Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka

Posted by: SensatioN

Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 03/04/2006 12:13

W.Plock -Lech Poz. 2.15 3.1 2.98 1.27 1.52
K.Kielce -Pogon 1.85 3.15 3.8 1.17 1.72
Gornik L.-A.Gdynia 2 3.1 3.3 1.22 1.6
Zag.Lubin-Polonia 1.5 3.5 5.9 1.07 2.2
Odra Wod.-Gornik Z 1.85 3.15 3.8 1.17 1.72


Kursy z Profesjonala
Posted by: grzesol

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 03/04/2006 16:01

Co do jutrzejszych meczów to ja to widzę tak.
Korona Kielce-Pogoń 1
Myślę,że teraz nadarza się wspaniała okazja do zwycięstwa na nowym stadionie.Korona z Zagłebiem nie zagrała dobrego spotkania ale na pewno było to spowodowane tremą,ale jak tu się nie tremować widząc ok. 14 tys. ludzi i grając na takim stadionie i to w Polsce ? Pogoń nie zaprezentowała się źle w meczu z Legią ale jednak przegrała.Korona musi zacząć wygrywać i myślę,że przełamie tą złą passę z pogonią.

Górnik Łęczna-Arka Gdynia 1
Arka Gdynia jeszcze w tym seoznie nie przegrała,a ostatnio 2 remisy pod rząd z groclinem i Wisłą Płock.Myślę,że nie będzie 3 remisu nie wliczając w to wygranej gości i piłkarze Arki zejdą z boiska pokonani.

Zagłębie Lubin-Polonia Warszawa 1
Zagłebie ma trzech muszkieterów (Łobodziński,Iwański,Chałbiński),którzy potrafią rozmontować każdą obronę i to w stylu w którym rywale nie wiedza o co chodzi .W meczu z Koroną pokazali kilka bardzo groźnych akcji,a w meczu z Polonią może ich być jeszcze więcej.Jeżeli piłkarze Zagłębia będą skuteczni to wygrają ten mecz różnicą 2 bramek.

Odra Wodzisław-Górnik Zabrze 1
Odra Wodzisław zagrała w tym sezonie naprawdę dobre spotkania.Pechowe przegrane z Legią i Wisłą jakby nie patrzeć tuzami naszej ligi mówią same za siebie.Do Wodzisławia przyjeżdża Zabrze,które dostało ostatnio lanie od Lecha.Myślę,że zwycięstwo gospodarzy jest w tym meczu dośc pewne.Bo jak nei z Górnikiem to z kim ?!

Jak narazie same jedynki,a więc żeby nie było za ładnie w meczu Wisły Płock z Lechem Poznań przewiduję X.

A co wy myślicie o jutrzejszych spotkaniach ?
Posted by: ŁukaszW

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 03/04/2006 20:53

A nie obawiasz sie meczu Zagłębia?? W pucharze przegrali na własnym polu.???
Posted by: adasko

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 03/04/2006 21:16

Jutrzejszy mecz zagłębia zupełnie mi nie "leży". Co z tego że Lubinianie zajmują 4 pozycje, a ich rywal ostatnią, nie wydaje mi sie aby mieli ambicje na lepsze miejsce w tabeli, zważywszy na to iż walka o majstra toczy się miedzy Legią a Wisłą, a do Amiki tez tracą troche pukntów(ale maja 2 mecze rozegrane mniej). Znając realia polskich stadionów pokusił bym się na zagranie czystej 2 (dla mniej odważnych X2), biorąc pod uwage to iż Czarne koszule mają nowego sponsora z pełnym portfelikiem i fakt że odpadli oni z pucharu polski wlasnie z zagłebiem powoduje to iz myśle że będzie tutaj nie lada nispodzianka. Zagłebiacy chcąc myslec o pucharze uefa, powinni skoncentrować się wyłącznie na finale PP(lecz do tego jeszcze trochu czasu). Zagłębiacy możliwe ze sie odwdzięczą polonii, a ta zainkasuje jakże potrzebne jej 3 punkty. Drugi scenariusz jest taki że Zagłebie moze nie isc na ukałdy gdyż nie są najbiedniejszym klubem, i pieniądze dla niech nie grają zadnej roli. Ale "nosem" gracza czuje że te spotkanie ewidentnie "śmierdzi" i w żadnym wypadku nie zagram na Lubinian(po kursie 1,5 w Expekt).

