MLB - 04.04.2005

Posted by: Ghost

MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 06:15

19:05 |Royals @ Tigers
19:35 |Brewers @ Pirates
20:10 |Mets @ Reds
21:05 |Indians @ White Sox
21:05 |Athletics @ Orioles
21:05 |Nationals @ Phillies
22:05 |Padres @ Rockies
22:15 |Blue Jays @ Devil Rays
23:05 |Twins @ Mariners
23:10 |Cubs @ Diamondbacks

Na pierwszym miejscu goscie, czas polski

Inauguracja sezonu wypadla nam w bardzo smutny czas. Ale trzeba zyc dalej. Jak Ojciec Święty napisal na karteczce przed swoja smiercia: "Jestem zadowolony i wy tez badzcie". Dlatego cieszmy sie z poczatku sezonu MLB i bierzmy sie do roboty
Posted by: Ghost

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 06:26

Probable pitchers
KC v DET
Jose Lima, RHP - Jeremy Bonderman, RHP

MIL v PIT
Ben Sheets, RHP - Oliver Perez, LHP

NYM v CIN
Pedro Martinez, RHP - Paul Wilson, RHP

CLE v CWS
Jake Westbrook, RHP - Mark Buehrle, LHP

OAK v BAL
Barry Zito, LHP - Rodrigo Lopez, RHP

WAS v PHI
Livan Hernandez, RHP - Jon Lieber, RHP

SD v COL
Woody Williams, RHP - Joe Kennedy, LHP

TOR v TB
Roy Halladay, RHP - Dewon Brazelton, RHP

MIN v SEA
Brad Radke, RHP - Jamie Moyer, LHP

CHC v ARI
Carlos Zambrano, RHP - Javier Vazquez, RHP
Posted by: gremlin

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 07:20

prosze mi wytlumaczyc dlaczego nie uzywacie nazewnictwa druzyn stosowanych przez bukmacherow????oczywiscie nie jest to atak!!! poprostu np. nazwa PIRATES nie jest dla wszystkich tak jasna, ja np.chce zaczac grac tym sportem i bedzie to stanowilo na poczatku dla mnie duze utrudnienie-pozdrawiam
Posted by: g00niek

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 09:23

Gremlin.. wystarczy zajrzeć do działu linki i popatrzeć sobie na nazwy drużyn przez minutkę i juz będziesz wiedział który team jest który...

Pozdrawiam
Dominik
Posted by: gremlin

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 09:28

Quote:

Gremlin.. wystarczy zajrzeć do działu linki i popatrzeć sobie na nazwy drużyn przez minutkę i juz będziesz wiedział który team jest który...

Pozdrawiam
Dominik



dzieki
Posted by: g00niek

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 09:44

A teraz pierwsza propozycja z mojej strony Royals @ Detroit... 2 Po stronie KC Pedro Lima, nic specjalnego, zagrał w ST 5 meczów jego bilans (1-1) ERA 7,13... nienajlepiej.. Z drugiej strony Tigers po niezłym ubiegłym sezonie dzisiaj najmlodszy od 86 roku pitcher wystąpi w pierwszym meczu sezonu 22-letni Jeremy Bondermann 6 gier (3-1) ERA 2,25.. Poza tym coraz lepiej zgrany team, nigdy nie będący efektownym graczem Brandon Inge zaliczył 8 HR's w ST.. Mam nadzieję że noga Carlosa Guillena jest w dobrym stanie po kontuzji z ubiegłego roku. Carlos Pena, Omar Infante, Ivan Rodiguez, Magglio Ordonez, mój ulubieniec Dmittri Young (heheh), Craig Monroe (avg. 33,3 5 HR, 18 RBI najlepsze w całej ekipie).. Liczę na to że Tigers mogą byc czarnym koniem rozgrywek.. Oczywiście podzielcie sobie mój entuzjazm co do Detroit conajmniej przez 2 ;-)

Zastanawiam się jeszcze nad Metsami i zagraniem dubla.. ale o tym później..

A teraz kolejna propozycja z mojej strony, dla dobrze znających angielski: http://encyclopedia.thefreedictionary.com/baseball%20statistics

zastanawiałbym się czy nie warto byłoby zająć się przetłumaczeniem skrótów na polski i umieszczeniem tego w dziale LINKI... Baseball jest dość trudnym sportem i dla laików dziwne będzie że powyżej piszę np. że Lima grał w 5 meczach a jego bilans to 1-1...(ktoś się stuknie w głowę i uzna że jestem tępy z matematyki...)

ERA - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy matki zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher) pomnożona przez ilość inningów w meczu (z reguły 9) podzielona przez ilość inningów w którym on był narzucającym.. Przykład: Dzisiejszy mecz Detroit - Kansas kończy się wynikiem 7-4. Mecz trwał 9 inningów, Jeremy Bondermann narzucał w 5 inningach i pozwolił drużynie przeciwnej w tym czasie na zdobycie 2 punktów, ERA wyniesie wtedy: 2*9/5= 3,60... Z tego widać im wyższe ERA tym zawodnik gorzej gra..

Mam nadzieję że nie pordukowałem się na darmo i komus się przyda, chyba że wszyscy juz doświadczeni i wszystko wiedzą.. W takim razie proponuję połaczyć siły i stworzyć mini kompendium dla nowicjuszy... Co Wy na to?

