Re: godolphin 2002

Posted by: hpc

Re: godolphin 2002 - 02/03/2002 17:00

witam

Zasady.
Do konkursu trzeba wybrać 7 koni (seven stars) które w przekroju całego roku łacznie uzyskaja najwięcej punktów wg. tabeli punktowej. Najwiece punktów mozna uzyskać w najwyżej notowanych wyścigach.
Wybieramy

2 konie 4-letnie i starsze
3 konie trzyletnie
1 2-latek trenowany w USA
1 2-latek trenowany w Anglii

Co do koni 4+, to nie ma co szukać specjalnych fuksów. Sprawa rozegra się pomiędzy wielką czwórką z których trzeba wybrać dwa.

Konie trzyletnie to nieco większa loteria, ale tu również obracamy się w kilku lepszych, juz sprawdzonych wierzchowcach.

Języczkiem u wagi są konie dwuletnie. Nigdy nie startowały i tylko elementy pochodzenia, ceny i ewentualnych przewidywań ich szans mogą nas naprowadzić na prawidłowy wybór.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 02/03/2002 18:24

witam
Jeśli ktoś chciałby sam nad tym popracować to polecam:
http://www.racetips365.com/Racing_Links/page_56.shtml
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 03/03/2002 16:17

Hpc, czy przeglądasz może czasami wersję internetową popularnej brytyjskiej gazetyRacing Post?
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 04/03/2002 01:37

witam Conrad

www.racetips365.com
linki z tej strony daja pełny przeglad sytuacji. Także racingpost.
Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 08/03/2002 19:44

witam
z koni 3 letnich (Pool B)
Godolphin wystawił 17 koni do najpowazniejszych nagród.
The 17 are:-

Al Moulatham (GB)
Binsina (GB)
Dubai Destination (USA)
Dubai Excellence (GB)
Essence Of Dubai (USA)
Flag Day (JPN)
Ibn Al Haitham (GB)
Mamool (IRE)
Moon Ballad (IRE)
Mount Joy (GB)
Mutawaged (USA)
Night Prey (USA)
On Edge (GB)
Penumbra (JPN)
Sattam (GB)
Shami (GB)
Wadmaan (GB)
Poza te konie + Tempera raczej nie warto wychodzić.
Na Gradusie jest klasyfikacja wg moich przewidywań.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 11/03/2002 22:34

Race 4 Dubai Sheema Classic (Gr. 1)
2400 M (12F) - Turf - US $2,000,000
Thoroughbreds
For Northern Hemisphere and Southern Hemisphere bred four-year-olds and older.

Race 5 Dubai Golden Shaheen (Gr. 1)
1200 M (6F) - Dirt - US $2,000,000
Thoroughbreds
For Northern Hemisphere and Southern Hemisphere bred three-year-olds and older. 8:10 p.m

Race 6 Dubai Duty Free (Gr. 1)
1777 M (8F + 177M) - Turf - US $2,000,000
Thoroughbreds
For Northern Hemisphere and Southern Hemisphere bred four-year-olds and older.8:50 p.m.

Race 7 Dubai World Cup (Gr. 1)
2000 M (1OF) - Dirt - US $6,000,000
Thoroughbreds
For Northern Hemisphere and Southern Hemisphere bred four-year-olds and older. 9:40 p.m.

Pierwsze cztery wyścigi z cyklu "bonus"
po 50pkt za zwyciestwo,30pkt za 2 miejsce, 20pkt - 3 miejsce
23.03.2002
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 15/03/2002 06:09

witam

Dzis na torze Nad Al Sheba w Dubaju - Infinite Spirit łatwo o 5 długosci pobiła Temperę. Tempera, najlepsza dwulatka ubiegłego sezonu, dosiadana przez Dettoriego przeszła słabo. Być może wyczerpujący sezon 2001 odbił się na jej dzielności. Wątpię czy uda się ja przygotować do zbliżających sie w maju i czerwcu najpoważniejszych wyścigów. Poza tym klacze są często oszczędzane i wcześnie odchodza do stadniny na matki.

Do obstawienia typów w www.godolphin.com zostało 7 dni.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 17/03/2002 03:35

witam

zapisy Godolphin do mitingu w Dubaju.

DUBAI WORLD CUP MEETING - NAD AL SHEBA, MARCH 23RD

Provisional plans are as follows:-

Godolphin Mile
G2 8f Dirt 4-y-o+

China Visit (USA)
Conspirator (IRE)
Curule (USA)
Express Tour (USA)
Festival Of Light (USA)

UAE Derby
G2 10f Dirt 3-y-o

Essence Of Dubai (USA)
Firebreak (GB)
Henri Lebasque (IRE)
Ibn Al Haitham (GB)
Janadel (IRE)
Moon Ballad (IRE)

Dubai Sheema Classic
G1 12f Turf 4-y-o+

Ekraar (USA)
Exaltation (IRE)
Marienbard (IRE)
Narrative (IRE)
Tobougg (IRE)

Dubai Duty Free
G1 8f+ Turf 4-y-o+

Divine Task (USA)
Noverre (USA)
Summoner (GB)

Dubai World Cup
G1 10f Dirt 4-y-o+

Best Of The Bests (IRE)
Sakhee (USA)
State Shinto (USA)
Street Cry (IRE)

Te idą na pierwszy plan
Juz po pierwszym dniu mozna mieć sporo punktów.

A zapisy jeszcze przez 6 dni.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 21/03/2002 06:17

witam

To już ostatni post informacyjny o
www.godolphin.com

zapisy do 22.03 do 12:00 chyba, ale tam jest inny czas i lepiej zrobić to od ręki.

Powodzenia.

Następne posty o sukcesach iwo:
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 21/03/2002 15:18

Dzięki Hpc, właśnie wysłałem swoje typy do konkursu. Oby szczęście nam dopisało.
Posted by: uQ$

Re: Re: godolphin 2002 - 21/03/2002 15:48

Ja również właśnie wysłałem. Myślę, że I nagrody hpc nie będę odbierał, w końcu ja konia to tylko kilka razy w życiu na oczy widziałem , ale liczę na III miejsce - nocleg w hotelu Burj Al Arab kusi, a tak to nie za bardzo mnie na niego stać
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 05:21

witam Conrad, uQ$
Cieszę się, ze wysłaliscie swoje typy.
Opowiadała mi znajoma o tym 7 gwiazdkowym hotelu w Dubaju. Nie do powtórzenia. XXII wiek.
Bardziej mnie jednak rajcuje mozliwość bycia VIP-em i może rozmowy z HH Szejkiem. (HH = Jego Wysokość) w marcu 2003 roku na torze w Nad Al Sheba.
Własnie dziś odbył się miting który ogladałem w "Betako" na Nowolipki w Warszawie. Był również w TV na DubaiTV ale nie mogłem wejść na mecz.pl, żeby powiadomić zainteresowanych.
Ostatnią, szóstą gonitwę "Dubai World Cup (Group 1) Class A, 4.000.000Ł, na dystansie 1 mili i 4 furlongów (2000 m) wygrał liczony przeze mnie do banku Street Cry pod dżokejem Bailey-em.
Na prostej, przy kanacie łatwo oderwał sie od stawki i wygrał niezagrozony o 4,5 długości. Franko Dettori na "Sakhee" na 200 metrach próbował finiszu ale szybko zgasł i został ograny przez finiszującego z końca stawki argentyńskiego ogiera "Sei Mi".
Za zwycięzcę płacili 9/2 (nasze 5,50) i dla mnie była to, łatwa wygrana.
Franko Dettori, pierwszy jeździec stajni Godolphin wygrał w gonitwie 3 (UAE Derby-Group 2 Class A) 1.333.333Ł na ogierze Essence Of Dubai w wyścigu w którym trzecie miejsce zajał Ibn Al Haitham pod R. Hillsem. (wypłata 5/1).

Tak wiec pierwsze punkty rozdane, ale to dopiero poczatek.

Pozdrawiam.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 05:48

I jeszcze słówko

Na www.godolphin.com
po wciśnięciu "Seven stars" można zobaczyć pod hasłem Charity Challenge, jak typowali między innymi Ser Alex Ferguson, Michael Owen, Lee Westwood (golf) oraz czołowi przedstawiciele końskiego światka.
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 05:51

Hpc, z góry przepraszam za utrudnienia w dostępie do forum. Przeradza się to w mały koszmar ale na początku tygodnia będzie to już przeszłością.

Następujące typy dałem do konkursu Godolphin:
1st Horse From Pool A : Street Cry (IRE)
2nd Horse From Pool A : Best Of The Bests (IRE)
3rd Horse From Pool B : Essence Of Dubai (USA)
4th Horse From Pool B : Dubai Destination (USA)
5th Horse From Pool B : Tempera (USA)
6th Horse From Pool C : Jawlaat '00
7th Horse From Pool D : Mio Grande '00

Szczerze mówiąc nie znam się na koniach i prawie wszystkie informacje, na których bazowałem swoje typy pochodziły od Ciebie (Gradus) za co jestem Ci wdzięczny. Za najważniejsze uważałem pominięcie "Sakhee" ponieważ jest to bardzo znany koń i uważałem, że zbyt wiele osób go wybierze. No cóż, trzeba trzymać kciuki i liczyć może na te 7 miejsce?
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 06:11

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
Następujące typy dałem do konkursu Godolphin:
1st Horse From Pool A : Street Cry (IRE)
2nd Horse From Pool A : Best Of The Bests (IRE)
3rd Horse From Pool B : Essence Of Dubai (USA)
4th Horse From Pool B : Dubai Destination (USA)
5th Horse From Pool B : Tempera (USA)
6th Horse From Pool C : Jawlaat '00
7th Horse From Pool D : Mio Grande '00
[/QUOTE]No to Conrad masz 2 zwyciestwa Tylko Best of The Best wypadl blado. Czolowka sie klania.

PS. Hpc co sadzisz o Noverre ?!
Posted by: uQ$

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 14:36

Moje konie to:

1st Horse Selected from Pool A: SLICKLY (FR)
2nd Horse Selected from Pool A: SAKHEE (USA)
3rd Horse Selected from Pool B: ESSENCE OF DUBAI (USA)
4th Horse Selected from Pool B: IBN AL HAITHAM (GB)
5th Horse Selected from Pool B: DUBAI DESTINATION (USA)
6th Horse Selected from Pool C: NURYETTE '00
7th Horse Selected from Pool D: LA AFFIRMED '00

i na razie trójka która wczoraj startowała cała punktowała. Niestety jak widzę na bycie w czubie tabeli to i tak za mało :rolleyes:
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 15:24

witam

z trzech zestawów które zaprezentowaliście najbardziej przekonują mnie typy uQ$.

