Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF

Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 03/09/2009 02:05

Mam nadzieje, ze wyjadacze z tego dzialu nie beda na mnie zli, ale pora zakonczyc to wyczekiwanie - jutro rozpoczyna sie sezon NCAAF, wiec najwyzszy czas rozpoczac rozkminke oraz dyskusje smile

Na poczatek przeklejam pierwszego posta z ubieglorocznego tematu. Copyright by Ghost



National Football League

Strona oficjalna NFL
NFL @ sportsline
Wyniki head 2 head
Statystyki, trendy itp...



National Collegiate Athletic Association

Strona oficjalna
Linki do stron poszczególnych drużyn
NCAAF @ sportsline
Wyniki head 2 head
Statystyki, trendy itp...
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 03/09/2009 02:54

Osobiscie juz mam zabukowane wolne w robocie, aby w spokoju obejrzec czwartkowe inauguracyjne spotkania grin

Sprobuje tez cos pograc, ale sukcesow sie nie spodziewam - jesli wyjde na zero to bede zadowolony...

Troy (-6.5) @ Bowling Green 1.9 expekt
Troy to chyba jeden z najlepszych w kraju zespolow spoza BCS. Wiekszosc skladu zostaje, wiec doswiadczenie na pewno po ich stronie. W zasadzie 2 rownorzednych QB. Bardzo, bardzo solidna ekipa. Mimo to typ gram glownie przeciwko gospodarzom, ktorych obrona w kompletnej przebudowie - bodaj tylko jeden starter ostal sie z ubieglego sezonu czyli z defensywy, ktora miala pewien potencjal (top 25 kraju w passing defense) niewiele zostalo.

Oregon (+5) @ Boise State 1.9 expekt
Najciekawszy przed-sobotni mecz. W ubieglym sezonie Boise wygralo w Oregonie 37-32 w metnych okolicznosciach (QB Oregonu zostal wyeliminowany z gry z powodu kontuzji, ktorej nabawil sie po nie-fair ataku gracza Boise). Teraz z ekipy gosci dochodza glosy, ze chca wziac w czwartek srogi rewanz. Mozna nie czuc sie komfortowo grajac przeciw Boise, ktorzy u siebie maja jakis kosmiczny bilans, ale w wiekszosci nabity w meczach swojej marnej konferencji. Oregon z kolei typowany przez ekspertow na jedna z rewelacji sezonu. Linia spada od dawna i wiekszosci juz jest tylko 3.5


Mam nadzieje, ze nie zaczne od 0-2 i nie zniechecie sie zbyt szybko laugh
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 03/09/2009 03:46

Hehe, ja też mam wolne od pracy więc trzeba będzie obejrzeć.

Mam nadzieję, że będziesz się tu WNN udzielał jak najczęściej. Ja do NCAA się zraziłem już dawno temu, ale co sezon mam nowe pomysły na typowanie laugh Tym razem brak czasu powoduje, że nie gram nic na rozpoczęcie, ale życzę powodzenia piwo

Postaram się niedługo wrzucić jakieś rozkminki z NFL.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 04/09/2009 01:32

Jednak zagram coś na dzisiaj. Przejrzałem kilka stron i widzę, że eksperci typują dziś sporo punktów w meczu South Carolina - NC State. Związane to jest z osłabieniami defensywy SC, która wychodzi młodym i niedoświadczonym składem. NCS z kolei podobno całkiem nieźle wypadają w ofensywie. W zeszłym roku SC wygrali zdecydowanie 34-0, jednak wspomniane osłabienia defensywy powodują, że teraz to oni są dogiem w tym pojedynku.
Zaufam osobom, które są bardzo blisko tych zespołów i zagram over dla lepszego oglądania meczu.

South Carolina - NC State OVER 46 @ 1.952
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 04/09/2009 21:51

Poczatek do udanych nie nalezal wink

To co Oregon wczoraj pokazal to jakies nieporozumienie. Zero (!!) 1st downs w pierwszej polowie. Gra biegowa? Jaka gra biegowa laugh wszystko grane gora - nie wiem jak to wytlumaczyc. Pograli w sumie z poltorej kwarty... Gdyby nie bledy Boise (4 fumble, 2 missed FG) to sie powinno z 35-8 skonczyc.

Na dzisiaj
Tulane vs Tulsa under 64.5 1.91 gb
Tulsa byla i pewnie nadal bedzie potega w ataku, ale stracili QB, najlepszego RB oraz najlepszego WR. Rowniez offensive coordinator odszedl z Tulsy, wiec licze, ze jednak troche im zajmie odpowiednie ustawienie tego wszystkiego. Rok temu Tulsa wygrala 56-7, ale teraz w obliczu ubytkow mysle, ze 40 punktow z ich strony to max na dzisiaj, a Tulane raczej nie ma takiego potencjalu, by zdobyc over 24 (7, 25, 3, 14 przeciw Tulsie w ostatnich latach).
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 05/09/2009 21:51

Cześć - udanego sezonu życzę Wszystkim.
Poniżej wybrane przeze mnie mecze

Connecticut vs Ohio (+3.5) for Game 2.03
BYU (+22) vs Oklahoma for Game 2.000
Rice vs UAB (-6) for Game 1.980
Toledo (+10) vs Purdue for Game 2.000
San Jose State (+33.5) vs USC for Game 2.000
Buffalo U vs UTEP (-8.5) for Game 1.847
Nevada (+14.5) vs Notre Dame for Game 2.000
Georgia (+6) vs Oklahoma State for Game 1.893
Western Michigan/Michigan (O 53) for Game 1.962
Missouri/Illinois (O 60.5) for Game 1.926
Virginia Tech/Alabama (U 37) for Game 1.980
Louisiana Tech/Auburn (U 45) for Game 2.000
Mississippi/Memphis (O 54) for Game 1.952

i dwa teaser'y:
1.
Virginia Tech (+13) vs Alabama for Game (-104)
Virginia Tech/Alabama (U 43.5) for Game (-102)

2.
Nevada (+27.5) vs Notre Dame for Game (+100)
BYU (+35.5) vs Oklahoma for Game (-102)
Rice vs UAB (+7) for Game (-102)
Virginia Tech/Alabama (U 50) for Game (-102)

Powodzenia
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 05/09/2009 23:02

oraz moje:

Navy (+22) @ Ohio State 1.95
Navy bedzie bardzo duzo biegac i zwalniac maksymalnie gre. Ohio ma za tydzien wazny mecz z USC, wiec nie beda chcieli odkrywac wszystkich kart - przy korzystnym wyniku maja byc duze rotacje w formacjach na boisku.

Minnesota (-7) @ Syracuse 1.95
W Minnesocie wiekszosc starterow pozostala z poprzedniego sezonu. Syracuse w przebudowie. Point Guard z Duke, ktory ma grac na QB, nie gral w futbol chyba ze 4 lata.

Louisiana Tech (+13.5) @ Auburn 1.95
Przebudowa ofensywy Auburn okazala sie kompletna klapa w ubieglym sezonie. Dodatkowo kiepska sytuacja na pozycji QB gdzie tak naprawde trudno wskazac wybijajacego sie ponad przecietnosc gracza. W Louisianie solidna defensywa, ktora powinna sprawic sporo klopotow gospodarzom. Za niedlugo bedzie 14, ale nie mam czasu czekac.

Illinois (-6.5) vs Missouri 1.95
Western Michigan (+13) @ Michigan 1.96
Toledo (+10.5) @ Purdue 1.94
Posted by: Valverde

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 06/09/2009 03:14

Koledzy sypnijcie paroma fajnymi linkami do zaufanych, solidnych stronek do przedsezonowych analiz NFL.

Z góry dziękuję wink
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 07/09/2009 18:16

Valverde
Prawdę mówiąc to co roku mam problem z solidnymi analizami przedsezonowymi. Dziennikarze z tzw. mainstreamu czyli np. yahoo czy espn, czasem nie wiedzą co piszą i popełniają straszne gafy. Przykładowo wśród kluczowych wzmocnień wymieniany jest zawodnik, który po tygodniu zostaje ucięty ze składu. Dlatego ja staram się szukać analiz i informacji przede wszystkim na blogach fanów tychże drużyn. Każda ma przynajmniej kilka bardzo, bardzo profesjonalnie prowadzonych. Tam można znaleźć takie rozkminki, że głowa boli smile

Natomiast jeśli chodzi o takie zbiorcze, żeby się mniej więcej zorientować co się dzieje, to całkiem niezłe były zawsze na stronie Fox Sports (nie wiem jak w tym roku, bo jeszcze nie przeglądałem).
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 09/09/2009 17:47

Już jutro zaczyna się sezon NFL piwo W planach miałem zrobienie takiego preview jak zrobiłem w tym roku w MLB, ale to raczej nierealne. Dlatego na razie podsumowanie najciekawszych wydarzeń z offseasonu.

Brett Favre powraca... znowu

Każdy kto się interesuje futbolem ma raczej już dosyć tego zawodnika i jego ciągłego wracam, nie wracam, jednak wracam. Wybitny zawodnik, rozmienia się coraz bardziej na drobne. Tym razem jednak przegiął, bo poszedł do klubu, który jest znienawidzony przez kibiców Packers czyli do Minnesoty Vikings. Z czysto sportowego punktu widzenia ruch teoretycznie dobry, bo to czego brakowało Wikingom to właśnie dobry rozgrywający. Jednak jest coraz więcej wątpliwości czy Favre wciąż jest tak dobry, przecież końcówkę zeszłego sezonu miał delikatnie mówiąc słabą. Na pewno można się spodziewać kilku spektakularnych przyłożeń w jego wykonaniu i kilkunastu nie mniej spektakularnych przechwytów. Mimo wszystko to chyba jednak wzmocnienie, bo Jackson się nie sprawdził, przynajmniej w tej drużynie. Dochodzi jednak jeszcze inna sprawa. Otóż nie wszystkim zawodnikom przyjście Favre'a się spodobało i plotki głoszą o kiepskiej atmosferze w szatni Vikings.


Michael Vick też powraca... z więzienia

Ten świetny niegdyś rozgrywający Atlanty trafił do więzienia za organizowanie walk psów. Teraz wyszedł i mimo oporów władz ligi dostanie jednak szansę na powrót do NFL po dwóch kolejkach obecnego sezonu. Atlanta wprawdzie nie chciała mieć z nim do czynienia, ale działacze Philadelphi bardzo chętnie go przygarnęli. Donovan McNabb, podstawowy rozgrywający, mocno się wkurzył całą sytuacją. W zeszłym sezonie, jego przyszłość w drużynie przecież w pewnym momencie wisiała na włosku. W drugiej połowie sezonu zaczął grać lepiej i to go uratowało. Ale niepewność pozostała i kibice zaczęli coraz częściej wygwizdywać swojego gwiazdora. Oficjalnie Vick jest dopiero 3 rozgrywającym, ale wywiera przecież sporą presję na McNabba. Nafochowany McNabb i bardzo niepewny po takiej długiej przerwie Vick to nie jest dobry znak dla Eagles, choć z drugiej strony mają teraz chyba najlepszą trójkę rozgrywających ligi i kontuzja jednego nie przekreśli ich szans na playoffy.

cdn
Posted by: raiders_

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 09/09/2009 19:25

Originally Posted By: Ghost
Już jutro zaczyna się sezon NFL piwo

Zgadza sie i chyba zarwe nockę aby obejrzeć ten meczyk smile

Panie GHOST jakie sugestie co do pierwszego meczu ,typy ?

Osobiście skłaniam sie w stronę Tennessee ,a to dla tego że mieli świetny poprzedni sezon długo byli nie pokonani .Pitss "leży im " mają korzystny bilans H2H ale większości wygranych spotkan na własnym boisku .
Zasada LEJ MISTRZA smile..
Mecze tych zespołów to overowe widowiska ,a linia na to spotkanie to 35punktów co wydaje mi się dużo za nisko ,ale lepiej dla nas , Patrząc na ostatnie potyczki tych ekip to średnio padało 40punktów w meczu .
Nie wiem czy dobrze kombinuję ale dla mnie Tennessee +6 ,ewentualnie czysty win Tennessee @3.10 no i OVEREK 35@1.90

No chyba ze mamy jakieś kluczowe ubytki /wzmocnienia w druzynach o czym nie wiem to proszę o takie info i w tedy sytuacja się zmienia smile.

PS. wiadomo czy NFL bedzie na kanale Nsport jak w poprzednim sezonie .Bo szukałem info o tym ale nie znalazłem .
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 09/09/2009 23:16

O pierwszym meczu więcej postaram się napisać jutro. Na razie cd. przeglądu wydarzeń.

Denver who?
Bardzo dobra drużyna, która mogła sprawić mnóstwo kłopotu najlepszym, zamienia się powoli w jeden wielki znak zapytania. Odszedł trener legenda, jego miejsce zajął pierwszoroczniak Josh McDaniels. Odszedł również rozgrywający Jay Cutler, który gwarantował pewien poziom. W zamian przyszedł z Bears cienias Kyle Orton, który jeszcze dodatkowo zaliczył kontuzję w meczu przedsezonowym. Brandon Marshall, ich najbardziej utalentowany zawodnik, jest jak rozkapryszone dziecko, zresztą chciał odejść przed sezonem. Niejasna jest też sytuacja na pozycji RB, gdzie wciąż walczy 4 graczy, niestety niezbyt klasowych, choć duże nadzieje wiążą z rookie Moreno. Powodzenia z taką ofensywą. Defensywa w zeszłym roku traciła mnóstwo punktów, teraz powinno być trochę lepiej. Szanse na playoffy jednak marne, nawet biorąc pod uwagę, że są w bardzo słabej dywizji. Na początku mają 3 mecze do wygrania, ale później schedule jest już bardzo ciężkie.

Nowy zbawca Kansas City…
Pierwszy mecz Patriots w ubiegłym sezonie skończył się poważną kontuzją Toma Brady’ego. Wiele osób było wtedy pewnych, że to koniec marzeń Patriots o tytule mistrzowskim. Okazało się jednak, że Matt Cassell, gracz bez doświadczenia w NFL i nawet bardzo niewielkim doświadczeniem w NCAA, spisał się w jego zastępstwie wręcz rewelacyjnie. Nie poprowadził wprawdzie drużyny do mistrzostwa, ale zrobił znacznie więcej niż od niego wymagano. Kiedy sezon się skończył, było jasne że z Cassellem trzeba coś zrobić, bo nie zadowoli go rola rezerwowego a pozycja Brady’ego jest niezagrożona. Tym samym dogadano się z Kansas, które miało cały zeszły sezon potworne kłopoty z obsadzeniem pozycji QB. Cassell dostał więc ogromny kontrakt i od razu pojawiły się głosy, że w Kansas upadli na głowę, dając tyle kasy za niesprawdzonego gracza. Bo mało kto wierzy, że to nie był jednosezonowy wyczyn, zwłaszcza porównując odbierających jakich miał do dyspozycji w New England, a jakich ma teraz. Teoretycznie jednak Kansas ma wreszcie problem QB z głowy. Pomijając fakt, że Cassell jest aktualnie kontuzjowany wink

cdn
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 10/09/2009 18:52

Detroit "0-16" Lions

O 2008 roku w Detroit woleliby raczej zapomnieć. Lions przerżnęli wszystkie 16 spotkań mimo iż wydawało się to niemożliwe. Nowy sezon to dużo zmian i nowe nadzieje. Na pozycji rozgrywającego zagra od początku rookie Matt Stafford, który ma szansę stworzyć bardzo ciekawy duet z młodym, świetnym WR Calvinem Johnsonem. W Detroit z optymizmem patrzą w przyszłość (w końcu w preseason 3 wygrane) i mimo że o playoffach nikt nie myśli (realne wydają się 3-4 zwycięstwa) to nikt nie dopuszcza myśli o pobiciu rekordu 26 meczów bez wygranej ustanowionego lata temu przez Tampę. Gorzej niż rok temu na pewno nie będzie smile


T.O.

Jednym z głośniejszych transferów tego lata było przejście świetnego, ale już 35-letniego receivera Terrella Owensa do Buffalo. Mimo swojego wieku Owens wciąż stanowi bardzo duże zagrożenie dla przeciwników. Niestety pozasportowe cechy, a dokładnie jego niewyparzona gęba, powodują, że stanowi duże zagrożenie również dla własnej drużyny. Jest jednak szansa, że będzie grzeczny, bo dostał kontrakt tylko na rok, więc powinno mu zależeć. Dużym plusem dla Buffalo będzie to, że przeciwnicy na pewno będą zwracać na Owensa dużą uwagę, a tym samym mniejszą na świetnego Lee Evansa. Oczywiście Owens już zaczął robić zamieszanie wokół siebie bo stwierdził, że nie bardzo mu się podobają schematy ofensywne, a kontuzja, której się nabawił w preseason była spowodowana tym, że miał... niewygodne buty. Naprawdę przezabawny z niego gość grin Nie wiem czy ten transfer zrobił im lepiej czy gorzej, ale na pewno będzie weselej.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 10/09/2009 19:36

Co do dzisiejszego meczu, to obie drużyny grają w niewiele zmienionych od poprzedniego sezonu składach. Jedyną poważną zmianą jest brak Albercika Hayneswortha, najlepszego obrońcy Titans, który przeszedł do Redskins. Ale nie oszukujmy się, oni mają tylu dobrych zawodników, że nie powinni tego tak bardzo odczuć.

Dla mnie Pittsburgh jest nadal najlepszą drużyną w lidze, mimo iż mają wielkie kłopoty z ochroną swojego rozgrywającego. Big Ben dostał w ubiegłym sezonie ogromną ilość sacków, a taka drużyna jak Titans na pewno to wykorzysta. Tylko że Steelers to zespół z charakterem jakich mało, wyjątkowo twardzi i nieustępliwi. Ciężko przeciw takim zawodnikom obstawiać, zwłaszcza jak grają w Pittsburghu.