Pozdrawiam
Dominik
Posted by: gremlin

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 09:54

nie znam sie na tym ale prosze o wyprowadzeniu mnie zbledu dlaczego expekt na mecz colorado -san diego ma kurs 1.05 natomiast w totomixie na ten sam mecz jest kurs 1.8??? kto tu sie myli??? prosze o szybka odpowiedz!!!
Posted by: seitedo

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 09:55

było by dobrze jakby takie coś powstało;)
Posted by: g00niek

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 09:58

Gremlin... nikt sie nie myli, w Expekcie jest to zaklad na najwiecej zwycięstw w sezonie, a w TOTO na dzisiejszy mecz...

Pozdrawiam
Dominik
Posted by: gremlin

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 10:00

Quote:

Gremlin... nikt sie nie myli, w Expekcie jest to zaklad na najwiecej zwycięstw w sezonie, a w TOTO na dzisiejszy mecz...

Pozdrawiam
Dominik



o Boze SORRY ALE JA DOPIERO USILUJE RACZKOWAC W TYM TEMACIE
Posted by: gremlin

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 10:03

moze jakis znawca poswiecilby trochu czasu i zrobil jakies wprowadzenie dla takich laikow jak ja bo cos mi sie wydaje ze nie jestem sam taki zielony,uniknie sie wtedy wypisywania takich glupot jak ja to robie-prosze o usuniecie moich postow !!!moze za wyjatkiem tego ostatniego-pozdrawiam
Posted by: Ghost

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 10:27

Tu zasady gry, jezeli ktos nie zna:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Baseball

Opis statystyk po polsku sie na pewno przyda. Jak ktos wczesniej tego nie zrobi (gOOniek ) to dzis wieczorem postaram sie machnac.

Mimo iz to dopiero pierwsze mecze to cos dzisiaj trzeba bedzie zagrac. Wstepnie to Detroit, Baltimore, Chicago Cubs i San Diego. Co zagram to sie okaze pozniej.
Posted by: andyprof

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 10:42

Wydaje mi się, że w weekend w USA była zmiana czasu i mecze są już od godz. 19, a nie 20.
Posted by: andyprof

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 10:51

Spojrzałem właśnie na przepisy Wikipedii i muszę powiedzieć, że są to najlepiej opracowane przepisy tej gry jakie widziałem w języku polskim. Wykryłem tylko jedna nieścisłość - nie używa się terminu "short stopper", tylko "shortstop".

Poza tym rewelacja - chociaż trzeba pamiętać, że oryginalne przepisy zajmują grubą książkę i te na Wikipedii to bardzo ogólny wstęp.
Posted by: raiders_

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 10:55

Na rozpoczecie sezonu zdecydowalem sie na takie placzenie
NY METS + DETROIT + PHILADELPHIA zobczy my co z tego wyjdzie
Posted by: andyprof

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 10:58

Quote:

A teraz pierwsza propozycja z mojej strony Royals @ Detroit... 2 Po stronie KC Pedro Lima, nic specjalnego, zagrał w ST 5 meczów jego bilans (1-1) ERA 7,13...




Nie Pedro, ale Jose Lima - to był parę lat temu świetny pitcher, zwłaszcza gdy rzucał dla Houston. W tym roku wraca do formy. Widziałem go w jednym meczu w czasie Spring Training i wyglądał jak za dawnych lat...


Quote:

ERA - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy matki zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher)...




Trzeba dodać, że chodzi o punkty "zawinione" przez pitchera, czyli np. gdy jego zespół popełnił błąd w polu (nawet jeśli był to sam pitcher!) to takiego punktu nie wlicza się do ERA.
Posted by: frend30

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 11:00

Cześć,
też zaczynam zabawę z beseball'em zachęcony namowami i postami na zagranicznych forach. (Przynajmniej wszyscy piszą, że to "kopalnia złota")
W zwiazku z tym mam pytanie: jak ten sport ugryźć ?

W skrócie chodzi mi o to czy grać na jedną drużynę-faworyta, czy np progresję na drużyny środka w momencie gdy ich streak wynosi 6-7 porażek z rzędu ? Czy seria wyjazdów ma jakieś znaczenie i jeśli tak to jakie (to samo pytanie tyczy się meczów u siebie)? Czy ktoś z Was obstawiających dłużej baseboll'a obserwował ruchy linii i porównywał do % ilości zakładów na dany zespół? No i ogólnie chciałbym zapytać jak Wy gracie, jaką macie strategię i spostrzeżenia z Waszych poprzednich sezonów?

Osobiście myślę aby niezależnie od kursu wystawionego cały czas grać na wygranie np 2 jednostek (w momencie przegranej 4j itd - progresja)

Jeśli Komuś będzie się chciało odpisać z góry dziękuję

Pozdrawiam i powodzenia

PS
Pomysł Goonika z kompendium wiedzy o baseball'u dla nowicjuszy - super
Posted by: trueneo

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 11:18

ja podobnie jak gremlin jestem zielony w tej dziedzinie nie rozumiem tych statystk teraz przynajmniej wiem co oznacza skrot ERA, kompendium dla zielonych byloby najlepszym rozwiazaniem w ten sposob uniknie sie zamsiecania forum pytaniami ktore moga wydac sie dla was banalne, narazie przy typowaniu kieruje sie opiniami innych i kursami
Posted by: lukboj

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 11:22

Pora zacząć ale bardzo spokojnie i przedewszystkim narazie za małe/symboliczne stawki, na dziś dwa single:

