W co warto dziś inwestować? [8]

Posted by: Conrad

W co warto dziś inwestować? [8] - 30/12/2010 17:28

Kontynuacja poprzedniego tematu.

AUD wraca i testuje nowy maks., stopy procentowe wysokie (w lutym jestem pewien, że Reserve Bank of Australia je jeszcze podniesie), ceny surowców oraz popyt na nie rosną.

Gdy był krach na świecie to bank centralny bardzo umiejętnie zrobił interwencję, ale gdy pójdzie o zatrzymanie aprecjacji waluty to wzorem Szwajcarii czy Japonii może nie być to takie proste...
Posted by: padik

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 30/12/2010 23:55

Widzę, że dzisiaj kolejna "Ukraina" zaliczyła mocarny debiut na naszym parkiecie! Szkoda tylko, że mój gówniany makler - DI BRE - nie daje oferty publicznej na mniejsze spółki. Ehhh chciałoby się załapać na taki debiut. Gdzie wy macie rachunki inwestycyjne? I czy są w nich oferty publiczne właśnie na takie spółki jak dzisiejsza Sadovaya?
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/12/2010 01:02


lyyyberalow skok na kase
2,3 proc. składki w OFE, 5 proc. na kontach osobistych" Czkawka na gieldzie chyba nieunikniona? smile


"Giełda zawsze najlepiej odzwierciedla skuteczność władzy" wink
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/12/2010 01:09

Originally Posted By: Rysio Ochudzki

lyyyberalow skok na kase
2,3 proc. składki w OFE, 5 proc. na kontach osobistych" Czkawka na gieldzie chyba nieunikniona? smile


"Giełda zawsze najlepiej odzwierciedla skuteczność władzy" wink


za;ezy od ogolnej koniunktury , wiele wskazuje na korekte w pierwszym kwartale, wtedy ta czkawka bedzie podwójna
te poswiateczne sesje nic nie mowia ani nie wytyczaja kierunku podobnie na walutach , płynnosc rynku prawie zerowa i nawet banczek pojebkow BGK w tych dniach stał sie przez to mocarzem , umacniajac złotego bysmy juz teraz nie stali się dugą Irlandią grin , ale do czasu .....
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/12/2010 01:20

Originally Posted By: padik
Widzę, że dzisiaj kolejna "Ukraina" zaliczyła mocarny debiut na naszym parkiecie! Szkoda tylko, że mój gówniany makler - DI BRE - nie daje oferty publicznej na mniejsze spółki. Ehhh chciałoby się załapać na taki debiut. Gdzie wy macie rachunki inwestycyjne? I czy są w nich oferty publiczne właśnie na takie spółki jak dzisiejsza Sadovaya?


często pojawia się oferta spółki na rynku pierwotnym prowadzona tylko przez jeden DM,
generalnie trzeba się orientować co się szykuje, czytać prasę itp
jeśli masz r-ek w bre, to nic nie stoi na przeszkodzie bys zapisal sie na akcje spolki prowadzonej przez konkurencje,
nawet nie trzeba tam zakladac r-ku, ale fakt, że trzeba sie pofatygować - idziesz osobiscie z DO + nr r-ku inwestycyjnego i dokonujesz zapisu
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/12/2010 01:24

Originally Posted By: Rysio Ochudzki

lyyyberalow skok na kase
2,3 proc. składki w OFE, 5 proc. na kontach osobistych" Czkawka na gieldzie chyba nieunikniona? smile


"Giełda zawsze najlepiej odzwierciedla skuteczność władzy" wink


zgadza się, kółko wzajemnej adoracji, samozwancze 'partią liberalną' (żarcik lepszy niż tadek drozda i karol strassburger razem wzięci), zafundowało właśnie inwestorom pstryczka w nos

teraz, jak giełdy światowe, urosną w miesiąc 10%, to my zrobimy 5
jak spadną 10, to my polecimy 15%

ale najwazniejsze, że platforma nas kocha hura
Posted by: Conrad

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/12/2010 02:38

Gdzie można znaleźć tabelę notowań GPW, która zawiera wskaźnik P/E?

I czy jest gdzieś tabela z nałożonymi na siebie kursami USD-EUR oraz indeksem amerykańskiej giełdy?
Posted by: Art300

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/12/2010 05:25

http://stooq.pl/q/?s=usdeur&d=20101230&c=3m&t=l&a=lg&b=0&r=djia
Posted by: Conrad

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/12/2010 08:51

Dzięki, toast

Ciekawe to jest, giełda w dół to waluta w górę, i na odwrót.
Posted by: Ezquerro

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/01/2011 02:15

jak widać na wykresie róznie z tym bywa, akurat teraz jest taki okres że pary te idą w caly świat , niestety frown
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/01/2011 04:24


życzę sukcesów na giełdzie 2011 i mam nadzieje, że wspólnie coś tu upichcimy

zapowiada się przebojowy rok - czasem rany mogą być głębokie, ale suma sumarum za rok o tej porze myślę, że będziemy znacznei wyżej niż dziś

piwo
Posted by: Conrad

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/01/2011 09:24

AUD/USD 1.0229 smile

Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku! piwo
Posted by: Izajasza53

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/01/2011 15:55

Jak przewidujecie notowania Funta w najbliższych miesiącach? Lepiej teraz zakupić czy później?
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 04/01/2011 01:18

przelamanie wsparcia na 1,34 moze zapowiadac efekt stycznia na giełdach i ruch powrotny na edku w kierunku 1,40 radze wykorzystac to i zaczac skupowac walute ,
dokupilem dzisiaj trche pkobp reszte trzymam bez zmiac

POZDRO
ELDO
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 04/01/2011 19:16

Kernel , moja druga ukraińska rusałka podążająca za Astrą , kierunek 80 na razie smile
Posted by: figo29

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 04/01/2011 22:31

Panowie obeznani:

a czy jest sens zainwestować np.20-30 tyś zł w dolary na okres 6-12 miesięcy.Suma nieduża więc ewentualna strata na kursie też nie będzie duża.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 01:30

Originally Posted By: ELDORADO
Kernel , moja druga ukraińska rusałka podążająca za Astrą , kierunek 80 na razie smile


piwo hura kasa ooo cool


1,34 nieprzełamane , surowce hmm,niech tylko chinole przestaną w nie pompować, to.... zobaczymy tak czy siak pachnie korektą.....
Posted by: jaja

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 01:36

Wszystko fajnie,ale tu jest duże pole do popisu dla speców analityków.Linię obrony dla Kernela wyznaczyc nietrudno - na tą chwilę to oczywiście 74,50 zł.Kłopot zaczyna się z wyznaczeniem sprzedaży.Kiedy sprzedać ? Linie oporu przełamane smile Do jakiego poziomu może dojść kurs ? Ja obliczyłem 112,00 zł,oczywiście,nie od razu,kurs akcji będzie się wahać,ale to może być tzw kurs docelowy.Potem raczej głębsza korekta.Mylę się ?
Posted by: Ezquerro

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 02:42

sorki za off topic ale nie chce zakładac nowego tematu. szukam darmowej strony z C/Z i C/WK spółek z angielskiej giełdy? fajnie jakby było też porównanie sektorami tak jak np. na money.pl
Posted by: Terry Butcher

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 17:54

Szykuje sie podwyzka stop procentowych
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 17:57

spodziewałeś się czegoś innego? od jesieni 90% analityków mówiło, że na starcie 2011 bedzie podwyzka
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 18:02

Originally Posted By: Terry Butcher
Szykuje sie podwyzka stop procentowych


szyluje sie głębsza korekta na giełdach i zjazd na edku moze wlasnie teraz , pytanie dlaczego teraz w takiej atmosferze belka klapnał o podwyzce stóp , bo chce ratowac złotego przed dewaluacja i przez to jeszcze bardziej zadluzyc sie u zagranicznej lichwy
Posted by: Grand

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 18:23

Eldo dokupujesz jeszcze pkobp?
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 18:25

ta,obserwujemy chyab start korekty ;]
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 18:36

Originally Posted By: Grand
Eldo dokupujesz jeszcze pkobp?


jeszcze nie ,czekam teraz , z obawy ze moge zlapac spadajace noze
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 18:56

no i mamy spadki ze az milo grin
zastanawiam sie czy co nieco nie ustawic na stopach
surowce beda kluczem do powodzenia miskow
Posted by: Grand

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 19:10

Originally Posted By: ELDORADO
Originally Posted By: Grand
Eldo dokupujesz jeszcze pkobp?


jeszcze nie ,czekam teraz , z obawy ze moge zlapac spadajace noze


to ja złapałem kilka nozy mad bo na otwarciu troche kupiłem
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 19:22

Originally Posted By: Grand
Originally Posted By: ELDORADO
Originally Posted By: Grand
Eldo dokupujesz jeszcze pkobp?


jeszcze nie ,czekam teraz , z obawy ze moge zlapac spadajace noze


to ja złapałem kilka nozy mad bo na otwarciu troche kupiłem


pisałem wczoraj wieczorem ,ze korekta za pasem , poza tym jestem tez troche w plecy na pko, ale poki nie sprzedales nie masz straty , wiec nie ma co rozpaczac na zas
Posted by: zmarcin

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 19:25

Profesor Kaźmierczak mówił o konieczności podwyżki stóp w najbliższym czasie, także to już przesądzone, inflacja 3% to już nie żarty, nasz Bank Centralny jest wyczulony na zbijanie i trzymanie inflacji w garści, przynajmniej takie można odnieść wrażenie smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 19:29

Originally Posted By: zmarcin
Profesor Kaźmierczak mówił o konieczności podwyżki stóp w najbliższym czasie, także to już przesądzone, inflacja 3% to już nie żarty, nasz Bank Centralny jest wyczulony na zbijanie i trzymanie inflacji w garści, przynajmniej takie można odnieść wrażenie smile


jesli to zrobia zarzna gospodarke na amen , a za ich zaciagniete przez to dlugi odpowie nastepna ekipa i my wszyscy
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 20:24

S/L wywalil mi Taurona , na edku wracamy w kierunku wsparcia i zapowiedzi oraz interwencja belki nie wystarcza....
Posted by: zmarcin

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 20:43

Originally Posted By: ELDORADO
S/L wywalil mi Taurona , na edku wracamy w kierunku wsparcia i zapowiedzi oraz interwencja belki nie wystarcza....



Ja bym bardzo chciał, żeby EURPLN i USDPLN wywaliły w górę, to byłoby ciekawe i można by upłynnić trochę zielonych, których się trochę nazbierało smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 20:52

Originally Posted By: zmarcin
Originally Posted By: ELDORADO
S/L wywalil mi Taurona , na edku wracamy w kierunku wsparcia i zapowiedzi oraz interwencja belki nie wystarcza....



Ja bym bardzo chciał, żeby EURPLN i USDPLN wywaliły w górę, to byłoby ciekawe i można by upłynnić trochę zielonych, których się trochę nazbierało smile


no ja tez mam zielonego za 2,85 z celem 3,50 , ale cele sie modyfikuje wraz z sytuacją smile
kernela nie wywalilem dla rownowagi , jesli dzisiaj to tylko straszenie , to jedziemy na nim na minimum 100 smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 20:54

duze obroty przemawiaja jednak za korekta , a nie straszeniem , wuj sam da odpowiedz mysle poczekajmy
Posted by: zmarcin

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 20:58

Mnie bardziej od zysków z osłabienia złotego, ucieszyłoby oglądanie paniki w NBP i w MF


Aha, i komentarze Waldemara Pawlaka na temat kursu złotego laugh
Posted by: Terry Butcher

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 05/01/2011 22:09

Originally Posted By: mura
spodziewałeś się czegoś innego? od jesieni 90% analityków mówiło, że na starcie 2011 bedzie podwyzka


O podwyzce mowilo sie przed kazdym zebraniem RPP. Jednak wczorajszy wywiad Reutersa z Belka zdecydowanie poruszyl rynki.

Jesli chodzi o usdpln to na dzisiaj widze to tak :




Strzalki = wejscia w dlugie pozycje.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 06/01/2011 00:35

dzisiejsze bardzo dobre dane ze Stanow wrozą ,że i tam zaostrza polityke pieniezna , a wtedy belka to sobie moze pogozic tylko palcem w bucie mowiac o aprecjacji zlotego grin
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 06/01/2011 00:56

moim zdaniem, Eldo, jestes w bardzo duzym błędzie. w 2011 nie bedzie podwyzek w stanach. daję takiemu scenariuszowi jakies 80% pewności.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 06/01/2011 01:16

Originally Posted By: mura
moim zdaniem, Eldo, jestes w bardzo duzym błędzie. w 2011 nie bedzie podwyzek w stanach. daję takiemu scenariuszowi jakies 80% pewności.


dokupilem troche pko sytuacja od rana sie zmienila to jeszcze chyba nie teraz , co do podwyzek stawiam na nie w drugim polroczu , zobaczymy

pozdro
ELDO
Posted by: Terry Butcher

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 06/01/2011 01:32

Originally Posted By: mura
moim zdaniem, Eldo, jestes w bardzo duzym błędzie. w 2011 nie bedzie podwyzek w stanach. daję takiemu scenariuszowi jakies 80% pewności.


Wystarczy, ze zredukuja decyzje dot. zakupów obligacji. Program luzowania ilosciowego jest zdyskontowany przez rynki - jego ograniczenie moze spowodowac przeklucie balonika, a co za tym idzie : umocnienie dolara, korekte na rynku surowców i akcji. Skala korekty bedzie zalezna od tego jak inwestorzy potraktuja lepsze publikacje dot. ozywienia gospodarczego.
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 06/01/2011 01:39

dlatego sobie zostawilem te 20%, choc to i tak za dzuo na taki scenariusz w tym roku:)
wszystkie decyzje zostawiam madrzejszym ode mnie, mam swoje zdanie i pisalem juz ze za rok spodziewam sie ze bedziemy duzo wyzej niz dzis, akcje trzymam, a jak widac po wpisac hw temacie nawet korekta moze wystraszyc kazdego podczas hossy, pewnie nie obejdzie sie bez tarcia po szkle w tym roku, ale ja nie pękam, bo nie czas na to jeszcze wg mnie
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 06/01/2011 01:42

zapewne za chwile usrael ustanowi nowe rekordy hossy a u nas jaka sraczka dzis byla:)
Posted by: Terry Butcher

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 06/01/2011 01:55

Originally Posted By: mura
dlatego sobie zostawilem te 20%, choc to i tak za dzuo na taki scenariusz w tym roku:)
wszystkie decyzje zostawiam madrzejszym ode mnie, mam swoje zdanie i pisalem juz ze za rok spodziewam sie ze bedziemy duzo wyzej niz dzis, akcje trzymam, a jak widac po wpisac hw temacie nawet korekta moze wystraszyc kazdego podczas hossy, pewnie nie obejdzie sie bez tarcia po szkle w tym roku, ale ja nie pękam, bo nie czas na to jeszcze wg mnie


To jeszcze jasniej : rowniez uwazam, ze raczej nie dojdzie do podwyzki stop prosentowych w USA. Jednak ograniczenie oczekiwanego dodruku $$ spowoduje skutki podobne do podniesienia stop. Jak dlugo bedzie trwala korekta i jak bedzie mocna - nie wiem, ale po niej oczekuje wzrostow, a pozniej spadkow, potem wzrostow itd - jak to na gieldzie smile
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 06/01/2011 08:00

paradoksalnie, to co będzie - to nie kwestia ekonomiczna, tylko polityczna.

gospodarka po czasie prezentuje skutki rządowych decyzji

w oderwaniu od wszystkiego wierzę w cykle. mamy hossę. jeszcze potrwa. więc siedzę 100% w akcjach i jeśli mogą to doładowywuję.
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 07/01/2011 16:59


ja nie wiem co będzie, ale mogę napisać co widać na PKO BP.
kurs znajduje się na linii trendu wzrostowego i obecnie ciężko szukać poważniejszego wsparcia. złamanie z impetem poziomu 41,4 zł może być silnym sygnałem sprzedaży.

pamiętajmy o polskich bankach również w szerszej perspektywie. polski 'liberalny' rząd szuka każdego sposobu by łatać dziurę budżetową, więc podatek od banków wejdzie w życie w tym roku na jakieś 90%:) podobnie zrobiono u madziarów, wiadomo polak-węgier dwa bratanki. u nas tak tragicznie jak na węgrzech chyba nie będzie, ale wobec kolejnego golenia na dynamiczny wzrost banków bym nie liczył. rynek nie lubi takiej interwencji golarzy.
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 07/01/2011 17:42

Originally Posted By: Ezquerro
sorki za off topic ale nie chce zakładac nowego tematu. szukam darmowej strony z C/Z i C/WK spółek z angielskiej giełdy? fajnie jakby było też porównanie sektorami tak jak np. na money.pl


średnie dla giełdy

P/E = 12,44
P/BV = 1,89

czyli generalnie spolki srednio wycenione, podobnie do PL

zaraz cos poszukam w temacie dla Ciebie
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 07/01/2011 18:37

cóż zakładałem kernel 80 w styczniu - chyba trzeba podnieść poprzeczkę na 90
Posted by: jaja

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 07/01/2011 20:36

ELDORADO - jesteś albo wspaniałym analitykiem,albo "dzieckiem szcześcia".Podziwiam podane przez Ciebie na długo przed wzrostami Astartę i Kernela.Pokus sie jeszcze i wyceń Ciecha.To mój typ.Bedę bardzo wdzięczny./jaja/
Posted by: g_i_t_s

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 07/01/2011 22:03

Ładna paczuszka za ponad 6 baniek poszła na Kernelu
Posted by: Naki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 07/01/2011 22:07

Conrad, powiedz z jakiej platformy korzystasz na FOREX i jak ją oceniasz, z góry dzięki.

Pozdrawiam smile
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 08/01/2011 01:54

Originally Posted By: Naki
Conrad, powiedz z jakiej platformy korzystasz na FOREX i jak ją oceniasz, z góry dzięki.

Pozdrawiam smile


na forexie max 2% ludzi wychodzi na + w długim terminie.
średnia żywotność r-ku forexowego to 60dni bez uzupełniania depozytu.

naprawdę podejmujecie rękawice?
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 08/01/2011 01:57

Originally Posted By: mura

ja nie wiem co będzie, ale mogę napisać co widać na PKO BP.
kurs znajduje się na linii trendu wzrostowego i obecnie ciężko szukać poważniejszego wsparcia. złamanie z impetem poziomu 41,4 zł może być silnym sygnałem sprzedaży.

pamiętajmy o polskich bankach również w szerszej perspektywie. polski 'liberalny' rząd szuka każdego sposobu by łatać dziurę budżetową, więc podatek od banków wejdzie w życie w tym roku na jakieś 90%:) podobnie zrobiono u madziarów, wiadomo polak-węgier dwa bratanki. u nas tak tragicznie jak na węgrzech chyba nie będzie, ale wobec kolejnego golenia na dynamiczny wzrost banków bym nie liczył. rynek nie lubi takiej interwencji golarzy.