Obie drużyny mają swoje plusy i minusy. Titans mają lepszych RB i linię ofensywną. Steelers mają lepszego rozgrywającego, ciut lepszą defensywę i są bardziej doświadczeni. Mecz powinien być dość wyrównany.

W zeszłym sezonie Titans u siebie wygrali 31-14, teraz pora na rewanż. Gdybym musiał to bym postawił na Stalowców, ale na szczęście nie muszę smile
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 11/09/2009 05:47

Ja jak na razie spuszcze zaslone milczenia na bilans i zaczne tydzien nastepujaco:

NCAAF
LSU vs Vanderbilt under 46.5 1.9
Tennessee vs UCLA under 46.5 1.9

NFL
Pittsburgh vs Tennessee
2ndQ total under 10.5 1.9
4thQ hcp Tennessee +0.5 1.95

Typy przede wszystkim na podstawie obserwacji magicznej reki rynku, aczkolwiek typy na dzisiejszy mecz wpisuja sie w moj osobisty poglad na to spotkanie (Tennessee +6 oraz under mimo wszystko).
Posted by: Baqu

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 11/09/2009 19:32

natknąłem sie na ten artykuł przez przypadek, gdyż
'normalnie' przeskakuje kolumnę ze sterydami wink
ale jeżeli mnie on zaciekawił to na pewno zaciekawi fanów
NFL - odnosi się do kryzysu, który nie ominął nawet najbardziej
popularnego sportu McDonaldów.

Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 12/09/2009 18:55

No ladnie mi zmasakrowali under w Pittsburghu - 14 punktow w 35 sekund - z drugiej strony fumble Ward'a uratowal handi, wiec jestesmy kwita grin Generalnie fajny mecz na rozbudzenie apetytu na rozpoczecie nowego sezonu. Ben znowu sackowany niemilosiernie...

Na razie tyle za reka rynku:
NCAAF
Washington State vs Hawaii over 52.5 (inc OT) 1.9
New Mexico (+17.5) vs Tulsa 1.95

NFL
Indianapolis vs Jacksonville over 44.5 1.95
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 13/09/2009 00:49

Nikt dzis nie gra akademickiego futbolu?

Penn State (-17) vs Syracuse 1st half 1.95
Buffalo (+11.5) vs Pittsburgh 1.91
Indiana vs Western Michigan over 51.5 1.91
Central Michigan (+15) @ Michigan State 1.91
BYU (-10) @ Tulane 1st half 1.95
UAB (-10.5) vs SMU 1.91
Memphis (+1) @ Middle Tennessee 1.91
Washington (-20) vs Idaho 1.91
Texas Tech (-27.5) vs Rice 1.91

Typy na podstawie tzw. ekspertow + wlasnych obserwacji (obejrzalem kilka spotkan w poprzedniej kolejce)
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 13/09/2009 21:12

Po nieudanym starcie zagrałem tylko jeden typ z ligi ncaaf ale go tu nie podałem. Dziś rozpoczęcie sezonu nfl. W zeszłym roku bilans konta był na plusie, a jak będzie w tym zobaczymy. Tradycyjnie podaję "suche typy", lecz uwierzcie, że są analizowane (od środy). Główne kryteria: otwarcie versus bieżące spready, ilości grających dany typ, typy ekspertów, informacje wyszperane w necie. Dobra to do rzeczy - wybrałem takie mecze:

Kansas City Chiefs (+12) vs Baltimore Ravens for Game 1.943
Philadelphia Eagles (-1) vs Carolina Panthers for Game 1.813
Minnesota Vikings vs Cleveland Browns (+4) for Game 1.943
New York Jets vs Houston Texans (-4) for Game 1.926
Jacksonville vs Indianapolis (-6.5) for Game 1.962
San Francisco 49ers (+6) vs Arizona Cardinals for Game 1.935
St Louis Rams (+9) vs Seattle Seahawks for Game 1.800

Powodzenia
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 13/09/2009 23:02

Week 1 NCAAF 2-7, Week 2 6-7, a wiec jakis postep jest wink . Zirytowal mnie Waszyngton, ktory na kilkanascie sekund przed koncem pozwolil Idaho zdobyc przylozenie rozkladajac handi. Rowniez spotkanie Buffalo bylo znacznie bardziej wyrownane niz na to wskazuje wynik. Jestem pod duzym wrazeniem ich passing game i postawy mlodego QB. Niestety mieli 3 straty, ktore bezposrednio kosztowaly ich utrate 20 pkt i morale..., do tego dziury w obronie. Mimo wszystko warto zwrocic uwage na ten zespol.

NFL
Tampa Bay (+5.5) vs Dallas 1.97
NY Giants vs Washington 2ndQ total under 10.5 2.01
Houston (-4) vs NY Jets 1.91

Typy za rynkiem, ale tez przemyslane na tyle na ile jestem w stanie.

GL i milego ogladania piwo
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 14/09/2009 00:52

Dzisiaj niestety zabrakło mi trochę czasu, więc tą kolejkę gram bardzo lightowo. Zresztą i tak to dopiero początek piwo

To co mi się na pierwszy rzut oka nasunęło to Vikings, Falcons i Texans. Akurat dostają takie handicapy, których grać nie lubię, ale wszystkie są drużynami w mojej ocenie lepszymi od swoich rywali.
Texans są bardzo ciekawą drużyną, od kilku lat robiącą stałe postępy, tym razem mająca mieć ten przełomowy sezon. Jets to z kolei chyba trochę przereklamowany team, w zeszłym sezonie jak Favre przestał grać, polecieli boleśnie na mordę. Teraz mają debiutanta na rozegraniu więc mogą mieć ciężko.

Pozostałe typy w zasadzie podobnie. Lepsza, młodsza, bardziej perspektywiczna drużyna kontra przereklamowany team (w mojej ocenie).

Jeszcze typ specjalny: over w New Orleans. To jest tak mocno ofensywna drużyna, że jak nie wejdzie dzisiaj, to za tydzień, góra dwa, to będzie banker. Zwłaszcza, że Detroit też ma kim postraszyć w ataku, a w obronie są tacy sobie.
Zastanawiałem się jeszcze nad zwycięstwem Lions, bo w końcu nie pójdą drugiego sezonu 0-16, ale dzisiaj to chyba raczej strata pieniędzy, może zdecyduję się ew. na + hcp.

Podsumowując:
Atlanta Falcons (-4) @ 1.935
Minnesota Vikings (-4) @ 1.935
Houston Texans (-4.5) @ 2.020
Detroit Lions / New Orleans Saints over 49.5 @ 1.917

PS. Jak dajecie takie typy, to pamiętajcie o podawaniu bilansu!
Posted by: kamil#15

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 14/09/2009 01:14

#1 Carolina Panthers - Philadelphia Eagles 1/2,2

#2 Houston Texans - New York Jets 1(-4)/1,9

#3 Arizona Cardinals - San Francisco 49ers 2/3,05

#4 Cleveland Browns - Minnesota Vikings 2(-4)/1,9

#5 Tampa Bay Buccaneers - Dallas Cowboys 1/3,05

Dzisiaj niestety bez analizy. Kursy z bet365. Wszystkie mecze zagrane w realu. Bardzo ciekawi mnie jak zaprezentuje się Arizona bo mam przeczucie że to SF jest dzisiaj ciekawym dogiem. Jeszcze jedna wielka niewiadoma to postawa Eagels.

Generalnie na tym etapie rozgrywek zdecydowanie wolę złapać dobre kursy na doga a jak będzie to wszystko zweryfikuje gra.

poza statystyką:
New Orleans Saints - Detroit Lions 2/8 A to wydaje się dobra ekipa na progresję smile


Pozdrawiam kamil piwo
Posted by: Danielsan

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 14/09/2009 01:26

Witam, ja również chciałbym się podzielić typkami, pierwsza kolejka więc może bez analiz, zobaczymy jak to wyjdzie smile

Falcons -3,5 @ 1.9 3/10
Baltimore -10,5 @ 1.81 3/10
Houston -4,5 @ 1.99 3/10
Houston over43,5 1.88 2/10
Detroit over 49,5 @ 1.96 2/10
Minnesota ml @ 1,48 4/10

pozdrawiam również smile
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 14/09/2009 05:14

Houston niestety pojechało parę kuponów w tym jeden mój frown

Powołujecie się na typy "fachowców" z sieci - możecie podzielić się jakimiś linkami?

Z góry dzięki.
Posted by: Danielsan

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 14/09/2009 05:21

Fakt Jetsi troszke dzis zamietli, ale jak dla mnie to graty za końcówkę w wykonaniu Ravens, cały mecz hendi było umoczone, i ta ostatnia minuta piwo

Na wieczor gram jeszcze Gigantów, czuje, że mogą pokryć hc 6,5 pkt, ale biorę bezpieczniejszą wersję ML po 1.40
Giants @ 1.40 2/10

poki co
4W-2l

p.s. również byłbym wdzięćzny za wszelkie linki smile
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 14/09/2009 18:54

Kilka moich obserwacji z meczu, który oglądałem, czyli Vikings - Browns.

1) Favre zrobił to co do niego należało. Bez szaleństw, spokojnie poprowadził grę. Widać ogromne doświadczenie, bo w kluczowych sytuacjach, gdzie Vikings potrzebowali naprawdę dobrego zagrania, on im to gwarantował. Także pierwszy mecz bez błysku, ale bardzo, bardzo solidnie. Zobaczymy jak będzie dalej, bo zeszły sezon też przecież zaczął świetnie.

2) Adrian Peterson jest nalepszym RB w lidze. To co zrobił przy jednym ze swoich TD to mistrzostwo.



Gdyby nie on, to Vikes by tego nie wygrali. W pierwszej połowie, w której grał mało i słabo, przecież przegrywali. W drugiej połowie wyszedł zupełnie inny, no i od razu Vikings dostali wiatru w żagle.

3) Obrona Vikings zagrała bardzo dobrze, mimo iż Browns w linii ofensywnej mieli Joe Thomasa, który całkowicie zniszczył samego Jareda Allena. Ciągła presja na Quinnie, 5 sacków, 1 interception, forced fumble. Ostatni TD dla Browns w zasadzie się nie liczy, bo grali wtedy głównie rezerwowi.

4) Cleveland ma jeden wielki atut, czyli special teams. Josh Cribbs robił to co chciał z graczami z Minnesoty. Tutaj mają sporą szansę na jakieś niespodziewane przyłożenia, które mogą odmienić mecz. Niestety Browns muszą jeszcze sporo popracować nad ofensywą, żeby zagrozić najlepszym. Jest jednak szansa, że wraz z rozkręcaniem się sezonu, będą grać coraz lepiej, bo mają potencjał.

Ogólnie fajny mecz, a ja jestem bardzo zadowolony z week 1. Dzisiaj pewnie zagram jeszcze jeden typ, ale tak czy siak będzie do przodu piwo
Posted by: Danielsan

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 15/09/2009 05:18

Dziś nie ma co się silić na niespodzianki, liczę na 2 gładkie zwycięstwa faworytów na dzień dobry sezonu smile

NE Patriots -10,5 @ 1.80 3/10
Ne Patriots over 47,5 1.83 3/10
San Diego -8,5 @ 1.80 3/10
San Diego over 42,5 @ 2.04 3/10

co myślą inni?

5W-2L
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 15/09/2009 17:06

Dlaczego takie mecze są w poniedziałki w nocy??? Strasznie żałuję, że nie mogłem obejrzeć, bo z opisów wynika, że się działo sporo. W obu meczach faworyci w ostatniej chwili wydarli zwycięstwo od drużyn, które miały w tym sezonie okupować doły tabeli. Będę chyba musiał ponownie zweryfikować możliwości Buffalo i Oakland...

Miałem wczoraj zdecydowanie zagrać San Diego, ale analizując ten mecz coś mnie tknęło i odpuściłem. Na całe szczęście.

PS. Tom Brady is fucking incredible smile
Posted by: 28111207

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 15/09/2009 21:40

Tom Brady był raczej bardzo przeciętny w całym meczu, co podkreślali również komentatorzy. Oczywiście ostatnie trzy minuty to 'stary' Brady, ale ogólnie teraz ludzie chyba będą przeceniać jego możliwości. Trzeba pamiętać, że Patriots mieli 13-24 i Tom do tego dopuścił, przy jednym fatalny interception. Pewnie bukmacherzy dadzą kuszące kursy przeciwko New England, po 'fenomenalnym' meczu quarter-backa, który na pewno takim nie był. Oczywiście oglądałem cały mecz.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 15/09/2009 23:20

Weź pod uwagę, że to jego pierwszy mecz po tak ciężkiej kontuzji. Ciężko pewnie podawać, kiedy masz świadomość, że każdy hit może znowu spowodować szybki koniec sezonu. Być może wcześniej grał przeciętnie, ale kiedy był naprawdę potrzebny to poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w efektowny sposób i dlatego jest "incredible". Ale oczywiście to tylko moja opinia, którą potwierdzę lub nie, jak obejrzę powtórkę.

A z drugiej strony to Brady miał procent celnych podań aż 73,6. Lepszy mieli tylko Manning, Brees i Big Ben. Brady zdobył 378 jardów, więcej mieli... nie, nikt nie miał więcej smile
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 16/09/2009 00:53

Takie male podsumowanie :

1] Nikt procz Petersona nie umie biegac
2] Rookie z nr 1 w Drafcie wali 3 INT - normalka w Week 1
3] Jesli majac 1&10 rzucarz prawie INT , to samo za drugim , a za 3 razem rzucasz ... zgadnijcie [tym razem do celu] - to znaczy ze nazywasz sie Jay Cutler i grasz w najbardziej lamerskiej druzynie.
4] To samo jak rzucasz do WR przy poczwórnym kryciu [to samo - zagdaka co rzucił ???]
5] Mozesz byc sackownym 4 razy , ale jestes QB druzyny z Super Bowl , wiec i tak nic sie twojej druzynie nie stanie
6] Najwieksza radoche w Cleveland daje pierwszy TD ofensywy od Listopada 08'
7] Bengals nie ma defensywy - ofensywy zresztą też nie.
8] Jesli masz 1.9 yarda na bieg to znaczy , ze nie opanowales gry w Maddena
10] Od dzisiaj w Miami lapać będą też nogami - warto oglądac ich mecze
11] Okładka Maddena i tak Cie dopadnie
12] Podobno po nastepnym meczu MVP Holmes do wywiadu ma wystapic w koszulce OJ Simpsona.
13] W domysle jest tez koszulka Pacmana Jonesa lub TO
14] Wiemy jedno - Holmes lubi Philadelphie
Posted by: Majtikroko

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 16/09/2009 17:03

Co do Brady'ego owszem mecz przecietny. Jest jedno ale - mimo tego przecietniactwa rzucil jakies 370 yardow. wiecej niz jakikolwiek QB w Week 1.

Ja uwazam ze ocenianie Toma po tym meczu to troche nieporozumienie. A zrzucanie ze powrot po kontuzji i bedzie slabszy to juz wogole pomylka. Brady zrobil w tym meczu akcje biegowa na 9 yardow. A takie cos grozi naprawde powazna kontuzja - McNabb w tym tygodniu.

Dla mnie NE jest murowanym kandydatem do PO.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 16/09/2009 18:14

W następnej kolejce Patriots jadą do Jets, na razie buki wystawili linię -3,5, czyniąc New England faworytem. Jak się w takim razie na to zapatrujecie?
Na pewno Jets zaskoczyli na duży plus ogrywając zdecydowanie Houston. Jak na debiut to bardzo dobrze zagrał Mark Sanchez, wręcz rewelacyjnie zagrała obrona.
Oto co do powiedzenia o nadchodzącym meczu ma czołowy obrońca Jets:

"We're going to be playing this game like it's the Super Bowl," nose tackle Kris Jenkins said yesterday.

Zapowiada się najlepszy mecz tego weekendu.

Tak w ogóle, to fajny filmik znalazłem, właśnie z Krisem Jenkinsem w roli głównej. Polecam zobaczyć, co zawodnik postury Jenkinsa może zrobić przeciętnemu człowiekowi.

Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 17/09/2009 02:35

Otwarcie na Patriots było -6.5, wczoraj krótko było -5 a dziś jest -3.5

Pozostałe warte analizy ruchy linii otwarcie vs bieżące kursy:

KC -4.5 vs -3
JAX -5.5 vs -3
SF +1 vs -1
PITT -1 vs -3

Pzdr
Posted by: raiders_

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/09/2009 03:29

Ja już zagrałem na najbliższą kolejkę . W prawdzie 1 week nie udany w mym wykonaniu ,to moze teraz się uda .

SEA-NO -Over 46 oba zespoły i ofensywne ,a NO to już całkiem >mam nadzieje ze się nie przeliczyłem

CHI-PITT- 3 licze na BIG Bena i ich ofensywę ,Jak zagrają tak jak w 1 meczu to o pokrycie hendi jestem spokojny .

TENN-6,5 -HOU ,nadal twierdzę ze TEXAS to njsłabsza druzyna w NFL na czele z ich QB Matt Schaub . Będą potrzebować dużo szczęścia aby przebić się przez defensywny mur Tytanów .

Nie wiem czy nie zbyt optymistycznie ale co tam jak się bawic to dobrze .. smile
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/09/2009 04:47

NCAAF 8-14
NFL 1-5
deszczowo

Jutro nie bede mial czasu, ale nad typami z NCAAF pracowalem od poniedzialku i chce zobaczyc postep boks Tym razem podziekowalem tzw. ekspertom i gram 100% wg swoich wlasnych przekonan...

