MLB - sezon 2012

Posted by: Ludwiczek

MLB - sezon 2012 - 01/03/2012 00:34

Dzisiaj Phillies meczem z Floridą State University rozpoczną Spring Trainings.
Oficjalne rozpoczęcie sezonu odbędzie się serią w Japonii pomiędzy Oakland i Seattle 28 marca.
4-tego Kwietnia Cardinals i Miami rozpoczną nową erę i Opening Day otwierając stadion w Miami.
5-tego normalny Opening Day w US.

Ostatni sezon , gdzie Houston będzie grać w National League.
Za rok obejrzmy ich w American League.

O transferach później.
Mam nadzieję skończyć wstęp dla laika do baseballa , ale zobaczymy czy się wyrobię.


Linki :

http://mlb.mlb.com/index.jsp - strona oficjalna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Baseball - zasady gry
http://www.baseball-reference.com/ - biblia baseballa
http://www.shrpsports.com/mlb/result.htm - prosta i szybka stronka do sprawdzania h2h
http://www.covers.com/sports/mlb/mlb_main.aspx - statystyki, trendy, linie itp.
http://www.thespread.com/mlb - jw.
http://www.highheatstats.com/ - blog dla maniaków ciekawostek i cyfr [panowie z B-R , więc pewnie jak rok temu po każdym dniu jakies małe podsumowanie będzie]
http://www.beyondtheboxscore.com/ - dla maniaków cyfr

Mam nadzieję , że nie tylko ja i Ghost będziemy tu merytorycznie pisać.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 07/03/2012 14:49

W tym sezonie, do 10 zwiększa się liczba drużyn awansujących do playoffów. Będą teraz w każdej lidze dwie drużyny wildcard, które zagrają ze sobą tylko 1 mecz. Wygrany team przechodzi dalej i dołącza do 3 zwycięzców dywizji. Osobiście wielkiego sensu w tym nie widzę, ale jak zwykle liczy się kasa.

Szczegóły tu: http://mlb.mlb.com/news/article.jsp?ymd=...lb&c_id=mlb

Już niedługo... smile
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 07/03/2012 22:04

Na jakimś blogu amerykańskim ktos napisał , że za jego życia nie spełni sie marzenie , że nie zobaczy Yankeesów w Postseason laugh

W sumię jesli to ma być Wild Card dla trzeciej drużyny w dywizji AL East to ja podziękuje za taką kolej rzeczy.

Czasami mam wrażenie , że nie obędzie się bez tie-breakera.
Im dalej tym więcej ekip ma podobny bilans
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 11/03/2012 18:34

Wczroaj Cespedes zadebiutował w barwach Atletów

http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?c_id=mlb&content_id=20161409

2-for-2 , BB , 2 RBI , HR

Udany debiut
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 18/03/2012 17:15

W tym tygodniu spróbuję opisać AL East , Central i NL Central i na poczatku z racji wycieczki do Japonii AL West. NL West powinnienem napisać przed końcem Spring Training
Macie uwagi korekty , własne zdanie - piszcie.


Wstęp do sezonu MLB na rok 2012

Z góry piszę , że Amerykanie coś w tym sezonie odwalili dziwnego i nigdzie nie mogłem znaleźć tabelki Przyszli/Odeszli i musiałem szukać ręcznie transferów non-FA

Dywizja NL East

W tym roku moim zdaniem o tytuł powalczą ekipy Phillies , Marlins i Braves.
Miami będzie chciało udowodnić , ze nowa nazwa i stadion to coś więcej i być takim ''ulubionym'' klubem Latynosów. Florida w ostatnich latach nie grała rewelacyjnie - utrzymywali gwiazdy pokroju Cabrery , Willisa czy Ramireza , ale nie szły za tym Play-Offy - raz z racji trudnego rywala w postaci Phillies , dwa - mimo ponad 50 % zwycięstw z sezonie , było jednak za mało nawet na Wild Card.
Zmiana nazwy , stadionu i loga będzie się pewnie równać zmianie ''opinii'' o ekipie
Kto wygra dywizje w mojej opinii ? - nie mam pojęcia.
Phillies ma tendencje spadkową : 08 - World Series , 09 - NL Championship , 10 - ALCS , 11 - ALDS. Wg tego w tym roku powinni nie awansować/wejść do Postseason poprzez Wild Card.

Mets moim zdaniem znowu będzie tą gorszą ekipą z Nowego Yorku
Nationals będzie czarnym koniem rozgrywek mniej więcej od sezonów 2013/2014. Chociaż nie zdziwię się jak zaskoczą w tym roku , szczególnie ciekawie będą wyglądać pojedynki w stolicy USA z faworytami.



ATLANTA Braves


Przybyli : 2B/SS Jack Wilson , RP Buddy Carlyle , Drew Sutton

Odeszli : Nate McLouth [Pirates] , Scott Linebrink [Cardinals] , Alex Gonzalez [Milwaukee] , George Sherrill [Mariners] , Derek Lowe [Indians]

Top prospect :
1. RHP Julio Teheran
2. RHP Arodys Vizcaino
3. RHP Randall Delgado

Najsłabsze ogniwo : krótka ławka ofensywna , słabe ofensywne wzmocnienia i liczenie na pitching.

Końcówka zeszłego roku była zła. Przez znaczną większość sezonu mieli praktycznie pewny występ w Postseason poprzez Wild Card , ale we Wrześniu pokazali jak nie należy grać wygrywając tylko 9 spotkań i oddali występ w Postseason ekipie St.Louis w ostatni dzień sezonu.
Co jeszcze było warte zapamiętania ? 450-ty HR Chippera Jonesa oraz wprost niesamowity bullpen w postaci Craiga Kimbrela , Jonnego Ventersa oraz Erica o'Flahertego. Kolejno 46 SV , ERA 2.10 w 77 IP Kimbrela , ERA 1.84 w 88 IP Ventersa oraz ERA 0.98 w 73.2 IP O'Flahertego robią wrażenie.
Odszedł Derek Lowe [ERA+ 86 , WAR 1.3 na przełomie 3 lat nie robi wrażenia] , który nie brylował ostatnio.
Patrząc na statystyki tragicznie wygląda sytuacja jeśli chodzi o średnią odbić , nikt nie przekroczył .300. Nikt nie miał chociażby 90 RBI.
Kogo w tym sezonie bym widział jeśli chodzi o siłę napędową ofensywy ? Brian McCann i Frediee Freeman [w zeszłym sezonie drugie miejsce w głosowaniu Rookie of the Year]. Michael Bourn jako lead-off hitter powinien utrudniać życie rywalom , jest on dość szybki jeśli oto chodzi.
Na pewno w Atlancie liczą na pomoc Jasona Heywarda , który miał tragiczny zeszły sezon.
Statystyki nie kłamią - Heyward był typowym przykładem co się dzieje z drugoroczniakiem po wybitnym rookie season. Parę sezonów temu miał potencjał na bycie gwiazdą w stanie Georgia i ogólnie National League , ale coś się zacięło z linii .277/.393/.456 spadł na .227/.319/.389 w 2011 roku i grał poniżej przeciętnej. Jedynie czym się wyratował to dobrą postawą w defensywie [dWAR 1.3].
W 2011 miał 28.3 % swing rate [procent zamachów] , a sezon wczesniej tylko 23.3
Nie zapomnijmy o 40-latku na trzeciej bazie. Chipper Jones - bo o nim mowa - pod koniec Kwietnia skończy 40 lat - czy nadal może być produktywny ?
W Atlancie będą zadowoleni jeśli Chipper Jones zagra w około 120 spotkaniach w tym sezonie. Przez ostatnie dwa sezony jego średnia wynosi 110 meczów i około 450 plate appearances. Od 2005 roku zagrał tylko jeden pełen sezon wolny od kontuzji.
Nie ważne kiedy zakończy karierę , ma jeszcze opcję na 2013 rok , ale pewne jest że raczej to , że wyląduje w Hall of Fame.
2B Dan Uggla też jest wart wspomnienia , który ma serie 30+ HR przez ostatnie 5 sezonów.
Pitching w postaci Hudson-Jarriens-Hanson wygląda naprawdę porządnie , jeszcze dochodzą młode talenty w postaci Delgado/Teherana i bilans .500 jest jak najbardziej w zasięgu.
Podsumowując Braves będzie groźne w dywizji , ale jeśli nie poprawi się siła ofensywna to nie liczyłbym na fajerwerki. W tym sezonie pojawił się groźny rywal w postaci Miami jeśli chodzi o zwycięstwo w dywizji/Wild Card.



MIAMI Marlins


Przybyli : SP Mark Buerhle [CWS] , SS Jose Reyes [Mets , 6/106] , CL Heath Bell [Padres , 3/27], Aaron Rowand [Giants] , Carlos Zambrano [Cubs] , Austin Kearns , Wade LeBlanc

Odeszli : Chris Volstad , Burke Badenhop , Clay Hensley , John Baker , Javier Vázquez

Top prospect : OF Christian Yelich

Najsłabsze ogniwo : ciągle połamany Josh Johnson oraz szukający formy po zeszłym sezonie Hanley Ramirez

Jak co niektórzy mogą zauważyć Florida Marlins przemieniła się w Miami Marlins. Zmiana wymuszona przenosinami z Sun Life Stadium [Miami Gardens] do Marlins Park [Miami] , który to stadion kosztował nieco ponad pół miliarda dolarów.
Do tej pory Florida musiała dzielić stadion z ekipami Dolphins z NFL i Miami Hurricanes z College Football.
Kolejna rzecz - transfery - tutaj ekipa Marlins nie oszczędzała - ściągnięcia SS Jose Reyesa , LHP Marka Buerhle i jednego z czołowych closerów Heatha Bella. Do tego doszedł emeryt Zambrano i Rowand.
Reyes na SS wymusił przejście Han-Rama na 3B. Obydwaj to Latynosi , a że nowy stadion leży w okolicy tzw. Little Havana , to chyba nie muszę mówić co to oznacza. ''Nowa'' ekipa ma przyciągnąć Latynosów na mecze. Z tego co pamiętam to na starym obiekcie były pustki i rzadko kiedy widownia przekraczała 20 tysięcy widzów.
W Offseason Miami starało się także o Yoenisa Céspedesa - Kubańczyka , ale ten wybrał Oakland.
Sądzę , że za zmianą nazwy powinna pójść zmiana jakości ekipy.
Ramirez - Reyes - Morrison - Stanton - Sanchez - Bonifacio - Infante - Buck + Coghlan na ławie to dośc mocna mieszanka.
Osobiście zwrócę uwagę na Giancarlo Stantona - przyszłą gwiazdę Wielkiej Ligi porównywaną do Alberta Pujolsa czy wybitnych graczy z przeszłości. Ma 22 lata , a już na koncie 56 HR i ogromną moc uderzeniową.
Marlins bądź co bądź wzmocniło pozycję Start Pitchera - Mark Buerhle to dość porządny miotacz - radził sobie w AL , to tutaj tez powinien , ale obawiam się że wiek oraz to że leworęczni miotacze mają ostatnio pod górkę spowoduje , że będzie grał dość przeciętnie.
Anibal Sanchez to miotacz rzucający ponad przeciętną. Porządne WAR i ERA+ ponad 100.
Carlos Zambrano jako 5th Starter ? Ciekawy pomysł.
W Miami potrzebują dobrego lekarza , bo Josh Johnson to naprawdę solidny miotacz , ale często łapie kontuzje i Miami ma z nim problem jakby nie patrzeć. W zeszłym sezonie ledwo 9 startow. Miota w MLB od 2005 roku i tylko 3 razy przekroczył granicę 150 IP [157 , 209 i 183 IP]. W porównaniu do innych miotaczy z tej dywizji to wynik blady.
Zdrowy Josh będzie asem w tej ekipie i w swym pełnym sezonie jest w stanie pokusić się o 200 inningów.

Prócz transferów zawodników należy dodać , że wymieniono managera - nowym został Ozzie Guillen , który nie jest typem spokojnego człowieka.

Zbierając wszystko w jedno - Marlins wzmocniło się bardzo mocno i sądzę , że w nowej wersji Postseason są w stanie załapać się do gry w Październiku. Czy są w stanie zagrozić Phillies musimy poczekać , ale potencjał jest spory i na pewno walka rozstrzygnie się na koniec sezonu w tej dywizji.
Liczę na ich niespodziankę.



NEW YORK Mets


Przybyli : Frank Francisco [2/12] , Jon Rauch [1/3.5] , Miguel Batista , Scott Hairston , Ronny Cedeno , Ramón Ramírez [Giants], Andrés Torres [Giants]

Odeszli : Jose Reyes [Miami] , Jason Isringhausen [LAA] , Ángel Pagán [Giants] , Fernando Martínez , Chris Capuano

Top prospect : Zack Wheeler

Najsłabsze ogniwo : brak dobrych batterów w minors [chodzi o prospecty], brak wzmocnień i niedostateczna siła ofensywna.


W Nowym Jorku fani Mets tęsknią za nie tak odległymi czasami , gdy ekipa walczyła o Postseason i grała w World Series.
Ostatnie sezony nie należały do udanych , ale tez nie były strasznie tragiczne - 77 , 79 , 70 zwycięstw.
Najważniejsza informacja dla fanów jest taka , że Johan Santana wraca. Pauzował cały 2011 rok , a w 2010 zagrał tylko pół sezonu. Pauza wynikała z konsekwencji operacji łokcia. Jak mówi historia nie powinniśmy liczyć na Santanę w tym sezonie - podobne kontuzję/operację w ostatnich latach mieli chociażby Rich Harden, Chris Young, John Maine, Pedro Feliciano, Dallas Braden, Kelvim Escobar. Wielu z nich nie wróciło do dawnej formy , ale z drugiej strony pierwsze mecze powiedzą nam czy rehabilitacja była udana i Santana powróci chociażby do najlepszych miotaczy w dywizji.
Siłą napędową ofensywy byli Wright i Reyes. Forma przeszła jest tu najodpowiedniejsza. Reyes przeszedł do Miami z racji Free Agents , a David Wright prawdopodobnie także odejdzie po tym sezonie [tutaj jeszcze nic nie jest zadeklarowane].
Wright poza ostatnim sezonem , gdzie pauzował z powodu kontuzji zawsze pomagał kolegom w ekipie i dokładał coś od siebie do zwycięstw , chociaż w ostatnich 2-3 sezonach ta pomoc nie jest już tak wyraźna. WAR na poziomie 32.6 za karierę , która rozpoczął w 2004 roku - za ostatnie 3 lata niecałe 7.9 , nie znacznie więcej jak za cały sezon 2007.
Transfery ? Wzmocniony bullpen i nic po za tym. Torres czy Hairston to nie zawodnicy , którzy zrobią różnicę w grze Mets.
13 ekipa jeśli chodzi o ERE w NL , Dickey jako jedyny wyróżniający się miotacz.

Strasznie przeciętnie jeśli chodzi o możliwości i nie wróżę poprawy.
5 miejsce w tym sezonie w dywizji , może wyprzedzą Nationals jeśli Santana powróci do dawnej formy , a Dillon Gee pokaże , że sezon 2011 nie był jednorazowym wyskokiem.
Ale Postseason w tym sezonie nie będzie.
W sumie oprócz odejścia Reyesa i powrotu Santany to nic ciekawego się tu nie działo.
Metsi najprawdopodobniej prześpią ten sezon.

Tak w ramach ciekawostki to NY Mets byli wplatani w piramidę finansową Berniego Madoffa odsiadującego wyrok 150 lat.



PHILADELPHIA Phillies


Przybyli : Jonathan Papelbon [Boston 4/50] , [Reds] , Chad Qualls [San Diego] , Jim Thome , Laynce Nix [Nationals] , Brian Schneider , Joel Pineiro , Juan Pierre

Odeszli : Roy Oswalt , Brad Lidge [Nationals] , Raul Ibanez [Yankees] , Ryan Madson [Reds] , Danys Báez , Ross Gload

Top prospect : Trevor May, RHP

Najsłabsze ogniwo : słaba siła ofensywy , ekipa ze szkła

Jak pisałem we wstępie do dywizji ekipa z Miasta Braterskiej Miłości ma tendencje spadkową :

2008 World Series
2009 przegrane World Series
2010 przegrane NLCS
2011 przegrane NLDS

W tym sezonie jakby tego było mało solidnie wzmocniło się Miami i walka o tytuł w NL East będzie gorąca.
Ale czy to wszystko ? Absolutnie nie. W finałowym at-bat przeciwko Cardinals w NLDS połamał się Ryan Howard i będzie pauzował przynajmniej do Maja. W Philadelphii chyba wszyscy są stworzeni ze szkła - Chase Utley , Jimmy Rollins , Placido Polanco , Shane Victorino i Carlos Ruiz także raz na jakiś czas wędrują na listę kontuzjowanych. Joe Blanton i Jose Contreras powracją po kontuzji łokcia. Dorzućmy do tego , ze Roy Halladay będzie miał 35 lat , a Cliff Lee 33 lata i obaj sa ''on the wrong side of 30''.
W przypadku tego pierwszego kontuzję są rzadkością , Lee miał już sezon gdzie dośc długo nie grał.
Halladay , Lee i Hamels mieli wybitne sezony - łącznie zrobili prawie WAR 20.0. Nie będzie zaskoczeniem jeśli powtórzą ten wynik w tym sezonie. A reszta rotacji ? Oswalt odszedł [jest początek Marca , a Oswalt jeszcze nie podpisał kontraktu]. Reszta rotacji to Blanton , Worley i Kendrick. Worley rozegrał ciekawy sezon - bilans 11-3 , ale ERA+ tylko 128. Kednrick mimo , że sporo meczy rozegrał w bullpenie grał przyzwoicie , Blantona trudno ocenić , bo narzucił tylko 40 inningów.
Mamy 3 gwiazdy , które w pojedynkę mogą zrobić po 20 zwycięstw w sezonie.
I tutaj pojawia się pewien problem , a mianowicie ofensywa.
Zawsze byłem przekonany , że w Philadelphii nie mogą narzekać na ilość punktów , ale w ostatnim sezonie prócz 116 RBI Howarda nikt nie miał więcej jak 85 RBI. 20 HR lub więcej mieli tylko Ibanez [20] i Howard [33]. Na uwagę zasługuje jeszcze Shane Victorino z 16 triplami. A reszta ?? Dno. Jak Howarda zabraknie na ten Kwiecień to nie wiem kto będzie zdobywał punkty. Rotacja jest niezła , ale istnieje jeszcze coś takiego jak run support.
W ostatnim sezonie zdobyli 713 punktów i stracili 529. Niezle , nie ? Przypomina to Giants z sezonu 2010 , gdzie zdobywając 697 runów i tracąc 581 zdobyli World Series. Chcieli użyć tego samego pomysłu , ale zawiedli w Postseason. Zawiodła osławiona ofensywa.
Wzmocnili bullpen Papelbonem , który powinien sobie poradzić w NL. Solidny closer , ale czasami ma pecha.

Jak będzie źle , to może Ruben Amaro Jr. wyciągnie asa z rękawa ?
Popatrzmy :

July 29, 2009: Phillies acquire Cliff Lee and Ben Francisco for Jason Knapp, Carlos Carrasco, Jason Donald and Lou Marson

Dec. 16, 2009: In a three team trade, Phillies acquire Roy Halladay, Phillippe Aumont, Tyson Gillies, J.C. Ramirez, and salary relief for Cliff Lee, Kyle Drabek, Michael Taylor, and Travis D'Arnaud

July 29, 2010: Phillies acquire Roy Oswalt and salary relief for J.A. Happ, Anthony Gose, and Jonathan Villar

Dec. 15, 2010: Phillies sign Cliff Lee

July 29, 2011: Phillies acquire Hunter Pence for Jonathan Singleton, Jarred Cosart, Josh Zeid, and Domingo Santana



WASHINGTON Nationals


Przybyli : Gio Gonzalez [Oakland] , Brad Lidge , Chad Durbin , Edwin Jackson , Mark DeRosa , Rick Ankiel

Odeszli : AJ Cole , Brad Peacock , Tom Milone , Derek Norris [wszyscy do Oakland] , Iván Rodríguez , Jonny Gomes , Todd Coffey , Liván Hernández , Alex Cora

Top prospect : #1 w lidze OF Bryce Harper , 3B Anthony Rendon [draft 2011]

Najsłabsze ogniwo : line-up nadal przeciętny , słaby sezon Wertha w 2011 - czy poprawi się w tym roku ?

Odkąd Expos w 2005 roku przeniosło się do Waszynktonu to Nationals mają od tamtego czasu jedną z najgorszych rotacji.
Strasburg jest gotowy po ''Tommy John surgery'' , Jordan Zimmermann także. Podpisali Edwina Jacksona i zrobili wymianę z Oakland ściągając Gio Gonzaleza.
I w tym momencie rotacja nie wygląda tak źle , a wręcz patrząc na National League umieściłbym ich w górnej połowie ligi jeśli chodzi o start pitcherów , o ile Strasburg , Zimmermann i Wang nie będa mieli styczności z problemami zdrowotnymi to przyszłość w stolicy USA wygląda ciekawie jesli chodzi o rotację.

Nie żeby coś sugerował , ale Mariners zrobiło 95 porażek ostatnio mając w rotacji Hernandeza , Pinede , Fistera i Bedarda.
Potrzeba jest siła ofensywna , a przy ekipie Nationals pojawia się kwestia czy Bryce Harper zadebiutuje w tym roku w lidzę i czy znajdzie się w Opening Day roster.
W minors wyoutował z pola 13 zawodników co powoduje , że oprócz siły ofensywnej trzeba się także liczyć z nim posyłając piłke na prawe zapole [tam gra]. Opcjonalnie może grac jako catcher.
Na pewno na uwagę zasługuje manager Davey Johnson
Pośród 15 sezonów tylko 4 razy jego ekipa miała bilans gorszy jak .500 , ale tylko w jednym przypadku prowadził drużynę przez cały sezon - było to Dodgers w 1999 roku. W takiej dywizji Nationals będzie miało na pewno trudne zadanie wygrać 81 sptkań , ale biorąc pod uwagę fakt , że NL Central w tym sezonie jest bardzo słabe to kto wie.

W bullpenie chociażby Drew Storen, Tyler Clippard i nowy nabytek Brad Lidge. Z taką rotacją Storen może pokusić się o więcej jak 43 save'y które miał przed rokiem

Kolejna kwestia - czy Stephen Starsburg po operacji zostanie ograniczony do 5 inningów na mecz. Strikeouts to walk ratio będzie bardzo interesujące - miota dużo strikeoutów rzucając piłki po 100 mil na godzinę [nawet po operacji utrzymał szybkość narzutów]. Inna sprawa to czy warto ryzykowac taki talent dając mu 200+ inningów ? Raczej wątpliwe , ale na pewno własciciel wydał sporo pieniędzy na utrzymanie bullpenu chcoiazby , aby Strasburg nie zakończył sezonu z kontuzją.
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 18/03/2012 21:54

Z góry piszę , że Amerykanie coś w tym sezonie odwalili dziwnego i nigdzie nie mogłem znaleźć tabelki Przyszli/Odeszli i musiałem szukać ręcznie transferów non-FA

na the score masz każdy team i dywizje

przykłady:

http://blogs.thescore.com/mlb/2012/03/16/2012-previews-the-washington-nationals

http://blogs.thescore.com/mlb/2012/03/16/2012-division-primer-american-league-west
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 18/03/2012 21:59

Normalnie było na Yahoo w Team Report , w tym roku teraz tego nie widziałem [może było wczesniej].
Tak samo kiedys na cbs widziałem albo ESPN.

Teraz na głównych portalach FA Trackers i nic po za tym.
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 19/03/2012 00:48

fakt, yahoo jakieś pierdoły wrzuca przed tym sezonem.

btw

Niesamowita infografika wykonana przez Brian Waddington https://twitter.com/#!/regardingbrian

http://img836.imageshack.us/img836/2037/blastradio.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/4066/homerundistancefull.jpg

+ geniusz gif

Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 19/03/2012 04:35

UPDATE

Bryce Harper zesłany do Triple-A
Wystarczy , że ktos się połamie i Harper zostanie wysłany do Waszynktonu , jeśli nie teraz to we Wrześniu.
---

Przy okazji Hanleya Ramireza i Miguela Cabrery

http://www.beyondtheboxscore.com/2012/3/15/2872579/height-weight-and-converting-to-third-base
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 19/03/2012 13:43

Harper zagra wcześniej niż we wrześniu. Podejrzewam, że jego obecne zesłanie ma tylko i wyłącznie podłoże kontraktowo-finansowe.

Cytat:
"If the Nationals wait 21 days to promote Harper, they would ensure he could not become a free agent until after the 2018 season," and if they wait until, "... mid-to-late June to promote Harper, they would stand to save millions of dollars down the road," by preventing the outfielder from reaching Super Two status for another year.




A jeszcze jedno:

Cytat:
MIAMI Marlins


Najsłabsze ogniwo : ciągle połamany Josh Johnson oraz szukający formy po zeszłym sezonie Hanley Ramirez oraz Carlos Zambrano


Poprawiłem Twój post wink


Dobra robota Ludwiczek piwo
Posted by: lupus

Re: MLB - sezon 2012 - 28/03/2012 20:26

Guggenheim Baseball Management LLC w skład której wchodzi między inny Magic Johnson kupuje LA Dodgers za 2 mld dolarów smile
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 29/03/2012 01:17

Originally Posted By: lupus
Guggenheim Baseball Management LLC w skład której wchodzi między inny Magic Johnson kupuje LA Dodgers za 2 mld dolarów smile


Los Angeles Dodgers sprzedani za rekordową kwotę 2 miliardów dolarów



We wtorek właściciel postawionego w stan upadłości klubu MLB Frank McCourt poinformował o sprzedaży drużyny grupie Guggenheim Partners, którą tworzą między innymi była gwiazda NBA "Magic" Johnoson i Stan Kasten niegdyś prezydent Atlanta Braves i Washington Nationals. Los Angeles Dodgers zostaną sprzedani za rekordową kwotę 2 miliardów dolarów. Jeszcze nikt nie zapłacił tyle za sportowy klub.

To największa tego typu transakcja w Stanach Zjednoczonych. Wiadomość o sprzedaży klubu Frank McCourt ogłosił pięć godzin po tym, jak wyłoniono trzech finalistów przetargu. Oprócz Guggenheim Baseball Management, wstępnie przyjęto ofertę Stana Kroenke, którego rodzina jest właścicielem drużyn NFL St. Louis Rams, NBA Denver Nuggets, NHL Kolorado Avalanche , MLS Colorado Rapids, a także posiada większościowy pakiet własnościowy Arsenalu Londyn. Chęć kupna Dodgersów wyraził również Steve Cohen założyciel firmy SAC Capital Adivisors pospołu z przedsiębiorcą biotechnologicznym Patrickiem Soon-Shiongiem i Arnem Tellem, agentem sportowym. Ostatecznie zarząd Los Angeles Dodgers wybrał ofertę GBM.

- Jestem wzruszony, że mogę być częścią historycznej transakcji. Zamierzam zbudować świetną drużynę na fundamentach położonych przez Francka McCourta i zaprowadzić Dodgersów znowu na pierwsze strony sportowych gazet - napisał w oświadczeniu "Magic" Johnson.

Energia V przez telewizor

W styczniu tego roku dług Los Angeles Dodgers wynosił 579 milionów dolarów. Kiedy w 2004 roku McCourt przejął od telewizji Fox za 430 milionów dolarów klub, na koncie Spryciarzy z Miasta Aniołów znajdowało się 50 milionów w gotówce.

Szybko jednak nierozsądne zarządzanie drużyną MLB doprowadziło do ruiny finansowej. McCourt przez blisko 5 lat na przykład opłacał setkami tysięcy dolarów rosyjskiego bioenergoterapeutę, by ten oglądając mecze Dodgers przed telewizorem w Bostnie "ładował" dobrą energią zawodników z Los Angeles. McCourt urządzał też kosztowne imprezy dla celebrytów z Hollywood.

Kosztowny rozwód

Klub został postawiony w stan upadłości w wyniku procesu rozwodowego Franka McCourt z Jamie McCourt, która twierdziła, że zespół należy wyłącznie do niej. Na mocy porozumienia zawartego między byłymi małżonkami Frank przejął całość drużyny, która już od ubiegłego roku zarządzana była przez przedstawicieli MLB. W ten sposób komisarz ligi Bud Selig chciał zabezpieczyć przyszłość zespołu. Frank McCourt, by spłacić żonę, chciał bowiem m.in. zawrzeć umowę na transmisje telewizyjne z meczów Dodgersów z telewizją Fox aż na 17 lat. Uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi (miało to być ponad 300 mln dolarów) chciał spłacić żonę.

Więcej niż za Manchester United

Z sumy, którą McCourt uzyskał za klub musi teraz spłacić byłą żonę (ok. 131 mln dol.), spłacić długi klubu (573 mln) i uregulować stanowy podatek od sprzedaży.

2 miliardy dolarów to rekord w historii sportu. Do tej pory najdroższą tego typu transakcją była w USA sprzedaż klubu NFL (football amerykański) Miami Dolphins za 1,1 miliarda (kupił go Steve Ross w 2008 r.). Na świecie najwięcej zapłacił natomiast Malcolm Glazer za Manchester United w 2005 r. (1,47 miliarda dolarów).

źródło
Posted by: Sabelius

Re: MLB - sezon 2012 - 29/03/2012 17:27

Mógłby mi ktoś objaśnić co oznaczaja i do czego się odnoszą oznaczenia OBP i SLG przy statystykach pałkarzy.
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 29/03/2012 21:37

Originally Posted By: Sabelius
Mógłby mi ktoś objaśnić co oznaczaja i do czego się odnoszą oznaczenia OBP i SLG przy statystykach pałkarzy.


angielski zna ?

http://en.wikipedia.org/wiki/On-base_percentage

http://en.wikipedia.org/wiki/Slugging_percentage
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 31/03/2012 02:42

Dywizja AL East



BALTIMORE Orioles



Przybyli : OF Endy Chavéz , RP Luis Ayala , 3B Wilson Betemit , Darren O'Day , Dana Eveland , Jason Hammel , Matt Lindstrom

Odeszli : Luke Scott , Vladimir Guerrero , César Izturis , Justin Duchscherer

Top prospect : RHP Dylan Bundy

Najsłabsze ogniwo : pitching - jeśli ofensywa jako tako wygląda , to zdecydowanie tu nie ma kto miotać piłek.

Nie jest tajemnicą , że w ostatnim czasie w ekipie Orioles nie działo się za dobrze. 14 kolejnych sezonów z bilansem poniżej .500 , tragiczne decyzję w polu gry czy nieumiejętne działania managera. W dodatku wciąż poszukiwany jest general manager. Przerażające w Baltimore jest także , że prócz 3 gwiazd mających szans na grę w przyszłym składzie Orioles [Dylan Bundy , Manny Machado ,Jonathon Schoop] nikt więcej nie jest wart uwagi w minor league.

Ściągnięto byłego GM Red Sox Dana Duquette'a , który pełni obowiązki GM. Nie tracił on czasu na zmiany w organizacji - zrestrukturyzował systemu scoutingu i co nieco zespoły minor leagues należące do Orioles. Zatrudniono aż 13 zawodników - głównie relief pitcherów i zawodników na ławkę.
Starano się o takich zawodników jak Prince Fielder czy Yu Darvish , ale nie rozbito banku i obaj powędrowali odpowiednio do Detroit i Texasu

Pytaniem jest czy tak młody skład sobie poradzi ? Oczywiście , że nie w tej dywizji - Boston , Tampa , Yankeesi i o wiele mocniejsze Toronto. 5-te miejsce to chyba jedyna miejsce na jakie mają szanse.

Najważniejszym momentem ubiegłego sezonu była wygrana na koniec sezonu z Bostonem , która zabrała Czerwonym Skarpetom Postseason.
W obecnym sezonie większe jest prawdopodobieństwo , że przegrają 100 spotkań niż będa bliżej bilansu .500

Nie ma ani Startera #1 , ani clean-up'a z z prawdziwego zdarzenia
Miotacze jak Jake Arrieta , Brian Matusz czy Zach Britton muszą pokazać progress i ograniczyć ilość runów rywali.
Parę lat temu mówiono , że oni oraz Chris Tillman wprowadzą nowa jakość do ekipy , ale napotkali na jakiś spory mur - bo poza paroma interesującymi występami na początku zeszłego sezonu grali później poniżej przeciętnej.
Po sprowadzeniu innych starterów może się okazać , że wszyscy zaczną w Triple-A sezon.

Brian Roberts najpewniej nie zagra w tym sezonie - doznał kontuzji w Maju zeszłego roku.
Clean-up powędruję do któregoś z młodych talentów - Matta Wietersa lub Adama Jonesa - ale naprawdę nie są to jakiś topowe gwiazdy. Wieters był uznawany , za kogoś kto może podbić ligę , ale przez 3 lata w MLB zebrał tylko wybór do meczu All-Star i nagrodę Gold Glove. Od momentu gdy debiutował 29 Maja 2009 gdzie widziało go prawie 43 tysięcy widzów [rzadkość na takim stadionie] nie eksplodował w gwiazdę , szczególnie wyniki ofensywne niezbyt imponują.
Dobra prognozą może być forma , która miał na koniec poprzedniego sezonu - 12 HR w ostatnich dwóch miesiącach i dość wysokie wyniki OPS .951 i .867 odpowiednio w Sierpniu i Wrześniu. Przez cały sezon wyoutował 37 % baserunnerów rywali i miał tylko jeden passed ball co robi wrażenie.

Moim zdaniem najpewniej skończą sezon na 5-tym miejscu , chyba że wspomniani miotacze eksplodują z formą , ale raczej wątpię.
Przewiduję 65-70 wygranych



BOSTON Red Sox



Przybyli : Aaron Cook , Cody Ross [1/3] , Kelly Shoppach , Nick Punto , Vicente Padilla , Ryan Sweeney , Andrew Bailey [nowy closer], Kelly Shoppach , Mark Melancon

Odeszli : Jed Lowrie , Kyle Weiland , J.D. Drew , Tim Wakefield , Conor Jackson , Dan Wheeler , Jason Varitek , Erik Bedard , Jonathan Papelbon

Top prospect : Xander Bogaerts, SS

Najsłabsze ogniwo : końcówka rotacji , ławka , Carl Crawford

To co zrobił Boston wraz z Atlantą na sam koniec sezonu przeszło do historii baseballa. Mając prowadzenie w dywizji na miesiąc wcześniej oraz dość solidną przewagę nad Tampą grają piach we Wrześniu i cały misterny plan nie wypalił.
Skutkiem tego było między innymi zmiana managera oraz general managera. Na pierwsze stanowisko wskoczył Bobby Valentine , który ostatnimi latami trenował kluby w Japonii oraz NY Mets w latach 1996-2002.
Co do drugiego stanowiska to objął je Ben Cherington , który zastąpił Theo Epsteina. Epstein był odpowiedzialny chociażby za tytuły w 2004 i 2007 roku.Teraz powędrował do Chciago Cubs. Najwidoczniej w Chicago mają dość czekania na kolejny tytuł laugh .

Co do samych zawodników to w Grudniu podpisano symbol ekipy Czerwonych skarpet z ostatnich lat - Davida Ortiza na jeden rok za który zainkasuje nieco ponad 14 milionów zielonych. Po sezonie 2011 kończył mu się kontrakt , a zeszły sezon był bardzo udany dla 35-letniego zawodnika. Po małej zapaści formy w 2009 wraca do swoich lepszych lat. Na pewno doświadczeniem wspomoże kolegów. W dodatku w tym sezonie Ortiz ma szansę na HR #400 w karierze.
Czerwone Skarpety maja szansę na powrót do Postseason [w nowej formie będzie im łatwiej] o ile będą przestrzegać jednej zasady - większość czołowych zawodników będzie zdrowych. W ostatnim głosowaniu MVP 3 zawodników Red Sox było w pierwszej 10-tce => Dustin Pedroia , Adrian Gonzalez i Jacoby Ellsbury [zgarnął 4 pierwsze miejsca w głosowaniu AL MVP]

Jak ofensywa wygląda wyśmienicie to z rotacją jest inny problem - plaga kontuzji.
Clay Bucholz czasami ma kłopoty z plecami i opuszcza mecze , Daisuke Matsuzaka ma kłopoty z łokciem i co sezon opuszcza mnóstwo meczów [tylko w 2007 roku rozegrał pełen sezon]. John Lackey po Tommy John surgery nie będzie grał w roku 2012
Kolejnym kłopotem dla Red Soxów jest Carl Crawford. Linia 56 RBI , 18 SB , AVG .255 , OPS+ 85 , WAR 0.0 to nie coś co oczekiwano od niego. Strasznie grał w Kwietniu , gdzie miał 6 RBI i AVG na poziomie .155 w ponad 100 At bats. Praktycznie jest w najlepszych latach dla battera , a gra jakby miał odchodzić na emeryturę , jeśli się nie poprawi to Boston będzie miał ogromny kłopot - ponieważ po tym sezonie zostanie mu jeszcze 6 lat kontraktu na dość spora ilość zielonych.

Johnathan Papelbon znalazł kolegów w Phillies , Daniel Bard został zmieniony z RP na Startera i w ten oto piękny sposób pojawiła się dziura w bullpenie. Jak przystoi na tak duży klub - zajęto się tym dość szybko - ściągnięto Marka Melancona z Houston i Andrew Baileya z Oakland. Tych dwóch zawodników oraz sprawny Bobby Jenks powinno dać spokojne końcówki dla fanów.