-3,48% najgorsza spółka w20

sorry ezquezerro, mialem troche pracy - dzwonię do albina, powinien się tym zając.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 08/01/2011 02:09

wypierdoli*em pkobp z małą strata
kernel piwo hura kasa
Marcin pisze to korekta hossy , a ja to koniec korekty bessy ooo i ze spadamy na 2200 ooo
zapamietaj jak sie nazywam zapamietaj co potrafię , przewiduję przyszłość , przewiduję sytuację ooo
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 08/01/2011 02:12

to ja sie też pobawie w futurologię, niżej niż 2450 w 2011 nie będziemy
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 08/01/2011 02:50

Originally Posted By: mura
to ja sie też pobawie w futurologię, niżej niż 2450 w 2011 nie będziemy


why Marcin, zabawa sie dopiero przecież zaczyna grin
dolarek powyzej 3,50 wtedy wywalam
wig20 ponizej 2300 wtedy cos kupuje
ale perełki alla kernel to sie zastanowie smile
Posted by: marti

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 08/01/2011 03:01

Witam
Czy BBZ tez zaliczasz do tych perełek? Na przełomie styczen/luty maja byc jakies konkrety z jednej strony, a z drugiej WIG juz moze szorowac dno.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 08/01/2011 03:14

Originally Posted By: marti
Witam
Czy BBZ tez zaliczasz do tych perełek? Na przełomie styczen/luty maja byc jakies konkrety z jednej strony, a z drugiej WIG juz moze szorowac dno.


tak , ale prorokiem nie jestem tutaj moje ryzyko , może warte grzechu , może nie
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 08/01/2011 04:14

Originally Posted By: ELDORADO
Originally Posted By: mura
to ja sie też pobawie w futurologię, niżej niż 2450 w 2011 nie będziemy


why Marcin, zabawa sie dopiero przecież zaczyna grin
dolarek powyzej 3,50 wtedy wywalam
wig20 ponizej 2300 wtedy cos kupuje
ale perełki alla kernel to sie zastanowie smile


czy ja wiem

'wszyscy' spodziewają się korekty - pytania są o jej głębokość

wciąż widzę dużo strachu u ludzi, czy to jeszcze urośnie?

moim zdaniem tak. pewnie i bedzie większa korekta, ale czy zacznie sie jutro czy za 2 miesiace - nie wiem.

zawsze można znaleźć dużo powodów do wzrostów i spadków. reszte dopełnia psychologia i technika.

na moje hossa potrwa do 2012, może dłużej - przy dobrych wiatrach 2014
bynajmniej za rok o tej porze spodziewam się, że będziemy wyżej, ale to juz pisalem ;]
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 08/01/2011 05:16

Originally Posted By: ELDORADO

Marcin pisze to korekta hossy , a ja to koniec korekty bessy ooo i ze spadamy na 2200 ooo
zapamietaj jak sie nazywam zapamietaj co potrafię , przewiduję przyszłość , przewiduję sytuację ooo


no no tongue

na 2200 powiadasz ?? dobre wink

nie widze na dzisiaj takiej opcji chyba ze masz jakies tajne wiadomosci z Iranu lub Korei to wtedy moglbym w to uwierzyc...

to ze bedzie korekta to wszyscy sie tego spodziewalismy i choc roznilismy sie kiedy to nastapi to kazdy wiedzial ze przyjsc musi ale taki spadek to moim zdaniem sklonnosc do przesady

nie wiedzialem ze az takim niedzwiedziem sie stales smirk
Posted by: qenius

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 08/01/2011 20:31

Mam nadzieję, że Panowie mnie tutaj nie zlinczują wink
Mam do wymiany sporo Euro ale widzę, że kurs ostatnio mocno leci w dół. Czy sądzicie, że będzie odbicie ceny i pójdzie ona w górę (czekać) czy jak najszybciej wymieniać kasiorkę?
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 09/01/2011 05:25

Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: ELDORADO

Marcin pisze to korekta hossy , a ja to koniec korekty bessy ooo i ze spadamy na 2200 ooo
zapamietaj jak sie nazywam zapamietaj co potrafię , przewiduję przyszłość , przewiduję sytuację ooo


no no tongue

na 2200 powiadasz ?? dobre wink

nie widze na dzisiaj takiej opcji chyba ze masz jakies tajne wiadomosci z Iranu lub Korei to wtedy moglbym w to uwierzyc...

to ze bedzie korekta to wszyscy sie tego spodziewalismy i choc roznilismy sie kiedy to nastapi to kazdy wiedzial ze przyjsc musi ale taki spadek to moim zdaniem sklonnosc do przesady

nie wiedzialem ze az takim niedzwiedziem sie stales smirk


sorry Konrad i inni poniosło mnie troche wczoraj pare porterow, swietny rozlewaja w Spizu we Wrocku , tylko ta cene 14 zeta brrr.... i megalomania gotowa laugh
nie jestem prorokiem , ale zostaje przy swoim twierdze ,ze korekta bessy ma sie ku koncowi , korekta nie hossa przed nami piatka i bedziemy szorowac po dnie , czy teraz , raczej nie ,ale nieustanne od marca 2009 wzrosty sie koncza teraz
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 09/01/2011 06:30


Jackowski o 2011
- Jakieś afery?
- Pikowanie gospodarki w dół doprowadzi do tego, że wyjdą afery. Będzie coś z umowami. Z podpisywaniem przez rząd umów. Coś z podatkami od dużych marketów i o tym, gdzie one idą.

- Jak z kredytami?

- Złotówka się mocno osłabi i kto nie przewalutuje kredytu we frankach, będzie żałował. Nie pomogą interwencje rządu. Nie radzę brać kredytów, chyba że się jest idiotą. To będzie rok upominania się banków o swoje.
Posted by: Big_star

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 09/01/2011 21:15

Co sądzicie o zainwestowaniu w fundusz średnich i małych spółek? Jak oceniacie zachowanie takich funduszy w okresie 1, 2 lat?
Warto, czy lepiej zdecydować się na inny fundusz a może dać sobie spokój z funduszami bo może być ciężko?
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/01/2011 03:12

Originally Posted By: Big_star
Co sądzicie o zainwestowaniu w fundusz średnich i małych spółek? Jak oceniacie zachowanie takich funduszy w okresie 1, 2 lat?
Warto, czy lepiej zdecydować się na inny fundusz a może dać sobie spokój z funduszami bo może być ciężko?


nigdy nie inwestuje w fundusze , bo zawsze wole grac sam i leje ciepłym moczem na wszelkich posredników laugh
o moich przewidywaniach , które dotyczą również funduszy juz pisałem :
idiotenhossa sie kończy
waluty dolar funt i frank w to warto grać
mozna grac tez w kontrakty będąc w niedzwiedziej skórze
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/01/2011 03:26

Eldo, Big Star chce zainwestować w fundusze. czy to ostatni wsiadający na titanic? chyba nie, przyjdą kolejni. na razie do góry lodowej daleko:)
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/01/2011 03:36

Originally Posted By: mura
Eldo, Big Star chce zainwestować w fundusze. czy to ostatni wsiadający na titanic? chyba nie, przyjdą kolejni. na razie do góry lodowej daleko:)


ulica Ci teraz nie wejdzie , ulica dostała w dupe w 2008-2009i musi minac te 10 lat zeby ponownie weszła , tyle przecietnie trwa pamiec ulicy na giedzie
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/01/2011 03:53

ale są nowi, nie tylko ci od debiutu pzu czy tauronu. naród sie bogaci, niektorzy wracaja, a wielu przysyla kase do kraju - ludzie patrza w wykresy i przekonuja sie, że mozna na tym zarobic rownie latwo jak na prywatyzacjach spolek skarbu panstwa:)
staja sie madrzejsi, i zechca wreszcie tym 'madrzejszym' z fundow oddac swoja kase - i dobrze. takze ucieczki z akcji jeszcze nie planuje
Posted by: lukiwa

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/01/2011 05:37

Eldorado na Twoim 2200 mozna niezle sie oblowic u buka
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bukmacherzy-prognozuja-wzrost-WIG20-w-2011-r-2268791.html
Posted by: zavvada

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/01/2011 20:38

Pan Ryba z bankiera pozno zlapal temat, obstawianie poziomow gpw betsafe oferowalo rowniez przed rokiem.

Co do malych i srednich spolek to SiP trafnie przedstawil sytuacje:

http://stojeipatrze.blogspot.com/2011/01/kiedy-rpp-spowoduje-besse.html
Posted by: Szewa

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 11/01/2011 22:40

Niedawno natknąłem się się na następującą spółkę - Sadovaya

Co o niej sądzicie ?

Będzie powtórka z Astarty i Kernela ? wink
Posted by: stoprocent_

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/01/2011 03:40

Panowie, warto wejsc w fundusze? czy bedzie lipa w tym roku?
Jesli tak to w jaki?
Chcialbym wplacac miesiecznie 100-200zl do niego
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/01/2011 04:25

Originally Posted By: stoprocent_
Panowie, warto wejsc w fundusze? czy bedzie lipa w tym roku?
Jesli tak to w jaki?
Chcialbym wplacac miesiecznie 100-200zl do niego


to zalezy od poziomu Twojej wiedzy na temat innych instrumentow finansowych i od tego jaki fundusz wybierzesz bo paleta wyboru jest naprawde pokazna
Posted by: pszek

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/01/2011 07:22

Originally Posted By: Szewa
Niedawno natknąłem się się na następującą spółkę - Sadovaya

Co o niej sądzicie ?

Będzie powtórka z Astarty i Kernela ? wink


Sadovaya debiutowała pod koniec grudnia po cenie emisyjnej 8,60 zł. Teraz jest 13,40 zł, więc w ciągu niecałego miesiąca wzrosła o prawie 70 % wink
Wbili się w idealny moment - powódź w Australii, wzrost cen węgla.
Ja myślę, że na dany moment trzeba poczekać z inwestycją w tą spółkę. Zakładam, że nastąpi realizacja zysków, nie wiadomo też co będzie dalej z ceną węgla.
Posted by: starosta

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/01/2011 07:25

Originally Posted By: Szewa
Niedawno natknąłem się się na następującą spółkę - Sadovaya

Co o niej sądzicie ?

Będzie powtórka z Astarty i Kernela ? wink


Zwróć uwagę na to, że spółka od ceny emisyjnej wzrosła około 50% do 13 złotych. Przy założeniu że będzie dalszy pęd na surowce i nie przytrafi sie zadna korekta to jest szansa na dalsze wzrosty. Dodatkowym impulsem do wzrostów może być pogorszająca się sytuacja w Australii, jak również pogłoski o zainteresowaniu tą spółką ze strony NWR.
Posted by: pszek

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/01/2011 07:34

Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: Szewa
Niedawno natknąłem się się na następującą spółkę - Sadovaya

Co o niej sądzicie ?

Będzie powtórka z Astarty i Kernela ? wink


Sadovaya debiutowała pod koniec grudnia po cenie emisyjnej 8,60 zł. Teraz jest 13,40 zł, więc w ciągu niecałego miesiąca wzrosła o prawie 60 % wink
Wbili się w idealny moment - powódź w Australii, wzrost cen węgla.
Ja myślę, że na dany moment trzeba poczekać z inwestycją w tą spółkę. Zakładam, że nastąpi realizacja zysków, nie wiadomo też co będzie dalej z ceną węgla.
Posted by: Vorspringer

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/01/2011 16:16

W poniedziałkowej Wyborczej była ciekawa prognoza ekspertów odnośnie stanu naszej gospodarki na koniec 2011 roku. Wypowiadali się: Petru, Rybiński, Kawalec, Morawiecki i Orłowski. Pewnie tez czytaliście. Moją uwagę przykuły prognozy odnośnie kursu USD za rok. Wszyscy byli zgodni, ze osiągnie on poziom 4 złotych. Ekspertów ponoć się słucha, a nie polemizuje, ale ciekawi mnie czy widzicie to jako złotówkowe czarnowidztwo bardzo zaniepokojonych stanem gospodarki fachowców, czy faktycznie to racjonalna prognoza?
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/01/2011 17:56

Originally Posted By: Pogromca_(z)buków
W poniedziałkowej Wyborczej była ciekawa prognoza ekspertów odnośnie stanu naszej gospodarki na koniec 2011 roku. Wypowiadali się: Petru, Rybiński, Kawalec, Morawiecki i Orłowski. Pewnie tez czytaliście. Moją uwagę przykuły prognozy odnośnie kursu USD za rok. Wszyscy byli zgodni, ze osiągnie on poziom 4 złotych. Ekspertów ponoć się słucha, a nie polemizuje, ale ciekawi mnie czy widzicie to jako złotówkowe czarnowidztwo bardzo zaniepokojonych stanem gospodarki fachowców, czy faktycznie to racjonalna prognoza?


Ekspertów sie słucha ale wnioski sie wyciaga samemu tongue

Spojrz sobie na sprawdzalnosc prognoz za ubiegly rok to przekonasz sie czemu !!
Gdyby to bylo takie proste to bierz pozyczki od wszystkich znajomych, rodziny , moze zastaw hipoteke i laduj w "zielonego"
Ponad 30% jest do wyjecia - droga nie chodzi a nawet jak sie troche pomyla to mniej jak 20% nie bedzie grin
Posted by: Vorspringer

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/01/2011 18:08

Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: Pogromca_(z)buków
W poniedziałkowej Wyborczej była ciekawa prognoza ekspertów odnośnie stanu naszej gospodarki na koniec 2011 roku. Wypowiadali się: Petru, Rybiński, Kawalec, Morawiecki i Orłowski. Pewnie tez czytaliście. Moją uwagę przykuły prognozy odnośnie kursu USD za rok. Wszyscy byli zgodni, ze osiągnie on poziom 4 złotych. Ekspertów ponoć się słucha, a nie polemizuje, ale ciekawi mnie czy widzicie to jako złotówkowe czarnowidztwo bardzo zaniepokojonych stanem gospodarki fachowców, czy faktycznie to racjonalna prognoza?


Uhm..a Bratkowski właśnie w ostatnich godzinach zapowiedział ciągnięcie tej nędznej złotówki za uszy;) Szybko się to zmienia.

Ekspertów sie słucha ale wnioski sie wyciaga samemu tongue

Spojrz sobie na sprawdzalnosc prognoz za ubiegly rok to przekonasz sie czemu !!
Gdyby to bylo takie proste to bierz pozyczki od wszystkich znajomych, rodziny , moze zastaw hipoteke i laduj w "zielonego"
Ponad 30% jest do wyjecia - droga nie chodzi a nawet jak sie troche pomyla to mniej jak 20% nie bedzie grin
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/01/2011 19:37

no to niedzwiadki juz po korekcie papa

myslalem ze dluzej dadza sie wam pocieszyc ale ich okrutnosc nie zna granic tongue
Posted by: Grand

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/01/2011 21:04

Podobnie jak Szewa zwróciłem uwage na spółke Sadovaya.
Eldo czy możesz coś napisać na temat tej spółki?
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 01:00

Originally Posted By: Grand
Podobnie jak Szewa zwróciłem uwage na spółke Sadovaya.
Eldo czy możesz coś napisać na temat tej spółki?


no niewiele najwazniejsza tu jest cena surowca , a to moze byc interesujace przy dalszym wzroscie ropy wegiel tez pozdrozeje no i ta Ukraina maja moze wiec nie czekac na korekte grin ale moja uwaga koncentruje sie na innej spoleczce , która jest teraz ponad 100 razy tansza niz kiedys ....petroilinvest smile
Posted by: qbasmuggy

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 01:13

mam nadzieje że to żart smile
Petrol to obecnie największe gówno na naszym rynku laugh
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 01:18

Originally Posted By: qbasmuggy
mam nadzieje że to żart smile
Petrol to obecnie największe gówno na naszym rynku laugh


dlatego zamierzam go kupic , w mysl zasady kupuj kiedy leje sie krew wink
Posted by: qbasmuggy

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 01:21

Problem w tym, że tam się nigdy nie przestanie lać. Będzie dokładnie to samo co na biotku
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 01:24

napisze tak wiem, teraz całkiem powaznie
wiem ze ropy nie znależli i ze to gówno , ale jestem hazardzistą i wiem ze jak ktos bardzo chce wyleszczyc z papiera , a tutaj jak ktos bardzo chce wyleszczyc z papiera wystarczy dokładnie obserwowac transakcje , to wzbudza od razu moje zainteresowanie cool
Posted by: qbasmuggy

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 01:32

Można próbować ustrzelić taki zryw spekuły jak w marcu tego roku, ale to baaardzo ryzykowna gra
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 01:48

[quote=qbasmuggy]Można próbować ustrzelić taki zryw spekuły jak w marcu tego roku, ale to baaardzo ryzykowna gra [/quote
jestem hazardzistą nie pytaj tutaj o fundament , albo strace tutaj 10K albo zyskam 100K warto ? mysle ze warto fundament tworze gdzie indziej tam mam pewną stopę wzrostu , ale nie taką ewentualnie smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 01:59

Konrad zluzuj z private message , chciałem Ci dać prezent , a nie mogłem przez limit grin
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 02:06

ok właściciel petrol jest golarzem grin
kupujecie to ?
teraz jest dobra cena smile
wiecej na private nie odpowiadam grin
Posted by: qbasmuggy

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 03:26

cena nigdy nie będzie dobra
na tym to polega, golarz będzie golił dopóki będą chętne małpki-inwestory (łudzone wielkimi zyskami z ropy) gotowe kupować akcje z kolejnych X Y Z emisji laugh
I tak sobie to zjedzie na groszówki jak bioton
Jedynie można liczyć na okazjonalne spekulacyjne podjazdy, ale moim zdaniem gra nie warta świeczki
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/01/2011 05:31

Mafia finansowa bedzie golic jeszcze mocniej smile
Posted by: Baqu

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/01/2011 00:47

Originally Posted By: Rysio Ochudzki
Mafia finansowa bedzie golic jeszcze mocniej smile


„Kto ma gotówkę, ten ma coś do ukrycia” – takim hasłem w Szwecji promowano wprowadzenie wirtualnego pieniądza i całkowitą rezygnację z obrotu gotówkowego (za Der Spiegel). Jak donoszą media, większość mieszkańców tego kraju akceptuje proponowane rozwiązanie – bardzo prawdopodobne jest więc to, że szwedzka korona przejdzie do historii. Przesłanki przemawiające za zmianami to przede wszystkim ograniczenie przestępczości – głównie napadów na oddziały banków (a podobno kraje skandynawskie to ostoja bezpieczeństwa ;-)), podniesienie bezpieczeństwa oraz obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

http://www.olimpiada.edu.pl/5,_prosto_ze_szwecji_/1826
Posted by: Sylwiaa

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/01/2011 04:11

A cyberprzestępczości to nie ma ? Oby nam czipów nie zamontowali w głowach ...
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/01/2011 07:22

Pejsy licza na frajerow grin
Posted by: zavvada

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/01/2011 18:46

Frajerów czy nie to zobaczymy, Goldman gra w kierunku 3,45 a grac przeciw nim to jak kopac sie w koniem. Do poki hossa trwa to zloty UP i nie ma mocnych.
Posted by: dampan

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/01/2011 20:17

Po myślicie o branży chemicznej na 2011r??
Obecnie siedzę w Azotach, dziś delikatnie dokupiłem Puław, interesuje mnie Wasze zdanie na temat jeszcze Polic czy Synthosu??
Wiem, że już dużo urosło ale ....
Eldo, mura przyglądacie się tym spółkom??
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/01/2011 01:45

kiszonka , przed dalszymi zakupami hamuje mi edek oraz moim zdaniem przewartosciowane juz surowce , trzymam kernela dla funndamentu , petrol dla hazardu bbz dla przyszłości , lekko pozbylem sie dolca , ale tylko lekko , naprawde ta korekta by sie przydała , do 2500 byłem bykiem , teraz jestem bardziej niedzwiedziem
Posted by: cuuly

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/01/2011 02:15

eldo jaka kiszonka,astarta prawie 100,chemie szaleje tak,ze nawet permedia kopa w gore zaliczyla, moja najlepsza sesja w tym wieku a ten o kiszonce smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/01/2011 02:40

[img:center]http://stooq.pl/c/?s=wig20&c=3m&t=l&a=lg[/img]

pisałem o ogólnym oczywiście na niektórych akcjach da sie zarobic i to niezle smile
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/01/2011 10:59

Dampan, na dziś dzień wyglada ze branża chemiczna ma sie lepiej niz... od kiedy pamietam ;-) ale to sie moze szybko zmienic
Sam miałem szczescie ze po spozywce (Astarta kupowana po kilkanaście plnow) załapalem sie na Azoty ktore mialem od ponad roku i skupowalem az do pazdziernika(przedzial 14-20)...potem moja cierpliwosc zostala nagrodzona smile
Mam jeszcze Doradcow24 ktorych traktuje dlugotermnowo, Investconsulting oraz od ok. tygodnia Polną

Niepokoi mnie co innego, a mianowicie temat którego tutaj nikt jeszcze nie poruszał.