Prosze mnie nie krytykować, gdyż tylko i wylącznie przedstawiłem swój punkt widzenia.

Pozdrawiam
Posted by: darekdarecki

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 03/04/2006 21:33

A jednak niepowstrzymam sie i dorzuce swoje 3 grosze do wpisu poprezdnika.

Co do jego typu 2

1. Trzeba wziaśc pod uwage że kolega jest z Legnicy...
2. Do Amiki jest akurat tyle pkt straty że wygrywajac 2 zaległe mecze z Polonią i Wisła Płock.
3. Zagłębie ma ambicje na 3 miejsce i to jest całkiem realne
4. Nieporównuj tego meczu do meczów w PP bo tam były układy .
5. Jak szukasz "smroda" to poszukaj w jednym z trzech meczów Zagłebie - Wisła Płock ( 1 mecz liga , 2 mecze PP ) .Coś czuje że tam właśnie coś zostanie odpuszczone.
6. Wg. mnie 1,5 to promocja.
Posted by: adasko

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 03/04/2006 21:47

darekdarecki, zastanawia mnie fakt dlaczego odwołując się do analizy meczu użyłeś faktu iż jestem z Legnicy? Osobiście mam głeboko w ##### róznego rodzaju ukady i układki. Zaliczam się do ludzi kulturalnie kibicujacych i nie rozumiem czemu mi "coś" sugerujesz. Osobiście niejednokrotnie bywałem i bywam na meczach Zagłebia(prezentują oni zwłaszcza teraz, ładny offensywny futbolik), ładnie się ogląda ich mecze. A we wczesniejszym poście przedstawiłem tylko swój punkt widzenia.
Sorki za Off topic
Posted by: Kameleon

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 06:23

Quote:


Arka Gdynia jeszcze w tym seoznie nie przegrała







W tym sezonie Arka przegrała 7 razy. W tej rudznie raz. Najpierw sprawdź potem pisz. Co do typu...bardzo dobry.
Posted by: tolban

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 07:23

ogladajac na zywo poprzedni mecz w lecznej pomiedzy Gornikami a Odra mialem mieszane odczucia, zastanawialem sie nawet przez chwile, czy ja jestem na meczu I ligi - poziom meczu zenujaco, ale to naprawde zenujaco niski
odra przyjechala po remis i spokojnie ten remis wywiozla, no moze pomijajac pare sxarpniec ze strony Gornika
gra sie nie ukladala, mimo wszystko dalej sa problemy z ofensywa
podobal mi sie bardzo dziadzius Wedzynski - byl wszedzie, nakrecal akcje gornika, walczyl o kazda pilke, jednym slowem walczyl za trzech
co do obrony nie mam wiekszych zastrzezen
jesli chodzi o atak, to w tej kwestii moge powiedziec krotko : "bicie glowa w mur" - akcje rwane, bez jakiegokolwiek ladu i skladu(pare nawet zakonczylo sie celnymi strzalami) ale to chyba troche za malo, jesli chce sie wygrywac mecze


no nic, mam nadzieje, ze dzis powieziemy jednak slabiutka arke i zaspiewamy "znowu zwyciestwo sialalalala ... "
Posted by: mtudor

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 07:49

Quote:

ogladajac na zywo poprzedni mecz w lecznej pomiedzy Gornikami a Odra mialem mieszane odczucia, zastanawialem sie nawet przez chwile, czy ja jestem na meczu I ligi - poziom meczu zenujaco, ale to naprawde zenujaco niski
odra przyjechala po remis i spokojnie ten remis wywiozla, no moze pomijajac pare sxarpniec ze strony Gornika
gra sie nie ukladala, mimo wszystko dalej sa problemy z ofensywa
podobal mi sie bardzo dziadzius Wedzynski - byl wszedzie, nakrecal akcje gornika, walczyl o kazda pilke, jednym slowem walczyl za trzech
co do obrony nie mam wiekszych zastrzezen
jesli chodzi o atak, to w tej kwestii moge powiedziec krotko : "bicie glowa w mur" - akcje rwane, bez jakiegokolwiek ladu i skladu(pare nawet zakonczylo sie celnymi strzalami) ale to chyba troche za malo, jesli chce sie wygrywac mecze


no nic, mam nadzieje, ze dzis powieziemy jednak slabiutka arke i zaspiewamy "znowu zwyciestwo sialalalala ... "




no nie wiem jak ty ale ja na meczu bede głosno spiewał bo dzis wierze w Górnika.
Posted by: tolban