Ball State (+8) @ Army 1.91
Gorzej w Ball State juz chyba byc nie moze. 12-0 w ubieglym sezonie, spore ubytki w obecnym i jak na razie 0-2, a w tym porazka z New Hampshire (zespol z FCS, ale niezly - wygrali 6 ostatnich spotkan z ekipami z FBS). Problemem przede wszystkim jest ofensywa - tutaj maja sprobowac roszady na pozycji QB - wystapic ma tym razem Tanner Justice, co moze im zrobic tylko dobrze. Dla obrony spotkanie z tak jednowymiarowym w ofensywie zespolem jak Army moze tylko pomoc w poprawieniu ich efektywnosci o ile dobrze przygotuje sie do obrony przed triple option. Szczerze mowiac nie widzialem w sieci nikogo na Ball State tutaj laugh

Kansas (-23) vs Duke 1.91
Kansas zaczyna sie powoli robic "modne". Maja na poczatku latwy schedule, ale i tak prezentuja sie efektownie w ofensywie - solidny QB Todd Reesing (7.7 YPA). Duke jest slabe (to nie kosz). Wygrali co prawda z Army, ale wliczmy w to od razu 2 interceptions bezposrednio zamienione na przylozenia i nie wyglada to juz tak efektownie. Duke nie posiada rushing offense i beda sie opierac na grze QB - problem w tym, ze wyglada na to, ze obrona Kansas rowniez zrobila postep w porownaniu do ubieglego sezonu. W ostatnim meczu 6 sackow, wiec quaterbacks Duke nie beda mieli zbyt wiele czasu na podejmowanie decyzji.

Buffalo (+4.5) @ UCF 1.91
Gram to bo podoba mi sie w ofensywie zespol Buffalo. QB Zach Maynard to gracz z przyszloscia - 400 jardow i 4TD w meczu z Pittsburghiem. W pierwszej kolejce tez przyzwoity wystep. Problemem zespolu byly straty i running defense. UCF jednak nie powinnien jednak, az tak obnazyc brakow w defensywie, gdyz sami biegowo nie prezentuja sie zbyt dobrze. Licze tez, ze sztab trenerski lekko naprostuje Maynarda, ktory kilku strat mogl uniknac gdyby nie probowal robic big plays w zlym momencie i gral troche bardziej konserwatywnie.

Nevada (-3) @ Colorado State 1.91
Nevada miala byc jedna z rewelacji sezonu, ale nie widze powodu by od razu wyrzucac te nadzieje do smieci tylko z powodu bardzo wyraznej porazki z Notre Dame. Nie rozumiem tych kursow i dobrych rankingow Colorado, ktore tak naprawde niewiele pokazalo jak dotychczas. Co prawda maja bilans 2-0, ale w zasadzie to powinni przegrac juz przed tygodniem z zespolem z FCS - Weber State, gdzie goscie w ostatnich sekundach meczu zrobili fumble kilkanascie jardow od endzone Colorado State tracac szanse na zdobycie jakichkolwiek punktow i w efekcie przegrali 23-24.

Bowling Green (-3) @ Marshall 2.0
Chyba musze zmienic swoja opinie o BG. Tyler Sheehan jednak gra wysmienicie na QB. Wydawalo sie, ze w Missouri moga miec problem, a tymczasem o malo nie ograli jednego z zespolow o ktorym bylo najglosniej po Week 1. Tyler ponad 200 jardow, skutecznosc 29-46. Marshall kiepsko - Virginia Tech mowiac w skrocie przebiegla sie po nich, a wczesniej mieli spore problemy z zespolem z FCS.

Eastern Michigan (+24) @ Michigan 1.91
Michigan wydaje sie troche przereklamowane poprzez wygrana z Notre Dame, ktora w zasadzie nie powinna sie wydarzyc gdyby ND kontrolowalo odpowiednio zegar w koncowce zamiast grac gora. Sama wartosc ND tez jest chyba zawyzona w mojej opinii.

East Carolina (+7.5) @ North Carolina 1.91
Polnocna Karolina wydaje sie troche przeszacowana. Oba zespoly prezentuja sie zenujaco w ofensywie - spodziewam sie underowego spotkania. Dodatkowo North Carolina ma kilku graczy doubtful jesli chodzi o sobote + kilku po grypie.

Nebraska (+5) @ Virginia Tech 1.91
Widzielismy, ze Virginia Tech nie miala zbyt wiele od pokazania przeciw Alabamie. Dosc szczesliwym trafem (w duzej mierze dzieki special teams) udalo im sie utrzymywac w miare wyrownany wynik w tamtym spotkaniu. Ja tu wyczuwam pewne obawy przed Nebraska, ktora moze nie pozwolic na zbyt wiele na ziemi, a tam przeciez tkwi sila Virginii. W Nebrasce chyba juz zniknela niepewnosc odnosnie pozycji QB - dosc latwy schedule pozwolil Zacowi Lee wejsc dobrze w sezon i wyglada na to, ze passing game, obok silnej defensywy, powinna byc mocna strona zespolu.

oraz
Syracuse (+3) vs Northwestern 1.91
Hawaii (+7.5) @ UNLV 1.85
Wyoming (+7) @ Colorado 1.91
Indiana (+4.5) @ Akron 1.91
Arizona (+5.5) @ Iowa 1.88

Ludzie czesto przegrywaja na US sports bo za bardzo graja faworytow. Ja mam chyba odwrotnie - za duzo gram underdogow laugh
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/09/2009 19:00

NFL 2-5
NCAAF 3-10

NCAAF week 3

Michigan State (+10.5) vs Notre Dame for Game 1.971
USC vs Washington U (+21) for Game 1.917
Middle Tenn St (+6) vs Maryland for Game 1.962
Ball State (+8) vs Army for Game 1.943
UAB (+6.5) vs Troy for Game 1.990
Mississippi St (+9.5) vs Vanderbilt for Game 1.909
Tulsa (+18) vs Oklahoma for Game 1.980
Mississippi St (+9) vs Vanderbilt for Game 1.952
No Illinois (+12) vs Purdue for Game 1.909
Connecticut (+10.5) vs Baylor for Game 1.909
Arizona U (+4) vs Iowa for Game 1.962
Hawaii (+7) vs UNLV for Game 1.952
SMU (-6) vs Washington State for Game 2.000
Florida State vs BYU (-8) for Game 1.935
Boston College vs Clemson (-7) for Game 1.935
Texas Tech vs Texas (-18) for Game 1.962

Pzdr
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 20/09/2009 08:51

NFL week 2

Oakland Raiders (+3) vs Kansas City Chiefs for Game 1.909
Carolina Panthers (+6) vs Atlanta Falcons for Game 1.943
Cincinnati Bengals (+9) vs Green Bay Packers for Game 1.909
Baltimore(+2.5) vs San Diego for Game 1.990
New England Patriots vs NYJ (+3) for Game 2.040
Arizona vs Jacksonville(-3) for Game 1.962

Pzdr
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 20/09/2009 18:48

Po ubiegłotygodniowych "wyczynach" Delhomme'a (to nie pierwszy jego taki mecz), miałem grać dzisiaj na Atlantę. Dlaczego jednak pinnacle miał linię zaledwie -6,5, a dzisiaj nawet jest -6, skoro Atlanta jest jednym z faworytów do playoffów i gra u siebie, a Carolina zawiodła na całej linii?
Na ESPN pojawił się taki tekst:

"Atlanta's stock is high because it trounced a potentially lousy Miami team in Week 1. (Red Flag No. 1.) Carolina's stock is low ONLY because it stunk in Week 1. (Red Flag No. 2.) This game means infinitely more to Carolina than Atlanta. (Red Flag No. 3.) Atlanta is battling secondary problems that Miami's pathetic passing game failed to exploit … but those problems still exist. (Red Flag No. 4.) Nobody -- repeat: nobody -- believes in the Panthers right now. (Red Flag No. 5.) Every gambler alive will be putting the Falcons in a 6-point teaser on Sunday. (Red Flag No. 6.) And you're laughing as you read this paragraph because you can't believe Simmons is dumb enough to back Jake Delhomme. (Red Flag No. 7.)"

O ile nie do końca się zgadzam z tym co jest tam napisane, to Simmons ma jednak trochę racji. Muszę to jeszcze przemyśleć, ale chyba się wycofam z tej Atlanty...
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 20/09/2009 21:12

NFL 2-5
NCAAF 13-16

Tampa Bay Buccaneers vs Buffalo Bills (-4.5) for Game 2.01
Cleveland Browns vs Denver Broncos (-3) for Game 1.862


To wszystko na niedzielę. Myślę jeszcze nad Dolphins+3 jednak jeszcze poczekam bo powinno dojść do 3.5 lub 4

Pzdr
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 20/09/2009 21:50

Tak, oprocz Atlanty jest jeszcze jedno podobne spotkanie, a mianowice Houston@Tennessee. Houston wygladalo tragicznie z Jetsami, a teraz jada do Tennessee - ekipa z play-off, w czwartek rowna walka z Pittsburghiem, a linia -7?? Ponad 70% graczy gra Titans, a linia nawet spada?

NFL 1-5

Cincinnati (+9.5) @ Green Bay 1.88
Oakland (+3.5) @ Kansas City 1.83
NY Jets (+3.5) vs New England 1.9
San Francisco vs Seattle under 39.5 1.91
Denver vs Cleveland under 39 1.91
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 20/09/2009 22:59

Pittsburgh Steelers - Chicago Bears OVER 37.5 @ 1.926

Linia dość niska, bo spotykają się dwie bardzo dobre defensywy. W obu jednak zespołach nie zagrają podstawowi (najlepsi?) obrońcy, szalony safety Troy Polamalu ze Steelers oraz serce i dusza Bears czyli Brian Urlacher. Nie wierzę, że Jay Cutler zagra po raz drugi tak źle, nie musząc grać przeciw Polamalu powinien trochę więcej i lepiej podawać górą. Steelers z kolei pokazali w pierwszym meczu, że jak gra biegowa jest ciągle powstrzymywana przez defensywę, to Big Ben potrafi przejąć rozgrywanie akcji i rzucać sporo jardów.

Baltimore Ravens (+3) @ 1.820

Chargers nie mają szczęścia, zeszły sezon grali bez Merrimana i w najsłabszej dywizji szło im jak po grudzie, teraz znów dostali duży cios dla defensywy, bo stracili Jamala Williamsa. Nie zagra również LaDainian Tomlinson, jeszcze niedawno najlepszy gracz NFL, obecnie jednak kontuzje i wiek coraz bardziej dają o sobie znać. Chargers ledwo, ledwo ograli w poniedziałek słabiutkich (choć to się jeszcze okaże) Raiders. Biorąc pod uwagę, że przyjdzie im się zmierzyć z piekielną obroną Ravens, świetnym Joe Flacco i "trójgłowym" atakiem RB Rice, McClain, McGahee, mecz może być bardzo wyrównany, więc biorę punkty.

Washington Redskins (-9.5) @ 2.000

Co tu dużo pisać, Rams to dno. Choć w tej lidze naprawdę każdy może wygrać z każdym, to chyba nie tym razem. Redskins są raczej średniakiem i w zeszłym sezonie przegrali z Rams, ale nic dwa razy się nie zdarza wink

Na razie tyle, ale jeszcze rozkminiam Vikings-Lions

Bilans NFL: 3-1
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 21/09/2009 01:31

A jednak dorzucam:
Detroit Lions (+10) @ 1.870

Detroit w końcu wygra jakiś mecz, a w zeszłym sezonie oba mecze z Vikings mieli na styku. Być może wiedzą jak z nimi grać i teraz skoro mają lepszy skład, może pokuszą się o niespodziankę.


Jacksonville Jaguars (-3) @ 1.935


Trochę szalony typ bo bez jakichś konkretnych uzasadnień, ale mam dziwne przeczucie, że Arizonę dopadnie klątwa Superbowl. Dopóki Jones-Drew jest zdrowy, to Jax mają szansę wygrać z każdym.
Posted by: Danielsan

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 22/09/2009 04:13

2 kolejkę przegapiłem całkowicie z braku czasu, jedynie na live udalo się złapac under Cleveland, i Stalowców, ktorzy ostatecznie umoczyli.. tongue

Dzis na zakończenie, zastanawia mnie calkiem wysoki kurs na Colts, stąd ml po 1.60 biorę śmiało.
Colts boks

poki co 5W-2L
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 22/09/2009 17:56

NFL 8-7
NCAAF 13-16

NCAAF Week 4

Mississippi (-3) vs South Carolina for Game 1.917
Fresno State (+17) vs Cincinnati U for Game 1.901
Illinois vs Ohio State (-14) for Game 1.917
Washington U (+7) vs Stanford for Game 1.935
Washington State (+44) vs USC for Game 1.926
Arizona U vs Oregon State (+1) for Game 1.909

Pzdr
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/09/2009 04:58

NCAAF 14-21 (last week: 6-7)

NCAAF Week 4

Air Force (-16.5) vs San Diego State 1.91
SDST gra na ta chwile tragicznie. 55 rushing yds w poprzednim spotkaniu i porazka dwoma TD 20-34 z kiepskim Idaho. Koordynatorzy ofensywy i defensywy, obaj rwali wlosy z glowy po meczu podumowujac wystep podopiecznych. Teraz czeka ich jeszcze trudniejszy przeciwnik - Air Force. Ekipa ta przeciwstawila sie Minnesocie na wyjezdzie, a w zeszlym tygodniu 24 punktami pokonali lepszy od SD zespol New Mexico. Niepewny jest co prawda wystep QB Air Force Jeffersona, ktory jest kontuzjowany, ale nie powinno to stanowic wielkiego problemu dla ofensywy, ktora opiera sie jednak na rushing game.

Ball State (+33) @ Auburn 1.91
To jest duzo punktow do pokrycia przez Auburn. Ball State jak sadze jest niedoszacowane z uwagi na bilans 0-3, ale przed tygodniem powinni byli wygrac z Army - byli lepszym zespolem, ale pogrzebali szanse INT rzuconym z wlasnego endzone zamienionym od razu na TD.

Ohio State (-14) vs Illinois 1.91
Illinois bardzo slabo wyglada. W ostatnim meczu pozwolili zdobyc grube kilkaset jardow Illinois State. Wczesniej slaby mecz i gladka porazka z Missouri. Do tego kontuzje - na caly sezon wypadl kluczowy linebacker i nie maja go w sumie za bardzo kim zastapic. Passing defense tam nie funkcjonuje w ogole.

Kansas (-13.5) vs Southern Miss 1.98
Wydaje mi sie, ze Kansas jest tutaj w stanie pokryc 2 TD posiadajac tak mocna ofensywe. Goscie sa 3-0, ale tak naprawde to mieli bardzo latwy schedule do tej pory.

UCF (+12) @ East Carolina 1.91
Oba zespoly nie pokazuja sie specjalnie w ataku - w zeszlym seoznie 13-10, moze byc podobnie teraz.

Buffalo (+3.5) @ Temple 1.91
Kontynuuje na Buffalo, ktore wydaje mi sie lepszym zespolem. W ostatnim spotkaniu znow wykonczyly ich straty. Mysle, ze moga tutaj spokojnie wygrac spotkanie o ile ogranicza turnovers.

Oregon (+6.5) vs California 1.88
Memphis (-3) vs Marshall 2.0
Nebraska (-28) vs UL Lafayette 2.0
Miami Ohio (+7) @ Kent State 1.91
Iowa State (-10) vs Army 1.98
Rice (+7) vs Vanderbilt 1.87
New Mexico (-10) vs New Mexico State 1.94
Georgia (-12) vs Arizona State 1.91
Troy (+2.5) @ Arkansas State 1.98
TCU (+3) @ Clemson 1.84
Texas (-36) vs UTEP 1.91
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/09/2009 21:21

Dokładam jeszcze następujące mecze:

Colorado State (+18) vs BYU for Game 1.935
New Mexico State (+10.5) vs New Mexico for Game 1.901
Ball State (+32.5) vs Auburn for Game 1.943
Vanderbilt vs Rice (+6.5) for Game 1.943
Marshall (+3) vs Memphis for Game 1.943
Boise State vs Bowling Green (+16.5) for Game 1.935
Minnesota U (-1) vs Northwestern for Game 2.020
Wake Forest vs Boston College (-1) for Game 1.926
Pittsburgh U vs NC State (-1) for Game 1.990
LSU/Mississippi St (U 44) for Game 1.917
Iowa/Penn State (U 40.5) for Game 1.926

To wszystko - pozdrawiam i życzę samych wygranych
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/09/2009 18:38

NFL 8-7
NCAAF 23-23

NFL week 3

San Francisco 49ers (+7) vs Minnesota Vikings for Game 1.909
Pittsburgh Steelers vs Cincinnati Bengals (+4) for Game 1.840
Carolina Panthers vs Dallas Cowboys (-8) for Game 1.962
Indianapolis Colts vs Arizona Cardinals (-3) for Game 2.040
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/09/2009 20:00

Po ciężkim ubiegłym weekendzie, dzisiaj mam nadzieję na lepszy wynik piwo

Muszę zaraz wyjść, dlatego na razie same typy, ale postaram się napisać coś więcej po południu, .

Houston Texans (-3.5) @ 2.000
San Diego Chargers (-5.5) @ 1.980
Oakland Raiders (+1) @ 2.130

Bilans: 4-5

Jeszcze kilka meczów mnie kusi, dzisiaj Detroit ma wreszcie szansę wygrać, tylko że to teraz straszna masówka piwo
Posted by: kamil#15

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/09/2009 22:44

bilans: 2/3
konto: -5j

#6 Houston Texans - Jacksonville Jaguars 1(-3,5)/1,9

#7 Detroit Lions - Washington Redskins 1/3,17

#8 New York Jets - Tennessee Titans 2/2,11

#9 Oakland Raiders - Denver Broncos 1/2,04

#10 Minnesota Vikings - San Francisco 49ers`2(+7)/1,83

kursy expekt,
pozdrawiam piwo
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/09/2009 23:34

Originally Posted By: Ghost
Po ciężkim ubiegłym weekendzie, dzisiaj mam nadzieję na lepszy wynik piwo

Muszę zaraz wyjść, dlatego na razie same typy, ale postaram się napisać coś więcej po południu, .