Chodzi mi o postępującą w straszliwym tempie islamizację Europy i całe zło jakie to za sobą niesie.
Przewiduję że rok 2011 będzie dla Europy rokiem lawinowo nastających rozruchów i niepokoi społecznych.
Ludzie (rdzenni europejczycy) przejrzeli wreszcie na oczy - szkoda ze tak pózno kiedy Holandia w 40% jest muzułmańska Belgia podobnie Francja , Anglia , Niemcy - miliony muzułmanów w każdym z krajów i b.poważne problemy.
Nie wiem jaki to będzie mialo wplyw na giełde ale boje się że skala problemu zaskoczy wszystkich. Obym się mylił ale z drugiej strony to ostatni dzwonek zeby cos jeszcze próbowac ratowac z upadajacej cywilizacji zachodu.
Fakty i przede wszystkim liczby są przeciw nam:
Przyrost nat.(wsrod rdzennych mieszkancow) w wyżej wym. krajach na poziomie 1.1-1.4
...przyrost wsrod muzulmanow 7-8 dzieci na rodzine Szok!
To 1 max dwa pokolenia i będzie ich wiekszosc
Teraz jest w Europie oficjalnie ok 60mln a wg nieoficjalnych zrodel nawet 80 mln muzulmanow
40 lat temu bylo ich ponizej miliona
Czeka nas Islamizacja? Nasze córki będą nosic burki?
Szariat prawem? (we Francji juz sie go stosuje w dzieln.gdzie policja sie nie zapuszcza, Holandia Belgia podobnie)
Wiecie co to szariat?...To nasz koniec
To bedzie b. niespokojny rok dla Europy
Ok koniec tematu
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/01/2011 11:03

Ps. Eldo, mam nadzieję że złamiesz swoją nową zasadę i prześlesz mi na priva kiedy będziesz uciekał ze wszystkim z naszej cudownej GPW do zielonego
Nikt cię póki co za to nie zabije ani nie wychlosta ;-)
Posted by: kazow

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 17/01/2011 18:47

Panowie, widze ze troche inwestujecie ...interesuje was moze obejmowanie IPO? tych bardziej prywatnych i mniejszych spolek... przed wejsciem na NC.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 02:24

Petrol dzisiaj zbierał gruby smile
a co bedzie z dolcem , opor 1,34 jak nie zostanie przełamany , powrot do sparcia 1,31 trwałe przebicie któregos z tych poziomow okresli trend , wydaje sie ze rynek juz łykna portugalie i hiszpanie , ale trup z szafy wciaz moze i tak wyleciec np.wlochy wtedy test z czerwca na edku , jesli nie to osłabienie dolca ,az do momentu kiedy zagraniczne kapitały beda juz wessane do usrakow smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 17:56

Petrol the game started for me smile
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 18:24

Originally Posted By: ELDORADO
Petrol the game started for me smile


najwiekszy smiec na calej GPW grin

Daj sobie spokoj z inwestycja w takie gowno !!!

Jak bylo po 360 i spadalo na 200 to wszyscy krzyczeli ze promocja , pozniej na 100 to juz byla giga promocja , 50 wyprzedaz a teraz to juz darmo daja laugh
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 19:21

no dają grin
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 21:17

Originally Posted By: ELDORADO
naprawde ta korekta by sie przydała , do 2500 byłem bykiem , teraz jestem bardziej niedzwiedziem


WIG20 2779.14 +2.16% piwo

Jak patrze na notowania to gorszego momentu nie mogles wybrac zeby byc niedzwiedziem wink
Szczerze mowiac nawet moje bycze serce jest zaskoczone az takim obrotem sprawy grin
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 21:53

Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: ELDORADO
naprawde ta korekta by sie przydała , do 2500 byłem bykiem , teraz jestem bardziej niedzwiedziem


WIG20 2779.14 +2.16% piwo

Jak patrze na notowania to gorszego momentu nie mogles wybrac zeby byc niedzwiedziem wink
Szczerze mowiac nawet moje bycze serce jest zaskoczone az takim obrotem sprawy grin


moje serce jest po niedzwieciej stronie i mam troche waluty na której cały czas jestem do przodu , ale i mam akcje na których jestem tez do przodu , wiec po co ta Twoja troska nade mną laugh
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 22:01

to nic osobistego, absolutnie tylko sie sam zastanawiam na jakiej podstawie widziales te masakryczne spadki smirk
a pytam dlatego ze zawsze warto jest poznac argumenty tej drugiej strony bo czlowiek jak jest byczo nastawiony to moze nie zauwazyc czegos istotnego z obozu niedzwiedzi i przez to dostac po dupie!!

a co do troski to bez przesady, jak mozna sie troszczyc o kogos kto caly czas jest na wszystkim do przodu grin
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 22:09

Originally Posted By: Inzaghi78
to nic osobistego, absolutnie tylko sie sam zastanawiam na jakiej podstawie widziales te masakryczne spadki smirk
a pytam dlatego ze zawsze warto jest poznac argumenty tej drugiej strony bo czlowiek jak jest byczo nastawiony to moze nie zauwazyc czegos istotnego z obozu niedzwiedzi i przez to dostac po dupie!!

a co do troski to bez przesady, jak mozna sie troszczyc o kogos kto caly czas jest na wszystkim do przodu grin


no jestem do przodu przykro mi laugh
i nie widzialem maskrycznych spadkow , tylko widzialem korekte , coz znowu była płytka , to zle , bardzo zle, bo hossa bez korekty , konczy sie krachem , a wtedy nie zdazysz nawet mrugnac .....czego Ci i sobie oczywiscie nie zycze
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 22:13

a dzisiaj bardzo kiepsko citygrop , nadzieja na korekte jeszcze we mnie nie umarła grin
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 22:23

Originally Posted By: ELDORADO

tylko widzialem korekte , coz znowu była płytka , to zle , bardzo zle, bo hossa bez korekty , konczy sie krachem , a wtedy nie zdazysz nawet mrugnac .....czego Ci i sobie oczywiscie nie zycze


i tu sie zgodze piwo
tez obecnie kibicuje jakiejs wiekszej korekcie to pozniej jak jeb... to nie bedzie co zbierac ale mysle ze po prostu musimy pojechac na tyle wysoko zeby gleboka korekta nie oznaczal spadkow ponizej 2600
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 22:27

petrol wiem ze to smiec ale w casie hossy kupuje sie nawet smieci , gracze kupuja wtedy wszystko co wyglada na tanie,moze sie przejade ale to my risk smile
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 22:30

Originally Posted By: ELDORADO
petrol wiem ze to smiec ale w casie hossy kupuje sie nawet smieci , gracze kupuja wtedy wszystko co wyglada na tanie,moze sie przejade ale to my risk smile


no to Ci powiem co ja o tym mysle tongue

taki Petrol to jak ruletka - bedzie czarne lub czerwone ale takie smieci lubia rosnac pod koniec hossy wiec ja tez sie tutaj byc moze zapakuje ale jeszcze nie teraz !!!
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 22:40

wqurza mnie atra jak kiedys kghm , za szybko wyskoczylismy prawda grin
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/01/2011 22:47

Originally Posted By: ELDORADO
wqurza mnie atra jak kiedys kghm , za szybko wyskoczylismy prawda grin


wiesz co niby tak, tez czasami troche zaluje ale pamietasz jak kiedys dlugo dyskutowalismy o tym zeby nie szukac dolkow ani gorek
tutaj jestesmy zli ale np. na takim Zrembie ktorego opchnalem po 1,05 a dzis stoi po 0,70 laugh
to samo StakProdukt - taki fundament i co ?? zalowalem jak wychodzilem po 490 a teraz 320 !!

Takze wazne ze zarobilismy a moglo sie skonczyc zupelnie inaczej piwo
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 19/01/2011 09:12

Nie wiem czy ktokolwiek z Was tym się interesuje ale spróbować warto...

Potrzebuję informacji na temat możliwości korzystnego zakupu srebra lokacyjnego ze sprawdzonego żródła.
Interesują mnie monety bulionowe np. Wiedeńscy filharmonicy jak w linku poniżej

http://www.coininvestdirect.com/en/silve..._ck_pieces.html

a także srebrne sztabki


Z góry dzięki za pomoc.
Posted by: dejw997

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 19/01/2011 14:52

http://zloto.bullionvault.pl/

http://www.ryneksrebra.pl/gdzie-najtaniej-kupic-srebro-styczen-2011/
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 19/01/2011 19:36

radze korzystac z przejsciowego umocnienia sie złotego jesi takie bedzie po tej podwyzce stop i kupować franki i dolarki
smile
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 00:42

dzieki Dejw997
o bullionvault juz troche slyszalem, wyglada to nienajgorzej szczegolnie jesli chodzi o ceny ale ma kilka wad a najwieksza jest to ze srebro jest rzec mozna 'wirtualne' poniewaz fizycznie go nie posiadamy- jest zdeponowane w Londynie.
Mozna je co prawda 'wykupic z depozytu' ale koszt tego jest zdec.za wysoki
Za przechowywanie tez slono sobie licza

Ciagle szukam dobrego zrodla do zakupu monet bulionowych i sztabek ale tylko tam gdzie bez problemu bedzie mozna zlecic wysylke do Polski
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 00:45

i jak tam byczki nie spodziwaliści się pewnie tego zjazdu , to tylko korekcina powiecie , jesli tak to co kupujecie smile
ja dolarki i franki grin
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 01:28

Originally Posted By: ELDORADO
i jak tam byczki nie spodziwaliści się pewnie tego zjazdu , to tylko korekcina powiecie , jesli tak to co kupujecie smile
ja dolarki i franki grin


a jesli nie korekcina to co ??? Armagedon laugh kolejny wink

dopiero co wczoraj ustalilismy ze korekta nawet glebsza jest bardzo potrzebna naszej hossie wiec tylko sie cieszyc z takiego obrotu sprawy piwo

co kupuje ?? hehe dziwne ale prawie to co Ty piwo
prawie bo z zielona makulatura nie chce miec nic do czynienia ale franeczkiem nie pogardze piwo

tylko Eldo czy Helweci nam dadza zarobic smirk ostatnio sa strasznie wrazliwi na pukncie swojej waluty !!!
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 01:41

Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: ELDORADO
i jak tam byczki nie spodziwaliści się pewnie tego zjazdu , to tylko korekcina powiecie , jesli tak to co kupujecie smile
ja dolarki i franki grin


a jesli nie korekcina to co ??? Armagedon laugh kolejny wink

dopiero co wczoraj ustalilismy ze korekta nawet glebsza jest bardzo potrzebna naszej hossie wiec tylko sie cieszyc z takiego obrotu sprawy piwo

co kupuje ?? hehe dziwne ale prawie to co Ty piwo
prawie bo z zielona makulatura nie chce miec nic do czynienia ale franeczkiem nie pogardze piwo

tylko Eldo czy Helweci nam dadza zarobic smirk ostatnio sa strasznie wrazliwi na pukncie swojej waluty !!!


dolarek ok 5 zeta frank mniej wicej tyle samo grin oczywiscie nie od razu, ale dno na zielonym z marca 2009, padnie z trzaskiem target to rok maxs półtora , a o ta makulaturą będą się jeszcze bili , dziekuje Wam pojebki , dzieki Wam otworzył mi się horyzont dewaluacji złotego laugh
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 01:45

moze troche przesadzilem bo dolar moze jeszcze miec swoje 5 minut przed ostatecznym zeszmaceniem ale jakos nie potrafie mu zaufac smirk
mysle ze sa lepsze alternatywy jak chocby frank !!
Tylko wiesz wydaje mi sie ze jeszcze sie oslabia i dolar i frank w tym roku zanim poszybuja duzo wyzej
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 01:51

Originally Posted By: Inzaghi78

Tylko wiesz wydaje mi sie ze jeszcze sie oslabia i dolar i frank w tym roku zanim poszybuja duzo wyzej


całkiem mozliwe , ale na walutach lubie być długodystansowcem smile
Posted by: zmarcin

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 06:02

5 zł za dulara, to byłoby coś aplauz
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 06:54

Dla tych co mają telefony na Androidzie polecam DARMOWĄ aplikację z Android Market BLOOMBERG LP
Prostota w obsludze i mnostwo danych podanych w przejrzysty sposób
-Wiadomości ze świata finansjery
-indeksy giełd światowych( prawie w czasie rzeczywistym) pogrupowanych wg kontynentów - Jest ich moze z 50
(co prawda nie ma GPW ale są wszystkie Akcje notowane na naszej giełdzie!)
- Swiatowy rynek towarowy- notowania metali(srebro, zloto, platyna)
cukier, kawa ,bawełna, kakao,ryż,kukurydza itd...
gaz,ropa,olej opałowy,itd
- obligacje również pogrupowane wg kontynentow - moze z 30 pozycji
-waluty -kilkadziesiat kursow walut live z mozliwoscia natychmiastowego podgladu kursu wzgledem innej wybranej waluty
- wyszukuja praktycznie każdą spólkę notowaną na swiecie i pokaze aktualny kurs, wskazniki, wykres 1-dniowy do 5 lat i powiązane wiadomosci dot.spoleczki

- i co najlepsze mozna stworzyc swoj wlasny portfel podajac cene zakupu, ilosc a program automat.pokazuje wartosc akcji, zmiane tejze wartosci zlotową i %, ilosc posiadanych akcji, zysk/strate liczac od dnia zakupu, aktualna cene akcji i takze wykres w zakresie 1 dzien - 5 lat

TO wszystko dostepne praktycznie po sekundzie od odpalenia programu (wymagane jedynie polaczenie z netem)
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 06:59

tu link z QR kodem do ściagniecia za pomoca np. barcode scanner
http://www.androidzoom.com/android_applications/finance/bloomberg_lioz_download.html
na stronce sa tez screeny programu i opisa
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 18:47

kupiliście walutke ?
wczoraj była promocja ,ale złapać dołek czy górkę nie sposób
zastanawialiści się dlaczego złoty dzisiaj spada równiez w stosunku do dolca mimo ze edek idzie do góry , bo pojebki wystrzelali pod koniec roku prawie cały zapas dewiz na rachunku biezacym by broniac złotego nie przekroczyc długu , ale co ma wisiec to......
Posted by: marti

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 22:13

Eldo kiedyś juz pisaleś ale nie moge się doszukać - gdzie kupujesz walute?
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 22:19

u brokera walutowego , ale ostatnio mysle o walutomacie

ale paka poszła na kernelku na skupie , jesli teraz nie bedzie wiekszej korekty , to zobaczymy na naszej rusałce wkrótce 100 i to z hakiem piwo
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 20/01/2011 23:32

jeśli... grin
i jak tam byczki kupujecie teraz kgh skoro to hossa smile
Posted by: dampan

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 21/01/2011 01:29

Originally Posted By: ELDORADO
jeśli... grin
i jak tam byczki kupujecie teraz kgh skoro to hossa smile



No ja dziś właśnie spyliłem na mini plusik, szkoda bo mogłem spylić lepiej ale mi mało było laugh bo późno kupiłem
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 21/01/2011 22:11

lekko pozbyłem sie dolca i dokupiłem kernelka ale batony na nim latają dzisiaj , kierunek 100 smile
Posted by: Kaznodzieja

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 21/01/2011 22:41

gdzie moge sprawdzic jakie transakcje zostaly dokonane na papierze z podzialem na kupno i na sprzedaz?
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 21/01/2011 23:36

Originally Posted By: ELDORADO
lekko pozbyłem sie dolca i dokupiłem kernelka ale batony na nim latają dzisiaj , kierunek 100 smile


piwo hura ooo cool kasa
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/01/2011 02:29

Originally Posted By: ELDORADO
lekko pozbyłem sie dolca i dokupiłem kernelka ale batony na nim latają dzisiaj , kierunek 100 smile

shocked WOW

a co to sie stalo ze sie lekko pozbyles "zielonego" krola grin
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/01/2011 02:48

Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: ELDORADO
lekko pozbyłem sie dolca i dokupiłem kernelka ale batony na nim latają dzisiaj , kierunek 100 smile

shocked WOW

a co to sie stalo ze sie lekko pozbyles "zielonego" krola grin




bo mi zabrakło wolnej gotówki zeby dokupić kernelka , którego od Ciebie kupiłem niedawno za pół darmo laugh
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/01/2011 02:58

całkiem powaznie to zle sie troche wyraziłem lekko znaczy troche , zachowuje go , ale teraz mam 60% caschu w akcjach reszta w walucie
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/01/2011 03:41

Originally Posted By: ELDORADO
całkiem powaznie to zle sie troche wyraziłem lekko znaczy troche , zachowuje go , ale teraz mam 60% caschu w akcjach reszta w walucie


i Ty smiesz sie smiac z byczkow grin

to ja po Twoich wpisach myslalem ze w akcjach to masz max. 20%
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/01/2011 03:43

Originally Posted By: ELDORADO

bo mi zabrakło wolnej gotówki zeby dokupić kernelka , którego od Ciebie kupiłem niedawno za pół darmo laugh


hmmm smirk

to ma byc jakis przytyk albo inna forma zaczepki bo nie wiem jak to odczytac ?!
Posted by: saturas25

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/01/2011 05:01

Widzę, że Eldorado fortunę zbija na prawie wszystkim. Jak widać cierpliwość popłaca. Ja żałuję, że sprzedałem Astartę za niecałe 80(teraz ponad 100), oraz Kernela za 64 nie wierząc, że w najbliższym czasie urośnie.

