praca magisterska

Posted by: andrzejek_84

praca magisterska - 23/04/2007 20:03

macie moze pomysl na temat pracy magisterskiej o tematyce gieldowej? jakis latwy do napisania
Posted by: (J)

Re: praca magisterska - 24/04/2007 03:24

łatwy temat o giełdzie byś chciał?
Hmm...
A jaka tematyka Cie interesuje? GPW, akcje, opcje i kontrakty, techniczna, fund, foreks, zagadnienia prawne? Licencjata napisałem już \:\) o takej tematyce. Teraz temat wybieram na magisterke i kręci się narazie koło foreksu ;\) Zobaczymy jak to będzie...
Posted by: andrzejek_84

Re: praca magisterska - 24/04/2007 17:28

wole akcje, z forexa, opcji, kontraktow jestem zielony \:p
Posted by: Belisariusz

Re: praca magisterska - 24/04/2007 17:38

A jaki kierunek masz ?
Posted by: andrzejek_84

Re: praca magisterska - 24/04/2007 18:42

finanse i bankowosc
Posted by: rivex

Re: praca magisterska - 24/04/2007 18:53

To moze przeprowadz analize jakiejs spolki ...
Posted by: Belisariusz

Re: praca magisterska - 24/04/2007 19:52

Np. Podatność rynku na informacje. Giełda jako barometr sytuacji gospodarczej. Pozyskanie kapitału poprzez emisję akcji - wady, zalety, koszty.
Posted by: andrzejek_84

Re: praca magisterska - 24/04/2007 21:34

dzieki, moze cos wybiore z tego, jak ktos ma jeszcze cos ciekawego to tez wpisywac \:p
Posted by: (J)

Re: praca magisterska - 24/04/2007 21:54

Czynniki kształtujące ceny akcji na GPW
Posted by: Belisariusz

Re: praca magisterska - 24/04/2007 22:30

Albo super temat: Ryzyko inwestowanmia w akcje(instrumenty pochodne)
Posted by: rivex

Re: praca magisterska - 24/04/2007 23:39

Tak naprawde to tematyka fajna i znalezc porzadny temat nie jest problemem ...
Posted by: andrzejek_84

Re: praca magisterska - 25/04/2007 02:09

na cos z tego napewno sie zdecyduje, ciekawsze napewno niz jakies kredyty czy leasingi
Posted by: andrzejek_84

Re: praca magisterska - 17/10/2007 03:22

ostatnio zmienilem na temat o NewConnect tylko teraz nie wiem do konca co tam mozna badac \:D i co ewentualnie ciekawego umiescic w pracy, help \:\)
Posted by: Belisariusz

Re: praca magisterska - 17/10/2007 13:57

Zbadaj czy rynek ten jest traktowany przez inwestorów jako czysto spekulacyjny czy też część z nich inwesuje tam pieniądze. na inne tematy chyba jest to zamłody rynek.
Posted by: Eska

Re: praca magisterska - 17/10/2007 21:47

Praca magisterska o NC? Chyba ciezko troche bo dopiero co weszlo nie ma zadnych danych archiwalnych ani nic. Juz chyba latwiej posciemniac cos o GPW... tak mi sie wydaje - ale ja sie nie znam \:D
Posted by: andrzejek_84

Re: praca magisterska - 17/10/2007 22:12

wlasnie o to chodzi ze nikt wczesniej o tym nie pisal i moja praca bedzie pionierska przez co mam od razu jakiegos plusa na starcie. Jestem swiadomy ze zadna ksiazka jeszcze o tym nie powstala i ze bede sie opieral na artykułach. Ja myslalem ze moze by zbadac od strony inwestora oplacalnosc inwestowania na tym rynku, ewentualnie zajac sie debiutami bo pierwsze przyniosly kilkaset % wzrostów
Posted by: rivex

Re: praca magisterska - 18/10/2007 02:49

Oplacalnosc - mozna jedynie odnosnie debiutu bo 1,5 miesiaca notowan to za malo. Ale debiuty tez byly specyficzne bo w zdecydowanej wiekszosci indywidualni nie mieli mozliwosci kupna na pierwotnym.