Oakland Raiders (+1) @ 2.130

Bilans: 4-5



Można spytac skąd ta wiara w Raidersów? Bo jak na nich patrze to mnie raczej żal ogarnia, gdyby nie wyczyny Lions to by chyba byli najbardziej nieudolną organizacją w lidze. Ten cały JaMarcus Russell to jakaś porażka, już nie będę się nad nim pastwił i przytaczał jego statów z ubiegłego tygodnia (a może jednak grin podania celne 7 na 24, 46 rating, na plus chyba to że nie zrobił żadnego INT).
Denver natomiast solidne 2-0 pod wodzą byłego OC Patsów Josha McDanielsa, do tego zmienili schematy defensywne i to po 2 meczach 2 najskuteczniejsza obrona NFL (13p i 482y stracone). Kyle Orton może szału nie robi ale przynajmniej nie Cutler-esq'uje tzn. jeden mecz swojej druzynie wygrywa by po tym okraśic go porażką.



I jeszcze wklejka z TMQ, potwierdzająca tylko że w ostatnim meczu Oakland ich rywale robili wszystko żeby tylko meczu nie wygrac - przypomne, OAK wygrało mecz zdobywając 116y !!! i tracąc aż 409.
Cytat:
Sour Play of the Week: Kansas City was at the Oakland 9-yard line with 14 seconds remaining in the first half, out of timeouts, game tied. Matt Cassel threw a flare pass to running back Dantrell Savage, who was tackled inbounds after a short gain -- the clock expired while the Chiefs were trying to rush up to the line, denying them a field goal attempt in a game the Chiefs ultimately lost by three points. Lacking a timeout with 14 seconds left, you throw only into the end zone! Plus, even if the running back had gotten out of bounds, the Chiefs still would have kicked on the next snap anyway. This is the kind of football IQ stuff that quarterbacks who just signed a deal for $28 million guaranteed are supposed to know.

Sour Note: New Kansas City coach Todd Haley went for it on fourth-and-2 from the Oakland 39, and converted. Reaching fourth-and-1 on the Oakland 5 on the same drive, Haley elected to kick a field goal. Kansas City racked up 173 yards rushing in this contest -- why not go for it on fourth-and-1 on the 5, either advancing for a touchdown or pinning the opponent against its goal line? Kansas City is stuck in a losing psychology, which won't be reversed by field goals on fourth-and-1. Fashion Note: Whenever he went to the sideline, Oakland quarterback JaMarcus Russell put a ski cap on his head. The temperature at kickoff was 73 degrees. Arrowhead Stadium Note: There were so few people at the game in Jacksonville it was hard to hear the booing, but man, could you hear it in Kansas City.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/09/2009 23:41

Małe uzupełnienie, jak jest jakis mod na sali to może to dołączyc do postu wyżej.

Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/09/2009 00:00

Już tłumaczę o co chodzi. Oczywiście znam statystyki, ale spójrz z tej strony: nawet Russell nie był w stanie przegrać im tego meczu. Defensywa Oakland jest naprawdę solidna, przyjście Seymoura dało im niezłego pozytywnego kopa, również psychologicznie. Dołączając do tego takich defensorów jak Asomugha czy Morrison, to paczka jest niezła. Z drugiej strony Denver wygrało oba mecze grając z cienkimi drużynami, więc nie wiem czy to jest wyznacznik ich siły. Kontuzjowani są Stokley i Moreno, nawet jak zagrają, to z pewnością nie na 100%. Gdyby mecz był w Denver, to tego nie grał, a tak to uważam, że Russell może zagrać tylko lepiej smile

Ale wiadomo, to jest Oakland, drużyna Ala Davis'a, więc domu bym nie zastawił wink
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/09/2009 00:16

Jeszcze dokładam:

Washington Redskins (-6) vs Detroit Lions for Game 1.917
Denver Broncos (-1) vs Oakland Raiders for Game 1.820
Kansas City (+9) vs Philadelphia Eagles for Game 1.833
New York Giants vs Tampa Bay Buccaneers (+6) for Game 1.952
Kansas City Chiefs/Philadelphia Eagles (U 39) for Game 1.909
Atlanta Falcons vs New England Patriot (-3) for 1st Half 2.03

Pozdrawiam
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/09/2009 00:20

NFL 6-5 (last week: 5-0)

Ubieglotygodniowe podejscie okazalo sie skuteczne, wiec kontynuuje podobny approach...

NFL Week 3

New Orleans (-6) @ Buffalo 2.0
Tampa Bay vs NY Giants over 44 1.9
Cincinnati vs Pittsburgh under 37 1.9
St. Louis vs Green Bay over 41 1.9
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/09/2009 07:53

Ogłaszam Russella najgorszym rozgrywającym NFL. Ciekaw jestem ile jeszcze meczów musi rozegrać, żeby w końcu dali sobie z nim spokój w Oakland.
Zły jestem, bo znowu dałem się nabrać na tą dziadowską drużynę, a w sumie sam wcześniej pisałem, że Denver pierwsze 3 mecze powinni wygrać.

Przynajmniej w Detroit wszyscy piją ze szczęścia. W końcu wygrana piwo
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/09/2009 08:22

Hehe. A tak przy okazji jeszcze Oakland, to gdzieś czytałem że po tym co robiła w zeszłym roku ich defensywa, czyli spisywała się dobrze (jak się nie mylę górna połówka ligi - dokładnie 10ta) to co sprytni Raiders zrobili........tadam, zwolnili koordynatora defensywy. Fanfary i pozdrowienia dla ich kibiców gdyż jak widac łatwo nie mają.

Znalazłem - ten DC to Rob Ryan.
http://boards.ign.com/football/b5105/175792600/r175804310/
http://www.cleveland.com/browns/index.ssf/2009/01/raiders_ryan_jets_daboll_could.html
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/09/2009 08:34

Dopóki ten stary wariat będzie tam u władzy, to marne szanse są na budowanie drużyny z głową. McFadden też coraz bardziej zaczyna wyglądać na kolejny nietrafiony pick w drafcie. Dzisiaj trzy fumble, o Boże...
Posted by: bizon2828

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 29/09/2009 03:45

witam, mam pytanie. Jak obstawia się under/over w NFL to wlicza się w to także ewentualną dogrywkę? czy do rozwiązania w moim typie liczy się tylko wynik po 4 kwartach?

Pozdro
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 29/09/2009 05:46

Skiper & Ghost

JMR może i jest dobry , ale w poronwaniu z ekipa Browns , którzy wogole QB nie posiadaja - Anderson niby jest - ale to nie ten sam.

Fani Oakland podkreslaja , ze sam JMR powinnien schudnac , bo ma nadwage.
Wiele osob pisze , ze jakby nie Sugar Bowl [o jakis Bowl chodzi] to JMR nie bylby 1-rundowcem , a 2 lub 3-rundowcem.

McFadden - zobaczymy , popatrzmy na O-Line - jak chodzi to biega , jak nie chodzi to ..... [*]
Posted by: raiders_

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 29/09/2009 05:54

Originally Posted By: bizon2828
witam, mam pytanie. Jak obstawia się under/over w NFL to wlicza się w to także ewentualną dogrywkę? czy do rozwiązania w moim typie liczy się tylko wynik po 4 kwartach?

Pozdro

to zalezy od buka ,jaki zakład wystawił .Musiał być napisane czy wynik z dogrywka czy tylko 4 kwarty.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 29/09/2009 06:26

Dallas ma w tym sezonie nowy stadion, ale debiut został popsuty (w ostatniej sekundzie!) przez graczy Giants. Tym razem jeśli nie wygrają, to następna okazja będzie dopiero w 7 tygodniu. Kibice Dallas nawet nie dopuszczają do siebie takiej myśli, zwłaszcza, że rywal zdecydowanie jest w zasięgu ręki. Tylko, że handicap wysoki i chyba nie do grania. Wszystko zależy od Delhomme'a. Jeśli zagra jak w 1 tygodniu to Dallas pokryją nawet dwa razy większy handicap. Jeśli zagra jak w 2 tygodniu, to będzie w miarę wyrównany mecz. Cowboys powinni wygrać, ale wolę sobie to odpuścić.
Tak w ogóle to stary stadion też nie został godnie pożegnany.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 03/10/2009 04:37

W tym tygodniu sprobuje hurtowo... Pisanine sobie daruje - i tak dochodze do wniosku, ze w US Sports przy takiej ilosci spotkan, liczbie grajacych, obrocie na rynku i fachowosci oddsmakerow kluczem jest obserwacja linii, rozkladu kasy oraz granie dokladnie przeciw "zdrowemu rozsadkowi".

NCAAF 23-29 (last week 9-8)

Week 5

Michigan State (-3.5) vs Michigan 1.96
Army (-6) vs Tulane 1.95
Utah State (+24) @ BYU 1.91
Maryland (+13) vs Clemson 1.91
Syracuse (+7) vs USF 1.81
Virginia (+13) @ North Carolina 1.94
Cincinnati (-28.5) @ Miami Ohio 1.96
Auburn (+3) @ Tennessee 1.91
Bowling Green (-3) vs Ohio 1.98
TCU (-28) vs SMU 1.93
Virginia Tech (-16.5) @ Duke 1.91
Georgia (-3.5) vs LSU 1.95
Penn State (-7) @ Illinois 1.93
Nevada (-4.5) vs UNLV 1.91
Idaho (+3.5) vs Colorado State 1.93
Iowa State (-2.5) @ Kansas 1.95
Tulsa (-17) @ Rice 1.95
Ul Monroe (-6) vs Florida Int 1.95
Miami Florida (+8) vs Oklahoma 1.91
Texas Tech (-34.5) vs New Mexico 2.0
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 04/10/2009 18:22

Cincinnati Bengals (-6) @ 1.917

Cleveland jest w opinii wielu, jednym z dwóch najgorszych zespołów tego sezonu. Mają straszne problemy z ofensywą, Brady Quinn się całkowicie nie sprawdził, więc dziś na rozegraniu zagra Derek Anderson, który w ostatnim meczu zdążył rzucić 3 przechwyty a i tak zagrał lepiej niż Quinn. Niepewny jest też występ najlepszego RB Jamala Lewisa. Bengals tymczasem grają lepiej niż się spodziewano, w ostatnim meczu potrafili przecież wyrwać zwycięstwo Stalowcom, więc Palmer powinien poprowadzić ich do zwycięstwa również dzisiaj.

Dallas Cowboys (-3) @ 2.130

Wciąż nie jestem przekonany, że Denver jest tak dobre jak ich bilans na to wskazuje. Mieli do tej pory bardzo łatwych przeciwników, pora na pierwszy prawdziwy test i pierwszą porażkę.


Buffalo Bills / Miami Dolphins OVER 37 @ 1.901
Indianapolis Colts (-10) @ 1.943
Tennessee Titans (-3) @ 1.952
New York Jets / New Orleans Saints OVER 45 @ 1.862

Rzadko się zdarza, żebym grał samych faworytów, podejrzana sprawa gwizdek

Bilans: 5-7
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 04/10/2009 20:10

Byloby niezle w NCAAF, gdyby nie te wysokie handi na faworytow, ktore mnie pogrzebaly - wszystkie w plecy. Super mecz w Michigan, az sie chcialo ogladac smile

NFL 8-7 (last week 2-2)

Week 4

Cincinnati (-6) @ Cleveland 1.93
Trudno sie nie zgodzic z tym co napisal Ghost. Browns nie maja ofensywy. Jedyne co moze martwic to fakt, ze robi sie tu masówka...

Tennessee (-3) @ Jacksonville 1.95
To jest must-win dla Tennessee. Przegrali minimalnie z Pitt i Houston - te mecze mogly sie skonczyc odwrotnie - Titans byliby 2-1 i spread wygladalby inaczej.

Chicago vs Detroit over 40.5 1.95
New Orleans vs NY Jets under 45 2.06
Denver vs Dallas under 42.5 1.91

A najciekawszy mecz i tak w poniedzialek: Minnesota vs GB - wieloletnia rywalizacja, no i podteksty zwiazane z Favre - palce lizac smile
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 04/10/2009 22:18

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce

A najciekawszy mecz i tak w poniedzialek: Minnesota vs GB - wieloletnia rywalizacja, no i podteksty zwiazane z Favre - palce lizac smile


Oj tak, to będzie wydarzenie. Co by tu nie mówić o Favre, to jednak wciąż jest zawodnikiem o ogromnej sile medialnej. Wzloty, upadki, powroty, zmiany klubów. Historia jak w filmie.
Czysto sportowo są jednak dwa mecze, które powinny przebić ten poniedziałkowy. Miażdżące wszystkich Baltimore kontra Tom Brady i jego dynastia New England oraz ostra defensywa NY Jets kontra ofensywa z innego wymiaru New Orleans wink
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 10/10/2009 04:23

Monday Night Football zdecydowanie nie zawiodl - fajny mecz. Nie ukrywam, ze trzymam kciuki za Favre - zdobyc Super Bowl majac cztery dychy na karku to by bylo cos smile

W CFB probuje roznych sposobow i podejsc - w tym tygodniu troche wiecej totalsow - zobaczymy jak wyjda.

NCAAF 33-38 (last week 10-9)

Week 6

Nevada (-10) vs Louisiana Tech 1.9
Kentucky (+10) @ South Carolina 1.93
Mississippi State (-2.5) vs Houston 1.91
Kent State (+2) vs Bowling Green 1.95
Connecticut (+7) @ Pittsburgh 1.91
Florida Int (-5.5) @ Western Kentucky 1.97
UCLA (+3.5) vs Oregon 1.92
Oregon State (-1) vs Stanford 1.98
Central Michigan vs Eastern Michigan over 54 1.95
Tennessee vs Georgia under 46.5 1.9
Kansas vs Iowa State over 57.5 1.91
Texas A&M vs Oklahoma State under 60.5 1.9
New Mexico State vs Utah State under 48.5 1.99
Air Force vs TCU under 42.5 1.95
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 11/10/2009 19:13

Carolina Panthers (-4) @ 1.935

Carolina miała czas na ułożenie swojej gry i wyeliminowanie błędów, więc pora na pierwsze zwycięstwo bo to mimo wszystko lepsza drużyna niż wskazuje jej bilans. Redskins nie robią dobrego wrażenia, a te dwa zwycięstwa są wymęczone z najgorszymi drużynami. Podejrzewam jednak, że to straszna masówka dziś.

Reszta typów później


Oglądałem zeszłotygodniowy mecz Denver i muszę przyznać, że się myliłem w ocenie tej drużyny. Bardzo poukładana ta obrona, naprawdę robi wrażenie. Świetnie wszedł do gry rookie Knowshon Moreno, całkiem niezły mecz wyśmiewanego wcześniej Ortona. Widzę, że bardzo dużo osób nawet obstawia ich dzisiaj na wygraną z New England. Kto wie? Ja raczej sobie odpuszczę, ale mecz powinien być ciekawy.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 11/10/2009 20:21

Uciekam jak najszybciej bo kac mnie meczy frown

NFL 11-9 (last week 3-2)

Week 5

Buffalo vs Cleveland over 41 1.89
San Francisco vs Atlanta under 40.5 1.93
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 11/10/2009 23:19

Ciężko idzie mi typowanie, może powalczę w ten sposób.

Houston Texans / Arizona Cardinals OVER 50 @ 1.901
Atlanta Falcons / San Francisco 49ers UNDER 40.5 @ 1.909
Jacksonville Jaguars / Seattle Seahawks UNDER 44.5 @ 1.952

Bilans: 7-11

PS. WNN pozamiatałeś wczoraj typami, z części skorzystałem, graty piwo
Posted by: unkn0wn

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 12/10/2009 01:32

Pittsburgh Steelers (-3) @ Detroit Lions @ 1.97 188bet 5/10

Typ na wygraną Steelersów w pierwszej kwarcie różnicą 3 punktów.
Widziałem 3 ostatnie spotkania Pittsburga z San Diego, Cinncinati i Chicago. W każdym z tych spotkań zaczynali z ''grubej rury'' nie pozwalając na wiele swoim przeciwnikom zarówno w obronie jak i ataku, grając przy tym na prawdę nieźle. W późniejszych kwartach tracą na sile co pokazują nieznaczne porażki z Chicago i Cinncinati. Detroit nie zalicza się do najlepszych i tu też widzę + dla tego zakładu. Żeby nie pozostać gołosłownym wyniki pierwszych kwart z tych spotkań:
@ Chicago 7:0
@ Cinncinati 10:0
San Diego 14:0
Przy tych wynikach, handicap 3 punktów jest dla mnie trochę za niski jak na Pittsburg i wart ryzyka.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 17/10/2009 03:58

W zeszlym tygodniu NCAAF calkiem niezle smile Obawiam sie jednak, ze moglo to byc tylko odchylenie standardowe...

Panowie, w sobote czeka nas prawdziwa uczta - chyba najlepsza jak dotad kolejka w tym sezonie:
18:00 #20 Oklahoma @ #3 Texas - kultowa Red River Rivalry, a do tego Sam vs Colt piwo
21:30 #6 USC @ #25 Notre Dame - mecze ND zawsze sa wyjatkowe, a ten to chyba taki pierwszy prawdziwy test w tym sezonie. Obawiam sie, ze USC rozjedzie najbardziej przereklamowany zespol w kraju frown
0:00 #4 Virginia Tech @ #19 Georgia Tech
1:45 #22 South Carolina @ #2 Alabama

Potrzeba bedzie duuzo kawy laugh

NCAAF 43-42 (last week 10-4)

Week 7

Wisconsin (-2.5) vs Iowa 1.93
Akron (+8.5) @ Buffalo 1.92
Wyoming (+10.5) @ Air Force 1.92
Rice (+18.5) @ East Carolina 1.95
Arizona State (-6.5) vs Washington 1.96
Kent State (-6.5) @ Eastern Michigan 1.92
Hawaii (+9.5) @ Idaho 1.92
Northern Illinois (-6) @ Toledo 1.9
Stanford (+4) @ Arizona 1.93
North Texas (pk) vs Florida Atlantic 1.93
UNLV vs Utah over 60.5 1.9
Boston College vs North Carolina State under 47 1.9
Temple vs Army under 36.5 1.91
Purdue vs Ohio State under 45.5 1.92
Ohio vs Miami Ohio under 47.5 1.98
Notre Dame vs USC over 50 1.94
Idaho vs Hawaii over 61.5 1.93
Mississippi vs UAB over 54 1.95
Maryland vs Virginia under 48 1.96
Posted by: tangerine

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 18/10/2009 03:06

Mam spory zgryz przed niedzielą z niektórymi meczami. Przede wszystkim nie do końca rozumiem wyniku meczy Seattle - Jaxonville. Czy ktoś oglądał, może wyjaśnić taki goły wynik 41-0. Co o tym zadecydowało, bardziej siła Seatlle czy słabość Jaxonville ?
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 18/10/2009 04:06

Też nie oglądałem, ale to bardziej słabość Jaguars. To chyba jedna z bardziej nieprzewidywalnych drużyn obecnie. Jones-Drew jest świetnym RB i jak ma dobry dzień to potrafi zabiegać każdą obronę. Ale jak się nie ma zbyt dużo opcji w ataku, to taki mecz musiał przyjść.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 18/10/2009 23:46

Jax popelnili mase bledow - 2 fumble zamienione na TD przez Seattle (w tym jeden popelniony w endzone Seahawks), nieudane 4th down conversion pare jardow od endzone Seattle - tylko te bledy to w prostym rachunku roznica 28pkt.