Mam niestety ten nieszczęsny Karen i muszę czekać, by odrobić co na nim straciłem.
Oprócz tego mam BBZ i Midas, które stoją w miejscu, a BBZ nawet zaczyna ostatnio coś dołować.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/01/2011 15:45

saturas , tylko dzieki fartowi uchwycisz gółki i dołki , wielkim błedem jest ich szukanie
ja tez wyskoczyłem z astry jak stała powyzej 80 , ale zamieniełem ją na kernelka ,który w wtedy dreptał w konsoli majac ogromny potencjał wzrostu i staram sie dociagnac na nim teraz do 100 , staram sie bo rynek potrafi sie zmienic wiec i jego moze wczesniej wywale , bo zyski trzeba szanowac i sie nimi cieszyc , a nie płakac ze mogło zaliczyc sie górkę
cierpliwosc miej go na bbz i nie wyskakuj........

POZDRO
ELDO
Posted by: Stalion

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 24/01/2011 16:29

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK przewidują, że Kernel Holding oraz Petrolinvest mogą zastąpić Cyfrowy Polsat i Polimex-Mostostal w indeksie WIG20.

Agencja ISB donosi, że może to się stać przy okazji marcowej rewizji indeksu WIG20. Pod koniec stycznia giełda przygotuje listę rankingową przed tą zmianą.

„Oceniamy, że Kernel może wejść do polskiego indeksu blue chipów z wagą 2,15 proc., a Petrolinvest - 0,13 proc.” – piszą analitycy DM BZ WBK w raporcie.

„O ile jesteśmy pewni, że Cyfrowy Polsat ustąpi miejsca Kernelowi w WIG20, o tyle sytuacja innych spółek może się zmienić do 31 stycznia" - dodają analitycy.

Według nich, Polimex może pozostać w WIG20, jeśli jego kurs wzrośnie o 15 proc., wobec ceny akcji Millennium, Boryszewa i ING BSK. Szansę na wejście do WIG20 ma też Enea.




Źródło:
http://www.pb.pl/2/a/2011/01/24/Kernel_i_Petrolinvest_moga_wejsc_do_WIG20?readcomment=1#comment
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 26/01/2011 22:46

Petrol laugh laugh

Ilu jeszcze inwestorow padnie ofiara tego smiecia skoro nawet doswiadczeni sa w stanie sie nim zainteresowac ?!
Posted by: qbasmuggy

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 26/01/2011 23:12

Spoko, jeszcze wieeelu.
Nawet na Biotku są jeszcze optymiści, którzy liczą że śmieć da zarobić.
Petrol to majstersztyk Ryśka, nic tak nie kusi naiwnych inwestorów jak wizja płynących szerokim strumieniem petro-dolarów smile
Posted by: padik

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 26/01/2011 23:51

Sam niedawno poważnie myślałem nad wejście w Petka, na szczęście nie miałem środków. Teraz obiecuje sobie, że tego nie kupie. Generalnie to co tam panowie macie w portfelach? Polecacie coś kupować? U mnie wygląda to tak:
Sadovaya - kupiłem w końcowej fazie wzrostów, później dostałem mocno po tyłku, ale mam nadzieje, że począwszy od dziś będę odrabiał straty;
Kernel - nasza forumowa perełka, kupiona poniżej 70, trzymam mocno i nie puszcze;
BBZ - kupiony za radą Eldo, mam na nim stratę, ale trzymam z nadzieją na długo oczekiwany zysk;
IDM - średnia zakupu około 3,20 i coś mi to cholerstwo rosnąć nie chce;
Amica - wszedłem w to niedawno z nadzieją na kontynuacje wzrostów;
Oponeo - j.w.
Tauron - trzymam od emisje, część pchnąłem po drodze, teraz zastanawiam się czy nie wywalić reszty;
MCI - tu mam zarobek ok 10% na razie;
Rubicon - mały pakiet i dotychczas lekka strata;
Hawe - kupione niestety na szczycie górki i mocno mi teraz ciąży, nie wiem czy nie ciąć straty (nie jest za późno?) czy może czekać na odbicie;
Boryszew - sytuacja analogiczna jak z Hawe, kupiony wysoko z nadzieją na dalsze wzrosty, póki co klops;
Vedia - tu analogicznie, kupiłem zdaję się na szczycie i mocno po tyłku dostaję.
Generalnie chciałbym coś dokupić, ale żeby to zrobić muszę coś sprzedać. Czego byście się pozbyli z takiego portfela a co radzicie trzymać? Ogólnie mocno żałuję, że za wcześnie wysiadłem z Astry (około 80) i zastanawiam się czy znowu się w nią nie zapakować. Macie jakieś limity przy których tniecie straty niezależnie od wszystkiego?
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 27/01/2011 07:29

#padik

ze względu na pozytywne odczucia z prywatnej korespondencji - postaram sie tutaj Tobie 'ułatwić' niektore kwestie

ale nie chce się mądrzyć - każdy ma swoją taktykę

przede wszytkim - duża dywersyfikacja, oczywiscie 'kazdy orze jak orze' oraz 'jeden woli ogórki a drugi ogrodnika córki', ale z czasem - wydaje mi się - dojdziesz do wniosku, że max 4 społki w portfelu to jest to czego oczekujesz:P


moje krótkie wnioski - sadovaya - wszedłeś za późno, chyba. trzeba było ukraincow wczesniej łapać:)

kernel - potencjalnie nowy uczesnik w20, ja wciąż trzymam

bbz - dobra spółka, ale tu liczy się timing

idm - tu sie troche zawiodłem, wiekszosc juz opylilem na nowy rok podatkowy:) powinno byc dobrze, ale kto jest cierpliwy?:)

boryszew - oj, sprzedaj juz z zyskiem tongue

mci i tauron - sam posiadam, czy bedę wiec obiektywny? nie sądzę

co do limitów cięcia strat. yyhm... indywidualna kwestia - jak mocne masz jaja?
z tych mniejszych spółek polecam fast finance obecnie cena 80gr i jeszcze jedna spółka, z NC o ktorej jest głośno, ale napiszę później bo nie wszystkto kupiłem i wiszę jeszcze w arkuszu:)

a tak szerzej mura mówi, że jest hossa.
ale co może opyla i akumuluje - zgadzam się z Elgo - nadchodzi grubsza korekta, i ja czekam - by kupić smile
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 28/01/2011 00:40

Fakt jestem krotko na gieldzie (ok roku)i nie duzo wiem ,ale kilka slow o Petrolu , wiekszosc ludzi co narzeka na petrola to Ci ktorzy umoczyli sporo kasy ale zerknijcie na obroty itd ,ktos grubo tym kreci to trzeba przyznac ale ja jestem zdania ze warto sobie kupic za jakies drobne pieniadze i poprostu czekac na cud
Sam kupilem po 5,50 i wogole sie nie stresuje :):) poprostu dlugoterminowa lokata albo nietrafiony kupon :):) i tyle
A jesli cos sie wydarzy to bedzie np 500% zysku i dobra zabawa :):)
Wiadomo ze poki co to spolka spekulacyjna i nasz Rysiu z Gdyni sie smieje ,ale moze miec tez niezly plan aby sie odbic od dna i np skupuje swoje akcje a za pol roku cos sie wydarzy

Z pozostalych spolek posiadam mniej wiecej to co koledzy powyzej

Tauron,GPW-aczkolwiek juz przymierzam sie do sprzedania tego scierwa,IDM ale kupiony po dobrej cenie wiec poczekam,
W grugniu kupilem Getin bank poki co jest niezle
Niestety wtopka poki co na centrozapie kupione na gorce oraz lekki minusik na Lubawie
Posted by: padik

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 29/01/2011 00:07

Przebieg dzisiejszej sesji w USA nie napawa optymizmem...
Posted by: saturas25

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 29/01/2011 01:04

Wreszcie solidne wzrosty na Karenie, to mnie bardzo cieszy, ale za to BBZ pada na pysk frown. Wielu prognozuje tam 2 zł, 5 zł, nawet 10 zł, a tu spadło wyraźnie poniżej złotówki i kto wie co będzie dalej. Końcówka stycznia/początek lutego miał być przełomowy w pozytywnym sensie na tej spółki, a wszystko idzie w drugą stronę...
Posted by: dampan

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 29/01/2011 02:35

Originally Posted By: saturas25
Wreszcie solidne wzrosty na Karenie, to mnie bardzo cieszy, ale za to BBZ pada na pysk frown. Wielu prognozuje tam 2 zł, 5 zł, nawet 10 zł, a tu spadło wyraźnie poniżej złotówki i kto wie co będzie dalej. Końcówka stycznia/początek lutego miał być przełomowy w pozytywnym sensie na tej spółki, a wszystko idzie w drugą stronę...


saturas25 może byś zaczął pisać komentarze po każdej sesji smile pozdro
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 29/01/2011 03:47

Napiszę jeszcze raz to co pisałem kilka tyg.temu
to będzie bardzo cięzki rok jeśli chodzi o zamieszki, rozruchy i niepokoje społeczne. Wlasciwie to mysle ze bedzie z dnia na dzień coraz gorzej.
Na poczatek (choc to zludne stw. bo juz sie wiele zlego dzieje na naszym kontynencie-dla wielu niezauwazenie) to co mamy serwowane pod nosem europy- Egipt, Tunezja ( zaraz bedzie Syria, Algieria itd)
To wszystko musi sie odbić na rynkach...
Liczylem ze z odr.szczescia dociagnę w spokoju do publ.wynikow ale raczej nic z tego
Panowie chyba pora się ewakuować z papiera i zamieniac na coś cięzszego (moze zloto, srebro?)
Czy tu sa SAMI OPTYMIŚCI ?
Posted by: z o ® r o

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 29/01/2011 04:55

A było tak sielankowo jeszcze wczoraj. To nie miała być hossa tylko uberhossa, która potrwa 20 lat smile

Tej korekty wielu wyczekiwało. A co po niej? Niewykluczone, że dalsze wzrosty. Optymiści pewnie wkrótce wyruszą na zakupy. Myślę, że lepiej będzie dla wszystkich jeśli ta korekta będzie głębsza. Ja spokojnie czekam na osłabienie złotego. Target: 4,25 za euro ooo Jeśli nie w tej korekcie to później bo coś czuję, że FED może podjąć działania odwrotne do ostatnio stosowanych jeszcze w tym roku.
Posted by: Baqu

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 30/01/2011 22:45

Originally Posted By: mura

a tak szerzej mura mówi, że jest hossa.


hm...

http://pablo.analiza-gieldowa.pl/artykuly_analizy/447/game_over.html
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:02

w tym momencie nie przywiązywałbym większej wagi do AT
Szkoda, że tu od piątku praktycznie martwica.
Myslałem że będzie huczało w obecnej syt.i byłem ciekaw jak to widzicie i jakie posunięcia proponujecie.
Trochę się pomyliłem- tu głownie towarzystwo wzajemnej adoracji i poklepywania po pleckach jak jakoś idzie
"Helmut, Kubica kommt? Ja, kommt. Gut
Hans Kubica kommt? Ja ja, kommt. Gut, Sehr gut
Ist immer noch gut, weil es gut ist.
Prost!
Prost!
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:06

Originally Posted By: Baqu
Originally Posted By: mura

a tak szerzej mura mówi, że jest hossa.


hm...

http://pablo.analiza-gieldowa.pl/artykuly_analizy/447/game_over.html


gość ma bardzo dużą wiedzę.

jak to mawiają - słuchaj co mają do powiedzenia dookoła, ale myśl po swojemu.

ja także nie wiem co będzie - takie rzeczy to tylko u pośrednika w jerozolimie.

za rok będziemy wyżej niż dziś i tego się trzymam
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:14

Originally Posted By: Globtroter
Napiszę jeszcze raz to co pisałem kilka tyg.temu
to będzie bardzo cięzki rok jeśli chodzi o zamieszki, rozruchy i niepokoje społeczne. Wlasciwie to mysle ze bedzie z dnia na dzień coraz gorzej.
Na poczatek (choc to zludne stw. bo juz sie wiele zlego dzieje na naszym kontynencie-dla wielu niezauwazenie) to co mamy serwowane pod nosem europy- Egipt, Tunezja ( zaraz bedzie Syria, Algieria itd)
To wszystko musi sie odbić na rynkach...
Liczylem ze z odr.szczescia dociagnę w spokoju do publ.wynikow ale raczej nic z tego
Panowie chyba pora się ewakuować z papiera i zamieniac na coś cięzszego (moze zloto, srebro?)
Czy tu sa SAMI OPTYMIŚCI ?


a dlaczego te zamieszki mają wybuchnąć w tym roku, a nie następnym? albo za 2 lata? ile pieniędzy musi wydrukować benek, żeby świat powiedział sprawdzam, hę? jest jakaś granica?

gdybyś czytał temat od dawna to np. ja już daaawno pisałem, że spodziewam się rozróby w europie:) i w stanach:)
drzewa nie rosną do nieba, ale obecnie balonik będzie skutecznie dmuchany przez wujka bena

oczywiscie egipt i tunezja nie maja zadnego znaczenia dla rynkow europejskich, bo niby jakie? zwala na gieldzie bo wczasy sie posypały?

jesli juz jestes takim niedzwiedziem to lepiej przytoczyc przyklad Belgii (wewnetrzne kłotnie walonii i flandrii) oraz ich problem z zadluzeniem - to ma wieksze znaczenie niz tlumy arabusow w kairze

korekta nalezy sie jak psu buda - na to licze, zeby nizej kupic.
wiec sprzedawajcie wink
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:24

Originally Posted By: Globtroter
Dampan, na dziś dzień wyglada ze branża chemiczna ma sie lepiej niz... od kiedy pamietam ;-) ale to sie moze szybko zmienic
Sam miałem szczescie ze po spozywce (Astarta kupowana po kilkanaście plnow) załapalem sie na Azoty ktore mialem od ponad roku i skupowalem az do pazdziernika(przedzial 14-20)...potem moja cierpliwosc zostala nagrodzona smile
Mam jeszcze Doradcow24 ktorych traktuje dlugotermnowo, Investconsulting oraz od ok. tygodnia Polną

Niepokoi mnie co innego, a mianowicie temat którego tutaj nikt jeszcze nie poruszał.

Chodzi mi o postępującą w straszliwym tempie islamizację Europy i całe zło jakie to za sobą niesie.
Przewiduję że rok 2011 będzie dla Europy rokiem lawinowo nastających rozruchów i niepokoi społecznych.
Ludzie (rdzenni europejczycy) przejrzeli wreszcie na oczy - szkoda ze tak pózno kiedy Holandia w 40% jest muzułmańska Belgia podobnie Francja , Anglia , Niemcy - miliony muzułmanów w każdym z krajów i b.poważne problemy.
Nie wiem jaki to będzie mialo wplyw na giełde ale boje się że skala problemu zaskoczy wszystkich. Obym się mylił ale z drugiej strony to ostatni dzwonek zeby cos jeszcze próbowac ratowac z upadajacej cywilizacji zachodu.
Fakty i przede wszystkim liczby są przeciw nam:
Przyrost nat.(wsrod rdzennych mieszkancow) w wyżej wym. krajach na poziomie 1.1-1.4
...przyrost wsrod muzulmanow 7-8 dzieci na rodzine Szok!
To 1 max dwa pokolenia i będzie ich wiekszosc
Teraz jest w Europie oficjalnie ok 60mln a wg nieoficjalnych zrodel nawet 80 mln muzulmanow
40 lat temu bylo ich ponizej miliona
Czeka nas Islamizacja? Nasze córki będą nosic burki?
Szariat prawem? (we Francji juz sie go stosuje w dzieln.gdzie policja sie nie zapuszcza, Holandia Belgia podobnie)
Wiecie co to szariat?...To nasz koniec
To bedzie b. niespokojny rok dla Europy
Ok koniec tematu


jak już tak czujesz sie pomijany to powiem Ci, że i tutaj i w polityce ten temat był już wałkowany, a nie wszystkim sie chce powtarzać, bo np. za pol roku znow ktos sie pojawi i bedzie zadawal te same pytania smile

oczywiscie powtorze sie dla Ciebie o czym juz było wspominane przeze mnie kiedyś, arabski swiat na koniec tej dekady bedzie przechodził najwiekszy wyz osób uzyskujacych pelnoletnosc, naturalnei gdzie beda chcieli uciekac obywatele? od europy - ktora ich przyjmie z otwartymi rękoma, bo czyni tak od lat. i co ja mam uwierzyc, że w czasach politycznej poprawnosci cos sie zmieni? hehe wolne zarty. powiem wiecej, szkoly europejskei beda ich chetnie przyjmowac, bo ze wzgledu na niski wspolczynnik dzietnosci bialych europejczykow bedzie po prostu trzeba wypelniac luke w edukacji:)
wiec nim wolny rynek sam oczysci takia wynaturzenia, panstwa europejskie przełkna gorzka pigułke

niestety uwazam, ze na zmiany jest juz za pozno tzn odwrocenie tego procesu nie obejdzie sie bez rozlewu krwi na ulicach

ale ciezko przewiedziec kiedy 'to siądzie'. z pewnoscia do tego czasu mozna jeszcze pozarabiac na ludzkim strachu. koniec hossy? tak łatwo odwrocic trend? no way.
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:27

temat ten znam dobrze i to od bardzo dawna. Gdybym to zaczął tutaj rozstrząsać to jeszcze z racji moich poglądów przekształciłoby się to w coś w stylu euroislam.pl
Może faktycznie moim problemem jest za emocjonalne podejscie do tego i nadmierne mieszanie polityki.
Ale jestem też inwestorem który próbuje podjąc włąściwą w danej chwili decyzję a pomocne są w tym zawsze opinie innych.
Czasami się człek zirytuje...
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:27

no prosze, takie waskei towarzystwo, a pojawiaja sie osoby, ktore wierza w sukces petrolinvestu

tego nie wymyslilby nawet rysio z klanu laugh
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:30