A poza tym: dla mnie ten NC jest nijaki. Marne obroty, spolki bardzo przewartosciowane. Gdyby to weszlo w czasie bessy to tak ale teraz, na szczycie hossy, to nie jest najlepsze miejsce do inwestowani. Ponadto te obroty - bardzo niskie i gra tam sama drobnica. Nawet na spekulacje za male sa te zlecenia wystawiane ....
Posted by: Eska

Re: praca magisterska - 20/10/2007 20:49

No na pcozatku wystrzelilo w pierwszy dzien po 300% i wiecej. Teraz faktycznie ten NC nic sie nie dzieje ciekawego. Moze wlasnie dlatego ze w pierwszym dniu tak wszystko mocno uroslo.

A jesli chodzi o to ze twoja praca andrzejek 84 bedzie pionierska to ok. Spoko jak czujesz sie na silach pisac jako pionier to czemu nie. Tylko ja mowie ze jest to troche ciezko napisac gdy nie ma w ogole danych historycznych itd. Latwiej zawsze pisac oczyms co jzu jest bardziej zbadane i ktos juz o tym pisal. Chociaz jak tam chcesz. W sumie ta praca i tak do niczego ci sie nie przyda pozniej wiec po co sie meczyc i byc pionierem? Do tego mozna bardzo latwo wtopic z ta praca.
Posted by: andrzejek_84

Re: praca magisterska - 20/10/2007 20:56

pogadam jeszcze z promotorka jak ona to widzi, ale nie chce mi sie zmieniac tematu kolejny raz
Posted by: Fro_Lech

Re: praca magisterska - 20/10/2007 21:43

Właśnie to jeden z ostatnich momentach gdzie możesz bez nerwów zmienić temat i solidnie przygotować się do napisania pracy. Najlepiej wybierz coś co Cię rzeczywiście interesuje... Wybierać temat tylko, że ma się jakieś plusy, a sam w sobie nie jest ciekawy i nie ma zbyt wielu źródeł to tak trochę na siłę :).
Posted by: mura

Re: praca magisterska - 05/12/2007 01:25


''tylko głupcy i martwi nie zmieniają decyzji'' \:D

mi się odwidział mój temat mgra. a że jutro mam seminarke na którą wreszcie zamierzam pójść to myśle o temacie

zdecydowanie najbliżej mi teraz tematyki dotyczącej kontraktów terminowych

czy macie jakieś propozycje. czy po prostu wybrać uproszczoną wersję w stylu ''kontrakty terminowe jako rodzaj transakcji finansowych''
Posted by: (J)

Re: praca magisterska - 05/12/2007 01:29

Napisz o opcjach i strategiach opcyjnych. Z chęcią bym przeczytał taką pracę magisterską \:\)
Posted by: mura

Re: praca magisterska - 05/12/2007 01:32

nieeeeeeeeee. o tym stanowczo nie \:p
Posted by: (J)

Re: praca magisterska - 05/12/2007 01:38

nie to nie \:p
gdzieś widziałem na necie spis prac o tematyce giełdowej i parę tematów o kontraktach było całkiem całkiem \:\) google pewnie pomoże

Powodzenia, sam mierzę się z rynkiem walutowym i wiem, że nie jest to łatwa sprawa.
Pozdrawiam
Posted by: rivex

Re: praca magisterska - 05/12/2007 02:23

Kurde, ja mam malo czasu aby wybrac promotorow i tematy prac bo bede pisal 2 magisterki.
Sam jeszcze nie wiem co. Musze pomyslec ... :/
Posted by: micha$

Re: praca magisterska - 11/12/2007 05:49

Witam!
Jaki temat pracy byście polecili? Powinien być związany z finansami, dobrze by było gdyby traktował o giełdzie. Nieduża praca - 6 stron A4. Nie mogę nic ciekawego wymyśleć...
Posted by: edi8

Re: praca magisterska - 11/12/2007 15:43

Originally Posted By: micha$
Witam!
Jaki temat pracy byście polecili? Powinien być związany z finansami, dobrze by było gdyby traktował o giełdzie. Nieduża praca - 6 stron A4. Nie mogę nic ciekawego wymyśleć...


Witam.Może taki temat:

"Wpływ płynności rynku na wysokość marży-na przykładzie

wybranego okresu funkcjonowania giełdy zakładów BETFAIR".
Posted by: rivex

Re: praca magisterska - 11/12/2007 20:15

Originally Posted By: micha$
Witam!
Jaki temat pracy byście polecili? Powinien być związany z finansami, dobrze by było gdyby traktował o giełdzie. Nieduża praca - 6 stron A4. Nie mogę nic ciekawego wymyśleć...