Best of the Best - miałem go w ubiegłym roku, niestety stale był wycofywany z wyścigów. Mówiło sie o jego powrocie do świetności (to był doskonały koń), ale ja w typach "Knobloch Family" nie wychodziłem poza Street Cry i Sakhee. Pierwszy z nich to moim zdaniem najlepszy koń w Godolphin na dircie (piach) co jest specyfiką wyścigów amerykańskich i tam będzie głównie biegał. Wczorajszy wyscig na torze w Nad Al Sheba w którym występował był rozegrany na takiej właśnie nawierzchni.
Jesli chodzi o Sakhee to jest on królem trawy (turf) i jeszcze na pewno nieraz zaistnieje, tym bardziej, ze do wczorajszych zmagań był przygotowany na 85%. Koń zostaje w Europie (w Anglii) i bedzie sie ścigał głównie w Angielskich i Irlandzkich wyscigach.
Jeśli chodzi o Noverre to jest to dobry koń który wczoraj zaprezentował doskonały finisz, ale na drugie. Nie miał żadnych szans z "Nayef" ale w końcu Nayef to potęga. Noverre nie raz jeszcze zapunktuje ale myślę sobie, ze w najważniejszych wyścigach Franco Dettori bedzie dosiadał Sakhee i ten koń jeśli sie nic nie wydarzy bedzie No 1.

Jeśli chodzi o trzylatki - spora grupa VIP-ów liczy na sukcesy og. Meshaheer i Waldenburg.
Meshaheer, koń wyłącznie na tor mocno elastyczny (podmokły)jest raczej sprinterem (do 7 furlongów).

Waldenburg - brak mu moim zdaniem pochodzenia (oczywiście relatywnie bo w porównaniu ze średniakami to pochodzenie jest doskonałe). Fakt, że zrobił znakomity wyścig do Johanesburga, ale jesli Johanesburh ma wygrać wszystko to Waldenburg wiele nie nazbiera.

Jeśli chodzi o Imperial Gesture i Silent Honour to są to klacze. Jako trzylatki często sie je oszczędza, poza tym siła wyscigów to głównie ogiery choć wybitna klacz czasem się zdarza. Ja klaczy nie brałem pod uwagę.

Jeśli chodzi o moje propozycje to "Knobloch Family" wysłała siedem propozycji i trudno wszystkie przedstawić.

Szkoda, ze nie zrobiliśmy spółdzielni, do czego namawiałem. Mielibysmy wtedy zdecydowanie większe szanse.

Pozdrawiam.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 16:21

witam
W leader board by country jest klasyfikacja.
Na razie nieźle.
Knobloch Family w czubie.
w dziewiątce, siedmiu. ho ho, ale to jeszcze nie jest kompletna lista.

Pozdrawiam

PS. Ci którzy prowadza w klasyfikacji ogólnej dali swoje typy wyłącznie z nastawieniem na wczorajszy miting. Tak, żeby zaistniec w tabeli.
Nie sądzę, zeby utrzymali te miejsca do końca.

Fakt, ze moje trzylatki są dość trudne i utrzymanie takich pozycji w country results jest niemozliwe.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 17:54

witam

Fakt, że ze swojej strony robiłem wszystko, zeby uczestnikóww z Polski było jak najwięcej. Dałem, głównie na hpcforum www.gradus.waw.pl na stronie wyscigi konne na dwóch pełnych stronach rózne klasyfikacje i moje przemyslenia. Nieraz, dostałem za to cięgi od nastawionych na zwycięstwo uczestników konkursu, ale robiłem to w najlepszej wierze i zgodnie z moimi typami.

Przegladam wyniki ludzi z innych krajów i poza United Kingdom, USA, Australią, Francją, gdzie uczestnictwo w konkursie jest oczywiste, nie udało mi się chyba skompletować choć 250 uczestników z Polski. Szkoda.
Ale na przykład z Turcji jest tylko 41 osób a u nas co najmniej 100. To juz pewien sukces.
Przecietna też niezła i moim zdaniem bedzie jeszcze lepsza.

Pozdrawiam.
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 17:58

[QUOTE]
Jeśli chodzi o moje propozycje to "Knobloch Family" wysłała siedem propozycji i trudno wszystkie przedstawić.

Szkoda, ze nie zrobiliśmy spółdzielni, do czego namawiałem. Mielibysmy wtedy zdecydowanie większe szanse.

Pozdrawiam.[/QUOTE]'Knobloch Family' doczekała się przynajmniej 2 nowych "członków" (widze 9 w 50).

PS. Hpc, właśnie dlaczego do niej nie doszło ?! Teraz pewnie jest 1/3 niemal identycznych Entries...
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 18:23

witam Ufo

wszystko jest ok.
Każde otwarcie ma inne konto w wp.pl lub wykupione serwery. Wójek, brat, dorosłe dzieciaki, wszyscy maja coś wspólnego z komputerami. Tak to pozbierałem po rodzinie, że wyszło 8.
9 to tylko próba która jeśli wygra to i tak nie weźmie udziału w podziale puli.
Takich prób jest ogromna ilość zwłaszcza w krajach afrykańskich gdzie ludzie logowali nicki zamiast personaliów lub jakieś chore gdggdggggg.

Ładnie podeszli do sprawy jugole i pepiczki. Strasznie dużo otwarć.
Ale Portugalie, Grecję juz bijemy i jest to wspaniałe.

Pozdrawiam.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 18:46

A dlaczego tak duzo nas w czubie.

Sprawa sie zmieni jak ruszą 3-latki. Pisałem, że głównie 3-latki powinny roztrzygnąć klasyfikacje. Bo z 2-latkami, które mogą byc języczkiem u wagi, nie warto się dłużej zajmować. Im wiecej o nich myślałem tym byłem głupszy. Tu będzie potrzeba nieco fartu.
Ostatnio mówi sie o słabszej dyspozycji Dubai Destination. Nikt tego własciwie nie może ocenić, jednak buki przyjmuja go do najpoważniejszych wyścigów ze średnią około 5/1. Wyglada więc, że nie jest tak źle.

Wyścig z Essence Of Dubai to była tylko Grupa 2.
Najlepsze trzylatki ruszą dopiero w maju. Wtedy sprawa bedzie sie diametralnie zmieniać.
Byc moze nie doceniłem Essence ale w lutym w wyścigu prestige w Dubaju wygrał tylko o nos nad Firebreak który wczoraj nie zaistniał. Poza tym, jego ojcic (Pulpit) to nie jest wydaje się aż tak wielka rewelacja.

Pozdrawiam
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 18:55

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam Ufo

wszystko jest ok.
Każde otwarcie ma inne konto w wp.pl lub wykupione serwery. Wójek, brat, dorosłe dzieciaki, wszyscy maja coś wspólnego z komputerami. Tak to pozbierałem po rodzinie, że wyszło 8.
9 to tylko próba która jeśli wygra to i tak nie weźmie udziału w podziale puli.
Takich prób jest ogromna ilość zwłaszcza w krajach afrykańskich gdzie ludzie logowali nicki zamiast personaliów lub jakieś chore gdggdggggg.

Ładnie podeszli do sprawy jugole i pepiczki. Strasznie dużo otwarć.
Ale Portugalie, Grecję juz bijemy i jest to wspaniałe.

Pozdrawiam.[/qb][/QUOTE]Ja wiem, ze jest w porzadku Pytalem, dlaczego nie doszlo do spoldzielni, bo ja bylem jak najbardziej za. Tak jak w totolidze, to w ogolnym rozrachunku kazdemu z nas moglo sie oplacic...

Otwarcia "kalkulujesz" na podstawie chyba tylko tych 50 pokazanych ?! (wiadomo, ze jesli koncowka ma 20p to, ze jest ich wiecej) czy tez mozna gdzies podejrzec ile jest ich dokladnie ?

PS. Ja swoje wyslalem niestety przed przeczytaniem info na Gradusie. Nie wybralem jednak tragicznie, ale pare koni bym od razu skreslil Zresztą widziales je. Widzialem tez u innych, ze EDubai sie powtarza. Moze okazac sie lepszy od Street Cry czy Sakhee ??!
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 18:56

witam Ufo

Trochę Cię nie zrozumiałem.
Pytasz dlaczego nie doszło do Spółdzielni.
Pewnie z tych samych powodów z jakich nie sprawdziła się Spóldzielnia w PN.
Cóż, może za rok, jak wygram i opowiem na tym forum o uciechach siedmiu dni w "Burj Al Arab" przekonanie do koni nieco wzrośnie.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 24/03/2002 19:09

Jesli chodzi o liczbe uczestników z Polski to mozna ja określić tylko na podstawie kalkulacji. Okało 50-60% zer w stosunku do miejsc punktowanych. Tak to wyglada w innych krajach. U nas niestety sprawa kończy sie na 10 pkt - 50 miejsce. Gdyby było 20 to byłaby szansa.
A tak 1000 papieru dla najlepszego uczestnika z kraju który nie bierze udziału w podziale seven stars chyba przepadła.

Jesli chodzi o EDubai to powinien nazbierać sporo punktów. Czy minie Street Cry lub Sakhee trudno powiedzieć. Jeśli się na nim straci to raczej niewiele. Wszystko zależy od menażowania tego konia przez trenerów i właściciela. U nich tak często jest, że preferują konie z nazwami arabskimi.
Zresztą 2-latki również dostana nowe imiona. Te które typowalismy są tylko tymczasowe.

Ja w każdym razie, jak widać z tabeli postawiłem na Street Cry i Sakhee.

Pozdrawiam.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 02/04/2002 18:06

witam

Jak co roku, w kwietniu, stajnia Godolphin bedzie sprawdzać przygotowanie i możliwości swoich koni na torze w Dubaju.
Z trójki zapisanych do wyścigu grupy 1 (2000 gwinei) wystartuja miedzy innymi Meshaheer, Waldenburg i Naheef. Franko Dettori bedzie w tym wyscigu dosiadał og. Naheef w celu odświerzenia z nim znajomosci. Trener twierdzi, że na tym etapie jazda na jednym z dwóch pozostałych ogierów nie jest potrzebna. Jest to o tyle korzystne, ze prawdopodobnie jazda Dettoriego jest zafiksowana na Dubai Destination. Koń ten, po październikowej kontuzji jest jeszcze nieprzygotowany do ścigania, ale trenerzy obiecuja, ze do końca kwietnia wszystko bedzie fit. Oby.
W klaczach pobiegnie m. in. Silent Honour i zapewne wygra (10pkt). To jednak wszysko przygrywka. Prawdziwe wyścigi i rozdział punktów w turnieju to sprawa znacznie późniejsza.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 02/04/2002 22:29

Goldophin Trials rozegrany

Dettori wspaniale zrozumiał sie z Naheef wygrywajac gonitwę o 6 długości (ok 18 metrów).
Meshaheer 6-ty - 17,5 dł za zwycięzcą a Waldenburg aż 8-my. Jest to o tyle dziwne, że na 4.05.2002 w Sagitta (2000 Guineas) buki przyjmowały Naheef na 33/1, kiedy Meshaheer na 5/1 ,Dubai Destination na 7/1 a Waldenburg na 10/1. Chciałem zaproponować Wam Each way do zagrania, ale właśnie spojrzałem na
http://www.oddschecker.co.uk/ i większość buków zareagowała szybko, zdejmując zupełnie zakłady, ale np. u Chandlera jeszcze 25/1 stoi.

Szkoda, ze nie wziąłem Naheef do konkursu, bo ten koń moze okazać sie doskonałym trzylatkiem.
W 2001 po wygraniu dwóch gonitw przegrał o długość do Hawk Wings w grupie 1, a Hawk Wings idzie u boków jako faworyt wszystkiego. (obok Johannesburga).