Originally Posted By: Globtroter
temat ten znam dobrze i to od bardzo dawna. Gdybym to zaczął tutaj rozstrząsać to jeszcze z racji moich poglądów przekształciłoby się to w coś w stylu euroislam.pl
Może faktycznie moim problemem jest za emocjonalne podejscie do tego i nadmierne mieszanie polityki.
Ale jestem też inwestorem który próbuje podjąc włąściwą w danej chwili decyzję a pomocne są w tym zawsze opinie innych.
Czasami się człek zirytuje...


jasne spoko, to Ty kiedys polecales azoty?

polityka jak najbardziej ma wplyw na ekonomie, powiedzialbym ze ja stymuluje

wiec odniesienia geopolityczne ze swiata sa jak najbardziej powiazane ze swiatem finansjery

ale dostrzegasz, że multi kulti w europie to puszka pandory - i tu sie z Tobą w 100% zgadzam
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:31

Ps. Jeśli już siedzisz na forum, to wykorzystam i zapytam co sądzisz o inwestycji w metale szlachetne a głownie srebro inwestycyjne.(monety bulionowe)
Jestem na etapie załatwiania komuś korzystnego zakupu a przy okazji sam rozważam podłączenie się.
Ps.To inwestycja raczej długoterminowa ale nie wyklucza spekulacji -sprzedaż takich monet też nie jest większym problemem a dyskonto dość duże do cen na naszym rynku więc nie widzę duzego ryzyka
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:33

Originally Posted By: zmarcin
5 zł za dulara, to byłoby coś aplauz


świat sie wali?
oj poczekasz i poczekasz, aż bedziesz patrzyl na kurs euro wink
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:39

Azoty polecałem kilku osobom i niekoniecznie z forum mecz.pl
Jedna osoba poszla grubo za radą i własnie dla niej głownie operacja "metale szlachetne" a może i sam przy tym wszystkim skorzystam
Ale to teraz akurat mało istotne
Biję się z myślami co robić rano...
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:39

Originally Posted By: Globtroter
Ps. Jeśli już siedzisz na forum, to wykorzystam i zapytam co sądzisz o inwestycji w metale szlachetne a głownie srebro inwestycyjne.(monety bulionowe)
Jestem na etapie załatwiania komuś korzystnego zakupu a przy okazji sam rozważam podłączenie się.
Ps.To inwestycja raczej długoterminowa ale nie wyklucza spekulacji -sprzedaż takich monet też nie jest większym problemem a dyskonto dość duże do cen na naszym rynku więc nie widzę duzego ryzyka


pisałem kiedys o srebrze jako safe heaven i chyba sie sprawdza i predko nie zmieni
mysle, ze to dobry pomysl.
sam tez kiedys wzialem troche tych wiedenskich filharmonijkow ale obecnie interesuje sie tylko krotko i srednioterminowymi spekulacjami, a rynkiem metali sie nie zajmuje w ogóle
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:43

Originally Posted By: Globtroter
Azoty polecałem kilku osobom i niekoniecznie z forum mecz.pl
Jedna osoba poszla grubo za radą i własnie dla niej głownie operacja "metale szlachetne" a może i sam przy tym wszystkim skorzystam
Ale to teraz akurat mało istotne
Biję się z myślami co robić rano...
\

no ja mysle że zaczyna sie gruba korekta, ale jakie to ma znaczenie? i dla kogo, chyba tylko dla mnie

rynek ma gdzies co sobie 'mura' pisze na mecz peel, tylko robi swoje

dłuższych nosów od tych z tel avivu nigdy mieć nie będziemy, więc czym tu się martwic, trzeba robić co intuicja podpowiada, ewnetualnie zdać się na serce albo logiczne myślenie, bo chyba wszystkiego naraz się połączyć nie da smile
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:51

racja, czasem jednak jest tak ze negatywna kumulacja różnych na pozór nawet nie powiązanych ze sobą zdarzeń zaburza nam postrzeganie całości i wtedy posiłkujesz się czym się da.
Jeśli chodzi o mnie to jutro się zdecydowanie skracam. Niestety z racji składu portfela to dość problematyczna sprawa.
Byłem od tego dosłownie o włos jeszcze z 10 dni temu i szkoda ze wtedy nie zawierzylem intuicji.
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 07:55

Ps. w daytrading się praktycznie nie bawię. Kładę nacisk na srednio a nawet bardziej na długoterm.inwest.dlatego jakieś gwałtowne ruchy niosą za sobą większy cięzar gatunkowy.
Zobaczymy rano jak to się uda rozegrać.
Najważniejsze ze plan już jakiś jest smile
Posted by: saturas25

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 08:07

Mam do was pytanie- Z CZEGO WY SIĘ CHCECIE KOREKCIĆ? Czy naprawdę były aż tak wielkie wzrosty?
WIG 20 spadł do ok. 1300, potem szybkie odreagowanie spadków i długie kiszenie się mniej więcej między 2300-2400. Dopiero w wakacje nadeszły wzrosty i na dzień dzisiejszy to jest 2700.
Czy wzrost z 2300-2400 do 2700 jest rzeczywiście aż tak wielki, że konieczna jest GŁĘBOKA korekta? Do tego gdyby nie KGHM który poszedł +100%, to praktycznie WIG 20 by nie wzrósł, więc co tu korygować?
Po waszej głębokiej korekcie się okaże, że skorygowaliśmy więcej niż wzrosło...

Zapewne pójdzie teraz w dół, ale to z powodu tej zakichanej Afryki, ale to nie będzie żadna korekta tylko po prostu spadki.
Posted by: saturas25

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 08:09

Co do spółek to polecam... Karen, który ma nową nazwę CCEnergy. Już skończyła się szopka z celowym zaniżaniem kursu(ile nerwów straciłem przez to...) pod wezwanie, więc w lutym możliwy wzrost nawet o ponad 100%, co w przypadku tej spółki nie jest niczym nadzwyczajnym.
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 15:23

Originally Posted By: saturas25
Mam do was pytanie- Z CZEGO WY SIĘ CHCECIE KOREKCIĆ? Czy naprawdę były aż tak wielkie wzrosty?
WIG 20 spadł do ok. 1300, potem szybkie odreagowanie spadków i długie kiszenie się mniej więcej między 2300-2400. Dopiero w wakacje nadeszły wzrosty i na dzień dzisiejszy to jest 2700.
Czy wzrost z 2300-2400 do 2700 jest rzeczywiście aż tak wielki, że konieczna jest GŁĘBOKA korekta? Do tego gdyby nie KGHM który poszedł +100%, to praktycznie WIG 20 by nie wzrósł, więc co tu korygować?
Po waszej głębokiej korekcie się okaże, że skorygowaliśmy więcej niż wzrosło...

Zapewne pójdzie teraz w dół, ale to z powodu tej zakichanej Afryki, ale to nie będzie żadna korekta tylko po prostu spadki.



a czy w20 trzęsie parkietami?
ile brakuje % jankesom do historycznych szczytów a ile nam, hę?
a teraz - po bandyckich ruchach 'lyberałów' z peło - będzie jeszcze gorzej dla giełdy, czyli świat w euforii, my urosniemy, na świecie spadki, u nas panika

a co do Afryki, utwierdzam sie w przekonaniu jak bardzo ludzie podatni są na medialna propagande

żaden powazny bieznesmen nie przejmuje sie tym, że w kairze sobie lud krzyczy, bo i po co? jaki to ma wpływ na inwestycje rekinów biznesu?

może niedługo będziemy walili korekty na giełdach, bo u wybrzeży australii wymarł unikalny gatunek kolorowej rybki wink
Posted by: Radmanovic

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 15:57

Witam.Z jakich serwisów oferujacych notowania giełdowe online korzystacie? notowania parkiet tak sobie cene wywindowali ze poprostu glowa boli...
Gdzie najlepiej zalozyc konto do zakupu akcji i walut?ja aktualnie korzystam z mbanku jesli chodzi o akcje,myśle w niedalekiej przyszlosci rozwinac tez inwestowanie o waluty.Jakie sa wasze preferencje,rady?
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 31/01/2011 18:44

Originally Posted By: mura


może niedługo będziemy walili korekty na giełdach, bo u wybrzeży australii wymarł unikalny gatunek kolorowej rybki wink


dokladnie tak bedzie jesli media to ladnie opakuja i podadza na tacy slepemu ludowi !!
nie zapominaj ze gielda to psychologia i tlum czeka z palcem na enterze na kazda wiadomosc jak nawet pierdniecie australijskiej wazki co moze spowodowac kryzys ekologiczny na swiecie laugh

ja to generalnie pierd..... papa
to co mam to mam ale jak jeszcze pospada to z ogromna checia dokupie smile
szkoda ze nie mam zbyt wiele cashu bo coraz wiecej fajnych okazji widac piwo
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 16:09

Petrolek grin hura ooo piwo
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 16:15

Jutro o 10,30 na CNBC prezes Petrola wiec warto jeszcze poczekac ze sprzedaza ,oby na koniec sesji nie bylo wywrotki
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 16:21

Originally Posted By: Domingos
Jutro o 10,30 na CNBC prezes Petrola wiec warto jeszcze poczekac ze sprzedaza ,oby na koniec sesji nie bylo wywrotki


jaaazda , zobaczcie na obroty , kiedy sprzedac ? tu hazard i emocje , ale kocham to smile
Posted by: qbasmuggy

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 16:30

Eh, żebym tak miał teraz możliwość zagrać krótko petrola, idealna okazja laugh
Kupujcie, kupujcie, jeszcze parę milionów zostało do upchnięcia grin
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 17:53

Originally Posted By: qbasmuggy
Eh, żebym tak miał teraz możliwość zagrać krótko petrola, idealna okazja laugh
Kupujcie, kupujcie, jeszcze parę milionów zostało do upchnięcia grin


znow jest niby ropa laugh

tu moze byc +300% w kilka dni ale moze tez byc kanal - WHO KNOWS?!

ja juz powiedzialem jak smieciuch bedzie za 1zl to sobie kupie spekulacyjnie grin a narazie krec sie ruletko krec - czarne czy czerwone grin
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 17:58

Też mam pet-rolkę. Co prawda tylko 2K i kupione dzis zaraz po otw.(przeplacilem całe 23 gr ;-) )
Nie będę pazerny. Sprzedam jak odwieszą po 8 plnów a moze pod koniec sesji odkupię poniżej 7 a jak nie to i tak jakoś przeżyję heh
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 18:06

Następne widły? heh
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 18:23

nie sprzedawac ,jutro tez bedzie ubieranie ,spokojnie chyba ze ktos ma wieksza gotowke wpakowana to czesc moze oddac
Jutro tez bedzie jazda
Posted by: dondo

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 18:30

Znowu ELDO górą, a prześmiewcom stop tongue
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 18:37

Originally Posted By: dondo
Znowu ELDO górą, a prześmiewcom stop tongue


Zgadza się- może nawet Petrolem skompensować STARKA ;-)
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 19:46

dzieki za uznanie , to był mój złoty strzał najlepszy na razie w tym roku smile piwo
Niestety kończę pisanie na tym forum , Conrad wie dlaczego smirk
pozdrawiam wszystkich w tym temacie i moich krytykantów również piwo

do zobaczenia może kiedyś papa
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 19:56

Originally Posted By: ELDORADO
dzieki za uznanie , to był mój złoty strzał najlepszy na razie w tym roku smile piwo
Niestety kończę pisanie na tym forum , Conrad wie dlaczego smirk
pozdrawiam wszystkich w tym temacie i moich krytykantów również piwo

do zobaczenia może kiedyś papa


graty Eldo piwo sprzedales? ;>
ja tyż
do zoba kiedys w Spiżu
Posted by: marti

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 20:23

Conrad wie lecz nie powie:) bardzo żałuję ze nie bede juz mógł porównywać Twoich prognoz z realiami. mam nadzieje ze szybko wrócisz - chyba nie ja jeden. jesli mozna gdzie indziej czytac Twoje wpisy to prosze o info.

Pozdrawiam
Posted by: Sylwiaa

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 21:00

też mi wiedza tajemna laugh

chodzi o andegawena
Posted by: Globtroter

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 21:06

wygląda na to że ma petrolu mozemy jutro zobaczyć nawet okolice 2 z przodu

Od dawna nie pamiętam takiej jazdy i na taką skalę...
Posted by: bachus69

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 01/02/2011 23:58

Dzięki Wam kupiłem, to teraz podpowiedzcie kiedy sprzedać smile
piwo
Posted by: andegawen

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 02/02/2011 00:28

Originally Posted By: DOMINICCA
też mi wiedza tajemna laugh

chodzi o andegawena

to wyjasnij wiecej bo nie wiem
spoko spoko wroci wink
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 02/02/2011 01:03

Wszystko zalezy od tego kiedy zaczna wysypywac akcje banki,klan Rysia itd
Duzo tez zalezy od tego czy to info i realna ropa jest prawdziwa a tego to sie szybko nie dowiemy ,bo ze prezes cos tam jutro potwierdzi to jeszcze malo
Jak dla mnie kurs w okolcach 7,50-8,00 powinien sie utrzymac dluzej tj dwa trzy tyg
Kazdy ma swoj rozum i musi zdecydowac co robic bo jak sypną 10-50mln akcji to nie zdazymy sprzedac takie beda spadki .

Moje minimum to ok 6,50 i trza oddac do ludzi ,no chyba ze jutro pojdzie z 70% to oddam polowe
Jak bedzie dowiemy sie jutro,dzis nie bylo na koncowce wysypu male pakiety po 2-5 tys mniej wiecej z tego co zauwazylem

Czy ktos moze powiedziec kilka slow o SANVILU ? mam zamiar kupic ale chetnie uslysze opinie hazardzistow
Posted by: jaja

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 02/02/2011 01:52

Originally Posted By: bachus69
Dzięki Wam kupiłem, to teraz podpowiedzcie kiedy sprzedać smile
piwo



A dlaczego chcesz sprzedawać ? Prawdopodobnie kupiłes w okolicach dołka.Jeżeli to co dzisiaj słyszeliśmy jest prawdą,to kurs może pójść w kosmos.Ja nie pamietam,żeby któraś spółka w historii GPW tak spadła jak Petrolinvest.Z 750,00 zł na 5,02 zł.Siła wybicia moze być naprawdę imponująca.Powodzenia smile
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 02/02/2011 03:25

Originally Posted By: Globtroter
wygląda na to że ma petrolu mozemy jutro zobaczyć nawet okolice 2 z przodu

Od dawna nie pamiętam takiej jazdy i na taką skalę...

ciekawe jak dlugo zarzad wiedzial a nie powiedzial,tylko skupowali smile
Posted by: marti

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 02/02/2011 15:21

Mura chyba jednak za wczesnie - ja dzis z rana kupiłem, mozliwe ze to brak wyobraźni ale zobaczymy co z tego wyjdzie
Posted by: Baqu

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 02:19

http://stojeipatrze.blogspot.com/2011/02/cytat-dnia-zyta-gilowska-rentownosc.html zyta 1 raz od dawna ma racje, Polska jest w wielkim gównie
Posted by: mirasPL

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 04:47

niech ktoś skomentuje dzisiejszą sytuacje petrolu,tylko racjonalnie.;)
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 05:00

Originally Posted By: mirasPL
niech ktoś skomentuje dzisiejszą sytuacje petrolu,tylko racjonalnie.;)

hehe mógłbym smile ale lepiej spytaj andegówna on rządzi na tym forum grin
Posted by: mirasPL

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 05:06

nie interesują mnie spory na tym forum,na podłożu politycznym,typerskim czy jakimkolwiek innym. psozukuje merytyrcznej odpowiedzi i dyskusji na odpowiednim poziomie. jeśli ktoś potrafi i zechce to prosze o opisanie dzisiejszej sytuacji petrolu. dziekuje za uwage. amen.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 05:08

no to szukaj dalej smile
Posted by: z o ® r o

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 05:53

Stawiam na under 7,5 dnia.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 12:00

Originally Posted By: z o R r o
Stawiam na under 7,5 dnia.

całkiem realne ,zobaczymy , ja wywaliłem wiekszosc wczoraj z rama , za dużo małp chciało zostać golarzami grin
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 14:18

Edek kierunek 1,40 - radze wykorzystac te dni i skupowac tanią juz walutę franki i dolarki funty , król jest nagi przy odwróceniu trendu na giełdach lub głębokiej korekcie , złoty poleci na pysk , BGK wystrzelał całą amunicje pod koniec roku , a Morgany i Sorose przeciez o tym wiedzą smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 14:30

giełda : dokupiłem kernela wsparcie na 80 umocnione i uklepane , jesli nie bedzie teraz głębokiej korekty , wybicie i kierunek 100 z okładem
bbz te spadki mnie nie wzruszaja małe obroty rowniez dokupilem nadal licze tu na odpał
petrol resztowka nie tykam
z zakupow mysle o tauronie i gancie

POZDRO
ELDO
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 16:04

Katastralny w drodze


ps.Ten kto splaca mieszkanie bedzie placil,czy nie? smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 16:08

Originally Posted By: Rysio Ochudzki
Katastralny w drodze


ps.Ten kto splaca mieszkanie bedzie placil,czy nie? smile


bedzie

ruletka na petrolu , gramy dalej ? grin
ja nie wchodze na razie ponownie na razie....
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 16:17

Jezeli do tej pory murzyn oddawal w podatkach ok,80% dochodow to po ostatnich podwyzkach i planowanym katastralnym w okolicach 1 %,bedzie to z 90%.Jako ze temat jest o inwestycjach,trzeba nadmienic ,ze chyba jedna z lepszych inwestycji jest ewakuacja z POlandu. Kredyciarze(szczegolnie szwajcarscy),no coz,sa chyba w czarnej d...ie. smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 16:20

Originally Posted By: Rysio Ochudzki
Jezeli do tej pory murzyn oddawal w podatkach ok,80% dochodow to po ostatnich podwyzkach i planowanym katastralnym w okolicach 1 %,bedzie to z 90%.Jako ze temat jest o inwestycjach,trzeba nadmienic ,ze chyba jedna z lepszych inwestycji jest ewakuacja z POlandu. Kredyciarze(szczegolnie szwajcarscy),no coz,sa chyba w czarnej d...ie. smile


tez o tym mysle ,ale jak juz to lepiej całkiem z Eurolandu grin
usraki tez mi nie odpowiadają , New Zeland może Australia tam sie widze ......
Posted by: cuuly

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 21:05

Originally Posted By: ELDORADO
dzieki za uznanie , to był mój złoty strzał najlepszy na razie w tym roku smile piwo
Niestety kończę pisanie na tym forum , Conrad wie dlaczego smirk
pozdrawiam wszystkich w tym temacie i moich krytykantów również piwo

do zobaczenia może kiedyś papa


eldo czy ja cos opuscilem,czy zona sie do komputera dorwala
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 22:31

Petro-smiec albo Petro-balon jak kto woli wraca powoli na swoje miejsce laugh

Niektorzy nawet nie zdarzyli dobrze chyba rozpiac rozporka a juz po euforii ...