New York Mets @ Cincinnati Reds 1 (1.68)

Toronto Blue Jays @ Tampa Bay Devil Rays 1 (1.84)
Posted by: emtebuki

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 12:11

Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL?
Posted by: greender

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 12:24

Narazie tródno co kolwiek powiedzieć o nowym sezonie,faworytach itp. Żałuje, że sie nie wpatrywałem w mecze przed sezonowe, ale cóż minie kilka kolejek i typowianie stanie sie o wiele prostrze. Oto kilka typów na podstawie przemyśleń jeszcze z tamtego sezonu :

Detroid - Kansas City 1 (jeden z pewniejszych wyników na dziś)

do tego kilka overków :

Detroid - Kansas City over 8.5 (zazwyczaj mecze Detroid kończą sie znaczym over'em)

Chicago WS - Clevland over 9.5 (w tym przypadku to tylko przeczycie)

Tampa Bay - Toronto over 8.5 (Tampa mało punktuje, a Toronto sporo także powinien paść)

Seattle - Minnesota over 8.5 (najpewniejszy over moim zdaniem)
Posted by: andyprof

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 12:27

Quote:

Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL?




MLB - Major League Baseball Mecze trwają tyle czasu ile trzeba aby ukończyć 9 inningów (8 i pół jeśli prowadzą gospodarze - bo wtedy nie rozgrywa się "dołu" 9-ego inningu).

Jeśli warunki pogodowe uniemożliwiają dokończenie meczy, wynik jest zatwierdzony jeśli rozegrano 5 pełnych inningów (jeśli prowadzą goście) lub 4 i pół inningu (jeśli prowadzą gospodarze).

Jeśli chodzi o czas, to zależy to głównie od pitcherów. Jeśli mają dobry dzień i kolejne auty są szybkie (oznacza to zwykle, że pada mało punktów), to mecze trwają 2 do 2.5 godzin. Jeśli króluje ofensywa, to mecze mogą trwać i 6 godzin. Zwłaszcza, jeśli zachodzi konieczność rozgrywania dodatkowych inningów (kiedy po pełnych 9 inningach jest remis).
Posted by: Prezes_1

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 12:28

Quote:

Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL?



W MLB nie gra się na czas. Minimum wychodzi chyba około 2 godzin, ale bardzo często są to 3 godziny a nawet więcej. Jeden mecz w poprzednim sezonie chyba Anaheim Angels grali 6 godzin.
Posted by: raiders_

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 12:36

Quote:

Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL?



Mecze MLB nie maja okreslonego czasu tak jak jest to np w NBA czy NHL.
W MLB gra sie 9 zmian (iningow) druzyna ktora uzyska wiecwej ponkow po rozegraniu 9 zmian wygrywa mecz.W przypadku remisu gra sie do "skutku"az ktoras druzyna uzyska wiecej punktow od przeciwnika.

Chyba dobrze wytlumaczylem i w miare jasno i przejzyscie napisalem.Jak na srednio zaawansowanego w sprawach MLB
Posted by: cristov2

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 13:15

mam mala prosbe potrzebna mi stronka z head 2 head.kiedys mialem ale system i padl i wszystko sie pokasowalo .
z gory dziekuje i pozdrawiam
Posted by: luka601

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 13:21

OAK Athletics v BAL Orioles typ 2 kurs 1.87 B&W
Posted by: frend30

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 13:57

Dobra spróbuję zagrać coś takiego:

Detroit -1.5
Baltimore -1.5 i over 9
NY Mets -1.5

wszystko za 1 jednostkę

Pozdrawiam
Posted by: frend30

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 13:58

PS
każdy typ osobno oczywiście
Posted by: stańczyk

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 14:24

@frend30:
strategia grania underdogów z mlb zaczerpnięta z netu:

1. szukasz underdogów o kursie poniżej +150 (jak kurs jest wyższy to najczęściej jest tu jakiś powód)
2. eliminujesz mecze, w których dog przegrał 3 gry lub więcej z rzedu lub faworyt wygrał 3 lub więcej gry z rzędu
3. eliminujesz mecze, w których pitcherem faworyta jest ktoś z TOP20 lig, wg ERA/NPERA - np rating Sagarina na stronie USA today

to działa i to dość nieźle

Poza tym, nie polecam progresji na siłę: ci, którzy (jak ja) grali w ub sezonie na porażkę Tampa Bay (seria 13 zwycięstw z rzędu), czy na to, że ST. Louis wygra co najmniej 1 mecz finałowy wiedzą o co chodzi:). Zwłaszcza nie stosuj progresji pod koniec sezonu, wtedy dość często następują długie passy
Posted by: stańczyk

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 14:31

polecam matchupy na stronie procappers.com - tam również statystyka h2h

na dzisiaj proponuję:
milwaukee ml
minnesota/seattle over 8,5
detroit -1,5
phillies ml
i może cincinnati ml
Posted by: mmv

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 14:39

jeszcze niebardzo kapuje tego slangu związanego z obstawianiem więc co oznacza: ml i underdog? Dzięki za wytlumaczenia.
Posted by: frend30

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 14:40

@stańczyk

THX za opis i info

powiem tyle, że na razie dużo czytam i koresponduję z bardziej doświadczonymi typerami. Martwi mnie tylko brak pojęcia o tej grze (nigdy nie oglądałem meczu)- ale postaram się to szybko nadrobić.