W klaczach wygrała Silent Honour, ale tylko o łeb do nieznanych mi koni natomiast niespodzianka to Imtyaz w Trial 1 który łatwo o 4 1/4 długości pobił liczonego przeze mnie On Edge.

wyniki
http://www.godolphin.com/contents.asp

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 03/04/2002 11:27

witam
na stronie www.godolphin.com
w news
można obejrzeć video z wczorajszych trzech wyscigów.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 11/04/2002 23:40

witam
13.04 odbęda się trzy wyscigi z udziałem koni ze stajni Godolphin.
Więcej na www.godolphin.com (new)

a na gradusie (hpcforum)
hurra...zapisy na pierwszy dzień wyścigowy na Słuzewcu

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 14/04/2002 01:44

witam

dziś na torze w Dubaiu odbyły się trzy wyścigi.

Conrad za Temperę (II m) złapał 6 punktów i przesunął się nieco w górę tabeli.
wyniki na stronie godolphin (news)(entries)

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 29/04/2002 23:28

witam

Dziś w nocy została uśpiona klacz Tempera. Jeszcze wczoraj chodziło tylko o wysoką goraczkę. Po przewiezieniu do kliniki okazało się, ze nic sie nie da zrobić.

Kilka koni z Godolphin będzie biegać w tym tygodniu.
Między innymi Kutub, On Edge, Moon Ballad.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 03/05/2002 22:51

witam
3.05.2002

Zaczęły się wyścigi na poważnie.
Do wtorku w zapisie kilkanascie koni:
http://www.godolphin.com/entri.asp#
między innymi:
Imperial Gesture za ewentualne 30pkt
Meshahher
Naheef za ewentualne 30 pkt
Essence of Dubai za ewentualne 50 pkt (kentacky derby)
On Edge
Samhari
i inne
A dziś 25 pkt wygrał juz Marienbard (kto go miał), ale to raczej niegroźny 4-latek
W tej samej gonitwie 5 miejsce zajął Kutub (tego ktoś mógł nieoopatrznie wstawić)

Teraz juz co tydzień będzie się coś działo czy to na torach w Anglii, czy w USA czy w Europie.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 04/05/2002 23:21

witam
Zawiodła Imperial Gesture (Kentucky Oaks-8-ma)
Zawiódł Naheef (2000 gwinei-14-ty)
a Meshaheer trzeci od końca.
Dla mnie malina, bo żadnego z nich nie miałem a obracali nimi VIP-y na godolphin i nieco niepokoju się udzieliło.

Teraz już tylko do zwycięstwa po 150.000 USD.

Pozdrawiam
Posted by: WK

Re: Re: godolphin 2002 - 06/05/2002 15:13

Z "moich" koni tylko Moon Ballad (IRE) zdobyl 10 punktow a ja przesunalen sie o kilka pozycji w gore w rankingu krajowym. Szkoda, ze ESSENCE OF DUBAI (USA) nie dal jakichs punktow.

Wojtek
Posted by: klopsikus

Re: Re: godolphin 2002 - 06/05/2002 15:30

A dzis (i w piatek) biega jeden z moich: Mount Joy, i juz nie moge sie doczekac jak to sie skonczy.
I tu pytanie (bo oczywiscie jestem zielony), czy mam szanse po dzisiejszym dniu poprawic swoja pozycje (aktualnie 30 z Polski)?
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 06/05/2002 16:38

witam
klopsikus, Mount Joy pobiegnie dziś z duzymi szansami na punkty (max 10pkt), natomiast w piatek moga go wycofać. Wyscig to dla konia duzy stress i rzadko się zdarza aby koń biegał dwa razy w tygodniu. Tym niemniej sie zdarza, jeśli wyscig nie bedzie kosztował go zbyt wiele wysiłku.

WK, Moon Ballad zajął II miejsce przegrywając zwycięstwo tylko na skutek fatalnej jazdy, chyba Spencera. Prowadząc z przewagą 12 metrów odwracał się na prostej i bez sensu dał się ograć.

Nie ma się co martwić.
Jeszcze nie raz pobiegnie i uciuła nieco punktów.
Tak samo zresztą jak reszta.

Pozdrawiam

A w niedzielę wygrała Kazzia (1000 gwinei w Newmarket) zdobywajac 30 punktów.
Był to wielki fuks na torze.
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 06/05/2002 16:39

[QUOTE]Oryginalnie wysłał klopsikus:
[qb]A dzis (i w piatek) biega jeden z moich: Mount Joy, i juz nie moge sie doczekac jak to sie skonczy.
I tu pytanie (bo oczywiscie jestem zielony), czy mam szanse po dzisiejszym dniu poprawic swoja pozycje (aktualnie 30 z Polski)?[/qb][/QUOTE]Po pierwsze jest mój No i zielony to chyba jestem ja Myśłałem, że Naheef będzie lepiej...
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 06/05/2002 22:41

witam
klopsikus, ufo
Mount Joy 2-gi i 6 punktów.

Pozdrawiam
Posted by: klopsikus

Re: Re: godolphin 2002 - 07/05/2002 04:32

No i pare punktow udalo sie zdobyc . A o prawa "autorskie" do tego konia to Cie Ufo do sadu pociagne .
Dzieki HPC za info, mam nadzieje, ze jednak w piatek Mount Joy pobiegnie.
A ta zabawa to mnie coraz bardziej wciaga!
Pozdrawiam koniowiczow
Posted by: klopsikus

Re: Re: godolphin 2002 - 07/05/2002 05:00

Eh, dopiero sie zorientowalem, ze na czwartek i sobote jest przewidziany moj kolejny kon Mamool (choc narazie bez jockey'a). I tu moje kolejne pytanie: dlaczego ten kon jest wystawiony do biegu dwa razy w ciagu trzech dni, skoro jak piszesz HPC (bo oczywiscie do Ciebie jest to pytanie) rzadko się zdarza aby kon biegal 2 razy w tygodniu? Czy wiadomo, ze pobiegnie raz, tylko nie wiadomo kiedy?
Ja oczywiscie mam nadzieje, ze ten kon pobiegnie dwa razy i dwa razy wygra , i ze oczywiscie Mount Joy jednak pobiegnie w piatek i tez jakis punktow mi (i UFO ) dostarczy.
Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 07/05/2002 15:14

witam
Wiem, klopsikus, ze to wciąga.
Sam sie zaczepiłem o wyścigi jakieś 30 lat temu, bo wtedy (jeszcze za tow Wiesława) to było takie Polskie Las Vegas. Kto te czasy pamięta.
Jeśli kasyna, to tylko priv, jakaś derda czy pokerek, brydż na szmal i oczywiście wyścigi.

W tym roku miałem taką idee fixe, żeby wprowadzić "Poland" do pierwszej pięćdziesiątki. Od początku organizowania tej zabawy jeszcze się to nie zdarzyło. Myślę, że w tym roku może to się spełnić ponieważ prowadząca czołówka to ekipa bez "Sakhee". Czyli wszystko się jeszcze diametralnie odwróci.
W każdym razie moim "desination" is Dubai w marcu 2003 roku.

Polska lista na "godolphin" niestety jest tylko sportem dla sportu. Nie udało się zmobilizować 250 graczy do otwarcia darmowego konta. Jesliby to się stało walczylibyśmy miedzy sobą o 1000 USD w kaszu co po otrzymaniu gotówki można byłoby postawić na konia Szejka w "Betako" po kursie powiedzmy 10/1.
W przypadku niepowodzenia sprawa byłaby prosta. Szejk dał, Szejk wziął.

WK, Essence of Dubai pod Floresem raczej miał niewielkie szanse na punkty w tym wyścigu. Gdyby wygrał "Kentucky Derby" to byłaby , co by nie mówić ogromna niespodzianka. Sami trenerzy mówili, że jest to przetarcie w wielkim wyścigu do kolejnych startów.
Powoli. Niech wygra sobie II grupę, moze później I a na jesieni zobaczymy. Może jakiś duży wyścig.
Gdyby był w place teraz, puszczaliby go tylko w największych wyscigach i byłby raczej z małymi szansami.
To zresztą tyczy sie również ogiera Naheef. Po rewelacyjnym sprawdzianie w Dubaju, zamierzyli się zbyt wysoko i przegrali. Teraz w niższych grupach Naheef będzie wygrywał i zbierał punkty.

Ja osobiście jestem zadowolony z porażek Waldenburga, Meeshakera, klaczek z godolphin a ostatnio z porażki On Edge, którego nie wziąłem do konkursu, ale długo się nad nim zastanawiałem.

I jeszcze w sprawie startów. Nie wiem klopsikus czy Mount Joy wystartuje w piątek. Raczej nie, ale jak pisałem czasem to się zdarza. Z ogierem Mamool sprawa podobna.
Pożyjemy, zobaczymy.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 07/05/2002 18:30

witam
Nowe zapisy do gonitw sobotnio-niedzielnych 11/12.05
Atlantis Prince i Grandera w G1 w Singapurze za 30 pkt.
Dubai Destination w jednym z dwóch wyścigów G1 na torze w Longchamp we Francji za 30 pkt.
Waldenburg i Firebreak w G1 we Francji za 30 pkt.
I coś dla Conrada,
Best of the Best w Rzymie za 10 pkt razem z Ekraar.

Wszedzie z szansami.....

Tyle na razie, bo po wygraniu w konkursie Tip-ex dwa razy po 100USD i ostatnio w lucky seven, teraz męcze się nad wspaniałym moim zdaniem konkursem na www.freesb.com
Co tydzień 1000 nowych wirtualnych USD i trzeba z tego nagrać jak najwęcej. 1 nagroda co tydzień 500USD w kaszu, ale nie jest łatwo.
Jakbyście wiedzieli coś o nowych konkursach których będzie masa przed mistrzostwami świata, to koniecznie dajcie znać.
Warto, żeby ktoś z nas przejmował free kasę od bukmacherów.

Pozdrawiam iwo:
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 09/05/2002 04:12

Dobra wiadomość dla Conrada

Best of the Best biega w Rzymie o 30 pkt w G1.
Z szansami

Mnie natomiast wycofali Dubai Destination z Longchamp, gdyż po treningu okazało sie, że wymaga jeszcze sporo pracy.
Szczęśliwy z tego nie jestem.

klopsikus, Twoje wycofane.

Pozdrawiam
Posted by: klopsikus

Re: Re: godolphin 2002 - 11/05/2002 21:05

No i moj konik dopiero 4, tym razem bez punktow niestety. A oby dzis mu owsa zabraklo (czy co on tam je)
A dwa inne ze stajni juz dzis wygraly, ciekawe czy ktos z forum na tym zyskal?
Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 15/05/2002 21:25

witam
Dziś Moon Ballad wygrał łatwo G2 i zdobył 25 punktów do klasyfikacji.

WK - przesunąłeś sie wysoko w Polskiej klasyfikacji.

Pozdrawiam
Posted by: WK

Re: Re: godolphin 2002 - 15/05/2002 21:30

No i dzisiaj Moon Ballad ladnie wypadl. 25 punktow. Oby tak dalej. Tym razem podskoczylem w rankingu ogolnym o kilka tysiecy pozycji. W rankingu krajowym 12 miesjce.