Mocne slowa ale caly czas ucze sie inwestowac w oparciu o fundamenty badz jakiekolwiek logiczne przeslania a za takie nie moge uznac sen o dowiercaniu sie do ropy grin

Oczywiscie chce pogratulowac tym ktorym w odpowiednim momencie zagral palec na enterze i zdarzyli zarowno dobrze kupic jak i sprzedac piwo
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 22:37

aha jeszcze jedno ... w nowa emisje Borka juz chyba nie bede wchodzil bo widac ze branza motoryzacyjna wychodzi z kryzysu i czas fajnych przecen sie konczy wiec Roman juz sobie tak nie porzadzi , poza tym spolka dala juz zarobic setki % wiec chyba starczy

Zastanawiam sie tez czy dalej trzymac Mieszko, solidne fundamenty , rozwoj super ale uroslo juz sporo jak na taka spolke wiec moze czas na realizacje zyskow ?!
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 23:01

Originally Posted By: cuuly
Originally Posted By: ELDORADO
dzieki za uznanie , to był mój złoty strzał najlepszy na razie w tym roku smile piwo
Niestety kończę pisanie na tym forum , Conrad wie dlaczego smirk
pozdrawiam wszystkich w tym temacie i moich krytykantów również piwo

do zobaczenia może kiedyś papa


eldo czy ja cos opuscilem,czy zona sie do komputera dorwala


nie chce tutaj wywlekac tego , krotko , dogadalem sie z Conradem i wracam smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 03/02/2011 23:31

no dobra Petrol , nawet teraz, kto grał równo ze mną i sprzedał dzisiaj , to ma ponad 30% zysku z akcji ,źle ? grin
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 04/02/2011 00:16

No dzis jazda z KOV nastepny z odwiertami i gazami:)
Czekaja jeszcze na jakis inne info ,wiec nie spieszyc sie ze sprzedaza ,chyba ze ktos jest krotkodystansowcem to sprzedawac jutro na drugich widłach
Posted by: Self-Confident

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 04/02/2011 02:28

Planuje zakupic troche wiecej dolarow. Czy uiwaacie zeby zrobic to teraz czy moze jeszcze troche poczekac?
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 04/02/2011 16:59

bbz dopakowałem do wora smile moja ulubiona metoda pakowac po korek na dnie w społke majacą perspektywy i czekac......
dolarki ? hm teraz bardziej polecam franki
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 04/02/2011 17:23

Rowniez sie skusilem dzisiaj na BBZ za 0,95 choc nie wiem czy mozna bylo taniej zobaczymy co z tego wyjdzie
Juz chyba czas uruchomic te inwestycje ktore koncza
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 04/02/2011 23:33

Originally Posted By: ELDORADO
bbz dopakowałem do wora smile moja ulubiona metoda pakowac po korek na dnie w społke majacą perspektywy i czekac......
dolarki ? hm teraz bardziej polecam franki

ooo
Posted by: Dylu

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 07/02/2011 16:30

bbz czemu nie.. Kupiłem dzis po 0.97 mały pakiecik.

Idm wkońcu zaskoczył smile chociaż szkoda ,że zrobiłem falstart i za szybko kupiłem. Po dopakowaniu mam średnią zakupu 3,05.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 07/02/2011 17:59

kernel smile
jak nie bedzie głębokiej korekty , której notabene nie widac teraz na horyzoncie , to w marcu zobaczymy na nim ponad 100 i to grubo
a bbz , to moja przepustka do New Zeland smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 07/02/2011 22:17

cóż na odpał ze bede jeszcze bedze musiał troche poczekac , spoko cierpliwy jestem aż do bólu smile
ale wyglada na to, ze to Kernel zapewni mi szybciej New Zeland piwo
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 07/02/2011 23:50

Europka nie podziela i słusznie, optymizmu usraków , szulernia bernake ma sie w najlepsze , balon dmuchany niemiłosiernie kiedyś to pierolnie , a huk wtedy będzie 100 razy wiekszy niz po upadku Lehmana
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 09/02/2011 15:38

moja cierpliwość na Zenku ma swoje granice do czerwca trzymam choćby nie wiadomo co , potem wywalam lub akumuluje dalej jesli beda wzrosty
kernel trzymam do marca potem w zaleznosci od sytuacji
waluty frank ciagle w modzie
POZDRO
ELDO
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 09/02/2011 17:28

No dzisiaj dokupilem BBIZ aczkolwiek jakis fundusz sie dzis wysypal z lekka strata bo napewno mial po 0,92 i olal temat
Zobaczymy jak to bedzie
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 09/02/2011 21:35

Originally Posted By: Domingos
No dzisiaj dokupilem BBIZ aczkolwiek jakis fundusz sie dzis wysypal z lekka strata bo napewno mial po 0,92 i olal temat
Zobaczymy jak to bedzie


bardzo dobry ruch , tez dopakowałem do wora smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 09/02/2011 21:53

Petrol raj dla spekulantów , czyli też dla mnie smile na razie sie przyglądam mając jego resztowkę , spadnie ponizej 6 to się zastanowię smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 09/02/2011 22:36

mam troche postów na priv odpowiem zbiorczo
= dzieki za slowa uznania
= nie jestem doradcą inwestycyjnym , każdy gra za siebie , taką mam zasadę , nie pobieram pieniędzy za swe prognozy i nikomu nie odpowiem indywidualnie w co ma zainwestowac , Twoje pieniadze Twoja gra
- moje prognozy macie na ogólnym , bierzecie je , czy nie, to Wasza indywidualna sprawa

POZDRO
ELDO
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 09/02/2011 23:46

Petrol cd smile
małpy kupowały po 13 Eldo wywalał po 13
małpy wywalają po 6 nz małym haczkiem Eldo czeka
czeka , bo karty trzyma gruby i je zna confused
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/02/2011 00:16

No ja wczoraj oddalem reszte petrola bo juz wystarczy ,ale poczekam na 5,50 :):)
Musze pogadac z moim kolesiem z Prokomu moze cos w firmie sie mowi po cichu ,a tam tez napewno sa gracze
ELDO bawisz sie moze na NC ?? bo jestem w trakcie zalatwiania kupna emisji prywatnej ale zobaczymy co z tego wyjdzie
Posted by: cuuly

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/02/2011 02:27

Originally Posted By: ELDORADO
Petrol cd smile
małpy kupowały po 13 Eldo wywalał po 13
małpy wywalają po 6 nz małym haczkiem Eldo czeka
czeka , bo karty trzyma gruby i je zna confused


nie no niemozliwy jestem, skad ja wiedzialem ze po tygodniu eldo sobie przypomni ze petrola na gorce wyrzucil, oczywiscie nie wszystko bo z 2 akcje ale golone malpy lykna smile

sorry eldo ale sie juz powstrzymac nie moglem, baron munchausen przy tobie to maly kazio
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/02/2011 17:21

Originally Posted By: cuuly
Originally Posted By: ELDORADO
Petrol cd smile
małpy kupowały po 13 Eldo wywalał po 13
małpy wywalają po 6 nz małym haczkiem Eldo czeka
czeka , bo karty trzyma gruby i je zna confused


nie no niemozliwy jestem, skad ja wiedzialem ze po tygodniu eldo sobie przypomni ze petrola na gorce wyrzucil, oczywiscie nie wszystko bo z 2 akcje ale golone malpy lykna smile

sorry eldo ale sie juz powstrzymac nie moglem, baron munchausen przy tobie to maly kazio


napisał cuuly który płakał i złościł się na ELDO jak ten sprzedawał Astre po 40 zeta nie informując go o tym laugh
Posted by: marti

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/02/2011 18:23

a propos AST moze warto znów się nią zainteresować - cukier cały czas w górę a prognozy dotyczące zbiorów znów nieciekawe.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/02/2011 18:24

korekcimy , kiedyś przyjdzie ta właściwa , wiekszosc bedzie zajmowała pozycje na L kach myslac ze znowu mamy płaską , a to będzie ta właściwa koniec korekty wzrostowej bessy ....licho wie kiedy to będzie na pewno wtedy kiedy zdechnie ostatni niedzwiedz , a tych niedzwiedzi jest już bardzo mało..........
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/02/2011 18:30

Originally Posted By: marti
a propos AST moze warto znów się nią zainteresować - cukier cały czas w górę a prognozy dotyczące zbiorów znów nieciekawe.


postawiem na Kernela bo wchodzi na wig20 , Astra , tu przyszlosc nie jest az taka rozowa jak do niedawna moim
Odd przyszlego roku na Ukrainie bedzie uwolnienie cen ziemi i Astra i Kernel nie mają własnej ziemi tylko ją dzierżawią od państwa beda na bank tą ziemię dotychczas dziezawioną chcieli kupić i na bank beda potrzebowali na to dużą kasę , prawdopodobnie od akcjonariuszy , a wiec nowe emisje , a tego gracze nie lubia i ceny akcji wtedy spadają .....
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/02/2011 18:33

Originally Posted By: Domingos
ELDO bawisz sie moze na NC ?? bo jestem w trakcie zalatwiania kupna emisji prywatnej ale zobaczymy co z tego wyjdzie


nie bawie się :)połamałem sobie zęby na starku,, a info wydawało mi się ,że miałem wtedy pewne i nie tylko na starku wszedzie zarabiałem z wyjątkiem NC tu same straty
Posted by: kamasss

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 10/02/2011 19:23

ahhh ten stark

to już się chyba nigdy nie poddźwignie
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 11/02/2011 16:49

znowu płaska korekta?
Edek jesli padnie wsparcie na 1,35 to moziwy powrót do kanału ,1,29-1,34 z tym ,że złoty bedzie wtedy wyraznie powyzej 3 za dolca, no MF nie ma czym bronic złotego wystrzelało prawie całą amunicje pod koniec roku
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 11/02/2011 22:28

Petrol czułem ze bedzie znów odpał , pisałem o tym predwczoraj , czekałem jak spadnie ponizej 6 i nie doczekałem sie , ale resztówkę jego ciągle mam i Rysiek zafundował mi dzisiaj skrzyneczkę Bourbona , wszystkie Ryśki to jednak fajne chłopaki są grin
a korekta chyba znowu płaściutka .....
Posted by: Terry Butcher

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 12/02/2011 06:08

Dzis ciezki dzien. Edek zatrzymany na wsparciu , usdpln na oporze ; Yankee rekord (11 tydzien !). WIG20 dosc solidnie odbil sie od lini trendu - chyba jednak winda z powrotem do gory.
piwo
Posted by: Conrad

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 13/02/2011 21:54

"Codziennie mam darmowy lunch". Prywatne finanse pewnego bankowca

Ciekawy artykuł, polecam i pozdrawiam wszystkich w temacie. toast
Posted by: Baqu

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/02/2011 01:28

inni pewnie więcej wyłapią ale...

"przelew idzie u nas jeden dzień, a w Anglii nawet cztery."

dla mnie to kpina... robię przelew z jednego banku do drugiego i najczęściej przelew dociera po maksymalnie 3 godzinach ! w różnych bankach ! nie wiem skąd on wziął te 4ry dni...
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/02/2011 02:53

rozważania łykendowe ELDO
korekta bedzie taka powiedzmy sobie umiarkowana , kiedy licho wie za pare sesji chyba ,bo gruby musi spienieżnic portfel , zeby tanio sie okupić w akcje od spanikowanych leszczy , potem nowe szczyty , drukarnia pełną parą iSAP kierunek 1500 stawiam ze go przekroczy wig20 przekroczy 3000 , zaczną kupować akcje sprzątaczki i kelnerzy , a potem ARMAGADEON ooo , taki zjazd przy którym upadek Lehmana to małe piwo , skąd ja to wiem , patrzę na Stany , mamy teraz sojusz OBAMA-FED , który nie będzie trwał wiecznie , do wyborów może , bo przeciętny Mr Smith cały czas biednieje , a żyd i jego otoczenie się ciągle bogaci poprzez Q2 , kasa idzie na kasyno wall street , a nie na realną gospodarkę , wystarczy popatrzyć na wskażniki i to co mówią Amerykanie , co z tego wyniknie tam ? albo nowy Egipt albo nowy czarny Kenedy , reasumując mozna bedzie wiele zyskać i jeszcze wiecej stracic , ja to lubie , to gra mojego zycia smile
Posted by: Terry Butcher

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/02/2011 03:56

Wszyscy czekaja na korekte, a to niedobrze wrozy dla niej ooo

Mnie zastanawia niemoc WIG20 . Od pazdziernika tkwi w szerokiej konsolidacji. Powodow pewnie jest kilka :
- odplyw srodkow z Emergings Markets na rynki rozwiniete
- sprawa OFE zmniejszenie zaufania do GPW przez kapital zagraniczny
- projekt podatkowania bankow
- podniesienie stop procentowych
- niepewnosc polityczna przed wyborami
- niewielkie wplywy do funduszy

Z drugiej strony tak dluga konsolidacja wrozy mocny ruch w ktoras strone. Warto obserwowac waluty.

Pzdr
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/02/2011 04:09

jak widzicie euro i dolarki w przeciagu 3-9 miesiecy ??
Trza cos dobrac na wakacje albo przewalutowac

Wiadomo ze duzo zalezy od sytuacji afryki itd ,ale moze jakies przypuszczenia spekulacje ??
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/02/2011 16:11

Originally Posted By: Domingos


Wiadomo ze duzo zalezy od sytuacji afryki itd ,ale moze jakies przypuszczenia spekulacje ??


Ty naprawde w to wierzysz co mówią w tv, że jak arabusy sie buntują to świat finansjery na tym ucierpi?

prole staną i zablokują kanał sueski?
czy może wojna domowa zniszczy światowe giełdy?

lol
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/02/2011 16:16

Originally Posted By: Terry Butcher
Wszyscy czekaja na korekte, a to niedobrze wrozy dla niej ooo

Mnie zastanawia niemoc WIG20 . Od pazdziernika tkwi w szerokiej konsolidacji. Powodow pewnie jest kilka :
- odplyw srodkow z Emergings Markets na rynki rozwiniete
- sprawa OFE zmniejszenie zaufania do GPW przez kapital zagraniczny
- projekt podatkowania bankow
- podniesienie stop procentowych
- niepewnosc polityczna przed wyborami

- niewielkie wplywy do funduszy

Z drugiej strony tak dluga konsolidacja wrozy mocny ruch w ktoras strone. Warto obserwowac waluty.

Pzdr



te pogrubiony eliminuję, dlaczego?
ano podwyzki stóp szykują się na całym świecie, bo żyd wywala inflacje z usraela na świat - a mimo to inne indeksy jakoś cisną ,w przeciwieństwie do naszego banana

wybory to też omkły powód, bo ci co mają kasę sami sobie kupują polityków

z pozostałym isię w pełni zgadzam, a nawet po bandyckim ruchu pseudoliberałów z peło pisałem, że tak będzie sie zachowywała nasza giełda

a zaczęło się już to wcześniej, bo gielda jest barometrem gospodarki i nie ukrywajmy, że cynk wczesniej kto mial dostac ten dostał, stad wycofanie kasy z tego grajdolka, gospodarczego faszyzmu

p.s. i jak? hossana? owszem, prognozy długoterminowe podawałem już
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/02/2011 17:00

Originally Posted By: mura
Originally Posted By: Terry Butcher
Wszyscy czekaja na korekte, a to niedobrze wrozy dla niej ooo

Mnie zastanawia niemoc WIG20 . Od pazdziernika tkwi w szerokiej konsolidacji. Powodow pewnie jest kilka :
- odplyw srodkow z Emergings Markets na rynki rozwiniete
- sprawa OFE zmniejszenie zaufania do GPW przez kapital zagraniczny
- projekt podatkowania bankow
- podniesienie stop procentowych
- niepewnosc polityczna przed wyborami

- niewielkie wplywy do funduszy

Z drugiej strony tak dluga konsolidacja wrozy mocny ruch w ktoras strone. Warto obserwowac waluty.