BTW
te moje typy to tak naprawdę tylko selekcja i wybór wśród typów "Masters of Baseball"

Pozdro
Posted by: g00niek

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 14:41

Oczywiście Jose a nie Pedro Lima... Andyprof, wiem że posiadasz ogromną wiedzę o baseballu, ja nie pozjadałem wszystkich rozumów i mam wiele brakó, czego nie kryję...
Spróbuję zabrać się za opis poszególnych skrótów, które na pewno okazą się pomocne w typowaniu, ale proszę Was jednocześnie o pomoc, Ghost, andy reszta wysyłajcie do mnie na priv swoje dokonania ;-) a ja będę updateował w dziale Linki i może po jakimś czasie utworzy nam się ładny pomocny zbiór...

Nie napisałem wcześniej że oczywiście pierwszy tyzień lub dwa to badanie gruntu i gra za małe stawki...

A wracając jeszcze do Limy to mój cynk zza oceanu Amkwish ma Roxy od NBA ja mam Franka ;-) był trochę zdziwiony że w meczu otwarcia w drużynie Kansas nie zagra jednak Denny Bautista albo młody Zach Greinke. wybrano Limę.. IMO sobie nie poradzi..

Zagrałem jeszcze Metsów i Chicago Cubs, czyli moje typy na dziś to:
Detroit 2/10
Mets 2/10
Cubs 1/10

Jeszcze jedno... Bardzo kontrowersyjne stwierdzenie teraz rzucę.. Detroit Tigers w playoffs... i wcale nie będę zły jak się będziecie ze mnie śmiac...

Pozdrawiam
Dominik
Posted by: g00niek

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 14:43

Quote:

jeszcze niebardzo kapuje tego slangu związanego z obstawianiem więc co oznacza: ml i underdog? Dzięki za wytlumaczenia.




Mmv - ML to znaczy moneyline czyli bez handicapu 1 lub 2 (wyłączając remis)
underdog - to niefaworyt według kursów bukmacherów...

Pozdrawiam
Dominik
Posted by: Amkwish

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 14:47

Quote:

Cześć,
też zaczynam zabawę z beseball'em zachęcony namowami i postami na zagranicznych forach. (Przynajmniej wszyscy piszą, że to "kopalnia złota")
W zwiazku z tym mam pytanie: jak ten sport ugryźć ?





Moim zdaniem bzdury piszą.
Pod względem tzw.przewidywalności na 3 miejscu:-) (po NFL i NBA).
Jedno ,co trzeba przyznać,to znakomicie nadaje się do grania ..."sposobem" ,że względu na bardzo specyficzny i niespotykany gdzie indziej schedule - Rafał,polecam obejrzeć "rozpiskę" jednej wybranej drużyny.

Rzecz jasna bardzo wiele jest tych "sposobów",ale nietrudno domyślec się,że zdecydowana ich większość opiera się na progresjach(różne opcje).

Jeżeli o tym pisali,jako o "żyle złota" to mogę zrozumiec,ale typowanie MLB to ciężki kawałek chleba i nawet tacy Spece jak Andyprof nie mogli tego czasami ugryźć:-)

Andrzej,super,że jesteś obecny w tym temacie
Posted by: stańczyk

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 14:48

@mmv, sorki za slang, ale jestem leniwy i nie chce mi się szukac kursów:

ml - moneyline - czyli zwykłe zwycięstwo 1 albo 2

underdog to przeciwieństwo faworyta (nie mam pojecia jak to nazwać po naszemu; słowem drużyna na którą jest wyższy kurs)
Posted by: Amkwish

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 15:03

underdog po naszemu?
chyba...fuks:-)

Underdog na dziś?
Oakland

Kombo na dziś:
NYM ml
CHW ml
Posted by: frend30

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 15:05

@Michał

dokładnie o tym. Nawet ludzie, którzy stawiają zakłady z mlb dziesiąty sezon nie próbowali ukryć, że grają sposobem. Oczywiście znają się na tym sporcie i czasem im to pomaga - a czasami wręcz przeszkadza. Każdy z nich natomiast zachwala swój wypracowany nierzadko przez dziesiątki lat system. Jesli chodzi o nieprzewidywalność całkowicie się z Tobą zgadzam (sam w końcówce zeszłego sezonu wtopiłem parę dolcuff

Cóż pożyjemy, zobaczymy

Pozdro
Posted by: frend30

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 15:09

A propo underdogów - może by tak zrobić temat underdog dnia ?
Posted by: mmv

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 15:10

ok czaje

@amkwish
Sugerujesz postawienie na BALTIMORE? kurs na nich nawet zadowalający.
Posted by: Amkwish

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 15:23

mmv,wyjasnijmy jedną rzecz.

W MLB to ja jestem leszcz:-) i moje sugestie bierz przez pół i dziel przez cztery,hehe

To odnośnie typowania,choc akurat dzis sprzeciwiłbym się specom,bo Lima to jest typ winnera,a Tigers wychodzą bez Guillena.

Jezeli zaś chodzi o jakis "sposób" to uważam,że przy tak znakomitym kursie nic tylko stawiać,ze Minnesota nie przegra 3 razy w Seattle.
Posted by: Amkwish

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 15:30

Mam pytanie,do tych,co siedzą mocno :-) w lidze.