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 07:52

no ja jakbym nie wierzyl to bym nie chodzil na mecze ;-)
ale chyba przyznasz, ze z Odra nie zachwycili ;-)
Posted by: Tom Krus

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 08:14

Korona – Pogoń, oba zespoły mają przed sobą mecze z zespołami teoretycznie do ogrania, Korona w piątek z Arką, a Pogoń w sobotę z Łęczną, tym samym mogą pozwolić sobie na wybieganie w tym meczu, zasadnicze pytanie jest takie – z jakim nastawieniem przyjedzie Pogoń do Kielc, jeżeli zagrają tak jak z Legią, typ będzie jasny – under, buki nie do końca zgadzają się ta opinią, ale czuję, że kurs na tę opcję będzie spadać w ciągu dnia. Skład Pogoni się lekko ustabilizował i wszystko wskazuje na to, że wybiegną w podobnym ustawieniu co w Warszawie, może Batata i Cruz wskoczą do składu, ale szczerze mówiąc nie wiem jaką to zrobi różnice w stylu gry Portowców; Korona zadanie będzie miała jedno – zgarnąć w końcu trzy punkty, sporo się mówi o wpływie na ten fakt nowego stadionu, ale czy we wtorek zbierze się tam 10tyś ludzi? Kolejne pytanie, czy Piechna się przełamie i strzeli swoją 17 bramkę, kontuzja jaką nabawił sie przed rundą wiosenną, jak sam twierdzi, to główny powód jego niemocy, zapewne inaczej zacznie śpiewać jak coś mu wpadnie, może już dzisiaj, po jakimś stałym fragmencie gry? Mój typ więc to underek w Expekt’cie 2.00 oparty na wierzę, że ofensywę potrenuje Pogoń u siebie z Łęczną, a Korona stracić raczej nic nie powinna, a trzy brameczki to chyba im nie zaaplikuje.
Posted by: ALEX

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 08:57

korona - pogon, spotykaja sie dwie druzyny ktorym bardzo potrzeba pkt, korona ze wzgledu na oddalenie sie od strefy pucharowej i wogole oddalenie sie od czolowki, brazylijska pogon grajaca przecietnie, caly czas jest powtarzany fakt ze jest nowy stadion, wydaje mi sie ze w tym momencie nie jest to odpowiedni argument aby sklaniac sie zdecydowanie ku zwyciestwu gospodarzy, widzialem 1 mecz na stadionie i korona zagrala bardzo ale to bardzo slabo, bramka strzelona po rykoszecie, akcje szarpane, brak pomyslu na gre, gra piechny (bez komentarza) powiem tak, ze korona grala do 70 min w 10 gdy gral piechna, jest bez formy, i zdzwie sie jak wieczorek go wystawi w meczu z pogonia, buki faworyzuja korone ale dlaczego? naprawde w tym momencie wogole nie przekonuje mnie gra korony, bardzo chcialbym aby korona wygrala jako jej kibic, ale naprawde przestrzegam przezd graniem grubo na korone bo to bedzie samobojstwo! kolega wyzej napisal ze korona powinna strzelic 3 bramki nie tracac ani jednej, powinna ale czy strzeli, tak naprawde oprocz gajtkowskiego, ktory nie ejst wspierany przez partnerow w linii ataku ciezko jest strzelac bramki, a kto widzial mecz z zaglebiem to wie co defensywa wyprawiala! naprawde zagram bardzo skronmnie na korone w jakims tasiemcu ale napewno nie za grubo na mecze o stawke przyjdzie jeszcze czas, podsumowujac, najbardziej prawdopodobny under w tym meczu, duzo walki, kartki noi oczywiscie swietna atmosfera na stadionie, zobaczymy jak bedzie za kilka godz!
typ under 2.5 7/10
typ 1 5/10
Posted by: darekdarecki