Pzdr



ano podwyzki stóp szykują się na całym świecie, bo żyd wywala inflacje z usraela na świat - a mimo to inne indeksy jakoś cisną ,w przeciwieństwie do naszego banana



podstawowy błąd zresztą większości , żyd nie wywołuje infacji , żyd wywołuje drożyznę , inflacja jest wtedy gdy wzrostowi cen usług i towarów towarzyszy równolegle wzrost dochodów ludności , a my mamy teraz przede wszystkim wzrost cen , wystarczy popatrzeć na wskaźniki choćby , wzrost inflacji jest niewielki , a wzrost cen bardzo znaczący , będziemy mieli ,więc coraz większą drożyznę , która mimo dodruku zielonego doprowadzi nas nie do hiperinflacji jak twierdzi większość , ale do megadeflacji , oczywiście żyd za to wszystko obarczy murzyna i dla wzmocnienia efektu zrobi mu takie tąpnięcie na giełdach jakiego świat nie widział , do wyborów ta idiotenhossa dalej , a potem Armagadeon , murzyn zrobił swoje murzyn może odejść grin
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/02/2011 17:15

póki co dolarek przełamał oporek na pln i wsparcie na edku , oj przydałaby sie ta korekta prze dalszą jazdą , no i petrolek ma sie świetnie smile
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 14/02/2011 17:24

poprzez nadmierną podaż pieniądza (drukowanie kasy) wzrastają ceny np. żywności w strasznym tempie (stąd zamieszki w egipcie - eksplozja demograficzna + bieda i życie na granicy ubóstwa - ceny żwynosci rosną, wiec cierpliwosc ludzi sie konczy i wychodzą na ulice)
to nie musi oznaczać wzrostu dochodów, przynajmniej nie wszystkich obywateli, bo inflacja powoduje nieregularny podział dochodu, a kapitał płynie przede wszystkim do bankierów eksimoskiego pochodzenia
a wskaźniki inflacji jeszcze nie straszą, bo - jak to często bywa w ostatnich latach - dokonuje się magicznych sztuczek prawnych (tak jak działa kreatywna księgowość ) - w wypadku wyliczania inflacji spadł udział cen żywności smile ot, taki drobiazg smile
a żyd doskonale z premedytacją robi to co napisałem, ciekawe dlaczego od dawna piszę, że podwyżki stóp w usraelu jeszcze długo nie będzie, podczas gdy reszta świata już zaczęła to robić lub ma w planach ,dziwne co?:)
murzyn jest zakładnikiem Fedu, oczywiscie już dawno pisalem o koligacjach w administracji rządowej, obrotowych drzwiach goldman sascha, o aipac, cfr, kissingerach i wielu innych, jeśli ktoś myśli że w przypadku takiego hegemona jakim są stany wystarczy ładna buźka i troche gadki, zeby być na szczycie, to mi pozostaje tylko napisać, że jestem za wolnością przekonań i każdy wierzy w to co chce,
kiedyś pewnie będzie pierdut, pytanie dlaczego nagle świat zapomniał o problemach z zadłużeniem, kiedy wyśmiewałem się jak ludzie panikowali, że europa sie sypie bo grecja, bo coś tam, hę?
gdzie teraz są ci wszyscy co pislai, że hiszpania czy włochy rozwalą europe, no?
chinczyk bierze długi i zbiera karty, a pierdut pewnie będzie kiedys solidne, bo albo zbilansują długi świata albo co? będą w nieskonczonosc sie zadluzac? co tam zadłużenie 200% pkb japonii, zróbmy usa 2000%, tylko czy kiedyś wreszcie komuś nie puszczą nerwy?
Posted by: Terry Butcher

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/02/2011 01:52

Originally Posted By: mura
Originally Posted By: Terry Butcher

- podniesienie stop procentowych
- niepewnosc polityczna przed wyborami



te pogrubiony eliminuję, dlaczego?
ano podwyzki stóp szykują się na całym świecie, bo żyd wywala inflacje z usraela na świat - a mimo to inne indeksy jakoś cisną ,w przeciwieństwie do naszego banana

wybory to też omkły powód, bo ci co mają kasę sami sobie kupują polityków



Podwyzki stop niosa za soba zlozone konsekwencje dla kapitalu i gospodarki - szeroki temat. Jednym z efektow jest drozszy pieniadz do pozyczenia.
Wybory to zawsze jakies zamieszanie. Kapital jest jeszcze ostrozny, ale w miare wypychania portfeli wzrosnie apetyt na ryzyko. To tylko GPW - tu zaleglosci mozna nadrobic w 3 dni grin Byc moze banksterzy dadza jakas nagrode Tuskowi.
Do listy powodow mozna dodac jeszcze np. wzrastajace od wrzesnia bezrobocie, ale to moze byc rykoszet kryzysu, zazwyczaj nim gospodarka zacznie sie rozpedzac - bezrobocie wzrasta. Miejmy nadzieje, ze i tym razem tak bedzie.
W kazdym badz razie trend jest znany - watpliwosci na korzysc trendu cop

W sumie, z braku wiedzy, nie jestem w stanie sprzeczac sie w sprawach ekonomii . Z tego powodu trzymam sie blisko rynkow. ooo
Rowniez jestem zwolennikiem teorii cykli. Niestety nie wiem co bedzie za rok - jeden podpis FED moze wywracic wszystko do gory nogami. Mozna miec, oczywiscie, jakies wizje przyszlosci, ale jak na tym zarobic przy ograniczeniu ryzyka i zachowaniu plynnosci ? Moze jakies pomysly ?
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/02/2011 03:00

hossa bez korekt kończy sie krachem , na dzisiejszym wykresie SAP widać znowu jak żyd ładnie pompuje , wkażniki AT od dawna już maksymalnie przegrzane i już dawno powinna być korekta , a tu nic tylko dalej do góry ,całą AT można sobie wsadzić teraz gdzieś głęboko , żyd kładzie kasę do kasyna a nie do kieszeni przeciętnego Smitha , narasta dysproporcja zbyt widoczna dysproporcja , Smith biednieje , a bankierzy się bogacą , co będzie dalej , do wyborów spokoj ,a potem koniec sojuszu Obama -FED , murzyn bedzie się bał drugiego Egiptu , a bangsterzy zwalą wszystko na murzyna grin , chciałbym być teraz misiem , a stałem się na siłę bykiem , ale tylko na jakiś czas , nie martwcie się misie , wasz wielki czas nadejdzie i to w przeciągu roku smile
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/02/2011 04:33

Nie da sie w nieskonczonosc dmuchac balona smile pytanie tylko kiedy strzeli.Jakie prognozy na zlotowke? jakos w sile krajowej gospodarki i zielona wyspe nie chce mi sie wierzyc.

ps. na horyzoncie nie widac rzadnych nowych technologi takich jak kiedys komoreczki,internet,wiec moze jakas rozpierducha,bo te wzrosty cen maki,cukru itp.cos podejrzane tongue
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/02/2011 16:53

jesli moj scenariusz sie ziści , to jakies 5 zeta za dolca i franka , ale wczesniej mozemy zobaczyc 2,50-2,60 za te waluty , taki scenariusz, to raj dla spekulanta smile
krótkoterminowo , teraz to osłabienie złotego , potem po korekcie na giełdach , tu do końca nie mam zadania , tej korrekty może wcale nie być AT ginie przy tym kasynie Bernake , tak czy siak możliwy jest rajd złotego pod te poziomy o których pisałem wyzej , a po zakończeniu współpracy murzyn-żyd jego jazda w dół bez trzymanki
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/02/2011 19:13


dziś 'kolejny stan usraela' czyli.. szwecja:) podniosła stopy %
w tvn biznes mówili, że to zdziwko dla świata
no, cholerne;)

co do trendu jest janso określony - mamy hossę, pewnie wkrótce jakaś korekta się pojawi, niektórych wystraszy i zwątpią, będą pisać na forach, że to początek bessy itp

yhm...pewnie, że Fed może jednym czynem zmienić wszystko. jutro może w Ziemię uderzyć meteor tunguski. wszystko jest kwestią prawdopodobieństwa. na tym polega cała gra, że liczy się umiejetnosc przewidywania. ale jak sie zabezpieczyć? yhm jak sie gra na akcjach i szuka alternatywy na wypadek "błędu maklera" albo "nagiej krótkiej sprzedaży" to można... grać na krótko na kontraktach:) ale w czasie hossy takie coś zazwyczaj urywa jaja. można spekulować na walutach, ale tam korelacje się zmieniają. można kupować metale szlachetne (lepiej fizyczne niż certyfikaty). albo zainwestować w coś, co daje lepszy zwrot niż lokata, np. obligacje korporacyjne - ryzykiem jest jedynie upadek firmy:) choć ciężko spieniężyć obligi przed terminem wykupu.
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/02/2011 21:47

LUBAWA grin ooo piwo hura

Juz myslalem ze sie nie doczekam grin
Jednak tak jak wiekszosc przypuszczala kurs byl sztucznie zanizany przed odpalem smile ale dzisiejsze info jest mega korzystne i chyba lecimy na nowe szczyty hura

Akcjonariusze Lubawy zatwierdzili emisję akcji
KAA 15-02-2011, ostatnia aktualizacja 15-02-2011 15:16

Kurs akcji Lubawy zyskuje 13,3 proc. do 1,45 zł. To z pewnością reakcja na zatwierdzenie przez akcjonariuszy Lubawy prywatnej emisji 68,5 mln akcji (teraz kapitał dzieli się na 81,8 mln walorów), która zostanie skierowana do Stanisława Litwina

W zamian biznesmen wniesie aportem do Lubawy dwie spółki: Mirandę i Effect System. Cena emisyjna papierów została ustalona na 1,57 zł. W efekcie powstanie grupa, w skład której wejdzie kupiona od Litwina także firma Litex, o tegorocznych obrotach szacowanych na 250 mln zł i 20 mln zł zysku netto. Stanisław Litwin zostanie wiodącym akcjonariuszem Lubawy z ponad 50 proc. udziałem w kapitale
parkiet.com
Posted by: wwwujek

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 15/02/2011 22:49

Lekki OT.

Panowie, finanse i inwestowanie to nie moja branża.
Zainspirowany artykułem w GW, którego nikt nie skomentował, chciałem Was zapytać, czy na dziś, w Polsce, jest możliwe zarabianie bez jakiegokolwiek ryzyka inwestując pożyczone pieniądze..?

Chciałbym, tylko byście mi oszczędzili poszukiwań.. Jeśli to absolutnie nie ma racji bytu, to od razu dam sobie spokój.
Ale może faktycznie można coś zarobić obracając pieniędzmi z kredytówki..? Nie oczekuję gotowego rozwiązania, a jedynie potwierdzenia, że w bezpieczny sposób, bez ryzyka, można ugrać na różnicach w oprocentowaniu itp.
Posted by: gizmo

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 02:15

Inwestowanie bez ryzyka - dla mnie takie pojecie nie istnieje, ale byc moze ktos inny o czyms takim słyszal.
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 03:14

szykuje się solidna korekta , bloomberg dzisiaj podał ,że murzyn sonduje w amerykańskich gigantach mozliwosc ograniczenia spadków w notowaniach na giedzie do max -1 w dół od połowy roku , wzrosty mają nie mieć żadnych ograniczeń , oznacza to że żadnego Q3 nie będzie , robi się już teraz ciekawie , warto mieć walutę.....

POZDRO
ELDO
Posted by: Terry Butcher

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 06:00

Originally Posted By: ELDORADO
szykuje się solidna korekta , bloomberg dzisiaj podał ,że murzyn sonduje w amerykańskich gigantach mozliwosc ograniczenia spadków w notowaniach na giedzie do max -1 w dół od połowy roku , wzrosty mają nie mieć żadnych ograniczeń , oznacza to że żadnego Q3 nie będzie , robi się już teraz ciekawie , warto mieć walutę.....

POZDRO
ELDO


Po takim dobrym info dla popytu myslisz, ze uda sie podazy mocno zwalic indeksy za woda ? No bo chyba nie pozostaje nic innego jak pakowac wory ? Bo chyba robia to rowniez pod drobnych zeby nabrali zaufania do inwestycji kapitalowych. Z tym nie jest najlepiej od 2008. Swoje tez zrobil numer z 6 maja 2010 gdy DJIA zanurkowal 9% w czasie sesji.
Czyli balonik bedzie pompowany bez przeszkod. hura ...az do przeklucia grin


Na marginesie : W maju Niemcy zakazali krotkiej sprzedazy obligacji krajów strefy euro i CDSow utworzonych na ich podstawie oraz akcji dziesięciu największych instytucji finansowych w Niemczech.
Nie zaszkodzilo - FDX.F zrobil w 9 miechow 35%
Na GPW odwrotnie, w 2010 ulatwili i stoimy od pazdziernika choc pewnie krotka sprzedaz nie ma wiekszego znaczenie w obliczu innych problemow.
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 06:23


pewnie, że szykuje się korekta, indeksy w usraelu ostro ciągną w górę już aście tygodni, to rzadkość naprawdę duża

a polska giełda chce być nowoczesna - przedłużyli sesję na wzór europejski, mogę Wam powiedzieć z autopsji, że 90% środowiska uważa to za chory pomysł, obroty przez to wcale nie wzrosły, a biura mają problem, bo trzeba zwiększyć wydatki

ale przeca tu nie liczy się jakość, na rynek wpuszcają jak najwięcej spółeczek, żeby rosła kapitalizacja, nieważne jak czerstwe to czasami spółki, ale prezio musi zarobić jak kiedyś nasza gieła pójdzie pod młotek

to się nazywa globalizacja, unifikacja, pytanie tylko ile w europie powstanie takich konglomeratów giełdowych, może 3

mówicie, że surowce są napompowane i więcej się nie da? zdziwicie się
surowce jeszcze długo będą zapieprzać w górę, ogromna kasa jest pompowana w giełde rosyjską, teraz eskimosi walczą o wpływy na brazylijskiej bovespie (obczaje ruchy polityczne w tle)
liczy się środek produkcyjny, bo wiedzą, że ten wirtualny pieniądz jest w sumie warty tyle ile ktoś za niego da, a może na ile mu ufa. a jak wiadomo - zaufanie się buduje czasem latami, a potem w 5min można wszystko stracić

surowce są napompowane? macie jakieś surowce? gracie na kontraktach surowcowych? fryzjerzy kupują metale szlachetne a nauczyciele akademiccy pykają na futersach na kakao?

mogą pompować jeszcze długo:)
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 06:58

lichwiarska międzynarodóka pompuje inflacje na surowcach

obczajcie kursy kakao, soku pomarańczowego, pszenicy czy kukurydzy

na pszenicę i ryż jest obecnie ogromny popyt na świecie,
szczególnie w azji, europie środkowo-wschodniej czy afryce
codziennie jakiś kraj chce kupować nawet po kilka mln ton pszenicy czy ryżu

wiele krajów się zabezpiecza, raz że ceny zboża mocno idą w górę, a dwa, że w tylu regionach świata teraz jakies susze (chiny - największy producent pszenicy, powodzie (australia największy eksporter zbóż swiata - 25% zbiorów będzie zniszczone), zamiecie śnieżne (kanada jeden z najwiekszych eksporterów pszenicy, pizga od miesięcy, śnieg leży na polach) czy zamieszki (egipt - najwiekszy z kolei importer pszenicy na swiecie, w styczniu rząd Egiptu stwierdzil ze chce kupic DOWOLNĄ ilosc pszenicy z DOWOLNEGO RYNKU, czujecie ziomy?)

cena pszenicy w chinach - pionowa kreska,
kontrakty na pszenice na Chicago Board of Trade wzrosły od wrzesnia po ponad 100%

bangladesz, inflacja na poziomie 11% i chcą kupować tony zbóż

czyli co? gdzie ta inflacja? nie ma? spokojnie, pojawi się.
Posted by: Terry Butcher

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 07:19

Originally Posted By: wwwujek
Lekki OT.

Panowie, finanse i inwestowanie to nie moja branża.
Zainspirowany artykułem w GW, którego nikt nie skomentował, chciałem Was zapytać, czy na dziś, w Polsce, jest możliwe zarabianie bez jakiegokolwiek ryzyka inwestując pożyczone pieniądze..?

Chciałbym, tylko byście mi oszczędzili poszukiwań.. Jeśli to absolutnie nie ma racji bytu, to od razu dam sobie spokój.
Ale może faktycznie można coś zarobić obracając pieniędzmi z kredytówki..? Nie oczekuję gotowego rozwiązania, a jedynie potwierdzenia, że w bezpieczny sposób, bez ryzyka, można ugrać na różnicach w oprocentowaniu itp.



Ten koles z GW kupuje wszystko na karty, a kasiore, ktora zarabia, wklada na lokaty. W ten sposob sianko, ktore wydaje w Biedronce moze na niego oszczedzac. Wyprowadzil wiec kwote rowna 56 dniom swoich potrzeb bytowych.
Policzmy na szybko:
Koles zyje za 10 000 pln miesiecznie. 56 dni = 18 666 pln x 5% rocznie na lokacie = 933 pln rocznie

Oczywiscie jesli nie placi wydanie,obsluge,ubezpieczenie karty.

Tyle moze zaoszczedzic czlowiek, ktory wydaje rocznie 120 000. laugh laugh

Hehe, tyle numerow zeby raz w roku zjesc porzadny obiad crazy


Podobny oscylator mozna uzyskac majac kredyt kupiecki i odpowiednio chodliwy towar.
wink
Posted by: andrzejek_84

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 14:53

wszystko fajnie tylko w Biedronce nie można kartą płacić smile
Posted by: qbasmuggy

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 16:09

Originally Posted By: Inzaghi78
LUBAWA grin ooo piwo hura

Juz myslalem ze sie nie doczekam grin
Jednak tak jak wiekszosc przypuszczala kurs byl sztucznie zanizany przed odpalem smile ale dzisiejsze info jest mega korzystne i chyba lecimy na nowe szczyty hura

Akcjonariusze Lubawy zatwierdzili emisję akcji
KAA 15-02-2011, ostatnia aktualizacja 15-02-2011 15:16

Kurs akcji Lubawy zyskuje 13,3 proc. do 1,45 zł. To z pewnością reakcja na zatwierdzenie przez akcjonariuszy Lubawy prywatnej emisji 68,5 mln akcji (teraz kapitał dzieli się na 81,8 mln walorów), która zostanie skierowana do Stanisława Litwina

W zamian biznesmen wniesie aportem do Lubawy dwie spółki: Mirandę i Effect System. Cena emisyjna papierów została ustalona na 1,57 zł. W efekcie powstanie grupa, w skład której wejdzie kupiona od Litwina także firma Litex, o tegorocznych obrotach szacowanych na 250 mln zł i 20 mln zł zysku netto. Stanisław Litwin zostanie wiodącym akcjonariuszem Lubawy z ponad 50 proc. udziałem w kapitale
parkiet.com

Ładnie wygląda Lubawa, dorzuciłem do portfela ooo
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 17:00

no i prosze, dzis SiPa wzięło na podobny temat:

Polska - wzrost cen żywności

czy to koniec?
tja, jasneeee:)
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 19:04

Panowie mala zagadka,kto wprowadzil limity produkcji:-
- zboż,
- cukru
-mleka
-masla
Kto placil za odlogowanie 10 % obszarow pod rolnictwo.Kto wprowadzil biopaliwa ,ktore ograniczyly opszar do produkcji zywnosci.Jeszcze tylko wprowadza te limity CO2 i dalej bedziemy sie zastanawiac skad te Chiny maja co roku over 10%pkb tongue


Komuna zawsze konczy tak samo laugh Do pelni szczescia i humoru jest Buzek i Lewandowski w zarzadzie eurocyrku.Oni sa gwarantem "sukcesu". laugh
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 19:35


prezes szwajcarskiego banku centralnego mówi, że z obaw o presję inflacyjną nie będzie możliwe dłuższe utrzymanie stóp na tak niskim poziomie

no proszę, ale sensacja, co nie?:)
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 19:37

Dla kredyciarzy pewnie tak grin bo to modzi, inteligentni....
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 21:46

Originally Posted By: qbasmuggy
Originally Posted By: Inzaghi78
LUBAWA grin ooo piwo hura

Juz myslalem ze sie nie doczekam grin
Jednak tak jak wiekszosc przypuszczala kurs byl sztucznie zanizany przed odpalem smile ale dzisiejsze info jest mega korzystne i chyba lecimy na nowe szczyty hura

Akcjonariusze Lubawy zatwierdzili emisję akcji
KAA 15-02-2011, ostatnia aktualizacja 15-02-2011 15:16