Padres w Colorado.
Skalni zaczynaja z Kennedy'm ,który ma słabiutkie staty przeciwko San Diego.
Dwójka z ujemnym handi czy wstrzymac sie i poobserwować,jak w tym sezonie piłki bedą latać w Colorado?;-)
Posted by: g00niek

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:01

Amkwish skad masz info ze Guillen nie zagra??? Bo nigdzie nie mogę znaleźć... To ważna persona w zespole, w obronie gra jako SS czyli "Short Stopper" ;-)
Według wszystkich serwisów które przejrzałem Carlos ma grać...

Pozdrawiam
Dominik
Posted by: mmv

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:12

na probe poszlo cos takiego:

DET ml
CWS ml
NYM ml

i ma wejsc
Posted by: Amkwish

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:17

Quote:

Amkwish skad masz info ze Guillen nie zagra???




Kto jak kto,ale Ty powinienes wiedzieć
Gwoli scislości dodam,że Ona nie interesuje sie baseballem w tym stopniu co basketem i to info wzięła w jakiegos forum(pewnie taki amerykański klon mecz.pl ,hehe).

W sumie to jednak równowaga w przyrodzie,bo na "urazówce" w Kansas są Sweeney i Graffanino,choć pewnie w meczu otwarcia będa uderzać

Ostatnimi czasu Tigers zwycięsko rozpoczynali serię z Royals i to przemawiałoby dzis za nimi,ale zdaje się goście ograli ostatnio Houston w presezonie,no i ten Lima

Kto wie,czy mala progresja(tak na rozgrzewkę) na "dwójeczkę" nie mialaby tu szans powodzenia,ale grają tylko 3 mecze.
Potem Royals jada do LA i progres mógłby sie niebezpiecznie przedłużyć
Posted by: aifedar

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:27

na dzisaj; White Sox, Colorado, NY Mets, Detroit
Posted by: g00niek

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:40

A no wlasnie... ja nie wiem... Może to jakaś.. plotka jest ;-) Mam przynajmniej taka nadzieje.. Co do tej pary to jesli chodzi o prgresje na 2 największe szanse widze dla Royals w meczu nr 3 serii kiedy rzucac ma Zach Greinke... nie wiem dlaczego ale podoba mi sie ten mlodzian...

Sercem będę jednak z Tigers cały czas... za kilkadziesiąt minut dowiemy się jak to z tym Guillenem jest...

Dodałem w dziale linkow odnosnik do tej strony o której napisał Ghost czyli encyklopedia baseballa w pigulce... czytajcie i mędrkujcie ;-)

Pozdrawiam
Dominik
Posted by: mmv

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:43

19.05 zaczynaja grac Detroit z Kansas, czekam... czekam...
Posted by: andyprof

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:46

Quote:


Moim zdaniem bzdury piszą.
Pod względem tzw.przewidywalności na 3 miejscu:-) (po NFL i NBA). Jeżeli o tym pisali,jako o "żyle złota" to mogę zrozumiec,ale typowanie MLB to ciężki kawałek chleba i nawet tacy Spece jak Andyprof nie mogli tego czasami ugryźć:-)




Absolutnie się zgadzam! Ale wiesz, przed początkiem sezonu każdemu się wydaje, że na danej dyscyplinie "to dopiero się zarobi". Niestety jak ktoś umacza w innych sportach, to umoczy i w baseballu. Zwłaszcza na początku sezonu bo wtedy zwykle jest najwięcej "niespodzianek". Piszę to słowo w cudzysłowiu, bo w czasie sezonu każda drużna rozgrywa dokładnie 160 meczów, z czego najlepsi (kilka drużyn) wygrywa około setki. Tak więc nawet liderzy przegrywają 60 meczów, w tym wiele ze słabeuszami. Więc nie ma czegoś takiego jak "niespodzianka" lub "sensacja". To że kursy są niskie lub wyższe głównie z tego, że publika lubi obstawiać jedne zespoły (Boston, Yankees) a nie lubi innych (Detroit, Minnesota). To jest bardzo specyficzna dyscyplina - i za to ją kochamy

Quote:

Andrzej,super,że jesteś obecny w tym temacie



Dziękuję Obiecałem sobie, że w tym roku będę bardziej aktywny na wszelkich forach. Albowiem zrobię wszystko dla popularyzacji baseballa !
Posted by: Colon

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:50

No to ruszamy z typowaniem
Na dziś:

Baltimore Orioles - Oakland Athletics 1.78 2.09 2

Seattle Mariners - Minnesota Twins 1.90 1.94 1

Tampa Bay Devil Rays - Toronto Bluejays 2.09 1.78 2

Pittsburgh Pirates - Milwaukee Brewers 1.80 2.07 2
Expekt
good luck
Posted by: gremlin

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:54

a ja mialbym taka goraca prosbe do wszystkich rekinow tego tematu aby przynajmniej na poczatku tej ligi uzywali nazewnictwa druzyn ktore jest znane poczatkujacym gracza z ofert bukmacherskich-pozdrawiam i z gory wielki dzieki
Posted by: aifedar

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:56

Guillen gra...
Posted by: Ghost

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:57

No i w meczu Detroit poszedl over 9. Troche sie boje tego Bondermana wiec uznalem, ze bezpieczniejszy bedzie over.
Posted by: Amkwish

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 16:58

Quote:


Dziękuję Obiecałem sobie, że w tym roku będę bardziej aktywny na wszelkich forach. Albowiem zrobię wszystko dla popularyzacji baseballa !