W tym roku znowu pojawi problem pitching depth , tj mając asów w postaci Lestera i Becketta nie mają w chwili obecnej w miarę dobrych miotaczy na dalszych pozycjach - ściągnięto Cooka , Padillę. Bucholz w każdej chwili może zejść z kontuzją , Bard nigdy nie rozpoczynał meczu w Major League.

Zdrowi powalczą z Yankesami o zwycięstwo w dywizji , kontuzjowani będą za Tampą tak sadzę i bez szans na Wild Card [w AL West różnica będzie bardzo mała między Texasem a Angels]



NEW YORK Yankees



Przybyli : Andruw Jones , Freddy Garcia , Hiroki Kuroda , Raúl Ibanez

Odeszli : Jorge Posada , Dámaso Marte , Bartolo Colón , Luis Ayala , Kei Igawa , A.J. Burnet

Top prospect : C Gary Sanchez

Najsłabsze ogniwo : Derek Jeter jako SS , dość stary line-up [większość batterów ma ponad 30 lat]

Rok temu fani Yankeesów mogli martwić się o rotację - słaby Burnett , Colon , Garcia i nowicjusz Nova [pomijam Sabathię]. Ale jak się okazuję na koniec sezonu to wszystko nie wyglądało tak tragicznie - Yankeesi wygrali dywizję przy pomocy Bostonu , a Sabathia był w TOP 3 jesli chodzi o rotację w lidze. Ivan Nova był przed długi czas brany pod uwagę jeśli chodzi o nagrodę Rookie of the Year.
W offseason usprawniono rotację - ściągnięto Michaele Pinedę z Seattle w zamian za Jesusa Montero oraz Hirokiego Kurodę.
Michael Pineda to wschodząca gwiazda , marnował się tylko w ekipie Mariners , która nie ma ofensywy. Zebrał za zeszły rok WAR w wysokości 3.4 w jego pierwszym sezonie.
Nova jako 4th starter i Hughes dopełniają rotację. Przynajmniej w kategorii pitching nie można narzekać.

Wytrejdowano AJ Burnetta , bo ten nie sprawdził się w Nowym Jorku. ERA 4.79 za ostatnie 3 lata była niepokojąca.

Fani Yankesów mają nadzieję , że do końca sezonu Alex Rodriguez będzie zdrowy lub przynajmniej uniknie poważniejszych kontuzji.
A-Rod jest 1 HR od wyrównania wyniku Kena Griffeya z 630 HR i Williego Maysa z 660 HR. Jeśli będzie zdrów to ten drugi wynik powinien pobić na koniec sezonu. Ew. na koniec przyszłego sezonu.

Praktycznie prócz ściągnięcia miotaczy to w ofensywie nic nie zmieniano - Cano , Tex , Granderson , A-Rod i Swisher powinni ciągnąc ten zespół dalej do Postseason.

Rivera mimo 42 lat nie zamierza odchodzić na emeryturę mimo , że kontrakt kończy mu się za rok. Z takimi wynikami i wyborem do meczu All-Star co rok to najpewniej będzie miotał jeszcze przez długi czas. 603 Saves to rekord - nikt nie ma więcej od niego.
Od 2003 roku tylko raz skończył sezon z ERĄ większą 2.00 [2007 ; 3.15].
Jeśli mowa o rekordach to Derek Jeter w zeszłym sezonie zaliczył uderzenie numer 3000. Tylko postawa w ofensywie go ratuję , bo w defensywie od lat gra poniżej przeciętnej [dWAR -3.8 za ostatnie 5 lat].

Jak co roku Yankeesi są faworytem do zwycięstwa w dywizji i jak co roku pewnie awansują do Poatseason. Po zmianie reguł raczej przez następne paręnaście lat nie ominie ich gra w Październiku o ile nie złego się nie stanie lub nagle nie dopadnie ich plaga kontuzji.
Wg mnie awansuję do Postseason ale w World Series ich nie zobaczymy.



TAMPA BAY Rays



Przybyli : Carlos Pena [powrót z Cubs , 1/7.25] , Fernando Rodney , Jose Molina , Luke Scott , Jeff Keppinger

Odeszli : Johnny Damon , Kelly Shoppach , Juan Cruz , Manny Ramírez

Top prospect : LHP Matt Moore , SS Hak-Ju Lee

Najsłabsze ogniwo : Mało doświadczenia u miotaczy , końcówka line-upu

Rok temu weszli do Postseason po niesamowitej pogoni w końcówce ostatniego spotkania. W Postseason trafili kolejny raz na Texas i kolejny raz pożegnali się w ALDS. Chociaż od 2008 roku zaliczyli 3 wyprawy do Postseason wliczając World Series.
Bardzo ładnie , biorąc pod uwagę , że większość zawodników zostało wybranych w drafcie lub ściągnięto za niskie sumy z Free Agents.
W tym roku dla fanów pojawia się szansa oglądania meczów na Tropicana Field w Październiku, ponieważ od tego sezonu będziemy mieć 5 ekip w Postseason [ekipy Wild Card rozegrają mecz decydujący o tym kto zagra dalej]. A mając taka dywizję jak AL East to jest to jednak plus.

Rays muszą się uporać z problemem , który dla większości zespołów byłby marzeniem. Mają za dużo młodych starterów. James Shields nie ma jeszcze 30 lat. David Price i Jeremy Hellickson także nie wybierają się nigdzie. Kolejni w kolejce są Wade Davis , Jeff Niemann , Alex Cobb i rewelacja Postseason Matt Moore.

Obecnie w MLB najbardziej interesującym zawodnikiem jest wspomniany Matt Moore. Zagrał rewelacyjnie pierwszy mecz przeciwko Rangers w ALDS. W regular sezon miał tylko jeden start - przeciwko Yankeesom zebrał 11 K w 5 IP.
W minors zebrał K/9 na poziomie 13 w mniej jak 500 IP [1,5 K na inning]. Poczynając na statystykach z minors oczekiwania wobec niego są bardzo wysokie.

Dla Desmonda Jenningsa będzie to pierwszy raz kiedy będzie w rosterze Rays na Opening Day [prawdopodobnie też zagra jako starter]. Od paru sezonów był w czołówce jeśli chodzi o prospectu w ekipie Rays wg Baseball America. Po meczu All Star w końcu wskoczył do podstawowego składu. Pokazał trochę dyscypliny [11 % walks per plate appearance] , siły i szybkości. Na lewym zapolu może pokazać sporo swoich umiejętności.

Closerem drugi rok z rzędu będzie najprawdopodobniej Kyle Farnsworth. Jest to niezwykle rzadkie dla tej ekipy , bo co rok zmieniali closera. Wspomagać go będzie chociażby Joel Peralta , Fernando Rodeny , J.P Howell czy Wade Davis , który także może grac jako starter

Ofensywa jest niedoceniana , szczególnie porównując ją do Bostonu czy Yankeesów
Przy ofensywie Płaszczek należy wspomnieć o dwóch zawodnikach - Evanie Lonogii i Benie Zobriście. To oni oraz Carlos Pena powinni dać odpowiednią ilość runów , aby wygrywać. Oczywiście przy dobrych miotaczach tych runów potrzebnych jest nieco mniej. 4 zawodników z OPS+ na poziomie około 130 przez cały sezon to plus. Ale z drugiej strony można się poskarżyć na tą samą sytuację co u Phillies - tylko 3 zawodników miało 20+ HR , nikt nie miał więcej jak 100 RBI [Longoria 99 , Zobrist 91].
Ale nie zapomnijmy , że Rays miało najwięcej SB w zeszłym sezonie - 155 - najwięcej w American League i to jest ich główna zaleta. Jak grał jeszcze Carl Crawford to łapacze rywali mieli pełne ręce roboty.

W Offseason doszedł Luke Scott na jeden rok za 6 mln $ - jeśli przypomni sobie o formie z 2010 roku [OPS+ 144 , 27 HR] to naprawdę GM Rays dobrze trafił z transferem.

Moim zdaniem miotacze to czołówka ligi , ale ofensywa pozostawia trochę do życzenia. Spokojnie powinni być 3-ci w dywizji , ale czy dostaną się do Postseason to ja nie wiem.



TORONTO Bue Jays



Przybyli : Darren Oliver [1/4] , Francisco Cordero , Kelly Johnson , Omar Vizquel

Odeszli : Mark Teahen , Jose Molina , Brian Tallet , Frank Francisco , Shawn Camp , Jon Rauch

Top prospect : Travis D'Arnaud, C

Najsłabsze ogniwo : końcówka rotacji , poza Bautistą brak wyróżniającego sie zawodnika na tle American League

Od momentu kiedy wygrali World Series dwa razy z rzędu w latach 1992-1993 - 11 razy kończyli z wynikami pomiędzy 89 , a 80 zwycięstw i tylko raz skończyli od strajku zawodników z bilansem mniejszym jak 70 zwycięstw.
Nie szaleją ostatnio na rynku transferowym , ale paradoksalnie od momentu jak stracili Doca to uzyskują podobne wyniki.
Ściągnęli w Offseason 3-ech closerów - Santosa , Cordero i Olivera , aby nie martwić się o końcówki i zastąpić tych miotaczy , których utracili

Trochę mnie zszokowało - 81 zwycięstw i czwarte miejsce. 4 ekipy z bilansem minimum .500 to jednak interesujący przypadek w jednej dywizji.
Ale do rzeczy - główną postacią w tej ekipie stał się od roku 2010 trzeciobazowy Jose Bautista. Notuje on kolejny sezon z najlepsza ilością HR w American League. W 2010 było to 54 [mniej więcej od 2005 zawodnik z ilością 50+ to rzadkości , następstwa tzw. steroid era] , w roku 2011 były to 43 HR.
Rok temu zebrał także 132 walks oraz miał najlepsze w lidze statystyki SLG i OPS. OPS+ na poziomie 181 i WAR na poziomie 8.5 dały mu 3 miejsce w lidze w głosowaniu MVP [przegrał z Verlanderem i Ellsburym]. Paradoksalnie mniejsza ilość HR dała mu zdecydowanie większy WAR. Powodem tego jest , że jego uderzenia miały nieco większe znaczenie w ubiegłym sezonie.
Prócz Bautisty jeszcze wyróżniał się Yunel Escobar i na tym można by zakończyć wymienianie.
J.P. Arencibia był przez pewną cześć sezonu wymieniany jako zawodnik do nagrody Rookie of the Year , ale od Czerwca zaczął grać bardzo słabo - średnia odbić na poziomoie .210 i ogółem ze sezon dWAR na poziomie -0.7 to nie rewelacyjny wynik jak na łapacza.
Jeśli J.P. Arencibia nie podoła zadaniu , w kolejce czeka Travis D'Arnaud - młody zdolny łapacz

Ekipa ta poradziłaby sobie spokojnie w NL Central , AL West czy AL Central , ale grają na Wschodzie z innymi potentatami i będą istnieć w takiej próżni przez spory czas , bo raczej zawodnik pokroju Halladaya się nie szykuje. Noah Syndergaard to praworęczny miotacz - najlepszy w farmie Blue Jays , ale debiutować w takiej dywizji to jednak trzeba mieć porządną psychikę i dobry zespół.

W rotacji tylko dwa miejsca są bezpieczne - asa Romoero i Morrowa. Zadaniem dla Morrowa na ten sezo będzie granie dłużej przez używanie change-upów i curveballs jako uzupełnienie fastballs i sliders. Gra zdecydowanie dłużej od przywędrowania z Mariners , ale nadal jego ERA w sezonie jest w okolicach 4.50. Talent ma - drugi sezon z rzędu jako starter ma K/9 ponad 10 [w 2010 - 10.9 ; 2011 - 10.2].
Pytanie tylko , czy Morrow podejmie następny krok i będzie naprawdę wyśmienitym asem w Toronto. Ubiegły sezon był przykładem ''krok naprzód , dwa kroki w tył''
Pod koniec ubiegłego sezonu do swego arsenału dodał cuttera , przez co mógł czuć się nieco swobodniej.

Reszta starterów ? Cecil , Alvarez i McGowan to zdecydowanie nie jest czołówka ligi.
Rok temu używali na przemian Jo-Jo Reyesa, Bretta Cecila, Kyle'a Drabek'a, Carlosa Villanueve, Hendersona Alvareza, Jesse'go Litscha

Bullpen - dośc solidny. Santos , Cordero i Oliver jak wspominałem to dośc porzadni closerzy/reliverzy i w Toronto o końcówki nie powinni się martwić. Z ubiegorocznego bullpenu pozostał tylko Frasor i Janssen - Francisco , Camp , Rauch odeszli.

Podsumowując - progonozy znowu dają im około 80-87 wygranych. I tym razem najpewniej znowu skończa na 4 miejscu. Za mocni na Baltimore , za słabi aby się przebić dalej. I tak od paru/parunastu lat. Od World Series w 1993 roku nie widziano tu Postseason.
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 03/04/2012 03:43

bOOOm !

The Giants have signed pitcher Matt Cain to a five-year extension reportedly worth $112.5 million.

źródło
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 05/04/2012 14:12

Więc na dzisiaj wstępnie uderzam a OVER 7 w meczu Bostonu i Detroit.
JV wchodzi w sezon mniej więcej cały Kwiecień , więc narazie będzie miał ERE koło 3-3.5
Po MVP nastepuje regres , ale i tak nadal jest jednym z glównych kandydatow do Cy Young
Linia niska , spodziewałem się z 8.5 z racji , że obydwie ofensywy mają pare gwiazd.

Jedynie co mnie powstrzymuje , że JV grał cały spring swoim poziomie i jak dzisiaj zagra to może być kłopot z overem.

Na Atlante też bym uderzył , bo nie wiadomo czego sie spodziewać po Johanie.

---

Wstęp będzie dzisiaj - i ekipy Central i z West.
Sory za ociąganie się
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 06/04/2012 00:28

AL Central



CHICAGO White Sox



Przybyli : Kosuke Fukodome , Eric Stults

Odeszli : Sergio Santos, Jason Frasor, Carlos Quentin, Mark Buehrle , Omar Vizquel , Juan Pierre

Top prospect : Addison Reed, RHP

Najsłabsze ogniwo : Spora ilość pieniędzy władowana w zawodników , którzy grają poniżej przeciętnej [chociażby Peavy , Rios , Dunn]

Przed poprzednim sezonem Białe Skarpety wzmocniły się między innymi Edwinem Jacksonem i Adamem Dunnem. Jak ten pierwszy grał na średnim poziomie. To ten drugi zawiódł , co gorsza podpisano go na sporą sumkę. Poza Quentinem i Konerko nikt nie odbijał tak jak powinien. Dunn miał jeden z najgorszych sezonów w historii baseballa => 66 H na 415 prób [.159 AVG] , 36 R , 177 SO , .292 OBP , .277 SLG , OPS .569 , WAR -2.7. Średnia odbić przypomina bardziej średnią odbić miotaczy w National League. Dunn zeszłego sezonu nie zaczął najlepiej , doświadczenie uczy że powinien przynajmniej drugą połowę sezonu zagrać lepiej. Fani czekali do końca Września i tak się nie stało. Zamiast oczekiwanej liczby 35-40 HR skończył ledwie z 11 i 177 K.

W związku chociażby ze złą polityka pieniężną White Sox zamierza się przebudować. Nie używano tego słowa w Chicago dosyć długo. O ile nie pozwala na to ilość pieniędzy dawanych na klub , o tyle winą General Managera było na pewno niezrestrukturyzowanie minors , przez co White Sox nie mogą pochwalić się żadnym dobrym młodym zawodnikiem. Carlos Quentin odszedł do San Diego , co jak na zawodnika , który niedługo będzie wolnym dobrym agentem dość dobry ruch klubu. White Sox wykorzystało szanse na podłapanie zawodników z minors league.

Nie wydawano w ten sposób pieniędzy na wolnego agenta - leworęcznego Marka Buehrle , który spędził 12 lat grając w tej ekipie. W ciągu tych dwunastu lat dał 161 zwycięstw oraz 119 porażek. Rzucił no-hittera oraz co ważniejsze - Perfect Game. W Miami będzie grał 4 lata - jest spora szansa , że trafi do Hall of Fame , jeśli utrzyma dotychczasowy poziom , właśnie z racji no-no i Perfect Game. Buerhle w czasie gry dla Białych Skarpet nigdy nie trafił na listę kontuzjowanych i prawie nigdy nie stracił swojej kolejki w rotacji przez te 12 lat. Buerhle robił się coraz starszy , przez co jego bilans K/9 przez 3 kolejne sezony był poniżej 5.00. Nigdy u niego ten indeks nie był wysoki [typowy strikeout pitcher ma w okolicach 9 - np Kershaw , Verlander , Hernandez , Lincecum]. Miejsce Buerhle najprawdopodobniej zajmie Chris
Sale , który ukończy 23 lata przed Opening Day. Przez statnie półtora roku grał jako reliever

W zeszłym sezonie powyżej przeciętnej miotał jeszcze Philip Humber i Edwin Jackson. Blisko średniej miotali Gavin Floyd oraz John Danks. ERA 4.10 całej ekipy prawdę mówiąc nie jest zadowalająca. W dodatku formy z San Diego nie może odnaleźć Jake Peavy , który nie grał dość długo z powodu kontuzji. Osobiście raczej wątpię , że odzyska formę , po której zdobył Cy Young Award. Pierwsze - NL West jest bardzo underowa , w AL są mocniejsze ofensywy [w samej dywizji Detroit , Indians czy Kansas].
Bullpen CWS opierał się w 2011 roku na 4 zawodnikach - Sale'u , Sergio Santosie wytrejdowanym do Toronto oraz Matt'ie Thorntonie oraz Jesse Crainie. Obecnie pozostało tylko dwóch. Toronto dało Skarpetom młodego miotacza Nestora Molinę , który może być groźny , ponieważ w wieku 22 lat notował bardzo dobre wyniki w minors.

Zmiany zaszły także na stanowiskach dyrektorskich - nowym managerem zostanie Robin Ventura. Nigdy wcześniej nigdzie nie trenował - ma zero doświadczenia. Ozzie Guillen był specyficzną postacią , byłym zawodnikiem Major League oraz barwną postacią w Chicago.

Aby wygrać dywizję White Sox mają za dużo znaków zapytania - zbyt dużo zawodników musiało by z dnia na dzień grać lepiej lub powrócić do dawnych lepszych sezonów.
Na pewno musieliby wygrać około 85 meczów i dość mocno walczyć w dywizji , ale nie wydaję mi się to realne.
70-75 zwycięstw dla nich przewiduję , no może za mało , ale jak Dunn się nieco polepszy to może trzecie miejsce i bilans .500 będzie realne



CLEVELAND Indians



Przybyli : Derek Lowe, Casey Kotchman, Kevin Slowey , Dan Wheeler

Odeszli : Fausto Carmona/Roberto Hernandez, Austin Kearns, Orlando Cabrera , Jim Thome

Top prospect : Francisco Lindor, SS

Najsłabsze ogniwo : lekarze , defensywa infieldu [1b , 2b , ss , 3b] , Carmonie nagle zachciało bawić się w Jamesa Bonda

W 2007 roku Indians było w ALCS i prowadziło 3-1 [przegrali z Bostonem] , w 2008 mieli bilans .500 , w 2009 roku przegrali 97 spotkań. W przeciągu tych lat wymienili Sabathie , Lee i Martineza. Podpory Indian. Rotacja bez Sabathii i Lee osłabła znacznie , w dodatku Carmona nie gra już tak jak w 2007 roku. Na dodatek za fałszowanie tożsamości przesiaduje na Dominikanie.

Rok temu bardzo dobrze zaczęli sezon i prowadzili przez 3,5 miesiąca do 18 Lipca - od tamtej porty przegrali sporo spotkań i zakończyli sezon 15 zwycięstw za Tigers i zakończyli sezon z ujemnym bilansem 80-82

Matt LaPorta nadal zawodzi na pierwszej bazie. Defensywa w jego wykonaniu jest akceptowana , ale ofensywa nie. Carlos Santana jest wartościowy dla drużyny i możliwe , że pare razy zobaczymy go na pierwszej bazie [Santana normalnie gra jako catcher]. Problemem Indians na pewno jest infield. Na trzeciej bazie ma zacząć Lonnie Chisenhall [kto ?] , Asdrubal Cabrera jako SS , Jason Kipnis na drugiej bazie i Casey
Kotchman na pierwszej. LaPorta narazie sezon zacznie w Triple-A. Ponieważ Ci zawodnicy są głównie ofensywni , to zranić to może pitching staff i parę błędów może kosztować run czy dwa. Justin Masterson , Josh Timlin i Derek Lowe maja niski współczynnik striekoutów , co powoduje , że infield musi być użyteczne. Jack Hannahan jest dobrym defensywnie trzeciobazowym , ale nie będzie starterem o ile nie ulepszy ofensywy.

Rotacja wygląda na tą chwilę następująco - Jimenez-Masterson-Lowe i Timlin. Nawet zjadliwe , lecz Jimenez nie gra tak jak w Colorado - po wymianie z Colorado => 4-4 , ERA 5.20 , 9.4 h/9 , WHIP 1.45 , ERA+ 78 , WAR -0.4 - nie jest to zachwycające prawdę mówiąc. Lowe jest stary. Masterson miał przyzwoity sezon , więc może być nadal moim zdaniem starterem numer jeden. Wielu oczekuję od tego ostatniego tzw. Breakout year.

Tribe użyli Listy Kontuzjowanych na 4 Starterów [Carrasco , Tomlin , Talbot , Carmona] , 3 startowych zapolowych [Brandtledy , Choo , Sizemore] , DH [Hafner] i pierwszo , drugo i trzecio-bazowego [LaPorta , Kinipis , Hannahan]. Całości użyli 22 razy listy kontuzjowanych. Sizemore jest kontuzjowany i opuści Opening Day.

Podsumowując - drugie/trzecie miejsce i przewiduję dla nich bilans około .500 +/- 2-3 spotkania.



DETROIT Tigers



Przybyli : Prince Fielder, Gerald Laird, Octavio Dotel , Collin Balester

Odeszli : Brad Penny, Magglio Ordonez, Carlos Guillen , Wilson Betemit , Joel Zumaya , Ryan Perry , Will Rhymes

Top prospect : Jacob Turner , Nick Castellanos

Najsłabsze ogniwo : Dość powolny zespół [chodzi o SB] , defensywa zapolowych nie jest rewelacyjna

W połowie Stycznia fanów Detroit przygnębiła wiadomość o kontuzji Victora Martineza - rozdarł więzadło i jego status zdrowotny brzmiał jednoznacznie - out for season. Była to ważna postać w ubiegłym sezonie , wysoka średnia odbić oraz parę uderzeń zmieniających losy meczu. Parę dni później świat baseballa został zadziwiony - manager Dave Dombrowski włączył się w walkę o wolnego agenta Prince'a Fieldera i podpisał go na 9 lat na kwotę 214 milionów dolarów. Uprzedził chociażby Texas Rangers , które chciało odpowiedzieć na transfer Angels , którzy ściągnęli Alberta Pujolsa. W Detroit 20 lat wcześniej odbijał ojciec Prince'a - Cecil Fielder. Cecil w 7 sezonach w ekipie Tygrysów uderzył 254 HR i dla wielu obecnych fanów był on idolem. Wraz z ojcem prócz gry w Detroit łączy ich też to , że obaj należą do klubu zawodników z 50 HR w jednym sezonie na koncie.
Fielder , gdyby nie kontuzja Martineza , nie trafiłby do Detroit. Kiedyś powiedział , że nie chcę grac w klubach w których grał jego ojciec. Powodem tego są chłodne relacje na linii Prince-Cecil.

Temat podpisania Prince'a Fieldera przysłonił to co osiągnął Justin Verlander na koniec roku. Zgarnął nagrodę American League Cy Young oraz MVP American League. Początek sezonu nic na to nie zanosił. Verlander przez pierwszy miesiąc zazwyczaj powoli się rozkręca , więc ERA na poziomie 3.50-4.00 nie jest niczym dziwnym. Początek sezonu należał do Jareda Weavera , który to później nie grał już tak rewelacyjnie. Do pojedynku między Weaverem a Verlanderem doszło 31 Lipca na Comerica Park. Tigers wygrało 3-2 , Weaver został wyrzuczony z meczu , a Verlander do 8-ego inningu miał no-hittera.
Ten fenomenalny sezon to 24-5 , ERA 2.40 , 251 narzucanych innigów , 250 K [wygrał Triple Crown z racji największej liczby K , W oraz najniższej ERY] , WHIP 0.920 , 6.2 H/9 , ERA+ 170 , WAR 8.6.
W tym sezonie spodziewany jest regres - nic dziwnego , każdy miotacz po tak fenomenalnym sezonie ma obniżkę formy , ale zważając na talent Verlandera nadal będzie się liczył do nagrody Cy Young. Na pewno wzrośnie WHIP i ERA , szczególnie to pierwsze - ponieważ 0.92 to bardzo nisko wyśrubowana liczba.

30 Lipca Tigers ściągnęło z Mariners Douga Fistera. Jakby popatrzeć to w barwach Marynarzy tylko się marnował. W dodatku nie miał wsparcia w postaci ofensywy. Przez dwa miesiące Fister zebrał bilans 8-1 , ERE 1.79 , ERE+ 229 i dał tylko 5 BB w 70 IP. Przez ten okres grał nawet lepiej jak Verlander.

Przez transfer Fieldera , wymuszono zmianę pozycji na gwieździe Detroit - Miguelu Cabrerze - przeszedł on na pozycję 3B , gdzie przez spory czas grał na Florydzie. Problemem było tylko to , że Cabrera musiał nieco schudnąć i czy będzie w takiej samej formie , jak wcześniej - zobaczymy. Na pewno będzie grał o wiele lepiej jak dotychczasowy trzeciobazowy Tigers - Brandon Inge. Cabrera w ostatnim sezonie miał najlepsza średnią odbić w lidze - .344.

Negatywne strony ? Brandon Inge - odbijający w okolicach .200 oraz Ryan Raburn. Przy tym drugim zawodniku należy wspomnieć , że zazwyczaj po All Star Break gra o wiele lepiej i jest wyróżniającą się postacią w ofensywie. Fani chcieli by , aby tak jak drugą połowę sezonu gra - tak aby grał cały sezon.
Obj grają/grali na dość wrażliwych pozycjach - odpowiednio trzeciej bazie i drugiej bazie. Trenerzy z racji ruchu Cabrery na 3B przestawili Inge'a na druga bazę , a Raburn najprawdopodobniej podzieli , którąś z pozycji na zapolu i druga bazę.

Austin Jackson gra na środku zapola , o ile jego umiejętności defensywne są ponad normę , o tyle w ofensywie się pogorszył. Dla ekipy gorszej bo gra jako lead-off , czyli rozpoczyna line-up. Problemem też jest , że zbiera sporo K [w 2010 roku - 170 , w 2011 - 181].
Defensywa to słabość w Detroit - na pierwszej bazie Cabrera miał 13 errorów , Raburn miał 17 jako 2B , Inge 9. Fielder w Brewers miał 15. Dodajmy przez to , że przez zmianę pozycji Cabrera nabije jeszcze z 10-15 błędów.

Szansę na ponowne wygrane dywizji są ogromne - najlepsza rotacja , bullpen , ofensywa. Tylko defensywa odstaje. Numer 5 w rotacji został perspektywiczny Drew Smyly , Jacob Turner - nadzieja Tigers rozpocznie najprawdopodobniej sezon w Triple-A Toledo.



KANSAS CITY Royals



Przybyli : Jonathan Sanchez, Jonathan Broxton , Humberto Quintero , Kevin Kouzmanoff , José Mijares , Yuniesky Betancourt

Odeszli : Melky Cabrera, Gil Meche, Jason Kendall, Kyle Davies , Jason Bourgeois , Jason Kendall

Top prospect : Wil Myers, OF

Najsłabsze ogniwo : miotacze

Pomiędzy kontuzją Victora Martineza i podpisaniem Prince'a Fieldera Royals było powoli przymierzane do zrobienia niespodzianki w dywizji. Na pewno ofensywa nie wygląda tak źle , jak jeszcze parę lat temu. Mają młody zespól , spory minor league system oraz jakiś plan na przyszłość. Powiedzmy może od razu , że pierwsze miejsce jest poza zasięgiem , ale z Indians mają szanse powalczyć o drugie miejsce , o ile nic ich złego nie dopadnie. Od 2003 roku nie mieli dodatniego bilansu - ciągle odbiają się pomiędzy 72 , a 60 wygranymi i w tym sezonie jest szansa na przełamanie

Line-up w najmocniejszej wersji wygląda następująco : Gordon - Giavotella - Hosmer - Butler - Moustakas - Francouer - Cain - Quintero - Escobar.
Jeśli miałbym na kogoś liczyć w tym sezonie w ekipie z Kansas City - to będą to Billy Butler - pierwszoplanowa postać Królewskich od kilku sezonów oraz fenomenalny rookie - Eric Hosmer. W pierwszym sezonie Hosmer zebrał następujące liczby : 19 HR , 78 RBI , .293/.334/.465 oraz WAR 1.3 [dWAR -1.0 - słaby w defensywie na 1B] - dały mu one trzecie miejsce w głosowaniu RoY. Ma 21 lat , a wyglądał bardzo dobrze - chociaż jeśli nie dopadnie go sophomore slump to pozycje 3-4 będzie bardzo groźna w ekipie Kansas. W zeszłym roku Kansas zdobyło więcej punktów jak przeciętna ekipa w American League. W tym roku może się to powtórzyć. Nie można też twierdzić , że po Butlerze w line-upie nikt nie umie odbijać , Moustakas jest młody i bardzo dobrze grał w minors , Francouer ma doświadczenie i był bardzo dobry w ubiegłym sezonie. Cain i Escobar mogą być gwarantami takiego typowego zawodnika na poziomie OPS+ 100 , chociaż tutaj bym uważał.

W zeszłym sezonie najwięcej Wins Above Replacement dla Kansas zdobyli : Alex Gordon [5.9] , Melky Cabrera [2.9 ; w tym offensiveWAR 4.8 , pogorszył sobie bilans przez defensywę].

Łapacz Salvador Perez będzie pauzował kilka miesięcy po tym jak doznał kontuzji po podpisaniu kontraktu , Joakim Soria będzie potrzebował operacji Tommy John i będzie pazuwoał cały sezon. Strata Sorii boli , bo był to dość porządny closer.

Luke Hochevar miał być następnym Justinem Verlanderem. Był wybrany z numerem 1 w drafcie i jest młodszy kilka miesięcy od niego. To przyjemna myśl patrząc na liczby i osiągnięcia Verlandera , ale w tym przypadku to się nie sprawdzi - Hochevar ma już 28 lat , gra poniżej przeciętnej oraz zbiera ERY powyżej 4.50. Jonathan Sanchez dał 32 walków w ostatnich 37 inningach zanim zszedł w zeszłym sezonie z kontuzją jeszcze w barwach Giants. Średnia prędkość narzuconych piłek spadła tej wiosny. To było dość ryzykowne wymieniać Melkyego Cabrere za Johnathana Sancheza , któremu kończy się za rok kontrakt.

Sezon otwierać będzie Bruce Chen , który za karierę ma 60-58 i ERE 4.52 - jedyny starter , który ma dodatnie bilans zwycięstw-porażek w ekipie. Luke Hochevar ma bilans 30-43 z ERĄ 5.29 ; Jonhatan Sanchez 38-46 , ERA 4,26 ; Luis Mendoza 6-9 , ERA 7.36. Królewscy oczekują przełomowego sezonu dla Hochevara , ale powtarza się to od paru sezonów w okolicach Marca.

Jedną z pozytywów ekipy Royals jest defensywa. Mają jednego z najlepszych defensywnych short-stopów w lidze , dynamicznego Gordona na lewym zapolu , szybkiego Caina na środku i Francouera na prawym zapolu , który może się pochwalić bardzo mocnymi rzutami.

Osobiście mimo ponad przeciętnej ofensywy widzę ich na trzecim miejscu w dywizji z około 75-82 zwycięstwami. Minnesota i White Sox nie będą groźne w tym sezonie , więc można na nich zarobić parę zwycięstw. Prawdę mówiąc to może i dałbym im więcej , ale miotacze to jedna z gorszych ekip American League.



MINNESOTA Twins



Przybyli : Jason Marquis, Josh Willingham, Ryan Doumit, Jamey Carroll

Odeszli : Michael Cuddyer, Jason Kubel, Joe Nathan, Kevin Slowey

Top prospect : Miguel Sano, 3b/ss

Najsłabsze ogniwo : większość line-upu jest niedoświadczona , brak miotacza nr #1 , sporo kontuzji gwiazd

Był to jeden z najgorszych w całej historii ekipy Twins sezonów. Ofensywa nic nie grała , bullpen rozszalał się i nie potrafił ochronić wyniku , a kontuzje trapiły główne gwiazdy tego zespołu.
Kłopotem dla Bliźniaków jak co roku od jakiegoś czasu jest jedno : czy Justin Morneau będzie zdrowy. 3 kolejne sezonu zagrał 135 , 81 i 69 spotkań poczynając od 2009 roku. Tendencja malejąca , a z racji gry na pierwszej bazie Justin grał nieco częściej. W 2008 roku rozegrał aż 163 spotkania. W 2006 roku zdobył nagrodę MVP. Rok 2010 był nieco inny - mimo tylu spotkań miał 18 HR , 56 RBI , AVG .345 i OPS 1.055 co dało OPS+ 187 i WAR 4.9. To będzie długi sezon dla fanów , jeśli Morneau znowu będzie leżał kontuzjowany.
Jeśli Mauer zawiedzie czy ofensywa znowu będzie tak nieefektywna ? Problem z Morneau jakoś został rozwiązany , ale z Joe Mauerem sytuacja wygląda inaczej. Jest to ich tzw. franchise player - przed sezonem 2010-tym Mauer został podpisany na 8-lat . W zeszłym sezonie Twins zdobyło tylko więcej runów jak Seattle w American League. Chociazby z tego powodu , że Mauer opuścił sporo gier. Gra na pozycji łapacza powoduje opuszczenie tych 20-25 startów [albo siedzi na ławie albo na day-off] , ale kontuzja pozowliła mu na rozegranie tylko 82 spotkań. Zawsze może grać jako pierwszo-bazowy , dla przykładu grał tak gdy Morneau był kontuzjowany. Wyglądał tam całkiem dobrze. Mauer grał też na zapolu przez krótki czas w jednym ze spotkań , ale zostawy grę tam zapolowym. Zawsze można odciążyć jego kolana grą jako DH. Biorąc pod uwagę , że nie ma drugiego takiego zawodnika w ekipie Twins to Mauer może grac jako DH , 1B , C - jego doświadczenie przyda się tak często jak można.
Tych dwóch zawodników niejako dyktuje stategię na sezon - jeśli są zdrowi , ofensywa ma dwa mocne punkty , jeśli nie - widzielismy to w zeszłym sezonie. Jedna porażka więcej i mieliby 3-cyfrówkę na koncie. Mogą zagrać razem cały sezon , 100 , 50 , 20 meczów - to pytanie jest wciąż otwarte

Twins nie mają typowego asa w swojej ekipie i nie mają komu zaufać w przypadku typowej serii przegranych spotkań lub zwycięstwa w ważnym spotkaniu. Scott Baker jest dobrym miotaczem , a Carl Pavano ma trochę doświadczenia w ekipie z Minnesoty. Francisco Liriano był typowym asem , ale zawiódł w ostatnim sezonie.

Bullpen z 2011 roku w ekipie Twins był na szarym końcu w takich statystykach jak ERA , FIP i xFIP. Zatrudniono Matta Cappsa , który miał być closerem - ale nie był takim samym zawodnikiem , jak tym gdy grał w ekipie Piratów. Miał kłopoty z ramieniem. Nie jest dobrym pomysłem liczeniem na niego w 9-tym inningu. Miotacze Twins mieli najmniej K w lidze , k/9 na poziomie 6.0 , WHIP na poziomie 1.43 [wysoki].
Poza Scottem Bakerem z WAR 3.8 nikt nie błyszczał. Przed tym sezonem podpisali Joela Zumaye. 2006 rok był rewelacyjny - narzucał piłki regularnie z prędkością ponad 100 MPH. Od tamtego sezonu odwiedziła częściej lekarzy jak stadiony. Czy niespodziankę można uznać , że ten sezon także będzie miał z głowy. Coś czuję , że szybko zakończy karierę

Jakieś pozytywy ?? Jim Thome uderzył HR #600 przeciwko Tigers

Zawalili ubiegły sezon na każdym polu - poprzez hitting , defensywę , decyzję w trakcie gier czy słaby pittching staff.
Sporo zawodików odeszło i musza znaleśc nowa jakośc. Cuddyer , Kubel czy Nathan grali tutaj sporo czasu i zrobili wiele dobrego.
W tym sezonie przewidywania OLIVER'a daje im 83 wygrane. Osobiście mam wrażenie , że tyle to zbyt dużo. Przeiduję dla nich od 70 do 75 wygranych spotkań.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 06/04/2012 20:43


CHICAGO Cubs



Przybyli : Paul Maholm, Chris Volstad, Ian Stewart, David DeJesus, Andy Sonnanstine

Odeszli : Carlos Zambrano, Aramis Ramirez, Carlos Pena, Sean Marshall

Top prospect : Brett Jackson, OF

Najsłabsze ogniwo : słaby closer , nierówny line-up

Po raz 33-ty raz Cubs zakończyli poniżej progu .500 w ostatnich 50 sezonach. 104 lata minie w tym roku od momentu jak Cubs ostatnim razem wygrali World Series. Sporo , nie ? Jest to rekord wszystkich lig amerykańskich.
Najbardziej ekscytującym transferem w Offseason było ściągnięcie Theo Epsteina. Jest to nowy Prezydent klubu. Nowym General Managerem został były GM Padres Jed Hoyer. Nowym managerem ekipy został znajomy Epsteina z Bostonu - Dale Svenum , który ostatnie lata spędził w Milwaukee. Czemu Epstein był tak gorąco powitany w Chicago ? Pewien zespół w lidze MLB miał bardzo podobną historię - Boston Red Sox. Czekali 86 lat na tytuł mistrzowski , 2004 ALCS etc. Wspólnie zdobył 2 tytuły z Bostonem - ten drugi w 2007 roku. W tym Offseason dość mocno interesowali się Pujolsem , Buerhle i Reyesem. Niestety nie ściągnęli żadnego z nich do Wietrznego Miasta.