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 09:13

Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa


We wtorek przed Polonią trudny mecz w Lubinie. W przełożonej z początku marca 18. kolejce Orange Ekstraklasy "Czarne Koszule" zmierzą się z czwartym w tabeli Zagłębiem. - Atmosfera w drużynie jest dobra - mówi trener Polonii Jan Żurek, który jutro nie będzie mógł skorzystać z Jacka Kowalczyka i Mateusza Żytko.
Posted by: ALEX

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 09:20

W KORONIE NIE ZAGRA GAJTKOWSKI A PIECHNA JAKA MA FORME KAZDY WIDZIAL, WIEC NIE WIEM KTO BEDZIE STRZELAL BRAMKI? UNDER BARDZO PRAWDOPODOBNY
Posted by: drfocus

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 09:29

Górnik Łeczna - Arka Gdynia

Dwie drużyny które nie strzelają za dużo bramek. W ostatniej kolejce remisowału po 0:0 odpowiednio z Groclinem i Odrą. Jak dla mnie Under 2,5 gola jak nic, a nawet można pokusić się zagrać 0:0

Wisła Płock - Lech Poznań
W dwumeczu pucharu Polski padła aż 1 bramka, czy teraz padnie więcej bramek - nie sądze. Także wydaje mnie się, ze można grac under 2,5. Choć bardziej bym był skłonny grać 2 na Lecha Poznań, który bedzie chciał się zrewanzować za odpadniecie z pucharu. Jak wiemy Lech lepiej sobie radzi na boiskach rywali i w Płocku tez powinien wygrać, może nie tyle co z Górnikiem, ale skromne 1:0 chyba dam.

Wisła Płock - Lech Poznań
O:1 kurs 9,50 Sportingbet

Korona - Pogoń
Ja się tego meczu nie ruszam z racji tego, że jestem z Kielc, ale tez daltego, że po Koronie już nawet nie wiem czego się spodziewać!!
Posted by: drfocus

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 09:31

Quote:

W KORONIE NIE ZAGRA GAJTKOWSKI A PIECHNA JAKA MA FORME KAZDY WIDZIAL, WIEC NIE WIEM KTO BEDZIE STRZELAL BRAMKI? UNDER BARDZO PRAWDOPODOBNY




Nie wiem skąd masz takie informacje, ale Gajtek zagra!!!
Posted by: bolo_lacznik

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 09:39

Zaległy mecz z Pogoniš Szczecin, to dla kielczan kolejne wyzwanie. Rywal, który zdaniem prezesa Antoniego Ptaka, miał zawojować polskš ekstraklasę, odniósł jak na razie tylko jedno zwycięstwo i strzelił zaledwie dwa gole. - Na pewno czeka nas ciężka walka. Obecna Pogoń, to dla nas egzotyczny rywal. Nie bardzo wiadomo na co ich stać. Szkoda, że nie zagram w tym meczu - mówi Krzysztof Gajtkowski, który w sobotę otrzymał czwartš żółtš kartkę i dzisiejsze spotkanie będzie obserwował na trybunach. Wieczorek ma zatem problem z zestawieniem linii ataku. Grzegorz Piechna zatracił dawnš skutecznoœć. Kielecki napastnik sporo biega, walczy, ale brakuje mu tego, czym imponował jesieniš. Wtedy piłka szukała go w polu karnym. Teraz jest inaczej. - Wszyscy widzimy, że Piechna nie jest w dobrej dyspozycji, ale zauważyłem mały postęp w jego grze stwierdził trener Wieczorek na konferencji prasowej. Były to słowa, które miały raczej dodać pewnoœci Piechnie i uspokoić kibiców, gdyż faktycznej poprawy w grze kieleckiego napastnika trudno się doszukać. Wydaje się, że gdyby w sobotę mógł wystšpić Gajtkowski, to Piechna rozpoczšłby mecz na ławce rezerwowych. za www.korona-kielce
Posted by: drfocus

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 09:52

- Niestety z powodu żółtej kartki, którą pokazał mi sędzia, nie będę mógł wystąpić we wtorek przeciwko Pogoni Szczecin – powiedział nam w sobotę Krzysztof Gajtkowski. Chcemy uspokoić wszystkich kibiców – „Gajtek” jutro będzie mógł zagrać!