Kurs akcji Lubawy zyskuje 13,3 proc. do 1,45 zł. To z pewnością reakcja na zatwierdzenie przez akcjonariuszy Lubawy prywatnej emisji 68,5 mln akcji (teraz kapitał dzieli się na 81,8 mln walorów), która zostanie skierowana do Stanisława Litwina

W zamian biznesmen wniesie aportem do Lubawy dwie spółki: Mirandę i Effect System. Cena emisyjna papierów została ustalona na 1,57 zł. W efekcie powstanie grupa, w skład której wejdzie kupiona od Litwina także firma Litex, o tegorocznych obrotach szacowanych na 250 mln zł i 20 mln zł zysku netto. Stanisław Litwin zostanie wiodącym akcjonariuszem Lubawy z ponad 50 proc. udziałem w kapitale
parkiet.com

Ładnie wygląda Lubawa, dorzuciłem do portfela ooo


i co z tą Lubawą , rozumiem ,że trzymacie ją dalej
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 21:53

Originally Posted By: mura

prezes szwajcarskiego banku centralnego mówi, że z obaw o presję inflacyjną nie będzie możliwe dłuższe utrzymanie stóp na tak niskim poziomie

no proszę, ale sensacja, co nie?:)



Franek rulez smile
dzisiajsze dane o pbk świadczą ,że usrakom znowu skurczyła się gospodarka , wbrew prognozom i to wzystko przy wzrastającym zadłużeniu i co i Waal Street w górę z dolarem grin, dlatego ta hossa jest idioten , a dzieci hossy przekonają się o tym szczególnie boleśnie
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 16/02/2011 22:27

Originally Posted By: ELDORADO


i co z tą Lubawą , rozumiem ,że trzymacie ją dalej


Dopoki jest powyzej 1,20 to trzymam a pozniej zobaczymy czy mi nerwy nie puszcza grin
Moim zdaniem dzis jest wysyp jednodniowych inwestorow, Tobie nie musze tlumaczyc jaka u nas jest mentalnosc smile
Byle bylo na lizaka i wystarczy laugh

ale co do jednego jestesmy zgodni ze jak to kiedys wszystko pierd........... to ostatni kryzys bedzie przy tym wygladal jak plytka korekta grin
Posted by: qbasmuggy

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 17/02/2011 15:15

Lubawę trzymam, a dorzuciłem jeszcze dzisiaj na otwarciu Trakcję Polską, też dobrze wygląda ooo
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 17/02/2011 15:47

a ja kupilem ganta troche przez sentyment , ale technicznie swietnie wyglada , wszystkie wskazniki schłodzone ,blisko wybicia
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 17/02/2011 21:27

no to mamy korekcinę na razie , wsparcie na 2700 złamane , kupujecie coś czy czy czekacie
a ogólnie trudno u nas mowic o hossie od 3 miesiecy prawda?
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 17/02/2011 21:36

podziwiam Waszą odwagę, po tylu tygodniach wzrostów - kupujecie
przeca szansa na to, że większość spółek będzie niżej niż dziś - jest dośc duża
wiem, że wszyscy by chcieli żeby ciągle rysować nowe szczyty, ale komu by się to sprzedało wówczas?
u nas, Eldo, to kapitał zagraniczny dał sobie spokój, na jakiś czas - z gratulacjami do rudej wszy i jego złodziejskiej bandy
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 17/02/2011 21:42

Originally Posted By: mura
podziwiam Waszą odwagę, po tylu tygodniach wzrostów - kupujecie
przeca szansa na to, że większość spółek będzie niżej niż dziś - jest dośc duża
wiem, że wszyscy by chcieli żeby ciągle rysować nowe szczyty, ale komu by się to sprzedało wówczas?
u nas, Eldo, to kapitał zagraniczny dał sobie spokój, na jakiś czas - z gratulacjami do rudej wszy i jego złodziejskiej bandy


po tylu tygodniach wzrostów ? hmm przecież od 3 miechów mamy boczniaka grin
na wautach tez marazm bo pojebki chca podwyzszac stopy , ale ja tutaj jestem długoterminowcem 5 zeta za franka i dolara tym bardziej zobaczycie smile
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 17/02/2011 21:53

natrualnie mialem na mysli usrael - nikt powazny nie bedzie sobie zawracal teraz głowy takim bananem jak grajdolek gpw, gdzie rzad podpierdala kase, dlatego zawineli manatki i dlatego stoimy w miejscu, ale czy ja o tym nie pisalem?

a, skoro usrael juz tak rosnie, to nalezy m usie przerwa, nadejdzie predzej czy pozniej, a wiec po co sie spieszyc z zakupami

ty mbardziej, ze jak korekta rozkreci sie na swiecie, to u nas bedzie sczypało bardziej

dolar 5zl? gdy zawalilo się subprime za oceanem i odgórnie zarzadzone który wielki moze upasc, a ktoremu pomozemy wydrukowana kasą - to nie kosztował nawet 4zł

więc 5zł - owszem, kiedyś być może. ale wtedy mało kto będzie miał ochotę w ogóle pisać na forum

p.s. to normalne że podwyzsza stopy:) już dawno pisalem, że cały swiat to zrobi oprócz usraela - oni dopiero na samym końcu

takie moje s-f:)
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/02/2011 00:44

Originally Posted By: mura
podziwiam Waszą odwagę, po tylu tygodniach wzrostów - kupujecie
przeca szansa na to, że większość spółek będzie niżej niż dziś - jest dośc duża
wiem, że wszyscy by chcieli żeby ciągle rysować nowe szczyty, ale komu by się to sprzedało wówczas?
u nas, Eldo, to kapitał zagraniczny dał sobie spokój, na jakiś czas - z gratulacjami do rudej wszy i jego złodziejskiej bandy


pewnie zdecydowana wiekszosc spolek bedzie nizej niz dzis ale nie mozna wszystkich mierzyc jedna miara tym bardziej ze sporo spolek wcale nie uroslo wraz z głownym indeksem albo wrecz przeciwnie spadlo i te walory nie musza wcale spadac !!
Posted by: Terry Butcher

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/02/2011 00:49

Glowna linia trendu na WIG20 przebita w dol juz od wczoraj.
Albo czekamy na korekte na swiecie, albo gratuluje premiera.
Ostatnio zwolnil prezesa GUS. Podobno za niegospodarnosc. Ciekawe czy nowy bedzie bardziej uczciwy czy tylko uczynnosc wobec wladzy wystarczy.
W kazdym badz razie zly to znak dla wiarygodnosci kraju.

Co do przebitej lini to glowna linia trendu od 18.02.2009 byla juz kilka razy przebijana jednak zawsze przy okazji swiatowych korekt. Teraz korekty brak i jesli ona wkrotce nie nadejdzie na rynkach trzeba bedzie sie powaznie zastanowic nad kondycja PL.

Inna sprawa mogaca swiadczyc, ze 'krol jest nagi' jest brak podciagania rynku na fali swiatowego optymizmu. Czyzby sie obawiali, ze na gorce ktos mocniejszy powiedzialby : sprawdzam ? karty

Pzdr
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/02/2011 01:16

Originally Posted By: Terry Butcher
Glowna linia trendu na WIG20 przebita w dol juz od wczoraj.
Albo czekamy na korekte na swiecie, albo gratuluje premiera.
Ostatnio zwolnil prezesa GUS. Podobno za niegospodarnosc. Ciekawe czy nowy bedzie bardziej uczciwy czy tylko uczynnosc wobec wladzy wystarczy.
W kazdym badz razie zly to znak dla wiarygodnosci kraju.

Co do przebitej lini to glowna linia trendu od 18.02.2009 byla juz kilka razy przebijana jednak zawsze przy okazji swiatowych korekt. Teraz korekty brak i jesli ona wkrotce nie nadejdzie na rynkach trzeba bedzie sie powaznie zastanowic nad kondycja PL.

Inna sprawa mogaca swiadczyc, ze 'krol jest nagi' jest brak podciagania rynku na fali swiatowego optymizmu. Czyzby sie obawiali, ze na gorce ktos mocniejszy powiedzialby : sprawdzam ? karty

Pzdr


realnie , pojebki zablokowali działania OFE , zagranica zaś, nie bawi się w przyszłego bankruta , jeśli już to woli polskie obli , stąd ten silny złoty ,alem że ja spekulant , to otwieram L-ki , s-ki teraz trzepią kasę ale do czasu ,polskie grubasy nie mogą dłużej walczyć ze światowym trendem i otworzą to , co ELDO :),
Posted by: zmarcin

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/02/2011 02:05

Wszystko pięknie, ale Ben nadal kupuje....
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/02/2011 02:59

Originally Posted By: zmarcin
Wszystko pięknie, ale Ben nadal kupuje....


im bardziej kupuje tym bardziej jebnie smile
dokupiłem pkobp idiotenhossa zawita i u nas , ale na krótko grin
Posted by: dampan

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/02/2011 03:31

Originally Posted By: ELDORADO
Originally Posted By: zmarcin
Wszystko pięknie, ale Ben nadal kupuje....


im bardziej kupuje tym bardziej jebnie smile
dokupiłem pkobp idiotenhossa zawita i u nas , ale na krótko grin


Dokupiłeś Eldo czy kupiłeś?
BBZ, Kernel, Gant, PKO BP i $ twój portfel??
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 18/02/2011 07:20

teraz jest lepsza pora na cięcie pozycji niż otwieranie nowych na akcjach
złotoustni nie wystarczają - nie ma popytu, nie ma kto gruby kupować, dlatego jest u nas bananie tak niemrawo
poza tym OFE mają średnio zaangażowanie 27% w akcjach, a mogą mieć max 30, wiec nie sądzę by dysponowali dużą amunicją do wspinaczki
korekta na światowych rynkach wisi w powietrzu a u nas trzeba czekać, aż wróci zagranica, sami jesteśmy warci właśnie tyle co widać w ostatnich tygodniach
ale skoro sprzedają obligacje tzn że kasa jest, ale jakoś te akcje u nas nie nabierają rozpędu, częśc to realny popyt, częśc kasowanie stopów
zobaczcie co rosnie na naszej giełdzie....spolki zadluzone albo spolki bez przyszlosci.....spolki male i srednie, ktore wykazują dynamike zysków w ogole nie rosną, bo nikt ich nie kupuje a za bardzo sprzedac tez nikt nie chce, bo po co sprzedawac boczny papierek skoro jak ci co trzymają nie widzą, zeby ktos podawał to spokojnie czekają az przyjdzie jego kolej.
na gieldzie u nas gra sie na optyku ktory nie wiadomo ile sprzeda wiedźmina, grane są police ktore rosną 12,9% i rosna tylko dlatego ze jest popyt na puławy i azoty, a ciech - choc trend spadkowy to ma wiekszosc rekomendacji na kupuj, dziwne co ziomy?
wiec to nie jest jakis tam rynek niedzwiedzia
bo na rynku niedzwiedzia nie ma hossy smieciowej....na rynku niedzwiedzia w pierwszej kolejnosci zrzuca sie spolki zadluzone, bo kazdy mysli ze jak bedzie kryzys to spolki zadluzone najszybciej padną
a tu-gra toczy sie na optimusie, policach i innych tematach zadluzonych wiec to nie jest rynek prospadkowy jakos mocno
pozdro
Posted by: bachus69

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 19/02/2011 00:15

jestem laikiem w temacie giełdy

czy ktoś mógłby w skrócie wyjaśnić, jak to się stało, że Kernel w dogrywce 6% stracił?
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 19/02/2011 00:24

poprostu bylo duze zlecenie sprzedazy najprawdopodobniej jakiegos funduszu i obdarowala duza czesc chetnych na kupno ze srednia 78,xx

Podobna sytuacja byla z getinem w srode

Czasami tak bywa jak ktos zajebie zlecenie na dogrywce

Ale spokojnie ,w poniedzialek odbije przynajmniej 5% ,przynajmniej czesto tak jest w tej sytuacji
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 19/02/2011 03:31

§ 2 Na podstawie § 38 ust. 1 i 3 Regulaminu Giełdy, Zarząd Giełdy postanawia wprowadzić z dniem 18 lutego 2011 r. w trybie zwykłym do obrotu giełdowego na rynku podstawowym akcje spółki KERNEL HOLDING S.A., o których mowa w § 1, pod warunkiem dokonania przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. w dniu 18 lutego 2011 r. rejestracji tych akcji

Bylo tego ok 483 tys akcji ,moze dzis wrzucili czesc z pakietu
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 21/02/2011 22:28

kernel, domingos to wyjaśnił smile
ciezkoo teraz grać na giełdzie , przy tym boczniaku , rozumiem Marcin ,że Ty czekasz z gotówką na zakup przy koekcie , bo przecież hossanna jest cool
waluty franki i trochę dolców , państwo pojebków się zachwieje , kiedy nie potrafie tego dokładnie określić , ale wiem ze tak bedzie i lepiej mieć już teraz walutę smile
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 21/02/2011 23:05

Lubawa piwo kasa hura

Boryszew piwo kasa hura

co za dzien smile zastanawiam sie czy nie sprzedac smirk
tak dobrze nie bedzie żreć bez konca smile
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/02/2011 03:32

Teraz wrzucac kase to ciezki temat ,nic sie nie kreci chyba ze jakies krotkie kupno pod cos bardziej spekulacyjnie

Ja sie dzisiaj wbilem w NWR bo niby beda dobre wyniki i takie tam ,ale jak widzialem dzisiejsze paczki po 40-60tys akcji co odpowiada ok 2,5 mln zl to czuje ze sie wpakowalem w jakies szambo , moze wytrzymam do raportu w czwartek

Ogolnie na wigu20 lipa nie ma co pakowac kasy poki co ,poczekac az cos sie ruszy ,najpewniej w dół ale przynajmniej beda jakies wizje do wrzucenia paru groszy
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/02/2011 14:49

Franek cel 3,13 na razie smile piwo
Dolarek cel 2,95 na razie smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/02/2011 14:55

korekta powinna byc wreszcie porządniejsza ustawiam sie na pkobp na 37-38 , powinna ,bo do końca nie jest to pewne bernake ma przecież dolce do kasyna , jesli stany dzisiaj nie zamkna sie na minusach , nic z niej nie będzie , ale w stanach dobieraja sie do tyłka czarnemu , gdzie on się qrwa narodził grin a czarnuch to przyjacielna razi FEDA wiec ,,,zobaczymy
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/02/2011 15:54

Akt urodzenia czarnej malpy ,maja eskimosi w sejfie grin To ich polisa ubezpieczeniowa i gwarancja niezlych geszeftow smile
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 22/02/2011 16:45

Originally Posted By: Rysio Ochudzki
Akt urodzenia czarnej malpy ,maja eskimosi w sejfie grin To ich polisa ubezpieczeniowa i gwarancja niezlych geszeftow smile


ale w Stanach istnieje takze insze sskomado , jesli to oni dobierają się do tyłka czarnemu , to może być bardzo bardzo ciekawe grin
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 23/02/2011 05:14

Originally Posted By: ELDORADO

rozumiem Marcin ,że Ty czekasz z gotówką na zakup przy koekcie , bo przecież hossanna jest cool


raptem z tydzień temu pisałem, że teraz jest najlepszy czas na cięcie pozycji, w momencie gdy zachwycaliście się tu lubawą, trakcją i czymś tam jeszcze

jasne, że czekam.

przygotujcie się na "bombardowanie mediów" złymi danymi z gospodarki

ale wiecie co? one są aktualne na co dzień, ale psychologii tłumu nie oszukasz

owszem, czekam. kiedy już ogłosicie koniec hossy, to wtedy kupie sobie znów papiery i za rok o tej porze z uśmiechem wrócę do takich dni:)

pszenica -7%
nasdaq -3%

macie jaja? ciekawe jak teraz zachowa się polski banan:)

vix rośnie 20%, to indeks cenowy replikujący zmienność SP500, zawsze przy korektach napierdala w górę.

więc ja się zamykam, oddaję głos bessomaniakom. wrócę gdy nadejdzie czas na kupowanie na nowo:)
Posted by: mirasPL

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 23/02/2011 05:52

granie na spadki surowców mi się widzi.
tylko co by tu brać?
obyś mura miał racje;)
Posted by: mura

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 23/02/2011 05:56


aha, wszyscy lubimy konkrety, wystawiam się więc na strzelnice

nasdaq100 leci na 2050-2100 i potem rakieta w górę na nowe szczyty
Posted by: qbasmuggy

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 23/02/2011 19:32

Póki co banan się dzisiaj nieźle trzyma
Z Trakcji się wycofuję, sygnały i wolumen wskazywały na wybicie z kanału spadkowego i odwrócenie trendu, ale pary wystarczyło tylko na przebicie oporu knotem
Na Lubawie kluczowe będzie przejście poziomu 164, potem droga otwarta

a surowcami i indeksami amerykańskim to bym się nie sugerował bo nasz banan od jakiegoś czasu zachowuje się dokładnie odwrotnie laugh
Posted by: ELDORADO

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 23/02/2011 23:50

no i nasz banan dzisiaj rulez grin , usraki nadal korektują , słay DAX , kernela nie sprzedaje bbz tez , reszta nie mam zdania moze gant i pkobp , graty za tą Lubawę
waluta bez zmian , tez traktuje ją długoterminowe , franek i dolarek

POZDRO
ELDO
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 24/02/2011 01:28

Dzieki piwo

Lubawa nawet mnie zaskoczyla bo myslalem ze troche potrwa wspinanie sie do 1,5 a to juz po grin

Plan 20% osiagniety z nawiązką ale kusi zeby trzymac dalej wiec moze po prostu postawie gdzies stopy choc tego bardzo nie lubie i zobaczymy ?!

@mura
korekta w Stanach nie musi oznaczac ze nasz banan tez poleci tym bardziej ze zobacz o ile nas wszyscy wyprzedzili a teraz oni poleca a my poczekamy smile tak czy inaczej jak spadnie nie wiecej niz do 2600 to zostaje z tym co mam , jak spadnie do 2400 lub nizej to zwiekszam zaangazowanie znacznie wink
Posted by: Inzaghi78

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 25/02/2011 00:42

LUBAWA kasa piwo hura
Posted by: Domingos

Re: W co warto dziś inwestować? [8] - 25/02/2011 04:11

No jakos ta Lubawa idzie , ja nie sprzedaje, traktuje to jako dluzsza inwestycje ,w spolce coraz lepiej , a pozniej bede sie drapal czy wskakiwac
Macie jakies propozycje na 2011 bo trza troszke przeorganizowac portfel na dluzszy dystans ,gierki na topie, chemia byla ,ropa caly czas na topie przynajmniej poszukiwania :):)

Moze budowlanka i developerka choc fachowcy odradzaja ale to wlasnie dobry znak