Wojtek
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 15/05/2002 21:54

witam
To, że wygrał Moon Ballad to pryszcz.

Ale płacili za niego 13/2 (7,5 zł za 1zł)
Miałem telefon z Betako, żeby go zagrać u Hilla, niestety nie mam tam konta.
A u tych za granicą co konta mam nie przyjmowali tego wyścigu.
Najgorsze jest to, że wygrał niezagrozony o 3 długości (około 8 metrów) i przez chwilę nie było wątpliwosci, że postawiona kasa bedzie stracona.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 15/05/2002 22:25

witam
Przyjechali kumple z Betako i stół mam zastawiony browarem.
Moon Ballad postawili w sumie za ponad 1.000

Co ja robie w tej chałupie.
Zamiast walczyć w to na czym sie znam, wymyślam głupoty w nieznanych mi sportach.
Teraz pracuje nad wyjściem z grup w MŚ.
Nieźle płacą.
I nad krajowymi wyscigami które sa źródłem...
Bez zapeszania.. spoko

Piszę juz głupoty bo tego piwska jest za dużo
Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 17/05/2002 16:27

witam
Cos dla Ufo
18.05 Noverre biega za 30 pkt w Newbury.
Niestety pod Spencerem ponieważ Dettoriemu jeszcze idzie kara spieszenia. Ale Spencer szczęśliwy bo może dla Godolphin wygrać dwa duże biegi w tygodniu (wygrał na Moon Ballad).
Buki przyjmują Noverre na 11/10 (nasze 2,20). Jest zdecydowanym faworytem.
http://www.racingpost.co.uk/horses/?MIval=rp_std_page&psection=racingpost.co.uk&page=latest1

Coś również dla Conrada
Best of the Best już pod Dettorim biega na Longchamp we Francji o 30 pkt. Jak się spisze trudno powiedzieć ale na pewno biega z ogromnymi szansami na punkty
http://www.france-galop.com/reunions/cal_dat.htm
jak widać z powyższego w tym wyścigu G1 biegaja tylko 4 !!!! konie.

Natomiast Dubai Destination zaczyna 21.05 w wyscigu listed w Goodwood za 15 pkt. To próba przed poważniejszymi startami (ma zapisy do 4 gonitw G2 i G1). Trener zadowolony z ostatnich postepów na roboczym torze, jednak przygotowanie jeszcze nie w 100%-tach.

Pozdrawiam
Posted by: klopsikus

Re: Re: godolphin 2002 - 17/05/2002 20:23

Noverre to takze moj kon, zreszta juz drugi wspolny z Ufo
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 17/05/2002 20:38

[QUOTE]Oryginalnie wysłał klopsikus:
[qb]Noverre to takze moj kon, zreszta juz drugi wspolny z Ufo [/qb][/QUOTE]Klopsikus, bo jeszcze pojedziemy do Dubaju jako para
Posted by: klopsikus

Re: Re: godolphin 2002 - 18/05/2002 04:23

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał klopsikus:
[qb]Noverre to takze moj kon, zreszta juz drugi wspolny z Ufo [/qb][/QUOTE]Klopsikus, bo jeszcze pojedziemy do Dubaju jako para [/qb][/QUOTE]No wiesz, po 75 000$, ehh...no dobra niech bedzie w ostateczniosci . Starczy na pare iwo:
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 19/05/2002 23:38

witam

Best of the Bests wygrał dziś 30 pkt w czterokonnym wyścigu na Longchamp we Francji.

Kolega Conrad is No.1 w klasyfikacji krajowej.
Gratulacje

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 21/05/2002 20:11

witam

Za godzinkę startuje
Dubai Destination
DD jest faworytem w sześciu koniach (15/8).
Ale grane są również trze inne konie z kursami 2/1, 7/2 i 9/2.
Wartość DD i przygotowanie do sezonu po kontuzji będzie mozna ocenić po dzisiejszym wyścigu.

W niedzielę także Tobougg (WK)
W poniedziałek E-Dubai (Ufo)

Pozdrawiam
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 21/05/2002 20:40

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam
Best of the Bests wygrał dziś 30 pkt w czterokonnym wyścigu na Longchamp we Francji.
[/qb][/QUOTE]No tak, ale scigal sie z 3 kulejacymi Leonami. Co to za wyscig
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 21/05/2002 22:36

Dubai Destination nieco zaskoczyl bukmacherow i przybiegl drugi Oby tak dalej.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 21/05/2002 23:30

witam
Ogladałem w "Betako" wyścig DD.
Spencer pojechał źle. Zamknięty przez resztę koni w klatce, nie przeciwdziałał sprawie i tak wyszły na prostą. Tymczasem jeden z zająców uciekł kilka długości.
Jak DD (kurs ostateczny Hilla 2/1) wydostał się na wolne pole, łatwo minął konkurentów (resztę faworytów) ale pacemaker był na tyle daleko, że już za bardzo nie próbował go ścigać.
Wygrał konik 9/1 więc zupełny fuks.
Myślę, że dyspozycje były takie żeby nie przeforsować konia za bardzo. Teraz Spencer zda szczegółową relację jak koń reagował na zachęty do jazdy i kierownictwo Godolphin zadecyduje co dalej.
Myslę, że nie jest tak źle jak myślałem.

Pozdrawiam
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 22/05/2002 01:44

Hpc, dzięki za info. Jeszcze długa droga do ogólnego 'leaderboard' ale o nagrodach nawet nie mam co marzyć. Tam już chyba są tacy znawcy, którzy na temat jednego konia wiedzą więcej niz ja o wszystkich razem.
Posted by: WK

Re: Re: godolphin 2002 - 22/05/2002 13:19

DD drugi i 10 punktow przybylo.
Wg mnie najlepsze jest to, ze zaczelismy sie zblizac do czolowki swiatowej. Jeszcze niedawno roznica byla 160 - 95 potem 168 - 111 a od wczoraj 168 - 121. Jeszcze troche i moze ktos z "druzyny hpc" wyjdzie na prowadzenie.

10 najlepszych do tej pory koni.

1 STREET CRY (IRE)
2 NOVERRE (USA)
3 MOON BALLAD (IRE)
4 GRANDERA (IRE)
5 KAZZIA (GER)
6 BEST OF THE BESTS (IRE)
7 MARIENBARD (IRE)
8 ESSENCE OF DUBAI (USA)
9 WAREED (IRE)
10 SAKHEE (USA)

Czy te dwa pierwsze maja szanse utrzymac prowadzenie w tej klasyfikacji? Czy po prostu biegaly w wiekszej ilosci wyscigow do tej pory i nie beda juz dawaly tyle punktow co do tej pory?

Wojtek
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 22/05/2002 14:55

witam Wojtek
Wszystkie z tych koni będą startować jeszcze nie raz (na razie oprócz Noverre i Moon Ballad punktowały tylko raz).
Najlepiej zobaczysz to wchodząc na www.godolphin.com , a następnie wciskając winners i następnie winners 1992-2002. Tam widać ile jeszcze przed nami.A to tylko pierwsze miejsca.
Optymalny zestaw na dziś to Street Cry, Noverre, Moon Ballad, Kazzia i Essence of Dubai.
Jeśli punkty zdobywa koń spoza tego układu cała tabela sie spłaszcza.
Takiego układu zresztą (optymalnego) już nie ma nikt.
Moją idee fix jest to, aby na liście 50 zaistniało "Poland". To na razie.
Myslę sobie, że ma to szanse powodzenia pod warunkiem, że konie które wstawiłem na kupony będą startować z sukcesami. Na razie wiekszość z moich tuzów jeszcze nie wyszła ale pilnie trenuje.
W tym tygodniu akurat Ty Wojtek, masz szanse przesunąć sie ździebko.
Haitham i Tobougg startują w USA z szansami.

I jeszcze słówko do Conrada.
Skąd te kompleksy.
90% obywateli świata martwi się Meshaakerem, Waldenburgiem, klaczkami z Godolphin. Oni mają juz mniejsze szanse.
W Charity Challenge byłbyś na 1 miejscu, w całej Australii bodajże na 3-cim, w Niemczech chyba w 3-ce, a Ty mówisz, że sie nie znasz.
Szkoda tylko Tempery.
Pisałem, że klaczek bym nie brał. Zrobiłem to w ubiegłym sezonie i powiedziałem sobie, że to ostatni raz.

Pozdrawiam
Posted by: WK

Re: Re: godolphin 2002 - 27/05/2002 13:14

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]
W tym tygodniu akurat Ty Wojtek, masz szanse przesunąć sie ździebko.
Haitham i Tobougg startują w USA z szansami.
Pozdrawiam[/qb][/QUOTE]Niestety sie nie przesunalem ani w gore ani w dol co znaczy, ze nikt z naszych nie zdobyl punktow. Ale czolowka tez nie uciekla. Dalej lider ma 168 punktow. 50 z lider board ma 140 punktow (poprzednio miał 139)

Wojtek
Posted by: klopsikus

Re: Re: godolphin 2002 - 31/05/2002 00:10

Mount Joy dzis nie zablysnal, dopiero 3 i tylko 4 punkty. Niestety Ufo kasa od szejka coraz dalej .

Dla mnie malym pocieszeniem jest, ze wystaiono dwa moje kolejne konie: Mamool pobiegnie w niedziele, a Shami we wtorek. Mamool dotad jeden start i zero punktow, Shami biegnie pierwszy raz. Moze cos zdobeda i dzwigna mnie troszke do gory
Pozwodzenia
Posted by: klopsikus

Re: Re: godolphin 2002 - 31/05/2002 16:11

No i zdjeli mi mamool'a z obydwu gonitw . Zeby chociaz Shami zostal!
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 31/05/2002 16:38

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]Pisałem, że klaczek bym nie brał. Zrobiłem to w ubiegłym sezonie i powiedziałem sobie, że to ostatni raz.[/qb][/QUOTE]Właśnie, popełniłem błąd nie słuchając się Ciebie i wybierając Temperę. W przyszłym roku będę omijał klaczki z daleka...
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 31/05/2002 16:53

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]Pisałem, że klaczek bym nie brał. Zrobiłem to w ubiegłym sezonie i powiedziałem sobie, że to ostatni raz.[/qb][/QUOTE]Właśnie, popełniłem błąd nie słuchając się Ciebie i wybierając Temperę. W przyszłym roku będę omijał klaczki z daleka...[/qb][/QUOTE]Akurat jej hpc nie odrzucał
Posted by: Wernychora

Re: Re: godolphin 2002 - 03/06/2002 18:53

Czy myśleliście (a może to robicie), nad sprzedażą ofert w P2P na wyścigi? Ja się nad tym poważnie zastanawiam, tylko na razie mam o wyścigach raczej mgliste pojęcie, ale wydaje się to być, obok sure bet'ów, najbardziej opłacalne na rynku.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 03/06/2002 21:54

witam
w sobotę startuje
Best of the Bests za 20pkt
Essence of Dubai za 30pkt
ewentualnie Dubai Destination za 50pkt
Monn Ballad i Naheef za 50pkt
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 03/06/2002 22:03

witam Ufo
Nie odrzucałem Tempery jako konia ,natomiast pisałem, że klaczki są często oszczędzane, mają mniej wyścigów a z ogierami mniejsze szanse. Ogólnie rzecz biorąc.
U siebie na forum pisałem, że klaczek bym nie brał.
Natomiast Ci co wybrali np. Kazzię są pewnie zadowoleni, tylko oprócz Niemców niewielu ją miało.
Reszta klaczy na razie zawodzi.