Napastnik Kolportera Korony na swoim koncie zgromadził dopiero 6 kartek. Regulamin PZPN mówi, że piłkarz musi pauzować jeden mecz po obejrzeniu 4 i 7 kartek. W przypadku 10 kartonika liczba meczów wzrasta do dwóch.

też za www.korona-kielce.pl
Posted by: bolo_lacznik

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 09:56

taaa, ciekawa strona:) drfocus Twoje górą (chyba)
Posted by: Mertesackerreal

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 11:52

Górnik Łęczna-Arka Gdynia

Typ:1 8/10
Kurs:2.0 Unibet,Sts

Konfrontacje między tymi zespołami w I lidze:

Arka Gdynia -Górnik Łęczna 1 : 1 05/06

Miejsca w tabeli:
12. Gornik Leczna 20 4 10 6 15:17 22pkt.
13. Arka Gdynia 21 4 10 7 16:22 22pkt.

Spotkanie zaległej 18 kolejki Orange Ekstraklasa.W ostatniej kolejce obie drużyny bezbramkowo zremisowały swoje mecze.W drużynie gospodarzy zabraknie kontuzjowanych Łukasza Masłowskiego, Sławomira Nazaruka, Artura Bożyka i Artura Andruszczaka.W drużynie gości nie ma większych absencji w składzie.Myśle że to spotkanie będzie podobne do spotkania z Odrą.To znaczy Górnik będzie prowadził gre a Arka bedzie czekała na szybkie kontrataki.Spotkanie będzie moim zdaniem underowe ponieważ obie drużyny nie strzelają wielu bramek do tego dochodzi fatalny stan murawy.
Podsumowując : będzie to spotkanie typowe dla drużyn z dolnej częsci tabeli z dużą wolą walki i zaangażowania.
Myśle, że jeżeli Górnik chce się utrzymać w Ekstraklasie to musi to spotkanie wygrać- a z kim jak nie z Arką ?

Przewidywany skład Górnika :
Bledzeski-Pawelec,Jurkowski,Golem,Kulig-Oziemczuk,Wędzyński,Nikitović,Sokołowski-Grzegorzewski,Bykowski
Posted by: petel87

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 13:36

Górnik Łęczna - Arka Gdynia

Na początek trochę statystyki:

Ostatnie spotkania Górnika:

Górnik Leczna - Odra Wodzislaw 0:0
Cracovia Kraków - Górnik Leczna 0:1
Belchatow - Górnik Leczna 1:1
Legia Warszawa - Górnik Leczna 0:2
Wisla Krakow - Górnik Leczna 1:0
Górnik Zabrze - Górnik Leczna 2:0
Górnik Leczna - Amica Wronki 1:0
Korona Kielce - Górnik Leczna 1:1

Ostatnie spotkania Arki:

Arka Gdynia - Groclin Grodzisk 0:0
Arka Gdynia - Plock 1:1
Zaglebie Lubin - Arka Gdynia 4:0
Arka Gdynia - Belchatow 2:0
Arka Gdynia - Lech Poznan 0:2
Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:0
Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:0
Arka Gdynia - Wisla Krakow 1:0
Pogon Szczecin - Arka Gdynia 0:0

Oraz bezpośrednie pojedynki:

Arka Gdynia Górnik Leczna 1:1
Górnik Leczna Arka Gdynia 1:0
Arka Gdynia Górnik Leczna 1:1
Górnik Leczna Arka Gdynia 1:1
Arka Gdynia Górnik Leczna 1:1


Arka oraz Górnik to oprócz Polonii najmniej bramkostrzelne drużyny w polskiej ekstraklasie. Arka ze średnią 0,76 gola na mecz oraz Górnik 0,75 gola na mecz. Obie ekipy prezentują dość porównywalny poziom oraz charakter gry, który często skłania się ku remisowi (niejednokrotnie bezbramkowemu). To co wynika ze statystyki widać jak na dłoni.