NFL 11-11 (last week 0-2)

Week 6

Green Bay (-14) vs Detroit 1.95
New England vs Tennessee under 39 1.93
Jacksonville vs St. Louis over 42.5 1.96
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/10/2009 22:41

Oh My God! smile
Oglądaliście mecz Patriots? Przyznam szczerze, że nie pamiętam czy kiedykolwiek widziałem równie jednostronne spotkanie. Wszyscy gracze Titans (może z wyjątkiem Chrisa Johnsona) sprawiali wrażenie zagubionych na śniegu dzieci z podstawówki, którym kazano grać z drużyną NFL. Defensywa Titans pozwoliła rywalom na 59 punktów i niewiarygodne 619 jardów!!! Aż przykro było patrzeć, jak raz za razem leciały long passy Brady'ego do Mossa czy Welkera, a obrońcy Titans stali bezradnie. Ofensywa to jeszcze większy śmiech, 2 celne podania na odległość, uwaga, -7 jardów laugh
I to ma być drużyna, która w zeszłym sezonie grała tak rewelacyjnie i której obrona miażdżyła każdego rywala? Przed tym meczem przeczytałem opinię, że Titans to najlepszy (w sensie jakości gry) team w historii, który miał bilans 0-5. Cóż, teraz mają 0-6, a ta opinia została boleśnie zweryfikowana, chociaż może ten szok wpłynie na nich pozytywnie.


Z pozostałych wydarzeń, to Oakland wygrało, chyba przypadkiem hehe.
Warto zauważyć również rewelacyjną grę New Orleans Saints.
Posted by: polskignom

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/10/2009 23:00

Raiders byli wczoraj wyraznie lepsi wink

Defensywa zmiazdzyla Eagles...przynajmniej w tych fragmentach, ktore udalo mi sie obejrzec...

Inna sprawa czy Oak bedzie w stanie powtorzyc taki mecz...a moze to bardziej zasluga ofensywy Eagles?
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/10/2009 23:13

Titans jak się okazało grali bez dwóch podstawowych cornerbacków i z debiutantami na ich pozycjach, jednakże praktycznie wszystkie TD Patriots wyglądały na robione praktycznie bez wysiłku; Wes Welker przy obu miał mnóstwo wolnego miejsca, a Randy Moss nawet nie wyskakiwał do piłki, zwyczajnie wyciągał ręcę jak na jakimś treningu i łapał trzykrotnie jajo. Niemniej to w żaden sposób nie tłumaczy ich ofensywnej indolencji laugh
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 24/10/2009 04:48

Co jest chlopaki? Wszyscy juz porzucili nadzieje, ze na CFB mozna cos ugrac confused

NCAAF 52-52 (last week 9-10)

Week 8

Clemson (+4.5) @ Miami 1.93
Utah State (-1.5) vs Louisiana Tech 1.95
Maryland (+5) @ Duke 1.87
Boston College (+8) @ Notre Dame 1.91
Indiana (+5) @ Northwestern 1.91
Baylor (+9.5) vs Oklahoma State 1.96
Oregon (-10) @ Washington 1.93
San Diego State (+7) @ Colorado State 2.0
SMU (+16.5) @ Houston 1.96
Michigan State (-1) vs Iowa 1.95
Arizona State (+7) @ Stanford 1.88
Nevada (-15.5) vs Idaho 1.93
UL Monroe (+14.5) @ Kentucky 1.9
Kentucky vs UL Monroe under 47.5 1.93
Colorado State vs San Diego State under 50.5 1.98
South Carolina vs Vanderbilt over 41.5 1.95
BYU vs TCU over 52 1.98
New Mexico vs UNLV over 59.5 1.95
Arkansas State vs Florida Int over 58.5 1.96
USC vs Oregon State over 52 2.0
Posted by: Feher

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 24/10/2009 06:53

Witam Wytrwałych,

Northwestern -4.5 @1.96
Pittsburgh U -6.5 @1.94
West Virginia u46.5 @1.93
Alabama u42.5 @1.95
Penn State -4.5 @1.98
Kansas u55.5 @1.99
Idaho +15.5 @1.97 + u67 @1.95
Temple +2.5 @1.98
Kansas State -4.5 @1.96
Michigan State -1.5 @1.925
BYU u52 @1.95
USC u51.5 @1.95
Arizona State +6.5 @2.02
Ul Monroe +14 @1.97

Wszystkie kursy z Pinn.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 24/10/2009 18:29

NFL 13-12
NCAAF 23-23

NCAAF Week 8

Georgia Tech vs Virginia (+5.5) for Game 1.962
Indiana (+4.5) vs Northwestern for Game 1.971
Illinois (+10.5) vs Purdue for Game 1.926
Central Mich vs Bowling Green (+9.5) for Game 1.962
Colorado (+4.5) vs Kansas State for Game 1.971
Buffalo U (+5) vs Western Michigan for Game 1.952
Kent (+9.5) vs Ohio for Game 1.943
Clemson (+4.5) vs Miami Florida for Game 1.917
Idaho (+16) vs Nevada for Game 1.926
Florida Atlantic (+3) vs UL Lafayette for Game 1.885
Temple (+2.5) vs Toledo for Game 1.980
Oregon State (+21) vs USC for Game 1.926

Pzdr
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 25/10/2009 21:01

Ech... jak handicapy ladnie powchodzily w NCAAF to totalsy u mnie daly ciala.

NFL 13-12 (last week 2-1)

Week 7

Pittsburgh (-5.5) vs Minnesota 1.9
Green Bay (-9) @ Cleveland 1.94
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/10/2009 00:19

NFL 13-12
NCAAF 31-27

Chicago Bears/Cincinnati Bengals (O 42.5) for Game 1.935
Indianapolis Colts vs St Louis Rams (+14) for Game 1.935
Chicago Bears (-1) vs Cincinnati Bengals for Game 1.935
Minnesota Vikings vs Pittsburgh Steelers (-6) for Game 1.909
San Francisco 49ers/Houston Texans (O 44.5) for Game 1.935
Minnesota Vikings/Pittsburgh Steelers (U 46.5) for Game 1.917
Green Bay Packers/Cleveland Browns (O 41.5) for Game 1.952
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/10/2009 04:13

Atlanta Falcons (+6) vs Dallas Cowboys for Game 1.917
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 30/10/2009 02:30

NFL 17-16
NCAAF 31-27

North Carolina vs Virginia Tech (-14.5) for Game 1.917

Pzdr
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 31/10/2009 02:38

NCAAF 61-63 (last week 9-11)

Week 9

Florida St (-9.5) vs North Carolina St 1.9
Florida Int (-3.5) vs UL Lafayette 1.9
Southern Mississippi (+6.5) @ Houston 1.96
Temple (+7) @ Navy 1.91
Arkansas State (+3) @ Louisville 1.9
Arizona State (+6.5) vs California 2.02
Wake Forest (+7) vs Miami 1.88
Illinois (+7) vs Michigan 1.95
North Texas (-11) vs Western Kentucky 1.9
Air Force (-6.5) @ Colorado State 1.92
Louisiana Tech (+3) @ Idaho 1.92
UL Monroe (+16.5) @ Troy 1.87
Vanderbilt (+11.5) vs Georgia Tech 1.9
Minnesota (+3.5) vs Michigan State 1.9
Central Michigan (+6) @ Boston College 1.88
Posted by: Szmajchel

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 31/10/2009 04:14

No to ja też dorzucę dwa typy:
Florida - Georgia (+14,5) 1,9
Florida mnie nie przekonuje, już z Arkansas byli blisko porażki, wprawdzie uważam że wygrają, ale myślę że nie więcej niż 10 pkt.
Oregon State (-9,5) - UCLA 1,9
Wspaniała ofensywa, w zeszłym tygodniu minimalna porażka z Trojans, myślę że mogą spokojnie wygrać różnicą 14-16 pkt.
Posted by: Feher

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 31/10/2009 22:31

NCAAF (7-8)

Week 9

North Carolina State +10
New Mexico State +44
Wisconsin -7
Southern Mississippi +6.5
Kent State -2.5
Central Michigan +5.5
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 31/10/2009 23:19

NFL 17-16
NCAAF 31-28

week 9

Rutgers (+7) vs Connecticut for Game 1.980
Cincinnati U vs Syracuse (+16) for Game 1.909
Indiana (+17) vs Iowa for Game 1.990
NC State (+10) vs Florida State for Game 1.990
Nebraska vs Baylor (+14) for Game 1.909
Central Michigan (+6) vs Boston College for Game 1.926
Iowa State (+6) vs Texas A&M for Game 1.952
Duke (+7) vs Virginia for Game 1.990
Kansas State (+28) vs Oklahoma for Game 1.971
Georgia Tech (-10.5) vs Vanderbilt for Game 1.901

Pzdr
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 01/11/2009 16:27

NFL 17-16
NCAAF 37-32

nfl week 8

New York Giants/Philadelphia Eagles (O 44) for Game 1.943
Minnesota Vikings vs Green Bay Packers (-3) for Game 1.855
Miami Dolphins vs New York Jets (-3.5) for Game 1.990
St Louis Rams (+4) vs Detroit Lions for Game 1.917
New York Giants (-1) vs Philadelphia for Game 1.909
Atlanta Falcons vs New Orleans Saints (-10.5) for Game 1.885

Pzdr
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 03/11/2009 07:50

Niestety na ESPN America będą dzisiaj pokazywali przeżuwających, plujących i drapiących się po jajach pałkarzy - no cóż przyżyjemy i dlatego zagram tylko lajtowo:

Atlanta @ New Orleans - Total New Orleans Points - over 31,5 po 1,73 - u siebie Brees i spółka regularnie przekracza 40 - dla mnie 8/10
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 07/11/2009 02:04

NCAAF 69-70 (last week 8-7)

Week 10

UTEP (-7) @ Tulane 2.0
Wyoming (+14) vs BYU 1.87
Michigan (-6) vs Purdue 1.95
Louisville (+20) @ West Virginia 1.88
Northwestern (+16.5) @ Iowa 1.92
Maryland (+6.5) @ NC State 1.97
Colorado (+3) vs Texas A&M 1.93
Oregon (-7) @ Stanford 1.91
Nebraska (+4.5) vs Oklahoma 1.91
Arizona State (+10) vs USC 1.91
Posted by: Feher

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 08/11/2009 00:38

NCAAF 10-11 (last 3-3)

Central Florida Under 49
Kansas -2.5
North Carolina State -6.5
Stanford +7
Penn State -5 i Under 38.5
Kent State -3.5
Army +17
UL Monroe -2.5
Tulsa +1.5
Oklahoma Under 41
Arizona State +10
Posted by: Feher

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 13/11/2009 06:26

NCAAF 18-15 (last 8-4)

Week 11

Czw 12/11
Rutgers -2.5 @1.93
Pia 13/11
Temple -4 @1.99

cdn...
Posted by: Feher

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 13/11/2009 07:53

...
14/11
Syracuse +7.5
Tennessee +5.5
Northwestern +4
Michigan State -2.5
Kansas State Under 51

California Under 55.5
Ohio State Under 36.5
Boston College -4
Arizona State +17.5
Arkansas State -4
Nevada -7
Southern Mississippi -3

Alabama -12.5
North Carolina Under 43.5
Oklahoma State -4
Pittsburgh -7
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 14/11/2009 04:07

NCAAF 74-75 (last week 5-5)

Week 11

Temple (-4) @ Akron 1.9
Mississippi (-5.5) vs Tennessee 1.91
Missouri (-1) @ Kansas State 1.93
Virginia (+4.5) vs Boston College 1.91
Troy (+13.5) @ Arkansas 1.95
Posted by: kurson

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 14/11/2009 06:12

W expekcie (i pewnie nie tylko tam) jest zakład "race to ten points".
Czyli co? To jest zakład, która drużyna jako pierwsza osiągnie 10 punktów?
Posted by: polskignom

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 14/11/2009 06:21

Tak.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 16/11/2009 00:46

NFL 15-12 (last 2-0)

Week 10

Nie dam sie nabrac na ukochane przez publicznosc bety, wiec gram na odwrot. W NFL kazdy moze wygrac z kazdym, a gdy cos sie wydaje oczywiste to na ogol jest odwrotnie. Titans z kolei sprawiaja oznaki lekkiego odrodzenia pod wodza Vince Young'a.

Carolina (+2) vs Atlanta 1.9
St. Louis (+14) vs New Orleans 1.9
Washington (+3.5) vs Denver 1.9
Tennessee (-7.5) vs Buffalo 1.9
Posted by: tangerine

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 16/11/2009 03:05

Indianapolis nie jest zespołem na miarę zerowej liczby porażek. New England jest zespołem z grupy tych, które mają Indie w zasięgu możliwości. Dlatego dzisiaj widzę New England.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 18/11/2009 07:36

NCAAF 78-76 (last 4-1)

Week 12

Buffalo (-4) @ Miami OH 1.96
Jak dla mnie Buffalo jest lepsze niz 3-7. Sami sie wykanczaja stratami, ostatnio kilka naprawde minimalnych porazek, a wiec mecze mogly sie zakonczyc zupelnie inaczej. Widzialem ich pare razy w tym sezonie - utalentowany QB, potrafia tez zagrac na ziemi. Miami jest po prostu beznadziejne, zero gry biegowej. Typ wejdzie pod warunkiem, ze Buffalo sie bedzie chcialo po tych kilku pechowych porazkach.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 21/11/2009 05:16

c.d.

Kent State (+11) @ Temple 1.9
Eastern Michigan (+17) @ Toledo 1.9
Posted by: Feher

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 21/11/2009 19:16

NCAAF 29-21-1 (last 11-6-1)

W-12
Oklahoma -6.5
Northern Illinois +1
Wisconsin -7
Arizona State +4.5
Arkansas State +10
UL Monroe -3.5
California +7
Arizona +6

WNN za młodych i starych w ostatnim tyg. piwo
Posted by: Feher

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 21/11/2009 20:54

cd.

Boston College Under 38.5
Temple Under 47.5
Michigan State Under 48.5
Syracuse Under 44.5
Nebraska Under 45
Texas Under 57

Fresno State Over 54.5

*Rice Under 68.5

(*) 1/2
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 23/11/2009 00:30

NFL 19-12 (last 4-0)

Week 11

Oakland (+10) vs Cincinnati 1.81
Raiders sa beznadziejni to fakt. Publika kocha Bengals, maja bilans 7-2, ale w pierwszej czesci sezonu wygrali kilka meczy na field goale, wiec wcale nie musialo byc tak rozowo. Przyjezdzaja po ciezkim meczu w Pittsburghu - czy beda w stanie zmobilizowac sie na maksa na fatalne Oakland po zwyciestwie nad Steelers? Raiders przegrali nawet z Kansas, wiec juz chyba gorzej byc nie moze.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 23/11/2009 08:00

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
NFL 19-12 (last 4-0)

Week 11

Oakland (+10) vs Cincinnati 1.81
Raiders sa beznadziejni to fakt. Publika kocha Bengals, maja bilans 7-2, ale w pierwszej czesci sezonu wygrali kilka meczy na field goale, wiec wcale nie musialo byc tak rozowo. Przyjezdzaja po ciezkim meczu w Pittsburghu - czy beda w stanie zmobilizowac sie na maksa na fatalne Oakland po zwyciestwie nad Steelers? Raiders przegrali nawet z Kansas, wiec juz chyba gorzej byc nie moze.


Cóż...co kto lubi. Widziałem w ostatnim czasie z 3 spotkania (teraz z CIN aktualnie są 10-14 w plecy) Raidersów. Czy gorzej byc nie może? Z całym szacunkiem dla nich, ale może. Jedyne co ma Oakland w kieszeni, to 2 gości stworzonych do running game. Fargas & M.Bush to absolutnie jedyne promyki słońca w tym co sie nazywa Raiders offense. Cała ta sytuacja na pozycji quarterbacka, tzn. Russell jest tragiczny ale niby ma potencjał, a oni wstawiają Gradkowskiego, który nawet tego potencjału nie ma. Do czego to ma ich zaprowadzic? Szczerze mówiącj ja nie mam bladego pojęcia, natomiast wiem że chwilowo złamanego grosza na Raiderósów nie postawie.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 23/11/2009 09:32

No tak, tradycyjny post "w porę", no ale cóż, jak ktoś nie potrafi złapac poprawnie piły po kickoffie, no to nic dziwnego że nawet z Raidersami przegrywa. Oto zapis:

Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/11/2009 20:16

NCAAF 79-78 (last 1-2)

Week 13

Louisville (+3) vs Rutgers 1.93
Ohio (+2.5) vs Temple 1.93
Eastern Michigan (+17) @ Akron 1.9
Posted by: Feher

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/11/2009 09:27

NCAAF 35-31-1 (last 6-10)

Syracuse +13.5
North Carolina -5.5
Central Florida -3
Arizona State Under 44
Boston College -6
Missouri -3
UL Monroe +3.5
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/11/2009 21:07

UAB (+3) vs UCF 1.98
UAB potrzebuje zwycięstwa, aby mieć szansę na grę w bowl. Poza tym dzisiaj jest Senior Day na UAB, czyli dodatkowa motywacja dla Blazers.