Przy okazji popularyzowania swojej ukochanej Ligi mam nadzieje,że Twoje opinie bedą przekładały się na wysoka skuteczność,tych,którzy zechca wziąść je pod uwagę

Dołożylem jeszcze parę singli:
Mets over 8,5 (liczę na 6-7 NYM,a Cleveland reszte)
Padres 2 (Kennedy narzuci parę piłek na pałki Ojcuff)
Twins 2 (wiekszy potencjał plus Radke vs.Moyer)
Pirates 1 (Sheets,oby się nie przełamał przeciw Pitowi)

Wszystko za middle,oprócz Padres,tu full stake.
Posted by: gremlin

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 17:00

Post deleted by amkwish

[spamerom ]
Posted by: aifedar

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 17:03

i jeszce jeden typ na dziś: philadelphia
Posted by: g00niek

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 17:08

Zerknijcie do dzialu Linki, pod lokalnymi gazetami o teamach MLB zacząłem tworzyć mini kompendium z wyjasnieniami statystyk... Kto pomoże, kto uzupełni? Dawajcie na priv, pomoc będzie cenna...

Pozdrawiam
Dominik
Posted by: rymoholik

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 17:38

Quote:


Twins 2 (wiekszy potencjał plus Radke vs.Moyer)




Co prawda odpuszczam sobie poczatek sezonu, ale jesli mialbym tu obstawiac to postawilbym dzis na Mariners i nie dlatego ze im od dawna kibicuje, ale dlatego ze potencjal druzyn jest podobny. Moyer to wedlug mnie bardzo dobry miotacz, chociaz zeszly sezon mial nieudany. Gdy Radke rzucal w ostatnich 2 sezonach przeciwko Seattle na wyjezdzie, Minnesota przegrala wszystkie 3 mecze, a jego ogolny bilans w ostatnich 2 latach przeciwko Mariners to 1-4.


8/11/2004 SEA 4 - MIN 3 B. Madritsch B. Radke
5/6/2004 SEA 2 - MIN 1 F. Garcia B. Radke
5/23/2003 SEA 5 - MIN 2 J. Moyer B. Radke

Seattle z Moyerem jako miotaczem ostatni raz przegralo z Minnesota u siebie w 2002 roku.

Podsumowujac,
no bet, a jesli juz to Mariners @ 1.93
Posted by: Amkwish

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 17:38

Feher,rozumiem,że zdecydowałeś zakladać w MLB tematy dzienne.
Czy zatem bedzie można liczyć na przykład na opinie tych,ktorzy maja możność ogladac mecze na żywo,czyli na coś w rodzaju quasi?
Oczywiście żadne tam "gogogogogo":-),ale rzeczowe spostrzeżenia i uwagi.
Posted by: lukboj

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 17:52

...i czy będzie słynny od dwoch sezonów temat jeden typ dziennie + klasyfikacja całosezonowa ?!?
Posted by: Piti

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 18:12

do tych ktorzy pisza ze to ich pierwszy sezon:
najlepszym wyjsciem przez pierwsze kilka tygodni bedzie "kartka i dlugopis" czyli zwykle pisanie typow, wszelkie notatki i spostrzezenia podczas sledzenia meczy
granie od razu za pieniadze moze szybko zniechecic do tego dosc specyficznego sportu
a tak zawsze bedzie mozna wypracowac wstep do wlasnego systemu

co do znajomosci przebiegu gry tu najlepszym wyjsciem jest po prostu obejrzenie meczu
mi np ciezko byloby zrozumiec aspekty gry czytajac przepisy, minusem tego moze byc dostep do transmisji dla wiekszosci
wtedy pozostaje sledzenie live i zadawanie pytan
Posted by: Piti

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 18:20

dodam jeszcze ze przy typowaniach o/u warto zawsze zerknac na pogode
warto tez poznac specyfike danego stadionu gdyz nie sa one identyczne np nasyp w houston czy wysoka sciana w bostonie
Posted by: gremlin

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* *DELETED* - 04/04/2005 18:42

Post deleted by amkwish
Posted by: frend30

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 18:42

Odnośnie transmisji tv to z rozpiski widzę że pojedyncze mecze raz na jakiś czas transmituje Premiere,FIVE,Orbit ESPN i C+ Blauw.

Natomiast bardzo bogata ofertę transmisji ma NASN (North American Sports Network) dostępny w paczce SKY UK&Ireland z satelity 28 st.E kodowany w N.D.S. Brak możliwości oglądania w Polsce chyba że się jakimś cudem załatwi kartę i ją opłaca (np. rodzina w UK). Z tego co się orientuję Brytyjczycy nie zgadzają się na kupowanie abo w innych krajach (przynajmniej tak było do niedawna).

Jeśli Ktoś z Was ma jakieś info w tym temacie tzn. czy może się już coś zmieniło w restrykcyjnej polityce tv SKY niech napisze na forum. Z chęcią bym sobie zafundował podstawowy abo z tym kanałem (transmitują tam MLB, NCAA basket i football, NBA, AFL, NFL, NHL)

Pozdrawiam
Posted by: gremlin

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 18:45

gremlin odpowiedzialem ci dzisiaj chyba na wszystkie mozliwe pytania... czego ty jeszcze chcesz??? staram sie byc pomocny jak tylko moge...!!
Posted by: frend30

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 18:55

Własnie wszedłem na stronę NASN i dowiedziałem się że już są obecni w Niemczech i Holandii, a w połowie roku będą w Austrii i Szwajcarii.

