22) 654-83-54 , 654-83-64
Jak wygląda sprawa otwierania punktu bukmacherskiego pod szkrzydłami Toto-Mixu czy STS? Czy oni płacą np. jedynie prowizję od przyjmowanych zakładów, pensję, czy jedno i drugie? Kto pokrywa czynsz za pomieszczenie?[/QUOTE]

W TotoMix'ie:
- dostajesz tylko prowizje od przyjmowanych zakładów
- opłacasz czynsz i wszystkie koszty (prąd, ubezpieczenie itd.)
Posted by: Conrad

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 21/04/2001 06:07

Jaka jest wysokość prowizji w Toto-Mixie?
Posted by: Set Fisher

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 21/04/2001 18:59

7 % od obrotu.
Posted by: Conrad

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 21/04/2001 23:41

Według mnie 7% to całkiem spora prowizja. Ciekawe jak się kształtują warunki współpracy np. w STSie...
Posted by: uQ$

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 22/04/2001 00:43

Mając do dyspozycji dodatkowe 7% i biorąc pod uwagę ilość "zysków bez ryzyka" po totomixowych kursach to może opłaca się otworzyć "prywatną" kolekturę w domu
Posted by: Set Fisher

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 22/04/2001 03:27

Z pewnością tak uQ$, można ronież dogadać się z babeczką zza lady. Niestety trzeba się trochę napocić, aby jej wytłumaczyć co to "sure wins". Pozdro dla wszystkich fanów Toto-Mixa.
Posted by: uQ$

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 22/04/2001 14:21

U mnie babeczce zza lady chyba się nie da tego wytłumaczyć. Ostatnio ona próbowała mi wytłumaczyć, że jak gram coś na dwóch kuponach (w Totomixie żeby puścić coś np. za 70 zł muszę wysłać 2 kupony) to tracę, bo płacę dwa razy podatek (po 10% od każdego kuponu)
Posted by: Set Fisher

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 22/04/2001 17:04

Ja miałem największe problemy z tym żeby przekazać jej, że da się zarobić również jeżeli jest kurs poniżej 2,00 na jedną ze stron. Nie pomagały argumenty że regulujemy to kwotą. No cóż, może to i dobrze. Gdyby tak cała obsługa TMixa była zorientowana to pewnie dawno by ich puścili z torbami.
Swoją drogą chciałbym prowadzić taki punkt. Ciekawe czy aby zarobić musiałbym mieć klientów ?
Posted by: dilbert

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 22/04/2001 20:08

Swoją drogą chciałbym prowadzić taki punkt. Ciekawe czy aby zarobić musiałbym mieć klientów ?

Też się na tym zastanawiam tylko czy to nie wzbudzi podejrzeń jeżeli mój punkt będzie przynosił straty?
Posted by: Endriu

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 24/04/2001 14:07

Mając do dyspozycji dodatkowe 7% i biorąc pod uwagę ilość "zysków bez ryzyka" po totomixowych kursach to może opłaca się otworzyć "prywatną" kolekturę w domu

Uq$ mozesz dokladniej to wytlumaczyc. Skad w totomixie wiecej "zyskow bez ryzyka" ?
Tak sie sklada ze wlasciciel Totomixa to moj dobry znajomy. Szepnij cos wiecej
Posted by: uQ$

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 24/04/2001 18:21

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Endriu:
Uq$ mozesz dokladniej to wytlumaczyc. Skad w totomixie wiecej "zyskow bez ryzyka" ?
Tak sie sklada ze wlasciciel Totomixa to moj dobry znajomy. Szepnij cos wiecej[/QUOTE]

O ile większość buków na świecie ma w miarę zbliżone kursy, to Totomix często się do tej reguły nie stosuje i ma zupełnie inne. W związku z tym dość często pojawia się możliwość zagrania jakiegoś meczu bez ryzyka, obstawiając jedno z możliwych rozstrzygnięć w Totomixie, a resztę gdzieś indziej. Uwzględniając podatek są to na ogół okazje kilkuprocentowe, ale dokładając do tego dodatkowe 7% staje się to dużo bardziej atrakcyjne.
Posted by: Conrad

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 30/04/2001 00:36

Endriu, możesz nam przybliżyć jak wygląda otwarcie punktu? Ile to zajęło Twojemu znajomemu i jak wyglądały same formalności? Czy cała procedura zostania partnerem Toto-Mixu jest w miarę przejrzysta?

Może ktoś wie jak wygląda współpraca z STSem? Czy tam wynagrodzenie też jest w postaci prowizji? Rafter, może będziesz mógł nam coś więcej na ten temat powiedzieć?
Posted by: Salival

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 02/05/2001 16:29

wyciągam temat, bo bardzo mnie intreresuje, a nie chcę aby umarł śmiercią naturalną
Posted by: markii

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 02/05/2001 22:26

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Salival:
wyciągam temat, bo bardzo mnie intreresuje, a nie chcę aby umarł śmiercią naturalną [/QUOTE]


Potwierdzam
Niedługo kończe 18 latek, trzeba się czegoś złapać, a buki są coraz popularniejsze. Zdaje mi się, że by otworzyć taki punkt chyba nietrzeba dużo kasy? Jak myślicie?
Posted by: dilbert

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 04/05/2001 17:44

Jeżeli ktos,planuje otwarcie punktu totomixa w Krakowie to oferuje siebie jako wspólnika z gotówką.
Posted by: Anonymous