Jak ktoś ma Starlina Castro w Fantasy , to radze go trzymać - jest produktywny , pomimo ze w defensywie gra na dość wymagającej pozycji SS i jeszcze póki co defensywa u niego może kuleć , no ale jeśli różnorakie przewidywania dają mu od 2500 do 3000 H na koniec kariery to warto się nim zainteresować.
Ekipa Cubs będzie miała dwóch lub trzech nowych zawodników oraz jednego lub dwóch nowych członków rotacji. David DeJesus - nowy outfielder - w latach 2008-2010 jego OPS wyglądało następująco - .818 , .781 , .827. Podobnie uderza jak Kosuke Fukudome , który odszedł.

Kłopot Cubsów to chociażby pierwsza baza - gra tam Bryan LaHair. Przeważnie pierwszobazowi to gwiazdy swych ekip - tutaj tego nie możną powiedzieć. Wcześniej na pierwszej bazie w ekipie Cubs grał Carlos Pena i Derek Lee. Zdecydowanie mieli większe doświadczenie i chociażby w Fantasy nie byli pomijani. Łącznie w parunastu startach LeHair miał średnia odbić .262 i 5 HR. Czy potrafi znieść ciśnienie - zobaczymy , ale szczególnie w takiej ekipie jak Cubs na pewne rzeczy patrzy się nieco inaczej.

Przez Wiosenne Trening manager Svenum dość agresywnie zarządzał zawodnikami na bazach [baserunning]. W trakcie spotkań może to się zemścić , ponieważ w lidze jest paru wymagających łapaczy - chociażby Molina z Cardinals czy Posey w Giants.

Czy Cubs mogą osiągnąć Postseason w tym sezonie ? Raczej nie sądzę. Chociaż w ciągu roku można się poprawić parokrotnie - Arizona wygrała 65 spotkań w 2010 roku , rok później wygrała w dywizję. Ale w tym przypadku tak nie będzie. W rotacji powyżej przeciętnej Dempster i Garza , bullpen nie pewny - szczególnie Marmol jako closer.
Batterzy - Soriano i Castro warci uwagi jakoś szczególniej.

Z dywizji odeszli Fielder i Pujols - większa szansa na wygranie tych 3-4 spotkań więcej , ale moim zdaniem będą poniżej progu .500

Ghost jest fanem Cubs. Jak Twoje odczucia dotyczące sezonu ?



CINCINNATI Reds



Przybyli : Mat Latos, Ryan Madson, Sean Marshall, Jeff Francis, Ryan Ludwick, Wilson Valdez

Odeszli : Ramon Hernandez, Francisco Cordero, Travis Wood, Edinson Volquez, Dontrelle Willis, Edgar Renteria

Top prospect : Devin Mesoraco, C

Najsłabsze ogniwo : kontuzjogenni , moim zdaniem poza Latosem pitching wygląda słabo

Reds wygrało dywizje w 2010 roku i było faworytem do powtórzenia tego samego wyczynu w ubiegłym roku , ale coś poszło nie tak. 78 zwycięstw to sensacja i bardzo zły wynik , jeśli chodzi o Czerwonych. W tym roku powinno być lepiej - odszedł z dywizji Albert Pujols [Cardinals] i Prince Fielder [Brewers] - dwóch zawodników , których miotacze Reds musieli oglądać w sezonie łącznie 36 razy. Ponieważ Reds to nie ekipa , która szasta pieniędzmi na lewo i prawo - więc dwóch nowych zawodników pozyskali poprzez wymiany - Ryana Madsona oraz Matta Latosa. Ten pierwszy opuści nadchodzący sezon z racji zerwanego wiązadła w prawym ramieniu i Czerwoni znowu muszą szukać closera. Najpewniej zostanie nim Sean Marshall.

W Grudniu ekipa z Ohio zrobiła wymianę , po której pozyskali wspomnianego Matta Latos z Padres i niesamowicie stracili na tej wymianie. Ponieważ na pierwszej bazie gra Joey Votto , a jako łapacz Devin Mesoraco - to musiano sie pozbyć dwóch dobrych prospectów , ponieważ Votto i Mesoraco blokują obecny oraz przyszły line-up. Ci zawodnicy to Yonder Alonsco [catcher] oraz Yasmani Grandal [pierwszobazowy]. Obydwoje to wybory w pierwszej rundzie draftu odpowiednio w 2008 i 2010 roku. Do San Diego łącznie powędrowało 4 zawodników - prócz wspomnianych Grandala i Alonso jeszcze miotacz Edinson Volquez i Brad Boxberger

W 2010 roku każda pozycją oprócz SS miała ponadprzeciętnego zawodnika , a Joey Votto zgarnął wtedy MVP. Zdobyli prawie 800 punktów i cieszyli się wtedy dobrym zdrowiem. Ekipa z Cincinnati w 2011 roku nie była już tak dobra - Votto nie był tak dobry jak w jego sezonie MVP , Drew Stubbs postawił krok w tył , Scott Rolen był kontuzjowany , a na SS była koszmarna dziura - OPS+ ledwie 42. Potrzebują odświeżenia - takim zawodnikiem zmieniającym nieco sytuację zespołu na pewno będzie Matt Latos , który w tej ekipie na pewno będzie kandydatem do nagrody Cy Young. Nie ma tutaj , aż tak słabej ofensywy jak w San Diego.

Jay Bruce - miał być gwiazdą w Cincinnati , ale nie jest. Był sporym prospectem w całej lidze parę lat temu i nieco zawiódł , ale nie można powiedzieć że gra słabo. Musi się przełamać. Ofensywnie lub defensywnie. Jeśli chodzi o ofensywę to poprawił się nieznacznie w ubiegłym sezonie , za to w defensywie grał katastrofalnie [dWAR na poziomie -1.1]. Ale ma dopiero 25 lat i jeszcze czeka go wiele w karierze , która trwa już 4 lata

Aroldis Chapman - też ciekawa postać. Jego fastballe osiągają prędkości 105 MPH. I nie bardzo wiadomo co z nim zrobić - bullpen , starter , triple-A ? W mediach na początku spring training pojawiła się wiadomość , jakoby miał grać jako starter. W sumie jest przygotowany na grę jako starter , ale wszystko zależy czy nie będzie kontuzjowany. Ostatnie 3 miesiące w sezonie 2011 były ponad normę. Niby jest przygotowywany jako starter , ale nie wróże mu osobiście kariery - z tego względu , że ma bardzo wysokie BB/9 i miał w zeszłym sezonie kłopot ze strike zone. W sumie bullpen jest chyba dla niego najlepszym miejscem. Może jak któryś starter będzie kontuzjowany to zobaczymy go jak zaczyna spotkanie. Jeśli miałby już zaczynać sezon jako starter to najlepszym miejscem byłoby Triple-A Louisville , ponieważ rotacja Reds wygląda Latos-Cueto-Leake-Arroyo i Bailey

W tym roku Reds mają nowego asa , setup-mana , closera , shortstopa , łapacza. To spora zmiana. Wszystko powinno być lepsze , poza catcherem. Brewers pogorszyli się poprzez offseason , Cards mają w swym składzie paru wiekowych zawodników + jeszcze Wainwright powraca po operacji.
Jedna z projekcji daje im 93 wygrane w tym sezonie , na pewno wzmocnili się , ale czy na tyle ? Moim zdaniem będą w zasięgu 85-92 wygranych.



HOUSTON Astros



Przybyli : Jed Lowrie, Chris Snyder, Livan Hernandez, Zach Duke

Odeszli : Mark Melancon, Clint Barmes, Jason Michaels

Top prospect : Jonathan Singleton, 1B

Najsłabsze ogniwo : skłamie jesli powiem , że poza Lee i Rodriguezem nic tu nie wygląda dobrze ?

Dla Astros będzie to ostatni sezon w National League i za rok dla równowagi obu lig przeniosą się do American League West. To chyba jedyny pozytyw , jeśli można by to tak nazwać. W tym sezonie będą ''chłopcami do bicia'' dla całej ligi. Nikt tu nie mówi o wygraniu 90 meczy czy Postseason , bo to czysta abstrakcja. Nawet jedna ze stron zajmująca się statystykami sportowymi przed rozpoczęciem sezonu przewidziała dla nich ponad 100 porażek. Jak w ostatnich latach jeszcze sobie jakoś radzili , to ostatni sezon był koszmarny - ledwie 56 zwycięstw , cała masa gwiazd rozeszła się w ostatnich latach - chociażby Berkman , Oswalt , Bourn , Pence , Tejada , Valverde , a symbol Astros Biggio zakończył karierę. Na dodatek system farm jest jednym z gorszych w lidze i nie ma co szukać tutaj gwiazd. W zeszłym sezonie skończyli 40 spotkań za Milwaukee. Wspomnieni Michael Bourn i Hunter Pence odeszli przed Trade Deadline. Sporo zawodników z line-upu we Wrześniu na co dzień gra w Double-A Corpus Christi. Miotacze byli warci 4 zwycięstwa [WAR 4.1] w 1435 inningach. Lepsi byli miotacze Pittsburgha , którzy także nie są uznawani za dobrych. 24 miotaczy miało lepszy WAR jak całe Houston w ubiegłym sezonie [mowa o pitching]. W ekipie pozostał Wandy Rodriguez , ale jest on na celowniku wymian wielu ekip i prawdopodobnie odejdzie przed ostatnim dniem wymian wyznaczonym na 1-szego Sierpnia. Bud Norris poprawił się w porównaniu do sezonu 2010 , ale pewnie też niedługo opuści Houston , ponieważ jest niedoceniany z racji gry w Astros. Jordan Lyles - 20-latek , potrzebuje chwilę , aby się unormować. Ale w tym roku powinien grac w okolicach ERA+ 90-110.

A reszta ? J.A. Happ, Lucas Harrell , Kyle Weiland i Henry Sosa - brak jakiejś gwiazdy , Happ z racji gry w Phillies miał nieco łatwiej , ale teraz nie błyszczy. Nie ważne kto zacznie sezon jak Starter, oczekiwania nie będą wygórowane. Na closera ekipy Astros został wybrany starter Brett Myers. Zastąpi on Marka Melancona , którego odesłano do Bostonu. Jest to nieco dziwne , ponieważ Myers w ubiegłym sezonie grał jako starter.

Ofensywa - tutaj wyróżniającym się zawodnikiem jest tylko Carlos Lee. Tylko , że w tym sezonie będzie miał 36 lat , a jeśli w ofensywie umie jakoś przyzwoicie zagrać , to defensywa na starość się pogorszyła. Jordan Schafer zacznie jako lead-off , który ma OBP .329 - w minors league. Jose Altuve jest młody i perspektywiczny , ale ma tylko 21 lat. Wg projekcji ZiPS ponadprzeciętnymi zawodnikami i to nie znacznie będą w tym sezonie tylko Carlos Lee i J.D. Martinez.

Jak wspominałem Rodriguez może opuścić miasto przed 1-szym Sierpnia. Kolejnym zawodnikiem może być Brett Myers. Jeśli Houston ''zje'' nieco kontraktu Carlosa Lee , który zarobi 19 $ za ten sezon i zostanie wolnym agentem po tym sezonie , ten także może opuścić miasto. Kolejnym zawodnikiem może być reliever i ew. closer - Brandon Lyon.

Najgorsza ekipa w lidze - bez jakiejś gwiazdy nr 1 czy młodego zdolnego talentu , numer jeden w drafcie za rok murowany , a w AL West Angels i Rangers zjedzą ich na śniadanie. Mariners już nie będzie taka najgorsza. Dobrym pomysłem może być granie na ich zwycięstwo w progresji , ale radziłbym zaczynać mniej więcej jak na liczniku będą 3-4 porażki , bo coś czuje , że mogą w tym sezonie wyłapać serie po 7-8-9 porażek kilka razy.
Do ekipy Tigers z 2003 roku , które wygrało 49 spotkań nie powinni się zbliżyć. Chyba.



MILWAUKEE Brewers



Przybyli : Aramis Ramirez, Alex Gonzalez, Jose Veras

Odeszli : Prince Fielder, Craig Counsell, Casey McGehee, Yuniesky Betancourt, LaTroy Hawkins, Takashi Saito

Top prospect : Wily Peralta, RHP

Najsłabsze ogniwo : mniejsza siła ofensywna , dość słabi na wyjazdach , Braun po nagonce na niego nie będzie tak dobry jak w ubiegłym sezonie


Aramis Ramirez to nie Prince Fielder.
Brewers nie dogadało się z Fielderem i w Offseason ten oto zawodnik stał się wolnym agentem. W zamian za Fieldera , na którego Milwaukee nie miało pieniędzy podpisano Ramireza - to dobry zawodnik - ale nie na tyle by zastąpić ''Księcia''. Będzie ich to kosztowało około 3-4 zwycięstw w tym sezonie. Wszystko się zmieniło. Kiedy spojrzy się na karcie nie widzi się rewelacyjnej dwójki Braun-Fielder , która zmieniała oblicze meczu , ale samego Brauna [o samym Braunie nieco później].
Jakby popatrzeć na względy finansowe to 3-4 zwycięstwa , a 150 milionów zaoszczędzone - warto ? Finansowo na pewno. Psychologicznie już nie. Pitcher widząc dwójkę Braun-Fielder miał nieco ciężej.

Pomijając odejście Fieldera to na początku Offseason czarne chmury zebrały się nad zapolowym Ryanem Braunem , który niespodziewanie wygrał nagrodę NL MVP [faworytem był Matt Kemp z Dodgers]. Chodzi o to , iż wykryto u niego środki dopingujące. Został zawieszony na 50 spotkań , lecz decyzja została zmieniona , ale nie z racji że Braun miał być czysty. Pradę mówiąc to nie wróże nic dobrego z tego dla Milwaukee , ani dla Brauna. Na pewno pod presją nie będzie grał tak dobrze , Fielder chronił go w line-upie. Ramirez jednak to nie Fielder i o runy będzie trudniej.

Z ekipy odeszli Casey McGehee i Yuniesky Betancourt. Po tym pierwszym spodziewano się o wiele więcej. Zawiódł i musiał odejść , ten drugi grał na swoim typowym poziomie.
Rotacja wygląda bardzo dobrze - taka typowa rotacja na czas Postseason.

Jeśli w ofensywie się pogorszyło , to miotacze zostali zachowani i powinni utrzymać zeszłoroczne wyniki. Gallardo 3-kolejny sezon z 200+ K , sporo zwycięstw , ale niestety ERA w okolicach 3.5 nie jest zachwycająca. Daje to WAR w okolicach 3.0 co sezon , jak na asa Milwaukee to średni wynik.
Zack Greinkie , który przeniósł się przed ubiegłym sezonie do Milwaukee zebrał bardzo słabe wyniki => 16-6 w W-L , ERA 3.83 , ERA+ 102 , WAR 1.7. Dwa ostatnie wyniki mówią wszystko. Grał przeciętnie.
Greinke swój świetny bilans nabił sobie w domu , gdzie miał 11-0 - ale w domu Brewers miażdżyło prawie każdego - 57 zwycięstw . Na wyjeździe 5-6 i ERA 4.70. Nie zapomnijmy , że Greinke na początku sezonu pauzował z powodu kontuzji i mogło to mieć wpływ na szczegółowe statystyki , a z drugiej strony zdecydowanie miał większy wpływ na zwycięstwa Kansas niż Milwaukee , gdzie przynajmniej 3-4 zawodników robi WAR w okolicach 3.5 lub więcej w ostatnich sezonach.
Randy Wolf i Shaun Marcum nie powinni odstawać od dwójki Gallardo-Greinke bardzo znacząco. W ostatnim sezonie cała czwórka grała minimalnie lepiej jak przeciętny starter National League.

Milwaukee w tym sezonie moim zdaniem nie będzie liczyć o zwycięstwo w dywizji - raz , że tylko spotkań w domu nie wygrają ,a dwa bez HR Fieldera będzie trudniej w domu. W dodatku Braun może psychicznie cierpieć na początku sezonu. 83-88 zwycięstw typuje i okolice 3 miejsca w dywizji za Reds i Cardinals.



PITTSBURGH Pirates



Przybyli : Clint Barmes [2/10.5] , Erik Bedard [1/4.5] , Juan Cruz , Nate McLouth , Rod Barajas [1/4] , Ryota Igarashi , AJ. Burnett , Casey McGehee

Odeszli : Paul Maholm , Chris Snyder , Ryan Doumit , Derrek Lee , Ryan Ludwick , Lyle Overbay , Ronny Cedeno

Top prospect :

1. Gerrit Cole, RHP
2. Jameson Taillon, RHP
3. Josh Bell, OF

Najsłabsze ogniwo : Zbieranina zawodników , którzy w innych ekipach byliby bench players , 3B Pedro Alavrez

Rok temu w połowie Lipca fani Piratów doświadczyli czegoś niezwykłego - ich ulubiona ekipa prowadziła w NL Central z dodatnim bilansem. 2-giego Sierpnia po raz ostatni mieli bilans .500. Czemu o tym wspominam ? Ponieważ nie licząc pierwszych dni Kwietnia oraz samego Kwietnia Pirates od paru lat zawsze mieli ujemny bilans i nigdy nie zdarzyło im się prowadzić w dywizji po pierwszym Maja. Od wygrania dywizji w 1992 roku i osiągnięcia Postseason z 96 wygranymi ich największym osiągnięciem było 79 zwycięstw w 1997 roku , a w XXI wieku 75 zwycięstw. Dość długa seria bez dodatniego bilansu to nie coś czym można się pochwalić.

Andrew McCutchen został w połowie Marca podpisany na 6 lat - wysokość kontraktu to 51 milionów zielonych - jest to zawodnik z ponad przeciętnymi umiejętnościami defensywnymi , solidnymi umiejętnościami on-base. Jest drugi w lidze na tej pozycji za Mattem Kempem. Jedną z ''pozytywów'' serii bez dodatniego bilansu jest to , że co draft Piraci są w TOP 10 , co daje im możliwość sięgnięcia po gwiazdy jak McCutchen. Rok temu sięgnęli po praworęcznego miotacza Gerrita Cole'a , który na debiut poczeka z rok-dwa lata. Może nie jest to talent na miarę Strasburga [a ktoś jest ?] , ale za kilka lat Pittsburgh będzie miało w ścisłej czołówce MLB naprawdę porządnego miotacza.

Na przeszkodzie zbieraniu młodych talentów stoi nowa umowa między klubami. Ogranicza ona w pewien sposób ilość pieniędzy wydawanych na zawodników. Co roku wydawali na takich zawodników około 17 milionów , teraz maja ograniczony bilans do 5 milionów.

Pedro Alvarez - kilka lat temu był w TOP 10 młodych talentów w lidze , miał być jednym z lepszych zawodników w Pittsburghu , ale zawodzi na całej linii. Wraz z McCutchenem mieli tworzyć fundamenty ofensywy , ale linii .191/.272/.289 nie można uznawać nawet za przeciętną. OPS+ na poziomie 56 , ledwie 4 HR w 74 spotkaniach to nie satysfakcjonujące liczby. W dodatku ten wiek - 24 lata. McCutchen w tym wieku ma już porządny kontrakt i nominację do meczu All Star.

Ten ciekawy start w ubiegłym sezonie zawdzięczają chociażby miotaczom. Charlie Morton podąża drogą którą wybrał Roy Halladay kilka/kilkanaście lat temu. Używa sinkera [rodzaj narzutu] by rzucać w rogi strike zone oraz narzuca sporo piłek , przez których zawodnicy zgromadzeni na infield muszą interweniować. W ten sposób zanotował HR/9 w zeszłym sezonie w wysokości 0.3 [dał 6 HR w 171 IP !]. Jeśli potrafi dobrze narzucać co pokazał w ostatnim sezonie , nie ma przeciwwskazań , aby był miotaczem w kategorii powyżej przeciętnej.

Clint Barmes i Rod Barajas byli dość tanimi weteranami na rynku. Zajęli oni miejsca odpowiednio Ronnego Cedeno i Ryana Doumita. Barmes musi sobie jakoś poradzić ,bo następnym zawodnik w zastępstwie jest 19-latek Jordy Mecer , który ostatnio osiągnął Triple-A Indianapolis.

Prócz tych dwóch weteranów do ekipy doszli AJ Burnett [będzie pauzował na początku sezonu z racji kontuzji] i Erik Bedard. Mam wrażenie , że obaj sobie poradzą mimo już starszego wieku oraz dość dziwnych zachowań w ostatnich latach. Bedard po odejściu z Baltimore nie mógł znaleśc miejsca , a Burnett dawał sporo runów rywalom.

Będzie ciężko wygrać dywizję , bo rywale też się zbroili , ale w tym roku NL Central jest słabe moim zdaniem i może 81 zwycięstw będzie sukcesem. Ale ich bilans na koniec sezonu oceniam w granicach 72-78 zwycięstw.



ST. LOUIS Cardinals



Przybyli : Carlos Beltran, J.C. Romero, Alex Cora

Odeszli : Albert Pujols, Edwin Jackson, Ryan Theriot, Nick Punto, Gerald Laird, Octavio Dotel

Top prospect : Shelby Miller , RHP

Najsłabsze ogniwo : pitching miał dość przeciętne ERA+ za zeszły sezon , kontuzjogenni.

Czy Cardinals są w stanie obronić tytuł bez jednego z najlepszyh batterów w lidze ? Popatrzmy kto przyszedł - Beltran , Romero i Cora. Raczej żadne z nich nie zastąpi Pujolsa , no może częsciowo Beltran , ale będzie mu ciężko. Pytanie jak zastąpić zawodnika , którego najgorsza linia w karierze wynosiła .299/.366/.541. Tylko raz nie miał 100 RBI przez całą karierę [miał wtedy 99]. Przez całą kariere zebrał OPS+ 170 , 9 wyborów All-Star , 6 nagród Silver Slugger i dwie złote rękawice. Dodajmy do tego 3 nagordy MVP. W zeszłym sezonie Pujols zebrał największe WAR , ale nieznacznie. Lance Berkman miał najlepsze w ekipie OffensiveWAR , ale nie jest to najlepszy obrońca. Pujols bądż co baz co sezon zbiera to dWAR na poziomie 1.0 co sezon na tej pierwszej bazie. Berkman teraz zajmie pierwszą bazę , a nowy nabytek Beltran przejdzie na prawe zapole.

Doświadczenie jest tutaj ogromne - nie tylko Pujols , ale także inni doprowadzili do tytułu - Molina , Holliday , Berkman , Carpenter , Garcia czy Loshe mieli ogromny udział w tytule. Warto też dodać o MVP World Series - Davidzie Freese. Matt Holliday , David freese i Rafael Furcal mogą zagrac wiecej spotkań w tym sezonie , co spowoduje na pewno wiecej punktów. Szczegolnie Freese po wybitnych Play-Offach może grać wyjatkowo dobrze.
O ile doświadczenie na pewno im pomoże , to niestety problemem ich jest zdrowie. Adam Wainwright opuścił cały sezon 2011 i rola startera numer 1 czy 2 dla niego może być zbyt duża. Słaba dywizja powinna mu pomóc w rehabilitacji. Na pewno ilość inningów będzie mniejsza w tym sezonie

Miotacze wyglądaja pożądnie. Przed ubiegłym sezonem mało kto dawał im szanse na Postseason. Z dwójki faworytów do NL Cy Young Award - jeden musiał przejść. operację.

W lidze jakby porównać to znowu mogą zajść daleko - z Arizoną powinni sobie poradzić , z Giants też , w dywizji zagrożeniem będzie zdrowe Reds , na Wschodzie Phillies i Marlins - ale obydwie ekipy mogą mieć problem. Z Pujolsem czy nie - Cards znowu może sobie poradzić.

Tylko , że jedna rzecz się zmieniła Tony LaRussa odszedł na emeryturę - zastąpi go Mike Matheny.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 07/04/2012 00:26

Jeśli chodzi o Cubs, to oczywiście w tym sezonie playoffy im nie grożą. Jednak kibice Cubs patrzą w przyszłość z optymizmem, bo przebudowa jest robiona od podstaw (czyli od kadry zarządzająco-trenerskiej a nie od graczy) i postawiono na ludzi gwarantujących sukces (tak mi się przynajmniej wydaje). Czyli nic na siłę, nie od razu Kraków zbudowano. Taka strategia pewnie nie przyniesie sukcesów w ciągu najbliższych 3 lat, ale za to później powinno być dobrze. Obstawiam, że do 110 lat bez mistrzostwa nie dojdzie.

LaHair na 1 bazie jest rozwiązaniem tymczasowym, do czasu aż będzie gotowy Anthony Rizzo. Trochę HR wrzuci, ma spory power, ale i sporo strikeoutów go czeka. Taki Adam Dunn dla ubogich.

Starlin Castro to oczywiście największa gwiazda Cubs i jeden z najlepszych SS w lidze. Jak na standardy MLB to bardzo młody gracz, więc z pewnością jeszcze będzie grał nierówno, ale to wokół niego Epstein zbuduje mistrzowską drużynę smile

Na razie będą walczyć z Pirates i Astros o 4 miejsce w dywizji. A kursy na ich zwycięstwo będą pewnie jak zwykle zaniżone, bo to przecież Cubs, druga ulubiona drużyna Ameryki wink
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 08/04/2012 04:27

ARIZONA Diamondbacks

Przybyli : Jason Kubel, Trevor Cahill, Takashi Saito, Jonathan Albaladejo

Odeszli : Xavier Nady, Zach Duke, Colin Cowgill, Sean Burroughs

Top prospect : Trevor Bauer - miotacz

Najsłabsze ogniwo : możliwy regress

Rok temu Arizona był typem drużyny worst-to-first. W 2010 roku Diamondbacks przegrało 97 spotkań. W 2011 wygrali 94 spotkania , aby odpaść w dodatkowym inningu ostatniego meczu ALDS z Milwaukee. Dość długo wytrwali w Postseason.
Wiele rzeczy działo się zbyt szybko w zeszłym sezonie i wiele serwisów przepowiada dla nich regresję.
Ściągnęli Kubela , Trevora Cahilla , Saito i Albaladejo. Wzmocniony pitching , gdzie można było się spodziewać regresji.

Każda ekipa w NL West ściągnęła jakieś mniej lub bardziej wartościowego gracza , który pomoże. W Giants będzie to Melky Cabrera , W Padres Carlos Quentin , Rockies ściągnęło do rotacji Guthriego i podpisali Michaela Cuddyera. Dodgers ściągnęło Ellisa , Hairstona Jr. i infieldera Kennedyego.

Jesli miałbym kogoś przewidywać , że będzie hitterem nr #1 w ekipie Arizony to będzie to na pewno Justin Upton - zeszły sezon był rewelacyjny w jego wykonaniu - 31 HR , 88 RBI , OPS+ 141 , SLG . 529 , 5.0 oWAR. Zmniejszył liczbę K , jednocześnie zwiększając liczbę HR. A no i Upton ma 23 lata tylko

To co sprawiło sukces Arizony w zeszłym sezonie to miotacze i defensywa. W tym sezonie Paul Goldschmidt zajmie pierwszą bazę , a Aaron Hill drugą. Ten pierwszy w defensywie jest słaby , Hill gra dość dobrze , ale w tym roku będzie miał 30 lat i z defensywą będzie trochę gorzej

Dla Arizony takim wzmocnieniem moim zdaniem będzie Trevor Cahill - miotacz sprowadzony z Oakland

Patrząc na miotaczy to starterzy Arizony zrobili ogółem ERE 3.84 , co jest w miarę solidną liczbą . FIP 4.13 i xFIP 4.11 już dość przeciętne [z FIP startuje się od bilansu 3.00]. Co może niepokoić to różnice pokroju 0.3 pomiędzy ERĄ i FIP [im mniejsza roznica tym miotacz jest stabilniejszy ; FIP to statystyka która opiera się na statystykach poniesionych głównie z winy miotacza HR , BB , K , IP]. Kennedyego , Hudsona i Collmentera warto pochwalić za niską ilośc BB/9 [Collementer 1.73 BB/9]. Przy tym ostatnim już taki sezon się może nie powtórzyć , więc jako miotacz #3 miotać będzie Cahill , a Collmenter przejdzie na #4. Kennedy bilansu 21-4 w tym sezonie nie powtórzy , będzie na całej ekipie ciążyć zbyt duża presja. Z siły w ubiegłym roku rotacja może przerodzić się w słabość.

Jeśli jesteśmy przy miotaczach nie możemy zapominać o numerze 3 ubiegłorocznego draftu - Trevorze Bauerze , który został wybrany z uniwersytetu UCLA. Został w tym roku zaproszony na treningi , które odbywały się w Marcu w Arizonie , ale sezon zacznie w Double-A. Jeśli Collementer lub Saunders zawiodą to najpewniej powołany zostanie Bauer do rotacji. Zawsze może zacząć grać w Diamondbacks jako podstawowy starter już za rok jeśli szybko przejdzie przez system Arizony.

SS Stephen Drew zacznie rok na liście kontuzjowanych



COLORADO Rockies



Przybyli : Jeremy Guthrie, Michael Cuddyer, Marco Scutaro, Ramon Hernandez, Casey Blake, Jamie Moyer

Odeszli : Huston Street, Jason Hammel, Seth Smith, Chris Iannetta, Ian Stewart

Top prospect : 3B Nolan Arenado & LHP Drew Pomeranz

Najsłabsze ogniwo : trzecia i druga baza , mało doświadczeni starterzy [Chacin , Nicasio , Pomeranz]

Rockies mieli dobrą wiosnę , tj. obyło sie bez kontuzji. 13 pierwszych spotkań w Kwietniu rozegrają u siebie i mają nadzieję , że mocno wejdą w ten sezon. Na dodatek 6 z 9 pierwszych wyjazdowych spotkań graja w Houston i Pittsburghu , więc niech nikt sie nie zdziwi jeśli zobaczy ich z bardzo dobrym bilansem.

Dobra wróćmy do rzeczywistości - rotacja wygląda następująco - Guthrie-Moyer-Chacin-Nicasio. Weteran , dinozaur i dwóch/trzech młodych miotaczy. Guthrie to ktoś w rodzaju weterana , który musi dać ekipie z 200 narzuconych inningów. Miał solidną wiosnę , co cieszy. Grał do tej pory w Baltimore i dwa razy zebrał po 17 porażek , lecz zbierał ERA+ od 90 do 120 , co oznacza ze prócz tych porażek nie grał tragicznie - poprostu Baltimore nie miała go ja wesprzeć. Za 5 sezonów w Baltimore WAR 17.4 , w tym 3 razy ponad 4.0. Będzie on najprawdopodobniej starterem numer 1 w Rockies.

W tym roku Rockies przygarnęli ... 49-letniego Jamiego Moyera. Tak , tam jest 49 , nie 39. Parę rekordów już na dzień dobry będzie złamanych , ale i tak nie będzie najstarszym zawodnikiem który kiedykolwiek grał.

Na dalszych miejscach Rockies ma ciekawe postacie - Jhoulys Chacin , był najbardziej efektywny przez większość czasu , jego ratio K/9 nieco spadło i prowadził w lidze w ilość walks , ale narzucił sporo inningów i nadal ma 24 lata. 2 lata temu opuścił grono 100 najlepszych prospectów ligi. Jest ponadprzeciętnym miotaczem , który w tym sezonie może rzucić około 200 inningów , o ile nic mu się nie stanie. ERY+ kolejno 99 , 142 , 124 od debiutu w 2009 roku. Niestety ma kłopoty ze strefa strike i kontrolą , ponieważ daje zbyt dużo walks.
Juan Nicasio to miotacz , który miota mnóstwo strike'ów i potrafi utrzymać piłkę w boisku [niskie HR/9 ratio] - jest to coś czego Colorado długo szukało przez ostatni czas. Ma szanse na bycie najlepszym miotaczem w ekipie w tym roku.
Drew Pomeranz to kolejny młody świetny zawodnik , #30 wg Baseball America. Pomoże on zapomnieć o Jimenezie. Najprawdopodobniej to on będzie starterem numer 5. We Wrzesniu miał dopiero swój pierwszy mecz w lidze.

Closerem w ekipie Rockies będzie Rafael Betancourt - pierwszy raz w swojej karierze.

Rockies było dobrym typem rok temu do zrobienia Postseason - sezon zaczęli 17-8 , lecz później nic nie szło jak należy - miotacze stracili forme , batterzy odnieśli kontuzje. Później Rockies nie byli na tyle efektywni - OPS+ ekipy to 90 za poprzedni sezon. Zaczęto reformę od pozbycia się Ubaldo Jimeneza do ekipy Indians. W zimę w ten sposób pozbyto się Wiggintona , Ianetty , Stewarta i Streeta. W dodatku Jorge De La Rosa potrzebował operacji , Esmil Rogers i Aaron Cook grali dno.

Rockies ma chyba najlepszego zawodnika na chwilę obecną - przynajmniej tak mówią dziennikarze - Troya Tulowiztkiego. Gra na bardzo wymagającej pozycji jaka jest SS. 3 ostatnie sezony ma WAR powyżej 5.0 i OPS+ powyżej 130. HR kolejno 32 , 27 i 30 oraz 27 lat. Jest obecnie w najlepszym wieku aby dominować w lidze. Tylko o co się boję to kontuzję i urazy. Dwa lata temu nie zagrał w 40 spotkaniach , 4 lata temu w 60.
W dodatku dochodzi Carlos Gonzalez , który miał rewelacyjny 2010 rok , rok temu zawiódł.
Fowler , Helton , Scutaro , Hernandez i Cuddyer to także batterzy , o których warto wspomnieć i całkiem dobrzy na swych pozycjach. jedynie zagrożeniem może być Nelson na trzeciej bazie. Chris Nelson miał linie w Triple-A .329/.366/.547 , ale jeśli cała ekipa miała .305/.366/.489. to nie oczekujmy od niego dużo.
Todd Helton bez wątpienia jest symbolem w Colorado. 37 lat , rok temu pokazał , że nadal potrafi być cenny - zebrał linię .302/.385/.466

Przewiduję dla nich w tym sezonie od 82 do 87 wygranych. Może przy odrobinie szczęścia zgarną Dziką Kartę.



LOS ANGELES Dodgers



Przybyli : Mark Ellis, Juan Rivera, Adam Kennedy, Chris Capuano, Aaron Harang, Mike MacDougal, Matt Treanor

Odeszli : Hiroki Kuroda, Jonathan Broxton, Vicente Padilla, Casey Blake, Jamey Carroll, Rod Barajas

Top prospect : Zach Lee, RHP

Najsłabsze ogniwo : bullpen , prawie nikt nie wspiera Kempa w ofensywie

Dodgers tuż przed początkiem sezonu , zostali wykupieni przez grupę w składzie której znajduję się Magic Johnson. Cwaniacy kosztowali 2 miliardy dolarów. Zanim zostali wykupieni nie zważali na to , że maja kłopoty z pieniędzmi. Harang za 12 milionów , Capuano za 10 mln , Hairston za 6 mln , Ellis za prawie 9 mln , Rivera 4.5 mln. Duże sumy to nie sa , ale spora sumka się złożyła.

Clayton Kershaw zgarnął rok temu Cy Young Award w National League , po tym jak wygrał triple Crown ERĄ 2.28 , 21 zwycięstwami oraz 248 K. Był pierwszym z ekipy Dodgers , który wygrał triple Crown od lat 60. i Sandyego Koufax [1966 - 1.73 / 27 / 317 K ; dla ciekawostki Koufax rok wcześniej narzucił 382 strike out'y !!]. Kershaw zdecydowanie zmniejszył ratio BB/9 z 4.8 w 2009 , przez 3.6 w 2010 do 2.1 w 2011. Nie można się spodziewać tak znakomitego sezonu drugi raz , ale Kershaw ma tylko 24 lata. Wspomniany Sandy Koufax zanim wygrał swój pierwszy tyuł Cy Young też potrzebował paru całych sezonów do poznania tajników jak narzucać. Co innego - on zadebiutował w wieku 19 lat i kończąc karierę w wieku 30 lat [to co robił na koniec kariery to masakra - polecam wejść na Wikipedie , Baseball-Refrence czy gdziekolwiek indziej]. Kershaw ma 24 lata , a jest niesamowity - jeszcze parę nagród może tutaj powędrować.