Tak pomyślałem - może ich zasypiemy mailami z prośbami o wejście do Polski ? Ciekawe ile wynosi opłata za abo(nie mogę znaleźć ceny na ich stronie)?
Posted by: tomekpp

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 19:15

frend ja tez jestem z Mielca moze pogadamy na gg 3093219 to moj numer
Posted by: frend30

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 19:16

Znalazłem ale nie wiem czy Was to interesuje bo cisza w tym temacie

NASN is £10.99 (€15.99) per month when you subscribe for 12 months.
Additionally, a one-off connection fee of £5 (€6) will be added to your first payment.

i jeszcze

IF YOU HAVE SKY
Call 08708 50 30 30 (+44 outside the UK) or go to www.nasn.com where you can subscribe on-line. The channel will simply be added to your existing line up.
Sky channel 417

IF YOU HAVE A SATELLITE DECODER BUT DO NOT SUBSCRIBE TO SKY
Call 08708 50 30 30 (+44 outside the UK) or go to www.nasn.com www.nasn.com where you can subscribe on-line. We will send you an NASN only card which will activate only NASN on your decoder – there is no need to subscribe to any other channels.

To tyle
Posted by: Ghost

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 19:20

@frend
Do ogladania MLB taniej Cie wyjdzie MLB.TV, chociaz ja sie ostatecznie nie zdecydowalem bo... sie z nimi nie dogadalem (chodzilo o sposob rezygnacji z abo)
Posted by: Swordman

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 19:24

Witam. Jakie znacie porządne buki z bogatą ofertą LIVE na baseball? Ja znam betandwin i gamebookers. Możecie jeszcze jakies polecić?
Posted by: Ghost

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 19:35

@Swordman
pinnacle ma chyba najszersza i najlepsza oferte na MLB

Dzis zagram jeszcze na San Diego (-1.5) @ 2.25. Zagralbym na Cubs, ale jakos nie skojarzylem wczesniej kto rzuca dla D'backs Wiec under 8.5 za 1.909 w sportingbecie.
Posted by: Kaligula

Pytanie do mistrzuff ;) - 04/04/2005 19:54

Dzień dobry Pojęcie mam o tym sporcie b.ograniczone,
moje skromne pytanie:czy w tym sezonie warto grać na wtopy KC i Arizony oraz na winy Jankesów i Bostonu, ew. S.Luis.
czy status quo zachowane? czy też jakieś poważne zmiany w konkretnie tych drużynach. trochę na łatwiznę idę, ale tu jest tylu znawców że może ktoś odpowie
pozdrawiam
Posted by: Feher

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 19:55

Quote:

Feher,rozumiem,że zdecydowałeś zakladać w MLB tematy dzienne.
Czy zatem bedzie można liczyć na przykład na opinie tych,ktorzy maja możność ogladac mecze na żywo,czyli na coś w rodzaju quasi?
Oczywiście żadne tam "gogogogogo":-),ale rzeczowe spostrzeżenia i uwagi.




Quote:

...i czy będzie słynny od dwoch sezonów temat jeden typ dziennie + klasyfikacja całosezonowa ?!?




Witam,

@Amkwish - jezeli nie bedzie wyraznego sprzeciwu pozostalych czynnych uczestnikow tematow MLB a wrecz maja taka potrzebe to nie widze problemu.

@lukboj - bedzie i ranking rozpoczniemy od soboty w osobnym temacie.

Pozdrawiam
Feher
Posted by: raiders_

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 20:01

Co do ogladania MLb w TV sa 2 sposoby .

1 nie legalny -nikogo nie namawiam i nie proponuje tego ,przedstawiam tylko fakty .

Mozna ogladac Sporty USA na dekoderach specjalnie przerobionych ,dekodery te najprostrze mozna juz dostac w cenie 200zl razem z kluczem odkodowywujacym kanaly.

Te bardziej zawansowane od 700-800zl z kluczem,owe dekodery daja nam mnustwo kanalow Dekoduja wszystkie stacje europejskie jakie sa dostepne,np kanal NBA +,pakiety PrEMIER itp. KAnaly Azjatyckie -duzo realacji z z LIG MLB,NBA,NFL,NASCAR na zywo.A takze niektore wybrane kanaly USA.
Co klucza jest on w cenie "produktu" do czzasu puki nie zostana zmienione kody danych stacji ,owe kody mozna dostacw ciagu ok 2 tygodni po zmianie w cenie ok 150zl.

Skad to wiem, wejdzcie na ALLEgro w dzial AGD-RTV i popatrzcie do wyboru do koloru lub poszukajcie za pomoca google znajdziecie mnustow for o tej tematyce .

Przypominam jest to nielegalne i jesli sie ktos z decyduje na taki krok musi miec swiadomosc ze lamie prawo (kradnie sygnal TV) i podlega karze grzywnej jak i pozbawienia wolnosci.

Nie reklamuje zadnego sprzetu anie nie sprzedaje tak owego nie mam w tym zadnego interesu wszystkie informacjie ktoure tu napsialem pochdza z aukcji allegro jak i z internetu.