Górnik Łęczna - Arka Gdynia - under 2,5 - 10/10 - 1.60 - Gamebookers
Posted by: Infinity

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 16:14

Lech Poznań - Wisła Płock

18:00 01-04-2006 Gornik 0-3 Lech Poznan
18:30 25-03-2006 Lech Poznan 1-1 Amica Wronki
20:00 10-03-2006 Lech Poznan 0-1 Zaglebie

prawdopodobny skład Lecha:
Kotorowski, Wójcik, Bosacki, Anderson, Telichowski, Marciniak, Reiss, Scherfchen, Zakrzewski, Wachowicz, Buzała

Wisła Płock
Amica Wronki 2-0 Plock
18:30 29-03-2006 Arka Gdynia 1-1 Plock
18:00 25-03-2006 Plock 1-0 Korona Kielce

Puchar Polski
20:00 22-03-2006 Lech Poznan 0-1 Plock
18:00 15-03-2006 Plock 0-0 Lech Poznan

Wisła Płock - Lech Poznań - under 2.5 - 1.72 - Expekt
Posted by: live99

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 16:53

jesli kogos interesuje live do Wisly-Lech http://www.live.wisla.plock.pl/
Posted by: vicek

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 20:38

Byłem dziś na meczu Korony i muszę przyznać, że tak nieskutecznie grającej drużyny dawno nie widziałem. Jeśli chodzi o przebieg meczu to zdecydowaną przewagę miała Korona. Gdyby gospodarze byli lepiej dysponowani jeśli chodzi o wykańczanie akcji to wygraliby kilkoma bramkami. Sam Gajtkowski mógł strzelić 3 gole jednak fatalnie kiksował. Korona niezwykle łatwo przedostawała się pod pole karne rywala jednak celność dośrodkowań pozostawiała wiele do życzenia. Gospodarze bardzo dużo biegali - szczególnie Zganiacz, Kaczmarek (według mnie najlepszy gracz meczu), Gajtkowski i Hermes. Słabym punktem Korony był za to Bonin, nie zachwycił też Bednarek. Jeśli chodzi o Pogoń to trudno mi znaleźć jakieś pozytywy w ich grze (może poza perfekcyjnie opanowaną grą na czas). Goście grali bardzo nerwowo (nie potrafili pod presją przeciwnika asekurować piłki gdy ta wychodziła poza boisko, często podawali do zawodników Korony, wybijali piłkę na oślep). Wszystko na co było ich stać to 2 kontrataki z których 1 zamienili na bramkę. Muszę przyznać, że dawno nie widziałem tak słabo dysponowanej drużyny jak Pogoń z dnia dzisiejszego. Dobrze bronił Peskovic (choć 2 razy wypuścił piłkę z rąk i mogło być groźnie), swój spryt w najważniejszym momencie pokazał Edi. Nie widziałem jeszcze statystyk z tego spotkania jednak wydaje mi się, że gra toczyła się w 80 procentach na połowie Pogoni, a w strzałach było mniej więcej 25-4 dla Korony. Jednak żeby wygrać trzeba strzelać bramki, a Kielczanie dziś tego nie potrafili.
Posted by: RONALDINHO_FCB

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 20:53

Tez bylem na meczu i nie widzial az tak ogromnej przewagi jak Ty piszesz. Skoro ostatnie podanie zamiast otworzyc droge do bramki to wychodzilo na aut?

Co do Pogoni to troszke wiecej akcji miala niz piszesz
Mielcarz kilka - kilkanascie minut po przerwie wybronil grozny strzal przy slupku , pozniej bramka ... dalej kolejna bramka ale zagwizdal spalonego i ok 90 min grozna dwojkowa akcja Grzelaka z Kazimierczakiem.


Piszesz ze Pogon byla slabo dysponowana? To co powiesz o Koronie?

Co do Pogoni to ona przybrala taki styl gry i tak graja ... utrzymac 0 z tylu , przeciagac gre a jak nadaza sie okazja to cos strzelic ...