Poza miotaczem mieli także najlepszego battera - był nim Matt Kemp , który zebrał WAR 10.0 , miał 39 HR , 126 RBI , miał AVG .324 oraz 40 SB. Przegrał MVP z Braunem , który w ubiegłym sezonie był na dopingu [więcej przy Milwaukee]. Jeśli utrzyma taki sezon jak rok temu - MVP ma murowane - tacy zawodnicy jak Mays , Mantle czy Williams potrafili utrzymać sezon z 10 WAR.

Managerem ekipy Dodgers został Don Mattingly.

Fani ekipy Dodgers mają nadzieję , że Chad Billingsley także się poprawi - w 2008 roku 23-letni wtedy miotacz rzucił ponad 200 inningów i zebrał 2.51 K/BB ratio , miał także ERA+ 133 oraz wygrał 16 spotkań. Jeśli się nie poprawi Dodgersom zostanie jeden dobry starter. Z dobrym Billingsleyem , ta sytuacja wygląda inaczej. W rotacji pozostał Ted Lilly , Chris Capuano i Aaron Harang. Kuroda odleciał do Nowego Jorku.

Jeśli Dodgers nadal chcą liczyć się w walce o zwycięstwo w dywizji muszą otrzymać pomoc od młodych zawodników. Takim zawodnikiem na pewno będzie Dee Gordon , który gra na pozycji SS. Jest to taki typowy Juan Pierre , tylko że gra na SS. O co chodzi , że porównuje go do Pierre'a ? Sporo SB , sporo hitów , mało XBH i praktycznie brak HR oraz wysokie AVG. Typowy lead-off. Gra na SS powoduje sporo błędów , a tych rok temu Gordon miał 25.

Andre Ethier to uzdolniony zawodnik , któremu po tym sezonie kończy się kontrakt. Powinien być obok Kempa zawodnikiem , który będzie robił zniszczenie miotaczy rywali. A tak nie do końca się dzieje. Utrzymuje spore OPS+ , ale nie idą za tym ani wysokie wyniki WAR ani ilość HR. Po tym roku zostaje wolnym agentem i najlepszym trickiem na uzyskanie lepszych pieniędzy jest wyśmienity sezon. Zawodnik z powołaniem do meczu gwiazd oraz nagroda Gold Glove powinien liczyć na przedłużenie kontraktu. Mimo bankructwa Kemp został podpisany na 8 lat i 160 milionów zielonych.
Problemem dla trenerów Dodgers jest tylko to , że Ethier jest narażony na kontuzje. Przez ostatnie 2 sezony opuścił po 25 gier swego zespołu. Gdy jest zdrowy jest bardzo wartościowy , zobaczymy czy dostanie kontrakt za rok. Moim zdaniem dostanie , bo prócz Kempa i Ethiera nie ma tu gwiazdy - no może jeszcze 1B Loney [mowa oczywiście o batterach]

Typuje dla nich sezon w okolicy bilansu .500



SAN DIEGO Padres



Przybyli : Carlos Quentin, Huston Street, Edinson Volquez, Micah Owings, John Baker

Odeszli : Heath Bell, Mat Latos, Anthony Rizzo

Top prospect : Yonder Alonso, 1B

Najsłabsze ogniwo : dość słabi miotacze jak na taki stadion , ofensywa przeciętna.


Padres na pewno będą najnudniejszą ekipą w tym sezonie , graja na stadionie , który zabija ofensywę.
Ale nudny nie znaczy zły.

Przez ostatnie kilka lat - głównie przez PETCO Park dość przeciętnych miotaczy zamieniali w czołówkę ligi lub naturalnie rzecz ujmując byli oni mocną stroną tej ekipy. Znane pd dawna są skutki wpływu takich stadionów jak PETCO czy Safeco Field [Mariners] na ofensywę. Wskutek tego powstały odpowiednie przeliczniki - w druga stronę ma się z Coors Field , gdzie po przeliczeniu statystyki batterów nieco maleją [szczególnie linie AVG/OBP/SLG]. Ale ja nie o stadionach. ERY od 3.50 do 4,25 obecnie wyglądały dość porządnie , biorąc pod uwagę , że baseball jest obecnie w końcówce high-offense era i wiele ekip przez znakomite ofensywy nabija nieco statystyki miotaczom. Na PETCO rzecz się ma inaczej i takie ERY są poniżej przeciętnej. Od 2009 tylko jeden miotacz miał ERE+ ponad 110 [Mat Latos , 2010].

Aaron Harang w ubiegłym roku miał bilans 14-7 , ERE 3.64 i skończył z ERĄ+ 98. Jak ktoś wybiera do oglądania domowy mecz San Diego to niech się nie spodziewa fajerwerków.
W Offseason stracili gwiazdę swej rotacji Mata Latosa , ale w zamian otrzymali dwie młode gwiazdy z Reds.

W 2011 roku Luebke miał przełomowy sezon - outował poprzez strikeout średnio 10 batterów na 9 inningów. Miał z rotacji Padres najlepsze ratio K/BB - 3.50. Jest jednym z lepszych miotaczy w tej chwili , lecz ma 26 lat i gdyby był nieco młodszy byłby zagrożeniem na dość długo w dywizji.
Najbardziej intrygującym starterem w ekipie Padres w tym roku może być Edison Volquez , który przybył z Reds. W ostatnich latach miał kłopoty z kontuzjami , ale w 2008 roku [tak wiem , dawno] miał ERE 3.21 w 196 inningach i K/9 rzędu 9.5. Przez ostatnie 3 lata już tak nie błyszczał i cyfry nie są tak imponujące , ale z racji PETCO Park może wróci do dawnej formy.

Yonder Alonso - poprany z Reds podczas wymiany za Mata Latos. Fani często stawiają sobie pytanie jak dobry jest ten zawodnik. Inny dobry prospekt na pierwszą bazę został odesłany do Cubs. Włodarze klubu wyżej cenią sobie jego od Anthonego Rizzo , którego wysłano do Cubs. Najpewniej on rozpocznie sezon na pierwszej bazie. Większość projekcji na ten sezon daje mu linie około .255/.325/.400. Sporo czasu w minors spędził na stadionach przyjaznych miotaczom , więc powinien być przygotowany do gry na PETCO.
Warto dodać , że sporo przewiduje przed nim nagorde Rookie of The Year.

W kategorii 100 najlepszych prospectów około 10 należy do San Diego. O wiele więcej jak w innych zespołach. 3 miotaczy - Robbie Erlin, Joe Wieland i Casey Kelley powinno być gotowych do wejścia w sezon z San Diego gdzieś w połowie roku. Padres mają prócz dobrych młodych miotaczy także głębie w składu na ''position players'' - Grandal , Gyorko na trzeciej bazie - w swoich dwóch pierwszych sezonach miał linię .323/.392/.518 w minors.

Ich najlepsi młodzi zawodnicy powinni być gotowi do gry jako starterzy za rok-dwa. Niestety mają ich za dużo , a obecnie mający kontrakty zawodnicy blokują ich.

Odejście Latosa , trochę ich osłabiło , ale przewiduję się dla nich przeciętny sezon - około 81 zwycięstw.



SAN FRANCISCO Giants



Przybyli : Melky Cabrera, Angel Pagan, Ryan Theriot, Clay Hensley

Odeszli : Carlos Beltran, Andres Torres, Ramon Ramirez, Cody Ross, Pat Burrell

Top prospect : Gary Brown, OF,

Najsłabsze ogniwo : OFENSYWA

Po tytule w 2010 roku Giants zajęli sezon temu drugie miejsce w dywizji i nie awansowali do Postseason.
To co powstrzymało ich przed Postseason jest w San Francisco znane od dawna - ofensywa. Jedna z najgorszych w lidze bez wątpienia , ratują się tylko dobrymi miotaczami i dywizją im sprzyjającą. Byli ostatni w lidze pod względem zdobytych punktów i OBP. Zajęli 14 miejsce jeśli chodzi o OPS+. Wg ilości zdobytych punktów powinni mieć bilans 80-82 [tzw. Pythagorean W-L].

Ściągnęli z Kansas Melkyego Cabrere w wymianie za Johnathana Sancheza. Sanchez pół sezonu spędził na DL. Jeśli miałbym być szczery to o wiele lepsi zawodnicy byli na Free Agents , no ale cóż - lepiej nadal cierpieć z powodu ofensywy.

Na pewno słabości jest outfield. Ich line-up nie straszy przeciwników. Cabrera może i miał tzw. breakout year , ale Kansas to nieco inna drużyna. Poza Cabrerą ściągnięto jeszcze Angela Pagana - w karierze odbija na poziomie .279 i nigdy nie miał więcej jak 11 HR. Jest on dość szybki. Może się pochwalić dobrymi umiejętnościami ofensywnymi oraz tym , że ma sporo SB. Jest w MLB , a najwięcej meczów rozegrał w 2010 - 151. Takto albo siedzi na ławie albo jest kontuzjowany. W tym roku ma 30 lat
W ubiegłym sezonie poza Pablo Sandovalem , który gra trzeciej bazie nikt nie miał oWAR powyżej 2.0
Sandoval miał 6.1 WAR ogółem , kolejny zawodnik Cody Ross - 1.6.
Buster Posey grał dobrze , zanim się połamał tj dostał kontuzji po wślizgu jednego z zawodników Marlins. Mniej więcej od połowy Maja ofensywa cierpiała dość mocno.
Przed Trade Deadline ściągnęli Carlosa Beltrana. I taki Beltran by im się przydał - był przez te 44 spotkania w Giants dość produktywnym zawodnikiem.

Zamiast wydawać pieniądze managerowie wolą oszczędzać , aby móc utrzymać swych młodych miotaczy w zespole. Inny zespół w tym offseason lub poprzednim wydałby trochę pieniędzy na ofensywę. Ale cóż taki Cain czy Bumgarner sami punktów nie zdobędą.

Ofensywa w żadnej ważnej statystyce nie była w TOP 10

Jak już wspomniałem siłą jest młoda rotacja - Lincecum , Cain , Bumgarner i Zito. Ryan Vogelsong miał bardzo przyjemny powrót do ligi po długim czasie nieobecności. Jęsli Wilson nie będzie odstawiał maniany to o pitching bym się tu nie martwił.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 08/04/2012 04:32

Do czytających - nie przeszkadza Wam jak skończę AL West w przyszłym tygodniu ??

Nadzisiaj miałem Tigers , Reds i LAA.

Reds jeszcze nie gra , więc za grośze można posłąc.
Za gorsze , bo początek sezonu
Posted by: bazyl

Re: MLB - sezon 2012 - 08/04/2012 04:48

nikt Ci jeszcze Ludwiczek nie podziekowal za ciezka robote, wiec bede pierwszy.

piwo za ciezka robotea
Posted by: lupus

Re: MLB - sezon 2012 - 09/04/2012 02:42

Moim zdaniem będzie cieżko w tym roku Bostonowi dostać się do postseason.
W klubie nadal nieciekawie.
Jak juz wspomniał Grzesio z klubem pożegnało sie kilka osob.
Mialem za złe Franconie to w jaki sposób dał sobie wejść na głowę przez zawodników, jak im totalnie odpuścił, ale teraz troche mi go żal, znalazł sie kozioł ofiarny i tyle.

Theo też już nie ma, i to mimo, tego, że miał ważny kontrakt.
Po prostu oddali go za jakiegoś placka, którego nazwiska już nie pamietam.

Papelbonowi nawet nie zaproponowano umowy, od razu podpisał z Philly. Przepłacili go niesamowicie, ale to już nie nasz problem.
My za to mamy inny.
Sciągnieto z Oakland Bailey'iego, i wszyscy wiedzieli, ze to kontuzjogenny gracz no i masz.
Sezon się nie zaczął, a Bailey już połamany i ma wrocić coś w okolicach all star game laugh

Wielkich wzmocnien nie było, właściciel kase pakuje w Liverpool wink
W dodatku znów problemem są kontuzje.
Lackey ma sezon z głowy, Matsuzaka ma wrocić w okolicach All star Game, z tymże mało kto już liczy na niego.
Crawford ma wrócić za miesiać itp

Red Sox dysponujący trzecim największym budzetem w lidze, mają obecnie 57 milionow na DL (łączny budzet to 173 banki)
Wchodzi w to Crawford, Lackey, Matsuzaka, Bailey, prat drogowy Jenks i jeszcze paru graczy.

Patrząc na to wszystko wydaję mi sie, że NYY i Tampa są jednak na chwilę obecną lepsze.
Tampa ma budzet 64 banki. Szok.
Mam nadzieje, ze do naszych gwiazdeczek to dotrze w miarę szybko.
W zasadzie miałem nadzieje, ze dotrze to do nich w trakcie offseason, ale po spotkaniach w Detroit chyba jeszcze pewnych rzeczy nie zrozumieli.
Smród afery piwno-kurczakowej chyba się będzie długo ciągnąć.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 09/04/2012 23:52

Ostatni raz kiedy zarówno Yankees jak i Red Sox zaczęli sezon od 0-3, był w 1966 roku. Wtedy obie drużyny zakończyły sezon na dwóch ostatnich miejscach w swojej lidze.
Tak więc zapowiada się ciekawie smile
Oczywiście nie ma co zbyt poważnie tego brać, bo Jankesi w 1998 też zaczęli sezon od 0-3 a później wygrali aż 114 spotkań i zdobyli mistrza.

Dzisiaj debiut Yu Darvisha, ale kurs fatalny. Nie ma co grać frown
Posted by: mlody_wilk

Re: MLB - sezon 2012 - 10/04/2012 14:59

Cincinatti Reds - St.Louis Cardinals
@Cardinals

Co to napisać już wczorajszej nocy obstawiałem na ekipę gości. Są po prostu drużyną przynajmniej na ten moment lepszą. W dniu dzisiejszym w Cincinatti rozpocznie Mike Leake po drugiej stronie natomiast Kyle Loshe i już tutaj widzę przewagę gości, gdyż po prostu uważam Loshe'a za lepszego miotacza. Leake w sparingach wiosennych trochę porzucał, ale bez rewalacji, Loshe ma już za sobą pojedynek z nieprzeciętnym Miami i tam przez 7 inningów tylko jeden dla ekipy z Florydy. W lepszej formie są również batterzy ekipy St.Louis widać, że po odejściu lidera Alberta Pujolsa nikt się nie zraża, a wręcz przeciwnie wszyscy są zachwyceni formą Freese, Beltrana, a nawet Hollidaya, dodajmy Molinę i mamy świetną paczkę. Wydaje mi się, że Leake nie będzie w stanie powstrzymać rozpędzonego St.Louis.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 11/04/2012 01:15

Darvish wczoraj tak zadebiutował , że o mało co aby go trener zmienił w pierwszym inningu.
Statystyki z Japonii dużo tutaj nie znaczą.
Jeden mecz , zobaczymy dalej.

Na dzisiaj Dodgers bym widział , ew. z handi.
Czemu ? Kershaw w domu i jakoś mi się nie chcę wierzyć , że DOdgers przegra.

Nie wiem czemu mam wrażenie , że CUbs wygra , mimo że sporotwego sensu to nie ma.
Przegrali serie w Nationals , bullpen ledwie żyje. Marmol i Wood się nie popisali.
To samo na Yankees za duży kurs - 1.77 z Baltimore ?

Wole miec statystyki przed sobą , a teraz Kwiecień nie jest miarodajny.

Dodgers @ 1.46
Dodgers -1.5 @ 2.11
Yankees @ 1.75
Posted by: mlody_wilk

Re: MLB - sezon 2012 - 11/04/2012 18:49

Minnesota Twins - LA Angels
@Angels

Twins zaczęli sezon 0-4, seria w Baltimore zakończona 0-3 i z LAA na start bęcki 1-5, nie ma za bardzo czym postraszyć, dziś wystąpi w miarę rozgarnięty Pavano , ale sam miotacz meczu nie wygra, ba w porównaniu z Weaverem i tak wypada blado. Anioły mają zbyt duży potencjał, żeby przegrywać z tak słabymi ekipami nawet na wyjazdach. Dziś na domiar złego dla Bliźniąt rozpocznie wspomniany wyżej Jered Weaver. Minnesota w każdym ze swoich dotychczasowych meczów stosowała inne ustawienie, co może obrazować jak trudna sytuacja panuje w zespole i ciężko osiągnąć coś pozytywnego. Wyczytałem jeszcze gdzieś, że Pavano rzuca coraz wolniejsze piłki, co w obliczu kolejnego spotkania, skłania mnie w stronę ekipy zdecydowanie lepszej z ogromnym potencjałem. Bo tylko 20 wybić w 4 grach Bliźniąt i 6 punktów daje średnią na mecz... nie trudno policzyć.

Colorado Rockies - San Francisco Giants
@Giants

Giganci do dzisiejszego spotkania desygnują swojego najlepszego miotacza Tima Lincecum, co w obliczu pojedynku z Rockies drugim zresztą jest dobrym prognostykiem. Obydwie ofensywy nie należą do czołówki ligi, a już we wczorajszym spotkaniu Skały były bezradne przegrywając 0-7. Po drugiej stronie Jeremy Guthrie, czyli nic szczególnego, co prawda w tym sezonie wygrał już spotkanie, no ale z z kim ? ze słabiutkim Houston dając w tym dwa home runy. Tim zaliczył porażkę z Diamondbacks i drugiej porażki z rzędu na starcie sezonu nikt nie przewiduje, wczorajszy występ Giants, powinien zbudować drużynę i ze swoim liderem powinni pójść za ciosem. Sanchez, Cabrera, Posey, Sandoval, przeciwko Cuddyer'owi czy Hernandezowi wypadają lepiej. Nie ma się co oszukiwać faworytem dzisiejszego spotkania są Giganci, i jaka by ta ich ofensywa nie była dziś powinni wygrać.
__________________
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 12/04/2012 02:47

Wywiad z Jose Bautistą - polecam

http://podcastmedia.thescore.com/Getting_Blanked_-_Jose_Bautista_Interview.m4v

btw, prawa Reddicka ( wow ! )

https://lh6.googleusercontent.com/-1FJjE...reddicktoss.gif
Posted by: lupus

Re: MLB - sezon 2012 - 12/04/2012 03:36

Originally Posted By: Ghost
Ostatni raz kiedy zarówno Yankees jak i Red Sox zaczęli sezon od 0-3, był w 1966 roku. Wtedy obie drużyny zakończyły sezon na dwóch ostatnich miejscach w swojej lidze.
Tak więc zapowiada się ciekawie smile


Rok temu Red Sox zaczeli od 6 porażek z rzędu.
W tym jest 1-5 widać poprawę wink

Originally Posted By: Baqu


Ładnie.
Ile tam m wyszło?
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 13/04/2012 14:06

nie wiem, ale wiem za to jak zmienia się poziom zadowolenia Roberta Andino w Baltmore...



btw, tak Mark Reynolds zdobywa bazy laugh

Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 17/04/2012 02:14

Tyler Clippard i jego problemy z utrzymaniem równowagi ;-) => link
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 18/04/2012 02:33

The Franchise - czyli prawdziwy serial o klubie MLB.

http://www.youtube.com/watch?v=WWjmh6SOAr0

myślę, że to będzie nie lada gratka dla fanów baseballa. po serii robionej przez HBO na bazie pojedynku drużyn w jednym spotkaniu Showtime pokazuje tegosezonowe dzieje Miami Miarlins. warte uwagi.

Cytat:
With the full understanding that it’s the sole duty of a trailer to make something look better than it actually is, I must say that this little piece that the makers of The Franchise have put together is sort of incredibly rad.

Just like last year, Showtime is providing a sneak peak episode of The Franchise before commencing with its regular run. This year’s series follows the Miami Marlins in their new ballpark, under a new manager and owned by the same old douche bag. The preview episode will air this Saturday at 9:00 PM on Showtime, with the premier set for July 11.


źródło
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 18/04/2012 04:15

http://espn.go.com/mlb/story/_/id/772695...s-espn-magazine

Problemy z kontuzją w przyszłości ?
Porównanie mechaniki narzutu Madduxa i Stephena
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 18/04/2012 21:30

Jamie Moyer został najstarszym pitcherem, który wygrał mecz.

Cytat:
Jamie Moyer has been around so long that jokes about his age went from funny, to yawn inducing, to annoying, and then right back around to funny again just as long as they’re done with ironic detachment or a sense of awareness at how boring or bothersome they are.

Last night, at the ripe old age of 49 years and five months, Moyer became the oldest pitcher in baseball history to ever win a game. He did so by pitching seven innings of shut out baseball, while not looking a day over 47, as his Colorado Rockies went on to beat the San Diego Padres 5-3.


``To have your name mentioned with great players of the past or Hall of Fame players, it's pretty special,'' Moyer sai

źródło
Posted by: PJ_8

Re: MLB - sezon 2012 - 20/04/2012 21:09

Jaki room polecacie do grania MLB?

Moze jakies ciekawe promocje?

Ps. niewiedzialem ze jest az tylu fanow MLB na mecz piwo
Posted by: Kenny

Re: MLB - sezon 2012 - 22/04/2012 18:37

Boston żenua, 9-0 prowadzić i wtopa w prestiżowym meczu z Yankesami laugh
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 23/04/2012 00:32

Sto lat świętej ziemi



Amerykanie generalnie nie mają szacunku dla swoich starych stadionów i hal. Przestarzałe obiekty bez żadnych sentymentów równane są z ziemią, a na ich miejscu powstają nowe. Żaden konserwator zabytków tego nie zabrania. Dlatego Fenway Park - gdzie gra baseballowa drużyna Boston Red Sox - który w ostatni piątek hucznie obchodził swoje stulecie, jest pod tym względem czymś zupełnie wyjątkowym.

Oczywiście są na świecie obiekty z dłuższą historią, ale znakomita większość z nich - przynajmniej te, na których regularnie grają zawodowe drużyny - w niczym nie przypomina pierwowzorów. Co innego Fenway Park. Do dziś powtarza się anegdotę jak to młody Roger Clemens przyjechał do Bostonu w 1984 r., by grać w Red Sox i kazał się zawieść taksówkarzowi na stadion. Gdy podjechali pod wejście i taryfiarz powiedział: "to tutaj" - późniejszy gwiazdor nie mógł uwierzyć własnym oczom. "Chciałem jechać na stadion, a ty mnie przywiozłeś pod jakiś magazyn" - powiedział.

Granie na zabytku nie bardzo podoba się właścicielom. Jeśli chodzi o liczbę miejsc to drugi najmniejszy obiekt w lidze. W 1999 r. John Henry, Tom Werner i Larry Lucchino postanowili zbudować nowy Fenway Park. Miał być większy od 10 tys. miejsc i zapewnić widzom o 35 procent więcej przestrzeni. Co ważne dla właścicieli na nowym stadionie miało być 100 luksusowych lóż, które generują największe dochody, i pięć razy więcej miejsc typu premium. "Bez nowego stadionu nie będziemy w stanie dorównać najsilniejszym zespołom w lidze "- dowodzili właściciele. Jak bardzo nowy - choć mniejszy niż poprzedni - stadion wpływa na dochody klubu, widać ostatnio po Miami Marlins, którzy przeprowadzili się w tym roku. Średnia cena biletu podskoczyła tam aż o 55 proc., głównie z powodu większej liczby miejsc dla bogaczy, a frekwencja - o 35 proc.

Właściciele Red Sox obiecywali nie tylko, że boisko na nowym obiekcie będzie miało identyczne wymiary jak na starym, ale także przeniesienie kultowych część Fenway Park jak tzw. Zielony Potwór - wielką ścianę z ręcznie zmienianą tablicą wyników (ta tradycja przetrwała do dziś) kończącą lewe zapole. Pewnie tylko Samotne Czerwone Krzesło (siedzenia wokół są ciemnozielone) zostałoby na starym obiekcie. Upamiętnia ono najdłuższy home run (153 m od home plate) w historii Fenway Park, który w 1946 r. w meczu z Detroit Lions wystrzelił jeden z najlepszych zawodników w historii baseballa Ted Williams. Na nowym stadionie liczono by nowe rekordy.

Fani Red Sox nie chcieli opuścić jednak swojej "świętej ziemi". Zawiązali nawet organizację "Save Fenway Park". Przeniesieniu stadionu przeciwne były też władze miasta, choć nowy obiekt w całości miał powstać za pieniądze właścicieli Red Sox. W końcu w 2005 r. John Henry (udziałowiec większościowy) i spółka ogłosili, że Fenway Park zostanie domem drużyny na kolejne lata.

Choć stadion jest stary, mały i niewiele na nim miejsc dla najbogatszych to i tak ceny biletów są tu najwyższe w lidze (średnia 53,58 dol.). Niezrażeni tym kibice od 15 maja 2003 r. wykupują kary wstępu co do sztuki. Liczba kolejnych meczów przy komplecie publiczności na Fenway Park osiągnęły w niedzielę 723. Bostończycy boją się jednak, że już nie długo ona potrwa. Choć pod względem budżetu na płace drużyna zajmuje trzecie miejsce w lidze, to jeśli chodzi o tabele po czternastu pierwszych meczach sezonu, tylko trzy z trzydziestu zespołów mają gorszy bilans. Podczas sobotniego meczu, gdy Red Sox prowadzili 9:0, by przegrać 9:15 z New York Yankees (taki przebieg meczu jest czymś niezwykłym nawet w baseballu, o którym mówi się, że wynik meczu nie jest pewny aż do rozegrania ostatniej piłki), fani wybuczeli trenera Bobby'ego Valentine'a. Choć do rozegrania zostało jeszcze 147 meczów sezonu zasadniczego, to nie widać w Bostonie postaci, która odmieniłaby los zespołu.

źródło
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 28/04/2012 06:15

http://mlb.sbnation.com/2012/2/8/2784499/bryce-harper-major-leagues-2012-washington-nationals

Harper wysłany do Waszyngtonu. Najbardziej oczekiwany debiut w tym sezonie
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 30/04/2012 03:02

artykuł z The Economist - polecam

Cytat:
Perfect games in baseball

An imperfect measure of excellence


http://www.economist.com/blogs/gametheor...ureofexcellence
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 03/05/2012 05:49

Miami @ San Francisco [04:05]
San Francisco
1.81 @ Pinnacle


Dzisiaj na AT&T Park gospodarze podejmą ekipę z Miami.

Miami : Carlos Zambrano [0-2 , 3.24]
SF : Barry Zito [1-0 , 1.67]

Wczoraj wygrało Marlins w typowym underowym pojedynku , typowym dla niektórych stadionów NL West.
Liczę osobiścię na serię WLL w wykonaniu Miami. Na wyjazdach grają dno póki co -> bilans 3-9. Po zwycięstwie w otwieracjących seriach z Reds i PHillies , sweepy z Mets i Nationals. Teraz zwycięstwo z Giants. Jesli miałbym liczyć na więcej to nie dzisiaj. Jak narazie Giants wygrywa po dwa pojedynki w seriach z każda ekipą w domu. Bilans 6-4 jak dotychczas w domu.

Zito zmienił się , to nie ten miotacz który tak tragicznie grał po przetransferowaniu z Oakland. Poprawił w tym sezonie statystyki i w ostatnim.
Ostatnie 3 spotkania Barrego to bilans 0-0 , ekipa ma 2-1. ERA 2.50 , WHIP 1.17 w 18 IP.
2 punkty oddane z jego winy to maximum w tym sezonie. W przegranym spotkaniu ostatnim miał bilans 6 IP , 1 ER , 4 K , 2 BB , 5 H i 106 narzutów. Decyzję dostał ktoś z bullpenu. Nie był to zły start. CO warto wspomnieć był to wyjazd. W domu grał w tym sezonie raz - Giants wygrali z Piartes 4-3. Rozegrał przyzwoite zawodny Barry.

Po drugiej strony mamy weterana stadionów [jakby Zito nim nie był] - Carlosa Zambrano.
W tym sezonie nic nie wygrał ,a wina ofensywy. Wyniki 0-5 , 0-2 , 4-5 , 5-6. Dotał tylko dwie decyzje. Za sezon ma bilans 0-2 , ERA 3.24 , WHIP 1.20 - czyli jak na niego nie taki zły wynik.
Ostatnie 5 spotkań w Miami to 3 zwycięstwa i dwie porażki. Tylko , że dwa z tych zwycięstw były w 2005 i 2006 roku , czyli daaaaaawno temu. Ostatni raz grał z Giants rok temu , ale miotał tylko 1 IP. Rok wczesniej , czyli w 2010 roku spotykał się z Giants 2 razy - oba przgrał - raz w Chicago 0-1 , raz w SF 3-4.

Ofensywa - Marlins w ostatnich spotkaniach operuje w granicach .200 , czyli tzw. Mendoza line. Stanton się przebudził , ale moim zdaniem będzie to za mało na dzisiaj.

Sądze , że dzisiaj wygrają swój pierwszy mecz w serii - mowa o Giants
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 04/05/2012 17:05

Niedziela

Cytat:
Podsumowanie dnia

Jered Weaver narzucił no-hittera , 10. w historii Angels
http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21113531&c_id=mlb

Chipper Jones hit walk-off Home Run
http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21113479&c_id=mlb

Świetny mecz Harpera vs. Diamondbacks
http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21109709&c_id=mlb

Walk-off HR z tego samego meczu
http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21107119&c_id=mlb

Jason Giambi hit walk-off HR
http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21102497&c_id=mlb

3 walkoffy - wszytskie przez HR-y.
Rzadkość


Poniedziałek

Cytat:
Mariano Rivera tears ACL
http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?co...28441&c_id=mlb

Derek Jeter 500th double in career
http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?co...29509&c_id=mlb

Cubs muszą zainwestować w bullpen - zdecydowanie
http://mlb.mlb.com/mlb/gameday/index...mlb_1&mode=box

Rivera mimo swego wieku ten sezon ma z głowy , co do przyszłego - hmm.
Amerykanie chwalą u niego tzw. work ethic , więc może powróci.
Chipper Jones mimo kontuzji także związanej z ACL nie zakończył kariery , ponieważ nie chciał aby był to ostatni jego moment w karierze.
Gra do dzisiaj i jak widać jeszcze uderza Home Runy.
Hall of Fame jak najbardziej możliwy.
Rivera dla przypomnienia jest liderem wszech czasów jeśli chodzi o Save's

Ciekawy pojedynek w Detroit dzisiaj.
Rewelacyjny Smyly przeciwko Peavy'emu

Nats , Miami wstępnie na dzisiaj.
Posted by: lupus

Re: MLB - sezon 2012 - 07/05/2012 04:06

A Pujols homered to left.
Alebrcik w koncu sie przełamał i to u siebie wink
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 07/05/2012 04:42

I tak na razie jego gra to dramat.

Podobnie jak pitcherów Bostonu. Właśnie zerknąłem w statsy i żaden starter nie ma ERA < 4 shocked Buchholz to już w ogóle mistrzostwo, ERA prawie 9 a i tak ma najlepszy bilans. laugh
AL East w tym roku wyjątkowo ciekawa!
Posted by: lupus

Re: MLB - sezon 2012 - 07/05/2012 15:54

NIezłe jaja w Bostonie.
Chris Davis w trakcie tego długiego spotkania (17 inningow) poszedł 0-8 i miał az 5 strikeouts, a gdy Baltimore wykorzystało wszystkich RP musiał zostać pitcherem.
Zaliczył jeden walk, 2 strikeouts i zaliczył zwyciestwo.

Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 08/05/2012 00:29

Jest poniedziałek 7 Maja 2012 roku... a najlepszą drużyną MLB jest... Baltimore Orioles. Tak, to prawda :-). Stali się pierwszą drużyną która osiągnęła 20 zwycięstw. Są jedyną drużyną, która nie przegrała meczu dwu-cyfrowo. Ich % wygranych wynosi .679.

Zgodnie z rokowaniami CoolStandings.com mają oni większą szansę na dostanie się do PO niż... Boston Red Sox, New York Yankees oraz Toronto Blue Jays. Zgodnie z wyliczeniami tylko Tampa Bay Rays i Texas Rangers z całej American League mają większą szansę na grę w post season.

Aczkolwiek chemia w zespole odgrywa bardzo ważną rolę... a tutaj chyba jej troszkę brakuje...

Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 08/05/2012 14:14

Cole Hamels zawieszony na pięć spotkań w związku z jego zachowaniem w stosunku do Bryce Harper poprzedniej nocy.

http://blogs.thescore.com/mlb/2012/05/07/hamels-suspended-for-throwing-at-harper
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 12/05/2012 04:52

gif tygodnia - obrona Minnesota Twins, a dokładnie Ryan Doumit.

dziwimy się, że przy jednym z największych payrolli mają najgorszy bilans ? nie dziwimy się...

Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 12/05/2012 15:47

Co tam Doumit, Marquis znacznie lepszy laugh

Twins mają znakomite towarzystwo wśród ostatnich drużyn w dywizjach: Red Sox, Phillies i Angels. Idzie nowe, to będzie sezon Nationals smile
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 13/05/2012 18:55

San Diego Padres @ Philadelphia Phillies
Philadelphia Phillies -1.5
2.15 @ Pinnacle

# Opcja podani miotacze muszą zacząć [jeśli Hamels nie zagra to typ nie ma sensu]

Pisałem kiedyś , że nie będę grał niskich kursów , oprócz niedziel.
No i dzisiaj jest niedziela i gramy po serii.
Phillies dzisiaj kończy domową serię z San Diego. W ostatniej serii z Mets dostali sweepa w domu , z San Diego narazie remis. Worley wygrał swoje spotkanie w piątek vs. C.Richards. Wczoraj Doc przegrał z E.Volquezem 1-2.
Dzisiaj miotają :

Padres : Jeff Suppan [2-0 , 0.90]
Phillies : Cole Hamels [4-1 , 2.45].

Bilans Suppana wynika z tego , że grał w San Diego dwa razy - a jak wiadomo ten stadion sprzyja miotaczom.
Zagrał 10 IP ogółem , oddał punkt i zebrał WHIP 1.20. Rywale ? Milwaukee i Colorado.
Był to jego pierwsze starty od momentu jak kończył sezon 2010 w barwach Cardinals.
San Diego bilans 3-8 na wyjazdach. Dzisiaj nie sadzę ze poprawią bilans , a od jutra zaczynają serie w stolicy z rewelacyjnymi w tym roku Nationals.

Phillies - zawodzą w tym sezonie strasznie , bilans 15-19.
Doc nie ma wsparcia w ofensywie , zawodnicy połamani - Howard , Utley , Thome.
Miotaczem będzie Hamels , któremu po sezonie kończy się kontrakt i jak narazie ma bilans 4-1 [ekipa 5-1] , ERA 2.45 , WHIP 1.02.
Ostatnie 3 spotkania to bilans 2-0 i ekipa ma 3-0. ERA 2.05 i WHIP 0.86.
Statystyki wyglądają ładnie. Problem taki , że Hamels jest wybity z rytmu narzucania z racji kary 5 spotkań za narzucenie piłki w Bryce'a Harpera.
Hamels stwierdził po meczu , że było to celowe.
Sytuacja => http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21222867&query=%26game_pk%3D318155

Jak sobie radzi Hamels w domu ? 2 spotkania 9 i 15 Kwietnia [czyli na samym początku sezonu ] - przegrana z Miami na dzień dobry i wygrana z Mets.
Od tamtej pory 4 wyjazdy - 4 wygrane dla Phillies.
Porządna strike zone. Sporo K , mało walks , tylko 1 HR oddany na wyjeździe.
W tym sezonie ERA+ 154 , WAR 1.1 po półtora miesiąca [ nie tak żle].
W karierze w Maju ma bilans 18-4 , co jest najlepszym bilansem pośród miesięcy.
Z San Diego bilans 7-2 w 12 spotkaniach , ERA 2.22 , WHIP 0.85.
Ostatnie 4 spotkania z SD to wygrane , wszystkie z handicapem.
Na ostatnie 10 spotkań 3 razy przegrał , a z tych 7 zwycięstw 6 razy było pokryte handi [ten jedyny raz to 2-1 w SD].

Home Umpire jest Dale Scott , przy którym jak patrze to sporo ekip pokrywa handi [ nie pokryte - mecz San Diego w domu , miotał Kershaw vs Dan Diego , mecz Suppana 13 lat temu , Hudson jako start pitcher w porządnym sezonie].

Ofensywa Phillies w ostatnich spotkaniach zdobywa minimum te 1.25/1.5 runa więcej jak San Diego.
Sądze , że warto zagrać.
A jak ktoś się boi to jako dostawka Phillies ML.

---

Prócz Tego można zaatkować Marlins.
Zambrano wraca do formy
Marlins bronią się przed porażką w serii w domu.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 13/05/2012 19:11

Więc tak.

Bradon Inge został ucięty z Tigers , poniewaz grał słabo.
AVG na poziomie .100/.150 , ostatnie sezon .197.
W Tigers grał od 2001 roku i miał 140 HR , wystep w All-Star game zaliczył i miał w Home Run Derby równe zero HR.

Z racji problemów z 3B podpisało go Oakland.
W ciągu tygodnia wali 4 HR , w tym dwa Grand Slamy i dwa razy 3R HR !!!
Jeden Grand Slam i jeden 3R HR przeciwko byłemu zespołowi.
Ten drugi Grand Slam był walk-offem w 9-tym inningu.
Łącznie w Oakland zebrał już 4 HR i 17 RBI.

Walk-off => http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21279723&query=%26game_pk%3D318184
GS przeciwko Tigers => http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21325223&query=%26game_pk%3D318202

Ładnie nie ?