Arizona State (+3) vs Arizona 1.99
Grigsby out, Antolin questionable - na pewno wpłynie to na formę biegową Wildcats, a to właśnie na tym polu górują nad ASU.

Utah State (+3) @ Idaho 1.87
Utah ma bilans 1-3 w "close games", z drugiej strony Idaho w takich meczach ma bilans 4-0. Ludzie grają po bilansach w całym sezonie, a te mogły by być zupełnie odwrotne gdyby końcówki spotkań potoczyły się inaczej.

Baylor (+21) vs Texas Tech 1.91
UL Lafayette (+10) vs Troy 1.86
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 06/12/2009 08:12

Dobry segment na MNF w ESPN. Przyłapałem dopiero teraz, podczas pregame show przed hitowym Patriots - Saints.

http://www.youtube.com/watch?v=hHRumJwzMCw

c'mon man laugh

"2 Oakland Raiders players re-de-fining running a route in the same area"
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 06/12/2009 21:57

NCAAF 83-81 (last 4-3)

NFL 20-12 (last 1-0)

Tampa Bay (+6) @ Carolina 1.84
Houston (-2) @ Jacksonville 1.91
Denver (-6) @ Kansas City 1.94
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 16/12/2009 06:21

Sezon bowl-owy rządzi się swoimi prawami. Mam zamiar obstawić i obejrzeć wszystkie spotkania oraz wypić hektolitry browaru piwo Generalnie, szczęścia szukać raczej trzeba w underdogach - w 3 z 4 ostatnich sezonow to underdogi w większości pokrywały handi. Powodów ku temu jest kilka, np. słabsze zespoły mają sporo czasu, aby przygotować się pod konkretnego przeciwnika, nierzadko też większa motywacja jest po ich stronie.

NCAAF 83-81

NCAAF BOWLS 0-0


19/12/09 22:30
Fresno State (8-4) vs Wyoming (6-6)


W opozycji do powyższego, tutaj akurat spróbuję faworyta. Przede wszystkim ekipa Wyoming dostała się do postseason lekkim psim swędem (pierwszy raz od 5 lat bodajże). Równie dobrze mogli mieć sezon w rodzaju 3-9. Nie licząc pewnego zwycięstwa ze słabiutkim New Mexico, pozostałe wygrane wisiały naprawdę na włosku: w tych pięciu spotkaniach zdobyli w sumie jedynie o 16 punktów więcej od przeciwników, a grali przecież, że słabymi zespołami jak UNLV, San Diego State, Colorado State czy Weber State z FCS. Ofensywa tego zespołu leży - zarówno rushing offense (#89), jak i tym bardziej passing offense (#105). Rushing defense też kiepsko się prezentuje, a więc mogą mieć spory problem bo Fresno ma bardzo mocną ofensywę (top 20 YPG), a w szczególności grę po ziemi - bardzo dobry running back - Ryan Mathews. QB także solidny.

Fresno State -10
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 17/12/2009 05:09


20/12/09 2:00
Rutgers (8-4) vs Central Florida (8-4)


Rutgers w sumie chyba jest lekko rozczarowane tym sezonem. W zasadzie kluczowy był ostatni mecz z West Virginia, który został przegrany 3 punktami i w efekcie Rutgers wylądowało w St. Petersburg Bowl. Nie jest to zbyt prestiżowy bowl, bo i nie może taki być, gdyż zostanie rozegrany dopiero drugi raz w historii. Z powyższych względów obawiam się o motywację ekipy Rutgers. Na uczelni trwają egzaminy, więc gracze na pewno nie koncentrowali się w 100% na zbliżającym się spotkaniu. Mecz obejrzy komplet 28 tysięcy widzów. Jako że ten bowl rozgrywany jest na Florydzie, to zdecydowaną przewagę na trybunach powinni mieć fani UCF.

UCF +3
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 20/12/2009 19:46

NFL 21-14 (last 1-2)

Buffalo (+7) vs New England 1.93
Arizona (-14) @ Detroit 1.93
Houston (-14) @ St. Louis 1.97
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 22/12/2009 21:21

Zostały dwie kolejki do końca sezonu zasadniczego. Pora przedstawić sytuację w tabeli bo jest dość skomplikowana a może kogoś zainteresuje.

Zacznę od NFC, bo tu jeszcze jest w miarę prosto.
Wyeliminowane są zespoły: St. Louis, Detroit, Tampa Bay, Washington, Seattle, Chicago, San Francisco, Carolina i Atlanta.
Pozostałe zespoły mają jeszcze o co walczyć.

New Orleans są już w playoffach i mają wolny los w pierwszej rundzie, ale potrzebują jednego zwycięstwa (lub porażki Minnesoty) żeby mieć przewagę własnego boiska w playoffach.

Minnesota jest już w playoffach ale potrzebuje swojego zwycięstwa i porażki Philadelphii (lub swoich dwóch zwycięstw) żeby mieć wolny los w pierwszej rundzie. Jakoś nie jestem przekonany, że będą o to walczyć.

Arizona jest w playoffach i w zasadzie swojej pozycji nie mogą już pogorszyć bo jako zwycięzcy dywizji dostaną pewnie numer 4, mogą ewentualnie powalczyć o numer 3, ale nie wiem co im to da. Powinni sobie odpuścić pozostałe mecze

Philadelphia też już jest w playoffach, ale oni swojej dywizji jeszcze nie wygrali, więc raczej nie odpuszczą. Żeby być pewnym muszą wygrać a Dallas przegrać.

O pozostałe dwa miejsca, powalczą 3 zespoły: Dallas, Green Bay i NY Giants. Porażka Giants ich eliminuje, chyba że przegrają też obie pozostałe drużyny. Tu może być ostra walka, o ile Giants nie dadzą ciała w najbliższym meczu.


=================

W AFC już tak prosto nie jest. Odpadły jedynie 4 drużyny: Kansas City, Cleveland, Buffalo i Oakland.

Z tych co awansowały jedynie Indianapolis nic lepszego już nie wywalczy. Ale mając bilans 14-0 są już bardzo blisko perfect season i być może będą jeszcze chcieli wywalczyć te dwa zwycięstwa. Biorąc pod uwagę historię, to raczej sobie odpuszczą i to całkiem, ale trzeba będzie obserwować wypowiedzi graczy i trenerów, bo taka okazja może im się już nie trafić.

San Diego też już jest pewne awansu i do wolnego losu w pierwszej rundzie brakuje im zwycięstwa lub porażki New England.

New England w zasadzie jest już ustawione. Wystarczy im zwycięstwo lub porażka Miami i będą w sytuacji Arizony, czyli ostatni mecz u nich niewiele zmieni. Też raczej powinni być wyluzowani, bo nie wierzę, że przeskoczą San Diego.

Czwartym zwycięzcą dywizji powinno być Cincinnati, którym wystarczy zwycięstwo lub porażka Baltimore i będą tak jak New England czyli ostatni mecz mogą sobie odpuścić.

O pozostałe 2 miejsca walczy aż 8 (!!!) zespołów. Baltimore i Denver mają jedno zwycięstwo więcej niż reszta teamów, ale tak naprawdę będą musiały wygrać oba pozostałe mecze żeby być pewnym awansu. Cała 6 (czyli Jacksonville, Pittsburgh, Miami, NY Jets, Tennessee i Houston) musi wygrywać swoje mecze i czekać na potknięcia wspomnianych dwóch drużyn. A będzie gdzie się potknąć bo Baltimore gra dwa wyjazdy (w tym do Pittsburgha) a Denver ma wprawdzie tylko jeden trudny mecz, ale za to jest to wyjazd do Philadelphii, która raczej nie odpuści.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 23/12/2009 06:38

Dobra robota Ghost piwo Sytuacja w AFC jest rzeczywiście pasjonująca. Osobiście trzymam kciuki za Titans, awans do PO po tak słabym początku sezonu to byłoby wydarzenie bez precedensu. Co do Minnesoty to mnie właśnie wydawało się wręcz odwrotnie, że będą chcieli zdobyć ten wolny los, aby dać Favre tydzień odpoczynku (ale to tylko moje dywagacje).


NCAAF BOWLS 0-2

Pozwolicie, że daruję sobie opis i dzielenie włosa na czworo. Ostatnio za dużo chyba kombinowałem.

BYU (+3) vs Oregon State 1.9
Posted by: Safinho

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 23/12/2009 09:40

Ghost -> oba wild card mogą być z tej samej dywizji?
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 23/12/2009 18:00

@Safinho
Jak najbardziej. Tak było np. w 2007 kiedy zarówno w AFC jak i NFC wild cards byli z jednej dywizji.

@WNN
W ostatnim meczu było dość duże spięcie na linii Brett Favre - Brad Childress. Nie do końca dla mnie jest jasne co tam się stało i jak to się przełoży na następne mecze.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 24/12/2009 04:44

NCAAF BOWLS 1-2

Utah (+3) vs California 1.94
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 24/12/2009 19:19

NCAAF BOWLS 2-2

Nevada vs SMU under 73.5

Nevada jest szalona w ataku. Przypominam sobie taki mecz w tym sezonie z Idaho, który wygrali 70-45. Padło bagatela 115 punktów - to jest możliwe tylko w akademickim futbolu. Problemem Nevady jest jednak to, że grają praktycznie tylko running game mając 3 rusherów powyżej 1000 jardów w sezonie: RB Tua i Lippincott oraz QB Kaepernick. Tua i Lippincott nie zagrają w dzisiejszym meczu, co na pewno znacznie przystopuje ofensywę Nevady.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/12/2009 02:30

Tak sobie przeglądam ubiegłoroczny temat i czytam co tam się działo mniej więcej w tym samym punkcie sezonu. Pisałem wtedy:
Cytat:
W poprzedniej kolejce wyraźnie widać było, że nie ma co grać na drużyny, które już są w playoffach. Przegrali Titans, Giants, Cardinals a i Colts niezbyt się wysilali.


Dzisiaj zaczyna się przedostatnia kolejka, w której pewne awansu San Diego przyjeżdża do walczącego o playoffy Tennessee. Teoretycznie prosta sprawa, ale przy okazji przypomniałem sobie również zeszłoroczną megawtopę w wykonaniu walczącej o playoffy Tampy wink

Gra ktoś coś dzisiaj?
Posted by: 28111207

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/12/2009 02:34

Zdecydowanie over 47 @ 1.980, ponieważ obie ekipy ostatnio były bardzo dobre w ofensywie i wierzę, że Rivers (który notabene jest kandydatem do MVP) będzie miał +300 yards. Z takim quarterbackiem i wciąż motywacją do walki o lepsze miejsce w Conference gram również Chargers +3 @ 1.935
Posted by: kamil#15

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/12/2009 06:14

San Diego @ Tennessee - Total San Diego Points
typ:over 21,5

W tym meczu zdecydowanie odradzałbym grę na gospodarzy tylko z tego powodu, że jeśli chcą zagrać w play-off to muszą wygrać ostatnie dwa mecze. Trzeba dodać że dodatkowo do awansu Titans muszą liczyć na korzystne dla nich rozwiązania innych spotkań. Generalnie typowanie zwycięscy w takim meczu jest bardzo trudne gdyż nie wiadomo z jakim nastawieniem podejdą do tego meczu gracze SD. Uważam podobnie jak kolega, że zdecydowanie najlepszą opcją w takim meczu, pomiędzy dokładnie tymi dwoma ekipami będzie over, jednak wg mnie będzie to over punktowy na gości. 21,5 pkt to trzy TD i np 1 field goal tak więc zakładając, że Rivers przyłoży się do meczu gdyż faktycznie ma jakieś szanse w walce o MVP to myślę że SD jest w stanie pokusić się o jakieś 31pkt.
Co do samego meczu uważam, że należałoby się kierować tu wbrew logicznej przesłance motywacji (SD już jest w play-off) i wyjść z założenia, iż faworytem powinni być goście. Ale to tylko moje zdanie.
Jak zawsze wszystko zweryfikuje boisko.

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.
Posted by: Jasiu

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/12/2009 06:27

Panowie tak sobie myślę nad meczem New Orleans-Tampa Bay. Dokładnie nad zagraniem gości. Po pierwsze- duży kurs. Po drugie-dość znaczna liczba spadków na necie i to spadków sporych. Po trzecie jak piszecie-obie drużyny mają sezon załatwiony. Po czwarte-Tampa ostatni swój mecz akuratnie wygrała. Myślę, że można by spróbować po kursie 7.

Co myślicie?
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/12/2009 21:59

Dobra robota piwo

Po wczorajszym meczu sytuacja w AFC się nieco wyjaśnia. San Diego zdobyło wolną rundę i wchodzą do playoffów z numerem 2. Titans do playoffów nie awansują, co bardzo cieszy pozostałe 7 walczących drużyn.
Szkoda, że w następnej kolejce obie drużyny zagrają z teamami, które również o nic nie walczą.

======

Jasiu,
Czysto sportowo, Tampa nie ma ŻADNYCH szans. Ale czy będzie czysto sportowo? Wydaje mi się, że Saints mogą całkiem odpuścić ostatni mecz, natomiast teraz, u siebie w domu raczej im nie wypada. Plusowy handi na Tampę jednak rozważam.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/12/2009 04:08

Co jakiś czas powraca temat czy przypadkiem nie mamy zbyt wiele 'bowl games'- jest ich ponad 30. Matchupy w rodzaju dzisiejszego Ohio-Marshall tylko potwierdzają taką tezę. W sezonie zasadniczym musieliby mi chyba zapłacić żebym obejrzał takie spotkanie (na trybunach też pustki).

NCAAF BOWLS 3-2

North Carolina (+1) vs Pittsburgh 1.98

Pitt wydaje mi się przeceniany, w spotkaniach, które akurat widziałem nie zrobili na mnie specjalnego wrażenia w przeciwieństwie do UNC, któych defensywa prezentowała się chwilami bardzo solidnie. Poza tym w sezonie zasadniczym oba zespoły grały z North Carolina State oraz Connecticut, a analiza tych spotkań również wypadła korzystnie dla UNC.

Boston College (+7) vs USC 1.93

Mnie tu wychodzi prawie 50-50, więc muszę wziąć doga. Zresztą +1TD w bowl game to mógłbym wziąć w zasadzie obojętnie kto by grał. USC miało fatalny sezon, który dla nich właściwie skończył się pod koniec października po porażce w Oregonie. Jakoś wątpię, aby Emerald Bowl był w stanie zmotywować Trojans na 100%.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/12/2009 04:45

Arizona ma zagrać jutro w pełnym składzie, z pełnym zaangażowaniem itp. itd...
Jakoś ta informacja mnie utwierdziła w przekonaniu, że trzeba zagrać na Rams. W końcu starterzy Arizony nie mają nic do wygrania ani udowodnienia, nie grają o miejsce w składzie, ryzyko kontuzji w takim sporcie jest przecież duże a playoffy w których można zabłysnąć są już niedługo. Ja obstawiam, że sobie trochę odpuszczą i zagrają jak tydzień temu z Detroit, czyli słabo i ledwo wygrają dla przyzwoitości. Gdyby Rams nie byli tak kiepscy, to może nawet bym spróbował ich zagrać bez handi. W końcu jak ktoś to słusznie w komentarzach do poniższego artykułu zauważył: futboliści Rams grają o posadę na następny sezon, dla nich playoffy to są te 2 ostatnie mecze.

Cardinals won't rest regulars vs. Rams

Zobaczymy jakie będą kusy jutro, bo powinny być jeszcze lepsze.
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/12/2009 06:38

Rams chyba jest jedna z tych druzyn , ktore najbardziej sie stoczyly w przeciagu dekady - obok Raiders , które z Alem , bustem Ru$$elem i najszybszymi zawodnikami w lidze mają bilans nieco ponad 0.300

Ja w najblizsze dni chce obejrzec niedawno sciqgniety 2007 Fiesta Bowl [Boise State vs Oklahoma]
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/12/2009 22:13

NY Giants nie dość, że absolutnie muszą wygrać żeby zachować szansę na playoffy, to jeszcze może to być ostatni ich mecz na Giants Stadium, który wkrótce ma zostać zburzony. To oczywiście żaden argument, bo o ile dobrze pamiętam to np. Dallas przegrali swój ostatni mecz na starym stadionie, ale mimo wszystko motywacji im dziś na pewno nie zabraknie. Rywal rozczarowuje, ale mimo że zaczęli grać lepiej, to dziś nie powinno być niespodzianki.

============

Z obozu NO Saints dochodzą dość niepokojące informacje o liczbie kontuzji. W piątek w ograniczonym stopniu trenowali:
Cytat:
RB Reggie Bush (hamstring), T Jermon Bushrod (thumb), TE Darnell Dinkins (foot), DT Sedrick Ellis (knee), G Jahri Evans (toe), LB Scott Fujita (knee), CB Randall Gay (concussion), C Jonathan Goodwin (ankle), CB Jabari Greer (groin), DE Bobby McCray (back), S Darren Sharper (knee), TE Jeremy Shockey (toe), T Jon Stinchcomb (knee), LB Jonathan Vilma (knee)

Dla porównania wśród ich dzisiejszych rywali na kontuzję narzekał jedynie Derrick Ward.

============

Dzisiejszy mecz międy Cowboys a Redskins jest oznaczony numerem 100. To jedna z największych rywalizacji w NFL, która wzięła się nie tylko z nazw obu teamów, ale i długiej historii obu zespołów. Na razie Dallas prowadzi w serii 58-39-2.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/12/2009 01:27

Dzisiaj same suchary, bo nie jestem w formie do pisania.