Wernychora, jeśli chcesz przyjmować Służewiec )) to chętnie będę uczestniczył w takiej grze.
Na angielskie nie polecam. Można się nieźle wkopać. Kursy u bokmacherów są ruchome, a przed wyścigiem niekiedy bardzo się zmieniają w obie strony.

Pozdrawiam
Posted by: Wernychora

Re: Re: godolphin 2002 - 03/06/2002 23:09

Na razie się bardzo nie napalam, tylko badam rynek, ale widzę spore pole do popisu (tylko najpierw muszę się wkręcić w temat).
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 03/06/2002 23:15

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
witam Ufo
Nie odrzucałem Tempery jako konia ,natomiast pisałem, że klaczki są często oszczędzane, mają mniej wyścigów a z ogierami mniejsze szanse. Ogólnie rzecz biorąc.
U siebie na forum pisałem, że klaczek bym nie brał.
[/QUOTE]Tak tez hpc napisalem, ze akurat jej nie. Pamietam doskonale, ze stanowczo odradzales brania klaczy
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 04/06/2002 04:01

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam
w sobotę startuje
Best of the Bests za 20pkt
Essence of Dubai za 30pkt
ewentualnie Dubai Destination za 50pkt
Monn Ballad i Naheef za 50pkt[/qb][/QUOTE]Trzymam kciuki za pierwszą trojkę!
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 04/06/2002 14:00

witam Conrad
O punkty będzie bardzo trudno.
Dubai Destination może być wycofany z "Epsom Derby" gdyż dopiero dochodzi do dużej formy po kontuzji. Dettori pojedzie w tej prestiżowej gonitwie na Naheef, więc co by nie mówić szejkowie liczą go ze swojej trójki najbardziej.
Trzecim koniem w Epsom będzie Moon Ballad. Robi niezłe galopy.
Dubai idzie u bookmacherów po kursach 20/1, ale oni też jeszcze niewiele wiedzą.
W każdym razie jest w gonitwie trzech bitych faworytów w tym dwa konie znakomitego O'Briana.

Essence idzie w Stanach w niewiele łatwiejszych zawodach kończących w USA potrójną koronę. Każde punkty to niespodzianka in plus.

Stosunkowo największe szanse ma Beściak, ale z samym beściakiem do 50-ki nie wejdziesz.
Trzeba, żeby któryś z pozostałych wykonał niespodziankę i wjechał wysoko. Bardzo wysoko.
Czego i Tobie i sobie życzę.

Pozdrawiam
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 04/06/2002 21:51

Dzięki za info Hpc - jeśli kiedykolwiek trafi mi się nagroda z tym pobytem w Emiratach (Dubai) to jedziesz ze mną.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 08/06/2002 02:08

witam
wygrała dziś Kazzia Oaks w Epsom za 30 punktów i jestem lekko przerażony.
Indianie opanowali listę 50-ciu.
Przydałby się jakiś inkwizytor.

Pozdrawiam
Posted by: WK

Re: Re: godolphin 2002 - 08/06/2002 22:43

A jak ładnie wyglada lista 50 najlepszych "Indian"

MOON BALLAD (IRE) 3 miejsce i ja całkiem niespodziewanie znalazłem sie na medalowej pozycji na liście krajowej
Nabieram coraz wiekszej ochoty zeby obejrzec jakąś gonitwe na zywo.
Mysle, ze to podobne emocja jak na superbike-ach w Poznaniu. A dle niektorych pewnie duuuzo wieksze.

Niech jeszcze ESSENCE OF DUBAI (USA) jutro wygra to bedzie pieknie.

Wojtek
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 09/06/2002 00:30

witam WK
Essence jest raczej z małymi szansami.
Ja niestety straciłem dzisiaj chęć do godolphin, gry i wogóle.
Szczyle chcieli mi w nocy odjechać bryczką, ale wyrwali tylko zamki, narobili masę kłopotu i... nie mam słów.
Pozdrawiam
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 09/06/2002 14:02

Z niewiadomych mi przyczyn zawarlem na spora dosc kase taki zaklad ponad 2 miesiace temu. Hpc sledzisz na biezaco czy moglbys powiedziec jak ksztaltowaly sie kursy przed samym biegiem ?!

Bet Placed At 28th of March 2002 3:57pm

The Vodafone Derby
The Vodafone Derby 2002
2002-06-08 06:00:00
High Chaparral @ 21.00 Win
Posted by: WK

Re: Re: godolphin 2002 - 09/06/2002 14:13

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam WK
Essence jest raczej z małymi szansami.
Ja niestety straciłem dzisiaj chęć do godolphin, gry i wogóle.
Szczyle chcieli mi w nocy odjechać bryczką, ale wyrwali tylko zamki, narobili masę kłopotu i... nie mam słów.
Pozdrawiam[/qb][/QUOTE]Nie zazdroszcze. Mozna sie w****ic. Moj samochod jakis czas temu uratowal Tytan-lock ktorego palant ktory zniszczyl zamek nie zauwazyl.

Ten miał mniej szczescia:
http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=watek&group=pl.rec.windsurfing&tid=4339376

Wojtek
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 15/06/2002 17:57

Stephen Foster Handicap (GI) -- 21st running

Post Horse Jockey Trainer M/L Odds
1 Congaree Pat Day Bob Baffert 9-5
2 Tenpins Craig Perret Donald Winfree 8-1
3 Connected Larry Melancon David Carroll 10-1
4 Street Cry (IRE) Jerry Bailey Saeed bin Suroor 3-1
5 Proper Man Jorge Chavez Bill Mott 15-1
6 Dollar Bill Mark Guidry Dallas Stewart 5-1
7 Unshaded Jon Court Carl Nafzger 6-1
8 Parade Leader Calvin Borel Neil Howard 6-1

Dzisiaj na torze w Churchil Downs startuje Street Cry i jest w wyścigu 2-gim faworytem
http://www.churchilldowns.com/bet_the_races/racing_news/racing_news_06132002a.html

Sorry, Ufo, ale nie wchodziłem jakiś czs do tematu i nie zauważyłem pytania.
Oba konie O'Briana były faworytami w gonitwie. Około 9/4 stały oba. Zresztą przyszły tak jak były grane. 12 długości (36 metrów) przed Moon Ballad.

WK, to już nie pierwszy raz, niestety. Ale w Warszawie, na Śródmieściu to norma.

Pozdrawiam
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 15/06/2002 18:23

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
Sorry, Ufo, ale nie wchodziłem jakiś czs do tematu i nie zauważyłem pytania.
Oba konie O'Briana były faworytami w gonitwie. Około 9/4 stały oba. Zresztą przyszły tak jak były grane. 12 długości (36 metrów) przed Moon Ballad.

Pozdrawiam[/QB][/QUOTE]Dzieki hpc za info, ja go mam na kuponie po kursie 21 i nie moge dociec skad mi przyszlo do glowy na niego postawic pod koniec marca
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 16/06/2002 04:43

witam
To Ty jestes Ufo "stary koniarz"
Tylko pozazdrościć.

Natomiast dzisiaj, przed chwilą, Street Cry wygrał GI w USA (Stephen Foster Handicap) dokładajac swoim wielbicielom iwo: 30pkt.
U booków stał 3/1 czli 4,00
Szkoda, że nie mam konta w Playboy-u.

E-Dubai niestety tylko 5-ty.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 16/06/2002 04:54

a w ogólnej znowu "indianie" atakuja.
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 16/06/2002 13:29

Street Cry :5gw: iwo:
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 16/06/2002 13:54

witam
SC wygrał o 6,5 długości, bardzo łatwo.
link do wywiadów i wynik techniczny
http://www.churchilldowns.com/bet_the_races/racing_news/racing_news_06152002b.html

pozdrawiam.
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 16/06/2002 15:48

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam
To Ty jestes Ufo "stary koniarz"
Tylko pozazdrościć.

Natomiast dzisiaj, przed chwilą, Street Cry wygrał GI w USA (Stephen Foster Handicap) dokładajac swoim wielbicielom iwo: 30pkt.
U booków stał 3/1 czli 4,00
Szkoda, że nie mam konta w Playboy-u.

E-Dubai niestety tylko 5-ty.

Pozdrawiam[/qb][/QUOTE] hpc wyscigi te co ma playboy spokojnie mozesz obstawiac np. w Ladbrokes. Tam tez gralem tego farta.

Stary koniarz pozdrawia iwo:
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 23/06/2002 02:06

witam
Jak pewnie zauważyliście, trochę się schowałem z typami po zakończeniu rozgrywek Ligi Angielskiej, ale czas nadchodzi.
Jeszcze nie na rozgrywki LA, ale:
WYŚCIGI W TVN
Od 30.06 transmisję na żywo z wyścigów konnych na Słuzewcu prowadzić będzie stacja telewizyjna TVN.
Łaczenie się z torem rozpoczynać się będzie od pokazania koni na padoku (w tle będe na pewno), na żywo, a następnie transmitowany bedzie wyścig.
Relacja jest przewidziana z jednej, wybranej, najciekawszej gonitwy.
Kontrakt przewidziany jest na razie do końca tego roku.
Pozdrawiam w sportowej radości.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 05/07/2002 02:53

witam i zapraszam na
http://4655.rapidforum.com/topic=100487420155&startid=1
do typowania koni w konkursie TVN.
nagroda 5000zł piechotą nie chodzi.

Pozdrawiam.
Posted by: Wernychora

Re: Re: godolphin 2002 - 05/07/2002 21:08

Gdyby nie fakt, że dżokej jest cięższy od konia, to zagłosowałbym na 3 DEGROZETTE, ale sa szanse, że ją wycofają , więc może warto...
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 08/07/2002 20:59

EDubai wreszcie pierwszy . Niestety tak jak przypuszczal hpc nagroda "krajowa" Polski nie dotyczy. Pytalem u zrodla, Godolphin potwierdzil, iz zgloszen bylo nieco ponizej 100
Posted by: xeo

Re: Re: godolphin 2002 - 08/07/2002 21:21

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam
Co tydzień 1000 nowych wirtualnych USD i trzeba z tego nagrać jak najwęcej. 1 nagroda co tydzień 500USD w kaszu, ale nie jest łatwo.
[/qb][/QUOTE]Własnie znalazłem tego posta .
Napisz mi jak Ci idzie , bo jak widze , że gośc nagrał prawie 120k to sie zastanawiam czy to nie jakiś wałek .

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 09/07/2002 02:28

witam Xeo,
jeśli chodzi Ci o ten konkurs amerykański, to po trafieniu u nich wyniku 4-2 za jakiś kolosalny kurs (chyba 60) napisali, że Polacy nie mają prawa uczestniczyć w turnieju.
Więcej tam nie zaglądałem, ale fakt, że ludzie tam nagrywaja bardzo dużo, bo po prostu przerzucają stawki i grają na wyniki bramkowe.
W końcu nizym nie ryzykują a 1 miejsce to niezła nagroda.