Josh Hamilton uderza 4 HR w jednym spotkaniu
http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21266605&query=%26game_pk%3D318183
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Major_League_Baseball_hitters_with_four_home_runs_in_one_game - lista
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 19/05/2012 00:20

Major League Baseball zawiesiła sędziego Boba Davidsona !

http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?conten...1456561&v=3

cóż, nie trzeba być językoznawcą aby przeczytać z ruchu ust "Fuck you, Charlie"

czy tak powinien zachowywać się główny sędzia ?!
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 20/05/2012 03:19

podobno to była Hubba Bubba ;-)

Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 20/05/2012 15:33

kilka świetnych gifów z tego tygodnia:

Dan Majerle i jego niesamowity chwyt
=> link

w Toronto potrzeba dwóch ;-)
=> link

Ramon Santiago idzie na dno
=> link

Carlos Lee i jego 270 funtów działa jak taran
=> link

Juan Pierre ma dziurę w rękawicy ;D
=> źródło
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 20/05/2012 23:07

Baseball , MLB
Reds @ Yankees [19:05]
Yankees -1.5 @ 2.22
Pinnacle

Kursy porządnie zleciały od rana , wcześniej złapałem po 2.33 handicap.
Starter Yankees : CC Sabathia [5-1 . 3.77]
Starter Reds : Johnny Cueto [4-1 , 1.89]

Argumenty za Yankees :
- dom
- głupio przegrać serie Interligii ze słabszą ekipą i ze słabszej ligi.
- ofensywa

Za Reds :

- lepszy starter w tym sezonie

Sabathia w tym sezonie w domu bilans 3-0 , ERA 1.93 , WHIP 0.81. Rywale : Tampa , Detroit , Minnesota. Poza wpadką w Baltimore , które gra rewelacyjnie dobrze jak narazie miał 6 kolejnych zwycięstw licząc dom i wyjazdy. Z Reds grał sporo spotkań z racji tego , że grał w Indians , a to lokalny rywal [z tego samego stanu]. Dochodzą jeszcze spotkania z Milwaukee z 2008 roku , gdzie przez 3 miesiące był postrachem ligi National. W domu ma 5 kolejnych zwycięstw z Reds. Ostatnia porażka w 2003 roku i to dość taka naciągana - 6 IP , 2 ER.
Ofensywa - za cały sezon ma o .030 AVG większe , o .04 OBP większe , średnio punkt więcej na mecz zdobywają przynajmniej 1.5 HR na mecz dobywa ekipa z Bronxu.
Cueto bilans zawdzięcza słabym rywalom i słabej dywizji - Milwaukee , Piartes , Cubs , Astros czy Miami na początku sezonu to nie ą ekipy z porządną ofensywą. Wyjazdy w tym sezonie to 2-1 , ERA 2.16 i WHIP 1.17 oraz OBP .300 , które zawdzięcza dużej ilości walks. W piątek wygrało Yankees , wczoraj Reds. Yankees gonili w końcówce wynik , ale im się nie udało. Dzisiaj moim zdaniem Yankees wygrają.
W ostatnich 3 latach przegrali tylko 2 serie - obie z rewelacyjnymi ówcześnie Phillies.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 22/05/2012 02:00

Cóż - Yankeesi dali ciała.
I tak AL prowadzi w H2H

Z innej beczki

Cytat:
In the 2009 season, David Ortiz went homerless all the way up until 3 years ago today, of May 20th. Up until that game, for the season he was hitting .203/.317/.293. Yikes.

Lots of people, including me, said that he was D-U-N done. He certainly looked done.

Since May 20th 2009, though, Ortiz has been anything but done. In 446 games and 1847 plate appearances (3 full seasons over 3 full calendar years) he&#8217;s hit .285/.375/.543 with 98 HR and 311 RBI.

Over the 3 full seasons 2009, 2010, and 2011, two other players&#8211;Adrian Gonzalez and Paul Konerko&#8211;have exactly 98 homers themselves. Only 6 players (Albert, Prince, Tex, Ryan Howard, Miggy, and Gonzalez) have at least 98 homers and 311 over that same period.

Apparently, rumors of Ortiz&#8217;s demise were greatly exaggerated.
http://www.highheatstats.com/2012/05/david-ortiz-3-years-after-the-fall/

BigPapi w formie , co nie lupus ?
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 26/05/2012 03:20

tygodniowa dawna gifów smile

Tony Campana al'a Supermen... zdobywa bazę
=> link

Bryce Harper silnoręki
=> link

i jeszcze raz Harper który rzucać potrafi, ale łapanie mu nie wychodzi
=> link

chesz to uderzyc Panie Weeks ?
=> link

na serio chciałeś to uderzyć ?!
=> link

się chłopak wykopyrtnął ; D
=> link

LoLgan Morrison
=> link
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 27/05/2012 04:26

9 inning, druga baza obstawiona, ostatni aut... czyli Derrick Salberg i jego
niesamowite wyłapanie dla Lower Columbia College Red Devils w pierwszej
rundzie iNWAACC Baseball Championships.

http://youtu.be/ILDWdTMsan4
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 29/05/2012 03:57

Niedawno Ghosta pytałem o skutki wiatru na Wrigley Field.

http://mlb.mlb.com/mlb/gameday/index.jsp...mp;mode=classic

Wiatr robi swoje dzisiaj.
Linia 12.5 była

Większośc HR leci w jeden kieruenk.
HR Derby jakby nie patrzeć to SD mialo przed meczem mniej HR jak Hamilton.
Cubs seria 12L wchodząc w to spotkanie
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 30/05/2012 04:35

defensywna taktyka w MLB, najnowszy artykuł z the economist - polecam

http://www.economist.com/blogs/gametheor...l/paradigmshift
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 02/06/2012 19:14

Johan Santana stworzył historię.
Pierwszy raz w historii ekipy New York Mets narzucił no-hittera. Biorąc pod uwagę , że Mets pierwszy sezon rozegrało w 1962 roku fani musieli czekac ponad 50 lat. A dokładnie 8020 spotkań. Ofiarą zostali Mistrzowie Świata - ekipa St. Louis Cardinals. Na bazę dostali się 5 razy za pomocy walks. Mecz zakończył się wynikiem 8-0

W ekipie Mets miotali chociazby Nolan Ryan [7 no-no na swym koncie] , Tom Seaver , Jerry Koosman , Doc Gooden , David Cone - żaden z nich nie pokusił się o narzucenie no-hittera ,a jest to zaszczytna lista miotaczy. Po ten honor sięgnął urodzony w Wenezueli miotacz , dwukrotny zwyciesca nagrdoy Cy Young Award.
Cytat:
"Amazing," Santana said afterward. "I mean, coming into this season I was just hoping to come back, stay healthy and help the team."
Przypomnijmy , że Santana powrócił po kontuzji i ilośc narzutów w postaci 134 może odbić się w następnym spotkaniu. Trener Terry Collins stwierdził , że pozwoli mu skończyć mecz w przypadku no-no mimo wysokiego pitch count. Wielu zawodników po kontuzji ma limitowaną ilość narzutów. W przypadku Santany było to w okolicy 110 piłek.

Cardinals ostatni raz skończyli mecz bez hita 29 Czerwca 1990 [jedyny raz w historii w jednym dniu były dwa no-no], kiedy to katem ekipy z Missouri był Fernando Valenzuela z LA Dodgers.

W lidze jedyną ekipą bez no-hittera pozostało San Diego , które gra w Nationals od 1969 roku.

http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21938903&query=%26game_pk%3D318513 => ostatni out
http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21941259&c_id=mlb => 27 outów
http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=21935599&topic_id=17807232&c_id=mlb => catch ratujący no-no w top 7th
Posted by: Baqu

Re: MLB - sezon 2012 - 20/06/2012 19:27

kolejna ciekawa dawka gifów z ostatnich 2 tygodni

wkrętka Punto
=> link

przeżucie dnia
=> link

ALOLex Rios
=> link

Moyer ucieka przed kijem
=> link

ach ten wiatr
=> link

sędzia dostał w j...
=> link

niesamowite złapanie przez Quintin Berry
=> link

kolizja tygodnia
=> link

suonko przygrzało ?
=> link

i niesamowite slow motion
=> link
Posted by: TheArt

Re: MLB - sezon 2012 - 22/06/2012 22:54

Hej rozpocząłem obstawianie NLB, czy znacie jakieś fajne witrynki z typami i statystykami? Zależy mi szczególnie na procentowych przedstawieniach over/under oraz first inning. Od siebie mogę dać

vitisport.cz

gdzie w ciekawy sposób czesi dają różne typy
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 23/06/2012 00:19

Wszystko znajdziesz na covers, thespread albo baseball-reference. Linki masz w pierwszym poście tematu.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 09/07/2012 17:55

Pioruny zawitały na stadion ekipy Rangers i nie mówię tu o koszykarzach z Oklahomy

http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?topic_id=34029488&highlight_content_id=22968849
Posted by: Kenny

Re: MLB - sezon 2012 - 10/07/2012 00:01

Ten co był na 1 bazie o mało nie zaliczył runa tak szybko spier... laugh laugh laugh
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 10/07/2012 02:37

Nie zrobiłem wstępu do AL West
Przepraszam - tak to byłaby ładna seria do poczytania.

AL West na półmetku :

Texas 52-34
LA Angels 48-38
Oakland 43-43
Seattle 36-51


Texas Rangers

Przyszli : Yu Darvish, Joe Nathan , Roy Oswalt [w połowie sezonu]
Odeszli : C.J. Wilson, Darren Oliver

W offseason największe zamieszanie spowodowało przyjście Startera Yu Darvisha z Japonii , gdzie miał rewelacyjny bilans 93-38 i ERE 1.99. W MLB radzi sobie dość średnio po połowie jednego sezonu => 10-5 , ERA 3.59 [dość wysoka jak na taki bilans]. WHIP 1.36 i BB/9 4.6 to obawa o to , że może mieć problemy z aklimatyzacją w US. Darvish szczególnie na początku sezonu miał kłopoty z trafieniem w strefę strike i średnia BB na inning nie była czymś dziwnym. Powodowało to kłopoty z utrzymywaniem wyników na odpowiednim poziomie. Aż 11 spotkań z BB równym 3 lub więcej nie jest dobrą prognozą. Japończyk ma szczęście , że ofensywa Texas potrafi uderzać , bo kłopotów miałby sporo lub trafiłby na listę kontuzjowanych dosyć szybko z racji negatywnych wyników. Środek sezonu rewelacyjnym nie był, gdzie poza jednym meczem miał problemy z utrzymaniem się w grze dłużej jak do 7 inningu. Narzekano też na Darvisha , że zbyt mało strike rzuca jako pierwszą piłkę do batterów. Inne przystosowanie między ligami , w dodatku American League jest o wiele bardziej ofensywna i agresywna. Przekonał się o tym w tym sezonie Prince Fielder i Albert Pujols [o tym drugim później]. Sam nie twierdzę , że to słaby miotacz ale musi popracować nad strike zone oraz zrozumieć specyfikę American League.

Nagorde MVP za półmetek dostałby najpewniej Josh Hamilton. Mecz z 4 Home Runami , najwięcej HR oraz RBI w lidze. W dodatku przełom Kwietnia/Maja był znakomity. Później zwolnił , ale liczby dośc interesujące.Ofensywa to spora liczba zawodników z OPS+ ponad 100 , główną robote poza Hamiltonem robią tutaj Kinsler , Beltre i Murphy.

Miotacze ? Nie przekonują mnie - nikt. Utrzymują takie liczby , głównie z racji dobrej ofensywy i słabych rywali w dywizji. Przed sezonem za największą słabość na jednej ze stron uznano "starting pitcher".


Los Angeles Angels

Przyszli : Albert Pujols, C.J. Wilson, Chris Iannetta, LaTroy Hawkins, Jorge Cantu, Ryan Langerhans, Brad Mills
Odeszli : Jeff Mathis, Joel Pineiro, Tyler Chatwood, Russell Branyan, Reggie Willits , Bobby Abreau [w trakcie sezonu

Przed sezonem mówiono o dwóch zawodnikach - Albercie Pujolsie i CJ Wilsonie. Obydwaj podpisani za ciężkie pieniądze mieli wspomóc ekipę. Przez półtora miesiące obydwaj zawodzili. Fani czekali dośc dlugo na pierwszego Home Runa Pujolsa , bo aż do 6 Maja i spotkania z Toronto.
Do tego czasu bilans AVG .194 , 0 HR , 5 RBI , 9 R , 6 BB , 15 K i OPS .505.
Od tamtej pory [czyli od momentu Home Runa] AVG .305 , 14 HR , 46 RBI , 27 BB i 24 SO oraz OPS .932.

Spodziewano się że jego statystyki mogą sie pogorszyć , ale nie aż tak. Problem upatrywano głównie w tym , że miotacze są bardziej agresywni w American League. Nie musza oni odbijać jak w National , co pwooduje że mogą skupić się na tym co robią najlepiej. Różnica także od niemal 40 lat robi pozycja Designed Hitter. CJ Wilson też przez pewien czas nie robił tego za co mu płacono, ale od połowy Maja praktycznie większośc fanów jest zadowolonych z jego występów

Postawiono w tym sezonie na dwóch młodych zawodników - Marka Trumbo oraz Mike'a Trouta [rocznik 91]. Obydwaj zrobili różnice w ekipie w czasach gdy Pujols nie grał pięknie oraz gdy się odblokował. Sa na czele klasyfikacji HR , RBI , .AVG w ekipie. Trout dobrze radzi sobie także jako baserunner - 26 SB do 3 CS. Trout 4.6 , Trumbo 3.1 - to sa ich WAR na półmetku. Dość wysokie. OPS+ w okolicach 166.

Pamięta ktoś Francisco Rodrigueza , gdy kończył spotkania dla Angels ? W obecnej ekipie nie ma nikogo takiego poza jednym zawodnikiem - Ernesto Frierim - Kolumbijczykiem , który w 25 IP nie dał runa ! [Brad Ziegler pare sezonów temu się kłania]. Hitów też dał mało , ale walków aż nadto [16].
Kolejny - Scott Downs - leworęczny - 30 IP , 1 ER [ERA 0.3] , ERA+ 1271 [tu są 4 liczby]


Oakland Athletics

Przybyli : Yoenis Cespedes, Manny Ramirez, Seth Smith, Josh Reddick, Jonny Gomes, Bartolo Colon, Jarrod Parker , Brandon Inge
Odeszli : Trevor Cahill, Gio Gonzalez, Andrew Bailey, Ryan Sweeney , Manny Ramirez

Zastanawiała mnie jedna rzecz - jak mimo jednych z najgorszych statystyk ofensywnych mają bilans na poziomie .500 - AVG chociażby na poziomie .225. Ostatnie mecz z Mariners => 5 zawodników z AVG poniżej .250.

Uwagę przed sezonem skupiał na sobie 26-letni Yoenis Cespedes , który został podpisany do Oakland zamiast do Miami. Zaczął on sezon świetnie , ale trafił na listę kontuzjowanych i już nie ma takiego powera. Liczby też średnio imponujące na ten moment - 9 HR , 35 RBI , AVG .260 , ale ERA+ 114 czyli ponad normę. Fanów cieszy , że poprawił swój contact ratio , bo w pewnym momencie zmierzał do 200 K jako batter. WAR ma ujemne , głównie dzięki defensywie , której na Kubie go nie nauczyli niestety.
Po ucięciu kontraktu w Detroit - Atleci podpisali Brandona Inge'a [wspominałem o nim na początku Maja]. 6 hR , 36 RBI to dobre liczby jak na tak słabego hittera w ostatnich latach. AVG na swoim poziomie - .220.
Jakby spojrzeć na drużynowe statystyki to próżno szukać Oakland gdzieś wysoko.

W momencie jak popatrzy sie na statystyki miotaczy , można dowiedzieć się skąd ten bilans - najniższa ERA , najmniej oddanych HR , najmniej oddnych H.
W dodatku Cliff Pennington , który gra na wymagającej pozycji SS ma WAR defesywne - 1.2.
Defensywa + miotacz to dobra droga chociażby do bilansu .500 , ale przewiduje coś podobnego co stało się ekipie Pirates rok temu - parę serii przegranych i zakończenie sezonu w okolicach 70 wygranych. Słaba ofensywa nie wspomoże klubu , no chyba że zrobią spektakularny transfer.


Seattle Mariners


Przyzli : Jesus Montero, George Sherrill, Kevin Millwood, Carlos Guillen, John Jaso
Odeszli : Michael Pineda, Adam Kennedy, Josh Lueke

Oakland i Seattle to ofensywna bieda. Jedna z najgorszych ofensyw w lidze. Niestety pitching ich nie ratuje , mimo pitching ballpark oraz Hernandeza jako miotacza #1. Ich closer tez nie dba o dobrą reputację.
Montero , który za czasów gry w Yankees miał być future star i zastępcą Jorge Posady radzi sobie nijak. Słaba średnia odbić , OPS+ poniżej przeciętnej. Mało gier jako catcher - głównie jako DH. Niczym specjalnym na tle kolegów się nie wyróżnia.
Seattle to głównie gwiazda ostatnich lat Ichiro Suzuki - ten 38-letni Japończyk ma mniej jak 500 H do magicznej granicy 3000 Uderzeń. W obecnej formie potrzebowałby na to 2,5/3 roku , czyli w 2015 roku zapisałby się do elitarnego klubu zawodników [inna sprawa , że licząc uderzenia z Japonii to ich całkiem sporo]. Kontrakt kończy mu się po tym sezonie i wcale się nie zdziwię jak dostanie jeszcze z 2-3 lata kontraktu. Mimo , że najstarszy - to najbardziej rozpoznawalny zawodnik obok Hernandeza i z największą charyzmą. Pieniądze już nie będą te same , ale wspomoże swój klub. Reszta weteranów też nieproduktywna.
2 zawodników z OPS+ ponad 100. Najwięcej HR to 11 , RBI to 52. Wspomniany Hernandez też za wiele nie pomaga ekipy pomimo ze parę statystyk utrzymuje na podobnym poziomie.
Fani morale mają niskie. Pomimo dobrych startów ekipa leci na dno co roku na koniec sezonu. W takiej dywizji jak ta , gdzie Angels oraz Texas będą walczyć w następnych latach o zwycięstwo nie ma tutaj szans. Dodajmy jeszcze Astros , które przywędruje za rok. Przynajmniej nie będą ostatni jak to bywało w ostatnich sezonach.

Mam nadzieję , że przyjemnie się czytało moją pracę wink
Posted by: saturas25

Re: MLB - sezon 2012 - 19/07/2012 09:45

Originally Posted By: Ludwiczek


Mam nadzieję , że przyjemnie się czytało moją pracę wink


Co tu dużo mówić... Kawał dobrej roboty, z wielką chęcią wszystko przeczytałem.

A jak wygląda Twoja ocena teraz? Kogo typujesz jako zwyciężcę National League i American League? Może widzisz jakieś value w postaci kursu na którąś z ekip?

Ja nie jestem wielkim znawcą tej dyscypliny, ale podziele się swoimi spostrzeżeniami:

Przede wszystkim szkoda, że Seattle nie awansuje dalej, bo ta drużyna naprawdę złapała dobrą formę.

Bardzo podoba mi się gra LA Angels i moim zdaniem mają oni spore szanse z Texasem i NY Yankees.

Na LA Dodgers kurs solidnie wzrósł. W sumie to nie dziwne po ich ostatnich wyczynach, no ale mimo wszystko to wielki zespół i w postseason może powalczyć o najwyższe cele.

Od jakiegoś czasu kapitalnie spisuje się Chicago White Sox i kursy na nich mocno spadły. Mogą oni sporo namieszać.

Kurs na Red Sox też fajny, na dodatek bardzo ich lubię, no ale z ich defensywą to różnie bywa...
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 19/07/2012 21:10

Wieczorem coś napisze , a tymczasem.

Baseball , MLB
Cleveland Indians @ Tampa Bay Rays [18:05]
Tampa Bay Rays -1.5 @ 2.25
Pinnacle

Starter Rays : David Price [12-4 , 2.89]
Starter Indians : Ubaldo Jimenez [8-8 , 5.09]

Price advanced stats : 8.55 K/9 , 3.03 BB/9 [średnia w okolicach kariery] , 0.83 HR/9 , .293 BABIP , 13.1 HR/FB % , 3.45 FIP , 3.28 xFIP , WAR 2.3
Jimenez advanced stats : 6.81 K/9 [średnia o 1.5-2 niższa od średniej za kariere czy ostatnie sezony] , 5.35 BB/9 , 1.38 HR/9 , .282 BABIP , 12.5 HR/FB , 5.44 FIP , 5.24 xFIP , -0.1 WAR

Price gra typowo jesli chodzi o ten sezon porównując do kariery - tylko nieco za dużo HR rozdaje. 13 % wszytskich flyballs to były Home Runs. Ostatnio od 5 meczy rozdaje HR [bilans 4-1 dla ekipy]. Ostatnie 3 spotkania Price'a to bilans 2-0 i ERA 2.11 i WHIP 0.98. W domu bilans 6-2 , ERA 2.25 i WHIP 1.05
Co nam mówią advanced stats ? To że rozdaje zdecydowanie mniej walks na mecz jak Jimenez , pół HR mniej na 9 innigów i jest o wiele bardziej wartościowy [WAR] dla drużyny jak Jimenez. Obydwie ekipy mają podobne bilanse i walczą o Wild Card lub zwycięstwo w dywizji w przypadku Indians.
Zawodnik z Dominikany rok temu przyszedł z Colorado do Indians w wymianie przeprowadzonej tuż przed Trade Deadline. Bilans 12-12 i ERA 5.09 za ten czas. ERA+ 77 za ten czas i prawdę powiedziawszy Indianom opłacałoby się bardziej pobrać zawodnika z ich farmy do gry w ekipie niż Ubaldo , który pobiera pensję i nic im w zamian nie daje. Ma odrobinę kłopotów z trafieniem piłką w strike zone. 4 BB rozdał w 4 na 5 ostatnich spotkań.
Bilans za ostatnie 3 mecze to 1-2 i ERA 7.31. Wyjazdy w tym sezonie to bilans 4-5 i ERA 6.49 oraz WHIP 1.90. Jak widać nie są one rewelacyjne.

Podsumowując :
baseball Price gra lepiej w tym sezonie
baseball Jimenez ostatnio gra katastrofalnie i to samo na wyjazdach
baseball Tampa pomimo gorszej ofensywy odrabia wszytsko dobrym pitching

Indians are 1-8 in their last 9 games as an underdog of +151 to +200.
Indians are 0-4 in their last 4 games following a win.
Indians are 4-11 in the last 15 meetings in Tampa Bay.
Rays are 38-16 in Prices last 54 starts with 4 days of rest.
Rays are 108-53 in their last 161 games as a favorite of -151 to -200.
Rays are 4-0 in Prices last 4 starts vs. Indians.
Home team is 5-0 in Bucknors last 5 games behind home plate.


--

Jeszcze San Diego widze na noc - co sądzisz Ghost ?
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 20/07/2012 02:27

Po raz kolejny, dobra robota Ludwiczek piwo
Cleveland i tak gra ponad stan, kto by przypuszczał, że będą w połowie sezonu powyżej .500. Chociaż raczej już niedługo.

Jankesi już odjechali, ale w walce o wildcardy w AL będzie w tym roku niezła rzeźnia. Teraz będzie się sporo działo w transferach, dla walczących o playoffy to ostatnia szansa na znaczące wzmocnienie. Najbliższe dni w MLB będą wyjątkowo gorące smile

A co do San Diego to nie wiem. Wprawdzie grają z drużyną, która by przegrała pewnie z połową AAA, ale trochę marny kurs.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 21/07/2012 02:32

Tigers @ 1.59
Verlanderowi się polepsza.
Przewidywali regres i jest w W-L , ale inne statystyki [te bardziej wymagające też] ma podobne jak na zakończenie poprzedniego sezonu.
Miota w domu , w piątek kiedy to tłum ludzi przychodzi po zakończonym tygodniu pracy na mecz i miota gwiazda drużyny.
CWS pierwsze , Tigers drugie w dywizji ze stratą półtora spotkania + ostra gonitwa po Dziką Kartę.
Peavy ostatnio dwa wyskoki + Verlander solidny w domu.
Tak też uważam , że 2.66 na Jake'a to value patrząc na ten sezon.
Nie dzisiaj.
Na All-Star nie patrzcie.


Washington @ 1.70

Wiecie co zauważyłem ?
Strasburg nie lubi grać tj nie idzie mu jak Washington jest grubym faworytem gdy on miota. Najlepiej gdy linia utrzymuje się między -110 a -150/-160.
Powyżej -200 są dziwne przypadki [dla nas poniżej 1.50]
Strasburg ma limited innings na ten sezon i nie podejrzewam , że będzie to jego ostatnie spotkanie ale we Wrześniu możemy już go nie zobaczyć
Stephen ma 105 inningów narzuconych , po 160 będzie wycofany. No chyba że będa Play-Offy.
Z drugiej strony powrót po tak długiej serii nie narzucania piłek może się dla niego żle skończyć jakimś wyskokiem w Postseason.

Wracam do meczu.
Linia w okolicach -140 , seria z Atlantą. 3 spotkania między pierwszą i drugą ekipą w dywizji. Spotkania w stolicy. W tym sezonie na 9 spotkań 7 zgarnęli Narodowcy [nie wiem jak na PL przetłumaczyć - wszystko sie będzie negatywnie kojarzyć ...].
Dzisiaj będzie typowy one-run ballgame moim zdaniem.
W ostatnich 3 latach - bilans 2-4. Oba zwycięstwie na wyjeździe.
Stephen niecałe dwa miesiące temu 7 inning shutout z 9 K i 4 H i no walks.


Phillies @ 1.85
Wracają do domu po wyjazdowej serii i kto jest starterem w SF ? Timmy
Szansa na podreperowanie bilansu i rozstrzelanie.
Howard i Utley wrócili po kontuzjach [nareszcie !!]
SF mieli serie 5W , ale wygrana seria 3/3 z Houston w domu to powinnien być standard.
Timmy na wyjazdach ? 1-6 i ERA 9.00 w 47 IP.
That's all

Reds kusi lepszy miotaczem , ale jak Votto nie gra z racji DL to ja też wole nie ryzykować
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 21/07/2012 02:57

@saturas25

W tym momencie ?
Trudno powiedzieć.
Yankees w AL wyglądają mocno.
O Texasie bym to samo powiedział , ale brak klasowego Startera.
Darvish rozgrywa pierwszy sezon , spore kłopoty ze strike zone miał.
Za 10 dni kończy się Trade Deadline.
Dla niektórych ekip będzie to walka o śmierć i życie , dla innych wyprzedaż.
Gwiazdą numer jeden będzie najpewniej Cole Hamels.
Phillies nic nie osiągną , czyli można się go pozbyć , bo po sezonie kończy mu się kontrakt , a będzie można ściągnąć trochę młodej krwi na kontuzjogennych zawodników chociażby jak Utley.
Angels po zadyszce wyglądają lepiej.
Trumbo-Trout-Pujols robi swoje , Weaver też.


Z AL Central nie widzę nikogo.
White Sox powalczy o dywizje/Dziką Kartę.
Detroit też się rozpędza , ale nie jestem pewien co do Fistera.
Przy drugiej połowie sezonu jak rok temu będzie zwycięstwo w dywizji. Jak będzie grał , że da więcej Runs jak narzuconych inningów to sam JV nie wystarczy.
Muszą uzupełnić dziurę na drugiej bazie , bo od paru sezonów gra tam Raburn ze średnią odbić w okolicach .200

Tłok niesamowity po Dziką Kartę.
Angels , Detroit , Tampa , Boston , Oakland , Baltimore , Cleveland.
Oaland i Orioles odpadną do połowy Sierpnia.
Toronto też straty dużej nie ma , ale ich nie widzę.
Mariners , Kansas i Twins są zbyt daleko.


Do tego dochodzi White Sox przy ewentualnej porażce w serii z Detroit w tym tygodniu.
3 ekipy z AL Central , Angels + 2 ekipy z AL East po Dziką Kartę razy dwa i dywizję.
Albo będzie tie-breaker potrzebny , albo Wrzesień będzie mega [jak rok temu].
Niezapominijmy , że 10 meczów przewagi też można roztrwonić.
Jeszcze co.
Detroit - ostatnie 2 tygodnie to na przemian spotkania z Twins i Kansas oraz Indians ,Baltimore i Oakland bodajże.
Doskonała okazja to zrobienia odpowiedniego bilansu.

NL
Nie mam pojęcia.

Washington idzie po pierwsze w historii Postseason po relokacji i pierwsze zwycięstwo w dywizji.
Sztuka ta nigdy im się nie udała. W 1994 byli pierwsi , ale był strajk i się nie liczy.
Postseason licząc też historię Montrealu było jedno - w 1981 roku.
Atlanta jest 3.5 meczu od nich.
Mam dziwne przeczucie , że może być gorąco w końcówce sezonu gdy Strasburg będzie miał limited innings.
Zbyt mało doświadczona ekipa.

NL Central
W walce są Reds , Pirates [!!!!!!!!!!!] i St. Louis.
Reds bez Votto na miesiąc , więc 12 meczy ponad .500 nie zdołają utrzymać.
Pirates to zagadka.
Liczę na nich i na Nationals , aby sprawiły niespodzianki. Tutaj przydałoby sie wzmocnienie.
Cardinals - mają dobrą szanse podbudować bilans i awansować nieco kosztem Reds.

NL West
Dodgers wypuściło przewagę , bez Kempa i Ethiera nic tu nie współgra.
Giants ich wyprzedzili , ale prawdę mówiąc teraz wyglądają mocniej jak 2 lata temu i wygrany World Series.
Nawet z tak grającym Lincecumem.

Na tą chwilę.
Washington-Reds-Giants-Pittsburgh-Braves.
Więcej szczęścia jak rozumu w tych ekipach , które teraz mają miejsca w Postseason.

W tej lidze nie mam faworyta na tą chwilę.
Kibicuje Nationals , ale zobaczymy czy wytrzymają we Wrześniu presję.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 22/07/2012 01:05

Texas @ LA Angels
Over 8.5
1.88 @ Pinnacle

Texas :Yu Darvish [10-6 , 3.96]
LA : Ervin Santana [4-9 , 5,60]

Yu advanced stats : 9.99 K/9 , 4.71 BB/9 , 0.83 HR/9 , 11.2 % HR/FB , FIP 3.83 , xFIP 3.83 , fWAR 2.1 , AVG .229 , WHIP 1.39
Ervin advanced stats : 6.17 K/9 , 3.62 BB/9 , 1.65 HR/9 , 18 % HR/FB , FIP 5.42 , xFIP 4.52 , fWAR -0.1 , AVG .252 , WHIP 1.39

Gram z dwóch powodów - ostatnio Darvish jak i Santana overowi.
5-1 OU combined w ostatnich 3 meczach.

Sędzia Gary Darling overowy - bilans w tym sezonie 14-7.
Średnia 2.5 HR na mecz.
Seria u sędziego ostatnio UOUOUO [O na przełamanie ?]
26 Czerwca sędziował spotkanie , kiedy to narzucał Darvish - rywal Drew Smyly z Detroit. WYnik ? Over przy linii 10.

Over is 4-0-1 in Darlings last 5 games behind home plate vs. Texas.

Texas na 10 spotkań 1 over. Rywale ? Oakland , Seattle , Minnesota.
Undery spodziewane w sporej ilości przypadków
Obydwaj wysoko średnia BB na 9 inningów [najlepsi mają około 2.00 na 9 inningów].
Straszliwie wysokie ratio HR/FB Santany. Prawie 2 HR na mecz.
Obydwaj mają bardzo wysokie WHIP.

Darvish ostatnie 3 gry => 1-2 , ERA 6.20 , WHIP 1.23 , OU 2-1
Darvish wyjazdy => 3-5 , ERA 4.44 , 55 IP , 37 BB , WHIP 1.58 , OU 4-5
Santana ostatnie 3 gry => 0-1 , ERA 10.95 w 12.1 IP , WHIP 2.35 , OU 3-0 - same wyjazdy
Santana domowe => 2-5 , ERA 4.25 , WHIP 1.04 , OU 3-5

Ostatnio obydwie ofensywy zdobywają po około 8.5 punktów , średnia na mecz w ostatnich 5 meczach i 10. [licząc je razem]

Mam wrażenie , że linia jest zbyt wysoka.
Obydwie ekipy umieją odpalić ofensywy , ale niestety Santana powraca do domu gdzie czuje sie bezpieczniej.
Texas też ostatnio ofensywnie nie gra.
Bądźmy dobrej myśli.

Co sądzicie ?
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 25/07/2012 01:29

Ichiro Suzuki => Yankess za dwóch młodych zawodników
Anibal Sanchez , Omar Infante => Tigers za 3 młodych zawodników

http://sports.yahoo.com/news/ichiro-suzuki-traded-yankees-075810845--mlb.html
http://sports.yahoo.com/news/tigers-acquire-infante-sanchez-marlins-233152540--mlb.html

Zobaczymy , czy Cole'a Hamelsa wytrejdują przed końcem Deadline.

Suzukiemu kończy się kontrakt w tym roku.
Po tym zostaje wolnym agentem.
Gdy odbijał dobrze - można było liczyć na clutch hits i wysokie liczby związane ze średnimi AVG,OBP,SLG.
Można było liczyć na dobry kontrakt [akurat Ichiro nie wygląda na takiemu , któremu zalezy na kasie]
Powodem czemu Yankees go ściągnęli jest zastąpienie połamanego Bretta Garndera.
Garnder był szybki oraz bardzo dobry w defensywie.
Na defensywę Ichiro nie można także narzekać.
Suzuki jest szybki [jak na swój wiek i warunki] i nie jest kontzujogenny.
To , że będzie odbiał 8-my to pewnie wspomoże końcówkę line-upu.
Ostatnio oglądałem jakiś mecz to sam "ochłap" tam grał.
Na top orders nie ma szans.
Jeter - Granderson - Cano - Rodriguez.

Nie wspominam już o rookie year , rekordzie Hitów w sezonie , inside-the-park home run w All Star Game.
Ichiro w 5 lat po zakończeniu kariery [wymóg] ma bankowe miejsce w Hall of Fame.


Co do Tigers.
Zapełniona dziura na 2B - miejmy nadzieję , że na dłużej niż na pół sezonu.
W dodatku wraca Andy Dirks , więc ciasno będzie w line-upie
Z Turnerem była wiązana przyszłość.
To że nie ma liczb powalających na chwile obecną to nie żadna szkoda.
Verlander w 2005 roku też bilans ma "powalający".
Za 2-3 sezony były miotaczem #2 w kadrze po JV.
Wiązane z nim spore nadzieję i jeśli utrzyma progress to Miami będzie miało dobrego startera w swojej ekipie.

Cytat:

Jacob Turner, RHP, Grade A-: I think he could use some additional Triple-A exposure, but the Tigers may have different ideas. I don't see him as a number one Verlander-like ace, but more like a durable workhorse number two.

Still only 21, he was slowed this year by shoulder problems. He has a plus sinking fastball he can throw into the mid-90s that gets many a groundball out. His secondary stuff -- a curve and changeup -- is behind the heater, but it has improved. He has a good feel for pitching, especially for his age.

Brian Flynn, LHP, Grade C+: Big lefty out of Wichita State (seventh round) showed more polish than expected to go with his 90-95 MPH fastball.

he seventh rounder in 2011 out of Wichita State has reached Double-A in his first full season. A big lefty, at 6-foot-8, he has a plus fastball that reaches the mid-90s. He complements it with a hard slider and a slower curve. His changeup is a work in progress. He has some upside and could develop into a middle-of-a-rotation type in the future.

Rob Brantly
A 2012 Futures Gamer, Brantly was ranked No. 15 on the Tigers' Top 20 at the time of the trade. After hitting well in Double-A Erie, he earned a promotion up to Triple-A, where he had played 36 games. He's an offensive-minded catcher who makes contact, hits for average and doesn't strike out much. He hasn't shown much in the way of home run power. His defense continues to improve and he does a good job of controlling the running game. He still has the chance to be an every day catcher in the big leagues.

http://www.minorleagueball.com/2012/7/23...igers-prospects
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 25/07/2012 21:19

Jestem w szoku.
LA Dodgers pozyskało ... Hanleya Ramireza.
kopara

Cytat:
In exchange for Ramirez and left-handed reliever Randy Choate, the Dodgers sent rookie starting pitcher Nathan Eovaldi and minor league pitcher Scott McGough to the Marlins.