Mecz z Zaglebiem , z Legia (tutaj im nie wyszlo ) i teraz z Korona ...
Posted by: DJ SOSNA

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 20:54

Ja natomiast oglądałem ten mecz na C+ i zgadzam się z przedmówcą. Zdecydowaną przewagę miała Korona ale albo b.dobrze bronił Peskovic (świetny mecz) albo razili nieskutecznością napastnicy gospodarzy w czym brylował Gajtkowski (co najmniej 2 'setki'). Nie rozumiem natomiast trenera Wieczorka który trzyma Piechne na ławce - okej,może 'Kiełbasa' nie błyszczy techniką czy super kondycją ale był i jest skuteczny i nie marnuje prostych sytuacji strzeleckich czego dzisiaj nie można było powiedziec o napastnikach Korony. Reasumując:Peskovic mecz sezonu,Edi doświadczenie,niekutecznośc Korony,beznadziejny mecz Gajtkowskiego = niezasłużona wygrana gości.
Posted by: Bzyku

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 21:00

Vicek 25-4 w strzałach to było w meczu Barcelony z Realem.

Kilka minut przed końcem meczu pokazano statystykę strzałów i było to o ile dobrze pamiętam 17-10 dla Korony.

A sam mecz - Pogoń oczywiście nic wielkiego nie zagrała, a cały mecz można podsumować stwierdzeniem, że Korona zapłaciła za nieskuteczność.
Posted by: RONALDINHO_FCB

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 21:14

DJ SOSNA - Peskovic piszesz ze swietny mecz? A co on takiego wybronil wszytkie strzaly byly w srodek albo leciutkie.
Posted by: vicek

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 21:20

Może Korona nie miała olbrzymiej przewagi jeśli chodzi o groźne strzały na bramkę jednak to co warto podkreślić to olbrzymia ilość niecelnych wrzutek jakie zademonstrowali zawodnicy gospodarzy. Gdyby w tym elemencie gospodarze zagrali poprawnie to na pewno wynik byłby inny. Druga sprawa to fatalnie wykonywane przez gospodarzy stałe fragmenty gry. Trudno jednoznacznie powiedzieć czy Korona była dobrze czy źle dysponowana. Z jednej strony gospodarze z niesamowitą łatwością przedostawali się pod pole karne rywali, z drugiej strony tragicznie finalizowali akcje, zademonstrowali wiele niecelnych lub niepotrzebnych ostatnich podań. Co do Pogoni to może prezentuje ona taki styl gry ale według mnie prezentów w postaci niecelnych podań, darowanych kielczanom rzutów rożnych czy autów nie można tłumaczyć taktyką.
Co do sytuacji Gajtkowskiego to w pierwszej połowie znalazł się w dogodnej sytuacji jednak fatalnie skiksował natomiast w drugiej części gry po raz kolejny znalazł się praktycznie przed pustą bramką i niepotrzebnie przyjmował zamiast uderzyć z pierwszej piłki. Być może Pogoń miała kilka sytuacji, siedziałem za bramką peskovica więc moze dlatego sytuacje dla Pogoni nie wydały mi się zbyt groźne.
Posted by: ALEX

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 22:04

Quote:

korona - pogon, spotykaja sie dwie druzyny ktorym bardzo potrzeba pkt, korona ze wzgledu na oddalenie sie od strefy pucharowej i wogole oddalenie sie od czolowki, brazylijska pogon grajaca przecietnie, caly czas jest powtarzany fakt ze jest nowy stadion, wydaje mi sie ze w tym momencie nie jest to odpowiedni argument aby sklaniac sie zdecydowanie ku zwyciestwu gospodarzy, widzialem 1 mecz na stadionie i korona zagrala bardzo ale to bardzo slabo, bramka strzelona po rykoszecie, akcje szarpane, brak pomyslu na gre, gra piechny (bez komentarza) powiem tak, ze korona grala do 70 min w 10 gdy gral piechna, jest bez formy, i zdzwie sie jak wieczorek go wystawi w meczu z pogonia, buki faworyzuja korone ale dlaczego? naprawde w tym momencie wogole nie przekonuje mnie gra korony, bardzo chcialbym aby korona wygrala jako jej kibic, ale naprawde przestrzegam przezd graniem grubo na korone bo to bedzie samobojstwo! kolega wyzej napisal ze korona powinna strzelic 3 bramki nie tracac ani jednej, powinna ale czy strzeli, tak naprawde oprocz gajtkowskiego, ktory nie ejst wspierany przez partnerow w linii ataku ciezko jest strzelac bramki, a kto widzial mecz z zaglebiem to wie co defensywa wyprawiala! naprawde zagram bardzo skronmnie na korone w jakims tasiemcu ale napewno nie za grubo na mecze o stawke przyjdzie jeszcze czas, podsumowujac, najbardziej prawdopodobny under w tym meczu, duzo walki, kartki noi oczywiscie swietna atmosfera na stadionie, zobaczymy jak bedzie za kilka godz!
typ under 2.5 7/10
typ 1 5/10