Gratuluję Ufo E-Dubaja.
Mój dwulatek był 6-ty i sie nieco załamałem Godolphinem, ale jesienią jeszcze powalczę.

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 09/07/2002 20:33

Miło mi poinformować, że da sie wygrywać także poza granicami naszego kraju.
Trafiając w konkursie trójkę w Sandown i odpowiadając na kilka pytań dotyczących wyścigu "Eclipse Stakes" udało się zasilić konto u kolejnego angielskiego bukmachera.

Congratulations

Well done, your prediction of the tricast in the Eclipse Stakes at Sandown was a shrewd choice. We are delighted to inform you that we have credited your account with $225 for you to use. Please note, these funds are to be staked on any bet or bets of your choice and any subsequent winnings can then be refunded.

We hope you enjoy our service and if you have any further queries , please do not hesitate to contact us quoting your six digit ID number.

The £1000 prize was shared between 7 people so we are delighted to inform you that we have credited your account with $225 for you to use.

Mała rzecz, a cieszy.
Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 10/07/2002 16:59

witam
Na czwartkowy wyścig w Newmarket postawiłem:
Meshaheer - each way (SP)
kurs 9/1
Wydaje się, że był szykowany na ten wyścig. Każdy skrót dystansu niezwykle mu służy. Dotychczas w wyścigach sporo prowadził i stawał końcem.
1 wyścig 1600m, drugi już dużo lepszy 1400m, teraz 1200m.
Pomimo, że dosiada go Supple a nie Dettori, myślę że powinien wjechać wysoko.
Each way w tym wypadku to miejsce w trójce.
Przypominam, że grając (SP), deklarujemy również stawkę na zwycięstwo.
I tak klikając np 50$ na (SP), buk odpisze nam 100$, a zakład będzie wyglądał nastepująco.
50$ na win, po kursie 9/1 (nasze 10,00)
50$ na place 1-3, po kursie 1/5 win, czyli na nasze 2,80.
Pozdrawiam
Posted by: WK

Re: Re: godolphin 2002 - 15/07/2002 16:38

Wczoraj (w niedziele 14 lipca) byl w telewizji (1 czy 2 ok 0:30 cyli w sumie to ju w poniedzialek) program o wyscigach koni i ludziach ktorzy robia zaklady i podobno sporo wygrywaja. Wygladali na fachowcow.

Czy ktos z Was to ogladal? Ja co prawda widzialem ale bylem tak zmeczony po powrocie znad Morza i staniu kilka godzin w korku na obwodnicy, ze trudno mi dokladnie powiedziec o co chodzilo.

Wojtek
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 16/07/2002 16:39

witam
ogladałem to dzieło, Wojtek, i znam większość z występujacych w filmie postaci.
Byli tam trenerzy, właściciele koni i stali bywalcy.
Film kręcili w ubiegłym sezonie.
Czy Oni wszyscy wygrywają.
No nie.
Właściciele, grają grubo swoich podopiecznych, którzy często zawodzą. Trenerzy, "choć grać im nie wolno", czasem pewnie coś uszczkną a bywalcy to coraz większe golasy, co zresztą w filmie padło. Z tym zarabianiem na papierosy to chyba żart. Prędzej, jak to było powiedziane w którymś z tematów na okoliczność cytatów, przyjdzie im rzucić palenie.
W Płocku, akurat, nie masz problemu. Brak kolektury. Najbliżej masz do Łodzi, gdzie w pubie Mieszko, przy piwku, można sprawdzić swoje szczęście.
Pozdrawiam.
Posted by: WK

Re: Re: godolphin 2002 - 16/07/2002 17:41

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]
W Płocku, akurat, nie masz problemu. Brak kolektury. Najbliżej masz do Łodzi, gdzie w pubie Mieszko, przy piwku, można sprawdzić swoje szczęście.
Pozdrawiam.[/qb][/QUOTE]Mysle, ze wolalbym sie wybrac do Warszawy i moze sprobowac szczescia albo tylko obejrzec na zywo. Pewnie sie w sierpniu wybiore. Jakbys mogl doradzic kiedy warto pojechac? Sobota, niedziela - wszystko jedno ktore czy lepiej nastawic sie na jakis konkretny wyscig?

Pozdrowienia

Wojtek
Posted by: PROFIT

Re: Re: godolphin 2002 - 16/07/2002 22:00

hpc

nie znlazłem innego tematu dobrego na zapytanie, więc tutaj:

kiedy są znane i czy przed meczami typy z forum gradusa - piłkarskie ?

jak je można otrzymać wcześniej ?
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 17/07/2002 06:38

witam WK,
ja osobiście czekam na 9 sierpnia (w piatek)- sam się dziwie i jeszcze to sprawdzę, ale tak jest w oficjalnej rozpisce.
To dzień arabski na wyścigach, który gwarantuje szerokie pola i walkę do celownika i chyba jak zawsze miedzynarodową obsadę.
Jaśli wolisz wyścigi anglików to ciekawie wygląda 10 sierpnia (sobota).
Zapraszam, bo na pewno będzie sporo emocji, choć nie gwarantuje profitów ))

A Profit, nomen omen.
Typy są na hpcforum
http://4655.rapidforum.com/ w temacie "konkurs typerów" oczywiście przed meczami. Generalnie od soboty rano.
Niedługo zacznie się angielska i jak sądze frekwencja wróci do tej sprzed letniej przerwy.
Może zrobimy nieco inną formułę, podobną do bundesligi, jeszcze czas. Póki co typów za duzo nie ma a na moje lepiej nie patrz, bo na ligach skandynawskich nie znam się zupełnie.
Pozdrawiam.
Posted by: Black Pepper

Re: Re: godolphin 2002 - 19/07/2002 03:24

hpc

bywasz tam na gonitwach co tydzień ?

a Engel przychodzi ?
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 28/07/2002 00:08

witam
Black Pepper, bywam tam 3 razy w tygodniu )))
Engela ostatnio nie widziałem, ale bywa.
Pozdrawiam

Nie mam konta w Ladbrokes, a chciałbym zagrac jutro w Arlington w USA.
Moi milusińscy przyjmują tylko anglię.

Pozdrawiam
Posted by: Ufo

Re: Re: godolphin 2002 - 28/07/2002 00:15

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]
Nie mam konta w Ladbrokes, a chciałbym zagrac jutro w Arlington w USA.
Moi milusińscy przyjmują tylko anglię.

Pozdrawiam[/qb][/QUOTE]Nie ma jeszcze kursow. Co polecasz ?

PS. Dzis Shami dodal 16 punktow
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 28/07/2002 06:07

cześć Ufo,
chciałem zagrać Anasheed w 3 gonitwie (niedziela)

Arlington Park - July 28th, 2002 - Race 3
Estimated Local Post Time: 2:00 PM
Race Type: Maiden Special Weight
Breed: Thoroughbred race
Age Restriction: Two Year Old
Purse: $33,000
Distance:One Mile
Surface: Dirt
Post Horse
Jockey
Owner Age Sex Weight
Trainer
Breeder Odds
1 Walk the Walk (KY)
Christopher A. Emigh
Lazy Lane Farms, Inc. 2 Colt 120
Frank L. Brothers
Mrs. James B. Moseley 5/1
2 Anasheed (KY)
Robby Albarado
Godolphin Racing, Inc. 2 Colt 120
Eoin G. Harty
Darley Stud Management LLC 3/1
3 Christmas Away (KY)
Rene R. Douglas
Carl Bowling & Charles Thompson 2 Colt 120
Patrick B. Byrne
Hargus Sexton & Sandra Sexton & SkipAway Syndicate 5/2
4 American Vision (KY)
Frank Lovato, Jr.
James Cassels & Bob Zollars 2 Colt 120
Steven M. Asmussen
Lavin Bloodstock and & Indian Creek 5/1
5 Ski Away (KY)
Shane Laviolette
Winstar Farm LLC 2 Colt 120
W. Elliott Walden
WinStar Farm, LLC 7/2
6 Wild Tiger (IL)
Eusebio Razo, Jr.
Virginia Tarra Trust 2 Colt 120
Gene A. Cilio
Virginia H. Tarra Trust 9/2

strona http://equibase.churchilldowns.com/eqbRaceEntriesDisplay.cfm?TRK=AP&CY=USA&DATE=07/28/2002&STYLE=AP

stoi wstepnie 3/1 czyli nasze 4,00
Taki pewny tego nie jestem bo w pierwszym wystepie zawiódł, ale mam go w konkursie.
Dziś trafiłem grubo Nayeef (each way) płacili 17/1 jak grałem ))

Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 29/07/2002 00:15

witam
ciekawostka na Godolphin
od dziś mozna zobaczyć co grają przeciwnicy na "leaderboard"
Pozdrawiam
Posted by: rondel

Re: Re: godolphin 2002 - 29/07/2002 00:53

witam fanatyków koni...az wstyd ze przypadkiem zobaczyłem że jest na www.mecz.pl miejsce dla miłoscików koników!...
ja zwykle gram w betako..czy sa tu tacy?..mam pytanie..jakiego bookmachera mozecie polecic dla grania na koniki on line?...hej
pozdro
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 29/07/2002 02:41

Witam rondel,
Ja gram w Sportingbet, ale najlepszy jest Ladbrokes, Hill i Viktor Chandler.
Najlepiej przejrzyj http://www.tbwsport.com/bookmakers.html , klikajac na kontynent który Cie interesuje.
W Betako grałem namietnie przez kilka lat, ale odkąd skośnoocy robią tam szum gorszy niz w ulu, przestało mi się to podobać.
Natomiast na Służewiec chodzę 30 lat ))))
Pozdrawiam
Posted by: rondel

Re: Re: godolphin 2002 - 29/07/2002 03:25

hej
dzieki
...przeczytałem pare wczesniejszych news ów i widze że fachowiec jestes...ja w konie wpadłem jak kilka lat temu byłem u kolegi w londynie...wciagnał mnie w yscigi...a że pracuje w tej branzy pod londynem przez kilka lat podrzyuvcał mi newsy i tipsy kiedy chodziłem na live do betako...z widzenia na pewno cie znam jak tam chodzi łes.....za to sluzewiec?..kilka razy...jakos mnie tam nie ciagnie...teraz mi i betako przeszło ale na biezaco sledze co i jak...pozdro!
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 02/08/2002 18:42

NINTH RACE - Saratoga - Saturday, August 3, 2002

Approx Post 5:32
Race Type: $750,000 (Up To $65,500 NYSBFOA). 3 & Up Handicap. The 75th Running of THE WHITNEY (GRADE I) $750,000 (Up To $65,500 NYSBFOA)
Distance: One Mile and One Furlong