Sposob 2

Kupujemy karte TV do naszego PC -musi to byc dobra karta ni jakis pierwsza lepsza cos z gornej polki cena ok 800zl w gore (niestety).Owa karta musi posaiadac 2 konkretne cechy (znajde link do forum o tych kartach to przedstawie )
ktore umozliwiaja mala przetobke tej karty i mozliwoc ogladania 2 krotnie wiekszej ilosci programow .
przy zakupie karty dostajemy sofcik ktory mozna za pomoca wszelakich programikow dostepnych w necie modyfikowac jak sie nam podoba
Posted by: Ghost

Re: Pytanie do mistrzuff ;) - 04/04/2005 20:02

Quote:

Dzień dobry Pojęcie mam o tym sporcie b.ograniczone,
moje skromne pytanie:czy w tym sezonie warto grać na wtopy KC i Arizony oraz na winy Jankesów i Bostonu, ew. S.Luis.
czy status quo zachowane? czy też jakieś poważne zmiany w konkretnie tych drużynach. trochę na łatwiznę idę, ale tu jest tylu znawców że może ktoś odpowie
pozdrawiam




Na wtopy Arizony to przynajmniej na razie nie graj. Reszta moim zdaniem moze byc.

PS. Lukboj - wszystkiego najlepszego
Posted by: SyKo

Re: MLB - 04.04.2005 - 04/04/2005 20:08

Ech..to i ja zielony cos sie zapytam specow od baseballa. A mianowicie jak to jest z tymi pitcherami? Tzn. chodzi mi o rozliczanie przez bukmacherow meczy w przypadku gdy jeden lub 2 pitcherow nie "stanie do walki". Z tego co zdazylem doczytac to fakt, ze gdy obydwoje nie bedzie grac to wtedy zaklad jest niewazny. ALe zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - jak rano patrzalem na oferte to przy druzynach nie bylo jeszcze zadnych nazwisk pitcherow.. Wiec zastanawiam sie jak to jest dokladnie?? Z gory dzieki za odpowiedz.
Posted by: frend30

Re: Pytanie do mistrzuff ;) - 04/04/2005 20:10

@raiders

znam obydwa sposoby (kolega mi opowiadał )
Niestety nie jest tak różowo
Posted by: anty_ubek

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 20:37

Quote:

Te bardziej zawansowane od 700-800zl z kluczem,owe dekodery daja nam mnustwo kanalow Dekoduja wszystkie stacje europejskie jakie sa dostepne,np kanal NBA +,pakiety PrEMIER itp. KAnaly Azjatyckie -duzo realacji z z LIG MLB,NBA,NFL,NASCAR na zywo.A takze niektore wybrane kanaly USA.
Co klucza jest on w cenie "produktu" do czzasu puki nie zostana zmienione kody danych stacji ,owe kody mozna dostacw ciagu ok 2 tygodni po zmianie w cenie ok 150zl.






Jak mi zalatwisz tuner co dekoduje pakiet Premiere i wszytskie stacje europejskie, jakie sa dostepne place za niego od reki 5000 zl.

P.S.
Wszytkie softy jak i klucze o ktorych pisze dostaniesz za darmo na internetowych uploadach.
Posted by: greender

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 20:48

narazie wszystko idzie po mojej myśli ; ) Detroid pewnie wygrało no i overek w tym samym meczu ; )
Posted by: KRAJAN

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 20:50

Ciekawe czy w 9-tym inningu Cincinatii zniweluje przewagę Metsów po 9,5-th 6-4???
Posted by: KRAJAN

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 20:56

Miodzio! 6-6! HOME RUN, a może jeszcze wygrają? Pojawiły sie kursy na livie NYM-CIN 1,50-2,25. Może pokusić sie i sprobować jeszcze postawić na gospodarzy?
Posted by: KRAJAN

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 21:02

Niestety nie zdążyłem
- "Pitch 8 - In play, run-scoring play Joe Randa homers (1) on a fly ball to left field."
Trudno i tak jak na pierwszy dzień nie jest źle dzięki:
2005-04-04 22:36 Pojedynczy New York Mets u Cincinnati Reds (Game outcome) Cincinnati by 2 or more Każdy inny wynik XXX 11.00 -
2005-04-04 22:35 Pojedynczy New York Mets u Cincinnati Reds (Game outcome) Każdy inny wynik Każdy inny wynik
XXX 4.25 XXX -
Czas pomysleć o jutrze, ale napewno na początku nie ma co zagrywac ostrzej, a później zobaczymy?
Pozdrawiam
KRAJAN
Posted by: mmv

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 21:09

qwa! Metsi wtopili... jednym punktem! rozumiem gdyby to było 6 czy 10... ale jednym!
więc:
DET ml
CWS ml
NYM ml

qwa znowu wtopa i jeden wynik...
Posted by: herkules

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 04/04/2005 21:19

Quote:

qwa! Metsi wtopili... jednym punktem! rozumiem gdyby to było 6 czy 10... ale jednym!
więc:
DET ml
CWS ml
NYM ml

qwa znowu wtopa i jeden wynik...




ja tak samo miałem
Posted by: greender

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 05/04/2005 06:11

ehh no jednak overki nie powchodziły. przypomniałem sobie, że bardzo ważnym faktem w MLB podczas obstawiania under/over, którym należy sie sugerować są rzucający; jeżeli w danym meczu rzuca jakiś wymiatacz to zazwyczaj pada under, a jeżeli dobry pauker no to over jak nic. często właśnie w ten sposób wygrywalem kase, także od dzisiaj zaczynam dokładnie analizować.
Posted by: frend30

Re: MLB - 04.04.2005 *DELETED* - 05/04/2005 06:54

2-2 jak na początek może być


nie weszli Mets więc jutro dalej stawiam na nich tym razem aby wygrać 2j

Pozdrawiam