zacytotowalem sam siebie, poprostu nic dodac nic ujac, vicek underek przynajmkniej wszedl!
Posted by: ALEX

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 04/04/2006 22:12

korona zagrala co tu duzo mowic slabo, moze sie ze mna zgodzicie lub nie ale ale tak grac nie mozna, korona niby grala lepiej niz w meczu z zaglebiem ale kto byl przeciwnikiem .... przecietna brazylijska pogon, popieram kolegow wczesniej ze to co wyprawiali dzis zawodnicy korony to rece opadaja, ci ktorzy widziali wiedza o czym bede pisal:
1. stale fragmenty - dramat, wszystko wrzucane na dlugi slupek i to pilki dosc wysokie
2. mam wrazenie ze korona nie ma zielonego pojeco co to podanie prostopadle, bo az prosilo sie nieraz zagrac prostopadla pilke na dobieg, najwidoczniej tego wieczorek im nie wpaja a jak wiadomo to nie jest trudne zagranie a strzwa duze zagrozenie, w 1 polowie bylo 1 takie zagranie po ktorym gajtek skiksowal ale niech ta sytuacja bedzie miernikiem dlaczego warto nie raz zagrac prostopadla pilke
3. powtarzam znowu obrona (czytaj drzymont) zagrala znowu slabo, obrona ogranicza sie tylko to stania na swojej polowie i przygladanie sie akcji, nie maja wsprcia napastnicy
4.kibice czesto skandowali nazwisko "piechna" i przez caly ten czas mialem nadzieje ze nie wejdzie ale wieczorek sie zlamal, ja rtozumie ze ludzie go kochaja bo strzelil troche bramek, ale na boga on jest bez formy i wielu tego nie chce przyjac do swiadomosci!
5.nie wiem co to bedzie jak nie wygraja z arka......
Posted by: tolban

Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka - 05/04/2006 07:12

heh, musze stwierdzic z przykroscia, ze wczoraj Arka byla zespolem napewno nie gorszym, a moze nawet lepszym ...

remis bardzo wymeczony, z druzyna nie jest najlepiej a co najgorsze, z taka gra to bedzie ciezko sie utrzymac ...

poczatek meczu to przewaga gornika i to zdecydowana, ale pozniej znowu zaczelo sie "bicie glowa w mur"
fakt faktem Arka strzelila gola wtedy, gdy Gornik byl w natarciu(sunal atak za atakiem na bramke Witkowskiego)
szybka kontra, blad Pawelca i piekna bramka ex-gornika Andrija Griszczenko ;-)
wtedy sie zaczelo, gornik jakby podlamany, nie potrafil skutecznie zaatakowac ... arka ku mojemu zaskoczeniu nie murowala swojej bramki, a starala sie wyprowadzac kontry i przede wszystkim nie tracic szybko pilki ... linia defensywna grala bardzo wysoko niemal na polowie Gornika, co skutecznie nie pozwalalo rozwinac nam skrzydel
bramka Kubicy po dosrodkowaniu, ktorych bylo bardzo duzo ;-)
zwazywszy, ze obroncy Arki(bardzo rosli) dawali dochodzic do sytuacji strzeleckich bardzo czesto, gornik poprostu staral sie wrzucac prawie kazda pilke, na stracenie do partnera badz bezposredni strzal ;-)

to by bylo na tyle

VIVA VIVA VIVA GKS ;-)