NCAAF BOWLS 3-4

Kentucky (+7) vs Clemson 1.84


NFL 21-16 (last 0-2)

NY Giants (-7) vs Carolina 1.86
Detroit (+14) @ San Francisco 1.97
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/12/2009 06:00

Indianapolis (-3) vs NY Jets 1.84

Linia spadła już na tyle, że chyba warto wziąć Colts. Wiem, że nie do końca wiadome jest jak do tego meczu podejdą gospodarze, ale z wypowiedzi trenera Colts wywnioskowałem, że raczej powinni zagrać na poważnie, aby zawodnicy nie wypadli z rytmu, tym bardziej, że mieli szansę odpocząć (w poprzedniej kolejce grali w czwartek). QB Jets Sanchez po udanym początku sezonu teraz gra beznadziejnie - rzuca interception za interception i nie widzę szans dzisiaj na jego przebudzenie.
Posted by: Jasiu

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/12/2009 06:12

Originally Posted By: Jasiu
Panowie tak sobie myślę nad meczem New Orleans-Tampa Bay. Dokładnie nad zagraniem gości. Po pierwsze- duży kurs. Po drugie-dość znaczna liczba spadków na necie i to spadków sporych. Po trzecie jak piszecie-obie drużyny mają sezon załatwiony. Po czwarte-Tampa ostatni swój mecz akuratnie wygrała. Myślę, że można by spróbować po kursie 7.

Co myślicie?


New Orleans 17-20 Tampa Bay

kurs 7,50 na bwin

hehe-mogłem postawić smile
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 28/12/2009 06:47

Seba Janikowski przywalił dzisiaj 61 yardera shocked

4-ty najdłuższy FG w całej historii ligi; przed nim są dwa 63y i jeden 62y. Dla porównania nadłuższy FG w tym sezonie miał 'tylko' 56y.

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=pHbBIetr0Rg
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 29/12/2009 05:54

NCAAF BOWLS 3-5

Georgia vs Texas A&M under 67

Ostatnio coś mam pod górkę, ale nie rzucam jeszcze ręcznika. Początkowo chciałem zagrać tutaj Georgię, ale nie czułem się do końca komfortowo z uwagi na osobę QB Texasu - Jerroda Johnsona, którego naprawdę stać na kilka big-plays. Po stronie Georgii także problemy z obroną - zwolniono wszystkich koordynatorów defensywy po słabym sezonie zasadniczym, więc może tam panować lekkie zamieszanie. Wszystko to osłabiło moją wiarę w Bulldogs. Postanowiłem, więc zagrać tutaj under, na przekór wszystkim, bo jak wiadomo wszyscy spodziewają się tutaj shootout-u, gdyż oba zespoły skupiają się na ofensywie, a obrona jest ich piętą achillesową. Liczę jednak, że w ciągu tych kilku tygodni od zakończenia sezonu obie ekipy były w stanie solidnie się przygotować pod przeciwnika i zdobywanie punktów nie będzie takie banalnie proste w dzisiejszym meczu.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 29/12/2009 22:07

W NFC sytuacja już jest prawie jasna. Została tylko jedna niewiadoma, czyli kto będzie miał #2 i wolną 1 rundę. Minnesota miała ten numer na wyciągnięcie ręki, ale wczorajszą porażką już prawie go straciła. W tej chwili Phila ma przewagę tiebreakera i wystarczy im wygrać w Dallas, co jednak nie będzie takie proste.

Pisałem wcześniej, że mam przeczucie że Vikings wcale nie chcą mieć wolnej rundy. Oglądałem na żywo 2 połowę wczorajszego meczu i nie mogę rozkminić tej drużyny. Na początku musieli ostro dostawać, ze statów wynika że Favre praktycznie nie podawał. Później kiedy było 23-6, zaczęła się szaleńcza pogoń Favre'a za zwycięstwem. Aż przyjemnie było patrzeć, jak się cieszył jak dziecko z tego wyrównującego TD 16 sekund przed końcem. Tylko co z tego, jak w dogrywce istnieli już tylko Bears. Cutler wspaniale ograł obronę Vikings i było po zawodach.
Oglądał ktoś pierwszą połowę i może mi wytłumaczyć dlaczego Favre nie podawał?
Coś tam jest nie tak w tym teamie jeśli chodzi o playcalling.

Poza tym wychodzi na to, że Vikings nie potrafią grać na wyjazdach. Mają bilans 4-4, ale 3 z tych zwycięstw były z największymi ogórkami ligi, z dobrych drużyn to udało im się ograć jedynie Packers.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 30/12/2009 05:38

NCAAF BOWLS 4-5

UCLA vs Temple under 44.5

Myślę, że będzie to spotkanie gdzie przeważać będą zagrywki biegowe. Temple bez rewelacji jeśli chodzi o passing game, natomiast UCLA trochę lepiej, ale ich podstawowy QB Kevin Prince nie jest w pełni sprawny. Dodajmy do tego niską temperaturę oraz porywisty wiatr i wychodzi nam mecz w którym nie powinno być zbyt wysokiego wyniku.


Wisconsin (+3.5) vs Miami (FL) 1.96

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że trzeba grać Miami - dosyć popularny bet. Ja w takich sytuacjach staram się iść pod prąd. Wisconsin zdecydowanie lepiej prezentuje się na ziemi i to zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Rozgrywający Hurricanes Jacory Harris ma problem z kciukiem, więc passing game Miami może nie być idealna dzisiaj, a w takim wypadku Wisconsin ma szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść grą biegową.
Posted by: travis

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 30/12/2009 05:56

Miłośnikiem amerykańskiej kopanej nie jestem,ale wczoraj z ciekawości zagrałem ten under 66,5 bo mi nieźle wyglądał.Po 25 minutach nudów przy wyniku 0-0 poszedłem spać zadowolony z dobrze spełnionego obowiązku.Rano się lekko zdziwiłem widząc wynik,under na styk.Zdaje się,że lekko to tu nie jest(zresztą gdzie jest).No ale jak zacząłem to pociągnę to może dalej.Z dwóch powyższych typów dużo bardziej podoba mi się pierwszy,niech dmucha i mrozi ile wlezie.
piwo za wczoraj
Posted by: kewin

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 30/12/2009 06:13

ja tutaj skusilem sie na over 9.5 /1 kwarta
licze na jedno przlozonko i FG smile
lubie grac akademickie sporty przeciwko statystykom ... oczywiscie nie zawsze wychodzi to na dobre ... ale za drobne skusze sie na overka po 1 cwiartce tongue

PS: wczoraj 1 kwarta byla niesamowita ... 0:0 przy tak mocno ofensywnych ekipach ... cud
Posted by: djviejo

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 31/12/2009 02:02

Originally Posted By: Ghost



Oglądał ktoś pierwszą połowę i może mi wytłumaczyć dlaczego Favre nie podawał?
Coś tam jest nie tak w tym teamie jeśli chodzi o playcalling.



ja oglądałem cały mecz i pierwsze 2 kwarty to kompletna klapa. nic mu nie szło , skrzydłowi byli ładnie odcinani od podań , wyglądało to tak jakby im wcale nie zależało na wygranej z bears .może mróz tak źle wpływał na poczynania favra ale rzeczywiście po przerwie to byli inni vikingowie , szansę mieli w dogrywce ale festiwal błędów wygrali przeciwnicy .

ps. mam cyfrówkę upc i w ofercie jest espn america - oglądałem mecze w niedzielę/2/ i cały poniedziałek chyba ze 3 i we wtorek poniedziałkowy mecz z nocy + ncaaf jest bomba dodatkowo nhl.nareszcie mam ulubiony kanał
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 31/12/2009 05:01

NCAAF BOWLS 5-6

Idaho (-1) vs Bowling Green 1.97

Jakoś tak się złożyło, że Idaho Vandals to zespół, którego najwięcej meczy widziałem w tym sezonie. Ich dobra postawa w tym sezonie była pewnym zaskoczeniem. Powiedzmy sobie jasno - pod względem rushing game Idaho zdecydowanie góruje nad BGSU i dlatego ich tutaj faworyzuję. To jest akademicki futbol i gra po ziemi jest tutaj bardzo ważna. Co do pozycji quaterbacka to Sheehan z Bowling Green ma chyba jednak lepsze staty i jest bardziej "rozpoznawalny", ale Nathan Enderle też prezentuje się całkiem solidnie i co ważne, powraca do składu po kontuzji (jego backup jest beznadziejny). Mecz w Boise - stan Idaho.


Arizona (+3) vs Nebraska 1.9

Trudny mecz. Tutaj znowu gram pod prąd, przeciw publice. Więkoszość dosyć mocno gra na Nebraskę, która w ostatniej kolejce omało nie wykopała Texasu z meczu o mistrzostwo. Gdy tylko włączę ESPN to nieustannie słyszę o defensywie Cornhuskers, która jakoby jest nie z tej ziemi, o ich defensive tackle Ndamukongu Suh, który ponoć jest prawdziwą bestią. Cały ten szum medialny na pewno ma wpływ na rozkład postawionych $ na oba zespoły. Na początku to Arizona była faworytem w tym pojedynku według bukmacherów i ja tego będę się trzymał.
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 01/01/2010 22:21

Dziś coś na co czekali fani NCAA - może nie najważniejszy bowl w sezonie , ale przykuwający uwagę wielu - rozgrywany w Pasadenie w stanie California - Rose Bowl.

Mecze zostanei rozegrany o 22:30 czasu polskiego pomiędzy Ohio State Buckeye, a Oregonem Ducks.

Ohio reprezentuje konferencje Big Ten , swą konferencje wygrali z bilasem 7-1 , a ogółem mieli 10-2. Na koniec sezonu dostali nuerek #8.
Oregon dostało numerek wyżej - skończyło z bilansem 10-2 , a w konferencji 8-1 [pzregrana ze Stanford].

Dlaczego więc warto oglądać ??

Pierwszy mecz rozegrano w 1902 , a regularnie zaczeto grac od 1916 roku , w osatnich latach dwukrotnie było to również BCS National Championship Game.
Ale do rzeczy - osoby interesujące się akademickim futbolem musiały słyszeć o Jeremiah Masoli - niesamowitym QB - który może zagwarantowac nam dużą ilośc punktów - 15 TD Pass i 12 TD po biegach. Oglądałem jeden z bowli z jego udziałem rok temu z Oklahoma State i mecz zapamiętałem ze względu na jego rajdy oraz dużą ilość punktów w meczu.
Nie liczac porażki z Boise Sate i zwycięskiego meczu z UCLA to 35 punktów to norma. Gorzej z defensywą , bo bo dobre drużyny potrafią spowodowac walkę do ostatnich minut.
Masoli i LaMichael James to dwójka która potrafi narobić yardów. Masoli nie ma tej szybkości , ale w ważnych moemntach może dac 1st down. Nie należy zapominać o zawieszonym za bójke LeGarette'cie Blount'cie. Ohio tylko 4 razy dało przeciwnikowi 100 yardów lub wiecej.
Co się może dziać - Oregon is sixth in the nation in rush offense at 236.1 yards per game. Ohio State is fifth in the nation in rush defense at 83.4 yards per game.
Oregon i Ohio State miało dwóch wspólnych przeciwników - Purdue i USC - Oregon wygrał dwa razy - łącznie różnicą 29 punktów. Ohio przegrało na różnicę 11 punktów.

W Ohio rozgrywający i dwójka RB łącznie przebiegli prawie 2000 yardów i zrobli 18 TD. w ostatnich 5 meczach regularnego sezonu normą było 200 yardów na mecz i zdobyli biegiem 11 TD.
QB Terrele Pryor jest czarny i na tym mógłbym zakończyć [rzadko kiedy sprawdza się czrany jako QB] , ale do rzeczy - ledwie 3 razy rzucił ponad 200 yardów , a 4 razy miał mniej niż 100 yardów.

Oregon w Rose Bowl nie radzi sobie - ledwie jedno zwycięstwo na 5 meczy , a Ohio przegrało 3 kolejne mecze BCS.

Osobiście jakbym miał typować to Oregon , ewentulanie sporą liczbę punktów.

Mecz na ESPN America.
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 03/01/2010 06:13

W ostatniej kolejce mam na oku:

Pittsburgh -3
Minnesota -9
Patriots/Texans over 46
Baltimore -10.5
San Diego -3.5
Green Bay +3.5
Dallas -3
Cincinnati -10

Pytanie 1: która z tych ekip gra już o pietruszkę?
Pytanie 2: czy jest jeszcze jakaś inna ekipa, która ma o co grać?
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 03/01/2010 08:38

Philadelphia, Minnesota i Arizona walczą o wolną rundę w playoffach. Arizona chyba sobie odpuszcza bo podobno starterzy mają zagrać tylko pierwszą kwartę.

Denver, NY Jets, Baltimore, Houston, Pittsburgh, Miami i Jacksonville walczą o 2 miejsca w playoffach. Przy czym nie wiem czy takie Miami albo Jax w ogóle podejdą na poważnie do swoich meczów, bo ich szanse są więcej niż marne.

W najlepszej sytuacji są Jetsi i Baltimore, bo im wystarczy wygrać swoje mecze i nie muszą się oglądać na innych.

Dokładniej jest to opisane tu:
http://www.cbssports.com/nfl/standings/playoffrace/scenarios


Część drużyn już ogłasza, że zagrają rezerwami, jak np. Colts. W drużynie Saints nie zagrają Drew Brees i Darren Sharper, w Chargersach Philip Rivers ma grać krótko. Więcej o nieobecnych postaram się napisać jutro.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 03/01/2010 23:16

Coach Arizony czeka na wynik meczu Giants - Vikings. Jeśli Vikes przegrają, to Cardinals zagrają podstawowym składem. Jeśli nie, to raczej od początku lub od drugiej kwarty, pójdą rezerwami.
Green Bay się jeszcze nie określili, ale w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu, oba zespoły zagrają ze sobą za tydzień w playoffach, a więc dziś raczej też pograją rezerwami i nie będą odkrywać swoich kart.

===========

Ciekawie jest w Denver. Ich najlepszy (i najbardziej kapryśny) receiver Brandon Marshall dzisiaj nie zagra. Oficjalnie - kontuzja, nieoficjalnie - coś się dzieje na linii trener - gwiazda. Niezbyt to dobrze wróży w walce o playoffy. Linia już sporo spadła.

===========

Patriots raczej oszczędzą kilku graczy, najprawdopodobniej Wesa Welkera, ale nie wiadomo ile będzie grał Brady, być może dość długo. Texans są zdeterminowani, ale mają małe szanse na awans. Prawdę mówiąc, wcale nie jestem pewny ich wygranej dzisiaj.

===========

Jaguars zagrają bez kilku podstawowych graczy. Ich szansa na awans jest mizerna, raczej Jones-Drew będzie walczył o indywidualny rekord, co i tak może oznaczać kłopoty dla Browns. Szczerze mówiąc to nieco dziwi mnie taki kurs na Jags.

===========

Bengals też raczej się będą oszczędzać. Po co ryzykować grę przeciwko najlepszej obronie NFL, która dodatkowo walczy o playoffy. Oficjalnie nie jest jednak nic potwierdzone.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 03/01/2010 23:45

NFL 21-18 (last 0-2)

Detroit (+3) vs Chicago
Atlanta (-1.5) @ Tampa Bay
Kansas City (+11) @ Denver

Gram przeciwko zespołom które w poprzedniej kolejce sprawiły niespodzianki - rynek często zbyt dużą wagę przykłada do ostatniego meczu.
Kansas biorę z kolei z uwagi na spread, który wydaje mi się po prostu za wysoki - to jest NFL.
Posted by: Fresh'n'Funky

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 08/01/2010 10:28

Alabama -4.0 @ 1.90 wink

Lock jak uj laugh
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 10/01/2010 03:39

New York Jets @ Cincinnati

- H2H między tymi drużynami zdecydowanie na korzyść Jets ale większość meczów to już zamierzchła historia. Oczywiście ostatni mecz sprzed tygodnia nie powinien być specjalnie brany pod uwagę, bo Jets walczyli o playoffy, a Bengals pograli trochę rezerwami, a podstawowi gracze moim zdaniem ściemniali. Wiadomo było przecież, że za tydzień zagrają razem w PO, a nie wierzę, żeby Palmer faktycznie był w takiej formie, że miał tylko jedne celne podanie na odległość... 0 jardów. To nie jest JaMarcus Russell grin

- Cincinnati u siebie w domu wygrali 6 z 8 meczów, pokonali m.in. Baltimore i Pittsburgh.

- NY Jets jest jedną z tych nielicznych drużyn, które miały lepszy bilans na wyjeździe niż u siebie w domu. Wśród tych 5 drużyn które pokonali, trudno jednak szukać kogoś dobrego, no może od biedy Houston. Indiany nie liczę, bo Jets by tego meczu nie wygrali gdyby starterzy Colts zagrali do końca.

- Poprzedni sezon był ogromnym rozczarowaniem dla kibiców Bengals, zespół miał zaledwie 4 zwycięstwa, a o graczach to częściej można było poczytać w kronikach kryminalnych niż na kolumnach sportowych. Teraz jednak Bengals wzięli się w garść. Jets w zeszłym sezonie również nie dostali się do playoffów, ale ich bilans był o niebo lepszy.

- Żadna z drużyn nie jest zbytnio utytułowana, Jets w ciągu 50 lat wygrali tylko raz w 1968 roku, Bengals ani razu w ciągu 40 lat, choć dwa razy byli w finale w latach 80-tych.

- W tym sezonie nikt nie może się równać z Jetsami pod względem defensywy. Gracze z Nowego Jorku pozwalali przeciwnikom średnio na niecałe 15 punktów w meczu. Skuteczni byli zwłaszcza przeciw podaniom, pozwalali zaledwie na 153 jardy na mecz. Przeciw biegom nieco słabiej ale też są w pierwszej dziesiątce. Bengals niespodziewanie też mają defensywę na dość wysokim poziomie, ale mimo wszystko jest to klasa niżej. Tutaj nie zdziwiłby mnie wynik w stylu 17-10, czy nawet 9-6. Linia na to spotkanie bardzo niska, ale skłaniam się ku underowi.