PP Horse Sex/Age Wt. Jockey Owner Trainer Equip
1 Left Bank(L) Ch.h.5 118 Velazquez, John R Michael Tabor Pletcher, Todd *****
2 Saint Verre(L) B.c.4 113 Samyn, Jean-Luc Joseph Allen Jerkens, H Allen *****
3 Unshaded(L) B.g.5 114 Court, Jon Jim Tafel Nafzger, Carl A *****
4 Lido Palace (CHI)(L) Ch.h.5 119 Chavez, Jorge F John W. Amerman Frankel, Robert J *****
5 Macho Uno(L) Gr/Rn.c.4 118 Day, Pat Stronach Stables Orseno, Joseph F *****
6 Street Cry (IRE)(L) Dk.B./Br.c.4 123 Bailey, Jerry D Godolphin Stable bin Suroor, Saeed *****

za 30pkt
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 03/08/2002 17:18

NINTH RACE - Saratoga - Sunday, August 4, 2002

Approx Post 5:20
Race Type: $500,000 (Up To $57,000 NYSBFOA). 3 YO Stake. The 39th Running of THE JIM DANDY (GRADE II) $500,000 (Up To $57,000 NYSBFOA)
Distance: One Mile and One Furlong

PP Horse Sex/Age Wt. Jockey Owner Trainer Equip
1 Nothing Flat(L1) Ch.c.3 117 Prado, Edgar William J. Condren Zito, Nicholas P *****
2 Stephentown(L) B.c.3 115 Perret, Craig Willmott Stables Reinstedler, Anthony Blk on
3 Essence of Dubai(L) Dk.B./Br.c.3 121 Velazquez, John R Godolphin Stable bin Suroor, Saeed *****
4 Iron Deputy(L1) B.c.3 117 Migliore, Richard Susan Moore Jerkens, James A. *****
5 Peekskill(L) Ch.c.3 115 Davis, Robbie Guy B. Snowden Reinstedler, Anthony *****
6 Medaglia d'Oro(L) Dk.B./Br.c.3 121 Bailey, Jerry D Edmund A. Gann Frankel, Robert J *****
7 Easyfromthegitgo(L) B.c.3 117 Meche, Donnie James Cassels Asmussen, Steven *****
8 Gold Dollar(L) B.c.3 115 Chavez, Jorge F Overbrook Farm (William T. Young) Lukas, D. Wayne *****
9 Quest(L) Ch.c.3 115 Castellano, Javier Arthur B. Hancock III Zito, Nicholas P *****

za 25pkt
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 05/08/2002 16:23

witam
street cry za 18pkt II miejsce
Essence of Dubai za 10pkt III miejsce.
Z Esencją było trochę fartu. Stała w notowaniach 14/1 jako 5 gra, ale z jednego spadł jeździec a drugi za crossing został przesunięty na miejsce ostatnie.
Tak czy owak, do 50 w competitions było ostatnio 169/220 a teraz już 179/225.
Coraz bliżej
Pozdrawiam
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 05/08/2002 18:14

Hpc, czy sprawdziłeś już może ofertę Totalbet'u? Jest to chyba najpopularniejszy buk w Anglii do obstawiania koni tak więc powinni być nieźli.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 05/08/2002 20:42

witam Conrad
gram w sportingbet na razie, który ma właściwie pełną angielską ofertę ze wszystkimi systemami gry.
od dłuzszego czasu nie daję się ograć ) a kursy SP są u wszyskich w zasadzie takie same.
teraz zacznie się angielska, to pewnie z zarabianiem bedzie gorzej ), chociaz w tym sezonie zamierzam przerzucic się na stawianie wyłącznie singli.
To zreszta i w konikach przynosi lepsze efekty. Wolniej ale pewniej.
gratuluje długiego liderowania.
tak jak w tour de france spróbuję zmienić Cię na prowadzeniu 10.08
Pozdrawiam
Posted by: McKracken

Re: Re: godolphin 2002 - 05/08/2002 21:14

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]
teraz zacznie się angielska, to pewnie z zarabianiem bedzie gorzej ), chociaz w tym sezonie zamierzam przerzucic się na stawianie wyłącznie singli.
[/qb][/QUOTE]Mysle hpc, ze to dobry pomysl.
W zeszlym sezonie przez pierwsza runde stawialem duble, a przez druga single w angielskiej (Premiership i 3rd Div) i znacznie lepiej wyszedlem na singlach (ok 50% lepiej)
Takze w tym sezonie, ja rowniez jade tylko single

pozdrawiam

McKracken
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 05/08/2002 22:38

Dzięki Hpc - zauważyłem, że moja przewaga zmalała do 10 punktów tak więc powoli moje konie tracą impet.

Jeśli grasz w Sportingbet.com i masz konto w Netellerze to może warto sprawdzić Sportingbetusa.com? Ponieważ Pay Pal przestaje obsługiwać bukmacherów, zaczną zapewne przyjmować Neteller. A z tego co wiem to oferta w S'bet.com i S'betusa.com jest identyczna. Można też w ten sposób zwiększyć swoje limity (jeśli chcemy postawić więcej niż pozwala któraś ze stron).

Hpc, jeśli sądzisz, że warto otworzyć osobny dział dla koni to daj znać proszę. Moderatorem był byś oczywiście Ty.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 07/08/2002 16:44

witam
5ème : PRIX GONTAUT-BIRON
Distance : 2000 m.
66.000-( 33.000, 13.200, 9.900, 6.600, 3.300)
Pour chevaux entiers, hongres et juments de 4 ans et au-dessus, n'ayant pas, cette année, gagné une course du groupe I. Poids : 56 k. Le gagnant, cette année, d'une course du groupe III portera 1 k.1/2; de deux courses du groupe III ou d'une course du groupe II, 3 k. Les chevaux n'ayant pas, cette année, été classés dans les trois premiers d'une course de groupe recevront 1 k. Versement ŕ la poule des propriétaires : 500 ŕ l'engagement ou 3.960 ŕ l'engagement le 7 aout. Un souvenir sera offert au Propriétaire du cheval gagnant par FRANCE GALOP.

CHANCELLOR (IRE) M. 4 ans 57,5 kg
POTEMKIN (IRE) M. 4 ans 57,5 kg HANNON RM
KING OF TARA (IRE) H. 4 ans 56 kg DOUMEN F
POUSSIN (IRE) M. 4 ans 56 kg LELLOUCHE E
SAKHEE (USA) M. 5 ans 56 kg BIN SUROOR S
SUNSTRACH (IRE) M. 4 ans 56 kg BORROMEO E
SANGREAL (NZ) M. 4 ans 55,5 kg FABRE A
MONT ROCHER H. 7 ans 55 kg HAMMOND JE
RED SNAKE (IRE) M. 4 ans 55 kg CHOUBERSKY JM
SYDENHAM (USA) M. 4 ans 55 kg BIN SUROOR S
WELLBEING (GB) M. 5 ans 55 kg BARY (S) P

za 20pkt
próba generalna przed występem 20.08 w Grade 1. Moze nie byc jechany na maxa, ale coś powinien uciułać.
pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 18/08/2002 20:03

witam
Brawo Conrad
właśnie przed chwilą w Deauville, Best of the bests zdobył Tobie 12pkt i znów przewodzisz stawce w naszym competition.
Odgryzę sie za 7 godzin, i może ta rywalizacja doprowadzi nas do 50-ki.
A zwolennicy Noverre, tez niedługo bedą mieli powody do radości.
pozdrawiam
tu masz foto z wyścigu,
http://www.france-galop.com/photos/18080204.jpg
na celowniku.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 19/08/2002 02:48

Tak jak zapodałem powyżej, 7 godzin
Anasheed (vel Flagbird) wygrał w Arlington i już mamy po 191 (41pkt do 50-ki)
pozdrawiam
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 03:05

Witaj HPC! Gratulacje za objęcie prowadzenia w tabeli. Jeśteś według mnie najlepszym ekspertem w tej dziedzinie (i pewnie nie tylko) i cieszę się, że przewodzisz w tabeli. Nie posłuchałem się Ciebie i niepotrzebnie wybrałem klaczkę - jest to pewna nauczka na przyszłość.

Nie wiem czy jesteś klientem Betfair, ale napisali do mnie dzisiaj w sprawie nowego konkursu, który dotyczy właśnie koni. Może zechcesz spróbować?

----------
Dear Conrad,

Back by popular demand – the Betfair Tipping Competition ! The winner gets Ł1000, and the runner up Ł500. See your position on the league table and chat with the other entrants on the most popular betting chat room on the web.

The rules are simple - pick one horse to win, one not to win, and one not to be placed on each day of the York Ebor meeting.

The competition will run from Tuesday 20th to Thursday 22nd August inclusive, and you can select from any York race. Entry is free - all you stand to lose is your credibility as a tipster !

All Betfair users who have made at least one deposit are eligible to enter and your entry will appear under your chat room nickname. Opening or funding an account takes just a couple of minutes, and if you have not yet acquired a nickname you will be asked to do so before you make your selections.

Full details of competition rules are available via a homepage link at : www.betfair.com.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 05:01

witam
dzięki Conrad, no to mam co robic bo do jutra do chyba 13 muszę dać typy, jak je przyjmą (mam puste konto). Zalogowałem się tam, tylko szkoda że nie podałeś swojego ID, bo mógłbym Cię przecież wpisać jako polecającego.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 05:15

dziwny ten konkurs
jeśli dobrze zrozumiałem zasady musze podać na 20/21/22 po trzy konie w York, w różnych gonitwach z których:
1. ma wygrac
2. ma nie wygrac
3. ma byc bez miejsca
co do 1, to sprawa względna, trzeba trafic, ale 2 i 3 to chyba jakaś łatwizna chyba że coś źle rozumiem.
Jutro spróbuję podać typy do wyboru, ale juz teraz moge powiedzieć , ze o 2'55 jest wyscig siedmiokonny z udziałem Noverre pod Franco Dettorim, który nie jest faworytem. Ale kto wie.
Nayef - tez szejka, tylko innego jest tam chyba głównym faworytem.
i Bandari 3'30.
pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 05:47

No tak
restricted to funded accounts only.
jesli chcesz sie pobawic to wyslij
1. 3'30 Bandari
2. 2'55 Noverre ( ten z powodu ze jest wyjatkowo groźny w godolphin)- nie wygra
3. najłatwiej napisać wyjątkowego trupa, ale nie wiem czy tam będzie ponieważ nie moge wejść do tabelek i nie znam sposobu liczenia (czy tylko punkty, czy też uzależnienie od kursu)
tak więc no place 2'20 Movie King, a jeśli go nie będzie to 5'05 Taras Emperor.
To na jutro do 13GMT chyba (piszę z pamieci)
Chyba nie trzeba wysyłać od razu na wszystkie trzy dni bo jeśli tak to muszę jeszcze popracować.
pozdrawiam
wyślij, 1000 baksów piechotą nie chodzi
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 06:30

z drugiej strony to byłaby chyba jakaś abberacja.
myslę, że trzeba podac wszystkich trzech zwycięzców i tylko podane sa zasady punktacji, czyli za wygranie +100
za nie wygranie -200
za no place -200
Kiedy wszystkiw wejdą to ma się chyba +300. Wtedy ten konkurs ma ręce i nogi.
Jesli tak jest to napewno Bandari o 3'30 a resztę zaraz podrzucę.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 06:49

a jeśli stwierdzsz Conrad, ze to maja byc zwycięzcy i opisana pod no 1,2,3 jest punktacja to:
1'45 Bourbonnais (trochę straszy Amandus z godolphin)
2'55 Golan lub Nayef (dość równe szanse z przewaga chyba Nayefa) w gonitwie biegnie Noverre.
3'30 Bandari
4'00 za trudna (22 konie) ale Solo Flight lub Robandella
4'30 raczej Nuit Sombre
5'05 zdecydowanie za trudna
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 14:53

no tak
wczoraj byłem juz mocno spiący 2:49:)
trzeba dawać zwycięzców i maxymalnie można z dnia uzyskać 300pkt, a słaby dzień to -1200pkt , Swoją drogą mało precyzyjny regulamin.
pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 19:20

witam
pierwszy już wszedł
1st Bourbonnais 5-6 Fav
2nd Salcombe 6-1
3rd Wahsheeq 7-2