Manewr w moim odczuciu nieco chybiony.
Drugiego Mannego z niego nie będzie.
Ale na pewno wzmocni nieco ofensywe.
Ostatnie dwa sezonu słabe. Ten gra na poziomie ERA+ 100 , czyli przeciętnego gracza MLB w tym sezonie.
Ubiegły sezon ERA+ 95 , czyli słabo.
http://mlb.sbnation.com/2012/7/25/3185777/hanley-ramirez-trade-dodgers-marlins/in/2949384


Cole Hamels jednak zostaje w Phillies
6 lat , 144 miliona $ grin
http://mlb.sbnation.com/2012/7/25/3185800/cole-hamels-contract-144-million-phillies-news

Od 3 lat próbowano pozbyć się Wandego Rodrigueza z Astros.
W końcu się go pozbyli.
Wylądował w Pittsburghu.
Mądry ruch moim zdaniem dla Pittsburgha.
http://mlb.sbnation.com/2012/7/24/3185135/wandy-rodriguez-trade-astros-pirates



Z innych wiadomości
Felix Hernandez narzucił 3 HBP.
Celem byli Jeter , Suzuki tongue i A-Rod
Ten ostatni złamana ręka i out na 6-8 tygodni/.
O rekordzie Bondsa może powoli zapomnieć.
http://mlb.sbnation.com/2012/7/25/3185585/alex-rodriguez-injury-yankees-broken-hand-roster

Na temat trejdu Detroit taki mały cytat tongue

Cytat:
"Every five years, the Marlins realize they're not contenders, call up their old boss Dave Dombrowski, and trade established veteran players for a bunch of prospects."
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 30/07/2012 00:25

LA Dodgers @ SF Giants
Under 6.0
2.05 @ Unibet


Zafascynował mnie typ z tej racji , że dzisiaj dwaj underowi miotacze narzucają.
LA : Clayton Kershaw [7-6 , 3.14]
SF : Ryan Vogelsong [8-4 , 2.26]

Co przemawia za typem ?
U Kershawa w pojedynkach z SF na ostatnie 10 spotkań 8 razy under [w we wszystkich spotkaniach under 3.5 by był perfekcyjny]
Jeden over był przy lini 6.5 - padło wtedy 7 punktów.
Drugi over przy linii 6 - 13 punktów , więc tutaj bez dyskusji.
W tym sezonie dwa razy Kershaw spotykał się z miotaczami Gigantów - dwa zwycięstwa SF 2-1 i 2-0.
Vis-a-vis ? Ryan Vogeslong , czyli dzisiejszy miotacz Giants.
Co jeszcze za ?
Vogelsong w domu => bilans UO 8-1 i to ostatnio padł ten over w meczu z SD [7-1 przy linii 6.5].
Ogółem Vogelsong w tym sezonie 5-12 OU.
W domu 5-2 , ERA 1.41 , WHIP 1.01
Vogelsong w historii przeciwko Dodgers - 5 Underów i Over
Jeden mecz z 2004 roku. W domu jako gracz Giants - 3 mecze , 3 undery.
Kolejno 5-0 , 0-3 i 2-0.

Co przeciwko ?
Wyjazdowa dyspozycja Kershawa w tym sezonie - 2-3 , 4.31 , WHIP 1.10.
Bilans głównie zepsuty ostatnimi wyjazdami do Arizony i Cardinals [8 ER w 5.2 IP w tym ostatnim].
Obydwie ofensywy ostatnio combined OU 15-5 w last 10.
Sędzia pół na pół w UO. Linie spore w ostatnich jego grach 10.5 , 8.5 , 9.5

Moim zdaniem jednak patrząc na to jak się gra na AT&T Park będzie dzisiaj under.
Vogeslong nie powinien szaleć , to samo Kershaw.
Jak ktoś sie boi tak niskiej linii to Under 7.0 można spróbować.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 08/08/2012 02:40

Poprzedni typ 4:0 ooo

Na dzisiaj

Tampa @ 1.57

obydwie ekipy walczą o Wild Card , ale Tampa narazie lepszy bilans
H2H ostatnie 10 to 8-2 dla TB
Shields ostatnio solidnie , mam nadzieje ze potrzyma formę
W Oakland , które narazie ma Dziką Karte zrobił 9 IP , 3 H , 0 ER , 11 K , 0 BB w 98 narzutach.
Kurs nieco niezadowalający , a druga sprawa Toronto w tym sezonie lubi brać pierwsze mecze w serii


Detroit @ 2.01

Detroit mocne w domu
KidRick raczej home pitcher
0d 6/8/12 Porcello nie dał Home Runa - od tamtej pory Tigers 7-2 gdy KidRick narzuca. [jedna porażka w domu - 7 IP , 2 R , druga na wyjeździe]
na wyjazdach Tigers w tym sezonie słabo , więc wypadałoby wygrać szczególnie ze Miguel Cabrera wskoczył w Beast Mode
Można spróbować over 9.5 @ 1.99 , bo Porcello to ground pitcher

Pittsburgh @ 1.87

Karstens wyjazdowy miotacz w tym sezonie , 3 mecze tylko w domu
ostatnie 3 mecze zdecydowanie lepiej jak Corbin
Pirates 34-16 w domu !!!!
Arizona za ostatnie 10 meczy AVG .194 , ale Starterzy ERA 2.01
Under 7.5 @ 1.92 nie byłby zły , szczególnie ze sedzia underowy.
Sędzia UO 11-5
Pittsburgh underowy w tym sezonie

Pewność typów od góry
Pittsburgh
PIT-ARI Under
Detroit
DET-NYY Over
Tampa

Jakieś opinie ?
Posted by: Jasiu

Re: MLB - sezon 2012 - 08/08/2012 05:23

Faktycznie DET jako underdog całkiem dobrze wygląda. Ostatnio jakieś problemy chyba w NYY z ofensywą (0 runów u siebie z SEA, wczoraj 14 SO). Ofensywa DET ostatnio miażdży wszystko, co stanie na jej drodze. Prędzej bym się spodziewał zwycięstw Yankee w kolejnych 2 meczach tej serii.

TB odpuszczam - ostatnie 3 mecze to kolejno zdobyte : 2,0,0 runów. Dalej prawdopodobnie brak Longorii. Wprawdzie w TOR brak wielu znaczących postaci w ofensywie, ale ostatnie 2 zwycięstwa w OAK wprowadzają lekkie zakłopotanie. Po takim kursie szkoda się wpychać moim zdaniem.

A co byście powiedzieli na SEA? Bleaven narzuca ostatnio bardzo solidnie, SEA jeszcze niedawno streak 7W, Britton z BAL w tym sezonie fatalne. Chyba można spróbować?
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 08/08/2012 15:43

Cytat:
Ostatnio jakieś problemy chyba w NYY z ofensywą (0 runów u siebie z SEA, wczoraj 14 SO


Jak z Hernandezem w domu można było się spodziewać punktu/dwóch to z Verlanderem na wyjeżdzie byli bez szans.
Inaczej sprawa by się miała w NY.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 08/08/2012 17:10

W Detroit over i zwycięstwo na plus.
Miguel zmierza zapewne po MVP.
Na pewno należy mu się za całokształ , ale będzie trudno z racji Mike Trout'a i jego bardzo dobrego sezonu [zdecydowanie wyższe WAR niż Cabrera]
Końcówka nerwowa , ale Jose Valverde w tym sezonie nie należy do czołówki closerów chociązby przez troche Blowns Saves i bardzo nerwowe końcówki.
Przykład
Cytat:

1.Mark Teixeira pops out to third baseman Miguel Cabrera.
2.Eric Chavez singles on a line drive to center fielder Austin Jackson.
3.Nick Swisher strikes out swinging.
4.Raul Ibanez walks. Eric Chavez to 2nd.
Coaching visit to mound.
5.Ichiro Suzuki singles on a line drive to center fielder Austin Jackson. Eric Chavez scores. Raul Ibanez to 2nd.
6.Russell Martin doubles (13) on a line drive to left fielder Quintin Berry. Raul Ibanez scores. Ichiro Suzuki to 3rd.
7.Curtis Granderson pops out to first baseman Prince Fielder.

Shields 8 IP , 2 H , 1 ER , BB, 6 K
Bardzo dobrze.
Od 2006 roku narzuca w ekipie Tampie i poza pierwszym sezonem ma zawsze 10+ w Win [tylko raz miał wiecej L jak W]

Pittsburgh - Arizona
Tutaj obydwa typy w plecy.
Po 7-mym inningu było 4-3 dla Pirates.
Szansa na utrzymanie undera przy linii 7.5 marna.
Win prawdopodobny i tutaj wchodzi bullpen.
Corbin i Karstens łącznie 5 runów oddali w 6 IP każdy.
Saito z Arizony bez outu - 2 ER
Grilli bez outu 4 runy
Hughes na koniec 3 runy
Obydwoje z Pirates.
Na szczęście dla Piratów - Reds i Cardinals przegrało
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 09/08/2012 18:06

Chyba ponownie można na Mets @ 1.74 uderzyć.
Ich najlepszy miotacz kontra Josh Johnson.
Ew. uderzyć w progresje jak przegrają

Detroit @ 1.90
Fister w formie , to samo Kuroda
Rok temu Fister po wymianie z Mariners grał rewelacyjnie.
W tym roku 2nd half też najwidoczniej mu służy.
Under 9.0 @ 1.81 można zaryzykować.
Nie spodziewam się fajerwerków , ale trzeba poczekać kto będzie home umpire.
Comerica to raczej stadion przyjazny miotaczom z odległym murem na center field [420 stóp] - Cabrera z Fielderem na "mniejszym" stadionie razem mieliby przynajmniej z 10 HR więcej.
Obydwaj miotacze underowi.
Combined last 3 => 6 underów - 0 overów
Kuroda 16 Underów i 6 Overów za sezon.
Fister 9-5 na korzyść Underów [kontuzjowany był , więć stąd tak mało meczy]

Astros @ 2.69 w tym sezonie dostało tylko jeden domowy sweep.
Parenascie dni temu z Reds.
Bilans 25-30 w domu nie jest rewelacyjny , ale jak na ekipie z wyjazdowym bilansem 11-46 !! to dośc dobry rezultat
Astros na Pinnie po 2.70 prawie.
Dla mnie underdog dnia.
Dla ciekawostki - Astros od 28 Czerwca nie było ani razu faworytem [wtedy ostatnim razy na nich był kurs -105 w domowym spotkaniu z San Diego]

Indians @ 2.19
Jimenez w domu jeszcze gra przyzwoicie
Chociazby 0 ER i 6 IP z Tigers niedawno.
Wyjazdy to zdecydowanie koszmar u niego , ale gramy dzisiaj na Progressive Field.
Doubront trochę dziwny zawodnik - potrafi na Yankee Stadium zagrać dobry mecz , by 5 dni pozniej w domu z Twins rozdawać runy jak głupi.

BOS are 2-6 in the last 8 meetings in Cleveland.

Boston moim zdaniem bez szans na Postseason.
Indians po sweepie w Detroit oficjalnie jest poza wyścigiem o AL Central.

Pewność :
Astros
DET - NYY U 9.0
DET
CLE
NYM

Panowie co sądzicie ?
Szczególnie interesuje mnie opinia o Astros , bo 4-meczowego sweepu nie wypada dostać w domu.
Miotacze zbliżeni ostatnim czasem.
Kurs ?
2.70 shocked
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 19/08/2012 01:01

Philadelphia Phillies @ Milwaukee Brewers
Philadelphia Phillies @ 1.95
Pinnacle

Typ z cyklu "value".

Starter Phillies : Cole Hamels [13-6 , 2.91]
Starter Milwaukee : Michael Fiers [6-5 , 2.63]

Bez jednego outu - Hamels narzucał dwa razy tyle inningów co Fiers w tym sezonie.
Biorąc pod uwagę WAR Hamels jest najlepszym leworęcznym miotaczem w tym sezonie w National League. Wins Above Replacement wynosi 3.7. Ostatnie dwa spotkania Hamelsa to dwa shutouty ofensyw przeciwnika - u siebie z Atlantą i w Miami 5 dni temu. Tłumacząc na "polski" - rywale nie zdobyli punkty/wygrane do zera.
Ostatnie 3 spotkania to bilans 2-1 , ERA 0.72 , WHIP 0.84 oraz AVG .213.
Przegrana w Waszynktonie wynikała z braku wsparcia ofensywy. Przez drugie połowy Hamels przeważnie niższe ERY w swej karierze. To samo tyczy się miesięcy Sierpnia i Września.
Wyjazdy Cole'a w tym sezonie to bilans 7-3 , ERA 3.07 , WHIP 1.12 w 85 IP.
W Milwaukee ostatnim czasy grał dwa spotkania - dwa wygrane przez Phillies. Gry z 2011 i 2010 roku

Fiers to rewelacja rozgrywek w Milwaukee. W głosowaniu RoY będzie wysoko. Ostatnio popsuł sobie bilans spotkaniem na Coors Field.
W domu bilans 4-3 , ERA 2.22 , WHIP 1.12.

Miotanie w domu oraz teoretycznie lepszy miotacz faworyzują Milwaukee , ale Hamels prezentuje 3 kolejny rok bardzo dobry sezon ze statystykami w tym sezonie przybliżonymi za karierę. Jeśli Phillies dzisiaj nie wygra jutro będa mieli trudną drogę , bo miota Kendrick i z racji rywala mecz może być overowy.
Osobiście widzę value w takim kursie przy takim rywalu oraz patrząc jak odbijali baterzy Milwaukee lifetime z Hamelsem.
Milwaukee po wizycie w Colorado mają podkręcone statystyki ofensywy więc ciężko mi jest patrzeć na LAST 10 i LAST 5 games.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 22/08/2012 16:18

Seattle Mariners @ 1.833 pinnacle

Hmm, skąd taki kurs? Jeśli u siebie w domu drużyna w super formie, jadąca jeszcze na fali szału po perfect game, gra przeciwko drużynie słabej i w koszmarnej formie (lost 17 of 18 on the road and 20 of 24 overall.) Wiadomo, że Seattle to też nie mistrzowie świata, ale ich dzisiejszy pitcher to mocno utalentowany zawodnik (3-1 with a 2.37 ERA in his last six starts). Seattle z powodu słabej ofensywy, żeby wygrywać mecze musi ograniczyć przeciwników do max 3-4 runów i myślę, że Iwakuma jest w stanie to zrobić. Kurs to tu powinien być z 1.6.

Oczywiście zawsze kiedyś musi nastąpić załamanie tej wspaniałej formy, ale oby nie dzisiaj boks
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 23/08/2012 14:56

Seattle Mariners @ 1.833 pinnacle piwo

Generalnie nie lubię stawiać na Seattle i dość rzadko to robię, bo ich ofensywa zawsze doprowadza mnie do furii. Ale wczoraj w defensywie pokazali kilka dobrych zagrań, były ze 3 double-playe, Iwakuma zrobił co miał zrobić, no i jakoś to poszło. Teraz Mariners od piątku będą grali w White Sox, więc będzie świetna okazja na przerwanie serii zwycięstw, która jak nich jest trochę na wyrost.
Cleveland z kolei zaczyna długą serię meczów u siebie i z pewnością gdzieś tam wyszarpią to zwycięstwo. Ale rywali mają takich, że trochę to może potrwać, zwłaszcza że Jankesi właśnie dostali sweepa i są trochę podrażnieni. Rays są już coraz bliżej w tabeli...

Dzisiaj marna oferta, ale zobaczymy jaki dadzą kurs na Metsów.
Posted by: Fresh'n'Funky

Re: MLB - sezon 2012 - 24/08/2012 04:54

Na wyraźną prośbę Ducha wink

Dzisiaj bardziej na przełamanie Phillies i nadzieja na słabszy mecz Reds. Phillies zaczęli sezon osłabieni kontuzjami trójki podstawowych batsmanów, którzy niedawno powrócili do gry - stąd tak kiepski ich rekord w tym sezonie. Dziś miotać będzie Hamels, który w tym sezonie jest jak na razie najlepszym starterem drużyny z Filadelfii. Po stronie Reds, rzucać będzie Cueto. Obaj panowie prezentują wysoką formę, z dość niskim ERA. Ja czuję tu lekką podpuchę z linią o/u i wydaje mi się, że padnie jednak więcej, niż oferowanych 7 runów. Typuję wynik w okolicach 6-3 dla Phillies.

Do tego Angels, co do których mam przeczucie, że zrobią na Fenway Park Skarpetom z dup jesień średniowiecza (Wilson, który niewątpliwie jest wielkim talentem, ale po przejściu z Rangers, nie może odnaleźć swojej formy, ale dziś mając przeciwko sobie nieco chimeryczną ofensywę Red Sox, powinien polepszyć swój bilans na 10-9) oraz Rangers (Twins - o tej drużynie wiele pisać nie trzeba - bardzo kiepski sezon w ich wykonaniu, grają bardzo nierówno i nie widzę opcji, żeby dzisiejszy mecz w Arlington zakończył się ich zwycięstwem).

Reasumując:
Phillies
Reds@Phillies over 7
Angels
Rangers -1.5
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 24/08/2012 05:58

Adrian Gonzalez na liście waivers.
Co to oznacza w praktyce ?
Każda ekipa starająca się o Postseason w tym sezonie [i nie tylko] może go pobrać.
Jego i jego kontrakt.
Krótko mówiąc może wylądować w Oakland , Seattle , Pittsburghu czy innej ekipie.
Może , ale nie musi.
Na liście znalazł się także Josh Beckett , który juz chyba nie konsumuje frytek i kurczaków w klubowej szatni laugh

Obecny sezon Gonzaleza dośc słaby jak na niego.
ERA+ 115 , 15 HR , mało walks , linie OBP/SLG/OPS dośc sporo zaniżone w tym sezonie.
Jak rok temu musieli zapłacić za kontrakt 6 milionów , to w tym roku kontrakt jest wart 21 miliona zielonych. I tak do roku 2018 włącznie.

http://www.overthemonster.com/2012/8/23/3262846/adrian-gonzalez-his-value-and-the-waiver-move
Opinie fanów i wytłumaczenie.

A tutaj jak działa waivers
http://en.wikipedia.org/wiki/Major_League_Baseball_transactions#Waivers

Top payroll za ten sezon : Gonzalez , Crawford , Beckett , Lackey , Ortiz , Matsuzaka.
Łącznie 94 miliony tylko w tych 6 kontraktach kopara
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 25/08/2012 04:39

Cincinnati Reds
1.84 @ Pinnacle

Miotacz Reds : Mat Latos [10-3 , 3.56]
Miotacz Cardinals : Lance Lynn [13-5 , 3.73]

Bardzo podobni miotacze dzisiaj narzucają jeśli brać pod uwagę ten cały sezon. Ostatnie spotkania to niestety inna opinia.
Latos za ostatnie 3 mecze ma bilans 0-0 , ERA 1.23 , WHIP 0.91 w 22 IP i ekipa ma bilans 2-1. Były to spotkania z Cubs w domu , z Mets w domu i w Milwaukee. Ten ostatni mecz był przegrany , ale 7 IP , 3 H , 1 ER w postaci HR , 8 K i BB to bardzo dobra linia. Jakby nie limity narzutów to zamiast 97 piłek narzuciłby nieco więcej.
Po All Star Game - Latos grał w domu 5 spotkań - 4 wygrane [w tym z Cardinals] i porażka z Arizoną.
W domu w tym sezonie bilans 6-2 , ERA 3.14 , WHIP 1.15 i ekipa ma bilans 11-3. Naprawdę solidna firma
Ostatnie 2 miesiące to bilans 5-1 , ERA 1.87 i WHIP 0.94 oraz AVG .184.
Po Reds mogłem spodziewać się gorszej formy po tym jak Votto doznał kontuzji i nie gra.
Latos na własnych smieciach radzi sobie dobrze z STL , na wyjazdach to inna bajka. Nawet rok temu , gdy nie radził sobie w San Diego potrafił wygrać 3-1 mecz z STL.

Lynn ostatnie 3 mecze to bilans 0-1 , ERA 6.46 , WHIP 1.57. Ekipa ma 1-2. Grał w domu z SF i Pittsburgiem oraz miał wyjazd do Phillies. Ostatnie dwie gry na wyjazdach to porażki. Z Cubs tez nie zgrała rewelacyjnie , ale ekipa sobie poradziła by dostał decyzję.
Po dobrym początku sezonu i starcie 10-2 z ERĄ 2.42 następne dwa miesiące to bilans 3-3 , ERA 5.49 , WHIP 1.58 i AVG .295

Pomimo , że Cardinals jest rywalem to moim zdaniem kurs na Reds zawyżony. Reds zrobiło w domu bilans 41-22 w tym sezonie. Cardinals na wyjeżdzie ma negatywny bilans 28-30.
Moim zdaniem warto za średnią stawkę.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 25/08/2012 05:19

Dzisiaj wypadałoby zagrać przeciw Seattle, ale jakoś nie jestem mocno przekonany. W końcu Vargas rzuca ostatnio genialnie (6-1 with a 1.95 ERA in his last 10 starts). Peavy z kolei trochę dostał po dupie w poprzednim starcie, ale powrót na własny stadion powinien mu znacznie pomóc. Bardziej więc mi się tu widzi Under 8 @ 1.952.

Ale z drugiej strony, w 1 meczu pewnie będzie najlepszy kurs na White Sox, bo jutro i pojutrze to raczej w okolicach 1.4. Chyba trzeba jednak też pocisnąć SouthSidersów @ 1.571, zwłaszcza, że Seattle chyba nie lubi tu grać, skoro od 4 lat wygrali tylko 3 z 19 meczów. boks
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 25/08/2012 05:48

Deal ładny sie szykuje
Wiem rumors ...

http://mlb.sbnation.com/2012/8/24/3266240/josh-beckett-adrian-gonzalez-waivers-dodgers-red-sox
http://www.mlbtraderumors.com/2012/08/red-sox-dodgers-discussing-blockbuster.html

Także 50-letni Roger Clemens szykuje sie do powrotu ...


Czy ja mam wrażenie , że MLB ostatnio za duzo kursow -300 widuje ?
Rok temu może i były , ale na koniec sezonu.
I Astros jeszcze grało na wyjazdach jako tako
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 25/08/2012 06:00

Roger to podejrzewam wraca tylko po to, żeby przesunąć głosowanie nad jego członkostwem w Hall of Fame o ładnych parę lat. Do tego czasu może odkręci sprawę dopingu i wszyscy o tym zapomną. Spryciarz wink
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 26/08/2012 19:37

Rogers Clemens powrócił na boiska baseballowe.
W pierwszym spotkaniu od czasu 2007 roku Clemens narzucił 3.1 IP. Oddał tylko Hit i wyoutował poprzez SO 2 batterów.
Clemens zadebiutował w ekipie Sugar Land Skeeters , która jest członkiem Atlantic League of Professional Baseball. Ligi nie związanej z MLB.

Najszybsza zanotowana piłka osiągneła 88 MPH.
W ekipie tej gra chociażby znany z występów dla Angels i Rays - Scott Kazmir.
Managerem jest były 3-bazowy Gary Gaetti [grał w lidze MLB od 1981 do 2000 roku , 360 HR , 1341 RBI , z ekipą Twins zdobył World Series w 1987].

Clemens w lidze MLB zdebiutował 28 lat temu , narzucił 4672 K w ciągu 23 lat.
Bilans 354-184 i ERA 3.12 za karierę.

Więcej o tej lidze.
http://en.wikipedia.org/wiki/Atlantic_League_of_Professional_Baseball
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 26/08/2012 20:59

Originally Posted By: Ghost
Under 8 @ 1.952 frown
SouthSidersów @ 1.571 piwo


Cincinnati Reds @ 2.310
Nie widzę powodu żeby drużyna z najlepszym domowym bilansem była tutaj dogiem. Homer Bailey mocno ostatnio pracował nad poprawieniem mechaniki rzutu i to powinno zaprocentować.

Philadelphia Phillies @ 1.862
Trzeba korzystać ze słabszej formy ofensywy Nationals. Cliff Lee rzuca znacznie lepiej niż pokazuje to jego bilans i tym razem powinien wywalczyć zwycięstwo.

Chicago White Sox (-1.5) @ 2.260
White Sox konsekwentnie wygrywają w meczach z Mariners - 23 razy z ostatnich 27 meczów. Tym razem po dwóch zwycięstwach 1 punktem, pora pokazać niespodziewanie obudzonej ofensywie Seattle gdzie ich miejsce.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 27/08/2012 16:21

Originally Posted By: Ghost

Cincinnati Reds @ 2.310 frown
Philadelphia Phillies @ 1.862 piwo
Chicago White Sox (-1.5) @ 2.260 zwrot


Trochę pech wczoraj, bo jak już White Sox się zaczęli rozkręcać, objęli prowadzenie i mieli dużą szansę na kolejne punkty to się rozpadało tak mocno, że skrócili spotkanie. Ci co grali ML to mają zwycięstwo...


Na jedną rzecz chciałbym zwrócić uwagę. W całej historii MLB (ponad 140 lat) nie było przypadku aby nie było pitchera z przynajmniej 19 zwycięstwami na koncie. Nie liczę tutaj sezonów 1981 i 1994, które były mocno skrócone przez lockout.
W tej chwili mamy 5 pitcherów z 16 zwycięstwami i 4 z 15. Czasu już dużo nie zostało, bo chłopaki dostaną jeszcze po 5-6 startów, może niektórzy 7. Warto się przyjrzeć tym meczom.

Dzisiaj na przykład rzuca Price. Miałem jednak nadzieję, że biorąc pod uwagę potęgę ofensywną Texasu i to, że Tampa przegrała 3 z 5 ostatnich meczów i gra na wyjeździe, kurs na nich będzie przynajmniej 2,2. A tu niespodzianka... Teraz to mało opłacalne.

A tak z innej beczki, to niezła kicha jest w Bostonie. Zawodnicy chyba nie bardzo dogadują się z coachem, bo coraz to słyszę o awanturkach, a teraz właśnie zawieszono Acevesa na 3 spotkania. To, że Gonzalez z Crawfordem teraz odeszli, to też moim zdaniem nie tylko względy finansowe zadecydowały.
Gdyby Royals nie byli takimi wiecznymi lamusami, to możnaby grubo grać przeciw Red Sox. Ale jutro zaczynają serię z LA Angels a to już poważniejszy zespół.
Oby tylko reputacja Red Sox jako niby dobrego zespołu, trzymała jeszcze kursy na rywali na przyzwoitym poziomie smile
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 29/08/2012 03:21

OVER 9.5 @ 2.03
Tor @ NYY

Romero overowy w tym sezonie i napotyka na swej drodze ofensywa Yankees.
Obydwaj ostatnio trochę punktów i runów oddają.
Zdecydowanie Romero będzie stroną przeważająco o overze.
Seria Romero z NYY - OUOUOUO [O na przełamanie ?]
Minus typu - Toronto połamane jak nigdy crazy
McGowan , Litsch , Bautista , Arencibia , Lawrie , Drabek , Santos

Cardinals @ 1.87
Specyfika serii ostatnich , że Pittsburgh ostatnio wygrywał sporo spotkań w STL.
Dzisiaj mecz w Pittsburghu i kursem można zaryzykować , szczególnie ze McDonald ma ostatnio powroty do gorszej formy.
Na 8 ostatnich spotkań dwa w domu - oba przegrane z SD i Cubs.
Z racji bilansu Westbrooka z Pittsburghiem nie angażowałbym tu aż tylu funduszy.



Przy okazji to ciekawie mają w Waszynktonie.
Strasburg ma już 145 IP , jeszcze 3 starty i spokojnie wyrobi normę.
Miał rzucić 160 IP i już nie miotać.
A tu Waszynkton robi psikusa i ma najlepszy bilans , świetną rotację i spokojnie dla nich obstawiam ALCS jak się nie spalą.
Trener ma do wyboru : odstawić Strasburga na Postseason laugh lub ew. 200 IP w sezonie spowoduje jakieś tam problemy zdrowotne [ma tej operacji co miał to może być problem]
Chipper Jones , który z Braves narazie lideruję w Wild Card mówił że to śmieszne odstawiać na resztę sezonu najlepszego miotacza.
Chyba że go przywrócą na Postseason , ale 30 dni poza rytmem meczowym może się odbić np w pierwszym meczu Postseason

Więcej
http://sports.yahoo.com/news/nats--decis...s-no-sense.html
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 29/08/2012 03:50

Takie dziś kursy dali, że nie wiadomo co grać frown

1,5 na Angels? 1,6 na Atlantę? Niecałe 1,5 na Giants? To jakiś żart chyba.
Z dobrych kursów to jedynie Reds @ 1.926 może być, ale bez szaleństw bo ten Miley to jest niezły kozak. Cueto jednak nie gorszy, a forma Reds znacznie lepsza.
Posted by: Jasiu

Re: MLB - sezon 2012 - 29/08/2012 04:29

PIT z McDonaldem 11 dni ograł 2-1 STL z Westbrookiem na wyjeździe. Dziś u siebie, co jeszcze bardziej przemawia na korzyść PIT - McDonald SP własnego podwórka w tym sezonie. Bardziej kierowałbym środki na PIT, ale biorąc pod uwagę formę, jaką prezentują ostatnio obie ekipy, chyba no bet.

Może lepiej coś posłać w stronę CWS? Wczoraj nieznaczna porażka z BAL ( 2 run HR w 8 inningu). Dziś zaczyna jedna z rewelacji sezonu, jak chyba można określić Sale'a. Ostatnio 7.2 IP przeciwko NYY, tylko 3 hity, 1 run i aż 13 SO. Z drugiej strony Tillman - ostatni jego mecz przeciwko CWS w Baltimore - 2.2 IP, 8 hits, 6 runs. Trochę niski kurs, ale można zaryzykować, że CWS nie wbije na początku, poczekać po top 1 i zagrać wtedy - kurs powinien być wyższy.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 29/08/2012 04:43

Originally Posted By: Jasiu
ale można zaryzykować, że CWS nie wbije na początku, poczekać po top 1 i zagrać wtedy - kurs powinien być wyższy.


No ostatnio CWS to po pierwszych inningach zazwyczaj przegrywają i muszą gonić wynik, czym mnie niemiłosiernie wkurzają laugh
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 29/08/2012 19:52

Originally Posted By: Ghost
Reds @ 1.926 piwo


Miami Marlins @ 2.240
Washington ma mały kryzys, oglądałem kawałek wczorajszego meczu i nawet Strasburg rzucał jakoś dziwnie słabo. Po meczu była jakaś awantura między coachem a menedżerem generalnym.

Co roku trafia się jedna lub więcej drużyn, które na koniec sezonu "muszą", ale zamiast tego notują coraz więcej porażek. Vide zeszły rok i Boston oraz Atlanta. Zaczynam się powoli zastanawiać czy Nationals nie będą przypadkiem jedną z tych drużyn. Wprawdzie kiedyś przewidywałem, że już niedługo będą jednymi z najlepszych w lidze, ale sądziłem, że dopiero za parę lat, tzn. gdzieś w 2013-14. Ten sezon jest dla mnie jednak trochę zaskoczeniem, bo moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie, żeby odnosili tyle sukcesów.
Miami z red-hot Stantonem są na dziś kuszącą opcją, zwłaszcza, że u siebie w domu nie mieli w tym sezonie problemów z Nats, wygrywając 6 z 8 meczów.


Texas Rangers (-1.5) @ 2.260
No nie można przejść obojętnie obok takiego kursu. Tampa również coś słabo ostatnio i to że przegrali oba mecze z Texasem tylko 1 punktem to raczej zasługa tego, że wysłali do boju swoich dwóch najlepszych pitcherów. Dzisiejszy jest znacznie gorszy, chociaż trzeba mu oddać, że ostatnio zaliczył shutouta. Ale w Texasie rzuca rewelacyjny Harrison, a ich ofensywa jest trudna do zatrzymania.

Ciekawe jakie kursy dadzą dziś na Angels. Znowu 1.5?
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 30/08/2012 00:34

Oby to nie była prawda.

http://www.letsgotribe.com/2012/8/28/3274055/espn-mlb-agree-to-5-6-billion-media-extension#112824929
Cytat:
Robinson Cano will ne busted for PED this week. Carry on&#8230;
Artykuł też ciekawy.
Postseason wraca do ESPN
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 30/08/2012 14:12

Originally Posted By: Ghost
Miami Marlins @ 2.240 frown
Texas Rangers (-1.5) @ 2.260 frown


Tampa i Washington jednak uporządkowali szyki i pewnie wygrali.

Philadelphia Phillies @ 1.926
Trochę się waham, bo Mets mają w tym sezonie patent na Phils, ale liczę na Kendricka, który ostatnio niszczy pałkarzy. Dobry kurs, na pewno poniżej 1,75 bym tego nie grał.

Oakland Athletics @ 2.020
Kurs jest dla mnie zaskoczeniem, bo nie ma tu żadnego racjonalnego argumentu, poza stwierdzeniem, że Oakland wygrało tu już 3 mecze, więc czwartego na pewno nie wygra. Po stronie Oakland lepsza forma, lepszy pitcher, lepszy atak.

Detroit Tigers @ 1.820
Heh, Detroit to się chyba coś pomyliło i zapomnieli, że walczą o playoffy. Porcello ostatnio bardzo przyzwoicie rzuca, powinien ograniczyć Royals do 2-3 punktów. Mam nadzieję, że ofensywa tym razem go wspomoże, tym bardziej że Guthrie nie wspomina dobrze pałkarzy Tigers.



Originally Posted By: Ghost
Oby tylko reputacja Red Sox jako niby dobrego zespołu, trzymała jeszcze kursy na rywali na przyzwoitym poziomie


Taaa, jasne frown Jak tak dalej pójdzie, to opłacalne stanie się granie Soxów.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 31/08/2012 17:37

Originally Posted By: Ghost

Philadelphia Phillies @ 1.926 piwo
Oakland Athletics @ 2.020 piwo
Detroit Tigers @ 1.820 frown


Gdzie jest ta ofensywa Tigers??? Dzisiaj zaczynają absolutnie kluczową serię z White Sox i jak się nie obudzą to się znajdą w bardzo ciemnej dupie.



Washington Nationals @ 1.935

Wygląda na to, że Nationals jednak rozwiązali swoje małe kłopoty. Za to pojawiły się problemy ze zdobywaniem punktów u ich dzisiejszych rywali. Dzisiaj będzie ciężko im się przełamać, bo Gio Gonzalez jedzie po 17 zwycięstwo. Poza tym Cardinals na wyjazdach szału nie robią, mają obok Detroit najgorszy bilans jeśli chodzi o drużyny z ich półki. Hej, nawet Red Sox mają lepszy grin


Texas Rangers @ 1.645

Kiedy najlepsza drużyna spotyka obecnie najgorszą, nawet na wyjeździe, to taki kurs jest value. Ubaldo jest w tej chwili cieniem samego siebie. Poza tym Texas nie ma zbyt dużej przewagi nad Oakland, więc raczej nie powinni jeszcze odpuszczać.


Możnaby zagrać też Oakland z argumentacją jak wyżej, ale trochę ten kurs słaby, bo jednak Boston to nie Cleveland. Jeszcze.
Może do jakiegoś pociągu dorzucę.


Kusi mnie jeszcze Baltimore, bo Yanks się troszkę rozleniwili ostatnio, a jeszcze są bez A-Roda i Texa. Tylko ten Kuroda jest trochę za dobry. Hmm...
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 01/09/2012 01:10

Phila @ Atlanta
Atlanta @ 1.96


Halladay się skończył.
Ten sezon tylko nieznacznie lepiej jak średnia w lidze.
Swoję osiągnął tj. Cy Young Award wygrane w dwóch różnych ligach. Dobije tylko do 200-215 W , około 2300 K za karierię i będzie można się żegnać. Tylko pierścienia World Series brak.
3 ostatnie spotkania to bilans 2-1 , ERA 4.29 , WHIP 1.24.
Na wyjazdach 3-4 , ERA 4.31 , WHIP 1.14.
W tym sezonie tylko 125.1 IP. Doc w dwóch ostatnich sezonach z Atlantą 2 porażki , 2 braki decyzji.
W Atlancie
Co mnie zaciekawiło. Na ponad 200 AB z zawodnikami aktywnymi ekipy Braves Doc ma AVG .305. Najlepiej radzą sobie Chipper Jones 10-for-19 i 3 HR , Brian McCan , Dan Uggla i Eric Hinske.

Mike Minor dzisiejszy starter Braves za ostatnie 3 spotkania ERA 3.20 , WHIP 0.92 w 18 H.

Phillies are 1-8 in the last 9 meetings.
Braves are 21-8 in their last 29 vs. National League East.
Phillies are 2-9 in their last 11 road games vs. a left-handed starter
Posted by: jencz

Re: MLB - sezon 2012 - 01/09/2012 03:39

Na dzisiaj pewniaki to:
TB
Tex
jakiś przeciw?
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 01/09/2012 18:35

Originally Posted By: Ghost

Washington Nationals @ 1.935 piwo
Texas Rangers @ 1.645 piwo


Baltimore też izi, brawo.
No, ale to: Oakland 20, Boston 2, to już mistrzostwo świata laugh laugh laugh

Na dzisiaj to wiele ciekawego nie widzę. Nie ma kursów na Red Sox, ale wbrew pozorom być może warto ich będzie zagrać. Wątpię, żeby Athletics byli w stanie dzisiaj zachować powagę grin
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 02/09/2012 17:02

Yankees @ 1.69
Yankees -1.5 @ 2.42


Na NYY ostatnim czasy nie gra mi się często z racji słabych kursów. Dzisiaj co innego , z racji że grają po wygranie serii.
Dzisiaj rzuca Hughes , który w domu jest solidny. Rywal ma zdecydowanie mniej narzucanych inningów
Yankeesi odpuścili i Orioles jest blisko - 2.5/3 meczu różnicy. Tampa to samo i między tymi dwoma oraz między Oakland rozegra się walka o Wild Card
Prezdostatnia seria w tym sezonie między obu klubami.


Mariners @2.61
W poszukiwaniu zaginionego kursu.
I przy okazji Weaver ostatnim czasy gra słabo.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 02/09/2012 20:22

Milwaukee Brewers @ 1.641

Z tych wszystkich dzisiejszych niskich kursów jedyne co wydaje mi się dość pewne to Brewers. Piraci są w dość słabej formie, będzie im bardzo trudno przełamać się przeciw niszczycielowi Gallardo.