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 04/05/2001 19:54

Od kilku miesięcy prowadzę punkt TOTO-MIXa. Najważniejszą sprawą do otwarcia takiego punktu jest posiadanie odpowiedniego lokalu i akceptacja lokalizacji przez regionalne kierownictwo TOTOLOTKA.
Gwoli ścisłości to aktualna prowizja na nowe punkty to już tylko 6%!
Posted by: bet007

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 04/05/2001 22:21

Eromes jeżeli to nie jest tajemnicą służbową
to opowiedz coś ciekawego np. jaka była największa wygrana, wtopa, w co najczęsciej grają gracze itp.
Posted by: denis

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 04/05/2001 22:50

Powiedz jakie masz średnie obroty

Czesć
Posted by: Conrad

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 05/05/2001 05:10

Eromes, mam kilka pytań, które bardzo pomogą nam wszystkim w zrozumieniu Twojego doświadczenia z otwieraniem punktu przyjęcia zakładów:

1. Jak kształtują się obroty? Czy największy obrót miałeś na początku (wielkie zainteresowanie otwarciem), czy dopiero z czasem obroty wzrastały?

2. Jak wygląda współpraca z siedzibą główną? Ile zajęło Ci załatwienie formalności z otwarciem punktu?

3. Czy teraz musisz dzwonić do centrali jeśli ktoś chce obstawić więcej niż 500 zł? Jakie decyzje dają najczęściej?

4. Dlaczego Toto-Mix a nie STS czy Prof? Jakie są tam prowizje? Czy na ślepo wybrałeś Toto-Mix czy kontaktowałeś się z innymi firmami? Jeśli tak, to jakie warunki oferowały inne firmy?

Z góry dziękuję za uczestniczenie na forum - z pewnością skorzystamy z Twojego doświadczenia
Posted by: Anonymous

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 07/05/2001 20:18

1. Jak kształtują się obroty? Czy największy obrót miałeś na początku (wielkie zainteresowanie otwarciem), czy dopiero z czasem obroty wzrastały?

Obroty są bardzo zmienne. U mnie najpierw szybko rosły, aby później mocno spaść, potem znowu wzrosły, teraz znowu trochę spadły. Wszystko zależy jacy są gracze. Im więcej jest graczy "z dużym kapitałem", tym większe są obroty, ale i większe skoki - i większe ryzyko.

2. Jak wygląda współpraca z siedzibą główną? Ile zajęło Ci załatwienie formalności z otwarciem punktu?

U mnie trwało to może jakieś 1-2 tygodnie. Teraz zdarza się, że może to potrwać nawet 2 miesiące
Współpracuje się bezpośrednio z odpowiednim regionalnym oddziałem. W zasadzie nie ma problemów, ale podobno zależy to od oddziału.

3. Czy teraz musisz dzwonić do centrali jeśli ktoś chce obstawić więcej niż 500 zł? Jakie decyzje dają najczęściej?

Tak. Znam jeden przykład: facet chciał postawić 6000 zł. Zgodzili się na 2000 zł. (Facet się wkurzył i sobie poszedł).

4. Dlaczego Toto-Mix a nie STS czy Prof? Jakie są tam prowizje? Czy na ślepo wybrałeś Toto-Mix czy kontaktowałeś się z innymi firmami? Jeśli tak, to jakie warunki oferowały inne firmy?

To był trochę przypadek. Trafiłem na to szukając jakiegoś dobrego nowego interesu. Nie miałem wtedy jakiejś specjalnej wiedzy o bookmacherstwie.

Działam w mieście, w którym dopiero ludzie uczą się grać. Zdecydowana większość gra więc za mniejsze kwoty. Najwyższa wygrana na jednym kuponie to na razie coś około 1500 zzł. Czasem odbierano więcej, ale rozbite na kilka kuponów. Brakuje mi trochę chętnych do stawiania większych sum.

Szukam sposobów jak lepiej grać aby wygrywać. Bo oczywiście im więcej osób bedzie wygrywać, tym więcej będzie grać i za większe sumy
Posted by: malibu

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 08/05/2001 03:34

a ile swojej kasy w to wlozyles?
Posted by: Anonymous

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 08/05/2001 14:20

[QUOTE]Oryginalnie wysłał malibu:
a ile swojej kasy w to wlozyles?[/QUOTE]

Oto co trzeba zrobić na własny koszt:
- wynajęcie lokalu (chyba że ma się swój),
- jakiś remont: malowanie, zmiana instalacji elektrycznej ipt. (chyba że nie potrzeba),
- założenie zabezpieczeń w postaci kraty lub alarmu (chyba że już jest),
- ubezpieczenie lokalu i mienia przed zniszczeniem i kradzieżą,
- zakup jakiegoś stolika i krzesełek (jeżeli chcemy aby klienci mieli wygodniej choć nie jest to konieczne)
- zatrudnienie pracownika (chyba, że samemu będzie się siedzieć),
- opłata za egzamin uprawniający do prowadzenia zakładów bukmacherskich (prawie 500 zł),
- reklama (oczywiście w Polsce nie wolno reklamować zakładów bukmacherskich ).
To są podstawowe wydatki. Jak widać, dla każdego mogą być one inne.

[This message has been edited by Eromes (edited 08-05-2001).]

[This message has been edited by Eromes (edited 08-05-2001).]
Posted by: malibu

Re: Otwieranie punktu Toto-Mixu czy STS - 09/05/2001 17:13

thx