Co do klaczy, Conrad, to paradoksalnie w godolphin, pewnie klacz załatwi 95% graczy.
Kazzia ma niemieckie pochodzenie a po jej ojcu lataja konie na Służewcu. Wyjatkowe trupy. A wiadomo jaka jest przepaść pomiędzy tym co biega w Polsce i np w Anglii.
Poza tym jest to jeden z nielicznych niemieckich koni odnoszących sukcesy w największych wyścigach. I nawet gdyby to był ogier, nie brałbym go pod uwagę. Ale taki jest właśnie cały urok tego konkursu. Wszystkiego przewidzieć się nie da.
pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 19:29

na 2'20 w York nie dawałem typów.
Pomimo, że biegło 7 koni, to dwóch faworytów no place. Kto tu dawał juz ma tyły a Poland przewagę.
Wygrał Boreal 6/1
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 19:38

za 20 minut o 2'55GMT rusza Noverre.
raczej tego nie wygra, ale Ci którzy maja go w Godolphin mogą prześledzić wyścig tutaj:
http://www.racingpost.co.uk/rpost/?MIval...ear=2002&flag=1
naciskając live text commentary.
powodzenia noverzyści.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 20:04

1 Nayef
2 Golan
3 Noverre (12pkt godolphin)
i drugi wszedł jak sie ktoś zdecydował na Nayefa.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 20/08/2002 20:46

praegladając co typowali ludzie na Betfair, dochodze jednak do wniosku, że regulamin był mało przejrzysty. Teraz dopiero doszedł link ze szczegółami punktacji i wychodzi, że wariant 1, ten który pisałem na początku był właściwy.
Czyli trzeba było trafic
1.zwycięzcę
2.przegranego
przegranego bez miejsca
i to wszystko jeszce w powiazaniu z kursami.
Po typach ludzi widać, ze nie zrozumieli także.

Kto wysłał 1 wariant bedzie w czubie (???)
a typy zwycięzców moze przydały sie do zagrań.
Ja grałem
pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 21/08/2002 03:01

witam
w sportingbet, promocja
1000$ za wytypowanie trójki w jutrzejszym wyścigu.
Sprawa nie jest łatwa ale.....próbowac trzeba
Ja wybierałem spośród (kolejność przypadkowa)
Charley Bates
Moon Emperor
Bourgeois
Big Moment
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 03/09/2002 03:32

witam
przed chwilą mało liczony Essence of Dubai, zajął 2-gie miejsce w Derby Pensylwanii w USA.

11th race - Philadelphia Park - September 02, 2002

Race Name: Pennsylvania Derby - Grade: 3
Off at: 5:15 Race Type: Stakes
Age Restriction: Three Year Old
Value of Race: $500,000
Distance: One And One Eighth Miles
Surface Type: Dirt Track Condition: Wet Fast
Winning Time: 1:51.10

Pgm Horse Jockey Win Place Show
5 Harlan's Holiday - Edgar S. Prado 4.00 2.80 5.60
1 Essence of Dubai - Jose Luis Flores 3.80 17.00
3 Make the Bend - Nick Santagata 27.20

pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 04/09/2002 13:40

witam
Street Cry - prowadzacy na liscie faworytów do wygrania największych jesiennych nagród, już niestety ich nie wygra. Z powodu lekkiej kontuzji został odesłany do macieżystej stadniny na końska emeryturę.
I tak myśli o 50-ce są dla mnie raczej zamknięte.
Wygląda na to, że najlepiej wyjdą w konkursie Ci którzy stawiali Noverre, Granderę i Marienbarda.
Trudno - za rok (juz w marcu) znowu zagram i myslę, że zbierzemy 250 entries z Polski. Wtedy będzie ciekawie choć na szczeblu "lokalnym".
pozdrawiam
Posted by: WK

Re: Re: godolphin 2002 - 04/09/2002 16:33

[QUOTE]Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]witam

Trudno - za rok (juz w marcu) znowu zagram i myslę, że zbierzemy 250 entries z Polski. Wtedy będzie ciekawie choć na szczeblu "lokalnym".
pozdrawiam[/qb][/QUOTE]Szkoda, ze w tym roku wyrazniej nie pisales, ze trzeba 250 osob, zeby byly dodatkowe nagrody. Mysle, ze nie byloby problemu za znalezieniem kilku chetnych (to znaczy kazdy tegoroczny uczestnik znalazlby jeszcze kilku) nawet takich ktorzy wybraliby losowo konie i zapomnieli na drugi dzien o konkurkie. W przyszlym roku obiecuje zadzialac w tym kierunku.

Wojtek
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 04/09/2002 17:11

Też miałem Street Cry.

Hpc, jak wysokie są te dodatkowe nagrody jeśli uzbierzemy 250 osób?
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 04/09/2002 17:15

witam Conrad
1000USD dla każdego zwycięzcy grupy krajowej, jesli kraj ten nie jest reprezentowany w czołowej 7 stars.
pozdrawiam
Posted by: klopsikus

Re: Re: godolphin 2002 - 06/09/2002 18:32

Witam!
W przyszłym roku rzeczywiście musimy wziąć sprawy w swoje ręce i sami na forum zatroszczyć się o tych 250 graczy. Sam zarejestruje kilku znajomych
A w tym roku choć dolarów od szejka się nie wyciągnie to i tak godolphin to świetna zabawa. Do końca z moim wyrównanym (wszystkie koniki punktowały) "końskim teamem" będziemy walczyć o poprawienie i tak już wysokiej 6 lokaty (oczywiście w kraju). Szkoda tylko, że z soboty zdjęty został Mamool, ale "kapitan" drużyny Novarre powinien coś w ten weekend wybiegać.
Pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 07/09/2002 03:38

witam
Sprawdziły się złe wieści z ZEA.
Po Street Cry odszedł do stadniny Sakhee.
Wydawało się na początku sezonu, ze ten układ (Street Cry-Sakhee) jest optymalny ale postanowiono nie ryzykować kontuzji i stało się.
Co z tego że oba prowadzą w klasyfikacjach do Breeders Cup. Trudno.
pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 22/09/2002 04:45

witam
przed chwila
ESSENCE OF DUBAI wygrał w Stanach GII,
czyli 25pkt, robiąc sporą niespodzianke.
Niestety niewiele to zmienia wobec wycofania z toru Sakhee i Street Cry, ale zawsze
pozdrawiam

Wynik techniczny tutaj:
http://www.ladowns.com/
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 26/09/2002 23:59

Liczę w sobotę na Best of the Bests. Przydałoby się kilka punktów...
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 27/09/2002 15:01

witam
Best of the bests - jasne że dopinguje
Ale furda to wszystko.
W niedziele na Słuzewcu "Wielka Warszawska"
Najwieksza gonitwa w Polsce.
A wygra ją CAITANO, lecz nie bedzie to zbyt płatny konik.
Gdyby przegrał byłaby to sensacja na skalę europejską co najmniej.
pozdrawiam
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 24/10/2002 04:14

Hpc, w zeszły weekend po raz pierwszy byłem na Służewcu - super sprawa! Czy bywasz tam w każdy weekend?
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 13/11/2002 20:12

Jeju, Hpc, co się z nami dzieje w tabeli Godolphin Sever Stars? :rolleyes:
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 14/11/2002 22:17

witam Conrad
W tabeli seven stars faktycznie słabiutko.
Nasze konie odeszły do stadniny, młode nie spełniły oczekiwań.
Trudno. Może za rok.
Musze bardziej rozstrzelić swoje typy.

Na Służewcu bywam, ale ostatnio nieregularnie.
Jesień jest dość smutna na torze.
Za tydzień ostatni weekend wyscigowy w tym roku, więc pewnie będę.
Ten rok miałem niewątpliwie słabszy (finansowo) na torze, ale jak obliczyłem byłem tam w sumie około 2000 razy

pozdrawiam
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 25/11/2002 15:22

witam
Wczoraj zakończył się kolejny sezon Wyscigów Konnych na Służewcu w Warszawie.
Miło mi poinformować, że godnie reprezentowałem uczestników forum mecz.pl
W dwóch konkursach w których uczestnikami byli tylko "starzy wyjadacze" w tym znani redaktorzy sportowi wiekszości gazet oraz wyścigowi "guru", jak co roku nie dałem sobie "w kaszę dmuchać".
Pierwszy z konkursów, organizowany na zasadzie szejkowskiego "godolphin", tylko z nieco mniejszymi nagrodami był zacięty i emocjonujacy.
Drugi konkurs w którym stawiało się konie we wszystkich gonitwach sezonu przyniósł mi w skali roku ok. 17% zysku.
Wyniki obu konkursów są tutaj.
Pierwszy pod nazwą - Traf w 10
Drugi pod nazwą Liga Typerów.
http://www.wrc.alpha.pl/

pozdrawiam.
A nowa edycja godolphin jak zawsze w marcu.
Trzeba się przez zimę psychicznie przygotować do odbioru 150.000$ nagrody.
Bo kurcze, do trzech razy sztuka.
Posted by: hpc

Re: Re: godolphin 2002 - 25/11/2002 18:09

witam
Conrad
Pytałeś swego czasu czy zasadnym byłoby otworzyć dział "Wyscigi Konne".
Teraz, kiedy zakończył sie sezon na Słuzewcu, myslę, ze byłoby to wskazane.
Wszyscy angielscy bukmacherzy u których gra sie na tym forum przyjmują oddsy na wyścigi w przeróznych konfiguracjach. Od singli i each-way"ów po double, triple itp.
Wypłaty w tych grach są bardzo atrakcyjne a opisy koni i gonitw w sieci są moze nawet i bardziej doskonałe niz piłki.
Live z rozgrywanych w Anglii gonitw też dodaje atrakcyjności.
Myślę, że docelowo zebrałaby sie w takim temacie setka nowych użytkowników www.mecz.pl z samej Warszawy.
Pozdrawiam
Posted by: Conrad

Re: Re: godolphin 2002 - 27/11/2002 19:24

Witaj Hpc!

Byłem na Służewcu w niedzielę i pierwszą gonitwę jaką widziałem wygrał Taj Mahal. Nie mogłem zostać do końca dnia ponieważ nie byłem sam, ale od przyszłego sezonu zamierzam coraz częściej przychodzić na Wyścigi.

Nowy dział otworzę jeszcze dzisiaj i od razu ustawie Ci status Moderators.

PS Szkoda, że znajomy Hindus nie był w niedzielę ze mną bo z pewnością rzuciłby stówę na Taj Mahal.