- Rozgrywający Jets - Mark Sanchez, jest zawodnikiem niedoświadczonym, to jego pierwszy sezon. Miał kilka bardzo dobrych meczów, ale większość raczej przeciętnych lub słabych. Carson Palmer z Bengals jest za to uznanym graczem, swego czasu był wśród elity rozgrywających, jednak zeszły sezon to kompletna porażka, aczkolwiek tłumaczą go trochę kontuzje. Ma do dyspozycji jednego z najlepszych odbierających (choć strasznego pajaca) Chada Ochocinco. Jets dużo biegają w ataku, ale potencjał running game oceniam mniej więcej po równo. Także w sumie wychodzi przewaga Bengals w ofensywie.

- Wygląda na to, że oba teamy przystępują do meczu bez znaczących osłabień jeśli chodzi o kontuzje.


Dla mnie to jeden z ciekawszych meczów 1 rundy, choć może być mało widowiskowy. Nie wiem kto wygra, ja raczej zagram under.
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 10/01/2010 04:22

- Niejaki Darelle Revis w defie Jets - wymiatacz podobno to na ich korzysc.

A tak sobie poatrzylem z kim grali Jets i procz NE , NO i pół-Indy to same drużyny mniej ważne i stad ich bilans.
Takie moje zdanie
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 10/01/2010 04:26

O tak, Revis zdecydowanie wymiata w tym sezonie. Będzie pewnie krył Ochocinco, zobaczymy kto wyjdzie z tego zwycięsko...
Posted by: lupus

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 10/01/2010 05:19

Witam

PO już przed nami, zapraszam goraco jak co roku do wzięcia udzialu w ligach NFL PLAYOFF CHALLENGE.
Stowrzylem 2 ligi:

Mecz.pl
POLAND

Zapraszam do udzialu
Link do rejestracji/logowania

http://challengegames.nfl.com/landing/playoffchallenge?icampaign=PlayoffChallenge_middlecolumn
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 10/01/2010 23:43

W pierwszym dzisiejszym meczu zastanawiam się nad overem - pytanie tylko jaka pogoda dzisiaj w Foxborough?

Macie jakieś doniesienia?
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 11/01/2010 00:51

Słonecznie, ale zimno, -7 stopni C

http://www.weather.com/outlook/events/nfl/gameforecast/02035?eventid=325085&from=NFL_teamsched
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/01/2010 06:42

Po wczorajszo-dzisiejszej wtopie na SD jestem w trakcie zbierania kasy na Colts, złożyłem wniosek o kredyt, zastawiam dom, pożyczam od znajomych.

Przeca Peyton i reszta zjedzą tych marnych Jets w pierwszej kwarcie, ba - w pierwszym runie meczu.

ALL IN na Colts boks

P.S. Widziałem obydwa mecze Jets, nie widziałem Colts tydzień temu, ale to, że NYJ są w finale konferencji to tylko wynik wyjątkowej indolencji Bengals i Chargers.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/01/2010 07:04

A ta wyjątkowa indolencja wzięła się skąd? No skąd? Odpowiedź jest prosta... Niu Jork DEEEE-FENSE smile

Colts z pewnością są drużyną lepszą w ataku, mają Manninga i grają u siebie. Prawdopodobnie wygrają, ale z przyjemnością zobaczę jak Revis przechwytuje podanie Manninga smile Ten facet jest niesamowity i rozgrywający się go normalnie boją. Przecież Phillip Rivers to top-tier QB a tu proszę:

Cytat:
Rivers went back to pass 45 times (40 passes, two sacks, three runs after being chased from the pocket), and I charted Revis' coverage pattern on every one of Rivers' pass-drops. By my count, Rivers threw four passes into the zone where Revis had primary coverage, or to the man Revis was playing man-to-man. One was complete, to LaDainian Tomlinson, for a loss of four yards. One, to Legadu Naanee, was batted down by a diving Revis on a cross route. One, to Vincent Jackson, a deep pass up the left seam, was overthrown, with Revis and Jackson running stride for stride. And the fourth, to Jackson, was up for grabs between the two, with Revis coming down with a juggled ball for an interception in a spectacular play.



Na 40 podań, odważył się tylko na 4 w kierunku Revisa, przynajmniej o jedno za dużo grin
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/01/2010 07:04

Kaeding 0-3 FG
Pożal si Bożę
Jak stwierdzili na NFL Network ustrzelił hattricka.

Uważałbym na nich prawdę mówiąc
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/01/2010 07:07

Idelanie równo wysłane posty piwo
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/01/2010 18:25

A Sancheza widzieli? wink Nawet jak Revis 2-3 razy przechwyci Peytona (w co nie wierzę, to nie Rivers czy Palmer), nawet jak 80% gry Jets będą prowadzić biegowo przeciwko nienajlepszej w tym aspekcie obronie Colts, to i tak Indiana wejdzie z hc.

Ja to gram ml grubo - 10/10.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/01/2010 19:22

No to akurat fakt, Sanchez jest najsłabszym punktem Jets. Muszą go obrońcy Indiany mocno przycisnąć, cały czas presja i można liczyć, że wymuszą jakieś straty.

A jak widzicie drugie spotkanie? Vikings ostatnie dwa mecze zagrali super i w ofensywie i w defensywie. Saints rozstrzelali Cardinals, mają ofensywę z którą nikt nie może się równać ale defensywa nie jest już na takim poziomie. Chociaż warto pamiętać, że w regular season ich obrona zdobyła aż 8 przyłożeń, czyli dwa razy więcej niż następna najlepsza.

Dla mnie to są już mecze tylko do grania live
Posted by: polskignom

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 19/01/2010 19:26

Dla mnie to juz nie jest faza, w ktorej warto grac 10/10, mimo wszystko. wink

Chociaz ciezko mi sobie wyobrazic final przy takich parach bez Indy.

Druga para o wiele bardziej wyrownana i kursy to dla mnie nieporozumienie...Minna wyglada swietnie i czuje tam niespodzianeczke...
Posted by: raiders_

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 25/01/2010 12:48

FAVRE to już niech lepiej idzie na tą emeryture definitywnie .Bo to co dzisiaj odstawił na 19 sek 4 kwarty woła o pomste do nieba ,albo zdrowo dostał w łapę bo zrobił wszystko aby tego meczu nie wygrać .
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/01/2010 06:38

Dopiero teraz na spokojnie oglądam drugi mecz i wiecie jakie odnoszę wrażenie? Że niektórzy wiedzą jakim wynikiem skończy się spotkanie ... serio ... nie jestem zwolennikiem sensacyjnej teorii dziejów, ale Favre po td na 28:28 tak jakoś uniósł dłonie, niby się "cieszył", ale żadnego szaleństwa nie było, popatrzcie na Petersona, ot wbiegł w pole punktowe, ale ... "tak miało być" i też żadnych podskoków we dwóch i żadnych takich. A to przecież końcówka meczu na styku, gdzie emocje powinny sięgać zenitu.

Oby to było mylne wrażenie, bo Saints warci zagrania dość poważnej kasy.
Z drugiej strony myślę sobie - co tłusto dziani właściciele drużyn mogliby uzyskać ustawiając grę? No chyba, że odbywa się to poza ich wiedzą ...
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 26/01/2010 17:56

Originally Posted By: laser
Z drugiej strony myślę sobie - co tłusto dziani właściciele drużyn mogliby uzyskać ustawiając grę? No chyba, że odbywa się to poza ich wiedzą ...


Nie chce mi się w to wierzyć. W Stanach wprawdzie ustawiano nawet rozgrywki World Series, ale było to 90 lat temu, kiedy gracze grali za grosze. Jeśli jest jeszcze na tym świecie jakaś uczciwa liga, to jest to właśnie NFL smile

Co do meczu, to oglądałem na żywo niestety tylko pierwszą połowę, ale przejrzałem co pisali fani Vikings w trakcie 4 kwarty i dogrywki i tylko nieliczne osoba sugerowały, że NFL chce przepchnąć Saints, ale było to przy tych problematycznych karach. Natomiast fakt jest taki, że kara 12 osób, która spowodowała, że byli już za daleko na strzelanie FG, to była najgłupsza rzecz jaką mogli zrobić Vikings i tu sędziowie nie mieli nic do tego.

Jak to napisał jeden z kibiców:
"Either way, the refs didn’t make us fumble inside the 10 twice. They didn’t make Favre throw an interception at the end of regulation. They didn’t have anything to do with our kick return coverage failures."

Saints inaczej niż zwykle, wygrali dość dobrą, agresywną defensywą no i mieli masę szczęścia.

Tak teraz jak pisałem tego posta, przyszedł mi do głowy jedyny scenariusz możliwego fixa, przeniesienie klubu do Los Angeles. To są moje czyste spekulacje, ale wiadomo, że LA od dawna czeka na swój klub, to ogromny rynek i ogromne zyski dla właściciela, a nie wyobrażam sobie żeby można było przenieść mistrza. Poszukałem jakie drużyny są wymieniane jako kandydaci do relokacji i bum:

Cytat:
"Another team that could move — the Minnesota Vikings. They can get out of their lease in 2011, and Los Angeles is a much bigger market than Minneapolis. On one hand, the weight of history and rivalries should make this move harder to do, but all that didn’t stop Art Model from turning the Cleveland Browns into the Baltimore Ravens. In the NFL, money talks."


http://www.nbclosangeles.com/news/sports/What-NFL-Team-Likely-To-Come-To-Los-Angeles-61480712.html

Ale sam w to nie wierzę smile
Posted by: raiders_

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/01/2010 04:03

Originally Posted By: laser


Oby to było mylne wrażenie, bo Saints warci zagrania dość poważnej kasy.
Z drugiej strony myślę sobie - co tłusto dziani właściciele drużyn mogliby uzyskać ustawiając grę? No chyba, że odbywa się to poza ich wiedzą ...


Odniosłem to samo wrażenie ... ustawka . Widziałem cały mecz na żywo i naprawdę Minesota a zwłaszcza FAVRE zrobił/zrobili wszystko aby meczu nie wygrać . Te podania Favra w koncówce .... cały sezon nie grał tak bezmyślnie i nonszalancko a tu odstawił taką szopkę .

@Ghost jeśli wiezysz w ze nfl nie jest ustawiane to sorry ale w jakim TY świecie zyjesz .Toż to najpopularniejszy sport USA ,Jedyna taka liga naświecie która "produkuje " GIGANTYCZNĄ KASE , a gdzie są takie pieniądze sa i ludzie którzy zrobią wszystko aby ta kasa trafiła w ich kieszenie .
NFL masz Doping to i ustawki też sa tylko nikt o tym głośno nie mówi jeszcze ... smile

Saints na mistrzem smile
Posted by: djviejo

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 27/01/2010 16:26

ale z takim kopaczem co trafia góra z czterdziestego piątego yarda to trudno będzie w kluczowych momentach liczyć na punkty (saints).

czy pod sam koniec 4 kwarty favre zagrał rozmyślnie w ręce rywala ?

trochę wątpię w tę teorię. NERWY panowie NERWY , tylko tyle.
zobaczcie ile było strat przez ostatnie 3 minuty 4 kwarty.przecież tym obdzielić by można kilka meczy .
dodatkowo favre był cały poobijany i to mega przez 50-siątki świętych.
ja osobiście kibicowałem favrowi ale taki jest sport.

za 11 dni poznamy odpowiedź .
Posted by: jarko 33

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 07/02/2010 21:26

polsat sport transnmituje na zywo Super Bowl shocked
canal zrezygnowal az dziwne smirk
Posted by: szpak007

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 07/02/2010 21:29

Polsat Sport w tym roku pokazywał już kilka spotkań NFL, no ale Super Bowl to chyba zupełnie inna klasa niż rozgrywki regularne smile co prawda nie za bardzo znam się na tym sporcie ale z racji tego że jest to takie sportowe święto to trzeba będzie obejrzeć, zwłaszcza że Polsat pokazuje.
Może jakieś peffki żeby się lepiej oglądało?? smile
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 07/02/2010 21:57

W takim meczu każdy znajdzie milion argumentów za jedną albo za drugą drużyną. Analizowanie meczu w poszukiwaniu zwycięzcy to strata czasu, bo tutaj nie ma drużyny z przypadku. Biorąc choćby zeszły rok, wydawało się, że Pitts zleje Arizonę bez problemu, a jednak wygrali ledwo ledwo. Teraz teoretyczna różnica w poziomie jest mniejsza.

Indiana jest doświadczona, większość zawodników zdobyła pierścień mistrzowski w 2006 roku. Ale mają trenera, który nie tylko nie grał wcześniej w playoffach, ale w ogóle nie prowadził drużyny w NFL. Debiutanci jednak zdobywali już wcześniej Super Bowl.
Święci takich doświadczeń nie mają, poza bodajże 3 zawodnikami. Ale są za to głodni sukcesu smile

Ten mecz to przede wszystkim starcie dwóch fantastycznych rozgrywających i prawdę mówiąc sądziłem, że ludzie będą masowo walili na over. Tymczasem na jednym z lepszych amerykańskich for, sonda wygląda tak:

Colts -5.5 - 52
Saints +5.5 - 61

Over 56.5 - 32
Under 56.5 - 46

Jak ktoś ma wiarygodne dane od buków, jak jest obstawiany SB, to niech da znać.


"Who dat say dey gonna beat dem Saints?" Go, go Brees gwizdek nfl aplauz
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 08/02/2010 05:29

Tak jest jak mówisz Ghost więc lepiej zagrać prawdopodobniejsze zdarzenia:

Total rushing yards made by Indianapolis Colts
Under 100.5 rushing yards 1.658

Total number of field goals attempted by both team
Under vs Over 3.5 field goals 1.617

Team to have the most penalty yards in the game
New Orleans Saints 1.658

Total rushing yards made by Joseph Addai
Under 65.5 Rushing Yrds 1.794

New Orleans Saints (+0.5) vs Indianapolis Colts for 4th Quarter 1.833

The longest field goal made in the game will be
Under 42.5 yards 1.794

Pzdr
Posted by: APOLLYON

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 08/02/2010 06:01

Rzeczywiście warto zagrać NO Saints. Ladbrokes ciągle proponuje 2,75 na "Świetych".
Nie lubię słowa 'grzech' , ale byłoby nim nie skorzystanie z takiej szansy.

GO SAINTS GO!!! boks boks boks

GL wszystkim nfl
Posted by: Danielsan

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 08/02/2010 06:06

Ja dziś za Coltami, i wyrażam to następującym pickiem:

NO Saints @ Indianapolis Winning Margin 7.5
Colts under 7,5 @ 2.95
ponadto

Under 57

Total rushing attempts made by Reggie Bush Over 4.5 @ 1.667

go Colts boks boks boks
Posted by: g00niek

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 08/02/2010 06:54

Wlasnie konczy nam sie BOS - ORL i zaraz przelaczamy dekodery i od polnocy wielkie swieto smile

Grzechu dales staty z forum ze dodatni spread na NO sie cieszy wiekszoscia.. ale z opinii jakie czytalem tu i owdzie wiekszosc zdecydowanie za INDY i ekspertow i "normalnych" ludzi.. Wiadomo ze grac mocno nie bede, ale jednak jestem pod wrazeniem gry Breesa.. i zagram na NO 2,7 - 2,8 warto warto IMO..

QB - remis

RB - moim zdaniem Bush Thomas i Bell lepsi niz Addai czy Brown

WR - Wayne podobno narzeka na noge, Collie i Garcon... ja uwielbiam Colstona i chcialbym aby zostal MVP smile On i Henderson.. no jak dla mnie lepsi.. ale jestem nieobiektywny..

DEF - tutaj chyba jednak IND.. ich defensywa ostatnio swietna..

Special Teams - nie podejme sie ale chyba nie to bedzie jezyczkiem uwagi.. chociaz moge sie mylic..

Ogolnie strasznie duzo Probabli smile i Questionabli smile na dzisiaj, oczywiscie i tak wszyscy zagraja..

Pozdro i zycze udanej nocy dla tych co beda ogladac..
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 08/02/2010 07:45

Zamiast NO za 2.7 warto zagrać

Will Dree Brees win the Superbowl XLIV MVP? za 3.89 bo jeśli wygrają to tak będzie. Sam ten zakład zagrałem

Doświadczenie przemawia za Indianapolis. Fajny mecz się szykuje...
Posted by: g00niek

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 08/02/2010 08:03

Ja dzisiaj mam niucha... ze Swieci beda grali duzo po ziemi... A moze RB MVP? Wole juz Saints @2,7

Ale zagralem Thomas vs Addai 1 (+5,5 yardow) i Colston vs Wayne 1 (+10,5 yardow)

Mam przeczucie ze dzisiaj to wlasnie Nowy Orlean bedzie rzadzic na boisku.. czego im i sobie zycze smile
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 08/02/2010 16:09

Ale się cieszę smile

Drew Breeeeeeeeeeeeeees superstar piwo

Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2009 - NFL & NCAAF - 17/02/2010 04:29

Seba Janikowski zostaje w Raiders, podpisując najdroższy kontrakt dla kopacza w historii NFL.

Cytat:
The Oakland Raiders and Sebastian Janikowski reached agreement Tuesday morning on the richest kicking contract in NFL history, according to league sources.

Janikowski will sign a four-year, $16 million contract that includes $9 million in guaranteed money, sources said. It also removes arguably the top kicker from the free-agent market. Other notable free-agent kickers are expected to include Cincinnati's Shayne Graham and the New York Jets' Jay Feely.

In 10 seasons, all with the Raiders, Janikowski has scored 1,000 points, converting 78.4 percent of his field goal attempts (229 of 292) and 313 of 316 extra-point attempts. He scored 95 points in 2009.