Historia i rozwoj GPW.

Inwestycje w TFI popularna forma inwestycji w Polsce :/ troche zle sformulowalem \:\)
Posted by: damianki

Re: praca magisterska - 13/02/2008 09:13

Witam Panów Krezusów ;\)

Prosiłbym o pomoc w doborze literatury do pracy licencjackiej o roboczym tytule: "Strategie inwestowania w giełdę z wykorzystaniem instrumentów pochodnych"

Może znacie jakieś ciekawe pozycje książkowe dotyczącego tego zagadnienia. Może posiadacie odpowiednie ebooki? Proszę o wszelką pomoc!!! Z góry dziękuje za pomoc
Posted by: polskignom

Re: praca magisterska - 13/02/2008 09:24

jesli chodzi o instrumenty pochodne to warto sie zaglebic w literature Slawinskiego ;\)
Posted by: micha$

Re: praca magisterska - 29/02/2008 05:03

Odkurzę trochę temat.
"Instrumenty pochodne. Modele z czasem dyskretnym"
Jaką literaturę byście polecili? Chodzi o to, że to jest temat z matmy finansowej i żeby było w niej sporo matematyki...

Dzięki za pomoc!

PS. polskignom masz może jakiś link do tego Slawinskiego?
Posted by: Marcin

Re: praca magisterska - 01/03/2008 02:44

[quote=micha$]Witam!
Jaki temat pracy byście polecili? Powinien być związany z finansami, dobrze by było gdyby traktował o giełdzie.

"Transakcje arbitrazowe na rynku instrumentow pochodnych".....

Napisalem takie cos w 2000....Boze...kiedy to bylo i kto wtedy slyszal o intrumentach pochodnych
Posted by: rivex

Re: praca magisterska - 01/03/2008 07:17

Originally Posted By: polskignom
jesli chodzi o instrumenty pochodne to warto sie zaglebic w literature Slawinskiego ;\)


Teraz spojrzałem na jego publikacje to widzę, że o inst. pochodnych to on wiele nie napisał. Dużo pisał o bankach centralnych, polityce pieniężnej. A rynki finansowe w tym intr. pochodne to tak bardziej przeglądowo.
Tutaj jest link:
http://agathos.sgh.waw.pl/F/1FF7U2DAXC3T...=short-previous

Ogolnie jesli chodzi o ten temat to ja bym wybierał głownie literature zagraniczną. O polskim rynku jest mało publikacji.
Kurde, ja teraz muszę zdecydować co pisać :/
A teraz się wziąłem za Hulla. Ksiązka podstawa w tym temacie.

A arbitraż nawet ciekawie by brzmiał.....
Posted by: Marcin

Re: praca magisterska - 03/03/2008 01:14

Wtedy to poza Hullem prawie nic nie bylo. Ale faktycznie to podstawa i przyda sie bardzo.
Posted by: (J)

Re: praca magisterska - 24/06/2008 05:49

Originally Posted By: (J)
nie to nie \:p
gdzieś widziałem na necie spis prac o tematyce giełdowej i parę tematów o kontraktach było całkiem całkiem \:\) google pewnie pomoże

Powodzenia, sam mierzę się z rynkiem walutowym i wiem, że nie jest to łatwa sprawa.
Pozdrawiam


Praca napisana. W tygodniu do oprawy a w lipcu obrona \:\)
Posted by: lelu

Re: praca magisterska - 10/08/2011 16:31

Mam promotora ktory wyklada nt. Handlu Elektronicznego.

Czy komus przychodza jakies ciekawe pomysly o czym mozna by napisac ? Ogolnie trafilem jak swinia w pomidory bo koles jest zakrecony jak baranie rogi a wyklada same 'fascynujace przedmioty' (tj. Zarządzanie wiedzą, Technologia informacyjna, Informatyka prawnicza).

Jako, że te z nnawiasu do mnie nie przemawiaja to pytam o handel elektroniczny.

Gdyby komus cos przyszlo do glowy to niech sie nie krepuje smile Chodzi o prace magisterska
Posted by: zmarcin

Re: praca magisterska - 10/08/2011 20:46

Zbadaj handel elektroniczny w PL w jakimś przedziale czasowym i pod jakimś kątem piwo