Z dogów chodzi mi po głowie Phila, bo widzę że Atlanta ma ochotę powtórzyć zeszłoroczny wyczyn, kiedy roztrwonili dużą przewagę i nie awansowali do playoffów. Może też Cardinals, bo nie wiem jak Strasburg sobie poradzi po jednym z najgorszych swoich występów. Ale to raczej na live pogram.


Po Twoim poście Ludwiczek, trochę się zastanawiałem nad Yankees i pewnie też ich zagram, ale te ich osłabienia w ofensywie mnie trochę powstrzymują od postawienia normalnej stawki.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 03/09/2012 14:49

Originally Posted By: Ghost
Milwaukee Brewers @ 1.641 piwo


Gallardo jednak się nie popisał i było trochę nerwowo. Na szczęście MacDonald był jeszcze gorszy.


San Francisco Giants @ 1.952
Nie bardzo rozumiem skąd ten kurs się wziął. Jedyne na co mogą liczyć buki to, że pokaże się ten zły Zito, który puści 10 punktów w 3 inningach. Jest to oczywiście możliwe, ale Zito po tych swoich bardzo złych występach, następny mecz miał z reguły dość dobry. Poza tym, dużo więcej przemawia za Giants.

Tampa Bay Rays @ 1.980
Yankees nie grają obecnie najlepiej, zresztą są mocno osłabieni. Dziś ma wrócić A-Rod, ale to może nie wystarczyć. Ani Yanks, ani CC nie mają zbyt dobrych bilansów z Tampą na wyjeździe. Shields jest kozak, ostatnio powstrzymał ofensywę Texasu na ich stadionie, do 3 hitów i 1 punktu.


Zastanawiam się co zrobić z Oakland. Na razie ich seria trwa w najlepsze, ale Angels się ostatnio rozkręcili, więc powinni przynajmniej jedno zwycięstwo wyszarpnąć. Tylko czy dziś? Hmmm

I Boston faworytem? OMG. Ale może faktycznie Buchholz jest jedynym, który coś tam umie rzucać.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 04/09/2012 16:00

Originally Posted By: Ghost

San Francisco Giants @ 1.952 piwo
Tampa Bay Rays @ 1.980 piwo


Dobrze, że Giants już w całości nie oglądałem i poszedłem spać przy wyniku 4-0. Trochę nerwów zaoszczędziłem...
Szkoda mi tylko, że jednak nie zagrałem Angels frown

Na dzisiaj podoba mi się aż za dużo meczów, co zazwyczaj zwiastuje u mnie katastrofę. W związku z tym, trzeba odpuścić.

Ale po głowie chodzi mi Seattle. Wczoraj Red Sox byli faworytem i naturalnie izi przegrali, jak wszystko w ostatnich dniach. No to dzisiaj są... jeszcze większym faworytem. laugh
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 06/09/2012 00:47

Propsy dla tych co wczoraj zrobili zysk. Pojebany dzień, pojebane wyniki. O jak się cieszę, że odpuściłem sobie granie...

Detroit trafia chwilowo na moją czarną listę. Jak to jest, że po dobrej grze w końcówce sierpnia, zagrali fatalną serię z Kansas przegraną 0-3, później ograli gładziutko 3-0 CWS, a teraz znowu grają fatalnie z prawie najgorszą drużyną AL. Nie do ogarnięcia są dla mnie. Wrzesień pełną gębą i pewnie będzie coraz więcej takich odpałów przy końcu sezonu. Ostrożność ze stawkami wskazana.
Yankees, następni czarodzieje co rozwalili 10 zwycięstw przewagi. Akurat po nich to się tego nie spodziewałem.


Na dzisiaj Angels/Athletics over 8 @ 2.04
Dziwny kurs jak na pitcherów z problemami. Żaden nie ma dobrej historii przeciw swoim rywalom, ani nie jest w wybitnej formie. Ofensywa Oakland wprawdzie ostatnio ucichła, ale za to rozszalał się Pujols z kolegami. Mecz do obejrzenia za darmo na mlb.com.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 08/09/2012 04:49

Seattle @ 1.725

W domu narzuca Hernandez po kursie 1.725.
Fakt ostatni mecz z LA nie najlepszy - ale na 10 ostatnich gier tylko dwa nie były udane jak na niego i było to właśnie z LA.
Po All Star Game jak rakieta awansował do roli faworyta do CY Young Award. Każdy rywal miał jakiś mecz słabości.
Hernandez 7-1 , ERA 1.57 , WHIP 0.759 , tylko 2 HR. Wszytsko w 80 IP. 4 shuotouty w tym Perfect Game. Wszytsko po meczu Gwiazd.
Gdy wygrywał Cy Young dwa lata temu można było się przyczepić o mało Wins i niski bilans W-L.
Jedyne o co się boję , że miotacz Oakland w 50 IP ładne statystyki nawinął i ostatnio batterzy Atletów są hot.
A Mariners w domu jak to oni.
Na ostatnie 10 meczy Hernandeza z Oakland tylko 3 porażki ekipy. Dwa wyjazdy i jedno spotkanie w domu w Kwietniu tego roku.

SEA are 16-5 in Hernandezs last 21 starts vs. OAK.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 08/09/2012 17:16

Originally Posted By: Ghost
Angels/Athletics over 8 @ 2.04 zwrot


LAA Angels @ 2.27
Taki kurs na drużynę w najlepszej formie z całej ligi, grającą u siebie, z pitcherem który od jakiegoś czasu się ogarnął. Rywale chimeryczni, zwłaszcza na wyjazdach.

crazy
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 09/09/2012 15:19

Originally Posted By: Ghost

LAA Angels @ 2.27 piwo


Dzisiaj chyba obędzie się bez gry, może później coś mi przyjdzie do głowy. Chociaż jak widzę w MLB kurs 1.3, to korci mnie zamknąć oczy i zagrać na rywali grin

Podliczyłem w końcu wyniki w temacie.
Bilans końcowy sierpnia: 8-5-1 +71,8j. yield +5,13
Bilans ogólny: 12-5-2 +556,1 yield +29,27
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 10/09/2012 23:48

Kursy 1.3 w MLB to dno wink


San Diego Padres @ 2.060
Cardinals najbardziej mnie rozwalili pod koniec sierpnia, kiedy w 4 meczach zdobyli w sumie tylko 1 punkt. Później było trochę lepiej, ale bez szału, trudno powiedzieć, że kryzys minął. Ani na wyjazdach nie są mocni, ani w meczach z Padres im nie idzie, ani Garcia to nie superstar. Z kolei Eric Stults od miesiąca jest praktycznie "untouchable", a Chase Headley niespodziewanie przekroczył już 100RBI.
Posted by: Fresh'n'Funky

Re: MLB - sezon 2012 - 11/09/2012 00:15

Po tym, co ostatnio zobaczyłem w wykonaniu Quintany, uważam że kurs 1.90 na Tigers to promocja. Nawet biorąc pod uwagę ich sweep w LA, powinni bez problemu poradzić sobie z CWS, którzy z tegorocznymi chłopcami do bicia - Twins - męczyli się niemiłosiernie. Ricky Porcello powinien wspomóc defensywę, a batsmani będą mieli znakomitą okazję do odbicia sobie porażek w Kalifornii.

Tigers @1.90 - brać i nie pytać.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 11/09/2012 14:39

Originally Posted By: Ghost

San Diego Padres @ 2.060 piwo


Tak właśnie renoma klubu kształtuje kursy w MLB. Nie było żadnych logicznych podstaw żeby Padres byli dogiem. Dzisiaj już jest trochę inaczej.

Do gry to za wiele nie widzę, ale zobaczymy jakie kursy będą w meczu LAA. Trochę mnie tylko Washington kusi...
Posted by: connor

Re: MLB - sezon 2012 - 12/09/2012 17:15

Nie spodziewalem sie ze Dodgersi tak siada, Giants praktycznie o krok od plejofow hura
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 12/09/2012 17:24

LAA Angels @ 1.813

Wolę grać z serią niż przeciwko serii, ale tu zrobię wyjątek, bo niesamowity run Oakland przybrał już niebezpiecznie epickie rozmiary. Mają 11 zwycięstw na wyjeździe z rzędu i szczerze wątpię, żeby przy swojej chimerycznej ofensywie wygrali z LAA wszystkie 4 mecze.
Od połowy sierpnia Oakland wygrywają wszystko co chcą z wyjątkiem krótkiej przerwy na mecze z Angels właśnie. Poza tym Ervin Santana, który może nie rzuca dobrze w tym sezonie, jednak w meczach z Oakland zazwyczaj nie ma żadnych problemów.

Ale Oakland lubi takie epickie serie, bo to przecież oni mieli tą najsłynniejszą - 20 zwycięstw. Dlatego odradzam angażowanie w to dużych pieniędzy, a jeszcze większych jakby co jutro wink


A w ogóle to Athletics mają kosmicznie trudny kalendarz do końca sezonu. Mimo, że ich pitching jest genialny ostatnio, to ciężko im będzie przejść wyjazdy do Tigers, Yankees i Texasu i awansować do playoffów. Z takimi pitcherami mogliby trochę namieszać i uczynić ligę AL bardziej interesującą.
Posted by: Sabelius

Re: MLB - sezon 2012 - 13/09/2012 16:22

Oakland chyba chce nakręcenia Moneyball 2 laugh
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 13/09/2012 16:35

Originally Posted By: Sabelius
Oakland chyba chce nakręcenia Moneyball 2 laugh


No właśnie...

Originally Posted By: Ghost
LAA Angels @ 1.813 frown


Niepotrzebnie to grałem. Dzisiaj nie robię powtórki. Stawianie przeciw Andersonowi, który odkąd wrócił po kontuzji rzuca jak natchniony, to zdecydowanie nieopłacalna rzecz po takim kursie.
Dzisiaj mecz o ludzkiej godzinie, przynajmniej sobie obejrzę bez stresu, albo coś się na live urwie.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 14/09/2012 17:21

Jednak Angels wygrali. Łatwo jednak nie mieli. Za to rzuciłem grosze na ich wygraną w World Series @ 22. A co mi szkodzi smile


Chicago Cubs @ 2.340
Pirates to już nie jest na tyle dobra drużyna, żeby być aż takim faworytem w wyjazdowym meczu z Cubs. Dobra forma się skończyła. Chicago to nie potentaci, ale ostatnio takie cienkie zespoły ogrywali, a zależy im bardzo na uniknięciu 100 porażek.


No i trochę absurdalny ten kurs na Washington, ale tu jeszcze poczekam.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 15/09/2012 00:49

Co łączy Krisa Medlena z Atlanty i Stephena Strasburga z Waszynktonu ?
Prócz tego , że obaj grają w jednej dywizji i oba kluby mają szansę na Postseason - Medlen i Strasburg przeszli niedawno operację Tommy John.
Różnica między klubami polegała na tym , że Atlanta nieco bogatsza w pitching prospects umieściła Medlen'a w bullpenie.
Medlen na tą chwilę ma 110 inningów i ledwie 8 meczów jako Starter.Będzie dostępny w fazie Postseason oraz do końca tego sezonu.
Strasburg wyrobił normę 160 inningów. Medlen do tej normy ma 50 inningów , które powinny mu wystarczyć.
Zasada dla managerów w Postseason brzmi "Wszyscy są dostępni".

Wartość Medlena ? ERA+ 246 , WAR 3.5 , WHIP 0.96 , 4 ER w ostatnich 50 IP. Walks 6 , 50 SO.
Strasburg ? ERA+ 126 , WAR 2.6 , WHIP 1.15 , K/9 11.1.

Z drugiej strony.
Medlen w sezonach poprzedzających kontuzję był także RP , Strasburg został wybrany z numerem jeden w drafcie - na pewno spodziewał się eksploatacji dość szybko. Stephen jako relief pitcher - wątpię. Kilka spotkań w jakieś dziwnej sytuacji jako relief na całą karierię - nic pozatym. [Taki Greg Maddux na 744 spotkania w karierze tylko 4 spotkania jako RP na początku kariery]

Dzisiaj spotkanie obu klubów.
Różnica między nimi 8,5 meczu.
Nationals bez Strasburga i Reds walczą już o home field advantage w Postseason.
Braves nad LA Dodgers , czyli ekipą bez Dzikiej Karty ma 7 spotkań przewagi.
Dzisiaj narzuca wspomniany Medlen.
Ostatnie 3 spotkania to bialns 3-0 , ERA 0.78 , WHIP 0.7 , BA .175 , OPS .420.
22 Sierpnia Medlen spotkał się z Nationals w stolicy.
Wynik ? 5-1 dla Braves. Linia Krisa to 7 IP , 7 H , 1 BB , 7 K.

Dzisiajeszy miotacz Nationals także ma ciekawe linie.
9-6 za sezon , ERA 3.23 , WHIP 1.19
Ostatnie 3 gry to WHIP 1.25 , ERA nieco ponad 3 punkty na 9 inningów
Lepszą linie przeciwko line-upowi rywala ma Medlen. Na 71 spotkań łącznie z batterami Nationals ma AVG .235 , OPS .566 , bez HR i tylko jeden walk w konfrontacjach z miotaczem Braves.
Detweiler 131 AB , AVG .290 , OPS .783.
Groźni hitterzy to Martin Prado , Chipper Jones , Jason Heyward.

Tylko jedna mała drobnostka.
Detweiler to lefty , a Braves w ostatnich spotkaniach niska średnia odbić z leworęcznymi.

Braves @ 1.625
Braves -1.5 @ 2.400
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 15/09/2012 03:20

Originally Posted By: Ludwiczek

Tylko jedna mała drobnostka.
Detweiler to lefty , a Braves w ostatnich spotkaniach niska średnia odbić z leworęcznymi.


Ja tu widzę dwie małe drobnostki.
Never ever nie daje się kursu 2.5 na najlepszą drużynę w NL wink

Ale faktycznie, Medlen to jakiś freak. Od 19 spotkań w których był starterem, Atlanta nie przegrała. Seria się ciągnie od... 2010 roku. Jak długo ja się pytam smile

O jeszcze widzę świetny kurs na Houston. Hmm, dziś trzeba na live posiedzieć.
Posted by: Fresh'n'Funky

Re: MLB - sezon 2012 - 15/09/2012 05:54

Orioles @2.33

Oakland oslabione nieobecnoscia Cespedesa, ktory w swoim debiutanckim sezonie jest jedna z czolowych postaci w rotacji A's. Jego srednia .278, 16 HR i 68 RBI. Z pewnoscia jest to spory ubytek w ofensywie A's i po takim kursie to grzech nie sprobowac O's.

Rays @2.17

Druzyna z Florydy ma bilans 6-1 w meczach, w ktorych naprzeciw siebie staja Price i Fatbathia. Obecnie forma CC jest niestabilna, ramie nie pracuje zgodnie z mozliwosciami i chyba tylko i wylacznie ze wzgledu na walke o zwyciestwo w dywizji Jankesi decyduja sie na wystawianie go jako startera - podejrzewam, ze w przeciwnym przypadku juz dawno wyladowalby na disabled list z kontuzja sciegien miesni stabilizujacych ramie (tendinitis). W tym sezonie miotacze ci spotykali sie juz dwa razy, bilans 1-1 (10 maja wygrana NYY 5-3, 7 czerwca Tampy 7-3). Przy obecnej formie CC warto rowniez rozpatrzyc o3.5 runs dla Tampy.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 16/09/2012 20:27

Originally Posted By: Ghost

Chicago Cubs @ 2.340 piwo


New York Yankees @ 1.80
Jankesi w domu, gdzie Kuroda czuje się świetnie kontra Tampa której ostatnio nie idzie tak jakby chcieli. Matt Moore też już nie taki pewny jak choćby miesiąc temu. Trochę za wysoki ten kurs.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 18/09/2012 15:52

Originally Posted By: Ghost

New York Yankees @ 1.80 piwo



San Diego Padres @ 2.41
Lekka przesada z tym kursem, Padres ostatnio ciągle ogrywali D'backs czy to u siebie czy na wyjeździe. Stults świetny a Kennedy nierówny podobnie jak i cała Arizona.

San Francisco Giants (-1.5) @ 2.080
Wprawdzie Lincecum ma najgorszy sezon w karierze, ale od jakiegoś czasu rzuca o wiele lepiej. Pora na 1 zwycięstwo na swoim stadionie. Colorado słabiutkie, czasem tylko się wstrzelą, ale Francis z kolei potrafi mieć takie odpały, że hej.


Zagrałbym jeszcze Houston, bo na St.Louis jest kurs 1.3 co jest o tyle śmieszne, że Astros są w lepszej formie i grają na pełnym luzie. Ale Cardinals wrócili do domu gdzie radzą sobie znacznie lepiej niż na wyjazdach i naprawdę są zdeterminowani żeby wygrać wszystkie mecze w tej serii. Chyba szkoda pieniędzy.
Cardinalsom los podarował świetny kalendarz - 6 meczów z Houston, 3 z Cubs. I na koniec u siebie w domu serie z Nationals i Reds, którym do tego czasu będzie już wszystko jedno i którzy pewnie będą oszczędzać zawodników.
Jeśli nie awansują do postseason, to będą największymi cipami tego sezonu. To tak na marginesie smile
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 19/09/2012 19:38

Originally Posted By: Ghost

San Diego Padres @ 2.41 frown
San Francisco Giants (-1.5) @ 2.080 piwo


Jeszcze na wiele spotkań nie ma kursów, ale póki co nie widać nic ciekawego poza jednym meczem.
Atlanta wygrała już 20 meczów z rzędu kiedy starterem jest Medlen. Ostatni raz taka seria była w 2001 roku kiedy to sam The Rocket Clemens grał w Yankees, a ostatni raz dłuższa seria niż 20 meczów, była w latach 50-tych, gdzie w rolach głównych również wystąpili Jankesi oraz hall-of-famer Whitey Ford.
Niezłe towarzystwo.
Zachęca kurs, bardzo solidny Josh Johnson i świadomość że takie serie zdarzają się raz na wiele lat.
Odrzuca niestety prawie wszystko inne.
Jednak nie mogę oprzeć się pokusie grin

Lekko
Miami Marlins @ 2.33
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 20/09/2012 14:30

Originally Posted By: Ghost

Miami Marlins @ 2.33 frown


Oops, he did it again grin
Jestem pod wrażeniem. Patrząc na kalendarz jaki został Atlancie to podejrzewam, że Medlen może już w tym roku nie przegrać, chyba że w playoffach.
Swoją drogą to Atlanta wyciągnęła wnioski po zeszłorocznej katastrofie i tym razem ich droga do playoffów wydaje się być niezagrożona.

Dziś nie widzę nic co by się nadawało do grubszego zagrania. Zagram tylko jakąś szaloną taśmę w stylu: Tampa, Giants, Cards, NYY, Detroit. A co ooo
Posted by: lupus

Re: MLB - sezon 2012 - 20/09/2012 19:53

Z takich ciekawostek:

Pujolsowi urodziło się dziecko. Piąte i zarazem trzecia córka.
Przyszło na świat po 9 miesiącach i 10 dniach od momentu podpisania przez niego kontraktu z Angels (254 mln dolarów).


Juz wiadomo jak świetował crazy
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 21/09/2012 15:21

Pff, wiedziałem że jak coś mi wyłoży moją wspaniałą taśmę, to będzie to Detroit. A przecież miałem na nich nie stawiać. Ech...

Ale mam nadzieję, że Cabrera zdobędzie w tym roku Triple Crown. To będzie historyczne wydarzenie.

Sezon regularny wkroczył w ostatnią fazę. Niestety wyniki potrafią być tu dość zaskakujące i ja osobiście nie mam za dobrych wspomnień z typowania ostatnich dwóch tygodni. Ale spróbuję w tym roku jakoś to przełamać.


Cincinnati Reds @ 1.725
Dodgers próbują i próbują zrobić z siebie drużynę, ale kompletnie im to póki co nie wychodzi. Największym zagrożeniem dla tego typu jest ewentualnie olewka Reds. Bo oni w playoffach już są, a ich triumf w dywizji jest pewny na 99,9%. Wczoraj na przykład dali odpocząć kilku starterom, dzisiaj niby mają grać wszyscy.

Baltimore Orioles @ 2.220
Bardzo ciekawy kurs. Boston może sobie czasem szarpnąć jakieś zwycięstwo, ale to Baltimore walczą o postseason i są w bardzo dobrej formie by tego dokonać. Zresztą Orioles na Fenway czują się ostatnio jak u siebie. Lester wprawdzie ma obłędny bilans przeciwko nim 14-0, ale w tym roku to jego forma pozostawia wiele do życzenia.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 22/09/2012 05:07

Bez owijania w bawełnę.
Angels @ 1.75 na dzisiaj
LA szanse na Postseason ma iluzoryczne. Muszą się modlić , aby Oakland w Nowym Yorku i Texasie doznało mega klapy co jest mało realne z racji tego co graą w tym sezonie. LA musiałoby zrobić run 14-0 czy coś w ten deseń aby wyprzedzić Oakland w walce po Wild Card.
Jakiś czas temu Tigers dostało sweepa w Los Angeles , rywal Detroit - CWS odwiedza Miasto Aniołów i także czeka ich ciężka przeprawa. Nie zdziwię się jak spotka ich to samo
Żeby ich zasmucić Tigers gra ostatnie 4 serie spotkań na przemian z Minnesotą i Kansas - w domu i na wyjeździe.
White Sox ma 2 serie z Indians oraz dom z Tampą.
Obecnie w American League może z 2 serie nie mają ze sobą powiązania.
Jeszcze dochodzi walka o nagrody - Mike Trout jest fenomenem ligi , ale od początku Sierpnia gra coraz gorzej tj. liczby , które wytwarza nie są tak rewelacyjne.
Miguel Cabrera jest 1 HR od Triple Crown , nagrody - której u batterów nie widziano już pewien czas.

Każda ekipa walczy albo i dywizję albo o Dziką Kartę , albo o run jaki miała Minnesota w 2009 roku lub Colorado 2 lata wcześniej.
White Sox wystawia najlepszego miotacza - Jake Peavy'ego - ostatnie 3 mecze 2-1 , ERA 3.06 , WHIP 1.08.
Wyjazdy yo bilans 5-7 , ERA prawie 3.5 i WHIP 1.18
Co nam to mówi ? Wygląda dobrze , oczywiście bilans W-L nieco okłamuje statystyki liczbowe.
Ostatnie 5 spotkań to w gry z Twins , 2 z Tigers [oba przegrane] i Mariners.
Wyjazdy układają się różnie.
Dobre ofensywy w ostatnich 10 spotkaniach Jake spotkał 2 razy - Tigers. Obydwa mecze przegrane. Trudy gier odczuł także w Kansas.

Santana za sezon ma bilans 8-12 i ERA 5.08.
Ostatnie 3 gry ? 1-1 , ERA 2.29 , WHIP 0.92.
Ostatnie spotkania począwszy do meczu z Indians 15 Sierpnia Ervin gra bardzo dobrze - 1 lub 2 runy na mecz , max. 2 walks na mecz - regularnie schodzi po około 100 narzutach. Definitywnie lepsza skuteczność w trafianiu strefę strikę , niż na początku sezonu.
Ostatnio porażka z Oakland , ale A's słynną z dobrych narzucających w tym sezonie.

Jeśli miałbym polecać to LA.
Sezon regularny wchodzi w ostatnią fazę i każdy gra na 100% jeśli gra o szansę gry w Postseason.
Posted by: jencz

Re: MLB - sezon 2012 - 22/09/2012 09:36

Originally Posted By: Ghost
Pff, wiedziałem że jak coś mi wyłoży moją wspaniałą taśmę, to będzie to Detroit. A przecież miałem na nich nie stawiać. Ech...

Ale mam nadzieję, że Cabrera zdobędzie w tym roku Triple Crown. To będzie historyczne wydarzenie.

Sezon regularny wkroczył w ostatnią fazę. Niestety wyniki potrafią być tu dość zaskakujące i ja osobiście nie mam za dobrych wspomnień z typowania ostatnich dwóch tygodni. Ale spróbuję w tym roku jakoś to przełamać.


Cincinnati Reds @ 1.725
Dodgers próbują i próbują zrobić z siebie drużynę, ale kompletnie im to póki co nie wychodzi. Największym zagrożeniem dla tego typu jest ewentualnie olewka Reds. Bo oni w playoffach już są, a ich triumf w dywizji jest pewny na 99,9%. Wczoraj na przykład dali odpocząć kilku starterom, dzisiaj niby mają grać wszyscy.

Baltimore Orioles @ 2.220
Bardzo ciekawy kurs. Boston może sobie czasem szarpnąć jakieś zwycięstwo, ale to Baltimore walczą o postseason i są w bardzo dobrej formie by tego dokonać. Zresztą Orioles na Fenway czują się ostatnio jak u siebie. Lester wprawdzie ma obłędny bilans przeciwko nim 14-0, ale w tym roku to jego forma pozostawia wiele do życzenia.

Dogers pokazli Cin ich miejsce w szeregu smile
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 22/09/2012 17:30

Originally Posted By: jencz
Dogers pokazli Cin ich miejsce w szeregu smile


Tzn. gdzie jest to miejsce Cin w szeregu? Za Dodgersami? smile

Originally Posted By: Ghost

Cincinnati Reds @ 1.725 frown
Baltimore Orioles @ 2.220 piwo


Bilans: 17-9-2 +706,1 j. +25,22%
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 26/09/2012 03:38

Jeśli ktokolwiek śledzi amerykańskie serwisy na pewno dojrzy , że sporo artykułów dotyczy tego kto powinien zdobyć nagrodę MVP w lidzę American.
Nowicjusz z Los Angeles Mike Trout czy zawodnik z Detroit Miguel Cabrera.

Co przemawia za Troutem ? Bez wątpienia zgarnie nagrodę dla Rookie of The Year oraz ma jeden z najlepszych w historii sezonów biorąc pod uwagę wiek.
Przemawia za nim również WAR [Wins Above Replacement].
Cóż to za cudo ? Obliczane wg specjalnych formuł wartość zawodnika.
Skumulowana statystyka jak często przebywa dany zawodnik na bazie , siłę zawodnika , baserunning [szybkość] , defensywa [podział na fielding i throwing]
Suma tych 5 statystyk daje wartość - ilość zwycięstw jakie daje zawodnik w porównaniu z zawodnikiem z tzw. replacement level czyli AAA Player lub tzw AAAA Player.
Replacement Level dotyczy zawodnika oczywiście z WAR równym 0.0. Jest to zawodnik po którego można sięgnąć w każdej chwili - czy to z farmy AAA czy zapomniany zawodnika na Free Agents.
Wg strony Baseball-Reference ekipa złożona z zawodników z WAR równym 0.0 zrobiła by bilans 52-110.
Dla przykładu takie Houston z tego sezonu nadaję się idealnie.
Zdarza się , że zespoły nie są w stanie wygrać tylu spotkań - np Arizona z 2004 roku czy Detroit w 2003 roku.
Tutaj trochę więcej. => http://www.baseball-reference.com/blog/archives/6063

Za Troutem przeważa świetny ofensywny sezon , ma sporo skradzionych baz oraz jeden z wyższych współczynników Wins Above Replacement w defensywie.
W WAR czy to wg przelicznika B-Ref czy Fangraphs miażdży Cabrere w defensywie poprzez świetną grę jako środkowo zapolowy, w ofensywie prowadzi lecz minimalnie.
Na obecną chwilę jego WAR wynosi 10.4 [można to zrozumieć , że dał 10 zwycięstw ekipie z LA] , najwyższy od roku 2004 kiedy to Barry Bonds miał identyczny wynik.
Bonds w tamtym roku miał 232 BB oraz 120 IBB [120 razy dostał pierwszą bazę za darmo].
W ofensywie Trout jest daleko za Bondsem , ale nadrabia to defensywą.
Barry nigdy nie był wybitnym defensorem , Trout jest.
Im bliżej do końca sezonu to Trout zwalnia , a Cabrera nabiera rozpędu. Rok temu w ostatnim miesiącu Wenezuelczyk zapewnił sobie tytuł AVG w lidze AL.

Na chwilę obecną Miguel Cabrera ma 42 HR , 133 RBI oraz średnią odbić w okolicy .333.
Przez kilka dni prowadził w każdej z powyższych kategorii w lidze American, które to składają się na Triple Crown. Sytuacja z racji minimalnych różnic w ilości HR zmienia się z dnia na dzień.
Pitching Triple Crown składa się z Wins , ERA i K.
Batting z HR , RBI i .AVG
Ostatni raz Batting Triple Crown zdobyto w 1967. Dokonał tego Carl Yastrzemski z Bostonu. Dla porównania miał 44 HR , 121 RBI i średnią odbić [AVG] .326
Warto wspomnieć , że koniec lat 60. był erą miotaczy i rok pózniej ten sam Yastrzemski wygrał klasyfikację AVG ze średnią .301 w lidze American.
Ostatni raz Triple Crown w National widziano w 1937 roku - dokonał tego Joe Medwick z linią 31 HR , 154 RBI i .374 AVG.
Każdy zawodnik we współczesnej erze , który wygrał Triple Crown znadjduję się w Hall Of Fame.

Czemu tak trudno wygrać Potrójną Koronę jako batter ?
Najczęsciej brakuje kilku punktów w średniej odbić , kilku RBI lub Home Runów.

Po erze sterydów i niesamowitych statystykach w ofensywie nadeszła era miotaczy. Ilośc no-hitters , perfect games czy spora ilość asów w każdej ekipie powoduje trudności w zdobyciu sporej ilości czy to HR czy RBI. Spora ilość pitching ballparks też robi swoje.

Sporo HR idzie bez nikogo na bazach co powoduje małą ilość RBI.
Innym powodem jest , to że miotacze w krytycznych sytuacjach narzucają wokoło strike zone lub narzucają IBB co powoduje walk zamiast H czy nawet tego Sac Fly
Często widzi się combosa 0-for-2 i 2 czy 3 BB.
Taki Bonds miał 450 HR bez nikogo na bazach w karierze. Tylko 2 razy wygrał klasyfikację HR , raz klasyfikację RBI i 2 razy klasyfikację BA. Grał 21 lat
Sporo zawodników miało odpowiednią ilość HR i RBI , ale zabrakło odpowiedniej ilości Hits.
W ostatnich latach pojawiło się sporo zawodników , którzy specjalizuję się w odbijaniu HR , inni w odbijaniu.
Dla przykładu - Ichiro Suzuki - generował sporo Hits , co za tym w line-upie pojawiał się na samym początku co powodowało , że miał mało RBI.
Typowy contact hitter - sporo H , spore AVG , ale mało HR oraz K.
Z drugiej strony Suzuki nie miał nigdy wysokiej ilość HR
Wielu zawodników grało całe swe kariery na pitching ballparks.
Przeważnie contact hitters jak Suzuki , Gwynn , Boggs czy Carew zgarniali kategorię AVG , a power hitters kategorię HR i RBI

Wśród miotaczy Triple Crown jest nieco łatwiej wygrać.
Rok Temu Verlander oraz Kershaw zgarnęli Triple Crown.
W ostatnich 15 latach Pitching Triple Criwn osiagnieto 8 razy [Clemens x2 , Martinez , Big Unit , Johan Santana , Peavy , Kerhsaw i Verlander]

Najpewniejszym sposobem do zgarnięcia MVP jest osiągnięcie linii .400 na koniec sezonu przy średniej odbić.
Ostatni raz ta sztuka udała się w 1941 - Ted Williams miał wtedy średnią .406
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 26/09/2012 16:21

Ludwiczek, średniej .400 nie zdobędzie już nikt. Ted był wyjątkiem, absolutnym fenomenem, który nawet w sezonie w którym zagrał tylko 37 spotkań był AllStarem i był rozważany do nagrody MVP. Wielka szkoda, że mu te 3 lata z kariery uciekły.


Ale wracając do czasów obecnych. Niestety wyniki w ostatnich dniach, tak jak myślałem, są dla mnie mało do przewidzenia. Ale liczę, że po paru dniach zawirowań, dzisiaj pójdzie zgodnie z planem. Jeśli nie, to koniec z typowaniem MLB na ten sezon, chyba że znajdzie się jakaś prawdziwa perełka.


San Diego Padres @ 1.901
Wszystkie atuty po stronie Padres, lepsza forma, lepszy pitcher, przewaga własnego boiska. Dodgers już prawie przegrali walkę o playoffy, jakoś nie chce mi się wierzyć, że stać ich jeszcze na dogonienie Cards. Pytanie jest tylko, jak bardzo oni w to wierzą?


LAA Angels @ 1.746
Playoffów za to jeszcze nie przegrali Angels i wciąż mają dużą szansę by pograć trochę w postseason. Wprawdzie Oakland radzi sobie na tej morderczej serii wyjazdowej lepiej niż myślałem, ale Angels są w dobrej formie i powoli, powoli ich doganiają. Kurs byłyby 1,5 ale wiadomo, po drugiej stronie dziś King Felix. Ostatnio jednak jakby był w gorszej dyspozycji, więc liczę na powtórkę.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 03/10/2012 15:26

Originally Posted By: Ghost

San Diego Padres @ 1.901 frown
LAA Angels @ 1.746 piwo


Bilans końcowy: 18-10-2 +680,7 j. +22,69%

Poszło nieźle z typowaniem regular season. MLB to najlepszy sport do obstawiania i tyle. smile


Dzisiaj ostatni dzień i ciężko przewidzieć co się będzie działo bo większość meczów jest totalnie o nic. Taki Washington mógłby powalczyć o najlepszy bilans i przewagę własnego boiska, ale podobno dzisiaj ma zagrać niewielu podstawowych graczy. W lidze NL jest już prawie wszystko jasne. W piątek St. Louis jedzie do Atlanty na 1 mecz. Zwycięzca gra dalej w playoffach, przegrany rozpoczyna urlop. Trochę okrutne rozwiązanie.

Teraz przyszła mi do głowy myśl, że Nationals mogą nie chcieć dziś wygrać żeby nie mieć najlepszego bilansu. Wtedy będą grali z Giants a nie z Braves/Cards. Sprawdziłem ich tegoroczne bilanse i z Giants mają 5-1, z Cards 4-3, z Braves 10-8. Hmm, kursu jeszcze nie ma.

Natomiast AL, jak zwykle jeszcze nie rozstrzygnięta. Jak to jest, grają 162 mecze, a i tak zawsze pewne rzeczy decydują się dopiero ostatniego dnia. Jedynie Detroit nie może zmienić swojego losu, zagrają z Oakland/Texas.
W AL East możliwości są takie: Yankees dzisiaj wygrywa -> wygrywają dywizję, mają najlepszy bilans. Baltimore zagra w wildcard game.
Yankees przegrywa i Baltimore wygrywa -> w czwartek będzie dogrywka o wygranie dywizji.
Yankees przegrywa i Baltimore przegrywa -> sytuacja jak w pierwszym przypadku.

No i w AL West dzisiaj mecz o wszystko, mecz który zdecydowanie będzie warto obejrzeć. Oakland - Texas, przegrywający będzie musiał wziąć udział w tej loterii jednomeczowej i to jeszcze prawdopodobnie na wyjeździe.
Posted by: lupus

Re: MLB - sezon 2012 - 03/10/2012 22:56

O tak to prawda jest ciekawie.


W Waszyngtonie mają chyba niezlego kaca, bo swietujac wypili 60 butelek szampana i 480 puszek piwa laugh


PS Mam nadzieje, ze Bobby poleci z Bostonu.
Mial taka szanse wywalić NYY z pozycji lidera AL East, a ten oszczędza skład.
Na co? 3 mecze do konca sezonu, a ten jakies eksperymenty w składzie. puke
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 03/10/2012 23:07

Będzie dla mnie szokiem jak Valentine nie wyleci.

A tymczasem kurs na Philę dziś 1.98. Nie tego się spodziewałem grin Wprawdzie poważne granie już skończyłem na ten rok, ale letko trzeba spróbować, a nuż Washington jeszcze nie wytrzeźwiał? wink Do tego Baltimore 1.909, ajajaj smile
Posted by: lupus

Re: MLB - sezon 2012 - 04/10/2012 02:12

Harper ma 19 lat, wiec bawil sie z synem Adama LaRoche [musial sie swietnie bawic crazy ]
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 04/10/2012 19:50

Miguel Cabrera wygrał Triple Crown American League.

44 HR
139 RBI
.330 AVG

Zawodnik Detroit Tigers pierwszy raz od 1967 i wyczynu Carla Yastrzemskiego , wygrał w jednym sezonie kategorię w ilości odbitych Home Runów , RBI i średniej odbić. W historii ten fakt odnotowano 15 razy. Ted Williams , Mickey Mantle , Lou Gehrig , Ty Cobb , Jimmie Foxx - to zawodnicy-legendy w historii MLB , którzy tego dokonali. Wiele osób nie spodziewało się , że stanie się to za ich życia - współcześnie na boisku gra bardzo mało tak wszechstronnych zawodników.

Gdy coach Jim Leyland wiedział , że Mike Trout nie zagrozi mu w kategorii Battong Average i sprowadził go z boiska , to Wenezuelczyk dostał owację na stojąco od fanów w Kansas. Byli świadkami historii baseballa. W Kansas na temat historii mogą coś więcej - w 1980 George Brett mógł zakończyć sezon ze średnią odbić ponad .400 , ale słabo odbijał we Wrześniu.
To głównie dzięki Cabrerze Tigers mogło wyprzedzić Chicago w walce o zwycięstwo w dywizji i awans do Postseason. Na pewno zostanie doceniony w głosowaniu MVP.
Za odpowiedni stan rzeczy odpowiada ostatni miesiąc - przez Wrzesień/Październik Miguel Cabrera uderzył 11 HR , miał 30 RBI oraz średnią odbić na poziomie .339.
Prócz tego faktu Cabrera w tym sezonie odnotował pierwszy sezon 200+ Hit [205] , pierwszy sezon z 40+ HR [44] , najwięcej RBI w jednym sezonie [139] oraz na nieszczęście dla niego odbił 28 piłkę Ground Into Double Play.

Fani w Detroit przez 10 lat widzieli sporo.
Najgorszy sezon w historii baseballa w 2003 roku.
36 miesięcy po sezonie 2003 Tigers gra w przegranym w World Series.
Awans do World Series po walk-off home run przez Magillio Ordoneza.
2009 rok to mecz 163 i depresja u fanów.
2011 rok to MVP i CY Young dla Justina Verlandera
2012 to Triple Crown.
W grudniu 2007 roku manager Detroit oddało kilku świetnych młodych zawodników za Cabrere i miotacza Dontrelle Willisa.

Pierwsze takie dokonanie przez zawodnika Latynoskiego.
Możliwe , że następne takie wydarzenie przyjdzie nam czekać trochę dłużej...
Posted by: Jasiu

Re: MLB - sezon 2012 - 05/10/2012 06:45

Akurat Cabrera... Człowiek, który rozgromił w dziwacznych okolicznościach moje dwa solidne kupony. W tamtym roku Chicago White Sox zamykało solidny dubel, w 4 czy piątym inningu prowadziło z Detroit 8-1. Bot 9, DET wyrównuje na 8-8. 2 outy, at bat Miggy - 1 piłka - home run... Jednak to, co zdarzyło się 5 sierpnia 2012 roku wydawało się po prostu niemożliwe. Zagrałem po bardzo dobrym kursie CLE. Zacięty mecz, ale w 10 inningu CLE wyszło na 8-5. Potem bot 10, pierwszy out, drugi out... Puste bazy, 2 outy i DET wbija 5 runów... Oczywiście najpierw wyrównało na 8-8 i Miggy at bat. 2 run HR na 8-10. Niby w przyrodzie nic dwa razy się nie zdarza, ale jednak... Gdy przeczytałem tu, że walczy jednak o pierwsze od tylu lat Triple Crown, oczywiście życzyłem Cabrerze tego sukcesu.

Jednak teraz, gdy DET trafiło na Oakland w plaoffach, bardzo liczę na ekipę z Kalifornii. Wspaniały sezon, mnóstwo emocjonujących meczów (bodajże najwięcej walk-off wins w tym sezonie; ostatni, decydujący o wygraniu dywizji mecz z zeszłorocznym finalistą World Series - z 1:5 do 12:5). Nie wiem, jak z kursami, ale więcej szans na awans, nawet czysto obiektywnie dawałbym raczej OAK. DET jest w postseason dzięki wygraniu dywizji, chociaż w sumie miało dopiero 7 wynik w American League. Z drugiej strony, DET końcówka sezonu naprawdę wspaniała i tegoroczne mecze z OAK na plus. Szykuję się wielka bitwa.

Dziś już z kolei Wild Card Games - Atlanta:St.Louis i Baltimore:Texas. Z sentymentu po tamtym sezonie będę kibicuję St.Louis, zaś w drugie parze ściskam kciuki za Baltimore. Dla mnie druga, obok Oakland, z rewelacji tego roku. Do końca walczyło z NYY o wygranie chyba najtrudniejszej (Boston w sumie strasznie osłabił się gdzieś dopiero koło połowy sezonu). Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatnim, 162 meczu. Wiadomo, faworytem TEX, ale ja liczę na waleczną ekipę z Baltimore.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 05/10/2012 14:38

To prawda Jasiu, że Oakland ma wspaniały sezon. W końcówce obserwowałem ich dość dokładnie i naprawdę nie może tu być mowy o fartownym awansie. Świetny pitching, świetna gra w obronie (rzecz rzadko zauważana i doceniana) i ofensywa może nie tak efektowna jak w Texasie, ale potrafiąca zdobywać punkty wtedy kiedy są najbardziej potrzebne. Równy zespół, zgrany, grający na luzie, to wystarczyło do awansu.
Ale Detroit ma zawodników, którzy w pojedynkę potrafią przeważyć losy spotkania. Miggy, Verlander, Prince. Jednak ciężko szukać takich w Oakland. Jako zespół Athletics są lepsi, ale w postseason, gdzie jeden-dwa mecze decydują o losie zespołu, to właśnie tacy zawodnicy są niezbędni. To właśnie to o czym napisałeś w kontekście Cabrery i jego wyczynów. W tej chwili na awans Oakland jest 2.3, na Detroit prawie 1.7. To moim zdaniem bardzo dobre oszacowanie kursów.

Co do dzisiejszych meczów to będzie loteria. W long runie na pewno opłaca stawiać na dogi, bo to nie na nich ciąży presja. No ale jak tu stawiać przeciw temu kosmicie Medlenowi? Podobno Atlanta najpierw planowała wystawić Tima Hudsona, zdecydowali się jednak na Krisa. Zobaczymy czy to dobry ruch posadzić na ławie doświadczonego zawodnika w dobrej formie, który się nie przestraszy postseason, na rzecz niedoświadczonego ale w genialnej formie, który śrubuje rekord MLB meczów bez porażki.
Jeśli Medlen się nie przestraszy to Atlanta zagra dalej. Zresztą Lohse jeszcze nigdy nie wygrał w postseason. Bilans Atlanty z St.Louis w tym sezonie to 5-1.

Prędzej niespodzianki by poszukał w drugim meczu, bo Texas bardzo łatwo dało się przegonić Oakland pod koniec sezonu, mimo że wydawało się to mało możliwe. Kto wie, może to oznaka, że coś się popsuło w tej drużynie? Szkoda tylko, że Orioles zdecydowali się dziś postawić na Saundersa, którego pałkarze Texasu regularnie obijali. W tym sezonie Texas wygrał 5 z 7 spotkań z Orioles.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 06/10/2012 02:42

Texas-Baltimore

Na dzień dobry już dzisiaj zostaną rozegrane spotkania Wild Card.
W pierwszym meczu dość niespodziewanie znalazła się ekipa z Texasu , która od 8 Kwietnia do 2 Października prowadziła w dywizji.
Od 24 Września wygrali ledwie 2 spotkania i przegrali 7 - w tym decydującą serię w Oakland.
Na ekipę z pierwszego miejsca AL West czekało Detroit , a na ekipę z Dziką Kartą NY Yankees. Prawdę powiedziawszy Yankees mimo masy kontuzji wyglądają groźniej dla Texasu w tym sezonie. Rangers u siebie poradziłoby sobie praktycznie z każdą ekipą w Postseason. Ten mecz mniej w domu jako ekipa z Dziką Kartą może przeważyć na awansie lub porażce - szczególnie na wyjeździe. Z Detroit mają dodatni bilans , to samo z Baltimore. Z Yankees bilans 3-4 , z Oakland 8-11 w tym sezonie.

Siła ofensywa Texasu jest duża , lecz pamiętajmy że są w dołku.
Przegrali dywizję w ostatni dzień/przewagę własnego boiska w Postseason , a takie coś jest bardzo ważne w tej fazie rozgrywek.
Plusem ekipy z Texasu jest ofensywa - Mike Napoli , Ian Kinsler , Adrian Beltre , Josh Hamilton czy Nelson Cruz.
Hamilton po raz kolejny w czołówce klasyfikacji HR i RBI. Po meczu z 4 HR właśnie w Baltimore prowadził zdecydowanie i mówiono , że może zdobyć nagrodę MVP [jej raczej nie zdobędzie , jakieś pojedyncze first place może]
Ofensywa Texasu - pierwsza w ilości Runs , Hits , druga pod względem średniej odbić , 3 w klasyfikacji OBP , druga w SLG i OPS

Gorzej moim zdaniem wygląda sytuacja z miotaczami. Żaden z nich mnie nie przekonuje - może w jakimś stopniu Harrison.
Nikt z nich nie jest asem w typowym tego słowa znaczeniu. Spore WHIP/rozdają sporo HR. Ich miotacz nr 2 - Darvish ma zdecydowane problemy ze strefą strike. Holland rozdał 32 HR.
Baltimore i Oakland to dwie ekipy , które zaskoczyły w tym sezonie. Baltimore głównie zrobiło różnice w one-run games - bilans 29-9. To oraz świetny finisz i słaba postawa Yankees równa się się dobrym bilansem i grą w Postseason pierwszy raz od 1997 roku.
Orioles to głównie świetny bullpen , rozsądne decyzję trenera Bucka Showaltera , sporo szczęścia oraz niesamowita gra po All Star Game [Sierpień 18-9 , Wrzesień 19-9].
Ofensywa to połówka ligi American - ale pod względem HR zajeli drugie miejsce.

Starters :
BAL : Saunders [2.91 ERA , 1.11 WHIP za last 3]
TEX : Darvish [2.08 , 0.88 za last 3]
Gdy Darvish gra w domu to Texas ma bilans 11-3.

Saunders ma katastrofalne statystyki w Texasie. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest użycie bullpenu od połowy meczu.
Za ostatnie 10 spotkań obie ofensywy grają podobnie. Pitching wygląda zdecydowanie lepiej po stronie Orioles.

Dla mnie no bet , chociaż kibicuje ekipie z Baltimore.


Atlanta - Cardinals

Niepokonany Kris Medlen po stronie Braves i po stronie Cardinals Kyle Loshe[/b]
Zacznijmy do gości.
Loshe w tym sezonie WHIP 1.09 , ERA 2.86 , za ostatnie 3 mecze => WHIP 1.11 , ERA 3.32.
Na wyjazdach ERA 3.41 , WHIP 1.12 .
To tyle statystyki - w ostatnim czasie miał na rozkładzie sporo underowych ekip lub takich , które już na początku Września nie liczyły się w walce jak Cubs , Astros czy San Diego.
Loshe w Postseason jak Starter grał 4 razy - bilans 0-4 i ERA ponad 5.50.
Z racji , że obecny line-up Braves średnio odbijał przeciwko niemu ze średnią .320 to jest to ryzykowny pomysł aby zaczynał dzisiaj.
Większość czołowych zawodników jak Uggla , McCann , Jones czy Freeman ma przeciwko niemu odbitego Home Runa.

Medlen - bilans 10-1 [loss jako reliver] , ERA 1.57 i WHIP 0.91 w 138 IP.
W tym sezonie jeśli ktoś grał na Medlena to nie tracił pieniędzy - Atlanta wygrała 23 kolejne spotkania , gdy Medlen zaczynał.
Rozdał więcej jak 2 R tylko raz na 50 wizyt na boisku
Dla Chippera Jonesa może być to ostatni domowy mecz w swej karierze. 92 gry w Postseason i 3 World Series [jedno wygrane w 1995 roku]

Braves are 25-1 in Medlen's last 26 starts

Z racji startera ruszyłbym Braves @ 1.57 , ale kurs marny.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 06/10/2012 07:43

Braves przegrało na własne życzenie. 4 punkty po błędach defensywy , która była najlepsza po regular season.
Kanonadę błędów rozpoczął stary wyga Jones przy 0 outs - zamiast double play spowodował , że zawodnicy Cardinals byli na skrzydłach tj 1 i 3 baza.
Klejny błąd to ofensywa - SS Simmons spowodował interference co zamiast punktu za skutkowało outem.
Resztę dobiła defensywa w 7 innningu - Simmons i Uggla spudłowali przy defensywnych akcjach i zamiast "bliskiego" wyniku Cards wykorzystało sytuację i zdobyło punkty.
Chipper bardzo słabe zawody - "na pałce" jak i jako defensor.
Tacy zawodnicy jak on powinni wspierać ekipę , a nie być obciążeniem.
Dobra decyzja managera Braves o zastąpieniu McCanna Rossem - 2R Home Run i single po tzw. "bunt". 3-for-4 w ciągu meczu - bardzo dobra linia.

Sędziowie też się nie popisało - zamiast uznać hit/error - wynaleziono infield fly rule.
Najdziwniejsze jest to , że piłka była głęboko na lewym zapolu i prawdopodobnie byłaby złapana przez LF Cards.
Mimo znajomości zasad z infield fly rule nie spotkałem się za często.
Tutaj wytłumaczenie zasad.

Cytat:
An INFIELD FLY is a fair fly ball (not including a line drive nor an attempted
bunt) which can be caught by an infielder with ordinary effort, when first and second, or
first, second and third bases are occupied, before two are out

On the infield fly rule the umpire is to rule whether the ball could ordinarily have been handled by an infielder&#8212;not by some arbitrary limitation such as the grass, or the base lines. The umpire must rule also that a ball is an infield fly, even if handled by an outfielder, if, in the umpire&#8217;s judgment, the ball could have been as easily handled by an infielder. The infield fly is in no sense to be considered an appeal play. The umpire&#8217;s judgment must govern, and the decision should be made immediately.
Chodzi głównie o to , aby zawodnicy z infield specjalnie nie upuszczali piłki , aby dopuścić nastepnie do double lub triple play. Sędzia musi ogłosić infield fly rule w trakcie gdy piłka jest w powietrzu. Dzisiaj Sędzia spóżnił się z decyzją.

Co ciekawe rookie Simmons dopuścił do dwóch niebywałych sytuacji - interference oraz nieszczęsnego infield fly rule.

Fani Braves dopełnili czary goryczy - po błędnej decyzji sędziów - na boisko poleciały butelki.
Posted by: Jasiu

Re: MLB - sezon 2012 - 06/10/2012 07:49

Z angielskiego jestem słaby, ale coś komentatorzy wspominali, że "game is under protest" czy coś takiego. Chyba trener ATL złożył jakiś protest czy co i ma być w ciągu 24 godzin rozpatrzony??? Swoją drogą mecz pełen ciekawych, niecodziennych akcji. Dobry początek postseason.
Posted by: bitnap

Re: MLB - sezon 2012 - 06/10/2012 08:07

4.19
PROTESTING GAMES.
Each league shall adopt rules governing procedure for protesting a game, when a manager claims that an umpire’s decision is in violation of these rules. No protest shall ever be permitted on judgment decisions by the umpire. In all protested games, the decision of the League President shall be final.
Even if it is held that the protested decision violated the rules, no replay of the game will be ordered unless in the opinion of the League President the violation adversely affected the protesting team’s chances of winning the game.
Rule 4.19 Comment: Whenever a manager protests a game because of alleged misapplication of the rules the protest will not be recognized unless the umpires are notified at the time the play under protest occurs and before the next pitch, play or attempted play. A protest arising on a game-ending play may be filed until 12 noon the following day with the league office.

-> http://translate.google.pl/
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 06/10/2012 19:54

Złożyli protest, ale nie mają żadnych szans. Wszystko z powodu niejednoznaczności tej zasady.
Co nie zmienia faktu, że Braves mogą się czuć pokrzywdzeni. Szkoda, że pożegnanie Chippera odbyło się w takich okolicznościach.

Dwa dogi przeszły dalej, seria Medlena przerwana, problemy Texasu okazały się poważniejsze.
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 11/10/2012 15:01

Cincinnati Reds @ 1.820

Nie wierzę, że Reds zostaną pierwszym zespołem w historii baseballa, który po wygraniu pierwszych dwóch meczów na wyjeździe, przegra wszystkie 3 u siebie. Mat Latos bardzo dobrze sobie do tej pory radził z pałkarzami Giants.
Tu się nie ma co rozpisywać, tak być musi po prostu boks
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 13/10/2012 16:50

Czy ja to juz gdzies widziałem ?

Cardinals awansowało do NLCS po epickiem 9-tym inningu.
Ze stanu 5-7 zdobyło 4 punkty przy dwóch outach w 9-tym inningu.
Bohaterami zostali zawodnicy , którzy nie wychylali się przed szereg przez cały sezon - Daniel Descalso i Pete Kozma.

9-ty inning stary wyga Beltran rozpoczął od double
Następnie Holliday i Craig zostali wyoutowani. Mamy DWA OUTY.
Kolejny na liście Yadier Molina zebrał walk przy two outs i miał już count 2-2 i 3-2 co przy strike'u owocowałoby awansem Nationals
Do sytuacji z pałką podchodzi David Freese [czy ja to już gdzieś widziałem ?] - po 3 narzuconych piłkach przez miotacza Nationals ma 1-2 i dostaje 3 kolejne balls.
Walk i bases loaded.
Descalso uderza single przy pierwszej piłce i mamy remis po 7.
Kolejny do at bat pochodzi Pete Kozma. Przy 2-2 uderza single'a
Cardinals prowadzi 9-7. Poraz kolejny strike od wyeliminowania
Kolejny Jason Motte[ miotacz] zostaje wyoutowany poprzez SO.

Wainwright po raz kolejny sobie nie poradził z presją jako starter , za to bullpen przez 7 IP dał 1 ER.
Przy Nationals powinny zatrudnić nowego trenera od miotaczy.
8 walks przez miotaczy , w pierwszym meczu Gonzalez narzucił 1 H oraz 7 BB.

Kolejny tylko Pażdziernikowy cud w wykonaniu Cardinals.

*Pytanie odsyła do meczu nr 6 w World Series rok temu.
Jeśli sami Amerykanie mówią , że taki mecz jest raz na pół wieku to coś chyba w tym jest
Posted by: Ghost

Re: MLB - sezon 2012 - 13/10/2012 18:06

Brawo Cardinals piwo Meczu nie widziałem, ale co tam się musiało dziać shocked Nats zapłacili za posadzenie Strasburga na ławie i brak doświadczenia. Ale spokojnie, przyszłe lata będą należeć do nich.

Ależ wyrównane są playoffy w tym roku, podejrzewam że teraz też nikt w 4 czy 5 meczach nie skończy.

Oglądałem kawałek Jankesów wczoraj i podawali w TV statystykę jak dla mnie szokującą. Otóż Yankees nigdy w postseason nie przegrali meczu, który wygrywali po 8 inningach. Jednym słowem w 92 spotkaniach z rzędu nie zwalili save situation! shocked Aż nie chce się wierzyć, bo choćby nawet w ostatnich dniach były 2 takie sytuacje w innych meczach.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 14/10/2012 01:29

Detroit - Yankees

@NYY => 13 , 14 , 20* , 21*
@DET => 16 , 17 , 18*


Przed nami pierwszy mecz o mistrzostwo w lidze American.
Dzisiaj starterami będą Doug Fister oraz Andy Pettite.
Manager ekipy z Motown Jim Leyland najprawdopodobniej wystawi dwóch miotaczy typu "ground ball pitcher" w Nowym Yorku. Powodem tego jest wysoki współczynnik batting oraz dziwnie wiejące wiatry na nowym stadionie Jankesow.
Odpowiednio odbita piłka poleci na HomeRun na Yankee Stadium [takiej patologii jak na Wrigley Field nie ma].
Kładzenie tutaj presji na zawodników, którzy produkują fly outs byłoby nie wskazane.
Prócz Fistera - w meczu jutrzejszym najprawdopodobniej wystąpi Anibal Sanchez.
Obaj to ground ball pitchers oraz sa efektywni przeciwko LHP.
Fister w tym sezonie grał raz przeciwko Yankees - jedyny start skończył po 6.1 IP , oddając 2 ER w przegranym 4-3 spotkaniu w Detroit.
Ostatnie spotkanie na Yankee Stadium to mecz nr 5 ALDS 2011. Wygrane przez Tigers.
Pettite to weteran występów w Postseason. W tym sezonie miał bardzo dobre liczby , lecz jedynie w 75 IP

Justin Verlander oraz CC Sabathia nie wystąpią przynajmniej do serii w Detroit. Muszą odpocząć po meczach numer 5 w Divisional Series. Spotkania obu panów raczej nie przewiduję się , chyba że w meczu nr 7 [Verlander grał dzień wcześniej].

Seria Detroit to świetne starty Start Pitcherów oraz złe kończenie spotkań przez duet Benoit&Valverde.
Benoit przyczynił się do kłopotów w meczu numer 2 , Valverde dał 3 punkty w tym zwycięski w meczu numer 4.
Benoit w tym sezonie wykazuję nadmierne rzucanie piłek , po których piłka ląduje za parkanem. HR/9 1.8 [podwoił wyczyn z zeszłego roku]. Takie coś może oznaczać na takim stadionie jak Yankee Stadium zawody w posyłaniu Home Runów na odległość.
Seria Yankesów była bardzo underowa. Przykład ? Cano AVG .091 , Granderson .158 , Swisher .111 , Martin .176 , A-Rod .125
Honor ratowali Suzuki , Jeter oraz Ibanez.
W przypadku Yankees dobrze grali miotacze i bullpen.
Może to być klucz dla nich do wygrania serii.

Jak dla mnie ciężko cokolwiek przewidzieć.
Mocno prawdopodobny scenariusz , że powrócimy do Nowego Yorku na mecze nr 6 i 7.
Kluczem będzie bullpen Tigers i rozsądne jego używanie.
W Baltimore Buck Showalter dokonał cudu w tym sezonie i mogliśmy oglądać mecz nr 5

Co do Starterów - Pettite ma przeciętne statystyki przeciwko widzianym zawodnikom z Detroit - szczególnie przeciwko DH Youngowi i SS Peralcie.
Cabrera tylko 4-for-20
Fister powinnien uważać na Jetera , Tex'a , Cano i Ibaneza.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 14/10/2012 06:03

St.Louis - San Francisco

@STL => 17 , 18 , 19*
@SF => 14 , 15 , 21* , 22*


W ostatnich latach była tendencja , że ekipa z Dziką Kartą ląduję w finałach ligi lub World Series. W tym roku taką ekipą będzie St.Louis - mistrzowie sprzed roku , których nie należy lekceważyć do ostatniej piłki w spotkaniu. Przekonała się o tym ekipa ze stolicy oraz w ubiegłym World Series - Texas.
Cards w tym roku w Postseason ma więcej spotkań do rozegrania na wyjazdach. Mecz w Atlancie , 3 mecze w Waszynktonie i ew. 4 spotkania w San Francisco. Poza Braves - Nationals oraz Giants słynną z dobrego pitching. Cain , Vogelsong , Bumgarner , Lincecum czy Zito.
Giants w serii z Reds zagrało bardzo słabo w domu - pitching jaki i top of the order w line-upie. Reds nie słynęło z wybitnych narzucających , a Cardinals takich posiada. Neutralizując Poseya i Sandovala Cardinals może zakończyć serię Championship u siebie w domu.

W pierwszym spotkaniu Matt Cain zagrał żle jak na niego w spotkaniu domowym [5 IP , 5 H , 3 ER , 1 BB , 2 HR] - a szansę na ew. pościg dobił reliver Santiago Castillo. W drugim domowym meczu - starter Reds - Arroyo narzucił one-hittera przez 7 IP, a drugiego hita w meczu dał Arredondo. Ofensywa Giants w domu nie istniała.
Giants tutaj też się nie popisało - pomimo bilansu w domu 48-35 oraz ERY Starterów za sezon 3.15 w domu to kolejny Starter marnuje szansę na dobry wynik.
Młodzik Madison Bumgarner miał 7 H , 4 ER i HR w 4.1 IP.
Jose Mijares i Sergio Romo dobili ofensywę Giants , gdyby tam miała gonić wynik.
Podsumowując - w domu nie funkcjonowało nic.

3 spotkanie to wyratowanie się z opresji. Vogelsong'a który przez większą część sezonu jaki i w końcówce miotał na bardzo przyzwoitym poziomie tutaj przesadził z walks [3 BB w 5 IP] , lecz wraz z bullpenem powstrzymali ofensywę Reds. Bailey - starter Reds , który tuż przed zakończeniem sezonu miał no-no z Piartes - miał szansę na no-hittera , ale ofensywa Reds grała dno. 4 H , 4 sytuację RISP oraz przez 5 IP bullpen Giants pozwolił na 3 baserunnerów ekipie z Ohio.

Mecz nr 4 to powrót top of the order Giants oraz świetny relief apperance Lincecuma
Awans to zasługa Bustera Poseya i jego Gran Slam HR.

Podsumowując.
Z meczu na mecz ekipa z Giants zaczęła się rozkręcać.
In bullpen we trust.
Żaden starter nie osiągnął 6 inningu z ekipy Giants.
Manager SFG ma więcej doświadczeni w decyzjach dotyczących bullpenu.
Liga NL to umiejętność balansu pomiędzy ustawianiem line-upu /używaniu miotaczy oraz Pinch-Hitterów w Postseason.

W tym sezonie 6 spotkań między obiema ekipami.
Bilans 3-3

Starterzy Cardinals wyglądali porządniej poza Wainwrightem i jego bym ograniczył w Startach.
Ofensywa wygląda bardzo dobrze - czasami powstrzymywał ich pitching Nationals , ale moim zdaniem wyglądał lepiej jak u SFG.
Walks powinno rozstrzygnąć kto awansuję. Nats rozdawało walki na lewo i prawo i w każdym meczu mieli więcej walks jak miotacze STL.
Giants nieco bardziej trafiało w strefę strike.
Molina , Beltran oraz Holliday to zawodnicy , którzy mają wiele doświadczenia z Postseason. Molina miał sezon życia w tym sezonie z 6.7 WAR. Posey dla porównania 7.2 , lecz Posey to głównie ofensywa , Molina to świetny defensywy łapacz.

Lynn miał o wiele lepszy Wrzesień jak Bumgarner.
Jutro upatrywał bym szans underdoga.
Cardinals @ 2.220

Jak sądzicie ?
Posted by: saturas25

Re: MLB - sezon 2012 - 15/10/2012 05:38

Można też spróbować over 3,5 Cardinals po podobnym kursie. Cardinals ostatnio naprawdę sporo runs zdobywają i kto wie, czy tym razem znowu nie będą mieli takiej skuteczności jak w serii z Nationals. Over 7 w całym meczu też ciekawie wygląda. Ogólnie to widzi mi się tutaj dość wysoki wynik.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 16/10/2012 01:01

Miałem wrażenie , że w National miotacze wytrzymują dłużej.
Może poprzez to , że batterzy są słabsi , brak pozycji DH lub mają najbardziej underową dywizję w lidzę.
Jak na ligę AL - Yankees jak i Tigers mają w tym Postseason bardzo dobrze przygotowanych Starterów.
U Yankees nie działa ofensywa , ale to już inna historia.
Starterzy Detroit od 5 inningu 3 meczu ALDS nie dali punktu. Będzie to już 29.2 IP
Jutro Verlander miota w domu , więc ta seria może wzrosnąć , na dodatek Yankees gra bez Jetera do końca Postseason.

Ale wracając do NL
Giants potwierdza opinię , że Starterzy w tym roku nie są na takim poziomie jak w 2010 roku.
Bumgarner zdjęty po 3.2 IP , to samo Lynn.
Marne szansę w tym NLDS , że zobaczę Startera Giants miotającego powyżej 6 inningu.
Bumgarner już w drugim inningu rozpoczął punktowanie - dał HR Davidowi Freesowi , który ma zamiar być nowym Mr. October.
W 4 partii oba kluby zdobyły po 4 punkty , pozbyły się Starterów i od tego momentu nikt nie osiągnął 3 bazy w meczu.
Oba bullpenu grały tak dobrze

Lincecum 2 IP , 2 BB , 1 K , 0 H , o ER
Kolejny dobry relief apperance.

Dzisiaj starterzy
STL : Chris Carpenter
SFG : Ryan Vogelsong

Pomimo kontuzji przez pół sezonu - Carpenter wydaję się być bardziej doświadczony i bardziej odpowiednim zawodnikiem na to miejsce.
Nie powinien mieć wpadek jak jego koledzy lub miotacze Giants.
Z Washington 5.2 IP , 7 H , 2 BB ale skończyło się bez punktów w wygranym spotkaniu.
Paradoks. Carpenter w karierze nie przegrał w San Francisco [przynajmniej jego ekipa] , Vogelsong nie wygrał w meczu rozgrywanym w SF z Cardinals [oba mecze dawno temu].
W tym sezonie Ryan miotał w meczu w St.Louis , który Giants wygrali 15-0.
Starterem STL był Joe Kelly , który teraz miota jako reliever w ekipie Cardinals
Vogelsong w domu bardzo dobra linia. 7-4 , 2.56 za Regular.
Carpenter przeciwko batterom Giants AVG .247 , 2 HR , 6 BB.
Najlepsza linia przeciwko Ryanowi Theriotowi , ale ten w Postseason tylko 3 AB
Vogeslong przeciwko batterom STL - AVG .275 , HR , 6 BB.
Vogeslong ma nie najlepsza linię przeciwko Beltranowi.
4-for-11 , HR , 2 2B , 2 BB.
Obaj nie widzieli dzisiejszych batterów nazbyt dużo ilośc razy

Należy brać pod uwagę , że jak Giants dzisiaj przegra to naprawdę będzie im trudno powrócić do domu na mecze nr 5 i 6.

Under 7 @ 1.76

Nie przewiduję dzisiaj masy punktów.
Carpenter zagra swoje , Vogeslong tak samo , bullpen wejdzie w połowie meczu i podtrzyma wynik.
Posted by: jencz

Re: MLB - sezon 2012 - 19/10/2012 05:28

jak gra Linceum to kibicuje liceum smile
na STLC -1,5 z 700$ można postawić ?
Posted by: lupus

Re: MLB - sezon 2012 - 24/10/2012 03:00

Ozzie Guillen zwolniony z Miami.
Posted by: Ludwiczek

Re: MLB - sezon 2012 - 25/10/2012 02:20

Dzisiaj w nocy zaczynamy SHOW.

Game #1

Detroit Justin Verlander RHP , [Postseason 3-0 , 0.73 , 25 K w 24.1 IP , WHIP 0.61]
San Francisco Barry Zito LHP , [Postseason 1-0 , 1.74 , 10 K w 10.1 IP , WHIP 1.45]

Pierwsze dwa spotkania gramy w San Francisco na dość underowym stadionie AT&T Park.
Barry Zito w tym sezonie miał pierwszy zwycięski sezon od 2006 [od ostatniego sezonu w Oakland]
Przed sezonem 2007 przeniósł się do San Francisco i od tamtej pory był najbardziej przepłaconym miotaczem w lidze.
Przez 5 lat gry zrobił WAR na poziomie 4.2 [nie liczę obecnego] , zarobił w okolicach 80 milionów i zrobił bilans 43-61 z ERĄ 4.55.
Zmienił się niesamowicie w złym znaczeniu tego słowa
W tym sezonie linia 15-8 [bilansem się proszę nie sugerować , bo można mieć bilans 3-0 i ERA ponad 6.0] , ERA 4.15 [wysoka jak na NL West] , ERA+ 84 , WHIP 1.38 oraz WAR -0.3.
Zaawansowane statystyki to H/9 9.1 [średnio na 9 inningów ponad 9 H rozdaje , od ostatniego sezonu w Oakland regularnie linia powyżej 8.0] , BB/9 3.4 , SO/9 5.6.
Zito świetnie zaprezentował się tylko w meczu z Cardinals , o meczu z Reds pomimo wygranej ekipy z West Coast powinien zapomnieć.
Odrazu pojawiły się opinie jak to świetnie miotał z St.Louis.
Z drugiej strony Cardinals zdobyło tylko 1 punkt w ostatnich 3 spotkaniach i to z ich winy Giants znowu powróciło z dalekiej podróży.
W zeszłym sezonie Zito miotał przeciwko Tigers i zaliczył dobra linię. Nie dał punktu przez 6 inningów w wygranym spotkaniu 15-3.
Pamiętam Interligę z 2011 roku i poza Verlanderem każdy Start Piczer grał tragicznie. Szczególnie seria z Mets i Giants to były punkty zapalne.
W tym sezonie minimalnie gorzej batterzy ekipy z Tigers radzą sobie przeciwko leworęcznym miotaczem , a Zito właśnie miota lewą ręką.

Justin Verlander.
Bilans 17-8 , ERA 2.64 , 238.1 IP , 239 SO , ERA+ 160 , H/9 7.3 , HR/9 0.7 , BB/9 2.3 , WAR 7.6 i kolejna szansa na American League Cy Young Award
Ot kolejny dobry sezon.
Verlander może ponieść porażkę , jeśli będzie chciał nabijać sobie StrikeOuts. SFG to ekipa z jednym z najmniejszym procentem SO w tym sezonie. Ledwie 17.7 %
Na początku postu podałem statystyki Verlandera za Postseason. Gra rewelacyjnie , włączył mu się beast mode z przełomu Maja/Czerwca z ubiegłego sezonu.
Przypomina Cole'a Hamelsa z Postseason 2008 , który bym motorem napędowym swojej ekipy w tamtym Postseason.
Verlander jak wiadomo zagrał tragicznie w meczu All-Star ponieważ chciał wejść w mecz z piłkami dochodzącymi do 100 mil na godzinę. Zatracił przez to celnośc i 5 punktów w jednym inningu wpadło na korzyść NL.
Czemu o tym wspominam ? Mecz All Star decyduję o tym kto będzie miał home-field advantage w World Series. Taką przewagę ma SF Giants. Co to powoduję ? W 4 meczach Tigers nie mogą używać DH i muszą posłać Delmona Younga do defensywy. Young jak wiadomo nie jest najlepszym defensorem.
Jeśli Young przypomni sobie serię z Oakland to na miejscu Jima Leylanda użyłbym tria Berry-Jackson-Dirks ew. Dirks-Jackson-Garcia. Jeśli natomiast przedłuży świeżość z serii z Yankees to nie bałbym się o defensywę.
Kolejnym problemem jest odbijanie miotaczy. Verlander , Fister i Sanchez to nie zawodnicy stworzeni do odbijania piłek.
Scherzer jak na pobyt w Arizonie miał jeszcze zadowalającą średnią jak na piczera.
3 czy 4 AB w spotkaniu to nie jest najlepsza ilość do Hitów wyprodukowanych przez miotaczy z American League

Start Miotacze Tigers za Postseason mają ERE 0.68.
5 ER w 34.2 IP z Oakland i 2 ER w 27.1 IP z Yankees
Na dodatek trzeba dodać serię w Postseason , gdzie przez ponad 36 IP nie dali punktu.

Na stadionach NL Jim Leyland musi wybrac między Andy Dirksem i Avisailem Garcią oraz zminimalizować używanie bullpenu. Każde użycie pinch-hittera lub pinch-runnera zamiast miotacza powoduje automatyczną zmianę miotacza na stadionach National. Leyland będzie musiał odpowiednio rotować line-upem aby nie wpaść w pułapki. Z drugiej strony był managerem Pittsburgha przez wiele lat oraz wraz z Florydą zdobył World Series w 1997 roku.

Marco Scutaro - zdobywca MLV NLCS - zamienił w H połowię sytuacji gdy był "na pałce".

Manager Giants - Bruce Bochy musi czekać do meczu numer 3 na użycie swoich dwóch najlepszych miotaczy w tym Postseason.
Matt Cain prawdopodobnie będzie w użyciu na mecz nr 3 lub 4 oraz ewentualnie na mecz nr 7.
Bochy może użyć Tima Lincecuma jako Start Miotacza na tzw. normal rest , ale w tym sezonie ma bilans 10-15 z ERĄ ponad 5.

Nadchodzi też pytanie , czy po powrotach z 0-2 i 1-3 Giants maja na tyle siły , aby pokonać szalejący Start Pitching Tigers.
Na dodatek przyjdzie im oglądać Verlandera min. 2 razy.
Za dużo jak dla nich.
Cardinals na dodatek popełniło błąd , ponieważ nie przyjmowało piłek narzucanych przez Zito , które mogłyby zapełnić bazy.
Z Zawodnikiem pokroju Miguela Cabrery , trzeba być ostrożnym. Nie bez przyczyny ma dwa konsekwentne tytuły w średniej odbić w American oraz Triple Crown

Pierwotnie myślałem o zagraniu Giants +1.5 , który kusi , ponieważ nie spodziewam się ofensywnych fajerwerków dzisiaj.
Buster Posey oraz Pablo Sandoval to klasowi zawodnicy , ale w tej formie miotaczy Tigers nie liczyłbym na fajerwerki ofensywne , chyba że pojawi się Jose Valverde a.k.a. Papa Grande lub Benoit.

Dzisiaj pobrałbym UNDER 7 @ 1.74.
Ewentualnie szukałbym doga w postaci Giants , które po kursie 2.53 w domu jest jakby to powiedzieć bardzo przesadzone.
Sporo razy spotkałem się z Verlanderm po kursie mniejszym niż 1.60 na wyjazdach , gdzie Tigers albo ledwo dowiozło zwycięstwo do końca albo przegrywało runem.
Posted by: saturas25

Re: MLB - sezon 2012 - 29/10/2012 04:31

Co myślicie o czwartym meczu serii? Jak dla mnie kursy znowu są mocno przesadzone na San Francisco Giants. Wygrali oni pewnie trzy pierwsze mecze, a mimo to dla bukmacherów są underdogiem i to wyraźnym. Na dodatek Matt Cain jak dla mnie jest lepszy od Scherzera, dlatego jakoś nie widzę w Detroit tak wyraźnego faworyta jak to widzą bukmacherzy. Kurs powyżej 2,3 na SF Giants kusi. Ja wiem, że nikt nie przypuszcza, by finał zakończył się już w czterech meczach, no ale Giants aktualnie są po prostu dużo lepsi.